מועמד הציבור החרדי - הרב יוסי דייטש לראשות עיריית ירושלים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
כוכב
נתן תודה: 1 פעם

Re: מועמד הציבור החרדי - הרב יוסי דייטש לראשות עיריית ירושלי

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 27 אוקטובר 2018, 21:07

הייתי השבת בירושלים
ודייטש הולך להיכנס לסיבוב שני.
כל הליטאים השפויים (לא צעירים מוסתים )שדיברתי מתכוונים להצביע לו ללא פיקפוק.
ולאף אחד אין מושג למה יענקוש הלך לפילוג הזה.

המוזיקאי

נושא שלא נקרא על ידי המוזיקאי » 27 אוקטובר 2018, 21:10

כוכב כתב:הייתי השבת בירושלים
שקר וכזבב
ובפרט אחר דברי הגרי"ג והגרמ"ה שהסבירו
אתה מנסה לנחם את עצמך בדברי שקר

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 27 אוקטובר 2018, 21:12

כוכב כתב:הייתי השבת בירושלים
באמת האמיתית דגל התורה לא תפסיד הרבה עם דייטש יעלה.
ברור לכולנו שליאון יותר גרוע מדייטש.
השאלה היא מה יהיה במועצה.
אם יהיו חרדים שיתנו דגל ודייטש זה לא יפסיד לדגל כלום.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 אוקטובר 2018, 21:16

אני פה כתב:זה ברור שיהיו יותר ליטאים שיצביעו דייטש מאשר חסידים לליאון...
יש לי חבר שעובד עם שני ליטאים , שהולכים להשים דת ודייטש , שמעתי ביום שישי על מצביע ש" ס אחד שישים דייטש (אפילו תלה שלט של דייטש ) וזה רק שמעתי במקרה על הדרך .

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 אוקטובר 2018, 21:17

אני פה כתב:יש מצב שהבחירות יוכרעו בסיבוב ראשון אם תהיה הצבעה נמוכה אצל החילונים, עושה רושם שיש תרדמת בציבור שם. מה שיגרום שיספיקו קצת יותר מ80 אלף ל-40 אחוז.
אתה בטח תומך בליאון , אל תתבייש.

חוות דעת

נושא שלא נקרא על ידי חוות דעת » 27 אוקטובר 2018, 21:18

יש פה יותר מדגל ויוסי לוקח ב52 אחוז !

תמונה

חכם שלום

נושא שלא נקרא על ידי חכם שלום » 27 אוקטובר 2018, 21:22

גם אני ליטאי אבל מצביע דייטש.
זו לא בושה

חוות דעת

נושא שלא נקרא על ידי חוות דעת » 27 אוקטובר 2018, 21:27

יש גם שמועות שעץ יתמוך ביוסי ברגע האחרון

סמל אישי של משתמש
כוכב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 27 אוקטובר 2018, 21:33

1. ברוכים הבאים לחוודת דעת.
2. הסקרים שהבאת נעשו באתר כיכר השבת או בחדרי, כך שאין זה משמעות רבה.
3. תודה, ותשמיך תמיד להחכים אותנו.
4. שבוע טוב ותצביע דייטש.

משיב.
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 27 אוקטובר 2018, 21:34

חוות דעת כתב:יש פה יותר מדגל ויוסי לוקח ב52 אחוז !
כבר הביאו פה. סקר של אתר מסוים, את מי מעניין מה מצביעים שם באתר, ובכלל רוב המצביעים שם לא ירושלמים.

חוות דעת

נושא שלא נקרא על ידי חוות דעת » 27 אוקטובר 2018, 21:38

כוכב כתב:1. ברוכים הבאים לחוודת דעת.
2. הסקרים שהבאת נעשו באתר כיכר השבת או בחדרי, כך שאין זה משמעות רבה.
3. תודה, ותשמיך תמיד להחכים אותנו.
4. שבוע טוב ותצביע דייטש.
כן זה נעשה בכיכר השבת ,הם עשו את זה ע"י גוגל ,כך שא"א להצביע פעמיים ,ועכ"פ יש שם יותר מדגל ויוסי לוקח ?

חכם שלום

נושא שלא נקרא על ידי חכם שלום » 27 אוקטובר 2018, 21:43

הלם בציבור החרדי לאחר שרבים קבלו בעיצומה של השבת תקליט בקולו של משה ליאון,
רבים כבר אומרים שאת הבחירה האמיתית יעשו מאחורי הקלפי..

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 אוקטובר 2018, 21:53

אני פה כתב:חיזוק גדול ליוסי דייטש הרב יעקב שפירא ראש ישיבת מרכז הרב יוצא במכתב ברכה נלהב למען יוסי דייטש.
משמעותי ביותר , יש ציבור לא קטן שנשמע לו.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 אוקטובר 2018, 21:55

אני פה כתב:3000 קולות לפחות.
הרבה פחות , מאות קולות עד 1000קולות לא יותר , אבל פרוטה לפרוטה מצטרפת.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 27 אוקטובר 2018, 22:02

אתה בטוח שהוא עוד לא עבר את הגיל?

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 אוקטובר 2018, 22:02

אני פה כתב:מרכז הרב זו הישיבה הכי משמעותית של הציונות הדתית בירושלים. זה כח אדיר. שצריך לדעת לנצל זאת. בקרית משה והאזור יש אלפי קולות של הציבור הדתלי והחרדלי.
לכן אני כל הזמן מדבר על עבודת שטח , זה הדבר הכי חושב בעיר כמו ירושלים .

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 27 אוקטובר 2018, 22:03

אני פה כתב:גם האלפים הרבים שהיו בתמיר?
אחרי הדברים הנחרצים של גדולי ישראל בתמיר מספרם של הליטאים שתומכים בדייטש התמעט משמעותית

סמל אישי של משתמש
כוכב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 27 אוקטובר 2018, 22:04

אני פה כתב:משה גפני ומזכיר מועצת דגל נועדו בחשאי עם יוסי דייטש.
ממש חשאי...

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 אוקטובר 2018, 22:09

חויזר כתב:
אחרי הדברים הנחרצים של גדולי ישראל בתמיר מספרם של הליטאים שתומכים בדייטש התמעט משמעותית
אבל הם קיימים , בעיקר חוצניקים ומודרנים , פחות בגרעין הקשה.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 27 אוקטובר 2018, 22:10

אברהם משה כתב:
חויזר כתב:
אכן,בקרב הציבור המודרני ישנם רבים שיצביעו דייטש.
השאלה היא כמה הם מונים?

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 27 אוקטובר 2018, 22:13

אני פה כתב:
חויזר כתב:
אם יהיו 10-15 אחוז ספרדים ליטאים שמצביעים דייטש, הוא עולה לסיבוב שני.
בגלל שזה הצבעה בשני פתקים יהיו כאלו שירצו לצאת ידי שני המועצות...
לדעתי אין לו מזה כלום שהוא עולה לסיבוב שני
כי הוא עולה מול ליאון, ואז ש"ס ודגל יקרעו את עצמם עבור ליאון, והחילונים לא יתערבו בין שני מועמדים של החרדים, מקסימום הדלים שיותר יתמכו בליאון

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 אוקטובר 2018, 22:14

חויזר כתב:
אברהם משה כתב:
חויזר כתב:
אכן,בקרב הציבור המודרני ישנם רבים שיצביעו דייטש.
השאלה היא כמה הם מונים?
אין לי מושג , אבל לדעתי לא מדובר במספר שולי.

חוות דעת

נושא שלא נקרא על ידי חוות דעת » 27 אוקטובר 2018, 22:32

-תגיד שלוש פעמים "אופירה וברקוביץ".
-אופירה וברקוביץ אופירה וברקוביץ אופירה וברקוביץ.
-מי ינצח את הבחירות בירושלים?
-עופר ברקוביץ.
-לא נכון, יוסי דייטש!

סמל אישי של משתמש
שמחת החיים

נושא שלא נקרא על ידי שמחת החיים » 27 אוקטובר 2018, 23:19

למי שיש את הדרשה בבעלז על הבחירות שיביא דחוףףףףףףףףףףףףףףף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
זכור לא צריך לכתוב כל מה ששוכב בבטן אפשר גם להגיד

סמל אישי של משתמש
כוכב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 27 אוקטובר 2018, 23:29

שמחת החיים כתב:למי שיש את הדרשה בבעלז על הבחירות שיביא דחוףףףףףףףףףףףףףףף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
הכנסתי פה באשכול למעלה.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 אוקטובר 2018, 00:02

אני פה כתב:ליצמן כעת בבאבוב: מנתונים אחרונים שהגיעו לידי דייטש זוכה כבר בסיבוב ראשון...
תדייק , אמר שהוא מקווה , לפחות לגבי סיבוב ראשון.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 אוקטובר 2018, 00:08

אני פה כתב:השאלה אם זה לצורך דרבון או שאכן הגיעו סקרים חדשים.
אסור לפרסם סקרים שנערכו משבת ועד יום הבחירות , סקרים שנערכו לפני כן.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 אוקטובר 2018, 00:09

יש התגייסות גדולה מאוד של חסידות גור, וזה נראה שהם מדגישים יותר את יוסי דייטש מאשר את הרשימה של אגודה.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 28 אוקטובר 2018, 00:15

אני פה כתב:אם החסידים יפשטו בהמוניהם על שכונות חילוניות זה יכול להפחיד את החילונים ולגרום להם לא להצביע לדייטש. אולי בשכונות מסורתיות כמו מוסררה מחנה יהודה נחלאות וכדו'.
אל תדאג, הם גם יודעים מהסוד הזה...

הם עובדים די בחכמה. לפני זמן קצר ראיינתי/חקרתי את אחד הפעילים על שיטות העבודה. והאמת ממש קינאתי במסירות שלהם ובדביקות במטרה.
אנשים מבוגרים, בעלי ממון, שלא חסר להם כלום, מקדישים מזמנם היקר ולשכנע מצביעים בשיטות מגונוות. (כשרות למהדרין, באמת).

אם יצליחו מעבר למה שהציבור הרחב משער, לא אתפלא כלל. זה פרי מאמץ עבודת נמלים.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 אוקטובר 2018, 00:15

צודק לגמרי , צריך בזה הרבה הכנה והדרכה לפני .

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 אוקטובר 2018, 00:16

אני פה כתב:אם החסידים יפשטו בהמוניהם על שכונות חילוניות זה יכול להפחיד את החילונים ולגרום להם לא להצביע לדייטש. אולי בשכונות מסורתיות כמו מוסררה מחנה יהודה נחלאות וכדו'.
אז תשכנע את הליטאים שיפשטו בהמוניהם על הרחובות וכך יתליחו למנוע מהחרדי לכהן בראשות העיר, וע"י זה למנוע חילול השם ולקדש שם שמים ברבים...
א.
ב.

פרי העץ

נושא שלא נקרא על ידי פרי העץ » 28 אוקטובר 2018, 00:27

אחרי 2 מערכות בחירות שדגל נבגדו ע"י שותפיהם ואחרים שבחרו ראש עיר ע"פ אינטרס אישי ונגד האינטרס החרדי, וכתוצאה מכך כל השכונות המעורבות בירושלים סבלו מכך באופן ישיר, הן באי הקצאת שטחים למוסדות, בהריסת בתי כנסת, ובקושי בהוצאת רשיונות וכו' יש לחץ עצום מצד הציבור לא לתת לדבר הזה לקרוא שוב, ודגל החליטה שלא תתן שוב את לחייה לסחטנות מצד בודדים, והחליטה מה שהחליטה בסיבוב א', ותחליט ברגע המתאים במי לתמוך בסיבוב ב'.

המאבק האגודאי כביכול של תמיכה ב"מועמד החרדי" בסיבוב א' (שנשכח באופן תמוה ב-2 מערכות בחירות האחרונות ע"י קהילות גור ובעלז) באה בכדי לתת לאלקין את הכוח על מנת לגזול קולות מליאון, רמז די ברור קבלנו מכך בנאום הבלזאי של הלברשטם, ובהסתודדות של אלקין עם הרה"צ מבלז.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 אוקטובר 2018, 00:42

פרי העץ כתב:אחרי 2 מערכות בחירות שדגל נבגדו ע"י שותפיהם ואחרים שבחרו ראש עיר ע"פ אינטרס אישי ונגד האינטרס החרדי, וכתוצאה מכך כל השכונות המעורבות בירושלים סבלו מכך באופן ישיר, הן באי הקצאת שטחים למוסדות, בהריסת בתי כנסת, ובקושי בהוצאת רשיונות וכו' יש לחץ עצום מצד הציבור לא לתת לדבר הזה לקרוא שוב, ודגל החליטה שלא תתן שוב את לחייה לסחטנות מצד בודדים, והחליטה מה שהחליטה בסיבוב א', ותחליט ברגע המתאים במי לתמוך בסיבוב ב'.

המאבק האגודאי כביכול של תמיכה ב"מועמד החרדי" בסיבוב א' (שנשכח באופן תמוה ב-2 מערכות בחירות האחרונות ע"י קהילות גור ובעלז) באה בכדי לתת לאלקין את הכוח על מנת לגזול קולות מליאון, רמז די ברור קבלנו מכך בנאום הבלזאי של הלברשטם, ובהסתודדות של אלקין עם הרה"צ מבלז.
שלום וברכה לפרי העץ.
דבריך משוללי יסוד.
1. בתי כנסיות לא נהרסו, קושי בהקצאות ובהוצרת רשיונות לו היה, קשורה אך ורק לכך שנצידי דגל לא הסכילו להחבר לראש העיר ולקבל ממנו את מה שצריך.
2. יבוא התמיכה של דגל במועמד חילוני ותעיד גם על הכוונות בפילוג במועצה שאין רצונם אלא לדפוק את החסידים.
3. לא מבין איך נשכח העיקרון של המעומד החרדי ע"י בעלזא ב2 הבחירות האחרונות, לעיות זכרוני גור היו היחידים שהתנגדו לפרוש, בעלזא תמכו בו.
4. בבחירות האחרונות לא נשכחה העיקרון של התמיכה במועמד החרדי, לא תמכנו בו כי לא רצינו לתמוך במועמד שמייצג את הבוז להרב שטיינמן וכדו', אפילו ששאר המועמדים היו חילונים.
5. הרה"צ מבעלז לא הסתודד עם אלקין, רק אלקין איחל מז"ט ותו לא, שמעתי מעד ראיה שלא היה שום איזכור של בחירות ואפי' לא ברכה להצלחה או משהו דומה.
6. דגל לעומת זאת אפי' לא מסתירים זאת, ובוחרים בגלוי במועמד שאינו חרדי ללא שום הסבר מה לא טוב ביוסי דייטש.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
שמחת החיים

נושא שלא נקרא על ידי שמחת החיים » 28 אוקטובר 2018, 01:46

כוכב כתב:מתוק מדבש מצווה לפרסם !
דברים חריפים שנאמרו בכנס הבחירות של חסידי בעלזא למען הבחירות בירושלים

יצא פרסום השבוע מאחד הרבנים של דגל התורה שבגלל שאגודה עשו הסכם עודפים עם חלק מהחרדלי"ם, כי הרב מבריסק זצ"ל אסר לעשות איתם הסכמים עם המזרחי, אינני יודע אם זה נכון אולי כן, אבל לנו, אין לנו אלא דברי בן עמרם, כי הכרוז לתמיכה באגודת ישראל הראשון שהרבי מבעלזא זצוק"ל ניסח אותו לבד, וחתם עליו, ואחריו חתם מרן הבית ישראל מגור זצ"ל, ואחר כך כל הרבנים באר"י חתמו עליו.
זה היה בבחירות שאגודת ישראל הלכה עם המזרחי באותה רשימה, ולא עשו בלוק טכני או הסכם עודפים, אלא רצו ברשימה אחת עם המזרחי, ולכן כל אחד יודע שהיו וויכוחים בין גדולי ישראל, אבל מה שנוגע לנו זה הפסק ההוא שחתמו עליו כל הצדיקים בזמנו.
גפני (ח"כ משה גפני) אמר בשבוע שעבר, דבר נורא שההסכם שהיה בזמנו על ה60-40 של כ"ק האדמו"ר מגור הפני מנחם, עם הראש ישיבה הרב שך זצ"ל, 40% לדגל ו60% לאגודה 'אני ורביץ לא היינו מסכימים להסכם הזה'. אני עומד כאן כעד זומם ואומר להם עמנו הייתם, אני הייתי כשייסדו את דגל התורה, אני הייתי בין המייסדים של דגל התורה אל תמכרו לי לוקשים.
אני אספר לכם בדיוק מה היה, בלילה אחרי שספרו את הקולות אחרי הבחירות היה לאגודה חמש מנדטים ולדגל היה מנדט אחד, זה התנדנד כל הלילה ניסו להביא קולות מש"ס בעודפים, ומחוק באדר עופר, המנדט השני היה בנוי על אלפי קולות של חסידי בעלזא, והיה בנוי גם מהספרדים בני התורה, כי הרי הרב שך הקים את ש"ס והוא היה בספק שגם מנדט אחד הם לא יקבלו. וביקש שהם יצביעו לדגל התורה
אני הייתי שם, בבוקר זה היה יום שישי בבוקר כשפירסמו שיש לדגל התורה שני מנדטים, רביץ התקשר אלי והזמין אותי אליו לבית וגן יחד עם הרב ישראל אייכלר, ואמר לי הראש ישיבה יושב בביתו בדמעות שליש וכל מי שמספר לו שיש שני מנדטים הוא לא מאמין להם ואמר להם שרק אם הבעלזערס', יבואו ויספרו שנכנסו שנים הוא יאמין להם.
הוא שילם לנו מונית ספיישל, נכנסנו לראש ישיבה בבני ברק כפי שתיארו כאן, הוא ישב בפינת החדר ובדמעות שליש הוא בכה, ואמרנו לו שיש שניים וזה הישג יפה מאוד.
ואז הוא אמר לנו, (הרב שך זצ"ל) ר' מעכיל אתה לא מבין - כשבן אדם משחק קלפים והוא מאבד 100 דולר אז הוא אדם מופקר. מה הוא איבד 100 דולר. אבל כשבנאדם לוקח את כל ממונו ומשחק ומהמר בקלפים, אז הוא משוגינער, אז הוא צעק ובכה, אני משוגע. אני העמדתי את כל כבוד התורה בסכנה, מה עשיתי.!!!
אז שלא יבוא למכור לנו גפני סיפורים, שהוא ורביץ היו יכולים לעשות הסכם יותר טוב. זה לא בגלל שהוא יגיד שהרבי מגור היה סוחר פולני, ולכן הוא עשה הסכם על 60/40. הוא רצה לעשות הסכם שלום בארץ ישראל כדי שלא יהיה מחלוקת. והוא ידע שהוא נותן לדגל התורה יותר ממה שמגיע להם אבל הוא רצה שהם ייצאו בכבוד ושיהיה שלום ושלווה ולא יהיו יותר מחלוקות, זוהי האמת הנקיה, וכל מי שיבוא לספר דברים אחרים הוא שקרן, ואני עומד כעד זומם ואומר לו עמנו הייתם, אני יודע את האמת!
מענין לענין באותו ענין, אמר השבוע חבר הכנסת אורי מקלב, שמי שאין לו הכרת טוב והוא כפוי טובה אין לו סייעתא דשמיא.
יפה מאוד!, כשהקימו את דגל התורה, אני הלוויתי לראש ישיבה (הרב שך) והרב מנחם לייזר מוזס הוא עד לכך – הלווינו מיליון וחצי ₪. כדי להביא להרב שך שהוא יוכל להקים את המפלגה, חוץ ממה שעזרנו לו, וגם רצינו להוריד את המחלוקת בין חסידים למתנגדים, הרב שך רצה שהראשון יהיה אברהם רביץ ואני יהיה הנציג השני, נכנסתי לרבי מבעלזא, והוא אמר לנו שהוא רוצה שנהיה מקום שלישי ולא שני – שזה לא ריאלי, ושנית שהוא רוצה שישראל אייכלר יהיה חבר כנסת ולא אני. חזרתי להרב שך והעברתי לו את התשובה של הרבי, זה לא מצא חן בעיניו, והוא ניסה לשלוח שליח שהרבי יחזור בו מההחלטה. מה שכן, בטלן לא הייתי וביקשתי ממנו של אצא ניזוק מהעסקה, ולכן ביקשתי שבעיריות נקבל את המקום שלנו מדגל התורה, והוא הבטיח ואמר 'מגיע לכם'.
עד היום המקום שלנו נמצא מטעם דגל התורה בבני ברק, והרב ישראל משה פרידמן יושב שם. בירושלים קיבלנו לעשר שנים את המקום של ר' מרדכי פרסטר, ואחר כך הרב פיינר ז"ל היה 15 שנה, אבדלחט"א כשאני הגעתי הם אמרו ההסכם של הרב שך כבר לא קיים, אמרתי להרב אייכלר שאני קיבלתי אבנים ובליסטראות, במשך שנים, הלוויתי כספים למפלגה הזו ורק לפני שמונה שנים הם סיימו להחזיר לי, אני וויתרתי על המקום (השני שהרב שך הציע) שלנו, ואחרת משה גפני לעולם לא היה אמור להיות חבר כנסת, אמרתי לו אני רוצה להיכנס איתך למשה גפני ולהסתכל לו בעיניים, ולשמוע שהוא אומר לי שהוא לא נותן לי להיות על המקום של דגל, הלכתי אליו, והוא אמר לי שאין לו זמן לפגוש אותי... איך אמר מקלב כשאתה כפוי טובה אין סייעתא דשמיא...
ההסכם הזה, שהפני מנחם זצ"ל עשה עם הרב שך זצ"ל וזה עשה שלום בכלל ישראל, זה החזיק מעמד עד הבחירות האלו, הפעם הזאת הסט"א נכנס כאן בכח, לא יודע מה קורה כאן, נכנס כאן שיגעון להכניס את אגו"י ודגה"ת בכח למחלוקת, מה שרק רצינו לעשות לא הצלחנו. כשראש העיר ברקת אמר שהוא יותר לא רץ לראשות העיריה, בדקנו את הרשימות וראינו שהיהדות החרדית גדלה ברמה כזאת שאם הולכים ביחד ניתן באחדות מלאה להביא לבחירת ראש עיר חרדי, יחד עם 15 אף קולות מבחוץ, שלזה יכלו במימון בחירות של 10 מיליון ₪ להביא תכנון עם מומחים כדי להביא לבחירת ראש עיר ולהביא קהלים נוספים מבחוץ, חילוניים, מסורתיים ודת"ל, כי אין צורך בפרסום פנימי ושכנוע של החרדים. כל אחד אחר עמד במרחק של 70 אלף קולות מהכיסא לראשות ואנחנו היינו במרחק של 15 אלף קולות.
הם לא הגיעו ואמרו שיש להם בעיה אידאולוגית עם יוסי דייטש, הרבי מבעלזא שליט"א הלך לשאול כמה דיינים כולל את הגאון ר' שמאי גרוס, אם יש בעיה כזו, ואמרו שאין בעיה והרי אנחנו הלכנו בזמנו עם ר' מאיר פרוש וגם עם ר' אורי לופוליאנסקי ולדגל התורה לא יכולה להיות טענה על כך, כי הרי הרב אלישיב פוסק הדור זצ"ל תמך בו. ואז הם הגיעו שנביא הוכחות בטוחות שיוסי דייטש הוא המוביל. הם הגיעו אחרי הרבה סקרים להוכחה שהוא המועמד. והם הגיעו למו"מ, אני לא מבין מה עלי לשלם שלדגל התורה יהיה ראש עיר חרדי. חמש שנים הם סבלו מראש העיר וכל פעם כתבו בעיתון זה או אחר מה הם עשו, הם משוגעים, יש לכם ראש עיר חרדי שיתן לכם כל מה שסבלתם מראש העיר הנוכחי מה צריך מו"מ תרוצו על זה.
יוסי דייטש חזר אלינו עם הדרישות שלהם, מה הם רוצים בעבור תמיכה בראש העיר, - אתם יודעים – כשבאים לבקש דברים, כשלא רוצים לעזוב שידוך הם הציבו תנאים כדי שכל חסידות מאגודת ישראל תיפגע מההסכם היה ברור להם שעם כזה סט של בקשות אנחנו נאמר להם לא.
והם דרשו שגור תוותר על סגן ראש העיר, בעלזא שיש עבורם הכרת הטוב שהם יזוזו בעוד מקום. אח כך ניקח את הנציג של ליובאוויטש ונזיז אותו עוד שני מקומות, והרי יעקב הלפרין הוא אחד מהחשובים בעסקנים בירושלים עם כל הברען החבד"י, אבל אצלם זה הרי מובן לצאת נגד חב"ד כמו שזה יהיה כתוב על עשרת הדיברות. וזה היה נראה בשמים. והם היו בטוחים שאנחנו נתנגד, ועם כל זה וויתרנו על הכל, ליצמן וויתר, אני וויתרתי, הלפרין וויתר הוא אמר שהוא לא יהיה הגורם שימנע ראש עיר חרדי, חזר אליהם יוסי דייטש עם תשובות, והם כל עשרת ימי תשובה סחבו את הזמן, אנחנו כבר בערב יום כיפור, ושעה לפני יום כיפור הם שלחו שליח שאתמול הם כבר חתמו עם משה ליאון.
הם הוליכו את כולם שולל, עבדו על אנשים במהלך המו"מ. ומה הפחד שלהם, שחלילה וחס החסידים ייבחרו שאגודת ישראל חלילה תחזור להיבנות שוב מחדש, הם לא מסכימים חלילה וחס, שחסיד יהיה ראש עיר. אתם לא מבינים איך הם אומרים את המילה הזו חסידים, זה נראה כאילו הם מקללים. לזה לא ניתן להסכים.
לעשות רצונך אלוקי חפצתי- הם רוצים לעשות רצון הבורא, אבל תורתך בתוך מעי – כבוד התורה לא נותן לנו....
אז חטפנו מכה, והחלטנו שנלך במועצת העיר ביחד, מילא לראשות העיר כל אחד יילך לבד. הגיע הרבי מוויז'ניץ וויתר על המקום שלו ושנלך ביחד חמש וחמש, היום הם 3 מול חמש. ואז הם רצו שאנחנו לא רק שניתן רק שנוכיח שמגיע להם. בלי הסכם שכל אחד מותר אלא לעמוד על בזיון.
שרפו כאן מיליוני שקלים, סתם שנאת חינם, בכל דבר תמיד חילקנו את הכל חצי חצי, היה להם חצי מהוועדות, וגם בתקציבים, ואני לא זוכר שפעם הצבענו אחרת מהם, ורק במועצה היה לנו יותר וזה לא משנה הרבה בהצבעות.
והמועמד שלהם הקודש קדשים שהם שיכנעו את הרבנים שלהם שהוא משה ליאון תמיד הלך עם החרדים והצביע איתם בכל הצבעה, וזה שקר וכזב, הוא אדם נחמד אני אוהב אותו, אבל זה שקר וכזב הוא אף פעם לא הגיע להצביע איתנו ומקסימום הוא נמנע, היו לו יועצים ליטאיים שייעצו לו להימנע כדי שביום פקודה הוא ירוץ לראשות העיר וככה הוא יוכל להביא קולות של חילוניים. כל פעם הוא עומד בעוד תחנה ועוד תחנה ואומר אכלתי ואוכל עוד. יש שוק מחנה יהודה שהוא לא רחוק מהישיבה הקדושה שלנו זה נהיה רח"ל כמו השווקים ברומי הרבי שליט"א רוצה לברוח מהמקום הזה, ואז הם רצו לשתות עם הבליינים בירה, זה טוב להם, אבל ראש עיר חרדי לא טוב להם.
הרבי שליט"א ביקש ממני לפני שנים רבות שאני ימתין לו אחרי שהוא נסע לאיזה שבע ברכות של איזה עסקן וכשהוא חזר הוא סיפר לי שכשהוא היה גר בבני ברק, הסבא האמרי חיים מויז'ניץ זצ"ל, אמר לו שיעמוד בחדר כשהוא מקבל קהל, ונכנסו אליו זוג, והגישו קוויטל לרבי, הוא כבר לא שמע כל כך טוב והוא לא הבין מה הם רוצים, הם נכנסו לקראת יום הולדת של הבן שלהם שהיה בן זקונים בן 17, והוא ברך אותם שהם יזכו שייוולד להם ילד, זה היה נראה לרבי שליט"א מוזר, הוא צבט את עצמו, הם היו מבוגרים, ותוך שנה נולד להם ילד, והילד הזה שנולד אז התחתן באותו שבוע וההורים בקשו מהרבי שליט"א שמכיוון שהוא היה באותו מעמד אם הוא יסכים להשתתף בשבע ברכות והוא נסע אכן להשתתף, והרבי אמר לי אז ' למדתי אז שהקב"ה חס על כבודם של צדיקים'.
צדיקי הדוק יצאו וחתמו שיוסי דייטש יהיה ראש העיר ושלאגודה תהיה הצלחה במועצה, תזכרו הקב"ה חס על כבודם של צדיקים..
אתה יכול להביא קישון לאתר של זה או להעלות קובץ שמע
זכור לא צריך לכתוב כל מה ששוכב בבטן אפשר גם להגיד

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 אוקטובר 2018, 08:34

סקר מכון שילוב מיום חמישי האחרון חושף כי רוב התושבים החרדים בירושלים מעדיפים את יוסי דייטש כראש עיריית ירושלים על פני משה ליאון - מועמדם של תנועת ש"ס ו'דגל התורה'.
הסקר, שעסק במגוון שאלות שאינן פוליטיות, בחן את התפלגות הנשאלים גם על פי הסוגיה הבוערת במירוץ לראשות עיריית ירושלים.
הסקר שנערך בקרב 600 נשאלים חרדים בירושלים, הציג את השאלה הבאה: במידה ובבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים יתמודדו רק יוסי דייטש ומשה ליאון, למי לדעתך תצביע?

מתברר כי 41 אחוזים בחרו ביוסי דייטש ואילו 38 אחוזים במשה ליאון. במירוץ מרובע בו מתמודדים גם אלקין וברקוביץ זוכה זאב אלקין ל-3 אחוז מהקולות, ועופר ברקוביץ לאחוז אחד.
נתון נוסף, היכול ללמד עד כמה המירוץ בין דייטש לליאון צמוד ויכול להתהפך על חודם של אלפי קולות, הוא מספר המצביעים שהם עדיין קול צף.
למרות שברור וידוע אילו מפלגות תומכות באיזה מבין המועמדים השונים - 16 אחוז מבני הציבור החרדי עדיין נחשבים 'קול צף' ולא החליטו במי לתמוך, מה שמלמד כי קמפיין טוב של אחד המועמדים יכול להטות אליו ברגע האחרון, כ-17,500 אלף קול.
גורם במטה של יוסי דייטש אומר כי "בינתיים על פי הסחף של הימים האחרונים בשטח, נראה שלדייטש שזוכה לאהדה ואהבת הקהל בשל הופעותיו המפתיעות בקרב חילונים, הסיכוי הטוב יותר לזכות".
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
RUSHL
נתן תודה: 40 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי RUSHL » 28 אוקטובר 2018, 09:12

שמחת החיים כתב:
כוכב כתב:מתוק מדבש מצווה לפרסם !
דברים חריפים שנאמרו בכנס הבחירות של חסידי בעלזא למען הבחירות בירושלים

יצא פרסום השבוע מאחד הרבנים של דגל התורה שבגלל שאגודה עשו הסכם עודפים עם חלק מהחרדלי"ם, כי הרב מבריסק זצ"ל אסר לעשות איתם הסכמים עם המזרחי, אינני יודע אם זה נכון אולי כן, אבל לנו, אין לנו אלא דברי בן עמרם, כי הכרוז לתמיכה באגודת ישראל הראשון שהרבי מבעלזא זצוק"ל ניסח אותו לבד, וחתם עליו, ואחריו חתם מרן הבית ישראל מגור זצ"ל, ואחר כך כל הרבנים באר"י חתמו עליו.
זה היה בבחירות שאגודת ישראל הלכה עם המזרחי באותה רשימה, ולא עשו בלוק טכני או הסכם עודפים, אלא רצו ברשימה אחת עם המזרחי, ולכן כל אחד יודע שהיו וויכוחים בין גדולי ישראל, אבל מה שנוגע לנו זה הפסק ההוא שחתמו עליו כל הצדיקים בזמנו.
גפני (ח"כ משה גפני) אמר בשבוע שעבר, דבר נורא שההסכם שהיה בזמנו על ה60-40 של כ"ק האדמו"ר מגור הפני מנחם, עם הראש ישיבה הרב שך זצ"ל, 40% לדגל ו60% לאגודה 'אני ורביץ לא היינו מסכימים להסכם הזה'. אני עומד כאן כעד זומם ואומר להם עמנו הייתם, אני הייתי כשייסדו את דגל התורה, אני הייתי בין המייסדים של דגל התורה אל תמכרו לי לוקשים.
אני אספר לכם בדיוק מה היה, בלילה אחרי שספרו את הקולות אחרי הבחירות היה לאגודה חמש מנדטים ולדגל היה מנדט אחד, זה התנדנד כל הלילה ניסו להביא קולות מש"ס בעודפים, ומחוק באדר עופר, המנדט השני היה בנוי על אלפי קולות של חסידי בעלזא, והיה בנוי גם מהספרדים בני התורה, כי הרי הרב שך הקים את ש"ס והוא היה בספק שגם מנדט אחד הם לא יקבלו. וביקש שהם יצביעו לדגל התורה
אני הייתי שם, בבוקר זה היה יום שישי בבוקר כשפירסמו שיש לדגל התורה שני מנדטים, רביץ התקשר אלי והזמין אותי אליו לבית וגן יחד עם הרב ישראל אייכלר, ואמר לי הראש ישיבה יושב בביתו בדמעות שליש וכל מי שמספר לו שיש שני מנדטים הוא לא מאמין להם ואמר להם שרק אם הבעלזערס', יבואו ויספרו שנכנסו שנים הוא יאמין להם.
הוא שילם לנו מונית ספיישל, נכנסנו לראש ישיבה בבני ברק כפי שתיארו כאן, הוא ישב בפינת החדר ובדמעות שליש הוא בכה, ואמרנו לו שיש שניים וזה הישג יפה מאוד.
ואז הוא אמר לנו, (הרב שך זצ"ל) ר' מעכיל אתה לא מבין - כשבן אדם משחק קלפים והוא מאבד 100 דולר אז הוא אדם מופקר. מה הוא איבד 100 דולר. אבל כשבנאדם לוקח את כל ממונו ומשחק ומהמר בקלפים, אז הוא משוגינער, אז הוא צעק ובכה, אני משוגע. אני העמדתי את כל כבוד התורה בסכנה, מה עשיתי.!!!
אז שלא יבוא למכור לנו גפני סיפורים, שהוא ורביץ היו יכולים לעשות הסכם יותר טוב. זה לא בגלל שהוא יגיד שהרבי מגור היה סוחר פולני, ולכן הוא עשה הסכם על 60/40. הוא רצה לעשות הסכם שלום בארץ ישראל כדי שלא יהיה מחלוקת. והוא ידע שהוא נותן לדגל התורה יותר ממה שמגיע להם אבל הוא רצה שהם ייצאו בכבוד ושיהיה שלום ושלווה ולא יהיו יותר מחלוקות, זוהי האמת הנקיה, וכל מי שיבוא לספר דברים אחרים הוא שקרן, ואני עומד כעד זומם ואומר לו עמנו הייתם, אני יודע את האמת!
מענין לענין באותו ענין, אמר השבוע חבר הכנסת אורי מקלב, שמי שאין לו הכרת טוב והוא כפוי טובה אין לו סייעתא דשמיא.
יפה מאוד!, כשהקימו את דגל התורה, אני הלוויתי לראש ישיבה (הרב שך) והרב מנחם לייזר מוזס הוא עד לכך – הלווינו מיליון וחצי ₪. כדי להביא להרב שך שהוא יוכל להקים את המפלגה, חוץ ממה שעזרנו לו, וגם רצינו להוריד את המחלוקת בין חסידים למתנגדים, הרב שך רצה שהראשון יהיה אברהם רביץ ואני יהיה הנציג השני, נכנסתי לרבי מבעלזא, והוא אמר לנו שהוא רוצה שנהיה מקום שלישי ולא שני – שזה לא ריאלי, ושנית שהוא רוצה שישראל אייכלר יהיה חבר כנסת ולא אני. חזרתי להרב שך והעברתי לו את התשובה של הרבי, זה לא מצא חן בעיניו, והוא ניסה לשלוח שליח שהרבי יחזור בו מההחלטה. מה שכן, בטלן לא הייתי וביקשתי ממנו של אצא ניזוק מהעסקה, ולכן ביקשתי שבעיריות נקבל את המקום שלנו מדגל התורה, והוא הבטיח ואמר 'מגיע לכם'.
עד היום המקום שלנו נמצא מטעם דגל התורה בבני ברק, והרב ישראל משה פרידמן יושב שם. בירושלים קיבלנו לעשר שנים את המקום של ר' מרדכי פרסטר, ואחר כך הרב פיינר ז"ל היה 15 שנה, אבדלחט"א כשאני הגעתי הם אמרו ההסכם של הרב שך כבר לא קיים, אמרתי להרב אייכלר שאני קיבלתי אבנים ובליסטראות, במשך שנים, הלוויתי כספים למפלגה הזו ורק לפני שמונה שנים הם סיימו להחזיר לי, אני וויתרתי על המקום (השני שהרב שך הציע) שלנו, ואחרת משה גפני לעולם לא היה אמור להיות חבר כנסת, אמרתי לו אני רוצה להיכנס איתך למשה גפני ולהסתכל לו בעיניים, ולשמוע שהוא אומר לי שהוא לא נותן לי להיות על המקום של דגל, הלכתי אליו, והוא אמר לי שאין לו זמן לפגוש אותי... איך אמר מקלב כשאתה כפוי טובה אין סייעתא דשמיא...
ההסכם הזה, שהפני מנחם זצ"ל עשה עם הרב שך זצ"ל וזה עשה שלום בכלל ישראל, זה החזיק מעמד עד הבחירות האלו, הפעם הזאת הסט"א נכנס כאן בכח, לא יודע מה קורה כאן, נכנס כאן שיגעון להכניס את אגו"י ודגה"ת בכח למחלוקת, מה שרק רצינו לעשות לא הצלחנו. כשראש העיר ברקת אמר שהוא יותר לא רץ לראשות העיריה, בדקנו את הרשימות וראינו שהיהדות החרדית גדלה ברמה כזאת שאם הולכים ביחד ניתן באחדות מלאה להביא לבחירת ראש עיר חרדי, יחד עם 15 אף קולות מבחוץ, שלזה יכלו במימון בחירות של 10 מיליון ₪ להביא תכנון עם מומחים כדי להביא לבחירת ראש עיר ולהביא קהלים נוספים מבחוץ, חילוניים, מסורתיים ודת"ל, כי אין צורך בפרסום פנימי ושכנוע של החרדים. כל אחד אחר עמד במרחק של 70 אלף קולות מהכיסא לראשות ואנחנו היינו במרחק של 15 אלף קולות.
הם לא הגיעו ואמרו שיש להם בעיה אידאולוגית עם יוסי דייטש, הרבי מבעלזא שליט"א הלך לשאול כמה דיינים כולל את הגאון ר' שמאי גרוס, אם יש בעיה כזו, ואמרו שאין בעיה והרי אנחנו הלכנו בזמנו עם ר' מאיר פרוש וגם עם ר' אורי לופוליאנסקי ולדגל התורה לא יכולה להיות טענה על כך, כי הרי הרב אלישיב פוסק הדור זצ"ל תמך בו. ואז הם הגיעו שנביא הוכחות בטוחות שיוסי דייטש הוא המוביל. הם הגיעו אחרי הרבה סקרים להוכחה שהוא המועמד. והם הגיעו למו"מ, אני לא מבין מה עלי לשלם שלדגל התורה יהיה ראש עיר חרדי. חמש שנים הם סבלו מראש העיר וכל פעם כתבו בעיתון זה או אחר מה הם עשו, הם משוגעים, יש לכם ראש עיר חרדי שיתן לכם כל מה שסבלתם מראש העיר הנוכחי מה צריך מו"מ תרוצו על זה.
יוסי דייטש חזר אלינו עם הדרישות שלהם, מה הם רוצים בעבור תמיכה בראש העיר, - אתם יודעים – כשבאים לבקש דברים, כשלא רוצים לעזוב שידוך הם הציבו תנאים כדי שכל חסידות מאגודת ישראל תיפגע מההסכם היה ברור להם שעם כזה סט של בקשות אנחנו נאמר להם לא.
והם דרשו שגור תוותר על סגן ראש העיר, בעלזא שיש עבורם הכרת הטוב שהם יזוזו בעוד מקום. אח כך ניקח את הנציג של ליובאוויטש ונזיז אותו עוד שני מקומות, והרי יעקב הלפרין הוא אחד מהחשובים בעסקנים בירושלים עם כל הברען החבד"י, אבל אצלם זה הרי מובן לצאת נגד חב"ד כמו שזה יהיה כתוב על עשרת הדיברות. וזה היה נראה בשמים. והם היו בטוחים שאנחנו נתנגד, ועם כל זה וויתרנו על הכל, ליצמן וויתר, אני וויתרתי, הלפרין וויתר הוא אמר שהוא לא יהיה הגורם שימנע ראש עיר חרדי, חזר אליהם יוסי דייטש עם תשובות, והם כל עשרת ימי תשובה סחבו את הזמן, אנחנו כבר בערב יום כיפור, ושעה לפני יום כיפור הם שלחו שליח שאתמול הם כבר חתמו עם משה ליאון.
הם הוליכו את כולם שולל, עבדו על אנשים במהלך המו"מ. ומה הפחד שלהם, שחלילה וחס החסידים ייבחרו שאגודת ישראל חלילה תחזור להיבנות שוב מחדש, הם לא מסכימים חלילה וחס, שחסיד יהיה ראש עיר. אתם לא מבינים איך הם אומרים את המילה הזו חסידים, זה נראה כאילו הם מקללים. לזה לא ניתן להסכים.
לעשות רצונך אלוקי חפצתי- הם רוצים לעשות רצון הבורא, אבל תורתך בתוך מעי – כבוד התורה לא נותן לנו....
אז חטפנו מכה, והחלטנו שנלך במועצת העיר ביחד, מילא לראשות העיר כל אחד יילך לבד. הגיע הרבי מוויז'ניץ וויתר על המקום שלו ושנלך ביחד חמש וחמש, היום הם 3 מול חמש. ואז הם רצו שאנחנו לא רק שניתן רק שנוכיח שמגיע להם. בלי הסכם שכל אחד מותר אלא לעמוד על בזיון.
שרפו כאן מיליוני שקלים, סתם שנאת חינם, בכל דבר תמיד חילקנו את הכל חצי חצי, היה להם חצי מהוועדות, וגם בתקציבים, ואני לא זוכר שפעם הצבענו אחרת מהם, ורק במועצה היה לנו יותר וזה לא משנה הרבה בהצבעות.
והמועמד שלהם הקודש קדשים שהם שיכנעו את הרבנים שלהם שהוא משה ליאון תמיד הלך עם החרדים והצביע איתם בכל הצבעה, וזה שקר וכזב, הוא אדם נחמד אני אוהב אותו, אבל זה שקר וכזב הוא אף פעם לא הגיע להצביע איתנו ומקסימום הוא נמנע, היו לו יועצים ליטאיים שייעצו לו להימנע כדי שביום פקודה הוא ירוץ לראשות העיר וככה הוא יוכל להביא קולות של חילוניים. כל פעם הוא עומד בעוד תחנה ועוד תחנה ואומר אכלתי ואוכל עוד. יש שוק מחנה יהודה שהוא לא רחוק מהישיבה הקדושה שלנו זה נהיה רח"ל כמו השווקים ברומי הרבי שליט"א רוצה לברוח מהמקום הזה, ואז הם רצו לשתות עם הבליינים בירה, זה טוב להם, אבל ראש עיר חרדי לא טוב להם.
הרבי שליט"א ביקש ממני לפני שנים רבות שאני ימתין לו אחרי שהוא נסע לאיזה שבע ברכות של איזה עסקן וכשהוא חזר הוא סיפר לי שכשהוא היה גר בבני ברק, הסבא האמרי חיים מויז'ניץ זצ"ל, אמר לו שיעמוד בחדר כשהוא מקבל קהל, ונכנסו אליו זוג, והגישו קוויטל לרבי, הוא כבר לא שמע כל כך טוב והוא לא הבין מה הם רוצים, הם נכנסו לקראת יום הולדת של הבן שלהם שהיה בן זקונים בן 17, והוא ברך אותם שהם יזכו שייוולד להם ילד, זה היה נראה לרבי שליט"א מוזר, הוא צבט את עצמו, הם היו מבוגרים, ותוך שנה נולד להם ילד, והילד הזה שנולד אז התחתן באותו שבוע וההורים בקשו מהרבי שליט"א שמכיוון שהוא היה באותו מעמד אם הוא יסכים להשתתף בשבע ברכות והוא נסע אכן להשתתף, והרבי אמר לי אז ' למדתי אז שהקב"ה חס על כבודם של צדיקים'.
צדיקי הדוק יצאו וחתמו שיוסי דייטש יהיה ראש העיר ושלאגודה תהיה הצלחה במועצה, תזכרו הקב"ה חס על כבודם של צדיקים..
אתה יכול להביא קישון לאתר של זה או להעלות קובץ שמע

https://chl.co.il/viewtopic.php?f=1&t=14187
אם אתה לא מנסה להבין בן אדם מקרוב אל תשפוט אותו מרחוק

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
נתן תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 28 אוקטובר 2018, 10:04

חסידי כתב:
ליטאי כתב:
ירושלים של מעלה כתב:פיצוץ בפאנל • יוסי דייטש נטש, הקהל ביקש שיחזור
22:38 ט״ו במרחשון תשע״ט 24.10.2018 בנצי לייזרוביץ
הפאנלים שלא מפסיקים בירושלים, לא תמיד מתחילים בצורה טובה. אבל בזכות דייטש זה המשיך בצורה שונה

פאנל המתקיים כעת ב"גולה" הידרדר לחילופי צעקות, האשמות והטחות קשות של ברקוביץ בפני אלקין. הקהל לא הפסיק לקרוא קריאות בגנאי המועמדים, בעיקר בין תומכי אלקין וברקוביץ.

האירוע נרגע רק אחר שיוסי דייטש הודיע שהוא לא מסכים לקחת חלק באירוע שאינו מתורבת, ירד מהבמה והחל לצאת מהמקום. עשרות מהנוכחים ביקשו ממנו לשוב ולתת צ'אנס נוסף. ואכן, דייטש חזר לשבת וכעת הפאנל מתנהל כסדרו.

יש למישהוא את הסרטון ויכול לעלות
יש בכיכר
https://www.kikar.co.il/294591.html
כל הכבוד לדייטש, מי שיעלה לטובת החסומים יזכה לברכת ליצמן ודייטש.
https://ladaat.co/wp-content/uploads/20 ... .25.17.mp4
https://ladaat.co/archives/12483
תודה רבה רבה

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 28 אוקטובר 2018, 10:05

איך אמר לי ליטאי ביום חמישי בלילה
השתכנתי להצביע ד"ת
ליאון ממש לא

גמל שלמה

נושא שלא נקרא על ידי גמל שלמה » 28 אוקטובר 2018, 10:39

אני פה כתב:לא מבין, הוא שומע לקול רבותיו רק מה שמשכנע אותו?
יש הרבה ליטאים שאומרים כך, ויצביעו ליוסי דייטש גם אם למפלגה ישימו דת
ולשאלתך, מדובר בליטאים שנשמעים לדעת רבותיהם, אבל המצב האבסורדי אליו הוביל ינקוש במערכת הבחירות הזו, גרם לרבים להבין שליאון זה ממש לא הוראת רבותיהם.

פרי העץ

נושא שלא נקרא על ידי פרי העץ » 28 אוקטובר 2018, 10:42

1010 כתב:
פרי העץ כתב:אחרי 2 מערכות בחירות שדגל נבגדו ע"י שותפיהם ואחרים שבחרו ראש עיר ע"פ אינטרס אישי ונגד האינטרס החרדי, וכתוצאה מכך כל השכונות המעורבות בירושלים סבלו מכך באופן ישיר, הן באי הקצאת שטחים למוסדות, בהריסת בתי כנסת, ובקושי בהוצאת רשיונות וכו' יש לחץ עצום מצד הציבור לא לתת לדבר הזה לקרוא שוב, ודגל החליטה שלא תתן שוב את לחייה לסחטנות מצד בודדים, והחליטה מה שהחליטה בסיבוב א', ותחליט ברגע המתאים במי לתמוך בסיבוב ב'.

שלום וברכה לפרי העץ.
דבריך משוללי יסוד.
1. בתי כנסיות לא נהרסו, קושי בהקצאות ובהוצרת רשיונות לו היה, קשורה אך ורק לכך שנצידי דגל לא הסכילו להחבר לראש העיר ולקבל ממנו את מה שצריך.
2. יבוא התמיכה של דגל במועמד חילוני ותעיד גם על הכוונות בפילוג במועצה שאין רצונם אלא לדפוק את החסידים.
3. לא מבין איך נשכח העיקרון של המעומד החרדי ע"י בעלזא ב2 הבחירות האחרונות, לעיות זכרוני גור היו היחידים שהתנגדו לפרוש, בעלזא תמכו בו.
4. בבחירות האחרונות לא נשכחה העיקרון של התמיכה במועמד החרדי, לא תמכנו בו כי לא רצינו לתמוך במועמד שמייצג את הבוז להרב שטיינמן וכדו', אפילו ששאר המועמדים היו חילונים.
5. הרה"צ מבעלז לא הסתודד עם אלקין, רק אלקין איחל מז"ט ותו לא, שמעתי מעד ראיה שלא היה שום איזכור של בחירות ואפי' לא ברכה להצלחה או משהו דומה.
6. דגל לעומת זאת אפי' לא מסתירים זאת, ובוחרים בגלוי במועמד שאינו חרדי ללא שום הסבר מה לא טוב ביוסי דייטש.
העובדה שאתה "לא יודע" על בתי כנסת שנהרסו מלמדת על או שנציגיך ועיתוניך מעלימים זאת, או שאתה מנסה להעלים זאת מהציבור. אך בשכונת כמו רמות / קרית יובל / נוה יעקב / הגבעה הצרפתית / גילה / קרית מנחם יודעים זאת היטב.

רק בערב ראש השנה האחרון נהרס 2 בתי כנסת אשכנזי/ספרדי של תושבי הקאנטרי ברמות א' לאחר שברקת שר"י סרב לאשר להם הקצאת בית כנסת כי הרי מדובר ב"שכונה מעורבת" חס ושלום.

ברקת למען חילון העיר אף הביא ברמות א' בי"ס "ציוני" "אהבת ישראל" בכדי לחנך את החרדים, כאשר למעלה מ-95% מתלמידיו אינם תושבי האזור, וזאת בזמן שלא היה מקום לבי"ס לבנות, ועד היום אין מקום לחיידר של מאות ילדים, וזאת למען האג'נדה של ברקת שר"י שאינו נותן הקצאות לחרדים בשכונות מעורבות. היחידים שקבלו ממנו הם העציצים שתמכו בו ודפקו את כל החרדים, שטח על גג של גנים בזמן שיש מחסור עצום של בתי כנסת של תושבי האזור.

אותו סיפור בקרית יובל שם מוצצים את דמם של החרדים ואלפי ילדים ונוער נודדים מידי יום לבית וגן על קדושת החילוניות של ברקת שר"י, היכן הוא נציג בעלז? היכן נציג גור? על הקצאת בית כנסת כבר מזמן לא חולמים שם.

כבר הוסבר, שדגל לא תתן לעצמה ליפול שנית ע"י סחטנות של קבוצה קטנה ולא משנה אם זה בעלז או גור או העציצים, ולדעתה יש לתת לכל קבוצה את המגיע לה כפי גודלה, איך יתכן שאלפים בכל השכונות יצטרכו להתחנן ולהלחם על הקצאה המגיעה להם בזכות ולא בחסד בזמן שקבוצה חסידית של 20 איש תקבל מבנים ששווים מליונים בזכות המקורבות לצלחת של העסקן, ויש לא אחד כזה. וממילא איך היא יכולה להרשות לעצמה להצביע "למועמד החרדי" כשיבוא אותו מוחזק שעושה את הדילים עם החילוני ויבגוד שוב?

היחידים שעזרו למועמד חרדי בזמן שזה דקדק להם היו הליטאים שנלחמו למען פרוש אחרי המתח שלהם איתו בביתר,(ויצויין לשבח התנהגותם של חסידי בויאן אז על שהתעלו על עצמם אם כל הנגיעות האישיות שהיו להם אז) אך לא שמענו את "העיקרון של המועמד החרדי" כשגור בגדה זה פעמיים והעמידה עלינו את אותו עוכר ישראל שר"י.

בנוסף, מועמדותו החרדית של יוסי דייטש לא באה כלל להעמיד אותו כראש עיר, היא באה מהכיוון של להצמיח לירושלמים את אלקין בסיבוב השני, ולכן "המועמדות החרדית" אינה רלוונטית.

עקיב'לה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 28 אוקטובר 2018, 11:19

אתה שוב לועס ולועס ולועס את המזון שכבר נלעס בפיכם ליטאים מתוקים אלפי פעם. לא נעים בכלל ואין טעם לענות שוב דברי טעם על שטויותיך, ר' פרי העץ. אבל על הסיפור האגדי על חסידים עם עשרים חסידים שקיבלו על חשבונכם ''בניינים'' בשווי מיליונים, כמה מטומטמים אתה חושב שאנחנו? לגמרי מטומטמים או רק קצת חסרי ידע? משתמשי הפורום הזה מתחננים כבר תפסיקו עם השטויות שלכם. רגש רחמים עצמיים עז פועם בקרבכם, ביום שישי כתב כאן אחד מונולוג שלם על החסידים העשירים שאין בהם רחמנות על הליטאים העניים שגרים רחוק ואין להם אוטובוסים... ועכשיו אתה מספר לנו על קבוצות קטנות של חסידים שמקבלים מיליונים על חשבון השכבה הנמוכה הליטאית המקופחת. ילדים, זה לא יפה, פשוט דוחה.
הבה ננהל ויכוח ענייני.
הויכוח הולך ככה: היו בחירות לפני שנים בהם התפלגו החסידים והליטאים, החסידים קיבלו אז הרבה הרבה הרבה יותר מהליטאים, לאחר כמה שנים עשו הסכם 60 40 תוך ויתור מפליג מצד אגו"י. הסכם זה לא היה תקף ברשויות המקומיות, בהם תמיד הסתדרו לפי הצרכים ולפי הנראה לעין. אף אחד לא דרס את השני. עובדה שהמקום הראשון התחלק לפי רוטציה, וכשהיה תשע או שמונה, היחס היה פחות או יותר חמישים חמישים. עכשיו בגלל הפלג היה רק שבע והתוצאה הצטיירה כמקפחת ומפלה, אז אפשר לתקן, ואגו"י רצתה לתקן, ועם כל הצרכים של תתי הזרמים באגו"י הבינו כולם שיש כאן בעיה והסכימו להתפשר. מכאן הכל היסטוריה.
נו, אז מה... מה נגזר עלינו עכשיו , לשמוע את הייללות שלכם בלי סוף? החלטתם להבעיר את השטח במטרה להראות לכולם שהחסידים התמעטו ושאתם ''הרבה יותר גדולים''. נו, לבריאות, אבל האם אפשר לבקש ממכם לנהל שיח בגרותי יותר, למרות הרגשות הגואים בליבכם לנוכח האויב החסידי הרומס והגוזל? האם אפשר לדבר מהראש ולא מהבטן?
תודה בשם ''עשרים החסידים שקיבלו בניינים בשווי מיליונים על חשבון רבבות בני תורה מסכנים ועשוקים''

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 28 אוקטובר 2018, 12:58

האינטרס החסידי הראשון במעלה הוא דגל התורה חקה !
רק דגל התורה יכולה לעצור את השתלטות גור על כל החסידים.
פרוש הבין זאת לאחר שהפסיד בירושלים לברקת על ידי גור.
כיום לאחר זמן הוא שכח זאת ...
כן !!!
זהו חשוב לדעת מה מספר כל קהילה, רק כך תמנע מחלוקת לעתיד.
האינטרסים של החסידים והליטאים שונים לחלוטין לכן אין סיבה שילכו יחד.
מעניין למה החסידים מתוסכלים מזה שהליטאים הולכים לבד, הם היו צריכים לשמוח ללכת לבד.
האם הם צריכים את הליטאים ???

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 28 אוקטובר 2018, 13:21

יוסי כהן כתב:האינטרס החסידי הראשון במעלה הוא דגל התורה חקה !
רק דגל התורה יכולה לעצור את השתלטות גור על כל החסידים.
פרוש הבין זאת לאחר שהפסיד בירושלים לברקת על ידי גור.
כיום לאחר זמן הוא שכח זאת ...
כן !!!
האינטרסים של החסידים והליטאים שונים לחלוטין לכן אין סיבה שילכו יחד.
מעניין למה החסידים מתוסכלים מזה שהליטאים הולכים לבד, הם היו צריכים לשמוח ללכת לבד.
האם הם צריכים את הליטאים ???
האינטרס החסידי הראשון במעלה הוא אגודת ישראל חזקה !
רק אגודת ישראל יכולה לעצור את השתלטות הליטאים על כל החסידים.
פרוש שכח זאת והפסיד בירושלים לברקת על ידי גור שנבגדו ע"י דגל התורה ופרוש .
כיום לאחר זמן מתקנים זאת...
כן !!!
האינטרסים של החסידים והליטאים שונים לחלוטין לכן אין סיבה לתת להם לשלוט.
מעניין למה הליטאים מתוסכלים מזה שמעמידים ראש עיר חסידי, הם היו צריכים לשמוח שהולך להיות ראש עיר חרדי.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 אוקטובר 2018, 13:28

עקיב'לה כתב:אתה שוב לועס ולועס ולועס את המזון שכבר נלעס בפיכם ליטאים מתוקים אלפי פעם. לא נעים בכלל ואין טעם לענות שוב דברי טעם על שטויותיך, ר' פרי העץ. אבל על הסיפור האגדי על חסידים עם עשרים חסידים שקיבלו על חשבונכם ''בניינים'' בשווי מיליונים, כמה מטומטמים אתה חושב שאנחנו? לגמרי מטומטמים או רק קצת חסרי ידע? משתמשי הפורום הזה מתחננים כבר תפסיקו עם השטויות שלכם. רגש רחמים עצמיים עז פועם בקרבכם, ביום שישי כתב כאן אחד מונולוג שלם על החסידים העשירים שאין בהם רחמנות על הליטאים העניים שגרים רחוק ואין להם אוטובוסים... ועכשיו אתה מספר לנו על קבוצות קטנות של חסידים שמקבלים מיליונים על חשבון השכבה הנמוכה הליטאית המקופחת. ילדים, זה לא יפה, פשוט דוחה.
הבה ננהל ויכוח ענייני.
הויכוח הולך ככה: היו בחירות לפני שנים בהם התפלגו החסידים והליטאים, החסידים קיבלו אז הרבה הרבה הרבה יותר מהליטאים, לאחר כמה שנים עשו הסכם 60 40 תוך ויתור מפליג מצד אגו"י. הסכם זה לא היה תקף ברשויות המקומיות, בהם תמיד הסתדרו לפי הצרכים ולפי הנראה לעין. אף אחד לא דרס את השני. עובדה שהמקום הראשון התחלק לפי רוטציה, וכשהיה תשע או שמונה, היחס היה פחות או יותר חמישים חמישים. עכשיו בגלל הפלג היה רק שבע והתוצאה הצטיירה כמקפחת ומפלה, אז אפשר לתקן, ואגו"י רצתה לתקן, ועם כל הצרכים של תתי הזרמים באגו"י הבינו כולם שיש כאן בעיה והסכימו להתפשר. מכאן הכל היסטוריה.
נו, אז מה... מה נגזר עלינו עכשיו , לשמוע את הייללות שלכם בלי סוף? החלטתם להבעיר את השטח במטרה להראות לכולם שהחסידים התמעטו ושאתם ''הרבה יותר גדולים''. נו, לבריאות, אבל האם אפשר לבקש ממכם לנהל שיח בגרותי יותר, למרות הרגשות הגואים בליבכם לנוכח האויב החסידי הרומס והגוזל? האם אפשר לדבר מהראש ולא מהבטן?
תודה בשם ''עשרים החסידים שקיבלו בניינים בשווי מיליונים על חשבון רבבות בני תורה מסכנים ועשוקים''
יש לך טעויות עובדתיות במונולוג הדמוגגי שלך, תבדוק,

עקיב'לה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 28 אוקטובר 2018, 13:31

תגובה יפה . תודה ששלחת אותי באדיבותך לבדוק. מה שכתבתי זה מה שאני יודע. ואם אתה או כל אחד מחבריך, תציג בפניי סיפור אמיתי על קבוצת חסידים של עשרים איש ש''קיבלה בניין בשוויי מיליונים כי הם קשורים לעסקנים'' על חשבון הליטאים העשוקים, אשמח לנתב את הויכוח לפסים עניינים יותר. בינתיים הדמגוגיה בצד שלכם

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 אוקטובר 2018, 13:32

עקיב'לה כתב:תגובה יפה . תודה ששלחת אותי באדיבותך לבדוק. מה שכתבתי זה מה שאני יודע. ואם אתה או כל אחד מחבריך, תציג בפניי סיפור אמיתי על קבוצת חסידים של עשרים איש ש''קיבלה בניין בשוויי מיליונים כי הם קשורים לעסקנים'' על חשבון הליטאים העשוקים, אשמח לנתב את הויכוח לפסים עניינים יותר. בינתיים הדמגוגיה בצד שלכם
כוונתי היתה למספר הנציגים

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 28 אוקטובר 2018, 13:33

הליטאים אינם מתוסכלים, הם בחרו לפרוש מאגדות ישראל !
התסכול נמצא אצל החסידים !
בהיסטוריה של הפוליטיקה בא"י מעולם הליטאים לא שלטו על החסידים אלא להיפך.
גור שלטו באגודת ישראל עד שהרב שך הקים את דגל התורה.
לאחר מכן גור שלטו על כל החסידים עד שפרוש הקים את המבשר ואיגד את כל החסידים.
כיום החסידים וגור בראשם ניסו שוב להחליש את דגל התורה על ידי שהם טענו שדגל התורה נחלשה על ידי עץ.
דגל התורה נאלצת להוכיח לכולם שהיא חיה בועטת ופרישת עץ אינה מחלישה אותה.
וגור מתוסכלת מזה שעוד פעם הליטאים פורשים ומסרבים ללכת יחד עם אגודת ישראל ולקבל 'וויתורים' אלא להוכיח עד כמה הם חזקים.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 28 אוקטובר 2018, 13:43

יוסי כהן כתב:הליטאים אינם מתוסכלים, הם בחרו לפרוש מאגדות ישראל !
התסכול נמצא אצל החסידים ! מה זה אומר הבכיות על קרית יובל ועל הקצאות ועל גיפים ובניינים , לא תיסכול אחד עמוק

בהיסטוריה של הפוליטיקה בא"י מעולם הליטאים לא שלטו על החסידים אלא להיפך. ולכן עולם התורה פרח והצליח בלי חילולי השם ובעיות גיוס שלא נפתרות ועוד הצלחות למען כבוד שמים
גור שלטו באגודת ישראל עד שהרב שך הקים את דגל התורה. כבר החליטו לא לדבר על גדולי ישראל
לאחר מכן גור שלטו על כל החסידים עד שפרוש הקים את המבשר ואיגד את כל החסידים.וכיום מתחרט על זה ומנסה ליישר את ההדורים בתוך אגודת ישראל
כיום החסידים וגור בראשם ניסו שוב להחליש את דגל התורה על ידי שהם טענו שדגל התורה נחלשה על ידי עץ.זה ברור שזה ככה. אתם גם מסכימים עם זה שהם שווים 7000
דגל התורה נאלצת להוכיח לכולם שהיא חיה בועטת ופרישת עץ אינה מחלישה אותה.בועטת כולנו מסכמים
וגור מתוסכלת מזה שעוד פעם הליטאים פורשים ומסרבים ללכת יחד עם אגודת ישראל ולקבל 'וויתורים' אלא להוכיח עד כמה הם חזקים.
אני דווקא לא מבין אותם בעניין הזה אבל כנראה זה מגיע מדאגה לעם ישראל

הרב דרוק

נושא שלא נקרא על ידי הרב דרוק » 28 אוקטובר 2018, 14:03

אתה מירושלים של מעלה רד בבקשה למטה, כי מלמעלה לא רואים כ"כ טוב.
יוסי כהן מדבר לענין, ואתה מחרטט...

שלח תגובה