הרשימה החדשה של יהדות התורה לכנסת ה-21

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: הרשימה החדשה של יהדות התורה לכנסת ה-21

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 09 ינואר 2019, 21:20

השאלה מי יעמוד בראש, לאריה דרעי אין כ"כ אהדה חוץ מש"ס, וכן לליצמן וגפני לא משהו סוחף, צריכים אולי להעמיד דמות רבנית סוחפת בראש המפלגה מישהו כמו הרב גרוסמן.

ליצמן אמר אמש שלפי הסקרים האחרונים יש חשש שש"ס לא תעבור את אחוז החסימה ולכן האחדות היא קריטית.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 09 ינואר 2019, 22:56

משפחה׳ חושף: מרן הגר״ח קנייבסקי ואדמו״רי אגו״י כבר הביעו תמיכה במפץ החרדי. בשבוע הקרוב תגיע משלחת של רבנים לנשיא המועצת הגר״ש כהן לבקש את הצטרפות ש״ס למהלך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 11:32

כולם בטראומה:

המגעים לריצה משותפת של כל המפלגות החרדיות: סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, מתייחס לראשונה לנושא ומאשר: קיימת הצעה כזאת ואנחנו תומכים בה.

בראיון לגל"צ אמר ליצמן: "אנחנו בעד מהלך אחדות חרדית כללית. קיבלנו הצעה כזו ואנחנו שוקלים בחיוב". ליצמן הדגיש כי מהלך כזה חיב לכלול את כלל המפלגות החרדיות (לרבות "הפלג הירושלמי" ו'יחד' של אלי ישי). "בכל מקרה מועצות גדולי התורה יתכנסו ויכריעו במידה והמגעים יבשילו".

לדברי ליצמן, טראומת הפילוגים בבחירות לרשויות המקומיות מהווה גורם מכריע בחתירה לאחדות. "נחליט בהמשך לגבי הפרטים ולא נעשה מו"מ בתקשורת", כך ליצמן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 14:53

בעוד המפלגה החרדית המאוחדת עדיין לא הוקמה ונמצאת רק בגישושים ובישולים ראשונים, סקר מכון סמית' שהוזמן על ידי גורמים במפלגות החרדיות, בדק את תוצאות המנדטים במקרה של 'מפץ חרדי', והתוצאות שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', הן חיוביות. כוחן של הסיעות החרדיות יגדל באופן של ריצה משותפת.

הסקר שבוצע על ידי מכון סמית' למחקר בראשות הפרופ' רפי סמית', בדק את הפוטנציאל של תמיכת הרחוב החרדי במפלגת חזית חרדית מאוחדת, כאשר המרוויח הגדול של הסקר, יהיה יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, שיעמוד בראשות המפלגה השנייה בגודלה בכנסת ובקואליציה.

הסקר בדק שלוש אפשרויות. ריצה נפרדת של ש"ס ויהדות התורה המאוחדת, ריצה נפרדת עם פיצול בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' וכן אפשרות של איחוד כלל המפלגות לרשימה אחת, כאשר הציבור החרדי מרוויח כשני מנדטים עוד לפני שבכלל פתחו בקמפיין הבחירות.

האפשרות הראשונה בסקר המתפרסם לראשונה ב'בחדרי חרדים', מראה כי כוחה של ש"ס לא נפגע כלל והיא שומרת על שבעת המנדטים שיש לה כיום עם 21% מהציבור החרדי (ללא הציבור המסורתי - דתי), 'יהדות התורה המאוחדת' זוכה גם היא ל-7 מנדטים עם 51% מהציבור החרדי ושומרת על כוחה, כאשר 'יחד' של אלי ישי, לא עוברת את אחוז החסימה כשהתוצאה תהיה 3% מהציבור החרדי בלבד שיצביעו עבורו.

האפשרות השנייה של פיצול ב'יהדות התורה', 'דגל התורה' בראשות חה"כ משה גפני זוכה לבין ארבעה לחמישה מנדטים עם 30%, ואילו 'אגודת ישראל' בראשות חה"כ יעקב ליצמן - זוכה לבין שלושה לארבעה מנטדים, עם חשש ממשי שלא תעבור את אחוז החסימה, כאשר אחוז התמיכה הינו 23%. לפי תרחיש זה, באופן תמוה מצביעי ש"ס עוברים בחלקם לסיעות האשכנזיות - 11% ל'דגל התורה' ו-4% ל'אגודת ישראל'.

שורה תחתונה בתוצאות הסקר הרואה אור לראשונה ב'בחדרי חרדים': במקרה של אחדות כלל חרדית ברשימה אחת, כוחו של הציבור החרדי בכנסת יעלה בכשני מנדטים עוד טרם החלו בקמפיין הבחירות, כאשר דרעי יעמוד בראשה ויהפוך לאיש החזק במערכת הפוליטית, עם הסיעה השנייה בגודלה בכנסת.

נציין, כי הבדיקה נערכה כסקר טלפוני שבוצע ב-8.1.2019 בקרב 420 איש/ה כמדגם מייצג של האוכלוסייה החרדית בישראל בפיזור ארצי.

חלוקת המרואיינים לפי הזרמים: ליטאי - 33%; חסידי - 30%; ספרדי - 25%; הפלג הירושלמי - 3%; חרד"לי - 5%; אחר- 4%.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 15:23

לפי הסקר היחס בין דגל לאגודה הוא 56-44.

אבל א"א לבנות סקר כזה ממדגם של 420 איש כשחלק עצום מהחרדים לא עונים לטלפונים של סקרים וכו'.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 15:35

יעקב אשר אומר שלא תהיה אחדות עם הפלג ויחד. בקיצור כלום.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 15:36

תגובת מקורבי יו”ר ש”ס השר דרעי: “הבחירות לרשויות המקומיות הוכיחו כי ש״ס חזקה ביותר לאחר ש-272 אלף איש הצביעו ש”ס, זאת ללא המגזר הערבי ויישובים נוספים שבהם לא התמודדו רשימות מטעם ש”ס.

“עשרות רבות של נציגי ש”ס בכל רחבי הארץ מוכיחים כי המפלגה רק הולכת ומתחזקת וכך יהיה בבחירות לכנסת. לגופם של דברים: ש”ס מעריכה את חוכמתו של השר ליצמן ובטוחה שהדברים המנותקים מהמציאות המיוחסים לו, לא נאמרו”, נמסר.

מהפלג הירושלמי נמסר בתגובה לדברי ליצמן, “מדובר בפייק ניוז. אין כל מגעים ואין כל משא ומתן על שילוב נציג ברשימה. הבוחשים בקדירה כנראה מנהלים משא ומתן עם עצמם”.

אלי ישי אמר הבוקר לגל”צ בתגובה לדברי ליצמן, “זה חזון אחרית הימים. אם זה יבוא לידי הכרעה אברך על הרעיון”. לדברי יושב ראש “יחד”, בעת הזאת הוא אמנם מכונן לרוץ לבד אך החיבורים נראים קרובים מתמיד. “אני פונה לחיזוק עולם התורה בעבר זה לא צלח אבל אני מקווה שהפעם זה יעבוד”.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 10 ינואר 2019, 15:38

אני פה כתב:לפי הסקר היחס בין דגל לאגודה הוא 56-44.

אבל א"א לבנות סקר כזה ממדגם של 420 איש כשחלק עצום מהחרדים לא עונים לטלפונים של סקרים וכו'.

אותו למשל הסוקר לא סקר .....
העו''ד החילוני שמצביע לאגודה

https://jumbomail.me/j/SuDf2Blx20mRHHv

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 15:42

מכון טאוב עשה מחקר מקיף אך ורק לפי נתוני משרד החינוך כיתות ח-יב ומצא שיש 29.7 חסידים. 29.1 ליטאים. 22.4 ספרדים. ועוד 12.2 ספרדים במוסדות ליטאיים. חב"ד 5.9 אחוז.

מסתמא זה לא לוקח בחשבון את הקנאים החסידים שלא רשומים שם , ואילו את הפלג אני לא יודע אם זה כלול כי חלקם אולי לא מקבלים תקציבים.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 10 ינואר 2019, 17:21

אני פה כתב:בעוד המפלגה החרדית המאוחדת עדיין לא הוקמה ונמצאת רק בגישושים ובישולים ראשונים, סקר מכון סמית' שהוזמן על ידי גורמים במפלגות החרדיות, בדק את תוצאות המנדטים במקרה של 'מפץ חרדי', והתוצאות שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', הן חיוביות. כוחן של הסיעות החרדיות יגדל באופן של ריצה משותפת.

הסקר שבוצע על ידי מכון סמית' למחקר בראשות הפרופ' רפי סמית', בדק את הפוטנציאל של תמיכת הרחוב החרדי במפלגת חזית חרדית מאוחדת, כאשר המרוויח הגדול של הסקר, יהיה יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, שיעמוד בראשות המפלגה השנייה בגודלה בכנסת ובקואליציה.

הסקר בדק שלוש אפשרויות. ריצה נפרדת של ש"ס ויהדות התורה המאוחדת, ריצה נפרדת עם פיצול בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' וכן אפשרות של איחוד כלל המפלגות לרשימה אחת, כאשר הציבור החרדי מרוויח כשני מנדטים עוד לפני שבכלל פתחו בקמפיין הבחירות.

האפשרות הראשונה בסקר המתפרסם לראשונה ב'בחדרי חרדים', מראה כי כוחה של ש"ס לא נפגע כלל והיא שומרת על שבעת המנדטים שיש לה כיום עם 21% מהציבור החרדי (ללא הציבור המסורתי - דתי), 'יהדות התורה המאוחדת' זוכה גם היא ל-7 מנדטים עם 51% מהציבור החרדי ושומרת על כוחה, כאשר 'יחד' של אלי ישי, לא עוברת את אחוז החסימה כשהתוצאה תהיה 3% מהציבור החרדי בלבד שיצביעו עבורו.

האפשרות השנייה של פיצול ב'יהדות התורה', 'דגל התורה' בראשות חה"כ משה גפני זוכה לבין ארבעה לחמישה מנדטים עם 30%, ואילו 'אגודת ישראל' בראשות חה"כ יעקב ליצמן - זוכה לבין שלושה לארבעה מנטדים, עם חשש ממשי שלא תעבור את אחוז החסימה, כאשר אחוז התמיכה הינו 23%. לפי תרחיש זה, באופן תמוה מצביעי ש"ס עוברים בחלקם לסיעות האשכנזיות - 11% ל'דגל התורה' ו-4% ל'אגודת ישראל'.

שורה תחתונה בתוצאות הסקר הרואה אור לראשונה ב'בחדרי חרדים': במקרה של אחדות כלל חרדית ברשימה אחת, כוחו של הציבור החרדי בכנסת יעלה בכשני מנדטים עוד טרם החלו בקמפיין הבחירות, כאשר דרעי יעמוד בראשה ויהפוך לאיש החזק במערכת הפוליטית, עם הסיעה השנייה בגודלה בכנסת.

נציין, כי הבדיקה נערכה כסקר טלפוני שבוצע ב-8.1.2019 בקרב 420 איש/ה כמדגם מייצג של האוכלוסייה החרדית בישראל בפיזור ארצי.

חלוקת המרואיינים לפי הזרמים: ליטאי - 33%; חסידי - 30%; ספרדי - 25%; הפלג הירושלמי - 3%; חרד"לי - 5%; אחר- 4%.
למה צריך סקר אם הכריעו מראש ש33% ליטאי, 30% חסידי וכן הלאה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 10 ינואר 2019, 17:47

אני פה כתב:משפחה׳ חושף: מרן הגר״ח קנייבסקי ואדמו״רי אגו״י כבר הביעו תמיכה במפץ החרדי. בשבוע הקרוב תגיע משלחת של רבנים לנשיא המועצת הגר״ש כהן לבקש את הצטרפות ש״ס למהלך.
הם לא מבינים שאם לש"ס נדרשים כמה דקות וסקר אחד כדי להגיד כן או לא, כשהסבירות גבוהה ל'כן' בהתייחסות לאמון ושיתו"פ בין רשב"ם 23 לדרעי, הרי שההסכמה המרכעת נדרשת מהפלג שגם לאחר שדגל (אם) הסכימו לנציג מטעמם עדיין הם צריכים סיבה טובה לרדת מהעץ.
לגבי 'יחד' נראה לי שהרב מזוז יסכים שזה לא יהיה אלי ישי, לפי הקריאות שלו לשלום מאז ומתמיד (אני גם לא חושב שאלי ישי הוא הנציג הבלעדי שלו כמו ליצמן וגור, יש כבר סרטון איך שהוא מברך מתמודד לפריימריז בליכוד).

אפשרות אולי דמיונית להסכים מראש שהנציג מטעמם יוכל לפרוש מהגוש מיד במשבר הראשון ואולי בכלל לא להיכנס לקואליציה, כשהרווח בכל זאת יושג בחלקו כשלא תיווצר אופוזיציה לוחמת בזמן הבחירות (וכמו שהם הוכיחו בבחירות לרשויות המקומיות), וגם עוד קול לטובת היהדות החרדית גם אם זה מספסלי האופוזיציה.
כתבתי "אפשרות דמיונית" כי אחרי הכל לא נראה שהחכי"ם יסכימו לנכון שיהיה נציג לצד השני בתוככי הבית.

לדעתי ליצמן צודק מכל היבט בדרישה שלו שהמפלגה המאוחדת תקום רק אם תכלול את יחד והפלג, מה גם שכנראה חלק גדול מהמאוכזבים שיזדהו עם יחד והפלג יהיו מהחסידים וכמו בבחירות המקומיות. ואמנם בעבר http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 00#p478782 כתבתי שאגודה לא יוכלו להציב תנאים מול דרישה לאחדות מצד גדל וש"ס, אבל בנתיים לפחות כלפי חוץ זה נראה שליצן הוא כן מאן דאמר בענין.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 10 ינואר 2019, 21:08

מתוך ראיון של מקלב ל'בחדרי חרדים':

עוד לא מצאתי תשובה למה אנחנו מדשדשים על שבעה מנדטים, אני מחפש ולא מצאתי תשובה. פעם שעברה הגענו לפחות (6 מנדטים). הפעם הצפי הוא לקבל וודאי שבעה מנדטים, חייבים להגיע לפי מספר הקולות במוניציפלי, הנתונים שיש לנו צריך להגיע להרבה יותר.
כולם אומרים שהציבור החרדי גדל ועוד מעט נהיה פה הרוב, איפה זה מתבטא אצל מספר חברי הכנסת? אנחנו נמצאים כאן במספרים, אנחנו בסך הכל 10 אחוז בכנסת יחד עם ש"ס, אבל במציאות אנחנו יותר באוכלוסיה.

זה לא היה בתיאום איתנו אבל זה בסדר גמור, זה לגיטימי, זה טוב, יש טוענים שזה יכול להביא הרבה (קולות) ויש כאלה שאומרים שלא. עצם הרצון שיש היתכנות, שהרחוב רואה ואומר שאנחנו לא יושבים יחד ולא פועלים יחד ויש בעיה בין חסידים לליטאים ובין אשכנזים לספרדים וזה באמת לא ככה ועצם המסר שהולכים כולם יחד, זה יכול להביא סחף.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 11 ינואר 2019, 00:22

א יודעלע כתב:
אני פה כתב:בעוד המפלגה החרדית המאוחדת עדיין לא הוקמה ונמצאת רק בגישושים ובישולים ראשונים, סקר מכון סמית' שהוזמן על ידי גורמים במפלגות החרדיות, בדק את תוצאות המנדטים במקרה של 'מפץ חרדי', והתוצאות שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', הן חיוביות. כוחן של הסיעות החרדיות יגדל באופן של ריצה משותפת.

למה צריך סקר אם הכריעו מראש ש33% ליטאי, 30% חסידי וכן הלאה
גם הפלא הוא לא 3 מתןך 36 היינו 8 אחוז מדגל והוא לפחות כפול. בירושלים לדוגמא הם היו 18 אחוז מהליטאים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 11 ינואר 2019, 08:33

פרסום ראשון: בעוד הניסיונות לאחד את הסיעות החרדיות הולכים ומתקדמים, הרב יוסף אפרתי מונה אמש (חמישי) לשליח מיוחד שיפעל בבתיהם של גדולי ישראל בכדי לקדם את המאמצים ולפעול למען הקמת המפלגה החרדית המאוחדת שכוללת את דגל התורה, ש"ס ואגודת ישראל.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי אמש עלה חבר ועדת הרבנים הגר"י אפרתי לביתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, שביקש ממנו לעלות לבתי גדולי ישראל מנהיגי מפלגות ש"ס ואגודת ישראל, ולהציג בפניהם את יוזמת האחדות תוך קבלת הסכמתם לעניין.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים', כי הגר"י אפרתי השמיע בפני הגר"ח קנייבסקי את הטענות שנשמעות ברחוב החרדי כי מפלגה מאוחדת עלולה לפגוע בכוח החרדי שירד במספר המנדטים, אך שר התורה דחה את הטענות.

שר התורה השיב לגר"י אפרתי כי "אין מה לחשוש מירידה במנדטים, רק ירוויחו מהאחדות". יצויין, כי אתמול פרסם 'בחדרי חרדים' את הסקר ממנו עולה כי המפלגות החרדיות יחד עולות בשני מנדטים וזוכות כגוש מאוחד בחמשה עשר מנדטים, עם פוטנציאל לצבור עוד כוח עד יום הבחירות.

כזכור, הדיונים החלו בעקבות הפרסום בשבועון 'משפחה' על כך שרבנים החלו לקדם יוזמה של איחוד שלושת הרשימות החרדיות למפלגה אחת בראשות השר אריה דרעי, עם פתק הצבעה אחד.

בראשית השבוע חשף 'בחדרי חרדים', כי ר' יעקב קנייבסקי, נכדו ונאמנו של שר התורה, נועד בחשאי עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומזכיר המועצת החסידית ר' יעקב ולצר, שדרשו לצרף גם את מפלגות 'יחד' של אלי ישי ו'הפלג הירושלמי' ליוזמה.

נציין, כי הדרך להגשת הרשימה המאוחדת רחוקה, ונכון לעכשיו היא נראית בלתי מציאותית, אך העובדה שיוזמה זו מונחת על שולחנם של ראשי המפלגות ובתי מרנן ורבנן האדמו"רים והרבנים שדנים בעניין, מובילה למסקנה כי בנושא זה עלולים כולנו להיות מופתעים.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 11 ינואר 2019, 12:00

אני פה כתב:פרסום ראשון: בעוד הניסיונות לאחד את הסיעות החרדיות הולכים ומתקדמים, הרב יוסף אפרתי מונה אמש (חמישי) לשליח מיוחד שיפעל בבתיהם של גדולי ישראל בכדי לקדם את המאמצים ולפעול למען הקמת המפלגה החרדית המאוחדת שכוללת את דגל התורה, ש"ס ואגודת ישראל.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי אמש עלה חבר ועדת הרבנים הגר"י אפרתי לביתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, שביקש ממנו לעלות לבתי גדולי ישראל מנהיגי מפלגות ש"ס ואגודת ישראל, ולהציג בפניהם את יוזמת האחדות תוך קבלת הסכמתם לעניין.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים', כי הגר"י אפרתי השמיע בפני הגר"ח קנייבסקי את הטענות שנשמעות ברחוב החרדי כי מפלגה מאוחדת עלולה לפגוע בכוח החרדי שירד במספר המנדטים, אך שר התורה דחה את הטענות.

שר התורה השיב לגר"י אפרתי כי "אין מה לחשוש מירידה במנדטים, רק ירוויחו מהאחדות". יצויין, כי אתמול פרסם 'בחדרי חרדים' את הסקר ממנו עולה כי המפלגות החרדיות יחד עולות בשני מנדטים וזוכות כגוש מאוחד בחמשה עשר מנדטים, עם פוטנציאל לצבור עוד כוח עד יום הבחירות.

כזכור, הדיונים החלו בעקבות הפרסום בשבועון 'משפחה' על כך שרבנים החלו לקדם יוזמה של איחוד שלושת הרשימות החרדיות למפלגה אחת בראשות השר אריה דרעי, עם פתק הצבעה אחד.

בראשית השבוע חשף 'בחדרי חרדים', כי ר' יעקב קנייבסקי, נכדו ונאמנו של שר התורה, נועד בחשאי עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומזכיר המועצת החסידית ר' יעקב ולצר, שדרשו לצרף גם את מפלגות 'יחד' של אלי ישי ו'הפלג הירושלמי' ליוזמה.

נציין, כי הדרך להגשת הרשימה המאוחדת רחוקה, ונכון לעכשיו היא נראית בלתי מציאותית, אך העובדה שיוזמה זו מונחת על שולחנם של ראשי המפלגות ובתי מרנן ורבנן האדמו"רים והרבנים שדנים בעניין, מובילה למסקנה כי בנושא זה עלולים כולנו להיות מופתעים.
אמש עלו לבית מנהיג הדור מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטין, שליט"א יו"ר 'דגל', ומזכיר מועצת גדולי התורה, להתייעצות ככל- הנראה בעניין זה, כך שלפני שיש מי ששמח במהלך של אחדות ומי שלא, חשוב לדעת שדעתו של מרן ראש הישיבה שלי"טא טרם ידועה לציבור.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 12 ינואר 2019, 18:54

נשאלה שאלה בבית המדרש, מה נשתנה דין ירושלים מרעיון הריצה המשותפת לכנסת, הלוא אותם גורמים שמריצים אחדות לכנסת המה איימו שמועמד חרדי בי-ם יביא להסתה ואחדות חילונית, מה שלבסוף לא קרה, והרי מסתבר ונכון לחשוש שאחדות המפלגות החרדיות יכולה להעיר דובים אנטי דתיים ולשחק לידי לפיד? מה נשתנה זה מזה ? ונשארו באיבעיא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 12 ינואר 2019, 19:06

גורם המעורה בעולם החרדי מסר לחדשות עשר כי במסגרת המאמצים להקמת חיבור בין המפלגות החרדיות לקראת הבחירות, פעל סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, על מנת לקרב בין היריבים המרים דרעי וישי. בתום המאמצים, נכנע דרעי ללחצי ליצמן והסיר את התנגדותו להצטרפות ישי לרשימה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 12 ינואר 2019, 19:08

טבי כתב:נשאלה שאלה בבית המדרש, מה נשתנה דין ירושלים מרעיון הריצה המשותפת לכנסת, הלוא אותם גורמים שמריצים אחדות לכנסת המה איימו שמועמד חרדי בי-ם יביא להסתה ואחדות חילונית, מה שלבסוף לא קרה, והרי מסתבר ונכון לחשוש שאחדות המפלגות החרדיות יכולה להעיר דובים אנטי דתיים ולשחק לידי לפיד? מה נשתנה זה מזה ? ונשארו באיבעיא.
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 93#p478806

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 12 ינואר 2019, 19:17

יתכן שגם אם לפיד יתחזק ב2-3 מנדטים זה יהיה על חשבון גנץ. ובכל מקרה עדיף שהחרדים יקבלו עוד 2-3 מנדטים של ישי וחב"ד וכו'. וכך כמעט בטוח שיהוו לשון מאזניים. ואם יאבדו כמה מנדטים לראש הממשלה לא יהיה קואליציה בלי לפיד וגנץ שיתכן שיתאחדו לגוש חוסם. כנראה לליצמן ודרעי יש את הטראומה של בחירות 2013.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 12 ינואר 2019, 19:18

אני פה כתב:
טבי כתב:נשאלה שאלה בבית המדרש, מה נשתנה דין ירושלים מרעיון הריצה המשותפת לכנסת, הלוא אותם גורמים שמריצים אחדות לכנסת המה איימו שמועמד חרדי בי-ם יביא להסתה ואחדות חילונית, מה שלבסוף לא קרה, והרי מסתבר ונכון לחשוש שאחדות המפלגות החרדיות יכולה להעיר דובים אנטי דתיים ולשחק לידי לפיד? מה נשתנה זה מזה ? ונשארו באיבעיא.
הנ"ל לא צריך תשובה ולו מפני שאין כלל שאלה... ואני יסביר מדוע אין שאלה: דאדרבה והיא הנותנת שדווקא התנהגותם המושכלת של אנשי 'דגל' היא שמנעה את ההסתה ודווקא על ידי כך שלא תמכו בחרדי נמנעה ההסתה. ומלבד זאת האחרונים שיכולים לדבר על הסתה הם אנשי 'אגודה' שבמו ידם נטלו את הסיכון שמערכת הבחירות הקרובה תעמוד בסימן חוק הגיוס (דבר שבחסדי שמים נמנע לעת עתה בעיקבות חקירות ראה"מ).

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 12 ינואר 2019, 20:36

עצמיי כתב:
אני פה כתב:
הנ"ל לא צריך תשובה ולו מפני שאין כלל שאלה... ואני יסביר מדוע אין שאלה: דאדרבה והיא הנותנת שדווקא התנהגותם המושכלת של אנשי 'דגל' היא שמנעה את ההסתה ודווקא על ידי כך שלא תמכו בחרדי נמנעה ההסתה.

אני שואל באמת כדי להבין ולא ע"מ לקנטר,
הסברת יפה איך ההתנהלות של דגל בירושלים הצילה את המצב, אז למה באמת הם לא נוהגים כך בארצי?
ומלבד זאת האחרונים שיכולים לדבר על הסתה הם אנשי 'אגודה' שבמו ידם נטלו את הסיכון שמערכת הבחירות הקרובה תעמוד בסימן חוק הגיוס (דבר שבחסדי שמים נמנע לעת עתה בעיקבות חקירות ראה"מ).
אני מניח שלא התכוונת להשתלח, אבל בכל זאת התנהלות אגודה בענין הגיוס היא בהכוונה בלתי אמצעית של (חלק מ)מועצגה"ת, ולפי התרשמותי החכי"ם מבחינתם כלל לא היו מתנהגים כך אילולי דעת המועצת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 13 ינואר 2019, 10:31

עצמיי כתב:
אני פה כתב:
הנ"ל לא צריך תשובה ולו מפני שאין כלל שאלה... ואני יסביר מדוע אין שאלה: דאדרבה והיא הנותנת שדווקא התנהגותם המושכלת של אנשי 'דגל' היא שמנעה את ההסתה ודווקא על ידי כך שלא תמכו בחרדי נמנעה ההסתה. ומלבד זאת האחרונים שיכולים לדבר על הסתה הם אנשי 'אגודה' שבמו ידם נטלו את הסיכון שמערכת הבחירות הקרובה תעמוד בסימן חוק הגיוס (דבר שבחסדי שמים נמנע לעת עתה בעיקבות חקירות ראה"מ).
השאלה היא שאלה...
התשובה שענית היא לא התשובה הנכונה...

הקינטור שקינטרת הוא אליבא דאנשי דגה"ת ש'טוענים' שהם חששו להסתה וכו'... אבל אנשי אגו"י ש'נוטלים סיכונים' וכו' הרי להם אין שום אחריות וכו' כפי שלימדו אותך בבית היוצר להשקפה דגלאית מבית טורצקי ומוטקה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 13 ינואר 2019, 18:48

בתיאום עם מרן ראש הממשלה שליט''א ויענקי קנייבסקי (איך זה שאין עוד כזה ניק?)
התחלתי בעבודת הקודש בסידור הכסאות וקווה שחברי הפורום יעזרו בידי ויסלחו לי אם לא הכנסתי גם אותם כי מאפס מקום בגליון לא עלה הדבר בידי, וזה החלי בעזרת צורי וגואלי

מפלגת "גאווה יהודית"
1. אריה מכלוף דרעי - שר הפנים והפריפריה
2. יעקב ליצמן - שר הבריאות
3. משה גפני - יו"ר ועדת הכספים
4. אלי ישי - שר הרווחה
5. מיכאל מלכיאלי - שר הנגב והגליל
6. אורי מקלב - סגן שר המדע
7. מאיר פרוש - סגן שר החינוך
8. יצחק כהן - סגן שר האוצר
9. ישראל אייכלר - סגן יו"ר הכנסת
10. יעקב אשר - יו"ר ועדת (המשנה לתח"צ?...)
11. יעקב מרגי - יו"ר ועדת ....
12. יעקב טסלר
13. יצחק פינדרוס
14. יואב בן צור
15. ינון אזולאי

טוב, אז חוץ מזה שמלכיאלי הוא שר מה עוד לא הגיוני ברשימה הזאת :?:

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 ינואר 2019, 08:27

מרכז העניינים׳ חושף: יש כבר טיוטה למיקום הסדר של הרשימה המאוחדת. בראש הרשימה: יו״ר ש״ס השר דרעי. בעשרת המקומות הראשונים יהיו: 4 מקומות לש״ס, 3 לאגו״י ו-3 ל׳דגל׳. מקומם של נציגי ׳דגל׳ יהיו לפני נציגי ׳אגודה׳.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 14 ינואר 2019, 18:55

קודם שיגיעו להסכמות בחוק הגיוס אח''כ שירוצו יחד

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 19:36

איפה זה אוחז כרגע?
בלוק טכני או רשימה משותפת (עד שתתפוצץ)?

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 14 ינואר 2019, 19:46

מי זה כתב:איפה זה אוחז כרגע?
בלוק טכני או רשימה משותפת (עד שתתפוצץ)?

אל דאגה, גם אם ירוצו ביחד זה יגמר כמו בבית שמש .........

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 21:51

קריקטורה הארץ 14.1.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 14:16

מזל טוב, לא יהיה פה עם מי לריב...

יש הסכם: כשלושה שבועות לאחר שהחלו השיחות בהובלת סגן השר יעקב ליצמן עם חה"כ משה גפני, 'אגודת ישראל' ו'דגל התורה' הגיעו להסכם על ריצה משותפת לכנסת ה-21.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בתום ישיבות ממושכות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל', שהובילו מזכ"ל 'אגודת ישראל' חנוך זייברט וגזבר 'דגל התורה' משה שיפמן, הגיעו אתמול (שני) הצדדים להסכם סופי.

על פי ההסכם המתפרסם לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים', הוא מתייחס לשתי קדנציות. 'אגודת ישראל' תחזיק בכנסת ה-21 במקומות 1,3,5,7,9 ואילו 'דגל' במקומות הזוגיים. כאשר את התפקיד השלישי ב'יהדות התורה' יקבלו 'דגל התורה' ובקדנציה הבאה יתחלפו התפקידים.

עוד נחתם בהסכם, כי הסיעה שלא תצליח להיכנס לכנסת באם יקבלו 7 מנדטים (אז דגל התורה) הנציג של הסיעה האחרת יתפטר במסגרת החוק הנורבגי לטובת החבר שנותר בחוץ.

אם 'יהדות התורה' לא תכנס לקואליציה, יעשו חלוקה של רוטציה, כאשר אחד מנציגי הסיעה יתפטר לטובת הסיעה שנותרה בחוץ, שנתיים מאז תחילת עבודת הכנסת.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בימים האחרונים נועד מזכ"ל 'אגודת ישראל' זייברט, באופן יחיד עם כל חברי הכנסת ב'אגודת ישראל' והציג בפניהם את פרטי ההסכם שאמור להיחתם מחר יום רביעי.

כאמור, וועדת השמונה של 'אגודת ישראל' תתכנס מחר בירושלים, כאשר לאחר מכן צפויה להתקיים ישיבת סיעה משותפת שבה יחתמו הצדדים על ההסכם ביניהם.

מלשכת יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני נמסר בתגובה, כי "מתנהל משא ומתן מתקדם עם אגודת ישראל. אבל כל עוד שזה לא סגור, זה לא סגור".

בתוך כך, ב'אגודת ישראל' מציינים בפני 'בחדרי חרדים', כי במקביל נמשכים הניסיונות לאחד את הסיעות החרדיות כולן לריצה משותפת, למה שכבר זכה לכינוי "המפץ החרדי".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 15:30

רקע הדיווחים על מפלגה חרדית אחת גדולה, באגודת ישראל ודגל התורה לקראת חתימה על הסכם ריצה משותפת לשתי קדנציות על בסיס 50-50 • בקדנציה הקרובה תקבל 'דגל' את התפקיד השלישי הבכיר • גורם באגודת ישראל: נדרוש שני סגנים
בתום משא ומתן ממושך בין אגודת ישראל לדגל התורה, מחר צפויים הצדדים לחתום על הסכם לריצה משותפת בשתי הקדנציות הקרובות.

על פי טיוטת ההסכם שעדיין צריכה לקבל את ההסכמה הסופית של הנהגת שתי המפלגות, בקדנציה הקרובה תקבל אגודת ישראל את המקומות האי זוגיים, המקום הראשון, השלישי החמישי וכן הלאה, דגל התורה תקבל את המקום השני, הרביעי, השישי וכ'ו.

בנוסף, בחלוקת התפקידים הבכירים, אחרי סגן שר הבריאות לליצמן וועדת הכספים לגפני, תקבל דגל התורה את התפקיד השלישי. בקדנציה לאחר מכן אופן הרשימה וחלוקת התפקידים יהיה ההפך.

מחר בשעה 12:00 צפויה להתכנס ועדת השמונה של אגודת ישראל בכדי לאשר את ההסכם, במקרה והוא יאושר על ידם ייתכן וכבר מחר ייחתם ההסכם בין שני המפלגות.

גורם באגודת ישראל אומר בשיחה עם 'JDN' כי ההסכם הוא על דעתם של כל חברי המפלגה וכי בכוונת המפלגה לדרוש שני סגנים כך שגם סגן השר פרוש וגם ח"כ מקלב ימונו.

בסביבתו של סגן השר מאיר פרוש אומרים ל'JDN' כי צריך לזכור שפרוש התפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי, למען השלום והאחדות מאחר וזה נהנה וזה לא חסר. "הנושא הוא לא ג'וב כזה או אחר, מה שחשוב זה האחדות".

בתוך כך, נמשכים המגעים בין אגודת ישראל, דגל התורה ושס ולהקמת מפלגה חרדית אחת גדולה ומאוחדת שתכלול גם את הפלג הירושלמי וגם את אלי ישי. על פי דיווח ב'גלובס', מי שמוביל את המהלך הוא ראש הממשלה נתניהו שחושש מאיבוד קולות חרדים שיצביעו למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה ויקשו על הקמת הממשלה הבא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 15:39

בחירות לרשויות המקומיות הסתיימו והותירו אחריהם יותר מיד דם רע בין המפלגות החרדיות השונות, שהמשיכו בחלק מהערים, כמו בית שמש, ביתר עילית ואלעד, להיאבק אלו באלו גם לאחר סיום הבחירות, על רקע הצטרפות לקואליציה או הישארות באופוזיציה.

כעת, לקראת הבחירות לכנסת, מנסים במפלגות החרדיות להגיע להבנות ביניהם, מתוך ידיעה כי הם “תלויים אחד בשני או תלויים אחד ליד השני”, כמאמר הפתגם, כאשר הכוונה ברורה: בריצה נפרדת, שלושת המפלגות החרדיות נמצאות על גבול אחוז החסימה.

כחלק מהמאמצים, צפויים באגודת ישראל ודגל התורה, בניגוד להרגלם להמתין לרגע האחרון, לחתום כבר ביממה הקרובה על הסכם לריצה משותפת ביניהם, כאשר החלוקה תהיה שוויונית. במקום הראשון נציג אגודת ישראל, במקום השני נציג דגל התורה, וכך הלאה במתכונת שווה.

עוד על פי ההסכם המסתמן: אם עד כה, 2 התפקידים הבכירים התחלקו בין אגודת ישראל לדגל התורה והתפקיד השלישי בחשיבותו הגיע לידי אגודת ישראל, הפעם, התפקיד השלישי יגיע לדגל התורה, כך שהמפסיד העיקרי הוא מאיר פרוש, אלא אם יהדות התורה תקבל 2 תפקידי סגן שר במידה ותצטרף לקואליציה הבאה.

עוד הוחלט כי מי שייבחר לסגן שר יתפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי על מנת לאפשר לנציג הבא אחריו ברשימה להיבחר לכנסת, וכי אם ייבחרו לכנסת מספר אי זוגי של נציגים, יקיימו ביניהם רוטציה.

במקביל להסכם בין אגודת ישראל לדגל התורה, ממשיכים המאמצים להביא לאיחוד כלל הרשימות החרדיות, יחד עם ש”ס, שגם היא מתנדנדת ליד אחוז החסימה, ואולי גם בשילוב תנועת יחד של אלי ישי ובני תורה של הפלג הירושלמי.

אך לא ניתן להתעלם מהדם הרע שעדיין זורם בעיר אלעד, ולכן, על פי גורמים באגודת ישראל, כחלק מהדיל הארצי, חל התקדמות ממשית במשא ומתן לכניסה לקואליציה, ועל פי המסתמן, ש”ס ודגל התורה יסירו את הוטו מעל ראש העיר הנבחר, ישראל פרוש.

על פי אותם גורמים, כחלק מהרצון לאיחוד, ומתוך מחווה של רצון טוב, הושגה פריצת הדרך וייתכן כי הדברים יבואו לסוף הטוב כבר בימים הקרובים. כמובן, שבנושאים אלו, עד שההסכם לא נחתם בפועל – אין הסכם, וישנם גורמים המנסים למנוע את המהלך, אך נראה כי הוא רוקם עור וגידים וצפוי להצליח, לתועלת תושבי העיר אלעד.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 15 ינואר 2019, 16:19

אני פה כתב:מזל טוב, לא יהיה פה עם מי לריב...

יש הסכם: כשלושה שבועות לאחר שהחלו השיחות בהובלת סגן השר יעקב ליצמן עם חה"כ משה גפני, 'אגודת ישראל' ו'דגל התורה' הגיעו להסכם על ריצה משותפת לכנסת ה-21.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בתום ישיבות ממושכות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל', שהובילו מזכ"ל 'אגודת ישראל' חנוך זייברט וגזבר 'דגל התורה' משה שיפמן, הגיעו אתמול (שני) הצדדים להסכם סופי.

על פי ההסכם המתפרסם לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים', הוא מתייחס לשתי קדנציות. 'אגודת ישראל' תחזיק בכנסת ה-21 במקומות 1,3,5,7,9 ואילו 'דגל' במקומות הזוגיים. כאשר את התפקיד השלישי ב'יהדות התורה' יקבלו 'דגל התורה' ובקדנציה הבאה יתחלפו התפקידים.

עוד נחתם בהסכם, כי הסיעה שלא תצליח להיכנס לכנסת באם יקבלו 7 מנדטים (אז דגל התורה) הנציג של הסיעה האחרת יתפטר במסגרת החוק הנורבגי לטובת החבר שנותר בחוץ.

אם 'יהדות התורה' לא תכנס לקואליציה, יעשו חלוקה של רוטציה, כאשר אחד מנציגי הסיעה יתפטר לטובת הסיעה שנותרה בחוץ, שנתיים מאז תחילת עבודת הכנסת.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בימים האחרונים נועד מזכ"ל 'אגודת ישראל' זייברט, באופן יחיד עם כל חברי הכנסת ב'אגודת ישראל' והציג בפניהם את פרטי ההסכם שאמור להיחתם מחר יום רביעי.

כאמור, וועדת השמונה של 'אגודת ישראל' תתכנס מחר בירושלים, כאשר לאחר מכן צפויה להתקיים ישיבת סיעה משותפת שבה יחתמו הצדדים על ההסכם ביניהם.

מלשכת יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני נמסר בתגובה, כי "מתנהל משא ומתן מתקדם עם אגודת ישראל. אבל כל עוד שזה לא סגור, זה לא סגור".

בתוך כך, ב'אגודת ישראל' מציינים בפני 'בחדרי חרדים', כי במקביל נמשכים הניסיונות לאחד את הסיעות החרדיות כולן לריצה משותפת, למה שכבר זכה לכינוי "המפץ החרדי".

מכל הזקנים שמנהלים את אגודה זייברט התקווה האחרונה שלי ,ליצמן ופרוש תקועים בתשל''ז זייברט היחיד שם שמחובר למציאות העכשווית והיחיד שיכול לשקם את אגודה ולהפיח בה חיים חדשים

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 16:23

זייברט בן 58 פרוש בן 63.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 16 ינואר 2019, 14:32

ימות המשיח?

לפני זמן קצר חתמו חברי הכנסת, יעקב ליצמן, משה גפני, מאיר פרוש ואורי מקלב, על ההסכם לריצה משותפת לכנס הבא ולזו שלאחריה. מוקדם יותר היון אישרה ועדת השמונה של אגודת ישראל את פרטי ההסכם.

על פי ההסכם בקדנציה הקרובה תקבל אגודת ישראל את המקומות האי זוגיים, המקום הראשון, השלישי החמישי וכן הלאה, דגל התורה תקבל את המקום השני, הרביעי, השישי וכ'ו. בנוסף, בחלוקת התפקידים הבכירים, אחרי סגן שר הבריאות לליצמן וועדת הכספים לגפני, תקבל דגל התורה את התפקיד השלישי. בקדנציה לאחר מכן אופן הרשימה וחלוקת התפקידים יהיה ההפך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 16 ינואר 2019, 15:10

זהו שבוע היסטורי ליהדות התורה משני בחינות:

א. הסכמה של חמישים חמישים אחרי שלושים שנה.

ב. רבני הפלג הודיעו רשמית שיותר אין ריצה לכנסת. מה שאומר שכ16-17 אחוז מציבור הליטאי הפך רשמית לקנאים. אצל החסידים השיעור קצת יותר גדול.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 16 ינואר 2019, 15:14

נצטרך לסתום את האף ולהצביע ג'

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 16 ינואר 2019, 15:17

אתמול היה כינוס של כמה בכירים מחב"ד להצטרף למפץ החרדי. צריך להכניס אותם לשורות אגודת ישראל זה שווה עוד מנדט.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 16 ינואר 2019, 16:29

שלום.jpg

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 17 ינואר 2019, 23:43

נשמח לשמוע מידידנו פך השמן עד כמה הרחוב הליטאי מרוצה מההסכם

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 ינואר 2019, 00:53

א יודעלע כתב:נשמח לשמוע מידידנו פך השמן עד כמה הרחוב הליטאי מרוצה מההסכם
יש דורשים לשבח ויש דורשים לגנאי,
ברור שדגל יכלה לצאת עם נדוניה יותר גדולה, לפחות כפיצוי לקדנציה הקרובה 60/40, אך היה חשש שאם דגל היתה ממוקמת במקום השביעי החסידים לא היו מצביעים או עובדים,

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 18 ינואר 2019, 11:20

העיקר מה שאתה חושב,
מרוצה או לא?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 ינואר 2019, 12:38

מי זה כתב:העיקר מה שאתה חושב,
מרוצה או לא?
מהאחדות כן מהתוצאה בכלל לא עין באשכול המספרים קובץ שהעלתי על היחס בין דגל לאגודה

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 18 ינואר 2019, 13:56

בעניין האיחוד החרדי, מה עם אמנון יצחק? - הביא בזמנו מעל שני מנדטים, אף אחד לא חושב להחזירו? דרעי יכול גם להחזירו לש"ס בלי קשר (או ישי יכול להתחבר איתו).

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 18 ינואר 2019, 14:34

א יודעלע כתב:נשמח לשמוע מידידנו פך השמן עד כמה הרחוב הליטאי מרוצה מההסכם
מספיק לקרוא ב'יתד' ולהבין כמה השטח מרוצה למרות שיש שסבורים-ואני בתוכם- שדגל יכלה לקבל יותר.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 19 ינואר 2019, 20:47

במקומונים של 'קו עיתונות' הנציחו כבר את שם המפלגה 'האיחוד האמוני',
זה אמיתי?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 19 ינואר 2019, 21:55

פך שמן כתב:
מי זה כתב:העיקר מה שאתה חושב,
מרוצה או לא?
מהאחדות כן מהתוצאה בכלל לא עין באשכול המספרים קובץ שהעלתי על היחס בין דגל לאגודה
לדעתי הליטאים מדי משולהבים בהקשר למספרים,
בעקבות הכתבות שדברו על 160 אלף קולות דגל וכו'
הפרחות שאין בהם שום שחר גם לפי הקובץ הנ"ל.

מבחינה טקטית הם לא יכלו לדרוש יותר,
כי אין להם שום אקדח מעשן על השולחן,
אין באפשרותם לרוץ לבד, כפי שהסברתי באשכול הנ"ל.

ואם תשאל מבחינה מוסרית וענין ה'יושר',
קשה לערוך הסכם על קטנויות של 5% לכאן או לשם.

מה שכן דגל קיבלו,
זה שבקדנציה הבאה גפני יעמוד בראש,
ואם יתברר אז שדגל שווה עוד יותר,
כלומר שיגיעו ל-60%,
יקל עליהם לדרוש זאת, בשעה שנציג דגל יעמוד בראש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 19 ינואר 2019, 21:57

אחרי חתימת ההסכם בין אגו״י ל׳דגל ׳ - ׳המודיע׳ במאמר מיוחד תחת הכותרת ״כל העם - יחדיו״. תודה לח״כים ליצמן וגפני על השמחה שהם הכניסו בליבותיהם של שלומי אמוני ישראל, עת איחדו את שורותיה של היהדות הנאמנה. זו הייתה שמחה אמיתית של ״כוחנו באחדותינו״.

׳יתד׳ במאמר המערכת מתייחס לחתימת ההסכם בין אגו״י ל׳דגל ׳ - בהנחיית גדו״י הושג הסכם היסטורי המשנה את חלוקת הכוחות ומעתה הוא יהיה שוויוני לחלוטין. ׳דגל׳ תמיד הייתה בצד האחראי של הוויתור, עכשיו בהסכמה ובהבנה שהושגו בעקבות תוצאות הבחירות לרשויות, יש את השוויון הנכון.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 19:11

פנינים מח"כ גפני ב'שישי תרבות' שנערך בשבוע שעבר בחולון.

עצם קיומו של הפאנל היה אירוע יוצא דופן, מאחר והוא התקיים במתכונת 'שבת תרבות', כאשר לראשונה הוא הוקדם ל'שישי תרבות', בכדי לאפשר גם לנציגי הציבור שומרי המצוות לקחת חלק באירועים שמפגישים אותם באופן בלתי אמצעי עם הקהל ושהפכו מדי שבוע לזירה מרכזית בה נותנים הפוליטיקאים דרור ללשונם.

פריימריז ביהדות התורה:
"תדעי שיהיה לך הרבה יותר קל בפריימריז בליכוד מאשר לעבור פריימריז בפני גדולי התורה", כך, בהומור מהול בקריצה, פנה חה"כ משה גפני לעיתונאית נחמה דואק.

ההסכם עם אגודה:
"תמיד היינו מגיעים ברגע האחרון לוועדת הבחירות המרכזית ועוד היינו מתווכחים מי יעמוד באיזה מקום. הפעם לראשונה בהיסטוריה, סיכמנו הרבה לפני הגשת הרשימות ואנחנו יכולים להתפנות לדיון שמתקיים ושאנחנו לא יכולים להתעלם ממנו, במה שנקרא המפץ החרדי".
"המצב החדש הוא ששתי המפלגות, מבלי להיכנס לשאלה מי יותר גדול, למי יש יותר בוחרים, ומבלי להיכנס לקרביים של כל מפלגה – אנחנו עושים הכל באופן שוויוני".

המפץ החרדי:
אודות רעיון האיחוד עם ש"ס, שבינתיים הולך וגווע – מנה גפני יתרונות וחסרונות.
ברשימת החסרונות: "יש כאלה בתוך המפלגה שלא יצביעו לש"ס או מש"ס שלא יצביעו ליהדות התורה".
ברשימת היתרונות: "יהיו שיגידו, נניח כאלו שהצביעו מפד"ל, אם אתם מאוחדים – נצביע אליכם".
"כשהולכים לבחירות צריך להגיד מי ומה אנחנו, האם ראוי שנגיד שכולנו אותו דבר למרות שאנחנו לא אותו דבר? אני מתלבט".

תמיכה בנתניהו:
האם תמליץ למועצת גדולי התורה שלא להביא לפיטורי נתניהו במידה ויוגש נגדו כתב אישום? נשאל גפני והשיב כי הוא לא בטוח בעניין.
מה אומרת על זה התורה? נשאל מהקהל והשיב: התורה אומרת לא תגנוב והתורה גם אומרת זכור את יום השבת לקדשו…

בני גנץ ומר"צ:
את בני גנץ תיאר גפני מהיכרותו כ"איש רציני" והיחיד איתו לא ישב בקואליציה הוא יאיר לפיד.
עם מר"צ אין לגפני בעיה – "הם חברים שלי", והרשימה המשותפת לדעתו גם ככה לעולם לא תשב בקואליציה.

תפקיד שר:
גפני התחייב לא לקחת על עצמו תפקיד שר והסביר ששר עוסק רק בענייני משרדו ואילו בוועדת הכספים הוא מטפל בכל הנושאים. "עדיף שיבואו להתחנן בפניי במקום שאני אתחנן בפני אחרים".
אמת, לשר יש יותר עוזרים ויותר נסיעות לחו"ל, אבל לדידו של גפני, הוא מעדיף "לוותר על מנעמי השלטון".
כחיזוק לדבריו הציג את וויתורו על תוספת שכר הח"כים ואת העובדה שבכל ימי חייו יצא פעם אחת לחו"ל, לשמחה משפחתית בבלגיה.

כל הזמן

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 21:36

שמואל בן צבי ב'יום ליום':
הגאון רבי ראובן אלבז, חבר מועצת החכמים של ש"ס, התבטא השבוע בשיחה סגורה כי, "אני בעד חזית מאוחדת, רק מה לעשות שלא שומעים לי".
הרב אלבז בעד מהלך של אחדות כלל חרדית ושוחח על כך עם כמה גורמים, אך לא מאמין שבמצב הנוכחי ניתן יהיה להוציא את המהלך לפועל.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 22:23

הגר''צ רוטברג על הבחירות.jpg

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 29 ינואר 2019, 12:31

טייטל, המקום התשיעי ביהדות התורה (מהסיעה המרכזית) פורש מהמירוץ לאחר פעילות רבת שנים (בלהיות מועמד...), כיוון שהוא חושש שייבחר לכנסת... לטענתו הוא עסוק מספיק כאיש עסקים וכחבר הנהלת מוסדות גור, ואין לו זמן לשבת במליאות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 ינואר 2019, 13:18

ביטחון כתב:טייטל, המקום התשיעי ביהדות התורה (מהסיעה המרכזית) פורש מהמירוץ לאחר פעילות רבת שנים (בלהיות מועמד...), כיוון שהוא חושש שייבחר לכנסת... לטענתו הוא עסוק מספיק כאיש עסקים וכחבר הנהלת מוסדות גור, ואין לו זמן לשבת במליאות
מי יהיה במקומו ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 29 ינואר 2019, 17:31

אולי זייברט?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 31 ינואר 2019, 00:25

בתום ימים ארוכים של דיונים בין חסידות בעלזא לויז'ניץ, הערב (רביעי) הושגה הסכמה סופית בין החסידויות.

בבעלזא התקפלו וירדו מהדרישה לקבל את המקום החמישי. על פי הסיכום, ויז'ניץ תישאר במקומה הרביעי באגודת ישראל והשביעית ביהדות התורה.

עוד סוכם כי בעלזא לא תצטרך לפרוש בקדנציה הנוכחית לטובת דגל התורה, באם יהדות התורה תכניס שבעה מנדטים.

על פי הסיכום, החלוקה בין המפלגות תיעשה על פי ההסכם עם דגל התורה ולפיו כל חסידות תפרוש בקדנציה אחרת לטובל דגל התורה.

עוד סוכם כי במקרה ויהדות התורה תכניס שישה מנדטים יתפטר סגן השר יעקב ליצמן במסגרת החוק הנורבגי לטובת נציג בעלזא ישראל אייכלר.

הלילה התכנסו חברי וועדת השמונה לאשר את ההסכם שעל פיו בעלזא יקבלו תפקיד בכיר קודם לויז'ניץ וכן תיכנס באופן רשמי למוסדות המפלגה, למועצה ולהנהלה.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 31 ינואר 2019, 01:00

מי זה כתב:
הגר''צ רוטברג על הבחירות.jpg
הרטוריקה שם מקצינה והלכת מיום ליום ומשעה לשעה. כבר אין שום מגבלה.
האם הרב שך בבלאגן הגדול של תשנ"ג כך התבטא, שחכ"י ש"ס הם מהרסי הדור האמיתיים, ודעותיהם קרובות לאלוני ושריד ??

האם הרב שך, ואפילו ר' שמואל, היו מעיזים לדבר על 'הרשעים מהמפלגה גוזרים גזירות יחד עם אלוני ושריד', או 'מי שרוצה להחריב את התורה שיצביע ש"ס' ? היו אז התבטאויות חריפות וקשות אבל היום כבר אין שום מגבלה.

בא לי לכתוב הרבה הרבה יותר חריף, אבל משום כבוד הת"ח אשים מחסום לפי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 31 ינואר 2019, 17:15

אחריי כעס ואיומים מצד בעלזא, מרכז אגו”י קבע למרות הכל כי נציגות ויז’ניץ תייוצג ברשימה לכנסת לפני בעלזא.

מרכז אגו”י אישר לפני זמן קצר פה אחד את הרכב רשימת אגודת ישראל לכנסת: על פי הרשימה במקום הראשון יעקב ליצמן, אחריו מאיר פרוש, ובמקום השלישי יעקב טסלר הנציג החדש של ויז’ניץ שיחליף את ח”כ מוזס ורק אחריו ברשימה ישראל אייכלר. עוד הוחלט כי המשך הרשימה תורכב בועדת השמונה.

מיד לאחר ההחלטה של המרכז נשא יעקב טסלר את נאומו הראשון ובנאום הבכורה לאחר אישור מועמדותו במרכז אגו”י אמר כי נציגי אגודת ישראל מקדשים שם שמיים בבחינת ראו מה בין בני לבין חמי. נרגש לייצג את חסידות ויז’ניץ בכנסת. “כל מי שמדבר על משבר באגודה מוזמן לנתניה ולראות את תנועת אגודת ישראל חיה קיימת וממשיגה להוביל את סדר היום הציבורי”.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 31 ינואר 2019, 17:33

רסום ראשון: בתום סאגה ממושכת בתוך אגודת ישראל בין חסידות בעלזא לוויז'ניץ, הצדדים הגיעו בשעות האחרונות לסיכום פנימי כשייתכן וליצמן יאלץ לעזוב את הכנסת.

על פי ההסכם שמתפרסם ב'בחדרי חרדים' לראשונה, נציג בעלזא ישראל אייכלר ישובץ במקום הרביעי באגודת ישראל ומקום שביעי ביהדות התורה, כאשר מי שייאלץ לפרוש לטובת דגל במקרה של שבעה מנדטים, הוא יעקב טסלר - נציג חסידות ויז'ניץ.

החלק המשמעותי של הסיכום, זו התחייבות של סגן השר יעקב ליצמן בפני חסידות בעלזא במהלך כינוס וועדת השמונה, כי במקרה והסיעה תקבל ששה מנדטים הוא יפרוש במסגרת החוק הנורבגי, ובאם החרדים יהיו באופוזיציה הוא יפרוש לגמרי מהכנסת במחצית הקדנציה.

בנוסף, סוכם כי לראשונה בעלזא תשולב בכל מוסדות המפלגה של אגודת ישראל בהם: הנהלת המפלגה, מרכז המפלגה והמועצה וכן וועדת השמונה מתחייבת לדרוש תפקיד ביצועי לנציג בעלזא בכנסת.

זייברט התייחס לסיכום הפנימי ואמר, "שמחים על חתימת ההסכם עם חסידות בעלזא שנחתמה לפני הכינוס. מקומה של חסידות בעלזא באגו"י כסיעה מכובדת בתוך התנועה".

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 31 ינואר 2019, 19:34

מה נסגר במקרה של ריצה משותפת עם ש"ס?

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 ינואר 2019, 22:02

אני פה כתב:אחרי כעס ואיומים מצד בעלזא, מרכז אגו”י קבע למרות הכל כי נציגות ויז’ניץ תייוצג ברשימה לכנסת לפני בעלזא.
ט"ס וצ"ל אחרי כעס ואיומים מצד בעלזא, מרכז אגו”י קבע למרות הכל כי נציגות גור תייוצג ברשימה לכנסת לפני בעלזא.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 05 פברואר 2019, 16:27

גורם בכיר באגו"י:
הסיעה המרכזית הציעה את המקום התשיעי ששייכת לנציג גור לחסידות בינונית שמסרבת בתוקף להיות תחת פטרונותה של שלומי אמונים.

(חדשות משפחה)
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 פברואר 2019, 16:30

אחד שאכפת לו כתב:גורם בכיר באגו"י:
הסיעה המרכזית הציעה את המקום התשיעי ששייכת לנציג גור לחסידות בינונית שמסרבת בתוקף להיות תחת פטרונותה של שלומי אמונים.

(חדשות משפחה)
מה שמה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 05 פברואר 2019, 16:37

כנראה צאנז?

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 05 פברואר 2019, 16:39

אולי בויאן?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 פברואר 2019, 16:41

בח"ח מפרסם שפרוש דוחף שצאנז יקבלו את התשיעי.

קודם שיקבלו שש אח"כ נתווכח על התשיעי...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 פברואר 2019, 16:45

אני פה כתב:בח"ח מפרסם שפרוש דוחף שצאנז יקבלו את התשיעי.

קודם שיקבלו שש אח"כ נתווכח על התשיעי...
בוא נראה אותך אומר את זה כשפרוש יגיש שהתשיעי יהיה לנדבורנה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 פברואר 2019, 16:54

לנדבורנה כבר הציעו לפי 15 שנה להיות מקום 15 ועד היום הם מקבלים את זה....

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 05 פברואר 2019, 16:55

מי
קוסטליץ?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 פברואר 2019, 17:00

אני פה כתב:לנדבורנה כבר הציעו לפי 15 שנה להיות מקום 15 ועד היום הם מקבלים את זה....
ואם הם יקדמו אותו לתשיעי אז הם יקבלו את זה ולא יגידו שקודם יקבלו וכו' ואח"כ וכו'...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 פברואר 2019, 17:03

מי שהחליט שאני מייצג את נדבורנה עושה זאת על אחריותו בלבד.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 05 פברואר 2019, 17:08

אני פה כתב:מי שהחליט שאני מייצג את נדבורנה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אב אתה הכנסת את הנדבורנ'ר לפרופיל שלך!
זה לא ההוא באמצע שמה?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 פברואר 2019, 17:08

אני פה כתב:מי שהחליט שאני מייצג את נדבורנה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אמרתי את זה כמשל, ואתה המשכת עם זה...
בעיה שלך.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 פברואר 2019, 17:09

גם אני המשכתי רק כמשל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 08 פברואר 2019, 00:05

6_img-20190207-wa0129.jpg

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 08 פברואר 2019, 16:14

אי אפשר להבין כלום.
לאורו ניסע ונלך- עד כי לבדו ימלוך מלך!!

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 09 פברואר 2019, 19:00

תלחץ על התמונה.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 10 פברואר 2019, 20:43

נו, נו, זה בקהילה?! פרשנים בגרוש ועל דעת עצמם. מתחרים כבדים של 'שעה טובה החדש'...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 10 פברואר 2019, 20:45

לי נראה שבסופו של דבר זה יקרה
כנראה ברגע האחרון.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 10 פברואר 2019, 20:51

דרעי הודיע שאין איחוד, אבל אני בכלל לא מבין מה כל הנידונים אחרי שחכם שלום אמר 'לא למפץ'.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 11 פברואר 2019, 01:21

בזמן שנראה כי האיחוד החרדי הוסר מסדר יומם של חברי הכנסת, חה"כ אורי מקלב מבקר בשבוע שעבר בערי הפריפריה יבנה וטבריה כשנושא השיחה עם הנציגים המקומיים נסוב סביב "האיחוד החרדי". לידי 'בחדרי חרדים' הגיעו ההקלטות המלאות מהמפגשים.

מתברר שבפגישות העלה חה"כ מקלב את האפשרות שנראה איחוד חרדי, כשלדבריו "עדיין לא בטוח שזה יקרה ה'איחוד' הזה, אלא אם יהיה חיבור בין 'יש עתיד' לגנץ", תוך שהוא מציין כי בניגוד להודעת ש"ס, "דרעי הראשון שרוצה את זה".

לדברי מקלב, "יש הרבה מקומות שהאיחוד עם ש"ס יכול לעבוד כמו טבריה". לדבריו, "אריה דרעי יהיה יושב ראש הרשימה" והבדיקות בעניין נמשכות. דווקא השטח מאוד חשוב שנדע שאין בעיה בתוך הנהלת המפלגות".

מקלב שטח בפני הנציגים את ההתלבטויות ואמר, "הצד שכן (יהיה איחוד א.ק.) יכול להיות כך: אם מדובר במצב שדרעי לא יעבור את אחוז החסימה וזה נורא ואיום, אנחנו לא חושבים שזה נכון - דרעי עובר את אחוז החסימה וגם אם לא, בין ארבעה לחמישה מנדטים יש לו מהבייס הפוליטי - ציבור בני התורה הספרדי, אין אנשים שיצביעו משהו אחר".

"השאלה שכעת עומדת לפנינו האם זה מוסיף או גורע", הוסיף מקלב. לדבריו, "זה שאלה איך זה יקרה אם ילכו עם אשכנזים ביחד, בצד אחד יש את הרב קנייבסקי (שר התורה הגר"ח קנייבסקי א.ק.) שמדבר אל כל הציבור. הוא מדבר אל הציבור הספרדי לא פחות משהרב שלום כהן מדבר, אולי אפילו יותר".

הנציג הדגלאי סיפר לחברי המועצה ביבנה ובטבריה על גדלותו של שר התורה, "אתם לא יודעים לאיזה רמות זה מגיע אצל אשכנזים; אתאיסטים, חילונים שרוצים להיכנס לר' חיים", מקלב סיפר עוד כי, "ערב הבחירות המוניציפליות קיבלתי טלפונים מכל מיני ראשי ערים. המועמד בקריית שמונה, שאין שם מצביע חרדי אחד, התקשר ואמר אני לא רוצה חתימה, לא רוצה תמונה, לעצמי אני רוצה ברכה מהרב".

"אין לך מושג", הוסיף, "שרים באים ומבקשים רק ברכה. אפילו ליברמן היה שם. הוא ביקש להגיע בגלל הבן שלו שהכניס ספר תורה, זה לא היה סתם שהגיע". הח"כ הדגלאי מתייחס לסערה שנגרמה בעקבות ביקורו של השר ליברמן בביתו של שר התורה, כששבוע לאחר מכן הוא הסית נגד הציבור החרדי בקמפיין הבחירות שלו והשווה את החרדים לחמאס.

אפרופו הקמפיין, באחת מהשיחות עם הנציגים, העלה חה"כ אורי מקלב את הנושא וסיפר, "אני אמרתי לליברמן לפני שבוע: החלטנו באסטרטגיה לא לענות לך. הוא אמר לי "חבל", הוא מחפש את זה", אמר מקלב והסביר את השתיקה של סיעת 'דגל התורה' בכל הקשור להסתה מצידם של אנשי 'ישראל ביתנו'.

לאלי ישי אין אותו כוח

כאמור, בתוכן ההקלטות שמתפרסמות כאן ב'בחדרי חרדים' לראשונה, עולה כי הסיור של מקלב נועד לבדוק את השטח. מהנציגים הוא שמע כי אין הבדל גדול בין דגל התורה וש"ס וכי הציבור כולו יבוא ויצביע בהמוניו. הנציגים בטבריה התחייבו להביא 6,500 קולות במקרה של איחוד.

חה"כ אורי מקלב, שמאחורי הקלעים היה מעורב בדבר האיחוד החרדי, סיפר לנציגים המקומיים כי אלי ישי והפלג לא יקחו חלק באיחוד הגדול."אלי ישי לא בטוח שיהיה, גם הפלג לא יהיו, הם לא רוצה להצביע. אלי ישי לא ילך לבד, איזה חיבור יש לו?", תהה מקלב.

"זה לא אותו כוח שהיה לו פעם", הוסיף ופירט מדוע ישי לא יתחבר, "הוא לא בפנים כמה שנים, הוא כבר אחרי חמש שנים שלא הלך לו והכל הוא הפסיד. הוא לא היה שר. אנשים לא סתם חוששים להפסיד - אם בזמנו הוא לא הצליח עכשיו בוודאי שלא".

"אלא מה?", הוסיף מקלב ודיבר על עתידו הפוליטי של אלי ישי, "הוא ישתלב באיזה מפלגה אחרת, נניח הוא משתלב בבית היהודי או במקום כזה, אז בבית היהודי זה בכל זאת הבית היהודי ולא כולם מרגשים שם".

לדבריו, "כרגע הוא לא בפוליטיקה, אריה גם לא רוצה אותו. הוא יהיה מוכן איש של הרב מזוז אבל לא אותו. איש של הרב מזוז יכול להיות שכן מוכן להכניס, אבל יכול להיות שהרב מוזז לא יעשה את זה - הוא מוכן להכניס מישהו מהישיבה או מכסא רחמים אבל לא את אלי ישי".

הנציגים העלו בפני חבר הכנסת אורי מקלב את הפרסום כי דרעי ביקש מנתניהו שלא ישתה את הקולות של הספרדים. מקלב טען כי "לביבי באמת לא אכפת שיהיה לנו הרבה (מנדטים א.ק) גם לא אכפת לו שזה יהיה על חשבון הליכוד", חשף.

לדבריו, "אנחנו נאמנים לביבי יותר משרן השכל וכל האנשים של אורן חזן. אנחנו נאמנים לו יותר, אנחנו הרבה יותר יציבים והרבה פחות בעייתיים".

מקלב הוסיף ושטח בפניהם את העתיד החרדי בממשלת נתניהו. "יש לו (לנתניהו א.ק.) את הנושא של הגיוס אבל זה לא משנה אם אנחנו עשרה או חמישה עשר - איך שלא יהיה, הוא צריך לסדר את החוקים האלה, ואם כבר הוא מסדר עדיף לו. אנחנו המפלגות הכי נוחות לו".

"אין לנו את הבעיות הפנימיות שלו, עם שאר הדברים אנחנו הולכים איתו, מילה שלנו זה מילה, אין לו מרד בתוך הבית" הוסיף מקלב, "הוא יודע היום להנהיג, אתה צריך איש חזק והוא איש חזק, הוא יודע לעמוד בלחצים. הוא גם השתנה, החמש שנים האחרונות שינו אותו לגמרי. הוא הרבה יותר מרגיש בטוח בעצמו, הוא מרגיש שנוצר פער בינו לבין מנהיגים אחרים".

"אבי גבאי בכיס הקטן אצלו. מה שהם מתחילים לחשוב הוא גמר לחשוב ממזמן. יש לו בכל העולם כבוד מלכים, יש לו הערצה בעולם, מנהיגים בכל המקומות הפכו למעריצים שלו, הוא עושה ממדינת ישראל מדינה שרק איפה שנוגעים מצליחים - אנחנו מנענו 40 פעולות מגע טרור בעולם. מי שיהיה חבר שלנו מרוויח, יש לנו כלכלה יציבה, אירן האויב שלנו תראה מה עושים לה, אין שם לחם לאכול" סיפר.

דרעי הראשון שרוצה את זה

במהלך השיחות, כשהוא שוטח בפני הנציגים את כל הצדדים, חה"כ אורי מקלב ניסה שוב ושוב לשמוע מנציגי הפריפריה כיצד מגיבים לדבר ברחוב הספרדי. הנציגים הגיבו כי על פי הידוע להם השר דרעי אינו עוסק בזה ולא קיבל הצעה, אך מקלב חשף בפניהם מציאות אחרת לגמרי.

"אנחנו רוצים שכולנו נצליח, בסופו של דבר: גם לש"ס וגם לנו אנחנו יודעים שאין בעיה שיהיו לנו שבעה ולש"ס יהיו חמישה". לטענת מקלב, "דרעי לא מתנגד לאיחוד, דרעי הראשון שרוצה את זה. אנחנו לא מתנגדים. גם סדר המקומות הסתדר. ישבנו עם דרעי (לכם אני אומר את זה). הנוסחה הראשונה כמעט הייתה מובנת (הסכמות א.ק.), דרעי אמר שהוא רוצה חמישים חמישים. תמיד שיש שלושה בגדול זה הולך, ולא בדקנו את זה מול אגודת ישראל".

מקלב ציין עוד כי, "אנחנו גם מוכנים לתת לדרעי יותר אם יפרוץ את ה-14 (מנדטים), עכשיו השאלה איך אתה פורץ. אין בעיה אין מחלוקות, אין משקעים. יש מקומות שהלכנו יחד ונפרדנו, יש מקומות שלא הלכנו יחד ועכשיו אנחנו מתואמים ומתנהלים בסדר גמור". לדברי מקלב, "חלפו ארבע שנים שהיינו בתיאום מאוד חזק עם דרעי. אבל מצד שני, יש צורך ללמוד את הדברים".

בלשכתו של יושב ראש ש"ס השר אריה דרעי סירבו להתייחס לתוכן ההקלטות או לעצם העובדה שחה"כ מקלב טען כי דרעי דוחף לאיחוד החרדי, והמליצו לגולשי האתר 'בחדרי חרדים' להאזין לנאומו הערב בשעה 19:00.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 11 פברואר 2019, 17:06

פונביצ'ער כתב:דרעי הודיע שאין איחוד, אבל אני בכלל לא מבין מה כל הנידונים אחרי שחכם שלום אמר 'לא למפץ'.
יש אמירות על כך שאם מרן הגר''ח יפנה אישית לחכם שלום המצב ישתנה.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 11 פברואר 2019, 18:11

מי זה כתב:
פונביצ'ער כתב:דרעי הודיע שאין איחוד, אבל אני בכלל לא מבין מה כל הנידונים אחרי שחכם שלום אמר 'לא למפץ'.
יש אמירות על כך שאם מרן הגר''ח יפנה אישית לחכם שלום המצב ישתנה.
חלומות באסמפיא
יותר מידי כוחות כבדים פועלים סביב חכם שלום כהן נגד היוזמה כשבנו הגדול של חכם שלום כהן הרב יעקב עומד בראש המתנגדים החריפים לרעיון וכך גם אנשי ביתו של חכם שלום כהן וכשזה המצב גם פנייה אישית של הגר''ח לא תעזור וזה עוד לפני השטח הש''סי הבוער נגד המהלך, וגם בתוך אגודה יש ויכוח רציני סביב המהלך מלבד ליצמן שלא ברור מה הוא מרוויח מהמהלך (אבל חזקה עליו שהוא מוצא בזה קופונים לגזור אם הוא תומך) פרוש מסתייג ברורות מהרעיון, אמנם עד עתה קולו לא נשמע מהסיבה שהוא משוכנע שלרעיון אין סיכויי והוא ייקבר גם מבלי שהתערב, וכוחות אחרים יעשו לו את העבודה, כך שכרגע הוא שותק לפחות תקשורתית ברגע שזה יהפוך למשהו אמיתי, נשמע את פרוש ואנשיו עד עכשיו זה לא קרה וכנראה שהוא לא מריח נכונות אמיתית והוא הדין בתוך דגל ''לולא יענקוש דמסתפינא מיניה'' מזמן היינו שומעים את גפני ומקלב נואמים תחת כל מיקרופון נגד הרעיון

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 11 פברואר 2019, 18:45

מסכים איתך,
נראה לי גם שבסקרים האחרונים שס מתייצבת

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 13 פברואר 2019, 19:51

גדולי ישראל יאשרו: פינדרוס יוצב במקום הרביעי ברשימת 'דגל'
לאחר שנותר ללא תפקיד בעקבות פסילתו בבית המשפט העליון, איש 'דגל התורה' יצחק פינדרוס ישובץ במקום הרביעי ברשימת המפלגה לכנסת העשרים ואחת • חברי וועדת הרבנים של 'דגל התורה' יתכנסו הערב (רביעי) במעונם של גדולי ישראל, שם צפויים לאשר את המינוי באופן סופי

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 13 פברואר 2019, 19:53

עוד מינוי ללא שום משמעות.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 13 פברואר 2019, 20:04

יעבץ כתב:עוד מינוי ללא שום משמעות.

והיה וליהדות התורה יש 7 מנדטים פינדרוס מקבל שנתיים ברוטציה !
בבחירות הקודמות היו 216 אלף קולות אם מגיעים ל-240 אלף השביעי בפנים (שזה אייכלר) שמתפטר לאחר שנתיים לנציג דגל

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 13 פברואר 2019, 20:10

הלוואי
אגב, לפי ההסכם, טסלר הוא זה שיתפטר עבור נציג דגה"ת.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 13 פברואר 2019, 20:43

אני חושב שאייכלר זה שמתפטר וחוזר מיד כאשר ליצמן מתפטר עבורו במסגרת החוק הנורבגי

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 13 פברואר 2019, 20:45

אני לא מבין למה ליצמן לא יכול להתפטר מראש
ב''ה הוא עסוק במשרד שלו וזה מה שמביא לו את הרייטינג
מילא פרוש אני מבין שהוא לא רוצה לוותר על המשרה של ח''כ
אבל ליצמן?

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 13 פברואר 2019, 20:50

טבי כתב:אני חושב שאייכלר זה שמתפטר וחוזר מיד כאשר ליצמן מתפטר עבורו במסגרת החוק הנורבגי
לא.
אם יש 7, אז טסלר מתפטר.
אם יש 6, אז ליצמן מתפטר לטובת אייכלר במסגרת חוק הנורבגי.

[אם אייכלר מתפטר, הוא לא יכול לחזור בו].

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 13 פברואר 2019, 21:02

יעבץ כתב:
טבי כתב:אני חושב שאייכלר זה שמתפטר וחוזר מיד כאשר ליצמן מתפטר עבורו במסגרת החוק הנורבגי
לא.
אם יש 7, אז טסלר מתפטר.
אם יש 6, אז ליצמן מתפטר לטובת אייכלר במסגרת חוק הנורבגי.

[אם אייכלר מתפטר, הוא לא יכול לחזור בו].
הסכם גרוע, סיבה טובה לויזניץ לא להצביע ג', כדי שיהיו 6 ולא 7.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 13 פברואר 2019, 21:03

אני פה כתב:גדולי ישראל יאשרו: פינדרוס יוצב במקום הרביעי ברשימת 'דגל'
לאחר שנותר ללא תפקיד בעקבות פסילתו בבית המשפט העליון, איש 'דגל התורה' יצחק פינדרוס ישובץ במקום הרביעי ברשימת המפלגה לכנסת העשרים ואחת • חברי וועדת הרבנים של 'דגל התורה' יתכנסו הערב (רביעי) במעונם של גדולי ישראל, שם צפויים לאשר את המינוי באופן סופי
למה לא לייזר סורוצקין מלב לאחים ומנכ"ל החינוך העצמאי?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 13 פברואר 2019, 21:26

אם יש 7 ואם נכנסים לקואליציה ליצמן יתפטר בהתאם לנורבגי

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 פברואר 2019, 00:08

לפינדרוס יש חוסר מזל, ואם הוא יתמודד לג' יהיו רק 6 נציגים וחבל.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 פברואר 2019, 01:26

אני פה כתב:לפינדרוס יש חוסר מזל, ואם הוא יתמודד לג' יהיו רק 6 נציגים וחבל.
ביינתיים נראה שזה מה שיקרה מחוסר מזל של ליצמן...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 פברואר 2019, 01:27

שניהם ג'ינג'ים.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 14 פברואר 2019, 09:07

חוסר מזל בדיוק כמו יוסי דייטש ונחמן גלבך וכו', אז בבקשה...

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 14 פברואר 2019, 09:08

יש סקר לפיו יהדות התורה-9!
מי ה-8 וה-9?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 פברואר 2019, 09:19

פונביצ'ער כתב:
חוסר מזל בדיוק כמו יוסי דייטש ונחמן גלבך וכו', אז בבקשה...
יש לך טעות חמורה הם התמודדו ופישלו בקלפי, פינדרוס פישל בבית המשפט.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 פברואר 2019, 13:42

פינדרוס גם פישל בביתר.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 פברואר 2019, 13:47

וגם בירושלים הוא לא ממש הצליח

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 פברואר 2019, 13:50

אומרים שיש לו קפידה מצדיק אחד זצ"ל.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 14 פברואר 2019, 14:38

פך שמן כתב:
בסיכום ביניים 3 חודשיים ארחי הבחירות ואחרי שאבק ה 6-3 שקע
מי שסובל בי-ם זה הציבור שלכם בקרית יובל בעוד ליאון נפגש עם המינהל הקהילתי המילטנטי נגד החרדים את הפגישה עם הרבנים הליטאיים הוא דוחה מיום ליום שלשום הרמתי כוסית אחרי ששמעתי בקול ברמה עסקן ליטאי מקרית יובל שעולה ותוקף בשצף קצף את ליאון, עכשיו רוצו לבקש עזרה מדייטש מבטיח לכם שהוא יתעלה מעל הציניות ויעזור לכם

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 פברואר 2019, 17:43

פונביצ'ער כתב:
אני פה כתב:גדולי ישראל יאשרו: פינדרוס יוצב במקום הרביעי ברשימת 'דגל'
למה לא לייזר סורוצקין מלב לאחים ומנכ"ל החינוך העצמאי?
לגירסת התנועה, הוא עסוק עד למעלה מראש במפעל החינוך העצמאי
ולא נשאר לנו אלא לוותר על הצבתו ברשימה לכנסת ובלית ברירה לשלב את שלוחא דרבנן הרב יצחק פינדרוס כמועמד הרביעי.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 14 פברואר 2019, 18:06

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נחקר הבוקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות.
לפי הודעת המשטרה, החקירה התקיימה לאחר חקירה סמויה שהחלה לפני כמה חודשים, והחשד הוא כי ליצמן "עשה שימוש בסמכויותיו בניגוד לחוק". מקורות במשטרה ציינו כי העבירה שבגינה נחקר ליצמן היא שיבוש מהלכי משפט.

מלשכת ליצמן נמסר לאחר פרסום הודעת המשטרה כי "סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, הוזמן היום למשטרה בגין פרשה הקשורה לפניית ציבור לעזרה. ליצמן מסר את גירסתו המלאה וענה לכל השאלות כנדרש. סגן השר ליצמן סמוך ובטוח בניקיון כפיו וימשיך לסייע לכל פנייה שמגיע ללשכתו, בכפוף לחוק ולנוהל הקיים".

לאחרונה מחפשים אותו, כל הרעש התקשורתי על העומס בבתי החולים, שזה הרי לא דבר חדש ולפחות 30 שנה שזה ככה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 פברואר 2019, 18:15

בשנים האחרונות הרי התפרסמו בתקשורת כמה חשדות
בקשר לסיגריות אלקטרוניות ופרסום בהמודיע
וגם בקשר לבית חם
כל דבר כזה עובר לפרקליטות

נראה לי שעד עכשיו יהדות התורה היא המפלגה היחידה שלא יוחסו חשדות מובהקים נגד חכי''ה
למעט כמובן מפלגת כולנו-הימין החדש-חוסן לישראל-אחי ישראלי-זהות
לגבי מרצ אני לא יודע

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 14 פברואר 2019, 21:20

סוף עידן ליצמן ? מי יודע
אולי נקבל את חנוך זייברט בכנסת הבאה

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 14 פברואר 2019, 21:41

טבי כתב:סוף עידן ליצמן ? מי יודע
אולי נקבל את חנוך זייברט בכנסת הבאה
לאט לך.
עד כמה שאני מתרשם לא מדובר בחשדות חמורים למדי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 פברואר 2019, 21:58

הוא נחשד שהשיג תעודה רפואית לחרדי בשביל שלא יסגירו אותו למדינה זרה.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 14 פברואר 2019, 23:24

ליצמן לא ממש חושש מהמשטרה, שם הוא יכול להסתדר, אבל בתוך החסידות זה כבר יותר בעייתי. מספר גורמים בחסידות אומרים כי החקירה מסבכת אותו מול הרב'ה. "זה אולי תחילת הסוף של ליצמן". עם זאת צריך לקחת בחשבון דבר אחד: זו אינה הפעם הראשונה שמספידים את ליצמן, איכשהו הוא תמיד נוחת על הרגליים. (אהרן רבינוביץ)

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 פברואר 2019, 00:26

טבי כתב:
פך שמן כתב:
מי שסובל בי-ם זה הציבור שלכם בקרית יובל בעוד ליאון נפגש עם המינהל הקהילתי המילטנטי נגד החרדים את הפגישה עם הרבנים הליטאיים הוא דוחה מיום ליום שלשום הרמתי כוסית אחרי ששמעתי בקול ברמה עסקן ליטאי מקרית יובל שעולה ותוקף בשצף קצף את ליאון, עכשיו רוצו לבקש עזרה מדייטש מבטיח לכם שהוא יתעלה מעל הציניות ויעזור לכם
תודה על הדאגה, אם היית יודע מה הליטאים מקבלים היום בעיירית ירושלים היו סומרים שערות ראשך, שאל את יוסי דייטש הוא יודע! [שוחחתי איתו על כך]

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 15 פברואר 2019, 00:33

פך שמן כתב:
טבי כתב:
פך שמן כתב:
תודה על הדאגה, אם היית יודע מה הליטאים מקבלים היום בעיירית ירושלים היו סומרים שערות ראשך, שאל את יוסי דייטש הוא יודע! [שוחחתי איתו על כך]
איזה השפעה יש ליוסי דייטש כיום בעיריה?
רמז: אין לו הרבה...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 פברואר 2019, 00:37

חויזר כתב:
פך שמן כתב:
טבי כתב:
פך שמן כתב:
איזה השפעה יש ליוסי דייטש כיום בעיריה?
רמז: אין לו הרבה...
עוזר למחזיק תיק שפ"ע. תן לטבי לחלום חלומות וורדים על הליטאים המקומטים שנאנקים בקראוונים בקרית יובל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 פברואר 2019, 00:40

ספר לנו מה הליטאים נהנים, אולי עוד הקצאות ובתי כנסת וגנים ומשכורות לכמה סגנים ועוזריהם. אתה עושה את זה כאילו שכל ליטאי מקבל הנחה 200 אחוז בארנונה ודירה חינם לכל זוג. אל תגזים בבקשה. יסמרו שערות ראשך...

דבר אחד ברור שכולם נהנים מאז שליאון עלה מרגישים איזה ריח של קדושה בירושלים שלא היתה מזמן החורבן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 פברואר 2019, 01:04

אויש חבל ששוב נסחפתי למחלוקת.

יאיר תמחוק...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 פברואר 2019, 01:07

אני פה כתב:ספר לנו מה הליטאים נהנים, אולי עוד הקצאות ובתי כנסת וגנים ומשכורות לכמה סגנים ועוזריהם. אתה עושה את זה כאילו שכל ליטאי מקבל הנחה 200 אחוז בארנונה ודירה חינם לכל זוג. אל תגזים בבקשה. יסמרו שערות ראשך...

דבר אחד ברור שכולם נהנים מאז שליאון עלה מרגישים איזה ריח של קדושה בירושלים שלא היתה מזמן החורבן.
יש לציבור הליטאי אוזן קשבת בעיריה בדרגים הכי גבוהים ופותרים בעיה אחר בעיה בכל שכונה בירושלים [רמות ב' כבר קבלו שטח לבית ספר וחיידר מה שבקדנציה הקודמת אפי' בדירה פרטית לא נתנו להם לעשות], תקציבים גדולים עבור פעילות לבני הישיבות ועוד ועוד, אמרתי לך לשאול את נציגכם בעייריה דייטש.
בדרך אגב באופן מקצועי תשאל את תושבי ירושלים שמתעסקים בהוצאת היתרים איך הם מרוצים מוועדת תו"ב ראוכברגר עשה שם בחודשיים מה שאחרים לא עשו כמה שנים.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 פברואר 2019, 01:07

אני פה כתב:אומרים שיש לו קפידה מצדיק אחד זצ"ל.
מי המדובר?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 פברואר 2019, 01:11

נקווה שבירושלים הבניינים לא יתחברו עכשיו זה לזה כמו פה בבני ברק...

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 15 פברואר 2019, 01:26

אולי דווקא יותר טוב שיתחברו, שכן שוב לא יהיו את הצפרדעים, לעשות איתם שריפות והפגנות...
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 15 פברואר 2019, 01:28

לזבל יש תמיד מקום ..

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 16 פברואר 2019, 21:39

גיא פלג ב"אולפן שישי": ‏גיא פלג מפרסם: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן חשוד שהוא או אנשיו איימו במספר מקרים על גורמי רפואה כדי להשיג חוות דעת רפואיות לאנשים שרצה להטיב עמם. גורם המעורה בחקירה: מצבו של ליצמן חמור בהרבה ממה שהוא משדר כלפי חוץ.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 16 פברואר 2019, 21:40

סופית: מועצת גדולי התורה של דגל התורה מתכנסת ביום ראשון הקרוב בשעה 20:00 בבית 'דגל התורה' בבני ברק.

טהרנו

נושא שלא נקרא על ידי טהרנו » 17 פברואר 2019, 11:10

מסתמן: 'אגודה' תכריז על נציג צאנז "במקום ריאלי"
לראשונה מאז נוסדה מפלגת יהדות התורה: אגודת ישראל תכריז הערב על הצטרפות נציג חדש לרשימה שייצג את חסידות צאנז • הנציג החדש ימוקם במקום התשיעי; ביהדו"ת מתייחסים למשבצת זו כריאלית לאור התפטרות צפויה של סגני שרים מהכנסת
לראשונה מאז נוסדה מפלגת יהדות התורה: מסתמן כי יצטרפו לנציגות בכנסת קהלים חדשים שלא היו 'חלק מהמשחק' עד כה.

היום (ראשון), במהלך כינוס אגודת ישראל, יוכרז ככל הנראה על הצטרפות נציג חדש לרשימה.

על פי המסתמן: בכינוס יסוד מועצת הקהילות הארצית שיתקיים בצהרים יוכרז כי המקום התשיעי ברשימת יהדות התורה לכנסת יעבור לקהילת צאנז; כאשר מספר שמות אפשריים עולים בשלב זה כנציגים לכנסת.

ביהדות התורה מתייחסים אל המקום התשיעי כאל מקום ריאלי לכל דבר, זאת לאור ההנחה הרווחת שגם אם המפלגה תקבל 6/7 מנדטים - ניתן יהיה להכניס את המקום התשיעי באמצעות התפטרות של סגני השרים ומימוש החוק הנורווגי.

לראשונה, ולמען השלום המקום לא ילך לידי הסיעה המרכזית (גור) כפי שהיה עד כה; בגור מוכנים לוותר על המקום התשיעי בכדי לקרב קהלים נוספים.

כזכור, בפאנל הפוליטי שהתקיים בוועידה הארצית של אגו"י, אמר סגן השר מאיר פרוש: "אני לא רוצה להתערב בסיעות האחרות, אבל בשביל לקרב קהלים נוספים, יהיה נכון המקום הבא בתור (התשיעי) צריך ללכת לקהלים חדשים".

בכינוס צפויים להכריז גם על הקמת מועצת הקהילות, כאשר הקהילות שלהם אין נציגים במועצות המקומיות או בכנסת יתכנסו אחת לתקופה ויעלו נושאים בוערים.

על פי התכנית, הנציגים במועצת יהיו לפה של הנציגים בפני חברי הכנסת של סיעת אגודת ישראל.

עוקר הרים

נושא שלא נקרא על ידי עוקר הרים » 17 פברואר 2019, 11:15

מקום תשיעי זה ריאלי? חוששני שגם את השישי עלולים להפסיד. ראו מה שכתבתי באשכול המרכזי של הבחירות בעניין זה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 17 פברואר 2019, 13:04

צאנז ממילא מצביעים ג'. שיתנו את זה לחב"ד או ספרדי וכו'.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 17 פברואר 2019, 14:53

פך שמן כתב:
טבי כתב:
פך שמן כתב:
שמח בשבילכם...

גם בעלזא קיבלו כעת סלילה מחדש של רחוב דובר שלום...
לא יודע מי היה צריך את זה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 17 פברואר 2019, 15:39

מה קורה עם כינוס מועצת הקהילות החסידיות היום בירושלים, יש למישהו יותר פרטים?

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 17 פברואר 2019, 19:28

יש ספין שיוסי דייטש מקבל את המקום התשיעי

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 17 פברואר 2019, 19:29

75 נציגי חסידיות וקהילות משתתפים

קול הציבור.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 17 פברואר 2019, 19:30

טבי כתב:יש ספין שיוסי דייטש מקבל את המקום התשיעי
גם פינדרוס וגם דייטש ברשימה. סיבה לדאגה..

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 17 פברואר 2019, 20:46

בצל החקירה המתנהלת בימים אלו נגד סגן השר יעקב ליצמן, התכנסו היום (ראשון) נציגי אגודת ישראל לכינוס יסוד 'מועצת הקהילות', אשר חלק מהם ניצלו את הבמה לחזק את ידי יו"ר אגודת ישראל המצוי בחקירת משטרה.

סגן השר ליצמן התייחס לחקירה המתנהלת סביבו ואמר, "תודה על כל החיזוקים. כל שם עושה לי טוב. אני לא יכול לדבר מה שאני רוצה. לא יכול לדבר מה שאני צריך. אבל אני יכול להגיד לכם, שכל הנושא שלי זה רק על פניית ציבור על אנשים שאני לא מכיר. מעולם לא הכרתי ולא ידעתי על מה מדובר. עזרתי, השתדלתי לעזור בלי להיכנס לכל הפרטים".

ליצמן אמר למשתתפים כי נשאל האם אלו שביקשו עזרה הם חסידי גור, ואולם השיב בשלילה.

לדבריו, החוקרים התפעלו מהעובדה שאין לו היכרות מוקדמת עם נשוא הסיוע והוא שיתף אותם בכך ששמונים אחוז מהפניות שמקבל הם אנשים אותם איננו מכיר.

"אנחנו צריכים להמשיך בזה ולעזור לכולם. אצלי הדלת פתוח לכולם והצוות שלי עוזר לכולם", הוסיף סגן שר הבריאות.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 17 פברואר 2019, 21:34

גאליציאנער כתב:
פך שמן כתב:
טבי כתב:
פך שמן כתב:
שמח בשבילכם...

הנהגים הליטאים שנוסעים ברחוב....

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 17 פברואר 2019, 21:36

טבי כתב:בצל החקירה המתנהלת בימים אלו נגד סגן השר יעקב ליצמן, התכנסו היום (ראשון) נציגי אגודת ישראל לכינוס יסוד 'מועצת הקהילות', אשר חלק מהם ניצלו את הבמה לחזק את ידי יו"ר אגודת ישראל המצוי בחקירת משטרה.

סגן השר ליצמן התייחס לחקירה המתנהלת סביבו ואמר, "תודה על כל החיזוקים. כל שם עושה לי טוב. אני לא יכול לדבר מה שאני רוצה. לא יכול לדבר מה שאני צריך. אבל אני יכול להגיד לכם, שכל הנושא שלי זה רק על פניית ציבור על אנשים שאני לא מכיר. מעולם לא הכרתי ולא ידעתי על מה מדובר. עזרתי, השתדלתי לעזור בלי להיכנס לכל הפרטים".

ליצמן אמר למשתתפים כי נשאל האם אלו שביקשו עזרה הם חסידי גור, ואולם השיב בשלילה.

לדבריו, החוקרים התפעלו מהעובדה שאין לו היכרות מוקדמת עם נשוא הסיוע והוא שיתף אותם בכך ששמונים אחוז מהפניות שמקבל הם אנשים אותם איננו מכיר.

"אנחנו צריכים להמשיך בזה ולעזור לכולם. אצלי הדלת פתוח לכולם והצוות שלי עוזר לכולם", הוסיף סגן שר הבריאות.
הדלת פתוחה...

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 17 פברואר 2019, 21:59

פך שמן כתב:
גאליציאנער כתב:
פך שמן כתב:
טבי כתב:
פך שמן כתב:
שמח בשבילכם...

ובאים להנות מבית המדרש הבלזאי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע בלי לשלם פרוטה

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 פברואר 2019, 00:43

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:
גאליציאנער כתב:
פך שמן כתב:
טבי כתב:
פך שמן כתב:
שמח בשבילכם...

6 ימים בשבוע..
מה שנכון נכון, אך מה לעשות שכל הבתי כנסיות הליטאים הם ביינתים בקראונים דולפים ומרופטים.....

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 פברואר 2019, 00:44

אני פה כתב:
טבי כתב:יש ספין שיוסי דייטש מקבל את המקום התשיעי
גם פינדרוס וגם דייטש ברשימה. סיבה לדאגה..
מדוע? צמד לוזרים?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 18 פברואר 2019, 01:03

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
6 ימים בשבוע..
מה שנכון נכון, אך מה לעשות שכל הבתי כנסיות הליטאים הם ביינתים בקראונים דולפים ומרופטים.....
אין בכל האזור אף בית כנסת ליטאי בקרוון דולף
מלבד מה שבית הכנסת האמור נבנה מכספי הקהילה...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 פברואר 2019, 01:29

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
6 ימים בשבוע..
בשטח ציבורי

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 18 פברואר 2019, 02:20

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
6 ימים בשבוע..
חלקו בנוי על שטח ציבורי
שכמובן לא מגיע לבעלזא כי גם בקרית בעלזא יש 85% ליטאים שנאנקים בעקבות הסכם ה60-40... :lol:: :twisted:

{דרך אגב, בעלזא קיבלו את ההקצאה כשהמקום היה הר של טרשים (ואולי גם כשהם יוצגו ע"י רשימת 'עץ')}
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 18 פברואר 2019, 08:33

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
6 ימים בשבוע..
בשטח ציבורי
א"א לא מגיע למקום כי זה שטח ציבורי,
יש מספיק שטחי ציבור ליטאיים באזור.
מגיעים כי יש במקום עינוגים שונים שכולם ממומנים ע"י בני הקהילה.

ולעובדות:
א. רוב בית הכנסת הוא על שטח פרטי שנקנה מכספי בני הקהילה בכל רחבי העולם
ב. החלק שכן משטחי ציבור ניתן לפני מעל 30 שנה, ויחסית למספר האברכים הבלזאים שגרים בירושלים, הוא אפילו קטן.
ג. יש מספיק שטחי ציבור ליטאיים באזור, בנינים רבי קומות.
ד. איך היית מגיב אם קבוצת חסידים היו כמעט משתלטים על בית כנסת שקבלתם מהעיריה , שלא לדבר על בית כנסת שנבנה מכספי הקהילה וכל העינוגים בו ממומנים ע"י בני הקהילה
ה. הידעת שבשל ריבוי המתפללים מבחוץ, אין די מקום לכוללי האברכים בבנין, ושני כוללים נאלצים לשכור מבנה בשביל הכולל, הם אמנם לא יושבים בקרוונים, אבל משלמים מדי חודש כעשרת אלפים שקלים.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 18 פברואר 2019, 08:54

החלט(ו)ת מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה':
להלן סדר הרשימה לכנסת הבא מקום 1, כמובן הרב משה גפני
מקום שני- הרב אורי מקלב
מקום שלישי-הרב יעקב אשר
רביעי-הרב פינדרוס
חמישי-הרב אליהו ברוכי(ותודה על ההתענינות הוא אשכנזי).
שישי- הרב דוד אוחנה (לוחם השבת בטבריה).
שביעי- הרב יצחק רייך.
(וכמובן שחלק מהמקומות אינם ריאליים וכמובן שזה תלוי בעבודה שלנו.).

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 18 פברואר 2019, 08:54

החלט(ו)ת מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה':
להלן סדר הרשימה לכנסת הבאה מקום 1, כמובן הרב משה גפני
מקום שני- הרב אורי מקלב
מקום שלישי-הרב יעקב אשר
רביעי-הרב פינדרוס
שישי- הרב דוד אוחנה (לוחם השבת בטבריה).
שביעי- הרב יצחק רייך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 18 פברואר 2019, 18:44

לפי נתוני הלמ"ס שמתפרסמים כעת עברו אלפים רבים מבני ברק לירושלים בשנה שעברה, האם זה קשור לבחירות בעיריית ירושלים?

עיר הבירה ירושלים רושמת הגירה שלילית בסך כולל של 6,008 תושבים, זאת לאחר שבשנה האחרונה יצאו מעל 17 אלף תושבים מירושלים, רובם לתל אביב. לעומת זאת רק קצת יותר מ-11 אלף תושבים עברו לגור בירושלים בשנה האחרונה, חלקם הגדול עבר מבני ברק לירושלים, שלפי המספרים מייצאת תושבים לתל אביב וקולטת תושבים חדשים מבני ברק.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 18 פברואר 2019, 19:00

פונביצ'ער כתב:החלט(ו)ת מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה':
להלן סדר הרשימה לכנסת הבאה מקום 1, כמובן הרב משה גפני
מקום שני- הרב אורי מקלב
מקום שלישי-הרב יעקב אשר
רביעי-הרב פינדרוס
שישי- הרב דוד אוחנה[/color] (לוחם השבת בטבריה)[/color].
שביעי- הרב יצחק רייך.
מה מחפש אוחנה ברשימת דגל התורה ??????

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 18 פברואר 2019, 19:26

הוא נציג דגל
ותמיד שמים מזרחי ברשימה במרום לא ריאלי
כמו ששמו בזמנו את מזרחי
רק אז זה התפשל להם והוא נכנס לכנסת

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 18 פברואר 2019, 19:52

ראשי אגודה בכינוס בטבריה עם ראשי הקהילות.
בטבריה שלומי אמונים.jpg

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 18 פברואר 2019, 20:15

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:
גאליציאנער כתב:
פך שמן כתב:
טבי כתב:
פך שמן כתב:
שמח בשבילכם...

מספרים (אני לא יודע אם זה אמת או לא ) שהושלמה הבנייה של הביהמ''ד הגדול של בעלז, האדמו''ר מבעלזא שליט''א ערך סיור בבניין וראה שבחדרי השטיבלאך יושבים יהודים ליטאים וספרדים בלי חליפות והוא אמר ע''כ בצחות את דברי המשנה בביצה '' זימן שחורים ומצא לבנים.. ''

משה 10

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 18 פברואר 2019, 21:27

מספרים (אני לא יודע אם זה אמת או לא ) שהושלמה הבנייה של הביהמ''ד הגדול של בעלז, האדמו''ר מבעלזא שליט''א ערך סיור בבניין וראה שבחדרי השטיבלאך יושבים יהודים ליטאים וספרדים בלי חליפות והוא אמר ע''כ בצחות את דברי המשנה בביצה '' זימן שחורים ומצא לבנים.. ''[/quote]
יש שם תקנה שהגבאים מאוד אוכפים אותה לשבת רק עם חליפות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 19 פברואר 2019, 14:35

משה 10 כתב:מספרים (אני לא יודע אם זה אמת או לא ) שהושלמה הבנייה של הביהמ''ד הגדול של בעלז, האדמו''ר מבעלזא שליט''א ערך סיור בבניין וראה שבחדרי השטיבלאך יושבים יהודים ליטאים וספרדים בלי חליפות והוא אמר ע''כ בצחות את דברי המשנה בביצה '' זימן שחורים ומצא לבנים.. ''
יש שם תקנה שהגבאים מאוד אוכפים אותה לשבת רק עם חליפות[/quote]
ע"פ הוראת האדמו"ר.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טוב ומטיב

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 19 פברואר 2019, 15:47

גאליציאנער כתב:
משה 10 כתב:מספרים (אני לא יודע אם זה אמת או לא ) שהושלמה הבנייה של הביהמ''ד הגדול של בעלז, האדמו''ר מבעלזא שליט''א ערך סיור בבניין וראה שבחדרי השטיבלאך יושבים יהודים ליטאים וספרדים בלי חליפות והוא אמר ע''כ בצחות את דברי המשנה בביצה '' זימן שחורים ומצא לבנים.. ''
יש שם תקנה שהגבאים מאוד אוכפים אותה לשבת רק עם חליפות
ע"פ הוראת האדמו"ר.[/quote]
לפני שבועיים ראיתי בעלון הנפלא "אז נדברו" דיון ע"ז למה בבתי מדרשים של בעלזא צריכים לשבת עם חליפה , והוא הביא שמה דברים מאוד הגיוניים ויפים

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 19 פברואר 2019, 16:15

הגהות והוספות של רבי גרשון
תיקונים של הרב גרשון אידלשטיין.jpg

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 19 פברואר 2019, 21:50

אני פה כתב:הגהות והוספות של רבי גרשון
תיקונים של הרב גרשון אידלשטיין.jpg
"גדולי ישראל מנהיגים ולא מונהגים"!

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 19 פברואר 2019, 21:51

נציג אגודה באלעד בראיון זועם לגרודקה על הפרת ההסכם מצד אגודה בכך שהנציג האחרון ברשימה ניתן לגור ולא לצאנז.
שלום עכשיו!

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 20 פברואר 2019, 17:34

רשימת ׳יהדות התורה׳ - 20 המקומות הראשונים: יעקב ליצמן, משה גפני, מאיר פרוש, אורי מקלב, יעקב טסלר, יעקב אשר, ישראל אייכלר, יצחק פינדרוס, אליהו חסיד, אליהו ברוכי, בנימין הרשלר, דוד אוחנה, נפתלי גליצקי, יצחק רייך, ראובן ברייש, צבי בוימל, יחיאל וינגרטן, אברהם רובינשטיין, יוסף דייטש ויעקב גוטרמן.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
גליציא

נושא שלא נקרא על ידי גליציא » 20 פברואר 2019, 18:21

הרשימה המלאה!
עד מקום 120

יאללה תעשו מזה מטעמים

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 20 פברואר 2019, 19:28

פונביצ'ער כתב:נציג אגודה באלעד בראיון זועם לגרודקה על הפרת ההסכם מצד אגודה בכך שהנציג האחרון ברשימה ניתן לגור ולא לצאנז.
שלום עכשיו!
יש בעיה לא פשוטה עם העניין הזה
צאנז מבחינת השתייכותה כיום שייכת לשלומי אמונים מה שהביא את פרוש לכעוס מאוד על הערבובים שעושים לו אנשי הסיעה המרכזית בתוך הבית
ברגע שבסיעה המרכזית הבינו שהעניין רגיש מאוד מבחינת היחסים עם פרוש ירדו מזה, למה להם להתעבר על ריב לא להם.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 פברואר 2019, 16:20

טבי כתב:
פונביצ'ער כתב:נציג אגודה באלעד בראיון זועם לגרודקה על הפרת ההסכם מצד אגודה בכך שהנציג האחרון ברשימה ניתן לגור ולא לצאנז.
שלום עכשיו!
יש בעיה לא פשוטה עם העניין הזה
צאנז מבחינת השתייכותה כיום שייכת לשלומי אמונים מה שהביא את פרוש לכעוס מאוד על הערבובים שעושים לו אנשי הסיעה המרכזית בתוך הבית
ברגע שבסיעה המרכזית הבינו שהעניין רגיש מאוד מבחינת היחסים עם פרוש ירדו מזה, למה להם להתעבר על ריב לא להם.
אני לא מבין, זה הרי לא היה הרצון של גור לתת את המקום לצאנז, אלא להיפך, אז מה היה העניין שלהם ???
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 22 פברואר 2019, 02:38

המבשר בכותרת היום מדגיש שדגל ואגודה רצים יחד רק כבלוק טכני

מתחילים ברגל שמאל.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 22 פברואר 2019, 09:00

אני פה כתב:המבשר בכותרת היום מדגיש שדגל ואגודה רצים יחד רק כבלוק טכני

מתחילים ברגל שמאל.
התנהלות מוזרה של המבשר, שאפרופו אחדות[שהם בעצמם הכניסו ב'אוזן' מודעה שביום ו' תתפרסם כתבה נרחבת אודות המועצה החדשה של אגודה-שלא ברור טיבה-] כותבים בכזו צורה מוזרה, ועוד דבר מי שראה את העיתון הנ"ל של אתמול (ה'), יש שם דבר מוזר, הם לא הציגו את רשימת "יהדות התורה המאוחדת" אלא רק את רשימת "אגודת ישראל" [וכל זה כמובן בשביל להימנע ח"ו מלהזכיר את הרב גפני].

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 24 פברואר 2019, 22:13

חמודים

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 24 פברואר 2019, 22:53

רק פינדרוס בלי כובע...
יש למישהו מוש מה הסלוגן של הבחירות(ג')

סמל אישי של משתמש
הפועלים

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 24 פברואר 2019, 23:39

אגודה-דגל.jpg
[/size]
למה לא "דגל התורה - אגודת ישראל"?
איך הסכימו הליטאים שאגודת ישראל נכתב לפניהם?
זה לא בזיון של כבוד התורה?....

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 24 פברואר 2019, 23:47

פעם הבאה זה יהיה הפוך...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 25 פברואר 2019, 00:04

מי זה הגערער בצד ימין?
מה עם מוזס?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 פברואר 2019, 00:08

בוקר טוב אליהו מה עם פינדרוס?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 פברואר 2019, 00:10

כל הקבוצה הזו (ובפרט פרוש ופינדרוס) גם המנצחים כביכול, מגיעים לבחירות חבוטים ומרוטים אחרי ההתגוששות בבחירות לעיריות, וגם לכל הציבור אין שום אנרגיות לבחירות לכנסת...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 25 פברואר 2019, 00:54

אני פה כתב:בוקר טוב אליהו מה עם פינדרוס?
חי, קיים, נושם,
בעז"ה ח"כ בקרוב...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 25 פברואר 2019, 00:54

אני פה כתב:כל הקבוצה הזו (ובפרט פרוש ופינדרוס) גם המנצחים כביכול, מגיעים לבחירות חבוטים ומרוטים אחרי ההתגוששות בבחירות לעיריות, וגם לכל הציבור אין שום אנרגיות לבחירות לכנסת...
לאיזה ציבור כוונתך?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 פברואר 2019, 11:00

פך שמן כתב:
אני פה כתב:כל הקבוצה הזו (ובפרט פרוש ופינדרוס) גם המנצחים כביכול, מגיעים לבחירות חבוטים ומרוטים אחרי ההתגוששות בבחירות לעיריות, וגם לכל הציבור אין שום אנרגיות לבחירות לכנסת...
לאיזה ציבור כוונתך?
הפלג הירושלמי...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 25 פברואר 2019, 11:03

פך שמן כתב:
חי, קיים, נושם,
בעז"ה ח"כ בקרוב...
היכן הוא מתגורר

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 25 פברואר 2019, 13:19

זעיר שם כתב:
פך שמן כתב:
חי, קיים, נושם,
בעז"ה ח"כ בקרוב...
היכן הוא מתגורר[/quo
אלעד

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 פברואר 2019, 13:55

פך שמן כתב:
זעיר שם כתב:
פך שמן כתב:
חי, קיים, נושם,
בעז"ה ח"כ בקרוב...
היכן הוא מתגורר[/quo
אלעד
גם כיום ? או שהוא כבר חזר לעיר העתיקה בירושלים ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 25 פברואר 2019, 19:43

פך שמן כתב:
חי, קיים, נושם,
בעז"ה ח"כ בקרוב...

אם יכנס שביעי בעז''ה ועוד שנתיים וחצי ...

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 25 פברואר 2019, 20:14

פך שמן כתב:מי זה הגערער בצד ימין?

מה עם מוזס?
כנראה ההוא שנכנס במקום צאנז...

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 25 פברואר 2019, 20:16

גאליציאנער כתב:
פך שמן כתב:
זעיר שם כתב:
פך שמן כתב:
חי, קיים, נושם,
בעז"ה ח"כ בקרוב...
היכן הוא מתגורר[/quo
אלעד
גם כיום ? או שהוא כבר חזר לעיר העתיקה בירושלים ??
בעיר העתיקה מלא-מלא.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 25 פברואר 2019, 20:17

טבי כתב:
פך שמן כתב:
חי, קיים, נושם,
בעז"ה ח"כ בקרוב...

אם יכנס שביעי בעז''ה ועוד שנתיים וחצי ...
אם יהיה שביעי יש נורבגי מיד

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 26 פברואר 2019, 08:38

חזק מאוד. האם זה אומר שהקמפין התחיל רשמית?
ומתי יחל הקמפיין בציבור החרדי?

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 26 פברואר 2019, 20:47

הסרטונים מאוד יפים אבל לא יביאו קול אחד מבחוץ
הבדיחה הזאת יפה וחוזרת ע''ע כל בחירות מחדש, ואמר את זה עמית סגל בראיון לעיתון משפחה בסוכות האחרון שמצחיק אותו הנסיונות של יהדות התורה בתקופות בחירות לפנות למגזר החילוני ותמיד זה תחת הסלוגן ''חילונים למען יהדות התורה'' הוא טוען שזה דמיון משכר שיהדות התורה נופלת בו בכל מערכת בחירות. אף חילוני אם אין לו זיקה ליהדות התורה או לחכי''ם או שיש לו קרובי משפחה כלשהם לא יצביע ג'.
ובכלל אם יש לדגל תקציב מיותר להפיק סרטונים אדרבה שישקיעו את זה בתוך הבית להביא את מצביעי הפלג למשל להצביע ,

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 פברואר 2019, 00:56

טבי כתב:הסרטונים מאוד יפים אבל לא יביאו קול אחד מבחוץ
הבדיחה הזאת יפה וחוזרת ע''ע כל בחירות מחדש, ואמר את זה עמית סגל בראיון לעיתון משפחה בסוכות האחרון שמצחיק אותו הנסיונות של יהדות התורה בתקופות בחירות לפנות למגזר החילוני ותמיד זה תחת הסלוגן ''חילונים למען יהדות התורה'' הוא טוען שזה דמיון משכר שיהדות התורה נופלת בו בכל מערכת בחירות. אף חילוני אם אין לו זיקה ליהדות התורה או לחכי''ם או שיש לו קרובי משפחה כלשהם לא יצביע ג'.
ובכלל אם יש לדגל תקציב מיותר להפיק סרטונים אדרבה שישקיעו את זה בתוך הבית להביא את מצביעי הפלג למשל להצביע ,
את מצביעי הפלג אנו מותירים עבורכם. אין באפשרותינו להתעסק עם צחנה צבועה.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 27 פברואר 2019, 08:58

טבי כתב:הסרטונים מאוד יפים אבל לא יביאו קול אחד מבחוץ
לידיעתך מצביעי הפלג אינם מ"תוך הבית " כלשונך.

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 00:30

פך שמן כתב:
15 פברואר 2019, 01:07
מי המדובר?
כשיהיה פרטי אני יגיד לך כל הסיפור. ..

אבל עם המזל שלו (הקפדה שקיבל ) לג לא יהיה 8 אפילו אם זה מגיע.

או שיניה לו שכל ולבקש סליחה ולהפסיק ליהות כזה... ושישמע לגדולים גם אם זה לא מדגל...

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 00:30

פך שמן כתב:
מי המדובר?

אבל עם המזל שלו (הקפדה שקיבל ) לג לא יהיה 8 אפילו אם זה יגיע להם.

או שיניה לו שכל ולבקש סליחה ולהפסיק ליהות כזה... ושישמע לגדולים גם אם זה לא מדגל...

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 00:31

המציאות הוכיח שלפני ביתר הוא היה איש מצליח ואחרי זה פישל בהכל!!!

לא מתחילים עם גדולים. ולא משיגים הכל עם מחלוקת!!

סתם נרשמתי לרגע

נושא שלא נקרא על ידי סתם נרשמתי לרגע » 14 אפריל 2019, 00:33

4000 כתב:
14 אפריל 2019, 00:30
פך שמן כתב:
מי המדובר?

אם מותר אז ספר לכולנו.

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 00:36

סתם נרשמתי לרגע כתב:
14 אפריל 2019, 00:33
4000 כתב:
פך שמן כתב:
מי המדובר?

אם מותר אז ספר לכולנו.
לא יודע אם זה לשון הרע או לא.

לפחות לפך שמן יכול להודיע לו שיבקש סליחה עם מנין אם זה יעזור לו בכלל. ..

רמז : הוא הסבך בביתר כשרץ מול רובינשטיין וחשב שהו יהיה ראש העיר מובטח ו....

סתם נרשמתי לרגע

נושא שלא נקרא על ידי סתם נרשמתי לרגע » 14 אפריל 2019, 00:47

4000 כתב:
14 אפריל 2019, 00:36
סתם נרשמתי לרגע כתב:
4000 כתב:
פך שמן כתב:
מי המדובר?

אם מותר אז ספר לכולנו.

סליחה! אבל אני הייתי גר בביתר באותה תקופה, ומי שהסתבך הנו יוסי דייטש ומאיר פורוש שהמרה את פיו של האדמוא מבאיאן (שעוד היה חסיד שלו באותה התקופה) ושכשביקש סליחה מהאדמור מבאיאן הוא שלח אותו לרב אלישיב שאמר שאינו יכול למחול על כבוד התורה וכבוד שמיא!!!!
ואגב, טיפש מי שלא הבחין בקשר שבין המאורעות אז לעכשו עם יוסי דייטש. שמאז קנה ביושר את סלידתם של דגל והליטאים כולם, ונכון שלא אמרו זאת במפורש בבחירות הפעם
אבל אתם צודקים! (כל החסידים) כל הסיבות שאומרים שלכן לא תמכו ביוסי דייטש הם אכן תירוצים!
הסיבה האמיתית היא שעל פגיעה בכבודו של הרב אלישיב לא מוחלים כל כך מהר!

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 00:51

סתם נרשמתי לרגע כתב:
14 אפריל 2019, 00:47
4000 כתב:
14 אפריל 2019, 00:36
סתם נרשמתי לרגע כתב:
4000 כתב:
פך שמן כתב:
מי המדובר?

אם מותר אז ספר לכולנו.

סליחה! אבל אני הייתי גר בביתר באותה תקופה, ומי שהסתבך הנו יוסי דייטש ומאיר פורוש שהמרה את פיו של האדמוא מבאיאן (שעוד היה חסיד שלו באותה התקופה) ושכשביקש סליחה מהאדמור מבאיאן הוא שלח אותו לרב אלישיב שאמר שאינו יכול למחול על כבוד התורה וכבוד שמיא!!!!
ואגב, טיפש מי שלא הבחין בקשר שבין המאורעות אז לעכשו עם יוסי דייטש. שמאז קנה ביושר את סלידתם של דגל והליטאים כולם, ונכון שלא אמרו זאת במפורש בבחירות הפעם
אבל אתם צודקים! (כל החסידים) כל הסיבות שאומרים שלכן לא תמכו ביוסי דייטש הם אכן תירוצים!
הסיבה האמיתית היא שעל פגיעה בכבודו של הרב אלישיב לא מוחלים כל כך מהר!
מה זה קשור יוסי דייטש לא הלך לא בשביל אתם לא בחרו פינדרוס מפסיד אפילו כשצודק...

חוץ מזה הרב אלישב אמר לו בפירוש שלא נפגע ואין לו על מה למחול. ..

ליוסי דייטש אין הקפדה מהרב אלישיב הוא הצליח עד עכשיו בגדול בירושלים פינדרוס איפה שהלך הפסיד ולא הצליח

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 00:53

ואם זה הולך להגיע לגו שיח הזאת וחשש בפגיעה של גדול אני לא רוצה להיכנס.

אני לא מזלזל באף גדול ולא מתערב בפורש. אגב אני מאוד כועס על פורש מה שעשה שם ובכל מקום אני חושב שהוא צריך לעוף חוץ ממחלוקת הוא לא עשה כלום בשום דבר וזה היה חוצפה גדולה ללכלת נגד אדמור שלו!!
נערך לאחרונה על ידי 4000 ב 14 אפריל 2019, 00:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 00:54

ואני לא רוצה להיכנס מחשש שתזלזלו בגדול.

אבל זה ברור שרואים שלט הצליח באף מקום.

ואמרו לא את בפירוש ולא רצה לשמוע חשב שהוא יותר חכם מהגדולים!! ושהוא לא צריך את הברכה שלו..

סתם נרשמתי לרגע

נושא שלא נקרא על ידי סתם נרשמתי לרגע » 14 אפריל 2019, 00:55

לא אמרתי שליוסי דייטש יש הקפדה מהרב אלישיב, אבל זה לא באמת קשור לפה, אז לא נאריך
ממי יש לפינדרוס הקפדה? לא צריך את כל הסיפור, אני מכיר אותו אבל תכלס, מי הקפיד עליו?

סתם נרשמתי לרגע

נושא שלא נקרא על ידי סתם נרשמתי לרגע » 14 אפריל 2019, 12:01

ציטוט מפורום של החסידות הגדולה בעולם:
מירוני כתב:
14 אפריל 2019, 11:39
נתונים לפי מועצת הקהילות
גור 22.000 קול
בעלזא 10.000 קול
ויזניץ 7.400 קול
צאנז 6.000 קול
באיאן 4200 קול
ואם ככה, אז לגור אין אפילו מנדט אחד שלם!!!!
איך בחוצפתם הם הכניסו שתיים לרשימה???
ככה זה יהיה עד עולם? אף אחד לא יכול להתנגד להם??

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אפריל 2019, 14:25

סתם נרשמתי לרגע כתב:
14 אפריל 2019, 12:01
מירוני כתב:
נתונים לפי מועצת הקהילות
גור 22.000 קול
בעלזא 10.000 קול
ויזניץ 7.400 קול
צאנז 6.000 קול
באיאן 4200 קול
קודם כל יש להם יותר קולות, לא הרבה יותר אבל יותר...
שנית כל, איפה יש להם שתיים ?
שלישית, מה איכפת לך - אתה תדאג לנעשה בדגל התורה והחסידים ידאגו לנעשה באגו"י...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סתם נרשמתי לרגע

נושא שלא נקרא על ידי סתם נרשמתי לרגע » 14 אפריל 2019, 14:36

גאליציאנער כתב:
14 אפריל 2019, 14:25
סתם נרשמתי לרגע כתב:
מירוני כתב:
נתונים לפי מועצת הקהילות
גור 22.000 קול
בעלזא 10.000 קול
ויזניץ 7.400 קול
צאנז 6.000 קול
באיאן 4200 קול
מספר 9 שרצו לתת לצאנז הם לקחו, זה קודם כל.
ומאוד יפה יהגיד שכל אחד ידאג לעצמו, אבל המטרה היא לייצג את כולם שוויונית!
ומותר לי להביע תמיהה על כך שאין להם אפילו מנדט אחד שלם והם השתלטו ככה 30 שנה ומנסים להמשיך! (כמו שמביעים דעה על בנט אפילו שהוא לא קשור אליך ספציפית)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אפריל 2019, 15:03

סתם נרשמתי לרגע כתב:
14 אפריל 2019, 14:36
גאליציאנער כתב:
סתם נרשמתי לרגע כתב:
מירוני כתב:
נתונים לפי מועצת הקהילות
גור 22.000 קול
בעלזא 10.000 קול
ויזניץ 7.400 קול
צאנז 6.000 קול
באיאן 4200 קול
ומותר לי להביע תמיהה על כך שאין להם אפילו מנדט אחד שלם והם השתלטו ככה 30 שנה ומנסים להמשיך! (כמו שמביעים דעה על בנט אפילו שהוא לא קשור אליך ספציפית)
לגבי מספר 9, היה על זה דיון פנימי בין גור לצאנז וצאנז לא רצתה לעמוד בדרישות.
שוויונית זה שלגדולים יש מקום, אין שום טעם וריח לתת לצאנז מקום בעוד שקארלין, באיאן ועוד שווים את אותו מספר קולות [כמה מאות לכאן ולכאן] - בעוד שגם פורוש כאילו מייצג אותם. ברגע ששלומי אמונים ייסגר אז יתחילו הקהילות הבינוניות לקבל ייצוג.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סתם נרשמתי לרגע

נושא שלא נקרא על ידי סתם נרשמתי לרגע » 14 אפריל 2019, 15:19

אגב, כשאתה מדבר על "ייצוג", הרי זה דבר הזוי ואני מאמין שהרבה יסכימו איתי, מדוע גפני ומקלב מייצגים אותי יותר מאשר אייכלר וטסלר?
נכון שישנם סוגיות שבהם יש חילוקי דעות באיך להתנהל כמו לדוגמא חוק הגיוס, אבל ברובם של הדברים זה ממש לא ככה, הרי זה לא כמו בעירייה ששם זה כן יותר יצוג אישי כי זה ג'ובים ואותו דבר בחינוך העצמאי, שכל אחד דואג לציבור שלו התקציבים ובבניה ומוסדות וכו',
אבל בכנסת? מדברים על שבת. על תקציב כללי לעולם התורה. על הדיור, ונכון שיש גם קצת חילוקים, אבל לא מספיק בשביל החלוקות שהולך בין מי מייצג את מי.
הרי זה לא יגמר. כי עוד מעט גם כל משפחה תחליט שהיא צריכה ייצוג. הרי איפה זה מתבטא למשל שאין לסלונים ייצוג?
לא חבל על כל הבלאגן?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אפריל 2019, 15:35

מסכים איתך, חלקית.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 15:55

גאליציאנער כתב:
14 אפריל 2019, 15:03
סתם נרשמתי לרגע כתב:
גאליציאנער כתב:
סתם נרשמתי לרגע כתב:
מירוני כתב:
נתונים לפי מועצת הקהילות
גור 22.000 קול
בעלזא 10.000 קול
ויזניץ 7.400 קול
צאנז 6.000 קול
באיאן 4200 קול
שוויונית זה שלגדולים יש מקום, אין שום טעם וריח לתת לצאנז מקום בעוד שקארלין, באיאן ועוד שווים את אותו מספר קולות [כמה מאות לכאן ולכאן] - בעוד שגם פורוש כאילו מייצג אותם. ברגע ששלומי אמונים ייסגר אז יתחילו הקהילות הבינוניות לקבל ייצוג.
מה היה הדרישות?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אפריל 2019, 16:21

4000 כתב:
14 אפריל 2019, 15:55
גאליציאנער כתב:
סתם נרשמתי לרגע כתב:
גאליציאנער כתב:
סתם נרשמתי לרגע כתב:
מירוני כתב:
נתונים לפי מועצת הקהילות
גור 22.000 קול
בעלזא 10.000 קול
ויזניץ 7.400 קול
צאנז 6.000 קול
באיאן 4200 קול
מה היה הדרישות?
התנתקות משלומי אמונים וכו'.
בכיון של מש"כ.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 14 אפריל 2019, 21:16

גאליציאנער כתב:
14 אפריל 2019, 16:21
4000 כתב:
גאליציאנער כתב:
סתם נרשמתי לרגע כתב:
גאליציאנער כתב:
סתם נרשמתי לרגע כתב:
מירוני כתב:
נתונים לפי מועצת הקהילות
גור 22.000 קול
בעלזא 10.000 קול
ויזניץ 7.400 קול
צאנז 6.000 קול
באיאן 4200 קול
מה היה הדרישות?
בכיון של מש"כ.
לא הבנתי.

מה זה מש״כ?
ומה צריכים לעשות כדאי להתנתק שלומי אמונים?

ומה האינטרס של גור..

בדרך אגב אתה בעלזער ממתי אתה דואג לגערער ועוד לגבות אותם על דברים מכוערים כזאת...

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 14 אפריל 2019, 23:12

4000 כתב:
14 אפריל 2019, 21:16
גאליציאנער כתב:
14 אפריל 2019, 16:21
4000 כתב:
גאליציאנער כתב:
סתם נרשמתי לרגע כתב:
גאליציאנער כתב:
סתם נרשמתי לרגע כתב:

מה היה הדרישות?
בכיון של מש"כ.
לא הבנתי.

מה זה מש״כ?
ומה צריכים לעשות כדאי להתנתק שלומי אמונים?

ומה האינטרס של גור..

בדרך אגב אתה בעלזער ממתי אתה דואג לגערער ועוד לגבות אותם על דברים מכוערים כזאת...
איך בעלזא התנתקה משלומי אמונים?

שלח תגובה