***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
4000

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 01 מאי 2019, 21:49

יאיר כתב:
01 מאי 2019, 21:23
אויש..לא שמתי לב שאתה כתבת את זה ולא 4000 :P
:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 02 מאי 2019, 01:37

מי זה כתב:
01 מאי 2019, 19:05
4000 כתב:
01 מאי 2019, 12:47
אשל נשמע בהקלטה אומר – "אם היא ליטאית הרב קנייבסקי יגיד לה. אם בעלה חסיד אז האדמו"ר יגיד. נדאג לזה. אם הם חרדים מודרנים נשלח את האדמו"ר מבוסטון. נגיע לכל מי שמשפיע עליה. היא לא תעמוד בזה. אדם חרדי לא יילך נגד דעת תורה. בעלה חי בקהילה חרדית ומתפלל בביהכנ"ס חרדי".
ר

היא תמיד תמצא רב שיחזק את עמדתה, היא הרי מצהירה שהיא פועלת לפי דעת תורה (ואני מאמין לה).

באותו ענין, דווח שח''כ ינקלביץ התברכה אצל האדמו"ר מקרעטשניף (רחובות). זה אכן ידוע שהאדמו"ר ואחיו מקרית גת הם בעלי קשרים עם המערכת הפוליטית החילונית מימין ומשמאל (האדמו"'ר מפרימישלאן שליברמן פוקד לפעמים את חצרו הוא גם אח), אבל כאן מדובר בצעד מאד רגיש שיכול להתפרש כנתינת גיבוי לפריצת הדרך הראשונה בציבור החרדי.

יותר ממה שאני תמה על כוונת האדמו"ר (שבוודאי אינו צריך לתת לי דו"ח), אני שואל את עצמי האם המקורבים ואנשי הבית דאגו שזה יעבור בשתיקה לטובת האינטרסים המקומיים.
והרי קרעטשניף היא די דומיננטית בחוג שלומי אמונים, והגם שהאדמו"ר עצמו נמנע מעיסוק פוליטי, הרי חוץ ממנו כולם עוזרים ונעזרים מהכוח המפלגתי.

אתנחם בזה שיתכן וינקלביץ עצמה חָפְצָה בברכת הקודש עוד לפני הבחירות, וכעת היה כבר ה'בדיעבד'.
לא מכיר בקהילה שלי אשה ששמה עומר... וגם לא נראה לי שבקרעטשניף יש אשה עם שם כזה...
כנראה מישהי שמקורבת לחסידות או משהו כזה... לא יודע כמה אפשר להשפיע עליה...
אולי אני טועה ויש מישהו שיודע לעדכן יותר פרטים מה הרקע.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 02 מאי 2019, 01:43

זלמן1 כתב:
02 מאי 2019, 01:37
מי זה כתב:
4000 כתב:
אשל נשמע בהקלטה אומר – "אם היא ליטאית הרב קנייבסקי יגיד לה. אם בעלה חסיד אז האדמו"ר יגיד. נדאג לזה. אם הם חרדים מודרנים נשלח את האדמו"ר מבוסטון. נגיע לכל מי שמשפיע עליה. היא לא תעמוד בזה. אדם חרדי לא יילך נגד דעת תורה. בעלה חי בקהילה חרדית ומתפלל בביהכנ"ס חרדי".
ר

היא תמיד תמצא רב שיחזק את עמדתה, היא הרי מצהירה שהיא פועלת לפי דעת תורה (ואני מאמין לה).

באותו ענין, דווח שח''כ ינקלביץ התברכה אצל האדמו"ר מקרעטשניף (רחובות). זה אכן ידוע שהאדמו"ר ואחיו מקרית גת הם בעלי קשרים עם המערכת הפוליטית החילונית מימין ומשמאל (האדמו"'ר מפרימישלאן שליברמן פוקד לפעמים את חצרו הוא גם אח), אבל כאן מדובר בצעד מאד רגיש שיכול להתפרש כנתינת גיבוי לפריצת הדרך הראשונה בציבור החרדי.

יותר ממה שאני תמה על כוונת האדמו"ר (שבוודאי אינו צריך לתת לי דו"ח), אני שואל את עצמי האם המקורבים ואנשי הבית דאגו שזה יעבור בשתיקה לטובת האינטרסים המקומיים.
והרי קרעטשניף היא די דומיננטית בחוג שלומי אמונים, והגם שהאדמו"ר עצמו נמנע מעיסוק פוליטי, הרי חוץ ממנו כולם עוזרים ונעזרים מהכוח המפלגתי.

אתנחם בזה שיתכן וינקלביץ עצמה חָפְצָה בברכת הקודש עוד לפני הבחירות, וכעת היה כבר ה'בדיעבד'.
לא מכיר בקהילה שלי אשה ששמה עומר... וגם לא נראה לי שבקרעטשניף יש אשה עם שם כזה...
השם שלה עומר פייגא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 מאי 2019, 01:52

היא נולדה בספירת העומר.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 02 מאי 2019, 01:58

חסידת קרעטשניף רגילה?
קצת מוזר לי הסיפור...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 מאי 2019, 02:03

אדמורי קרעטשניף תמיד קירבו את כולם כולל בעלי עבירה רח"ל, יש סיפור על אחד האדמורי"ם מהשושלת לפני השואה שכל לילה עשה חשבון נפש שכל אחד שהגיע אליו יותר טוב ממנו, פ"א הגיע אליו מוכר בשר דבר אחר, והרבי לא הלך לישון כי לא מצא משהו שההוא טוב הימנו. ולבסוף אמר אם הייתי ח"ו בכזה מדרגה למכור בשר חזיר לא הייתי הולך לאדמורי"ם...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 מאי 2019, 13:58

מסתמן פתרון למשבר חוק הגיוס
כפי שחשפנו בחדשות 20 - יוכנסו סעיפים קלים לחוק הנוכחי, לאחר שמשרד הביטחון יאשר אותם
אלירן טל 02/05/19 13:34

מסתמן פתרון למשבר חוק הגיוס, אחד המכשולים העיקריים של צוותי המשא ומתן הקואלציוני. על פי הפתרון המוצע, שנחשף לראשונה בחדשות 20, לחוק הגיוס הנוכחי יוכנסו כמה שינויים קלים – בעיקר בכל הקשור להפחתת הסנקציות הכלכליות במידה והחרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס שהוצבו בפניהם.

השינויים האלה יקבלו את אישור משרד הביטחון, כך שח"כ ליברמן יוכל ליישר קו עם החוק המתוקן ולתמוך בו.

אתמול (ד') בפגישתו של ליברמן עם ראש הממשלה העלה נתניהו את הצעת הפשרה ולפי כמה גורמים פוליטיים ליברמן לא התנגד לה. עוד סוכם שחוק יסוד לימוד תורה לא יקודם.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 מאי 2019, 21:01

זלמן1 כתב:
02 מאי 2019, 01:37
מי זה כתב:
4000 כתב:
ר

כנראה לא זכית להעמיק בלשווני,
היא הגיעה לקרעטשניף בגלל שהיא מקורבת או רוצה להיות מקורבת, או סתם חפיצה בברכת האדמו"ר.
ועדיין, למרות שבקרעטשניף רגילים בגכון דא (פוליטיקאים חילוניים וכו'), יש מקום להבדיל בין איווט ליברמן למרת ינקלביץ תליט"א.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 מאי 2019, 21:07

4000 כתב:
01 מאי 2019, 21:49
יאיר כתב:
01 מאי 2019, 21:23
אויש..לא שמתי לב שאתה כתבת את זה ולא 4000 :P
:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

:x :oops: :o :x :oops:
:( :evil: :twisted: :evil: :twisted:

תכל'ס,
כל אחד (ש)יכול לבדוק במקומות הרלוונטיים ולראות שבשונה מרוב החכי"ם מגיש מקלב הצע"ח חברתיות בלבד, אמיתיות ולא פופוליסטיות.
זה שהם לא עוברים כבר לא תלוי בו, הוא עושה את עבודתו נאמנה.
אין מה להשוות בין ההצע"ח שלו שאינן מתקבלות לאלה של מיכל רוזין ושות'.

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 02 מאי 2019, 21:18

זה נכון הוא מאוד חברתי
ותוסס עבודה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 מאי 2019, 21:40

לא הייתי מגדירו כתוסס עבודה, אלא כסוס עבודה.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 03 מאי 2019, 00:18

מה היה היום בבית הגרי"ג אדלשטיין עם ר' דן סגל והרב שניאורסון ור' אביעזר פילץ?
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 מאי 2019, 00:22

קשור לבחירות ?
אם לא, מה הקשר לאשכול זה ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 03 מאי 2019, 00:26

ועד כתב:
03 מאי 2019, 00:18
מה היה היום בבית הגרי"ג אדלשטיין עם ר' דן סגל והרב שניאורסון ור' אביעזר פילץ?
מי זה הרב שניאורסון? מטשעבין?
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 03 מאי 2019, 00:30

פרסום ראשון: המשגיח הגר"ד סגל, הגר"א פילץ ראש ישיבת 'תושיה' בתפרח והגרמ"י שניאורסון ראש ישיבת 'כוכב מיעקב' טשעבין, הגיעו למעונו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין והביאו בפני ראש הישיבה מספר נושאים שעל הפרק כאשר במרכזם חוק הגיוס העומד בראש רשימת הדרישות במו"מ הקואליציוני.

במהלך ההתייעצות שנערכה זמן רב בביתו ברחוב ראב"ד, הכריע ראש הישיבה כי כדי שהנושא יטופל בצורה יסודית, ימונו הגאון רבי יגאל רוזן והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק לרבנים, שילוו את חברי הכנסת בכל הנוגע לחוק הגיוס ואף שוחח טלפונית עם ראשי הישיבות והודיע להם.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרבנים וראשי הישיבות שטחו בפני ראש הישיבה טענות שהגיעו אליהם כי חוק הגיוס הינו דבר החשוב ביותר ליהדות החרדית ואסור בשום אופן שהוא יתנהל בידי פוליטיקאים ולא על ידי ראשי הישיבות.

הגרמ"י שניאורסון סיפר כי היה בביתו של האדמו"ר מגור בעניין ואצל גדולי האדמו"רים

כזכור, הלילה (חמישי) פורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים' על אודות ישיבת חברי הכנסת של 'דגל התורה' בבית הגר"נ זוכובסקי יו"ר ועדת הרבנים של התנועה, בהשתתפות הגר"י אפרתי חבר ועדת הרבנים ושם הוציאו לפועל את הכרעתו של ראש הישיבה וניתנה ההנחיה ליו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, לתאם את כל נושא חוק הגיוס עם שני הרבנים הגאון רבי יגאל רוזן והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק.

יצויין כי הגאון רבי יגאל רוזן הוא אחד מראשי הישיבות הדומיננטים ב'דגל התורה' והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק הינו חבר ועדת הרבנים של 'דגל התורה' בירושלים וחבל הנהלת ועד הישיבות הנותנת את הדיחויים לבני הישיבות.

ביום שלישי אף נפגשו הגרי"ג אדלשטיין ונשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן בבית ועד הישיבות בירושלים, כאשר בישיבה השתתף גם הגר"ב סולוביצ'יק ששוחח ארוכות עם הגר"ש כהן בעניינם של בני הישיבות והחוק שייתן את השקט לתלמידי הישיבות להמשיך ללמוד וכל מי שתורתו אומנותו לא יחשוש משום גזירה ממשלתית.

חדרי חרדים

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 03 מאי 2019, 17:40

סתם נרשמתי לרגע כתב:
03 מאי 2019, 00:30
פרסום ראשון: המשגיח הגר"ד סגל, הגר"א פילץ ראש ישיבת 'תושיה' בתפרח והגרמ"י שניאורסון ראש ישיבת 'כוכב מיעקב' טשעבין, הגיעו למעונו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין והביאו בפני ראש הישיבה מספר נושאים שעל הפרק כאשר במרכזם חוק הגיוס העומד בראש רשימת הדרישות במו"מ הקואליציוני.

במהלך ההתייעצות שנערכה זמן רב בביתו ברחוב ראב"ד, הכריע ראש הישיבה כי כדי שהנושא יטופל בצורה יסודית, ימונו הגאון רבי יגאל רוזן והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק לרבנים, שילוו את חברי הכנסת בכל הנוגע לחוק הגיוס ואף שוחח טלפונית עם ראשי הישיבות והודיע להם.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרבנים וראשי הישיבות שטחו בפני ראש הישיבה טענות שהגיעו אליהם כי חוק הגיוס הינו דבר החשוב ביותר ליהדות החרדית ואסור בשום אופן שהוא יתנהל בידי פוליטיקאים ולא על ידי ראשי הישיבות.

הגרמ"י שניאורסון סיפר כי היה בביתו של האדמו"ר מגור בעניין ואצל גדולי האדמו"רים

כזכור, הלילה (חמישי) פורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים' על אודות ישיבת חברי הכנסת של 'דגל התורה' בבית הגר"נ זוכובסקי יו"ר ועדת הרבנים של התנועה, בהשתתפות הגר"י אפרתי חבר ועדת הרבנים ושם הוציאו לפועל את הכרעתו של ראש הישיבה וניתנה ההנחיה ליו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, לתאם את כל נושא חוק הגיוס עם שני הרבנים הגאון רבי יגאל רוזן והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק.

יצויין כי הגאון רבי יגאל רוזן הוא אחד מראשי הישיבות הדומיננטים ב'דגל התורה' והגאון רבי ברוך סולוביצ'יק הינו חבר ועדת הרבנים של 'דגל התורה' בירושלים וחבל הנהלת ועד הישיבות הנותנת את הדיחויים לבני הישיבות.

ביום שלישי אף נפגשו הגרי"ג אדלשטיין ונשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן בבית ועד הישיבות בירושלים, כאשר בישיבה השתתף גם הגר"ב סולוביצ'יק ששוחח ארוכות עם הגר"ש כהן בעניינם של בני הישיבות והחוק שייתן את השקט לתלמידי הישיבות להמשיך ללמוד וכל מי שתורתו אומנותו לא יחשוש משום גזירה ממשלתית.

חדרי חרדים

מה קרה שבבית הגר''ג אדלשטיין קיבלו אומץ מול רשב''ם ?
גם ביתד גם באלעד ועכשיו בגיוס, הנושא מופקע לידי רבנים המזוהים עם ראב''ד
מה קרה פתאום ? מה השתנה בגזרה ?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 מאי 2019, 11:06

יש גם את המכתב שפורסם ביום שישי ב'יתד נאמן' על התמיכה והגיבוי לעיתון ולעורכיו, המכתב חתום רק ע"י הגר"ג איידלשטיין ולא ע"י הגר"ח קנייבסקי...
המכתב מראה שיתד נאמן שייך למחנה ראב"ד...

[ובחדרי חרדים שייך למחנה רשב"ם...]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 05 מאי 2019, 16:39

תכל'ס, יכול להיות שינוי במדיניות לגבי הגיוס?
או שאולי השינוי הוא בכך שאצל הגר"ח יש פחות מקום לדיונים וכדו' מבבית הגרי"ג שיותר מזכיר את הגראי"ל זצ"ל?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 מאי 2019, 16:56

לעסקנים בשני החצרות יש עכשיו על הפרק נושאים הרבה יותר מהותיים מאשר חוק הגיוס...
ליידער...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

משה 10

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 05 מאי 2019, 17:17

פרסום ראשון: קשיים נוספים צצים בדרך לגיבוש הקואליציה. בליכוד שוללים את הניסוח שהציעו ביהדות התורה בנושאי חילולי השבת ומתן היתר העבודה בשבת, אותו גיבש עוה"ד יצחק מירון.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בישיבת המו"מ שנערכה היום, הודיעו חברי צוות המו"מ של הליכוד כי הם מסרבים לקבל את הניסוח שהגישו ביהדות התורה והודיעו כי הם יגישו ניסוח חילופי בימים הקרובים.

בנוסח שנוסח וגובש על ידי עו"ד יצחק מירון, ביקשו ביהדות התורה לפעול בחילולי השבת בגופים ציבוריים שלא יבצעו במישרין או בעקיפין כל פעילות בשבת, למעט עניינים שבפיקוח נפש, איסור העסקה של יהודים בשבת, מניעת מסחר בשבת בגופים ציבוריים".

ביהדות התורה דרשו כי בתוך 6 חודשים יעוגן בחקיקה "העיקרון שנקבע עוד בקום המדינה, ולפיו גופים ציבוריים ותאגידים סטטוטוריים, לרבות עיריות, תאגידים ציבוריים ממשלתיים ועירוניים, לא יבצעו ובהם כל תמיכה כספית. פעולות שיש בהן חילול שבת, או שאינן מאפשרות לציבור שומרי מצוות להשתתף בהן, למעט בעניינים של פיקוח נפש, ולמעט חריגים שהיו קיימים בקום המדינה", כשיופעלו סנקציות כנגד מפירי החוק.

וכן דרישה בעניין המסחר והעבודה בשבת שנכתב כי "המסחר והעבודה בשבת היא זלזול בוטה בחוק ובערכי המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. היא פוגעת לא רק בזכותם של חרדים, דתיים ומסורתיים לעבודה ותעסוקה הוגנת אלא גם בחיי משפחה של מי שאינם דתיים", כשהן דרשו לחוקק חוק תוך.6 חודשים לשמר את המצב תוך קביעת ענישה יעילה שתביא לחיסול תופעת העבריינות בתחום זה.

בדרישה בעניין הזה דרשו ביהדות התורה כי, "במסגרת זה יקבעו גם סנקציות כלכליות יעילות ובהן אי הכרה בכל ההוצאות של הפעלת עסק בשבת לצורכי מיסוי, והגדלת סכומי המיסוי המקומי והשירותים באופן יחסי להיקף המכירות בשבת ומועדים לעומת ימי החול".

גם בנוגע להצעה בדבר העבודות בשבת, דרשו ביהדות בתורה כי "בכל מקרה בו יינתנו היתרים לעבודה בשבת או תבוצע עבודה בשבת יוקפד על כך שהעובדים בשבת יהיו ככל שהדבר אפשרי מבחינה ביטחונית, רק עובדים שיום המנוחה השבועי שלהם, על פי דתם אינו שבת", שבנוסף דרשו שעובדים המועסקים בשבת יועסקו בתורנות שלא תעלה על פעם בחודש.

בדרישה בעניין הזה ביקשו ביהדות התורה כי תוך שלושה חודשים תוקל יחידת אכיפה מרכזית לטיפול בעבריינות השבת בכל הארץ, בנוסף לתיקון בחוק יסוד מבקר המדינה כך שבין תפקידיו יהיה ביקורת על כך שהגופים המבוקרים ימנעו פגיעה במעמדה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

סגן השר יעקב ליצמן אמר ל'בחדרי חרדים' בתום ישיבת המשא ומתן היום: "בנושא הגיוס אנחנו מחכים להחלטות של שתי מפלגות וזה ייקח כמה ימים. התחלנו את המו"מ על הדברים הנוספים בעניין השבת, תפקידים, כספים ותקציב הבריאות".

בתוך כך, חברי צוות המו"מ של הליכוד קבעו להיפגש מחר בשעה 13:00 לפגישה שלישית.

בחדרי חרדים

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 06 מאי 2019, 18:51

האדמור מגור הורה להתעקש על נושא השבת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 מאי 2019, 10:08

מה קורה עם העתירה של עמית הלוי מס' 36 בליכוד נגד המקום של פינדרוס ?
יש עדכונים ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
RUSHL

נושא שלא נקרא על ידי RUSHL » 07 מאי 2019, 11:45

עיין אשכון המנדט השמיני בספק
אם אתה לא מנסה להבין בן אדם מקרוב אל תשפוט אותו מרחוק

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 מאי 2019, 16:26

כעת ראיתי כבר, ייש"כ.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 11 מאי 2019, 23:15

השבוע מסתיים לנתניהו 28 יום ..

מישהו יכול להסביר לי מה האיום של החרדים שלא יאושו התפקיד לפני שמתקנים את החוקים?

שלישית מי מקבל בסוף שר השיכון? ג?

סמל אישי של משתמש
4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 12 מאי 2019, 21:54

אני פה מה קרה לך שאין לך עידכונים על המשא ומתן קואליציוני?

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 13 מאי 2019, 18:54

כמקובל בכנסת, ביקשו הח"כים החדשים מח"כים ותיקים לברכם לאחר נאומי הבכורה שלהם,
יו"ר כחול לבן בני גנץ ביקש מח"כ יעקב אשר מיהדות התורה.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 13 מאי 2019, 18:56

אחד שאכפת לו כתב:
13 מאי 2019, 18:54
חחחחחחחח

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 13 מאי 2019, 18:59

ועד כתב:
13 מאי 2019, 18:56
אחד שאכפת לו כתב:
חחחחחחחח
מה כל כך הצחיק אותך?
מוזס בזמנו בירך את לפיד.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 13 מאי 2019, 19:03

אחד שאכפת לו כתב:
13 מאי 2019, 18:59
ועד כתב:
13 מאי 2019, 18:56
אחד שאכפת לו כתב:
חחחחחחחח
מה כל כך הצחיק אותך?
מוזס בזמנו בירך את לפיד.
אצל מוזס בכיתי, אצל אשר אני צוחק, אני מאמין שכל מי שרואה הידיעה המוזרה הזו כך עושה

שלח תגובה