***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

מי זה
נתן תודה: 44 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 26 מאי 2019, 20:06

טבי כתב:
23 מאי 2019, 01:07
מי זה כתב:
21 מאי 2019, 19:59
מאד הפריע לי שלא היתה שום התייחסות ביתד של היום (שלישי) למו"מ הקואליציוני.
לפני הבחירות עשיתם לנו שטיפת מוח, אז קצת קשר עם הבוחר ביום שאחרי לא יזיק בכלל.

האמת שאני לא יקח ברצינות את מה שתכתבו, אבל בתור גוף פוליטי ציבורי מוטלת עליכם חובה פעוטה זו.

מה אתה רוצה אפי' גפני לא מעודכן

את מה ומי אני לא מצליח לראות?
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 20:06

בסביבתו של ליברמן מגיבים על החלטת מועצת גדולי התורה של אגו''י: ''ההצעה לא רלוונטית''.

גורמים פוליטיים: ליברמן סגר עם שקד על ריצה משותפת.

נרשמתי...!
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 20:25

ח"כ משה גפני מראשי יהדות התורה התראיין היום (ראשון) ל'מהדורה המרכזית' בהגשת אבי מימרן על הניסיון האחרון להקמת הקואליציה בטרם יצביעו על פיזור הכנסת. היחסים עם ליברמן. הרצון האמיתית של ליברמן בהדחת ראש הממשלה והאם היו לו יחסי חברות עם ליברמן, "תפנו למי שכן חבר שלו".

דיקטטור במיטבו: "הגענו למצב הזוי שבו אדם אחד דורש חוק שיעבור בקריאה ראשונה שניה ושלישית מבלי שיהיו דיונים על החוק אחרי הקריאה הראשונה. מעולם לא היה חוק כזה. הכנסת לא מתנהלת ככה. ליברמן הוא כמו דיקטטור שחושב שאפשר לקבוע מראש חוק ולדרוש מוועדות הכנסת לא לדון בו".

אין חילוקי דעות על החוק: "אין בנינו לבין אגודת ישראל שום חילוקי דעות באשר לחוק. דעתנו אחידה יחד עם ש"ס ואפילו עם איחוד הימין".

ליברמן רוצה להדיח את נתניהו: "ליברמן לא רוצה את נתניהו. חוק הגיוס הוא רק תירוץ. אני יודע את זה מעוד מקורות. ליברמן רוצה ראש ממשלה אחר בכל מחיר, ועל זה הוא נלחם. לא יעזור לו, אם נלך לבחירות, הציבור ישאל את מי זה שהפיל ממשלת ימין?".

לא יושב על ליברמן: "אני לא רוצה לשבת עם ליברמן, גם אם נתניהו יבקש זאת. אני לא יושב עם האיש הזה. יש גבול. הוא מדבר על החרדים בשנאה תהומית, הוא לא מפסיק להסית. בזמן שזו לא האמת, הוא יודע שחוק הגיוס זה לא הסיפור".

אין לי יחסי חברות עם ליברמן: "אליי אי אפשר לבוא בטענות. מעולם לא הכשרתי את ליברמן, והיו לי איתו עימותים מתוקשרים בעבר. אם מישהו במפלגות החרדיות קירב אותו או היה איתו ביחסי חבירות – תפנה את הטענות אליהם".

יש עוד פתרונות חוץ מבחירות: "אני אציע הערב לראש הממשלה עוד פתרונות חוץ מבחירות. אנחנו לא עוסקים כרגע בדילים, הנאמנות שלנו לנתניהו נשארה בעינה, לא נעשה דבר מאחורי גבו".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 20:39

דגל וש"ס עשו מאחורי הגב של אגודה את ההסכם השפל עם משה ליאון וביברמן, כולל כל היעדים שבחוק. ושלא יבואו בטענות לאף אחד.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 20:41

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 20:39
דגל וש"ס עשו מאחורי הגב של אגודה את ההסכם השפל עם משה ליאון וביברמן, כולל כל היעדים שבחוק. ושלא יבואו בטענות לאף אחד.
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
כבר מתחילת היום ניסיתי להבין למה אתה כל כך כועס חחחחחחח
ימא המרצע מהשק
:lol:: :lol:: :lol::

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 20:43

אני כבר אומר את זה חצי שנה עוד לפני שנרשמת לרגע...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 20:44

היום דרעי הודה בזה בפה מלא: ש״ס התייחסו גם לטענות של ליברמן על כך שזוהי קואליציה חרדית ואמרו כי "אותו ליברמן החרד כיום ל"מדינת הלכה" ידע לקיים שיתוף פעולה עם החרדים ותמך במשה ליאון הדתי לראשות עריית ירושלים מול ניר ברקת החילוני. והנה, משה ליאון נבחר בעיקר בזכות קולות החרדים וירושלים לא הפכה ל״מדינת הלכה".

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 20:50

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 20:44
היום דרעי הודה בזה בפה מלא: ש״ס התייחסו גם לטענות של ליברמן על כך שזוהי קואליציה חרדית ואמרו כי "אותו ליברמן החרד כיום ל"מדינת הלכה" ידע לקיים שיתוף פעולה עם החרדים ותמך במשה ליאון הדתי לראשות עריית ירושלים מול ניר ברקת החילוני. והנה, משה ליאון נבחר בעיקר בזכות קולות החרדים וירושלים לא הפכה ל״מדינת הלכה".
והוכחה למה זה בדיוק? לפנטזיה של אנשים כמוך שזו הייתה הדרך היחידה שלהם להעלות לעצמם את המורל בלהמציא את ההסכם על חק הגיוס??
כן? בין ר ברוך סולוייציק לליברמן? או אולי בין א דוד כהן אליהם? אה? אולי עכשו אחרי שאתה טוען את זה חצי שנה תתפכח קצת?
לפי מה שאני רואה בפורום הזה, אני רואה שנשארת מהאחרונים.
היה לך חצי שנה לגדול.
חצי שנה ללכת לתרפיה כדי לגבור על הטראומה של שש שלוש.
ואם לא עשית את זה עדיין (לגדול לבד או עם עזרה) אז קדימה. עכשו זה הזמן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 20:54

רק נרשמת וכבר מחלק הוראות? קצת ענווה.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 20:58

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 20:54
רק נרשמת וכבר מחלק הוראות? קצת ענווה.
חחח
כמו ההוא מחבד שנעלב מר' יגאל רוזן אז ניסה להיכנס בו על ההיסטוריה האישית שלו בלי להתייחס לתוכן הדברים
:lol::

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 21:05

עדיין מחכה שתתייחס לתוכן הדברים על המכסות והיעדים מהמקורות שהבאתי.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 21:08

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 19:27
שקר וכזב אף פעם לא היו כאלו מספרים של חיילים שהתגייסו אולי מאות בודדות.

אלו שמתגייסים כעת אני אומר בידיעה זה בגלל משכורות שמנות שנותנים דווקא לחרדים ע"י פיתויים, והיעדים האלו מתוקצבים כל שנה מהממשלה לפי היעדים. וזה הסכנה שביעדים.
בלי יעדים לא יהיה תקצוב?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 21:09

התקצוב לפי היעדים.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 21:10

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 19:29
הנה מאתר הרשמי של משרד הביטחון:

http://www.mod.gov.il/Society_Economy/P ... redim.aspx

מערכת אתר משרד הביטחון
כבר בסוף שנות ה-90 החל משרד הביטחון לפעול לעידוד הגיוס לצה"ל ולהגברת המוטיבציה לשירות משמעותי בקרב בני הנוער מהמגזר החרדי, מתוך מטרה לשלבם בצבא ובעתיד גם בחברה הישראלית.

חרדים לצנחנים.jpg הכנת בני נוער חרדים לגיבוש לצנחנים. "חרדים לצנחנים". צילום: אליעזר ליעני

לצורך כך הקים אגף ביטחוני-חברתי (אז אגף הנוער, הנח"ל והמשימות הלאומיות) במשרד הביטחון את מסלול הנח"ל החרדי, אשר יהווה מסגרת צבאית שבה יוכלו חיילים חרדים לשרת בתנאים המתאימים לאורח חייהם: שירות בהפרדה מגדרית, אוכל בכשרות גלאט, תפילות מסודרות, ליווי רבני ועוד. הקמת הנח"ל החרדי נעשתה בשיתוף עם רבנים מהציבור החרדי, שהתאגדו לעמותת רבני נצ"ח יהודה.

בשנת 1999 יצא לדרך גדוד הנח"ל החרדי הראשון – נצ"ח יהודה (נוער ציוני חרדי), עם מחזור גיוס של 31 צעירים חרדים. הגדוד פועל במסגרת חטיבת כפיר ועוסק במשימות לוחמה בטרור. מאז הקמתו מספר המתגייסים רק הלך ועלה. בשנת 2016 התגייסו 2,850 חרדים לצה"ל, מתוכם 911 התגייסו למסלול נצח ( בהם 515 לוחמים). בשנתיים האחרונות הוקמו שתי פלוגות ייעודיות ללוחמים חרדים - פלוגת תומר בגדוד 435 בחטיבת גבעתי , ופלוגת ח"ץ בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים. כיום משרתים בצה"ל יותר ל- 6,000 חרדים במסלולי הגיוס השונים (חיילים, קצינים ונגדים).כיום פועל במסגרת הנח"ל החרדי גם גדוד מילואים הנקרא "נצח ישראל". על מנת לאפשר לאלה שאינם יכולים להשתלב בתפקידי לחימה להתגייס לצבא, נפתחו בשנים האחרונות גם מסלולים טכנולוגיים, בהם מפעילי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) בחיל האוויר, מקצועות טכנולוגיים ביחש"מים (יחידות החימוש המרחביות), מגיני הנגב ובמש"א (מרכז שיקום ואחזקה) בתל השומר.

האגף הביטחוני-חברתי, הגוף האמון על פעילויות עידוד גיוס החרדים לצה"ל במערכת הביטחון, מקיים מגוון רחב של פעילויות לטובת הגברת המוטיבציה בקרב בני נוער וצעירים חרדים ולהעלאת המודעות לשירות צבאי, תוך שיתוף פעולה עם הרשויות והמוסדות החרדים וכן עם נציגי הציבור החרדים.

אנשי האגף מפעילים סל פעילויות ייחודי במגוון מרחבי עבודה: בכיתות טכנולוגיות לחרדים, במחלקות קידום נוער ברשויות מקומיות ובציבור החרדי בכלל. במסגרת הפעילויות לבני הנוער החרדים נערכים ימי עיון לקראת השירות הצבאי, סדנאות ייחודיות, מפגשי "ליל שישי", מפגשי הורים וחיילים, שיחות והרצאות עם קצינים מגדוד נצ"ח יהודה וחרדים בוגרי שירות צבאי , סיורים באתרי מורשת ברחבי הארץ וביקורים במוזיאונים ובבסיסים צבאיים.

ימי חשיפה והתנסות לנוער: שיעורי נשק, קרב מגע ואימון פיינטבול

בחודש מרץ 2014 התקיים לראשונה שבוע גיבוש לבני נוער חרדים, אשר נערך במתחם המכינה הקדם צבאית "עצם" ביישוב נווה. 96 נערים חרדים השתתפו בשבוע הגיבוש הראשון, שבמהלכו קיבלו שיעורי נשק, עברו אימוני קרב מגע, שוחחו עם קצינים חרדים, השתתפו באימון פיינטבול וקיבלו טעימה מהחוויה הצבאית.

מאז התקיימו 13 מחזורי ימי גיבוש וחשיפה נוספים בהשתתפות יותר מ-1,000 בני נוער חרדים, כולל ימי הכנה לגיבוש "חרדים בצנחנים", שנערך לראשונה בחודש דצמבר 2016 ובו הוכשרו בני נוער חרדים לגיוס לחטיבת הצנחנים.

כחלק מהרחבת הפעילויות במגזר החרדי משתף אגף ביטחוני-חברתי פעולה עם עמותת "אחריי!", המכשירה נערים לגיוס לצה"ל, ויחדיו הם הקימו קבוצות נוער חרדיות על-פי מודל תנועות הנוער.
כיום פועלות 26 קבוצות נוער כאלה בפריסה ארצית רחבה , וחברים בהן יותר מ-400 בני נוער חרדים.

בנוסף, מפעיל האגף הביטחוני-חברתי מערך שיווק ופרסום באמצעי התקשורת החרדיים, במדיה המסורתית ובמדיה החדשה ובאמצעים דיגיטליים נוספים.

שנת לימודים, רכישת מקצוע והשתלבות במעגל התעסוקה

מסלול השירות במסלול נצח הינו ייחודי ומאפשר לאחר שנתיים בלבד לצאת לפרק הלימודים ללא עלות, אשר במהלכה ירכוש החייל החרדי השכלה ומקצוע. שנת הלימודים מהווה גורם חשוב ומשמעותי עבור המשרתים במסלול נצח, לפני שיחרורם מצה"ל והשתלבותם במעגל התעסוקה האזרחי.

לקבלת הזכאות לשנת לימודים השפעה רבה על החלטתם של הצעירים החרדים להתגייס לצה"ל. ישנם אלפי בוגרים שסיימו את מסלול השירות כלוחמים כעבור שנתיים, פנו ללימודים וכיום משולבים במעגל התעסוקה. לשנת הלימודים זכאים חיילים חרדים בלבד, בוגרי מסלולי נצח , אשר הוכרו כחרדים על ידי צה"ל טרם גיוסם. בנוסף, הם עוברים מיון תעסוקתי על ידי גורמי מקצוע.

במסגרת פרק הלימודים (שנת המשימה) ישנם שלושה מסלולי הכשרה:

מסלול הכשרות מקצועיות, המתקיים במרכזי הכשרה והכוון של משרד העבודה והרווחה בפריסה ארצית.

מסלול מכינה ללימודים אקדמיים/מכינת קדם הנדסאים מתקיים במכון לב בירושלים, במכון הטכנולוגי H.I.T בחולון, בטכניון בחיפה ובקמפוס החרדי בגן יבנה.
מלגות למכינה ללימודים אקדמיים ניתנות על בסיס נתונים סוציו-אקונומיים של החייל.

מקום מושבה של פלוגת שנת הלימודים במחנה סירקין, במתחם נפרד אשר עבר הכשרה והתאמה למסלול נצ"ח יהודה.
הנחל החרדי גם כן. הרב שטיינמן כבר אמר שהם כולם מחללי שבת.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 21:12

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 21:09
התקצוב לפי היעדים.
ואגב,
אם הבנתם מדברי שאני בעד יעדים זה לא נכון. אין לי דעה בעניין. מקשיב לגדולים וחכמים ממני בתחום
אני מבין את גור שנגד המכסות ואת אלה שלא נגד

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 21:14

אני פה כתב:

מערכת אתר משרד הביטחון
כבר בסוף שנות ה-90 החל משרד הביטחון לפעול לעידוד הגיוס לצה"ל ולהגברת המוטיבציה לשירות משמעותי בקרב בני הנוער מהמגזר החרדי, מתוך מטרה לשלבם בצבא ובעתיד גם בחברה הישראלית.

חרדים לצנחנים.jpg הכנת בני נוער חרדים לגיבוש לצנחנים. "חרדים לצנחנים". צילום: אליעזר ליעני

לצורך כך הקים אגף ביטחוני-חברתי (אז אגף הנוער, הנח"ל והמשימות הלאומיות) במשרד הביטחון את מסלול הנח"ל החרדי, אשר יהווה מסגרת צבאית שבה יוכלו חיילים חרדים לשרת בתנאים המתאימים לאורח חייהם: שירות בהפרדה מגדרית, אוכל בכשרות גלאט, תפילות מסודרות, ליווי רבני ועוד. הקמת הנח"ל החרדי נעשתה בשיתוף עם רבנים מהציבור החרדי, שהתאגדו לעמותת רבני נצ"ח יהודה.

בשנת 1999 יצא לדרך גדוד הנח"ל החרדי הראשון – נצ"ח יהודה (נוער ציוני חרדי), עם מחזור גיוס של 31 צעירים חרדים. הגדוד פועל במסגרת חטיבת כפיר ועוסק במשימות לוחמה בטרור. מאז הקמתו מספר המתגייסים רק הלך ועלה. בשנת 2016 התגייסו 2,850 חרדים לצה"ל, מתוכם 911 התגייסו למסלול נצח ( בהם 515 לוחמים). בשנתיים האחרונות הוקמו שתי פלוגות ייעודיות ללוחמים חרדים - פלוגת תומר בגדוד 435 בחטיבת גבעתי , ופלוגת ח"ץ בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים. כיום משרתים בצה"ל יותר ל- 6,000 חרדים במסלולי הגיוס השונים (חיילים, קצינים ונגדים).כיום פועל במסגרת הנח"ל החרדי גם גדוד מילואים הנקרא "נצח ישראל". על מנת לאפשר לאלה שאינם יכולים להשתלב בתפקידי לחימה להתגייס לצבא, נפתחו בשנים האחרונות גם מסלולים טכנולוגיים, בהם מפעילי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) בחיל האוויר, מקצועות טכנולוגיים ביחש"מים (יחידות החימוש המרחביות), מגיני הנגב ובמש"א (מרכז שיקום ואחזקה) בתל השומר.

האגף הביטחוני-חברתי, הגוף האמון על פעילויות עידוד גיוס החרדים לצה"ל במערכת הביטחון, מקיים מגוון רחב של פעילויות לטובת הגברת המוטיבציה בקרב בני נוער וצעירים חרדים ולהעלאת המודעות לשירות צבאי, תוך שיתוף פעולה עם הרשויות והמוסדות החרדים וכן עם נציגי הציבור החרדים.

אנשי האגף מפעילים סל פעילויות ייחודי במגוון מרחבי עבודה: בכיתות טכנולוגיות לחרדים, במחלקות קידום נוער ברשויות מקומיות ובציבור החרדי בכלל. במסגרת הפעילויות לבני הנוער החרדים נערכים ימי עיון לקראת השירות הצבאי, סדנאות ייחודיות, מפגשי "ליל שישי", מפגשי הורים וחיילים, שיחות והרצאות עם קצינים מגדוד נצ"ח יהודה וחרדים בוגרי שירות צבאי , סיורים באתרי מורשת ברחבי הארץ וביקורים במוזיאונים ובבסיסים צבאיים.

בחודש מרץ 2014 התקיים לראשונה שבוע גיבוש לבני נוער חרדים, אשר נערך במתחם המכינה הקדם צבאית "עצם" ביישוב נווה. 96 נערים חרדים השתתפו בשבוע הגיבוש הראשון, שבמהלכו קיבלו שיעורי נשק, עברו אימוני קרב מגע, שוחחו עם קצינים חרדים, השתתפו באימון פיינטבול וקיבלו טעימה מהחוויה הצבאית.

מאז התקיימו 13 מחזורי ימי גיבוש וחשיפה נוספים בהשתתפות יותר מ-1,000 בני נוער חרדים, כולל ימי הכנה לגיבוש "חרדים בצנחנים", שנערך לראשונה בחודש דצמבר 2016 ובו הוכשרו בני נוער חרדים לגיוס לחטיבת הצנחנים.

כחלק מהרחבת הפעילויות במגזר החרדי משתף אגף ביטחוני-חברתי פעולה עם עמותת "אחריי!", המכשירה נערים לגיוס לצה"ל, ויחדיו הם הקימו קבוצות נוער חרדיות על-פי מודל תנועות הנוער.
כיום פועלות 26 קבוצות נוער כאלה בפריסה ארצית רחבה , וחברים בהן יותר מ-400 בני נוער חרדים.

בנוסף, מפעיל האגף הביטחוני-חברתי מערך שיווק ופרסום באמצעי התקשורת החרדיים, במדיה המסורתית ובמדיה החדשה ובאמצעים דיגיטליים נוספים.

מסלול השירות במסלול נצח הינו ייחודי ומאפשר לאחר שנתיים בלבד לצאת לפרק הלימודים ללא עלות, אשר במהלכה ירכוש החייל החרדי השכלה ומקצוע. שנת הלימודים מהווה גורם חשוב ומשמעותי עבור המשרתים במסלול נצח, לפני שיחרורם מצה"ל והשתלבותם במעגל התעסוקה האזרחי.

לקבלת הזכאות לשנת לימודים השפעה רבה על החלטתם של הצעירים החרדים להתגייס לצה"ל. ישנם אלפי בוגרים שסיימו את מסלול השירות כלוחמים כעבור שנתיים, פנו ללימודים וכיום משולבים במעגל התעסוקה. לשנת הלימודים זכאים חיילים חרדים בלבד, בוגרי מסלולי נצח , אשר הוכרו כחרדים על ידי צה"ל טרם גיוסם. בנוסף, הם עוברים מיון תעסוקתי על ידי גורמי מקצוע.

מסלול הכשרות מקצועיות, המתקיים במרכזי הכשרה והכוון של משרד העבודה והרווחה בפריסה ארצית.

מסלול מכינה ללימודים אקדמיים/מכינת קדם הנדסאים מתקיים במכון לב בירושלים, במכון הטכנולוגי H.I.T בחולון, בטכניון בחיפה ובקמפוס החרדי בגן יבנה.

מקום מושבה של פלוגת שנת הלימודים במחנה סירקין, במתחם נפרד אשר עבר הכשרה והתאמה למסלול נצ"ח יהודה.
הכמות תגדל גם בלי היעדים.
אולי יותר עם, לא יודע.
מה שברור לי שיש לפחות 3000 בחורים כולל חבד שמתגייסים בין כה וכה
תסתכל ברחובות

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 21:15

התקצוב לפי היעדים. ראש ישיבה ספרדי של ישיבה מכובדת כתב שבוע שעבר לעיתון בקהילה שיש כמה ישיבות ספרדיות שנסגרו וחלק שמספרם פחת מאז היעדים.

כל אלו שהסתבכו על דברים קטנים של העברת כתובת וכו' זה גם בגלל שהצבא רוצה לעמוד ביעדים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 21:19

נרשמתי...! כתב:
26 מאי 2019, 21:14
אני פה כתב:

מערכת אתר משרד הביטחון

הכמות תגדל גם בלי היעדים.
אולי יותר עם, לא יודע.
מה שברור לי שיש לפחות 3000 בחורים כולל חבד שמתגייסים בין כה וכה
תסתכל ברחובות
חחחח אם זה לא היה עצוב.
אלו שאתה רואה ברחובות בדיוק אליהם משרד הביטחןן מדבר שהוא הצליח לפתות...
ולפי החוק עוד עשר שנים צריכים להתגייס 6000 בשנה עד 60 אחוז מהציבור. ועוד עשרים שנה תכתוב שזה לא כלום כי ממילא עומדים ביעדים.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 21:30

אתה רציני?????
תקשיב. אני הוא זה שגר עם ספרדים והילדים שלהם במוסדות של הילדים שלי וזהו המציאות:
לפני 10 שנים -
כיתה של 32 תלמידות. מתוכם שבע ספרדיות לכל אחת מהמשפחות יש אח בצבא. כל אחת! וכרגע, לא שהיה או שיהיה, עכשו
(לפני 10 שנים, ךפני המכסות והתקציבים בסדר גודל של היום)
שום דבר שם לא נהיה יותר גרוע.
אצלם הכל אותו דבר. בדיוק כמו שהיה פעם!
יש לי בנדוד שלמד בחברון ויצא לעבוד, ולפני שיצא לעבוד היה צריך לעשות צבא אז הוא נתן שיעור פעם בשבוע בגמרא (כאילו שירות לאומי)
וקיבל 5000 שח בחודש.
הרבה לפני כל הסיפור הזה.
תמיד רצו אותנו לא לומדים ותמיד היו מוכנים לשלם לנו כל זה.
אגב,
אם רוצים לדעת כמה שווה שעה של לימוד תורה-
בודקים כמה כסף מוכנים לשלם לנו על כל שעה שלא נלמד ונתחיל לקבל פרופורציות!

שמעון ווייס

נושא שלא נקרא על ידי שמעון ווייס » 26 מאי 2019, 21:36

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 19:57
היום (ראשון) נערך כינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל במעונו של האדמו"ר מביאלה ברחוב יעקובזון 5 בירושלים, בו דנו האדמו"רים במשבר שנוצר סביב מסמך חוק הגיוס והוחלט לקבל ברוב קולות את המתווה בהובלתו של השר לשעבר אריאל אטיאס.

בכיר בליכוד, אמר בתגובה להחלטת המועצת: "הכדור עבר לאביגדור ליברמן - אם יסכים, יש ממשלת ימין עוד הערב".

חברי הכנסת של אגודת ישראל נעדרו מהכינוס, והאדמו"רים שהשתתפו בו, קיבלו את החלטותיהם לאחר דיון והסבר על מהות החוק והפשרה המוצעת.

כפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', אלו ימים ארוכים בהם דורשים האדמו"רים לכנס את ה'מועצת', אך ההצעה נדחתה שוב ושוב מסיבות טכניות.

הכינוס בשעה זו, הוא על רקע בין היתר המשבר הפוליטי שנוצר סביב חוק הגיוס, כאשר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הודיע כי לא יאשר תיקונים בחוק הגיוס המוצע כעת.

האדמו"רים במועצת גדולי התורה לצד הרבנים וראשי הישיבות ב'דגל התורה' העבירו מסרים חריפים בימים האחרונים כי לא ייתנו יד לחוק בו יש מכסות ויעדים.
האיך יקיימו שניהם?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 21:46

לרב נרשמתי.

לי אישית יש אחיין בן 21 שהתגייס לפני שנה בגלל פיתויים, אברך מבית חסידי, ולא לשירות של חצי שנה. ואני מכיר עוד כמה כמוהו.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 21:48

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 21:46
לרב נרשמתי.

לי אישית יש אחיין בן 21 שהתגייס לפני שנה בגלל פיתויים, אברך מבית חסידי, ולא לשירות של חצי שנה. ואני מכיר עוד כמה כמוהו.
סליחה שאני שואל, אבל כנה, איפה הוא היה לולא הפיתויים?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 21:53

הוא עבד ליד הבית, והציעו לו שם משכורת שמנה, הוא כל היום לא בבית חוזר מאוחר בלילה, ואף אחד לא יודע עם מי הוא מסתובב שם.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 21:56

אוי. אוקיי. קיבלתי
לא יודע מספיק אם כך על הנושא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 23:18

ביום רביעי האחרון, נועדו נציגי 'דגל' ובכירי ראשי הישיבות עם ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין במעונו בשעת לילה מאוחרת, בסיומה של הפגישה שלא פורסמה, אישר ראש הישיבה את מתווה הגיוס שהציע נתניהו וגיבש לוין • "אפשר להתקדם במשא ומתן לכניסה לקואליציה במתווה הנוכחי"
ארי קלמן , כ"א אייר תשע"ט 26/05/2019 22:55

פרסום ראשון: בשקט, ללא פרסום או תמונות, הגיעו חברי הכנסת וכמה מבכירי ראשי הישיבות לדיון לילי ביום רביעי החולף בביתו של ראש הישיבה הגר״ג אדלשטיין, כדי לאשר את מתווה הגיוס שהציע ראש הממשלה וגיבש השר יריב לוין.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי חברי הכנסת של 'דגל התורה' משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר, הגיעו בליל יום רביעי לביתו של ראש הישיבה ודנו במשך כשעתיים במתווה חוק הגיוס עד קרוב לשעה אחת לפנות בוקר.

בפגישה השתתפו גם ראשי הישיבות הגרמ"ה הירש, וראשי הישיבות שריכזו את הנושא ומונו על ידי ראשי הישיבה הגר"י רוזן והגר"ב סולוביציק, יחד עם כי עו״ד מנחם הבלין שליח בית שר התורה הגר"ח קניבסקי לכינוס.

בסיום ההתייעצות שכאמור נמשכה כשעתיים ופורט בה המתווה שגובש על ידי השר יריב לוין, הכריזו בכירי ראשי הישיבות כי "אפשר להתקדם במשא ומתן לכניסה לקואליציה במתווה הנוכחי".

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 23:23

מה הולך פה?
כל דקה ידיעה אחרת

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 27 מאי 2019, 08:48

סקר שנערך אתמול עבור "מעריב" מעלה כי לו הבחירות לכנסת ה־22 היו נערכות היום, היה גוש הימין מתחזק ל־68 מנדטים לעומת 65 בבחירות שנערכו לפני חודש וחצי.

על פי הסקר, שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס בראשות מנחם לזר, בבחירות חדשות היה הליכוד בראשות נתניהו שומר על כוחו - 35 מנדטים, ואילו כחול לבן בראשות גנץ הייתה נחלשת במנדט - 34 מנדטים.

הסקר מעלה עוד כי במקרה של בחירות חדשות, שתי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, היו שומרות על כוחן - 8 מנדטים כל אחת. חד"ש־תע"ל בראשות איימן עודה ואחמד טיבי מתחזקת בסקר ועולה מ־6 מנדטים כיום ל־7 מנדטים. העבודה בראשות אבי גבאי לא מצליחה להתאושש ונותרת עם 6 מנדטים בלבד.

לעומת זאת, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן, מחולל המשבר הקואליציוני הנוכחי בשל עמדתו העיקשת לאשר את חוק הגיוס כפי שאושר בקריאה ראשונה, עולה מ־5 ל־6 מנדטים. גם איחוד מפלגות הימין בראשות בצלאל סמוטריץ' עולה בסקר ל־6 מנדטים לעומת 5 בבחירות האחרונות.

מפלגת השמאל מרצ בראשות תמר זנדברג מתחזקת בסקר במנדט אחד ועולה ל־5 מנדטים. ההפתעה הפעם היא כניסתה לכנסת של מפלגת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד (שמגיעה בסקר ל־5 מנדטים).

הסקר מנבא רעות לשתי מפלגות: כולנו בראשות משה כחלון ורע"ם־בל"ד, שכל אחת מהן קיבלה בבחירות האחרונות ארבעה מנדטים. אם ייערכו בחירות חדשות, הן צפויות להישאר מתחת לאחוז החסימה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 27 מאי 2019, 08:59

מ ְ ב ַ שּׂ ֵ ר
ואומר
בנימין ליפקין - המבשר

ישראל ביתו
רק בישראל יכול לקרות
כדבר הזה בשל השיטה הק־
לוקלתשל הממשל.
עומד לו אדם שהשכלתו
מסתכמת בשמירה אלימה
על מסבאות וסדרת חשדות
לפלילים שרדפה אחריו
במשך לפחות מחצית מש־
נותיו בפוליטיקה, שכוחו
האלקטורלי המקסימלי
מגיע פעם אחר פעם לכדי
חמישה מנדטים, והוא מח־
ליט לשתק מדינה שלמה.
לא סתם לשתק אותה אלא
לשחק בה משל היתה צעצוע
שלו.
מדינה שלמה עלולה
לצאת למערכת בחירות
חדשה רק בגלל שאיווט
האיום החליט שלא מתאים
לו להיכנס לממשלה הנוכ־
חית. למה? ככה. אל תשאלו
אותו כי גם לו אין שום
הסבר שמניח את הדעת. אין
בנמצא שום חוק בישראל
שהוגש לקריאה ראשונה
ושום שורה או סעיף לא
השתנו בו לקראת ההצבעה
בקריאה שניה ושלישית.
אצל ליברמן, שמימיו לא
טבל את אצבעותיו בחקיקה
פרלמנטרית כלשהי (אם
כבר ברקיחה עסקינן, הוא
אוהב יותר לרקוח עסקאות
אפלות שהשתיקה יפה להן),
הדברים הללו לא מוכרים.
יש לשאוף ולקוות אפוא
שתוכרזנה בחירות חדשות,
שהליכוד בראשות נתניהו
יחדלו מלחשוש מהמאב־
טח המולדבי בעל העיניים
מזרות האימה וינהלו מסע
בחירות על ראשו ומתחת
לאפו בלב הרחוב הרוסי
ויותירוהו אי שם מאחור,
הרחק כמטחווי קשת מאחוז
החסימה.
רק כך הוא ילמד את
הלקח וישוב אל המחוזות
האהובים עליו, בין וינה
למולדביה, יתרועע עם
אוליגרכים בשלל שפות
ויניח לנו ולנפשנו. או אז
גם יחדל לתזז את המערכת,
לרבות זו המוניציפלית, וכך
נצא נשכרים שבעתיים כש־
כולנו נכריז בקול גדול: ברוך
שפטרנו מעונש הלזה

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 27 מאי 2019, 10:51

זה ממש צרות למי שמבין אם שקד ירוץ ביחד אם ליברמן...

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 27 מאי 2019, 11:11

שקד מכחישה
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 27 מאי 2019, 11:24

לא הכחיש...

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 27 מאי 2019, 11:25

ולדעתי האישית בשביל זה ליברמן לא מפחד מבחירות...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 מאי 2019, 12:19

טבי כתב:
26 מאי 2019, 16:25
אני לא מצליח להבין מה שקורה כאן. בתקשורת מאשימים את אגודה ואת המועצת החסידית בעוד בתוככי דגל לא כולם תמימי דעים עם החוק המוצע יקי אדמקר חשף בחמישי שעבר פגישה חשאית שהתקיימה בתחילת שבוע שעבר במעונו של הגר''ג אדלשטיין בה השתתפו הגרמ''ה הירש והגר''ב סולביצי'ק, ועימם משה גפני ושני עורכי דין ביניהם עו''ד יצחק מירון בפגישה הביעו הגרמ''ה הירש והגר''ב סולביצי'ק התנגדות לחוק במתכונתו הנוכחית,
גפני אומר הבוקר בגל''צ אין שום הבדל ביני לבין ליצמן על חוק הגיוס.
אז מה העליהום על אגודה ועל ליצמן ? תפתחו את כיכר השבת או את בחדרי שוב שוב התגוללות על אגודה ועל חילוקי הדעות בין האדמורים אגב מישהו יודע להצביע על מה נטושה המחלוקת? תקשורתני דגל מפמפמים כבר שבועות ארוכים על חילוקי דעות בין האדמורים ואף אחד לא יודע לומר פרטים על מה המחלוקת ומי האדמורים הנחלקים מלבד סיסימאות תחושה שלי שיש פה נסיון נואל של מישהו להסיט את תשומת הלב ממה שקורה אצלו
לא שמת לב שבראש האתרים בח"ח וכיכר השבת יש את הלוגו של דגל התורה ותמונה של הבית ברח' רשב"ם כשיענקי ברקע ??

=====
כנראה כוונת דברי גפני בגל"צ שאין הבדלים בינן לליצמן אפשר להסביר בשני דרכים:
א) לגבי דעותיהם האישיות, שזה יכול מאוד להיות.
ב) שגם באגו"י וגם בדגה"ת ישנם דיעות לכאן ולכאן...

=====
ו... לא, לא תצליח אף פעם להבין מה יש להם נגדינו, יש להם רק שנאת עמי ארצות לחסידים וזלזול מובנה בתוך אישיותם, מילא אם הם היו בני תורה שיש להם משהו למכור, אבל מדובר בכאלו שמכנים את עצמם עיתונאים בגרוש שנהרגים על [סיקור שלא] שווה פרוטה.
אני כבר מזמן לא מעיף מבט לעבר שרבוטיהם המשונים המשקפת את השקפותיהם המעוותות, מקסימום אני רואה פה קצת מדבריהם כדי לצחוק בואכה גיחוך...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 מאי 2019, 12:22

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 17:35
באשר לעמידה ביעדים הסביר הרב רוזן כי: "יש נתון שאותו לא יודעים, ה-3,100 שצריכים להתגייס כדי למלאות את היעדים, מאיפה הם יבואו? השלושת אלפים האלו זה מגיע מכאלה שלומדים בישיבות ולא מצליחים, אין להם שם מה לעשות והם הולכים לצבא, אנחנו מכירים כאלו.

"בדרך כלל הסוג האלו שהם על גבול הנשירה או ממשפחות קשות יום וכאלה דברים - הם הולכים במאה אחוז לצבא, במאה אחוז הם הולכים. יש לי רשימה מה נקרא חרדים, אתה תמות מזה. חב״ד, זה נקרא חרדים, זה בסדר..".

"אני לא מכיר אתה לא מכיר אין אף אחד שמכיר. מי שהולך לצבא זה או אצל החסידים או כמו שאמרתי לך קודם מכל המקומות האלו, הם מספקים את המספרים של היעדים. אין בחורים שעוזבים ישיבות והולכים זה שקר וכזב".
אם כל מה שאתה כותב פה נכון - אז אני מבין מאוד את פשר המח' בינו לבין ר"מ ברזובסקי.
פשוט הוא רוצה שהחסידים ימלאו את המכסות [שהרי בין כך הולכים...] ולגודל החוצפה [כנראה.. אלא מאי, הרי כך כתב בפי' אחד מזבי החוטם באתרים...] נעמד אחד מראשי הישיבות החסידיות והביע את דעתו נגד כוונותיו.
מכאן ואילך, הכל הותר - גם לדבר סרה נגד אדמו"רים ורבנים מנהיגי עדות קדושות בישראל.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שיך
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 27 מאי 2019, 12:28

ארי קלמן בטוויטר:
בתום התייעצות בלשכת ראש הממשלה סוכם על בחירות בכ״ו באב

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 מאי 2019, 12:37

נרשמתי...! כתב:
26 מאי 2019, 19:17
אני פה כתב:
26 מאי 2019, 17:23
הבעיה בדברי הרב רוזן זה לא הזלזול באדמורים כמו הזלזול בכל מי שהוא לא בן תירה. לא מזיז לו שספרדים בחורים מבתים קשי יום וחסידים ממלאים את המכסות העיקר שבני הישיבות הליטאיים יוכלו ללמוד בשקט. פשוט פושה.
תקשיב. זה ממש לא הסיפור
העניין הוא כזה
יש בדל גדול בין מה שאומרים בחוץ לגבי הצבא לבין מה שאומרים בפנים, ולמה,
כי אין אפשרות להגיד שאני לא עושה צבא כי אני חרדי כי אז חלאס על כל הסיפור של ההסדר לחרדים,
ולכן אומרים בחוץ שחרדים לא מתגייסים כי הם לומדים תורה ומי שלא לומד שילך לצבא.
עכשו, זה לא באמת נכון, כי גם מי שלא לומד לא אמור ללכת לצבא, אלא מה?
שצריך חוק.
אחר כך אפשר להתקמבן. אחר כך אפשר לריב מי כן בחור ישיבה ומי לא
אבל להם אומרים אחרת. להם צריך לאמר שבחורי ישיבות לא מתגייסים כל השאר כן
הרב שך אמר שמי שיוצא נגד זה ואמר שכל החרדים לא מתגייסים יש לו דין רודף (אגב, העצניקים - זה כל החילוק ביינינו)
כי בגללו כל הדיחוי לבחורי ישיבות עומד בסכנה.
ובזה רב רובם של תלמידי החכמים ומנהיגי הדור תמימי דעים (חוץ מהעצניקים היחידים שמאמינים לנו, לבלוף של רק בחורי ישיבות)
אבל פה באה הבעיה של המכסות.
ומה שר' יגאל אמר חוץ מהעניין על המועצת, שאני מעדיף שלא להיכנס אליו, הוא את האמת שכולנו (ספרדים חסידים וליטאים) יודעים ומשאירים בינינו, וגם רב יגאל אמר את זה בשקט,
ודבריו הוצאו מהקשרם.
וזה- שכל שנה בין עם נרצה ובין אם לא מתגייסים בין כה וכה לצבא בחורים שנפלטו מהמסגרת ועדיין חלקם מגדירים את עצמם חרדים,
וגם החלק שלו תמיד נוכל לטעון שהם בחורי ישיבות לשעבר והם ממלאים את המכסות בין כה וכה!
לא שאנחנו נשלח אותם! הם בין כה וכה מתגייסים!!!
ואם נהיה כנים, אחוזי הבחורים האלה שבאים ממשפחות ליטאיות קטן בהרבה מהספרדים. מציאות!! לא עלבון!!
וגם המון המון חבדניקים עושים צבא וחבד נעלבו כמו תינוקים כשאמרו את זה, ושוב פעם. זה מציאות!! הם עושים צבא!! אנחנו לא!!
אז למה שלא למלאו את המכסות בין כה וכה?
בעניין החסידים אין לי מושג אז אני לא מביע דעה, רק תקחו בחשבון שזה כולל גם את האלה שעושים שירות לאומי מקוצר או משהו.
זהו זה.
והאמת הזו, נו, לא חדשה לאף אחד אבל עד היום אף אחד לא אמר אותה בקול. ועכשו כן.
בזכות כמה חכמולוגים. שלא שמעו את המשפט שטיפש אומר בקול מה שחכמים חושבים בשקט ופרסם את זה.
אני רואה שאתה מנסה להיות הדובר של הציבור הליטאי פה, זה באמת לא קל...
אבל שכחת שצריך להביא עובדות מדוייקים...
אתה צודק שיש עניין של מה שאומרים בחוץ ומה שאומרים בפנים, אבל כל הסיפור עם רבי יגאל כלל לא שייך לזה - הנימה האישית נגד גדו"י הורידה את כל הערך שלו בעיני ובעיני רבים אחרים... ככה לא מדבר גדול בישראל !!!
ומה שאתה חושב שכולנו חושבים ואומרים בשקט (ספרדים חסידים וליטאים) - כפש"כ, טעות גדולה בידך ורוב הציבור סבור אחרת לגמרי ממך...
וגם, רבי יגאל לא פוליטיקאי שאפשר לתרץ את דבריו בהסבר הנואל שדבריו הוצאו מהקשרם... אם הוא אמר את הדברים האלו - משמע שזהו דעתו (אכן לא מתאים מבחינת ניראות שיגיד דיבורים כאלו בפרהסיה ולכן הוא נמנע מלאמר דברים שכאלו).

===========
ועכשיו לגבי העובדות.
אמת הוא הדבר שיש ככה"נ יותר מצביעי ש"ס בצבא מאשר מצביעי יהדוה"ת, זה נתון שאין חולק עליו.
לגבי בנ"י האשכנזים, משום מה החלטת שיש יותר חסידיים בצבא - אז שתידע לך שאם אתה מנכה את חסידי חב"ד וברסלב [לא החסידים השורשיים, אלא קהילות שובו בנים, חוט של חסד וכדו'], אזי יש הרבה יותר ליטאיים בצבא - תבדוק בתמונות של הכינוסים של החיילים החרדיים ותופתע לראות...
רק מה - לשקר אין רגליים ולכן צריך לבסס את זה על משהו אמת - החסידים עושים הרבה יותר שירות אזרחי - שזה התנדבות בעזר מציון ויד שרה או אפי' מסירת שיעורי תורה. ולכן אפשר לבסס את השקר ע"כ שהחסידים ממלאים את המכסות - ב"שירות לאומי" - הדבר החמור הזה שכנראה הוא פתח לנשירה...

==========
עיצה טובה קמ"ל:
ראה נא באמת להשפיע על החכמולוגים שאצלכם הליטאיים שלא יברברו כ"כ הרבה, אתם בעיקר הפסדתם מהם...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 מאי 2019, 12:48

מי זה כתב:
26 מאי 2019, 19:39
גאליציאנער כתב:
26 מאי 2019, 13:58
אני לא צריך את תגובתו של הרב זלזניק בכדי לדעת האדמו"ר מגור הוא צדיק, אבל לענ"ד כל ההקלטה הזאת לא הוסיפה כבוד לראשי הישיבות הליטאיים... זה פעל בדיוק להיפך ממה שהחוכמולוג המדליף חשב...
לא תמצא אף אדמו"ר מדבר ככה על ראשי ישיבות ליטאיים..

יש לך הוה אמינא שהחכמולוג התכוון לרומם את קרנו של הגר"י רוזן?
ברור שמדובר במישהו שקרוב לצד של אגודה / לצד של הפלג הירושלמי / לא' הצדדים במחנאות הפנים דגלאית.

לכל המתלהמים מכל הצדדים, הקלטות תמיד יוקלטו ויודלפו.
היה לנו את דרעי על הרב עמאר והאדמו"ר מגור, את הרב רוזן, ועוד תהיה גם הקלטה באידיש.
מה שכן, זה מעורר ביקורת ציבורית וממילא גם מחזיר את השיח לרמה המתאימה.
הקלטות מאדמו"רים על ראשי ישיבות בנימה אישית ?
לא נראה לי שיהיה אי פעם...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
HaVer
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 65 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי HaVer » 27 מאי 2019, 13:02

שיך כתב:
27 מאי 2019, 12:28
ארי קלמן בטוויטר:
בין הזמנים אצל הדתיים
תקופת חופשים אצל הפחות דתיים.
הוי אומר אחוזי הצבעה נמוכים אצל כולם.

בנצוער
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בנצוער » 27 מאי 2019, 13:57

שיך כתב:
ארי קלמן בטוויטר:
זה תאריך שיסייע לעדה החרדית לטעון , איך אפשר להצביע ביום דהילולא של כ"ק האדמו"ר מסאטמאר זצוק"ל שאסר את הבחירות .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 מאי 2019, 14:30

בנצוער כתב:
27 מאי 2019, 13:57
שיך כתב:
ארי קלמן בטוויטר:
זה תאריך שיסייע לעדה החרדית לטעון , איך אפשר להצביע ביום דהילולא של כ"ק האדמו"ר מסאטמאר זצוק"ל שאסר את הבחירות .
הבנתי שזה מאוד איכפת להם - לעסקני סאטמר.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 מאי 2019, 14:31

HaVer כתב:
27 מאי 2019, 13:02
שיך כתב:
ארי קלמן בטוויטר:
בין הזמנים אצל הדתיים
תקופת חופשים אצל הפחות דתיים.
הוי אומר אחוזי הצבעה נמוכים אצל כולם.
מ"מ החרדי הממוצע יעשה הרבה יותר מאמצים להצביע בבחירות מאשר האחרים, בס"ד זה יביא להצלחה גדולה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 27 מאי 2019, 20:42

נרשמתי...! כתב:
26 מאי 2019, 20:50
אני פה כתב:
26 מאי 2019, 20:44
והוכחה למה זה בדיוק? לפנטזיה של אנשים כמוך שזו הייתה הדרך היחידה שלהם להעלות לעצמם את המורל בלהמציא את ההסכם על חק הגיוס??
כן? בין ר ברוך סולוייציק לליברמן? או אולי בין א דוד כהן אליהם? אה? אולי עכשו אחרי שאתה טוען את זה חצי שנה תתפכח קצת?
לפי מה שאני רואה בפורום הזה, אני רואה שנשארת מהאחרונים.
היה לך חצי שנה לגדול.
חצי שנה ללכת לתרפיה כדי לגבור על הטראומה של שש שלוש.
ואם לא עשית את זה עדיין (לגדול לבד או עם עזרה) אז קדימה. עכשו זה הזמן.
כדי שלא תחשוב שאנחנו חסרי דעה ורפי שכל אני חייב להגיב על דבריך
אתמול התראיין מני גרא שוורץ מי ששימש כדוברו של יוסי דייטש ועשה שעות ע''ג שעות במאמצים להביא לתמיכת דגל בדייטש ונשאל ע''ד הדיל שהיה או שלא
הוא ענה שהיה ציר בתוך מפלגות דגל - ש''ס שהחליט למנוע ממאיר פרוש להמליך ראשי ערים בי-ם ובאלעד, בי-ם זה הצליח באלעד לא
היו רבנים בתוך דגל שלא הבינו את העליהום בעד ליאון ובהחלט רצו את יוסי דייטש. חלקם אפי' אמרו שאם לדייטש אין סיכוי אז אלקין עדיף מהיותו שר ומקושר יותר ודתי בדיוק כפי ליאון ולא הבינו את הרצון העז לתמוך בליאון.
כאן באו רוקחי הציר וטענו שוב ושוב בפני גדולי ישראל שאסור להרגיז את ליברמן הוא שר ביטחון וחייבים אותו בשביל עולם התורה וליאון הוא מועמדו ואם יתמכו בליאון זה יועיל מאוד לעולם התורה
והעיר ירושלים נבוכה עד היום מהבדיחה שעשו על גבה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 27 מאי 2019, 22:44

נרשמתי...! כתב:
26 מאי 2019, 21:48
אני פה כתב:
לרב נרשמתי.

אני מצטרף ל''אני פה'', אני גם רואה את העלייה בהתגייסות (מכל החוגים, לא יודע להגיד מי מנצח בגרפים).
יכול להיות שזה בגלל ירידת הדורות, סביר מאד שזה בגלל פעילות הסברתית תודעתית מצד צה"ל וחלק מכלי התקשורת החרדייים.
לא חושב שזה קשור כ"כ ליעדים.

וכאן טמון לצערנו המוקש הגדול.
נניח שמבחינת המפלגות החרדיות צריך ללכת על החוק שליברמן דורש גם אם זה כולל מכסות ויעדים, וכבר הרחיב 'נרשמתי' בדבר ונימק בטוב טעם את החשיבה הליטאית מנקודת מבטו של הרב רוזן.
אבל, האם זה סותר את הדחיפות העליונה להקמת מערך הסברה מרכזי על הסכנות הרוחניות בצה"ל?
הרי ברור שכמו שמול פגעי התקשורת אי אפשר לשקוט על השמרים ולהרגיע ש"ב"ה עולם התורה פורח" ואין צורך להילחץ, הוא הדין בפעולות המינימליות הנדרשות מול סכנת הגיוס.
ויתירה מכך, גם אם תמצי לומר שאין להביא ראיה מהריבוי באחוזי הגיוס מכיון שמדובר בכאלה שאינם יכולים לשבת בישיבה וכדו', עדיין אנו מחוייבים להתעורר ולהתריע על הענין מיד כשאנחנו רק רואים את הכיוון אליו צה"ל מנסה למשוך את השוליים בציבור החרדי.

אלא מאי, הבעיה הגדולה מאז שנת התשע"ב היא שלעדה החרדית והפלג הירושלמי יש מונופול על המונח "גיוס" בהקשרו השלילי, וזה הבעיה הכי גדולה שקיבלנו כתוצאה מהפילוג הליטאי (אחרי עצם הענין של המחלוקת והנזקים לנפשות הקטנים והגדולים בעקבותיה).
אני זוכר שיעקב ב. פרידמן כתוב בזמנו שצד אחד יפסיד כאן את ה"איילת השחר" והצד השני יפסיד את ה"דרכי שמואל", במובן ההערכה והחיבור התורני הרוחני. עד"ז י"ל שהרוב המוביל בציבור החרדי הפסיד את הזכות להלחם בתופעת ההתגייסות החרדית (שלפחות זה הביטוי שאמור להחליף את "גזירת הגיוס").

גם אם נמצא ביתד טורי השקפה שתוקפים את 'בחדרי' ו'כיכר' על הרוח החיובית לצה"ל, עדיין אנחנו יודעים שיש פה גם אינטרס של "פגעי התקשורת", כמו גם להוכיח שדגל לא הלכו מדי שמאלה.
רק אם נקים קול זעקה בתודעה החרדית, לא בהפגנות אלימות, אלא כדוגמת ההסברה על בעיות האקדמיה ופגעי התקשורת, אז נדע שנצחנו את הפלג הירושלמי.
טוב, לפחות לא הפסדנו.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 27 מאי 2019, 22:59

אני פה, אתה כאן? עשיתי לך את העבודה.
אני פה כתב:
27 מאי 2019, 08:59
מְבַשֵֹֹּׂר וְאוֹמֵר
בנימין ליפקין - המבשר

ישראל ביתו
רק בישראל יכול לקרות כדבר הזה בשל השיטה הקלוקלת של הממשל.
עומד לו אדם שהשכלתו מסתכמת בשמירה אלימה על מסבאות וסדרת חשדות לפלילים שרדפה אחריו במשך לפחות מחצית משנותיו בפוליטיקה, שכוחו האלקטורלי המקסימלי מגיע פעם אחר פעם לכדי חמישה מנדטים, והוא מחליט לשתק מדינה שלמה.
לא סתם לשתק אותה אלא לשחק בה משל היתה צעצוע שלו.
מדינה שלמה עלולה לצאת למערכת בחירות חדשה רק בגלל שאיווט האיום החליט שלא מתאים לו להיכנס לממשלה הנוכחית. למה? ככה.
אל תשאלו אותו כי גם לו אין שום הסבר שמניח את הדעת.
אין בנמצא שום חוק בישראל שהוגש לקריאה ראשונה ושום שורה או סעיף לא השתנו בו לקראת ההצבעה בקריאה שניה ושלישית.
אצל ליברמן, שמימיו לא טבל את אצבעותיו בחקיקה פרלמנטרית כלשהי (אם כבר ברקיחה עסקינן, הוא אוהב יותר לרקוח עסקאות אפלות שהשתיקה יפה להן), הדברים הללו לא מוכרים.

יש לשאוף ולקוות אפוא שתוכרזנה בחירות חדשות, שהליכוד בראשות נתניהו יחדלו מלחשוש מהמאבטח המולדבי בעל העיניים מזרות האימה וינהלו מסע בחירות על ראשו ומתחת לאפו בלב הרחוב הרוסי ויותירוהו אי שם מאחור, הרחק כמטחווי קשת מאחוז החסימה.
רק כך הוא ילמד את הלקח וישוב אל המחוזות האהובים עליו, בין וינה למולדביה, יתרועע עם אוליגרכים בשלל שפות ויניח לנו ולנפשנו. או אז גם יחדל לתזז את המערכת, לרבות זו המוניציפלית, וכך נצא נשכרים שבעתיים כשכולנו נכריז בקול גדול: ברוך שפטרנו מעונש הלזה.
מדי תוקפני, ולפחות אותי זה ממש לא משכנע, אבל ככה אמור להיראות טור מערכת.

אצל ליברמן, שמימיו לא טבל את אצבעותיו בחקיקה פרלמנטרית כלשהי
לא מקבל, גם ביבי לא עסוק בחקיקה פלמנטרית.
יש לציין את ח"כ פורר ממפלגתו שהוא מחוקק וח"כ נמרץ ומעולה (אני לא מדבר מבחינה יהודית, אם כי הוא נקרא ח"כ די חברתי).
על ליברמן אפשר להגיד שהוא אמנם לא טלית שכולה תכלת, אבל פוליטיקאי מעולה (שוב, בהסתכלות הניטרלית).

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 27 מאי 2019, 23:03

גאליציאנער כתב:
27 מאי 2019, 12:48
מי זה כתב:
גאליציאנער כתב:
26 מאי 2019, 13:58
אני לא צריך את תגובתו של הרב זלזניק בכדי לדעת האדמו"ר מגור הוא צדיק, אבל לענ"ד כל ההקלטה הזאת לא הוסיפה כבוד לראשי הישיבות הליטאיים... זה פעל בדיוק להיפך ממה שהחוכמולוג המדליף חשב...
לא תמצא אף אדמו"ר מדבר ככה על ראשי ישיבות ליטאיים..

יש לך הוה אמינא שהחכמולוג התכוון לרומם את קרנו של הגר"י רוזן?
ברור שמדובר במישהו שקרוב לצד של אגודה / לצד של הפלג הירושלמי / לא' הצדדים במחנאות הפנים דגלאית.

לכל המתלהמים מכל הצדדים, הקלטות תמיד יוקלטו ויודלפו.
היה לנו את דרעי על הרב עמאר והאדמו"ר מגור, את הרב רוזן, ועוד תהיה גם הקלטה באידיש.
מה שכן, זה מעורר ביקורת ציבורית וממילא גם מחזיר את השיח לרמה המתאימה.
הקלטות מאדמו"רים על ראשי ישיבות בנימה אישית ?
לא נראה לי שיהיה אי פעם...

אין עדיין, כי אדמורי"ם מתקשרים פחות בטלפונים לעומת רבנים וראשי ישיבות, בפרט בעניני ציבור.
אני לא מייחל להקלטה המובטחת, לא בשביל המתקיף ולא בשביל המותקף (הגדרות שעוברות צד מיד עם פרסום ההתקפה...), אבל כך דרכו של עולם וזה עוד יגיע.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 27 מאי 2019, 23:10

גאליציאנער כתב:
27 מאי 2019, 12:37
נרשמתי...! כתב:
אני פה כתב:
הבעיה בדברי הרב רוזן זה לא הזלזול באדמורים כמו הזלזול בכל מי שהוא לא בן תירה. לא מזיז לו שספרדים בחורים מבתים קשי יום וחסידים ממלאים את המכסות העיקר שבני הישיבות הליטאיים יוכלו ללמוד בשקט. פשוט פושה.
תקשיב. זה ממש לא הסיפור
העניין הוא כזה
כי אין אפשרות להגיד שאני לא עושה צבא כי אני חרדי כי אז חלאס על כל הסיפור של ההסדר לחרדים,
שצריך חוק.
הרב שך אמר שמי שיוצא נגד זה ואמר שכל החרדים לא מתגייסים יש לו דין רודף (אגב, העצניקים - זה כל החילוק ביינינו)
ובזה רב רובם של תלמידי החכמים ומנהיגי הדור תמימי דעים (חוץ מהעצניקים היחידים שמאמינים לנו, לבלוף של רק בחורי ישיבות)
ומה שר' יגאל אמר חוץ מהעניין על המועצת, שאני מעדיף שלא להיכנס אליו, הוא את האמת שכולנו (ספרדים חסידים וליטאים) יודעים ומשאירים בינינו, וגם רב יגאל אמר את זה בשקט,
ודבריו הוצאו מהקשרם.
וזה- שכל שנה בין עם נרצה ובין אם לא מתגייסים בין כה וכה לצבא בחורים שנפלטו מהמסגרת ועדיין חלקם מגדירים את עצמם חרדים,
וגם החלק שלו תמיד נוכל לטעון שהם בחורי ישיבות לשעבר והם ממלאים את המכסות בין כה וכה!
ואם נהיה כנים, אחוזי הבחורים האלה שבאים ממשפחות ליטאיות קטן בהרבה מהספרדים. מציאות!! לא עלבון!!
וגם המון המון חבדניקים עושים צבא וחבד נעלבו כמו תינוקים כשאמרו את זה, ושוב פעם. זה מציאות!! הם עושים צבא!! אנחנו לא!!
בעניין החסידים אין לי מושג אז אני לא מביע דעה, רק תקחו בחשבון שזה כולל גם את האלה שעושים שירות לאומי מקוצר או משהו.
זהו זה.

בזכות כמה חכמולוגים. שלא שמעו את המשפט שטיפש אומר בקול מה שחכמים חושבים בשקט ופרסם את זה.
אתה צודק שיש עניין של מה שאומרים בחוץ ומה שאומרים בפנים, אבל כל הסיפור עם רבי יגאל כלל לא שייך לזה - הנימה האישית נגד גדו"י הורידה את כל הערך שלו בעיני ובעיני רבים אחרים... ככה לא מדבר גדול בישראל !!!
ומה שאתה חושב שכולנו חושבים ואומרים בשקט (ספרדים חסידים וליטאים) - כפש"כ, טעות גדולה בידך ורוב הציבור סבור אחרת לגמרי ממך...
וגם, רבי יגאל לא פוליטיקאי שאפשר לתרץ את דבריו בהסבר הנואל שדבריו הוצאו מהקשרם... אם הוא אמר את הדברים האלו - משמע שזהו דעתו (אכן לא מתאים מבחינת ניראות שיגיד דיבורים כאלו בפרהסיה ולכן הוא נמנע מלאמר דברים שכאלו).

===========
ועכשיו לגבי העובדות.
אמת הוא הדבר שיש ככה"נ יותר מצביעי ש"ס בצבא מאשר מצביעי יהדוה"ת, זה נתון שאין חולק עליו.
לגבי בנ"י האשכנזים, משום מה החלטת שיש יותר חסידיים בצבא - אז שתידע לך שאם אתה מנכה את חסידי חב"ד וברסלב [לא החסידים השורשיים, אלא קהילות שובו בנים, חוט של חסד וכדו'], אזי יש הרבה יותר ליטאיים בצבא - תבדוק בתמונות של הכינוסים של החיילים החרדיים ותופתע לראות...
רק מה - לשקר אין רגליים ולכן צריך לבסס את זה על משהו אמת - החסידים עושים הרבה יותר שירות אזרחי - שזה התנדבות בעזר מציון ויד שרה או אפי' מסירת שיעורי תורה. ולכן אפשר לבסס את השקר ע"כ שהחסידים ממלאים את המכסות - ב"שירות לאומי" - הדבר החמור הזה שכנראה הוא פתח לנשירה...

==========
עיצה טובה קמ"ל:
ראה נא באמת להשפיע על החכמולוגים שאצלכם הליטאיים שלא יברברו כ"כ הרבה, אתם בעיקר הפסדתם מהם...

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 27 מאי 2019, 23:15

גאליציאנער כתב:
נרשמתי...! כתב:
אני פה כתב:
תקשיב. זה ממש לא הסיפור
העניין הוא כזה
שצריך חוק.
ודבריו הוצאו מהקשרם.
זהו זה.

===========
ועכשיו לגבי העובדות.

==========
עיצה טובה קמ"ל:
תסביר את עצמך, כי אני התכוונתי לאותו דבר בשתי המקומות המודגשים.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 27 מאי 2019, 23:38

גאליציאנער כתב:
נרשמתי...! כתב:
אני פה כתב:
תקשיב. זה ממש לא הסיפור
העניין הוא כזה
שצריך חוק.
ודבריו הוצאו מהקשרם.
זהו זה.

===========
ועכשיו לגבי העובדות.

==========
עיצה טובה קמ"ל:
תאמין לי שאנחנו מנסים
נרשמתי...! כתב:
פך שמן כתב:
26 מאי 2019, 13:31
לא מקבל הוראות , אני הוא זה שמחלק הוראות!
.
נעבח.
בציבור האמיתי, המיינסטרים, האברכים. הזה שאין לו גישה לאתרים ולא יודע כלום מעבר למה שאומרים ביתד נאמן לא ממש מכיר אותם ומי שכן לא סובל אותם.
לא תאמינו לי אם אני אגיד לכם שמהציבור היותר מבוגר שזה מגיל 40 ומעלה (חוץ מבני ברק) ברובם לא שמעו את שמעו של יענקי קנייבסקי בהקשר לפוליטיקה?
זו המציאות.
הבני תורה האמיתיים, כאלו שלא יודעים על איזה לחיצה בעכבר לוחצים לא יתקרבו בחיים לאנשים כמו פח שמן ולכל העסקנים למיניהם.
אם תבדקו תראו שהם משפיעים רק בדסרים שהיד שלהם משגת על הציבור כמו שהילדים שלהם במוסדות הכי טובים
אבל תכלס, בשידוכים, רובם (בהדגשה על רובם ולא כולם) לא ישתדכו איתם בחיים.
אנחנו מעריכים אותם כעסקנים. ובלבד. ואני לא אתן פה שמות.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 27 מאי 2019, 23:39

מי זה כתב:
27 מאי 2019, 22:44
נרשמתי...! כתב:
26 מאי 2019, 21:48
אני פה כתב:
לרב נרשמתי.

אני מצטרף ל''אני פה'', אני גם רואה את העלייה בהתגייסות (מכל החוגים, לא יודע להגיד מי מנצח בגרפים).
יכול להיות שזה בגלל ירידת הדורות, סביר מאד שזה בגלל פעילות הסברתית תודעתית מצד צה"ל וחלק מכלי התקשורת החרדייים.
לא חושב שזה קשור כ"כ ליעדים.

וכאן טמון לצערנו המוקש הגדול.
נניח שמבחינת המפלגות החרדיות צריך ללכת על החוק שליברמן דורש גם אם זה כולל מכסות ויעדים, וכבר הרחיב 'נרשמתי' בדבר ונימק בטוב טעם את החשיבה הליטאית מנקודת מבטו של הרב רוזן.
אבל, האם זה סותר את הדחיפות העליונה להקמת מערך הסברה מרכזי על הסכנות הרוחניות בצה"ל?
הרי ברור שכמו שמול פגעי התקשורת אי אפשר לשקוט על השמרים ולהרגיע ש"ב"ה עולם התורה פורח" ואין צורך להילחץ, הוא הדין בפעולות המינימליות הנדרשות מול סכנת הגיוס.
ויתירה מכך, גם אם תמצי לומר שאין להביא ראיה מהריבוי באחוזי הגיוס מכיון שמדובר בכאלה שאינם יכולים לשבת בישיבה וכדו', עדיין אנו מחוייבים להתעורר ולהתריע על הענין מיד כשאנחנו רק רואים את הכיוון אליו צה"ל מנסה למשוך את השוליים בציבור החרדי.

אלא מאי, הבעיה הגדולה מאז שנת התשע"ב היא שלעדה החרדית והפלג הירושלמי יש מונופול על המונח "גיוס" בהקשרו השלילי, וזה הבעיה הכי גדולה שקיבלנו כתוצאה מהפילוג הליטאי (אחרי עצם הענין של המחלוקת והנזקים לנפשות הקטנים והגדולים בעקבותיה).
אני זוכר שיעקב ב. פרידמן כתוב בזמנו שצד אחד יפסיד כאן את ה"איילת השחר" והצד השני יפסיד את ה"דרכי שמואל", במובן ההערכה והחיבור התורני הרוחני. עד"ז י"ל שהרוב המוביל בציבור החרדי הפסיד את הזכות להלחם בתופעת ההתגייסות החרדית (שלפחות זה הביטוי שאמור להחליף את "גזירת הגיוס").

גם אם נמצא ביתד טורי השקפה שתוקפים את 'בחדרי' ו'כיכר' על הרוח החיובית לצה"ל, עדיין אנחנו יודעים שיש פה גם אינטרס של "פגעי התקשורת", כמו גם להוכיח שדגל לא הלכו מדי שמאלה.
רק אם נקים קול זעקה בתודעה החרדית, לא בהפגנות אלימות, אלא כדוגמת ההסברה על בעיות האקדמיה ופגעי התקשורת, אז נדע שנצחנו את הפלג הירושלמי.
טוב, לפחות לא הפסדנו.
עלית על בעיה עמוקה שהשתרשה עכשו אצלינו הליטאים.
וזה סיפור די מוכר, וזה-
שבגלל התיעוב הגדול שיש לנו מהעצניקים, ובגלל זה שכולם רוצים להתרחק מהם,
אז במקום שנרחיק אותם מעלינו אנחנו התרחקנו מהם.
נהיתה פה ראקציה, אנטי לכל דבר קיצוני.
בגלל שהם נגד הצבא אצלינו באמת ירד המרחק לצבא (רגשית ומחשבתית לא כל כך למעיישה)
נהיו אצלינו פחות אנטי ציוניים,
בגלל שהם קוראים לעצמם "בני תורה" אצלינו מדברים נגד ההיסטריה לחרדים העובדים וכו'
יש לזה עוד המון דוגמאות.
וזו בעיה, כי זה קורה ממקום רגשי בלבד ומזלזול בקיצוניות כאילו שאם כך מזלזלים בהם.
אגב,
כשאני אומר מדברים זה בינינו לבין עצמינו לא שיחות רציניות וכו', אבל זה משפיע וזה חבל.
ואנשים מתלוננים באמת שאם הם מביעים את דעתם בציבור על כל נושא אפשרי שלאו דווקא קשורים לצבא
והיא קצת קצת קיצונית מיד אומרים להם שהם עצניקים או נוטים לעץ

שלח תגובה