ההסלמה הסורית בצפון

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

חיימקה

ההסלמה הסורית בצפון

נושא שלא נקרא על ידי חיימקה » 21 ינואר 2019, 13:06

מה קרה לכם למה אין עדכונים?
זה נראה שהכתבים הצבאייים פה נסעו עם ביבי לצ'אד.

סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: ההסלמה הסורית בצפון

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ינואר 2019, 15:15

מפקד חיל האוויר האיראני, הגנרל עזיז נאסירזאדה, אמר כי כוחות צבא איראן מוכנים למערכה המכרעת שתוביל לסופה של ישראל. "כוחותינו המזוינים מתכוננים היטב ליום שבו ישראל תושמד".
ההתבטאות שלו מגיעה לאחר שהלילה תקפה ישראל מטרות של כוח קודס בסוריה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 21 ינואר 2019, 21:20

כשאיזנקוט נשאל בעבר מה משאיר אותו ער ומוטרד בלילות, הוא השווה את הזירות השונות למחוגי שעון, השונים זה מזה בקצב ההתקדמות שלהם:
"הפלסטינים הם מחוג השניות, לבנון וסוריה הדקות, ואיראן היא מחוג השעות".

אליעזר שולמן "שטח אש" - משפחה, יא בשבט תשע"ט
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

חיימקה

נושא שלא נקרא על ידי חיימקה » 22 ינואר 2019, 10:59

מערכת 'כיפת ברזל' הוצבה בחרמון והוא היום נפתח מחדש למבקרים.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 22 ינואר 2019, 11:49

נחשפים מספרי ההרוגים האיראניים בתקיפה הנרחבת ישראל בסוריה, שתוארה בדיווחים שונים כתקיפה הגדולה ביותר באזור דמשק: מרכז המעקב הסורי, גוף אופוזיציה סורי, דיווח כי בתקיפת ישראל נהרגו לפחות 21 בני אדם, בהם 15 אזרחים זרים. מתוכם, לפחות 12 הם אנשי משמרות המהפכה האיראנים

נ. ב. זה גוף אופוזיציה ולכן אמינותו מוטלת בספק

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 22 ינואר 2019, 12:25

ביתד כתוב: 1 הרוג...
איפה שהוא האמת באמצע כנראה.
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 ינואר 2019, 12:39

פעמון זהב ורימון כתב:ביתד כתוב: 1 הרוג...
בד"כ לאחר תקופה מתברר שהאמת באיזור הנ"ל לגבי הרוגים נוטה תמיד לצד היותר גבוה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 ינואר 2019, 13:00

שיך כתב:נחשפים מספרי ההרוגים האיראניים בתקיפה הנרחבת ישראל בסוריה, שתוארה בדיווחים שונים כתקיפה הגדולה ביותר באזור דמשק: מרכז המעקב הסורי, גוף אופוזיציה סורי, דיווח כי בתקיפת ישראל נהרגו לפחות 21 בני אדם, בהם 15 אזרחים זרים. מתוכם, לפחות 12 הם אנשי משמרות המהפכה האיראנים

דיווח: 21 הרוגים מהתקיפות הישראליות בסוריה, 12 איראנים

בכיר איראני: "שיתוף הפעולה עם סוריה חשוב להכחדת הטרור, המדיניות שלנו מתבססת על שכנות טוב • הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר לדיון בנושא המתיחות בצפון • דיווח רוסי: סוללות ה-S-300 בסוריה עדיין אינן מבצעיות

מרכז המעקב הסורי, גוף אופוזיציה סורי, דיווח כי בתקיפת ישראל אתמול בלילה נהרגו לפחות 21 בני אדם, בהם 15 אזרחים זרים. מתוכם, לפחות 12 הם אנשי משמרות המהפכה האיראנים. אתמול בבוקר דיווח משרד ההגנה הרוסי כי בתקיפות חיל האוויר נהרגו ארבעה חיילים סורים – אך כעת מתבר שבין ההרוגים ככל הנראה גם איראנים רבים.

ראש הועדה לביטחון לאומי של הרפובליקה האסלאמית באיראן התייחס היום למתיחות מול ישראל ולניסיונות ההתבססות הצבאית של ארצו בסוריה. "שיתוף הפעולה שלנו עם דמשק הכרחי על מנת להכחיד את הטרור", אמר הפקיד הבכיר וטען שארצות הברית היא האיום המשמעותי ביותר על איראן.

הבכיר האירני, האדמירל עלי שמקני, העניק ריאיון מיוחד למגזין העוסק ביחסים בין-לאומיים ופוליטיקה היוצא לאור בבירה טהרן וטען שמדיניות החוץ של איראן מבוססת על "עיקרון השכנות הטובה". שמקני טען גם ש"דיאלוג טוב עם המדינות השכנות שלנו הוא חשוב על מנת להתמודד מול משבר הביטחון באזור".

בתוך כך, הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר לדיון בנושא המתיחות בצפון, על רקע שיגור הטיל האיראני לרמת הגולן והמתקפה הישראלית שבוצעה לאחר מכן. זו תהיה ישיבת הקבינט הראשונה בהשתתפות הרמטכ"ל החדש רב-אלוף אביב כוכבי.

שר העלייה והקליטה יואב גלנט תייחס הבוקר בריאיון ל'ערוץ 13' להתחממות הגזרה הצפונית בגבול סוריה, "קבענו בקבינט לפני למעלה משנתיים שלושה דברים: לא נאפשר הקמתו של צבא איראני בסוריה, לא נאפשר פתיחתה של חזית נוספת ברמת הגולן, ולא נאפשר שהאדמה הסורית תהיה מקפצה לנשק מפר איזון מאיראן ללבנון – ואנחנו עומדים בכל הסעיפים" אמר.

כלי תקשורת ברוסיה דיווחו כי סוללות ה-S-300 בסוריה אינן מבצעיות עדיין ועל פי ההערכות האופטימיות ביותר הן תהיינה מבצעיות רק בחודש מארס. עוד דווח כי היחסים בין ישראל לרוסיה לא השתנו וכי רוסיה תגיב לתקיפות הישראליות בסוריה רק אם תהיה פגיעה בכוחותיה שלה.

חדשות JDN
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 22 ינואר 2019, 13:45

פעמון זהב ורימון כתב:ביתד כתוב: 1 הרוג...
אוי לאאאא מה אני עושה עכשיו?ביתד כתוב 1 הרוג

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 22 ינואר 2019, 13:47

ישך בעיה. זהו המספר המוסכם על דעת מרנן ורבנן. ואם יש לך השגות תפנה לרבנים.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 22 ינואר 2019, 13:49

פעמון זהב ורימון כתב:ישך בעיה. זהו המספר המוסכם על דעת מרנן ורבנן. ואם יש לך השגות תפנה לרבנים.
:lol:: :lol:: :lol::
צחקתי בקול

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 ינואר 2019, 13:52

פעמון זהב ורימון כתב:ישך בעיה. זהו המספר המוסכם על דעת מרנן ורבנן. ואם יש לך השגות תפנה לרבנים.
וחס ושלום לא לחתום על עצומה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 15:52

שיך כתב:נחשפים מספרי ההרוגים האיראניים בתקיפה הנרחבת ישראל בסוריה, שתוארה בדיווחים שונים כתקיפה הגדולה ביותר באזור דמשק: מרכז המעקב הסורי, גוף אופוזיציה סורי, דיווח כי בתקיפת ישראל נהרגו לפחות 21 בני אדם, בהם 15 אזרחים זרים. מתוכם, לפחות 12 הם אנשי משמרות המהפכה האיראנים

יודגש, כי לפי דיווחים אחרים בערוצי החדשות בעולם הערבי, לא היו נפגעים איראנים כתוצאה מפעולת חיל האוויר, אך דיווחי 'מרכז המעקב הסורי' - שכאמור כן מאשר שהיו נפגעים כאלו - נחשבים בדרך כלל לאמינים.

כיכר השבת
תקיפה ישראלית ברוסיה 21.1.19 1.jpeg
תקיפה ישראלית ברוסיה 21.1.19 2.jpeg
תקיפה ישראלית ברוסיה 21.1.19 3.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 19:09

השגריר מאיים: נפציץ את נתב"ג אם התקיפות יימשכו
במהלך דיון במועצת הביטחון של האו"ם שעסק בנושא יחסי ישראל - סוריה, נאם השגריר הסורי בשאר ג'עפרי שאיים כי ארצו תשגר טילים לעבר נתב"ג אם התקיפות יימשכו.

בחדרי חרדים

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 19:12

מפקד כוח אל-קודס קאסם סולימאני איים: “טיל לעומק ישראל יפיל את נתניהו”.‎
דיווח: מפקד כח אל-קודס דוחף להחרפה של התגובה האיראנית בתגובה לתקיפות ישראל בסוריה, ומעריך שזו הדרך היחידה למנוע מנתניהו להמשיך במדיניות שלו. הוא טען ש"תגובה בעומק ישראל תביא להפלת נתניהו, אחרת הוא ימשיך בתקיפות".

לפי הדיווח, סולימאני התייחס לבחירות הקרובות באפריל ואמר שהתגובה האיראנית תהיה בעומק ישראל ותביא להפלת נתניהו, “אחרת הוא ימשיך במדיניות ההסלמה שלו עד לניצחון בבחירות”, צוטט מפקד כוח אל-קודס. המקור אמר שלפי סולימאני, יש להודיע לרוסים שלאיראן אין קווים אדומים ושהם יגיבו בצורה שהם רואים לנכון.

לדעת

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 23 ינואר 2019, 20:17

משרד החוץ הרוסי הודיע שעל ישראל להפסיק את התקיפות בסוריה לחלוטין (בוקר טוב אליהו..).

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 23 ינואר 2019, 23:34

מי זה האתר הזה בוקר טוב אליהו?

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 11:00

דובר צה"ל; במהלך הלילה, לוחמי צה״ל שפעלו במובלעת סמוך לגדר הגבול עם סוריה זיהו ירי לעברם. הלוחמים הגיבו בירי. אין נפגעים לכוחותינו.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 11:20

אבו עלי מביא סדרת כתבות על חיזבללה:
סדרת כתבות "תיק חיזבאללה" : סודות הדאחיה.

פתיח

במלחמת לבנון השנייה ניסתה ישראל "לצוד" את בכירי חיזבאללה ששהו בתוך בונקרים תת קרקעיים באמצעות התקפות אוויריות אינטנסיביות שהחריבו מבנים רבים בדאחיה של ביירות, המעוז החזק ביותר של הארגון . בדאחיה נחשפה לעיני התקשורת טקטיקת החמ"לים התת קרקעיים ששמרה על חייהם של בכירי חיזבאללה, בהם נסראללה ואיפשרה להם ניהול לחימה יעיל לאורך כל ימי המלחמה וירי אפקטיבי לעבר ישראל ללא הפסקה.
בתקופה שחלפה מאז מלחמת לבנון השנייה המשיך חיזבאללה, בסיוע איראני צמוד לפתח את הבונקרים התת קרקעיים ולשכלל אותם, מתוך הכרה בערכם הרב.

בסדרת כתבות זו אחשוף בפניכם בתקופה הקרובה מספר אתרים אסטרטגיים של חיזבאללה המתנהלים הרחק מעין כל ברובע הדאחיה בדרומה של ביירות. הגילויים כוללים מיקום מדויק של האתרים (כולל נ"צ) וכן מאפיינים מפורטים ככל שהצלחתי לאסוף.

מילה על מקור המידע:

עיקר המידע שאביא בכתבות אלו מבוסס על מקור מידע בעל מאפיינים צבאיים המזוהה עם המורדים הסורים, ששם לו למטרה לחשוף מידע איכותי וייחודי אודות אויבי המהפכה הסורית: האיראנים וחיזבאללה במרחב סוריה ולבנון.

פרק הראשון בסדרה:
בונקר הבכירים:
החמ"ל המרכזי ברחוב ענתר כרכי
לפני שנצלול אל עומקו של האיתור אתן לכם הסבר קצר על הדאחיה הדרומית של ביירות.
דאחיה או בתעתיק מערבית צ'אחיה ضاحية פירושה בערבית פרבר. כלומר הפרבר הדרומי של עיר הבירה ביירות.
בפרבר זה מתגוררים כ250 אלף תושבים. רובם בני העדה השיעית. בדאחיה כ 40 אלף בתי אב (ממוצע של כ 4.5 נפשות לבית אב). זה נחשב המעוז החזק ביותר של חיזבאללה.
כאן במפה שלפניכם צבוע באדום האזור המוגדר "הדאחיה הדרומית של ביירות"

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 11:22

שכונות בולטות שכדאי לזכור בתוך הדאחיה הן:
אלשיאח
בר'ג אלבראנג'ה
חארת חריכ
באא'ר אלעבד
אללילכי
אלע'בירי

אני מצרף מפה נוספת עם פירוט חלק מהשכונות.
אפנה את תשומת לבכם לקרבה של שדה"ת על שם רפיק אלחרירי לשכונות הנ"ל. זה פרט חשוב להמשך. השדה ממש נושק לברג' אלבראנג'ה: מרחק של מאות מטרים. נזכיר עוד כי חיזבאללה נהנה משיעור תמיכה גבוה של האוכלוסייה המתגוררת באזורים אלה.
במפה המצורפת מסומן בנעץ גוגל אדום (ועיגול לבן) מיקומו של בונקר הבכירים ברחוב ענתר כרכי.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 11:24

זו המפה המרכזית של האיתור. והנה ההסברים:
הבונקר

המתחם שמעל הבונקר מורכב מכמה בניינים גבוהים בלב אזור מסחרי המוקף מסעדות וקניונים כפי שתוכלו לראות במפה המצורפת.
הבונקר נמצא שלוש קומות מתחת לאדמה, מתחת לבניין רב הקומות באזור המוקף אדום.
הבונקר נבנה באופן שאמור לעמוד בתקיפות עם פצצות חודרות בונקרים.
בבונקר זה נמצא ציוד טכנולוגי משוכלל רב ובו גם אמצעים לשיבוש אלקטרוני. בתוך הבונקר ישנם מסכי שליטה ענקים המחוברים לחמ"לים של חיזבאללה בדרום לבנון ובבקאע.
הבונקר אמור לשמש את בכירי חיזבאללה וכן בכירים איראנים בניהול המערכה בדרום. הוא משתרע על שטח עצום ומחובר מתחת לפני הקרקע למחסנים גדולים הנמצאים מתחת למגרש המכוניות המופיע במפת הלוויין המצורפת. ע"פ המקור בבונקר נמצאים מהנדסים איראנים ומהנדסי חיזבאללה שמתפעלים את הציוד הטכנולוגי המתקדם שבו.
בבונקר נמצאת גם רשת של חדרים מבוטנים שנועדה להגן על חיי הנוכחים בו שיכולים לשהות בו במשך שנים ללא קבלת אספקה מן החוץ.
הציוד האיראני המתקדם הועבר לבונקר בחשאי במשך השנתיים האחרונות דרך שדה"ת ע"ש אלחרירי (שעל מיקומו האסטרטגי בדאחיה סיפרתי לכם קודם-א"ע).
במפות הנוספות שאני מצרף כעת ברזולוציות שונות תוכלו לראות שבמרחק נסיעה קצרה נמצאים לפחות שני בתי חולים. עוד נמצא לא הרחק משם משרד העבודה הלבנוני, קניונים נוספים ומתחם שיעי דתי ע"ש זינב.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 11:27

הנה:

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 12:18

כאן חדשות:
פרסום ראשון: סוללות כיפת ברזל נוספות נפרסו בדרום, לוחמי מערך ההגנה האווירית גויסו בצו 8

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 12:51

דיווח ערבי לא מאומת(אולי תצא"פ):
צבא סוריה סיכל חדירה של צה״ל אמש באזור קוניטרה אזרח סורי נהרג וחמישה נפצעו
וחייל אחד נפצע ופונה במסוק לביה"ח

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 ינואר 2019, 13:43

שיך כתב:דיווח ערבי לא מאומת(אולי תצא"פ):
כננות כפולה: אש נורתה אל כוח צה"ל בגולן שהגיב בירי, כיפת ברזל בגוש דן
חיילי צה"ל זיהו ירי לעברם מכיוון סוריה והשיבו באש, התקרית אירעה במובלעת סמוך לגדר הגבול בין שתי המדינות. מדובר צה"ל נמסר כי לא היו נפגעים בתקרית • על רקע ההתחממות בצפון ובדרום, סוללת "כיפת ברזל" נפרסה בגוש דן

לא שקט בגבול ישראל – סוריה: חיילי צה"ל שפעלו הלילה (חמישי) במובלעת סמוך לגדר הגבול עם סוריה זיהו ירי לעברם והשיבו באש. כך נמסר מדובר צה"ל. לא היו נפגעים לחיילי צה"ל באירוע.

האירוע מתרחש על רקע תקופה מתוחה ביותר באזור הצפון. במהלך השבוע נורה טיל איראני לעבר החרמון וישראל הגיבה על כך בתקיפה מסיבית באזור שדה התעופה של דמשק.

בתוך כך, על רקע המתיחות בגזרות הצפון והדרום, סוללת 'כיפת ברזל' נפרסה באזור גוש דן. ההחלטה התקבלה בעקבות הערכת מצב שבוצעה בימים האחרונים לאחר שיגור הטיל לחרמון השבוע, ההסלמה בדרום ואיומיו של סוריה להגיב התקיפה הישראלית בדמשק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול בסיור בבסיס שיזפון כי "צה"ל הוא הצבא היחיד בעולם שנלחם בצבא האיראני בסוריה, במנהרות במבצע 'מגן צפוני' ובאמצעים אחרים בעזה. אנחנו בשלוש החזיתות האלה מול איראן וגרורותיה". הוא הוסיף כי ישראל ערוכה לכל תרחיש והזהיר כי אם יש "מישהו בעזה שחושב שהוא יכול להרים ראש" – התגובה הישראלית תהיה "קטלנית וכואבת מאוד". אתמול התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני בנושא מתיחות ברצועת עזה ובגבול הצפון.

חדשות JDN
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

משה 10

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 24 ינואר 2019, 13:45

תודה לשיך
אין מילים

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 14:15

גאליציאנער כתב:
כננות כפולה: אש נורתה אל כוח צה"ל בגולן שהגיב בירי, כיפת ברזל בגוש דן
חיילי צה"ל זיהו ירי לעברם מכיוון סוריה והשיבו באש, התקרית אירעה במובלעת סמוך לגדר הגבול בין שתי המדינות. מדובר צה"ל נמסר כי לא היו נפגעים בתקרית • על רקע ההתחממות בצפון ובדרום, סוללת "כיפת ברזל" נפרסה בגוש דן

לא שקט בגבול ישראל – סוריה: חיילי צה"ל שפעלו הלילה (חמישי) במובלעת סמוך לגדר הגבול עם סוריה זיהו ירי לעברם והשיבו באש. כך נמסר מדובר צה"ל. לא היו נפגעים לחיילי צה"ל באירוע.

האירוע מתרחש על רקע תקופה מתוחה ביותר באזור הצפון. במהלך השבוע נורה טיל איראני לעבר החרמון וישראל הגיבה על כך בתקיפה מסיבית באזור שדה התעופה של דמשק.

בתוך כך, על רקע המתיחות בגזרות הצפון והדרום, סוללת 'כיפת ברזל' נפרסה באזור גוש דן. ההחלטה התקבלה בעקבות הערכת מצב שבוצעה בימים האחרונים לאחר שיגור הטיל לחרמון השבוע, ההסלמה בדרום ואיומיו של סוריה להגיב התקיפה הישראלית בדמשק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול בסיור בבסיס שיזפון כי "צה"ל הוא הצבא היחיד בעולם שנלחם בצבא האיראני בסוריה, במנהרות במבצע 'מגן צפוני' ובאמצעים אחרים בעזה. אנחנו בשלוש החזיתות האלה מול איראן וגרורותיה". הוא הוסיף כי ישראל ערוכה לכל תרחיש והזהיר כי אם יש "מישהו בעזה שחושב שהוא יכול להרים ראש" – התגובה הישראלית תהיה "קטלנית וכואבת מאוד". אתמול התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני בנושא מתיחות ברצועת עזה ובגבול הצפון.

חדשות JDN
אני לא מאמין לגירסה של דובר צה"ל?(לצערי)

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 24 ינואר 2019, 14:39

המשך דיווחים:
אירוע הירי לפנות בוקר התרחש בצפון מחוז קוניטרה במקום הנקרא " מחנה אלשחאר" הנמצא סמוך לג'באתא אלחשב-קרוב לגבול עם ישראל.
כוח צה"ל נכנס פיזית למחנה אלשחאר וכתוצאה מהירי שביצע נהרג סורי בשם עלי עכאשה (המכונה אבו אלשוארב) וכן נפצעו חמישה אזרחים נוספים בני אותה המשפחה. מקורות מקומיים טוענים שבתקרית היו חילופי אש הדדיים בין בני המשפחה ובין כוח צה"ל שהגיע לנקודה, לטענתם במטרה לעצור מבוקש עבור ישראל.
לדברי המקורות ההרוג אינו היה המטרה של הכוח הישראלי שנכנס למחנה.

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 24 ינואר 2019, 15:07

פעמון זהב ורימון כתב:מי זה האתר הזה בוקר טוב אליהו?
לא אתר, אלא שהם נזכרו יומיים אחרי לגנות.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 24 ינואר 2019, 16:41

יוסף בן יוסף כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:מי זה האתר הזה בוקר טוב אליהו?
לא אתר, אלא שהם נזכרו יומיים אחרי לגנות.
אהה, אני מבין.

שלח תגובה