***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

טבי

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 20 מאי 2019, 20:19

מי זה כתב:
20 מאי 2019, 19:54
תיכף מנכס נתניהו לעצמו ח"כ או שתיים מהאופוזיציה ומשאיר את ליברמן בחוץ עד שיתקפל.
לו יהי כדבריך
אבל אין לזה סיכוי

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 20 מאי 2019, 20:22

בשעה שחוק הגיוס מהווה משבר של ממש לגיבוש הקואליציה, ראש ישיבת אור ישראל הגר"י רוזן יוצא במתקפה נגד מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל וטוען כי הם אינם בקיאים בחוק המוצע.

בהקלטה שפרסם יקי אדמקר באתר וואלה נשמע הגר"י רוזן אומר כי "ברור שצריך שינויים מסויימים, החוק הזה לא גרוע לנו אבל אין שום סיבה בעולם לדחות אותנו. יש יעדים, ואם לא עומדים ביעדים אז יפחיתו כסף לישיבות".

"האלטרנטיבה", מציין ראש הישיבה שנמנה על קבוצת רבנים שעסקו בניסוח החוק, "היא שדוחים את החוק ותוך זמן הכי קצר כולנו עריקים, ואז יש שני תוצאות. הראשונה; בג״ץ מורה לבטל את התיק יבין, כוחם יהיו עריקים אין מיד מוכן לקחת אחריות לזה".

ראש הישיבה מציין כי ההתנגדות של מועצת גדולי בתורה החסידים הוא ״בלוף אחד ענק, כל המלחמה בחוק". לדבריו "ה-3000 (היעדים לגיוס א.ק.) הולך ברגל. אני יכול להוכיח למי שרוצה שהחוק הזה מבחינת החששות שואפים לאפס, אי אפשר לומר שזה חוק מצוין".

הרב רוזן הוסיף ותקף: "יש רק רב׳ה (אדמו״ר) אחד שלמד את החוק, האדמו"ר מסאדיגורה שלקח עורך דין אבל כל האחרים לא יודעים מה כתוב שם הגערר רב׳ה (האדמור מגור א.ק.) ... אחד לא מבין מה קרה שם".

"אספר לך סוד", הוסיף ראש הישיבה בפני בן שיחו מבלי שידע כי השיחה מוקלטת, "ליצמן מת על החוק, וכשהוא נכנס לאדמו"ר מגור, והאדמו"ר אמר לו נגד החוק, הוא כמעט קיבל שבץ, והוא יום וחצי הסתגר בבית שלו ולא יצא, כולל שבת שלא הלך להתפלל. הוא היה בהלם מוחלט, כלפי חוץ הוא נותן תחושה שהוא ממש נגד החוק. כמובן שכלפי חוץ ליצמן חייב להציג את זה אחרת, אבל הוא תומך מובהק בחוק".

ראש הישיבה תקף עוד את המועצת החסידית שאמר כי "מי שעשה עבודה הוא מוישה ברזובסקי (הגר״מ ברזובסקי ראש ישיבת סלונים א.ק.) שכתב מכתב עם המון שטויות. החוק הזה יצא מבית המדרש של משרד הביטחון, יש פה כמה קונצים. הם לא מעוניים שהחוק יתבטל"

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 20 מאי 2019, 21:10

טבי כתב:
20 מאי 2019, 20:22
בשעה שחוק הגיוס מהווה משבר של ממש לגיבוש הקואליציה, ראש ישיבת אור ישראל הגר"י רוזן יוצא במתקפה נגד מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל וטוען כי הם אינם בקיאים בחוק המוצע.

מי שיוצא כאן במתקפה זה אדמקר הנכבד (השאלה היא רק על מי...).
כשר' יגאל משוחח עם מקורביו, גם אם יש כאלו שהיו מעדיפים שדברים יאמרו בנוסח שונה ומרוכך יותר, זה בפירוש לא נקרא 'מתקפה'.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 21 מאי 2019, 01:01

מי זה כתב:
20 מאי 2019, 21:10
טבי כתב:

כשר' יגאל משוחח עם מקורביו, גם אם יש כאלו שהיו מעדיפים שדברים יאמרו בנוסח שונה ומרוכך יותר, זה בפירוש לא נקרא 'מתקפה'.
מי זה - הנך רודף שלום, לכן לא היית פה בתקופת הבחירות? (אני והשאלות שלי...)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 מאי 2019, 13:28

נרשמתי...! כתב:
21 מאי 2019, 01:01
מי זה כתב:
20 מאי 2019, 21:10
טבי כתב:

מדובר בעוד גילוי של רמת הרדידות של העיתונאים בגרוש...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 21 מאי 2019, 16:26

טבי כתב:

בהקלטה שפרסם יקי אדמקר באתר וואלה נשמע הגר"י רוזן אומר כי "ברור שצריך שינויים מסויימים, החוק הזה לא גרוע לנו אבל אין שום סיבה בעולם לדחות אותנו. יש יעדים, ואם לא עומדים ביעדים אז יפחיתו כסף לישיבות".

"האלטרנטיבה", מציין ראש הישיבה שנמנה על קבוצת רבנים שעסקו בניסוח החוק, "היא שדוחים את החוק ותוך זמן הכי קצר כולנו עריקים, ואז יש שני תוצאות. הראשונה; בג״ץ מורה לבטל את התיק יבין, כוחם יהיו עריקים אין מיד מוכן לקחת אחריות לזה".

ראש הישיבה מציין כי ההתנגדות של מועצת גדולי בתורה החסידים הוא ״בלוף אחד ענק, כל המלחמה בחוק". לדבריו "ה-3000 (היעדים לגיוס א.ק.) הולך ברגל. אני יכול להוכיח למי שרוצה שהחוק הזה מבחינת החששות שואפים לאפס, אי אפשר לומר שזה חוק מצוין".

הרב רוזן הוסיף ותקף: "יש רק רב׳ה (אדמו״ר) אחד שלמד את החוק, האדמו"ר מסאדיגורה שלקח עורך דין אבל כל האחרים לא יודעים מה כתוב שם הגערר רב׳ה (האדמור מגור א.ק.) ... אחד לא מבין מה קרה שם".

"אספר לך סוד", הוסיף ראש הישיבה בפני בן שיחו מבלי שידע כי השיחה מוקלטת, "ליצמן מת על החוק, וכשהוא נכנס לאדמו"ר מגור, והאדמו"ר אמר לו נגד החוק, הוא כמעט קיבל שבץ, והוא יום וחצי הסתגר בבית שלו ולא יצא, כולל שבת שלא הלך להתפלל. הוא היה בהלם מוחלט, כלפי חוץ הוא נותן תחושה שהוא ממש נגד החוק. כמובן שכלפי חוץ ליצמן חייב להציג את זה אחרת, אבל הוא תומך מובהק בחוק".

ראש הישיבה תקף עוד את המועצת החסידית שאמר כי "מי שעשה עבודה הוא מוישה ברזובסקי (הגר״מ ברזובסקי ראש ישיבת סלונים א.ק.) שכתב מכתב עם המון שטויות. החוק הזה יצא מבית המדרש של משרד הביטחון, יש פה כמה קונצים. הם לא מעוניים שהחוק יתבטל"

יש לי כמה תמיהות
א. מה פירוש האדמורים לא יודעים מה כתוב בחוק, למה נועדו ישיבות המועצת אם לא לדיונים בחוק ? מה האדמורים מתכנסים לשתות תה יחדיו עפ''ל ? המועצת קיימה דיונים מעמיקים בחוק המוצע ודנה בסעיף אחר סעיף החכי''ם והעסקנים העוסקים בנושא נקראו לחדר לענות על שאלות שהתעוררו ואחרי כמה שעות של דיון בדלתיים סגורות ( מתי נראה את המועצות של חוגים אחרים כשהן יושבות לבדן בדלתיים סגורות בלי נכדים ומערבבים ? לא קיים רק באגודה ) התקבלה ההחלטה להתנגד וכדאי שמי שצריך יפנים שבמועצת יושבים יהודים שעל כתפיהם רובצת אחריות אדירה, יהודים שיום יום מכריעים בשאלות של חיים ומוות ועונים על מגוון אדיר של שאלות בכל תחום ונושא אף אחד שם לא שולף החלטות מהשרוול . אוקיי ????
ב. לגבי האדמו''ר מסדיגורא היא הנותנת, אם הוא שלמד את החוק ושכר עו''ד שעבר עליו ולשיטת הגר''י רוזן הרבי מסדיגורא סבור שזה חוק טוב למה לא שמענו מזה? למה הרבי מסדיגורא לא השמיע תמיכה בחוק בישיבות המועצת ?
ג. מה פירוש ''ליצמן מת על החוק'' מה ליצמן הוא העניין? ליצמן שליח של מישהו ודעותיו האישיות של ליצמן לא מענינות וכהוא זה, למאי נפקא מיניה מה ליצמן חושב על החוק יש לליצמן רבי ששלח אותו לכנסת ואני לא מכיר מישהו שמצביע לליצמן בגלל ליצמן. זה מעלה ומוריד אם ליצמן בעד או נגד ?
ד. לפני כמה חודשים נכנס לגערער רבי רב ליטאי שעוסק בנושא חוק הגיוס הרבי שאל אותו דבר פשוט '' אנחנו מתפשרים עוד ועוד, אינו דומה החוק שעבר בתחילת הקדנציה ונפסל בבג''ץ שגם הוא היה בדיעבד גדול, לחוק הזה של משרד הביטחון, מחוק לחוק אנחנו מתפשרים עוד ועוד, מה הקווים האדומים שלנו? שאל הרבי,
השאלה נותרה ללא מענה והרבי עד עתה ממתין לתשובה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 21 מאי 2019, 17:07

נרשמתי...! כתב:
21 מאי 2019, 01:01

התשובה היא לא, אבל האמת היא שלאחר מעשה היה לי סיפוק מכך שלא התעסקתי בכל הנושא הזה.
האם אני רודף שלום?
על זה אני לא יכול לענות. ידוע המשל בבעלת הבית והעכברים, שניהם רודפים אחר החתולים - כל אחד מהסיבות שלו...
אבל נדמה לי שאף אחד כאן לא מתמוגג מעונג לשמע ההקלטה המודלפת. זה לא מוסיף כבוד לא לאדמו''ר מגור ולא לרב רוזן, אולי לאדמקר.

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 21 מאי 2019, 19:11

למה אף אחד לא מעדכן פה על המו"מ??

זה מאוד שקט פה!

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 21 מאי 2019, 19:43

אנו שומרים הכל בסוד, בקשו לא להדליף.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 21 מאי 2019, 19:59

מאד הפריע לי שלא היתה שום התייחסות ביתד של היום (שלישי) למו"מ הקואליציוני.
לפני הבחירות עשיתם לנו שטיפת מוח, אז קצת קשר עם הבוחר ביום שאחרי לא יזיק בכלל.

האמת שאני לא יקח ברצינות את מה שתכתבו, אבל בתור גוף פוליטי ציבורי מוטלת עליכם חובה פעוטה זו.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 22 מאי 2019, 13:14

בערב:פגישה מכריעה בין נתניהו לליברמן
עמית סגל: רואים יבשה באופק. יש התקדמות במו״מ עם רוב השותפות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 מאי 2019, 14:12

שיך כתב:
22 מאי 2019, 13:14
בערב:פגישה מכריעה בין נתניהו לליברמן
עמית סגל: רואים יבשה באופק. יש התקדמות במו״מ עם רוב השותפות
היבשה הניראית באופק היא: תום המועד שניתן לנתניהו להקמת הקואליציה....
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 מאי 2019, 15:33

שיצרף את רוקנבי..גם לו אין קואליציה...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 22 מאי 2019, 16:26

יאיר לפיד פנה לאיווט ליברמן בטוויטר: ״ליברמן אתה נפגש היום עם נתניהו. תגיד לו שיש לך את כל האצבעות שאתה צריך מהאופזיציה כדי להעביר את הפנסיות לעולים. אל תוותר לו״.

ליברמן הגיב ללפיד בטוויטר - ״ לפיד כשאזדקק לעצתך אפנה אליך בטלפון באופן אישי ולא בטוויטר. גם בנושא הפנסיות כדאי שכבר תלמד שלא מדובר על פנסיות לעולים, אלא על הכנסת מינימום בסך 3710 ש"ח לכל אזרח ישראלי שהגיע לגמלאות. ואני מדגיש במיוחד בשבילך: לכל אזרחי ישראל- לעולים וותיקים, לדתיים ולחילונים״.
אין כלום כי...

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 22 מאי 2019, 23:04

אם זה נכון מה שאני מצרף, בושה וחרפה למפלגות החרדיות, וכי ליברמן העקשן עם 5 מנדטים יכתיב לכולם מה לעשות?? איפה העוצמה??? וכי על זה הצבענו לכם????
מאמר שמתפרסם כעת בGDN:
יו"ר ישראל ביתנו מבהיר לפני פגישתו עם ראש הממשלה שלא יהיה מוכן לפשרות בחוק הגיוס • מתגבשת פשרה להעברת החוק בנוסח הקיים ואז לפעול לשנותו • ליברמן נפגש עם בכירי מערכת הביטחון לקראת חזרה אפשרית למשרד הביטחון
הפתרון למשבר? מתגבשת הצעת פשרה בנוגע לחוק הגיוס, לפיה בתחילת כהונתה של הממשלה החדשה יועבר החוק בלי שינויים, אולם בעוד מספר חודשים ייבחנו שינויים אפשריים, כך דווח הערב ב'כאן חדשות'.

על פי הדיווח של זאב קם, הדבר יאפשר ל'ישראל ביתנו' להציג עצמה כמי שלא התפשרה בעניין חוק הגיוס, ומהצד השני המפלגות החרדיות יקבלו בהמשך חוק המוסכם על גדולי ישראל. בתוך כך, טיוטה של חוק הגיוס הונחה בשעה זו לעיון אצל כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א, בליכוד מחכים לתשובתה בנושא. עדיין לא ברור אם מדובר בהצעה האמורה.

מנגד, בישראל ביתנו טוענים שלא התקבלה הצעה כזאת ולפני פגישתו עם ראש הממשלה, הבהיר היום יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי אינו מוכן לפשרות בחוק הגיוס. לפי דיווח ב'כאן חדשו', ליברמן אמר למקורביו כי "אם לא יתקבלו כל התנאים שהציב הוא לא יצטרף לממשלה". לדבריו, "אני רוצה את כל הפאקט מלא מלא. לא אהיה מוכן לשינוי של פסיק בחוק".

למעט חוק הגיוס, מתגברים הדיווחים שביתר דרישות המשא ומתן הקואליציוני חלה התקדמות משמעותית במשא ומתן בין ישראל ביתנו לליכוד. הפרשן הפוליטי עמית סגל דיווח הערב על התקדמות של ממש בין ליברמן ונתניהו. ב'חדשות 13' דווח כי ליברמן נפגש היום עם בכירי מערכת הביטחון, בהם הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש השב"כ נדב ארגמן, לקראת חזרתו המסתמנת למשרד הביטחון.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 מאי 2019, 23:53

ועד כתב:
22 מאי 2019, 23:04
אם זה נכון מה שאני מצרף, בושה וחרפה למפלגות החרדיות, וכי ליברמן העקשן עם 5 מנדטים יכתיב לכולם מה לעשות?? איפה העוצמה??? וכי על זה הצבענו לכם????
צודק בהחלט
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 23 מאי 2019, 01:07

מי זה כתב:
21 מאי 2019, 19:59
מאד הפריע לי שלא היתה שום התייחסות ביתד של היום (שלישי) למו"מ הקואליציוני.
לפני הבחירות עשיתם לנו שטיפת מוח, אז קצת קשר עם הבוחר ביום שאחרי לא יזיק בכלל.

האמת שאני לא יקח ברצינות את מה שתכתבו, אבל בתור גוף פוליטי ציבורי מוטלת עליכם חובה פעוטה זו.
מה אתה רוצה אפי' גפני לא מעודכן
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 25 מאי 2019, 22:06

ומה שפורסם עכשיו שהחרדים וויתרו על 90% באמת???!!?!?!

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 25 מאי 2019, 22:38

בשעה האחרונה (מוצ"ש) הגיעה לשולחם של חברי הכנסת החרדים "מתווה ליברמן", לפיו חוק הגיוס שהוצע בכנסת הקודמת המדבר על מכסות ויעדים יאושר בכנסת הבאה, ובזמן ההצבעה ייעדרו חברי הכנסת החרדים מהמליאה. בדיקת 'כיכר השבת' מעלה כי בקרב המפלגות החרדיות קיימת התנגדות חריפה למתווה.

על פי הדרישה של 'ישראל ביתנו', יוכנס להסכם הקואליציוני סעיף, שחוק הגיוס בנוסח המקורי יעבור בקריאה שנייה ושלישית. ליברמן מציע כי הח"כים החרדים ייצאו מן האולם בזמן ההצבעה בדיוק כפי שעשו בהצבעה בקריאה הראשונה.

בנוסף דורש ליברמן כי יתר מרכיבי הקואליציה יתחייבו לתמוך בנוסח המקורי. ח"כ בכיר ב'אגודת ישראל' שוחח הערב עם 'כיכר השבת' והבהיר: "מועצת גדולי התורה החסידית נתנה הוראה ברורה, אגודת ישראל לא תשב בממשלה שתעביר את החוק של ליברמן, מדובר בחוק שלראשונה מדבר על מכסות וגיוס בחורי ישיבה במידה ולא עומדים ביעדים. נעדיף לשבת באופוזיציה".

בשיחה עם 'כיכר השבת' הבהיר ח"כ אורי מקלב: "מבלי להגיב לגופה של הצעה כיוון שהיא לא רלוונטית ולא יישומית. גם הצעה זו היא חלק מההסתה כנגד הציבור החרדי בניסיון לגרום לבחירות תוך הטלת האשמה בציבור החרדי".

מקלה הוסיף: "ליברמן מסיט את דעת הקהל מרצונו לבחירות חוזרות ולפגוע בנתניהו. למרות שאין כל הגיון ואמת בדרישתו שלא לשנות פסיק או נקודה עדיין מראה כביכול הציבור החרדי הוא זה שמתעקש. 'הערכים שלו' אינם יותר גבוהים וחשובים מהערכים של הציבור החרדי". אמר מקלב.

בתוך כך ל'כיכר השבת' נודע כי ב'אגודת ישראל 'נעשים מאמצים לכנס את מועצת גדולי התורה, זאת בשל מה שמגדירים בכירים במפלגה "דיס אינפורמציה" שהגיע לידי האדמו"רים השבוע באשר לנוסח חוק הגיוס המתגבש. המסמך המדובר עליו עברו ראשי ישיבות מ'דגל התורה' ואדמו"רים מ'אגודת ישראל' עדיין לא הגיע לידי הליכוד.

על פי המידע שהגיע ל'כיכר השבת' במסמך המתוקן דורשים הרנים להסיר לגמרי את היעדים מהחוק.

יצוין כי ב'אגודת ישראל' הצביעו נגד החוק המדובר כבר בקריאה ראשונה בכנסת, בעוד ב'דגל התורה' ובש"ס הסתפקו אז בהיעדרות מהמליאה. לעומת הקריאה השניה אז ב'דגל' וב'אגודה' הצביעו נגד החוק.

(כיכר השבת)

ראובן_חסיד

נושא שלא נקרא על ידי ראובן_חסיד » 26 מאי 2019, 11:30

עמית סגל:

בדרך לבחירות? מזכירות הליכוד תאשר היום את ביטול הפריימריז לרשימה ולראשות. מחר תועלה ההצעה לפיזור הכנסת.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 26 מאי 2019, 12:48

אולי ליברמן מעוניין בבחירות. כעת כשהוא יצא "גבר" מול החרדים - הוא חושב שזה יגרום לעליה במספר המנדטים שלו...
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

הבחירות לכנסת ה-22 ספטמבר 2019 - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 26 מאי 2019, 13:37

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס את שרי הליכוד לישיבה דחופה בעקבות המשבר במגעים הקואליציוניים, ואמר להם כי "אנחנו עושים מאמץ אחרון להקים את הממשלה הזאת". שרים שנכחו בישיבה אמרו למעריב כי המתווה שאליו הולכים כעת הוא כי עד הערב יגיש ח"כ מיקי זוהר הצעה לפיזור הכנסת כך שתובא מחר לקריאה ראשונה ויצביעו עליה בקריאה שנייה ושלישית כבר ביום רביעי כדי למנוע מצב בו יצטרכו להחזיר את המנדט לנשיא.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 26 מאי 2019, 13:44

טבי כתב:

ש מי שפירשו את הדברים של הגר"י רוזן כזלזול כלפי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, שכלל לא קראו את החוק, וכלפי האדמו"ר מגור. בעקבות כך, יוצא הגאון רבי דב אהרן זלזניק, ר"מ בישיבת 'מאור התלמוד' ומבכירי ראשי הישיבות של 'הפלג הירושלמי', בדברי תגובה חריפים.

"ועוד מעיזים לדבר על כ"ק אדמו"ר מגור שליט"א שהקב"ה ישלח ישלח לו רפוא"ש, קדוש וטהור מילדותו, הכרתי אותו מילדותו, כל הזמן ראיתי את קדושתו, ועכשיו מדברים נגדו, הוא עמוד שמירת התורה בדורנו, עמוד היראה. נורא ואיום, התנצלות, לא התנצלות, מדברים על אדם קדוש שמוביל את המאבק על שמירת התורה והמצוות, אשרינו שזכינו שעוד נשאר לנו בדורנו שריד ופליט, אדם כזה גדול שיכול לעמוד נגד רודפי התורה. לא מסכימים לחוק הזה, לא תיקונים מינוריים, לא שום דבר, אין גזירת גיוס בשום אופן".

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 מאי 2019, 13:58

ירושלים של מעלה כתב:
26 מאי 2019, 13:44
טבי כתב:

ש מי שפירשו את הדברים של הגר"י רוזן כזלזול כלפי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, שכלל לא קראו את החוק, וכלפי האדמו"ר מגור. בעקבות כך, יוצא הגאון רבי דב אהרן זלזניק, ר"מ בישיבת 'מאור התלמוד' ומבכירי ראשי הישיבות של 'הפלג הירושלמי', בדברי תגובה חריפים.

"ועוד מעיזים לדבר על כ"ק אדמו"ר מגור שליט"א שהקב"ה ישלח ישלח לו רפוא"ש, קדוש וטהור מילדותו, הכרתי אותו מילדותו, כל הזמן ראיתי את קדושתו, ועכשיו מדברים נגדו, הוא עמוד שמירת התורה בדורנו, עמוד היראה. נורא ואיום, התנצלות, לא התנצלות, מדברים על אדם קדוש שמוביל את המאבק על שמירת התורה והמצוות, אשרינו שזכינו שעוד נשאר לנו בדורנו שריד ופליט, אדם כזה גדול שיכול לעמוד נגד רודפי התורה. לא מסכימים לחוק הזה, לא תיקונים מינוריים, לא שום דבר, אין גזירת גיוס בשום אופן".
אני לא צריך את תגובתו של הרב זלזניק בכדי לדעת האדמו"ר מגור הוא צדיק, אבל לענ"ד כל ההקלטה הזאת לא הוסיפה כבוד לראשי הישיבות הליטאיים... זה פעל בדיוק להיפך ממה שהחוכמולוג המדליף חשב...
לא תמצא אף אדמו"ר מדבר ככה על ראשי ישיבות ליטאיים..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

Re: הבחירות לכנסת ה-22 ספטמבר 2019 - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 26 מאי 2019, 15:29

ירושלים של מעלה כתב:
26 מאי 2019, 13:37
ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס את שרי הליכוד לישיבה דחופה בעקבות המשבר במגעים הקואליציוניים, ואמר להם כי "אנחנו עושים מאמץ אחרון להקים את הממשלה הזאת". שרים שנכחו בישיבה אמרו למעריב כי המתווה שאליו הולכים כעת הוא כי עד הערב יגיש ח"כ מיקי זוהר הצעה לפיזור הכנסת כך שתובא מחר לקריאה ראשונה ויצביעו עליה בקריאה שנייה ושלישית כבר ביום רביעי כדי למנוע מצב בו יצטרכו להחזיר את המנדט לנשיא.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 26 מאי 2019, 16:25

אני לא מצליח להבין מה שקורה כאן. בתקשורת מאשימים את אגודה ואת המועצת החסידית בעוד בתוככי דגל לא כולם תמימי דעים עם החוק המוצע יקי אדמקר חשף בחמישי שעבר פגישה חשאית שהתקיימה בתחילת שבוע שעבר במעונו של הגר''ג אדלשטיין בה השתתפו הגרמ''ה הירש והגר''ב סולביצי'ק, ועימם משה גפני ושני עורכי דין ביניהם עו''ד יצחק מירון בפגישה הביעו הגרמ''ה הירש והגר''ב סולביצי'ק התנגדות לחוק במתכונתו הנוכחית,
גפני אומר הבוקר בגל''צ אין שום הבדל ביני לבין ליצמן על חוק הגיוס.
אז מה העליהום על אגודה ועל ליצמן ? תפתחו את כיכר השבת או את בחדרי שוב שוב התגוללות על אגודה ועל חילוקי הדעות בין האדמורים אגב מישהו יודע להצביע על מה נטושה המחלוקת? תקשורתני דגל מפמפמים כבר שבועות ארוכים על חילוקי דעות בין האדמורים ואף אחד לא יודע לומר פרטים על מה המחלוקת ומי האדמורים הנחלקים מלבד סיסימאות תחושה שלי שיש פה נסיון נואל של מישהו להסיט את תשומת הלב ממה שקורה אצלו

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 17:23

הבעיה בדברי הרב רוזן זה לא הזלזול באדמורים כמו הזלזול בכל מי שהוא לא בן תירה. לא מזיז לו שספרדים בחורים מבתים קשי יום וחסידים ממלאים את המכסות העיקר שבני הישיבות הליטאיים יוכלו ללמוד בשקט. פשוט פושה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 מאי 2019, 17:35

באשר לעמידה ביעדים הסביר הרב רוזן כי: "יש נתון שאותו לא יודעים, ה-3,100 שצריכים להתגייס כדי למלאות את היעדים, מאיפה הם יבואו? השלושת אלפים האלו זה מגיע מכאלה שלומדים בישיבות ולא מצליחים, אין להם שם מה לעשות והם הולכים לצבא, אנחנו מכירים כאלו.

"בדרך כלל הסוג האלו שהם על גבול הנשירה או ממשפחות קשות יום וכאלה דברים - הם הולכים במאה אחוז לצבא, במאה אחוז הם הולכים. יש לי רשימה מה נקרא חרדים, אתה תמות מזה. חב״ד, זה נקרא חרדים, זה בסדר..".

"אני לא מכיר אתה לא מכיר אין אף אחד שמכיר. מי שהולך לצבא זה או אצל החסידים או כמו שאמרתי לך קודם מכל המקומות האלו, הם מספקים את המספרים של היעדים. אין בחורים שעוזבים ישיבות והולכים זה שקר וכזב".

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 26 מאי 2019, 17:38

אני פה כתב:
26 מאי 2019, 17:23
הבעיה בדברי הרב רוזן זה לא הזלזול באדמורים כמו הזלזול בכל מי שהוא לא בן תירה. לא מזיז לו שספרדים בחורים מבתים קשי יום וחסידים ממלאים את המכסות העיקר שבני הישיבות הליטאיים יוכלו ללמוד בשקט. פשוט פושה.
תראה אני לא מכיר את הרב רוזן, אבל אני מבין שלא מדובר באיזה צעירצ'יק, אני חושב שכוונתו היתה כך, המציאות בשטח מוכיחה שיש כמות נושרים יותר אצל הספרדים, כמו"כ כמות העובדים הרבה יותר גדולה אצל החסידים, לא חסר דוגמאות, והם בין כה עושים צבא, א"כ הם אלו שממלאים את הייעדים, הוא לא בא לזלזל לא בספרדים ולא בחסידים אלא נקט עובדה קיימת והיא תעזור לייעדים.
לא שאני סבור שצריך למלא ייעדים, אני סבור שאסור ללכת לכיוון כזה, אבל אני מבין שיכולים לחלוק עלי ולסבור שאפשר להכיל את הייעדים, ולדברי הרב רוזן הייעדים קיימים בין כה, לכן החוק הוא מצויין.
מקווה שאני צודק בכוונתו.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

מנחם מנדל

נושא שלא נקרא על ידי מנחם מנדל » 26 מאי 2019, 18:15

ועד כתב:
26 מאי 2019, 17:38
אני פה כתב:
26 מאי 2019, 17:23
תראה אני לא מכיר את הרב רוזן, אבל אני מבין שלא מדובר באיזה צעירצ'יק, אני חושב שכוונתו היתה כך, המציאות בשטח מוכיחה שיש כמות נושרים יותר אצל הספרדים, כמו"כ כמות העובדים הרבה יותר גדולה אצל החסידים, לא חסר דוגמאות, והם בין כה עושים צבא, א"כ הם אלו שממלאים את הייעדים, הוא לא בא לזלזל לא בספרדים ולא בחסידים אלא נקט עובדה קיימת והיא תעזור לייעדים.
לא שאני סבור שצריך למלא ייעדים, אני סבור שאסור ללכת לכיוון כזה, אבל אני מבין שיכולים לחלוק עלי ולסבור שאפשר להכיל את הייעדים, ולדברי הרב רוזן הייעדים קיימים בין כה, לכן החוק הוא מצויין.
מקווה שאני צודק בכוונתו.
נכון שכמות החסידים שעובדים גדולה בהרבה משל הציבור הליטאי אבל מאיפה הבאת את זה ''שהם בין כה עושים צבא ''
מי בדיוק עושה צבא ? או שמי שיוצא לעבוד, בעיניים ליטאיות הוא כמי שהתגייס ....

שלח תגובה