לא תשנא את אחיך בלבבך....

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

הרב דרוק

לא תשנא את אחיך בלבבך....

נושא שלא נקרא על ידי הרב דרוק » 22 אוקטובר 2018, 20:24

צר לי, אך כמות השנאה הנוטפת בפורום זה, בהקשר לבחירות המתקרבות, הוא מזעזע כל לב. חלק מהכותבים\ מתיימרים לדבר בשם החסידות, ולפגוע בכל דרך אפשרית, בליטאים. בין השאר, קיימת גם מידה רבה מאד של זלזול ופגיעה בגדולי תורה ורבנים חשובים.
אפשר לדבר פוליטיקה, גם בלי לפגוע ובלי לזלזל. זה גם יותר מעניין.

סמל אישי של משתמש
יעבץ
קיבל תודה: 2 פעמים
מסרו תודה: 5 פעמים

Re: לא תשנא את אחיך בלבבך....

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 22 אוקטובר 2018, 20:28

אוי אוי איך חיכינו לך - לקול השפוי שיעמיד את כל ה'שקצים' במקום, ויעמיד את דבר התורה האמיתית על תילה.

[אגב, האם אין בדבריך שום חשש איסור דאורייתא (לאווין עשין וארורין) של לשון הרע, והטלת דופי בחסידים. שהרי בדבריך משום מה משמע, שרק אלו המתיימרים לדבר בשם החסידות, פוגעים בכל דרך אפשרית, ומזלזלים בגדולי תורה ורבנים חשובים, ואילו יתר המגזרים נקיים. האם אין בכך טעם לפגם].

תודה על שגילית לנו היכן האמת מוטלת.
ומי רוממות ה'תורה' בגרונו, ושבע תועבות בלבו.

הרב דרוק

נושא שלא נקרא על ידי הרב דרוק » 22 אוקטובר 2018, 20:34

היה עדיף אילו היית מדבר לגופו של עניין, ולא ממשיך את סגנון ההתקפה המילולית והפגיעה בזולת.
לא הטלתי שום דופי בחסידים, אלא ציינתי שיש המדברים "בשם" החסידות, ופוגעים באחרים השונים.
והעיקר, אתה ההוכחה החותכת לצדקת דברי.

א צענטער

נושא שלא נקרא על ידי א צענטער » 22 אוקטובר 2018, 20:37

למה לא ציינת שיש המדברים "בשם" הליטאים?

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 22 אוקטובר 2018, 20:38

הרב דרוק כתב:היה עדיף אילו היית מדבר לגופו של עניין, ולא ממשיך את סגנון ההתקפה המילולית והפגיעה בזולת.
לא הטלתי שום דופי בחסידים, אלא ציינתי שיש המדברים "בשם" החסידות, ופוגעים באחרים השונים.
אילו מעכ"ת היה מתכוון באמת לכבודו של תורה, היה נזהר שלא להכליל ציבור שלם ולא להאשים שום צד, אלא לפנות באופן כללי לכולם להזהר ולהשמר מהשמצות ולדבר בכבוד.
כאשר אתה מתייצב לצד א' במפה, ומאשים רק את הצד השני, אתה מגלה את פרצופך האמיתי.

טול קורה מבין עיניך.

איך אמרו חז"ל, אל תייראי מן הצדוקים אלא מן הצבועים...

איכס...

א יודעלע
מסרו תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 22 אוקטובר 2018, 20:41

אני פה כתב:אף אחד באמת לא שונא את השני, זה משחק ילדים כמו משחק כדורגל שהחברה פה מתלהבים לרגע. אין הרבה הזדמנויות כאלו. רק יש להיזהר לא לערב את גדולי ישראל לסיפור.
מה פתאום?
החסידים שונאים מאוד את הליטאים!!!
והליטאים מאוד מאוד מאוד אוהבים את החסידים
וכלל אינם מתגאים עליהם או ח"ו ח"ו מזלזלים בהם.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 22 אוקטובר 2018, 20:46

ברור.
כבר כתבתי שהליטאים הם בסדר.
הבעיה היא אצל החסידים.

הרב דרוק

נושא שלא נקרא על ידי הרב דרוק » 22 אוקטובר 2018, 20:50

לא מובן לי על מה ההתנצחות. הצעתי רק שנכתוב בכבוד ונדבר לגופו של עניין...

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 22 אוקטובר 2018, 20:54

אם היית מציע את זה גם לחבריך הליטאים / הספרדים
ההצעה היתה מתקבלת יותר בכבוד.
אבל אם אתה מציע את זה רק לחסידים
למה ציפית?

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 22 אוקטובר 2018, 21:01

אני פה כתב:היום הליטאים עמדו דום בגלל ההלם מאלעד, והחסידים פה כולל אני רקדנו על הדם של הליטאים, וזה לא בסדר.
אוקיי,
ואתמול האשימו את החסידים באלימות, כי מצאו סכין יפני אצל חסיד גור...
ושלשום האשימו את החסידים בהשתלטות....
והליטאים פה כולל 'אני פה', רקדו על הדם של החסידים, וזה לא בסדר!

סמל אישי של משתמש
1010
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 אוקטובר 2018, 21:10

אני פה כתב:אין בעיה אצל אף אחד, אלא כמה עסקנים גפני דרעי ופרוש וליצמן, שלא הסתדרו בחלוקת הירושה של המועצות והעיריות כאילו שזה שייך לאבא שלהם, וכמו בכל מחלוקת ירושה במשפחה יש מריבות...
אצל פרוש זה באמת מאבא שלו.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 22 אוקטובר 2018, 21:53

שלום עליכם הרב דרוק שליט"א

אולי איזה דבר תורה? חילוק? פשעטל?
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 אוקטובר 2018, 10:45

יעבץ כתב:
הרב דרוק כתב:היה עדיף אילו היית מדבר לגופו של עניין, ולא ממשיך את סגנון ההתקפה המילולית והפגיעה בזולת.
אילו מעכ"ת היה מתכוון באמת לכבודו של תורה, היה נזהר שלא להכליל ציבור שלם ולא להאשים שום צד, אלא לפנות באופן כללי לכולם להזהר ולהשמר מהשמצות ולדבר בכבוד.
כאשר אתה מתייצב לצד א' במפה, ומאשים רק את הצד השני, אתה מגלה את פרצופך האמיתי.

טול קורה מבין עיניך.

איך אמרו חז"ל, אל תייראי מן הצדוקים אלא מן הצבועים...

איכס...
זה בסדר, תבדקו נא את הודעותיו של "הרב" דרוק ותגלו נא שרובם עוסקות בהטפת מוסר לחסידים...
הוא מגיח מידי פעם ושופך את מרירותו עלינו ומתחבא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 אוקטובר 2018, 16:02

האמת גם אני הרגשתי שהצד השני יותר אגרסיבי ויותר נוטף שנאה. אבל גם אני "נוגע בדבר".

לדעתי זה דבר שאי אפשר להתברר כי כל אחד מרגיש שהוא בסדר והשני לא, וגם כל ביטוי אפשר לתת לו פירוש מעודן (לדוגמא: "ימח שמו" - רק התכוונתי שימחקו את שמו מפנקס הבוחרים, "שם רשעים ירקב" - רק התכוונתי שהוא לא יתפרסם כל כך בעולם וכו' וכו').

אבל באמת זה לא כל כך משנה מה הכותב התכוון לכתוב, אם אני נפגעתי, או שאני מרגיש שכבוד התורה נפגע ע"י דברי מישהו, הכותב יתן את הדין על זה גם אם לא התכוון. (ועל אחת כמה וכמה אם ח"ו כן התכוון לדבר נגד מישהו).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 אוקטובר 2018, 16:04

ודרך אגב, הכותרת של האשכול לא נכונה:
לא תשנא בלבבך עוברים כשלא מגלים את השנאה, אבל פה כיון שהשנאה גלויה לכן לא עוברים על זה אלא על עשרות עבירות אחרות.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 23 אוקטובר 2018, 16:41

אני מצהיר כאן שאני אוהב את משולש מאוד מאוד.
ואפ' עכשיו בפילוג הוא כותב לדעתי בצורה מעודנת.

אגב, יש כאן תחושה של החסידים שבאמת לא מבינים למה תומכים בליאון בי-ם? ההרגשה הרווחת שזה רק לדפוק את החסידים.
כנ"ל לגבי אלעד, בלי להיכנס לוויכוח עם פרוש היה צריך לרוץ או לא, יש כאן נחיתות שלא יודעת להפסיד, וזה נראה שנאה עיוורת.
כנ"ל בביתר שלא תומכים ברובינשטיין כאשר הנ"ל בסך הכל חטא שאמר שינהל את המו"מ רק אחרי הבחירות ולא לפניה כאשר לא ברור יחסי הכוחות.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 אוקטובר 2018, 16:43

אולי אפשר לפתוח כאן אשכול עדין על הבחירות, מיועד רק למי שמעוניין לדבר בכבוד אל השני, בלי להשמיץ ציבורים, בלי לדבר על "נכדים" או "משבקים" או "מקורבים", ובלי להקצין ביטויים ואמירות.

יש מעוניינים? לי קשה להכנס לאשכולות הקיימים כרגע בגלל השנאה והפילוג.

תודה מראש

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 אוקטובר 2018, 16:49

1010 כתב:אני מצהיר כאן שאני אוהב את משולש מאוד מאוד.

אגב, יש כאן תחושה של החסידים שבאמת לא מבינים למה תומכים בליאון בי-ם? ההרגשה הרווחת שזה רק לדפוק את החסידים.
כנ"ל לגבי אלעד, בלי להיכנס לוויכוח עם פרוש היה צריך לרוץ או לא, יש כאן נחיתות שלא יודעת להפסיד, וזה נראה שנאה עיוורת.
כנ"ל בביתר שלא תומכים ברובינשטיין כאשר הנ"ל בסך הכל חטא שאמר שינהל את המו"מ רק אחרי הבחירות ולא לפניה כאשר לא ברור יחסי הכוחות.
איזה כיף לקבל מילים חמות!! אתה עשר!

האם אתה רוצה להתדיין אתי כאן בכבוד?

בא ננסה אם אנחנו מסוגלים לזה:

אתה מרגיש שליאון בא לדפוק את דייטש, יש הרבה שמרגישים הפוך, שדווקא העמדתו של דייטש חסר הסיכוי באה לפגוע בסיכוי הוודאי של ליאון.
מי צודק? התווכחנו כבר המון ואין לי כוח לבזבז על זה יותר זמן. עוד שבוע שנינו נהיה חכמים יותר ורגועים יותר ונוכל לבדוק את זה יותר טוב מעכשיו.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 23 אוקטובר 2018, 16:59

משולש כתב:
1010 כתב:אני מצהיר כאן שאני אוהב את משולש מאוד מאוד.

איזה כיף לקבל מילים חמות!! אתה עשר!

האם אתה רוצה להתדיין אתי כאן בכבוד?

בא ננסה אם אנחנו מסוגלים לזה:

אתה מרגיש שליאון בא לדפוק את דייטש, יש הרבה שמרגישים הפוך, שדווקא העמדתו של דייטש חסר הסיכוי באה לפגוע בסיכוי הוודאי של ליאון.
מי צודק? התווכחנו כבר המון ואין לי כוח לבזבז על זה יותר זמן. עוד שבוע שנינו נהיה חכמים יותר ורגועים יותר ונוכל לבדוק את זה יותר טוב מעכשיו.
א. אני חושב שבחשבון פשוט אפשר להוכיח שלדייטש היה סיכוים גבוהים להיבחר בסיבוב ראשון לו יהדות התורה וש"ס היו תומכים בו, הוא היה צריך להביא רק עוד כמה אלפי קולות מהחילונים, מה שטען שהוא יכול להביא, לע"ע הוא מוכיח שי לו אהדה חילונית.
ב. לליאון אין סיכוי ודאי, ובפרט שאחרי שטען כך בבחירות הקודמות הוכח שגם עם גור ובעלזא היו תמוכים בו והא לא היה זוכה, כי אין לו את הבסיס של השלושים אלף קול החילונים שהבטיח.
ג. התחושה החמוצה שיש לחסידים הוא מהמו"מ שהתנהל עם דייטש שבו היו מוכנים כמעט להכל, ובסוף הודיעו לו שחתמו כבר עם ליאון.
ד. זה שהליטאים טוענים שהכריזו על המועמדות של דייטש בלי תיאום עימם, הוא אחרי שחודשים רדפו אחריהם לסכם איתם דברים וטרם הצליחו לסדר את זה, קשה מאוד למועמד לקל קולות אם יכריז ברגע האחרון על ריצה, הוא חייב לצבור תאוצה, ולכן הכריזו עליו תוך קריאה מכובדת לליטאים לתמוך בו, ובמקביל ישיבה עימם למו"מ שכאמור הופסק למפרע בערב יו"כ.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 23 אוקטובר 2018, 17:30

ג.
ד.

זה חורג מההסכם עם משולש!
זה היה ע"פ גדולי ישראל!
שתוק

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 אוקטובר 2018, 17:34

לגבי המועדות של יוסי דייטש אם יש לזה סיכויים או אם אין לזה סיכויים.
לענ"ד אם יתברר אחרי הבחירות שהקולות שקיבלו דגה"ת + ש"ס למועצת העיר יחד עם מה שיוסי דייטש יקבל לראשות יהיו יותר מהמנצח או למצער מליאון [אם הוא לא זה שניצח], זה יהיה פיספוס גדול ליהדות החרדית וחילול השם גדול.

מה דעתכם ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 23 אוקטובר 2018, 18:27

משולש כתב:האמת גם אני הרגשתי שהצד השני יותר אגרסיבי ויותר נוטף שנאה. אבל גם אני "נוגע בדבר".

לדעתי זה דבר שאי אפשר להתברר כי כל אחד מרגיש שהוא בסדר והשני לא, וגם כל ביטוי אפשר לתת לו פירוש מעודן (לדוגמא: "ימח שמו" - רק התכוונתי שימחקו את שמו מפנקס הבוחרים, "שם רשעים ירקב" - רק התכוונתי שהוא לא יתפרסם כל כך בעולם וכו' וכו').

אבל באמת זה לא כל כך משנה מה הכותב התכוון לכתוב, אם אני נפגעתי, או שאני מרגיש שכבוד התורה נפגע ע"י דברי מישהו, הכותב יתן את הדין על זה גם אם לא התכוון. (ועל אחת כמה וכמה אם ח"ו כן התכוון לדבר נגד מישהו).

אני חושב שלא מדברים כ"כ הרבה על מקורבים וכו'
מה שכן יש כאן רוב חסידי ולכן מושמעים יותר דיעות בעד החסידים

אם תנסה לקרוא במעט ישוב הדעת את דברי פך השמן - תראה שדבריו אגריסיביים הרבה יותר נגד אגודה מאשר ההודעות נגד דגל.
רק מה שהוא רק ניק אחד
והחסידים הם הרבה ניקים.

בגדול כמעט שאין כאן אמירות על מקורבים וכו'
בעיקר מוציאים את הכאב שהחסידים חשים כשדורכים עליהם בלי סוף ובלי סיבה( לפחות לדעת החסידים)

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 23 אוקטובר 2018, 18:53

אני רואה שפך השמן קרא לעצמו שם שכל צד יכול להסתדר איתו. לדידן הליטאים הוא פך השמן הטהור וכו'.

משיב.
מסרו תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 23 אוקטובר 2018, 19:32

אני פה כתב:היום הליטאים עמדו דום בגלל ההלם מאלעד, והחסידים פה כולל אני רקדנו על הדם של הליטאים, וזה לא בסדר.
די כבר עם השקר הזה!
אתה כל הזמן משמיץ את החסידים, וצועק אני חסיד.
די שמענו! זה כבר מגעיל.

הרב דרוק

נושא שלא נקרא על ידי הרב דרוק » 23 אוקטובר 2018, 19:56

למרות כל ההתקפות עלי, אני מוחל ע"ז, ואני מקוה שאכן תתפתח כאן תרבות שיחה נעימה, בה יוחלפו דעות ברמה תרבותית נאותה.
לגופה של טענה שהעלה 1010 א. ב. ג.ד. וכו' חשוב לציין שכל זה טוענים אנשי אגודה, אבל בדגל מכחישים נמרצות את הדברים, וטוענים
כי הייתה התנהלות מזלזלת וכפייתית.אבל נדמה ששאלת השאלות לא הודגשה וככזאת גם לא קיבלה תשובה. מה קרה בבחירות תשס"ט, אז המועמד של יהדות התורה כולה היה ר' מאיר פרוש ןאעפ"כ, עלה ברקת לשלטון בעיריה. אם זה קרה אז, למה לא יקרה כן שוב. או שיש הסבר מניח את הדעת לחלק בין הזמנים.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 23 אוקטובר 2018, 20:04

הרב דרוק כתב:למרות כל ההתקפות עלי, אני מוחל ע"ז, ואני מקוה שאכן תתפתח כאן תרבות שיחה נעימה, בה יוחלפו דעות ברמה תרבותית נאותה.

ווואו, איזה צדקות...
ממש ללמוד ממעשיך הטובים. מעביר על מידותיו...

לגופה של טענה שהעלה 1010 א. ב. ג.ד. וכו' חשוב לציין שכל זה טוענים אנשי אגודה, אבל בדגל מכחישים נמרצות את הדברים, וטוענים
כי הייתה התנהלות מזלזלת וכפייתית.
מענין, חשבנו שאתה מהאו"ם...

אבל נדמה ששאלת השאלות לא הודגשה וככזאת גם לא קיבלה תשובה. מה קרה בבחירות תשס"ט, אז המועמד של יהדות התורה כולה היה ר' מאיר פרוש ןאעפ"כ, עלה ברקת לשלטון בעיריה. אם זה קרה אז, למה לא יקרה כן שוב. או שיש הסבר מניח את הדעת לחלק בין הזמנים.

ברקת עלה לשלטון, כי לדאבונינו חלק מסוים מהציבור החרדי עשה את הכל בכדי לטרפד את בחירתו של פורוש, ומעשה שטן הצליח בידם. וכיודע כמה גדולי ישראל 'ברכו' אותם על מעשיהם.
כיום חלק אחר מהציבור החרדי עושים הכל בכדי לטרפד את הבחירה של המועמד החרדי. וכנראה שהפעם הם יזכה ל'ברכה' זו, שתאמר ע"י גדו"י שבנתיים עלו למקום מנוחתם בג"ע.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 23 אוקטובר 2018, 20:06

הרב דרוק כתב:למרות כל ההתקפות עלי, אני מוחל ע"ז, ואני מקוה שאכן תתפתח כאן תרבות שיחה נעימה, בה יוחלפו דעות ברמה תרבותית נאותה.
כי הייתה התנהלות מזלזלת וכפייתית.אבל נדמה ששאלת השאלות לא הודגשה וככזאת גם לא קיבלה תשובה. מה קרה בבחירות תשס"ט, אז המועמד של יהדות התורה כולה היה ר' מאיר פרוש ןאעפ"כ, עלה ברקת לשלטון בעיריה. אם זה קרה אז, למה לא יקרה כן שוב. או שיש הסבר מניח את הדעת לחלק בין הזמנים.
איזה צדיק אתה! משמיץ מלכלך, ומוחל!
הליטאים משמיצים, וכשמתגוננים בפני ההשמצות אתה מאשים את החסידים, ופותח אשכול פניה לחסידים, לא תשנא ....
לפחות היית מציג קצת נייטרלי (כמו אני פה, שמידי כמה תגובות משחק בתגובה אחת נייטרלי).

ומתמם, אתה לא יודע למה הפסידו בתשס"ט, היום נולדת....וגם אז, בלי גור, היה יותר מ40%.
והיום יש 3 מתמודדים על הקול הלא חרדי, מספיק 40% כדי להיבחר, עם היו תומכים בחרדי, הוא היה נבחר בהליכה גם בלי תעמולה, בלי מרן, ובלי עצרות, רק לצאת ולהצביע יש לחרדים 40%.
נערך לאחרונה על ידי משיב. ב 23 אוקטובר 2018, 20:08, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 23 אוקטובר 2018, 20:06

1. מה ענין בחירות ס"ט, ונניח שהיתה כאן עוולה, האם דגל אומרים בפירוש שאכן הם עושים עכשיו עוולה בגלל שחלק מאגו"י עשתה כזאת לפני עשור?
זה הצדקה להפקרת העיר?
2. לגבי הסעיפים שכתבתי אשמח באם תפרט לי מה מכחישים בדגל, האם הם מכחישים את הסיכוי שיש לדייטש לזכות בסיבוב ראשון בראשות אם כל החרדים חוץ מהפלג תומכים בו + כמה אלפי קולי חילוני?
האם הם מכחישים שליאון שטען אותו דבר בבחירות הקודומת הפסיד בבחירות?
האם הם מכחישים שהודיעו לדייטש בעב יו"כ שכבר חתמו אתמול עם ליאון?
האם הם מכחישים שדייטש ניסה לתאם איתם הרבה חודשים מראש על תמיכה במועמדות שלו?

אשמח באם תיאות לפרט קצת יותר איזה חלק הם מכחישים.
תודה.
א.
ב.

הרב דרוק

נושא שלא נקרא על ידי הרב דרוק » 23 אוקטובר 2018, 20:52

מרוב התלהבות, כנראה, שלא הבנת את דברי. אמרתי שבחירות ס"ט היה פרוש מועמד רשמי מוסכם על כל הציבור החרדי, ואעפ"כ לא הצליח, וזה אומר שאין שום סיכוי לשום מועמד חרדי לנצח. תקדים לופו אינו דוגמא. הצביעו לו חילונים רבים בגל מפעל "יד שרה". אז מה כל המהומה הזו לבחור ראש עיר חרדי. נוסף לזה, נערכו סקרים רבים וניתוחי עומק, והתברר באופן מוחלט שאין סיכוי לדייטש, לא בגלל שאינו מתאים, אלא שבשביל להבחר צריך לקבל 100% קולות נטו של החרדים ועוד כמה אחוזים טובים מהציבור הכללי.
זה בסיס הטענה של דגל. בבחירות הקודמות ליאון הפסיד באחוזים בודדים לברקת, וזה בגלל כמה קבוצות ידועות מהחרדים שהצביעו לברקת, וכיום הזה הם גם אינם מכחישים את העובדה הזו.
עכשיו אשאל אותך: מניין לך שכל הציטוטים שלך מטענות דייטש וחביריו הם נכונים, האם אתה השתתפת בדיונים ובפגישות,או שזה מה ששמעת שאומרים. אם זה הדבר השני, אז חשוב שתדע שיש אומרים הכל הפוך...

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 23 אוקטובר 2018, 20:55

1010 כתב:
1. מה ענין בחירות ס"ט, ונניח שהיתה כאן עוולה, האם דגל אומרים בפירוש שאכן הם עושים עכשיו עוולה בגלל שחלק מאגו"י עשתה כזאת לפני עשור?
זה הצדקה להפקרת העיר?
2. לגבי הסעיפים שכתבתי אשמח באם תפרט לי מה מכחישים בדגל, האם הם מכחישים את הסיכוי שיש לדייטש לזכות בסיבוב ראשון בראשות אם כל החרדים חוץ מהפלג תומכים בו + כמה אלפי קולי חילוני?
האם הם מכחישים שליאון שטען אותו דבר בבחירות הקודומת הפסיד בבחירות?
האם הם מכחישים שהודיעו לדייטש בעב יו"כ שכבר חתמו אתמול עם ליאון?
האם הם מכחישים שדייטש ניסה לתאם איתם הרבה חודשים מראש על תמיכה במועמדות שלו?
כן הם מכחישים
הם טוענים שהם כל הזמן הבהירו שהם לא מעונינים.

אשמח באם תיאות לפרט קצת יותר איזה חלק הם מכחישים.
תודה.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 23 אוקטובר 2018, 20:57

הרב דרוק כתב:מרוב התלהבות, כנראה, שלא הבנת את דברי. אמרתי שבחירות ס"ט היה פרוש מועמד רשמי מוסכם על כל הציבור החרדי, ואעפ"כ לא הצליח, וזה אומר שאין שום סיכוי לשום מועמד חרדי לנצח. תקדים לופו אינו דוגמא. הצביעו לו חילונים רבים בגל מפעל "יד שרה". אז מה כל המהומה הזו לבחור ראש עיר חרדי. נוסף לזה, נערכו סקרים רבים וניתוחי עומק, והתברר באופן מוחלט שאין סיכוי לדייטש, לא בגלל שאינו מתאים, אלא שבשביל להבחר צריך לקבל 100% קולות נטו של החרדים ועוד כמה אחוזים טובים מהציבור הכללי.
זה בסיס הטענה של דגל. בבחירות הקודמות ליאון הפסיד באחוזים בודדים לברקת, וזה בגלל כמה קבוצות ידועות מהחרדים שהצביעו לברקת, וכיום הזה הם גם אינם מכחישים את העובדה הזו.
עכשיו אשאל אותך: מניין לך שכל הציטוטים שלך מטענות דייטש וחביריו הם נכונים, האם אתה השתתפת בדיונים ובפגישות,או שזה מה ששמעת שאומרים. אם זה הדבר השני, אז חשוב שתדע שיש אומרים הכל הפוך...
אתה צודק שאין סיוכוי למועמד חרדי, אבל כאן המצב שונה משום שיש פיצול אצל הקול החילוני, ולכן ברור שיש כאן סיכוי, כי לא צריך יותר מ40 אחוז.
תבדוק ושב ותראה שליאון לא הפסיד בגלל הקבוצות שבחרו לברקת, הוא הפסיד כי לא היו לו הצבעה במחוזות החילוניים, תצרף את הקולות של גור ובעלזא ותראה שהוא לא היה זוכה אז.
לגבי הטענות של דייטש, רוב הדברים שמעתי ממעכיל האלבערשטאם חבר מעוצת העירייה ומיוסי דייטש, והוא נאמן עליי אפי' שדלג מכחישים זאת, חלק אחר מהדברים הם דברים שכולם חיו עם זה, כלומר כולם ידעו שיוסי דייטש ירוץ (היה על כך כתבות כל הזמן), כולם ידעו שהוא מנהל משא ומתן (כנ"ל) וכולם שמעו איך זה הסתיים...

אשמח באם תתייחס שוב לדבריי.
א.
ב.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 23 אוקטובר 2018, 21:01

נראה שאתה נער צעיר ובתשסט עדיין היית ילד קטן, אתה יודע שבבחירות קודמות היו חרדים שלא הצביעו ליאון, אבל לא יודע כלום על תשסט.
ב. משום מה אתה מתעלם שוב ושוב מהעובדה שבתשסט ובתרעד היה צריך 50% כדי לנצח, היום מספיק 40%.
40% תמיד היה גם לליאון בתרעד וגם לפרוש בתשסט. לא צריך 100% מקולות החרדים, ואפי' לא 90%. אם שלושת המפלגות החרדיות תומכות במועמד אחד, הוא ראש עיר בטוח, כמו שגוטרמן בטוח במודיעין עילית, וכמו שרובינשטיין בטוח בביתר עילית.
אם עדיין אתה לא מבין אז תבקש ממישהו גדול שיסביר לך.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 23 אוקטובר 2018, 21:08

מעכיל הלברשטאם הסביר את זה מאוד בברור
בשביל לנצח בסיבוב ראשון צריך 115 אלף קול
הציבור החרדי מונה 100 אלף כ"י
הוא היה סה"כ במרחק של 15 אלף קול
וכתקציב בחירות הוא קיבל 10 מליון ש"ח
הוא יכול היה להקציב את כל ה10 אלף בשביל להביא קולות מבחוץ
כי הרי מאה אלף קול היו לו בלי שישים כמעט תקציב
לעומת כל שאר המועמדים שנמצאים במרחק של מינימום 70 אלף קול מעליה לסיבוב השני

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 23 אוקטובר 2018, 21:09

התמיכה בליאון היא שנאה נטו!
דרעי נוקם על אלעד בבחירות קודמות, וגפני נוקם על שהמועצת החסידית מעיזה לומר דעות ולא מתקפלת בפניו.
כמו שאמר ר' ברוך סולובייציק להגר"מ ברזובסקי, בהתייחסו לישיבת מועצג"ת: 'איפה שמענו שעשרה בעלבתים מתכנסים ומחליטים על גורל היהדות החרדית?

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 23 אוקטובר 2018, 21:16

א יודעלע כתב:מעכיל הלברשטאם הסביר את זה מאוד בברור
בשביל לנצח בסיבוב ראשון צריך 115 אלף קול
הציבור החרדי מונה 100 אלף כ"י
הוא היה סה"כ במרחק של 15 אלף קול
וכתקציב בחירות הוא קיבל 10 מליון ש"ח
הוא יכול היה להקציב את כל ה10 אלף בשביל להביא קולות מבחוץ
כי הרי מאה אלף קול היו לו בלי שישים כמעט תקציב
לעומת כל שאר המועמדים שנמצאים במרחק של מינימום 70 אלף קול מעליה לסיבוב השני
לא נכון!
מיכל הלברשטאם דיבר על 50% שזה 115 אלף קול.
אבל היום לא צריך 50% מספיק 40%.
באחוז הצבעה גבוה, 102 אלף קול זה 40%, וזה מה שצריך הפעם כדי להיבחר לראשות העיר.
לחרדים בבחירות קודמות 97 אלף קולות כולל הפלג, הגידול הטבעי נותן לפחות 15 אלף לחרדים, כך שיש 10,000 קולות מיותרים, כך שגם בלי הפלג הוא היה נבחר ואפי' בלי קול אחד מחרד"לים, או דת"לים או חילונים.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 23 אוקטובר 2018, 21:22

צודק.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 23 אוקטובר 2018, 21:43

נדבר במספרים: פעם קודמת % ההצבעה היה פחות מ 39%, בניכוי הקולות הפסולים היו הקולות הכשרים 37.1% מבעלי זכות הבחירה.
לפי אחוז זה חישב מיכל הלברשטאם ש115,000 קולות הם 50%. ואפי' אם היה מועמד חילוני אחד היה אפשר להגיע לזה, אבל היה צריך הרבה להזיע.
אולם יש כיום 3 שמתמודדים על קולות הדתיים והחילונים, ולכן צריך רק 40% שזה לפי אחוז הצבעה בבחירות קודמות 94,500 קולות בלבד.
אני לוקח בחשבון שריבוי מועמדים יעלה את אחוז ההצבעה, ונגיע ל41-42%, בניכוי הפסולים יהיו קולות כשרים כ 40%. (זה המון כי הערבים למעלה מ200,000 קולות שלא משתתפים) ואז 102,000 יהיו 40%.
בפעם קודמת מתוך 576,000 בעלי זכות בחירה, היו 220,668 קולות כשרים. מתוכם לחרדים 96,172. שזה 43.6% מכלל הקולות.
כיום גדל מספר בעלי זכות הבחירה ב 62,000 קולות מתוכם יצביעו 25,000 מתוכם חרדים (לפי חלקם היחסי) 11,000 קולות.
וזה לפני שניקח בחשבון שלחרדים אחוז הצבעה יותר גבוה מהחילונים, וכן שהגידול הטבעי גדול יותר.
לכן הצפי הוא מינימום 112,000 מצביעים חרדים. כאשר 102,000 מספיקים להיבחר לראשות העיר. גם בלי אף קול חרד"ל דת"לי וחילוני יש עודף של 10,000.
נערך לאחרונה על ידי משיב. ב 23 אוקטובר 2018, 21:46, נערך פעם 1 בסך הכל.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 23 אוקטובר 2018, 21:45

עכשיו יבואו הליטאים ויאמרו שלמה לא מצטרפים למועמד שלהם.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 23 אוקטובר 2018, 21:50

א יודעלע כתב:עכשיו יבואו הליטאים ויאמרו שלמה לא מצטרפים למועמד שלהם.
כי גדולי ישראל גם הליטאים והספרדים הורו לבחור לחרדי, גם אצל לופוליאנסקי, וגם אצל פרוש, לאחר כשלון פרוש חששו שיכשלו שוב, כי היה מועמד חילוני אחד.
אבל כשיש 3 מועמדים, ראשות העיר בידים שלנו בלי שום מאמץ, זה שקר גס, שהם משקרים ומטעים את מי שלא יודע חשבון פשוט.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 23 אוקטובר 2018, 21:52

הרי מריצים את דייטש בדיוק בגלל שרוצים שהעיר יהיה בידיים חרדיות ולא בידיים חילוניות כמו ברקוביץ וליאון, אז בשביל מה יתמכו בליאון?
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 23 אוקטובר 2018, 21:57

כיצד הנך מעיז לדבר נגד 'גדולי ישראל'???
אם 'גדולי ישראל' הכריעו, וכבר הורה זקן, ש'ליאון' הוא חרדי, והוא איש אמונם של 'גדולי ישראל', מי יבוא אחר המלך.
יבואו חצופים בפורום, ויעיזו להאשים אותו כאילו הוא חילוני כביכול.
הלם ותדהמה...

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 23 אוקטובר 2018, 23:28

משיב. כתב: כמו שאמר ר' ברוך סולובייציק להגר"מ ברזובסקי,

תודה שנתת לו ר'...

אז מה אם הוא אחראי / אשם בהוראה לדגל, כל התארים שלו וראשות הישיבה וכו' נאבדה??

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 אוקטובר 2018, 23:40

לצערי גם האשכול הזה התלכלך והפך לזירת קרב מכוערת ומלאה השמצות.
אין לי עניין להיות חלק מזה.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 24 אוקטובר 2018, 00:23

פעמון זהב ורימון כתב:
משיב. כתב: כמו שאמר ר' ברוך סולובייציק להגר"מ ברזובסקי,

תודה שנתת לו ר'...

אז מה אם הוא אחראי / אשם בהוראה לדגל, כל התארים שלו וראשות הישיבה וכו' נאבדה??
בגלל הדיבור המחוצף שלו, לקרוא למועצת החסידית בעלבתים.
את זה מחקת בציטוט שהבאת. ועל זה לא מחית, רק על כבודו של המחוצף שקיבל בכל זאת תואר ר' ולא בעלבת.
נערך לאחרונה על ידי משיב. ב 24 אוקטובר 2018, 00:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 24 אוקטובר 2018, 00:30

אני פה כתב:רבותי השלום בפתח. "שלום ירושלים". להרבות שלום להתפלל בכל לב על זה כי כולנו בני איש אחד אנחנו.
לא! אי אפשר לקרוא לגדולי ישראל בעלבתים, להילחם בהם בגלל שאינם כורעים ברך ומקבלים בכל דבר אידיאולוגי את דעתו של גפני, ולהציג פנים כאילו רוצים שלום.
המלחמה שפתחתם אינה נגד העסקנים, היא מלחמה ישירה נגד גדולי ישראל החסידיים, שהעיזו להתכנס ולהחליט בנושאים שונים כמו בנושא חוק הגיוס, לשיטתכם הם אמורים לקבל את דעתו של גפני בלי להרהר.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 24 אוקטובר 2018, 00:34

אני פה כתב:מאפוא הציטוט של בעלי בתים?
מאדם ששמע את זה.
הוא אמר להגר"מ ברזובסקי על ישיבת מועצג"ת החסידית: 'איפה שמענו שעשרה בעלבתים מתכנסים ומחליטים על גורל היהדות החרדית?

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 24 אוקטובר 2018, 00:44

משיב. כתב:
אני פה כתב:מאפוא הציטוט של בעלי בתים?
מאדם ששמע את זה.
הוא אמר להגר"מ ברזובסקי על ישיבת מועצג"ת החסידית: 'איפה שמענו שעשרה בעלבתים מתכנסים ומחליטים על גורל היהדות החרדית?
לא מאמין לזה.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 24 אוקטובר 2018, 00:45

משולש כתב:לצערי גם האשכול הזה התלכלך והפך לזירת קרב מכוערת ומלאה השמצות.
אין לי עניין להיות חלק מזה.
חבל, כי עניתי לך בכבוד, וציפתי להסבר, גם מהרב דרוק שכתב כאן כמה הנחות, ואני מצפה לתשובה.
א.
ב.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 24 אוקטובר 2018, 04:50

בתשס"ט פרוש היה מנצח גם בלי גור,אילו ארקדי גאידמק היה לוקח קצת יותר מקולות החילוניים שהצביעו לברקת. האיש שפך מיליונים,גם שיקם את ביתר ירושלים, ובסופו של דבר חילונים לא הכירו לו טובה.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 24 אוקטובר 2018, 08:24

אני פה כתב:אני לא מקבל כזה לשון הרע. לא מאמין.
גם אני לא.
ובמחשבה שניה לבן דוד שלו הגרא"י זה כן מתאים, זה סוג של בריסקער-שפראך. אז אולי כן נאמר.
אבל זה מגוחך בעיני [חוץ מהשאלה של כבוד התורה ושל כבוד כללי הפורום, כי הוא מנהיג לא פחות מעשרות אדמורים בסדר גודל של חסידויות בינוניות וקטנות שנזהרים אנו בכבודם בפורום] לכתוב בשורה אחת על ראש ישיבת ת.ז. ר' - ועל ראש ישיבת ס. הגר".
בן כמה הוא ובן כמה הוא. כמה שנים הוא מרביץ תורה וכמה שנים הוא. וכן הלאה.

אתה כועס עליו, זכותך ולבריאות. אבל זה נראה מגוחך. לכן כתבתי לך תודה רבה בעד זה שלא הורדת את הר'...... באמת שנראה שהתעלית על עצמך ומגיעה לך תודה רבה.

שלח תגובה