***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 01 מאי 2019, 21:49

יאיר כתב:
01 מאי 2019, 21:23
אויש..לא שמתי לב שאתה כתבת את זה ולא 4000 :P
:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

זלמן1
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 02 מאי 2019, 01:37

מי זה כתב:
01 מאי 2019, 19:05
4000 כתב:
01 מאי 2019, 12:47
אשל נשמע בהקלטה אומר – "אם היא ליטאית הרב קנייבסקי יגיד לה. אם בעלה חסיד אז האדמו"ר יגיד. נדאג לזה. אם הם חרדים מודרנים נשלח את האדמו"ר מבוסטון. נגיע לכל מי שמשפיע עליה. היא לא תעמוד בזה. אדם חרדי לא יילך נגד דעת תורה. בעלה חי בקהילה חרדית ומתפלל בביהכנ"ס חרדי".
ר

היא תמיד תמצא רב שיחזק את עמדתה, היא הרי מצהירה שהיא פועלת לפי דעת תורה (ואני מאמין לה).

באותו ענין, דווח שח''כ ינקלביץ התברכה אצל האדמו"ר מקרעטשניף (רחובות). זה אכן ידוע שהאדמו"ר ואחיו מקרית גת הם בעלי קשרים עם המערכת הפוליטית החילונית מימין ומשמאל (האדמו"'ר מפרימישלאן שליברמן פוקד לפעמים את חצרו הוא גם אח), אבל כאן מדובר בצעד מאד רגיש שיכול להתפרש כנתינת גיבוי לפריצת הדרך הראשונה בציבור החרדי.

יותר ממה שאני תמה על כוונת האדמו"ר (שבוודאי אינו צריך לתת לי דו"ח), אני שואל את עצמי האם המקורבים ואנשי הבית דאגו שזה יעבור בשתיקה לטובת האינטרסים המקומיים.
והרי קרעטשניף היא די דומיננטית בחוג שלומי אמונים, והגם שהאדמו"ר עצמו נמנע מעיסוק פוליטי, הרי חוץ ממנו כולם עוזרים ונעזרים מהכוח המפלגתי.

אתנחם בזה שיתכן וינקלביץ עצמה חָפְצָה בברכת הקודש עוד לפני הבחירות, וכעת היה כבר ה'בדיעבד'.
לא מכיר בקהילה שלי אשה ששמה עומר... וגם לא נראה לי שבקרעטשניף יש אשה עם שם כזה...
כנראה מישהי שמקורבת לחסידות או משהו כזה... לא יודע כמה אפשר להשפיע עליה...
אולי אני טועה ויש מישהו שיודע לעדכן יותר פרטים מה הרקע.

פך שמן
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 02 מאי 2019, 01:43

זלמן1 כתב:
02 מאי 2019, 01:37
מי זה כתב:
4000 כתב:
אשל נשמע בהקלטה אומר – "אם היא ליטאית הרב קנייבסקי יגיד לה. אם בעלה חסיד אז האדמו"ר יגיד. נדאג לזה. אם הם חרדים מודרנים נשלח את האדמו"ר מבוסטון. נגיע לכל מי שמשפיע עליה. היא לא תעמוד בזה. אדם חרדי לא יילך נגד דעת תורה. בעלה חי בקהילה חרדית ומתפלל בביהכנ"ס חרדי".
ר

היא תמיד תמצא רב שיחזק את עמדתה, היא הרי מצהירה שהיא פועלת לפי דעת תורה (ואני מאמין לה).

באותו ענין, דווח שח''כ ינקלביץ התברכה אצל האדמו"ר מקרעטשניף (רחובות). זה אכן ידוע שהאדמו"ר ואחיו מקרית גת הם בעלי קשרים עם המערכת הפוליטית החילונית מימין ומשמאל (האדמו"'ר מפרימישלאן שליברמן פוקד לפעמים את חצרו הוא גם אח), אבל כאן מדובר בצעד מאד רגיש שיכול להתפרש כנתינת גיבוי לפריצת הדרך הראשונה בציבור החרדי.

יותר ממה שאני תמה על כוונת האדמו"ר (שבוודאי אינו צריך לתת לי דו"ח), אני שואל את עצמי האם המקורבים ואנשי הבית דאגו שזה יעבור בשתיקה לטובת האינטרסים המקומיים.
והרי קרעטשניף היא די דומיננטית בחוג שלומי אמונים, והגם שהאדמו"ר עצמו נמנע מעיסוק פוליטי, הרי חוץ ממנו כולם עוזרים ונעזרים מהכוח המפלגתי.

אתנחם בזה שיתכן וינקלביץ עצמה חָפְצָה בברכת הקודש עוד לפני הבחירות, וכעת היה כבר ה'בדיעבד'.
לא מכיר בקהילה שלי אשה ששמה עומר... וגם לא נראה לי שבקרעטשניף יש אשה עם שם כזה...
השם שלה עומר פייגא

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 מאי 2019, 01:52

היא נולדה בספירת העומר.

זלמן1
נתן תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 02 מאי 2019, 01:58

חסידת קרעטשניף רגילה?
קצת מוזר לי הסיפור...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 מאי 2019, 02:03

אדמורי קרעטשניף תמיד קירבו את כולם כולל בעלי עבירה רח"ל, יש סיפור על אחד האדמורי"ם מהשושלת לפני השואה שכל לילה עשה חשבון נפש שכל אחד שהגיע אליו יותר טוב ממנו, פ"א הגיע אליו מוכר בשר דבר אחר, והרבי לא הלך לישון כי לא מצא משהו שההוא טוב הימנו. ולבסוף אמר אם הייתי ח"ו בכזה מדרגה למכור בשר חזיר לא הייתי הולך לאדמורי"ם...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 מאי 2019, 13:58

מסתמן פתרון למשבר חוק הגיוס
כפי שחשפנו בחדשות 20 - יוכנסו סעיפים קלים לחוק הנוכחי, לאחר שמשרד הביטחון יאשר אותם
אלירן טל 02/05/19 13:34

מסתמן פתרון למשבר חוק הגיוס, אחד המכשולים העיקריים של צוותי המשא ומתן הקואלציוני. על פי הפתרון המוצע, שנחשף לראשונה בחדשות 20, לחוק הגיוס הנוכחי יוכנסו כמה שינויים קלים – בעיקר בכל הקשור להפחתת הסנקציות הכלכליות במידה והחרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס שהוצבו בפניהם.

השינויים האלה יקבלו את אישור משרד הביטחון, כך שח"כ ליברמן יוכל ליישר קו עם החוק המתוקן ולתמוך בו.

אתמול (ד') בפגישתו של ליברמן עם ראש הממשלה העלה נתניהו את הצעת הפשרה ולפי כמה גורמים פוליטיים ליברמן לא התנגד לה. עוד סוכם שחוק יסוד לימוד תורה לא יקודם.

מי זה
נתן תודה: 44 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 מאי 2019, 21:01

זלמן1 כתב:
02 מאי 2019, 01:37
מי זה כתב:
4000 כתב:
ר

כנראה לא זכית להעמיק בלשווני,
היא הגיעה לקרעטשניף בגלל שהיא מקורבת או רוצה להיות מקורבת, או סתם חפיצה בברכת האדמו"ר.
ועדיין, למרות שבקרעטשניף רגילים בגכון דא (פוליטיקאים חילוניים וכו'), יש מקום להבדיל בין איווט ליברמן למרת ינקלביץ תליט"א.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 מאי 2019, 21:07

4000 כתב:
01 מאי 2019, 21:49
יאיר כתב:
01 מאי 2019, 21:23
אויש..לא שמתי לב שאתה כתבת את זה ולא 4000 :P
:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

:x :oops: :o :x :oops:
:( :evil: :twisted: :evil: :twisted:

תכל'ס,
כל אחד (ש)יכול לבדוק במקומות הרלוונטיים ולראות שבשונה מרוב החכי"ם מגיש מקלב הצע"ח חברתיות בלבד, אמיתיות ולא פופוליסטיות.
זה שהם לא עוברים כבר לא תלוי בו, הוא עושה את עבודתו נאמנה.
אין מה להשוות בין ההצע"ח שלו שאינן מתקבלות לאלה של מיכל רוזין ושות'.

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 02 מאי 2019, 21:18

זה נכון הוא מאוד חברתי
ותוסס עבודה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 מאי 2019, 21:40

לא הייתי מגדירו כתוסס עבודה, אלא כסוס עבודה.

ועד
נתן תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 03 מאי 2019, 00:18

מה היה היום בבית הגרי"ג אדלשטיין עם ר' דן סגל והרב שניאורסון ור' אביעזר פילץ?
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 מאי 2019, 00:22

קשור לבחירות ?
אם לא, מה הקשר לאשכול זה ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 03 מאי 2019, 00:26

ועד כתב:
03 מאי 2019, 00:18
מה היה היום בבית הגרי"ג אדלשטיין עם ר' דן סגל והרב שניאורסון ור' אביעזר פילץ?
מי זה הרב שניאורסון? מטשעבין?
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

נרשמתי...!
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 03 מאי 2019, 00:30

פרסום ראשון: המשגיח הגר"ד סגל, הגר"א פילץ ראש ישיבת 'תושיה' בתפרח והגרמ"י שניאורסון ראש ישיבת 'כוכב מיעקב' טשעבין, הגיעו למעונו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין והביאו בפני ראש הישיבה מספר נושאים שעל הפרק כאשר במרכזם חוק הגיוס העומד בראש רשימת הדרישות במו"מ הקואליציוני.

במהלך ההתייעצות שנערכה זמן רב בביתו ברחוב ראב"ד, הכריע ראש הישיבה כי כדי שהנושא יטופל בצורה יסודית, ימונו הגאון רבי יגאל רוזן והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק לרבנים, שילוו את חברי הכנסת בכל הנוגע לחוק הגיוס ואף שוחח טלפונית עם ראשי הישיבות והודיע להם.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרבנים וראשי הישיבות שטחו בפני ראש הישיבה טענות שהגיעו אליהם כי חוק הגיוס הינו דבר החשוב ביותר ליהדות החרדית ואסור בשום אופן שהוא יתנהל בידי פוליטיקאים ולא על ידי ראשי הישיבות.

הגרמ"י שניאורסון סיפר כי היה בביתו של האדמו"ר מגור בעניין ואצל גדולי האדמו"רים

כזכור, הלילה (חמישי) פורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים' על אודות ישיבת חברי הכנסת של 'דגל התורה' בבית הגר"נ זוכובסקי יו"ר ועדת הרבנים של התנועה, בהשתתפות הגר"י אפרתי חבר ועדת הרבנים ושם הוציאו לפועל את הכרעתו של ראש הישיבה וניתנה ההנחיה ליו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, לתאם את כל נושא חוק הגיוס עם שני הרבנים הגאון רבי יגאל רוזן והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק.

יצויין כי הגאון רבי יגאל רוזן הוא אחד מראשי הישיבות הדומיננטים ב'דגל התורה' והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק הינו חבר ועדת הרבנים של 'דגל התורה' בירושלים וחבל הנהלת ועד הישיבות הנותנת את הדיחויים לבני הישיבות.

ביום שלישי אף נפגשו הגרי"ג אדלשטיין ונשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן בבית ועד הישיבות בירושלים, כאשר בישיבה השתתף גם הגר"ב סולוביצ'יק ששוחח ארוכות עם הגר"ש כהן בעניינם של בני הישיבות והחוק שייתן את השקט לתלמידי הישיבות להמשיך ללמוד וכל מי שתורתו אומנותו לא יחשוש משום גזירה ממשלתית.

חדרי חרדים

טבי
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 03 מאי 2019, 17:40

סתם נרשמתי לרגע כתב:
03 מאי 2019, 00:30
פרסום ראשון: המשגיח הגר"ד סגל, הגר"א פילץ ראש ישיבת 'תושיה' בתפרח והגרמ"י שניאורסון ראש ישיבת 'כוכב מיעקב' טשעבין, הגיעו למעונו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין והביאו בפני ראש הישיבה מספר נושאים שעל הפרק כאשר במרכזם חוק הגיוס העומד בראש רשימת הדרישות במו"מ הקואליציוני.

במהלך ההתייעצות שנערכה זמן רב בביתו ברחוב ראב"ד, הכריע ראש הישיבה כי כדי שהנושא יטופל בצורה יסודית, ימונו הגאון רבי יגאל רוזן והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק לרבנים, שילוו את חברי הכנסת בכל הנוגע לחוק הגיוס ואף שוחח טלפונית עם ראשי הישיבות והודיע להם.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרבנים וראשי הישיבות שטחו בפני ראש הישיבה טענות שהגיעו אליהם כי חוק הגיוס הינו דבר החשוב ביותר ליהדות החרדית ואסור בשום אופן שהוא יתנהל בידי פוליטיקאים ולא על ידי ראשי הישיבות.

הגרמ"י שניאורסון סיפר כי היה בביתו של האדמו"ר מגור בעניין ואצל גדולי האדמו"רים

כזכור, הלילה (חמישי) פורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים' על אודות ישיבת חברי הכנסת של 'דגל התורה' בבית הגר"נ זוכובסקי יו"ר ועדת הרבנים של התנועה, בהשתתפות הגר"י אפרתי חבר ועדת הרבנים ושם הוציאו לפועל את הכרעתו של ראש הישיבה וניתנה ההנחיה ליו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, לתאם את כל נושא חוק הגיוס עם שני הרבנים הגאון רבי יגאל רוזן והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק.

יצויין כי הגאון רבי יגאל רוזן הוא אחד מראשי הישיבות הדומיננטים ב'דגל התורה' והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק הינו חבר ועדת הרבנים של 'דגל התורה' בירושלים וחבל הנהלת ועד הישיבות הנותנת את הדיחויים לבני הישיבות.

ביום שלישי אף נפגשו הגרי"ג אדלשטיין ונשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן בבית ועד הישיבות בירושלים, כאשר בישיבה השתתף גם הגר"ב סולוביצ'יק ששוחח ארוכות עם הגר"ש כהן בעניינם של בני הישיבות והחוק שייתן את השקט לתלמידי הישיבות להמשיך ללמוד וכל מי שתורתו אומנותו לא יחשוש משום גזירה ממשלתית.

חדרי חרדים

מה קרה שבבית הגר''ג אדלשטיין קיבלו אומץ מול רשב''ם ?
גם ביתד גם באלעד ועכשיו בגיוס, הנושא מופקע לידי רבנים המזוהים עם ראב''ד
מה קרה פתאום ? מה השתנה בגזרה ?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 מאי 2019, 11:06

יש גם את המכתב שפורסם ביום שישי ב'יתד נאמן' על התמיכה והגיבוי לעיתון ולעורכיו, המכתב חתום רק ע"י הגר"ג איידלשטיין ולא ע"י הגר"ח קנייבסקי...
המכתב מראה שיתד נאמן שייך למחנה ראב"ד...

[ובחדרי חרדים שייך למחנה רשב"ם...]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 05 מאי 2019, 16:39

תכל'ס, יכול להיות שינוי במדיניות לגבי הגיוס?
או שאולי השינוי הוא בכך שאצל הגר"ח יש פחות מקום לדיונים וכדו' מבבית הגרי"ג שיותר מזכיר את הגראי"ל זצ"ל?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 מאי 2019, 16:56

לעסקנים בשני החצרות יש עכשיו על הפרק נושאים הרבה יותר מהותיים מאשר חוק הגיוס...
ליידער...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

משה 10
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 05 מאי 2019, 17:17

פרסום ראשון: קשיים נוספים צצים בדרך לגיבוש הקואליציה. בליכוד שוללים את הניסוח שהציעו ביהדות התורה בנושאי חילולי השבת ומתן היתר העבודה בשבת, אותו גיבש עוה"ד יצחק מירון.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בישיבת המו"מ שנערכה היום, הודיעו חברי צוות המו"מ של הליכוד כי הם מסרבים לקבל את הניסוח שהגישו ביהדות התורה והודיעו כי הם יגישו ניסוח חילופי בימים הקרובים.

בנוסח שנוסח וגובש על ידי עו"ד יצחק מירון, ביקשו ביהדות התורה לפעול בחילולי השבת בגופים ציבוריים שלא יבצעו במישרין או בעקיפין כל פעילות בשבת, למעט עניינים שבפיקוח נפש, איסור העסקה של יהודים בשבת, מניעת מסחר בשבת בגופים ציבוריים".

ביהדות התורה דרשו כי בתוך 6 חודשים יעוגן בחקיקה "העיקרון שנקבע עוד בקום המדינה, ולפיו גופים ציבוריים ותאגידים סטטוטוריים, לרבות עיריות, תאגידים ציבוריים ממשלתיים ועירוניים, לא יבצעו ובהם כל תמיכה כספית. פעולות שיש בהן חילול שבת, או שאינן מאפשרות לציבור שומרי מצוות להשתתף בהן, למעט בעניינים של פיקוח נפש, ולמעט חריגים שהיו קיימים בקום המדינה", כשיופעלו סנקציות כנגד מפירי החוק.

וכן דרישה בעניין המסחר והעבודה בשבת שנכתב כי "המסחר והעבודה בשבת היא זלזול בוטה בחוק ובערכי המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. היא פוגעת לא רק בזכותם של חרדים, דתיים ומסורתיים לעבודה ותעסוקה הוגנת אלא גם בחיי משפחה של מי שאינם דתיים", כשהן דרשו לחוקק חוק תוך.6 חודשים לשמר את המצב תוך קביעת ענישה יעילה שתביא לחיסול תופעת העבריינות בתחום זה.

בדרישה בעניין הזה דרשו ביהדות התורה כי, "במסגרת זה יקבעו גם סנקציות כלכליות יעילות ובהן אי הכרה בכל ההוצאות של הפעלת עסק בשבת לצורכי מיסוי, והגדלת סכומי המיסוי המקומי והשירותים באופן יחסי להיקף המכירות בשבת ומועדים לעומת ימי החול".

גם בנוגע להצעה בדבר העבודות בשבת, דרשו ביהדות בתורה כי "בכל מקרה בו יינתנו היתרים לעבודה בשבת או תבוצע עבודה בשבת יוקפד על כך שהעובדים בשבת יהיו ככל שהדבר אפשרי מבחינה ביטחונית, רק עובדים שיום המנוחה השבועי שלהם, על פי דתם אינו שבת", שבנוסף דרשו שעובדים המועסקים בשבת יועסקו בתורנות שלא תעלה על פעם בחודש.

בדרישה בעניין הזה ביקשו ביהדות התורה כי תוך שלושה חודשים תוקל יחידת אכיפה מרכזית לטיפול בעבריינות השבת בכל הארץ, בנוסף לתיקון בחוק יסוד מבקר המדינה כך שבין תפקידיו יהיה ביקורת על כך שהגופים המבוקרים ימנעו פגיעה במעמדה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

סגן השר יעקב ליצמן אמר ל'בחדרי חרדים' בתום ישיבת המשא ומתן היום: "בנושא הגיוס אנחנו מחכים להחלטות של שתי מפלגות וזה ייקח כמה ימים. התחלנו את המו"מ על הדברים הנוספים בעניין השבת, תפקידים, כספים ותקציב הבריאות".

בתוך כך, חברי צוות המו"מ של הליכוד קבעו להיפגש מחר בשעה 13:00 לפגישה שלישית.

בחדרי חרדים

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 06 מאי 2019, 18:51

האדמור מגור הורה להתעקש על נושא השבת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 מאי 2019, 10:08

מה קורה עם העתירה של עמית הלוי מס' 36 בליכוד נגד המקום של פינדרוס ?
יש עדכונים ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
RUSHL
נתן תודה: 40 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי RUSHL » 07 מאי 2019, 11:45

עיין אשכון המנדט השמיני בספק
אם אתה לא מנסה להבין בן אדם מקרוב אל תשפוט אותו מרחוק

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 מאי 2019, 16:26

כעת ראיתי כבר, ייש"כ.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 11 מאי 2019, 23:15

השבוע מסתיים לנתניהו 28 יום ..

מישהו יכול להסביר לי מה האיום של החרדים שלא יאושו התפקיד לפני שמתקנים את החוקים?

שלישית מי מקבל בסוף שר השיכון? ג?

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 12 מאי 2019, 21:54

אני פה מה קרה לך שאין לך עידכונים על המשא ומתן קואליציוני?

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 13 מאי 2019, 18:54

כמקובל בכנסת, ביקשו הח"כים החדשים מח"כים ותיקים לברכם לאחר נאומי הבכורה שלהם,
יו"ר כחול לבן בני גנץ ביקש מח"כ יעקב אשר מיהדות התורה.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 13 מאי 2019, 18:56

אחד שאכפת לו כתב:
13 מאי 2019, 18:54
חחחחחחחח

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 13 מאי 2019, 18:59

ועד כתב:
13 מאי 2019, 18:56
אחד שאכפת לו כתב:
חחחחחחחח
מה כל כך הצחיק אותך?
מוזס בזמנו בירך את לפיד.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 13 מאי 2019, 19:03

אחד שאכפת לו כתב:
13 מאי 2019, 18:59
ועד כתב:
אחד שאכפת לו כתב:
חחחחחחחח
מה כל כך הצחיק אותך?
מוזס בזמנו בירך את לפיד.
אצל מוזס בכיתי, אצל אשר אני צוחק, אני מאמין שכל מי שרואה הידיעה המוזרה הזו כך עושה

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 13 מאי 2019, 20:33

ועד כתב:
13 מאי 2019, 19:03
אחד שאכפת לו כתב:
13 מאי 2019, 18:59
ועד כתב:
אחד שאכפת לו כתב:
חחחחחחחח
מה כל כך הצחיק אותך?
מוזס בזמנו בירך את לפיד.
אצל מוזס בכיתי, אצל אשר אני צוחק, אני מאמין שכל מי שרואה הידיעה המוזרה הזו כך עושה
ולמה בכית על מוזס מה השגעון הזאת לחת מישהו מהצד הנגד?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 13 מאי 2019, 20:38

כנראה אחדות. מה שהבנתי גנץ ויעקב אשר ''ידידים''.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

א יודעלע
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 13 מאי 2019, 20:51

אחרי הספירה: מבט מעמיק בתוצאות מגלה את הסיפור מאחורי בחירות 2019 / עמית סגל

1. סטגנציה, לא סנסציה
הדרמה הגדולה בבחירות לכנסת ה-21 היא שלא התחוללה בהן שום דרמה. במרכז התחולל מפץ, בימין פילוג, הרשימה הערבית התפרקה, נגד נתניהו הוגשו שלושה כתבי אישום, שלושה רמטכ"לים הצטרפו לפוליטיקה, אבל בתוצאות האמת לא נותר לכל הסערות האלה כל זכר.

בסקרים עפו מנדטים ממפלגה למפלגה ומגוש לגוש בכל כמה שעות. כחול-לבן פתחה פער של עשרה מנדטים אחרי האיחוד והליכוד הדביק אותו בתוך שבועיים. הימין החדש נשק לעשרה מנדטים והתרסק. הליכוד נע בין 26 ל-35. אלא שהמציאות הרב-שנתית יציבה הרבה יותר. אותה ממשלת ימין של 2015 תחזור לאותם משרדים עם אותו רוב, פחות או יותר. בתום מערכת בחירות שבה דבר לא היה כמו שהיה קודם, קיבל הימין 55.43 אחוז, ובבחירות האלה – 55.58%.

אז מה בעצם קרה כאן? צלילה למספרים ולקלפיות מעלה את המסקנה הבאה: לא סנסציה, סטגנציה. בתל-אביב, למשל, ניצח לפני ארבע שנים המרכז-שמאל את הימין 66%-34%. ב-2019 הפער כמעט זהה, 67%-33%. בבאר שבע 2015 ניצח הימין 77%-23% וב-2019 באותה התוצאה בדיוק. בירושלים עמד הפער לפני ארבע שנים על 80%-19% לימין ובחודש שעבר לא זז אפילו ברבע אחוז.

היציבות פוטרת אותנו מעונשם של ההסברים הנקודתיים, המאגיים, על ניצחון שהושג בזכות סרטון פייסבוק, או אמירה של אמן מוכר-למחצה. היא אפילו פוטרת אותנו מהדיונים המתישים, חסרי התוחלת, על בנימין נתניהו בעד ונגד. למעט חריג אחד, ב-2006, הימין זכה לרוב בכנסת בשש משבע הפעמים האחרונות, אף פעם לא פחות מ-61 ואף פעם לא יותר מ-68. דעת הקהל מתעצבת בשנים, לא בשניות.

הנה ניסוי שימחיש זאת, למי שאוחז עכשיו את דפי העיתון בידיו: האם אתה או את יכולים להיזכר ברגע שבו הפכתם ימניים, שמאלניים או מצביעי מרכז? במפגשים עם ישראלים אני אוהב לשאול זאת. מתוך קהל של מאה, אולי שלוש-ארבע אצבעות מורמות בהיסוס. רובנו לא זוכרים מתי גיבשנו את דעתנו הפוליטית, כי זה לא רגע שהתרחש בראש שלנו, אלא בבטן של אמא. כולנו יצורים פוליטיים הרבה פחות תבוניים מכפי שאנחנו אוהבים לספר לעצמנו: דמוקרטיה היא קודם כל סיפור של דמוגרפיה.
IMG_6341-300x191.jpg
2. ימין אחד גדול
בבחירות האלה התמודדו חמישים גוונים של ימין. שמות המפלגות או סיסמאותיהן היו: איחוד הימין, הימין החדש, ימין שפוי, ימין חילוני וכמובן הליכוד, הלא הוא "ימין חזק מצליח". יחד עם השותפות הטבעיות החרדיות, השיג הגוש הזה 55.58% מהקולות. שתי מפלגות שהגדירו מרכז, "לא ימין ולא שמאל" – כחול-לבן וגשר – קיבלו מחצית בדיוק, 27.86%. מפלגות השמאל, העבודה ומרצ, זכו ל-8.06% והמפלגות הערביות ל-7.82%.

בתוצאות כאלה, מי שעדיין מדבר על שני מחנות בישראל חי את הפוליטיקה של המאה העשרים. על כל מצביע שמאל היו בבחירות האלה שבעה מצביעי ימין. ועל כל מצביע מרכז – שני מצביעי ימין. גם אם מתעלמים ממחאותיהם הנמרצות של גנץ-לפיד ומחברים באופן מלאכותי את קולותיהם לאלה של הערבים והשמאל, הפער עדיין עומד על 12 אחוז לטובת הימין, 55-43. לשם השוואה, הפעם האחרונה שבה נרשם פער כזה בבחירות לקונגרס במדינה מפולגת כמו ארה"ב הייתה לפני כמעט ארבעה עשורים. בישראל שרר אז תיקו מוחלט, 60-60. מאז שם הפער במגמת צמצום, ופה – במגמת התרחבות עקבית.

הפער הזה יכול היה להתרחב עוד יותר. ב-2003 זכה הליכוד של שרון ב-38 מנדטים והימין ב-68. אבל זה קרה הודות להתמרכזות משמעותית של יו"ר הליכוד שרון, שהצהיר על תמיכתו במדינה פלסטינית ולא הגדיר עצמו "ימין". ההישג הדומה של המחנה הלאומי בבחירות האלה היה בעיצומה של שבירה פראית ימינה, לרבות תמיכה בסיפוח. יש בליכוד בכירים שסבורים שנתניהו, מוזר ככל שיישמע, לא מוסיף מנדטים למפלגתו ומחנהו. תחת יו"ר אחר שהיה מנסה למשוך קולות מרכז, הפער היה עשוי לגדול עוד יותר. אולי.
IMG_6342-300x248.jpg

3. בין שתי אינתיפאדות

ובכל זאת, בעוד שגוש הימין נותר פחות או יותר יציב כבר דור וחצי, התחולל שינוי משמעותי בצד השני. מטעמי נוחות ושמירה על מראית עין צמודה אנו מכנים את הגוש המקביל "שמאל מרכז", אבל האמת היא ששמאל ומרכז הם שני מחנות שונים. כששמיר התמודד מול רבין ב-1992 לא עמדה בין הליכוד והעבודה אפילו מפלגת מרכז אחת, כי יכולת להיות או ימני או שמאלני.

האינתיפאדה הראשונה פגעה אנושות בחלום ארץ ישראל השלמה, והאינתיפאדה השנייה שפרצה אחרי קמפ-דיוויד חיסלה את חלום המזרח התיכון החדש. בעמק החלומות השבורים נוסד מחנה המרכז. למעט אפיזודת קדימה ב-2006, רוב תושביו הם אנשי שמאל לשעבר. ב-2003, בעוד אוטובוסים מתפוצצים על בסיס יומי, סיפור הבחירות היה 15 מנדטים למפלגה שלחמה בכפייה דתית (שינוי); ב-2006, כשבעיתונות התקוטטו על השלכות ההתנתקות, העניקו הישראלים 7 מנדטים למפלגת הגמלאים המוזרה, ומאז הקפידו להצביע למפלגות חד פעמיות, אקספיסטיות.

הרצליה, למשל, העניקה ב-1996 מחצית מקולותיה למפלגות שמאל, ובבחירות האחרונות רק 14%. באותה התקופה הימין נותר יציב, עם 35-38%. בתל-אביב ירד השמאל בדור הזה מ-46% ל-19%, והמרכז עלה מ-3% ל-46%. ברחובות הימין נהנה מ-49% גם כשנתניהו התמודד מול פרס וגם כשהתמודד מול גנץ, אבל השמאל ירד מ-36% ל-10%.
IMG_6343-561x735.jpg
4. עשרים שנה במדבר
אז איפה התחולל המהפך האמיתי? בממשלה. כל ילד יודע שהסיעות הערביות לא ישבו מעולם בקואליציה. אבל כמה אנשים שמו לב שבשבוע הבא נציין עשרים שנה לממשלה האחרונה שבה הייתה מרצ שותפה? ומי הבחין בכך שבשקט בשקט, מפלגת העבודה כבר שמונה שנים באופוזיציה, ועוד ארבע שנות מדבר לפניה?

בדור שעבר קמה ממשלת שמאל אחת, שתי ממשלות אחדות ימין-שמאל וממשלת ימין אחת; בדור הנוכחי קמו ארבע ממשלות ימין וממשלת מרכז אחת. בדמוקרטיה הישראלית יש 120 ח"כים, אבל בפוליטיקה הישראלית רק מאה: העבודה ומרצ, חד"ש ורע"ם, אינן אופציה שלטונית כרגע. גנץ ולפיד זיהו זאת נכונה, שניהם יחד וכל אחד לחוד, כשנמנעו מאיחוד עם העבודה וכשהצהירו במהלך הבחירות שהשותפה הראשונה שלהם תהיה הליכוד.

5. אזורי חיוג
לו היינו אמריקה, ובישראל הונהגה הצבעה אזורית ושתי מפלגות גדולות, רפובליקנית ודמוקרטית, איך הייתה נראית הכנסת הבאה? לצורך הדיון, חילקנו את ישראל לחמישה מחוזות, אחד לכל איזור חיוג. המחוז הגדול ביותר, אפס-שלוש, שווה 32 מנדטים; הקטן, אפס-תשע, 11 מושבים.

המפה שיצר עבורנו האנליסט נחמיה גרשוני-איילהו מרתקת, ומלמדת הרבה על הפער שבין התדמית למציאות. כך למשל, הימין מנצח אפילו באיזור חיוג 03, האזור עם מספר המצביעים הגבוה ביותר בבחירות האחרונות, 1,137,560. 53.5 אחוז מתושבי גוש דן הצביעו לימין. האשליה האופטית שזה איזור חיוג "שמאלני" נובעת מהדומיננטיות של תל-אביב. אבל הבירה הליברלית של ישראל מהווה פחות מרבע מכלל בוחרי האיזור. בת-ים, חולון, פתח תקווה וראשון לציון הן ערי ענק באותו איזור חיוג שהצביעו לימין.

הפער הזה מתרחב כשמדרימים: באפס-שמונה, 64.5 אחוז העניקו את קולותיהם לימין, ובאיזור חיוג ירושלים שמונים אחוז וחצי. כחול לבן היא המפלגה הרביעית בגודלה, אחרי הליכוד, ש"ס ויהדות התורה.

צפונה מתל-אביב זה כבר שטח השיפוט של השמאל-מרכז. באיזור חיוג אפס-תשע, על שלל ערי השרון שלו, כחול-לבן שולטת. 37 אחוז מצביעים לה, ו-55 אחוז למפלגות הגוש. באפס-ארבע, נהנות מפלגות הגוש מיתרון דומה, אבל הודות להרכב אוכלוסיה שונה לגמרי: עשרים אחוז מהקולות ניתנו למפלגות הערביות, וכחול-לבן עם 23.3%.

אם להשתמש בצבעים של המפלגות האמריקניות, ישראל חצויה לדרום וצפון: הדרום שמרני וימני, הצפון ליברלי ושמאלני. הימין היה זוכה ל-71 מנדטים והשמאל-מרכז ל-49, וזה כבר די דומה ליחס שנרשם בקלפיות בשיטה הנוכחית.

6. חרד"ל ולמון גראס

"לילה של ניצחון אדיר, הישג בלתי נתפס", הכריז נתניהו באקסטזה באשמורת שבין מדגם לזריחה. שלושים וחמישה מנדטים הם אכן ההישג הגדול של נתניהו, אבל אפילו לא בטופ-5 של הליכוד בכל הזמנים. בגין, שמיר ושרון עמדו בראש סיעות של ארבעים מנדטים ומעלה, במקרה של בגין – קרוב לחמישים. למעשה, ההישג של גנץ ונתניהו צנוע אפילו יותר משנראה בכנסת: 35 המנדטים שלהם הם בעצם 31-2, שהתנפחו מלאכותית רק בזכות 360,000 קולות שבוזבזו תחת אחוז החסימה.

זה קורה כי טעם הקהל השתנה והתגוון. הליכוד והעבודה זכו יחד ל-85 מנדטים בימים שבהם בישראל לא היו עושים סופר אלא הולכים למכולת. היצע הגבינות היה אז שלושה אחוז, חמישה אחוז וקוטג'. לחם: שחור או לבן. באגף המעדנים: מילקי שוקולד ופרילי תות. באותן שנים, גם בקלפי המבחר היה דל: שלושה רבעים מהציבור הצביעו לליכוד או למערך. היו גם מפלגות דתיות, כמו שיש גבינה בהשגחת בד"צ, אבל זהו בערך.

שלושים שנה אחרי, אפשר למצוא בסופר גבינות עם זיתים ובלי לקטוז או עם לקטוז ובלי זיתים, אגף מעושנים ועשרים סוגי לחם. בהתאמה, בבחירות האחרונות הציעו את מרכולתן שלוש מפלגות דתיות לאומיות: אחת בטעם חרד"ל, אחת בגוון ליברלי והשלישית בניחוח למון-גראס. היו שתי מפלגות חברתיות, שתי מפלגות שמאל, שתיים ערביות. בשוק תחרותי כזה, להשיג מונופול, או בתרגום לעברית: רוב פרלמנטרי לשתי המפלגות הגדולות, זו משימה כמעט בלתי אפשרית.

7. לא נוהרים, מתערים

אחרי הסכמי אוסלו שבהם חש רדוף, הציבור הימני התלכד, והזניק את המפד"ל לתשעה מנדטים. תחושת החנק של מתנגדי נתניהו הזניקה את כחול-לבן ל-35. לפי ההיגיון הזה, חוק הלאום וארבע שנות ממשלת ימין אמורים היו להביא את הרשימה הערבית המשותפת לשיא חדש, או במקרה הזה: חד"ש-תע"ל.

בפועל קרה ההפך: אחוז ההצבעה צנח, הרשימה התפרקה, וחלקיה היו קטנים בשלושה מנדטים מהשלם. יותר מכך: בל"ד, הפלג הלאומני של הפוליטיקה הערבית, זו שהייתה אמורה לחגוג את העימות מול הזרם היהודי המרכזי, דידתה בקושי אל אחוז החסימה, נישאת על הקביים של רע"ם האיסלמית. יותר קולות של ערבים ניתנו לכחול-לבן ומרצ מאשר למפלגה שייסד עזמי בשארה.

זו הצבעת אי-אמון מעודדת של הרחוב הערבי בהקצנה של הפוליטיקה הערבית. עליית רמת החיים וההתערות בחברה הישראלית מבשרות שיום אחד אפשר יהיה לבנות גשר מפלגתי על פני התהום. לא צריך רשימה שתניף את דגל המדינה, די שתקום אחת שתניף את הדגל האזרחי.

8. הכבישים והשמיים

שיעורי ההצבעה הגבוהים ביותר בליכוד נמצאים ביישובים בגודל בינוני, ועם רמת הכנסה בינונית: ירוחם, דימונה, נתיבות, טבריה, אריאל, אשקלון, קרית שמונה, אילת. בתודעה הישראלית אלה יישובים מהעשירונים התחתונים, אבל זה לא נכון. השכבות החלשות בישראל הן, בגדול, הציבור הערבי והחרדי. אלה שמגדירים את עצמם בישראל מעמד הביניים הם בעצם מעמד בינוני, בואכה גבוה.

מי שתוהה מדוע הערים האלה מצביעות לליכוד שוכח שתי מהפכות תחבורתיות ששיפרו משמעותית ובאופן ממוקד את איכות חיי תושביהן: סלילת הכבישים והשמיים הפתוחים. בעשור האחרון, יודע כל מי שנוסע במרכז הארץ, התארכה הנסיעה היומית בעשרות דקות. לזה כיוון מבקר המדינה בדו"ח החריף שפרסם על ההתמקדות בכבישים על חשבון תחבורה ציבורית. אבל באותו זמן ממש, אותה השקעה בכבישים של שר התחבורה ישראל כץ הובילה לקיצור דרמטי של זמן הנסיעה מקרית שמונה, באר-שבע, שדרות ונתיבות לכיוון אותו גוש דן. לוקח כמעט שעה להגיע בשעות השיא מקיבוץ גלויות למחלף ההלכה, אבל לוקח כמעט שעה פחות להגיע מקרית שמונה לנתיבי איילון. אצבע הגליל במרחק שתי אצבעות מהמרכז.

כך גם בענייני טיסות: לעשירונים העליונים ממילא יש שמיים פתוחים לחו"ל כבר שנים; המהפכה השפיע עליהם בעיקר ביצירת עומסים בנתב"ג. החרדים והערבים ממילא טסים פחות גם היום. אבל השמיים נפתחו באמת למשתכרי השכר הממוצע בישראל, שיכולים פתאום לנסוע פעמיים בשנה לאירופה. בתודעתם, אירופה התקרבה ורמת החיים שלהם זינקה אל-על, או במקרה הזה: איזיג'ט. מי שנוזף בתושבי הפריפריה על תמיכתם בליכוד צריך לזכור גם את זה.

9. לסיכום
כשמנחם בגין עלה לשלטון ב-1977, זה היה בזכות ביטוי חדש שהגה: המחנה הלאומי. בשתי המילים האלה הוא כונן גוש פוליטי שהיה עד אז די מלאכותי. הרי המחנה הזה הורכב מהליכוד, מפלגה בת שלוש בסך הכל, והדתיים – שעד אז העדיפו לשבת דווקא עם המערך.

כשבנימין נתניהו עלה לשלטון, ב-1996, הוא יצר צמד מילים חדש: "השותפים הטבעיים", שזה בעצם המחנה הלאומי פלוס מיליון עולים מרוסיה. מה טבעי כל כך בשותפים הטבעיים? איך זה שבאף שולחן מישראל, חוץ משולחן הממשלה, אי אפשר למצוא יושבים בצוותא ובכיף חסיד גור, עולה מרוסיה שאוהב לקנות ב"טיב טעם", מתנחל מהר הברכה ואת משפחת נתניהו?

השותפות הטבעית הזו, כפי שמשתקפת בסקרים, איננה כסף ותשלומים קואליציוניים, או לא רק, אלא גם הזהות היהודית. ההוכחה הפוליטית לכך היא שמאז 1992 לא כיהנה בישראל ממשלה ללא מפלגה אחת דתית לפחות כשותפה. מי שרוצה מהפך צריך לבחור לעצמו שותף: או עם כיפה סרוגה, או עם כיפה שחורה.

לפיד של 2013 כרת ברית אחים עם הכיפות הסרוגות, אך זו קרסה תחת פיינשמקריות מתקדמת של האגף השמאלני של יש עתיד והאגף החרד"לי של הבית היהודי. בני גנץ שכח את הלקח: הוא התאחד עם לפיד ובכך גזר על עצמו גט כריתות חרדי, ובסרטונים גינה את הברית של נתניהו עם סמוטריץ' ובן גביר, ובכך ויתר על רוב הדתיים-לאומיים. לכן לא הצליח להסביר עד היום האחרון איך בדיוק ירכיב ממשלה. מי שיתייצב ב-2023 יצטרך לצאת קודם למסע קירוב לבבות, או במאה שערים – או ברבבה.

פורסם בידיעות אחרונות
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

א יודעלע
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 13 מאי 2019, 20:55

ההערה שלי על המאמר הנ"ל
עמית סגל מכניס את החרדים כחלק מגוש הימין
בעוד שחלק מהח"כים החרדים היו יושבים גם עם השמאל, אם היתה עולה סיטואציה כזו.

עם זאת, עדיין האחוזים עדיין גבוהים מאוד לטובת הימין גם בלי החרדים.

ימין 44%
שמאל מרכז 36%
ערבים 8%
חרדים 12%

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 13 מאי 2019, 21:46

א יודעלע כתב:
13 מאי 2019, 20:55
ההערה שלי על המאמר הנ"ל
עמית סגל מכניס את החרדים כחלק מגוש הימין
בעוד שחלק מהח"כים החרדים היו יושבים גם עם השמאל, אם היתה עולה סיטואציה כזו.
אתה מתכוון ככה"נ לחכי"ם מדגל התורה.
ובכן, גם אם היתה הוראה בדעת תורה ועל פי רוח המפלגה לשבת עם בני גנץ ושותפיו, תסכים איתי שחלק ניכר מהציבור הליטאי (וביחוד הדור הצעיר) לא היו משלימים עם זה בקלות.
כל פרובוקציה בעניני דת ומדינה היתה גוררת את הקואליציה לסף התפרקות, כי כשאתה מנהל מול ה'שמאל האיום' תמונת המצב שונה לחלוטין.

ההערה שלי על המאמר הנ"ל.
אהבתי את המפה הגיאוגרפית.
בענין המהפכה בכבישים, עמית סגל צודק. כל אחד יכול לראות ולהרגיש את זה.

תודה רבה לא יודעלע על העלאת הפרשנות המעניינת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 מאי 2019, 12:57

בדרך אגב, השמאל נתן לחרדים - כשהם היו בקואליציה - הרבה יותר מאשר הימין.
וגם, הכל עבר אז בשקט ולא כל דבר עורר סערה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 מאי 2019, 15:35

ניחוש שלי הולכים לבחירות חוזרת!!!

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 מאי 2019, 15:58

לאחר שביממה האחרונה הגיע המשא ומתן בין המפלגות למבוי סתום ובשל האיומים של יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מול הדרישה הבלתי מתפשרת מצד יהדות התורה בנושא חוק הגיוס, קורא חבר הכנסת ישראל אייכלר לצאת לבחירות חוזרות.

ביממה האחרונה מנהל חבר הכנסת ישראל אייכלר שיחות עם אנשי צוות המו"מ מטעם הליכוד בהם הוא נוכח לדעת כי הולכת וגוברת אצלם הערכה שליברמן פועל מאחורי הקלעים בשיתוף פעולה עם יאיר לפיד להקמת קואליציה רחבה ומאוחדת של הליכוד וכחול לבן בין היתר במטרה להשאיר את החרדים בחוץ בדומה לממשלה שקמה בשנת 2013.

בעקבות כך, פנה ח"כ אייכלר לראשי סיעתו חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני והציג בפניהם את ניתוח המצב ושמע מהם חששות דומים. בשל כך העלה אייכלר את האפשרות ליזום בחירות בזק בתוך שלושה חודשים ולצאת בקריאה משותפת של כל סיעות הימין לבוחרי הגוש – לבחור אך ורק במפלגות הקיימות ולהתעלם מהסקרים שינסו ליצור מצג שווא.

במקרה כזה, אומר חבר הכנסת אייכלר לשותפיו כי "יחזרו הביתה כשלוש מאות אלף מצביעי בנט ופייגלין שאבדו מבסיס התמיכה של הימין". לטענתו "אם המהלך ייצא אל הפועל, ליברמן ימצא את עצמו מחוץ לממשלה, או שיזחל אליה במחירים מופחתים וללא שום אופציה לאיומים".

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
נתן תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 14 מאי 2019, 16:11

4000 כתב:
14 מאי 2019, 15:35
ניחוש שלי הולכים לבחירות חוזרת!!!
גם שלי

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 מאי 2019, 16:22

אני פה כתב:
14 מאי 2019, 15:58
במקרה כזה, אומר חבר הכנסת אייכלר לשותפיו כי "יחזרו הביתה כשלוש מאות אלף מצביעי בנט ופייגלין שאבדו מבסיס התמיכה של הימין". לטענתו "אם המהלך ייצא אל הפועל, ליברמן ימצא את עצמו מחוץ לממשלה, או שיזחל אליה במחירים מופחתים וללא שום אופציה לאיומים".

א. בנט אולי יוותר על ההימור, לא פייגלין ורוב ממצביעיו שהשיגו 2.74% בבחירות האחרונות.
ב. גם ליברמן לא יאבד מכוחו ככה"נ, יש לו בייס חזק בתוספת העליהום מצידו בקרב הימין החילוני.
ג. לא ברור אם כחלון יסכים למהלך כזה.
ד. עם כל הכבוד לאייכלר, ויש כבוד, לא נראה שפני בית הגר"ח וחסידות גור מכוונות למהלך הזה, שלא לדבר על ש"ס שכבר די מתקדמת במו"מ הקואליציוני.

נרשמתי...!
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 14 מאי 2019, 17:50

מי זה כתב:
14 מאי 2019, 16:22
אני פה כתב:

א. בנט אולי יוותר על ההימור, לא פייגלין ורוב ממצביעיו שהשיגו 2.74% בבחירות האחרונות.
ב. גם ליברמן לא יאבד מכוחו ככה"נ, יש לו בייס חזק בתוספת העליהום מצידו בקרב הימין החילוני.
ד. עם כל הכבוד לאייכלר, ויש כבוד, לא נראה שפני בית הגר"ח וחסידות גור מכוונות למהלך הזה, שלא לדבר על ש"ס שכבר די מתקדמת במו"מ הקואליציוני.
וגם גימל לא תקבל שמונה כי יהיה הרבה יותר קולות מהפעם.

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 מאי 2019, 17:53

אבל יהיה יותר קל לא יהיה הליברמן על הראש!

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 14 מאי 2019, 18:04

למה נראה לך שליברמן לא יהיה על הראש???

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 מאי 2019, 18:10

נרשמתי...! כתב:
14 מאי 2019, 17:50
מי זה כתב:
14 מאי 2019, 16:22
אני פה כתב:

וגם גימל לא תקבל שמונה כי יהיה הרבה יותר קולות מהפעם.

לא ידעתי שאתה נביא ;) .
אם הבחירות הם בעוד 3 חודשים, אתה מסתכן בלהפסיד את נופשי חו"ל,
מצד שני ביבי וליברמן יפסידו הרבה יותר מכך,
מצד שלישי מה שבטוח בטוח.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 מאי 2019, 23:57

פרסום ראשון: במשך שעתיים תמימות ישבו הערב (שלישי) חברי סיעת 'יהדות התורה' בבית 'דגל התורה' בבני ברק כדי ללבן את הדרישות של המפלגה ממפלגת 'הליכוד' במשא ומתן הקואליציוני. במהלך הישיבה, השמיעו ראשי המפלגות בפני מזכירי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל', את עמדת הליכוד באשר לחוק הגיוס ולסוגיית השבת.

בשלב זה, כך נודע ל'כיכר השבת', נראה כי הבעיה המרכזית העומדת לפתחה של המפלגה היא סוגיית חוק הגיוס. במפלגה מנסים לפעול לחוק ללא סנקציות פליליות וללא קביעת יעדים, בניגוד לעמדתו של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

ראשי המפלגות, יעקב ליצמן ומשה גפני, הסבירו למשתתפים כי ליברמן מקשיח את עמדתו בסוגית הגיוס, ובימים האחרונים הקשיח את עמדתו עוד יותר, בשל עמדת החרדים לגבי חילולי השבת סביב האירוויזיון. הח"כים חשפו כי בליכוד אף עלתה הצעה להקים ממשלה צרה ללא ישראל ביתנו.

מחר, צפויים להיוועד מזכירי מועצות גדולי התורה ולסכם את הנוסח הסופי של ההצעה המעודכנת מ'הליכוד', אותו יגישו בפני גדולי התורה, חברי המועצות, שידונו ויאשרו את הנוסחה הסופית הן של חוק הגיוס והן לשמירה על כבוד השבת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 מאי 2019, 23:59

הדרך של החרדים לחתימה על ההסכם הקואליציוני קרובה להיסלל. בשבוע האחרון עסקו צוותי המשא ומתן של הליכוד ואנשי יהדות התורה בסוגיית חילולי השבת. החרדים חששו שכמו בקדנציה האחרונה, ייערכו עבודות תשתית בשבת, שלהן הם מתנגדים. אתמול, כך מסתמן, נמצא הפתרון לבעיה - נציג של הרבנות הראשית יהיה מעורב בוועדת ההיתרים של משרד העבודה.

ל"ישראל היום" נודע עוד כי הנציג יוכל להתנגד לעבודות, ובעיקר להציע חלופות אפשריות לעבודות דחופות. בקדנציה האחרונה של הממשלה גרמה סוגיית העבודות בשבת לקרעים בקואליציה, וסגן שר הבריאות ליצמן אף התפטר מהממשלה, לאחר ששר העבודה חיים כץ אישר עבודות ברכבת בשבת. החרדים הודיעו כעת כי אינם מוכנים להגיע למצב כזה שוב, ובימים האחרונים עסקו במציאת ניסוחים ופתרון לבעיה - שככל הנראה נפתרה, כאמור, במסגרת המשא ומתן.

סוגיית חילולי השבת תפסה חלק ניכר במשא ומתן בשבוע האחרון. ביום שלישי שעבר שוחחו ליצמן וגפני עם ראש הממשלה בנושא, ובימים האחרונים הוחלפו טיוטות והצעות שונות. על פי הסיכום, נציג הרבנות הראשית יהיה גורם משמעותי בוועדת ההיתרים. מעבר לכך, מצפים בצד החרדי כי לפני יישום פרויקטים ציבוריים גדולים כמו עבודות הרכבת, בניית הרכבת הקלה וכדומה - תתקיים התייעצות עם נציג הרבנות עוד בתחילת הדרך, כדי לתכנן את העבודות כך שלא ייעשו בשבת.

"לכולם ברור שבמדינה יהודית לא צריך לעבוד בשבת", אמר אתמול בכיר ביהדות התורה, "אנחנו לא ממש יודעים על מה המחלוקת ולמה להתנגד לקביעה שלא יהיו חילולי שבת ציבוריים בכלל. אפשר לעשות עבודות תשתית מורכבות גם לא בשבת. את גשר המיתרים בנו ללא צורך בעבודות בשבת".

גם בסוגיית חוק הגיוס כבר מסתמן פתרון, שבמסגרתו תבוסס תשתית החוק על חוק הגיוס שניסחה מערכת הביטחון, בשינויים קלים. הבעיה של הליכוד במקרה זה היא אביגדור ליברמן, שגם שלשום חזר על כך שיתעקש להעביר את חוק הגיוס של מערכת הביטחון כמו שהוא, ללא שום שינוי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 מאי 2019, 16:37

אחר שבנציגות החרדית העלו אתמול רעיון ליזום בחירות חוזרות בשל התעקשותו של ח"כ אביגדור ליברמן בנושא חוק הגיוס, בכיר במפלגת הליכוד מעלה כעת אפשרות לצאת שוב למערכת בחירות ולמצות את האלקטורט הימני.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בשעות האחרונות התבטא השר יריב לוין, מקורבו של ראש הממשלה ומי שאחראי על שיחות המו"מ מטעם הליכוד כי האפשרות של בחירות חוזרות קיימת.

לדבריו, "אני מרגיש שהולכים לבחירות. אם כן הבחירות יהיו בספטמבר", דהיינו בעוד ארבעה חודשים מהיום.

בתוך כך, במשך השעות האחרונות נועד יו"ר ש"ס השר אריה דרעי עם ראש הממשלה במעונו הרשמי בירושלים. בפגישה השתתף גם השר יריב לוין והם דנו במשך השעות על שיחות המו״מ שעלו על שרטון.

בינתיים בכנסת ממתינים נציגי יהדות התורה לניסוח אחרון בעניין חוק הגיוס וסוגיית השבת כאשר פגישת המו״מ שהייתה אמורה להתחיל בשעה 15:00 נדחית שוב ושוב.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 מאי 2019, 17:23

בכיר מאוד בתנועת ש"ס חושף בשיחה ל'כיכר השבת' כי הוא הצליח לפתור עם אביגדור ליברמן כמעט את כל המוקשים ב"חוק הגיוס", ורק הכאוס השורר לדבריו ביהדות התורה הוא שפוצץ הכל (אקטואלי)
ישי כהן | י' באייר תשע"ט 15.05.19 17:10

בעוד יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נועד לפגישה ממושכת עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו, בניסיון לפתור את קשיי המו"מ הקואליציוני, בכיר מאוד בתנועה יוצא בשורת האשמות חריפות כלפי הסיעה החרדית השניה, וחושף את שמתחולל לאחרונה מאחורי הקלעים.
הבכיר פותח ואומר, לגבי כל הפגישות המתקיימות בימים אלו: "הבעיה העיקרית היא, שש"ס מצליחה להתקדם במו"מ, לעומת יהדות התורה, וזה בגלל שאין בה קול אחד מכריע".

"כל תת-סיעה וחצר אצלם מושכת לכיוון אחר", מאשים איש ש"ס. "הם חושבים שיש להם את כל הזמן שבעולם, וזה כל כך לא נכון".

לדבריו, "היה חודש לפתור את כל הבעיות, רק חוסר תיאום פנימי אצלם גרם למצב בו אנו נמצאים כעת".

הבכיר אף חושף: "בשבועות האחרונים הצלחנו להגיעו להסכמות עם אביגדור ליברמן על שינויים חשובים ב'חוק הגיוס'; למרות כל הדיבורים שלו בחוץ, השגנו את רוב הדברים שרצינו, אבל ביהדות התורה לא הגיבו לרוב-ככל ההצעות הללו".

"לכן ליברמן חזר להתבצרות שלו, ש'לא משנים פסיק'", ממשיך הבכיר ומאשים. "כשאנחנו מדברים עם אנשיו, אנחנו רואים שהם לא סומכים עלינו".

לטענת איש ש"ס, "הגענו איתו לסוג של מתווה, והפיצול ביהדות התורה הוא שמנע ממנו את ההתקדמות המעשית; איווט לא מוכן להתקדם - במה שהוא לא יודע איך יסתיים".

"מדובר בחוסר אחריות של בכירי יהדות התורה, מה שקורה, שבמקום לפתור בעיות, הם מייצרים לנו אותן. חייבים למצוא מישהו, מוסכם על כולם, שיתאם את העמדות החרדית בנושא הגיוס", מסיים הבכיר את דבריו החד-משמעיים

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 15 מאי 2019, 17:33

תותים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 15 מאי 2019, 17:42

אני פה כתב:
15 מאי 2019, 17:23
בכיר מאוד בתנועת ש"ס חושף בשיחה ל'כיכר השבת' כי הוא הצליח לפתור עם אביגדור ליברמן כמעט את כל המוקשים ב"חוק הגיוס", ורק הכאוס השורר לדבריו ביהדות התורה הוא שפוצץ הכל (אקטואלי)
ישי כהן | י' באייר תשע"ט 15.05.19 17:10

בעוד יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נועד לפגישה ממושכת עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו, בניסיון לפתור את קשיי המו"מ הקואליציוני, בכיר מאוד בתנועה יוצא בשורת האשמות חריפות כלפי הסיעה החרדית השניה, וחושף את שמתחולל לאחרונה מאחורי הקלעים.
הבכיר פותח ואומר, לגבי כל הפגישות המתקיימות בימים אלו: "הבעיה העיקרית היא, שש"ס מצליחה להתקדם במו"מ, לעומת יהדות התורה, וזה בגלל שאין בה קול אחד מכריע".

"כל תת-סיעה וחצר אצלם מושכת לכיוון אחר", מאשים איש ש"ס. "הם חושבים שיש להם את כל הזמן שבעולם, וזה כל כך לא נכון".

לדבריו, "היה חודש לפתור את כל הבעיות, רק חוסר תיאום פנימי אצלם גרם למצב בו אנו נמצאים כעת".

הבכיר אף חושף: "בשבועות האחרונים הצלחנו להגיעו להסכמות עם אביגדור ליברמן על שינויים חשובים ב'חוק הגיוס'; למרות כל הדיבורים שלו בחוץ, השגנו את רוב הדברים שרצינו, אבל ביהדות התורה לא הגיבו לרוב-ככל ההצעות הללו".

"לכן ליברמן חזר להתבצרות שלו, ש'לא משנים פסיק'", ממשיך הבכיר ומאשים. "כשאנחנו מדברים עם אנשיו, אנחנו רואים שהם לא סומכים עלינו".

לטענת איש ש"ס, "הגענו איתו לסוג של מתווה, והפיצול ביהדות התורה הוא שמנע ממנו את ההתקדמות המעשית; איווט לא מוכן להתקדם - במה שהוא לא יודע איך יסתיים".

"מדובר בחוסר אחריות של בכירי יהדות התורה, מה שקורה, שבמקום לפתור בעיות, הם מייצרים לנו אותן. חייבים למצוא מישהו, מוסכם על כולם, שיתאם את העמדות החרדית בנושא הגיוס", מסיים הבכיר את דבריו החד-משמעיים
סתם עליונות נבזית של "עבד כי ימלוך" לקבל כמה דקות של דמיון שהנה הספרדים יותר מוצלחים מהאשכנזים, אין שחר לדברים, האמת הפשוטה שש"ס לא מעניין אותם לעומק הדברים הרוחניים, ויהדות התורה יורדים לעומק הדברים, כמו בשיטת הלימוד האשכנזית לעומת הספרדית.... סליחה שכך אני כותב בלי לפגוע באף אחד אבל לאור ההשמצות השקריות הייתי חייב להגיב

שלח תגובה