חדשות מקומיות ירושלים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

Re: ליאון ראש העיר

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 23 דצמבר 2018, 17:28

קרב בצמרת דגה''ת בירושלים!

בתוך סיעת דגל התורה בירושלים מתנהל קרב שקט על תיק 'תרבות תורנית'. מחד דודי בלומנשטוק שהוצב במקום הרביעי ומצד שני נני (אלחנן) גרוסבויום שהוצב במקום החמישי ומייצג את 'איגוד בני הישיבות'. ההכרעה בשעות הקרובות.הקרב מתנהל גם בדרג הגבוה של המפלגה. הגר"ד כהן המשמש כחבר וועדת הרבנים מבקש למנות את גרוסבוים, מנגד חה"כ מקלב פועל למנות דווקא את בלומנשטוק.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 23 דצמבר 2018, 21:17

לכל מי שחושב שמדובר בעניני קדושת ירושלים
להויי ידוע שתיק תרבות הוא הכנסה לא רעה...

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 25 דצמבר 2018, 11:24

ראש עיריית ירושלים משה ליאון הצליח להפתיע את חבריו בעירייה ולפרק את הגוש החילוני בראשות סיעת 'התעוררות' של עופר ברקוביץ.

אמש (שני) חתם ליאון עם הסכמים קואליציוניים עם יוסי חביליו ויהודה בן יוסף, שני חברי המועצה שהיו חלק מהגוש החילוני של ברקוביץ, היום צפוי ליאון לחתום עם סיעת מרצ.

מי שנשארו כעת באופוזיציה אלו סיעות 'התעוררות' ו'אגודת ישראל'. בהודעה שפרסמה אמש סיעת 'התעוררות' נאמר כי התקבלה ההחלטה ללכת לאופוזיציה: "בחודש האחרון ניסינו להגיע להבנות עם ראש העירייה, מי שנבחר בקומבינה על הראש של הציבור הירושלמי.

"ליאון, שבילה את רוב הזמן בחו"ל, ראשית נכנע לשותפים מדגל וש"ס בהסכמים אותם סירב לחשוף לציבור הירושלמי. שנית, בידיו חסם כל השפעה שהתעוררות דרשה בקשר לשמירה על השכונות הציוניות בעיר במסגרת ההבנות שהוגשו בתכנון בנייה".

על ההסכם עם חביליו נאמר: "ולבסוף, חזר בו מסיכומים שכבר סוכמו. וסגר עם יוסי חביליו כדי שישמש עלה תאנה לקואליציה שחבריה כבר פועלים בימים אלה מנסים לאיים על החיים בירושלים".

"נדע לשמור על תושבי ירושלים, שחפצים בעיר פורחת, נקייה ומשגשגת, גם מהאופוזיציה", נאמר.

ליאון, כנראה, לא מתרגש מהביקורת. במעמד החתימה עם חביליו אמר: "יוסי חביליו הוא שותף רצוי ומבורך לקואלציה הירושלמית. אני שמח על הרחבת הקואליציה ושיקופם של רצון תושבי ירושלים במועצת העיר לשנים הקרובות".

חביליו עצמו אמר: "אני רואה חשיבות בייצוג מגוון לכל זרמי ירושלים וזה בדיוק מה שמייצגת קואליציית ליאון. אני קורא לתנועת התעוררות להצטרף גם הם לקואלציה ורואה בכך חשיבות רבה".

כיכר השבת

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 דצמבר 2018, 17:57

פרסום ראשון: סיעת 'בני תורה' בירושלים חתמה בשעה האחרונה על הסכם קואליציוני עם משה ליאון, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

על פי הסיכום, נציגם בעיריית ירושלים חיים אפשטיין, יחזיק בתיק בריאות הציבור, שבתחום אחריותו ניתן למצוא את טיפול טיפות החלב ברחבי העיר.

עוד סוכם, כי אפשטיין יחזיק בעוזר נוסף וכן סוכם על מספר הקצאות שיקבלו מוסדות בני תורה ברחבי העיר ירושלים.

בתוך כך, בשעה הקרובה צפויים צוותי המו"מ של 'אגודת ישראל' להיוועד לפגישה נוספת עם משה ליאון וצוות המו"מ מטעמם בכדי לנסות ולהגיע לסיכומים.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 25 דצמבר 2018, 18:12

:arrow: מצויין שמחזיק בתיק בריאות הציבור, כך שבהפגנות בשעה שאנשים יצטרכו להגיע לבית החולים, אולי הוא יפתח את הצירים לתנועה
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 דצמבר 2018, 22:51

אגודה חתמו כעת עם ליאון.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 25 דצמבר 2018, 22:53

פרטים? מה קיבל יוסי?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 דצמבר 2018, 22:54

כנראה סגן וממונה על האשפה...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 דצמבר 2018, 22:57

ל'בחדרי חרדים' נודע כי על פי ההסכם, יוסי דייטש יכהן בחצי ראשון של הקדנציה ובחצי שני נותן רוטציה ליעקב הלפרין יחזיק בתיק שפע מורחב ויור חברות מוריה ועדן.

חבר המועצה יוחנן ויצמן יחזיק תיק שימור ויעמוד בראשות ועדת שימור, בנוסף הוא ישמש כמ"מ בחברות בוועדה המחוזית.

מיכל הלברשטאם יחזיק בתיק תעסוקת חרדים ויעקב הלפרין ישמש בתפקיד בחצי השני של הקדנציה, בנוסף יקבל את הרווחה ברוטציה.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 25 דצמבר 2018, 22:59

בקיצור שיריים

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 25 דצמבר 2018, 23:09

למה ציפית?

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 25 דצמבר 2018, 23:12

לחריפות של החסידים

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 25 דצמבר 2018, 23:14

החריפות של החסידים עובדת מצוין מול החילוני המצוי
אבל מתקשה להוכיח את עצמה מול XXX

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 דצמבר 2018, 23:14

מה זה מוריה ועדן?

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 25 דצמבר 2018, 23:16

מה יעשה ר' יוחנן עם השבת?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 25 דצמבר 2018, 23:18

אני פה כתב:מה זה מוריה ועדן?
מוריה- חברה לפיתוח תשתיות בירושלים
עדן- כנ"ל בדגש על מרכז העיר

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 דצמבר 2018, 23:59

הערב (שלישי) נחתם הסכם קואליציוני בין ראש העיר ירושלים משה ליאון לסיעת אגודת ישראל בעיר ראשות יוסי דייטש וחבי המועצה יוחנן וייצמן ומיכל הלברשטם.

על פי ההסכם, הסיעה תקבל סגן בחצי הראשון של הקדנציה עבור דייטש, בנוסף יכהן דייטש כמחזיק תיק שפ"ע (בשת"פ עם ראש העיר), תיק תברואה ויו"ר חברות עדן ומוריה. חבר המועצה יוחנן ויצמן יכהן כמחזיק תיק שימור ומ"מ יו"ר הועדה המחוזית לתכנון ובניה, חבר המועצה מיכל הלברשטאם יחזיק בתיק תעסוקת חרדים.

לאחר מחצית הקדנציה יפרוש דייטש מתפקיד סגן ראש העיר וגם יפרוש ממועצת העיר במסגרת רוטציה עם יעקב הלפרין שמוצב במקום הרביעי ברשימה ולא נכנס למועצת העיר. הלפרין יקבל עם כניסתו למועצת העיר את תיק הרווחה. על סיעת אגודת ישראל, "לאחר שדייטש יפרוש יסדיר ראש העיר את הסגנות עם הסיעה".

עוד נמסר מסיעת אגודת ישראל כי היא "מברכת את ראש העיר על הסיכומים שהושגו ואת החברים בסיעות החרדיות האחרות שעמדו אף הם על המשמר בנושאים הערכיים. הסיעה מביעה תקווה שהשנים הבאות יהיו גדושות עשייה מבורכת לטובת הציבור תוך שיתוף פעולה ואחדות הכוחות בין כל הנציגים שומרי התורה והמצוות". ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מסר כי, "זוהי קואליציית האחדות שתביא את ירושלים לאחדות מקיר לקיר"

באגודת ישראל סיפר הערב כי "חברי הסיעה ניהלו מו"מ ממושך מול ראש העיר וצוות המו"מ שלו כדי להבטיח את כבודה של השבת בפרהסיה הציבורית של עיר הקודש. כמו כן, הושגו הבנות בכל הנושאים הנוגעים לצביון העיר וקדושתה".

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 26 דצמבר 2018, 00:46

לא ייתכן שיוסי דייטש יחזור לעשות לביתו עוד שנתיים ומחצה.
דייטש לכנסת!!!

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 26 דצמבר 2018, 00:48

נראה שימשיך לכהן במוריה ועדן.

ראובן_חסיד

נושא שלא נקרא על ידי ראובן_חסיד » 26 דצמבר 2018, 09:08

מה הושג בענייני דת?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 26 דצמבר 2018, 09:12

מתוך קול חי:
תוסדר פעילות גן החיות ללא חילול שבת בפרהסיה, כדי לשמור על כבוד השבת וכדי שציבור מכבדי השבת לא יודר ולא יופלה מפעילות עירונית זו.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 דצמבר 2018, 20:46

א יודעלע כתב:מתוך קול חי:
תוסדר פעילות גן החיות ללא חילול שבת בפרהסיה, כדי לשמור על כבוד השבת וכדי שציבור מכבדי השבת לא יודר ולא יופלה מפעילות עירונית זו.
מה פירוש "בפרהסיא"? מה זה בא לאפוקי?

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 26 דצמבר 2018, 20:50

לפי הידיעה זה נשמע שמיכל הלברשטאם יתפטר במחצית השניה של הקדנציה מחברותו בעיריה
ואז ייכנס יעקב הלפרין, ויחליף את דייטש בסגנות, שיתפטר לטובתו.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 דצמבר 2018, 14:16

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:לפי הידיעה זה נשמע שמיכל הלברשטאם יתפטר במחצית השניה של הקדנציה מחברותו בעיריה
למיטב ידיעתי זה לא יהיה ככה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 27 דצמבר 2018, 20:40

גאליציאנער כתב:
מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:לפי הידיעה זה נשמע שמיכל הלברשטאם יתפטר במחצית השניה של הקדנציה מחברותו בעיריה
למיטב ידיעתי זה לא יהיה ככה.

לליצמן לא יהיה אכפת שויצמן יתפטר עבור הלפרין

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 27 דצמבר 2018, 21:37

אגודת ישראל נכנסה לקואליציה,
ולכן לא תקראו על זה מחר בעיתונות

ובכ"ז:
לראשונה: עיריית ירושלים מכירה בלהט"ב
ראש העיר משה ליאון חתם על הסכם קואליציוני עם סיעת מרצ, ובו הכרה ראשונה של העירייה בקהילת הלהט"ב בעיר.

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ט 27/12/18 21:19

ראש העיר ירושלים הנכנס, משה ליאון, שחתם על הסכם קואליציוני עם סיעת מרצ, חתם על סעיף מפתיע הנוגע לקהילת הלהט"ב בבירה.

בהסכם הקואליציוני בין ליאון לבין מרצ מופיע סעיף 20, תחת הכותרת "דגשים" להסכם, שבו נכתב: "ראש העיר וסיעת מרצ מכבדים את כל תושבי העיר ללא הבדל דת, גזע, מגדר ו******** ומאמינים כי יש לאפשר לכל אדם לנהל את אורח חייו על פי רצונו תוך כבוד הדדי וכיבוד חוקי המדינה".

בחדשות 2 דווח כי הסיעות החרדיות לא היו מודעות לסעיף הזה, אולם במרצ התעקשו עליו וליאון הסכים, על מנת להרחיב את הקואליציה שלו.

עופר ארז, מנכ"ל ''הבית הפתוח'' בירושלים, אמר כי "הקהילה הגאה היא חלק בלתי נפרד ממרקם החיים בירושלים וזהו עוד ביטוי להבנה הזאת בקרב הירושלמים.

"אנו מברכים על ההחלטה של ראש העיר לאון בשיתוף מרצ בהובלת לורה ורטון ואייל לוריא פרדס, ואנו מקווים להמשיך את שיתוף הפעולה עם העירייה למען ירושלים ******** וסובלנית שיש בה מקום וכבוד לכולם", הוסיף ארז.
נערך לאחרונה על ידי פעמון זהב ורימון ב 10 פברואר 2019, 00:26, נערך פעם 1 בסך הכל.
סיבה: ניבול פה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 דצמבר 2018, 21:44

לאחר שלא החליפו ביניהם מילה מאז הבחירות לעירייה, סגן השר יעקב ליצמן וראש העיר משה ליאון השתתפו היום בטקס משותף, אך התעלמו האחד מהשני.
השניים השתתפו היום (שני) בטקס הנחת אבן היסוד לבית הכנסת 'תפארת ישראל' השוכן בעיר העתיקה, והמתח ששורר ביניהם בלט לעיני הנוכחים.
המתיחות בין ראש העיר לסגן שר הבריאות באה לידי ביטוי בפתיחת נאומו של האחרון, כאשר ליצמן התעלם במופגן מליאון והזכיר רק את השרים יואב גלנט וזאב אלקין שנטלו חלק באירוע.
הנתק מגיע לאחר שמועמדו של סגן השר ליצמן - יוסי דייטש הפסיד, ובסיבוב השני הורו מועצת גדולי התורה החסידית 'שב ועל תעשה', כאשר חלקים גדולים תמכו בעופר ברקוביץ' שהפסיד אף הוא למשה ליאון.
בתוך כך, בשלהי הטקס נצפו השר זאב אלקין שהתמודד אף הוא מול משה ליאון, בלחיצת יד ראשונה עם ראש העיר, מאז הבחירות לראשות עיריית ירושלים.
השניים צפויים להיפגש בשבוע הבא לפגישת עבודה ראשונה. אלקין הזכיר את משה ליאון בנאומו, כשאיחל לו פעם נוספת הצלחה עם כניסתו לתפקיד.

בחדרי חרדים

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 ינואר 2019, 20:35

יועצו של אבו מאזן, מחמוד אל-הבאש, התייחס לדיווחים לפיהם ראש עיריית י-ם, משה ליאון, מתכוון להנמיך את קול המואזין בשכונות הערביות בעיר, ואמר כי מדובר ב"כניסה למערבולת חדשה של מתיחות והסלמה". הוא הוסיף כי לישראל אין את הזכות להתערב באמונות הדתיות של המוסלמים והנוצרים. ‎
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 ינואר 2019, 20:41

יעקב ריבלין ב'בקהילה':
השלטון של החרדים בעירית ירושלים הוא תופעה שלא היה לה אח ורע גם בקדנציה הראשונה של אולמרט.
מאחר וחמישה עשר מתוך העשרים ושתיים שבקואליציה הם חרדים, הפכה הקומה השישית לישות חרדית.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 19:15

הישג ראשון לליאון: רפורמת העסקים הקטנים
חודש וחצי לאחר שנכנס לתפקידו ומספר ימים לפני אישור תקציב העירייה לשנת 2019 במועצת העיר, ראש העיר מציג רפורמה לעסקים קטנים בבירה • הרפורמה לעסקים תכלול פטור מלא מאגרת שילוט לעסקים קטנים מתוך רצון להקל משמעותית על בעלי העסקים בעיר.

כל הזמן

שלח תגובה