***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 15 מאי 2019, 19:04

שס עושה מו"מ רק על תיקים לא עושים כלום על רוחניות

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 15 מאי 2019, 20:53

ראש הממשלה אמר כי המו"מ הוא "משימה אבסורדית". לדבריו, "כל הסיעות דורשות דרישות שמתנגשות אחת בשנייה. סיעה אחת ביקשה ארבעה תקנים לכל אחד מהח"כים שלה. גם דרישות תקציביות סבירות – אם היה לנו תקציב כמו של ארצות הברית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (רביעי) כי המשא ומתן הקואליציוני הוא "משימה שנראית אבסורדית". בפתח דבריו בטקס לציון מאה שנה למותו של אהרן אהרנסון, ראש מחתרת הריגול ניל"י, סיפר נתניהו כי הוא "מעדיף להיות כאן מאשר במשא ומתן הקואליציוני. כל הסיעות דורשות דרישות שמתנגשות אחת בשנייה".

לדבריו, "סיעה אחת ביקשה ארבעה תקנים לכל אחד מהח"כים שלה. ארבעה תפקידים, תכפילו את זה". עוד אמר כי, "גם דרישות תקציביות סבירות – אם היה לנו תקציב כמו של ארצות הברית – ואין לנו. אנחנו לא יכולים למוטט את כלכלת ישראל ותקציב המדינה". לכן אמר בהומור, "אני מאוד שמח להיות כאן יחד עם רעייתי, לשעה קלה, ולהשתחרר קצת מהמשימה הזאת שלפעמים נראית אבסורדית".

כידוע, למרות חודש של משא ומתן ורק שבועיים לפני פקיעת המועד האחרון להקמת ממשלה, נתניהו עוד לא חתם הסכם עם אף מפלגה. בליכוד אומרים כי הם מודאגים, כחלון וליברמן לא מנהלים משא ומתן. למרות המחלוקות, כל השותפות למו"מ הסכימו לא להגביל את מספר השרים – וגם לשנות חוק יסוד לשם כך.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 109 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 מאי 2019, 23:50

גורם בליכוד: החרדים העבירו תשובה שמרכזת הערות של כל מיני אדמורים שהיא בסיס למומ שיימשך שנים. למעשה אין לנו שום תשובה מהם חוץ מהבנה שאין שום נוסחה שמקובלת על כולם.

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 16 מאי 2019, 16:26

התקדמות משמעותית: חודשו המגעים בין ישראל ביתנו והליכוד
יחיאל צולמן16.05.2019 15:25
הליכודליברמןלפיד0 תגובות
למרות הצהרתו של ליברמן כי לא ייפגש עם צוותי המו"מ של הליכוד, חודשו המגעים בשעה האחרונה בין ישראל ביתנו והליכוד וכעת הם מתמקדים בדרישות התקציביות של ליברמן. לפיד הציע הבוקר לליברמן שלא להיכנס לממשלת נתניהו ולחבור לכחול לבן
לאחר ימים ארוכים של נתק במשא ומתן וההצהרה הפומבית של ליברמן כי לא ייפגש שוב למו"מ, חודשו היום (חמישי) המגעים על הדרישות התקציביות של מפלגת ישראל ביתנו. על פי הדיווח בחדשות 12, היום אושר לקיים את המגעים, וישנה התקרבות משמעותית. בישראל ביתנו ממתינים לתשובה מחברי הכנסת ביהדות התורה אם מסכימים לחוק הגיוס במתווה הנוכחי.

הבוקר הציע יאיר לפיד לח"כ ליברמן שלא להצטרף לממשלה בראשות נתניהו ולהמתין מספר חודשים עד אשר יוטל על גנץ להרכיב את הממשלה ובכך יצטרף ליברמן לכחול לבן ויוכל להעביר את החוקים אותם הוא דורש כעת להעביר.

"אם ליברמן יכנס לממשלה הוא יצטרך להתפשר על הפנסיות ושוב הציבור הרוסי לא יקבל כלום", אמר לפיד. "אם יחכה כמה חודשים הוא מקבל מאתנו 55 אצבעות בטוחות כדי להעלות את הפנסיות לגודל שהבטיח. יחד איתו יש לנו 61 קולות". כתב לפיד. הוא אף התראיין לחדשות בשפה הרוסית והרבה לתקוף את ליברמן שלא להצטרף לממשלתו של נתניהו.

אמש התייחס ליברמן לדיווחים כי הוא מנסה לקדם ממשלת אחדות ואמר כי, "ברמה העקרונית אני מתנגד לממשלת אחדות לאומית במצבי שגרה, מאחר וממשלה כזאת מיד תהפוך לממשלת שיתוק לאומי. את ממשלות האחדות חייבים להקים אך רק ברגעי משבר אמיתיים, ביטחוניים או כלכליים. גם בנושא מועמד אלטרנטיבי להרכבת ממשלה – לא נתמוך באף מועמד אחר לא מתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד".

בתגובה לדיווח כי ראש הממשלה נתניהו חושד שליברמן וכחלון עשו יד אחת ומנסים למנוע ממנו להקים ממשלה, אמר ליברמן כי, "אין שום תאום בין "ישראל ביתנו" ל"כולנו". מאז הבחירות פגשתי את השר כחלון פעם אחת במליאת הכנסת לדקה וחצי". לטענתו, "ישראל ביתנו מייצגת את הציבור הכי מקופח במדינת ישראל – ציבור שמשרת בצבא, עושה מילואים, עובד ומשלם מסים ולכן לא נוותר על עקרונותינו. קחו אותנו ברצינות ומי שמחפש אשמים במידה ולא תקום קואליציית ימין שיסתכל על עצמו במראה".

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 16 מאי 2019, 17:43

4000 כתב:
16 מאי 2019, 16:26
הבוקר הציע יאיר לפיד לח"כ ליברמן שלא להצטרף לממשלה בראשות נתניהו ולהמתין מספר חודשים עד אשר יוטל על גנץ להרכיב את הממשלה ובכך יצטרף ליברמן לכחול לבן ויוכל להעביר את החוקים אותם הוא דורש כעת להעביר.

"אם ליברמן יכנס לממשלה הוא יצטרך להתפשר על הפנסיות ושוב הציבור הרוסי לא יקבל כלום", אמר לפיד. "אם יחכה כמה חודשים הוא מקבל מאתנו 55 אצבעות בטוחות כדי להעלות את הפנסיות לגודל שהבטיח. יחד איתו יש לנו 61 קולות". כתב לפיד. הוא אף התראיין לחדשות בשפה הרוסית והרבה לתקוף את ליברמן שלא להצטרף לממשלתו של נתניהו.
ברור אין ספק...
אני לא יודע מאיפה להתחיל, כמה סתירות פנימיות וחוסר הגיון!
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

מי זה
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 18 מאי 2019, 21:52

4000 כתב:
16 מאי 2019, 16:26
אומרים שב'כחול לבן' מתחרטים על חוסר ההשקעה בקרב הציבור הרוסי בקמפיין הבחירות.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 19 מאי 2019, 13:46

קלפי אחת יכולה להוציא את יצחק פינדרוס מהכנסת
מקלפי בעיר עכו, נעלמו 93 פתקי הצבעה לאיחוד מפלגות הימין. שינוי התוצאה בקלפי, עלולה לעלות את הליכוד במנדט - על חשבון ג' • "אנשים שואלים לאן נעלם הקול שלהם"

האם קלפי אחת יכולה לשנות את מפת המנדטים, להגדיל את הליכוד על חשבון יהדות התורה ולהוציא את יצחק פינדרוס מהכנסת אחרי כהונה קצרה?

לפי דיווח בעיתון מקור ראשון, בעיר עכו יש קלפי, ממנה נעלמו 93 פתקי הצבעה של איחוד מפלגות הימין. אם ישקללו הצבעות אלו, הליכוד יעלה על חשבון הליכוד, בשל השקלול הכולל של הקולות.

יאיר קראוס כותב במקור ראשון כי פנייה בעניין מטעם הבית היהודי ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, כבר למחרת הבחירות, לא נענתה עד היום. בתחילה טענה הוועדה שכל הערעורים נבדקו ונענו, אחר כך טענה שלא קיבלה מעולם ערעור הנוגע לקלפי המדוברת בעכו, ובהמשך אמרה שהערעור נשמט בטעות מבדיקה.

נפתלי רזניקוביץ, חבר מועצת העיר עכו ששימש כמשקיף בקלפי, סיפר לעיתון: "קיבלתי עוד ועוד טלפונים מאנשים ששואלים אותי לאן נעלם הקול שלהם. הסברתי שיצא שאני בעצמי הייתי המשקיף ולכן אנו יודעים בדיוק כמה קולות חסרים. אני בטוח שוועדת הבחירות תתקן את המעוות ותכלול את 93 הקולות, לכל אחד מגיע שהקול שלו ייספר".

עו"ד עמית הלוי, מספר 36 ברשימת הליכוד שכבר הגיש עתירה על תוצאות הבחירות אמר ל'מקור ראשון', כי "מצב הקולות, כמו שאני מכיר אותו, לא משאיר ספק בכך שהליכוד קיבל 36 מנדטים".

"אני בקשר עם אנשי הוועדה, ודווקא מסיבה זו ההתגייסות החד־צדדית שלהם מפתיעה. טרם פנייתם לבית המשפט יידעתי אותם על עשרות קולות לטובת הליכוד והבית היהודי, אך הם בחרו להתעלם מהם, ולהודיע לבית המשפט על קולות בודדים שמצאו לטובת יהדות התורה. מצער שהוועדה בחרה להתנהל כעורך דין של צד, במקום למלא תפקידה כגוף ניטרלי. אני בטוח שבית המשפט המחוזי יעשה צדק ולא ימנע את מימוש רצון הבוחר".

מנגד, בא כוחה של יהדות התורה, עו"ד אברהם יוסטמן, מבהיר כי במפלגה מתכוונים להילחם ולחפש כל בדל קול כדי לשמר את מספר המושבים שלהם בכנסת, וכי ברשות המפלגה קיימים דיווחים על כמה קולות שצריכים להיווסף לטובתם. ביהדות התורה תובעים את ספירת כל הקלפיות בישראל מחדש.

"אין מנוס מפתיחה ובדיקה יסודית של כל 10,500 קלפיות מהראשונה ועד האחרונה, ללא יוצאת מן הכלל", אומר יוסטמן. "אם הדברים לא ייחקרו מעבר לכל ספק סביר, אנחנו בבעיה. או שהמדינה תעשה את הבדיקות המקיפות או שתדחה את הטענות של כולם על הסף".

מוועדת הבחירות המרכזית נמסר בתגובה: "בסמוך ליום הבחירות העבירו סיעות הכנסת בקשות שונות לבדיקת התוצאות בקלפיות שונות. במסגרת זו, וכן במסגרת בדיקות מדגמיות שערכה ועדת הבחירות המרכזית, נבדקו כ־750 קלפיות שונות. כל פנייה שהתקבלה ונמצא בה ממש, התוצאות בה תוקנו בהתאם לממצאים. ברישומינו לא נמצא כי קלפי מספר 49 בעכו נבדקה במסגרת הליך זה. יחד עם זאת, מובהר כי בעת זו התוצאות כפי שהוקלדו למחשב ומפורסמות באתר הוועדה, תואמות את התוצאות הרשומות בפרוטוקול ועדת הקלפי. לכן, כל בדיקה מעבר לכך (בפתקי ההצבעה) הייתה טעונה בקשה משפטית מנומקת, וזו לא הוגשה עד הימים האחרונים.

"בעקבות ערעור הבחירות שהוגש על ידי מועמד הליכוד, עמית הלוי, פנתה סיעת יהדות התורה בבקשה לעיין בחומר בחירות (יודגש כי הבקשה לא כללה את קלפי 49 בעכו). בהחלטת כבוד השופט מלצר, המתייחסת לפנייה זו, נאמר: 'אציין כי המשיבה 4 [איחוד מפלגות הימין) אכן ביקשה כי ייבדקו התוצאות במספר קלפיות בסמוך ליום הבחירות, וכפי שנמסר לי בקשתה נבחנה במסגרת הבדיקות שערכה ועדת הבחירות המרכזית לכל הסיעות שפנו במועד, כאשר בחלק מן המקרים נמצא כי יש לקבל את הערת המשיבה 4, ובחלק מהן לא נמצאו פגמים בתוצאות שבקלפי – אך הבקשה נבחנה כדבעי, והמשיבה לא הגישה בקשה לאחר מכן לעיין בחומרים בחירות נוספים'.

"לפיכך, מובהר ומודגש כי דברי השופט מלצר לא נאמרו בהתייחס לקלפי ספציפית. משהוגשה בקשה משפטית על ידי איחוד מפלגות הימין לעיין בחומרים הנוגעים לקלפי מספר 49 בעכו, אין בידנו להתייחס באופן קונקרטי לטענות נגד התוצאות בקלפי זו".

כיכר השבת
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 19 מאי 2019, 18:53

גאליציאנער כתב:
19 מאי 2019, 13:46
מנגד, בא כוחה של יהדות התורה, עו"ד אברהם יוסטמן, מבהיר כי במפלגה מתכוונים להילחם ולחפש כל בדל קול כדי לשמר את מספר המושבים שלהם בכנסת, וכי ברשות המפלגה קיימים דיווחים על כמה קולות שצריכים להיווסף לטובתם. ביהדות התורה תובעים את ספירת כל הקלפיות בישראל מחדש.

"אין מנוס מפתיחה ובדיקה יסודית של כל 10,500 קלפיות מהראשונה ועד האחרונה, ללא יוצאת מן הכלל", אומר יוסטמן. "אם הדברים לא ייחקרו מעבר לכל ספק סביר, אנחנו בבעיה. או שהמדינה תעשה את הבדיקות המקיפות או שתדחה את הטענות של כולם על הסף".

אם הם מדברים כבר על הכל או לא כלום, אז כנראה שבאמת לא כלום.

טבי
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 20 מאי 2019, 19:47

מי זה כתב:
19 מאי 2019, 18:53
גאליציאנער כתב:
19 מאי 2019, 13:46

אם הם מדברים כבר על הכל או לא כלום, אז כנראה שבאמת לא כלום.
תיכף סופרים הכל מחדש בבחירות החוזרות

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 20 מאי 2019, 19:54

תיכף מנכס נתניהו לעצמו ח"כ או שתיים מהאופוזיציה ומשאיר את ליברמן בחוץ עד שיתקפל.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 20 מאי 2019, 20:19

מי זה כתב:
20 מאי 2019, 19:54
תיכף מנכס נתניהו לעצמו ח"כ או שתיים מהאופוזיציה ומשאיר את ליברמן בחוץ עד שיתקפל.
לו יהי כדבריך
אבל אין לזה סיכוי

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 20 מאי 2019, 20:22

בשעה שחוק הגיוס מהווה משבר של ממש לגיבוש הקואליציה, ראש ישיבת אור ישראל הגר"י רוזן יוצא במתקפה נגד מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל וטוען כי הם אינם בקיאים בחוק המוצע.

בהקלטה שפרסם יקי אדמקר באתר וואלה נשמע הגר"י רוזן אומר כי "ברור שצריך שינויים מסויימים, החוק הזה לא גרוע לנו אבל אין שום סיבה בעולם לדחות אותנו. יש יעדים, ואם לא עומדים ביעדים אז יפחיתו כסף לישיבות".

"האלטרנטיבה", מציין ראש הישיבה שנמנה על קבוצת רבנים שעסקו בניסוח החוק, "היא שדוחים את החוק ותוך זמן הכי קצר כולנו עריקים, ואז יש שני תוצאות. הראשונה; בג״ץ מורה לבטל את התיק יבין, כוחם יהיו עריקים אין מיד מוכן לקחת אחריות לזה".

ראש הישיבה מציין כי ההתנגדות של מועצת גדולי בתורה החסידים הוא ״בלוף אחד ענק, כל המלחמה בחוק". לדבריו "ה-3000 (היעדים לגיוס א.ק.) הולך ברגל. אני יכול להוכיח למי שרוצה שהחוק הזה מבחינת החששות שואפים לאפס, אי אפשר לומר שזה חוק מצוין".

הרב רוזן הוסיף ותקף: "יש רק רב׳ה (אדמו״ר) אחד שלמד את החוק, האדמו"ר מסאדיגורה שלקח עורך דין אבל כל האחרים לא יודעים מה כתוב שם הגערר רב׳ה (האדמור מגור א.ק.) ... אחד לא מבין מה קרה שם".

"אספר לך סוד", הוסיף ראש הישיבה בפני בן שיחו מבלי שידע כי השיחה מוקלטת, "ליצמן מת על החוק, וכשהוא נכנס לאדמו"ר מגור, והאדמו"ר אמר לו נגד החוק, הוא כמעט קיבל שבץ, והוא יום וחצי הסתגר בבית שלו ולא יצא, כולל שבת שלא הלך להתפלל. הוא היה בהלם מוחלט, כלפי חוץ הוא נותן תחושה שהוא ממש נגד החוק. כמובן שכלפי חוץ ליצמן חייב להציג את זה אחרת, אבל הוא תומך מובהק בחוק".

ראש הישיבה תקף עוד את המועצת החסידית שאמר כי "מי שעשה עבודה הוא מוישה ברזובסקי (הגר״מ ברזובסקי ראש ישיבת סלונים א.ק.) שכתב מכתב עם המון שטויות. החוק הזה יצא מבית המדרש של משרד הביטחון, יש פה כמה קונצים. הם לא מעוניים שהחוק יתבטל"

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 20 מאי 2019, 21:10

טבי כתב:
20 מאי 2019, 20:22
בשעה שחוק הגיוס מהווה משבר של ממש לגיבוש הקואליציה, ראש ישיבת אור ישראל הגר"י רוזן יוצא במתקפה נגד מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל וטוען כי הם אינם בקיאים בחוק המוצע.

מי שיוצא כאן במתקפה זה אדמקר הנכבד (השאלה היא רק על מי...).
כשר' יגאל משוחח עם מקורביו, גם אם יש כאלו שהיו מעדיפים שדברים יאמרו בנוסח שונה ומרוכך יותר, זה בפירוש לא נקרא 'מתקפה'.

נרשמתי...!
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 21 מאי 2019, 01:01

מי זה כתב:
20 מאי 2019, 21:10
טבי כתב:

כשר' יגאל משוחח עם מקורביו, גם אם יש כאלו שהיו מעדיפים שדברים יאמרו בנוסח שונה ומרוכך יותר, זה בפירוש לא נקרא 'מתקפה'.
מי זה - הנך רודף שלום, לכן לא היית פה בתקופת הבחירות? (אני והשאלות שלי...)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 מאי 2019, 13:28

נרשמתי...! כתב:
21 מאי 2019, 01:01
מי זה כתב:
20 מאי 2019, 21:10
טבי כתב:

מדובר בעוד גילוי של רמת הרדידות של העיתונאים בגרוש...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 21 מאי 2019, 16:26

טבי כתב:

בהקלטה שפרסם יקי אדמקר באתר וואלה נשמע הגר"י רוזן אומר כי "ברור שצריך שינויים מסויימים, החוק הזה לא גרוע לנו אבל אין שום סיבה בעולם לדחות אותנו. יש יעדים, ואם לא עומדים ביעדים אז יפחיתו כסף לישיבות".

"האלטרנטיבה", מציין ראש הישיבה שנמנה על קבוצת רבנים שעסקו בניסוח החוק, "היא שדוחים את החוק ותוך זמן הכי קצר כולנו עריקים, ואז יש שני תוצאות. הראשונה; בג״ץ מורה לבטל את התיק יבין, כוחם יהיו עריקים אין מיד מוכן לקחת אחריות לזה".

ראש הישיבה מציין כי ההתנגדות של מועצת גדולי בתורה החסידים הוא ״בלוף אחד ענק, כל המלחמה בחוק". לדבריו "ה-3000 (היעדים לגיוס א.ק.) הולך ברגל. אני יכול להוכיח למי שרוצה שהחוק הזה מבחינת החששות שואפים לאפס, אי אפשר לומר שזה חוק מצוין".

הרב רוזן הוסיף ותקף: "יש רק רב׳ה (אדמו״ר) אחד שלמד את החוק, האדמו"ר מסאדיגורה שלקח עורך דין אבל כל האחרים לא יודעים מה כתוב שם הגערר רב׳ה (האדמור מגור א.ק.) ... אחד לא מבין מה קרה שם".

"אספר לך סוד", הוסיף ראש הישיבה בפני בן שיחו מבלי שידע כי השיחה מוקלטת, "ליצמן מת על החוק, וכשהוא נכנס לאדמו"ר מגור, והאדמו"ר אמר לו נגד החוק, הוא כמעט קיבל שבץ, והוא יום וחצי הסתגר בבית שלו ולא יצא, כולל שבת שלא הלך להתפלל. הוא היה בהלם מוחלט, כלפי חוץ הוא נותן תחושה שהוא ממש נגד החוק. כמובן שכלפי חוץ ליצמן חייב להציג את זה אחרת, אבל הוא תומך מובהק בחוק".

ראש הישיבה תקף עוד את המועצת החסידית שאמר כי "מי שעשה עבודה הוא מוישה ברזובסקי (הגר״מ ברזובסקי ראש ישיבת סלונים א.ק.) שכתב מכתב עם המון שטויות. החוק הזה יצא מבית המדרש של משרד הביטחון, יש פה כמה קונצים. הם לא מעוניים שהחוק יתבטל"

יש לי כמה תמיהות
א. מה פירוש האדמורים לא יודעים מה כתוב בחוק, למה נועדו ישיבות המועצת אם לא לדיונים בחוק ? מה האדמורים מתכנסים לשתות תה יחדיו עפ''ל ? המועצת קיימה דיונים מעמיקים בחוק המוצע ודנה בסעיף אחר סעיף החכי''ם והעסקנים העוסקים בנושא נקראו לחדר לענות על שאלות שהתעוררו ואחרי כמה שעות של דיון בדלתיים סגורות ( מתי נראה את המועצות של חוגים אחרים כשהן יושבות לבדן בדלתיים סגורות בלי נכדים ומערבבים ? לא קיים רק באגודה ) התקבלה ההחלטה להתנגד וכדאי שמי שצריך יפנים שבמועצת יושבים יהודים שעל כתפיהם רובצת אחריות אדירה, יהודים שיום יום מכריעים בשאלות של חיים ומוות ועונים על מגוון אדיר של שאלות בכל תחום ונושא אף אחד שם לא שולף החלטות מהשרוול . אוקיי ????
ב. לגבי האדמו''ר מסדיגורא היא הנותנת, אם הוא שלמד את החוק ושכר עו''ד שעבר עליו ולשיטת הגר''י רוזן הרבי מסדיגורא סבור שזה חוק טוב למה לא שמענו מזה? למה הרבי מסדיגורא לא השמיע תמיכה בחוק בישיבות המועצת ?
ג. מה פירוש ''ליצמן מת על החוק'' מה ליצמן הוא העניין? ליצמן שליח של מישהו ודעותיו האישיות של ליצמן לא מענינות וכהוא זה, למאי נפקא מיניה מה ליצמן חושב על החוק יש לליצמן רבי ששלח אותו לכנסת ואני לא מכיר מישהו שמצביע לליצמן בגלל ליצמן. זה מעלה ומוריד אם ליצמן בעד או נגד ?
ד. לפני כמה חודשים נכנס לגערער רבי רב ליטאי שעוסק בנושא חוק הגיוס הרבי שאל אותו דבר פשוט '' אנחנו מתפשרים עוד ועוד, אינו דומה החוק שעבר בתחילת הקדנציה ונפסל בבג''ץ שגם הוא היה בדיעבד גדול, לחוק הזה של משרד הביטחון, מחוק לחוק אנחנו מתפשרים עוד ועוד, מה הקווים האדומים שלנו? שאל הרבי,
השאלה נותרה ללא מענה והרבי עד עתה ממתין לתשובה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 21 מאי 2019, 17:07

נרשמתי...! כתב:
21 מאי 2019, 01:01

התשובה היא לא, אבל האמת היא שלאחר מעשה היה לי סיפוק מכך שלא התעסקתי בכל הנושא הזה.
האם אני רודף שלום?
על זה אני לא יכול לענות. ידוע המשל בבעלת הבית והעכברים, שניהם רודפים אחר החתולים - כל אחד מהסיבות שלו...
אבל נדמה לי שאף אחד כאן לא מתמוגג מעונג לשמע ההקלטה המודלפת. זה לא מוסיף כבוד לא לאדמו''ר מגור ולא לרב רוזן, אולי לאדמקר.

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 21 מאי 2019, 19:11

למה אף אחד לא מעדכן פה על המו"מ??

זה מאוד שקט פה!

סמל אישי של משתמש
יעבץ
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 21 מאי 2019, 19:43

אנו שומרים הכל בסוד, בקשו לא להדליף.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 21 מאי 2019, 19:59

מאד הפריע לי שלא היתה שום התייחסות ביתד של היום (שלישי) למו"מ הקואליציוני.
לפני הבחירות עשיתם לנו שטיפת מוח, אז קצת קשר עם הבוחר ביום שאחרי לא יזיק בכלל.

האמת שאני לא יקח ברצינות את מה שתכתבו, אבל בתור גוף פוליטי ציבורי מוטלת עליכם חובה פעוטה זו.

שיך
קיבל תודה: 41 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 22 מאי 2019, 13:14

בערב:פגישה מכריעה בין נתניהו לליברמן
עמית סגל: רואים יבשה באופק. יש התקדמות במו״מ עם רוב השותפות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 מאי 2019, 14:12

שיך כתב:
22 מאי 2019, 13:14
בערב:פגישה מכריעה בין נתניהו לליברמן
עמית סגל: רואים יבשה באופק. יש התקדמות במו״מ עם רוב השותפות
היבשה הניראית באופק היא: תום המועד שניתן לנתניהו להקמת הקואליציה....
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
קיבל תודה: 42 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 מאי 2019, 15:33

שיצרף את רוקנבי..גם לו אין קואליציה...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
מקצועי
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 22 מאי 2019, 16:26

יאיר לפיד פנה לאיווט ליברמן בטוויטר: ״ליברמן אתה נפגש היום עם נתניהו. תגיד לו שיש לך את כל האצבעות שאתה צריך מהאופזיציה כדי להעביר את הפנסיות לעולים. אל תוותר לו״.

ליברמן הגיב ללפיד בטוויטר - ״ לפיד כשאזדקק לעצתך אפנה אליך בטלפון באופן אישי ולא בטוויטר. גם בנושא הפנסיות כדאי שכבר תלמד שלא מדובר על פנסיות לעולים, אלא על הכנסת מינימום בסך 3710 ש"ח לכל אזרח ישראלי שהגיע לגמלאות. ואני מדגיש במיוחד בשבילך: לכל אזרחי ישראל- לעולים וותיקים, לדתיים ולחילונים״.
אין כלום כי...

ועד
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 22 מאי 2019, 23:04

אם זה נכון מה שאני מצרף, בושה וחרפה למפלגות החרדיות, וכי ליברמן העקשן עם 5 מנדטים יכתיב לכולם מה לעשות?? איפה העוצמה??? וכי על זה הצבענו לכם????
מאמר שמתפרסם כעת בGDN:
יו"ר ישראל ביתנו מבהיר לפני פגישתו עם ראש הממשלה שלא יהיה מוכן לפשרות בחוק הגיוס • מתגבשת פשרה להעברת החוק בנוסח הקיים ואז לפעול לשנותו • ליברמן נפגש עם בכירי מערכת הביטחון לקראת חזרה אפשרית למשרד הביטחון
הפתרון למשבר? מתגבשת הצעת פשרה בנוגע לחוק הגיוס, לפיה בתחילת כהונתה של הממשלה החדשה יועבר החוק בלי שינויים, אולם בעוד מספר חודשים ייבחנו שינויים אפשריים, כך דווח הערב ב'כאן חדשות'.

על פי הדיווח של זאב קם, הדבר יאפשר ל'ישראל ביתנו' להציג עצמה כמי שלא התפשרה בעניין חוק הגיוס, ומהצד השני המפלגות החרדיות יקבלו בהמשך חוק המוסכם על גדולי ישראל. בתוך כך, טיוטה של חוק הגיוס הונחה בשעה זו לעיון אצל כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א, בליכוד מחכים לתשובתה בנושא. עדיין לא ברור אם מדובר בהצעה האמורה.

מנגד, בישראל ביתנו טוענים שלא התקבלה הצעה כזאת ולפני פגישתו עם ראש הממשלה, הבהיר היום יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי אינו מוכן לפשרות בחוק הגיוס. לפי דיווח ב'כאן חדשו', ליברמן אמר למקורביו כי "אם לא יתקבלו כל התנאים שהציב הוא לא יצטרף לממשלה". לדבריו, "אני רוצה את כל הפאקט מלא מלא. לא אהיה מוכן לשינוי של פסיק בחוק".

למעט חוק הגיוס, מתגברים הדיווחים שביתר דרישות המשא ומתן הקואליציוני חלה התקדמות משמעותית במשא ומתן בין ישראל ביתנו לליכוד. הפרשן הפוליטי עמית סגל דיווח הערב על התקדמות של ממש בין ליברמן ונתניהו. ב'חדשות 13' דווח כי ליברמן נפגש היום עם בכירי מערכת הביטחון, בהם הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש השב"כ נדב ארגמן, לקראת חזרתו המסתמנת למשרד הביטחון.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
קיבל תודה: 42 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 מאי 2019, 23:53

ועד כתב:
22 מאי 2019, 23:04
אם זה נכון מה שאני מצרף, בושה וחרפה למפלגות החרדיות, וכי ליברמן העקשן עם 5 מנדטים יכתיב לכולם מה לעשות?? איפה העוצמה??? וכי על זה הצבענו לכם????
צודק בהחלט
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 23 מאי 2019, 01:07

מי זה כתב:
21 מאי 2019, 19:59
מאד הפריע לי שלא היתה שום התייחסות ביתד של היום (שלישי) למו"מ הקואליציוני.
לפני הבחירות עשיתם לנו שטיפת מוח, אז קצת קשר עם הבוחר ביום שאחרי לא יזיק בכלל.

האמת שאני לא יקח ברצינות את מה שתכתבו, אבל בתור גוף פוליטי ציבורי מוטלת עליכם חובה פעוטה זו.
מה אתה רוצה אפי' גפני לא מעודכן
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 25 מאי 2019, 22:06

ומה שפורסם עכשיו שהחרדים וויתרו על 90% באמת???!!?!?!

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 25 מאי 2019, 22:38

בשעה האחרונה (מוצ"ש) הגיעה לשולחם של חברי הכנסת החרדים "מתווה ליברמן", לפיו חוק הגיוס שהוצע בכנסת הקודמת המדבר על מכסות ויעדים יאושר בכנסת הבאה, ובזמן ההצבעה ייעדרו חברי הכנסת החרדים מהמליאה. בדיקת 'כיכר השבת' מעלה כי בקרב המפלגות החרדיות קיימת התנגדות חריפה למתווה.

על פי הדרישה של 'ישראל ביתנו', יוכנס להסכם הקואליציוני סעיף, שחוק הגיוס בנוסח המקורי יעבור בקריאה שנייה ושלישית. ליברמן מציע כי הח"כים החרדים ייצאו מן האולם בזמן ההצבעה בדיוק כפי שעשו בהצבעה בקריאה הראשונה.

בנוסף דורש ליברמן כי יתר מרכיבי הקואליציה יתחייבו לתמוך בנוסח המקורי. ח"כ בכיר ב'אגודת ישראל' שוחח הערב עם 'כיכר השבת' והבהיר: "מועצת גדולי התורה החסידית נתנה הוראה ברורה, אגודת ישראל לא תשב בממשלה שתעביר את החוק של ליברמן, מדובר בחוק שלראשונה מדבר על מכסות וגיוס בחורי ישיבה במידה ולא עומדים ביעדים. נעדיף לשבת באופוזיציה".

בשיחה עם 'כיכר השבת' הבהיר ח"כ אורי מקלב: "מבלי להגיב לגופה של הצעה כיוון שהיא לא רלוונטית ולא יישומית. גם הצעה זו היא חלק מההסתה כנגד הציבור החרדי בניסיון לגרום לבחירות תוך הטלת האשמה בציבור החרדי".

מקלה הוסיף: "ליברמן מסיט את דעת הקהל מרצונו לבחירות חוזרות ולפגוע בנתניהו. למרות שאין כל הגיון ואמת בדרישתו שלא לשנות פסיק או נקודה עדיין מראה כביכול הציבור החרדי הוא זה שמתעקש. 'הערכים שלו' אינם יותר גבוהים וחשובים מהערכים של הציבור החרדי". אמר מקלב.

בתוך כך ל'כיכר השבת' נודע כי ב'אגודת ישראל 'נעשים מאמצים לכנס את מועצת גדולי התורה, זאת בשל מה שמגדירים בכירים במפלגה "דיס אינפורמציה" שהגיע לידי האדמו"רים השבוע באשר לנוסח חוק הגיוס המתגבש. המסמך המדובר עליו עברו ראשי ישיבות מ'דגל התורה' ואדמו"רים מ'אגודת ישראל' עדיין לא הגיע לידי הליכוד.

על פי המידע שהגיע ל'כיכר השבת' במסמך המתוקן דורשים הרנים להסיר לגמרי את היעדים מהחוק.

יצוין כי ב'אגודת ישראל' הצביעו נגד החוק המדובר כבר בקריאה ראשונה בכנסת, בעוד ב'דגל התורה' ובש"ס הסתפקו אז בהיעדרות מהמליאה. לעומת הקריאה השניה אז ב'דגל' וב'אגודה' הצביעו נגד החוק.

(כיכר השבת)

ראובן_חסיד

נושא שלא נקרא על ידי ראובן_חסיד » 26 מאי 2019, 11:30

עמית סגל:

בדרך לבחירות? מזכירות הליכוד תאשר היום את ביטול הפריימריז לרשימה ולראשות. מחר תועלה ההצעה לפיזור הכנסת.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 26 מאי 2019, 12:48

אולי ליברמן מעוניין בבחירות. כעת כשהוא יצא "גבר" מול החרדים - הוא חושב שזה יגרום לעליה במספר המנדטים שלו...
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
נתן תודה: 8 פעמים

הבחירות לכנסת ה-22 ספטמבר 2019 - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 26 מאי 2019, 13:37

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס את שרי הליכוד לישיבה דחופה בעקבות המשבר במגעים הקואליציוניים, ואמר להם כי "אנחנו עושים מאמץ אחרון להקים את הממשלה הזאת". שרים שנכחו בישיבה אמרו למעריב כי המתווה שאליו הולכים כעת הוא כי עד הערב יגיש ח"כ מיקי זוהר הצעה לפיזור הכנסת כך שתובא מחר לקריאה ראשונה ויצביעו עליה בקריאה שנייה ושלישית כבר ביום רביעי כדי למנוע מצב בו יצטרכו להחזיר את המנדט לנשיא.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 26 מאי 2019, 13:44

טבי כתב:

ש מי שפירשו את הדברים של הגר"י רוזן כזלזול כלפי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, שכלל לא קראו את החוק, וכלפי האדמו"ר מגור. בעקבות כך, יוצא הגאון רבי דב אהרן זלזניק, ר"מ בישיבת 'מאור התלמוד' ומבכירי ראשי הישיבות של 'הפלג הירושלמי', בדברי תגובה חריפים.

"ועוד מעיזים לדבר על כ"ק אדמו"ר מגור שליט"א שהקב"ה ישלח ישלח לו רפוא"ש, קדוש וטהור מילדותו, הכרתי אותו מילדותו, כל הזמן ראיתי את קדושתו, ועכשיו מדברים נגדו, הוא עמוד שמירת התורה בדורנו, עמוד היראה. נורא ואיום, התנצלות, לא התנצלות, מדברים על אדם קדוש שמוביל את המאבק על שמירת התורה והמצוות, אשרינו שזכינו שעוד נשאר לנו בדורנו שריד ופליט, אדם כזה גדול שיכול לעמוד נגד רודפי התורה. לא מסכימים לחוק הזה, לא תיקונים מינוריים, לא שום דבר, אין גזירת גיוס בשום אופן".

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 מאי 2019, 13:58

ירושלים של מעלה כתב:
26 מאי 2019, 13:44
טבי כתב:

ש מי שפירשו את הדברים של הגר"י רוזן כזלזול כלפי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, שכלל לא קראו את החוק, וכלפי האדמו"ר מגור. בעקבות כך, יוצא הגאון רבי דב אהרן זלזניק, ר"מ בישיבת 'מאור התלמוד' ומבכירי ראשי הישיבות של 'הפלג הירושלמי', בדברי תגובה חריפים.

"ועוד מעיזים לדבר על כ"ק אדמו"ר מגור שליט"א שהקב"ה ישלח ישלח לו רפוא"ש, קדוש וטהור מילדותו, הכרתי אותו מילדותו, כל הזמן ראיתי את קדושתו, ועכשיו מדברים נגדו, הוא עמוד שמירת התורה בדורנו, עמוד היראה. נורא ואיום, התנצלות, לא התנצלות, מדברים על אדם קדוש שמוביל את המאבק על שמירת התורה והמצוות, אשרינו שזכינו שעוד נשאר לנו בדורנו שריד ופליט, אדם כזה גדול שיכול לעמוד נגד רודפי התורה. לא מסכימים לחוק הזה, לא תיקונים מינוריים, לא שום דבר, אין גזירת גיוס בשום אופן".
אני לא צריך את תגובתו של הרב זלזניק בכדי לדעת האדמו"ר מגור הוא צדיק, אבל לענ"ד כל ההקלטה הזאת לא הוסיפה כבוד לראשי הישיבות הליטאיים... זה פעל בדיוק להיפך ממה שהחוכמולוג המדליף חשב...
לא תמצא אף אדמו"ר מדבר ככה על ראשי ישיבות ליטאיים..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

Re: הבחירות לכנסת ה-22 ספטמבר 2019 - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 26 מאי 2019, 15:29

ירושלים של מעלה כתב:
26 מאי 2019, 13:37
ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס את שרי הליכוד לישיבה דחופה בעקבות המשבר במגעים הקואליציוניים, ואמר להם כי "אנחנו עושים מאמץ אחרון להקים את הממשלה הזאת". שרים שנכחו בישיבה אמרו למעריב כי המתווה שאליו הולכים כעת הוא כי עד הערב יגיש ח"כ מיקי זוהר הצעה לפיזור הכנסת כך שתובא מחר לקריאה ראשונה ויצביעו עליה בקריאה שנייה ושלישית כבר ביום רביעי כדי למנוע מצב בו יצטרכו להחזיר את המנדט לנשיא.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 26 מאי 2019, 16:25

אני לא מצליח להבין מה שקורה כאן. בתקשורת מאשימים את אגודה ואת המועצת החסידית בעוד בתוככי דגל לא כולם תמימי דעים עם החוק המוצע יקי אדמקר חשף בחמישי שעבר פגישה חשאית שהתקיימה בתחילת שבוע שעבר במעונו של הגר''ג אדלשטיין בה השתתפו הגרמ''ה הירש והגר''ב סולביצי'ק, ועימם משה גפני ושני עורכי דין ביניהם עו''ד יצחק מירון בפגישה הביעו הגרמ''ה הירש והגר''ב סולביצי'ק התנגדות לחוק במתכונתו הנוכחית,
גפני אומר הבוקר בגל''צ אין שום הבדל ביני לבין ליצמן על חוק הגיוס.
אז מה העליהום על אגודה ועל ליצמן ? תפתחו את כיכר השבת או את בחדרי שוב שוב התגוללות על אגודה ועל חילוקי הדעות בין האדמורים אגב מישהו יודע להצביע על מה נטושה המחלוקת? תקשורתני דגל מפמפמים כבר שבועות ארוכים על חילוקי דעות בין האדמורים ואף אחד לא יודע לומר פרטים על מה המחלוקת ומי האדמורים הנחלקים מלבד סיסימאות תחושה שלי שיש פה נסיון נואל של מישהו להסיט את תשומת הלב ממה שקורה אצלו

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 17:23

הבעיה בדברי הרב רוזן זה לא הזלזול באדמורים כמו הזלזול בכל מי שהוא לא בן תירה. לא מזיז לו שספרדים בחורים מבתים קשי יום וחסידים ממלאים את המכסות העיקר שבני הישיבות הליטאיים יוכלו ללמוד בשקט. פשוט פושה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 17:35

באשר לעמידה ביעדים הסביר הרב רוזן כי: "יש נתון שאותו לא יודעים, ה-3,100 שצריכים להתגייס כדי למלאות את היעדים, מאיפה הם יבואו? השלושת אלפים האלו זה מגיע מכאלה שלומדים בישיבות ולא מצליחים, אין להם שם מה לעשות והם הולכים לצבא, אנחנו מכירים כאלו.

"בדרך כלל הסוג האלו שהם על גבול הנשירה או ממשפחות קשות יום וכאלה דברים - הם הולכים במאה אחוז לצבא, במאה אחוז הם הולכים. יש לי רשימה מה נקרא חרדים, אתה תמות מזה. חב״ד, זה נקרא חרדים, זה בסדר..".

"אני לא מכיר אתה לא מכיר אין אף אחד שמכיר. מי שהולך לצבא זה או אצל החסידים או כמו שאמרתי לך קודם מכל המקומות האלו, הם מספקים את המספרים של היעדים. אין בחורים שעוזבים ישיבות והולכים זה שקר וכזב".

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 26 מאי 2019, 17:38

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 17:23
הבעיה בדברי הרב רוזן זה לא הזלזול באדמורים כמו הזלזול בכל מי שהוא לא בן תירה. לא מזיז לו שספרדים בחורים מבתים קשי יום וחסידים ממלאים את המכסות העיקר שבני הישיבות הליטאיים יוכלו ללמוד בשקט. פשוט פושה.
תראה אני לא מכיר את הרב רוזן, אבל אני מבין שלא מדובר באיזה צעירצ'יק, אני חושב שכוונתו היתה כך, המציאות בשטח מוכיחה שיש כמות נושרים יותר אצל הספרדים, כמו"כ כמות העובדים הרבה יותר גדולה אצל החסידים, לא חסר דוגמאות, והם בין כה עושים צבא, א"כ הם אלו שממלאים את הייעדים, הוא לא בא לזלזל לא בספרדים ולא בחסידים אלא נקט עובדה קיימת והיא תעזור לייעדים.
לא שאני סבור שצריך למלא ייעדים, אני סבור שאסור ללכת לכיוון כזה, אבל אני מבין שיכולים לחלוק עלי ולסבור שאפשר להכיל את הייעדים, ולדברי הרב רוזן הייעדים קיימים בין כה, לכן החוק הוא מצויין.
מקווה שאני צודק בכוונתו.

מנחם מנדל

נושא שלא נקרא על ידי מנחם מנדל » 26 מאי 2019, 18:15

ועד כתב:
26 מאי 2019, 17:38
אני פה כתב:
תראה אני לא מכיר את הרב רוזן, אבל אני מבין שלא מדובר באיזה צעירצ'יק, אני חושב שכוונתו היתה כך, המציאות בשטח מוכיחה שיש כמות נושרים יותר אצל הספרדים, כמו"כ כמות העובדים הרבה יותר גדולה אצל החסידים, לא חסר דוגמאות, והם בין כה עושים צבא, א"כ הם אלו שממלאים את הייעדים, הוא לא בא לזלזל לא בספרדים ולא בחסידים אלא נקט עובדה קיימת והיא תעזור לייעדים.
לא שאני סבור שצריך למלא ייעדים, אני סבור שאסור ללכת לכיוון כזה, אבל אני מבין שיכולים לחלוק עלי ולסבור שאפשר להכיל את הייעדים, ולדברי הרב רוזן הייעדים קיימים בין כה, לכן החוק הוא מצויין.
מקווה שאני צודק בכוונתו.
נכון שכמות החסידים שעובדים גדולה בהרבה משל הציבור הליטאי אבל מאיפה הבאת את זה ''שהם בין כה עושים צבא ''
מי בדיוק עושה צבא ? או שמי שיוצא לעבוד, בעיניים ליטאיות הוא כמי שהתגייס ....

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 26 מאי 2019, 18:16

מנחם מנדל כתב:
26 מאי 2019, 18:15
ועד כתב:
26 מאי 2019, 17:38
אני פה כתב:
מקווה שאני צודק בכוונתו.
נכון שכמות החסידים שעובדים גדולה בהרבה משל הציבור הליטאי אבל מאיפה הבאת את זה ''שהם בין כה עושים צבא ''
מי בדיוק עושה צבא ? או שמי שיוצא לעבוד, בעיניים ליטאיות הוא כמי שהתגייס ....
עם כל מי שעובד שאני מכיר הוא אמר לי שהוא עשה צבא משהו מקוצר... ואכמ"ל.

מנחם מנדל

נושא שלא נקרא על ידי מנחם מנדל » 26 מאי 2019, 18:46

מחילה מכבודך רבי ועד אבל זה קשקוש זה אולי נכון לחב''ד
רבים בקהילות החסידיות עובדים ולא עושים שום שירות, לא קצר ולא ארוך. מקסימום ישנם קהילות שמתירות שירות אזרחי בכפוף למגבלות הקהילה.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 18:58

טבי כתב:
26 מאי 2019, 16:25
אני לא מצליח להבין מה שקורה כאן. בתקשורת מאשימים את אגודה ואת המועצת החסידית בעוד בתוככי דגל לא כולם תמימי דעים עם החוק המוצע יקי אדמקר חשף בחמישי שעבר פגישה חשאית שהתקיימה בתחילת שבוע שעבר במעונו של הגר''ג אדלשטיין בה השתתפו הגרמ''ה הירש והגר''ב סולביצי'ק, ועימם משה גפני ושני עורכי דין ביניהם עו''ד יצחק מירון בפגישה הביעו הגרמ''ה הירש והגר''ב סולביצי'ק התנגדות לחוק במתכונתו הנוכחית,
גפני אומר הבוקר בגל''צ אין שום הבדל ביני לבין ליצמן על חוק הגיוס.
אז מה העליהום על אגודה ועל ליצמן ? תפתחו את כיכר השבת או את בחדרי שוב שוב התגוללות על אגודה ועל חילוקי הדעות בין האדמורים אגב מישהו יודע להצביע על מה נטושה המחלוקת? תקשורתני דגל מפמפמים כבר שבועות ארוכים על חילוקי דעות בין האדמורים ואף אחד לא יודע לומר פרטים על מה המחלוקת ומי האדמורים הנחלקים מלבד סיסימאות תחושה שלי שיש פה נסיון נואל של מישהו להסיט את תשומת הלב ממה שקורה אצלו
אתה צודק. לא ברור מה קורה בדגל. בכלל.
כל יום פרסום אחר. כן מכסות לא מכסות, לא ברור בכלל.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 26 מאי 2019, 19:11

מנחם מנדל כתב:
26 מאי 2019, 18:46
מחילה מכבודך רבי ועד אבל זה קשקוש זה אולי נכון לחב''ד
רבים בקהילות החסידיות עובדים ולא עושים שום שירות, לא קצר ולא ארוך. מקסימום ישנם קהילות שמתירות שירות אזרחי בכפוף למגבלות הקהילה.
התכוונתי לחב"ד

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 מאי 2019, 19:17

אני פה כתב:
תקשיב. זה ממש לא הסיפור
העניין הוא כזה
יש בדל גדול בין מה שאומרים בחוץ לגבי הצבא לבין מה שאומרים בפנים, ולמה,
כי אין אפשרות להגיד שאני לא עושה צבא כי אני חרדי כי אז חלאס על כל הסיפור של ההסדר לחרדים,
ולכן אומרים בחוץ שחרדים לא מתגייסים כי הם לומדים תורה ומי שלא לומד שילך לצבא.
עכשו, זה לא באמת נכון, כי גם מי שלא לומד לא אמור ללכת לצבא, אלא מה?
שצריך חוק.
אחר כך אפשר להתקמבן. אחר כך אפשר לריב מי כן בחור ישיבה ומי לא
אבל להם אומרים אחרת. להם צריך לאמר שבחורי ישיבות לא מתגייסים כל השאר כן
הרב שך אמר שמי שיוצא נגד זה ואמר שכל החרדים לא מתגייסים יש לו דין רודף (אגב, העצניקים - זה כל החילוק ביינינו)
כי בגללו כל הדיחוי לבחורי ישיבות עומד בסכנה.
ובזה רב רובם של תלמידי החכמים ומנהיגי הדור תמימי דעים (חוץ מהעצניקים היחידים שמאמינים לנו, לבלוף של רק בחורי ישיבות)
אבל פה באה הבעיה של המכסות.
ומה שר' יגאל אמר חוץ מהעניין על המועצת, שאני מעדיף שלא להיכנס אליו, הוא את האמת שכולנו (ספרדים חסידים וליטאים) יודעים ומשאירים בינינו, וגם רב יגאל אמר את זה בשקט,
ודבריו הוצאו מהקשרם.
וזה- שכל שנה בין עם נרצה ובין אם לא מתגייסים בין כה וכה לצבא בחורים שנפלטו מהמסגרת ועדיין חלקם מגדירים את עצמם חרדים,
וגם החלק שלו תמיד נוכל לטעון שהם בחורי ישיבות לשעבר והם ממלאים את המכסות בין כה וכה!
לא שאנחנו נשלח אותם! הם בין כה וכה מתגייסים!!!
ואם נהיה כנים, אחוזי הבחורים האלה שבאים ממשפחות ליטאיות קטן בהרבה מהספרדים. מציאות!! לא עלבון!!
וגם המון המון חבדניקים עושים צבא וחבד נעלבו כמו תינוקים כשאמרו את זה, ושוב פעם. זה מציאות!! הם עושים צבא!! אנחנו לא!!
אז למה שלא למלאו את המכסות בין כה וכה?
בעניין החסידים אין לי מושג אז אני לא מביע דעה, רק תקחו בחשבון שזה כולל גם את האלה שעושים שירות לאומי מקוצר או משהו.
זהו זה.
והאמת הזו, נו, לא חדשה לאף אחד אבל עד היום אף אחד לא אמר אותה בקול. ועכשו כן.
בזכות כמה חכמולוגים. שלא שמעו את המשפט שטיפש אומר בקול מה שחכמים חושבים בשקט ופרסם את זה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 19:27

שקר וכזב אף פעם לא היו כאלו מספרים של חיילים שהתגייסו אולי מאות בודדות.

אלו שמתגייסים כעת אני אומר בידיעה זה בגלל משכורות שמנות שנותנים דווקא לחרדים ע"י פיתויים, והיעדים האלו מתוקצבים כל שנה מהממשלה לפי היעדים. וזה הסכנה שביעדים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 19:29

הנה מאתר הרשמי של משרד הביטחון:

http://www.mod.gov.il/Society_Economy/P ... redim.aspx

מערכת אתר משרד הביטחון
כבר בסוף שנות ה-90 החל משרד הביטחון לפעול לעידוד הגיוס לצה"ל ולהגברת המוטיבציה לשירות משמעותי בקרב בני הנוער מהמגזר החרדי, מתוך מטרה לשלבם בצבא ובעתיד גם בחברה הישראלית.

חרדים לצנחנים.jpg הכנת בני נוער חרדים לגיבוש לצנחנים. "חרדים לצנחנים". צילום: אליעזר ליעני

לצורך כך הקים אגף ביטחוני-חברתי (אז אגף הנוער, הנח"ל והמשימות הלאומיות) במשרד הביטחון את מסלול הנח"ל החרדי, אשר יהווה מסגרת צבאית שבה יוכלו חיילים חרדים לשרת בתנאים המתאימים לאורח חייהם: שירות בהפרדה מגדרית, אוכל בכשרות גלאט, תפילות מסודרות, ליווי רבני ועוד. הקמת הנח"ל החרדי נעשתה בשיתוף עם רבנים מהציבור החרדי, שהתאגדו לעמותת רבני נצ"ח יהודה.

בשנת 1999 יצא לדרך גדוד הנח"ל החרדי הראשון – נצ"ח יהודה (נוער ציוני חרדי), עם מחזור גיוס של 31 צעירים חרדים. הגדוד פועל במסגרת חטיבת כפיר ועוסק במשימות לוחמה בטרור. מאז הקמתו מספר המתגייסים רק הלך ועלה. בשנת 2016 התגייסו 2,850 חרדים לצה"ל, מתוכם 911 התגייסו למסלול נצח ( בהם 515 לוחמים). בשנתיים האחרונות הוקמו שתי פלוגות ייעודיות ללוחמים חרדים - פלוגת תומר בגדוד 435 בחטיבת גבעתי , ופלוגת ח"ץ בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים. כיום משרתים בצה"ל יותר ל- 6,000 חרדים במסלולי הגיוס השונים (חיילים, קצינים ונגדים).כיום פועל במסגרת הנח"ל החרדי גם גדוד מילואים הנקרא "נצח ישראל". על מנת לאפשר לאלה שאינם יכולים להשתלב בתפקידי לחימה להתגייס לצבא, נפתחו בשנים האחרונות גם מסלולים טכנולוגיים, בהם מפעילי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) בחיל האוויר, מקצועות טכנולוגיים ביחש"מים (יחידות החימוש המרחביות), מגיני הנגב ובמש"א (מרכז שיקום ואחזקה) בתל השומר.

האגף הביטחוני-חברתי, הגוף האמון על פעילויות עידוד גיוס החרדים לצה"ל במערכת הביטחון, מקיים מגוון רחב של פעילויות לטובת הגברת המוטיבציה בקרב בני נוער וצעירים חרדים ולהעלאת המודעות לשירות צבאי, תוך שיתוף פעולה עם הרשויות והמוסדות החרדים וכן עם נציגי הציבור החרדים.

אנשי האגף מפעילים סל פעילויות ייחודי במגוון מרחבי עבודה: בכיתות טכנולוגיות לחרדים, במחלקות קידום נוער ברשויות מקומיות ובציבור החרדי בכלל. במסגרת הפעילויות לבני הנוער החרדים נערכים ימי עיון לקראת השירות הצבאי, סדנאות ייחודיות, מפגשי "ליל שישי", מפגשי הורים וחיילים, שיחות והרצאות עם קצינים מגדוד נצ"ח יהודה וחרדים בוגרי שירות צבאי , סיורים באתרי מורשת ברחבי הארץ וביקורים במוזיאונים ובבסיסים צבאיים.

ימי חשיפה והתנסות לנוער: שיעורי נשק, קרב מגע ואימון פיינטבול

בחודש מרץ 2014 התקיים לראשונה שבוע גיבוש לבני נוער חרדים, אשר נערך במתחם המכינה הקדם צבאית "עצם" ביישוב נווה. 96 נערים חרדים השתתפו בשבוע הגיבוש הראשון, שבמהלכו קיבלו שיעורי נשק, עברו אימוני קרב מגע, שוחחו עם קצינים חרדים, השתתפו באימון פיינטבול וקיבלו טעימה מהחוויה הצבאית.

מאז התקיימו 13 מחזורי ימי גיבוש וחשיפה נוספים בהשתתפות יותר מ-1,000 בני נוער חרדים, כולל ימי הכנה לגיבוש "חרדים בצנחנים", שנערך לראשונה בחודש דצמבר 2016 ובו הוכשרו בני נוער חרדים לגיוס לחטיבת הצנחנים.

כחלק מהרחבת הפעילויות במגזר החרדי משתף אגף ביטחוני-חברתי פעולה עם עמותת "אחריי!", המכשירה נערים לגיוס לצה"ל, ויחדיו הם הקימו קבוצות נוער חרדיות על-פי מודל תנועות הנוער.
כיום פועלות 26 קבוצות נוער כאלה בפריסה ארצית רחבה , וחברים בהן יותר מ-400 בני נוער חרדים.

בנוסף, מפעיל האגף הביטחוני-חברתי מערך שיווק ופרסום באמצעי התקשורת החרדיים, במדיה המסורתית ובמדיה החדשה ובאמצעים דיגיטליים נוספים.

שנת לימודים, רכישת מקצוע והשתלבות במעגל התעסוקה

מסלול השירות במסלול נצח הינו ייחודי ומאפשר לאחר שנתיים בלבד לצאת לפרק הלימודים ללא עלות, אשר במהלכה ירכוש החייל החרדי השכלה ומקצוע. שנת הלימודים מהווה גורם חשוב ומשמעותי עבור המשרתים במסלול נצח, לפני שיחרורם מצה"ל והשתלבותם במעגל התעסוקה האזרחי.

לקבלת הזכאות לשנת לימודים השפעה רבה על החלטתם של הצעירים החרדים להתגייס לצה"ל. ישנם אלפי בוגרים שסיימו את מסלול השירות כלוחמים כעבור שנתיים, פנו ללימודים וכיום משולבים במעגל התעסוקה. לשנת הלימודים זכאים חיילים חרדים בלבד, בוגרי מסלולי נצח , אשר הוכרו כחרדים על ידי צה"ל טרם גיוסם. בנוסף, הם עוברים מיון תעסוקתי על ידי גורמי מקצוע.

במסגרת פרק הלימודים (שנת המשימה) ישנם שלושה מסלולי הכשרה:

מסלול הכשרות מקצועיות, המתקיים במרכזי הכשרה והכוון של משרד העבודה והרווחה בפריסה ארצית.

מסלול מכינה ללימודים אקדמיים/מכינת קדם הנדסאים מתקיים במכון לב בירושלים, במכון הטכנולוגי H.I.T בחולון, בטכניון בחיפה ובקמפוס החרדי בגן יבנה.
מלגות למכינה ללימודים אקדמיים ניתנות על בסיס נתונים סוציו-אקונומיים של החייל.

מקום מושבה של פלוגת שנת הלימודים במחנה סירקין, במתחם נפרד אשר עבר הכשרה והתאמה למסלול נצ"ח יהודה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 26 מאי 2019, 19:39

גאליציאנער כתב:
26 מאי 2019, 13:58
אני לא צריך את תגובתו של הרב זלזניק בכדי לדעת האדמו"ר מגור הוא צדיק, אבל לענ"ד כל ההקלטה הזאת לא הוסיפה כבוד לראשי הישיבות הליטאיים... זה פעל בדיוק להיפך ממה שהחוכמולוג המדליף חשב...
לא תמצא אף אדמו"ר מדבר ככה על ראשי ישיבות ליטאיים..

יש לך הוה אמינא שהחכמולוג התכוון לרומם את קרנו של הגר"י רוזן?
ברור שמדובר במישהו שקרוב לצד של אגודה / לצד של הפלג הירושלמי / לא' הצדדים במחנאות הפנים דגלאית.

לכל המתלהמים מכל הצדדים, הקלטות תמיד יוקלטו ויודלפו.
היה לנו את דרעי על הרב עמאר והאדמו"ר מגור, את הרב רוזן, ועוד תהיה גם הקלטה באידיש.
מה שכן, זה מעורר ביקורת ציבורית וממילא גם מחזיר את השיח לרמה המתאימה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 19:44

מתוך ספר התקציב משרד האוצר 2018:

גיוס חרדים לצה"ל
מסלול נצ"ח יהודה - הנח"ל החרדי הוקם בשנת 1999 ,ביוזמת ראש אגף הנוער והנח"ל במשרד
הביטחון ועמותת רבנים מהציבור החרדי, במטרה לאפשר גיוסם של בני נוער חרדי לשירות
משמעותי בצה"ל בתנאים שיאפשרו את שמירת הצביון הדתי. משך שירותם כ 3 -שנים - שנתיים
שירות צבאי פעיל ו 8 -חודשי לימודים המכשירים אותם להשתלבות בחברה היצרנית.
בכל שנה מתגייסים למעלה מ- 800 בני נוער חרדים המשרתים במסלול נצ"ח יהודה - הגדוד
בחרדי הלוחם ואלו שאינם יכולים להיות לוחמים משתלבים ביחידות נצ"ח שהוקמו במערך
הטכנולוגי: מפעילי צמ"ה בח"א, ומקצועות טכנולוגיים ביח"שמים וביחידות הבינוי בח"א, מגני
הנגב בח"א, מש"א תל השומר.
האגף הביטחוני חברתי מוביל פעילות רחבה לעידוד גיוס החרדים והכנתם לקראת השירות זאת
על מנת לעמוד ביעדי הגיוס שנקבעו בתיקון + 19 21 לחוק שירות ביטחון – חוק השוויון בנטל
)א הפעלת מערך איתור, גיוס והגברת המוטיבציה של בני נוער חרדים על ידי רכזים הפועלים
בשטח בפריסה ארצית, יהוו כתובת מול הרשויות והקהילה החרדית במרחב הקהילתי.
)ב הפעלת מוקד פניות וטיפול בפרט – המיועד להורים, לבני נוער מתעניינים, תיאום הליך
הרישום והגיוס מול המעוניינים ולשכות הגיוס.
)ג הכנה ועידוד המוטיבציה לגיוס בכיתות טכנולוגיות-חרדיות, בקבוצות קידום-נוער חרדי,
ישיבות ומסגרות אפורות באמצעות כנסי הסברה, ביקורים ביחידות, סיורים להכרת הארץ
ואתרי מורשת, פאנל לוחמים והרצאות עם קצינים מאותרים.
)ד ימי גיבוש וחשיפה ביישוב נווה בשת"פ עם גדוד נצ"ח יהודה בהם חווים החיילים התנסות
צבאית ייחודית המציגה את השירות של חרדי בצה"ל.
)ה תכנית תקשורתית ופרסום במדיה בשיתוף עם אגף דוברות והסברה ולפ"מ.
)ו הפעלת 17 קבוצות נוער חרדיות "אחריי באמונה" במוקדים חרדים.
)ז הקמת וליווי מסגרות הכנה ומסלולי המשך - מכינה קדם צבאית חרדית וישיבות הסדר
חרדיות-טכנולוגיות "דרך חיים".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 19:57

היום (ראשון) נערך כינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל במעונו של האדמו"ר מביאלה ברחוב יעקובזון 5 בירושלים, בו דנו האדמו"רים במשבר שנוצר סביב מסמך חוק הגיוס והוחלט לקבל ברוב קולות את המתווה בהובלתו של השר לשעבר אריאל אטיאס.

בכיר בליכוד, אמר בתגובה להחלטת המועצת: "הכדור עבר לאביגדור ליברמן - אם יסכים, יש ממשלת ימין עוד הערב".

חברי הכנסת של אגודת ישראל נעדרו מהכינוס, והאדמו"רים שהשתתפו בו, קיבלו את החלטותיהם לאחר דיון והסבר על מהות החוק והפשרה המוצעת.

כפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', אלו ימים ארוכים בהם דורשים האדמו"רים לכנס את ה'מועצת', אך ההצעה נדחתה שוב ושוב מסיבות טכניות.

הכינוס בשעה זו, הוא על רקע בין היתר המשבר הפוליטי שנוצר סביב חוק הגיוס, כאשר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הודיע כי לא יאשר תיקונים בחוק הגיוס המוצע כעת.

האדמו"רים במועצת גדולי התורה לצד הרבנים וראשי הישיבות ב'דגל התורה' העבירו מסרים חריפים בימים האחרונים כי לא ייתנו יד לחוק בו יש מכסות ויעדים.

שלח תגובה