טבריה - טרגדיית הבחירות החרדית!!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

ועד
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 48 פעמים

Re: טבריה - טרגדיית הבחירות החרדית!!

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

מה הכוונה אין החלטה? מה עשו עד היום?
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

ועד

שופטי בג"ץ הורו לשר הפנים לנמק מדוע לא ימנה ועדה ממונה שיכהנו לצד ראש העיר, או להעביר את סמכות קיום השימוע לידיו של שר אחר. גפני: "מי שעוד תלה תקוות בבית המשפט שינהג בשיוויון וביושר, מוטב שיעשה מהר הטבת חלום"
שופטי בין המשפט העליון הוציאו היום (ראשון) צו על תנאי המורה לשר הפנים אריה דרעי לנמק מדוע לא ימנה ועדה ממונה במקום חברי מועצת עיריית טבריה, שיכהנו לצד ראש העיר רון קובי שינסה להעביר על ידם את תקציב העירייה. מנגד, השופטים הציעו לדרעי להעביר את סמכות קיום השימוע לקובי, לידיו של שר אחר בממשלה, כנגדו אין טענות לניגוד עניינים. הדיון הבא בבג"ץ בנושא נקבע לעוד שבועיים.

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני הגיב להחלטה ואמר כי, "בג"צ לא מנסה להסתיר את כונותיו, אפילו הצגה כלפי חוץ הוא לא עושה. מדובר בראש עיר שלא מצליח להעביר תקציב עירוני וממוטט את העיר טבריה על תושביה, ובית המשפט בסחבת בלתי מובנת דוחה את החלטתו ומשנה פעם אחר פעם את הרכב השופטים ולא מאפשר לערוך לו שימוע כשברור לחלוטין שהסיבה היא מכיוון שהוא נלחם נגד היהדות ונגד הציבור הדתי".

עוד הוסיף גפני ותקף את מערכת המפשט, "אם זה היה להיפך אין ספק שבית המשפט היה פוסק מיד לערוך לו שימוע. אין גם ספק שכאשר מדובר בשר חרדי יש פתאום ניגוד עניינים, כאילו שלשרים בממשלה אין עמדה ציבורית ומקצועית, רק בגלל שהשר הממונה עליו חרדי יש ניגוד עניינים. מי שעוד תלה תקוות בבית המשפט שינהג בשיוויון וביושר, מוטב שיעשה מהר הטבת חלום".

ח"כ ישראל אייכלר אמר הערב בראיון ל'קול במרהק בהתייחסות להחלטת בג"ץ כי, "אינני מופתע מפסיקת בג"ץ בעניין רון קובי. שהרי רון קובי ובג"ץ חד הם. לשניהם יש מטרה אחרת להילחם נגד הדת. כל זמן שהסוגיה תלויה בבג"ץ שעוין את תורת ישראל ויהודי ארץ ישראל הם יעמדו לצדו של קובי ויעניקו לו גיבוי".
https://www.jdn.co.il/news/1230511/

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 153 פעמים
קיבל תודה: 53 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

גפני נגד בג"צ ולהגנת דרעי: "כשמדובר בשר חרדי יש פתאום ניגוד עניינים"
לאחר ששופטי בג"צ נתנו לראש העיר טבריה הארכת זמן נוספת של שבועיים על כסאו וביקרו דווקא את השר דרעי שלדבריהם נמצא בניגוד עניינים והציעו להעביר את ההחלטה בעניין לשר אחר, ח"כ גפני יוצא למתקפה נגד בג"צ: "מי שעוד תלה תקוות בבג"צ, מוטב שיעשה מהר הטבת חלום"
מקומי17.11.2019 | 19:16

דרעי/רון קובי/גפני צילום: יונתן זינדל/הדס פרוש/אוליבר פיטוסי, פלאש 90

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני מתייחס להחלטת בית המשפט העליון בעניין ראש העיר טבריה רון קובי: "בג"צ לא מנסה להסתיר את כוונותיו, אפילו הצגה כלפי חוץ הוא לא עושה. מדובר בראש עיר שלא מצליח להעביר תקציב עירוני וממוטט את העיר טבריה על תושביה, ובית המשפט בסחבת בלתי מובנת דוחה את החלטתו ומשנה פעם אחר פעם את הרכב השופטים ולא מאפשר לערוך לו שימוע כשברור לחלוטין שהסיבה היא מכיוון שהוא נלחם נגד היהדות ונגד הציבור הדתי. אם זה היה להיפך אין ספק שבית המשפט היה פוסק מיד לערוך לו שימוע".

גפני גם מגבה את יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי ואומר כי "אין גם ספק שכאשר מדובר בשר חרדי יש פתאום ניגוד עניינים, כאילו שלשרים בממשלה אין עמדה ציבורית ומקצועית, רק בגלל שהשר הממונה עליו חרדי יש ניגוד עניינים. מי שעוד תלה תקוות בבית המשפט שינהג בשיוויון וביושר, מוטב שיעשה מהר הטבת חלום", כך יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני.

כזכור, שופטי בג"צ דנו היום (ראשון) בעתירה שהגיש ראש עיריית טבריה רון קובי, במטרה למנוע משרד הפנים אריה דרעי ומנכ"ל המשרד מוטי כהן את זימונו לשימוע לקראת פיטוריו.

בתום הדיון, בג"צ הוציא צו על תנאי המורה לשר הפנים אריה דרעי לנמק מדוע לא ימנה ועדה ממונה לעיריית טבריה, במקום להדיח מתפקידו את ראש העיר רון קובי שכשל שוב ושוב בהעברת תקציב העירייה.

"כאן אדוני נתן תשובה להצעה שהיתה בסיבוב הראשון, של וועדה ממונה שאתם אומרים שלא רוצים לנתק בגלל מאזן האימה. ולו למראית עין, האם לא רצוי שיועבר לשר אחר?" שאל השופט יצחק עמית. השופט ג'ורג' קרא הוסיף ושאל "הרי ההתכתשות פה החלה לפני הבחירות, ההתבטאויות של העותר הן מלפני הבחירות של העירייה. אדוני אומר שהוא מייחס לו כי הוא ידע שמתישהו שר הפנים יזמן אותו לאירוע וכך יפסול אותו. לא הצלחתי להבין את הטיעון הזה".

עו"ד יונתן ברמן הייצג את משרד הפנים השיב כי תקופת הבחירות נמשכת תקופה ארוכה מאוד. "החשש מפני מועצה לאומתית איני חושב שלא היה בקלפים, בהחלט היה ניתן, זה לא אאוט אוף דה בלו, אנו חושבים שהתוצאה של קביעה שפה יש ניגוד עניינים, איני מחלק ציונים בעבר אך השלכה זו בהחלט יכולה להפוך את אסרף לקרדום לחפור בו, להוסיף דלק למדורה ואז לקבל החלטה על ידי גורם שאינך מעוניין שיקבל את ההחלטה. הדבר יוצר השלכות רוחב".

רון קובי בעצמו, אמר לשופטים יצחק עמית, ג'ורג' קרא ויעל וילנר, כי "בית המשפט בפתח הדיון הקודם התייחס לבג"ץ הראשון, שם התקבלה העובדה שיש ניגוד עניינים גם מוסדי וגם אישי". השופט עמית העיר לו "זו הצגה לא נכונה של הדברים. אין פסק דין כזה ואין אמירה כזאת לפסק דין. נקודה". לדברי רון קובי, "ניגוד העניינים החל לפני הבחירות לרשות המקומית. חשוב לי להגיד שיש נקודה מעניינת ואתייחס אליה. ככל שהיה ניגוד עניינים, אני נזכרתי בזה רק עכשיו, אני הייתי מקבל שיחות ממנהל המחוז, למה אתה מתבטא ככה על השר? התייחסתי לדברים קונקרטית ולא נכנסתי לעובי הקורה ולכן חשוב לי להגיד את זה. ניגוד העניינים תמיד צף עם הרבה מסרים מאחורי הקלעים".

לשאלת השופטת וילנר, מהו בדיוק ניגוד העניינים, השיב רון קובי "השר דרעי לקח את טבריה כהובי שלו, זו דעתי, ראש העיר הקודם היה בובה על חוטים. את העירייה ניהלו אנשי ש"ס בהרבה עניינים וכולם יודעים את זה וזה פורסם. היום זה נחקר בלהב, השר, עד היום אם יש שימוע למחרת אני לא ראש עיר טבריה. כל האנשים שלו.." השופטת קטעה את דבריו וביקשה לברר על אילו ביטויים מדובר. "נאמר והוקלט "קובי הטרול" אמר רון.

השופטת יעל וילנר אמרה כי ההתבטאות של דרעי על קובי כי הוא "טרול", הינה "אמירה אומללה". לקראת תום הדיון, אמר השופט עמית "אנו עוד לא קובעים מסמרות אך תנסו לבדוק מה מצבכם ביום ראשון בעוד שבועיים" וקבע דיון במועד זה. רון קובי ביקש לקבל ארכה, "מכיוון שאני נמצא על התפר בין סיום התפקיד כממלא מקום", אך השופט עמית סירב ואמר "אדוני העותר לא ניסח את הדברים שלו בצורה מסודרת".

סמל אישי של משתמש
4000

שופטי בג"צ צידדו ברון קובי; דורשים משר הפנים הסברים
שופטי בג"צ דנו היום בעתירתו של ראש עיריית טבריה רון קובי בנוגע לשימוע שאמור להעירך לו במשרד הפנים. השופטים דורשים משר הפנים אריה דרעי לנמק מדוע לא ימנה ועדה ממונה לעיריית טבריה, במקום להדיח מתפקידו את ראש העיר
מקומי17.11.2019 | 17:00

רון קובי/אריה דרעי צילום: פלאש 90

שופטי בג"צ דנו היום (ראשון) בעתירה שהגיש ראש עיריית טבריה רון קובי, במטרה למנוע משרד הפנים אריה דרעי ומנכ"ל המשרד מוטי כהן את זימונו לשימוע לקראת פיטוריו.

בתום הדיון, בג"צ הוציא צו על תנאי המורה לשר הפנים אריה דרעי לנמק מדוע לא ימנה ועדה ממונה לעיריית טבריה, במקום להדיח מתפקידו את ראש העיר רון קובי שכשל שוב ושוב בהעברת תקציב העירייה.

"כאן אדוני נתן תשובה להצעה שהיתה בסיבוב הראשון, של וועדה ממונה שאתם אומרים שלא רוצים לנתק בגלל מאזן האימה. ולו למראית עין, האם לא רצוי שיועבר לשר אחר?" שאל השופט יצחק עמית. השופט ג'ורג' קרא הוסיף ושאל "הרי ההתכתשות פה החלה לפני הבחירות, ההתבטאויות של העותר הן מלפני הבחירות של העירייה. אדוני אומר שהוא מייחס לו כי הוא ידע שמתישהו שר הפנים יזמן אותו לאירוע וכך יפסול אותו. לא הצלחתי להבין את הטיעון הזה".

עו"ד יונתן ברמן הייצג את משרד הפנים השיב כי תקופת הבחירות נמשכת תקופה ארוכה מאוד. "החשש מפני מועצה לאומתית איני חושב שלא היה בקלפים, בהחלט היה ניתן, זה לא אאוט אוף דה בלו, אנו חושבים שהתוצאה של קביעה שפה יש ניגוד עניינים, איני מחלק ציונים בעבר אך השלכה זו בהחלט יכולה להפוך את אסרף לקרדום לחפור בו, להוסיף דלק למדורה ואז לקבל החלטה על ידי גורם שאינך מעוניין שיקבל את ההחלטה. הדבר יוצר השלכות רוחב".

רון קובי בעצמו, אמר לשופטים יצחק עמית, ג'ורג' קרא ויעל וילנר, כי "בית המשפט בפתח הדיון הקודם התייחס לבג"ץ הראשון, שם התקבלה העובדה שיש ניגוד עניינים גם מוסדי וגם אישי". השופט עמית העיר לו "זו הצגה לא נכונה של הדברים. אין פסק דין כזה ואין אמירה כזאת לפסק דין. נקודה". לדברי רון קובי, "ניגוד העניינים החל לפני הבחירות לרשות המקומית. חשוב לי להגיד שיש נקודה מעניינת ואתייחס אליה. ככל שהיה ניגוד עניינים, אני נזכרתי בזה רק עכשיו, אני הייתי מקבל שיחות ממנהל המחוז, למה אתה מתבטא ככה על השר? התייחסתי לדברים קונקרטית ולא נכנסתי לעובי הקורה ולכן חשוב לי להגיד את זה. ניגוד העניינים תמיד צף עם הרבה מסרים מאחורי הקלעים".

לשאלת השופטת וילנר, מהו בדיוק ניגוד העניינים, השיב רון קובי "השר דרעי לקח את טבריה כהובי שלו, זו דעתי, ראש העיר הקודם היה בובה על חוטים. את העירייה ניהלו אנשי ש"ס בהרבה עניינים וכולם יודעים את זה וזה פורסם. היום זה נחקר בלהב, השר, עד היום אם יש שימוע למחרת אני לא ראש עיר טבריה. כל האנשים שלו.." השופטת קטעה את דבריו וביקשה לברר על אילו ביטויים מדובר. "נאמר והוקלט "קובי הטרול" אמר רון.

השופטת יעל וילנר אמרה כי ההתבטאות של דרעי על קובי כי הוא "טרול", הינה "אמירה אומללה". לקראת תום הדיון, אמר השופט עמית "אנו עוד לא קובעים מסמרות אך תנסו לבדוק מה מצבכם ביום ראשון בעוד שבועיים" וקבע דיון במועד זה. רון קובי ביקש לקבל ארכה, "מכיוון שאני נמצא על התפר בין סיום התפקיד כממלא מקום", אך השופט עמית סירב ואמר "אדוני העותר לא ניסח את הדברים שלו בצורה מסודרת".

לפני ארבעה וחצי חודשים, בט"ו בסיוון תשע"ט, רון קובי לא הצליח להעביר את התקציב - בפעם השלישית, לאור התנגדות חברי האופוזיציה. תשעה חברים הצביעו נגד ושישה הצביעו בעד. בתום ההצבעה אמר קובי בזעם: "זהו יום שחור לעיר טבריה".

על פי החוק, במידה וראש העיר לא מצליח להעביר תקציב בתוך שישה חודשים ממועד הבחירות לעירייה, שר הפנים ימנה בתוך שבועיים ועדה למילוי תפקיד המועצה, מה שמכונה "ועדה קרואה". מאז, מנסה קובי את מזלו שוב ושוב בריצות הלוך ושוב לבג"ץ.

לפני כשלושה חודשים דחה בג"ץ את עתירתו של קובי נגד החלטת שר הפנים, אריה דרעי, להשיב לתפקידם את חברי מועצת עיריית טבריה. בכך אישרו שופטי בג"ץ כי החלטת השר דרעי ניתנה בסמכות.

לפני כחודשי וחצי ניתן צו מניעה ניתן על ידי בג"ץ נגד משרד הפנים, וביטל למעשה את השימוע שהיה אמור להיערך יום למחרת לראש עיריית טבריה, לאחר שזה נכשל בפעם הרביעית באישור תקציב העירייה.

לפני כשבועיים נכשל קובי פעם נוספת, כאשר בג"ץ דחה את בקשתו למנות בטבריה ועדה ממונה במקום חברי מועצת העיר שנבחרו בבחירות דמוקרטיות. בפסיקת הבג"ץ נכתב, כי "איננו רואים להיעתר בשלב זה לסעד הביניים שנתבקש, בהינתן הדיון הקבוע ליום 17.11.2019".

כאמור, היום ניתנה ארכה נוספת לצדדים לשטוח את טענותיהם בעוד כשבועיים בתאריך ג' כסלו.

סמל אישי של משתמש
4000

אני משתגע מלראות איך המדינה מתנהלת. אם אפשר לקרוא לזה מדינה או דיקטור?????!

ועד

יש לי שאלה פשוטה, למה נתניהו שהתבטא נגד היועץ המשפטי לממשלה - לא גורם שיש כאן ניגוד ענינים מהיועצהמ"ש ויגרום שהיועץ לא יוכל להכריע בענינו בדיוק כמו שרון קובי מדבר בלי סוף נגד דרעי ובג"ץ פוסק שזה ניגוד ענינים, למה לא לחשו את הטענה הזו לנתניהו להציל את עורו, בער אני ולא אבין אולי מישהו יעשה לי קצת סדר בבקשה.

סמל אישי של משתמש
מקצועי
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א צפוי לעלות היום (חמישי) יחד עם מאות מחסידיו לשפוך שיח בקברו של אביו הרה"ק מהר"ם מבילגורייא זיע"א הטמון בבית החיים העתיק בטבריה, לקראת יום ההילולא שיחול בשבת קודש.

במושגי חסידות בעלזא המסע זוכה לתהודה רבה בשל העניין שהרבי ממעט לצאת מירושלים בכלל. בעקבות הפרובקציות התמדיות אותם נוהג לעורר ראש העיר רון קובי, בחסידות גובר החשש מחילול שם שמים וממהומות מיותרות, ועל כן יצאו בחסידות בקריאה מיוחדת לכלל העולים לציון הקדוש.

במודעה שפורסמה בחצר בחסידות נכתב: "לקראת העלייה לציון קדשו של כ"ק הגה"ק מהר"ם מבילוגריא זצוק"ל הננו לעורר את ציבור אנ"ש שיחיו, היות שבשנה האחרונה עם כניסתו לתפקיד ראש העיר הנוכחי בעיר טבריה צרו צעדינו מלכת ברחובותינו, ומיום ליום מתרבים ההגבלות וההתנבלויות נגד הציבור החרדי שומרי הדת בעיר זו, ע"י ראש העיר המעורר פרובקציות נגד כל דבר שבקדושה".

בהמשך המודעה קוראים לכלל הציבור להישמר מכל שרך חילול השם ומכל דבר העלול לגרום למהומה מצידו של ראש העיר: "אי לכך בקשתנו שטוחה מכל אנ"ש מגדול ועד קטן שכל אחד יקח אחריות על עצמו ועל מעשיו, לא להיגרר לשום מעשה, התקהלות, דיבור וכדו', שעלול להכתים את צביון היהדות החרדית, ולשמור על נקיון העיר וכל הסביבה כולו, מתוך דאגה שכל הפסולת יושלכו לפחים המיועדים לכך, בכדי שלא ליתן פתחון פה למהרסי הדת נגד הציבור החרדי".

בחסידות נערכים לקליטת ההמונים על הצד הטוב ביותר לרווחתם של אלפי באי הציון הקדוש.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

מקצועי כתב:
21 נובמבר 2019, 12:03
כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א צפוי לעלות היום (חמישי) יחד עם מאות מחסידיו לשפוך שיח בקברו של אביו הרה"ק מהר"ם מבילגורייא זיע"א הטמון בבית החיים העתיק בטבריה, לקראת יום ההילולא שיחול בשבת קודש.

במושגי חסידות בעלזא המסע זוכה לתהודה רבה בשל העניין שהרבי ממעט לצאת מירושלים בכלל. בעקבות הפרובקציות התמדיות אותם נוהג לעורר ראש העיר רון קובי, בחסידות גובר החשש מחילול שם שמים וממהומות מיותרות, ועל כן יצאו בחסידות בקריאה מיוחדת לכלל העולים לציון הקדוש.

במודעה שפורסמה בחצר בחסידות נכתב: "לקראת העלייה לציון קדשו של כ"ק הגה"ק מהר"ם מבילוגריא זצוק"ל הננו לעורר את ציבור אנ"ש שיחיו, היות שבשנה האחרונה עם כניסתו לתפקיד ראש העיר הנוכחי בעיר טבריה צרו צעדינו מלכת ברחובותינו, ומיום ליום מתרבים ההגבלות וההתנבלויות נגד הציבור החרדי שומרי הדת בעיר זו, ע"י ראש העיר המעורר פרובקציות נגד כל דבר שבקדושה".

בהמשך המודעה קוראים לכלל הציבור להישמר מכל שרך חילול השם ומכל דבר העלול לגרום למהומה מצידו של ראש העיר: "אי לכך בקשתנו שטוחה מכל אנ"ש מגדול ועד קטן שכל אחד יקח אחריות על עצמו ועל מעשיו, לא להיגרר לשום מעשה, התקהלות, דיבור וכדו', שעלול להכתים את צביון היהדות החרדית, ולשמור על נקיון העיר וכל הסביבה כולו, מתוך דאגה שכל הפסולת יושלכו לפחים המיועדים לכך, בכדי שלא ליתן פתחון פה למהרסי הדת נגד הציבור החרדי".

בחסידות נערכים לקליטת ההמונים על הצד הטוב ביותר לרווחתם של אלפי באי הציון הקדוש.
הכל עבר בשלום ב"ה ביום חמישי שעבר בעת העלייה לציון.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

ועד

"אור בקצה המנהרה"

לאחר ששר הפנים אריה דרעי החליט להימנע מקבלת החלטה באשר להמשך כהונתו של ראש עיריית טבריה רון קובי, בג"צ ביטל את הדיון שנקבע ליום ראשון הקרוב בעניינו וקבע כי מנכ"ל משרד הפנים יעביר את המלצתו להכרעתו של השר שיקבל את סמכות במקומו של שר הפנים לטיפול בנושא.

לאחר שבג"צ קיבל את הודעת המשיבים כתב: "רשמנו לפנינו את הודעת המשיבים, כי שר הפנים החליט להימנע מקבלת החלטה באשר להמשך כהונת העותר לפי סעיף לפקודת העיריות וכי בהמשך לכך תתבקש הממשלה, באישור הכנסת לקבל החלטה על העברת הסמכות באשר להמשך כהונת העותר, ולשם החלטה זו בלבד, לידיו של שר אחר".

"על מנת למנוע אי הבנות ומחלוקות נוספות, רשמנו לפנינו כי הליך השימוע יתקיים כנדרש ובהקדם האפשרי", כתבו השופטים בהחלטתם. "לקראת הליך השימוע, יתאפשר לעותר ולחברי המועצה להעביר התייחסות בכתב בנוגע לגורמים שהובילו לאי-אישור תקציב הרשות".

בהמשך יתקיים שימוע בעל פה לרון קובי לפני מנכ"ל משרד הפנים, הממונה על המחוז, נציג האגף לתקצוב ופיתוח במשרד הפנים ונציג הלשכה המשפטית במשרד. לאחר השימוע יעביר מנכ"ל משרד הפנים את המלצתו להכרעתו של השר אליו תועבר סמכותו של שר הפנים.

השופטים סיכמו את החלטתם וביטלו את הדיון שהיה אמור להתקיים ביום ראשון. "לאור האמור לעיל, אנו מורים על מחיקת העתירה ועל ביטול צו הביניים – הדיון הקבוע ליום 2019.12.1 – בטל".
https://www.jdn.co.il/breakingnews/1234023/

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 51 פעמים
קיבל תודה: 324 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

שוב נדחה הדיון בעניינו
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

ועד

כלומר? אין לו שימוע? מה זאת אומרת?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

ביטחון כתב:
01 דצמבר 2019, 22:19
שוב נדחה הדיון בעניינו
מה הסיפור הפעם ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ביטחון

לפי מה שאני מבין עכשיו - מחר השימוע בעניינו. רבותיי תהלים

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

מה התהליך אחרי השימוע ?

סמל אישי של משתמש
ביטחון

על פי החוק חייבת כל רשות מקומית לאשר את תקציבה בתוך 3 חודשים מיום אישור תקציב המדינה. אם היא לא עשתה כן, באופן אוטומטי מפוזרת מועצת הרשות על פי החוק. בכלל לא נתון לשיקול דעת של אף אחד. בשלב שני בתוך 14 יום צריך השר להחליט האם ראש המועצה אף הוא מסיים את תפקידו או לא. זה הבסיס החוקי. בשימוע מחליט השר מיהו האשם באי אישור התקציב.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

אגב, דרעי הדיח אתמול את ראש מועצת ירכא!!! שלא הצליח להקים קואליציה ולאשר תקציב. אני במקום ראש מועצת ירכא, הייתי מטנף את הפה נגד החרדים ואז עוד הייתי נשאר על כס ראש העיר

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 71 פעמים
קיבל תודה: 547 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

ראש עיריית טבריה, רון קובי, הודיע כי הוא חולה ולכן נעדר מהשימוע במשרד הפנים בשל אי העברת התקציב בעיריית טבריה.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

חולה בראש!

"טוען" שחולה בדלקת ריאות ונקבעו לו 11 ימי מחלה...חרטטן כזה עוד לא היה...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
ביטחון

ראש העיר טבריה, רון קובי, הודיע היום (שלישי) למשרד הפנים כי הוא אינו חש בטוב ולכן לא יופיע לשימוע בפני משרד הפנים. כך דווח ב’הרשת הצפונית’.
לפי הדיווח, קובי שלח הבוקר למשרד הפנים אישור רפואי בו קיבל 11 ימי חופשת מחלה בגלל שאינו חש בטוב.
חברי מועצת העיר שכבר פוטרו סיימו היום את טיעוניהם בפני בכירי משרד הפנים, אולם במשרד הפנים יצטרכו להמתין שרון קובי ישוב לאיתנו ויגיע לירושלים כדי לאפשר למשרד הפנים לקיים את השימוע.
ברשת הצפונית צוין, כי קובי לא היה חולה ולא נעדר מעבודתו מאז נבחר לראשות העיר ולו ליום אחד.
יצוין, כי קובי לא שידר שידורים חיים כהרגלו ולא נראה בציבור בימים האחרונים.
כפי שדווח בחרדים 10, הכנסת אישרה הצעת החלטה של הממשלה, לפיה הסמכות לקבוע בנושא המשך כהונתו של ראש העיר טבריה תועבר מהשר אריה דרעי לשר להגנת הסביבה זאב אלקין.

מיעוט המצוי
נתן תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיעוט המצוי »

מטומטם הוא והרופא שלו, זו עבירה פלילית בוטה, שלא לדבר על שרידי התדמית הציבורית שלו

סמל אישי של משתמש
ביטחון

זה שהוא מטומטם, לא מהיום.
אבל הרופא גם לא.

1. מי יילך לבדוק שהריאות שלו חולות.
2. הוא באמת חולה. נפש.
3. הוא עושה בדיוק את מה שכולנו עושים כשנמאס לנו מהבוס... או מהראש כולל...

סמל אישי של משתמש
ביטחון

כדי להימנע מהשתתפות בשימוע שנקבע לו במשרד הפנים, לפני הדחתו מתפקיד ראש העיר טבריה, נסע אתמול רון קובי לרופא ילדים בכפר זרזיר אשר הנפיק לו את אישורי המחלה לדלקת ריאות, כך מדווחת העיתונאית דנה ירצקי מאתר 'וואלה!news'.

כזכור, אתמול (שלישי) דיווחנו ב'בחדרי חרדים' כי ראש עיריית טבריה רון קובי, שהיה אמור להגיע לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, היועץ המשפטי והנהלת המשרד בעקבות אי העברת התקציב בעירייה במשך כמה פעמים במהלך השנה החולפת, נעדר ושלח הודעה כי לא יוכל להגיע עקב דלקת ריאות שתקפה אותו. קובי טוען כי נקבעו לו 11 ימי מחלה.

לעומתו, חברי מועצת העיר הגיעו לשימוע, שהתקיים בהעדרו.

יצוין כי על פי החוק במדינת ישראל, אם תקציב הרשות לא אושר על ידי המועצה של אותה הרשות, בסמכות שר הפנים, במקרה הזה אריה דרעי, לפזר את מועצת הרשות וסמכות שבשיקול דעת להעביר מכהונתו גם את ראש הרשות.

כזכור, מועצת עיריית טבריה לא אישרה את העברת התקציב, וראש העיר רון קובי נכשל במאבק המשפטי שניהל בחודשים האחרונים בניסיון לבטל את הליך השימוע.

עם זאת, לאחר שהצוות המקצועי במשרד הפנים ייפגש עמו ועם חברי מועצת העיר, תעבור ההחלטה לידיו של השר זאב אלקין ולא לידיו של שר הפנים, אריה דרעי. כל זאת, לאחר שדרעי ביקש להעביר את המושכות לידיו של אלקין בעקבות מערכת היחסים העכורה בין השניים.

קובי כתב השבוע בדף הפייסבוק שלו, כי "אריה דרעי המושחת מנסה לעשות בטבריה הפיכה שלטונית. השבוע הוא יבין מה זו מלחמה של אריות אמיתיים!".

ככל הנראה, גם אם יחליט השר להגנת הסביבה זאב אלקין להדיח את קובי מתפקידו כראש העיר, יעתור הלה לבג"ץ בתואנה שדרעי "שם לו רגליים" לאורך כל תקופת תפקידו.

כך או כך, עדיין לא נאמרה המילה האחרונה ונכון להערב רון קובי עדיין ראש עיריית טבריה.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

כפר זרזיר הוא כבר שברובו מתגוררים בדואים. הוא לא נמצא במרחק נסיעה בטבריה, מרחק הנסיעה בשעות הרגועות עומד על לפחות חצי שעה ובשעות העומס אף יותר, מה שמקשה עוד יותר ולא מסביר למה קובי בחר לנסוע עד לשם כדי להוציא את אישור המחלה.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

לא לחינם הלך הזרזיר לכפר זרזיר...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
מקצועי

ראש עיריית טבריה רון קובי זומן לשימוע אצל מנכ"ל משרד הפנים ב-15/12, יום סיום אישור מחלתו. כזכור, קובי אמור היה להתייצב בשבוע שעבר לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן וצוות משרדו, אולם קובי לא הופיע לדיון.
מטעמו של ראש עיריית טבריה נשלחה הודעה בה נכתב כי נבצר ממנו להגיע עקב דלקת ריאות שתקפה אותו, קובי אף טעון שהרופא שטיפל בו רשם 11 ימי מחלה בשל מצבו הבריאותי.
שימוע נקבע לקובי לאחר שנכשל באישור של תקציב העירייה לשנת 2019, על פי סעיף 206 לפקודת העיריות, מועצה שלא מאשרת תקציב עד למועד שקבע משרד הפנים – תפוזר. מי שיקבל את ההחלטה בטבריה הוא השר זאב אלקיו, זאת אחרי ששר הפנים דרעי הודיע כי החליט להימנע מעיסוק בפרשה ולהעביר את הסמכות בפרשת טבריה לידיו של שר אחר בממשלה, שרי הממשלה אישרו להעביר את הסמכויות של שר הפנים בעניין הדחת רון קובי יעברו לידי השר זאב אלקין.
בהודעה מטעם משרד הפנים נכתב, כי "בעקבות הימשכות ההליך המשפטי בבג"ץ וכדי למנוע עיכוב מיותר שפוגע בתפקוד עיריית טבריה ובשירותים לתושבי העיר טבריה, החליט היום שר הפנים, אריה דרעי, להימנע מקבלת החלטה באשר להמשך כהונתו של רון קובי כראש עיריית טבריה ולהעביר את ההחלטה לשר אחר בממשלה, כאשר הליך השימוע יתקיים בפני מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, והצוות המקצועי במשרד הפנים".
יצוין כי שר הפנים קיבל את ההחלטה, על אף עמדת המדינה שהוגשה לבג"צ וגורסת, כי בניגוד לטענות שהעלה רון קובי, אין כל חשש לניגוד עניינים שיש בו כדי למנוע מהשר דרעי קבלת החלטה בעניינו שלראש העיר, עם זאת, ישנו רצון למנוע את המשכות ההליך והפגיעה בתושבים. "שר הפנים אינו מנוע מלקבל החלטה בנוגע להמשך כהונתו של העותר, וכי לא מתקיים בנסיבות העניין חשש לניגוד העניינים שיש בו כדי למנוע מהשר לקבל החלטה כאמור", נכתב בעמדת המדינה.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
מקצועי

ששת חברי מפלגתו של רון קובי שיגרו מכתב ליועמ"ש לקראת השימוע ביום ראשון כי ברצונם לפתוח "דף חדש" ולהעביר תקציב, משרד המשפטים בתגובה למכתב "נושא פנייתכם מצוי באחריות משרד הפנים. לא מצאנו מקום להתערבות"
אין כלום כי...

מירוני
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מירוני »

היום בשעה 15:00 השימוע

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

מקצועי כתב:
12 דצמבר 2019, 20:01
ששת חברי מפלגתו של רון קובי שיגרו מכתב ליועמ"ש לקראת השימוע ביום ראשון כי ברצונם לפתוח "דף חדש" ולהעביר תקציב, משרד המשפטים בתגובה למכתב "נושא פנייתכם מצוי באחריות משרד הפנים. לא מצאנו מקום להתערבות"
איפה אוחז כיום משה קרוטהמר ? בעד או נגד ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ביטחון

בג"ץ גלגל את רון קובי מכל המדרגות (חבל שלא הייתי שם לראות אותו מתנער מהאבק אחרי שמתגלגל, ואומר: אתמ'בינים? אתמ'בינים? אריה דרעי לחש לשופטים, בעיני ראיתי אותי מאחורי האוזן של השופט, אתמבינים? אני הולך לערב את טראמפ, שני משוגעים כמונו יכולים להפוך את העולם), ודחה עתירה שלו לדחות את השימוע כיוון שמדובר בממשלת מעבר. השופט אמר שבהתחשב ב'היסטוריה' של התיק הזה, עתירתו של קובי נדחית

סמל אישי של משתמש
מקצועי

הסקופים: לאחר שעתיים וחצי- הסתיים השימוע לרון קובי. ככה"נ בתוך שבועיים תתקבל החלטה בנושא.
אין כלום כי...

שלח תגובה