קובץ אקסל של חסידות בעלזא וגור

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

יעקובי

נושא שלא נקרא על ידי יעקובי » 09 דצמבר 2018, 23:53

אני לא מוצא את זה בחיפושי
אבל היה כאןבעבר קובץ אקסל של אנ"ש חסידי בעלזא וגור
אשמח לכל מי שיפנה אותי למקום המצאם
בתודות

moshe chaim

Re: קובץ אקסל של חסידות בעלזא וגור

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 10 דצמבר 2018, 00:17

יעקובי כתב:אני לא מוצא את זה בחיפושי
בתודות
קובץ אקסל של גור
תשעז
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=14395

יעקובי

נושא שלא נקרא על ידי יעקובי » 10 דצמבר 2018, 00:26

moshe chaim כתב:
יעקובי כתב:אני לא מוצא את זה בחיפושי
בתודות
קובץ אקסל של גור
תשעז
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=14395
תודה רבה
יש גם של בעלזא או שזה רק דמיון שקיים כזה דבר?

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 10 דצמבר 2018, 03:18

של גור מתשע"ז פורסם בבחדרי. כיום יש להם כ 11,000 בתי אב בא"י.
של בעלז קיבלתי והתבקשתי לא להעביר יש שם כ 5400 בא"י.
של קרלין ושל סלונים יש מודפס (לא ברשת) בקרלין כ 2000 בא"י בסלונים כ 1770 בא"י.
של צאנז מנופח מאד, כמחצית לא צאנזר'ס, אי אפשר לדעת לפי האלפון.
של ויזניץ, ושל באיאן יש לי רק ישנים. אודה למי שיש לו ויעביר לי.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 10 דצמבר 2018, 13:07

אני מניח שגור אחרי ניפוי זה 9500 , אם כי מאז תשע"ז עלו עוד , מדובר על בערך 10 + אלף משפחות כיום , על בעלז רשום בויקיפדיה רשום שביומן הקהילה בתשע"ג רשומים 3.5 אלף , אין מצב שהם עלו ל 5.4 בתוך כמה שנים , מה גם שגם שם אני מניח שצריך לנפות , באמת מעניין אם יש פה בעלזער שיש לו נתונים מעודכנים .

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 10 דצמבר 2018, 13:20

אברהם משה כתב:אני מניח שגור אחרי ניפוי זה 9500 , אם כי מאז תשע"ז עלו עוד , מדובר על בערך 10 + אלף משפחות כיום , על בעלז רשום בויקיפדיה רשום שביומן הקהילה בתשע"ג רשומים 3.5 אלף , אין מצב שהם עלו ל 5.4 בתוך כמה שנים , מה גם שגם שם אני מניח שצריך לנפות , באמת מעניין אם יש פה בעלזער שיש לו נתונים מעודכנים .
מי הגיד לך שבויקיפדיה הכל נכון ואמת לאמיתה?

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 10 דצמבר 2018, 13:23

moshe chaim כתב:
אברהם משה כתב:אני מניח שגור אחרי ניפוי זה 9500 , אם כי מאז תשע"ז עלו עוד , מדובר על בערך 10 + אלף משפחות כיום , על בעלז רשום בויקיפדיה רשום שביומן הקהילה בתשע"ג רשומים 3.5 אלף , אין מצב שהם עלו ל 5.4 בתוך כמה שנים , מה גם שגם שם אני מניח שצריך לנפות , באמת מעניין אם יש פה בעלזער שיש לו נתונים מעודכנים .
מי הגיד לך שבויקיפדיה הכל נכון ואמת לאמיתה?
אדרבה יש לך נתונים אחרים מעודכנים ומדויקים ?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 10 דצמבר 2018, 16:23

הנתונים שלי [בדוקים] על בעלזא הוא שיש קצת יותר מ-5,000 משפחות בא"י.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 10 דצמבר 2018, 16:30

איך עלו מ 3.5 בתשעג (לא כולל ניפוי ) ל 5000 ? אני מפרגן לבעלז , אבל מעניין אותי באמת כמה משפחות יש אחרי ניפוי )חסידי בעלז ממש ) ועל מה זה מבוסס ? סתם לכתוב בדוק , לא אומר הרבה , בגור יש ספר טלפונים מתשעז שכל אחד יכול להוריד , יש בבעלז ספר טלפונים ? תוכל להביא קישור ?

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 10 דצמבר 2018, 16:44

בבעלז יש ספר טלפונים

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 10 דצמבר 2018, 16:45

קודם החלטת שהיו להם 3.5 בתשע"ג, את הנתון הזה אני לא מכיר.
אני יכול לנסות לברר.

יש בבעלזא ספר טלפונים, לא על המחשב, שמו הוא "וחי אחיך עמך".
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 10 דצמבר 2018, 16:46

ובדרך אגב, לפי החישוב זה לא כ"כ מופרך,
יש כמעט 400 חתונות בבעלזא בשנה - בעולם, 60 % מזה זה בא"י.
תחשב הלאה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 10 דצמבר 2018, 16:49

עזוב יש לך קובץ אקסל ? בלי זה אני עדיף להסתמך על ויקיפדיה , דרך אגב זה לא אינטרס של בעלזא שידוע כמה משפחות הם , וכל חסידות אחרת , כדי שנדע כמה יש לאגודה באופן כללי לקראת הבחירות (אם אגודה תרוץ לבד)

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 10 דצמבר 2018, 19:24

ויקיפדיה זה קשקוש, כל אחד רושם מה שבא לו.

יש לי קובץ אקסל של בעלזא, יש שם כמעט 5,400 בא"י, וכ3,800 בחו"ל.

נ. ב. בגור אחרי ניפוי יש עדיין יותר מ 10,500 הרבנים לאו, רשומים בגור.
בבעלזא אחרי ניפוי יותר מ 5,000 ח"כ מוזס ובן הרבי מוויזניץ רשומים בבעלזא.
קרלין וסלונים מנופה.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 10 דצמבר 2018, 19:31

כמה משפחות יש בסלונים ?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 דצמבר 2018, 10:47

משיב. כתב:ויקיפדיה זה קשקוש, כל אחד רושם מה שבא לו.

יש לי קובץ אקסל של בעלזא, יש שם כמעט 5,400 בא"י, וכ3,800 בחו"ל.

נ. ב. בגור אחרי ניפוי יש עדיין יותר מ 10,500 הרבנים לאו, רשומים בגור.
בבעלזא אחרי ניפוי יותר מ 5,000 ח"כ מוזס ובן הרבי מוויזניץ רשומים בבעלזא.
קרלין וסלונים מנופה.
בדרך אגב, אם תעיין יותר תראה שלא כל הרבנים לבית לאו רשומים שמה - אלו אלו שמשתייכים לגור, רבי משה חיים הולך עם ספודיק...

גם בבעלזא, מנחם אליעזר התפלל 18 שנים ברציפות בימים נוראים בבעלזא... ומלבד כל המעמדים שהוא מגיע לבעלזא כחסיד.
בן האדמו"ר מוויז'ניץ, שים לב שרק בן אחד מובא באלפון... רבי יצחק ישעיה - שלמד בישיבת בעלזא שברח' אגריפס בירושלים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 דצמבר 2018, 10:51

באופן כללי, צריך להבין שמטרת ספר הטלפונים שהקהילות מוציאות לאור אינה להציג בפני הציבור כמה אנשים הם מונים...
מטרתה היא לתת שירות ומידע לבני הקהילה שיוכלו להשיג ולדעת את פרטי חברי קהילתו.

לכן, הרבה פעמים יוכנסו לאלפון גם כאלו שאינם בני אותה קהילה מהסיבה שהכתובת או מספר הטלפון שלו נצרכים הרבה לבני הקהילה ולכן הוא הוכנס לטובת המשתמשים.

[אכן ישנם כאלו שכן מוציאים את זה גם עם כוונה של להראות את גודלם, ולכן הוכנסו שמה מאות ואולי יותר אנשים שאין להם שום שייכות עם הקהילה.]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 11 דצמבר 2018, 13:20

אני ראיתי את ספר הטלפונים של גור , יש בודדים ממש שהם לא מגור , אבל גם אם נגזים ונוריד 500 שמות עדיין נגיע ל 9600 בתשע"ז , היום סביר להניח 10 אלף + , מותר לשאול כמה משפחות יש לבעלז בארץ אחרי הניפוי ? לא מעניין אותי שמוזס 18 שנה התפלל בבעלזא , כמה משפחות יש ששולחים לחיידקים בעלזא לדוגמא ? או שנשמעים לאדמור , אפילו אם שולחים לא לבעלז ? יש מספר ?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 דצמבר 2018, 14:59

אברהם משה כתב:אני ראיתי את ספר הטלפונים של גור , יש בודדים ממש שהם לא מגור , אבל גם אם נגזים ונוריד 500 שמות עדיין נגיע ל 9600 בתשע"ז , היום סביר להניח 10 אלף + , מותר לשאול כמה משפחות יש לבעלז בארץ אחרי הניפוי ? לא מעניין אותי שמוזס 18 שנה התפלל בבעלזא , כמה משפחות יש ששולחים לחיידקים בעלזא לדוגמא ? או שנשמעים לאדמור , אפילו אם שולחים לא לבעלז ? יש מספר ?
מי נקרא אצלך חסיד בעלזא ??
מה ההגדרה של חסיד של אדמו"ר פלוני ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 11 דצמבר 2018, 19:12

אברהם משה כתב:כמה משפחות יש בסלונים ?
כתבתי כבר קודם.
משיב. כתב:של גור מתשע"ז פורסם בבחדרי. כיום יש להם כ 11,000 בתי אב בא"י.
של בעלז קיבלתי והתבקשתי לא להעביר יש שם כ 5400 בא"י.
של קרלין ושל סלונים יש מודפס (לא ברשת) בקרלין כ 2000 בא"י בסלונים כ 1770 בא"י.
של צאנז מנופח מאד, כמחצית לא צאנזר'ס, אי אפשר לדעת לפי האלפון.
של ויזניץ, ושל באיאן יש לי רק ישנים. אודה למי שיש לו ויעביר לי.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 11 דצמבר 2018, 19:18

אברהם משה כתב:אני ראיתי את ספר הטלפונים של גור , יש בודדים ממש שהם לא מגור , אבל גם אם נגזים ונוריד 500 שמות עדיין נגיע ל 9600 בתשע"ז , היום סביר להניח 10 אלף + , מותר לשאול כמה משפחות יש לבעלז בארץ אחרי הניפוי ? לא מעניין אותי שמוזס 18 שנה התפלל בבעלזא , כמה משפחות יש ששולחים לחיידקים בעלזא לדוגמא ? או שנשמעים לאדמור , אפילו אם שולחים לא לבעלז ? יש מספר ?

באלפון של גור ישנם רבים שלא ממש חסדי גור אלא כאלה שתורמים לגור או מקורבים לאדמו''ר מגור (שלום פישר לדוגמא, משפ' שפירא ועוד אנשים מהסגנון הזה) שמופיעים באלפון יש גם אדמו''רים שמקורבים לגור שמופיעים שם כדוגמת המאקווא רוב מקרית אתא והרה''צ ר' צבי מאיר זילברברג ור' איצה מאיר מורגנשטרן שליט''א ועוד

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 11 דצמבר 2018, 19:31

טבי כתב:

באלפון של גור ישנם רבים שלא ממש חסדי גור אלא כאלה שתורמים לגור או מקורבים לאדמו''ר מגור (שלום פישר לדוגמא, משפ' שפירא ועוד אנשים מהסגנון הזה) שמופיעים באלפון יש גם אדמו''רים שמקורבים לגור שמופיעים שם כדוגמת המאקווא רוב מקרית אתא והרה''צ ר' צבי מאיר זילברברג ור' איצה מאיר מורגנשטרן שליט''א ועוד
לא מדובר בהרבה , אני מכיר את האלפון , אחוזים בודדים , אם בתשע"ז רשומים 10 אלף + , אני מניח שהיום מדובר ב 11 אלף , ואחרי הניפוי 10 אלף +

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 11 דצמבר 2018, 19:40

תכלס היחידים שיש להם אלפון יחסית מעודכן מתשע"ז הם גור , בבעלזא ובשאר החסידויות חוששים מלחשוף את המספרים האמיתיים ? אני אישית חושב שלבעלז יש 3.5 עד 4 אלף משפחות , לוויזניץ (שניהם ביחד) מספר דומה , והאמת ? אני יכול להבין את בעלזא וויזניץ שמסתירים את הנתונים , נציגם אייכלר יושב על קדנציה שלמה ללא שום פרופורציה , נניח שיש לבעלז 4 אלף משפחות , נכפיל ונוסיף בני 18 נגיע ל 9000 קולות מקסימום , המודד למנדט בפעם הקודמת עמד על כמעט 35 אלף קולות , זאת אומרת לבעלזא מגיע בזכות ולא בחסד רבע מנדט (הפעם המודד יעלה עוד) ולגור שלוש רבעי המנדט , לא ראוי שנציגי בעלזא וויזניץ יעשו רוטציה עם נציגי חסידויות אחרות ? אייכלר כל הזמן מדבר שאגודה חייבת להקים איגוד קהילות חסידיות , סליחה מר אייכלר לפני זה , למה שלא תתן חצי קדנציה לחסיד באיאין שירגיש שהוא חלק מהמשחק ? או לחסיד נדבורנא ? למה שמוזס לא יתן חצי קדנציה לנציג סערט וויזניץ או צאנז ? אם לא יודעים מי יקבל מכל אותם חסידיות (ובצדק , אין מקום לכולם) אז שיעשו גורל , בכל מקרה המצב שבעלז וויזניץ יושבים על קדנציה שלמה כמו הקדנציה האחרונה חייב לעבור מן העולם , ואם תשאלו אותי איפה הביקורות על גור , אז כן , אני קורה לגור לתת רבע קדנציה לנציג חסידות אחרת , זה הדרך היחידה להגדיל את כוחה של אגודה , ולא שום דבר אחר .

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 11 דצמבר 2018, 19:56

גור איבער אלעס...

אכן תגובה טבעית ומבקשת מחסיד המרגיש שהוא ואין בלתו.
באבירותו מוכן לותר על רבע קדנציה.

תמשיכו בדרך זו, ותבינו מדוע הציבור מצביע ברגלים.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 11 דצמבר 2018, 20:04

ומאיר פרוש ישאר לבטח בכסאו? סליחה ,הוא גם לא שווה מנדט,
פרוש נתגלה כמלך בלי עם בבחירות האחרונות, ראינו את כוחו בירושלים ובעוד מקומות,
(בכלל הכישלון של 3 מנדטים בי-ם במידה רבה שייך לפרוש הוא הבטיח להביא את כל החסידיות הקטנות ורובם הגדול הבריז, בעוד גור ויזניץ ובעלז הביאו את הפוטנציאל שלהם )
עם כבר לוותר מאיר פרוש הראשון שעליו לעשות כן

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 11 דצמבר 2018, 20:13

אכן, אגודת ישראל שייכת לכל החסידיות הגדולות והקטנות כאחד.
וכל זמן שאישים או חוגים מסומים מרגישים בעלות עליה, אם מחמת היסטורית העבר (הסבא ר' מוישה, האמרי אמת בפולין וכו'), או מחמת תכונת השתלטות מולדת, וכדו'
אז כל שאר הציבור יניח להם לריב בינם ובין עצמם ולהצביע ברגלים.
אם ישכילו לתת הרגשה שהמפלגה שייכות לציבור, וכוחה נובעת אך ממנה. אז יש תקוה לשינוי.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 11 דצמבר 2018, 20:18

יעבץ כתב:אכן, אגודת ישראל שייכת לכל החסידיות הגדולות והקטנות כאחד.
וכל זמן שאישים או חוגים מסומים מרגישים בעלות עליה, אם מחמת היסטורית העבר (הסבא ר' מוישה, האמרי אמת בפולין וכו'), או מחמת תכונת השתלטות מולדת, וכדו'
אז כל שאר הציבור יניח להם לריב בינם ובין עצמם ולהצביע ברגלים.
אם ישכילו לתת הרגשה שהמפלגה שייכות לציבור, וכוחה נובעת אך ממנה. אז יש תקוה לשינוי.
מה שאתה מציע בעצם זה שלבוסטון תהיה נציגות וגור ששוה 25 אלף קולות תוותר לה על המקום בכנסת ....

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 11 דצמבר 2018, 21:16

לא נציגות, אבל איזה אפשרות בטוי. בנתיים אין שום התייחסות לקטנים. אני יודע ממקרים לא מעטים, בו איזה עסקן מחסידות קטנה הזדקק לסיוע, ונענה בזלזול.
אם היה איזה דרך בו הציבור יכל 'להעניש' את השלטנים, ולהעדיף את הנציגים העדיפים עליו (ולא המקורבים ל'צלחת') היה הציבור מרגיש שאכן המפלגה שייכת לו.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 11 דצמבר 2018, 22:13

יעבץ כתב:גור איבער אלעס...

אכן תגובה טבעית ומבקשת מחסיד המרגיש שהוא ואין בלתו.
באבירותו מוכן לותר על רבע קדנציה.

תמשיכו בדרך זו, ותבינו מדוע הציבור מצביע ברגלים.
הכל טוב ? אתה מוכן לענות עניינית ? נשמע לך הגיוני שאייכלר יושב ב 70 אחוז על קולות לא שלו , והוא סוגר בענייני הגיוס עם דגל או דרעי ? לי זה לא נשמע הגיוני , זכותה של בעלזא ללכת עם מי שבא לה , אבל אם אייכלר יושב על קהילות חסידויות הוא מחויב בראש ובראשונה אליהם , הוא צריך להתייעץ עם האדמור מבאיאן עם האדמור מנדבורנה עם האדמור מסרט וויזניץ ועוד , אחרת זה גזילה וגניבה , אני חושב שהבחירות לראשות עיריית ירושלים הם תמרור אזהרה ברור , נגמר עידן הפראיירים , ובעלז עם הרבע מנדט שלה צריכה להתעורר , שש שלוש , זה כאין וכאפס לעומת המכה שהם יכולים לחטוף .

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 11 דצמבר 2018, 22:16

אני חושב שליצמן ופרוש משתדלים לעדכן את כל האדמורים במועצת
איכלר ומוזס לא רלוונטים בנושא הם פשוט נגררים אחרי הנ''ל

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 11:42

טבי את אברהם משה בע"מ....

חיזרו לשטיבל, ומהר...
הקומנדט בדרך לפה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 11:46

אברהם משה כתב:תכלס היחידים שיש להם אלפון יחסית מעודכן מתשע"ז הם גור , בבעלזא ובשאר החסידויות חוששים מלחשוף את המספרים האמיתיים ? אני אישית חושב שלבעלז יש 3.5 עד 4 אלף משפחות , לוויזניץ (שניהם ביחד) מספר דומה , והאמת ? אני יכול להבין את בעלזא וויזניץ שמסתירים את הנתונים , נציגם אייכלר יושב על קדנציה שלמה ללא שום פרופורציה , נניח שיש לבעלז 4 אלף משפחות , נכפיל ונוסיף בני 18 נגיע ל 9000 קולות מקסימום , המודד למנדט בפעם הקודמת עמד על כמעט 35 אלף קולות , זאת אומרת לבעלזא מגיע בזכות ולא בחסד רבע מנדט (הפעם המודד יעלה עוד) ולגור שלוש רבעי המנדט , לא ראוי שנציגי בעלזא וויזניץ יעשו רוטציה עם נציגי חסידויות אחרות ? אייכלר כל הזמן מדבר שאגודה חייבת להקים איגוד קהילות חסידיות , סליחה מר אייכלר לפני זה , למה שלא תתן חצי קדנציה לחסיד באיאין שירגיש שהוא חלק מהמשחק ? או לחסיד נדבורנא ? למה שמוזס לא יתן חצי קדנציה לנציג סערט וויזניץ או צאנז ? אם לא יודעים מי יקבל מכל אותם חסידיות (ובצדק , אין מקום לכולם) אז שיעשו גורל , בכל מקרה המצב שבעלז וויזניץ יושבים על קדנציה שלמה כמו הקדנציה האחרונה חייב לעבור מן העולם , ואם תשאלו אותי איפה הביקורות על גור , אז כן , אני קורה לגור לתת רבע קדנציה לנציג חסידות אחרת , זה הדרך היחידה להגדיל את כוחה של אגודה , ולא שום דבר אחר .
ממשיך בדרכו ובדעותיו ההזויות, סלח לי על הביטוי...
בעלזא לא מסתירים כלום, יש אלפון מפורט עם כל השמות של כל חסידי בעלזא, כנ"ל וויז'ניץ וצאנז ועוד רבים...
רק מה, בבעלזא לא היה אחד שהדליף את הנתונים ממשרדי המוסדות...

ולגופם של דברים, פרוש נושא את דגל החסידויות האלו שציינת.
תן לי שם של קהילה גדולה ורצינית שמצביעה שאין לה יצוג.

ולגבי הפעילות של הח"כים, אדרבה, ישראל אייכלר מסייע להרבה קהילות קטנות, למשל שמעתי לאחרונה על סיוע שנתן לבאיאן, ויש עוד רבים, וכנ"ל כולם.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 12:13

גאליציינער כתב:
אברהם משה כתב:תכלס היחידים שיש להם אלפון יחסית מעודכן מתשע"ז הם גור , בבעלזא ובשאר החסידויות חוששים מלחשוף את המספרים האמיתיים ? אני אישית חושב שלבעלז יש 3.5 עד 4 אלף משפחות , לוויזניץ (שניהם ביחד) מספר דומה , והאמת ? אני יכול להבין את בעלזא וויזניץ שמסתירים את הנתונים , נציגם אייכלר יושב על קדנציה שלמה ללא שום פרופורציה , נניח שיש לבעלז 4 אלף משפחות , נכפיל ונוסיף בני 18 נגיע ל 9000 קולות מקסימום , המודד למנדט בפעם הקודמת עמד על כמעט 35 אלף קולות , זאת אומרת לבעלזא מגיע בזכות ולא בחסד רבע מנדט (הפעם המודד יעלה עוד) ולגור שלוש רבעי המנדט , לא ראוי שנציגי בעלזא וויזניץ יעשו רוטציה עם נציגי חסידויות אחרות ? אייכלר כל הזמן מדבר שאגודה חייבת להקים איגוד קהילות חסידיות , סליחה מר אייכלר לפני זה , למה שלא תתן חצי קדנציה לחסיד באיאין שירגיש שהוא חלק מהמשחק ? או לחסיד נדבורנא ? למה שמוזס לא יתן חצי קדנציה לנציג סערט וויזניץ או צאנז ? אם לא יודעים מי יקבל מכל אותם חסידיות (ובצדק , אין מקום לכולם) אז שיעשו גורל , בכל מקרה המצב שבעלז וויזניץ יושבים על קדנציה שלמה כמו הקדנציה האחרונה חייב לעבור מן העולם , ואם תשאלו אותי איפה הביקורות על גור , אז כן , אני קורה לגור לתת רבע קדנציה לנציג חסידות אחרת , זה הדרך היחידה להגדיל את כוחה של אגודה , ולא שום דבר אחר .
ממשיך בדרכו ובדעותיו ההזויות, סלח לי על הביטוי...
בעלזא לא מסתירים כלום, יש אלפון מפורט עם כל השמות של כל חסידי בעלזא, כנ"ל וויז'ניץ וצאנז ועוד רבים...
רק מה, בבעלזא לא היה אחד שהדליף את הנתונים ממשרדי המוסדות...

ולגופם של דברים, פרוש נושא את דגל החסידויות האלו שציינת.
תן לי שם של קהילה גדולה ורצינית שמצביעה שאין לה יצוג.

ולגבי הפעילות של הח"כים, אדרבה, ישראל אייכלר מסייע להרבה קהילות קטנות, למשל שמעתי לאחרונה על סיוע שנתן לבאיאן, ויש עוד רבים, וכנ"ל כולם.
למה שאייכלר לא יתן לפחות חצי קדנצייה לנציג חסידות אחרת? גם בנוגע לחוק הגיוס או חוקים אחרים , שילך לשאול את 70 אחוז קהילות חסידיות שהוא יושב על קולותיהם בכנסת , שיתייעץ עם רבותיהם , שיקים איגוד קהילות חסידויות , הוא צריך להקים את זה , וגם מוזס , חסידויות ששניהם ביחד שווים חצי מנדט , יושבים על קדנציה שלמה כל אחד , לא נתפס , תמשיכו ככה , נראה לאן נגיע .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 12:40

עניתי לך שיש להם את פרוש.

רעיון איגוד הקהילות החסידיות שייך לאייכלר שהוא זה שמדבר על כך פעם אחר פעם.
הוא דוחף לכך כל הזמן, מי שמעכב את ביצוע הדבר הם אלו שטוענים שכדאי לנציגם לוותר על רבע קדנציה או שזה שרבו הוא הכותל...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 13:01

גאליציינער כתב:עניתי לך שיש להם את פרוש.

הוא דוחף לכך כל הזמן, מי שמעכב את ביצוע הדבר הם אלו שטוענים שכדאי לנציגם לוותר על רבע קדנציה או שזה שרבו הוא הכותל...
תירוץ בשקל וחצי , אף אחד לא מפריע לו שום דבר , ועוד לפני זה תענה לי , למה שאייכלר לא יתן חצי קדנציה לנציג חסידות אחרת ? שיעשו גורל , זה יגרום יותר מכל דבר אחר לאותם קהילות חסידויות שהם חלק מהמשחק ולא סרח עודף , גם בחוק הגיוס , אין מצב שאייכלר מתאם עם דגל ותוקע סכין לאגודה , עם הרבע מנדט שלו זה בסדר , לא מעבר , אני חוזר שוב הבעלזערס צריכים להבין שתם עידן הפראיירים , ובמוקדם או במאוחר בהתנהלות הנוכחית הם ישארו ללא כלום , והבחירות לעיריית ירושלים יוכיחו .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 13:10

אענה לך בשפה שלך: תם העידן, אין לנו שום בעיה... נילך עם דגל התורה.
או למצער עם ש"ס, אתמול הגיע אריה דרעי לביקור ממושך בבית האדמו"ר.

אצלינו כל האופציות פתוחות... אנחנו לא טיפסנו על עצים גבוהים ואין לנו שום בעיה לסגור עם אף אחד...

אכן, הבחירות בירושלים הוכיחו את זה...
ראינו במעמדי הדלקת הנרות בחנוכה גם את בלומנשטוק וגם את נני - החבר שלך. גם אריה דרעי הגיע, ב"ה ואנחנו לא רואים בהם איום קיומי לשלומינו...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 13:12

ולגופם של דברים - לשאר האנשים דפה:
מטבע הדברים זה הולך שהקבוצות הגדולות מקבלות ייצוג והקטנות הולכים ביחד עם הגדולים.

את מי בדיוק אתה רוצה בכנסת ? שצאנז יקבלו 100 יום ואח"כ נדבורנא חודש וחצי ואח"כ קוז'מיר לשבועיים ??
תהיה הגיוני בבקשה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 13:25

גאליציינער כתב:ולגופם של דברים - לשאר האנשים דפה:
מטבע הדברים זה הולך שהקבוצות הגדולות מקבלות ייצוג והקטנות הולכים ביחד עם הגדולים.

את מי בדיוק אתה רוצה בכנסת ? שצאנז יקבלו 100 יום ואח"כ נדבורנא חודש וחצי ואח"כ קוז'מיר לשבועיים ??
תהיה הגיוני בבקשה...
עניתי לך כבר שיעשו הגרלה , או שיקחו כמה חסידויות בינוניות , ויעשו רוטציה ביניהם , פעם סלונים , פעם באיאין , ופעם צאנז וכ"ו , או הסדר אחר , אין מצב שהמצב הנוכחי ימשך , אם זה תלוי בי , שגם גור תתן חצי קדנציה לחסידות אחרת או לפחות רבע , זה יראה לכל השאר שהם גם חלק מהמשחק , ולא באים פעם בכמה שנים לנציג בעלזא שיתקע להם סכין בעיריית ירושלים או בכנסת , תבין , מיכל הלברשטאם בירושלים מחויב ב 100 אחוז לחסידים בירושלים , אם הוא נכנס לבד , הוא פשוט גנב וגזלן.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 דצמבר 2018, 13:27

תהיה הגיוני בבקשה...
כנראה שהתכוונת קוזמיר לשעתיים......

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 13:28

גאליציינער כתב:אענה לך בשפה שלך: תם העידן, אין לנו שום בעיה... נילך עם דגל התורה.

אצלינו כל האופציות פתוחות... אנחנו לא טיפסנו על עצים גבוהים ואין לנו שום בעיה לסגור עם אף אחד...

ראינו במעמדי הדלקת הנרות בחנוכה גם את בלומנשטוק וגם את נני - החבר שלך. גם אריה דרעי הגיע, ב"ה ואנחנו לא רואים בהם איום קיומי לשלומינו...
אין לי שום בעייה שתלכו עם דגל או ש"ס , אני בעד , אתה חושב שדגל או ש"ס יתנו לכם נציגות בירושלים או בכנסת כמו שאתם מקבלים עכשיו ? אתה חי בסרט , ואם כן , אז אדרבה כפי שאמרתי , אני מאוד בעד .

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 דצמבר 2018, 13:30

אברהם משה כתב:
גאליציינער כתב:
למוזס ואייכלר אין שום בעיה עם המקום הגזול שלהם שלדבריכם 70% שייך לקולות חסידוית אחרות מהסיבה הפשוטה שהגונב מהגנב פטור והמקומות שלהם מימלא גזולים מדגל התורה......

]

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 13:48

אברהם משה כתב:
גאליציינער כתב:אענה לך בשפה שלך: תם העידן, אין לנו שום בעיה... נילך עם דגל התורה.

אין לי שום בעייה שתלכו עם דגל או ש"ס , אני בעד , אתה חושב שדגל או ש"ס יתנו לכם נציגות בירושלים או בכנסת כמו שאתם מקבלים עכשיו ? אתה חי בסרט , ואם כן , אז אדרבה כפי שאמרתי , אני מאוד בעד .
ש"ס כבר הבטיחו את זה, יותר מפעם אחת.
אולי היום - לאחר עידן הגר"ע יוסף זצ"ל זה כבר לא יהיה, אבל בזמנו דיברו על זה כמה פעמים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 13:49

פך שמן כתב:

תהיה הגיוני בבקשה...
כנראה שהתכוונת קוזמיר לשעתיים......
התכוונתי להסביר לו מה התוצאה של ההזיה שלו...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 12 דצמבר 2018, 13:50

המקום של בעלזא הוא בכלל נתון לויכוח אם שייך לדגל או לאגודה.

הרב שך הבטיח את המקום השני לבעלזא, האדמור רצה שיקחו רק את השלישי.

אגב, בב"ב בעלזא יושבת על המקום של דגל.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 13:51

אברהם משה כתב:

תהיה הגיוני בבקשה...
עניתי לך כבר שיעשו הגרלה , או שיקחו כמה חסידויות בינוניות , ויעשו רוטציה ביניהם , פעם סלונים , פעם באיאין , ופעם צאנז וכ"ו , או הסדר אחר , אין מצב שהמצב הנוכחי ימשך , אם זה תלוי בי , שגם גור תתן חצי קדנציה לחסידות אחרת או לפחות רבע , זה יראה לכל השאר שהם גם חלק מהמשחק , ולא באים פעם בכמה שנים לנציג בעלזא שיתקע להם סכין בעיריית ירושלים או בכנסת , תבין , מיכל הלברשטאם בירושלים מחויב ב 100 אחוז לחסידים בירושלים , אם הוא נכנס לבד , הוא פשוט גנב וגזלן.
איזה סכין תקעו לך הנציגים של בעלזא ??

אני יודע על כמה וכמה סכינים שתקעו הגערערס לבעלזא, בבחירות האחרונות זה היה בקרית גת ואשדוד, אילמלא עמידתם האיתנה של נציגי בעלזא אזי בערים האלו היו היום כל החרדים בעיר מתחת לגלגלים...
תגידו קודם תודה על שהצלנו אתכם בשני הערים האלו.

אם אתה רוצה עוד דוגמאות, יש לי למכביר...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 13:52

ועוד, החסידים בירושלים הם לא רק גערערס...
גם חסידי בעלזא גרים בירושלים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 14:02

פך שמן כתב:
אברהם משה כתב:
גאליציינער כתב:
למוזס ואייכלר אין שום בעיה עם המקום הגזול שלהם שלדבריכם 70% שייך לקולות חסידוית אחרות מהסיבה הפשוטה שהגונב מהגנב פטור והמקומות שלהם מימלא גזולים מדגל התורה......

]
אגודה בארצי שווה 100 אלף קולות ברזל , אם תעשה חשבון כמה הם קיבלו בבחירות האחרונות , ולטעמי יותר , במיוחד אם ירוצו בנפרד , כך שלאגודה בארצי מגיע 3 מנדטים ואולי 4 בזכות ולא בחסד , ואף אחד לא עושה טובה להם.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 14:07

א יודעלע כתב:המקום של בעלזא הוא בכלל נתון לויכוח אם שייך לדגל או לאגודה.

תגיד לי אתה הוזה ? או שעדיין לא התעוררת מהבחירות האחרונות ? אם יש לי לקח מהבחירות האחרונות , זה שהחסידים צריכים לדאוג קודם כל לחסידים , מהחסידויות הגדולות עד לחסידיות הכי קטנות , אם אני אייכלר , אני רושם לי רשימה של חסידויות , שמהיום והלאה כל שבועיים או כל חודש אני נכנס לעדכן את אדמורם בכל העניינים הציבוריים , ומתחשב בדעתם , ממנה נציגי קשר בחסידויות השונות , וכן על זה הדרך , רק ככה אגודת ישראל והחסידים יגדלו ויתחזקו , אוי ואבוי אם במקום זה בעלזא למשל בעניין הגיוס תלך נגד דעתם של מרבית החסידויות , או שהלברשטאם בירושלים יכנס לבד , בצורה הזאת עוד נתגעגע לשש , שלוש , מעתה והלאה ליטאים דואגים לליטאים , חסידים לחסידים , אין אופציה אחרת.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 12 דצמבר 2018, 14:48

אברהם משה כתב:

תגיד לי אתה הוזה ? או שעדיין לא התעוררת מהבחירות האחרונות ? אם יש לי לקח מהבחירות האחרונות , זה שהחסידים צריכים לדאוג קודם כל לחסידים , מהחסידויות הגדולות עד לחסידיות הכי קטנות , אם אני אייכלר , אני רושם לי רשימה של חסידויות , שמהיום והלאה כל שבועיים או כל חודש אני נכנס לעדכן את אדמורם בכל העניינים הציבוריים , ומתחשב בדעתם , ממנה נציגי קשר בחסידויות השונות , וכן על זה הדרך , רק ככה אגודת ישראל והחסידים יגדלו ויתחזקו , אוי ואבוי אם במקום זה בעלזא למשל בעניין הגיוס תלך נגד דעתם של מרבית החסידויות , או שהלברשטאם בירושלים יכנס לבד , בצורה הזאת עוד נתגעגע לשש , שלוש , מעתה והלאה ליטאים דואגים לליטאים , חסידים לחסידים , אין אופציה אחרת.
מה נראה לך אייכלר הוא משועמם במשרה מלאה להתחיל לעבור אצל אדמורים
ועוד להתחשב בדעתם הוא לא יגמור עם זה .

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 14:57

ירושלים של מעלה כתב:
אברהם משה כתב:

למה לא ? אז פעם בחודשיים , ולמה ללכת רחוק , הנה עכשיו בעניין הגיוס , שיתייעץ עם האדמור מטשרנוביל לדוגמה , או האדמור מדראג , שיראה להם שהם חלק מהמשחק , והאמת יתחשב בדעתם , זה אפשרי ורצוי מאוד , אייכלר אדם חרוץ ומוכשר מאוד , ובעניין הזה אין מתאים ממנו.

סמל אישי של משתמש
גליציא

נושא שלא נקרא על ידי גליציא » 12 דצמבר 2018, 15:29

אברהם משה כתב:
גאליציינער כתב:עניתי לך שיש להם את פרוש.

תירוץ בשקל וחצי , אף אחד לא מפריע לו שום דבר , ועוד לפני זה תענה לי , למה שאייכלר לא יתן חצי קדנציה לנציג חסידות אחרת ? שיעשו גורל , זה יגרום יותר מכל דבר אחר לאותם קהילות חסידויות שהם חלק מהמשחק ולא סרח עודף , גם בחוק הגיוס , אין מצב שאייכלר מתאם עם דגל ותוקע סכין לאגודה , עם הרבע מנדט שלו זה בסדר , לא מעבר , אני חוזר שוב הבעלזערס צריכים להבין שתם עידן הפראיירים , ובמוקדם או במאוחר בהתנהלות הנוכחית הם ישארו ללא כלום , והבחירות לעיריית ירושלים יוכיחו .
קשוט עצמך תחילה ואח"כ קשוט אחרים...
מקודם תשכנע את ליצמן שיפרוש לרבע קדנציה ויתן את המקום שלו לבאבוב למשל, ואחר כך נתווכח אם על אייכלר ומוזס לעשות זאת ג"כ על חצי קדנציה.
רק מה? קל מאוד לדבר גבוהה-גבוהה כשזה נוגע לאחרים...

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 12 דצמבר 2018, 15:48

אברהם משה כתב:
ירושלים של מעלה כתב:
אברהם משה כתב:

למה לא ? אז פעם בחודשיים , ולמה ללכת רחוק , הנה עכשיו בעניין הגיוס , שיתייעץ עם האדמור מטשרנוביל לדוגמה , או האדמור מדראג , שיראה להם שהם חלק מהמשחק , והאמת יתחשב בדעתם , זה אפשרי ורצוי מאוד , אייכלר אדם חרוץ ומוכשר מאוד , ובעניין הזה אין מתאים ממנו.
אמרת פעם בשבועיים - חודש ללכת לכל האדמורים

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 16:12

על זה הוא הסכים להתפשר שהוא ייאלץ להתרוצץ רק אחד לחודשיים...
איזה אבירות ונדיבות...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 16:12

לדעתי אני חושב שכל האדמו"רים הם לא במשחק הזה שאברהם משה חושב לשחק...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 16:33

ירושלים של מעלה כתב:
אברהם משה כתב:
ירושלים של מעלה כתב:
אברהם משה כתב:

אמרת פעם בשבועיים - חודש ללכת לכל האדמורים
אל תתפוס אותי במילה , אני מתכוון ללכת יותר לאדמורים שונים , לכבד את דעתם , לשאול עם הם צריכים עזרה , וכ"ו , יש הרבה מה לעשות , פרוש עושה את זה בצורה יפה , ליצמן ואייכלר יכולים לעשות יותר .

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 16:35

גאליציינער כתב:לדעתי אני חושב שכל האדמו"רים הם לא במשחק הזה שאברהם משה חושב לשחק...
אני גם לא במשחק הקונספירטיבי שאתה חי בו , שכח מזה , אין לי דבר נגד בעלזא , להיפך .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 דצמבר 2018, 17:07

אברהם משה כתב:
גאליציינער כתב:לדעתי אני חושב שכל האדמו"רים הם לא במשחק הזה שאברהם משה חושב לשחק...
אני גם לא במשחק הקונספירטיבי שאתה חי בו , שכח מזה , אין לי דבר נגד בעלזא , להיפך .
אין לך כלום נגדם, אתה רק מדבר וכותב נגדם...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 12 דצמבר 2018, 17:07

אני פה כתב:שבוע שעבר היה כינוס בבני ברק של נציגי "חמישים" קהילות להביע הוקרה לזייברט, זייברט באמת עזר לכולם, צריכים להפוך את זה למשהו יותר רשמי של נציגי קהילות באגודה שיתאספו פעם בחצי שנה וכו' ממש לא סוף העולם.

https://ladaat.co/archives/16799
אכן זייברט הוא דוגמא טובה לכך , אפילו עסקני סאטמר שבדרך כלל לא מתערבים בפוליטיקה השתתפו בכנס , גם פרוש באלעד , ורובינשטיין בביתר עוזרים לכל הקהילות החסידויות , צריך לחזק את זה , כפי שאני רואה את המצב כרגע , האחדות החסידית נשמרת בכל הערים , אין עיר אחת שחלק נכנסו לקואליציה , וחלק לא , הכל באחדות .

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 12 דצמבר 2018, 17:13

שימו לב להכותרת

שלח תגובה