תם עידן נתניהו?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: תם עידן נתניהו?

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 מרץ 2019, 23:32

עמית סגל: לאחר קריאה נוספת, סעיף האישום נגד נתניהו בתיק 2000 נראה הזוי במיוחד

לאחר קריאה נוספת, סעיף האישום נגד נתניהו בתיק 2000 נראה הזוי במיוחד. לפי גרסת היועמש עצמו, נתניהו תכנן לתקוע את חוק ישראל היום, הציג מצג שווא בפני מוזס ועל כך מואשם במרמה והפרת אמונים כלפי... מוזס. אם הקשקוש המופרך הזה שורד שימוע זה יהיה אחד הזיכויים המהדהדים בביהמש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 מרץ 2019, 23:43

כדאי לקרוא באמת את עמוד 37 מהכתב אישום הזוי ברמות.

מנדבליט מודה שנתניהו עשה למוזס תרגיל ולא התכוון להטיב עימו ובכל זאת זה נקרא הפרת אמונים כי בזה השפיע על מוזס לכתוב עליו בצורה חיובית בזמן בחירות...

ממש צדיק בסדום.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 מרץ 2019, 00:15

אני פה כתב:סך הכל המשטרה השקיעה מאות מילוני שקלים להפיל את נתניהו והפילה את כל קרוביו וחתמו איתם על עדי מדינה כדי שילשינו משהו על נתניהו ואם אחרי הכל זה מה שהם מצאו עליו אז תאמינו לי שהוא "צדיק". אם היו עושים את ה על יאיר לפיד ודומיו הם היו מוצאים דברים הרבה יותר גרועים...
המשטרה השקיעה מיליונים להפיל את נתניהו..
תגיד לי,אתה הזוי?
אין פשיעה במדינה?
אין כאן שום דבר?
שכל מגמתה של המשטרה היא להפיל את נתניהו,
וכי לסדום היינו לעמורה דמינו?
אדם שפשע צריך לשלם את המחיר,
כולם שקרנים ורק נתניהו צודק?
אנשים כאן במדינה השתגעו לגמרי...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 00:21

אם זה מה שמצאו עליו אחרי שהחברים הכי טובים נהיו שונאים שלו וגילו כל מה שיש להם בשביל להציל את עורם אז הוא צדיק במובן הפלילי.

זה דבר ידוע שחוקרי המשטרה מקבלים יוקרה אחרי שהם מצליחים לדוג דג שמן.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 מרץ 2019, 00:25

חויזר כתב:
אני פה כתב:סך הכל המשטרה השקיעה מאות מילוני שקלים להפיל את נתניהו והפילה את כל קרוביו וחתמו איתם על עדי מדינה כדי שילשינו משהו על נתניהו ואם אחרי הכל זה מה שהם מצאו עליו אז תאמינו לי שהוא "צדיק". אם היו עושים את ה על יאיר לפיד ודומיו הם היו מוצאים דברים הרבה יותר גרועים...
המשטרה השקיעה מיליונים להפיל את נתניהו..
תגיד לי,אתה הזוי?
אין פשיעה במדינה?
אין כאן שום דבר?
שכל מגמתה של המשטרה היא להפיל את נתניהו,
וכי לסדום היינו לעמורה דמינו?
אדם שפשע צריך לשלם את המחיר,
כולם שקרנים ורק נתניהו צודק?
אנשים כאן במדינה השתגעו לגמרי...
איפה אתה חי?
תברר כמה כסף וכמה שעות חקירה והבטחות שוחד לעדי מדינה וכו' וכו' השקיעו כדי להפליל את נתניהו.
לא אמרו שהוא לא עשה כלום (גם זה לא בטוח) אבל אמרו שחיפשו אותו בנרות כמו שלא חיפשו אף אחד במדינה, ואם כל אזרח במדינה היה מקבל כזה מעקב מדוקדק ורדיפה אישית כמוהו לא היה לך מנין אנשים מחוץ לבתי הכלא.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 מרץ 2019, 00:27

אני פה כתב:אם זה מה שמצאו עליו אחרי שהחברים הכי טובים נהיו שונאים שלו וגילו כל מה שיש להם בשביל להציל את עורם אז הוא צדיק במובן הפלילי.

זה דבר ידוע שחוקרי המשטרה מקבלים יוקרה אחרי שהם מצליחים לדוג דג שמן.
אותם סיפורי בדים על דרעי,
רדיפה על רקע עדתי,
נו באמת..

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 00:36

הכל התחיל עם רכילויות של כתב איש שמאל על ארי הרו ראש לשכת ראש הממשלה והחוקרים אמרו לו או שאתה נותן משהו על ראש הממשלה או שאנחנו מרסקים לך את החיים והאדם הזה עבר משבר והתגרש, ואצלו מצאו את הקלטות של מוזס. וכו' וכו'.
לא היה כאן משהו שחשדו מראש בראש הממשלה זה היה משהו תפור עם התקשורת.

לגבי דרעי זה ברור לכל אחד שזה היה מעשה מכוון להוריד אותו כי פיחדו מהמהפכה שעשה אצל הספרדים בכירי הפרקליטות הודו בזה. אלא שאצל דרעי זה לא היה קשה למצוא...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 03:14

האמירה הזו, הנכונה, כי כל מטרת הסאגה המשפטית
הבודקת בקפדנות בחורין ובסדקין של מעשי נתניהו היא אך
ורק כדי להסיר את נתניהו מכס ראשהממשלה, מוצאת תימוכין
בדבריה של עו"ד באומהורן, בכירה לשעבר בפרקליטות
המדינה. דבריה המקוממים לא זכו משום מה להד המתבקש.
היא נשאלה האם לפי הבנתה יכלול כתב האישום נגד נתניהו
סעיף שוחד, או משהו מצומק יותר. והיא ענתה את כל האמת
כמסיחה לפי תומה: "זה תלוי אם נתניהו יהיה ראש הממשלה
או לא. במידה וייבחר העבירה תהיה שוחד. אם נתניהו לא
יהיה ראש הממשלה אז הקצב של התיק הוא אחר והענין בתיק
הוא אחר. אז כבר אף אחד לא ירוץ לשום מקום. אם ייבחר, זה
יימשך בסדר הדברים הרגיל".

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 מרץ 2019, 03:21

אני פה כתב:האמירה הזו, הנכונה, כי כל מטרת הסאגה המשפטית
הבודקת בקפדנות בחורין ובסדקין של מעשי נתניהו היא אך
ורק כדי להסיר את נתניהו מכס ראשהממשלה, מוצאת תימוכין
בדבריה של עו"ד באומהורן, בכירה לשעבר בפרקליטות
המדינה. דבריה המקוממים לא זכו משום מה להד המתבקש.
היא נשאלה האם לפי הבנתה יכלול כתב האישום נגד נתניהו
סעיף שוחד, או משהו מצומק יותר. והיא ענתה את כל האמת
כמסיחה לפי תומה: "זה תלוי אם נתניהו יהיה ראש הממשלה
או לא. במידה וייבחר העבירה תהיה שוחד. אם נתניהו לא
יהיה ראש הממשלה אז הקצב של התיק הוא אחר והענין בתיק
הוא אחר. אז כבר אף אחד לא ירוץ לשום מקום. אם ייבחר, זה
יימשך בסדר הדברים הרגיל".
ברור שאינו דומה אזרח מן השורה לראש ממשלה מכהן,לא צריך להיות עו''ד בכדי להבין.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 מרץ 2019, 11:20

אני פה כתב:עמית סגל: לאחר קריאה נוספת, סעיף האישום נגד נתניהו בתיק 2000 נראה הזוי במיוחד

לאחר קריאה נוספת, סעיף האישום נגד נתניהו בתיק 2000 נראה הזוי במיוחד. לפי גרסת היועמש עצמו, נתניהו תכנן לתקוע את חוק ישראל היום, הציג מצג שווא בפני מוזס ועל כך מואשם במרמה והפרת אמונים כלפי... מוזס. אם הקשקוש המופרך הזה שורד שימוע זה יהיה אחד הזיכויים המהדהדים בביהמש.
המשך של עמית סגל:
כל מי שהיה כאן ב-2015 זוכר שנתניהו לא זכה ליחס מלטף ממוזס. ובקיצור רמאי מרמה רמאי, ולהפך. זה כמעט נאמר במפורש בהחלטת היועץ. הוא רצה לסגור את התיק אך מול 21 מ-22 הנוכחים בחדר שדרשו שוחד, לא היה אמיץ מספיק ללכת עד הסוף והתוצאה - ערבוב בין תה וקפה שלא ירצה איש מהנוכחים ולא יחזיק מים
ההחלטה הזו נראית כמו החלטת סגירה שאליה הוצמדה במהדק סיכות ברגע האחרון החלטה על העמדה לדין. התוכן לא מתחבר למסקנה.

כמו כן: אתרגש מאוד מהטענה שנתניהו צריך לעמוד לדין כי לא דיווח על הצעת שוחד, ביום שבו אסתר חיות והילה גרסטל יעמדו לדין בסעיף דומה. משום מה התיק שעסק בשתיהן נסגר כששתיהן אפילו לא נחקרו באזהרה

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 11:21

ועוד הפרשנים אמרו שתיק 2000 הוא הכי מוצק....

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 מרץ 2019, 11:23

אדם גולד :
טוב, סיימתי את כתב החשדות. אכתוב בהרחבה כשיזדמן, אבל כמה הערות קצרות לשעת ליל מאוחרת ולפני יציאה לנוהל סופש
(אמלק - משפטית, בצורה נקיה, אין הרבה בשר ובטח לא אקדח מעשן לגבי יסוד נפשי של נתניהו.)
1. קודם כל צריך לציין שלצד הפירוט העובדתי המושקע, רמה מאוד נמוכה של כתיבה וטיעון. אם תרצו, היועץ כלבלר (תגידו מה שתגידו, אבל שי ניצן לפחות ליטיגטור מחונן)
2. הנקודה המרכזית מבחינתי – אין אקדח מעשן ואין ראיית זהב בנוגע ליסוד הנפשי של נתניהו. אפילו לא משהו שמתקרב לזה. מה שהודלף זה מה שיש וזה לא המון.

3. בשורה התחתונה, מבחינה משפטית נקייה, אם יגיע לפסק דין חלוט נשאר עם ההערכה המקורית שלי מהפוסט בעניין לפני שנה.-
1000 ו-2000 כלום, 4000 הפרת אמונים.

4. אגב, בכל מקרה, אם יהיה פסק דין זה יגמר בעליון. קייס משפטי עם מעט מאד מחלוקת עובדתית (בעיקר בשוליים של התמורה ב4000)

5. האם הבחינה משפטית בעליון אכן תהיה נקייה? גבולי מאד. רק נזכיר שמזוז כבר הצהיר בעבר, בהקשר אחר, שהעליון "חייב להיות רגיש למחיר הנלווה לביקורת השיפוטית שלו על היועמ"ש" ושחייבים לשקלל את המחיר של המעמד הציבורי של היועץ. האם השופטים יצליחו להתעלם מהמשמעות הדרמטית של זיכוי על הפרקליטות ומוסד היועץ? לא הייתי בונה על זה.

6. תיק 1000 זו בדיחה (מבחינה משפטית, מבחינת התנהלות מאכזב). נתניהו קיבל את המתנות ברציפות מ2003, השת"פ של מילצ'ן לא מאפיין התנהלות פלילית, המעורבות של פאקר נטול האינטרסים צובעת את פרקטיקת המתנות בצבע חברי מובהק (למה שפאקר ישלם 230 אש"ח לקידום עסקי מילצ'ן?), הפעילות של נתניהו 'בניגוד עניינים' זניחה והתזה של מעורבות של עשרות נהגים מתווכים וסוחרים באקט כביכול פלילי שאמור להתנהל במחשכים די מגוחכת.

7. על 2000 כתבתי כבר. זה או שוחד או כלום. מנדלבליט חשב שכלום בגלל ההקלטה אבל ברא. יצור כלאייםמוזר של הפרת אמונים כי כביכול נתניהו היתל במוזס, מטופש ומגוחך ובעיקר מעיד על כך שמנדלבליט מוכן להתבזות מאימת ניצן ובן ארי.

8. ואחרי הכל תיק 4000 זה הסיפור כאן (גם לשיטת היועץ, לפי הנפח). גם כאן ברמה הציבורית התנהלות מבאסת למדי אבל אנחנו מדברים על משפט פלילי. האם האחריות הפלילית של נתניהו לשוחד הוכחה מעבר לספק סביר?
ממש לא, אפילו לא במאזן הסתברויות.

9. קודם כל ליועץ יש שתי משוכות סף לא פשוטות. אכיפה בררנית, כמובן, ועצם התזה המאד חדשנית של סיקור חיובי כשוחד. נרחיב בהזדמנות אבל התקדימיות הזו מתאימה למאמר בכתב עת, לא להדחה פלילית של ראש ממשלה מכהן.

10. נגיד שעברנו את זה. כעת צריך לחצות דיון מגה-מורכב על טיב ההתערבות הרגולטורית (תמורה) ומהצד השני על הסיקור של וואלה כלפי נתניהו(מתת). יודעים מה? אין לי זמן או מקום אז נגיד שעברנו גם את שני אלה.

11. אבל מתת ותמורה זה לא מספיק. החוליה החשובה והחלשה כאן היא הקשר הסיבתי בין המתת והתמורה. בית המשפט חייב להשתכנע מעבר לספק סביר שאין כאן סתם רגולטור שמתחנף ולא רוצה שהעובדים ההיפסטרים-שמאלנים שלו יסבכו אותו עם השר הממונה בתקופה רגישה. אלא דווקא עסקת שוחד. ולזה כמעט ואין רמז בכתב החשדות.

12. כי אם הכל חלק מעסקה למה נתניהו ושליחיו לא משתמשים בזה בלחצים על אלוביץ'? להפך, שוב ושוב נתניהו ושליחיו מתחננים ומעירים כשאלוביץ' מתחמק ואף מסרב.השקלא וטריא הזו מתנהלת כמו ויכוח, לא כמו עסקת שוחד *מוסכמת* של מיליארד שקל.

13. ושוב, כמו ב1000 ו-2000 ההתנהלות הפומבית של העסק פשוט לא מתיישבת עם כוונה פלילית ועם שוחד שלא סתם מתאפיין במעטפות וחשאיות מוחלטת. אם זו אכן עסקת שוחד אפלולית בהיקף של מיליארד שקל, איזה אידיוט יבצע אותה בצורה קבועה, רציפה, גלויה, במשך שנים, באמצעות עשרות שליחים מגה-שמאלנים, ששונאים את נתניהו עדים לעסקה ומבצעים בעצמם את השוחד? אפשר אולי להתווכח אם נתניהו מושחת אבל בטח לא אדיוט.

14. ועוד נקודה חזקה: אם הייתה עסקה, למה יהודי מבוגר כמו אלוביץ' מסרב לשיטתיות בעסקת טיעון תמורת הסגרת נתניהו? למה שלא יגיד שנתניהו לחץ אותו ויציל את עצמו, את בנו ואת רכושו המחולט? ההתעקשות הזו לעומת המשקל המועט של עדי המדינה המפוקפקים משמעותית בנסיבות התיק
זה פשוט לא מספיק לשוחד. אמנם ניתן להרשיע בשוחד גם על בסיס מארג יצוק של ראיות נסיבתיות אבל בית המשפט העליון קבע בעבר שזה אפשרי במצב מאד ספציפי - "ובלבד שאלה (הראיות הנסיבתיות) מובילות למסקנה *היחידה* האפשרית בדבר אשמתו".
האם זו אכן המסקנה היחידה? האם אין כאן עוד מסקנה סבירה של חנופה כללית לרגולטור?! קשה מאד להגיע לתוצאה כזו.

15. נשארנו עם ניגוד עניינים, שלהערכתי מבחינה עובדתית בנסיבות מסוימות בהחלט יכול להעמיד מו"ה. צריך אמנם לראות כתב הגנה אבל לכאורה הדיון לגבי פעולות שלטוניות שבוצעו בניגוד עניינים והסתרת הקשר עם אלוביץ' מעמיד קייס סביר לגמרי.

אבל לפחות מבחינה משפטית זה בערך הכל..כל השאר עושה רושם חזק מאוד של מסע ציד ויחס לא הוגן לנתניהו

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 מרץ 2019, 11:25

עו"ד אורי קורב, התובע במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, התייחס לכתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "אלה בדיוק התיקים ששימועים יכולים לשנות בהם". בריאיון לאולפן ynet הוסיף כי "כשקוראים את כתב החשדות הזה מזהים בו הרבה נקודות חוזק וגם נקודות תורפה. משפט כזה אם הוא יתנהל ייקח שנים - בין ארבע לשש שנים"

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 11:30

אבישי גרינצייג, מעריב
לאחר שעיינו בו במהלך סוף השבוע, פרקליטי נתניהו מביעים שביעות רצון רבה מכתב החשדות שהעביר להם ביום חמישי האחרון היועץ המשפטי לממשלהאביחי מנדלבליט. לדבריהם, תיק 2,000 התפוגג ונותר על בלימה. לטענתם, אחרי הטענות שלהם בשימוע לא יישאר מהתיק הזה כלום. תיק 1000 לא חמור ויהיה קשה ללכת איתו עד הסוף. בהקשר זה הם מציינים את תיק המעונות שהפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה, ונשיא בית המשפט השלום בירושלים שלח את הצדדים מיד לגישור פלילי שהציע לסיים את התיק בלי הרשעה במרמה והפרת אמונים.

לגבי תיק 4000, טוענים הפרקליטים כי מדובר בתיק תקדימי שמנסה לקבוע נורמה בדיעבד שלא נמצא לה מקום בשום מדינה אחרת. לטענתם, זהו "תיק חרפה", שטענת השוחד בו לא תחזיק מעמד. עוד הם טוענים כי הורדת סעיף השוחד מתיק 2000 תסייע להם להוריד בהמשך גם את סעיף השוחד מתיק 4000.

"בלי שהתחלנו בכלל לפרוס את טענותינו, ירדו 2/3 מסעיפי השוחד, חרף המלצות המשטרה ופרקליט המדינה. זה אומר הכל על איכות התיקים והחשדות", אומרים בסביבת נתניהו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 11:39

כפי שמסתמן תיק 2000 לא יגיע כלל לבית משפט. תיק 1000 ו4000 נתניהו אם יבחר יעדיף ללכת לעיסקת טיעון של מרמה והפרת אמונים בתיק 4000 שיכול להיגמר בין עבודות שירות ומאסר על תנאי לבין מאסר של עד שנה. ומשהו מינורי על תיק 1000 כמו קנס. השאלה הגדולה האם בית המשפט יטיל עליו קלון שזה אומר פרישה מהחיים הפוליטיים. לא מסתבר שינהל משפט מתוך כסא ראש הממשלה, גם כחלון (וגם בג"ץ) לא יתנו לו.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 12:23

משולש כתב:אלו שיודעים את הרדיפות של נתניהו נגד הציבור החרדי כשר אוצר מתקשים לסלוח לו על זה.
אמנם אין לנו עכשיו ראש ממשלה עדיף ממנו, אז נירק ונכניס פתק.
אכן, אלו שמצביעים [או רוצים להצביע] ליכוד הם בעיקר צעירים שלא זוכרים את השנים ההם.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 12:24

על יאיר לפיד אולי לא היו מוצאים כלום.
כי על בן אדם שלא עשה כלום בחיים שלו אי אפשר לטפול כלום...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 12:25

אני פה כתב:כפי שמסתמן תיק 2000 לא יגיע כלל לבית משפט. תיק 1000 ו4000 נתניהו אם יבחר יעדיף ללכת לעיסקת טיעון של מרמה והפרת אמונים בתיק 4000 שיכול להיגמר בין עבודות שירות ומאסר על תנאי לבין מאסר של עד שנה. ומשהו מינורי על תיק 1000 כמו קנס. השאלה הגדולה האם בית המשפט יטיל עליו קלון שזה אומר פרישה מהחיים הפוליטיים. לא מסתבר שינהל משפט מתוך כסא ראש הממשלה, גם כחלון (וגם בג"ץ) לא יתנו לו.
איפה מסתמן ככה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 מרץ 2019, 12:27

גאליציאנער כתב:
אני פה כתב:כפי שמסתמן תיק 2000 לא יגיע כלל לבית משפט. תיק 1000 ו4000 נתניהו אם יבחר יעדיף ללכת לעיסקת טיעון של מרמה והפרת אמונים בתיק 4000 שיכול להיגמר בין עבודות שירות ומאסר על תנאי לבין מאסר של עד שנה. ומשהו מינורי על תיק 1000 כמו קנס. השאלה הגדולה האם בית המשפט יטיל עליו קלון שזה אומר פרישה מהחיים הפוליטיים. לא מסתבר שינהל משפט מתוך כסא ראש הממשלה, גם כחלון (וגם בג"ץ) לא יתנו לו.
איפה מסתמן ככה ??
בחלומותיהם של עיתונאי הימין.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 12:35

חויזר כתב:
גאליציאנער כתב:
איפה מסתמן ככה ??
אני מבין שאני פה ציטט את זה מאנשהו, לכן אני שואל מאיפה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 מרץ 2019, 12:46

גאליציאנער כתב:
חויזר כתב:
גאליציאנער כתב:
איפה מסתמן ככה ??
אני מבין שאני פה ציטט את זה מאנשהו, לכן אני שואל מאיפה.
אחד מעיתונאי הימין העלובים.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 מרץ 2019, 12:57

הבוקר בתגובה לסיפור של דוב גילהר אודות הראיון עם נתניהו בוואלה,
סיפר ינון מגל כי בבחירות 99 התראיין אהוד ברק לאולפן שישי למגישים גדי סוקניק ועמנואל רוזן,
העורך ומנכל חברת החדשות שלום קיטל לא אהב את התוצאה והורה לצלם שוב את הראיון עם ברק.
סוקניק ורוזן ערכו טייק נוסף ששודר, והראיון הראשון נגנז

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 12:58

שיך כתב:הבוקר בתגובה לסיפור של דוב גילהר אודות הראיון עם נתניהו בוואלה,
סיפר ינון מגל כי בבחירות 99 התראיין אהוד ברק לאולפן שישי למגישים גדי סוקניק ועמנואל רוזן,
העורך ומנכל חברת החדשות שלום קיטל לא אהב את התוצאה והורה לצלם שוב את הראיון עם ברק.
מה היה הסיפור בראיון של נתניהו בוואלה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 מרץ 2019, 13:01

גאליציאנער כתב:
שבוע לפני בחירות 2015: מגיש וואלה דב גילהר מפוצץ ראיון עם נתניהו ולא מוכן לערוך ראיון נוסף לבקשת חפץ. נתניהו וחפץ מקבלים את הראיון המלא לידיהם ועורכים אותו בעצמם. אלוביץ לישועה: "החבר רוצה מה שביקש – אחרת לא ישודר"

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 מרץ 2019, 13:01

גאליציאנער כתב:
ביום 2015.3.11 ,ימים ספורים לפני מועד בחירות 2015 ,ראיין כתב וואלה, דב גלהר,
את מר נתניהו, לאחר תקופה ארוכה בה לא התראיין מר נתניהו לכלי התקשורת.
בסיום הריאיון עזב מר נתניהו את החדר בזעם, גער במר אלוביץ' על אופן ניהול
הריאיון ואף דרש לבצע את הריאיון מחדש או למנוע את שידורו. בעקבות דרישת מר
נתניהו, התחייב מר אלוביץ' שלא לשדר את הריאיון ללא אישור נתניהו, ואף העביר
אותו למר נתניהו ולנציגו, חפץ, לצורך קבלת הוראות עריכה לראיון בהתאם רצונו
של מר נתניהו. כתוצאה מכך נדחה פרסומו של הריאיון, אף על פי שהיה מדובר
בפרסום בעל ערך חדשותי גבוה, ואף על פי שעקב כך ראיונות של מר נתניהו לכלי
תקשורת אחרים פורסמו והקדימו את "וואלה" בעניין זה. הריאיון שפורסם בסופו
של דבר ביום 15.3.13 נערך וצונזר בהתאם להוראותיו של מר נתניהו. מעורבות מר
נתניהו וחפץ בעריכת הריאיון הוסתרה מעיתונאי "וואלה" ומעורכיו.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 מרץ 2019, 13:03

מצורף כתב החשדות
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 13:30

גירסת אלוביץ:

נ.ב אלוביץ יכל בקלות לצאת מהסיפור אם היה חותם על עד מדינה אך מתעקש שהכל עלילה. והוא נשאר בלי שקל בכיס.

על תחילת הקשר עם נתניהו: "זה החל לפני 20 שנה, כששאול תרם למיזם 'מחשב לכל ילד', אבל בהדרגה הקשר התרופף", סיפרו המקורבים. "כשאבא של שרה נפטר הם באו לנחם. שרה וביבי אמרו: 'אולי תקפצו פעם'. הארוחה התעכבה ונקבעה לסוף 2012. שניהם התלוננו בה ששופכים את דמם בתקשורת. נתניהו שאל את שאול: 'אתה שונא אותי?'. שאול אמר 'חלילה'. ביבי שאל: 'אתה שמאלן?'. שאול אמר שלא. אז נתניהו אמר: 'אז למה וואלה שונא אותי? אתם הרבה יותר גרועים מויינט'".

על הסיקור של נתניהו בוואלה: "האמת היא שהסיקור בוואלה היה עוין לנתניהו. המנכ"ל אילן ישועה אמר שהוא רוצה להיות האתר המוביל בארץ. אז שאול אמר לו: 'בשביל זה צריך להיות במרכז, לא בקצה השמאל'. שאול הוא מרכז-ימין. עצבן אותו שוואלה מדווחים על פיגוע דריסה כאילו זו תאונה. נתניהו היה מתקשר לשאול להתלונן על כתבות. שאול עסוק, הוא בכלל לא נכנס לוואלה. אז הוא הציע שהדובר של ביבי ידבר ישירות עם אילן או העורך. יש אתר שנכנס כל היום בראש הממשלה, שהוא גם שר התקשורת וימני. מה למען השם פסול בזה שהבעלים יבקש למתן את הביקורת על איש שהוא גם חבר שלו וגם רגולטור?".

על הבקשות של נתניהו מאלוביץ': "אלוביץ' עזר לביבי רק כשחשב שהוא צודק", הם סיפרו. "למשל, יום אחד נתניהו ביקש ממנו לפרסם כתבה שגילת, אשתו של נפתלי בנט, הייתה שפית במסעדות לא כשרות. הם לא הסכימו לפרסם דבר כזה".

על מנכ"ל וואלה אילן ישועה: "רק לאחרונה נודע לנו שהוא היה מסתובב ואומר שביבי הוא אסון וצריך להפיל אותו לפני שיחריב את המדינה. בזמן שהוא קיבל בונוס ושכר בעשרות מיליונים הוא עשה על כולם מניפולציות. למשל, טוענים כל הזמן ששאול לחץ לפטר את העורך אבירם אלעד לבקשת ביבי - אבל אילן פשוט דיבר כל הזמן למכשיר ההקלטה כדי להפיל אותם. הוא סיפר לעיתונאים שאלוביץ' לוחץ לטובת ביבי ומול אלוביץ' הוא לכלך על העיתונאים ואמר שהם חבורת שמאלנים. לאחד מהם קרא 'הדוב', לשני 'העצם', לשלישי 'פרימדונה'. ככה הוא היה מתרץ למה הוא לא תיקן סיקור לא הוגן באתר".

לגבי המסרונים שהיה מחליף עם ישועה, שהפכו לראייה משמעותית נגד אלוביץ', אמרו המקורבים: "לפעמים לקח שלושה ימים עד שהיה טורח לשנות משהו. אז שאול ניסה ליצור אצלו תחושת דחיפות - למשל להגיד לו דברים כמו 'ביבי חבר שלי' ו-'זה בנפשי'. כשגם זה לא עבד שאול אמר לו: 'אל תשכח שהוא (נתניהו) הרגולטור'. אחרת כלום לא היה זז".

על הפוליטיקאים האחרים: "אלוביץ' סיפר שביבי ממש לא היה היחיד שפנה. למשל, סילבן (שלום). למשל, כשאלדד יניב פירסם טורים באתר היו הרבה פוליטיקאים. למשל, פואד (בנימין בן אליעזר ז"ל) או איווט (ח"כ אביגדור ליברמן), שהתלוננו והופנו לאילן. בין אלה שפנו היו גם כאלה שמצייצים עכשיו בזעזוע נגד אלוביץ'. אל דאגה, גם הם עוד ייחשפו".

200 מיליון דולר התפוצצו בשידור חי

על הסיבה להפסקת הקשר אם נתניהו: "אחד בספטמבר 2016 היה אחד הימים הכי נוראיים בחיים של שאול", סיפרו המקורבים. "הלוויין 'עמוס 6' התפוצץ על כן השיגור. למישהו מכם התפוצצו פעם 200 מיליון דולר בשידור חי? הוא היה מדוכא. אחרי כמה שעות טלפון מביבי. שאול חשב, 'הוא בטח מתקשר לנחם אותי'. ואז ביבי אומר לו: 'שמע, יש משהו שכתבו בוואלה, תתקן'. שם שאול החליט שמספיק ודי".

על עסקת בזק-יס, שעומדת במרכז תיק 4000: "אומרים בכל מקום - ביבי סידר לאלוביץ' מיליארד שקל. הפוך. יורוקום של אלוביץ' הלוותה ליס 1.65 מיליארד שקל. אחרי שנים יס נמכרה בכמעט מיליארד שקל פחות. ההליך שהוביל לזה אמנם היה טעון חתימה של נתניהו - אבל הוא התחיל הרבה לפני שביבי היה השר ונגמר אחריו. זה גם התחיל שנים לפני שנתניהו ביקש תיקונים בוואלה ולפני שאלוביץ' קנה את בזק. זה תהליך שעבר את כל הערכאות וכל הרגולטורים שתומכים במהלך עד עכשיו.

"המשטרה אמרה לשופט שנתניהו חתם ביום האחרון, שאחריו אלוביץ' היה מאבד הכל. שטויות. הרי לבורסה נמסר בזמן אמת שיש אפשרות לעוד חצי שנה הארכה. אם ביבי לא היה חותם, מקסימום יורוקום היתה נשארת עם המניות של יס ועוד הרבה כסף שאמור היה לחזור אליה. תגידו, אם באמת היתה עסקת שוחד עם ראש ממשלת ישראל, זה לא משונה שצוותים שלמים של בזק ויורוקום היו צריכים לעבוד במקביל במשך שנים מול כל רגולטור זניח כדי לקדם את העסקה?".

על עד המדינה ניר חפץ: "בסוף דצמבר 2016 התחילו לרוץ שמועות על תיק 2000, לא ידעו מי ומה", אמרו מקורבי אלוביץ'. "ערב אחד מגיע אליהם ניר חפץ הביתה, כולו היסטרי. עכשיו, חפץ עצמו אמר שביבי ושרה היו הורגים אותו לו ידעו שהוא שם. חפץ אמר שהוא בבלפור והזוג הסתגר בחדר לנחש מה הפרשה, והוא, ניר, חושב שזה סיפור וואלה. הוא ביקש למחוק את כל התיעוד של השיחות. אבל הם לא מחקו כלום. שיבוש חקירה? אין שיבוש כי נתניהו לא ידע ואין חקירה כי היא נפתחה רק שנה אחרי".

על הפגישה עם ראש הממשלה: "הפגישה 'המסתורית' אצל ביבי בבלפור היתה חודשים אחרי שנתניהו כבר חתם. אלוביץ' נפש באיטליה ושלמה פילבר, (מנכ"ל משרד התקשורת דאז, וכיום עד מדינה נוסף בפפשה) כתב לו בוואטסאפ ש-92% מהמאמרים בוואלה הם נגד נתניהו. הוא אמר לאלוביץ' 'ביבי רוצה לדבר על זה כשתחזור'. כשאלוביץ' נחת הוא נסע לבלפור. ביבי בדיוק היה בפגישה רבת משתתפים אז אלוביץ' חיכה בפטיו שתסתיים. ביבי יוצא, רואה שאלוביץ' שם והולך להביא לו את הקלסר עם המאמרים. מרוב שהפגישה הייתה סודית ופלילית אלוביץ' דיווח עליה מיוזמתו".

על הההתעלפות בחניה של להב 433: "כשתיק בזק ברשות לניירות ערך הפך לתיק 4000, במשטרה פתאום אלוביץ' הוא כבר איננו החשוד מספר אחת, אלא מספר שתיים. לטענת המקורבים, הלחץ עליו הופעל בכל מיני דרכים. "אלוביץ' ביקש לפדות ביטוח מנהלים שהיה מאפשר לו להתקיים, אבל הפרקליטה הסכימה לתת רק שכר מינימום ואחרי ביקורת מהשופטת הסכימה ל-8,000 שקל בחודש בתמורה לתצהיר מפורט על ההוצאות החודשיות", סיפרו המקורבים. "שאול אמר לשופטת שבגילו הוא לא ידווח על כל בקבוק חלב שהוא קונה. הם מסתובבים בלי כסף, מתקיימים מהלוואות של חברים ומשפחה.

"17 יום במעצר אבל הוא לא נכנע. לקראת הסוף הוא חטף חום וצמרמורות. השופט שחרר אותו ואז המשטרה עשתה עוד תרגיל ובדרך הביתה זימנה אותו לעוד חקירה. הוא התעלף בחנייה של להב 433 ורק אז הם נבהלו ושיחררו אותו".

על ההצעה להיות עד מדינה: "מרגע שנתניהו הפך החשוד העיקרי, במשטרה העבירו את המסר: 'תהיה עד מדינה, תן את הראש של ביבי ותחסוך לך את הסבל והמשפט'", תיארו המקורבים. "החברים והמשפחה אמרו לשאול: 'אם עשית משהו תגיד ותגמרו עם זה. נגבה אותך'. הוא אמר לנו: 'אני לא יכול להמציא משהו שלא היה. אם המשטרה רוצה שאהיה עד מדינה - שתיתן לי אישור לשקר ואגיד מה שהם רוצים'".

מקורבי מנכ"ל וואלה אילן ישועה מסרו בתגובה: "מי שדיבר נגד נתניהו היה דווקא אלוביץ'. ישועה הצטיין בתפקידו והניב רווחים גדולים לחברה, והוא אינו חב את תפקידו לאלוביץ'. אכן, ישועה נאלץ לעשות מניפולציות כדי להתמודד עם הלחץ הלא לגיטימי להשפיע על האתר. עם זאת, הוא מעולם לא קרא לפיטורי עורך האתר אבירם אלעד. הוא מעולם לא ניסה להפיל איש בפח, והדבר יתברר כשיתגלו נסיבות ההקלטה. לא הוא, אלא משפחת אלוביץ' המציאו את הכינויים לעיתונאים. רק אלוביץ' הוא האחראי למה שהתרחש".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 13:58

שרים בשירות התביעה: ארדן, לוין ואלקין צפויים להעיד נגד נתניהו

ראש הממשלה עשוי למצוא עצמו במצב מאתגר מבית, כששלושה משרי הליכוד עשויים לעלות על דוכן העדים ולמסור את גרסתם בתיקים שבהם יואשם. בכתב החשדות של מנדלבליט מופיעים בכירי הליכוד במקומות מרכזיים בתיקים 2000 ו-4000
אם בנימין נתניהו ייבחר שוב לראשות הממשלה, ואף יצליח להמשיך ולכהן לאחר הגשת כתב האישום, צפויה לו בעיה לא קטנה: לפחות שלושה מבחירי הליכוד - יריב לוין, זאב אלקין וגלעד ארדן - צפויים להיקרא להעיד נגדו מטעם התביעה בתיקים השונים. לא מדובר בבעיה פוליטית, אלא דווקא משפטית - שכן לנאשם אסור ליצור קשר עם עדי תביעה.

בכתב החשדות החמור ששלח היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לנתניהו ביום חמישי - ובו הוא קובע כי נשקלת העמדתו לדין בעבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים - מופיעים בכירי הליכוד במקומות מרכזיים. כך, האישום בכפוף לשימוע בתיק 2000 במרמה והפרת אמונים, נסמך בצורה משמעותית על פגישה שקיים נתניהו עם אלקין ולוין לאחר שמוזס הציע לו את הצעת השוחד.

על פי היועמ"ש, נתניהו לא התכוון להיענות להצעת של נוני מוזס - הטיית הסיקור לטובת ראש הממשלה בקבוצת "ידיעות אחרונות" תמורת הטלת מגבלות על "ישראל היום" - ולכן אינו נאשם בשוחד. עם זאת, מנדלבליט כותב כי נתניהו נקט פעולות מסוימות כדי ליצור בפני מוזס מצג כאילו הוא שוקל את ההצעה ומנסה לקדם חקיקה נגד העיתון המתחרה, זאת כדי לשפר את סיקורו לפחות בזמן שהמגעים נמשכו, בתקופת בחירות 2014.

אחת מאותן פעולות היא פגישה שקיים ב-12 בדצמבר 2014 עם שני בכירי הקואליציה, אלקין ולוין. באותה פגישה בירר איתם אם ניתן יהיה לקדם את החוק להגבלת "ישראל היום" בתקופת הבחירות, וזאת מבלי שגילה להם על השיח שניהל מול מוזס, ועל הצעת השוחד ממנו. נתניהו גם יזם פגישה בין לוין לבין ראש לשכתו דאז ועד המדינה כיום, ארי הרו, שבה דנו במתווים שונים לחקיקה שתגביל את תפוצת העיתון.

"במעשיך המתוארים לעיל אך עירבת את נבחרי הציבור הבכירים אלקין ולוין ממפלגתך, כדי לטעת במוזס את התחושה כי אתה בוחן את היתכנות הצעת השוחד שלו", כתב היועמ"ש לנתניהו בכתב החשדות. "זאת, מבלי שגילית להם שאתה פונה אליהם אגב הצעת שוחד שמוזס העלה בפניך". אלקין ולוין העידו במשטרה במסגרת חקירת הפרשה, ואם תיק 2000 לא ייסגר לאחר השימוע, הם צפויים להיקרא כעדי תביעה.

השר לוין התייחס היום בבוקר בגלי צה"ל לאפשרות זו, ואמר: "בוודאי שאעיד אם אדרש לכך, ואומר את האמת כפי שאני זוכר ומכיר אותה. אבל צריך לומר דבר אחד חשוב - ראש הממשלה קיבל החלטה להקדים את הבחירות באותה עת, ובהתאם להחלטה הזאת הוא גם החליט לא לקדם בשום דרך את החוק". בהמשך נשאל שוב לגבי עדותו המסתמנת מטעם התביעה, והשיב: "אם אדרש לעלות על דוכן העדים, אעיד את מה שהיה כפי שהיה. אין פה עניין של בעד או נגד".

אלקין התראיין גם הוא בגלי צה"ל. הוא לא נשאל מפורשות על אפשרות שיעיד, וגם סירב להתייחס לפרטי בכתב החשדות, אך ציין: "יש לי הרבה מה להגיד על מה שאמר מנדלבליט, ויש לי מחלוקת על חלק מהתיאור העובדתי שיש שם". באופן כללי אמר על תיק 2000: "מי שנמצא הרבה שנים בזירה הציבורית, אני חושב שזו טעות חמורה ביותר להפוך את זה לסיפור פלילי. כל התיק הזה נראה לי הזוי לחלוטין".

באשר לארדן, הוא צפוי להיקרא להעיד בתיק 4000. בכתב החשדות מתואר כי בין מרץ 2013 לנובמבר 2014, כאשר ארדן היה שר התקשורת, פנה אליו נתניהו ושאל אותו "אם הוא קשוב לטענות קבוצת בזק בכל הנוגע לקידום רפורמת השוק הסיטונאי". ארדן קידם באותו זמן במרץ את הרפורמה, מול התנגדות עזה של בזק, שהייתה צפויה להיפגע ממנה.

בנובמבר 2014, לפי החשד, החליט נתניהו להעביר את ארדן מתפקידו, אף שהשר ביקש להישאר בו לפחות עד שיוכל להשלים את הוצאת הרפורמה לדרכה. ראש הממשלה עשה זאת לאחר שניר חפץ העביר לו תלונות מאלוביץ' לגבי תפקודו של ארדן, ואת התנגדותו כי ימשיך לכהן כשר התקשורת.

ארדן הגיב לדברים בסוף השבוע, כשצייץ בטוויטר כי "ראש הממשלה לא ביקש ממני להיות 'קשוב' לטענות בזק ולא רמז או ניסה להשפיע על עמדתי בנוגע לרפורמת השוק הסיטונאי. כך העדתי במפורש ברשות לניירות ערך כאשר זומנתי. השאלה היחידה שנשאלתי על ידי ראש הממשלה הייתה אם אפשרו לבזק להשמיע את עמדתה בפני משרד התקשורת במהלך גיבוש הרפורמה, וזאת כיוון שבזק טענה בפני מספר רב של גורמים שכלל לא אפשרו לה זאת".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 מרץ 2019, 14:54

אן חדשות @kann_news
חשבון מאומת
לפני שעתיים
שופט ביהמ"ש העליון לשעבר יעקב טירקל על פרסום ההחלטה להגיש כתב אישום נגד נתניהו: "אני חושב שמנדלבליט היה מיטיב לעשות אם כל התהליכים היו נפתחים אחרי הבחירות. החשדות זה לא הדבר שצריך להשפיע, מה שצריך להשפיע זה אם יש הרשעה או לא"

שופט ביהמ"ש העליון לשעבר יעקב טירקל על פרסום ההחלטה להגיש כתב אישום נגד נתניהו: "אני לא חושב שחשדות זה מספיק – זה לא החומר שצריך להיות לפני הציבור. החוק מאפשר לראש הממשלה להמשיך לכהן והדבר הנכון הוא להיצמד לחוק"

שופט ביהמ"ש העליון לשעבר יעקב טירקל על פרסום ההחלטה להגיש כתב אישום נגד נתניהו: "לא בהכרח מה שמכוער בעינייך מבחינה אתית או מוסרית מחייב גם הרשעה פלילית. יכול להיות שבסוף ההליכים נאמר שזה לא יפה, אבל לא פלילי"

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 03 מרץ 2019, 15:01

בס"ה יכול להיות שזה היטיב עם נתניהו.
ראשית הוא יכול להתמסכן ולהציל כמה מנדטי מתנדנדים תומכי צדק ומתנגדי השמאלנים...
שנית אם בסוף שוב יכבוש את הכסא, זה יהיה תמיכה בו במשפט, לעומת אם היה קודם בחירות והיה נבחר ואח"כ כתב אישום, היו צועקים לו מקח טעות........
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

שלח תגובה