אשכול המספרים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

אברהם משה

Re: אשכול המספרים

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 25 דצמבר 2018, 10:00

יש מצב שכדי לעבור את אחוז החסימה יצטרכו 150 אלף קולות (פעם קודמת עמד על 135 אלף ) לדגל אין את זה לבד , חד משמעית , אני די בטוח שיענקי קנייבסקי ואריה דרעי כבר סגרו על ריצה משותפת , לש"ס זה טוב כי היא על גבול אחוז החסימה בסקרים , וגם אם תביא חמש מנדטים , זה ירידה מה 7 שיש לה כעת , וזה פגיעה בכוח הדתי , לדגל זה טוב , כדי לדפוק את החסידים , אגודה תרוץ עם יחד ו/או הפלג , וגם תסתכן לא לעבור , זה הכיוון , אם זה אכן יקרה , הכוח הדתי /חרדי , ירד מ 13 מנדטים היום , ל 10 מנדטים (אם אגודה לא תעבור ) בהחלט הישג היסטורי שירשם על שמם של דרעי וינקי קנייבסקי.

סמל אישי של משתמש
אני פה
קיבל תודה: 89 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 דצמבר 2018, 14:04

עקיב'לה כתב:אני לא מבין איך הגעת לשוויון, אני רואה עם חבד יתרון של 7 % לחסידים, ובלי חב"ד יתרון של כמעט אחוז.
כך שכפי שאני טוען, תוצאות הבחירות משקפות יותר את הסתייגותם של הרבה חסידים מהפוליטיקה ולא את מערך הכוחות האמיתי. יכול להיות, וזו השערה בלבד, שאם יתחלפו נציגי הציבור ואיני רוצה לפרט, יהיה שינוי חיובי בעניין.
אבל איך מרכז טאוב פספס את המודרנים? האם כלל אותם כבר עם הליטאים וחסל?
יש 12 אחוז ספרדים בוגרי ישיבות ליטאים שחלק גדול מאוד מהם מצביעים דגל.

א יודעלע
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 25 דצמבר 2018, 15:18

במידה והפילוח הוא נכון,
יש לשים לב גם לנתונים הבאים-
- האם קולות הקנאים מהווים חלק מהחסידים?
- ברסלב - לאן משויכים? (במיוחד הקהילות החדשות של בעלי התשובה)
- עץ מהווה כ18% מהציבור הליטאי
- כמה אחוז מהמשתכנזים מצביעים לדגל וכמה לש"ס.
(על פניו נשמע מוזר שלש"ס יש רק 22%, כיוון שהגרעין הקשה של ש"ס (כלומר החרדים, בלי המסורתיים) שווים לכאורא כ4 מנדטים וודאיים. כנראה שחלק גדול מהמתכנזים כן מצביעים ש"ס בסוף)

מענהלשון

נושא שלא נקרא על ידי מענהלשון » 29 דצמבר 2018, 19:35

לא משנה המספרים, מה שקובע זה ההתנהלות.

ליצמן חיבק את יוסי דייטש חיבוק דב, הוא תמך בו מצד אחד, ואילץ אותו לרוץ עד הסוף מצד שני.
תמיכה של אגודה באלקין הייתה מעלה אדם יותר דתי, וכיום יוסי דייטש היה מ"מ עם התיקים הכי טובים.

גם על הסכם עודפים עם קינג החליט ליצמן, בכך הוא הפסיד לאגודה את המנדט הרביעי, ושוב מי שאוכל את זה, זה יוסי דייטש שיתפטר בעוד שנתיים וחצי.

כעת לדגל יש 'איש מספרים', שמפריח מספרים באוויר, ואגודה גוררת רגליים בבלי דעת.

ליצמן ניסה לחסל את שלומי אמונים בכח (הפרד ומשול), ונכשל.
עכשיו הוא מחסל אותם בחיבוק.

ע"י החיבוק הוא הצליח לבודד את פרוש מהליטאים. עכשיו יסגרו הסכם חדש עם דגל, ואז ליצמן יתמוך בבעלז ובויזניץ, ופרוש יידרש לשלם את המחיר.

אילו אגודה הייתה מאוחדת היו רצים לבד וחוזרים על ההישג של תשמ"ט, אבל כל אחד מושך את השמיכה לצד שלו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 29 דצמבר 2018, 20:51

אני אומר לך מידיעה ברורה דייטש ופרוש רצו לרוץ עד הסוף לראשות העיר.

מענהלשון

נושא שלא נקרא על ידי מענהלשון » 29 דצמבר 2018, 21:09

אני פה כתב:אני אומר לך מידיעה ברורה דייטש ופרוש רצו לרוץ עד הסוף לראשות העיר.
תסכים איתי שזה טמטום. הרי כל דרדק יכל לחשב ולדעת שאין שום סיכוי.
מה יש להם היום? חצי סגן ותיקים מיותרים. בשעה שהם יכלו להכריע את ראשות העיר ולקבל מ"מ ואת השמנת.
אז אתה טוען שהם מטומטמים? אולי.
אני לא חושב שעד כדי כך? הייתה כאן מלכודת דבש, גור מתייצבים מאחוריהם זה פיתוי גדול, ואח"כ כשמבינים שדגל לא אתם כבר אי אפשר לחזור, יש מחוייבות למי שתמך ודחף.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 29 דצמבר 2018, 21:10

לא הכל אני יכול לכתוב, אבל המהלך של הרצת דייטש היתה נטו של פרוש ודייטש וליצמן הצטרף אח"כ גם החתימה עם קינג היתה של פרוש ודייטש.

מענהלשון

נושא שלא נקרא על ידי מענהלשון » 29 דצמבר 2018, 21:17

אני פה כתב:לא הכל אני יכול לכתוב, אבל המהלך של הרצת דייטש היתה נטו של פרוש ודייטש וליצמן הצטרף אח"כ גם החתימה עם קינג היתה של פרוש ודייטש.
הגיון כבודו, הגיון.
יש להם משהו מההתאבדות הפוליטית הזאת? אפס.
אז חזרנו לאותו דבר.
או שהם מטומטמים או שנפלו למלכודת דבש. אחד מהשניים.
אז תחשבו מה מהשניים נראה לכם יותר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 29 דצמבר 2018, 21:19

לא הכל אתה יודע.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 29 דצמבר 2018, 21:27

לאגודה אין אפשרות לרוץ לבד. עכשיו בעירייה הם הביאו בין 100 ל110 אלף קול. בבחירות הבאות צריכים בין 140 ל150 לעבור את אחוז החסימה.

לסמוך על עץ אי אפשר כי חלק גדול סוברים שם לא ללכת לכנסת. אלי ישי ידרוש לפחות 2-3 מקומות (מש"ס הוא דורש שיויון) וחב"ד אין להם מנהיגות סוחפת שיכולה להבטיח שהחסידים לא יצביעו למרזל וכו'. ולכן זה הימור מטורף וגם לא יועיל הרבה לאגודה ללכת בנפרד. בכל תרחיש יקבלו אולי 3 וחצי מנדטים שלהם שזה יכולים לקבל גם עם דגל כנראה.

מענהלשון

נושא שלא נקרא על ידי מענהלשון » 29 דצמבר 2018, 21:39

אני פה כתב:לאגודה אין אפשרות לרוץ לבד. עכשיו בעירייה הם הביאו בין 100 ל110 אלף קול. בבחירות הבאות צריכים בין 140 ל150 לעבור את אחוז החסימה.

לסמוך על עץ אי אפשר כי חלק גדול סוברים שם לא ללכת לכנסת. אלי ישי ידרוש לפחות 2-3 מקומות (מש"ס הוא דורש שיויון) וחב"ד אין להם מנהיגות סוחפת שיכולה להבטיח שהחסידים לא יצביעו למרזל וכו'. ולכן זה הימור מטורף וגם לא יועיל הרבה לאגודה ללכת בנפרד. בכל תרחיש יקבלו אולי 3 וחצי מנדטים שלהם שזה יכולים לקבל גם עם דגל כנראה.
תשובה טובה כשאין תשובה: 'לא הכל אתה יודע'. אני דווקא יודע, יוסי דייטש הוא ראש העיר. רק שומרים את זה בסוד.

השטות הזאת הביאו בין 100-ל110 מוכרים לך ביתד. ואגודה שותקת, על זה בדיוק דברתי לא משנה המספרים חשובה ההתנהלות. ואגודה ממשיכה להתנהל כחסרי דעת, יש להם ספור 130,000. אבל הם משאירים את הבמה התקשורתית לדגל, וזה גורם לזריעת מורך בציבור. וגם כאן אני לא חושד בהם בטמטום, כשפרוש יידרש לשלם את המחיר אז תבין מה זה 'חיבוק דב'.

על המספרים לא אחזור שוב, מי שיעבור על האשכול ימצא, וידע.
ומי שלא יודע לחשב יאטום אזניים ויושפע מהאווירה שמייצרים דגל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 29 דצמבר 2018, 22:04

לרוץ לבד לכנסת זה התאבדות פי מיליון מהריצה של דייטש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 29 דצמבר 2018, 22:22

המודיע רומז על כך שבבחירות הבאות כל האדמורים יצאו בראש העם יחד בבמה אחת עם הליטאים, בעבודה משותפת חזקה של אחדות יכולים להגיע גם ל7-8 מנדטים אם לא יהיה אחוז הצבעה כללי גבוה, ואז יהיה שפע של תפקידים לכולם, גם לפרוש.

גם תזכור אם אגודה תלך לבד ותתעקש על חוק גיוס מחמיר אחרת מדגל יש מצב שנתניהו ישאיר אותם בחוץ. לכן מכל זוית אפשרית צריך לסתום את האף ולרוץ יחד בכל הכח וללמוד מטעויות העבר לא לקחת סיכונים בחינם.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 דצמבר 2018, 08:43

חייבים לקחת בחשבון שאחוז החסימה יכול לעמוד על 154 אלף קולות.
לא נראה לי שלאי מי מהמפלגות יש לבד את הסכום הזה.

החישוב של 154 אלף קול-
חישבתי את הגידול במס' בז"ב מ2013 עד 2015,
מדובר בגידול של 3.9% לשנתיים
ארבע שנים=8%.

סה"כ בז"ב ל2019 יהיה בערך 6.352 מליון
ב2015 היו 72% הצבעה,
חייבים לקחת בחשבון שאחוז ההצבעה יכול להגיע ל75%
מה שאומר שאחוז החסימה יעמוד על 154 אלף.

זהו מס' גבוה מדי בשביל ריצה נפרדת.
בשעה שלפני חודשיים הביאו השניים יחד 210 אלף קול,
מתוכם אגודה כמאה אלף.

גם דגל תצטרך לייצר עוד 45 אלף קולות בשביל לעבור את אחוז החסימה לבד.

פך שמן
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 30 דצמבר 2018, 13:07

אני פה כתב:לא הכל אתה יודע.
אני יסביר לך מה אני פה מתכוון
מאיר פרוש הריץ את יוסי דייטש עד הסוף בידיעה ברורה שהוא הולך להפסיד כדי שלא יהיה מצב שכשהוא התמודד הוא הפסיד ויוסי דייטש ניצח.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 30 דצמבר 2018, 14:07

יודלע, בטבלה שלך יש 230 אלף איך הגעת ל210 אלך?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 דצמבר 2018, 14:45

בטבלה שלי כלולים מקומות שלא רצו בהם ג' או ד' במונציפאלי
וחישבתי את המספרים בהם על סמך גידול טבעי

את המספר 210 לקחתי מהעיתונות

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 דצמבר 2018, 14:51

אגב
יש לזכור שבני ה-17 לא יוכלו להצביע הפעם,
מדובר ב3/4 מחזור
להערכתי מדובר בכמה אלפים טובים, אולי אפילו 10 אלף קול.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 דצמבר 2018, 15:13

לאחר חישוב מדוקדק יותר
מדובר בעשר אלף קול לפחות
כך שגם אם הביאו 230 אלף
זה יתבטא רק ב220 אלף

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 דצמבר 2018, 15:15

ההצעה של מקלב בעיני היא הנכונה ביותר-
הוא טוען שיש לעבוד במטות נפרדים,
ובתיחום קלפיות לפי השתייכות
כך יוכלו להוכיח מי הביא יותר
ומי שיביא יותר יקבל יותר במו"מ הקואליציוני.

ההצעה הזו תפתור את המחלוקת העיקרית שהיא על התפקיד השלישי אם יפול בידי פורוש או מקלב
שהרי ליצמן וגפני לא באמת רבים ביניהם על התפקיד,
גם לגבי נציג ויזניץ/בעלזא אני לא מודאג גם אם יוזזו למקום השמיני
שכן את זה יפתרו בעזרת רוטציה/החוק הנורבגי.
עיקר המחלוקת היא על התפקיד השלישי וזה יכול להיפתר בעזרת הצעתו של מקלב.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 30 דצמבר 2018, 15:42

אם יקבלו 8 מנדטים אז יהיו שני סגני שרים , ויתכן גם במקרה של 7 מנדטים.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 30 דצמבר 2018, 17:40

לפני כשעה פורסם שליצמן דרעי וליברמן שוחחו והודיעו שיתנגדו להצעת ראה''מ להוריד את אחוז החסימה, מילא דרעי אלרגי לאלי ישי אפשר להבין, אבל מה ההגיון של ליצמן במהלך הזה
אדרבה שיורידו את אחוז החסימה למשהו כמו 100 - 110אלף קול , וירוצו בנפרד אגודה יכולה לצלוח 110 אלף קול בשופי, אז מה רוצה ליצמן לרוץ עם דגל שיפשיטו את אגודה שתצטרך לשלם את מחיר השלום המדומה ? הרי ברור לכל בר בי רב שלמחרת הבחירות יתחילו מריבות מי הביא יותר או פחות קולות וכל ההסכמים יופרו והמריבות ירקיעו שחקים וזה עוד לפני
המחלוקת סביב חוק הגיוס, זה מה שליצמן רוצה ? לא מבין את האיש

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 30 דצמבר 2018, 17:46

בא נגיד שאגודה לבדה תביא 3 מנדטים, זה כלום, אם תתעקש על חוק גיוס כרצונה אף אחד לא יספור אותה ובקושי יקבלו שר בלי סגן שר. כשהולכים עם דגל כח של 7 מנדטים ואי"ה גם 8 יוכלו להזיז הרבה יותר דברים ולקבל יותר תפקידים, מהלך חכם מצידו של ליצמן.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 30 דצמבר 2018, 18:06

אני פה כתב:בא נגיד שאגודה לבדה תביא 3 מנדטים, זה כלום, אם תתעקש על חוק גיוס כרצונה אף אחד לא יספור אותה ובקושי יקבלו שר בלי סגן שר. כשהולכים עם דגל כח של 7 מנדטים ואי"ה גם 8 יוכלו להזיז הרבה יותר דברים ולקבל יותר תפקידים, מהלך חכם מצידו של ליצמן.
אפשר לסגור שבנושאי הליבה יהיו מתואמים עד כמה שניתן יחד עם דגל וכך יהיה גוש חרדי בגיוס ובנושאי יידשקייט
בשביל תפקידים לא צריך לרוץ יחד , הענין די ברור לא נראה לי שמישהו בדגל רוצה את הבריאות וחושק לקחת לליצמן את המשרד גם ליצמן יתאהב בתפקיד ולא רוצה לחזור לכספים בבריאות הוא מלך ובכספים - אתה מנהל קרבות אינסופיים , כך שהעסק די סגור, גפני ישתלב חזרה בכספים וליצמן בבריאות וכן הלאה.
אם רצים בנפרד זה גם פרימרייז על חשבון המדינה, וגם פעם אחת ולתמיד יבדוק את יחסי הכוחות האמיתיים, ואם אחוז החסימה יורד זה רווח נקי באחוז החסימה הנוכחי יש חשש שאחת מהמפלגות לא תעבור מה שאין כן אם זה יורד ל2 אחוז
אמנם יש את הבעיה שהמחלוקת תפרוץ בכל עוזה ועוד נתגעגע לבחירות המונציפאליות האחרונות זה אכן בעיה שגדולי התורה יצטרכו להכריע בה
בין כך אף אחד לא חושב לראות את דייטש וראוכברגר עובדים כתף אל כתף וכן באלעד ובשאר מקומות החיכוך כך שאין שלום אמיתי ומתחת לפני הדברים מסתתרים שנאה ויצרי נקמה, אז יאלה תורידו את אחוז החסימה ורוצו בנפרד, החסידים יקבלו הזדמנות לתקן את התוצאות בבחירות המונציפאליות שלטענתם לא משקפות באמת, גם דגל לשיטתה בטוחה ב 160 אלף קול שלה אז אדרבה רוצו בנפרד הראו לנו את הכוח האמיתי והאמת והשלום ישררו פה 40 שנה

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 30 דצמבר 2018, 18:13

חיבור ביניהם יכול להביא עוד מנדט ע"י הסכם עודפים מוצלח ואז מספיק לך קצת יותר משבע וחצי מנדטים בשביל לקבל את השמיני. כל מנדט חשוב מאין כמוהו.

האדמור מגור כפי שפורסם רוצה אחדות וכך גם נשקף מעיתון המודיע. וכן האדמורים מויזניץ ובעלזא, כך שאין סיכוי מצידם לפירוד. ילכו על חמישים חמישים ותהיה הצלחה בס"ד.

רוב הציבור הבוגר רוצה באחדות, נראה לי שגם הקב"ה רוצה...

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 30 דצמבר 2018, 18:22

האדמור מגור רצה גם אחדות בירושלים בבחירות המונציפאליות ולכל הפחות אם לא ברשימות אז אחדות בתמיכה לראשות העיר ושלח אינספור שליחים לראב''ד ורשב''ם והתוצאה ידועה
כך שאין ספק שגדולי התורה רוצים אחדות וזה מתבקש אבל בסוף ישנם עשבים שוטים בחצרותיהם שמושכים לכיוונים אחרים, אברהם יוסף ליזרזון מספר שפעם עלה עסקן גדול בענין מסוים להגרש''ז אוירבאעך זצ''ל ואמר שהוא שמע בשם האנשים שמסתובבים בחצר של הרב שהרב סובר ההיפך ממה שהורתה המועצת דאז חייך הגרש''ז והסתובב לחלון והצביע על החתולים ששוטטו בחצר ואמר אתה רואה את החצר שלי בחצר שלי מסתובבים חתולים ''..

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 דצמבר 2018, 18:31

טבי-
בתשמ"ט היה פריימריז
ו-30 שנה הארץ לא הצליחה לשקוט
למה נראה לך שהפעם זה יהיה אחרת?

ולעצם הענין-
2 מפלגות בנות 4 מנדטים כל אחת שוות פחות ממפלגה אחת בת 7 מנדטים.
למה נראה לך שיתנו את וועדת הכספים למפלגה בת 4 מנדטים?

לדעתי צריך לבדוק הפעם עד כמה ש"ס באמת מצליחה להביא קהל מסורתי
אם היא נשענת רק על הציבור הספרדי- תורני
צריך לעשות איחוד חרדי ולהביא 13-14 מנדטים

את מסכים איתי שמפלגה בת 13 מנדטים יש לה השפעה חזקה בהרבה משתי מפלגות בנות 7 מנדטים כ"א?

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 30 דצמבר 2018, 18:48

אין סיכויי לאיחוד עם ש''ס זה לא יעבוד יש לא מעט כוחות חזקים שמתנגדים למהלך שכזה ואין צל של סיכוי
מה שכן אני לא בטוח שמפלגה בת 4 חברים לא יכולה לקבל את ועדת הכספים זה תלוי בהמון משתנים. אפשרי לסגור את זה עם נתניהו עוד לפני הבחירות בוא נגיד זאת לא הבעיה
ולגבי תשמ''ט לשיטת גפני הוא לא היה חותם על הסכם שכזה וההסכם מתשנ''ב שגוי מעיקרו ולכן דגל זעקה לאורך השנים

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 30 דצמבר 2018, 22:22

נתוני המחקר מבוססים על דוחות המוסודות.

זה נראה נתון קצת מופרך ש30 אחוז מתלמידי המוסדות הליטאיים הם ספרדים, מישהו יכול לאמת?

וכן הם לא מתייחסים למספר החסידים שלומדים במוסדות ליטאיים.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 31 דצמבר 2018, 02:07

טבי כתב:האדמור מגור רצה גם אחדות בירושלים בבחירות המונציפאליות ולכל הפחות אם לא ברשימות אז אחדות בתמיכה לראשות העיר ושלח אינספור שליחים לראב''ד ורשב''ם והתוצאה ידועה
כך שאין ספק שגדולי התורה רוצים אחדות וזה מתבקש אבל בסוף ישנם עשבים שוטים בחצרותיהם שמושכים לכיוונים אחרים, אברהם יוסף ליזרזון מספר שפעם עלה עסקן גדול בענין מסוים להגרש''ז אוירבאעך זצ''ל ואמר שהוא שמע בשם האנשים שמסתובבים בחצר של הרב שהרב סובר ההיפך ממה שהורתה המועצת דאז חייך הגרש''ז והסתובב לחלון והצביע על החתולים ששוטטו בחצר ואמר אתה רואה את החצר שלי בחצר שלי מסתובבים חתולים ''..
במילים אחרות האדמו"ר מגור רצה שדגל תממן לאגו"י את המקומות בעייריה וכשזה לא הלך לשיטתך רצה אחדות סביב המועמד שהוא בחר.
המילה אדות היא לא תמיד מה שצד אחד מחליט והשני צריך ליישר קו אלא החלטה משותפת!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 61 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 דצמבר 2018, 13:01

טבי כתב:אין סיכויי לאיחוד עם ש''ס זה לא יעבוד יש לא מעט כוחות חזקים שמתנגדים למהלך שכזה ואין צל של סיכוי
מה שכן אני לא בטוח שמפלגה בת 4 חברים לא יכולה לקבל את ועדת הכספים זה תלוי בהמון משתנים. אפשרי לסגור את זה עם נתניהו עוד לפני הבחירות בוא נגיד זאת לא הבעיה
ולגבי תשמ''ט לשיטת גפני הוא לא היה חותם על הסכם שכזה וההסכם מתשנ''ב שגוי מעיקרו ולכן דגל זעקה לאורך השנים
ליברמן קיבל את שר הביטחון ועוד כמה תפקידים עם 6 מנדטים..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 דצמבר 2018, 13:17

וכדי שלא יאמרו מדשתקי וכו' אני מוחה על נימת הזלזול של פך שמן באדמו"ר מגור. וכבר הודעתי נאמנה בהן צדקי שאינני חסיד גור ורחוק מזה, אבל למה הוא מדבר כפי שעולה על דעתו ואיש אינו מוחה? אני מתאר לעצמי כותב באופן כזה על '''מרנן ורבנן''' למיניהם, גדול פלוני ''רצה'' וכו' ו''כשלא הלך לו'' וכו'...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 דצמבר 2018, 13:57

פך שמן כתב:
טבי כתב:האדמור מגור רצה גם אחדות בירושלים בבחירות המונציפאליות ולכל הפחות אם לא ברשימות אז אחדות בתמיכה לראשות העיר ושלח אינספור שליחים לראב''ד ורשב''ם והתוצאה ידועה
במילים אחרות האדמו"ר מגור רצה שדגל תממן לאגו"י את המקומות בעייריה וכשזה לא הלך לשיטתך רצה אחדות סביב המועמד שהוא בחר.
מוחה
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 31 דצמבר 2018, 15:10

עקיב'לה כתב:וכדי שלא יאמרו מדשתקי וכו' אני מוחה על נימת הזלזול של פך שמן באדמו"ר מגור. וכבר הודעתי נאמנה בהן צדקי שאינני חסיד גור ורחוק מזה, אבל למה הוא מדבר כפי שעולה על דעתו ואיש אינו מוחה? אני מתאר לעצמי כותב באופן כזה על '''מרנן ורבנן''' למיניהם, גדול פלוני ''רצה'' וכו' ו''כשלא הלך לו'' וכו'...
נראה לי שלכן פך שמן הוסיף את המילה "לשיטתך". ובכל זאת חכמים היזהרו בדבריכם.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 דצמבר 2018, 16:29

אני פה כתב:
עקיב'לה כתב:וכדי שלא יאמרו מדשתקי וכו' אני מוחה על נימת הזלזול של פך שמן באדמו"ר מגור. וכבר הודעתי נאמנה בהן צדקי שאינני חסיד גור ורחוק מזה, אבל למה הוא מדבר כפי שעולה על דעתו ואיש אינו מוחה? אני מתאר לעצמי כותב באופן כזה על '''מרנן ורבנן''' למיניהם, גדול פלוני ''רצה'' וכו' ו''כשלא הלך לו'' וכו'...
נראה לי שלכן פך שמן הוסיף את המילה "לשיטתך". ובכל זאת חכמים היזהרו בדבריכם.
וכ"ש הטפשים...

[אני לא מתכוון לא"א ספציפי]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 31 דצמבר 2018, 19:14

ויהי מלעיבים במלאכי אלוקים
לפח זבל יש היסטוריה ארוכה של בוז למרנן ורבנן האדמורים שליט''א אז הפעם תורו של האדמור מגור שליט''א
מה אתם מתייחסים אליו בכלל ? פרחח בן תיירה עלוב נפש שלא שווה תגובה
מזמן הפסקתי לספור את הודעותיו דעותיו

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 01 ינואר 2019, 01:04

טבי כתב:

לפח זבל יש היסטוריה ארוכה של בוז למרנן ורבנן האדמורים שליט''א אז הפעם תורו של האדמור מגור שליט''א
הציבור מוזמן לקרוא את הודעתך על ראב"ד ורשב"ם כלשונך... ולהחליט מי הוא המזלזל והמחרף את גדולי ישראל כאן בפורום.
בנוגע למה שכתבתי איני רואה בזה שום סרך זלזלול פשוט פרשנתי את מה שכתבת שהאדמו"ר מגור דרש אחדות.
וכבר למדתי כאן שישנם כמה חברים שכשאין בפיהם מענה מתחילים לצעוק ויהיו מלעיבים במלאכי אלוקים וכו' נא לחפש תירוצים אחרים יש אשכול מיוחד לכך.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 01 ינואר 2019, 12:11

פך שמן כתב:
טבי כתב:

הציבור מוזמן לקרוא את הודעתך על ראב"ד ורשב"ם כלשונך... ולהחליט מי הוא המזלזל והמחרף את גדולי ישראל כאן בפורום.
בנוגע למה שכתבתי איני רואה בזה שום סרך זלזלול פשוט פרשנתי את מה שכתבת שהאדמו"ר מגור דרש אחדות.
וכבר למדתי כאן שישנם כמה חברים שכשאין בפיהם מענה מתחילים לצעוק ויהיו מלעיבים במלאכי אלוקים וכו' נא לחפש תירוצים אחרים יש אשכול מיוחד לכך.
אתה צודק והוא צודק..
אבל, ראה נא שלא יוכלו אפילו כסרך תירוץ לזעוק את הזעקות האלו, זה לא כדאי..
מקוה שאתה מבין אותי.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 01 ינואר 2019, 19:15

פך שמן כתב:
טבי כתב:

אם יש מי ששובר שיאים בתשובות לא עניניות כשאין בפיו מענה זה אתה ! טול קורה מבין עיניך, ובמקרה שלך לא צריך קורה, מספיק קיסם אחד קטנטן, בעשרות אשכולות שגידפת את החסידים וענו לך נאלמת דום ! ויכלה המקום מרוב דוגמאות.
ולגבי מה שכתבתי על ראב''ד ורשב''ם אז סיפור אחד שמספר הכל , הגאון ר' שאול אלתר שליט'''א עלה ערב הבחירות לראב''ד לשוחח עם הגר''ג אדלשטיין ושמע ממנו שקצרה ידו מלעזור ושינסה לדבר ברשב''ם, כשביקש הגר''ש אלתר לעלות לרשב''ם נאמר לו לבוא ביום רביעי למחרת הבחירות, עכשיו לומר שהגר''ח אמר שיבוא ביום רביעי לא מסתבר לומר, אחרי שכל צרוע וזב שהנכד חפץ ביקרו מתקבל לברכה, פשוט הנכד החליט שלא מתאים לו שהגר''ש יכנס לפני הבחירות ושלח אותו לבוא ברביעי ואידך פירושא זיל גמור

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 01 ינואר 2019, 21:29

טבי כתב:
פך שמן כתב:
טבי כתב:

אם יש מי ששובר שיאים בתשובות לא עניניות כשאין בפיו מענה זה אתה ! טול קורה מבין עיניך, ובמקרה שלך לא צריך קורה, מספיק קיסם אחד קטנטן, בעשרות אשכולות שגידפת את החסידים וענו לך נאלמת דום ! ויכלה המקום מרוב דוגמאות.
ולגבי מה שכתבתי על ראב''ד ורשב''ם אז סיפור אחד שמספר הכל , הגאון ר' שאול אלתר שליט'''א עלה ערב הבחירות לראב''ד לשוחח עם הגר''ג אדלשטיין ושמע ממנו שקצרה ידו מלעזור ושינסה לדבר ברשב''ם, כשביקש הגר''ש אלתר לעלות לרשב''ם נאמר לו לבוא ביום רביעי למחרת הבחירות, עכשיו לומר שהגר''ח אמר שיבוא ביום רביעי לא מסתבר לומר, אחרי שכל צרוע וזב שהנכד חפץ ביקרו מתקבל לברכה, פשוט הנכד החליט שלא מתאים לו שהגר''ש יכנס לפני הבחירות ושלח אותו לבוא ברביעי ואידך פירושא זיל גמור
מי אימת לך את סיפור?
יש אינספור דרכים להכנס גם בלי הנכד שאתה מדבר עליו.
דרך אגב לפי "המקורות" שלך לטובת מי ר' שאול אלתר דאג?? [אתה מבין לבד שמה שהיה מציע לא היה מקובל על גור]
ודבר אחרון מה הכל קשור לעניין של האדמו"ר מגור?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 01 ינואר 2019, 22:06

כדי לבדוק האם אכן יש טעם לפגם בדברים
תמיד כדאי לבדוק את הטקסט על גדול הדור מהצד שלך.

לדוגמא,
מה דעתך על המשפט הזה
פך שמן כתב: במילים אחרות הגר"ח קניבסקי רצה שאגודה תממן לדגל את המקומות בעייריה וכשזה לא הלך לשיטתך רצה אחדות סביב המועמד שהוא בחר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 01 ינואר 2019, 23:24

עוד השיחות בין סיעות דגל התורה לאגודת ישראל מתנהלות על אש נמוכה - בדגל התורה בודקים במקביל אפשרות של ריצה נפרדת.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בסניפים המקומיים בודקים בינתיים את נתוני המצביעים מהבחירות המוניציפליות כדי להביא נתון מדויק של הגרעין הבסיסי של מצביעי 'דגל התורה' ברחבי הארץ.

בדגל התורה מכוונים לכך שאחוז החסימה יעמוד על כ-135,000 קולות, כאשר ההחלטה תתקבל בדרג הרבני רק אם יהיה נתון שדגל עוברים בוודאות את אחוז החסימה עם ריצה של כ - 150-160 אלף קולות.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים' כי הנתונים הראשוניים הובאו לשלוחן הנהלת דגל התורה בפגישה שהתקיימה בסוף השבוע החולף בהשתתפות חברי הכנסת גפני, מקלב ואשר יחד עם גזבר התנועה משה שיפמן ומנהל המחלקה המוניציפלית מנחם שפירא.

בפגישה הוצגו אמנם הנתונים, אולם המשתתפים העלו את האפשרות של המחויבות לעולם התורה בכך שאגודת ישראל כנראה לא תעבור את אחוז החסימה והכוח של הציבור החרדי בכנסת ייפגע בעקבות מהלך שכזה.

חלקים בדגל התורה שמובילים את המהלך אומרים כי קיים חשש ממשי שבעקבות הפילוגים במערכת הבחירות המוניציפליות, קהלים במגזר הליטאי לא יתמכו ביהדות התורה בגלל הנציגים החסידיים וקהלים חסידיים יתמכו בנציג הליטאים.

כמו כן, מקורות בדגל התורה אומרים בשיחה ל'בחדרי' כי בגלל הפילוגים - כוחה של יהדות התורה המאוחדת תעמוד על סך של כחמישה מנדטים בלבד בגלל הקרבות במגזר החרדי.

בתוך כך, המגעים בין הסיעות מתנהלים בשני מישורים באש נמוכה, כאשר את העניין הפוליטי מרכז גפני מול ליצמן, ואת הנושא הפרקטי של ההסכמים ודרכי הפעולה - מרכז מקלב מול מזכ"ל אגודת ישראל, חנוך זייברט.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 01 ינואר 2019, 23:31

א יודעלע כתב:כדי לבדוק האם אכן יש טעם לפגם בדברים
תמיד כדאי לבדוק את הטקסט על גדול הדור מהצד שלך.

לדוגמא,
מה דעתך על המשפט הזה
פך שמן כתב: במילים אחרות הגר"ח קניבסקי רצה שאגודה תממן לדגל את המקומות בעייריה וכשזה לא הלך לשיטתך רצה אחדות סביב המועמד שהוא בחר.
אני לא רואה בכך בעיה. ענין של טעם. במיוחד שזה היה כתגובה והסבר לדבריו של טבי

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 01 ינואר 2019, 23:34

האם תיתכן כתבה הפוכה בכל מיני אתרי אינטרנט? כלומר גורמים באגו"י הביעו חשש שדגל לא תעבור את אחוז החסימה וכו'? ראו נא איך האתרים מוטים לטובת הליטאים וכולם בולעים את הגלולה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 01 ינואר 2019, 23:36

פך שמן מה הנתונים של דגל כמה הביאו בעיריות?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 01 ינואר 2019, 23:41

עקיב'לה כתב:האם תיתכן כתבה הפוכה בכל מיני אתרי אינטרנט? כלומר גורמים באגו"י הביעו חשש שדגל לא תעבור את אחוז החסימה וכו'? ראו נא איך האתרים מוטים לטובת הליטאים וכולם בולעים את הגלולה.
כל בר דעת מבין שלדגל יש את מירב הסיכויים לעבור את אחוז החסימה,
לדעתי האישית גם מהסיבה שאם ירוצו לבד כל ליטאי יהיה חייל בחירות יסגרו את הישיבות והכוללים ויפשטו על ערי השדה כך שמדובר במכפיל כח אדיר, אצל החסידים אין לשום חסיד שרבו האישי לא מיוצג במועצת אינטרס להזיע עבור נציגי בעלז גור וויזניץ', פרוש כבר הוכיח שהוא שווה לכפרות..

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 01 ינואר 2019, 23:43

אני מבין שמה שהליטאי סבור זה הופך אוטומטית למחשבה של בר דעת, אבל לדעתי הענייה אם החסידים ירוצו בנפרד, עם חלוקה נכונה של תיקים ועם קמפיין נכון יעלה אחוז ההצבעה בעשרות האחוזים ואז יהיה הכל ברור.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 01 ינואר 2019, 23:45

בבחירות שעברו דגל עבדו כמו חמורים בכל ערי השדה ובכל זאת שניהם יחד הביאו 210 אלף קול, הפעם המקסימום גידול טבעי יכול לעמוד על 240 אלף קול. בשביל ששניהם יעברו את אחוז החסימה צריכים מינימום 280 אלף קול ויתכן גם 300 אם יהיה אחוז הצבעה גבוה כמו בבחירות הקודמות, כך שזה הימור מטורף ללכת לבד.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 01 ינואר 2019, 23:50

אני פה כתב:בבחירות שעברו דגל עבדו כמו חמורים בכל ערי השדה ובכל זאת שניהם יחד הביאו 210 אלף קול, הפעם המקסימום גידול טבעי יכול לעמוד על 240 אלף קול. בשביל ששניהם יעברו את אחוז החסימה צריכים מינימום 280 אלף קול ויתכן גם 300 אם יהיה אחוז הצבעה גבוה כמו בבחירות הקודמות, כך שזה הימור מטורף ללכת לבד.
בדגל יש טענה שאולי תחלוק עליה שלפחות 130 זה קולות שלהם. [יש טוענים ליותר ע"פ פילוחים רק מערים מובהקות]

שלח תגובה