הפלג הירושלמי - אין מועצת ואין כלום -- רק עסקנים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
1010

הפלג הירושלמי - אין מועצת ואין כלום -- רק עסקנים

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 20 יוני 2018, 23:57

בהקלטה דרמטית נשמע הגרב"צ בורודיאנסקי, מחברי 'מועצת' הפלג הירושלמי, כשהוא מאשים "חבורת עסקנים" בהשתלטות על ניהול העניינים בפלג, תוך מידור של גדולי התורה, ומביע חשש: "זה יכול לשבור את הציבור"

רעידת אדמה בפלג הירושלמי: הגאון רבי בן ציון בורדיאנסקי, מראשי ישיבת 'קול תורה' וחבר מועצת גדולי עולם התורה של הפלג, מספר בהקלטה על הנעשה בתוככי הפלג לאחר הסתלקותו של הגר"ש אויערבך זצ"ל.

כזכור, לאחר הסתלקותו של הגר"ש זצ"ל מונתה מועצת רבנים חדשה, תחת השם "מועצת גדולי עולם התורה", בה חברים 12 מגדולי ישראל וראשי הישיבות. אלא שכעת מתברר כי לא הכל מתנהל כשורה מתחת לפני השטח, בפורום הבכיר ביותר של הפלג הירושלמי.

בהקלטה, נשמע הגרב"צ מספר על אופן קבלת ההחלטות בהנהגת הפלג, כשהוא מאשים "חבורת עסקנים" בניהול העניינים ללא ציות לחברי ה'מועצת', כשהוא משתמש במילים חריפות במיוחד, העשויות לערער את אמון הציבור בדרך קבלת ההחלטות המשמעותיות ביותר המוצגות ככאלו שיצאו היישר משולחן ה'מועצת'.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם

Re: הפלג הירושלמי - אין מועצת ואין כלום -- רק עסקנים

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם » 20 יוני 2018, 23:59

חכמה גדולה עברי אנכי נעלם אין מי שיענה לך...
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 יוני 2018, 00:00

תמלול ההקלטה:

שואל: יצאה עכשיו הקלטה שהולכת להיות הפגנה מול הבית של גפני על דעת רבותינו, וזה לא היה הקול הקבוע שמדבר בכרוז. יש הוראה כזאת לצאת להפגין מול הבית של גפני, או שהרב לא יודע?

הגרב"צ: לא.

שואל: אין הוראה כזאת?

הגרב"צ: לא, מה זה כן, אני לא.. אני לא בעלים לדעת, אני בעלים לדעת מה זה לא. רק אולי רבותינו זה מישהו אחר. אבל אם רבותינו הכוונה ה'מועצת', אז זה לא. אם מישהו אחר כלול ברבותינו, אני לא יכול להגיד...

שואל: זה לא על דעת ה'מועצת'?

הגרב"צ: לא, לא.

שואל: טוב שהרב אומר, כי הציבור מבולבל.

הגרב"צ: תשמע, יהיו מבולבלים מאוד, בגלל שהכל מתנהל ככה בצורה פיראטית. אין כאן... על כל פנים, העסקנים מנהלים את הדברים וזהו. אין רבותינו, אין 'מועצת' ואין כלום. זה לא שאין מועצת, יש. אבל זה לא מתחבר לכלום, בגלל שהם לא מתחברים ל'מועצת', אלה שעובדים לא מתחברים ל'מועצת'.

שואל: גם בעיתון מה שכתוב זה לבד, בלי דעת ה'מועצת'?

הגרב"צ: נכון, תלוי מה. כשהיה גילוי דעת, קול קורא מה'מועצת', אז זה היה מה'מועצת'. אבל דברים אחרים... האמת היא שלא נוח לי להגיד, בגלל שאני, עדיין לא הגענו למסקנה לפרסם את זה. בגלל שאני לא רוצה לקלקל, כי בסך הכל צריך שימשיך. אבל שימשיך טוב, צריך באמת שהם יתפסו שזה לא מצב.

שואל: ור' שמואל דויטש ור' צבי פרידמן, זה כן הולך ביחד אבל ?

הגרב"צ: זה גם לא, אבל אני לא רוצה להגיד. גם לא.

שואל: ר' צבי פרידמן כן נותן גיבוי לנתי גרוסמן?

הגרב"צ: אני לא יודע, גם זה אני לא בטוח. אני לא בטוח, אני לא יכול לדעת. לא יודע, נורא לא נח לי לדבר. מקווים אולי זה עוד ישתנה, אולי הם יבינו שזה לא טוב. זה לא נתי גרוסמן, זה כל חבורת העסקנים, שהם חושבים שהם יודעים את דעתו של מרן וזהו. ולכן אסור לי להגיד, כי זה יכול לשבור את הציבור. ואנחנו עכשיו בשלב שמתחבטים מה לעשות. לא רוצים לשבור את הציבור, אז מתחבטים מה לעשות.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 יוני 2018, 01:50

בוקר טוב אליהו!
מרן הגר"ח כבר גילה לנו זה לפני חמש שנים במכתבו הידוע,

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 יוני 2018, 01:53

לא כ"כ הבנתי ואם יש מועצת אז מה?
כשנתי מחליט בין לילה מי חברי המועצת ועוד ככה זה נראה, שליימזל אמיתי

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 יוני 2018, 14:06

אני לא מבין למה לא הביאו הנה את ההקלטה.
הנה קישור דרופבוקס:
https://www.dropbox.com/s/mop92kbq6ey0i ... A.mp3?dl=0
והנה הקובץ בעצמו, למקרה שהדרופבוקס יפוג, רק צריך להחליף את הסיומת, במקום pdf לרשום mp3 בהצלחה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 יוני 2018, 22:49

'כבר הורה זקן'
במכתבו המפורסם מלפני קרוב לשנה התבטא מרן שה''ת על הפלג 'צאן ללא רועה'
וכעת אנחנו רואים הודאת בע''ד...

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 21 יוני 2018, 23:46

דברי מרן הגר"ח לא צריכים לי ולכוותי.
אבל מה שקרה כעת זה מחמת ומאז פטירת הגר"ש.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 יוני 2018, 00:05

ליטאי כתב:דברי מרן הגר"ח לא צריכים לי ולכוותי.
אבל מה שקרה כעת זה מחמת ומאז פטירת הגר"ש.
וכבר אמרו הלצים שדברי הגר"ח התקיימו אכן במלואם מאז נלב"ע לעולמו הגר"ש.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 22 יוני 2018, 00:07

אולי הוה כשגגה היוצאת מפי השליט.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 22 יוני 2018, 00:21

משולש כתב:אולי הוה כשגגה היוצאת מפי השליט.
שמא התכוונת למשפט הידוע שנאמר בתקופת הבחירות ע"י הרב זצ"ל
"עלי קללתך בני"

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 22 יוני 2018, 00:35

וגם למשפט כצאן שאין להם רועה.

כידוע כמה לעגו הלועגים ל"תעשיית הקללות" כלשונם.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 יוני 2018, 00:36

מי המשוחח עם הרב ברודיאנסקי בהקלטה?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 22 יוני 2018, 01:38

נו, הקול מעוות בכוונה. מה נראה לך שיגידו מי זה?

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 יוני 2018, 10:02

משולש כתב:נו, הקול מעוות בכוונה. מה נראה לך שיגידו מי זה?
משולש הייתי בטוח שתאמר "לא אני".
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 יוני 2018, 11:27

יש גם יש!
עזות פנים וחוצפה ממדרגה ראשונה.
שפלות נוראה והגעה לדיוטא התחתונה.

ציטוט:
אבי גרינצייג בטוויטר: ‏לאחר שהפגינו מול בתיהם של ח"כ משה גפני והגר"ב סולובייצ'יק,
מושחתי הפלג מפגינים בשעה זו מול ביתו של הרב יעקב קנייבסקי ברחוב חזון איש בבני ברק. עדי ראיה מספרים כי נשמעו קריאות גם נגד מרן שה''ת ר' חיים קנייבסקי.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 22 יוני 2018, 13:19

למען הדיוק, מול בית הגרב"ס הפגינו סיקריקים, לא עציצים.
(תוכן הפשקווילים שפוזרו שם: "ברוכק'ה, ברוכק'ה, מי מינה אותך לסחור בנשמות". ימח שמם וזכרם)

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 22 יוני 2018, 14:07

ימח שמם וזכרם? בשביל להגן על ראש ישיבה המנהל את דגל י-ם אתה כך מקלל?
אני שמח שאני לא שכן שלך, כי אני מאמין שכל הסובבים אותך "נהנים" מהפה המלוכלך הזה.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 22 יוני 2018, 15:13

אז הנה בשבילך שוב: ימח שמם וזכרם.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 22 יוני 2018, 15:19

ליטאי אני לא מבין איפה אתה חי.
כאילו מה זה כבר ראש ישיבה (בפרט אם הוא מנהל את דגל אז כבר מותר לבזותו ולהשפילו)

וח"ו מי שמנסה להגן על ראש ישיבה "שמנהל את דגל" אז זה גם דבר פסול בעיניך, וכי ממתי צריכים להגן על כבודו של ראש ישיבה שמרביץ תורה לעדרים???

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 22 יוני 2018, 15:44

לא התכוונתי ח"ו שמותר לבזותו, אני כתבתי ואמרתי ביקורות חריפות מאוד על מי שעושה זאת, אך סוג קללות אלו אינם לענין, וכנראה הכותב אינו נמנה על בני התורה הנורמטיבים אלא מדובר בעצניק הנמצא בצד של ג'.

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 22 יוני 2018, 15:52

ליטאי כתב:לא התכוונתי ח"ו שמותר לבזותו, אני כתבתי ואמרתי ביקורות חריפות מאוד על מי שעושה זאת, אך סוג קללות אלו אינם לענין, וכנראה הכותב אינו נמנה על בני התורה הנורמטיבים אלא מדובר בעצניק הנמצא בצד של ג'.
מי שקילל הוא הגר"ח.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 22 יוני 2018, 15:59

לא אמר כאלו מילים בוטות
אבל בעצם מה זה משנה ומה אכפת לי, אם הנ"ל נהנה ללכלך את פיו שיתעצבן יקלל יגדף, ושוב יתעצבן וחוזר חלילה.
גוט שאבעס לרב 'עלה זית' ולכולם

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 24 יוני 2018, 09:54

נראה שיש כאלו שמתגעגעים, וכדי לשמח אותם החלטתי לשוב לשגר מדי פעם תגובה.
באמת כואב, שהמצב אצל בני תורה עדיין לא התייצב, וזה קצת מתחיל להזכיר את המצב החמור של דגל התורה בשש השנים האחרונות.
רק יש חילוק שאצל בני תורה אפשר עדיין לקוות שזה ענין זמני עד שהדברים יתייצבו, וגם שכנראה העסקנים המדוברים שהגרב"צ ברודינסקי טוען שאולי הם מנהלים לבד, לפחות אחד מהם למרות היותו צעיר (כנראה בכמה שנים בודדות פחות מהגר"ד כהן) הרי הוא תלמיד חכם עצום הבקי בכל התורה כולה שבלשון המעטה איננו נופל בגדלותו מכמה וכמה מהיושבים במועצות גדולי התורה של כל המפלגות החרדיות. משא"כ בדגל התורה העסקנים הם - עסקנים ותו לא, במקרה הטוב...

תרדו כבר מנתי גרוסמן, כל מי שקצת מברר מבין מיד שהוא לא קובע ולא קבע כלום אף פעם, זו אגדה שאבד עליה הכלח, הוא רק כותב טוב מדי ומרגיז אתכם... אפשר לחפש ולמצוא עורך מוכשר ליתד, די לקנאה...

לגבי הקללות וכו' כמה מגוחך לשמוע על על כך מגולשים באינטרנט...

הגר"ש זי"ע כבר אמר על כל ההתבטאויות ודומיהם שמדובר ב"טעות נוראה..." ואחרי שהוא אמר כך אזי יש כאן שני צדדים ורק לעתיד לבוא תתברר האמת, והריני מצטרף לאני פה שקורא לכולם להפסיק לשחק באש... וזה כולל להזהר מאד מלפגוע בכבודו של הגאון הגדול רבי יוסף פטרוף שליט"א וכל מי ששפך את דמו בכל השנים האחרונות ישוב מיד בתשובה שלימה אחרת וודאי יחזרו עליו כל הקללות מכל הכיוונים.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 24 יוני 2018, 10:51

הרב עברי, זה לא נתי בלבד, כמו שהרב בורודיאנסקי אומר מפורש, זה כל החבורה של העסקנים. יחיאל בלוי, מנקס, וכו'. אמנם יש לציין שר' צבי שיינקר מההקלטה של אמש מתייחס בפרוטרוט לנתי, מסתמא עוד יעלו לכאן.

ובקשר לפטרוף, מאז שהוא אמר, לפני כ-5 שנים, שהרב שטיינמן עוד ינהיג חופש בחיידרים ביום העצמאות, הוא הפך עצמו לכל היותר, לאחר לימוד זכות במאמץ רב, לת"ח שאין בו דעת. וככזה, היחס אליו בהתאם.

ולעניין ה"ימח שמם" מיום שישי, אני לא חושב שהדבר נזקק להסבר, אבל מכיון שאני כבר כותב אז אבאר. אם ח"ו ח"ו אלף פעם היה מישהו משלנו מוציא פשקוויל תחת הכותרת "שמוליק שמוליק" ומפזרו ברח' אבן-שפרוט, היה קול הזעקה נשמע מקצה עד קצה, ובצדק, וה"ימח שמם" היה נשמע כמוזיקה קלאסית עריבה לעומת הטונים שלכם. אלא מה, אתה טוען שיש הבדל בין דם לדם, בין 'גדול' לראש-ישיבה מן השורה?! לדעתי אין הבדל, וגם אם נניח שיש, ר' ברוך איננו סתם ראש-ישיבה, אלא מי שינהיג את הציבור בעוד עשור או שניים בעז"ה, ומי שיודע גם יודע מי מוביל ודוחף את העניינים כך (ר' דוד כהן, שאוחז מהגרב"ס נוראות ממש).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 יוני 2018, 13:09

עלה זית כתב:אמנם יש לציין שר' צבי שיינקר מההקלטה של אמש מתייחס בפרוטרוט לנתי, מסתמא עוד יעלו לכאן.
ביקשת כל כך יפה, קיבלת:
https://www.dropbox.com/s/65e46vhffmot2 ... F.mp3?dl=0

ובקובץ על הפורום:
הרב צבי שיינקר על גרוסמן שמגדל את הר''צ פרידמן.pdf

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 יוני 2018, 13:10

אזכיר שצריך להחליף את הקובץ המצורף להודעה הקודמת לסיומת של MP3

פרח

נושא שלא נקרא על ידי פרח » 24 יוני 2018, 14:16

בן צוער כתב:איך מחליפים?
ברוך בואך, כבר האריכו חז"ל בעניין ב' הפירושים על 'ויקם מלך חדש' אם היה חדש ממש וכו', ואכמ"ל...
ולענין שאלתך:
יש אפשרות לראות סיומי קבצים ע"י הגדרה בחלון שנפתח ובו מופיע הקובץ ב- תצוגה- סיומת שמות קבצים, ואז כשאתה רואה את הסיומת PDF פשוט תחליף לMP3
בהצלחה!

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 24 יוני 2018, 15:32

א. ידוע שמרן הגר"ש מינה את חברי המועצת אלא שנטרפה השעה והסתלק לבית עולמו לפני כינונה.
ב. הגר"ש מינה לחברי המועצת את כל היראים לדבר ה' אע"פ שידע שלא כולם הלכו איתן בשנים האחרונות בכל הדברים (ולדוג' אחיו הגר"ע אויערבך כידוע) מתוך כוונה (אולי) שאדרבא מטרת המועצת היא לדון בין כל הדעות
ג. כשאין דעה אחידה במועצת והיא לא התכנסה כל אחד פועל לפי דעת רבותיו (במקרה הנ"ל הגר"צ פרידמן) הגרב"צ אמר שרבותינו זה לא המועצת כי אין הוראה ממנה.
ד. אי"ז דומה כלל וכלל לפילוג בין "הפלג הירושלמי" ל"פלג הב"ב". הנדון במועצת הוא על הדרך ובפלגים ההבדל הוא על המטרה...
כשם שנדון וחילוקי דעות בין גדולי ישראל לא נותן לגיטמציה למפלגת המזרחי ולא מהווה ראיה שצריך להיות רפורמי.
בעז"ה ההמשך יבוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 יוני 2018, 15:53

א. ידוע מאיפה? אף אחד לא שמע על זה קודם. ואחר כך זה כבר נהיה "ידוע".
ב.
ג. למחוק מהעיתון את דעות כל הרבנים ולתת במה רק לרב אחד (תוך הכתרתו ל"מרן") לא נקרא "כל אחד כהוראת רבותיו".
ד. התלונה לא היתה על זה שיש חילוקי דעות, אלא על העובדה שמינו "מועצת" ובסוף מחליטים לצפצף עליהם ולהתעלם לגמרי מדעתם. (כי הם מעדיפים מישהו שאפשר להכתיב לו).

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 24 יוני 2018, 18:39

משולש כתב:א. ידוע מאיפה? אף אחד לא שמע על זה קודם. ואחר כך זה כבר נהיה "ידוע".
ב.
ג. למחוק מהעיתון את דעות כל הרבנים ולתת במה רק לרב אחד (תוך הכתרתו ל"מרן") לא נקרא "כל אחד כהוראת רבותיו".
ד. התלונה לא היתה על זה שיש חילוקי דעות, אלא על העובדה שמינו "מועצת" ובסוף מחליטים לצפצף עליהם ולהתעלם לגמרי מדעתם. (כי הם מעדיפים מישהו שאפשר להכתיב לו).
א. לא שמעו כי הדיונים היו שבוע לפני הפטירה כשהדברים לא הספיקן להתפרסם ע"י הגר"ש, אני אישית שמעתי מאחד מחברי המועצת שאמר לי כשבועיים לפני פטירת הגר"ש שהוא נוסע לשערי חסד בעניני יסוד המועצת
ג. נאמנו הרב פטרוף מעיד שמורו ורבו הגר"ש הורה לו לשאול את הגרצ"פ כשלא יוכל לענות
ד. לא ידוע לי מתי לא שמעו למועצת והתעלמו מדעתם

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 יוני 2018, 19:08

א, ג, "כל ת''ח שמורה הלכה ובא אם קודם מעשה אמרה שומעין לו ואם לאו אין שומעין לו" כי אין חכמה לאחר מעשה לספר סיפורים מה שהיה קודם.
ד. הרי גם הרב ברודיאנסקי וגם הרב שיינקר אמרו בקולם לעיל "לא שואלים אותנו" ומביעים דעה חד משמעית נגד ההפגנות האלו. (גם הסיפורים עם הריצה לרשויות וכו' וכו').

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 24 יוני 2018, 20:06

משולש כתב:א, ג, "כל ת''ח שמורה הלכה ובא אם קודם מעשה אמרה שומעין לו ואם לאו אין שומעין לו" כי אין חכמה לאחר מעשה לספר סיפורים מה שהיה קודם.
ד. הרי גם הרב ברודיאנסקי וגם הרב שיינקר אמרו בקולם לעיל "לא שואלים אותנו" ומביעים דעה חד משמעית נגד ההפגנות האלו. (גם הסיפורים עם הריצה לרשויות וכו' וכו').
מה אתה מתייחס, ענית מצויין, המשך הויכוח רק מוריד אותך
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

לב טוב

נושא שלא נקרא על ידי לב טוב » 24 יוני 2018, 20:36

עברי אנוכי כתב:נראה שיש כאלו שמתגעגעים, וכדי לשמח אותם החלטתי לשוב לשגר מדי פעם תגובה.
באמת כואב, שהמצב אצל בני תורה עדיין לא התייצב, וזה קצת מתחיל להזכיר את המצב החמור של דגל התורה בשש השנים האחרונות.
רק יש חילוק שאצל בני תורה אפשר עדיין לקוות שזה ענין זמני עד שהדברים יתייצבו, וגם שכנראה העסקנים המדוברים שהגרב"צ ברודינסקי טוען שאולי הם מנהלים לבד, לפחות אחד מהם למרות היותו צעיר (כנראה בכמה שנים בודדות פחות מהגר"ד כהן) הרי הוא תלמיד חכם עצום הבקי בכל התורה כולה שבלשון המעטה איננו נופל בגדלותו מכמה וכמה מהיושבים במועצות גדולי התורה של כל המפלגות החרדיות. משא"כ בדגל התורה העסקנים הם - עסקנים ותו לא, במקרה הטוב...
יש לכם איזשהו הוכחה שגם בדגל התורה העסקנים לא שואלים את הגדולים, או שזה סתם השמצות?

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 24 יוני 2018, 21:24

לב טוב כתב:
עברי אנוכי כתב:נראה שיש כאלו שמתגעגעים, וכדי לשמח אותם החלטתי לשוב לשגר מדי פעם תגובה.
יש לכם איזשהו הוכחה שגם בדגל התורה העסקנים לא שואלים את הגדולים, או שזה סתם השמצות?
הלימוד זכות על הגדולים של דגל התורה הוא שלא שואלים אותם...

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 24 יוני 2018, 21:31

משולש כתב:א, ג, "כל ת''ח שמורה הלכה ובא אם קודם מעשה אמרה שומעין לו ואם לאו אין שומעין לו" כי אין חכמה לאחר מעשה לספר סיפורים מה שהיה קודם.
מה נפק"מ אם זה הוראה מהגר"ש, וודאי שהמועצת היא הקובעת רק באתי להסביר שהגר"ש מינה גם כאלה שלא הסכימו איתו כל צעד.
ד. רוב צינור הפלג לא יצא להפגנות מול ביתו של גפני כמו שרוב רבני המועצת לא הסכימו, מי שכן יצא הוא צינור ששומע רבו שאמר לו לצאת (לדוג' הגד"צ פרידמן, הגר"מ גרוס-שבנו צעק בליל שבת על גפני ואמר שכך שמע מאביו שכך צריך להתנהג)

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 25 יוני 2018, 17:07

דודגדול כתב:
לב טוב כתב:
טיפש, מי ביקש ממך לדון לכף זכות את חברי המועצת של דגל, הם לא צריכים ללימוד זכות שלך.
אל תסית עליהם יומם וליל, ולא תצטרך אח"כ להיות צדיק וללמד עליהם זכות.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 25 יוני 2018, 17:07

דודגדול כתב:א. ידוע שמרן הגר"ש מינה את חברי המועצת אלא שנטרפה השעה והסתלק לבית עולמו לפני כינונה.
שבשתא והכי גרסינן.
כידוע שנטרפה השעה והגר"ש הסתלק לבית עולמו, ולכן מינו את חברי המועצת למפרע.
א.
ב.

לב טוב

נושא שלא נקרא על ידי לב טוב » 25 יוני 2018, 22:05

דודגדול כתב:
לב טוב כתב: יש לכם איזשהו הוכחה שגם בדגל התורה העסקנים לא שואלים את הגדולים, או שזה סתם השמצות?
זה כבר נכנס לנושא של האשכול. העסקנים ו/או אנשים פשוטים מבינים יותר טוב מהגדולים. ולכן גם אח"כ צריכים לימוד זכות.
זה פשוט זעזוע. (ובצער שצריך כזה ביטוי).

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 25 יוני 2018, 23:54

לב טוב כתב:
דודגדול כתב:
לב טוב כתב: יש לכם איזשהו הוכחה שגם בדגל התורה העסקנים לא שואלים את הגדולים, או שזה סתם השמצות?
זה כבר נכנס לנושא של האשכול. העסקנים ו/או אנשים פשוטים מבינים יותר טוב מהגדולים. ולכן גם אח"כ צריכים לימוד זכות.
זה פשוט זעזוע. (ובצער שצריך כזה ביטוי).
אין שכל אין דאגות...

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 27 יוני 2018, 16:56

כאשר יש שכל, יש לימוד זכות....
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 01 יולי 2018, 20:00

לקראת ההצבעה על חוק הגיוס החדש, 'בחדרי חרדים' חושף כי בימים האחרונים הגיע הגאון רבי בן ציון בורדיאנסקי, מראשי ישיבת 'קול תורה' וחבר מועצת גדולי עולם התורה של 'הפלג הירושלמי', לביקור בלתי שגרתי במעונו של ראש ישיבת פוניבז', הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה'.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הגרב"צ בורדיאנסקי, שהינו תלמידו של הגרב"ד עוד מישיבת פוניבז', אמר לראש הישיבה במהלך הפגישה כי הוא רוצה להביא בפניו את הבעיות שיש בחוק הגיוס החדש. הגרב"צ הוסיף כי ישנם בחוק פגמים גדולים וחמורים, וביקש מרה"י שיציג זאת בפני חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', תוך שהוא מאשים את חברי הכנסת בכך שנותנים לדבריו יד לפשרות.

ראש הישיבה הגרב"ד פוברסקי השיב לגרב"צ על דבריו, כי: "אנחנו כפופים ומתבטלים לראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין - מה שהוא מורה, אנחנו שומעים ומצייתים".

הביקור נערך פחות משבועיים לאחר הקלטה דרמטית שזעזעה את הפלג הירושלמי, ופורסמה לראשונה ב'חדרי חרדים'. בהקלטה נשמע הגרב"צ מאשים קבוצת עסקנים שהשתלטה על ניהול העניינים בפלג, כשהיא מתיימרת לדעת טוב יותר מהרבנים מה רצה ראש הישיבה הגר"ש אויערבך זצ"ל, ומכריז: "אין מועצת ואין כלום".

במהלך פגישתו עם הגרב"ד, התייחס הגרב"צ להקלטה וסיפר כי פורסמו בשמו דברים נגד עסקני 'הפלג הירושלמי'. "מה' יצא הדבר ובודאי זה לטובה", התבטא הגרב"צ. על כך השיב ראש הישיבה הגרב"ד: "הכל מגיע בגלל שיש את זקני הדור וכשלא נשמעים להם אז חרב איש באחיו".
א.
ב.

לב טוב

נושא שלא נקרא על ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 21:18

חשיפה ראשונית.
מגעים ראשוניים להעברת חברי המועצת של מפלגת עץ למפלגת דגל התורה.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 01 יולי 2018, 21:25

א. הפגישה הזו היא חדשה מרעישה, מפני שהמצויים בענייני הגבעה יודעים ששנאתם של המחבלים לגרב"ד גדולה עשרת מונים משנאתם לגרי"ג.
לדעתי הגרב"צ מחוק מבחינתם, והגרב"צ על דעת כן עשה. הוא לא טיפש.

ב. איך זה שהרב משולש לא הביא את ההקלטה הדרמטית של ר' חיים כץ מליל שישי האחרון? דברים כאלו עוד לא היו.

ג. וכל זה איננו שווה לי, כי ממה שעולה משיחותי עם העציצים שבאזור מגורי וממה ששמעתי מאחרים, החבר'ה האלו אומרים מפורש, אין לנו צורך בגדולי ישראל, אין לנו צורך במנהיגים, דרכנו סלולה וברורה לנו עד ביאת גוא"צ ועד בכלל, ושוב רב בעולם לא יצליח להזיז אותנו. אלכן אין מה לקוות למשהו דרמטי שיקרה, גם אם יצאו עוד מאה הקלטות כאלו.

zeevi

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 01 יולי 2018, 21:36

עלה זית כתב:ב. איך זה שהרב משולש לא הביא את ההקלטה הדרמטית של ר' חיים כץ מליל שישי האחרון? דברים כאלו עוד לא היו.
במקום שאין איש...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 יולי 2018, 22:08

אטפל בר' חיים כץ בהמשך.

קודם קחו עוד דברים.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 יולי 2018, 22:11

דבריו של הרב צבי שנקר ראש ישיבת בית דוד וחבר מועצת הפלג על השליט האמיתי של הפלג
תמלול: חרדים 10
רבי צבי שינקר: אדרבה, לא זו הדרך ולא רואים בזה תועלת. באופן אישי אני אומר לך, אני לא חושב
שצריך לעשות את זה.
בא אחד אתמול לשאול אותי, אני לא יודע מי, אברך אחד, אמרתי לו זה לא על דעתינו ואני לא חושב
שצריך לעשות כזה דבר. הסברתי לו גם בכנות למה, הם רוצים לתת תדמית לאנשי עץ כאנשים פראי
אדם, מופרעים, זה כל הזמן הם עובדים, זה הקו עבודה שלהם.
שואל: של מי?
הרב שינקר: של אנשי דגל. שזה אנשים קנאים מופרעים, כל העיתונות הם מדליקים את ההודעה
הזאתי, אני שומע מכל הצדדים, מכל הקוים של האינטרנט, בכל המקומות זה האוירה שהם משרים,
כן, שזה אנשים מופרעים, קנאים, משתוללים, עושים ככל העולה על רוחם, בלי שום יישוב הדעת, זה
בעצם מה שהם רוצים לעשות להשוות תדמית, ולדאבון... ובצער גדול הם הצליחו הרבה מאוד בתדמית
הזאת. זה תדמית שהפוך, מורידה את ה... אנשים מסתכלים על כל העשיה לא כמיושבת אלא סתם
כאנשים נטורי קרתניק'ס מופרעים, זה בעצם מה שהם כל הזמן עובדים לעשות, וכזה דבר משלים את
התמונה.
מה הם יגיבו, אנשים מופרעים באו לצעוק, אני לא רואה מכזאת הפגנה באופן אישי שיוצא חיזוק
לאידישקייט לדעתי זה רק מקלקל את כל התדמית שלנו, אני אומר לך מה שאני חושב, אני לא דיברתי
עם אחרים. זה הם יגיבו וזה הם יגידו וזה הרושם שיתהלך ברחוב..
שואל: הרב לא מרגיש שיש אוירה בציבור, שיש בלבול בציבור שלנו?... צריך איזה קו, אולי כינוס מועצת
או מה...?
הרב שינקר: יש קצת בלבול, אני לא יכול לבאר את כל מה שמונח בזה, אם היה אפשר לעשות סדר,
אם היה סדר גמור, אז היה אפשר לעשות משהו אחר, כאן יש מימין מפריעים, ומשמאל מפריעים
ובאמצע מפריעים לעשות את הקו האחיד.
יש כאן כאלה שהם חושבים שהם יודעים מה שר' שמואל היה אומר ואת זה צריך לעשות כמה תלמידים
שלו ובלי להתחשב ב... והם הקובעים של כלל ישראל מה לעשות.. ככה הם חושבים.
יש כאלו קנאים שצועקים שהם מקולקלים, צריך לעשות הרבה יותר קיצוני, שבעצם הם אנשים
מופרעים, סתם.. בלי שום יישוב הדעת בלי שום דבר, על כל פנים...
ויש עוד בעיה גם עם ר' צבי פרידמן שכל הזמן יוצא עם כל מיני הכרזות, כן, זה בעיה קשה מאוד, לכן
אתה שואל למה אין קו אחיד, זה בעיה קשה מאוד כאן.
שואל: אבל העיתון עושה קו כאילו ר' צבי פרידמן הוא המאן דאמר...
הרב שינקר: זה... למה שזה הוא רוצה, צבי פרידמן ממושמע לו. אאאתה צריך להבין מה ש.. למה הוא
עושה? הוא עושה למה שהוא רוצה ככה לעשות, למה שצבי פרידמן ממושמע לו, וממילא הוא מנהיג
את הדור,
זה בעצם מה שהוא רוצה וזה בעצם מה שהוא עושה, ור' צבי פרידמן הוא הכלי שרת שלו.
זה כאן הבעיה, אתה שואל למה אין קו אחיד אני מסביר לך שהולך כאן דבר שצריך לארוך זמן עד
שיוכלו להתגבר על זה.
יש כמה אנשים שחושבים שהוא יודע את הדעת תורה הנכונה, הוא קיבל מזה... והוא צריך להחליט כל
דבר מה לעשות ואיך להסתכל, נו נו, מי שרוצה לשמוע לדעתו, הוא רחוק מיישוב ה... בהרבה דברים
מהקו שבאמת צריך ללכת, רק הוא חושב שהוא המכריע האמיתי. ומה נעשה? ר' צבי פרידמן הם
שולטים עליו, ולכן הם מעוניינים להגדיל אותו ולעשות שהוא הוא הקובע,
אני רק אומר לך שזה בעיה
רצינית, זה בעיה שצריך לאט לאט להתגבר עליה. כעת זה הבעיה.
נערך לאחרונה על ידי משולש ב 01 יולי 2018, 22:14, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 יולי 2018, 22:14

הרב בן ציון בורדיאנסקי חבר מועצת הפלג בדברים נוקבים על העסקנים של הפלג
(תמלול: בחדרי חרדים)
שואל :יצאה עכשיו הקלטה שהולכת להיות הפגנה מול הבית של גפני על דעת רבותינו ,וזה לא היה
הקול הקבוע שמדבר בכרוז. יש הוראה כזאת לצאת להפגין מול הבית של גפני, או שהרב לא יודע ?
הגרב"צ: לא .
שואל: אין הוראה כזאת ?
הגרב"צ :לא, מה זה כן, אני לא.. אני לא בעלים לדעת, אני בעלים לדעת מה זה לא. רק אולי רבותינו
זה מישהו אחר. אבל אם רבותינו הכוונה ה'מועצת', אז זה לא. אם מישהו אחר כלול ברבותינו, אני לא
יכול להגיד ...
שואל: זה לא על דעת ה'מועצת ?'
הגרב"צ: לא, לא
שואל: טוב שהרב אומר, כי הציבור מבולבל .
הגרב"צ :תשמע, יהיו מבולבלים מאוד, בגלל שהכל מתנהל ככה בצורה פיראטית. אין כאן ...על כל פנים,
העסקנים מנהלים את הדברים וזהו. אין רבותינו, אין 'מועצת 'ואין כלום. זה לא שאין מועצת, יש. אבל
זה לא מתחבר לכלום, בגלל שהם לא מתחברים ל'מועצת', אלה שעובדים לא מתחברים ל'מועצת .'
שואל: גם בעיתון מה שכתוב זה לבד, בלי דעת ה'מועצת ?'
הגרב"צ :נכון, תלוי מה. כשהיה גילוי דעת, קול קורא מה'מועצת', אז זה היה מה'מועצת'. אבל דברים
אחרים... האמת היא שלא נוח לי להגיד, בגלל שאני ,עדיין לא הגענו למסקנה לפרסם את זה. בגלל
שאני לא רוצה לקלקל, כי בסך הכל צריך שימשיך. אבל שימשיך טוב, צריך באמת שהם יתפסו שזה
לא מצב .
שואל: ור' שמואל דויטש ור' צבי פרידמן, זה כן הולך ביחד אבל ?
הגרב"צ: זה גם לא, אבל אני לא רוצה להגיד. גם לא .
שואל: ר' צבי פרידמן כן נותן גיבוי לנתי גרוסמן ?
הגרב"צ :אני לא יודע, גם זה אני לא בטוח. אני לא בטוח, אני לא יכול לדעת. לא יודע ,נורא לא נח לי
לדבר. מקווים אולי זה עוד ישתנה, אולי הם יבינו שזה לא טוב .זה לא נתי גרוסמן, זה כל חבורת
העסקנים, שהם חושבים שהם יודעים את דעתו של מרן וזהו. ולכן אסור לי להגיד, כי זה יכול לשבור
את הציבור. ואנחנו עכשיו בשלב שמתחבטים מה לעשות. לא רוצים לשבור את הציבור, אז מתחבטים
מה לעשות..

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 יולי 2018, 22:17

מי ששמע את דברי הגרח"ק לראשי הכוללים לפני שש שנים לא מתפלא על ההקלטות האלו שהם העתק כמעט מילה במילה ממה שאמר הגרח"ק לפני שש שנים:

שמעתי שהעסקנים שמקימים מפלגה חדשה כדי להשפיל את הנהגתו של הגראי"ל שליט"א, מסתובבים כבר כמה שבועות ומדברים עם אברכים ומנסים לשכנעם כאילו הם הם מעתיקי השמועה, וגדולי ישראל חס ושלום וכו' עפרא לפיהם, ופוערים פיהם בלי חוק.

תדעו ותודיעו את זה לכל אברכי הכוללים וזה חובה להודיעם, שאין כאן מערכה של בחירות כלל. זו מערכה שמתנהלת כבר כמה שנים לא על ידי גדולי ישראל אלא על ידי כמה עשרות אנשים צעירים שמבזים את התורה ושונאים את גדולי ישראל ולא יכולים לסבול שגדולי ישראל ינהיגו את העם ככל הדורות. והם רוצים לעקור את התורה ואת כל כבוד התורה שיש לכלל ישראל, ושכל העולם יתנהל אך ורק על פי כמה עמי ארצות, וכל פעם מלבישים את הנהגתם על תלמיד חכם אחר, ולא שהם מכבדים את התלמיד חכם שאומר כמותם, אלא הם רוצים להסתיר את מזימתם וכאילו הם הם, מעתיקי השמועה.

ברוך השם זכינו להכיר גם את מרן הרב שך, וגם את מורי חמי הרב אלישיב ואין להם שום שייכות אליהם, הם מעולם לא כיבדו את גדולי ישראל.

אוי לנו שכך עלתה בימינו. הם מבזי תלמידי חכמים ואין לנו שום חלק עמהם.

וחייבים ראשי הכוללים להסביר את זה בשפה ברורה ובכובד ראש לכל האברכים וכמובן שכל מי שמצביע למפלגה שלהם, הרי הוא נותן יד לפושעים ואחד שוגג ואחד מזיד בחילול השם

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:05

עלה זית כתב:ב. איך זה שהרב משולש לא הביא את ההקלטה הדרמטית של ר' חיים כץ מליל שישי האחרון? דברים כאלו עוד לא היו.
אני רואה שאני לא יכול להמלט...

קח: https://www.dropbox.com/s/cjo0rlyoxhtq5 ... F.mp3?dl=0

קח גם על הפורום: (ותחליף סיומת)

eliyahu

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 01 יולי 2018, 23:27

יש תמליל?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:34

לר' חיים כץ עדיין אין לי.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 02 יולי 2018, 12:01

מדהים (למי שלא האמין בדרגת אמונה חושית לגר"ח)
תודות למביאים
עושה רושם שעוד איזה ילד שלא קיבל שטעלע באיזה קו או חצר הלך והסתובב אצל ראשי הישיבות למשש את הדופק.
מישהו יכול לדעת כמה הדברים האלה משמעותיים מבחינת כל הציבור?
תודה מראש
ומי זה ר' חיים כץ?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 יולי 2018, 18:35

eliyahu כתב:יש תמליל?
הרב חיים כץ מחשובי רבני הפלג מגולל את כל הנעשה בפלג ואת התמודדותם של הרבנים מול השתלטות נתי גרוסמן ויוסי פטרוב על הפלג כולו
שואל: השונאים הפיצו גם על ר' צבי שנקר וגם על ר' בן ציון בורדיאנסקי כאילו שאין מועצת ושנתי
גרוסמן מחליט הכל, ושר' צבי פירדמן הוא מקדם אותו בשביל זה, הרב שמע חלק מהדברים?

זה גם דברים נכונים מה אפשר לעשות? זה אמיתי. רק הם תפסו את זה, הם תפסו דבר אמיתי, הם לא
מפנטזים, הם הקליטו את ר' בן ציון בורדיאנסקי, זה גם המצב הנתון בשטח, רק לא מדברים על זה, זה
אמת, זה אמת, זה אמת שמי ששולט היום בעניינים זה נתי גרוסמן ויוסי פטרוב, והוועדה להצלת עולם התורה, תשאל את ר' אשר, ר' אשר לא יגיד לך את זה אבל זאת האמת.
אין מועצת, אין דבר כזה אין כזה דבר, הם צוחקים מזה והם מזלזלים בזה, אני אגיד לך מה הם אומרים,
הם אומרים את זה בגלוי, תקרא גם מה שהפלס מסביר, אתה פשוט נלחם במקום שאין מה להילחם,
רק אנחנו שותקים.
שתבין שהגישה של הפלס זאת הגישה היא פשוטה וברורה. ר' שמואל אוירבך יש לו דרך, הראשי
ישיבות לא הולכים בדרכו, וממילא מי שהולך בדרכו זה יוסי פטרוב ושמה האנשים האלו ונתי גרוסמן,
וממילא הראשי ישיבות לא יכולים להגיד אף מילה, זה הכל וזה המצב הנתון כרגע, הם אומרים את זה
בגלוי, אין זכות לאף ראש ישיבה להגיד דעות אחרות מאשר הדעות של ר' שמואל אוירבך, ומי שיודע את
הדעות של ר' שמואל אוירבך זה האנשים האלו, וממילא אין כזה דבר מועצת. אין כזה דבר, לא ר' בן ציון
בורדיאנסקי, לא ר' יצחק ירוחם בורדיאנסקי, ולא ר' עזריאל אוירבך, אין מי שיכול להגיד שום דבר, כי מי
שיודע מה שאחז ר' שמואל אוירבך זה יוסי פטרוב, והוא זה שצריך לנהל את העניינים וזה הציבור צריך
לעשות, לכן אין לך מה להילחם בזה כי זאת האמת הם אומרים את זה להדיא.
כל אחד מפחד, לא ר' אשר דויטש יגיד לך ולא ר' שמואל מרקוביץ' יגיד לך. הם מפחדים מה יעשו להם
בישיבה זה שהציבור לא סובר ככה, וזה שאם אתה תגיד את זה לאנשים, אז %80 מהאנשים יגידו לך
אתה לא נורמלי??. אז למה אריה אלישיב לא ינהל את הדור אחרי הרב אלישיב, הוא יודע מה הרב
אלישיב אחז, למה אסחייק לא ינהל את הדור אחרי הרב שך? הוא יודע מה הרב שך אחז, איזה מין דבר
זה, למה השמש של הבריסקערב לא ינהל את הדור אחריו? שהשמש של ר' חיים עוזר ינהל את הדור
הלאה, מה זה גדולי ישראל?
אני לא מפחד להגיד מה שאני אומר אבל שתדע לך שזה לא הראשי ישיבות יכולים לעשות פה כלום אלא
רק הציבור, זאת אומרת אם תהיה התארגנות של הציבור, אתה מסכים איתי שאדם נורמלי שלמד
בישיבת פוניב'ז חדרה במקום נורמלי לא מסכים לראש עקום כזה הוא רוצה שראשי ישיבות יעמידו אותו
הוא לא רוצה שיעמידו אותו עסקנים, אתה מסכים איתי בזה?
שואל: ברור ברור
וברגע שיגידו את זה בגלוי זה רק יכול לתפוס אצל אנשי ר"ש אוירבך זה לא יכול לתפוס אצל
ישיבישער'ס נורמליים, אף אדם נורמלי לא מסכים לזה, אנחנו כולנו קשרנו את עצמינו למקום הזה אין
לנו ברירה, אתה מבין?...
מה מנחה אותם אני אסביר לך בהגיון מה שמנחה אותם לראשי ישיבות אין היום כח ללכת, לר"ש
מרקוביץ יש ישיבה, לר' אשר דויטש יש ישיבה, לרב יהושע ארנברג יש ישיבה, מה הם ילכו לריב איתנו?
אנחנו נראה להם! לי אמר מישהו אני אומר לך מישהו אמר לי אם הר"י לא ילכו בדרך הזה הציבור יבעט
אותם החוצה
. אתה מסכים לגישה כזאת?
שואל: זה בעיה, זה בעיה גדולה.
אז עכשיו מה שצריך לעשות זה בירור אחר בירור מי שרוצה שילך לנטורי קרתא תראה זה הולך ... לכיון
מסוים וזה לא גישה חדשנית ביהדות החרדית, זה הגישה של הנטורי קרתא... העדה חרדית ונטו"ק זה
2 דברים. נטורי קרתא זה לא הנהגה נטו"ק זה קבוצה מסויימת... אבל היא לא יכולה לנהל ציבור איכותי
ונורמלי של אנשים שפויים שמגדלים את הילדים שלהם לשמוע כאלה דברים זה מחייב קריעה, אתה
מבין. אם אתה שומע את זה, אמר לי את זה בן אדם מהם, אדם נורמלי, אם הר"י לא ילכו בדרך הזאת
הציבור יבעט אותם החוצה
עכשיו, אני לא מפרשן לך למה הציבור הלך אחרי ר"ש אויערבך כי יש לזה גם, אני יכול להסביר לך גם
את זה, אבל ברור שהציבור פה לא הלך אחרי ר"ש אויערבך, זה פוניבז וחדרה הם נתנו את הכח לר"ש
אוירבך, לא הוא נתן להם את הכח, אם הוא היה מייסד את הציבור, אז זה נכון, זה גם לא נכון מה שהם
אומרים, אבל האמת לאמיתה זה אילולא פוניב'ז וחדרה הלכו עם ר"ש אוירבך לא היה לר"ש שום דבר,
את הפלס בנתה פוניב'ז, מה אנחנו לא יודעים מי בנה את הפלס? משכתבים את ההיסטוריה, והולכים
פה במהלך שהדרך היחידה לדעתי לזעזע אותם זה להגיד להם אל תדרוך על הר"י להתארגן קבוצות
שלמות וללכת להגיד מפורש אם אתם לא רוצים אנחנו מבטלים מנויים להפלס אם הר"י לא מנהיגים
אנחנו מבטלים את המנויים על הפלס ושישרף העולם אתה מבין מה אנשים אומרים אנחנו קשרנו את
גורלינו בהפלס אנחנו קשרנו את גורלינו אז כעת בלי עיתון אנחנו נשאר עירום ועריה צריך אנשים שפויים
ונורמליים לקלוט את הדבר להעמיד את זה שהדת בסכנה שתידע זה אני אומר לך זה לא פחות מסוכן
מאשר הגישה השניה שתדע זה לא פחות מסוכן כי ברגע שעסקנים מנהיגים זה לא יתכן זה שיוסי
פטרוב לא יודע כמו ר"ש אוירבעך מברכות עד עוקצין הדיעות שלו אז לא יהיו שוות אתה מבין מה אני
מתכווין שיוסי פטרוב לא יכול להנהיג אותנו
הבעייה שהם נתלים בר' צבי פרידמן?
אז בסדר אני אומר לך גם ר' צבי ברגע שהציבור לא רוצה, אתה מבין לבד שר' צבי פרידמן לבד לא יכול
להיות גדול הדור גם לא נשמע דבר כזה,
אף אחד לא יגיד לך את זה מה יגיד ר' אשר אם אתה תגיד
בשמי ככה אז הוא יגיד אף אחד לא אמר אתה מבין מה אני אומר אני לא יכול לעשות כלום זה דברים
ברורים אני שמעתי מהם את זה לא פעם ולא פעמים,
עכשיו אם הפלס היה בא בגלוי ואומרים אני מצפצף על הראשי ישיבות כל ר"י הם כקליפת השום שמואל
מרקוביץ נפגש עם פינטו שמואל מרקוביץ הוא חרדק יהושע ארנברג הוא בעייתי בדיעות בן ציון
בורדיאנסקי הוא טיפש שמואל דויטש הוא ידוע שלא הסכים עם ר' שמואל בסוף ימיו ר' אשר דויטש היה
לו סכסוך עם ר' שמואל אויערבך אין דבר כזה פטרוב הוא המנהיג תגיד ואז נראה מי הולך עם זה אפילו
אם... הציבור צריך לדעת אז אם באמת הציבור חושב כה אז ממילא אנחנו צריכים לשקול את צעדינו
ויכול להיות שאנו לא מתאימים לדור הזה, אני לא יודע, אני וביתי נעבוד את ה אבל אם מרמים את
הציבור ומטמטמים אותו כאילו שיש מועצת גדולי התורה שתמכו בפלס
ואתה רואה מועצג"ת והכל נובע
מזה שהר"י מפחדים להגיד משהו, אז ככה אנו נראים, לכן אל ת... הם בסכ"ה תפסו אבל תידע לך
שהוא מיואש ר' בן ציון בורדיאנסקי מה הוא יעשה צוחקים ממנו בפנים הם עושים ממנו כקליפת השום
אבל הם בנו מערכת סביב ר' צבי פרידמן ומשבקים הם מגדילים אותו אוטומטי למ"ד יותר מכולם?
יכול להיות יכול להיות אז אם הציבור רוצה את זה צריך לתת לו את זה אני לא משנה את הציבור אבל
אם הציבור לא יודע את זה אז צריך להודיע לו את זה זה הכל יש פה משהו אחד זה הכל רצון של
אנשים אני מאד מכבד את זה ומחבב אותם אם באמת רוב הציבור יאחז ככה אני צריך לשקול את צעדיי,
אבל אם הציבור לא יודע את זה אז צריך ליידע אותו
והרב אומר שלכנס את כל הראשי ישיבות ביחד הם יפחדו?
זה לא הפתרון לא זה הכיון, הציבור צריך לדעת מה קורה זה הכל לא הראשי ישיבות זה הכל הציבור
צריך לדעת מה קורה ואם הם רוצים אז שיבחרו להם אני אומר לך את זה חד משמעי תשאל כמה מהם
הם יגידו לך מפורש אני ישאל אותך אם זה ככה אז חושב שצריך לכנס את הציבור? או... מה אתה
חושב
אני חושב שאם ר' שמואל דויטש והרב ארנברג ביחד אף אחד לא יכול לעמוד מולם מי יכול לעמוד
מולם
אבל אתה מבין שאף אחד מהם לא התכנס כי הם לא רוצים לפלג אבל אם אין ציבור הם בונים ע"ז שאלו
לא רוצה לפלג זה תמיד הולך ככה שהאלים תמיד מנצח אז מה אתה רוצה שאני יעשה, מי יקום הבעיה
שלי תמיד שאני לזה לא נכנע זה שאתה אלים אני לא נותן לך שזה לא יוצא החוצה כי זה לא נעים...

שלח תגובה