דגל התורה תרוץ בנפרד בבחירות למועצת העיר ירושלים.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

Re: דגל התורה תרוץ בנפרד בבחירות למועצת העיר ירושלים.

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 אוקטובר 2018, 20:33

הגאון ר' ברוך סולוביציק בנאום תקיף וחריף נגד התנהלות אגו"י בירושלים:

הגאון רבי ברוך סולובייצ'יק, אשר מעורב בכל המהלכים הפוליטיים במגזר החרדי בי-ם בבחירות הללו, נשא דברים היום (רביעי) בכינוס 'דגל התורה' בירושלים בהשתתפות רבני השכונות ונציגי המפלגה בעיר.

"הציבור של דגל התורה הוא הציבור הכי גדול בירושלים של יהודים חרדים שמאוגדים ביחד". פתח ר' ברוך את נאומו. "זה לא רק הנחה שלנו, אני יודע מאנשים מ'אגודה' הם גם יודעים את זה שאנחנו הציבור הכי גדול בירושלים מבחינה מספרית".

הגר"ב סיפר לנוכחים, כי גם בשלב ש'אגודת ישראל' הסכימה לחלוק חצי חצי בנציגות, היא הקשיחה את התנאים: "כשיושבים למשא ומתן - דבר ראשון, כמה תנאים הם עושים לנו בשביל לתת חצי חצי, הם מוכנים לוותר לנו לתת לנו חצי אבל יש לזה כל מיני תנאים שאני צריך לשלם בשביל זה, הם קוראים לזה וויתורים מפליגים לתת את המינימום שמגיע, אנחנו כבני תורה יודעים להוריד את הראש - אבל כמובן עד מידה מסוימת. זה לא שייך בכל מחיר".

בדבריו ניסה ראש הישיבה להסביר לנוכחים מה היתרון של נציגות גדולה בעירייה: "לא הרבה זמן אני מכיר את המערכת הפוליטית, בזמן שלמדתי להכיר אותה כל קבוצה שיש לה יותר קולות בעירייה יש לה יותר כוח לקבל את מה שמגיע לה".

"אם למשל היום המצב הוא שלדגל התורה יש 3 נציגים ולאגודה יש 5 נציגים, ומתעוררת שאלה על איזה הקצאה ויש איזה רבה (אדמו"ר) שיש לו נניח 20 חסידים שמעוניין בהקצאה, ואז יש ממול קהילה של 180 בני תורה שאין להם איפה להתפלל. ל'אגודה' יש 5 אנשים שדואגים לחסידות הזו שרוצה להקים לעצמה הקצאה, ה-180 בני תורה שילכו לחפש להם מקום אחר איפה להתפלל".

מוסיף הגר"ב: "אלו דברים שבכל יום! זה לא דברים שמתרחשים עם אחת. הם עוזרים גם לנו אבל הם דואגים בצדק לציבור שלהם ואנחנו רוצים לדאוג לציבור שלנו וזה תלוי בכוח שיש לנו בעירייה".

בתיעוד שמתפרסם ב'כיכר השבת', מספר ראש הישיבה על דעתו באשר ל"פלג" (בני תורה) "כשיש הקצאה של קבוצה מסוימת שהתפלגה מ'דגל התורה', יש שחושבים שאסור לתת להם שום הקצאה, אני חושב כי צריך לתת לכל קבוצה כפי הגודל שלה".

בדבריו הזכיר ראש הישיבה, כי אגודת ישראל הצביע עבור "הפלג" באחת ההקצאות בירושלים תמורת תמיכה בהם בבחירות, "הייתה איזה הקצאה של אברכים בשכונה בירושלים היה שם מעל 100 אברכים וקבוצה קטנה (הפלג) רצו את הקצאה והחסידים הלכו אתם, כי הם אמרו את 'דגל' יש לנו בכיס, אז ממילא לא צריך לדאוג להם, הכל מתנהל בחשבונות. הדברים לא מתנהלים ביושר כמו שצריך".

עוד הוסיף ראש הישיבה לספר על המו"מ שהתנהל בחדרי חדרים: "המו"מ התנהל בצורה כזו – שלא מגיע לנו שום דבר, כי דגל התורה זה גוף חדש שקם, שצריך לתת לו כמה שצריך לקנות אותו אבל לא שמגיע בדין משהו".

"הם (אגודת ישראל) מחליטים שצריך להעמיד יהודי חרדי לראשות העיר ירושלים, זה שאלה גדולה אני לא יכול לפסוק. דיברנו עם גדולי ישראל וזה ספק גדול אם צריך לעשות את זה. הם החליטו שצריך לעשות את זה, ואנחנו חייבים ללכת אתם בכל מחיר ואין שום אפשרות להביע דעה אחרת, הם החליטו שצריכים לעשות את זה, חייבים ללכת. אם לא עושים את זה אז אנחנו בעלי מחלוקת. למה? כי יש לנו דעה! אסור שיהיה לנו דעה".

הגר"ב סולובייצ'יק סיפר על ראשי הישיבות מאגודת ישראל שהגיעו ביום הגשת הרשימות לדבר על לבם של רבני דגל התורה: "ישבתי עם כמה ראשי ישיבות שבאו לדבר על הנושא של אחדות שאלתי אותם – שהיה נושא של גיוס לא היה נושא של אחדות?! אחדות יש רק כשאגודת ישראל מפחדת שהם הולכים להפסיד משהו מהנחלה, אז פתאום יש שלום, במקומות אחרים אין שלום רק איפה שיש נזק לאגודת ישראל שם צריך ללכת בשלום".

"אני חושב שלמעשה הולכים בנפרד זה טוב לכולם, טוב ל'דגל התורה' שנוכל למדוד פעם את הכוח של אגודת ישראל. כל אלה שמצביעים לכל מיני מפלגות להראות שדגל התורה חלשה, הם לא יכולים כעת לעשות את זה, וזה דבר חשוב מאוד לראות את הכוח של מי שכפוף לגדולי ישראל, ושל מי שעושה שבת לעצמו".

"אנחנו לא צריכים סגן ומשכורת צריכים להילחם על כל דבר שהאברכים צריכים בשכונות, אסור לנו לשכוח מי הביא אותנו למצב הזה שאנחנו נמצאים בידיים של ראש עיר שמנסה לחבל בכל דבר שבקדושה.. ה'לשם שמים' הביא את זה? האחדות והשלום הביאו את זה? מי הביא את המצב הזה מישהו יצר את המצב הזה ש-10 שנים שירושלים מידרדרת על כל מה שקורה פה בכל התחומים לא רק על קדושת ירושלים. זה גם למען השלום? אז לא היה שלום? פתאום התעוררו".

בסיום דבריו אמר ראש הישיבה: "אנחנו לא נחפש שום מלחמה, לא נלך לשכנע אף אחד שרוצה להצביע ג' חשוב שתהיה נציגות חזקה גם לדגל. אנחנו רוצים דבר אחד - מי שאתנו ומי שצריך אותנו ומי שנצרך לנציגות הזו שיצביע באמת ושכולם יבואו להצביע"

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 אוקטובר 2018, 20:35

ממליץ לכל המלעיזים והמצקצקים לקרוא את דבריו הברורים של הגר''ב סולבייציק.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 03 אוקטובר 2018, 21:21

חויזר כתב:"אם למשל היום המצב הוא שלדגל התורה יש 3 נציגים ולאגודה יש 5 נציגים, ומתעוררת שאלה על איזה הקצאה ויש איזה רבה (אדמו"ר) שיש לו נניח 20 חסידים שמעוניין בהקצאה, ואז יש ממול קהילה של 180 בני תורה שאין להם איפה להתפלל. ל'אגודה' יש 5 אנשים שדואגים לחסידות הזו שרוצה להקים לעצמה הקצאה, ה-180 בני תורה שילכו לחפש להם מקום אחר איפה להתפלל"
אני אומר, שבמקרה כזה צריך וראוי לתת את ההקצאה לרב'ה הנ"ל, מאשר ל180 "מתנגדים".
ולשאלה היכן יתפללו? בשטיבל של הרב'ה הנ"ל, כמובן.
ועי"ז יפסק עיכוב ביאת המשיח, שהתנה את הגעתו למתי שיפוצו מעינות הבעש"ט חוצה, וכל הבעיות המונציפליות יפתרו.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 03 אוקטובר 2018, 21:33

משולש כתב:אוי לנו לאיזה רמת שיח הגענו. פעם רק הפלג העיזו לומר ככה (שהמשב"קים שולטים על הציבור). והיום כבר נהיה סיסמא לכל מי שיש לו כאב בטן.

מי התיר לומר כן? האם יש גדול בישראל שעומד מאחורי הטענות האלו? או לפחות משב"ק או נכד של האדמו"ר מגור הורה להאשים את ר' יעקב קנייסבקי?
פעם רק הפלג לא פחד לומר זאת בקול...

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 אוקטובר 2018, 23:00

בינתיים אני הקטן יודע כי לרוב החסידים בירושלים (שאינם גור או בעלז) אין שום הקצאות וודאי שלא למוסדותיהם, זאת בניגוד לכל קהילה ליטאית קטנה שהתרגלו לקבל לקבל ולקבל.
אבל הליטאים אוהבים לבכות ולהתלונן והחסידים יודעים לקרוע את עצמם ולבנות עוד ועוד.
אני שייך לקהילה שלא אפרט את שמה, שגם בירושלים וגם בבני ברק לא קיבלו שום הקצאה אלא ה'עוילם' חסך מפיתו ובנה בתי כנסת ומוסדות. יש עוד רבים כאלו. חבל שהריטוריקה הליטאית בנויה על מסכנות. וסתם הערה לסיום, שטיבל חסידי מביא אור ושמחה לכל הסביבה מכל העדות והחוגים ומי שחולק על כך משקר.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 אוקטובר 2018, 00:41

לא נראה לי שהציבור מספיק אחז את עוצמת הדברים אם עד היום כל מי שהעז לדבר נגד בית הגר''ח ונגד יענקי קנייבסקי היה מיד מתוייג כעצניק
והיחידים שדיברו על זה בקול היו 'במערכה'
והנה ביומיים האחרונים הסיפור נהפך לנחלת הכלל
נציג רשמי(!!!) של אגודת ישראל מתבטא בצורה חריפה במיוחד כנגד יענקי קנייבסקי
פרשן בכיר מתבטא בשידור חי קבל עשרות אלפי מאזינים בצורה נחרצת נגד י. קנייבסקי היום כבר כולם יודעים,
פשוט הזוי!

אלי 1

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 » 04 אוקטובר 2018, 08:41

עקיב'לה כתב:אתה גם לא מאמין. ועכשיו תעמוד מול המראה אחרי כל המילים הגדולות ובינך לבין עצמך, תקלף את שכבות השקר ותחשוב: מי עומד מאחורי הפילוג? גדולי ישראל? וודאי שכן.... (אלא אם כן התכוונת שהאברך ההוא בן העשרים ושמונה מבני ברק הוא גדול ישראל )
האברך ההוא מבני ברק הוא לא פחות גדול ישראל מיעקב הלפרין שמדבר על גדול ישראל...
לשמוע את הלפרין מדבר על גדולי ישראל...
כמו שלאגודה יש גדולי ישראל הנקראים בשם ועדת השמונה שליט"א כך זכות דגל למנות לעצמה גדולי ישראל.
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

אלי 1

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 » 04 אוקטובר 2018, 08:46

עקיב'לה כתב:שכל אחד יחשוב רגע, מה היו הליטאים עושים אם הנכד של האדמו"ר מגור וכדו' היה מתנהג כפי שמתנהג האברך ההוא, זה שגרם לפילוג וזה שהולך לסחוב את סבו שהוא באמת ללא ספק קודש הקודשים גאון הגאונים, לכל מיני מקומות החיכוך כאילו אין לו משהו אחר לעשות. וכי מישהו שילם על אותו עלבון כבוד התורה שגרמו אי אלו אנשי חצרות לפני הבחירות בביתר לפני כעשור?
משום חוקות הפורום לא אכתוב כאן את שאירע בחדרו של האדמו"ר מגור בעת שבאו לפניו לפני כשלושה חודשים
הרבנים כהן וסולביציק על מנת לבקש ממנו שילכו באחדות... אבל צא לרחובה של עיר ותברר את הענין
ולא בטוח שתכתוב שוב על אברך שמסובב את סבו וכו...
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

אלי 1

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 » 04 אוקטובר 2018, 08:48

1010 כתב:אני רוצה להבין משהו אחר, האם יהיה מישהו שישלם בכסאו אחרי הבחירות על הכישלון, או שהוא ימשיך לנווט?
לפני כעשור שאלו את מאיר פרוש את אותה שאלה ועד היום לא השיב..
כיום שואלים את אותה שאלה את בן חסותו יוסי דייטש ועדיין ממתינים לתשובה!
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 04 אוקטובר 2018, 08:51

חויזר כתב:לא נראה לי שהציבור מספיק אחז את עוצמת הדברים אם עד היום כל מי שהעז לדבר נגד בית הגר''ח ונגד יענקי קנייבסקי היה מיד מתוייג כעצניק
והיחידים שדיברו על זה בקול היו 'במערכה'
והנה ביומיים האחרונים הסיפור נהפך לנחלת הכלל
נציג רשמי(!!!) של אגודת ישראל מתבטא בצורה חריפה במיוחד כנגד יענקי קנייבסקי
פרשן בכיר מתבטא בשידור חי קבל עשרות אלפי מאזינים בצורה נחרצת נגד י. קנייבסקי היום כבר כולם יודעים,
פשוט הזוי!
גם בנושא הגיוס פעם רק העצניקים דברו נגד המפלגות והיום זה נהפך לנחלת הכלל, גם בהפגנות השבת בב"ב פעם רק הפלג היה יוצא, והיום כולם יצאו חוץ מדגל, לאט לאט האמת יוצאת לאור ועוד מעט ואין רשע וגו'

אלי 1

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 » 04 אוקטובר 2018, 08:59

עקיב'לה כתב:בינתיים אני הקטן יודע כי לרוב החסידים בירושלים (שאינם גור או בעלז) אין שום הקצאות וודאי שלא למוסדותיהם, אכן כבר תקופה ארוכה עולה זעקתם של חסידות בעלז וגור על כך שבכל הבתי מדרשות שלהם נדחפים להם, סלאנים, סלונים, קרלין, צאנז א', צאנז ב', סאוורן, דארג, מישקולץ, קרלין א', קרלין ב', אשלג, קרעטשניף א', קרעטשניף ב', לעלוב א' ב' ג' ד' ה', ספינקא א' ב' ג', ועוד ועוד
זאת בניגוד לכל קהילה ליטאית קטנה שהתרגלו לקבל לקבל ולקבל. אכן קהילה ליטאית קטנה פירושו לפחות 500 מתפללים!!
אבל הליטאים אוהבים לבכות ולהתלונן והחסידים יודעים לקרוע את עצמם ולבנות עוד ועוד. אתה כנראה לא מבין את ההבדל בין הקצאה או לבנות.. אבל בירושלים אתה מקבל קרקע ואת הבנין אתה בונה מכספך.. ככה שכולם קורעים את עצמם בשביל לבנות ושמים פתק בקלפי כדי שיהיה להם כח במועצה לקבל הקצאה..
אני שייך לקהילה שלא אפרט את שמה, שגם בירושלים וגם בבני ברק לא קיבלו שום הקצאה אלא ה'עוילם' חסך מפיתו ובנה בתי כנסת ומוסדות.שוב אתה מתבלבל בין הקצאה שאני בטוח שגם המוסדות שלכם קיבלו יופי לבין לבנות.. יש עוד רבים כאלו. חבל שהריטוריקה הליטאית בנויה על מסכנות.
וסתם הערה לסיום, שטיבל חסידי מביא אור ושמחה לכל הסביבה מכל העדות והחוגים ומי שחולק על כך משקר.ההיפך הוא הנכון ומי שחולק על כך משקר
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 04 אוקטובר 2018, 09:59

צהריים טובים אלי 1 ותודה על כל הבלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה, כנראה הקורנפלקס של הישיבה הליטאית בה הסתופפת עדיין תקועה בין שיניך ומכאן סגנונך המתלהם ה''ישיבתי'', בגלל חמי מזג כמוך לא נעים ליטול חלק בפורומים שונים, כאן זה לא היה וחבל שהפצעת משום מקום.
ולעצם העניין, מה שאתה יודע ממה ששמעת על מה שהתרחש בחדרו של האדמו"ר מגור מבחינתי זה אסופת בופקעס ששווה קליפת השום, בעוד כולם יודעים מה שאנשי החצר והנכדים עושים לגדולי ישראל. כנ"ל לגבי ההקצאות ומוסדות החינוך, הליטאים והחסידויות הגדולות קיבלו ומקבלים הכל ואילו החסידויות הקטנות שהם ביחד רבבות איש לא מקבלים כלום, זו מציאות, ותוכל לכתוב כרצונך משקולץ צאנז א ב ג ד ה ו , אולי בחדר האוכל שלך או בפנימיה החבר'ה נהנו מפה מפיק מרגליות כזה, את המציאות זה לא משנה.
ואני מכיר הרבה חסידויות קטנות שבבתי כנסיותיהם שנבנו בעמל וביזע מצטופפים יותר מחמש מאות איש ואילו בתי כנסת ליטאיים של חמש מאות איש עוד לא ראיתי עד היום.
שוב, לצערך ולמגינת ליבך, שטיבל חסידי מביא אור ושמחה לסביבה, בין אם תרצה ובין אם לא.

אלי 1

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 » 04 אוקטובר 2018, 10:35

עקיב'לה כתב:צהריים טובים אלי 1 ותודה על כל הבלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה, כנראה הקורנפלקס של הישיבה הליטאית בה הסתופפת עדיין תקועה בין שיניך ומכאן סגנונך המתלהם ה''ישיבתי'', בגלל חמי מזג כמוך לא נעים ליטול חלק בפורומים שונים, כאן זה לא היה וחבל שהפצעת משום מקום.
ולעצם העניין, מה שאתה יודע ממה ששמעת על מה שהתרחש בחדרו של האדמו"ר מגור מבחינתי זה אסופת בופקעס ששווה קליפת השום, בעוד כולם יודעים מה שאנשי החצר והנכדים עושים לגדולי ישראל. כנ"ל לגבי ההקצאות ומוסדות החינוך, הליטאים והחסידויות הגדולות קיבלו ומקבלים הכל ואילו החסידויות הקטנות שהם ביחד רבבות איש לא מקבלים כלום, זו מציאות, ותוכל לכתוב כרצונך משקולץ צאנז א ב ג ד ה ו , אולי בחדר האוכל שלך או בפנימיה החבר'ה נהנו מפה מפיק מרגליות כזה, את המציאות זה לא משנה.
ואני מכיר הרבה חסידויות קטנות שבבתי כנסיותיהם שנבנו בעמל וביזע מצטופפים יותר מחמש מאות איש ואילו בתי כנסת ליטאיים של חמש מאות איש עוד לא ראיתי עד היום.
שוב, לצערך ולמגינת ליבך, שטיבל חסידי מביא אור ושמחה לסביבה, בין אם תרצה ובין אם לא.
אכן תגובה ענינית... קרת מזג...
לסיכום- בלה בלה בלה, קורנפלקס, חם מזג, סגנונך המתלהם, אסופת בופקעס, רבבות איש, אור ושמחה...
אכן תגובה ענינית... קרת מזג...
ואגב להיות חבר בפורום מ2014 (ארבע שנים לפני ששמשו של כבודו הפציע כאן) זה לא להפציע משום מקום..
כל תגובה ענינית אחרת מגובה בעובדות תיענה בשמחה.
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 אוקטובר 2018, 10:48

בדרך אגב, כמה קהילות ליטאיות מונות בירושלים למעלה מ-500 משפחות ???
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 אוקטובר 2018, 10:51

אלי 1, ר' עקיבא צודק משהו בעניין המבנים.
רוב הקהילות החסידיות בירושלים בונות על שטחים שהם בעצמם קונים, דהיינו, הם לא מחכים עד שהעיריה תואיל בטובה לאשר לה הקצאה [או שלא, ואז הליטאיים בטוחים שגזלו להם את השטח שלדעתם מגיע להם כי הם הואילו בטובם להצביע בבחירות...], אלא הם בונים בעצמם.
ככה לאחרונה היה בבאיאן, בסלונים ובעוד כמה.
אכן, גור בונה על שטח שקיבלה בעצמה ע"י הקצאה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 04 אוקטובר 2018, 11:26

צהריים טובים. אני קורא את דבריי שנאמרו בסערת רגשות למען כבוד דרך החסידות ואני מתחיל לחשוש שעדיף כי לא היו נכתבים. לכן מאחורי מה שכתבתי לעצם העניין - אני עומד, אבל על כל היתר אני מתנצל, אין שום עניין לדבר ככה, כולם טובים ונעימים וסה"כ דואגים לאינטרסים חשובים. חורף בריא לכולם, גם לך אלי 1 ולכל החסידים והליטאים והספרדים הצלחה גורפת בכמות ובאיכות

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 אוקטובר 2018, 11:53

גאליציינער כתב:בדרך אגב, כמה קהילות ליטאיות מונות בירושלים למעלה מ-500 משפחות ???
אם אתה מתעקש אני יכול להתחיל למנות לך כמה וכמה כאלה.

רק נקודת חילוק קטנה בין חסידים לליטאים בעוד כל תושבי איזור קרית בעלזא שמשתייכים לחסידות מתפללים בביהמ''ד הגדול הרי שאצל הליטאים בכל שכונה יש 5-6 בתי כנסת נפרדים כגון- 'חניכי' 'מניין אברכים' 'בני הישיבות' אבי עזרי' ועוד ועוד.
כך שלטעון שאין הרבה קהילות ליטאים בעלות 500 מתפללים היא אינה נכונה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 04 אוקטובר 2018, 12:14

גאליציינער כתב:אלי 1, ר' עקיבא צודק משהו בעניין המבנים.
רוב הקהילות החסידיות בירושלים בונות על שטחים שהם בעצמם קונים, דהיינו, הם לא מחכים עד שהעיריה תואיל בטובה לאשר לה הקצאה [או שלא, ואז הליטאיים בטוחים שגזלו להם את השטח שלדעתם מגיע להם כי הם הואילו בטובם להצביע בבחירות...], אלא הם בונים בעצמם.
ככה לאחרונה היה בבאיאן, בסלונים ובעוד כמה.
אכן, גור בונה על שטח שקיבלה בעצמה ע"י הקצאה.
סלונים קבלה הקצאה בשנלר של ארבע דונם..
אשמח שתספר פה איזה חסידות קנתה שטח מכספה ונברר זאת בקלות,

טוב ומטיב

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 04 אוקטובר 2018, 12:55

עקיב'לה כתב:בינתיים אני הקטן יודע כי לרוב החסידים בירושלים (שאינם גור או בעלז) אין שום הקצאות וודאי שלא למוסדותיהם, זאת בניגוד לכל קהילה ליטאית קטנה שהתרגלו לקבל לקבל ולקבל.
אבל הליטאים אוהבים לבכות ולהתלונן והחסידים יודעים לקרוע את עצמם ולבנות עוד ועוד.
אני שייך לקהילה שלא אפרט את שמה, שגם בירושלים וגם בבני ברק לא קיבלו שום הקצאה אלא ה'עוילם' חסך מפיתו ובנה בתי כנסת ומוסדות. יש עוד רבים כאלו. חבל שהריטוריקה הליטאית בנויה על מסכנות. וסתם הערה לסיום, שטיבל חסידי מביא אור ושמחה לכל הסביבה מכל העדות והחוגים ומי שחולק על כך משקר.
כבודו כ"כ צודק ,
החסידים חוסכים מפיתם לבנות בתי מדרשות ומוסדות במסירות נפש , מה שאין כן הליטאים לא יתנו את הכסף למוסדות לבנות רק יבכו שיש להם רק קראוואנים , החסידים בונים ולא מסתפקים בקראוואנים ,
וגם הנקודה של אור שהחסידים מביאים לשכונות, תסתכל בכל השטיבלך של הליטאים אין מנינים אחד אחרי השני ואין קפה וכדו' רק כולם מגיעים להנות מהחסידים שאוהבים לתת ולתת ולתת ,
והליטאים נהנים מזה , פעם לא היה להם איפה להתפלל אם לא הספיקו להגיע למנינים שלהם ,
כיום נכנס אצלם גם קצת יותר המושג לתת ומנינים ושמחות בית השואבות וטישים וכדו' , שקיבלו את זה מהאור שהחסידים הביאו להם .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 04 אוקטובר 2018, 13:05

חויזר כתב: רק נקודת חילוק קטנה בין חסידים לליטאים בעוד כל תושבי איזור קרית בעלזא שמשתייכים לחסידות מתפללים בביהמ''ד הגדול הרי שאצל הליטאים בכל שכונה יש 5-6 בתי כנסת נפרדים כגון- 'חניכי' 'מניין אברכים' 'בני הישיבות' אבי עזרי' ועוד ועוד.
כך שלטעון שאין הרבה קהילות ליטאים בעלות 500 מתפללים היא אינה נכונה.
בביהמ"ד של בעלזא מתפללים מדי יום יותר ליטאים מאשר בכל בתי הכנסת בסביבה גם יחד.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 אוקטובר 2018, 13:15

אין ספק, כל מה שיש לליטאים ברוחניות ובגשמיות הכל מגיע מהחסידים.
האוויר שאותו אנחנו נושמים מגיע מהחסידים.
שמחת החיים שלנו מגיעה מהחסידים.
עבודת התפילה שלנו מגיעה מהחסידים.
הא,ואיך שכחנו גם הקפה אחרי שחרית מגיע מהחסידים.

אתם לא חושבים שקצת הגזמתם
???

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 04 אוקטובר 2018, 13:20

לא להשתמש עם רגשות שליליים. סה"כ דיברנו על ''הקצאות'' שהליטאים כה מתלוננים שהם מקופחים, ניסו כאן יהודים להסביר כי אין הדברים מדוייקים כלל ועיקר, אין שום עדיפות לחסידים וההיפך הוא הנכון, ועוד הוספה כהערת שוליים הביאו כאן, שמההקצאות לחסידים נהנים בהרבה מקרים הרבה תימנים ומרוקאים וליטאיים ופוילישע וגאליצייאנערס . זה הכל.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 אוקטובר 2018, 13:27

חויזר, יש עדיין צורך בתגובה ???

בדרך אגב, אתה נשמע לי מאוד מבולבל בסיפור הזה...
פעם אתה בעד ופעם נגד, תחליט בבקשה קודם כל בכובד ראש מהם הדיעות שלך ואז תכתוב.
בתקוה להבנה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 04 אוקטובר 2018, 14:14

מוזרה בעיני ההנחה שכביכול מהשטיבלאך החסידיים נהנים כל העולם ואשתו ואילו ה'חניכי' הליטאיים מיועדים להם בלבד, בעוד שבמציאות ההיפך הוא הנכון. זה נכון אמנם שיש שטיבלאך תוססים בבתי מדרש חסידיים, אם כי לא רק (איצקוביץ' למשל הוא בית כנסת ליטאי בשבתות, גבאים ליטאיים והרב שטיינמן- האב וכיום הבן), אבל זה לא המדד. המדד הוא איפה מתפללים בשבת כל המון העם המסתפחים למחנה, הספרדים והמתחזקים למיניהם. התשובה גלויה וברורה - לא אצל הגעררס ולא אצל הבעלזערס או הבויאנערס...

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 04 אוקטובר 2018, 14:53

ר' עלה זית איצקוביץ אינו בית כנסת ליטאי, ואת הטיעון השני שלך תסביר בבקשה (הספרדים יש להם בתי כנסת ב"ה למכביר, והמתחזקים למיניהם הם למיטב ידיעתי בברסלב או חב"ד וכו' מה להם ולחניכי....)
למה אתה מתכחש לעובדא שהשטיבלאך החסידים פתוחים לכולם והכל נהנים משירותיהם, וק"ו אם יש איזה רעבאלע קטן וכו', ואילו מה שכינית ה'חניכי'' לא בדיוק ככה.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 04 אוקטובר 2018, 17:14

אלי 1 כתב:
1010 כתב:אני רוצה להבין משהו אחר, האם יהיה מישהו שישלם בכסאו אחרי הבחירות על הכישלון, או שהוא ימשיך לנווט?
מאיר פרוש היה יכול במובן מסוים לנצח, אך הוא הסתכסך עם מי שלא צריך וזה לא קרה (וגם ההפסד היה קצת בעזרתו של גפני שנזכר ממש ברגע האחרון להכריז על תמיכה בו, כדי שעד אז לא יוכל להצליח להתרומם).
בכל אופן זה משהו נקודתי בעיר אחד, ולא משהו שהיה תוצאה ברורה מראש.

כאן מדובר בניהול כושל באופן טוטאלי וכבר עכשיו ברור שבכל עיר הם רק הפסידו, הדבר היחיד שבינתיים הם הצליחו זה הורדת הסיכויים ליוסי דייטש ע"י מועמד הקש ליאון.
השאלה שלי האם האחראים לכך יתנו את הדיםן על השפלת דגל התורה או לא.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 04 אוקטובר 2018, 17:15

חויזר, בבקשה להצביע לי על הבתי מדרשות של חניכי עם חמש מאות אברכים או אפי' על ארבע מאות.

המקום שאני מכיר שמתפללים בו מידי יום כחמש מאות אברכים ליטאיים זה בית כנסת בעלזא בירושלים...
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 אוקטובר 2018, 17:33

1010 כתב:חויזר, בבקשה להצביע לי על הבתי מדרשות של חניכי עם חמש מאות אברכים או אפי' על ארבע מאות.

המקום שאני מכיר שמתפללים בו מידי יום כחמש מאות אברכים ליטאיים זה בית כנסת בעלזא בירושלים...
יודגש שוב בכל שכונה ליטאית ממוצעת יש לפחות 5-6 בתי כנסיות גדולים משא''כ אצל החסידים.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 אוקטובר 2018, 17:35

1010 כתב:
אלי 1 כתב:
כאן מדובר בניהול כושל באופן טוטאלי וכבר עכשיו ברור שבכל עיר הם רק הפסידו, הדבר היחיד שבינתיים הם הצליחו זה הורדת הסיכויים ליוסי דייטש ע"י מועמד הקש ליאון.
השאלה שלי האם האחראים לכך יתנו את הדיםן על השפלת דגל התורה או לא.
אתה ממהר לקבוע עובדות,חכה שלוש וחצי שבועות בדיוק ונדבר..
בכל מקרה,לא מדובר כאן באישיות פוליטית אלא בנכד כך שכל דימוי אינו נכון.

נעול