והעיר אשר ישאג: ישראל לאלעד

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
1010

והעיר אשר ישאג: ישראל לאלעד

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 30 אוגוסט 2018, 20:19

פרוש לגפני: לאחר בירור הלכתי, ישראל פרוש יתמודד באלעד

הקרב על אלעד: סגן השר פרוש מעלה הילוך ומשגר מכתב חריף לעמיתו גפני שבו הוא מבהיר לו כי בנו ישראל פרוש יתמודד לראשות העיר אלעד, זאת לאחר בירור הלכתי • פרוש מאשים: "אין ספק שמהלך מסוג זה - היה מאפשר המשך של שקט ושלווה בעיר ומונע פילוגים ומחלוקות רח"ל"

סגן שר החינוך ומנהיג 'שלומי אמונים' מאיר פרוש שיגר היום (חמישי) מכתב ליו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, שבו הוא מבהיר לו, כי הוא קיים בירור הלכתי פנימי עם מורי הוראה, ועל פיהם, בנו ישראל פרוש יתמודד לראשות העיר אלעד.
בראשית המכתב כתב פרוש: "לאחר דין ודברים בינינו בכתובים ובעל פה במהלך החצי שנה האחרונה בנוגע להסכם שנחתם בינינו בחודש תשרי תשע"ד, ועל כך שלדעתנו –לאחר ששובש ההסכם בבית שמש- אנחנו רשאים להתמודד לקדנציה נוספת לראשות העיר אלעד", הבהיר.
פרוש גולל את השתלשלות הדברים וכתב כי "בחודשים האחרונים ניסינו להגיע להבנות ולסיכומים בדבר המשך כהונתו של ר' ישראל פרוש לראשות העיר אלעד בהסכמה לקדנציה הבאה, הדברים לובנו ואף הגיע לטיוטות וסיכומים בין הצדדים בהכוונת הגאון הרב סילמן שליט"א, אך לצערנו ברגע האחרון נעצר התהליך".
סגן השר מאשים כי "אין ספק שמהלך מסוג –לו היה מתקיים- היה מאפשר המשך של שקט ושלווה בעיר ומונע פילוגים ומחלוקות רח"ל".
לדבריו, "לצערנו עד לרגע זה לא נעניתם להצעתנו!!! לאור זאת הנני להודיעך שלאחר בירור הלכתי פנימי שערכנו עם מורי הוראה, הרי שאנחנו רשאים להתמודד לראשות העיר אלעד בבחירות הקרובות ונציגנו יהיה ר' ישראל פרוש".
"ככל ויש לכם טענות על המהלך, אנחנו חוזרים ומבהירים בפעם המי יודע כמה!! שנתייצב במיידי לכל הרכב של בית דין מוסכם או דיון בפני בוררות וזבל"א", הוסיף פרוש.
לסיום הוסיף כי "חשוב לנו להזכיר שקיום הסכמים הינו תנאי חשוב ויסודי בהתנהלותנו, וכמובן ננהג כך גם במקרה הנוכחי אם יתברר אחרת מהנ"ל, בבוררות בינינו".
מכתבו הנוכחי של פרוש מגיע לאחר חלופת מכתבים חריפים בין פרוש לגפני, סביב סוגיית ראשות העיר אלעד. במכתבו הקודם ביקש פרוש ללכת לבוררות, זאת לאחר נסיגת 'דגל התורה' מההסכם החדש שהתגבש על ידי ראש עיריית מודיעין עילית, יעקב גוטרמן. מנגד, גפני טען כי הבורר המוסכם מבחינתו הוא הדיין הרב יהודה סילמן - שמונה על ידי 'דגל התורה'.
מכתבו של פרוש הערב, מצעיד צעד נוסף את הקרב באלעד, זאת לאחר שעל פי המכתב, ישראל פרוש יתמודד בכל מצב לראשות העיר, וככל הנראה מול מועמד 'דגל התורה'.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
1010

Re: והעיר אשר ישאג: ישראל לאלעד

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 ספטמבר 2018, 11:43

בהמודיע הבוקר מודעת פרסום של ישראל פרוש לראשות העיר אלעד.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 ספטמבר 2018, 11:46

לפני מספר ימים נולדה, לראש עיריית אלעד שרוליק פרוש, בת במזל טוב.
השבת עורך ראש העיר 'קידושא רבא' בבית הכנסת, ואף הכין הזמנה מקושטת המזמינה לכל תושבי העיר להגיע.
אבל בין לבין, הוא גם מתקשר טלפונית, ולא רק לאוהביו.

הנה שיחה מעניינת שהתגלגלה לידינו. הנמען הוא ש"סניק, תושב העיר, המציית למועצת חכמי התורה ולפיכך אינו נמנה על אוהביו של פרוש. יחד עם זאת, זהו תושב שהקפיד לאורך כל הקדנציה למחות בקבוצות הווטסאפ על ניסיונות להפליל את ראש העיר המכהן, כשהוא מתעקש שראש עיר מחליפים רק בקלפי.

וכך התנהלה השיחה:

פרוש: שלום, מדבר ישראל פרוש.
הש"סניק: אהה, במה זכיתי?
פרוש: שתהיה לך גמר חתימה טובה, פתקא טובה…
ש"סניק: אמן
פרוש: אני דבר ראשון רוצה להגיד לך, שאני סולח לך על הכל.
ש"סניק: סולח, למה?
פרוש: לא, אמרו לי שאתה מעלה עלי כל מיני חומרים וזה, אני סולח לך מכל הלב.
ש"סניק: מה העליתי כבר?
פרוש: לא יודע, אמרו לי, אבל זה לא משנה. אני סולח לך על כל מה שאתה מדבר נגדי ועושה, אתה לא צריך לבקש ממני אפילו סליחה. דבר שני, נולדה לי בת…
ש"סניק: אהה, ב"ה, שיהיה במזל טוב.
פרוש: ואני עושה קידוש ברחוב רשב"י באולם של ויז'ניץ. אתה יודע איפה זה רחוב רשב"י?
ש"סניק: רשב"י, רשב"י, כן.
פרוש: זהו, אני עושה קידוש בשבת. משעה 10 וחצי עד 1, אני מאד מאד אשמח שתגיע. בשבת אין תמונות, אין הקלטות, אני אוכל להתנשק איתך כמו יהודי ליהודי.
ש"סניק: בעזרת ה', אם אני אצליח אני אבוא.
פרוש: אני אשתדל לבוא אליך בשמחות, ואני מאד אשמח אם תבוא אלי, אתה יכול אפילו אחרי זה להמשיך לדבר נגדי.
ש"סניק: לא, לא, לא, לא מדבר.
פרוש: אוהב אותך נתן, שיהיה לך רק ברכה והצלחה. אני באמת אוהב אותך. לפני הבחירות ואחרי הבחירות אני אוהב אותך, ובאמצע בבחירות תריב איתי קצת. יום אחרי הבחירות, אני אמשיך לאהוב אותך.
ש"סניק: שה' יעזור, שיהיה ברכה והצלחה לכולם!
פרוש: אמן, אמן.
ש"סניק: אני אישית אין לי נגדך כלום, אבל כמו שלך יש את המועצת שלך, אני יש לי את המועצת שלי.
פרוש: אמת, אמת. נשמה, נשתה כוס עראק ביחד, תהיה בריא.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 ספטמבר 2018, 20:28

בצל הבחירות: למעלה מ - 4000 איש מכלל החוגים תושבי אלעד השתתפו בקידוש שערך ישראל פרוש ראש העיר לרגל הולדת בתו
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 22 ספטמבר 2018, 21:10

1010 כתב:בצל הבחירות: למעלה מ - 4000 איש מכלל החוגים תושבי אלעד השתתפו בקידוש שערך ישראל פרוש ראש העיר לרגל הולדת בתו
מעניין שעדיין לא התפרסמו תמונות שצולמו כמובן ע"י גוי

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 ספטמבר 2018, 22:31

נכרי מאנ"ש.
א.
ב.

סודנא

נושא שלא נקרא על ידי סודנא » 22 ספטמבר 2018, 23:06

המרא דאתרא של העיר אלעד, הגאון רבי שלמה זלמן גרוסמן, מי שהיה מוותיקי מקימי תנועת 'דגל התורה' בימים ההם - כנאמן ביתו של מרן ראש הישיבה הגראמ"מ שך זצ"ל, העניק שיחת חג לעיתון "קוראים אלעד", שם חשף כמה דברים שראה אצל הרב שך ביחס לרשויות המקומיות והבחירות.

במענה לשאלה אצל מי הרב שך זצ"ל היה מברר כל דבר ועניין? השיב הגרש"ז גרוסמן: "אצל כולם, ללא יוצא מן הכלל. הוא בדק וחקר כל דבר אצל כל מי שרק יכול היה לבדוק. הכל בחכמה ובתבונה מעמיקה, ושאל כל אחד בעניין שידע שאין לו נגיעות אישיות".

לגבי אם, למשל, היה הרב שך זצ"ל רוצה לברר את מי למנות לראש העיר. אצל מי, לדעת הרב שליט"א, הוא היה מברר? השיב הגרש"ז גרוסמן: "בראש ובראשונה הוא היה מברר אצל רבני העיר והקהילות, אצל מנהלי המוסדות והעסקנים המקומיים והציבור. כך מרן זצוק"ל נהג תמיד".

הרב גרוסמן הוסיף: "מרן הרב שך זיע"א אמר לנו תמיד, וכל הנציגים החרדים שמעו זאת ממנו ללא כחל ושרק, שתנועת דגל התורה הארצית צריכה לעסוק אך ורק בנושאים כלל ארציים ולא להתערב כלל וכלל בחלק העירוני.

"זהו עניין עקרוני ולא התייחסות דווקא לתקופה הנוכחית", אמר רבה של אלעד. "אני רוצה לומר בבהירות: מרן הרב שך זיע"א אמר לנו תמיד, וכל הנציגים החרדים שמעו זאת ממנו ללא כחל ושרק, שתנועת דגל התורה הארצית צריכה לעסוק אך ורק בנושאים כלל ארציים ולא להתערב כלל וכלל בחלק העירוני".

לדבריו: "רק אם יצטרכו עזרה ברשויות המקומיות, אם הנציגים המקומיים יצטרכו סיוע מחברי הכנסת של דגל התורה- תעזרו להם, לכל מה שהם צריכים", אמר לנו מרן הרב שך זצ"ל, "אבל לא שעסקנים חיצוניים מ"דגל" יכתיבו לציבור ולנציגים והעסקנים המקומיים מה לעשות מבלי לשמוע את דעת התושבים עצמם".

עוד הוא הוסיף כי "ח"כ הרב גפני שמע את זה, ביחד איתי, מספר פעמים, מהרב שך זצ"ל. הרב שך אמר בנחרצות שזה נגד ההלכה, נגד ההיגיון והיושר, להחליט במקום התושבים עצמם. אני חוזר ואומר: זו ההוראה שקיבלנו במפורש: שעסקנים שהתמנו לנושאים ותפקידים כלליים, לא יקבעו לאנשים בערים ועיריות, מה עליהם לעשות".

לדבריו: "הרב שך זצ"ל סבר שהמפלגה הארצית רק צריכה לסייע לעסקנים המקומיים, ולא להכתיב מי צריכים להיות העסקנים המקומיים או מי שייבחר מטעמם. כך סבר מרן זצ"ל וגפני יודע זאת בבירור, יכריעו התושבים עצמם, המצביעים עצמם, וכמובן, ראשי העדה, רבני המקום, העסקנים, הנציגים בשטח, מנהלי המוסדות ואלו שעובדים לטובת הציבור כל השנה".

מתוך בחדרי

סמל אישי של משתמש
ממ
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי ממ » 25 ספטמבר 2018, 13:04

1010 כתב:נכרי מאנ"ש.
:lol::
טְרַאכְט גוּט ווֶעט זַיין גוּט

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 26 ספטמבר 2018, 11:51

יוסי אליטוב בטוויטר:

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 26 ספטמבר 2018, 16:28

אין בכך שום הפתעה. כאילו מישהו חשב אחרת. וודאי שהליטאים יישרו קוו עם מה שמונחת עליהם מגבוה והשאלה היא רק מה יצליח פרוש להביא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 26 ספטמבר 2018, 16:37

מה ביאור המילים ''והעיר אשר ישאג : ישראל לאלעד''

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 27 ספטמבר 2018, 11:15

עקיב'לה כתב:מה ביאור המילים ''והעיר אשר ישאג : ישראל לאלעד''
יש את ההמנון המפורסם ש ל דרעי בימי הכלא שלו, ואריה אשר ישאג מי לא יירא.
על משקל הניגון הזה חובר המנון הבחירות של פרוש בקדנציה הקודמת אשר בו הושר:
אל תירא ישראל, אל תירא, כי גור אריה הלוא אתה, והעיר אשר ישאג, ישראל לאלעד, ישראל לאלעד...

בהגיית המילים זה נשמע דומה מאוד למילים המקוריים, וזה בא כביכול לזנב בקולות הספרדיים.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 27 ספטמבר 2018, 11:37

מדווח עכשיו שש"ס תריץ מועמד לראשות העיר אלעד.
בקיצור, ששון ושמחה.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 27 ספטמבר 2018, 12:48

הקרב על העיר אלעד מתחמם כאשר בתנועת ש"ס שוקלים להריץ מועמד מטעמם לראשות העיר בעקבות החלטת 'דגל התורה' להריץ את יצחק פינדרוס לראשות העיר - זאת שלא בתיאום עם ש"ס ובעקבות חילוקי דעות נוספים בערים אחרות.

כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת", יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי ממשיך להתעקש שלא לתמוך במועמד 'דגל התורה' לראשות עיריית אלעד יצחק פינדרוס זאת לאחר שהופתע מהחלטת 'דגל' להריץ את פינדרוס לראשות העיר שרוב תושביה ספרדים.

בשיחות סגורות המשיך דרעי לעמוד על דעתו כי יש להריץ מועמד ספרדי, מוסכם. דרעי ניסה להביא את יוסי שטרית, נציג 'דגל' בביתר, כמועמד מוסכם, אך ב'דגל' התנגדו.

בימים האחרונים התבטא דרעי, שוב ושוב, כי יעמוד על הבטחתו שיהיה מועמד ספרדי שיתמודד מטעם ש"ס. לדבריו, 'דגל' לא עומדת בהסכמים בין אנשיו לבין בית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

ל"כיכר השבת" נודע כי הבוקר (חמישי) במהלך ארוחת בוקר בסוכת דרעי התבטא דרעי בתקיפות על המצב באלעד. בשיחה עם הרב יעקב כהן, בנו של נשיא המועצת ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן אמר כי "תהיה מלחמה".

"יהיה מלחמה. רוצים מלחמה? יקבלו", אמר יו"ר ש"ס. "אין הסכמים, הכל נפתח", הוא הוסיף באשר למערכת היחסים מול 'דגל התורה'.

חילוקי דעות בין ש"ס ל'דגל התורה' נרשמים בין היתר ברכסים, שם 'דגל' מתנגדת למועמד ש"ס, דן כהן, ואילו בתנועה הספרדית מתעקשים כי הוא מועמדם לראשות העיר.

יצוין כי עד שעות הערב נדע האם דרעי אכן מריץ מועמד ספרדי לראשות העיר והאם ירענן את רשימת המפלגה בעיר, או שמא יגיע להבנות עם 'דגל התורה', שכן הגשת הרשימות לבחירות אפשרית עד השעה 21:00 הערב.

כיכר השבת

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 27 ספטמבר 2018, 21:05

אני פה כתב:מסתמן כי נמנעה המחלוקת באלעד, ל'בחדרי' נודע, כי ככל הנראה יחתם הסכם רוטציה, לפיו, ראש העיר הנוכחי ישראל פרוש יכהן במשך שנתיים וחצי, ואחריו יכהן יצחק פינדרוס במשך שנתיים וחצי.
דרמה אדירה!
בהנחה שאכן הדיווח נכון הציבור החרדי צריך להודות למאיר וישראל פרוש על האחריות שהם גילו,
אשריכם!

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 27 ספטמבר 2018, 22:25

על פי ההסכמה, ראש העיר ישראל פרוש לא יתמודד לתפקיד וישמש כסגן ראש העיר, מ"מ ומחזיק תיק תכנון ובניה במשך השנתיים וחצי הקרובות. פרוש נפגש הצהריים עם השר דרעי בביתו ברחוב הקבלן בירושלים. בפגישה השתתפו מקורביו של דרעי חיים ביטון, דוד עמר ויוסף חיים כלף (כיכר השבת)

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 27 ספטמבר 2018, 22:27

דודגדול כתב:על פי ההסכמה, ראש העיר ישראל פרוש לא יתמודד לתפקיד וישמש כסגן ראש העיר, מ"מ ומחזיק תיק תכנון ובניה במשך השנתיים וחצי הקרובות. פרוש נפגש הצהריים עם השר דרעי בביתו ברחוב הקבלן בירושלים. בפגישה השתתפו מקורביו של דרעי חיים ביטון, דוד עמר ויוסף חיים כלף (כיכר השבת)
א''כ פרוש יצא וידו על העליונה,גם רוטציה על ראשות העיר.
גם יצר תדמית של המבוגר האחראי,איש שלום.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 27 ספטמבר 2018, 22:41

אני פה כתב:לא הבנת

תנועת ש"ס לא תריץ מועמד ספרדי לראשות העיר אלעד, עיר בה יש רוב של תושבים ספרדים, כך הוחלט הערב (חמישי) עם סגירת הרשימות לבחירות לרשויות המקומיות. בהסכמת המפלגה הספרדית, מי שיזכה לתפקיד הבכיר של ראש העיר יהיה נציג 'דגל התורה' יצחק פינדורס.

על פי ההסכמה, ראש העיר ישראל פרוש לא יתמודד לתפקיד וישמש כסגן ראש העיר, מ"מ ומחזיק תיק תכנון ובניה במשך השנתיים וחצי הקרובות. פרוש נפגש הצהריים עם השר דרעי בביתו ברחוב הקבלן בירושלים. בפגישה השתתפו מקורביו של דרעי חיים ביטון, דוד עמר ויוסף חיים כלף.

עם זאת, פרוש הגיש מועמדות לראשות העיר בסיעה עצמאית משלו, במידה והמו"מ ישתבש בחודש הקרוב.
אהה,מהדיבורים כאן היה נראה כאילו מדובר ברוטציה על הראשות,ומה יעשה פרוש אחרי שנתיים וחצי?

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 27 ספטמבר 2018, 23:53

כל אתר מדווח אחרת.
מה באמת הדיל בין פרוש-ש''ס-דגל באלעד
?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 28 ספטמבר 2018, 00:40

מה מועיל הסכם הרוטציה באלעד הרי כבר יש הסכם חתום אחר שלא כובד ולמה יכבדו את ההסכם הנוכחי?

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 28 ספטמבר 2018, 01:13

הישג ענק לישראל פרוש.

הכח שלו עד היום היה המעמד שלו בעיר כשל שריף מקומי כל-יכול. כעת עמדו לפניו שתי ברירות: או לצאת למלחמת בחירות, השמצות, לכלוכים, כאשר לבסוף הוא לכל היותר יהיה ראש עיר של חצי מהתושבים בלבד, או לוותר על חצי קדנציה ולצאת ה'גבר', המבוגר האחראי (כמו שכתב הרב 'אני פה'), וכמובן - מעמדו בעיר יישמר, תסמכו על שרוליק. הוא בחר בחירה חכמה ומשתלמת.

מאידך, הישג ענק ליענקי, שאיכשהו יצא שמהלך ההזוי שהוא הוביל לא התברר כהתאבדות...

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 ספטמבר 2018, 10:23

אני חושב שזה שישראל פרוש יכהן במחצית השניה של הקדנציה גם עוזרת לו להגיע לבחירות הבאות כראש עיר מכהן, וזה גם משהו חשוב לו.
א.
ב.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 28 ספטמבר 2018, 10:30

1010 כתב:אני חושב שזה שישראל פרוש יכהן במחצית השניה של הקדנציה גם עוזרת לו להגיע לבחירות הבאות כראש עיר מכהן, וזה גם משהו חשוב לו.
איזה חמוד אתה, לא ידעתי שאתה תמים, מה, נראה לך שפינדרוס יתפטר ויקיים הסכמים? מתי ראית בדגל מקיימים הסכמים?
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 28 ספטמבר 2018, 10:47

ועד כתב:
1010 כתב:אני חושב שזה שישראל פרוש יכהן במחצית השניה של הקדנציה גם עוזרת לו להגיע לבחירות הבאות כראש עיר מכהן, וזה גם משהו חשוב לו.
איזה חמוד אתה, לא ידעתי שאתה תמים, מה, נראה לך שפינדרוס יתפטר ויקיים הסכמים? מתי ראית בדגל מקיימים הסכמים?
ראשית כל,עפ''י רוב 'אגודה' היא זו שמפרה הסכמים,בכל מקרה במקרה דידן מדובר בהסכם שנערך ע''י אריה דרעי כך שיש לו קצת יותר תוקף.

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 28 ספטמבר 2018, 11:23

חויזר כתב:
ועד כתב:
ראשית כל,עפ''י רוב 'אגודה' היא זו שמפרה הסכמים,בכל מקרה במקרה דידן מדובר בהסכם שנערך ע''י אריה דרעי כך שיש לו קצת יותר תוקף.
אשרי המאמין
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 ספטמבר 2018, 13:44

שום דבר עוד לא סגור, ועכשיו יש חודש ימים להתקוטט.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 28 ספטמבר 2018, 16:17

מקורבי ראש עיריית אלעד אומרים ל'קו החרדי' על הפיצוץ במו"מ: "שרוליק פרוש עשה הכל למען השלום לבקשת גדולי ישראל. לצערינו בעלי מחלוקת לא הסכימו להגיע להבנות כמתבקש ומכניסים את העיר למחלוקת מיותרת. פרוש יתמודד לראשות וינצח כרצון רוב התושבים".

יעקב ריבלין:‏הרקע לפיצוץ בשיחות בין דרעי ופרוש: גורלו הפוליטי של אבי דיין. האיש ששבר את מחסום הבלוק ששס הציבה נגד פרוש בתחילת הקדנציה וזה מסרב להקריב כעת את ראשו כדרישת שס.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 01 אוקטובר 2018, 23:37

עוצמת האהבה,האהדה והתמיכה לה זוכה ישראל פרוש החג הזה בכל מקום אליו הוא מגיע בעיר אלעד החל מישיבת תורה בתפארתה מעוז דגלאי מובהק וכלה בישיבת שערי תבונה מעוז ש''סי מובהק מוכיחות כי מבחינת תושבי העיר אלעד העסק סגור ,
ישראל פרוש ראש עיריית אלעד!

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 02 אוקטובר 2018, 00:30

השאלה היא מה תהיה התוצאה במבחן.

השאלות במבחן הם:
א. האם יהיה קול קורא מהגדולים.
ב. מה יורו רבני העיר.
ג. האם התושבים יצייתו להוראת הרבנים, או שיעשו מה שלבם חפץ.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 02 אוקטובר 2018, 00:35

זלמן1 כתב:השאלה היא מה תהיה התוצאה במבחן.

השאלות במבחן הם:
ב. מה יורו רבני העיר.
התשובה השלישית מתרצת את הראשונה והשנייה..

לב טוב

נושא שלא נקרא על ידי לב טוב » 02 אוקטובר 2018, 00:37

חויזר כתב:

השאלות במבחן הם:
ב. מה יורו רבני העיר.
קשה לדעת.
כי אף פעם דבר כזה לא קרה. אז אין איך לבדוק את זה.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 02 אוקטובר 2018, 00:47

לב טוב כתב:
חויזר כתב:

השאלות במבחן הם:
ב. מה יורו רבני העיר.
קשה לדעת.
במי תמכו כל רבני ש''ס בבחירות הקודמות?
מי בסופו של דבר ניצח בעזרת לא מעט קולות ספרדיים?

לב טוב

נושא שלא נקרא על ידי לב טוב » 02 אוקטובר 2018, 00:55

חויזר כתב:
לב טוב כתב:
חויזר כתב:

השאלות במבחן הם:
ב. מה יורו רבני העיר.
קשה לדעת.
במי תמכו כל רבני ש''ס בבחירות הקודמות?
מי בסופו של דבר ניצח בעזרת לא מעט קולות ספרדיים?
מספרדים אין הוכחה על הדיגלאים.
ומהיכן לך שספרדים הצביעו לפרוש, הרי לקריספל היה יותר קולות מלרשימת ש"ס.
אלא אם כן כוונתך לתימנים.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 אוקטובר 2018, 23:45

דרמה בעיר אלעד!!

ישראל כהן חושף ב'קול ברמה' : דרמה בבחירות באלעד! בשעה האחרונה נשלחה פניה לועדת הבחירות באלעד לפסול את התמודדותו של יצחק פינדרוס שהיא מנוגדת לחוק, בשל כך שמרכז חייו אינו בעיר אלעד
'קול ברמה': חוקר פרטי נשכר לעקוב אחר פינדרוס ומשפחתו, התגלה כי מרכז חייו הוא בירושלים ולא בעיר אלעד.
ישראל כהן ב׳קול ברמה׳: ב׳דגל׳ אומרים בתגובה: ״מדובר בתביעה חסרת בסיס, המוכיחה את החשש של המתחרים מפני נצחונו של פינדרוס. גורמים שאינם מצליחים לפעול בדרכים מקובלות מנסים להשפיע בדרכים עקלקלות על התוצאה״
יקי אדמקר: ‏הפוליטיקה החרדית במיטבה. מישהו הזמין חוקר פרטי לעבודה בשבת ובחגים רק כדי להפיל מועמד מתחרה לראשות העיר.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 אוקטובר 2018, 15:16

המטה של פרוש.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 05 אוקטובר 2018, 13:16

ממש מחזיר בתשובה...
א.
ב.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 05 אוקטובר 2018, 15:48

רשימה כזו ובחינם???????
הוא יודע כמה כל פריט כזה עולה בקופת העיר?????

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 07 אוקטובר 2018, 21:06

יצחק פינדרוס ירושלמי בנשמה.jpg
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 אוקטובר 2018, 22:20

הוא בכלל ביתרי בנשמה

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 07 אוקטובר 2018, 23:04

לאיפוא ששולחים אותו.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 07 אוקטובר 2018, 23:19

יש לו 7 נשמות

מוכר???
המאבד זמנו "לדעת"
כן יכול לחזור בתשובה!

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 07 אוקטובר 2018, 23:45

תגידו, מה דעתכם, אם פינדרוס מפסיד - הוא גמר את הקריירה?

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 07 אוקטובר 2018, 23:50

ליזרזון כתב:תגידו, מה דעתכם, אם פינדרוס מפסיד - הוא גמר את הקריירה?
יעבירו אותו לתחנה הבאה..
הנקודה היא שהוא מסיים את הקריירה הציבורית שלו באופן רשמי,כי הוא לא נבחר למועצה אפי' בהנחה שהוא מפסיד את הראשות.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 07 אוקטובר 2018, 23:50

לדתעי לא, והא ראיה שכבר הפסיד בעבר ולא גמר...
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 08 אוקטובר 2018, 11:16

זה ברור שלהישאר באלעד הוא הוא יישאר, אלא יחזור לביתו ברובע היהודי. מה יש לו עם אלעד?

אבל הוא איש מוכשר, הוא בוודאי יחליק לתוך תפקיד יוקרתי כמו יו"ר המכון למורשת הכותל או החברה לפיתוח הרובע היהודי.

וכל זה בהנחה שמועמדותו תאושר. אם לא - זאת כפי שמסתמן כרגע, שהרי יד החסידים על העליונה (הוא לא חטף מספיק, פינדרוס מההבטחה הזו?...) ומועמדותו תיפסל - הוא יחזור לירושלים הרבה קודם לכן.

אגב, מעניין מאוד, איפה לומדים כעת ילדיו בירושלים או באלעד?

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 08 אוקטובר 2018, 11:28

פינדרוס שייך לקהילת זילברמן וגם כאשר היה בביתר ילדיו למדו בי-ם ברובע, הוא לא קשור כלל לביתר אלא לי-ם, ואיך ששמעתי אם הוא יפסיד הוא בהחלט מתכוון לפרוש מהפוליטיקה.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 08 אוקטובר 2018, 11:30

מסכן אז מה רוצים ממנו? זה נראה שלקחו אותו כי עסקנים חזקים ממנו רצו לרשת את מקומו בירושלים והבעיטו אותו לאלעד במטרה שייצא מהפוליטיקה. יש להצדיע לו שהוא לקח על עצמו ביזיונות רק בגלל ש"מצוה לשמוע דברי חכמים". מאחל לו הצלחה בהמשך דרכו בירושלים היכן שרק יפנה.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 08 אוקטובר 2018, 11:31

איך שהבנתי מה שאמרת הוא אמת צרופה.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 08 אוקטובר 2018, 11:34

ובכלל הסיכוי הקלוש שהיה לו אולי אולי - התרחק ממנו, לאור הכרזת ש"ס אמש שיתמכו בו רק תמורת רוטציה לחצי השני של הקנדציה (צוריאל קריספל ששוב יוביל את העיר לא יודע לאן)

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 08 אוקטובר 2018, 11:36

פשוט הזוי שדרעי הנחשב (בעבר לפחות) בחור חכם לא מצליח להביא לשם ספרדי מוצלח שיכבוש את העיר.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 17:10

לא מאמין שיפסלו לו את הריצה לראשות.
א.
ב.

ברוך השם

נושא שלא נקרא על ידי ברוך השם » 08 אוקטובר 2018, 17:12

ביטחון כתב:ובכלל הסיכוי הקלוש שהיה לו אולי אולי - התרחק ממנו, לאור הכרזת ש"ס אמש שיתמכו בו רק תמורת רוטציה לחצי השני של הקנדציה (צוריאל קריספל ששוב יוביל את העיר לא יודע לאן)
מה המקור לכך, סתם שמועה היפטוטית או מקור רציני.
האם דרעי אכן ביקש רוטציה?

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 08 אוקטובר 2018, 18:06

אתמול אמר זאת אחד מאנשיו - איני זוכר מי - בקולו בקול חי

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 08 אוקטובר 2018, 18:46

היועמ"ש של משרד הפנים אישר את מועמדתו של פינדרוס
כעת ממתינים להכרעת ועדת הבחירות שתינתן מחר - כנראה תאשר, וההמשך כנראה בבית משפט.....

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 08 אוקטובר 2018, 19:52

שמעתי שכנראה שס לא תתמוך בו, א"כ כנראה שאין לפינדרוס סיכוי שם, מעניין למה דגל לא מתנים את התמיכה באבוטבול בתמיכת שס בפינדרוס.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 19:56

ליטאי כתב:שמעתי שכנראה שס לא תתמוך בו, א"כ כנראה שאין לפינדרוס סיכוי שם, מעניין למה דגל לא מתנים את התמיכה באבוטבול בתמיכת שס בפינדרוס.
מעניין למה אגו"י לא מתנה את תמיכתה באבוטבול בתמיכת ש"ס ביוסי דייטש.

ולעצם הענין, למה נראה לך שעל צד לתפוס צד ולתמוך לטובת פנדרוס על פניו של פרוש, וכי במה הוא יותר פרענק מפרוש, זה לא ייראה טוב בעיני הספרדים שש"ס תתמוך בג'ינג'י...
וזו רק אחד מהערים ששם נכשלה ההנהגה הפוליטית החדשה של דגל...
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 20:48

ליטאי כתב:שמעתי שכנראה שס לא תתמוך בו, א"כ כנראה שאין לפינדרוס סיכוי שם, מעניין למה דגל לא מתנים את התמיכה באבוטבול בתמיכת שס בפינדרוס.
הדיל ברור וסגור,
הכל משחקי אסתטיקה שייראה טוב

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 20:55

פך שמן כתב:
הדיל ברור וסגור,
גם במידה וש"ס יתמכו בו, הוא עדיין זקוק לרחמי שמים מרובים.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 21:04

1010 כתב:
פך שמן כתב:
הדיל ברור וסגור,
ככה אתה חושב, שיערב לך לדעתי קרב צמוד עם ייתרון מספרית של 1000 קול לפינדרוס, השאלה באיזה עוצמה ר' חיים יתמוך בפינדרוס והאם יבוא לכנס בחירות בעיר

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 21:20

אם נשפוט עפ"י הסיבה בשלה לא הגיע עד היום, הרי שמהיום והלאה הסיבה רק מתעצמת.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 21:33

1010 כתב:אם נשפוט עפ"י הסיבה בשלה לא הגיע עד היום, הרי שמהיום והלאה הסיבה רק מתעצמת.
אתה באמת מצפה שהגר"ח יבוא לאלעד חודש לפני הבחירות,
לפי המסורת גם בירושלים הכל יהיה בשבוע האחרון

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 21:42

פך שמן כתב:
1010 כתב:אם נשפוט עפ"י הסיבה בשלה לא הגיע עד היום, הרי שמהיום והלאה הסיבה רק מתעצמת.
לא הבנתי את תשובתך.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 21:51

1010 כתב:
פך שמן כתב:
לא הבנתי את תשובתך.
עיין בתגובתך..

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 21:52

אולי תיאות להסביר שוב, כי לא הבנתי למה אתה מתכוון.
א.
ב.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 08 אוקטובר 2018, 22:07

פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
הדיל ברור וסגור,
ככה אתה חושב, שיערב לך לדעתי קרב צמוד עם ייתרון מספרית של 1000 קול לפינדרוס, השאלה באיזה עוצמה ר' חיים יתמוך בפינדרוס והאם יבוא לכנס בחירות בעיר
וואו זו כבר ממש נביאות, לנבא בדיוק את הניצחון הדחוק......

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 22:20

ליזרזון כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
הדיל ברור וסגור,
וואו זו כבר ממש נביאות, לנבא בדיוק את הניצחון הדחוק......
דברתי מספרית
מה יהיה רק ה' יודע

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 09 אוקטובר 2018, 18:40

ש"ס חתמה הסכם עם פינדרוס, לפי ההסכם לאחר 4 שנים פינדרוס יפרוש ויעביר את ראשות העיר לש"ס

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 09 אוקטובר 2018, 18:53

מחלקים את בשר הצבי בטרם הוא ניצוד ובלי סיכוי שזה יקרה. גם אני סיכמתי עם טראמפ שאני רץ לנשיאות

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 09 אוקטובר 2018, 20:23

אני פה כתב:עדיין לא נחתם. לפרוש יש בעיה גם אם ייבחר בלי דגל וש"ס כמעט לא אפשרי שיצליח להרכיב קואליציה.
שים לב שאת הבעיה הזאת היה לו גם בתחילת הקדנציה, והתמודד עם זה בטוב טעם.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 09 אוקטובר 2018, 20:56

ויסברג.JPG
א.
ב.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 09 אוקטובר 2018, 22:36

מתוך אתר הבחירות לכנסת ה-20:
ש"ס - 6193 קול
יהדות התורה - 5000 קול [מספר עגול!!!]
יחד - 2094 קול
כל השאר - 1590 קול
תעשו את החשבון....

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 10 אוקטובר 2018, 23:09

ארי קלמן בטוויטר: מסתמן: כשבוע לפני הבחירות יגיעו גדולי ישראל הגר"ח קנייבסקי, הגר"ש כהן, הגר"ג אדלשטיין והרב בעדני יחד עם רבנים נוספים לכינוס בחירות בעיר אלעד.
על פי התוכנית: הגרב"מ אזרחי ינאם בשם רבני דגל התורה, והגר"א אלבז בשם רבני ש"ס.

כנראה שזה נשק יום הדין שלהם.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 אוקטובר 2018, 11:50

מקוה שהם לא יעלו על העץ מידי גבוה - עסקני דגה"ת.
הם חייבים להשאיר לעצמם איזה פתח מילוט לרדת מהעץ, אם וכאשר...

[אני כעת לא יודע למי יש יותר סיכויים, אבל אני חושש לכבוד התורה באם יתברר במוצאי יום הבחירות ש..., בפרט אם יהיה מעמד שכזה.]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 11 אוקטובר 2018, 13:28

אולי תסבירו לי מה פשר מעמד שכזה - אם אכן יתקיים
וכי מדובר בהצלת העיר משמד/חילול שבת/סגירת ישיבות? או למצער הצלת העיר מניהול כושל וכדו'?

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 11 אוקטובר 2018, 13:34

והכי יפה ששמתי בראיון בקול חי עם קריספל, שמתלונן שהוא עזר המון לבתי כנסת ספרדיים ופרוש גנב לו את הקרדיט
זאת אומרת שעושים מעמד לא למען בית כנסת וכדו' - שפרוש נותן ויתן - אלא למען "קרדיט"

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 11 אוקטובר 2018, 13:35

ליזרזון כתב:אולי תסבירו לי מה פשר מעמד שכזה - אם אכן יתקיים
וכי מדובר בהצלת העיר משמד/חילול שבת/סגירת ישיבות? או למצער הצלת העיר מניהול כושל וכדו'?
העמדת הדת על תילה שלא יעיזו לזלזל בהסכמים ;)

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 14:59

ש"ס מתגייסת להכניס ג'ינג'י משלהם בעירייה....
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 15:21

DpOIZgNXoAAK8dm.jpg
א.
ב.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 11 אוקטובר 2018, 16:49

אני שואל שאלה עמרצית כי אני לא מכיר בכלל את אלעד
מדוע היו צריכים להצניח מועמד מבחוץ, האם אין שום ליטאי מוצלח בכל אלעד?
אם הייתי תושב שם הייתי קצת מתבייש בהצנחה הזו

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 16:55

ליזרזון כתב:אני שואל שאלה עמרצית כי אני לא מכיר בכלל את אלעד
זה מראה שלמפלגת דגל התורה אכפת על המפלגה כמפלגה ולא על העיר עצמה, אילו היו מחפשים משהו טוב לעיר היו מחפשים מישהו מתוך העיר, לא אחד שלא יודע כמה עולה הכניסה למקוה לעיר...
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 21:15

ריבלין בטורו ב'בקהילה': בחוגי דגל בעיר אלעד טוענים שברק צברי היה זה שהגיש את התלונה וניהל מלחמה נגד ישיבת תורה בתפארתה שכמעט סגרה את הישיבה. צברי לפי ההסכם החשאי אמור להיות הסגן השני של ש"ס. בימים כתיקונם ידיעה זו בלבד די היתה כדי שהסכם זה לא יחתם.

עוד מריבלין ב'בקהילה': קריספל שאמור לנהל את העיר בשותפות רחוק מלהיות חביב הליטאים בעיר הזוכרים לו את ימי כהונתו בראשות העיר. ההסכם שמחזיר את העיר לש"ס לאחר שלוש קדנציות כושלות שלה בראשות הוא לצנינים בעיני ליטאים רבים בעיר.
א.
ב.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 11 אוקטובר 2018, 22:19

אלעד: הרב שלום ארוש חתם על מכתב תמיכה בישראל פרוש.

באירוע חנוכת הבית לתלמוד תורה ברסלב באלעד, נשא דברים נשיא המוסדות ובמהלכם הביע את תמיכתו ברב ישראל פרוש.

"אני תומך בישראל פרוש בכל הכוח", אמר.

הרב ארוש שליט"א ביקש מהנוכחים להתפלל עבור הצלחתו של ישראל פרוש בהתמודדות לראשות העיר ואף הפתיע ואמר "אני גוזר עליו שהוא יהיה ראש העיר באלעד".

עוד אמר הרב ארוש שליט"א כי "יש לנו הכרת הטוב גדולה אליו. הוא מסור ודואג לכל מה שקשור לתורת רבנו".

קהילת ברסלב המורחבת בעיר אלעד הנשמעת למרותו של הרב ארוש מונה על פי הערכות קרוב לאלף משפחות, בעיקר מהמגזר הספרדי שבדרך כלל מסונפים לש"ס. תמיכה כזו ובאופן פומבי, בה מנהיג הקהילה מבקש מהנוכחים גם לפעול למען ההצלחה של פרוש בהתמודדות, מעלה באופן דרמטי את סיכוייו של פרוש לנצח בהתמודדות.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 11 אוקטובר 2018, 22:35

אני פה כתב:תוצאות בעירייה

אחוז הצבעה סופי: 88%
קולות מצביעים: 14,434

ראשות העיר
ישראל פרוש: 7,498
צוריאל קריספל: 6,936

מפלגות:
שס: 5,880
ג': 5,270
ה: 1,466
טב: 1,218
עד: 486
מ: 260
מחל: 33 כנזי

חלוקת מנדטים: שס - 6, ג - 6, ה - 2, טב - 1.

לפי הנתונים האלו נראה שרוב ככל מצביעי ש"ס נאמנים לרב שלום כהן והצביעו לקריספל. השאלה אם יהיו נאמנים גם בקריאה להצביע לפינדרוס האשכנזי, ואם כן אז פרוש בבעיה גדולה.
לפרוש: מחצית ג 2500 + יחד (קריאת הרב מזוז) 2000 + טב 1200 + 1800 (תמיכת הרב ארוש.) = 7500.
לפינדרוס: מחצית ג 2500 + שס בניכוי אנשי הרב ארוש 4000 + תימנים 1500. = 8000.
די צמוד. השאלה למי היה יותר גידול בחמש השנים האחרונות.

ברוך השם

נושא שלא נקרא על ידי ברוך השם » 11 אוקטובר 2018, 22:43

שכחת להוסיף את עץ בני תורה,
כמדומני שהם גם רצים באלעד ותומכים בפרוש, כמה קולות הם 500?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 11 אוקטובר 2018, 23:38

משיב. כתב:

ראשות העיר

מפלגות:

לפי הנתונים האלו נראה שרוב ככל מצביעי ש"ס נאמנים לרב שלום כהן והצביעו לקריספל. השאלה אם יהיו נאמנים גם בקריאה להצביע לפינדרוס האשכנזי, ואם כן אז פרוש בבעיה גדולה.
לפרוש: מחצית ג 2500 + יחד (קריאת הרב מזוז) 2000 + טב 1200 + 1800 (תמיכת הרב ארוש.) = 7500.
אכן הקרב צמוד מאד...
לא הבנתי כמה קולות יש לרב ארוש א' אומר אלף משפחות ואחד אומר 1800 קולות, צ"ל שכנראה הרבה גרושים וכולם סריסים, אפשר מידע ממי שיודע ללא ניחושים

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 11 אוקטובר 2018, 23:46

1010 כתב:
זה מראה שלמפלגת דגל התורה אכפת על המפלגה כמפלגה ולא על העיר עצמה, אילו היו מחפשים משהו טוב לעיר היו מחפשים מישהו מתוך העיר, לא אחד שלא יודע כמה עולה הכניסה למקוה לעיר...
להזכירך, גם פורוש הגיע לעיר בזמנו כהצנחה. אם לשלו"א היה אכפת מהעיר ולא מהמפלגה הרי בטוח היו מוצאים מישהו מהעיר..

בכלל, שרוליק חתום על הסכם שהוא מפנה את הכיסא בתשע"ט, ללא קשר למידת הצלחתו בתפקיד. למה שדגל תוותר בגלל שנוח ונעים לו בכיסא? בזמנו גם לופוליאנסקי לא רצה לוותר למאיר פרוש על ירושלים, והרב אלישיב אמר לו 'חתמת - זהו.' אז בבקשה, ושלא יספרו בובע מעיישס על שתי הסכמים שנחתמו בבת אחת הריהם כאחד (אעפ"י שבאף אחד מהם אין התייחסות למשנהו).

כל הרייד של 'טובת העיר והתושבים' לא קשור לעניין. באמת אין חולק על כך ששיטת מינוי הנציגים החרדיים לא אמורה להיות לפי מפלגת המוצא, אבל כל זמן שכך הם פני הדברים אל תבואו בטענות לדגל דווקא.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 11 אוקטובר 2018, 23:48

עלה זית כתב:
1010 כתב:
להזכירך, גם פורוש הגיע לעיר בזמנו כהצנחה. אם לשלו"א היה אכפת מהעיר ולא מהמפלגה הרי בטוח היו מוצאים מישהו מהעיר..

בכלל, שרוליק חתום על הסכם שהוא מפנה את הכיסא בתשע"ט, ללא קשר למידת הצלחתו בתפקיד. למה שדגל תוותר בגלל שנוח ונעים לו בכיסא? בזמנו גם לופוליאנסקי לא רצה לוותר למאיר פרוש על ירושלים, והרב אלישיב אמר לו 'חתמת - זהו.' אז בבקשה, ושלא יספרו בובע מעיישס על שתי הסכמים שנחתמו בבת אחת הריהם כאחד (אעפ"י שבאף אחד מהם אין התייחסות למשנהו).

כל הרייד של 'טובת העיר והתושבים' לא קשור לעניין. באמת אין חולק על כך ששיטת מינוי הנציגים החרדיים לא אמורה להיות לפי מפלגת המוצא, אבל כל זמן שכך הם פני הדברים אל תבואו בטענות לדגל דווקא.
כמה שאתה צודק!

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 00:01

הרב יעקב קנייבסקי, הרב דוד שפירא והמועמד ישראל פרוש...
היום בלילה בבר מצוה של אורלנסקי.
א.
ב.

ברוך השם

נושא שלא נקרא על ידי ברוך השם » 12 אוקטובר 2018, 00:06

[quote=.[/quote]

כל הרייד של 'טובת העיר והתושבים' לא קשור לעניין. באמת אין חולק על כך ששיטת מינוי הנציגים החרדיים לא אמורה להיות לפי מפלגת המוצא, אבל כל זמן שכך הם פני הדברים אל תבואו בטענות לדגל דווקא.[/quote]

פרוש לא היה מעמד מוצנח, הוא היה קודם חמש שנים סגן בשכר, ורק אחר כך רץ לראשות העיר.
נא להיצמד לעובדות, שהויכוח יהיה עניני.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 12 אוקטובר 2018, 00:09

ברוך השם כתב:שכחת להוסיף את עץ בני תורה,
כמדומני שהם גם רצים באלעד ותומכים בפרוש, כמה קולות הם 500?
צודק. שכחתי. אז נעביר 500, עדיין נשאר צמוד. 8000 פרוש מול 7500 פינדרוס.
פך שמן כתב:
משיב. כתב:

ראשות העיר

מפלגות:

אכן הקרב צמוד מאד...
לא הבנתי כמה קולות יש לרב ארוש א' אומר אלף משפחות ואחד אומר 1800 קולות, צ"ל שכנראה הרבה גרושים וכולם סריסים, אפשר מידע ממי שיודע ללא ניחושים
האחד לא אמר אלף, אלא קרוב לאלף, אני מעריך כ 750- 800 שזה כ 1800 קולות.
זה הערכה במספרים מעוגלים ולא מדע מדויק.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 אוקטובר 2018, 00:12

1010 כתב:הרב יעקב קנייבסקי, הרב דוד שפירא והמועמד ישראל פרוש...
היום בלילה בבר מצוה של אורלנסקי.
אנחנו מתווכחים כאן והם יושבים וצוחקים על כולם...
בפוליטיקה אין חברים הכל דילים.. כך שמי שחושב שדיל דגל -שלו"א נקבר שיחכה להפתעות.. הכל לפי האינטרסים

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 12 אוקטובר 2018, 00:54

הבנתי מהאזנות לקולות הפלג שיענקוש ודודוש מפולגים, לא נראה כך בתמונה?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 12 אוקטובר 2018, 00:58

גם פורוש וקניבסקי אמורים להיות איך שהוא בכאסח ;)

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 01:04

נראה לכם שהרב דוד שפירא יריב עמו?
יש לו את הדרכים משלו, חכו יום, יומיים, חודשיים, או שנתיים, ואתם תראו למי יהיה המילה האחרונה.
א.
ב.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 12 אוקטובר 2018, 01:11

מר ברוך ה',

על זה בדיוק דברתי. איך הגיע פרוש לסגנות? איך הוא בכלל הגיע לעיר הזו? הצנחה.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 12 אוקטובר 2018, 01:19

אתה משוה סגן לראש?

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 12 אוקטובר 2018, 01:21

אני פה כתב:ראיתי תמונה מכינוס של קהילת הרב הרוש באלעד, יש שם אולי מאה איש.

http://umanshalom.co.il/news-page/%D7%9 ... %A8%D7%91/
אני לא כל כך מכיר את אלעד, העברתי מידע שניתן לי, אולם מבירור נוסף מי שנתן לי את המידע התכוון לכ750-800 ברסלבערס, אבל רק חלקם נשמעים לרב הרוש.
ולפיכך החשבון שוב נותן עדיפות לפינדרוס.
עדיין צריך מידע כמה משס לא ישמעו לדרעי, אין את מרן הרב עובדיה, פעם קודמת הוא השתמש בשמו.
וכן צריך לדעת הגידול בחמש השנים האחרונות את מי חיזק.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 אוקטובר 2018, 12:16

פך שמן כתב:
עלה זית כתב:
1010 כתב:

כמה שאתה צודק!
שמעתי מאחד הבוחשים במדמנה הפוליטית שפרוש שומר לעצמו את נשק יום הדין, והוא - פירסום כל ההסכם שנחתם בין שלו"א לדגה"ת.
עד שהיום פירסמו דגה"ת רק את הדף של אלעד [מישהו הראה לי בעיתון השבוע בירושלים שכתב איזה כותב מדור שמה - עו"ד בשם גרינצווייג לפני שבועיים, שם הוא עושה ניתוח פלילי למסמך שהציגה דגה"ת, מסקנתו היא שברור שדף זה שהוצג בפני הציבור הוא אחד מתוך עוד כמה]], וכמו שיש את ההסכם לגפני כך יש את זה לפרוש, והוא ממתין עד סמוך למועד הבחירות - אז הוא ישלוף את כל ההסכם ופני הדגלאים יחפו.
כך שמעתי וימים יגידו...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 אוקטובר 2018, 12:18

עלה זית כתב:מר ברוך ה',

מישהו שמגיע מיד להתמודד נחשב לתפקיד שהצניחו אותו לשם.
אם הוא מתחיל להתמודד במעלה הדרך והתפקידים זה כבר משהו אחר, וגם אתה יודע את זה ופשוט.
אתה לא יכול לנהל עיר שרק כמה ימים לפני זה נודעת בכלל על קיומה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 12 אוקטובר 2018, 13:44

גאליציינער כתב:
עלה זית כתב:מר ברוך ה',

מישהו שמגיע מיד להתמודד נחשב לתפקיד שהצניחו אותו לשם.
אם הוא מתחיל להתמודד במעלה הדרך והתפקידים זה כבר משהו אחר, וגם אתה יודע את זה ופשוט.
אתה לא יכול לנהל עיר שרק כמה ימים לפני זה נודעת בכלל על קיומה...
פרוש הוצנח לסגנות בתור אברך-כוילל שצריך ללמוד מאפס.
פינדרוס כבר ניהל עיר חרדית ובנוסף היה סגן במטרופולין של ירושלים. למה שיצטרך עוד סטאז'?

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 14:56

פרוש לא באמת היה אברך כולל, הוא למד עסקנות מהרגע שנולד, פינדורס יש לו עבר פוליטי מאחוריו אך הוצנח לעיר שאינו מכיר, לא יודע איזה רחוב זה באיזה שוכנה ולא יודע כלום עלהעיר.
פרוש הוכיח את עצמו חמש שנים כמי שהוציא את העיר מהבוץ וקיבל אות ניהול תקים ממשרד הפנים מאז שנבחר לראשונה מזה חמש עשרה שנה שהעיר מאוזנת.
א.
ב.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 12 אוקטובר 2018, 15:27

1010 כתב:פרוש לא באמת היה אברך כולל, הוא למד עסקנות מהרגע שנולד, פינדורס יש לו עבר פוליטי מאחוריו אך הוצנח לעיר שאינו מכיר, לא יודע איזה רחוב זה באיזה שוכנה ולא יודע כלום עלהעיר.
פרוש הוכיח את עצמו חמש שנים כמי שהוציא את העיר מהבוץ וקיבל אות ניהול תקים ממשרד הפנים מאז שנבחר לראשונה מזה חמש עשרה שנה שהעיר מאוזנת.
למה לא ציינת מי הכניס אותם לבוץ...

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 13 אוקטובר 2018, 21:00

1010 כתב:פרוש לא באמת היה אברך כולל, הוא למד עסקנות מהרגע שנולד, פינדרוס יש לו עבר פוליטי מאחוריו אך הוצנח לעיר שאינו מכיר, לא יודע איזה רחוב זה באיזה שוכנה ולא יודע כלום עלהעיר.
זהו בדיוק. שגם פרוש לא ידע בזמנו איזה רחוב באיזו שכונה ובכא"פ הוצנח.

גם מוטל'ה קרליץ הוכיח את עצמו כמי שהוציא את בני ברק מהזבל, תרתי משמע, ועד היום כל ראשי העיר אוכלים את הפירות שזרע (הוא היה זה שעלה על הרעיון להפוך את פאתי פרדס כץ מאזור של שווארמות מטונפות למרכז עסקי ענק). למרות כך, בהגיע יומו הוא עף על טיל ואת מקומו ירש
ראש העיר מסוג ב' שהתמזל מזלו להימנות על 'חסידי פולין'. זה אכן מקומם, אבל כל עוד זה מתנהל כך מה לכם כי תלינו על דגל??

ועד אשר יגיע יום הדין וייחשף נשקו, הנה הסכם הפשרה שדגל העזה ברוב 'חוצפתה' לדחות:

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 13 אוקטובר 2018, 21:24

פשוט הזוי.
אם אכן זה נכון, וזה גם נכון שדגל הסכימו לחתום וזה התפוצץ רק על הסיפור של החרמת דהן - זה אומר שדגל ממש לא חושבים שפינדרוס הולך לנצח בבחירות

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 13 אוקטובר 2018, 21:40

ר' עלה זית יקירנו. את איזור צפון בני ברק תיכנן והגה ראש העיר המנוח הפולני ר' משה אירנשטיין. ומי שאינו יודע היסטוריה נוכל לכוון אותו למקומות הרלוונטיים היכן לעיין. לפני שנים רבות כבר פירסם יעקב רייניץ ראיון עם ר' משה אירנשטיין איך נהגה הרעיון הזה ומה היו שלבי הביצוע, ריאיון מגובה במסמכים ועניינים. אז עם כל הכבוד לכישרון המבריק ר' מרדכי קרליץ, אין צורך לנכס לו כל דבר.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 01:16

ליזרזון כתב:פשוט הזוי.
אם אכן זה נכון, וזה גם נכון שדגל הסכימו לחתום וזה התפוצץ רק על הסיפור של החרמת דהן - זה אומר שדגל ממש לא חושבים שפינדרוס הולך לנצח בבחירות
זה אומר שדגל הסכימו להיות האחראי המבוגר ולוותר!!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אוקטובר 2018, 11:41

פך שמן כתב:
ליזרזון כתב:פשוט הזוי.
זה אומר שדגל הסכימו להיות האחראי המבוגר ולוותר!!
הסכם שיקרי, דגה"ת אף פעם בחיים לא היתה חותמת על הסכם שכזה...
בפרט לפי הטונים שאתם משדרים בחודשים האחרונים...
צריך להיות טיפש עם תעודה לחתום על מסמך שכזה, מצד דגה"ת...

זה נראה דרמטי, בפרט עם ההערות השיקריות שהוסיף העורך המוכשר לפלג ולזרוע שנאה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 14 אוקטובר 2018, 14:44

יש וידאו מהנ"ל?

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 14 אוקטובר 2018, 14:48

אם זה כל כך ברור שישראל פרוש מפר הסכם וכו', אז למה גפני כ"כ סירב לדין תורה כשמאיר פרוש התחנן אליו? הרי לפרוש יש מה לומר?!
האם מרן רבי חיים קניבסקי יודע מזה שמאיר פרוש דרש דין תורה?!
המאבד זמנו "לדעת"
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אוקטובר 2018, 15:00

השאלה השניה היא שאלה שלא כ"כ כדאי לשאול.
אח"כ יתחיל משולש לכתוב עליך שאתה כופר ואפיקורס וכל מיני מרעין בישין...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 14 אוקטובר 2018, 15:42

קיבלתי.
אז אהפוך את סדר השאלות...

ואם למישהו יש תשובה עניינית, חוץ מהתשובה המצוטטת לעיל שאני כבר יודע - אשמח מאוד.
המאבד זמנו "לדעת"
כן יכול לחזור בתשובה!

ברוך השם

נושא שלא נקרא על ידי ברוך השם » 14 אוקטובר 2018, 16:22

אני פה כתב:זקניך ויאמרו לך: הדים רבים למעמד האדיר ורב הרושם שנערך אמש במעונו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, בכינוס רבני הקהילות בעיר אלעד, בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל. בהתרוממות רוח ובהתלכדות של כל העדות והחוגים הצטופפו השרות הרבנים במעונו של גדול הדור, למען בחירתו של נציג 'דגל התורה' וש"ס יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד, כאיש אחד בלב אחד, בהתלהבות של מצווה למערכה הגדולה כהוראת מרנן ורבנן.

התרגשות אחזה בקהל עם הגעתו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין אל ביתו של שר התורה, יחד עם גדולי התורה, הגאון רבי משה הלל הירש והגאון רבי ברוך דב פוברסקי, וזאת כדי להמחיש את הציות המוחלט לדעת תורה והציווי "ככל אשר יורוך".

במהלך הכינוס הושמעו דברים חוצבי להבות על החובה הקדושה להישמע לקול גדולי הדור שלי, ללא פקפוק וללא ספקות, ועל דעתם הנחרצת של מרנן ורבנן, גדולי הדור לתמוך ביצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד.

הדיין הגאון רבי יהודה סילמן, שנשלח על ידי גדולי ישראל לפעול להגעה להסכם בעיר, חשף בעדות אישית את מהלך הדברים והשתלשלות האירועים באלעד בחודשים האחרונים: "אגיד לכם שתי דברים, ראשית לא הגענו כאן לאספת בחירות, הגענו לכאן להזמנה לבר מצווה. למה אני מתכוון, דבר נורא פשוט. הגיע הזמן שהציבור שלנו באלעד, יעביר את המסר, שכל זמן שהיינו ילדים קטנים היינו צריכים אפוטרופוס, בחור בר מצווה כבר לא צריך אפוטרופוס. מה שפלוני ואלמוני אומרים שידאגו לנו, טוב מאוד... אנחנו רוצים לדאוג לעצמנו, גם הליטאים וגם הספרדים, ברוך ה' ציבור גדול וקדוש. לא צריכים אפוטרופוס, רוצים לדאוג לעצמנו. אלה שאומרים שאחרים ידאגו לנו, זה לא נראה טוב.

"עכשיו רציתי לדבר על מה שקרה פה, בשליחותם של גדולי ישראל עשינו מאמץ גדול להגיע לשלום, פנינו לשלום וגם עכשיו אנחנו רוצים שלום. לצורך זה היה פעם אחת הסכם שפוצצו אותו, ופעם שנייה הסכם ואחרי זה הסכם פעם שלישית. העמידו לנו תנאים שאנחנו לא מסוגלים לעמוד בהם, לא בגלל שאנחנו לא רוצים לוותר, אלא בגלל שהם לא תלויים בנו. שנביא חתימות של גורמים אחרים שהם לא בידינו ואנחנו לא יכולים, הביאו הסכם שיחתום פלוני ואלמוני שהוא לא שייך אלינו ואין מה לעשות.

הוא סיים את דבריו בהכרזה ברורה ונחרצת: "הדרך היחידה לציית להוראה של כל גדולי ישראל, לתמוך אך ורק ברב יצחק פינדרוס, ולהצביע אך ורק לרשימת דגל התורה. אין לנו דרך אחרת.

"אני רוצה להזהיר אנחנו לא רוצים אלימות, לא רוצים מחלוקת, זה פסול אצלנו. גם אם יקרה שמישהו ינהג בנו באלימות לא נשיב לו במטבע הזו, פנינו לשלום, ואנחנו מחכים לרגע שנעבור את השבועיים הבאים שנגיע לשלום", חתם הגר"י סילמן.

הגאון רבי אליהו מן הכריז בשם שר התורה הגר"ח קנייבסקי את דעתו הברורה שחייבים להצביע לפינדרוס: "האסיפה פה היא ממש דברי החזון האיש שמדברים על גופי תורה, והתאספנו במקום של התורה עצמה. "אני רוצה להקדים", המשיך הגר"א מן. "שהדברים האלה התבקשתי על ידי רבינו שליטא למסור בשמו. היות שיש מערערים שמה שנעשה פה מהבית בעניין אלעד, זה לא על דעתו, ביקש ממני רבנו לומר.

כאן עבר הגר"א מן לפרט בדיוק את השתלשלות הדברים: "לפני כחודש ימים קרא הרב לרבי יצחק פינדרוס ואמר לו, כיוון שבעיר אלעד יש אחד שרוצה להתמודד לראשות העיר וזה גורם למחלוקת גדולה בעיר וגם הוא חתם הסכם שהוא יוותר את המקום לדגל התורה, ויש צד גדול שעל פי דין אסור לו להתמודד.

"ולכן הכריע הרב, שצריך למצוא ראש עיר שהוא מרוצה לכולם. ועל ידי זה ימנע מחלוקת בעיר, כל הצרות מגיעות בגלל מחלוקת כמו שמבואר בחז"ל והשלום הוא כלי מחזיק ברכה. ולכן הרב פנה לרבי יצחק, ואמר לו: 'היות שידוע לי שמרנן הרב אלישיב והרב שטיינמן, סמכו את ידם עליך, והיות שראינו שיש לך סייעתא דשמיא מרובה, אני מבקש ממך להתמודד לראשות העיר.

"ועכשיו אנחנו מעבירים את המסר הברור בלי שום תוספת וגרעון: חובה על כולם, מכל העדות והחוגים, להצביע ולפעול להצלחתו של רבי יצחק ולרשימה של דגל התורה ככל האפשר, ונזכה שיתקדש שם שמיים על ידנו.

"עוד פעם. הרב פוסק, זה התורה עצמה, הרב פוסק: חובה, לא מדברים על מצווה, חובה על כולם, כל העדות והחוגים, להצביע, זה דבר ראשון אבל יש פה עוד מילה, לפעול להצלחתו ככל האפשר ונזכה שיתקדש שם שמים על ידנו".

בנוסף, ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, הגרמ"ה הירש והגרב"ד פוברסקי, הוסיפו וחיזקו את יצחק פינדרוס ובירכו אותו בברכת ההצלחה. הגרב"ד פוברסקי הוסיף והצהיר: "אתה השליח של כולנו".

מדוע לא הזכירו את המילה "אלעד" אצל מרן הגר"ח, בכל הכינוס לא נשמעה מילה על העיר אלעד.
רק דברו עליה, ולא הזכירו בשמה המפורש.
גם כשפינדרוס אומר לרבי חיים הרב שלח אותי לשליחות, הוא לא מזכיר את המילה "אלעד".
האם מסתירים פה משהו מרבי חיים?
לאלקים פתרונים!!!

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 14 אוקטובר 2018, 16:38

בתמלול שהובא כן מוזכרת מילה זו כמה פעמים

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 21:55

לאור מה שהיה במועצת,
לא בטוח שישראל פרוש יקבל את תמיכת האדמורים לריצה באלעד.
המועמדים שכן יקבלו ככל הנראה את תמיכת האדמורים במפורש הם דייטש ורובינשטיין.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:21

[quote="א יודעלע"]לאור מה שהיה במועצת,
המועמדים שכן יקבלו ככל הנראה את תמיכת האדמורים במפורש הם דייטש ורובינשטיין.[/quot
מה היה??

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:22

פעמון זהב ורימון כתב:אם זה כל כך ברור שישראל פרוש מפר הסכם וכו', אז למה גפני כ"כ סירב לדין תורה כשמאיר פרוש התחנן אליו? הרי לפרוש יש מה לומר?!
האם מרן רבי חיים קניבסקי יודע מזה שמאיר פרוש דרש דין תורה?!
ברגע שגפני היה הולך לדין תורה זה היה מתפרש כאילו יש פה שני צדדים,

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 22:32

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:לאור מה שהיה במועצת,
המועמדים שכן יקבלו ככל הנראה את תמיכת האדמורים במפורש הם דייטש ורובינשטיין.[/quot
מה היה??
אם הבנתי נכון,
האדמורים סירבו להציג אותם כשליחים, אלא הסכימו רק לברך אותם כמו מי שבא לבקש רפואה למחלתו. (וזאת בלשון עדינה)
כך שיתכן מאוד ש'הקול קורא' על הערים אלעד וצפת לא יכללו שם מפורש לראשות העיר.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:36

ברוך השם כתב:
אני פה כתב:זקניך ויאמרו לך: הדים רבים למעמד האדיר ורב הרושם שנערך אמש במעונו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, בכינוס רבני הקהילות בעיר אלעד, בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל. בהתרוממות רוח ובהתלכדות של כל העדות והחוגים הצטופפו השרות הרבנים במעונו של גדול הדור, למען בחירתו של נציג 'דגל התורה' וש"ס יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד, כאיש אחד בלב אחד, בהתלהבות של מצווה למערכה הגדולה כהוראת מרנן ורבנן.

התרגשות אחזה בקהל עם הגעתו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין אל ביתו של שר התורה, יחד עם גדולי התורה, הגאון רבי משה הלל הירש והגאון רבי ברוך דב פוברסקי, וזאת כדי להמחיש את הציות המוחלט לדעת תורה והציווי "ככל אשר יורוך".

במהלך הכינוס הושמעו דברים חוצבי להבות על החובה הקדושה להישמע לקול גדולי הדור שלי, ללא פקפוק וללא ספקות, ועל דעתם הנחרצת של מרנן ורבנן, גדולי הדור לתמוך ביצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד.

הדיין הגאון רבי יהודה סילמן, שנשלח על ידי גדולי ישראל לפעול להגעה להסכם בעיר, חשף בעדות אישית את מהלך הדברים והשתלשלות האירועים באלעד בחודשים האחרונים: "אגיד לכם שתי דברים, ראשית לא הגענו כאן לאספת בחירות, הגענו לכאן להזמנה לבר מצווה. למה אני מתכוון, דבר נורא פשוט. הגיע הזמן שהציבור שלנו באלעד, יעביר את המסר, שכל זמן שהיינו ילדים קטנים היינו צריכים אפוטרופוס, בחור בר מצווה כבר לא צריך אפוטרופוס. מה שפלוני ואלמוני אומרים שידאגו לנו, טוב מאוד... אנחנו רוצים לדאוג לעצמנו, גם הליטאים וגם הספרדים, ברוך ה' ציבור גדול וקדוש. לא צריכים אפוטרופוס, רוצים לדאוג לעצמנו. אלה שאומרים שאחרים ידאגו לנו, זה לא נראה טוב.

"עכשיו רציתי לדבר על מה שקרה פה, בשליחותם של גדולי ישראל עשינו מאמץ גדול להגיע לשלום, פנינו לשלום וגם עכשיו אנחנו רוצים שלום. לצורך זה היה פעם אחת הסכם שפוצצו אותו, ופעם שנייה הסכם ואחרי זה הסכם פעם שלישית. העמידו לנו תנאים שאנחנו לא מסוגלים לעמוד בהם, לא בגלל שאנחנו לא רוצים לוותר, אלא בגלל שהם לא תלויים בנו. שנביא חתימות של גורמים אחרים שהם לא בידינו ואנחנו לא יכולים, הביאו הסכם שיחתום פלוני ואלמוני שהוא לא שייך אלינו ואין מה לעשות.

הוא סיים את דבריו בהכרזה ברורה ונחרצת: "הדרך היחידה לציית להוראה של כל גדולי ישראל, לתמוך אך ורק ברב יצחק פינדרוס, ולהצביע אך ורק לרשימת דגל התורה. אין לנו דרך אחרת.

"אני רוצה להזהיר אנחנו לא רוצים אלימות, לא רוצים מחלוקת, זה פסול אצלנו. גם אם יקרה שמישהו ינהג בנו באלימות לא נשיב לו במטבע הזו, פנינו לשלום, ואנחנו מחכים לרגע שנעבור את השבועיים הבאים שנגיע לשלום", חתם הגר"י סילמן.

הגאון רבי אליהו מן הכריז בשם שר התורה הגר"ח קנייבסקי את דעתו הברורה שחייבים להצביע לפינדרוס: "האסיפה פה היא ממש דברי החזון האיש שמדברים על גופי תורה, והתאספנו במקום של התורה עצמה. "אני רוצה להקדים", המשיך הגר"א מן. "שהדברים האלה התבקשתי על ידי רבינו שליטא למסור בשמו. היות שיש מערערים שמה שנעשה פה מהבית בעניין אלעד, זה לא על דעתו, ביקש ממני רבנו לומר.

כאן עבר הגר"א מן לפרט בדיוק את השתלשלות הדברים: "לפני כחודש ימים קרא הרב לרבי יצחק פינדרוס ואמר לו, כיוון שבעיר אלעד יש אחד שרוצה להתמודד לראשות העיר וזה גורם למחלוקת גדולה בעיר וגם הוא חתם הסכם שהוא יוותר את המקום לדגל התורה, ויש צד גדול שעל פי דין אסור לו להתמודד.

"ולכן הכריע הרב, שצריך למצוא ראש עיר שהוא מרוצה לכולם. ועל ידי זה ימנע מחלוקת בעיר, כל הצרות מגיעות בגלל מחלוקת כמו שמבואר בחז"ל והשלום הוא כלי מחזיק ברכה. ולכן הרב פנה לרבי יצחק, ואמר לו: 'היות שידוע לי שמרנן הרב אלישיב והרב שטיינמן, סמכו את ידם עליך, והיות שראינו שיש לך סייעתא דשמיא מרובה, אני מבקש ממך להתמודד לראשות העיר.

"ועכשיו אנחנו מעבירים את המסר הברור בלי שום תוספת וגרעון: חובה על כולם, מכל העדות והחוגים, להצביע ולפעול להצלחתו של רבי יצחק ולרשימה של דגל התורה ככל האפשר, ונזכה שיתקדש שם שמיים על ידנו.

"עוד פעם. הרב פוסק, זה התורה עצמה, הרב פוסק: חובה, לא מדברים על מצווה, חובה על כולם, כל העדות והחוגים, להצביע, זה דבר ראשון אבל יש פה עוד מילה, לפעול להצלחתו ככל האפשר ונזכה שיתקדש שם שמים על ידנו".

בנוסף, ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, הגרמ"ה הירש והגרב"ד פוברסקי, הוסיפו וחיזקו את יצחק פינדרוס ובירכו אותו בברכת ההצלחה. הגרב"ד פוברסקי הוסיף והצהיר: "אתה השליח של כולנו".

מדוע לא הזכירו את המילה "אלעד" אצל מרן הגר"ח, בכל הכינוס לא נשמעה מילה על העיר אלעד.
רק דברו עליה, ולא הזכירו בשמה המפורש.
גם כשפינדרוס אומר לרבי חיים הרב שלח אותי לשליחות, הוא לא מזכיר את המילה "אלעד".
האם מסתירים פה משהו מרבי חיים?
לאלקים פתרונים!!!
חוש ההדמיון שלכם מפותח ביותר,
מול הפרצוף של ר' חיים יש שלט ענק עם הכיתוב פינדרוס לאלעד

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 22:39

לא מתערב בנושא הזה מבחינת מי צודק,

אבל באמת,
כל גדולי הדור הליטאים התאספו כדי לתמוך בפינדרוס, לא מצאו סיבה יותר חשובה!
האם זה לא מראה עד כמה אם הם לא היו מתאספים- הקולות היו זולגים?
וגם קצת כבוד לגדולי ישראל,
שאין להם במה להתעסק רק במי שיהיה ראש העיר באלעד, האם מה'אונזערע' או שמא ח"ו מהחסידים...
כאילו מדובר באחד מעיקרי הדת.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 22:43

רואים שאתה לא יודע איזה פורק עול הוא ישראל פרוש, ממש כופר בעיקרי הדת, ולבטח היה מענה את הליטאיים בשכונות המעורבות...
וגם מרבה את חילולי השבת.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:45

א יודעלע כתב:לא מתערב בנושא הזה מבחינת מי צודק,

אבל באמת,
שאין להם במה להתעסק רק במי שיהיה ראש העיר באלעד, האם מה'אונזערע' או שמא ח"ו מהחסידים...
אתה מסתכל מנקודת מבט שבחירות זה מי מחר יפנה את הזבל ויחתום על הנחות הארנונה
אצל הליטאים הרב שך חינך שבחירות זה הזדמנות לקיים מצוות עשה דאורייתא של ועשית והכל פשוט ומובן וכו'
רק מעניין שכל גדו"י כולל ר' חיים קנייבסקי שלעולם לא יצא לכנסי בחירות באו לעיר אלעד לעצרת תמיכה בפרוש לא התלוננת למה כ"כ מטריחים אותם אין להם מה לעשות רק להתעסק האם "מהאונזרע" או ח"ו מאחינו הספרדים....
אחינו החסידים תתחילו להתאפס ולהיות שפויים....

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 22:57

פך שמן כתב:

אבל באמת,
אצל הליטאים הרב שך חינך שבחירות זה הזדמנות לקיים מצוות עשה דאורייתא של ועשית והכל פשוט ומובן וכו'
רק מעניין שכל גדו"י כולל ר' חיים קנייבסקי שלעולם לא יצא לכנסי בחירות באו לעיר אלעד לעצרת תמיכה בפרוש לא התלוננת למה כ"כ מטריחים אותם אין להם מה לעשות רק להתעסק האם "מהאונזרע" או ח"ו מאחינו הספרדים....
א. תודה על האיחול.

ב. גם בעיני החסידים ששייכים לאגודת ישראל לצאת ולבחור זו מצווה וחובה קדושה.

ג. לעצם השאלה,
תאמין לי שהעיר אלעד לא ענינה אותי, ולא מענינת אותי,
ואם אני סבור שבירושלים דגל היו צריכים לגלות אחריות ולוותר (אפילו אם לא על ריצה נפרדת, אז לפחות על הראשות)
באלעד בעיני עכ"פ ישראל פורוש היה צריך להיכנע.
מכל מקום בבחירות שעברו זה גם לא עניין אותי.

אבל אחרי שמשולש חוזר ושואל כ"כ הרבה פעמים למה באגודת ישראל לא מרכלים על הגבאים,
אז הנה חלק מהתשובה,

באגודת ישראל לא תראה אדמורים יוצאים לכנסי בחירות, ואפילו לא ראשי ישיבות.
האדמורים יחתמו על קול קורא, הגבאים יכריזו בביהמ"ד וכל העם יצאו להצביע ולהשפיע.

לעומת זאת בדגל הרבנים וראשי הישיבות צריכים לרדת אל העם, להגיע ולהבהיר, למסור דרשה בת חצי שעה כדי להסביר את הצעדים שלהם,
להתכנס עבור כל עיר בנפרד. (מישהו דיבר על ביטול תורה?)

אתה יכול להבין ממה נובע ההבדל? ואיך זה משפיע אחרי זה על שיח המקורבים?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 23:00

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

אבל באמת,
א. תודה על האיחול.

ג. לעצם השאלה,
ואם אני סבור שבירושלים דגל היו צריכים לגלות אחריות ולוותר (אפילו אם לא על ריצה נפרדת, אז לפחות על הראשות)

אז הנה חלק מהתשובה,

לעומת זאת בדגל הרבנים וראשי הישיבות צריכים לרדת אל העם, להגיע ולהבהיר, למסור דרשה בת חצי שעה כדי להסביר את הצעדים שלהם,

אתה יכול להבין ממה נובע ההבדל?
זה סוג של מנטליות, אדמו"ר אף פעם לא יעמוד וידב רבפאתוס על מועמד, אפי' לחתונה של נכד שלו המשב"ק מזמין,
וזה שאלעד לא עניינה אותך זה אומר שבקדנציה הקודמת היינו זוכים לראות אותך מתלונן על ביזוי גדו"י שבאו לתמוך בפרוש, טול קורה מבין עיניך,

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 23:02

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

אבל באמת,
א. תודה על האיחול.

ג. לעצם השאלה,

אז הנה חלק מהתשובה,

אתה יכול להבין ממה נובע ההבדל?
זה סוג של מנטליות, אדמו"ר אף פעם לא יעמוד וידב רבפאתוס על מועמד, אפי' לחתונה של נכד שלו המשב"ק מזמין,
וזה שאלעד לא עניינה אותך זה אומר שבקדנציה הקודמת היינו זוכים לראות אותך מתלונן על ביזוי גדו"י שבאו לתמוך בפרוש, טול קורה מבין עיניך,

לא הבנת את עומק דברי...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 23:03

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

אבל באמת,
א. תודה על האיחול.

ג. לעצם השאלה,

אז הנה חלק מהתשובה,

אני מאד נהנה שאתה מייעץ לגדולי ישראל לוותר על הראשות בירושלים נגד דעתם הברורה על מועמד חרדי לבירה ,משא"כ אלעד זה מריבה בין שני אנשים ואני מאד שמח שדעתך היא שיש לקיים ההסכם,
תזהר עכשיו מגליציייענר שלא יאשים אותך שאתה ליטאי

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 23:07

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

אבל באמת,
א. תודה על האיחול.

ג. לעצם השאלה,

אז הנה חלק מהתשובה,

אני מאד נהנה שאתה מייעץ לגדולי ישראל לוותר על הראשות בירושלים נגד דעתם הברורה על מועמד חרדי לבירה ,משא"כ אלעד זה מריבה בין שני אנשים ואני מאד שמח שדעתך היא שיש לקיים ההסכם,

צדיק, אני לא מייעץ לגדו"י כלום,
אני רק כותב את דעתי בענין,
וגם לא כתבתי שדגל צודקים
כתבתי שאינני יודע,
ואני לא יכול להביע את דעתי לגבי הסכם שלא ראיתי.
רק שבעיני היה מתאים שיכנע.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 23:36

א יודעלע, בפרט זה שאדמורים לא משתתפים בכנסי בחירות איני יודע אם זה נכון במאה אחוז.
א.
ב.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 23:48

גם אם אדמו"ר אחד משתתף
לא תמצא שכל האדמורים יתאספו יחד, ועוד לכל עיר בנפרד!

אולי בתשמט

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 23:53

פך שמן כתב: אני מאד נהנה שאתה מייעץ לגדולי ישראל לוותר על הראשות בירושלים נגד דעתם הברורה על מועמד חרדי לבירה ,משא"כ אלעד זה מריבה בין שני אנשים ואני מאד שמח שדעתך היא שיש לקיים ההסכם,
עוד משהו קטן,
מקווה שאתה יכול להבין את זה,
בניגוד לליטאים שמרגישים משום מה שהם חייבים להתסיס עכשיו בכל עיר אפשרית,
ובכל עיר בה לא ינצחו הם יקחו את זה ככשלון אישי,
לי אין את הבעיה הזאת.

זה שהפרישה של דגל מאגודה חיברה בדבק חזק את כל המרכיבים של אגודה,
לא אומר שאני =פורוש=ליצמן= כל מישהו אחר באגודה,
כל אחד מעסקני אגודה, בדיוק כמו עסקני דגל וש"ס, שווה את הכסף שלו,
ומלבד מה שכולם עושים לשם שמים כמובן,
כל אחד עושה גם בשביל ביתו ושביל עצמו
וזה דרך העולם, וזה ימשיך כך, ככל הנראה...

וממילא אני לא חייב להיות מזוהה עם כל אחד מנציגי אגודה!

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 00:03

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב: אני מאד נהנה שאתה מייעץ לגדולי ישראל לוותר על הראשות בירושלים נגד דעתם הברורה על מועמד חרדי לבירה ,משא"כ אלעד זה מריבה בין שני אנשים ואני מאד שמח שדעתך היא שיש לקיים ההסכם,
עוד משהו קטן,
מקווה שאתה יכול להבין את זה,
בניגוד לליטאים שמרגישים משום מה שהם חייבים להתסיס עכשיו בכל עיר אפשרית,
ובכל עיר בה לא ינצחו הם יקחו את זה ככשלון אישי,
לי אין את הבעיה הזאת.

זה שהפרישה של דגל מאגודה חיברה בדבק חזק את כל המרכיבים של אגודה,
לא אומר שאני =פורוש=ליצמן= כל מישהו אחר באגודה,
כל אחד מעסקני אגודה, בדיוק כמו עסקני דגל וש"ס, שווה את הכסף שלו,
ומלבד מה שכולם עושים לשם שמים כמובן,
כל אחד עושה גם בשביל ביתו ושביל עצמו
וזה דרך העולם, וזה ימשיך כך, ככל הנראה...

וממילא אני לא חייב להיות מזוהה עם כל אחד מנציגי אגודה!

הסתייגות
במחשבה שניה
יש גם חסידים שמרגישים משום מה שהמערכה שייכת אליהם אישית בכל הארץ...

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 15 אוקטובר 2018, 00:09

אני חסידי, ויש לי הרבה חברים ליטאים ולא משנה כ"כ מאיפה, וק"ו שיש לי הרבה מכרים חסידים מכל מיני חצירות, ואני חייב לומר לכם שהנושא הפעם לא כ"כ מעניין את ה''עוילם'', לא מכאן ולא מכאן.
המחלוקת הזו כבר לא מעניינת את בני האדם ומשכך אני מתכונן להוריד פרופיל בכל חריפות העניין הזה.
ובן, הצלחה מופלגת ושמחת חיים אדירה לכל בני ישראל אוכלי השרויה והקטניות והשיריים, פרנסה ברווח ורוב נחת דקדושה ומשיח תבוא כבר

שלוימה

נושא שלא נקרא על ידי שלוימה » 17 אוקטובר 2018, 15:44

אחת הפואנטות המרכזיות היא, שבמחנה פינדרוס לא קולטים כמה הבלגן מזיק להם. הם מנסים להנפיק כל הזמן עוד ועוד ספינים, ואפילו גייסו לכך את מאיר הירשמן הזכור מהבחירות בביתר, אבל מבחינת האלעדי הפשוט - שעל קולו נאבקים כולם - יש משוואה פשוטה: פרוש עשה כאן טוב ורגוע, פינדרוס רק הגיע ומאז יש כל הזמן בלגן. אנשים אוהבים שרגוע להם, והם ישימו בקלפי את הפתק שיבטיח זאת.

שלוימה

נושא שלא נקרא על ידי שלוימה » 17 אוקטובר 2018, 15:47

אני רואה שיש שני אשכולות על אלעד - אחד מכתיר בכותרתו את פרוש ומשנהו את פינדרוס, אבל שניהם דנים באותו נושא מכל צדדיו.
מציע שההנהלה תאחד אותם לאשכול אחד ששמו: הבחירות באלעד.
מישהו מתנגד?

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 17 אוקטובר 2018, 16:22

כמה נהנתי לשמוע אתמול את הירשמן הזכור לי לטובה מביתר, רק הטענות הפוכות.....

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 17 אוקטובר 2018, 16:33

הטענה הזאת שקרית ומגלמת את הגאווה הליטאית בשיאה.
יש עוד גדולי ישראל.
מי החליט מיהו רוב גדולי ישראל?
מי החליט איזה רב גדול מאיזה רב?
תפסיקו עם התעמולה השקרית הזו!
יש עוד גדולי ישראל,
וזכותו של כל אחד לבחור לו את הרב שהוא רוצה,
א"א להכתיר בכח כמה רבנים (שהם באמת ענקי רוח בתורה ובעבודה) על כל עמ"י,
ואחרי זה לצעוק על מישהו שמסית ללכת נגד גדולי ישראל...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 17 אוקטובר 2018, 17:29

שלוימה כתב:אני רואה שיש שני אשכולות על אלעד - אחד מכתיר בכותרתו את פרוש ומשנהו את פינדרוס, אבל שניהם דנים באותו נושא מכל צדדיו.
מציע שההנהלה תאחד אותם לאשכול אחד ששמו: הבחירות באלעד.
מישהו מתנגד?
ר' שלוימה, ראינו את הצעתך פה, אין צורך לכפלה ולשלשה...

אני מתנגד.
כל אחד מהם מדבר ממועמד אחר, ההבדל נשמר לע"ע.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 21 אוקטובר 2018, 13:17

זה נכון שהפלג סגרו עם פרוש?
כמה הם שווים באלעד?

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 21 אוקטובר 2018, 13:58

הם שווים 4 אילנות ו400 עציצים.
לא יודע בדיוק אבל יש להם חיידר שלם.
המאבד זמנו "לדעת"
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 17:29

לפי מה שהבנתי לא בטוח שיכניסו מנדט למועצה.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 21:39

דגהת.jpg
א.
ב.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 21 אוקטובר 2018, 21:49

פעמון זהב ורימון כתב:הם שווים 4 אילנות ו400 עציצים.
לא יודע בדיוק אבל יש להם חיידר שלם.
בררתי את זה. חיידר שלם עם 80 ילדים פלוס מינוס...

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 22 אוקטובר 2018, 13:28

והעיר אשר ישאג ישראל לאלעד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 22 אוקטובר 2018, 13:58

ביטחון כתב:והעיר אשר ישאג ישראל לאלעד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אתה אכן שש ושמח, אבל לישראל פרוש יש צביטה בלב. הוא יודע ש-30% מתושבי העיר (לכל הפחות, אני מוריד בכוונה) כועסים עליו כעת.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 22 אוקטובר 2018, 13:59

הצחקת אותי
ואם היה מנצח ב-51 אחוז, 49 אחוז היו כועסים

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 22 אוקטובר 2018, 14:02

ליזרזון כתב:הצחקת אותי
לא נכון. אז זה היה fair-play.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 22 אוקטובר 2018, 14:15

עלה זית כתב:
ליזרזון כתב:הצחקת אותי
לא נכון. אז זה היה fair-play.
הליטאים תמיד היו אומרים שהיה גנבות וכו'....

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 22 אוקטובר 2018, 14:46

שמעתי שדרעי אמר ביום חמישי שיש עדויות ברורות שהבחירות הקודמות היו גזולות
מה הכוונה?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוקטובר 2018, 14:47

תתכוננו לעתירה נגדית, זה מה שהוא אולי התכוון בדבריו...
מקוה שיש לו שכל והוא יעשה הסכם עם פרוש, כמו לאחר הבחירות הקודמות.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

ברוך השם

נושא שלא נקרא על ידי ברוך השם » 22 אוקטובר 2018, 15:05

ליזרזון כתב:שמעתי שדרעי אמר ביום חמישי שיש עדויות ברורות שהבחירות הקודמות היו גזולות
מה הכוונה?
דמיונות פרועים.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 אוקטובר 2018, 16:54

ברוך השם כתב:
ליזרזון כתב:שמעתי שדרעי אמר ביום חמישי שיש עדויות ברורות שהבחירות הקודמות היו גזולות
מה הכוונה?
דמיונות פרועים.
גם בב"ב שרפו פתקים של שניידר.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 אוקטובר 2018, 21:39

איזה ראש עיר הם רוצים.jpg
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 23 אוקטובר 2018, 01:27

הנה, כזה ראש עיר רוצים תושבי אלעד (מדברי הרב הורוויץ שליט"א רב קהילות החסידים באלעד):

בעיר חרדית, כשיש פרנס העיר שמהווה דוגמא
אישית, יש לזה ערך מוסף. מיודענו ראש העיר מפריך
את התזה שאם רוצים לגדול בעסקנות, אי אפשר
להישאר יהודי ירא ה', ואדרבה הוא מוכיח את ההיפך.
אציין בקצירת האומ"ר שבעה דברים שהרב
ישראל פרוש נוהג בהם, ואין הדבר מצוי כל כך
אצל עסקנים וראשי ערים אחרים.

בראש ובראשונה: הוא מחזיק ברשותו מכשיר
סלולארי כשר. לא מושגח ולא תומך, מכשיר כשר
שהוא נטו לדיבור. הראיתם כדבר הזה, שלא
יתבייש ראש עיר עם המכשיר הקטן והכשר ולומר
לציבור ברוב עם: רבותי, תעברו למכשיר הכשר,
כדוגמה אישית שיכולים להיות ראש עיר ולא להיסחף
אחרי המכשירים הטכנולוגיים למיניהם. בשביל זה
לבד שוה לבחור בו, שישמש כדוגמה אישית בזה
לאנשי וילדי העיר.

שנית: כשהוא מגיע לתפילה, אי אפשר לדבר עמו
מלה וחצי מלה, פיו סתום מלדבר דברי חול. כולם
יודעים שכששרוליק מתפלל, אין עם מי לדבר. וזאת
לבד מיום חג השבועות שמתחילה ועד סוף אינו
מוציא מפיו הגה של חול, ומקדש את היום בקדושת
הדיבור וכיוצא בזה.

הדבר השלישי: אינו מוותר מלקבוע מדי יום
עיתים לתורה עם חברותא בין כותלי בית המדרש
בציבור. שלא יעבור עליו יום בלא לימוד התורה,
ויהי מה, חוק ולא יעבור.

הרביעי: השבח והודאה שנותן לה' יתברך
במעמד הציבור על כל הטובות שעושה ה' עמו
ובפרט באמירת תפילת "נשמת כל חי", כולל
בכנסים ואסיפות שאישים חילוניים נמצאים בהם,
בלא להתפעל מאף אחד.

החמישי: בכל הזדמנות הוא נוסע לצדיקים,
להתברך מהם שיברכו אותו בסייעתא דשמיא, ואף
נוסע להשתטח על קברי צדיקים להתפלל והתחנן
לה' שילווה אותו על כל צד ושעל בכל מעשיו.
הדבר השישי: הוא נוהג להשתתף בכל שמחה
ושמחה בעיר, ובא לאחל מזל טוב באופן אישי, בלא
הבדל בין עדות וחוגים, ולא רק לפני הבחירות אלא
כל חמש השנים שמכהן כראש עיר.

ואחרון חביב: הוא מתנהג בלשכתו בעירייה כמו
יהודי חרדי, ובפרט בכך שאינו מוריד את החליפה,
אף שאין מי שמכריח אותו בכך, ומתנהג כראוי
וכיאות ל'חסידישער' יוד.

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם » 23 אוקטובר 2018, 01:32

אשריכם תושבי אלעד!!!
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 25 אוקטובר 2018, 16:21

י ש ר א ל ל א ל ע ד ! ! !

גדולי וצדיקי הדור פסקו לו להישאר באלעד והוא מצליח! ! !

אל תירא ישראל, אל תירא, כי גור אריה הלא אתה, וגם אם אריה ישאג - אתה אל תירא!!!!!!...............

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 אוקטובר 2018, 16:24

השאגה כעת היא ביתר עוצמה....

====
עוד מעט מתחילות ההפגנות...
האוטובוסים מב"ב עכשיו במאסף...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 25 אוקטובר 2018, 16:25

גאליציינער כתב:השאגה כעת היא ביתר עוצמה....

====
עוד מעט מתחילות ההפגנות...
האוטובוסים מב"ב עכשיו במאסף...
ביטחון כתב:י ש ר א ל ל א ל ע ד ! ! !

גדולי וצדיקי הדור פסקו לו להישאר באלעד והוא מצליח! ! !

אל תירא ישראל, אל תירא, כי גור אריה הלא אתה, וגם אם אריה ישאג - אתה אל תירא!!!!!!...............
רגע עעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע
יש עוד נפילה שהם עדיין לא הספיקו
לרוץ שוב לבג"ץ וגם שם ליפול
כדברי מקלב "מי שכפוי טובה אין לו סיעתא דשמיא"

בהצלחה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 אוקטובר 2018, 16:26

כדברי אפשטיין שיש להם סייעתא דשמיא להחליק על כל קליפת בננה...

סתאם, אסור לשוש על נפילתם.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 28 אוקטובר 2018, 18:40

מה קורה עם העתירה?

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 28 אוקטובר 2018, 19:05

אני פה לפעמים את מרענן לי את כל החושים. שכרך רב מאוד. הקרב על חלב==הקרב על אלעד, לא רע בכלל

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 28 אוקטובר 2018, 19:23

ביטחון כתב:מה קורה עם העתירה?
כנראה התשובה תינתן ביום רביעי :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 אוקטובר 2018, 19:33

יו"ר ש"ס אריה דרעי למימרן ב"קול חי": בדק' הקרובות יודיע בג"צ האם לדחות את הבחירות באלעד. אם יוחלט לא לדחות נודיע הערב בכנס בעיר במי נתמוך לראשות העיר אלעד.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 28 אוקטובר 2018, 23:36

הקפצה לרגל הניצחון היומי.

ש"ס ודגל גרמו לחסידים לשמוח בשבוע האחרון בכל יום מחדש.

זר פרחים לדרעי שלא מסוגל להניח לאש הנקמה שלו להיכבות, הבעיה היא שהליטאים נוהים אחריו כצאן לטבח, הוא מסובב אותם על האצבע הקטנה הפוליטית שלו

סמל אישי של משתמש
כוכב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 29 אוקטובר 2018, 00:17

ניצחון זמני בלבד
חכה חכה לניצחון הענקי בירושלים וחיפה בעזרת ה'.

המוזיקאי

נושא שלא נקרא על ידי המוזיקאי » 29 אוקטובר 2018, 00:18

ביטחון כתב:הקפצה לרגל הניצחון היומי.

ש"ס ודגל גרמו לחסידים לשמוח בשבוע האחרון בכל יום מחדש.

זר פרחים לדרעי שלא מסוגל להניח לאש הנקמה שלו להיכבות, הבעיה היא שהליטאים נוהים אחריו כצאן לטבח, הוא מסובב אותם על האצבע הקטנה הפוליטית שלו
מרבים לכם את השמחה כדי שעוד יומיים יהיה לכם עצב גדול אז אל תתלהבו מידי

סמל אישי של משתמש
כוכב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 29 אוקטובר 2018, 00:20

כמה עצב גדול יכול להיות אחרי הניצחון המתוק באלעד ?

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 29 אוקטובר 2018, 00:50

ומה היה קורה אם קריספל היה מתמודד עם דייטש? אני מתכוון שסקר כזה אינו משקף כי אינו אמיתי.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 29 אוקטובר 2018, 16:20

הסקר הזה לא שווה שום דבר, ואפי' שיש שם תוצאות טובות מאוד ליסי דייטש לדוגמא, אני לא מתלהב מזה.
יש שם המון נתונים שקריים.
למשל 25% לעליזה בלוך.
13% למפלגת ש"ס בירושלים.
ועוד הרבה דברים מופרכים.
זה לא מייצג שום דבר.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 אוקטובר 2018, 16:33

דווקא שני הנתונים האלו לא מופרכים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 29 אוקטובר 2018, 17:15

גאליציינער כתב:דווקא שני הנתונים האלו לא מופרכים...
ברור שזה מופרך ש25 אחוז מהחרדים יצביעו לעליזה בלוך... מקסימום שהיא יכולה לקבל זה 10-15 אחוז לא יותר מכך.
ולגבי ה13 אחוז מש"ס באם אתה משקלל את החרדים, הרי יש לש"ס כשליש מהציבור החרדי בעיר, וברור שנתון של 13 אחוז לא מתחיל להיות נכון.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 30 אוקטובר 2018, 13:04

דרמה של הרגע האחרון בעיר אלעד: ראשי ישיבת סלבודקה הגאון רבי דוב לנדו והגאון רבי משה הלל הירש בהנחיה חד משמעית למצביעי דגל התורה באלעד, להצביע עבור ישראל פרוש.
בשיחה שפורסמה, נשמע הגרמ"ה הירש בשיחה עם נכדו של הגר"ד לנדו כשהוא מבקש לפרסם בשמו כי ישנה סכנה שאם אנשי 'דגל' לא יצביעו עבור פרוש, ברק צברי יבחר, ולכן "צריכים להצביע עבור פרוש. גם רבי דוב וגם אני מורים כך".
גם הרב רפאל גפן, ר"מ בישיבת תורה בתפארתה באלעד, פרסם מכתב למען פרוש, בו הוא מוסיף כי זו גם דעתו של ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין.
"לאור החשש לגורל עתיד עירנו, הנני להודיע מה שנמסר לי ממרנן ורבנן הגאון הגדול ר' דוב לנדא שליט"א והגאון הגדול ר' משה הלל הירש שליט"א, שחובה גמורה להצביע לראשות העיר עבור עבור הרב ישראל פרוש, והורו לפרסם כן בשמם לציבור, והי"ת יעזרנו תמיד לקדש ש"ש וישים שלום בגבולינו".
"ביודעי בבירור שזו גם דעת מרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א", מוסיף כאמור הרב גפן.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוקטובר 2018, 15:49

רבי דב לנדו ורמ"ה הירש פירסמו הודעה חד משמעית לתמוך בפרוש, עם התוספת שזו דעת הגרי"ג אדלשטיין.
אם כשפינדרוס הצביע לצברי היה אמת בדבריו שר' חיים אמר לא להצביע לפרוש אז..........
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 30 אוקטובר 2018, 15:57

מתלמידיו, לא נעים לי ל הרוס לך את השמחה, אבל אין בעולם מי שטוען שהגרח"ק הורה כך לרבים.
זו הוראה פרטית סה"כ ואין שום סתירה. אם היה חפץ היה מוציא הוראה כללית בחצי שנייה.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוקטובר 2018, 15:59

עלה זית כתב:מתלמידיו, לא נעים לי ל הרוס לך את השמחה, אבל אין בעולם מי שטוען שהגרח"ק הורה כך לרבים.
זו הוראה פרטית סה"כ ואין שום סתירה. אם היה חפץ היה מוציא הוראה כללית בחצי שנייה.
לא יודע איך הבנת שזה משמח אותי. להיפך, כתבתי בחשש..
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 30 אוקטובר 2018, 16:17

טוב, סליחה.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 30 אוקטובר 2018, 16:42

ברדוגו חבר המועצה של דגל באלעד מצביע דת ופרוש.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 30 אוקטובר 2018, 16:43

היום באלעד
א.
ב.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 30 אוקטובר 2018, 17:40

1010 כתב:ברדוגו חבר המועצה של דגל באלעד מצביע דת ופרוש.
ברדוגו מטעם דגל? לפחות היה משכנז את שם המשפחה שלו.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 30 אוקטובר 2018, 17:52

בכל אזור יש לדגל את ה'ספרדי מחמד' שלה.

שלום רב

נושא שלא נקרא על ידי שלום רב » 30 אוקטובר 2018, 23:32

מה קורה באלעד?

נראה בינתיים די צמוד, הניצחון לא ממש בכיסו של פרוש.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 30 אוקטובר 2018, 23:42

כבר כמה אחוז נספרו בי-ם

ברוך השם

נושא שלא נקרא על ידי ברוך השם » 30 אוקטובר 2018, 23:42

איפה יכולים לראות תוצאות אמת?

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 30 אוקטובר 2018, 23:45

השאלה מה יקרה כשיגיעו לקלפיות בהם ברקוביץ כבר לא נמצא

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 30 אוקטובר 2018, 23:46

מעניין עד כמה התוצאות האלה משקפות את המציאות,
(בהתאם לאחוזים שהובאו)
כי לפי ספירת הקולות עד כה לאגודה יש 5 מנדטים לעומת דגל שמתנדנדת בין 3 ל-4,
מה שאומר שליאון הביא הרבה קולות מבחוץ

שלום רב

נושא שלא נקרא על ידי שלום רב » 30 אוקטובר 2018, 23:47

זה ודאי שבקרב החרדים אמור להיות לליאון (דגל שס) מלדייטש.

בנו על קולות של חילונים.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 30 אוקטובר 2018, 23:48

כל התוצאות הם מקלפיות קטנות שנספרות מהרה, מאיזורים חילונים מרוחקים...
אין בכך שום אינדיקציה על מרכז העיר.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 30 אוקטובר 2018, 23:50

תעברו בבקשה לאשכול הנכון.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 31 אוקטובר 2018, 00:29

אחרי ספירת שבעים אחוז מהקלפיות באלעד פרוש מוביל בהפרש ניכר.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
גליציא

נושא שלא נקרא על ידי גליציא » 31 אוקטובר 2018, 02:03

פרוש ניצח
צברי עם 44 אחוז

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 31 אוקטובר 2018, 02:03

הישג אדיר לצברי!

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 31 אוקטובר 2018, 02:05

הקב"ה ריחם על אלעד

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 31 אוקטובר 2018, 02:05

מעניין אם דרעי חשב שצברי ינצח או שסתם הציק.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 31 אוקטובר 2018, 02:08

ש"ס- 5
ג-4
דת- 3

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 31 אוקטובר 2018, 02:13

אלעד:
פרוש ניצח עם 56%
צברי 44%
ש"ס 5
ג' 4
ד"ת 3
אבי דיין 1
הבית היהודי 1
צברי 1.
א.
ב.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 31 אוקטובר 2018, 02:24

כמה עץ קיבלו ?

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 31 אוקטובר 2018, 02:26

0

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוקטובר 2018, 06:48

משיב. כתב:הרב ארוש שליט"א ביקש מהנוכחים להתפלל עבור הצלחתו של ישראל פרוש בהתמודדות לראשות העיר ואף הפתיע ואמר "אני גוזר עליו שהוא יהיה ראש העיר באלעד".
צדיק גוזר והקב"ה מקיים.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 31 אוקטובר 2018, 07:51

מתלמידיו של אהרון כתב:
משיב. כתב:הרב ארוש שליט"א ביקש מהנוכחים להתפלל עבור הצלחתו של ישראל פרוש בהתמודדות לראשות העיר ואף הפתיע ואמר "אני גוזר עליו שהוא יהיה ראש העיר באלעד".
צדיק גוזר והקב"ה מקיים.
להבדיל אא"ה השופט בערכאות הוא זה שגזר מלמטה את מה שגזרו משמים.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוקטובר 2018, 07:59

משולש כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
צדיק גוזר והקב"ה מקיים.
להבדיל אא"ה השופט בערכאות הוא זה שגזר מלמטה את מה שגזרו משמים.
כמובן. רק שגזירת הרב היתה הרבה לפני גזירת השופט.
ובפרט שזה רב שנאמר עליו "אם תוציא יקר מזולל כפי תהיה"

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 01 נובמבר 2018, 17:39

ישי כהן במורשת: לאחר עיון בנתונים באלעד והירידה של שס בקולות שם נראה שגם אם פינדרוס היה נשאר להתמודד היה מתקשה לנצח את פרוש.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 18 נובמבר 2018, 08:12

גפני אמש באחד מנאומי הניצחון אמר שאין לו ספק שלו פינדרוס היה נשאר באלעד, הוא היה מנצח ברוב של 90%.
זה נתון מעניין, האם הוכח מספרית שדגל וש"ס הם 90%?
ואם לא, האם הוא מתכוון לכך שרוב החסידים גם היו מצביעים לפינדורס?
א.
ב.

שלח תגובה