חיים ולדר מספר לכם מה יקרה בעוד עשרים שנה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אחד »

תחשבו עשרים שנה קדימה: כלפי הילדים שלכם, התלמידים, בני הזוג, ההורים, האחים, האחיות, השכנים, החברים והמורים ועוד ועוד... כל אלה יישארו כאן בעולם בעוד עשרים שנה והם אלה שיספרו את סיפור חייכם האמיתי

1. לאחרונה, בעקבות סיפור שכתבתי על מחנך שמשפחתו ערכה לו אירוע הוקרה לרגל הגיעו לגיל 70 ("סודו של משה קניגסמן", פורסם במוסף הסיפורים של "יתד נאמן"), דומני שעליתי על רעיון שיכול לשמש ככלי אדיר לכל אחד ואחד, בכל הנוגע להתנהלות חייו, מול משפחתו מול חבריו, מול מקום עבודתו, וכמובן מול עצמו.

הסיפור מתאר כיצד עולים תלמידיו לשעבר של קניגסמן ומספרים סיפורים בלתי רגילים על מקומו בחייהם, ועד כמה התמסר אליהם ואף שינה את חייהם לטובה.

בסיום הסיפור מתברר (אזהרת ספוילר – גילוי התעלומה) כי קניגסמן היה עד גיל 30 ומשהו מורה רגיל ואפילו די אדיש עד לרגע בו התבשר (בטעות) כי הוא הולך למות, ומאותו רגע התנהג כלפי הסביבה כמו בן אדם שיודע שזה החודש האחרון שהוא נמצא כאן. כמובן שיחסו השתנה לטובה אלפי מונים ולאחר מכן כשהתברר כי האבחנה הייתה שגויה, כבר מצא חן בעיניו השינוי והוא נותר אתו.

היה שווה להרוס את הסיפור (בכך שגיליתי את תוכנו) כדי להדגיש את המסר האדיר שבו, ואף להרחיב במסר נוסף שמוביל לאותה נקודה.

2. לאחר פרסום הסיפור חשבתי על כך שלא צריך למות או לחשוב שאתה הולך למות כדי להיות אדם נאצל יותר, מתמסר יותר, אדיב יותר ופועל נכון. די בלדמיין את ההשלכות שיש לכל התנהגות או דיבור כלפי הזולת לעוד עשרים שנה.

נתחיל בדוגמא פשוטה. רבים מבני האדם תופסים את הראש, מדוע לא השקיעו את כספם לפני עשרים שנה ברכישת דירה. שכן, כל מי שרכש דירה לפני עשרים שנה השליש את כספו ואף יותר מכך. אז אמנם ישנם כאלה שלא היה להם כסף לרכוש דירה באזור המרכז, אך בחיפה למשל ניתן היה לרכוש לפני עשרים שנה בניין שלם ברחוב יל"ג במאתיים וחמישים אלף שקל, שהיום שווה שניים וחצי מיליון.

ועדיין זו לא דוגמא טובה מספיק, כי בני אדם אינם נביאים. הנמשל אינו מדבר על ספקולציה כי אם על דברים ודאיים, ובואו פשוט ניגש לנמשל.

3. אתה מורה. יש לך תלמיד. הוא עצלן, הוא לא כישרוני, הוא לא חברותי, והכי גרוע – אין בו חן. אין בו את המתנה הנסתרת הזו שרוב בני האדם שוכחים להודות עליה כי הם חושבים שהיא מובנת מאליה.

ובכן, התלמיד הזה בן התשע או העשר לא זו בלבד שהוא לא מקשיב לך והוא משחק בשיעור, אלא הוא גם מאתגר אותך, מעצבן אותך, ונראה לך שהוא עושה הכל כדי שלא תוכל להעביר שיעור אחד כמו שצריך.

כשבני אדם מסתכלים על בעיה שכזו הם חושבים עליה כבעיה שלהם ומנסים לבדוק איך לפתור אותה. והאמת, זו לא רק בעיה שלהם אלא גם של שאר הילדים בכיתה, מה שעוזר מאד למצפון לקחת את הילד הזה לשים אותו במקום למען ייראו וייראו ולהחזיר לעצמך את המשמעת בכיתה.

התוצאה של החשיבה הזו עשויה להיות אנטגוניזם, סארקזם, ענישה, הרחקה, השתלחות ורמיסה של הילד. פעם גם היו כאלה שמפליאים מכותיהם בילד כזה. היום לא מכים, אבל יש דרכים רבות להכות גם מבלי להכות.

4. וכאן מגיע הכלי שאני מציע: קח את הילד הזה, המעצבן, העצלן, המפריע וחסר החן הזה ודמיין אותו בעוד עשרים שנה.

הוא יהיה בן שלושים, אב לילדים בגילו, והוא יזכור אותך היטב. לפעמים הוא יראה בך את האחראי לכל כישלונותיו ולעיתים רחוקות גם יהיה צודק בזה.

אבל תאר לעצמך ששנה או שנתיים או שלוש אחרי שלמד בכיתה שלך וספג את כל העלבונות והמילים הקשות והעונשים והאנטגוניזם, הוא הגיע למורה שהחליט להתמסר אליו, לומר לו מילים טובות וחמות, להגדיל אותו, להתעלם משטויותיו ולנסות לנתבו בדרך אחרת.

נניח שאותו מורה השקיע בו זמן וקנה לו מתנות ופתח לפניו את ביתו וכיבד אותו ונתן לו תפקידים והתקשר להורים שלו לומר להם מילים חמות וטובות, מילים אשר לא שמעו מעולם על הילד שלהם.

והמורה הזה הצליח לקנות האמון שלו וגם לגרום לו להאמין בעצמו.

והוא הגיע לגיל שלושים, לא הילד שכולם חשבו שיהיה אלא ילד אחר, עם ביטחון, עם אמון, עם הצלחה.

וכעת הוא זוכר את מי שדרך עליו ואת מי שרומם אותו. וחוץ מזה שהוא זוכר, הדבר היותר חשוב זו האמת, זו האמת הנצחית. יש לך זכויות, בנית אדם. או יש לך חובות, הרסת אדם או שלא עשית די כדי לבנותו. גם הקדוש ברוך הוא יודע את זה. אחד לזכות ואחד לחובה חלילה.

ועכשיו תגיד איפה אתה רוצה להיות. זה אתה תחליט. לא עוד עשרים שנה, כעת אתה תחליט את זה!

כי עוד עשרים שנה או שתשמח ותהיה גאה בעצמך ותאהב כל רגע שהשקעת בילד הזה. קנית מלאך של זכות. בעצם לא מלאך אחד אלא כמויות של מלאכים שזה כל מי שיצאו ממנו.

5. זה נכון לגבי תלמידים, ולא פחות מזה כלפי הילדים שלך.

כששואלים מישהו "מי מהילדים הכי מיוחד?" אנשים אומרים: "אצלי כולם אותו דבר".

זהו משפט שנכון להגיד, אבל לא אצל כולם זה משקף את האמת...

והאמת שישנם ילדים "פייבוריטיים" (מועדפים, חביבים, אהובים), כי האופי שלהם מוצא חן בעיניהם והם מביאים להם הרבה כבוד ונחת, וישנם ילדים מאתגרים שעושים צער גידול בנים ויש איתם בעיות ובעיקר, כי האופי שלהם לא מוצא חן בעיניהם (וזהירות: הילד/ה שאת/ה הכי לא מסתדר/ת אתו/ה הוא/היא הכי דומה לך...).

אנחנו מתנהלים עם הילדים שלנו בראייה של כאן ועכשיו ופועלים על פי התנהגותם (ובואו נודה, גם על פי הסבלנות שלנו).

6. וכעת, קחו את הכלי שאני מציע לכם. תחשבו על כל פעולה בממד של עשרים שנה קדימה. בעצם, לא רק פעולה אלא יחס, אווירה, תחושה, מערכת יחסים. הרי השנים יעברו, ומה שאנחנו עושים כעת ישתקף איכשהו בעוד עשרים שנה. וגם החשיבה של הילד תהיה חשיבה של מבוגר בעוד עשרים שנה. והחפצים שהורים נתנו (משחקים וצעצועים) ייחשבו פחות בעוד עשרים שנה ואילו אהבה יציבות תשומת לב סבלנות הארת פנים נוכחות הורית אכפתיות וברית נסתרת בין הורים לילדים של גב כבוד נתינה הערכה והיעדר פגיעה – אלה יישפטו בעוד עשרים שנה בעיניו של הילד שלכם שיהיה בעצמו אב לילדים.

אני מבטיח לכם, שאם תעבירו את התגובות והיחס והחשיבה דרך הכלי הזה (של עשרים השנה) אתם תהיו הורים הרבה יותר טובים, ותרוויחו ילדים יותר טובים ומלאי הכרת הטוב על מי שהייתם.

וטיפ קטן: הילד שממנו הכי חששתם, ושהעביר אתכם סדרת "צער גידול בנים", ובכן, אם פעלתם נכון – בעוד עשרים שנה הוא הילד שיביא לכם הכי הרבה נחת, יהיה נאמן לכם וישקיע את כל כוחו בלהחזיר לכם את מה שהשקעתם בו, כי בעוד עשרים שנה הוא יזכור היטב את הילד המופרע שהיה ואת האדם המקסים שעשיתם ממנו.

7. תחשבו עשרים שנה קדימה: כלפי הילדים שלכם, התלמידים שלכם, בני הזוג שלכם, ההורים שלכם, האחים והאחיות שלכם, השכנים שלכם, החברים שלכם, המורים שלכם, בחורי הישיבה שאתם לומדים בה, המתפללים בבית הכנסת שבו אתם מתפללים, חברים בכולל/בעבודה, הלקוחות שלכם, הבוסים שלכם, העובדים שלכם, נהג ההסעות, הטבח/ית המנקה, אב הבית, אנשים שפגשתם פגישה מקרית, אנשים שביקשו ממכם טובות, אנשים שבאו עמכם בחילוקי דעות ואפילו במריבה. בני אדם שנמצאים אתכם במשא ומתן, גם מוכר בחנות קטנה וגם אנשי עסקים. אנשים שאתם מארחים/מתארחים אצלם, נותני שירות שאתם מרוצים או בלתי מרוצים מהם.

כל אלה יישארו כאן בעולם בעוד עשרים שנה והם אלה שיספרו את סיפור חייכם האמיתי. הם העדים כלפי שמיא וכלפי יושבי הארץ. הם מהווים כעין קדימון ללשון המאזניים שתמתין לנו בשמים. וגם אם טעינו לגבי מי מהם (ומי מאתנו אינו טועה) יבואו האחרים ויעידו מי אתם, כך שמעשיכם הטובים כלפיהם יהפכו למלאכים טובים שיגנו עליכם בזה ובבא.

סיפור חייכם נכתב היום, ויסופר עוד עשרים שנה. תכתבו אותו, ותכתבו נכון.

הטור פורסם בעיתון "יתד נאמן".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 114 פעמים
קיבל תודה: 932 פעמים

Re: חיים ולדר מספר לכם מה יקרה בעוד עשרים שנה

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

ויש שמספרים עליו סיפורים מלפני עשרים שנה
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

zeevi
נתן תודה: 941 פעמים
קיבל תודה: 489 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

ועדיין אסור לקבל לשה"ר
משום זה נשמע לי לא כ"כ אמין כל הסיפורים.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 114 פעמים
קיבל תודה: 932 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

היום מאוד קל להרוס חיים של בן אדם.
אנשים יכולים להמציא גרסה בלי שום הוכחה וחזקה על לשה"ר שיתקבל על הלב ושמו של אדם נכתם לנצח.

ועל זה נאמר אל תתוודעו לרשות
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

ועד
נתן תודה: 396 פעמים
קיבל תודה: 307 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

אני מסכים עם כל מילה של הרב בטחון, ולכן אני חושב שלא כדאי לדוש בענינו כאן בפורומינו הנכבד, בפרט ליהודי כמו חיים ולדר שבאמת עזר רבות לנוער ברחבי הארץ.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1686 פעמים
קיבל תודה: 1638 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

תמים תהיה רק עם ה' אלוקיך. אקצר ואומר שיש סיפורים שהם לא רק מלפני 20 שנה. כמובן לשה"ר אין לקבל אלא למיחש.

משה 72
נתן תודה: 216 פעמים
קיבל תודה: 188 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

נושא בעייתי מאוד!
צריך להעלות את המודעות, ומצד שני לשמור על נקיות...
אבל הסיפורים האלו מצריכים חשבון נפש!

שיך
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 298 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

zeevi כתב:
17 נובמבר 2021, 22:35
ועדיין אסור לקבל לשה"ר
משום זה נשמע לי לא כ"כ אמין כל הסיפורים.
ואני יודע שזה רק קצה הקרחון...
והמשכיל בעת ההיא ידום...

משה 72

שערי צדק כתב:
18 נובמבר 2021, 19:24
אנ(ש)[ס]ים מספרים על עצמם
אפשר לדון עניינית. לדעתי אף חייב כי זה קורה הרבה ויש שתיקה רועמת של המערכת...
ולדעתי פתגמים אלו מיותרים....

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 424 פעמים
קיבל תודה: 2454 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מלמד שאיש לא חסין מהיצר הרע, גם אדם שלא חסר לו כסף וכבוד וכל תהילות עולם, אם לא יגדור עצמו יפול לבאר שחת.

אל תאמין בעצמך..

מזהב ומפז
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מזהב ומפז »

האשכול הזה לא מתאים לפורום הוא גורם לניבול פה ולשון הרע בבקשה מהמנהלים תמחקו דחוף את האשכול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 762 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

אף אחד לא חסין.
זה כולל אותי ואתכם.

אם צריך ללמוד מוסר מכזה סיפור זה על עצמנו, איך להתרחק יותר ויותר מהכיעור ומהדומה לדומה.
אבל ליבי אומר לי שהתחקיר הזה לא שוה אפילו לכפרות.

ב"ה שאין פה ניבול פה, ושלא יהיה.
ובמקומות אחרים שנמנעים מלהעלות את שמו בהקשר ל"מחקר" האחרון, זה חיפוי לא הוגן, ולדעתי אדרבה מחשיד יותר.
אני בעד כן להזכיר שהיה "תחקיר", וכן להודיע שהוא לא מוביל לשום מסקנה.

אם כבר, התגובה של "הרב" שמואל אליהו נגד "הרב" חיים ולדר בערוץ 7 או משהו כזה, היתה הרבה יותר ניבול פה ולשוה"ר, ובבחינת "מספר על עצמו".
לא פחות ולא יותר, מדריך הרב הנ"ל את צאן מרעיתו המזרחניקים, להסביר לילדים!! את מה שפורסם על ולדר, ולמה זה גרוע....
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

משה 72

מזהב ומפז כתב:
18 נובמבר 2021, 23:56
האשכול הזה לא מתאים לפורום הוא גורם לניבול פה ולשון הרע בבקשה מהמנהלים תמחקו דחוף את האשכול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אני מבקש את סליחתך לפני שאני ממשיך.
אני לא מכיר אותך, אבל בגלל הרבה אנשים כשאני אומר אנשים אני מתכוון לאנשים חשובים כמו שרש''י אומר, יש הרבה בעיות בציבור החרדי ואני מתכוון להרבה הרבה. לא משנה מה ה'דרגה' שלו באירכייה החרדית, מסתובבים שם אנשים שמקומם בכלא או במרכז לבריאות הנפש! הם באמת תלמידי חכמים ואף יראי ה' באמת, אבל יש להם בעיה! שזה יכול להיות מהרבה סיבות כידוע.
זה נושא כואב כי גם הפוגעים סובלים יש מהם יראי שמיים שלא רוצים ויש שלא מודעים לחומרת המעשה שלהם, וגם הנפגעים סובלים סבל בלתי יתואר סבל מטורף, אני לא יודע אם נפגשת איתם אבל זה יכול להיות אבא שלך או אמא או אח ואחות או ילדיך שאתה פשוט לא מודע לזה כי ''אסור'' לדבר על זה, הם סובלים אבל החברה שלנו מוקיעה אותם בזה שהם מרגישים אשמים טמאים וכו' ואין להם מקום ואף אסור להם לדבר.
אני שואל את עצמי ממה אתה מפחד? על מה ולמה נזעקת? אתה יודע כמה אנשים נפגעו והם שכחו מזה? כי הנפש לא מסוגלת להכיל את הפגיעה ו'משכיחה' אותו! הרבה פעמים אחרי הנישואין מתחילים קשיים ולא מודעים את שורשם, ולפעמים זה מגיע כתוצאה של פגיעה. ואז הבית נכנס לסחרור, האשה הבעל ומשפיע על הילדים?
מי לוקח את האחריות???
הכי קל לנקות מצפון הוא לשתוק ולהשתיק.
אני מתנצל שוב, אולי באמת אתה מפחד מניבול פה או לשון הרע, אבל אני את שלי אמרתי.

בין הטיפות
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

מה היה ואם באמת היה, זה יודע רק הקב"ה וולדר עצמו (כמובן אם היה, אז יש עוד מי שיודע)
אבל כשם שבאשכול של תאיר ראדה ישנם תחקירים לשני הכיוונים וכ"א מתיימר בתחקיר שלו לספר רק את האמת אפי' ששני ה"אמיתות" מנוגדות.
כך בדיוק בתחקיר מעין זה כשהמגישים המנוערים מתומ"צ אינם מכירים בחומרת הוצאת ש"ר, והכל נמדד אצלם רק בגודל הרייטינג...
מישהו שמע מילה ממישהו שחשב בקול על דברים שכן או שלא היו, מיד יורים לכיוון ואז מסמנים את העיגול, הנה גם ידוענים חרדים חשובים נכשלים...
ואצלנו האמונים על התורה צריכים להזהר מאד מהוצאת ש"ר, מלשה"ר, משפיכת דם נקי ומחשד בכשרים.
אמנם כבדהו וחשדהו אך יש לנו את דיני התורה שלנו ומה שהתקשורת מלבה, לא בטוח שזה נחשב בגדר "קלא דלא פסיק"

סמל אישי של משתמש
אני פה

העובדה שהמערכת התורנית של יתד ועיריית בני ברק ועוד השעו אותו אומרות שהדברים לא פשוטים. נקווה בכל ליבנו שיתברר שהכל עורבא פרח.

סמל אישי של משתמש
אני פה

העולם הזה לא פשוט בכלל, כ"כ הרבה ניסיונות צער יגון ואנחה, אכזריות ורוע, אפוא המשיח? הוא לא חושב שכבר הגיע הזמן?

סמל אישי של משתמש
החסיד פון ר' ישעיה'לה
נתן תודה: 45 פעמים
קיבל תודה: 74 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי החסיד פון ר' ישעיה'לה »

אני פה כתב:
19 נובמבר 2021, 03:25
העובדה שהמערכת התורנית של יתד ועיריית בני ברק ועוד השעו אותו אומרות שהדברים לא פשוטים. נקווה בכל ליבנו שיתברר שהכל עורבא פרח.
אם מותר לי. אני רוצה לומר כאן נקודה חשובה מאוד. אנשים חושבים. הנה יתד וקול חי ועוד. השעו אותו. חייב להיות שיש ממש בתחקיר .רבותי זה טעות !
יתד וקול חי לא יכולים להמשיך להביא את דבריו. רק בגלל הרייטינג שיכול לצנוח .הרי אנשים יגידו: איך זה שיש עליו כאלו חשדות והם עדיין מעסיקים אותו .
לכן הם חייבים לטובת העיתון/תחנה להוריד אותו .אבל זה לא אומר לשנייה שהם מאמינים לחשדות .

סמל אישי של משתמש
אני פה

החסיד פון ר' ישעיה'לה כתב:
21 נובמבר 2021, 03:16
אני פה כתב:
19 נובמבר 2021, 03:25
אם מותר לי. אני רוצה לומר כאן נקודה חשובה מאוד. אנשים חושבים. הנה יתד וקול חי ועוד. השעו אותו. חייב להיות שיש ממש בתחקיר .רבותי זה טעות !
יתד וקול חי לא יכולים להמשיך להביא את דבריו. רק בגלל הרייטינג שיכול לצנוח .הרי אנשים יגידו: איך זה שיש עליו כאלו חשדות והם עדיין מעסיקים אותו .
לכן הם חייבים לטובת העיתון/תחנה להוריד אותו .אבל זה לא אומר לשנייה שהם מאמינים לחשדות .
מכיון שיתד ועיריית בני ברק כפופים איך שהוא לגדולי תורה, אז במקרה כזה לא היו חוששים לריטינג רק על סמך שמועות מעיתון הארץ.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ערוץ 7

רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית הרב שמואל אליהו אמר בסוף השבוע (שישי) כי הסופר החרדי חיים ולדר מסוכן לחברה, כלשונו.

"על בסיס כתבה בעיתון 'הארץ' או בעיתון אחר לא מסיקים מסקנה כל כך חמורה", אמר הרב אליהו לרב אבי ברמן ב'גלי ישראל'. "לא הסקנו מסקנה רק על סמך מה שכתוב בעיתון. אנחנו קיבלנו עדויות מאוד חמורות מאנשים ונשים שנפגעו".

לדבריו, "ראינו גם פסקי בית דין שהתייחסו למעורבות המאוד נוראה של חיים ולדר במשפחות. בוא נאמר את זה במילים מפורשות - יש משפחות שהתפרקו בגלל שהוא עשה מעשים אסורים עם האישה והרס את המשפחה. בפסקי הדין כתוב שהאישה אסורה לבעלה ואסורה לנואף - חיים ולדר. זה דברים שבאו לפני בית דין והתבררו".

"האדם הזה יש לו חזות חיצונית של אדם ירא שמים וטוב ואיש חינוך וכו', אבל זה רק מעטפת חיצונית", הוסיף. "בפנים הבן אדם הזה הוא מסוכן לחברה, ממש מסוכן, מהסוג של שיינברג, ברלנד, משי זהב. אנשים שעושים נזקים".

"לכן אני חושב שאסור להיות קרוב לשום דבר שלו", ציין. "צריך להוקיע אנשים כאלה מהחברה ואי אפשר להוקיע אדם כשאתה לומד בספר שלו. כשאתה קורא בספר זה כאילו אתה אומר 'הוא לגיטימי'. הוא לא לגיטימי. אין לנו כציבור שום לגיטימיות לאנשים שפוגעים בנשים, שפוגעים בנערות, שפוגעים בילדים. במיוחד שבמקום לחפש דרך תשובה הוא מכחיש ומשקר".

"הדברים מאוד ברורים", אמר. "זה לא על סמך כתבה בעיתון הארץ. זה על סמך הרבה מאוד עדויות, מסמכים, תמלילים, פרוטוקולים של בתי הדין. תמונות, הקלטות. דברים חד משמעיים".

"זה עצמו שאנחנו מוקיעים אותו, זה עצמו 'את רוח הטומאה אעביר מהארץ'. בזה שאנחנו מוקיעים אנשים כאלה ומסלקים אותם מעמדות הכוח שלהם, אומרים תזהרו מהאדם הזה. בזה עצמו אנחנו שותפים בגאולה שאומרת את רוח הטומאה אעביר מהארץ. בזה מעבירים את רוח הטומאה", כך הרב שמואל אליהו.

עוד באותו נושא:

עקיב'לה
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 443 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

הוא ראה תמלילים ופסקי בית דין ותמונות, האם הרבנים שלנו לא ראו אותם? ואם ראו, מדוע שותקים? מעניין מה שהוא אומר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הר עמיחי אליהו אחיו פרסם כעת ברשת צילום מאחד הפסקי דין.

ועד

אני פה כתב:
21 נובמבר 2021, 17:57
הר עמיחי אליהו אחיו פרסם כעת ברשת צילום מאחד הפסקי דין.
אפשר להעלות לכאן?

סמל אישי של משתמש
אני פה

ולדר.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

טייטל
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

אם כל זה נכון, איפה הם היו עד עכשיו ולמה הם נזכרו רק אחרי שהארץ פרסם את זה?

סמל אישי של משתמש
אני פה

הרב שמואל אליהו אמר הבוקר שאחרי הפרסום בעיתון הארץ התקשרו אליו הרבה אנשים שמטפלים בנפגעים והעידו בפניו דברים נוראים.

יש דברים שמשתיקים בציבור שלנו, (מסתמא כי חושבים לא לעשות נזק למשפחות) בפרט מי שמקושר טוב למי שצריך.

מה שקורה לאנשים כאלה שיש להם כסף ועוצמה בלתי נשלטים ומעריצים לרבבות, וקשרים היכן שצריכים וכבר חושבים שהכל הותר להם.

עקיב'לה
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 443 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אבל למה דווקא הרב אליהו יודע מזה. אני שואל בכנות, האם הרב הזה ידוע כאחד שכל מיני דברים ציבוריים ואישיים מגיעים לפיתחו? אם כן, אז מצויין, כי קצת מוזר למה דווקא הוא נזעק כ"כ

ועד

עקיב'לה כתב:
21 נובמבר 2021, 20:19
אבל למה דווקא הרב אליהו יודע מזה. אני שואל בכנות, האם הרב הזה ידוע כאחד שכל מיני דברים ציבוריים ואישיים מגיעים לפיתחו? אם כן, אז מצויין, כי קצת מוזר למה דווקא הוא נזעק כ"כ
כל מי שמכיר קצת את הרב אליהו יודע שהוא לא דופק חשבון לאף אחד, מתבטא במהירות בכל נושא, ולא מפחד מאף אחד.

מזהב ומפז
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מזהב ומפז »

אני פה כתב:
21 נובמבר 2021, 18:16
ולדר.jpg
זה נראה זיוף ממתי פסק ביה"ד נראה כך !!!!!!!!!!!!!!!

סמל אישי של משתמש
אני פה

משום והייתם נקיים.

ראיתי פרסום מטעמו של חיים ולדר שמכחיש נמרצות שפסק ביה"ד מתייחס אליו.

ועד

אני פה כתב:
21 נובמבר 2021, 22:25
משום והייתם נקיים.

ראיתי פרסום מטעמו של חיים ולדר שמכחיש נמרצות שפסק ביה"ד מתייחס אליו.
אם זה שקר יכול חיים ולדר לתבוע את הבן של הרב אליהו תביעת דיבה, על מליונים ולממן כאן את סוללת העו"ד שיצטרך להביא, ווהאיך ההוא לא פיחד לפרסם שקר?

שלח תגובה