חדשות מקומיות ירושלים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

חמו
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: ליאון ראש העיר

נושא שלא נקרא על ידי חמו » 28 ינואר 2019, 00:00

הזוי ובזוי: עיריית ירושלים אישרה באופן חריג לקבוצת 'נשות הכותל' להקים דוכן ייעודי להנחת תפילין עבור נשים, כחלק מאירוע "יום הנחת התפילין הבינלאומי". הדוכן יוצב ביום ראשון הבא ברחבת המשביר הישן ברחוב קינג ג'ורג'.

מנשות הכותל נמסר, כי "לאחר חצי שנה ובעזרת המחלקה המשפטית הצלחנו להשיג אישור מהעירייה להקמת דוכן תפילין. מיותר לציין שחב"ד מקיימים דוכן באופן בקביעות ברחוב יפו ואיש לא מרים גבה, זה מבליט את העובדה שכל הקשיים שהוערמו עלינו בחודשים אלה – הן ביטוי למדיניות של הדרת נשים מזכויותיהן הדתיות".

מעירית ירושלים טרם התקבלה תגובה
קרדיט
"אקטואליק"

טבי
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 31 ינואר 2019, 21:37

מ"מ ראש עיריית י-ם אליעזר ראוכברגר ב"קול חי": "העובדה שבקרית יובל יש מאות משפחות וילדים שלא מקבלים את מה שמגיע להם, לא מתקבל על הדעת. הם אזרחים שווי זכויות. אני מקווה שזה לא קשור לאירוע המזעזע בבית הכנסת, למרות שההסתה קיימת כל הזמן".

אשמח אם מישהו יסביר לי את פשר המשפט הזה כי ממש כואב לי הראש מזה
להזכירכם, ברקת איננו וליאון ראש העיר וראוכברגר סגן ראש העיר ומחזיק תיק תכנון ובניה,
לדגל התורה יש השפעה אדירה בעיריית ירושלים וראוכברגר מתלונן !!!!! מה הוא רוצה עכשיו? מה לא טוב ? יש מאות משפחות שלא מקבלות את מה שמגיע להם?? הלו, הלו, הבחירות הסתיימו, אתם בעלי הבית בעירייה תפתרו להם את המצוקות ! מה תפקידך ? החסידים התרסקו , אי אפשר יותר להאשים אותם,
שמישהו יסביר לי את זה כי איך שלא מסתכלים על זה זה נראה מופרך

מי זה
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 ינואר 2019, 22:13

תנוח דעתך, הוא לא כזה טיפש כמו שאתה עושה אותו.
לא שמעתי את הראיון אבל אני מניח שבהמשך הוא אמר שהוא וחבריו מתכוננים לפתור את כל הבעיות או משהו בסגנון.
הכל בס"ד.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
גליציא
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי גליציא » 01 פברואר 2019, 00:29

לא הנתי את התמיהה העצומה.
האם הכל הידיו של חברי מועצת העיר? האם הם מלאכים שפותרים את כל הבעיות?!
אולי הוא דיבר על ההתנכלות של התושבים המקומיים אליהם, אולי הוא דיבר על זה שהמתנ"ס עושה הם בעיות,
נכון, הם ניצחו, אבל זה לא אומר שכל הבעיות בקרית יובל באו על פתרונם, ועל זה הוא מתלונן.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 78 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 פברואר 2019, 13:35

טבי כתב:מ"מ ראש עיריית י-ם אליעזר ראוכברגר ב"קול חי": "העובדה שבקרית יובל יש מאות משפחות וילדים שלא מקבלים את מה שמגיע להם, לא מתקבל על הדעת. הם אזרחים שווי זכויות. אני מקווה שזה לא קשור לאירוע המזעזע בבית הכנסת, למרות שההסתה קיימת כל הזמן".

אשמח אם מישהו יסביר לי את פשר המשפט הזה כי ממש כואב לי הראש מזה
להזכירכם, ברקת איננו וליאון ראש העיר וראוכברגר סגן ראש העיר ומחזיק תיק תכנון ובניה,
לדגל התורה יש השפעה אדירה בעיריית ירושלים וראוכברגר מתלונן !!!!! מה הוא רוצה עכשיו? מה לא טוב ? יש מאות משפחות שלא מקבלות את מה שמגיע להם?? הלו, הלו, הבחירות הסתיימו, אתם בעלי הבית בעירייה תפתרו להם את המצוקות ! מה תפקידך ? החסידים התרסקו , אי אפשר יותר להאשים אותם,
שמישהו יסביר לי את זה כי איך שלא מסתכלים על זה זה נראה מופרך
גא"מ לתמיהתך.
זה נראה שהוא מחפש בכוח על מה להתלונן, כפי שהוא אהב ואוהב לעשות בכל הזדמנות.
הבעיה הוא שמישהו צריך לבוא ולהציב מראה מול פניו ולהגיד לו שהוא יתלונן לעצמו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 פברואר 2019, 17:15

בסדר,
נזכור את זה כשיוחנן וייצמן יתלונן על חילולי שבת
הוא הרי בעירייה, אז הוא הרי יכול להחליט על הכל, לא?!

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 03 פברואר 2019, 19:47

נשות הכותל הקימו היום דוכן להנחת תפילין במרכז ירושלים

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 05 פברואר 2019, 20:24

פרלשטיין: ‏
הישג חרדי: לפני שעה קלה אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים תוכנית להקמת כולל בלב שכונת רמת שרת החילונית.
חברי הקואליציה בוועדה תמכו פה אחד.
המתנגדים: עופר ברקוביץ וימית יואלי.
תושבים בשכונה זועמים.
מלחמת חילונים-חרדים חדשה בפתח? ‎
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 06 פברואר 2019, 22:00

במהלך תפילת ראש חודש אדר שנערכה הבוקר (רביעי) בה השתתפו מאות נשים וגברים, הגיעו גם פעילות "נשות הכותל" ואחת המתפללות טענה כי הוכתה על ידי פעילת נשות הכותל והגישה תלונה במשטרה נגד המכה.

במטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים אומרים כי האירוע זה מגיע אחרי שפנו אתמול במכתב לשר הדתות, יצחק ועקנין, בו הזהירו מאלימות של נשות הכותל: "מי יגן על הנשים והנערות בתפילת ר"ח אדר א', מפני אלימות נשות הפרובוקציה?", כתבו במכתב.
בהמשך תיארו הנשים את האלימות בה נקטו נשות הפרובוקציה כנגד המתפללות, ואת העובדה כי המאבטחים לא מתערבים בנידון. את המכתב סיימו בשאלה: "האם לרבבות הנשים המבקשות להתפלל אין זכויות?".

במטה המשותף מסרו כי התקנות בנוגע להתנהלות בכותל הן עמומות כרגע, ובעקבות המצב לא ניתן לאסור את מעשיהן של נשות הכותל, שגורמות לפרובוקציה מידי ראש חודש: "גם היום, כמו בכל ראש חודש, מאות נשים וגברים הגיעו לתפילת ראש חודש בכותל המערבי, מול מיעוט פרובוקטיבי ואלים שבאו לבזות ולחלל את הכותל. גם היום נתקלנו באלימות מצידן. המצב הזה חייב להשתנות ואנחנו קוראים לשר הדתות לתקן את התקנות כפי שביקשה הרבנות הראשית כבר בקיץ האחרון, וכפי שקידם את הדברים השר אזולאי ז"ל. התקנות בכותל חייבות לאפשר תפילה אך ורק ע"פ המסורת וע"פ ההלכה היהודית, אך ורק ע"פ הרבנות הראשית לישראל".
תלונה במשטרה על אחת מנשות הכותל.jpg
מקור: ערוץ 7
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

מי זה

Re: חדשות מקומיות ירושלים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 09 פברואר 2019, 20:51

החל ממחר צפויים עומסי תנועה כבדים בכניסה לירושלים בשל עבודות תשתית

שוב חסימות ושיבושים בכניסה לעיר: מחר, ראשון בבוקר, יחלו עבודות תשתית חריגות בכניסה לירושלים – זאת במסגרת סלילת נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) בין הרחובות ויצמן וירמיהו. במסגרת העבודות תופסק פעילות מערך הרמזורים למשך שישה ימים. ראשי הפרויקט ממליצים להגיע בדרכים חלופיות.

למגיעים ברכב פרטי מומלץ להיכנס לעיר דרך כביש 443 או כביש 1 דרך מנהרת הארזים, ולצאת ממנה דרך כביש בגין לכיוון מנהרת הארזים או דרך כביש 443, אך מומלץ כל העת להתעדכן באפליקציית waze. יש לציין כי במהלך עבודות התשתית, התחבורה הציבורית תפעל כסדרה ומומלץ להשתמש ברכבת, וברכבת הקלה. עם השלמת העבודות ייפתח לתנועה נתיב ייעודי לתחבורה הציבורית שישפר את מערך התחבורה הציבורית בכניסה לעיר.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 80 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 04 מרץ 2019, 22:15

ביום חמישי - 1000 רפורמיות בכותל, הבו עצה איך לעצור אותן?
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 מרץ 2019, 10:03

ביטחון כתב:ביום חמישי - 1000 רפורמיות בכותל, הבו עצה איך לעצור אותן?
אין בכל הארץ 1,000 רפורמיות.
אלא אם אתה מחשב את החתולים והכלבים שלהם כרפורמים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 05 מרץ 2019, 11:45

חבר המועצה יוסי דייטש וחבר המועצה לשעבר יצחק פינדרוס בסבב שיחות אצל גדולי ישראל בענין
מסתמן כי יוכרז על תפילה המונית לכל בנות הסמינרים ביום שישי לפנות בוקר
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 מרץ 2019, 16:26

אבן הפינה כתב:חבר המועצה יוסי דייטש וחבר המועצה לשעבר יצחק פינדרוס בסבב שיחות אצל גדולי ישראל בענין
מסתמן כי יוכרז על תפילה המונית לכל בנות הסמינרים ביום שישי לפנות בוקר
בהוראת הגר"ח קנייבסקי: אלפי בנות סמינרים יגיעו לתפילה המונית
בשל תוכנית נשות הפרובוקציה לחולל מהומות במתחם שריד בית מקדשנו, יצא שר התורה הגר"ח קנייבסקי בהוראה לבנות הסמינרים להגיע למעמד קידוש שם שמים כתשובת המשקל | במקביל, מועצת גדולי התורה החסידית הורתה לבנות הסמינרים החסידיים בירושלים שלא להשתתף

ביום שישי הקרוב, ראש חודש אדר ב' בשעה 6:30 בבוקר, יגיעו אלפי בנות סמינרים לרחבת הכותל המערבי לתפילה המונית, בהוראת הגר"ח קנייבסקי, במטרה לערוך מעמד של קידוש ה' מול תפילת נשות הכותל הרפורמיות.

עם זאת, ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בהוראת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, בנות הסמינרים החסידיים בירושלים לא תשתתפנה בתפילה המתוכננת בכותל המערבי.

הבוקר (שלישי) פרסם בנצי ליזרוביץ ברדיו קול חי, כי סגן ראש העיר יוסי דייטש ויצחק פינדרוס קיימו התייעצויות עם גדולי הרבנים, כדי להביא אלפי נשים ובנות סמינרים לתפילה המונית בכותל המערבי ביום שישי ר"ח אדר ב', מול אירוע גדול שמתכננות הנשים הרפורמיות.

ביום ראשון השבוע פרסמנו ב'בחדרי חרדים' לראשונה, כי נשות הכותל הגישו בקשה לרב שמואל רבינוביץ, להפעלת מערכת כריזה בראש החודש הקרוב בכינוס שהן מתכננות בהשתתפותן של כ-1,000 נשים, אולם לכאורה הרב אסר זאת עליהן. "הפעלת רמקולים לתפילת נשים מנוגדת להלכה ומעולם לא נעשתה במקום".

בסרטון של תנועת חזון, מוצגות נשות הכותל במהלך טקס התפילה שלהן, ומיד לאחר מכן מובאים דבריה של ח"כ מירב מיכאלי שאומרת בראיון לחדשות 10: "בפעם הקודמת שחררו את הכותל צנחנים בקסדות, הפעם שחררו אותו נשים בטליתות". כמו כן מופיעים בסרטון גם דבריה של יו"ר ארגון נשות הכותל, ענת הופמן, שהיא אומרת "עכשיו יש תחרות והרחבה הטובה תנצח. אנחנו עקשניות, אש!".

בקטע נוסף שמראים בסרטון רואים את יזהר הס, מנכ"ל התנועה הקונסרבטיבית, בו הוא אומר "בעצם שרטטנו את המתווה לפתרון של כל סוגיה עתידית בתחום דת ומדינה. כך בנישואים, כך בגיור, כך בכשרות. אם הצלחנו בכותל, נצליח ודאי גם במקומות אחרים".

האירוע של נשות הכותל נועד לציין 30 שנה להקמת הארגון וכן לציין את יום האישה הבינלאומי שנופל ביום הזה. על מנת להיערך לפרובוקציה בצורה מקסימלית, פנו לאחרונה הנשים הרפורמיות לרב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, בבקשה שיאפשר להם להשתמש במערכת הגברה בזמן האירוע. על פי הבקשה של נשות "הכותל", היות שלהערכתן מספר המשתתפים בתפילה צפוי לעלות על 1,000 ובהתאם לנוהל "רחבת תפילה – תפילות בלבד", מבקשות נשות הכותל לעשות שימוש במערכת ההגברה בתפילתן ולקיים טקס תפילה רפורמי על פני כל הרחבה.

בחדרי חרדים
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 מרץ 2019, 16:34

למה החסידים לא משתתפים הם כועסים על העצרת של הליטאים בכותל שהביא לבחירתו של ליאון...

מנחם מנדל

נושא שלא נקרא על ידי מנחם מנדל » 05 מרץ 2019, 19:12

אני פה כתב:למה החסידים לא משתתפים הם כועסים על העצרת של הליטאים בכותל שהביא לבחירתו של ליאון...
תגיד,
אלה שהעבירו כתובות לירושלים לפני הבחירות ומתגוררים בערים אחרות מה דינם צריכים להשתתף בעצרת ...?

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 05 מרץ 2019, 22:47

אולי יסדרו להן שידור חי ברחוב ירושלים בבני ברק [עכ"פ לבני ברקיות]
ואז גם היו בירושלים, וגם לא היו צריכות לנסוע...

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 05 מרץ 2019, 23:33

אני פה כתב:למה החסידים לא משתתפים הם כועסים על העצרת של הליטאים בכותל שהביא לבחירתו של ליאון...
בגלל שהגר"ח אמר לא להשתתף במחאה של האדמורי"ם על הרכבת הקלה בליל שבת בז'בוטינסקי.
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

טריסקער

נושא שלא נקרא על ידי טריסקער » 06 מרץ 2019, 00:40

פעמון זהב ורימון כתב:
בגלל שהגר"ח אמר לא להשתתף במחאה של האדמורי"ם על הרכבת הקלה בליל שבת בז'בוטינסקי.
לא במחאה של האדמורי"ם אלא במחאה על חילול השבת

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 06 מרץ 2019, 00:42

זו הסיבה?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 19 מרץ 2019, 01:21

חבר 'המועצת' ורב תנועת 'דגל התורה' בירושלים הגר"ד כהן, יוצא למתקפה חריפה כנגד ראש העירייה משה לאון, פחות מארבעה חודשים לאחר שנבחר לתפקיד בתמיכתה של 'דגל התורה' לטענת הרב, משה ליאון חושש לפעול למען הציבור החרדי בשכונות המעורבות קריית יובל, גילה ורמות ב'.

בכינוס שאירגנו אתמול (ראשון) איגוד בני הישיבות אמר חבר 'המועצת' "היסוד הראשון זה החלק הזה שהקהילות יקבלו את מה שמגיע להם, זה דבר שבראש ובראשונה, כל היסוד של ההליכה לבחירות היה על דגל אחד, היה על הדגל הזה של הקיפוח של הקהילות על הנושא של הבתי ספר, הנושא של החינוך עצמאי על הנושא של החדרים".

"הנושא הזה, הדברים לא התנהלו בצורה שזה הגיע עדיין לכלל מעשה, ראש העיר נראה שהוא די מפחד והוא צריך את הדחיפה לבוא ולשנות דברים", אמר חבר 'המועצת' שציין כי "עמדתי בכל מקום ודיברתי על הנושא של קריית יובל; הנושא של קריית יובל אנחנו רוצים לקבל זכויות".

"מה שקורה שם זה רדיפת הדת כפשטו. נגד המינהל התקין והליך הדמוקרטיה, זה מהלך של רמיסה של ציבור של אלף משפחות שבונים לי בית ספר בשכונה אחרת", הוסיף ראש ישיבת חברון שלדבריו, "עבר כמה חודשים והנושא של קריית יובל ראש העיר צריך לדעת אם לא בשביל זה בשביל מה הלכתי, רצתי ממקום למקום ורימתי את הציבור? איזה פנים יש לי. חייבים להזיז את הדברים הנושא הזה זה בנפשינו".

הגר"ד כהן הוסיף בדברים כנגד ראש העיר ליאון ואמר, "ראש העיר לא היה נבחר באופן אחר, הוא נבחר על מנת כן, אם הוא לא משנה את הדברים הוא הולך לרצות את אילו שנלחמו נגדו - זה לא יעלה על הדעת".

"אנחנו נתאחד ביחד וידע שאנחנו אלה שהעלינו אותו וגידלנו אותו, נתן לו את כל הכבוד הראוי אבל הוא צריך לדעת שהוא חייב לשנות דברים על מנת זה הוא נבחר", הציע חבר המועצת, והוסיף ותקף עוד את ראש העיר הטרי כשאמר; "כאילו שום דבר לא קרה, אני מבין שאי אפשר ביום אחד לשנות, אבל יש את הנושא של גילה, של רמות ב' וכדומה אבל אצלנו ביסוד היסודות זה החינוך ועל זה אנחנו הלכנו לבחירות".

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 17 אפריל 2019, 00:41

אני מוכרח לציין שאני עוקב אחרי משה ליאון מאז בחירתו לפני כמה חודשים.
ואף שוחחתי עם מס' גורמים בעיריה,
ליאון הוא איש נעים הליכות,סחבק ונחמד שכל עובדי העיריה נהנים לעבוד איתו.
הוא נותן יד חופשית לכל הממונים תחתיו להתעסק בתחומים שעליהם הם אחראים.(בשונה מראש העיר הקודם שהיה מתערב בכל דבר ודבר.)
קיצער,אני גאה בבחירתי...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 17 אפריל 2019, 12:02

לייבל'ה כתב:
17 אפריל 2019, 00:41
אני מוכרח לציין שאני עוקב אחרי משה ליאון מאז בחירתו לפני כמה חודשים.
ואף שוחחתי עם מס' גורמים בעיריה,
ליאון הוא איש נעים הליכות,סחבק ונחמד שכל עובדי העיריה נהנים לעבוד איתו.
הוא נותן יד חופשית לכל הממונים תחתיו להתעסק בתחומים שעליהם הם אחראים.(בשונה מראש העיר הקודם שהיה מתערב בכל דבר ודבר.)
קיצער,אני גאה בבחירתי...
ביודעי ומכירי קאמינא אין לך מושג עד כמה אתה צודק, וגם אני גאה בראייה של זקני הדור בגדר כל הנוטל עצה אינו נכשל,
כל תושב ירושלמי יוכל לומר לך ששיפור פני העיר בשכונות החרדיות בשלשה החדשים בשדרוג עוצמתי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 17 אפריל 2019, 12:05

יוסי דייטש קיבל את שיפר פני העיר...

תתאר לך אם הוא היה ראש עיר

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 17 אפריל 2019, 12:12

אני פה כתב:
17 אפריל 2019, 12:05

א. יוסי דייטש הוא איש ביצוע ממדרגה ראשונה ואין חולק , השיקולים שהוא לא יכל להיות ראש עיר היו אחרים [שאלה תאורטית ראוכברגר מוכיח את עצמו כהאיש המוצלח ביותר במערכת העייריה אז למה לא הוא, שכת מה תוצאות הבחירות היו ?? להזכירך 6:3
ב. את התיק מחזיק ליאון אישית זה היה הבטחת בחירות שלו , יוסי דייטש מ"מ או משו כזה בתיק

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 17 אפריל 2019, 12:54

אחרי שאלפים מתושבי רמת אלחנן ורמת אהרן וכו' עברו באופן פתאומי לירושלים, נקווה שישהו שם גם בליל הסדר...

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 17 אפריל 2019, 14:29

אחרי שנה של סבל, תושבי רוממה נושמים לרווחה

לאחר כשנה של סבל, תושבי ואלפי עוברי האורח ברחוב שמגר נושמים לרווחה, נסללו מחדש המדרכות והכביש.

חודשים רבים, פניות רבות והבטחות אין סוף הגיעו לקיצם. ראש העיר, משה ליאון נחה את גורמי המקצוע בעיריית ירושלים לסיים את העבודה לרווחת תושבי רוממה עוד לפני חג הפסח וחופשת בין הזמנים.

עד להתערבותו של רה"ע, רחוב שמגר נזנח ונותר הפוך וחרוך ללא מדרכה וכביש מוסדרים, תוך סיכון ברור של חיי אדם.

מיד עם כניסתו של רה"ע לתפקיד, מינה רהע את יועצו הבכיר, עופר איובי לטיפול אישי במפגע המסכן את ילדי השכונה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מפגעים שיסכנו חיי אדם לא יהיו בירושלים, נדהמתי לגלות את המקרה והוא טופל באופן מיידי לרווחת הציבור.
אני מאחל לכל תושבי ירושלים, חג פסח שמח וכשר".

בנוסף, שילש ראש העיר את תקציב ריבוד הכבישים והוא עומד על 150 מלשח, בחודשים הקרובים ירובדו צירים מרכזיים בכל רחבי ירושלים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 17 אפריל 2019, 14:38

פך שמן כתב:
17 אפריל 2019, 12:12
אני פה כתב:

א. יוסי דייטש הוא איש ביצוע ממדרגה ראשונה ואין חולק , השיקולים שהוא לא יכל להיות ראש עיר היו אחרים [שאלה תאורטית ראוכברגר מוכיח את עצמו כהאיש המוצלח ביותר במערכת העייריה אז למה לא הוא, שכת מה תוצאות הבחירות היו ?? להזכירך 6:3
ב. את התיק מחזיק ליאון אישית זה היה הבטחת בחירות שלו , יוסי דייטש מ"מ או משו כזה בתיק
ראשית כל יוסי דייטש הוא היה זה ששיפץ את כל השכונות הוותיקות ויש לו את הניסיון הרב ביותר בעירייה.
זה שלא בחרת בו עדיין לא הופך אותו לכישלון...
התיאוריות האלו לא מעניינות - לשיטתכם שאסור לבחור במועמד חרדי לראשות העיר... כמה הוא מוצלח תלוי את מי שואלים, אני מסכים שהוא מוצלח בעשיית כותרות בעיתונות וגם יש לו גם נוכחות מורגשת באויר כשהוא נמצא... בכל אופן הוא בנ"א גבוה.
תוצאות הבחירות אינם רלוונטיות לעניין, תתעקש לדחוף את זה לכל הודעה בעניין, זה בסדר...

ראש העיר שמחזיק בתיק אישית זה לא סימן טוב לתיק עצמו, ע"ע נתניהו...
או שזה דומה לתפקידו של ליצמן במשרד הבריאות שנתניהו הוא השר האחרי וליצמן הוא בסה"כ הסגן...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 17 אפריל 2019, 14:46

וואי וואי.
הדי הבחירות שככו מזמן.
בסך הכל העליתי נקודה שחשבתי עליה לאחרונה.
למה לפתוח את כל הסיפור הזה מחדש?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 17 אפריל 2019, 14:50

כי פך שמן נהנה מזה בכל פעם.
אז יש לי את הזכות לתת לו הנאה לכבוד החג - יחד עם שאר החברים דפה.

בכל אופן הוא עבד אז קשה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 17 אפריל 2019, 14:56

גאליציאנער כתב:
17 אפריל 2019, 14:50
כי פך שמן נהנה מזה בכל פעם.
אז יש לי את הזכות לתת לו הנאה לכבוד החג - יחד עם שאר החברים דפה.

בכל אופן הוא עבד אז קשה...
לשמח יהודי לכבוד יו''ט .
זה לא דבר של מה בכך...

נרשמתי...!
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 17 אפריל 2019, 15:15

גאליציאנער כתב:
17 אפריל 2019, 14:38
פך שמן כתב:
17 אפריל 2019, 12:12
אני פה כתב:

ראשית כל יוסי דייטש הוא היה זה ששיפץ את כל השכונות הוותיקות ויש לו את הניסיון הרב ביותר בעירייה.
זה שלא בחרת בו עדיין לא הופך אותו לכישלון...
התיאוריות האלו לא מעניינות - לשיטתכם שאסור לבחור במועמד חרדי לראשות העיר... כמה הוא מוצלח תלוי את מי שואלים, אני מסכים שהוא מוצלח בעשיית כותרות בעיתונות וגם יש לו גם נוכחות מורגשת באויר כשהוא נמצא... בכל אופן הוא בנ"א גבוה.
תוצאות הבחירות אינם רלוונטיות לעניין, תתעקש לדחוף את זה לכל הודעה בעניין, זה בסדר...

ראש העיר שמחזיק בתיק אישית זה לא סימן טוב לתיק עצמו, ע"ע נתניהו...
או שזה דומה לתפקידו של ליצמן במשרד הבריאות שנתניהו הוא השר האחרי וליצמן הוא בסה"כ הסגן...
כמה שפך שמן יתכחש לזה, יוסי דייטש יכל להיות ראש עיר מעולה לולא שאנחנו לא סובלים אותו אישית. לא שום סיבה אחרת שמספרים. ואפילו יותר מראוכברגר,
כי הוא איש שמזיז עניינים.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 17 אפריל 2019, 15:54

ממתי ראש עיר הוא האיש הכי מוצלח בעיר בלהזיז עניינים?
הלואי ויגיע מצב כזה, אבל מעולם לא היה כזה שיקול אם המוצלח ביותר לא היה מהחוג/חצר/עדה הנכונים בפוליטיקה.
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 11 יוני 2019, 19:41

דוברות מד"א:
בשעה 18:31 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על שריפה בבניין בן 4 קומות ברחוב עזרא בירושלים.

כוחות גדולים של מד"א שכוללים אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד"א נמצאים במקום האירוע וערוכים להעניק טיפול רפואי. בשלב זה נערכות סריקות במקום ולא אותרו נפגעים. עדכון בהמשך במידת הצורך.

שריפה בבנין מגורים ברח' עזרא בירושלים 1.jpg
שריפה בבנין מגורים ברח' עזרא בירושלים 2.jpg

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 12 יוני 2019, 23:46

היכונו: הפקקים בדרך לירושלים
ירושלמים? היכונו לביאת הפקקים • החל מיום ראשון – 14.7.2019, יסגרו שדרות שז"ר לתנועת רכבים פרטיים במקטע שבין גשר המיתרים וצומת נורדאו (בסמוך לבנייני האומה) ולמשך 3 שנים • הדבר נעשה לצורך פרויקט שדרוג הכניסה לעיר והפיכתו למרכז עסקי, תיירותי ותחבורתי מתקדם.

ביזנעס

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 13 יוני 2019, 13:51

סרטון מפחיד מהשריפה ומהחילוץ שלשום בי-ם.
https://yiddishevinkel.com/archives/56176

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 יוני 2019, 10:53

נסיון תקיפה ביום שישי האחרון ברובע היהודי ע"י ביהכ"נ החורבה.
ערבי שהיה לבוש באפוד צהוב של עיריית ירושלים קרא לעבר עובר־אורח יהודי קריאות 'אללה אכבר', והתקדם לכיוונו עם חפץ שהיה נראה כסכין.
בתגובה השליך לעברו המותקף כסא מאחת המסעדות ונמלט.

שחרית

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 יולי 2019, 12:32

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 יולי 2019, 10:34

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 יולי 2019, 13:36

המאבק השתלם.
ניצחון השבת בנווה יעקב.jpg
https://www.jdn.co.il/breakingnews/1168800/

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 15 יולי 2019, 18:08

בניגוד לכל התחזיות השחורות, הכניסה לירושלים משוחררת למרות העבודות והחסימות הנדרשות.
https://www.dropbox.com/s/kpqb317f1omtq ... A.mp4?dl=0

אתר לדעת

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 16 יולי 2019, 10:31

משולש חנויות הספרים בצומת מרן.

סניף אור החיים ברחוב בר אילן בירושלים - המבשר 16.7.19.jpg

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 17 יולי 2019, 10:47

יישוב ענק מהתקופה הקדומה התגלה במהלך העבודות לסלילת כביש 16 בסמוך לירושלים.
הגדול שהתגלה אי פעם בארץ ואחד מהגדולים בעולם.

לפי ההערכות חיו בו כ-2000-3000 איש.
היישוב העתיק שהתגלה בחפירות בסמוך לירושלים.jpeg
JDN

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 18 יולי 2019, 10:07

שנות השובע...

עיריית ירושלים יוזמת תכנית לשינוי יעד עבור קרקע כלל עירוני ע''י נווה יעקב שיהפוך לשטח שמיועד למבני ציבור עבור הציבור החרדי בשכונה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 יולי 2019, 14:15

גולדברג ב'כיכר':
ב'העדה החרדית' מבטיחים מאבק בתכנית לבניית רכבת קלה תת קרקעית, שתעבור מתחת למרכז השכונות החרדיות בעיר, ובהן בשכונת גאולה. גורם קיצוני בכיר: "זה יגרום לפריצות.

מבזקי העדכונים

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 18:47

סגר''ע ירושלים אברהם בצלאל בגן הילדים.jpg

שלח תגובה