אשכול המספרים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

פך שמן
קיבל תודה: 1 פעם

Re: אשכול המספרים

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 נובמבר 2018, 09:44

עקיב'לה כתב:מוכשר הוובר הזה, עטה על עצמו ארשת של איש מספרים וכולם מתווכחים כאן למה בדיוק הוא מתכווין. שוב, דגל התורה הצליחה בירושלים בבחירות מונציפאליות להביא 13 אלף קולות יותר מאגו"י. כאן נגמר הסיפור. אנא אל תעופו על עצמכם יתר על המידה, כי כל אחד יודע שאחרי כל הפילוחים ורשימות החיידרים וכו' וכו', החסידים לא מיצו יותר משישים אחוז מכוחם, כולל ברסלב וחב"ד רח"ל ועוד רבים מחסידויות קטנות ושונות)
בבחירות האחרונות הוכח שבכל מקום בארץ שדגל רצה בנפרד היא נעשקה ע"י אגודת ישראל
והא גופא זה שהחסידים לא מיצו 60% מחלקם על כך בדיוק הטענה של דגל. ואדרבה אם יבואו עוד חסידים יצביעו יהיה 8-9 מנדטים ויד החסידים תהיה על העליונה.

א יודעלע
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 27 נובמבר 2018, 09:51

עלה זית כתב:יודעלע, כבר כתבתי לך פעם, אפילו אם העושק בפועל היה קטן, היחס שלכם, היחס, זה מה שעושה את העניין. לא התייחסתם אלינו כאל שותפים, אפילו לא לרגע, אלא כאל נתינים-בני חסות שאמורים איכשהו לקבל פירורים. אז אל תתפלאו אם כל האדים מתפרצים מסיר הלחץ ורואים מחזות של 6-3.

(לא בדקתי את המספרים בעצמי, אני משאיר את זה לפך שמן)
אז מה שאתם עכשיו מחזירים זה 30 שנות יחס משפיל :lol::

ולענינינו
איך שפוליטיקה מסתובבת לה
אגו"י בתוכה היתה שנים רבות מפוצלת
פורוש וגפני היו שליטי העל
והסיעה המרכזית התבוססה מבחוץ

אגב, מה קורה עם החינוך העצמאי?
שם זה בסדר שזה בשליטה ליטאית מ-ל-א-ה אפילו שאתם 60% (לפי שיטתכם)?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 27 נובמבר 2018, 09:52

פך שמן כתב:
עקיב'לה כתב:מוכשר הוובר הזה, עטה על עצמו ארשת של איש מספרים וכולם מתווכחים כאן למה בדיוק הוא מתכווין. שוב, דגל התורה הצליחה בירושלים בבחירות מונציפאליות להביא 13 אלף קולות יותר מאגו"י. כאן נגמר הסיפור. אנא אל תעופו על עצמכם יתר על המידה, כי כל אחד יודע שאחרי כל הפילוחים ורשימות החיידרים וכו' וכו', החסידים לא מיצו יותר משישים אחוז מכוחם, כולל ברסלב וחב"ד רח"ל ועוד רבים מחסידויות קטנות ושונות)
בבחירות האחרונות הוכח שבכל מקום בארץ שדגל רצה בנפרד היא נעשקה ע"י אגודת ישראל
חיפה?
אלעד?
אשדוד?

אפילו בביתר אני לא בטוח שלא קיבלו לפי כוחם, מכיוון שמס' המנדטים למועצה עלה ודגל צירפו אליהם את הפרושים.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 27 נובמבר 2018, 10:14

פך שמן כתב: והא גופא זה שהחסידים לא מיצו 60% מחלקם על כך בדיוק הטענה של דגל. ואדרבה אם יבואו עוד חסידים יצביעו יהיה 8-9 מנדטים ויד החסידים תהיה על העליונה.
איך בדיוק אתה מצפה שחבדניק יצביע למי שחושב שהוא לא חרדי?

ועכשיו אתם חוזרים לאותה שיטה.
קוראים לאגודה משנאי ד',
תוקפים ששינו אידיאולוגיה, ואין יותר שותפות אמיתית באידאולוגיה
ואחרי זה מצפים שיצאו להצביע בהמוניהם בשביל שדגל יקבלו 60%...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 נובמבר 2018, 11:45

משה 10 כתב:
עקיב'לה כתב:כן, אבל מנין ליטאי זה החופש שלך? מוזר. כל אחד והחופש שלו... לא הייתי חושב אף פעם בכיוון הזה
אני כן חסיד ואני מזדהה עם מה שעקיבלה כתב ולכן לדעתי ראובן"חסיד" לא חסיד :lol:: :? :? :?
זה לא נושא האשכול, אבל גם אני אוהב לצאת מהמסגרת כשאני מחוץ לעיר, ולכן כשאני מחוץ לעיר אעדיף מניין מרוקאי או תימני או בוכארי מאשר מניין ליטאי או חסידי.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 61 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 נובמבר 2018, 12:09

משולש כתב:
משה 10 כתב:
עקיב'לה כתב:כן, אבל מנין ליטאי זה החופש שלך? מוזר. כל אחד והחופש שלו... לא הייתי חושב אף פעם בכיוון הזה
אני כן חסיד ואני מזדהה עם מה שעקיבלה כתב ולכן לדעתי ראובן"חסיד" לא חסיד :lol:: :? :? :?
זה לא נושא האשכול, אבל גם אני אוהב לצאת מהמסגרת כשאני מחוץ לעיר, ולכן כשאני מחוץ לעיר אעדיף מניין מרוקאי או תימני או בוכארי מאשר מניין ליטאי או חסידי.
גם אני, אני מעדיף קרליבך...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 נובמבר 2018, 12:11

טוב, זה אין לי ברוב המקומות שאני מגיע אליהם בדרך כלל.
אולי תעשה לי מפה של מנייני קרליבך בארץ שאדע לפעם הבאה אם אני נקלע לאיזה מקום

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 נובמבר 2018, 12:12

גם לי אין ברוב המקומות..
כשאני בצפת או בכותל המערבי בליל שבת אז יש לי אותם.

כשאני בעיר אחרת, אני מאוד מקפיד על תפילה בשטיבל של החסידות שלי, כפי הוראת האדמו"ר.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 נובמבר 2018, 12:13

גאליציינער כתב:גם לי אין ברוב המקומות..

כשאני בעיר אחרת, אני מאוד מקפיד על תפילה בשטיבל של החסידות שלי, כפי הוראת האדמו"ר.
בשאר הערים זה לא כ"כ מעניין, צריך שיהיה לזה חן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 נובמבר 2018, 12:21

גאליציינער כתב:

מסתמא יש גם במערת המכפלה...
איפה יש בצפת?
אני גם מקפיד להתפלל בבית כנסת של ה"חסידות" שלי כשיש לי אותו בעיר גם כשזה מאוד רחוק. אבל לא בגלל האדמו"ר...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 נובמבר 2018, 12:45

משולש כתב:
גאליציינער כתב:

מסתמא יש גם במערת המכפלה...
איפה יש בצפת?
אני גם מקפיד להתפלל בבית כנסת של ה"חסידות" שלי כשיש לי אותו בעיר גם כשזה מאוד רחוק. אבל לא בגלל האדמו"ר...
בצפת יש הרבה...
אני אוהב להתפלל בביהמ"ד ברדיטשוב שברח' האר"י, ביהמ"ד מעניין עם טיפוסים מעניינים.
בשנים האחרונות התגלה בית מדרש זה לרבים וכיום הוא עמוס וגדוש.

מיהו האדמו"ר שלך ??
ומהו הטעם ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 27 נובמבר 2018, 13:23

התכוונתי שבמניין ליטאי אין איזו הרגשה של חופש או שיוני אוירה, ברור שקרליבך וכו' זה כבר משהו אחר

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 נובמבר 2018, 14:29

עקיב'לה כתב:התכוונתי שבמניין ליטאי אין איזו הרגשה של חופש או שיוני אוירה, ברור שקרליבך וכו' זה כבר משהו אחר
אולי זה תלוי למי. אני לא יכול לחוות דעה כי גדלתי בתוך זה. אבל לי מניינים חסידיים זה כן שינוי אווירה.

שמןזית

נושא שלא נקרא על ידי שמןזית » 27 נובמבר 2018, 14:49

פך שמן כתב:
ראובן_חסיד כתב:
פך שמן כתב:
ראובן_חסיד כתב:
פך שמן כתב: ברחובות יש לליטאים 1800 קול, ספור!
בוימל בטיפשותו ויתר לש"ס על רוטציה במקום השני של שני שליש
בכנסת קיבלו 2500 קול. בעיריה 3000 רק חסידים. אז אני מבין שיש קולות מבחוץ, אבל לומר שהגיעו מ700 ל3000, נראה לי קצת מוגזם.
2000 קול והיה ברשימה מזרחיסיטים משוגעי ומה לא... הרשימה החברתית חסידית קרעטשניף שויים 400 קולות בהגזמה ודזיקוב' 100
איפה קיבלו 2000 בכנסת או בעירייה, כי בנתוני משרד הפנים מופיע בכנסת: ג 2487 עירייה 3086 אגו"י לבד! דגל ושס יחד 5862. מתוכם לפחות 4000 שס, והשאר דתיים שונים + ליטאים.
מכאן שהכוח החרדי ברחובות הוא 3000 חסידים ואלף ליטאים.
לא יתכן שיש 1800 ליטאים כי אז בכנסת היו רק 700 קולות חסידיים, ואיך הם הצליחו עכשיו לבד נגד שס ודגל להגיע ל3000??? זה מוגזם!
אני מעריך שהיחס האמיתי הוא שליש ליטאי ושתי שליש חסידי. אם יש תושב שיודע אחרת, הוא מוזמן!
אני מכיר את רחובות מצוין
כמו שכתבתי שלדגל יש 1800 ספור! א יודלע חשבן מעצמו והגיע לאותה התוצאה,
ואני אומר לך שאם יש 700 חסידים ברחובות שיצביעו אגודה זה מופת, קרעטשניף שווים בפרגונים עם כל המסתופפים 400 קול ודזיקוב עוד 100 חנוק, הומינר עבד בחילונים ובדת"ל ובקבוצות משונות,
דרך אגב לשיטתך שאגודה היא 3000 ובכנסת קבלו 2400 כולל הליטאים הרבה חסידים לא הצביעו
איך ספור שלליטאים יש 1800 קולות???? כאן בניגוד ללפני הבחירות אתה לא יכול להפריח מספרים באוויר בלי להוכיח! מה שהוכח שקרעטשניף הביאו מנדט לבד 2342 קולות לבדם!!!! זה מוכח! הטענה שלך על מספר קולות הליטאים ה"ספור" זו טענה בעלמא שאין לה שום הוכחה. וזה שאתה כותב שלקרעטשניף יש רק 400 קולות רק מוכיח שיש לך אינטרסים שונים ולא האמת מדברת ממך....

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 27 נובמבר 2018, 15:28

שמןזית כתב:
פך שמן כתב:
ראובן_חסיד כתב:
פך שמן כתב:
ראובן_חסיד כתב:
בכנסת קיבלו 2500 קול. בעיריה 3000 רק חסידים. אז אני מבין שיש קולות מבחוץ, אבל לומר שהגיעו מ700 ל3000, נראה לי קצת מוגזם.
2000 קול והיה ברשימה מזרחיסיטים משוגעי ומה לא... הרשימה החברתית חסידית קרעטשניף שויים 400 קולות בהגזמה ודזיקוב' 100
איפה קיבלו 2000 בכנסת או בעירייה, כי בנתוני משרד הפנים מופיע בכנסת: ג 2487 עירייה 3086 אגו"י לבד! דגל ושס יחד 5862. מתוכם לפחות 4000 שס, והשאר דתיים שונים + ליטאים.
לא יתכן שיש 1800 ליטאים כי אז בכנסת היו רק 700 קולות חסידיים, ואיך הם הצליחו עכשיו לבד נגד שס ודגל להגיע ל3000??? זה מוגזם!
אני מעריך שהיחס האמיתי הוא שליש ליטאי ושתי שליש חסידי. אם יש תושב שיודע אחרת, הוא מוזמן!
אני מכיר את רחובות מצוין
ואני אומר לך שאם יש 700 חסידים ברחובות שיצביעו אגודה זה מופת, קרעטשניף שווים בפרגונים עם כל המסתופפים 400 קול ודזיקוב עוד 100 חנוק, הומינר עבד בחילונים ובדת"ל ובקבוצות משונות,
דרך אגב לשיטתך שאגודה היא 3000 ובכנסת קבלו 2400 כולל הליטאים הרבה חסידים לא הצביעו
איך ספור שלליטאים יש 1800 קולות???? כאן בניגוד ללפני הבחירות אתה לא יכול להפריח מספרים באוויר בלי להוכיח! מה שהוכח שקרעטשניף הביאו מנדט לבד 2342 קולות לבדם!!!! זה מוכח! הטענה שלך על מספר קולות הליטאים ה"ספור" זו טענה בעלמא שאין לה שום הוכחה. וזה שאתה כותב שלקרעטשניף יש רק 400 קולות רק מוכיח שיש לך אינטרסים שונים ולא האמת מדברת ממך....
פך שמן ושמן זית רק תגלו לנו איפה הפך עם שמן נמצא?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 נובמבר 2018, 17:20

גאליציינער כתב:מיהו האדמו"ר שלך ??
ומהו הטעם ??
האדמור שלי הוא מהרי"ל ממגנצא.
והטעם הוא בגלל שאני מאוד אוהב ומחובר לזה.

מענהלשון

נושא שלא נקרא על ידי מענהלשון » 27 נובמבר 2018, 18:23

ר' אברהם וובר צוחק על הציבור, לפני הבחירות הוא הסביר לכולם שהליטאים נשארו בי-ם והחסידים עזבו לפריפריה.
עכשיו הוא עושה חשבון לפי י-ם, וכיון שבי-ם 26% מהחרדים (הוא שכח שהחסידים בפריפריה), אז דגל שווה 160,000.

חישוב לפי תוצאות הבחירות לעיריות מראה:
135,000 ג
115,000 דגל
25,000 עץ.

כל החישובים האחרים מוטים ומגמתיים.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 נובמבר 2018, 20:30

שמןזית כתב:
פך שמן כתב:
ראובן_חסיד כתב:
פך שמן כתב:
ראובן_חסיד כתב:
אני מכיר את רחובות מצוין
תהיה רציני לקרעשטשניף יש 2300 קולות ברחובות? עוד רגע מגיע לו מקום בכנסת ,יש לו שם בקושי 100 משפחות ועוד קצת אוהדים
ספור זה אומר שאני מחזיק בידי את רשימת המצביעים ששיכים לקהילה הליטאית,
הרשימה של הומינר הורכבה מכל מיני קהילות דת"ל ואפי' חילונים
וזה לא סוד שמאיר פרוש לא רצה לבוא לכנסים ברחובות לפני הבחירות מפחד שהכשלון יזקף עליו,

שמןזית

נושא שלא נקרא על ידי שמןזית » 28 נובמבר 2018, 02:50

קרעטשניף שווה כ1000 קולות מהחסידות, ויש להם עוד מאות קולות של אוהדים שמושפעים מהוראת האדמור. תוסיף עוד כ200 קולות חסידיים מויזניץ, דזיקוב, צאנז וכדומה וכן עוד כ200 ממעריצי הרב רובין ועוד כמה מאות אנשים שמעריכים את פנחס הומינר והנה לך התוצאה.
ובנוגע לפרוש אתה שוב מוכיח קלונך ברבים.
מאיר פרוש יחד עם זייברט ושמעון שר ויענקי טסלר היו בכנס ברחובות.
בנוסף לזה פרוש ביקר במטה עוד מספר פעמים וגם זייברט, ליצמן וקופרברג. והדברים מתועדים.
אז אתה תמשיך לצעוק ולקנא ולספר ש"ספור" 1800 קולות ליטאיים כשאין שום ראיה והןכחה שאתה מביא להמצאה זו בניגוד לקרעטשניף שהוכיחו אחץ ולתמיד שהם שווים מנדט שלם!!!! וכשקרעטשניף מביאים מנדט לא סופרים כמה זה שטריימל, וכמה יבש וכדו'. תכלס קרעטשניף שיחקו אטתה בענק ואתה תמשיך לאכול את הכובע, תפחד מהתערבויות ותקנח בחצץ...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 14:01

שמןזית כתב:קרעטשניף שווה כ1000 קולות מהחסידות, ויש להם עוד מאות קולות של אוהדים שמושפעים מהוראת האדמור. תוסיף עוד כ200 קולות חסידיים מויזניץ, דזיקוב, צאנז וכדומה וכן עוד כ200 ממעריצי הרב רובין ועוד כמה מאות אנשים שמעריכים את פנחס הומינר והנה לך התוצאה.
בנוסף לזה פרוש ביקר במטה עוד מספר פעמים וגם זייברט, ליצמן וקופרברג. והדברים מתועדים.
אז אתה תמשיך לצעוק ולקנא ולספר ש"ספור" 1800 קולות ליטאיים כשאין שום ראיה והןכחה שאתה מביא להמצאה זו בניגוד לקרעטשניף שהוכיחו אחץ ולתמיד שהם שווים מנדט שלם!!!! וכשקרעטשניף מביאים מנדט לא סופרים כמה זה שטריימל, וכמה יבש וכדו'. תכלס קרעטשניף שיחקו אטתה בענק ואתה תמשיך לאכול את הכובע, תפחד מהתערבויות ותקנח בחצץ...
אתה לא מעודכן ברחובות בגרוש תחילתו מוכיח על סופו
לכל קרעשטשניף על כל פלגיה בכל הארץ אין 1000 קול,
אל תזלזל באינטלגנציה שלנו.....
הומינר מימן מעצמו את קמפיין הבחירות ופרוש לא נתן לו שקל והדברים ידועים.
לדעתי מדובר לאחר הבחירות אלא אם כן יוכח שאני טועה

עקיב'לה
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 28 נובמבר 2018, 14:04

כנראה אתה מנוי על עיתון מסויים שאינו המודיע או המבשר. מאיר פרוש עבד קשה מאוד עבור רחובות, השתתף בכינוסים ועשה ממנו מצב רציני בעיתון

שמןזית

נושא שלא נקרא על ידי שמןזית » 28 נובמבר 2018, 15:33

פך שמן כתב:
שמןזית כתב:קרעטשניף שווה כ1000 קולות מהחסידות, ויש להם עוד מאות קולות של אוהדים שמושפעים מהוראת האדמור. תוסיף עוד כ200 קולות חסידיים מויזניץ, דזיקוב, צאנז וכדומה וכן עוד כ200 ממעריצי הרב רובין ועוד כמה מאות אנשים שמעריכים את פנחס הומינר והנה לך התוצאה.
אתה בינתיים מקשקש בקומקום ומנופף במספרים שאין להם שום הוכחה והם כמובן שלא אמת.
אני לעומתך מציג פה נתונים. 2342 אנשים שהגיעו והצביעו עבור הרשימה שהייתה מזוהה בכל דרך אפשרית עם פנחס הומינר! ומי שהצביע לו הצביע עבור קרעטשניף! ישפוט הציבור מי נראה לו יותר אמין. מי שמנופף במספרים "ספור".... ולא מציג שום הוכחה לדברים או מי שהוכיח.

אה, ואמרת שפרוש התנער לפני הבחירות? אני לא יודע איך לצרף כאן תמונות, אבל אם תגידו לי איך, אצרף תמונה מכינוס של פרוש וזייברט ויענקי טסלר, ושמעון שר ושיקי מנדל בכנס בקרעטשניף לפני הבחירות (חוץ מזה אם תרצה יש גם תמונות של ליצמן זייברט, קופרברג ופרוש מלפני הבחירות) כמו כן מי ששילם את הקמפיין זו מפלגת אגודת ישראל הארצית במלוא מובן המילה! וכמובן זה ניתן לבדיקה אצל מבקר המדינה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 נובמבר 2018, 17:14

כמה מתפללים יש בביהמ"ד קרעטשניף ברחובות בכל שבת ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 29 נובמבר 2018, 13:46

שמןזית כתב:
פך שמן כתב:
דו שיח חרשים, אתה לא מתכתב עם המציאות
בא נסכם שתעשה טלפון לאחד שגר ברחובות ותשאל אותו האם יש לקרעשטשניף 2300 קול ואח"כ נמשיך להתווכח.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 נובמבר 2018, 14:09

פך שמן, אתה גם מסכים שהם שווים יותר מ-200 קולות.
יש להם כמאתיים מתפללים שהם חסידי קרעטשניף בעיר, שזה לבד שווה כ-450 קולות.
גם המעטת בערך הקהילות החסידיות האחרות כשכתבת שהם כולם ביחד שווים מאה קולות, בעוד שברור שהם שווים הרבה יותר...

האמת תמיד נמצאת איפשהו באמצע...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 29 נובמבר 2018, 16:11

פח שמן
אבל הגר''ח הגיע לרחובות מה התפשל לכם שם??????????? הדוברים שלכם התלהבו שכל מקום שהגר''ח הגיע ובירך נחלתם הצלחות מזהירות
מה קרה ברחובות ?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 29 נובמבר 2018, 21:58

החשבון שלך די קרוב לחשבון שלי
והנה חשבון של כלל הקולות,
לדגל הצביעו לפחות 90%, מה שאומר שסך הקולות שלהם הוא 138 אלף (לא להתלהב, אין מושג של 100 אחוזי הצבעה)
לאגודה באזור ה70%, מה שאומר שסך הקולות שלהם הוא 154 אלף.
אם אגודה מצליחה להעלות את אחוזי ההצבעה שלה אפילו רק ב10% היא משתווה ל90% של דגל.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 29 נובמבר 2018, 22:07

הכוונה למאה אחוז מהקולות (מה שלא קיים כמובן)
תעשה חישוב של 108 לחלק ל-70 כפול מאה ותגיע ל-154.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 29 נובמבר 2018, 22:10

ברייטקופף ב'משפחה': הפילוחים של 'דגל' מראים על 165,000 קולות בטוחים עוד לפני המעגלים השניים והשלישיים ובלי לדבר על מסע של מרן הגר"ח קנייבסקי לערי השדה שעשוי להביא עוד עשרות אלפי קולות.

מעניין מאוד אם ירוצו ביחד אם אכן יביאו מעל 300 אלף קול (מדובר ב9 מנדטים...)

כקונה קבוע של משפחה אני שוקל להפסיק לקנות את העיתון שהפך לשופר ליחצ"ן דגל.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 29 נובמבר 2018, 22:17

אני פה כתב:אם אגודה תרוץ בכל הכח עם יחד חב"ד ותמיכה שקטה של עץ היא יכולה להגיע ל5-6 מנדטים השאלה אם זה שווה את המחלוקת ופירוד הלבבות.

השאלה אם אופציה אחרת קיימת על השולחן.

כאחד שלא כ"כ האמין שיהיה פירוד
והיה בטוח שיום אחרי הבחירות הכל מסתדר
כרגע אני די מאוכזב מהמשך המחלוקת.

מסתבר שהפצעים עמוקים מדי.

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם » 30 נובמבר 2018, 01:44

א יודעלע כתב:ברייטקופף ב'משפחה': הפילוחים של 'דגל' מראים על 165,000 קולות בטוחים עוד לפני המעגלים השניים והשלישיים ובלי לדבר על מסע של מרן הגר"ח קנייבסקי לערי השדה שעשוי להביא עוד עשרות אלפי קולות.

מעניין מאוד אם ירוצו ביחד אם אכן יביאו מעל 300 אלף קול (מדובר ב9 מנדטים...)

כקונה קבוע של משפחה אני שוקל להפסיק לקנות את העיתון שהפך לשופר ליחצ"ן דגל.
יש לציין כי הפרשן ברייטקופף מקורב מאוד לפרשן גפני...
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 30 נובמבר 2018, 01:47

טבי כתב:פח שמן
אבל הגר''ח הגיע לרחובות מה התפשל לכם שם??????????? הדוברים שלכם התלהבו שכל מקום שהגר''ח הגיע ובירך נחלתם הצלחות מזהירות
מה קרה ברחובות ?
התפשל שויתרו לש"ס על המקום השני בהנחה שוודאי יכנסו 3, דגל הביאה לקלפי את כל מי שקשור אליה.
בנוסף עוד שנה וחצי לפי ההסכם מונטג נכנס במקום נציג ש"ס.
כמובן שדגל דורשת את פינוי המקום במיידי אך אריה דרעי טוען שהנציגים שם לא מחוייבים לו.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 30 נובמבר 2018, 01:47

בעיקרון ב'משפחה' אמור להישמר איזון - ברייטקופף הוא איש של דגל ויוסי אליטוב עם אריה ארליך מייצגים את עגודה (ארליך יותר מאליטוב).
יודעלע, אם אתה מרגיש חוסר איזון כנראה שארליך לא עושה את מלאכתו נאמנה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 30 נובמבר 2018, 01:54

אני פה כתב:בינתיים אגודה בביתר לא ממנה את זלץ לסגן וגוטרמן במודעין לא ממנה את פריינד לסגן, באלעד יש גוש חוסם, בחיפה דגל שמו וטו על נציג אגודה, בירושלים דגל וש"ס עטים על כל השלל ושניהם לא מסתדרים ביניהם, והפירורים אולי יציעו לאגודה שרבים ביניהם אם לקחת. בבית שמש אגודה לקחו הכל ולדגל נשארו שיריים. אגודה רוצה להכניס נציג מהפלג לחינוך העצמאי ולהדיח נציג מדגל (ריבלין בקהילה) קידוש השם!
גוטרמן מינה את פריינד לסגן בשכר
ובחיפה דגל לא שמו ווטו על נציג אגודה!
הגירסה של דגל היא שהם לא קשורים לעניין, ואנשיה של קליש הכינו ההסכם ושלחו לה טיוטה ,והיא הכינה כמה הערות והם חשבו שמבחינתה זה בסדר וחתמו, וכשזה התפרסם היא השעתה את ההסכם עד לתיקון הסעיפים שדרושים תיקון מבחינתה,
יעקב ריבלין עם הסיפורי בדים שלו, הגרב"ש דויטש חבר עמותה בחינוה"ע. כולכם מבינים שאין לזה שום קשר והיתכנות,

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 30 נובמבר 2018, 01:58

פך שמן כתב:
אני פה כתב:בינתיים אגודה בביתר לא ממנה את זלץ לסגן וגוטרמן במודעין לא ממנה את פריינד לסגן, באלעד יש גוש חוסם, בחיפה דגל שמו וטו על נציג אגודה, בירושלים דגל וש"ס עטים על כל השלל ושניהם לא מסתדרים ביניהם, והפירורים אולי יציעו לאגודה שרבים ביניהם אם לקחת. בבית שמש אגודה לקחו הכל ולדגל נשארו שיריים. אגודה רוצה להכניס נציג מהפלג לחינוך העצמאי ולהדיח נציג מדגל (ריבלין בקהילה) קידוש השם!
הגירסה של דגל היא שהם לא קשורים לעניין, ואנשיה של קליש הכינו ההסכם ושלחו לה טיוטה ,והיא הכינה כמה הערות והם חשבו שמבחינתה זה בסדר וחתמו, וכשזה התפרסם היא השעתה את ההסכם עד לתיקון הסעיפים שדרושים תיקון מבחינתה,
יעקב ריבלין עם הסיפורי בדים שלו, הגרב"ש דויטש חבר עמותה בחינוה"ע. כולכם מבינים שאין לזה שום קשר והיתכנות,
וואו.
אז מה נשאר לנו? רק ביתר ובית שמש...
מה החסידים שכאן אומרים על זה ?

---- בקשר ליעקב ריבלין, הוא מדהים אותי. פעם אחזתי ממנו, כעת כבר כלום.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 נובמבר 2018, 08:38

עלה זית כתב:בעיקרון ב'משפחה' אמור להישמר איזון - ברייטקופף הוא איש של דגל ויוסי אליטוב עם אריה ארליך מייצגים את עגודה (ארליך יותר מאליטוב).
יודעלע, אם אתה מרגיש חוסר איזון כנראה שארליך לא עושה את מלאכתו נאמנה.

יחי ההבדל הקטן
בריטטקופף הוא יחצ"ן רשמי של דגל
ארליך רחוק מלהיות כך
לפחות על פניו הוא מנסה לשמור על ניטרליות

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 נובמבר 2018, 08:45

עלה זית כתב:
פך שמן כתב:
וואו.

כליטאי,
אתה מאמין רק לדברי פך שמן.

אין שום הוכחות לזה שאגו"י סיכמה קודם עם בלוך,
יש עוד אלף סיבות למה בלוך עלתה
אחד הבולטים זה כמות המצביעים לה ברמות א' וג' הליטאיות!!!

אבל למה לא להאשים את אגודה.

הלאה חיפה- מעניין שבכל האתרים מדברים על דגל שלא הסכימה להסכם,
ואתה מאמין רק לדברי פך שמן.

אלעד- עדיין מנסים עם הגוש החוסם
(לפי מה שהבנתי, ולא מריבלין, אין לזה מדי הרבה סיכויים, צריך להוכיח גם חוסר משילות ושהעיר לא עובדת, ולא רק שהנציגים לא מסכימים למינוי)

ירושלים- כנ"ל

משיב.
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 30 נובמבר 2018, 12:38

א יודעלע כתב:החשבון שלך די קרוב לחשבון שלי
והנה חשבון של כלל הקולות,
לדגל הצביעו לפחות 90%, מה שאומר שסך הקולות שלהם הוא 138 אלף (לא להתלהב, אין מושג של 100 אחוזי הצבעה)
לאגודה באזור ה70%, מה שאומר שסך הקולות שלהם הוא 154 אלף.
אם אגודה מצליחה להעלות את אחוזי ההצבעה שלה אפילו רק ב10% היא משתווה ל90% של דגל.
התבלבלתם בגלל י-ם, ואז סימנתם את המטרה, ובכל הכח תמציאו מציאות מדומה שתתאים למטרה שסימנתם.
בשום אופן לא תתנו לעובדות לבלבל את התוצאה שהחלטתם עליה מראש
רק במקומות שרצו לבד ג' קיבלו 70,000

ים 26,000
אשדוד 14,000
ביתר 9,500
אלעד 3,600
חיפה 2,800
ערד 3,800
רחובות 2,300
קרית גת 3,500
צפת 2,000 (בלי חבד)
חצור 800
עמנואל 700

תוסיף לזה את ב"ב, ב"ש ומודיעין עילית ב3 הערים האלה גם לדעת הממעיטים יש להם 40,000 אלף.
ואיפה?
פתח תקוה
נתניה
גבעת זאב
טבריה
בת ים
קרית אתא
עפולה
באר שבע,
אשקלון,
רעננה,
חולון,
לוד,
כוכב יעקב,
מעלה אדומים,
בית חלקיה,
ועוד ועוד ועוד.
יש ספור לפחות 125,000 בלי חבד.

כשסופרים את דגל בשום דרך ובשום צורה לא מגיעים ל115,000.

אז מה ההמצאות המוזרות האלה? תסתכלו בנתונים! ועל תזרקו מספרים סתם.

גם אתם כשניסיתם לספור לא הצלחתם למצוא 115,000 לדגל, אז במקום לספור אתם זורקים סתם מספרים.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 30 נובמבר 2018, 13:34

אני פה כתב:אף אחד לא סימן כלום עברנו עיר עיר.
א. איך הגעת לביתר 9.5 כולל הרשימה של חב"ד?
ב. בני ברק בערך 20 (אצל החסידים היה אחוז הצבעה של כ-70 אחוז לעומת הליטאים 90 אחוז). מודיעין 5.2 מקסימום אין נתונים, ובית שמש מקסימום 8. זה 33 אלף.
שאר המקומות שציינת במקומות שהיו בחירות אין יותר מ10 אלף קול. נתניה 2.5 פ"ת 1.5 טבריה 1.5 בת ים 600 עפולה קרית אתא כ1 אלף. וכל השאר כמה מאות כל מקום.
הרשימה של חבד בביתר התפלגה בתיאום (כדי שלא יצביעו כל חבד ליעקי, מתוך הנחה שהנציג שלהם בטוח,) הם חלק מג'.
בב"ב מתוך 56,000 קולות חסידים וליטאים יחד, 20,000 לחסידים ו 36,000 לליטאים? אתה בסדר?
החסידים בב"ב הרבה יותר מי-ם, ( באלפון גור מעל 2300 בתי אב בב"ב לעומת 1937 בי-ם, וויזניץ רובם בב"ב מעטים בי-ם. באלפוני שני הוויזניץ למעלה מ3,000 בתי אב, אמנם בעלזא בי-ם יותר מב"ב אבל בפער של פחות מ1,000 בתי אב.
יש הרבה חסידויות קטנות שרובם ככולם בב"ב.
זרקת מספר חסר כל הגיון, יש לחסידים לפחות חצי, כלומר 28,000 קולות.

על שאר המקומות כתבת כ 10 אלף, ומנית 8 אלף + שאר מקומות כמה מאות כל מקום, אז בבקשה תמשיך לחשב את הכמה מאות ותגיע לעוד 4-5 אלף
גם לפי הנתונים השגויים שלך הגעת ל113,000, תוסיף בב"ב, ברור שטעית שם בגדול, ותוסיף את שאר מקומות כמה מאות בכל אחד, ותגיע ל 125,000.
אתה נעצר באמצע החישוב כי כבר הגעת למספר שקבעת לעצמך בראש!

אצל דגל חישבו כאן כל חור וכל פינה גם מקומות של קולות בודדים ולא הגיעו ל 115,000, אבל זה לא תואם לכם את מה שהתקבע בראשכם בעקבות ההתלהבות מי-ם, אז מוסיפים מהאוויר, או שולפים מהשרוול.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 30 נובמבר 2018, 14:27

אני פה כתב:אגודה צריכה לעבור ניעור פנימי עם דיבור ומסרים בקול אחיד, ולעבוד קהילה קהילה אדמו"ר אדמו"ר ולחבר אותם שוב לאגודה, עשיתי רשימה ובבני ברק לבד יש 50 קהילות של מעל 100 קולות שאין להם יצוג במועצת. ויחד עם חב"ד המצב שלה יכול להיות מצוין, יכולים להגיע אפילו ל160-170 אלף קול ואפילו יותר, יכול להיות שמשתלם לכל מפלגה ללכת לבד שאז כל אחד ממצה את כל הכוחות שלו, ובלבד שזה יהיה בלי מחלוקת והתלהטות הרוחות. אם ראשי חב"ד של שני הפלגים מבטיחים ללכת בכל הכח משתלם לתת להם נציג בכנסת. את עץ לא שווה לאגודה לקחת, הם גם לא יספקו את הסחורה וגם יבריחו הרבה חסידים.
על זה אני חותם, צודק.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 30 נובמבר 2018, 15:40

א יודעלע כתב:
עלה זית כתב:
פך שמן כתב:
וואו.

כליטאי,
אתה מאמין רק לדברי פך שמן.

אין שום הוכחות לזה שאגו"י סיכמה קודם עם בלוך,
יש עוד אלף סיבות למה בלוך עלתה
אחד הבולטים זה כמות המצביעים לה ברמות א' וג' הליטאיות!!!

אבל למה לא להאשים את אגודה.

אלעד- עדיין מנסים עם הגוש החוסם
(לפי מה שהבנתי, ולא מריבלין, אין לזה מדי הרבה סיכויים, צריך להוכיח גם חוסר משילות ושהעיר לא עובדת, ולא רק שהנציגים לא מסכימים למינוי)

ירושלים- כנ"ל
אלעד - אין גוש חוסם. אם פרוש יסכים לפתוח את צינורות השפע כיאה לשותפה בכירה יהיה הסכם כבר במוצ"ש (הוא עדיין מסרב כי לא חתמנו איתו לפני הבחירות).

בית שמש - אתה רציני ? נראה לך שבלוך הייתה עושה את השטות הזו לתת הכל בכל מכל כל לאגודה ולהשאיר את דגל באופוזיציה ? אפילו אני לא הייתי נופל בזה... אילולי שזה היה הסיכום מערב הבחירות. ומדברים שההסכם היה שלא יתאמצו לטובת אבוטבול- מה שאכן היה.

זלמן1
נתן תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 01 דצמבר 2018, 19:28

אולי מאחורי הסיפור של בית שמש עומדים עץ, שעבדו עבור בלוך.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 01 דצמבר 2018, 20:53

אני גם הקשבתי לפרשנים שטוענים שאגודה סיכמו מראש
ומה שהם דיברו שם זה שאחרי שבבחירות האלה ראינו שהלכו עם דתי במקום עם חרדי,
ועם חילוני כנ"ל
מסתבר שגם בבית שמש אותו הדבר.

הבעיה הגדולה של אגודה בבחירות האלה ובכלל, שאין לה כמעט לא שדרני רדיו ולא פרשנים שנמנים על החסידים.
רוב רובם שייכים לדגל ולש"ס, ואם כל רצונם הם לא מצליחים להיות אוביקטיבים.

אין אף פרשן חסידי שיעלה וידבר על זה
שאם אבוטבול הוא כישלון, הרי שזה קודם כל של אגודה, שתמכו בו ראשונים והריצו אותו.
שהאדמורים הוציאו קול קורא בנפרד לעיר בית שמש- בגלל נחיצות הענין.
שאגודה היו אלה שויתרו על המקום לטובת אבוטבול, בשעה שדגל התווכחו ביניהם מי ירוץ לראשות
שבשכונות החסידיות אין קולות לאבוטבול, לעומת השכונות הליטאיות
שמי שניסה להקים את הגוש החוסם היתה דווקא אגודה, ודגל התחמקו בהוראת רבותיהם (לא שיש לי טענה עליהם, יש לי טענה על זה שמאשימים את אגודה)

אילו היו מעלים אותי לפרשן
הייתי אומר שדגל הוכיחו שכמו שהלכו בירושלים ובצפת עם הדתי/חילוני כנראה שזה מה שעשו בבית שמש.
וההוכחה- הקולות הרבים שהיו לבלוך ברמות א' וג' הליטאיות!
אותם חוצניקים שבירושלים דגל מתפארת בהם שהצביעו ד"ת וליאון, ושהם שייכים לליטאים,
פתאום בבית שמש דגל מתנערת מהם לגמרי, ורובם מודים בפה מלא שהצביעו בלוך! (וזה ניכר גם בקלפי)
וזה שלא נכנסו לקואליציה, לא אומר כלום,
כי גם באשדוד ש"ס היו הראשונים שסיכמו עם לסרי, והם עדיין לא נכנסו , לעומת אגודה שתמכו רק ברגע האחרון (וי"א שחלק מהגוראים אף לא תמכו בפועל)

אגודה תמיד הוכיחו שהם השכילו להיכנס לקואליציה ולהתחבר עם הראיסים לעומת דגל שתמיד נכנסו אחרונים (אם לא שסיכמו מראש)
ראה מה קורה עכשיו בטבריה- אגודה הם הראשונים להסתדר עם רון קובי
ועוד הוכחות מכל מקום בארץ.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 01 דצמבר 2018, 21:05

למה כוונתך באמצע שנה?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 01 דצמבר 2018, 21:10

נקווה שיהיו כאן אנשים חכמים בשני הצדדים
בינתיים נראה שהאנשי התקשורת הליטאים דורשים ריצה נפרדת (זה מה שעלה מהכתבה של ברייטקופף במשפחה)

מה שהיה קצת מוזר היה שציין שדגל תרוץ עם כמה חסידויות שלא בדיוק משוות קו עם אגודת ישראל
אם אכן דגל שווה לבדה 185 אלף קול, לשם מה היא זקוקה לעוד כמה חסידויות?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 01 דצמבר 2018, 21:14

נקווה שאכן כך.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 01 דצמבר 2018, 21:32

אני פה כתב:אגודה צריכה לעבור ניעור פנימי עם דיבור ומסרים בקול אחיד, ולעבוד קהילה קהילה אדמו"ר אדמו"ר ולחבר אותם שוב לאגודה, עשיתי רשימה ובבני ברק לבד יש 50 קהילות של מעל 100 קולות שאין להם יצוג במועצת. ויחד עם חב"ד המצב שלה יכול להיות מצוין, יכולים להגיע אפילו ל160-170 אלף קול ואפילו יותר, יכול להיות שמשתלם לכל מפלגה ללכת לבד שאז כל אחד ממצה את כל הכוחות שלו, ובלבד שזה יהיה בלי מחלוקת והתלהטות הרוחות. אם ראשי חב"ד של שני הפלגים מבטיחים ללכת בכל הכח משתלם לתת להם נציג בכנסת. את עץ לא שווה לאגודה לקחת, הם גם לא יספקו את הסחורה וגם יבריחו הרבה חסידים.
אני פה אתה צודק בכל מילה.
אני גם חושב שמספיק עם הביזוי הזה שאצל הליטאים הכל הנכדים וכו', זה לדעתי איגד אותם הרבה יותר חזק, וגרם להם לעבוד כמו מטורפים (לא לגנאי) בו ברגע שהסברא הישרה אומרת בכל המערכת הבחירות גדול"י הליטאיים כמו ר' חיים ור' גרשון ושאר הרבנים הגיעו בגופם לעצרות בחירות, ואילו מרנן האדמורי"ם הכל היה דרך גבאים, ואיך אפשר לטעון שאצל הליטאיים שהרבנים אצמם נאמו והגיעו לכנסי זה הכל נכדים, ואילו אצל האדמורי"ם שהם לא אמרו מילה רק הגבאים או הכרזות כמו שהיה בהמודיע והמבשר - שם זה האדמורי"ם עצמם, הרי הסברא הישרה אומרת אם כבר להיפך, אבל אני שדברתי עם כמה ליטאיים שעבדו קשה בבחירות, אמרו לי שזה היה הסיבה לעבודה הנוראית שלהם, הם היו להוטים בגלל הזלזול שזלזלו ברבנים, ואילו מצד הליטאים אף אחד לא זילזל באדמורי"ם.
אל תשכחו את הראיון שנתן חבר מועצת העיר לשעבר של ירושלים נציג חב"ד איך שדיבר חזק נגד יענקי קנייבסקי שהכל הוא ולא הסבא, בא הנה תירגע, אפי' שאתה חושב כך, אל תוציא דברים כאלו. [לא סתם הוא הפסיד ולא נכנס למועצה "אל יתהלל חוגר כמפתח"].
לדעתי זה נקודה חשובה אם לא החשובה ביותר על חשבון הנפש שצריך לעשות.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 01 דצמבר 2018, 21:36

לדגל יש את כל כלי התקשורת ואת כל הפרשנים שלא מפסיקים ליחצן אותה, לדברר אותה ולרברב אותה.
זה הכל.
סוף פסוק גם אתה מסכים שאפילו שאגודה מביאה רק 70% מהבוחרים הפוטנציאליים לקלפי, עדיין דגל גדולה ממנה במקסימום 20 אלף קול בארצי.

אגודה פשוט מושמצת בכל כלי התקשורת.
אין לה דוברים ויחצנים.
אז ככה זה נראה.

אגב, לגבי כל מסיבות הניצחון והראווה,
קבלתי סברא של מישהו והיא מאוד נכונה-
הליטאי הממוצע כמעט לא מרגיש בחיי היום יום שייכות לקבוצה גדולה, הוא מתפלל באותו ביה"כ 365 יום בשנה
הוא אף פעם לא חוגג סעודת מלווה מלכה...

החסידי הממוצע- נוסע לחגים ולימים טובים לאדמו"ר, נמצא בטיש עם אלפי חסידים ומרגיש שייכות
סעודת מלווה מלכה משותפת, עם דברי חיזוק אמיתיים בתורה וביר"ש- פעם בכמה חודשים או פעם בשנה וכן הלאה

לא פלא שכשזה מגיע לבחירות אצל הליטאי זה מתפרץ באינספור מסיבות וחגיגות.

אצל החסידים לא תראה חגיגות כאלה גם במקומות שהיתה להם הצלחה, והיו מקומות כאלה.
אשדוד, רחובות, קרית גת, נתניה כשרצו לבד ועוד ועוד במשך כל השנים
נערך לאחרונה על ידי א יודעלע ב 01 דצמבר 2018, 21:37, נערך 2 פעמים בסך הכל.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 01 דצמבר 2018, 21:37

ועד- אתה מדבר כמו ליטאי. אל תעשה את עצמך.
אף אחד מהחסידים לא זלזל בראשי הישיבות כמו שראשי הישיבות זלזלו באדמורים
(משנאי ד', אחראים לחילול ד' לדורי דורות ועוד ועוד פנינים)

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 01 דצמבר 2018, 21:45

פרוש ניסה להקים סוג של כרטיס הטבות
זה לא בדיוק הצליח בינתיים

שלח תגובה