חדשות מחצרות ויז'ניץ

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

moshe chaim
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: חדשות מחצרות ויז'ניץ

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 13 נובמבר 2019, 13:35

האדמו"ר מויז'ניץ, שהיה אמור להמריא אתמול בלילה (שלישי) לארה"ב לרגל חתונת נכדו, ימריא היום בשעה 13:00 בצהריים, לאחר שהויזה בדרכון של הרבי אבדה והיה צורך בוויזה חדשה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הויזה שחידשו לרבי לפני שנתיים נמצאה על הדרכון הישן של הרבי, וזה נעלם לאחר שהרבי עשה בשנה שעברה דרכון חדש.

לאחר שהתברר כי אין ויזה, נעשו תיאומים קודם הטיסה מול השגרירות האמריקאית וניתנה האפשרות לכך שהרבי ימריא וייכנס לארה"ב, בשיתוף פעולה עם קונסול שיהיה בשדה התעופה. אלא שכאן בארץ הסבירו שאין אפשרות להמריא מבלי ויזה לארה"ב, וכך חזר הרבי לביתו לטיסה שנדחתה להיום בצהריים עם ויזה חדשה שחודשה במהירות.

כמה מחסידי ויז'ניץ בעלי בריתות ששמעו שהרבי נשאר היום בארץ רצו לעשות את הברית אצל הרבי בבוקר, אך הרבי אמר להם: "חס ושלום, אתם כבר הזמנתם מישהו אחר לכיבודים בשום פנים ואופן אני לא רוצה לקחת את זה".

גם אחרי שהסבירו לרבי שכולם מסכימים, אמר: "אני לא לוקח שום דבר אחרי שכיבדו כבר סבים או אנשים חשובים אחרים".
--

האדמו"ר מויז'ניץ ישהה בארה"ב לשלש שבועות.
וכל שבת ישהה בהרי הקאנטרי עם קבוצה אחרת של חסידיו מארה״ב.

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 13 נובמבר 2019, 17:49

moshe chaim כתב:
13 נובמבר 2019, 13:35
האדמו"ר מויז'ניץ, שהיה אמור להמריא אתמול בלילה (שלישי) לארה"ב לרגל חתונת נכדו, ימריא היום בשעה 13:00 בצהריים, לאחר שהויזה בדרכון של הרבי אבדה והיה צורך בוויזה חדשה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הויזה שחידשו לרבי לפני שנתיים נמצאה על הדרכון הישן של הרבי, וזה נעלם לאחר שהרבי עשה בשנה שעברה דרכון חדש.

לאחר שהתברר כי אין ויזה, נעשו תיאומים קודם הטיסה מול השגרירות האמריקאית וניתנה האפשרות לכך שהרבי ימריא וייכנס לארה"ב, בשיתוף פעולה עם קונסול שיהיה בשדה התעופה. אלא שכאן בארץ הסבירו שאין אפשרות להמריא מבלי ויזה לארה"ב, וכך חזר הרבי לביתו לטיסה שנדחתה להיום בצהריים עם ויזה חדשה שחודשה במהירות.

כמה מחסידי ויז'ניץ בעלי בריתות ששמעו שהרבי נשאר היום בארץ רצו לעשות את הברית אצל הרבי בבוקר, אך הרבי אמר להם: "חס ושלום, אתם כבר הזמנתם מישהו אחר לכיבודים בשום פנים ואופן אני לא רוצה לקחת את זה".

גם אחרי שהסבירו לרבי שכולם מסכימים, אמר: "אני לא לוקח שום דבר אחרי שכיבדו כבר סבים או אנשים חשובים אחרים".
--

נדמה לי שזו כבר הפעם השנייה שזו קורה שאין ויזה או דרכון, היכן הם הסדרנים ? בושות.

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 14 נובמבר 2019, 14:33

לפי השמועות:
כ״ק אדמו״ר ממרכז ויזניץ שליט״א נוסע בשעות אלו לציריך שווייץ, למגבית מיוחדת עבור אחד מראשי אנ״ש שנקלע לקשיים,
שם ישהה כשבוע ימים.

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 14 נובמבר 2019, 16:48

moshe chaim כתב:
14 נובמבר 2019, 14:33
לפי השמועות:
כ״ק אדמו״ר ממרכז ויזניץ שליט״א נוסע בשעות אלו לציריך שווייץ, למגבית מיוחדת עבור אחד מראשי אנ״ש שנקלע לקשיים,
שם ישהה כשבוע ימים.
כ״ק אדמו״ר ממרכז ויזניץ שליט״א נסע אחה״צ לרחובות, והשתתף כרבע שעה בהלוויה של כ״ק אדמו״ר מקרעטשניף קרית גת זצ״ל.
אח״כ הגיע לשדה התעופה, לנסוע לציריך שווייץ.

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 17 נובמבר 2019, 17:54

קא סלקא דעתך כתב:
13 נובמבר 2019, 17:49
moshe chaim כתב:
13 נובמבר 2019, 13:35

--

נדמה לי שזו כבר הפעם השנייה שזו קורה שאין ויזה או דרכון, היכן הם הסדרנים ? בושות.
כן. זה כבר פעם השנייה

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 17 נובמבר 2019, 20:04

כ״ק אדמו״ר ממרכז ויזניץ שליט״א אמש מוצש״ק בציריך שווייץ
מנ מברך בבית שפירא בשווייץ.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עקיב'לה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 19 נובמבר 2019, 12:38

הלם; באמצע הרחוב: אדם התמוטט - ונפטר
אדם בן 30, לערך, התמוטט לפתע במרכז בני ברק, וכוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בו החייאה ממושכת ופינו אותו לבית החולים כשמצבו אנוש - אך שם נקבע מותו
חרדים19.11.2019 | 11:15
דוברות ארגון הצלה
אסון בבני ברק: גבר חרדי שהלך היום (שלישי) במרכז העיר, התמוטט לפתע מול עיני העוברים ושבים, ונזקק להחייאה.
מ'הצלה' נמסר, כי כונני הארגון, מתנדבי מד"א סניף גוש דן, הוזעקו לרחוב אהבת שלום בבני ברק בעקבות דיווח על גבר שהתמוטט ברחוב.
"הכוננים, בסיוע צוותי מד"א, העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה על גבר כבן 30", נמסר מדוברות 'הצלה', "הוא פונה תוך כדי החייאה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שיבא בתל השומר, כשמצבו מוגדר אנוש".
אהרל'ה קליין ומוישי פרנצויז, חובשים באיחוד הצלה שהגיעו למקום, סיפרו: "ביצענו בו פעולות החייאה בזירת האירוע עד להגעת ניידת טיפול נמרץ. לאחר מכן הוא פונה תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית החולים שיבא בתל השומר כשמצבו מוגדר אנוש".
כאמור, בהמשך למרבה הצער נאלצו רופאי בית החולים לקבוע את מותו של הצעיר החרדי

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 19 נובמבר 2019, 17:54

עקיב'לה כתב:
19 נובמבר 2019, 12:38
הלם; באמצע הרחוב: אדם התמוטט - ונפטר
אדם בן 30, לערך, התמוטט לפתע במרכז בני ברק, וכוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בו החייאה ממושכת ופינו אותו לבית החולים כשמצבו אנוש - אך שם נקבע מותו
חרדים19.11.2019 | 11:15
דוברות ארגון הצלה
אסון בבני ברק: גבר חרדי שהלך היום (שלישי) במרכז העיר, התמוטט לפתע מול עיני העוברים ושבים, ונזקק להחייאה.
מ'הצלה' נמסר, כי כונני הארגון, מתנדבי מד"א סניף גוש דן, הוזעקו לרחוב אהבת שלום בבני ברק בעקבות דיווח על גבר שהתמוטט ברחוב.
"הכוננים, בסיוע צוותי מד"א, העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה על גבר כבן 30", נמסר מדוברות 'הצלה', "הוא פונה תוך כדי החייאה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שיבא בתל השומר, כשמצבו מוגדר אנוש".
אהרל'ה קליין ומוישי פרנצויז, חובשים באיחוד הצלה שהגיעו למקום, סיפרו: "ביצענו בו פעולות החייאה בזירת האירוע עד להגעת ניידת טיפול נמרץ. לאחר מכן הוא פונה תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית החולים שיבא בתל השומר כשמצבו מוגדר אנוש".
כאמור, בהמשך למרבה הצער נאלצו רופאי בית החולים לקבוע את מותו של הצעיר החרדי
איך זה קשור לויזניץ, הוא היה ויזניצער ?
בד"ה

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 19 נובמבר 2019, 18:26

וי"ל שזה היה בשיכון ויזניץ. ולא, הוא לא היה ויזניצער הוא בכלל היה ליטפישער, נעבאך. יעזור ה' ויאמר לצרותינו די

ועד
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 19 נובמבר 2019, 18:43

מיזה? תכלס'
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 27 נובמבר 2019, 15:35

כ״ק אדמו״ר ממרכז ויזניץ שליט״א חזר מערד, לביתו לב״ב.
ביום ב׳ העבר, הגיע לביקור אצל גיסו כ״ק אדמו״ר מבעלזא שליט״א.
היום יום ד׳ בשעה 10 בערב יגיע כ״ק אדמו״ר ממרכז ויזניץ לכותל המערבי, עם כלל אנ״ש מארה״ק, לרגל נישואי הנכד בארה״ב.
שב״ק הבעל״ט יהיה האויפרוף הראשון, בב״ב.
שב״ק ויצא יהיה האויפרוף השני, בארה״ב.
החתונה יהיה ביום י״ב כסלו, בבורו פארק בארה״ב.

מי זה
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 01 דצמבר 2019, 09:00

היום יום ד׳ בשעה 10 בערב יגיע כ״ק אדמו״ר ממרכז ויזניץ לכותל המערבי, עם כלל אנ״ש מארה״ק, לרגל נישואי הנכד בארה״ב.
https://ahblicklive.com/post.php?id=490
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 01 דצמבר 2019, 09:08

שמחה בסערט ויזניץ
http://kore.co.il/viewArticle/57565

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 01 דצמבר 2019, 10:51

מי זה כתב:
01 דצמבר 2019, 09:08
שמחה בסערט ויזניץ
http://kore.co.il/viewArticle/57565
לחסרי הק(י)שרים:

נכדתו הבכורה של האדמו"ר, התארסה. בת לחתנו ר' יואל קרויז, בן האדמו"ר מאודווארי.
החתן הוא נכד האדמו"ר מביאלא חבר מועגדוה"ת.
וזה מעניין כי האדמו"ר מסערט ויזניץ הוא גיסו של האדמו"ר מביאלא בני ברק.

ענבי הגפן בענבי הגפן דבר נאה ומתקבל.

ההתרגשות בסערט ויזניץ גדולה מאוד, אמש היו כאן בחיפה שירים ברמקולים.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 01 דצמבר 2019, 15:34

יום ד׳ בערב הגיע כ״ק אדמו״ר ממרכז ויזניץ שליט״א לכותל המערבי, עם כלל אנ״ש מארה״ק, לרגל נישואי הנכד בארה״ב.
שם רקד עם החתן שלמה זלמן כ״ץ, וכן עם אבי החתן חדב״ן הרה״ג ר׳ משה מרדכי כץ, לרגל נישואיו שיתקיים בארה״ב, ביום י״ב כסלו.
אח״כ רקד עם נכדו הילד חיים רוזנבוים, לרגל הבר מצוה שיתקיים בתחילת חודש טבת. הבר מצוה יתקיים בארה״ק.

סמל אישי של משתמש
1010
נתן תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 01 דצמבר 2019, 18:01

הב"מ יהיה באולם גדול בבני ברק
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 77 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 01 דצמבר 2019, 18:10

1010 כתב:
01 דצמבר 2019, 18:01
הב"מ יהיה באולם גדול בבני ברק
שלום עליכם, נקדם בברכה את פני ידידנו הנכבד כמר 1010 אשר זכינו והוא הופיע לביקור נדיר בפורומינו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 03 דצמבר 2019, 10:42

מרכז ויז'ניץ:

המשטרה פתחה בבדיקת האירוע החמור בו פרצו בחורים מישיבת מרכז ויז'ניץ לישיבה הספרדית 'נחלת דן' בבני ברק וביצעו פוגרום תוך כדי שימוש באלימות פיזית.

בינתיים, מצילומי האבטחה שתיעדו את הרגעים הקשים בישיבה, ניתן לראות רגעים בלתי נתפסים.
בין היתר, עקירת מזוזה, השחתת ביגוד, כובעים וחליפות, השחתת המבנה, ציוד, מיטות התלמידים ועוד.

כזכור, כפי שדווח אמש ב'כיכר השבת', גורמים בחסידות הסבירו את הרקע למעשה האלימות, בהתנכלויות החוזרות והנשנות, אותם הם מייחסים לבחורי הישיבות הספרדיות.

לטענתם, לא מדובר בפעם הראשונה שמיידים ביצים לעברם, ובעבר אף יידו בקבוק זכוכית, אך הלילה נחצה קו אדום כאשר לטענתם, זרקו ביצה על רכבו של האדמו"ר.

בישיבה מנגד מכחישים את הטענה ולדברי בחורים בישיבה, זרקו 'רק' שקית מים על כמה בחורים חסידיים, שהחליטו לטענתם להגיב באלימות.
--

ממרכז ויז'ניץ שמעתי, שלאור הבזיונות ברחבי העולם, לכאורה היום אחר תפילת שחרית במרכז ויז'ניץ יהיה 'הבהרה' מטעם החסידות, נגד בחורי מרכז ויז'ניץ שעשו האלימות, ויבהירו שזה לא יקרה עוד הפעם.
whatsapp-image-2019-12-02-at-222648-1.jpeg
whatsapp-image-2019-12-02-at-21-52-16-620x310.jpeg
whatsapp-image-2019-12-02-at-21-52-07-620x310.jpeg

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 03 דצמבר 2019, 10:47

אחד מהבחורים מישיבת מרכז ויז'ניץ אמר היום:
'אני זכיתי לקחת חלק בהפוגרום. היות ששמעתי שמועה שפגעו ברכב של הרבי הק', רצתי לעשות הפוגרום עם הרבה מהחברים שלי.
כן, זה חלק מהשיטה הקדושה. הרבי הק׳ הוא לפני הכל'.

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 03 דצמבר 2019, 13:18

"ליל הבדולח, פשע שנאה שמזכיר את מה שעשו הנאצים ליהודים באירופה", במילים חריפות אלו תקפו בש"ס את הפוגרום שביצעו חסידי מרכז ויז'ניץ בישיבה הספרדית 'נחלת דוד' בבני ברק.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, הביע זעזוע עמוק "מהפגיעה הקשה בעולם התורה ובבני הישיבות ומחילול ה' הנורא".

דרעי הורה לחברי הכנסת בש"ס, לנציגים בב"ב ולפעילי ש"ס המרכזיים בעיר להגיע לישיבה ולסייע לבחורים ולהנהלת הישיבה "לשפץ ולהחזיר את קול התורה למקום כדי שעולם התורה לא ייפגע".

אבשלום אוחיון, מפעילי ש"ס הבולטים המתגורר בעיר וממקורבי דרעי, תקף במילים קשות את האירוע ואמר: "ליל הבדולח של בני ברק .פשע שנאה שמזכיר את מה שעשו הנאצים ליהודים באירופה - זה בתמצית מה שקרה בישיבת נחלת דן ברח בן יעקב על ידי בחורים 'חסידים'".

לדבריו: "מי ששותק על מה שקרה-לא יוכל לאמר ידינו לא שפכו את הדם הזה ועינינו לא ראו". אוחיון הודיע על עצרת מחאה: "על כן כל מי שיכול שיגיע היום בשעה 13:00 לעצרת מחאה ברחוב בן יעקב 17".

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 03 דצמבר 2019, 13:59

עסקני מרכז ויז'ניץ בארה״ב הפעילו לחץ גדול על גבאי האדמו״ר וראשי הישיבה, שיוציאו גינוי רשמי מטעם החסידות נגד בחורי שעשו הפוגרום, וגרמו לבזיונות לעיני כל העולם החרדי.
האדמו״ר ממרכז ויז'ניץ שליט"א צפוי לצאת בימים הקרובים לארה״ב, לנישואי נכדו.
אחד העסקנים בארה״ב אמר; 'סיפור זה בב״ב יכול להזיק את המסע המלכותי בארה״ב. צריכים להודיע לכלל ישראל שאנחנו לא עושים דברים כאלו. אנחנו לא יכולים להמשיך ככה'.
'אתם בא״י מקלקלים ביום אחד, העבודה והעסקנות שאנחנו עושים במשך השנה להרבות כבוד ויזניץ'.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 דצמבר 2019, 14:08

משום מה אני בהלם יותר מהתגובה של ש"ס. כנראה נציגיהם לא מספיק יודעים על השואה ועל ליל הבדולח. בתמונות אני רואה בלגן בפנימיה וזכוכית שבורה. הבחורים הטפשים שעשו זאת חייבים לשלם את הנזק שגרמו לגבס ולזכוכיות, ואילו את הנזק שהם גרמו לעצמם ולחסידות הקדושה לא יוכלו לתקן לעולם, אבל השסי"ם הספרדים שזה מזכיר לה את השואה מהם אפשר רק להיגעל.

סמל אישי של משתמש
פרדכת
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרדכת » 03 דצמבר 2019, 14:12

אני משער שלא ראית את הוידיאו של הפוגרום
איזה תאוות הריסה והזיק היה לבחורים בעינים
פרדכת : כינוי לאדם בטל ממלאכה ומלימוד ומדרך ארץ, ואין עוסק ביישובו של עולם כלל = גולש ברשת

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 דצמבר 2019, 14:13

האם גם לך זה הזכיר את הנאצים?

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 03 דצמבר 2019, 14:17

נראה לי שהוא פשוט באבוב בשביל זה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 דצמבר 2019, 16:35

עקיב'לה כתב:
03 דצמבר 2019, 14:08
משום מה אני בהלם יותר מהתגובה של ש"ס. כנראה נציגיהם לא מספיק יודעים על השואה ועל ליל הבדולח. בתמונות אני רואה בלגן בפנימיה וזכוכית שבורה. הבחורים הטפשים שעשו זאת חייבים לשלם את הנזק שגרמו לגבס ולזכוכיות, ואילו את הנזק שהם גרמו לעצמם ולחסידות הקדושה לא יוכלו לתקן לעולם, אבל השסי"ם הספרדים שזה מזכיר לה את השואה מהם אפשר רק להיגעל.
הם לא יודעים כנראה, אם ככה אז מה ההלם ?

בוא נראה אותך מגיב אחרי שיעשו אצלך בישיבה / בית כנסת שלך פוגרום שכזה ??

אני רק חושש שיהיה כעת פוגרום בחזרה, לא כ"כ מופרך...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 דצמבר 2019, 16:57

מצו"ב הודעתו של 1010, מש"כ בנידון, הוא קיבל את הידיעות האלו מהפורום ואת חילופי הדברים דפה:
1010 כתב:
01 דצמבר 2019, 18:01
א. כל ההודעות שמשה חיים מביא ממרכז חסידי ויז'ניץ בארה"ב, וכן הרוב משאר ההודעות מקורם בחסידות ויז'ניץ מהר"י.
ב. כנ"ל גם הודועת שהופצו היום ואתמול תחת הכותרת של והייתם נקיים, שהעומדים מאחורי הפוגרומים בישיבת נחלת דן ובישיבת באבוב ועוד פוגרומים אינם הם אלא חסידות ויזנ'יץ מרכז.
ג. ברור שאי אפשר לתת לגיטימציה להרס של ישיבה, מצד שני אי אפשר להתייחס לזה מצדו האחד בלבד של המטבע, שהיינו שפקיד זוטר בש"ס אומר שזה ליל הבדולח. ועוד דימוים כיו"ב זה חוצפה להתייחס לכך כאילו שקבוצת משועממים חיפשו מה לעשות ונכנסו לעשות בדולח וקריסטל...
הישיבה הנ"ל מתנכל לישיבת ויז'ניץ לא מהיום ולא מאתמול, הם כל העת זורקים על בחורי הישיבה הסמוכה דרך החלונות ביצים, שקיות מים, חפצים כבדים, אתמול הגיע לשם האדמו"ר ובצאתו משם קיבל על רכבו מטח של ביצה ושל גלילי נייר ספוגים במים.
הייתי רוצה לראות את העצרת שש"ס היית ה עושה כאשר היו עושים כך להרב עובדיה או לחכם שלום שליט"א.
הייתי רוצה לראות את הבחור הספרדי היושב בחיבוק ידיים כאשר זורקים על הרכב שלו עצמו ביצה.
ברור לכל שכאשר מתגרים וזורקים ביצים ושאר מרעין ביישן על אדמו"ר שהחסידים לא ישתקו.
ד. רק באגב אזכיר שאלו שהוציאו את המודעה של והייתם נקיים זרקו בעצמם ביצים ושאר דברים על רכבו של האדמו"ר מוהרמ"ם בשעה שיצא משמחת החתונה של נכדת ר' מנחם ארנסטר שליט"א עם נכד האדמו"ר מתולדות אהרן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 03 דצמבר 2019, 17:20

אחד העסקנים בשיכון ויזניץ הוציא מודעה שהפוגרום נעשה ע״י 'מרכז ויזניץ' ולא ע״י 'ויזניץ שבשיכון ויזניץ'.
זאת בא אחרי שבכמה מקומות אמרו ש'בחורי ויזניץ' עשו פוגרום, ויכול לגרום לבזיון על כבודו של הרה״ק הישועת משה מויזניץ זי״ע.
d2hdj7yq.jpeg

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 03 דצמבר 2019, 17:23

אחד מבכירי חסידי מרכז ויזניץ אמר היום אחר הביקור של נציגי ש״ס בישיבת 'נחלת דן' הספרדית בבני ברק, שכפי הנראה יצא בשעות אחה״צ גינוי רשמי ממרכז ויזניץ נגד בחורי החסידות.
הגינוי יהיה בעל פה או בכתב, מאחד מראשי החסידות או מהאדמו״ר, וממתינים להסכמתו של כ״ק האדמו״ר שליט״א.

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 03 דצמבר 2019, 17:51

מי מביא וידאו ?
לקיים מה שנאמר 'עינינו ראו ולא זר'
אם תמונה שווה אלף מילים, סרטון שווה אלף תמונות.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 03 דצמבר 2019, 17:52

פרסום ראשון: לאחר הפוגרום שביצעו בחורי ישיבת 'ישועות משה' של מרכז חסידי ויז'ניץ בישיבת 'נחלת דן' בבני ברק תוך השחתה של רכוש נפגשו ראש ישיבת 'ישועות משה' הגאון רבי יוקל וייס עם ראש ישיבת 'נחלת דן' הגאון רבי איתמר נויפלד.

הפגישה התקיימה בבני ברק במשך למעלה משעתיים ובמהלכה סוכם על הרגעת הרוחות בין הניצים תוך כדי כבוד הדדי, בנוסף סוכם גם על דבר הזקת הרכוש וצורת התשלום בין הצדדים.

מי שתיווך את הפגישה היה הרב מוטי פאלי שסבו ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין עומד בנשיאות הישיבה השייכת לרשת הישיבות של 'בית מדרש עליון' בראשות הגאון רבי ירחמיאל אונגרישר.

ועד
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 03 דצמבר 2019, 18:07

כל הכבוד, אני מרוגש איך משכינים שלום מיידי, הלוואי על כל המחלוקות.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

זלמן1
נתן תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 03 דצמבר 2019, 18:46

מה שלא ברור, למה הבחורים מהישיבה הספרדית, זרקו בדיוק על ויזניץ ולא על איזו ישיבה / אדמו"ר אחר?
עוד משהו לא ברור, למה זה קורה פעם שניה בויז'ניץ מרכז, ולא שומעים כאלו דברים על בחורים מישיבת סערט צאנז או דושינסקיא לדוג'.

(למעט פוניבז' בתחילת הזמן)

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 03 דצמבר 2019, 19:14

זלמן1 כתב:
03 דצמבר 2019, 18:46
מה שלא ברור, למה הבחורים מהישיבה הספרדית, זרקו בדיוק על ויזניץ ולא על איזו ישיבה / אדמו"ר אחר?
עוד משהו לא ברור, למה זה קורה פעם שניה בויז'ניץ מרכז, ולא שומעים כאלו דברים על בחורים מישיבת סערט צאנז או דושינסקיא לדוג'.

א. יש ביטוי מפורסם של שליימזל, באידיש: אלע מאל געשעט דאס צו מיר. [תמיד זה קורה רק לי] למה תמיד הוא חוטף צעקות מבעל המכולת, הוא לא שם לב שהוא הפיל ובילגן שם כמה מדפים... הוא פשוט לא יודע מה רוצים ממנו וכן על זו הדרך...

ב. יש באזור עוד כמה ישיבות שישמחו לעשות שיפוצים "מרכזיים".

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 03 דצמבר 2019, 20:38

moshe chaim כתב:
03 דצמבר 2019, 13:59
עסקני מרכז ויז'ניץ בארה״ב הפעילו לחץ גדול על גבאי האדמו״ר וראשי הישיבה, שיוציאו גינוי רשמי מטעם החסידות נגד בחורי שעשו הפוגרום, וגרמו לבזיונות לעיני כל העולם החרדי.
האדמו״ר ממרכז ויז'ניץ שליט"א צפוי לצאת בימים הקרובים לארה״ב, לנישואי נכדו.
אחד העסקנים בארה״ב אמר; 'סיפור זה בב״ב יכול להזיק את המסע המלכותי בארה״ב. צריכים להודיע לכלל ישראל שאנחנו לא עושים דברים כאלו. אנחנו לא יכולים להמשיך ככה'.
'אתם בא״י מקלקלים ביום אחד, העבודה והעסקנות שאנחנו עושים במשך השנה להרבות כבוד ויזניץ'.
המשטרה במשך החקירות היום בבוקר בישיבת מרכז ויזניץ.
שוטרים בישיבת ויז.jpg
התפילה.jpg
p.jpg

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 03 דצמבר 2019, 20:51

בחדרי חרדים

מאחורי הקלעים: כך הביא דרעי לפתרון בין החסידות לישיבה.

פרסום ראשון: לאחר הפוגרום שביצעו בחורי ישיבת 'ישועות משה' של מרכז חסידי ויז'ניץ בישיבת 'נחלת דן' בבני ברק תוך השחתה של רכוש, השר אריה דרעי התערב באופן אישי והביא לפתרון המשבר.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי השר אריה דרעי שהורה על קיום העצרת מתוך הבנה שציבור בני תורה ספרדים מצפים לקבל גב בעתות משבר שכאלה, נכנס לעובי הקורה ודרש מחסידות ויז'ניץ להתנצל בפני בחורי הישיבה הספרדית 'נחלת דן' ואף לשלם להם פיצויים.

לבקשת ולאור התערבות אריה דרעי וחרף משבר האמון הקיים בין חסידות ויז'ניץ לישיבת 'נחלת דן', דרעי דאג לפגישה של שני הצדדים במקום ניטרלי בחדר הישיבות של הרב חנניה צ'ולק בבניין ארגון 'עזר מציון' בבני ברק.

בפגישה הביעו ראש ישיבת ויז'ניץ הרב יוקל וייס את הכאב הגדול שהם חשים נוכח הפגיעה בכבוד האדמו"ר, ראשי ישיבת 'נחלת דן' הראו וסיפרו על הנזקים הגדולים בנפש וברכוש, ואט אט כאשר צילו של אריה דרעי שביקש שהפגישה תוביל למניעת חילול השם ומעצרם הצפוי של בחורי ישיבת ויז'ניץ, הצליחו הצדדים להגיע להסכם.

לאור ההסכמות, הורה אריה דרעי לח"כ מיכאל מלכיאלי ואיש השטח אבשלום אוחיון יחד עם נציגי ש"ס בעירייה אליהו דדון, יעקב זכריהו וישראל בן ששון להיפגש מחר (רביעי) עם ראשי ישיבת ויז'ניץ בכדי לתקף את ההסכם ולהרגיע את הרוחות.

יצויין כי בחסידות ציינו את הערכתם לשר אריה דרעי, אשר פעל כל העת באחריות גדולה לשלומם של בחורי ישיבת 'נחלת דן' בנפש וברכוש, לצד דאגתו שלא יתחלל שם שמים במעצר סיטונאי של בחורי ישיבת ויז'ניץ שנראו במצלמות האבטחה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 דצמבר 2019, 21:41

האדמו''ר מויזניץ (ר' ישראל) מתרים את הקהל לצדקה

https://ahblicklive.com/post.php?id=8209&archive=1

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 04 דצמבר 2019, 10:44

קא סלקא דעתך כתב:
03 דצמבר 2019, 17:51
מי מביא וידאו ?
לקיים מה שנאמר 'עינינו ראו ולא זר'
אם תמונה שווה אלף מילים, סרטון שווה אלף תמונות.
וגם, מי יכול להביא הדרשות מהעצרת תפילה ומחאה נגד הפוגרום?

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 דצמבר 2019, 10:53

מבזקי העדכונים
Screenshot_3_640x221.jpg
Screenshot_2_640x152.jpg
20191203_210114_640x447.jpg
20191203_210407_640x512.jpg
20191203_205732_640x592.jpg
20191203_205836_640x612.jpg
20191203_205635_640x502.jpg

אילפא

נושא שלא נקרא על ידי אילפא » 04 דצמבר 2019, 12:16

מי זה כתב:
04 דצמבר 2019, 10:53
מבזקי העדכונים

Screenshot_3_640x221.jpg
לא נראה לי שהם כאלו צדיקים, הם פשוט מזדהים יותר עם ויזניץ אז הם מעדיפים לשתוק.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 04 דצמבר 2019, 13:01

מה עושים תלמידי אורחות תורה כשרכבו של הרב שטיינמן מכובד בביצים מגג הישיבה הספרדית הסמוכה. סתם מעניין. אני לא אמור לאהוב את ר' מענדלה ואין לי עמו מאומה, אבל בשפת הילדים זה נקרא ''הם התחילו'', ולדבריהם זה כבר הרבה זמן ככה, לכן כמה בחורים עלו ועשו בלגן בפנימיה. לא ראיתי שהשחיתו את בית המדרש. אני ראיתי גבס שבור ו2 זכוכיות מנופצות ובלגן גדול בחדרים. זו בוודאי התנהגות של בחורים מופרעים שאין להם עודף שכל ויישוב הדעת, לא יותר מזה

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 04 דצמבר 2019, 13:10

זלמן1 כתב:
03 דצמבר 2019, 18:46

ברור, זה תוצאה ישישרה של ההסתה והליצנות שעושים מהאדמו"ר בכל רחבי האינטרנט ודומיו.
אנשים מרגישים את עצמם יותר בטוחים לצחוק ממרכז חסידי ויז'ניץ מאשר מחסידות פרימישלאן.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 04 דצמבר 2019, 13:11

moshe chaim כתב:
03 דצמבר 2019, 17:20
אחד העסקנים בשיכון ויזניץ הוציא מודעה שהפוגרום נעשה ע״י 'מרכז ויזניץ' ולא ע״י 'ויזניץ שבשיכון ויזניץ'.
זאת בא אחרי שבכמה מקומות אמרו ש'בחורי ויזניץ' עשו פוגרום, ויכול לגרום לבזיון על כבודו של הרה״ק הישועת משה מויזניץ זי״ע.
d2hdj7yq.jpeg
תודה.

בהחלט כולם חשבו שזה ויז'ניץ שיכון, ועכשיו שהוציאו את ההודעה כולם יודעים שזה לא ויזני'ץ שיכון.
הה"ד מתעבר בריב לא לו, מה זה קשור אליכם? מצאתם עוד מקום להתגלגל על החסידות שנישלת מכל הנכסים והכספים?
א.
ב.

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 04 דצמבר 2019, 13:32

1010 כתב:
04 דצמבר 2019, 13:11
moshe chaim כתב:
d2hdj7yq.jpeg
תודה.

בהחלט כולם חשבו שזה ויז'ניץ שיכון, ועכשיו שהוציאו את ההודעה כולם יודעים שזה לא ויזני'ץ שיכון.
הה"ד מתעבר בריב לא לו, מה זה קשור אליכם? מצאתם עוד מקום להתגלגל על החסידות שנישלת מכל הנכסים והכספים?
לא 'כולם' חשבו שזה ויז'ניץ שיכון. אבל הרבה תמימים מאנשי הרחוב ראו כתבה אודות בחורי ויזניץ, חשבו שזה היה מהשוליים של ויזניץ שיכון.
יש יותר מאלף בחורים בויזניץ בא״י, אז אולי 50 בחורים מהשוליים של בחורי ויזניץ עשו פוגרום.

אגב, שכן שלי, ליטאי בן תורה, אמר לי הבוקר ששמע או ראה החדשות ש'בחורי ויזניץ עשו פוגרום', ו'עוד לא הוציאו גינוי רשמי נגד המעשה הנוראה', והוא חשב שהיה 'ויזניץ שיכון'. אבל שכאני אמרתי לו שזה היה מרכז ויזניץ הוא אמר 'עכשיו אני מאמין הסיפור, אבל אני בטוח שיוציאו גינוי רשמי בקרוב ממש'.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 32 פעמים
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 04 דצמבר 2019, 14:49

אני הקטן בעניי כואב לי לראות כאן אנשים שמתייחסים בסלחנות לאלימות פיזית
ואפילו לו נאמין לטענת 'מרכז' כי תלמידי 'אהל משה' - 'נחלת דן' כבר רדפו אותם כמה פעמים
ביהדות יש אופציה אחת ויחידה שבה הותר לנהוג באלימות והיא: "הקם להרגך השכם להרגו" כלו' שהאלימות שמצדך תמנע את השני מהאלימות שלו.
כל אופן אחר של אלימות הרי הוא מופקע לפי תורתנו הק'
ולא משנה אם הבחור הספרדי שאתה מכיר ג"כ היה נוהג באלימות לו היית זורק ביצה על הרכב שלו.
ובפרט, כשאדם עושה מעשה כזה ומשכנע את עצמו שהוא עושה את זה לשם שמים למעון כבוד רבו
זו צביעות, והיפוך האמת, על עצמכם אתם יכולים לעבוד וכן על תלמידיכם הצעירים ועל ילדיכם אולי,
אבל על הקב"ה אי אפשר לעבוד, ואנשים שאחראיים לכזו בורות של אנשים, שכביכול הרבי הקדוש והטהור הוא מעל דיני נזיקין שבשו"ע,
ומותר להכות יהודי אחר, אם מישהו בבניין שבו נמצא אותו יהודי ביזה את חמורו של רבי פנחס בן יאיר...

גורו לכם מיום הדין!

אח"כ לא מבינים איך בעלי הכח משתמשים בו שלא לש"ש, כשהציבור מגלה הבנה לשימוש כזה, ומדוע לא ישתמשו בעלי הכח בכוחם הרב שצברו
כשאנשים נורמלים מקבלים בהבנה אלימות כזאת.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 04 דצמבר 2019, 14:59

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
04 דצמבר 2019, 14:49
אני הקטן בעניי כואב לי לראות כאן אנשים שמתייחסים בסלחנות לאלימות פיזית
ואפילו לו נאמין לטענת 'מרכז' כי תלמידי 'אהל משה' - 'נחלת דן' כבר רדפו אותם כמה פעמים
ביהדות יש אופציה אחת ויחידה שבה הותר לנהוג באלימות והיא: "הקם להרגך השכם להרגו" כלו' שהאלימות שמצדך תמנע את השני מהאלימות שלו.
כל אופן אחר של אלימות הרי הוא מופקע לפי תורתנו הק'
ולא משנה אם הבחור הספרדי שאתה מכיר ג"כ היה נוהג באלימות לו היית זורק ביצה על הרכב שלו.
ובפרט, כשאדם עושה מעשה כזה ומשכנע את עצמו שהוא עושה את זה לשם שמים למעון כבוד רבו
זו צביעות, והיפוך האמת, על עצמכם אתם יכולים לעבוד וכן על תלמידיכם הצעירים ועל ילדיכם אולי,
אבל על הקב"ה אי אפשר לעבוד, ואנשים שאחראיים לכזו בורות של אנשים, שכביכול הרבי הקדוש והטהור הוא מעל דיני נזיקין שבשו"ע,
ומותר להכות יהודי אחר, אם מישהו בבניין שבו נמצא אותו יהודי ביזה את חמורו של רבי פנחס בן יאיר...

גורו לכם מיום הדין!

אח"כ לא מבינים איך בעלי הכח משתמשים בו שלא לש"ש, כשהציבור מגלה הבנה לשימוש כזה, ומדוע לא ישתמשו בעלי הכח בכוחם הרב שצברו
כשאנשים נורמלים מקבלים בהבנה אלימות כזאת.
יש כאן שני קבוצות שעשו מעשים אסורים עפ"י דין תורה.
1. קבוצת בחורים מישיבת ויז'ניץ שזרעו הרס בישיבה.
2. קובצת בחורים מישיבת נחלת דן שחרחרו ריב עם ישיבה סמוכה וביזו את האדמו"ר מויז'ניץ לא פעם אחת.

עכשיו יש לדון ממה צריך להזדעזע יותר.
אפשר מזה ואפשר מזה.
מצטייר הרבה יותר טוב לומר מה זה ביצה לעומת בדולח, ומצד שני אפשר גם להבין את הצד האחר, זה לא הצדקת אלימות, אלא הבנה שהצד הראשון עשה מעשה חמור לא פחות, ומשכך מה לנו לקחת צד לכיוון מסוים.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 04 דצמבר 2019, 15:01

moshe chaim כתב:
04 דצמבר 2019, 13:32
1010 כתב:
04 דצמבר 2019, 13:11
moshe chaim כתב:
d2hdj7yq.jpeg
תודה.

לא 'כולם' חשבו שזה ויז'ניץ שיכון. אבל הרבה תמימים מאנשי הרחוב ראו כתבה אודות בחורי ויזניץ, חשבו שזה היה מהשוליים של ויזניץ שיכון.
יש יותר מאלף בחורים בויזניץ בא״י, אז אולי 50 בחורים מהשוליים של בחורי ויזניץ עשו פוגרום.

אגב, שכן שלי, ליטאי בן תורה, אמר לי הבוקר ששמע או ראה החדשות ש'בחורי ויזניץ עשו פוגרום', ו'עוד לא הוציאו גינוי רשמי נגד המעשה הנוראה', והוא חשב שהיה 'ויזניץ שיכון'. אבל שכאני אמרתי לו שזה היה מרכז ויזניץ הוא אמר 'עכשיו אני מאמין הסיפור, אבל אני בטוח שיוציאו גינוי רשמי בקרוב ממש'.
ואני יכול לומר לך שבהיסטוריה של השנים האחרונות ובדגש על המחלוקה עם הרמ"מ הרי שויז'ניץ של האלף בחורים מומחים לא פחות בטרור, מי הרביץ לרמ"מ? מי זרק עליו ועל חסידיו אבנים לבנים וכדו'.
שלא ישגעו בראש שיש צד אחד תמים וטהור ומצד שני כאלו ישש להם שיטה של כח הזרוע.
עכ"פ בטוח שהם לא צד, מה להם להתערב כאן?
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 04 דצמבר 2019, 16:29

הרב 1010, הנידון פה הוא לא מי התחיל ולא מי עשה יותר או פחות,
אלא, העניין שאלימות אמורה להתקבל בציבור באפס-סובלנות נקודה,
ואם אתה מתחיל להתפלפל מי אשם, כבר קיבלת אלימות בסובלנות.
מי שיתנהג באלימות, יוקע לעיני כל!
אפילו אם הפרענקים מתגרים בו מדי יום ביומו, זה לא תירוץ לסרטוני המזוויעים שיוצאים משם!
מלבד שכל המקור לכך שזו לא הפעם הראשונה שתלמידי אהל משה מתגרים בתלמידי ישועות משה
הם רק מפי מרכז ויז'ניץ אנו חיים, שהם נוגעים בדבר ואינם נאמנים כלל,
וע"ע אשכול גור, שהגערערס מספרים סיפורי אלף לילה ולילה כביכול הגר"ש אלתר כבר רודף אותם מזמן חורבן בית המקדש הראשון...
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 04 דצמבר 2019, 16:43

תבין.
ביזוי רבנים הכוללת צעקת שמו הפרטי וזריקת ביצים וגלילי נייר ושקיות מים על רבכו אמור להתקבל בציבור באפס-סובלנות נקודה,
וזה שאח"כ קיבלו בחזרה על גמולם הטוב לא מצדיק שלא יוקיעו אותם.

יש פה כעין צד של צדיקים וצד של רשעים....
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 04 דצמבר 2019, 16:54

אכן כן, אך זהו עניין שאנו חיים מפיהם של חסידי מרכז ויז'ניץ
שנזכרו לטעון את זה אחרי הפוגרום השני שביצעו בשנתיים האחרונות בישיבות שכנות
וכפי שטענתי הם אינם נאמנים לטעון כך, ואכן יש להוקיע גם מעשים כאלו,
אבל לבוא ולטעון על הפוגרום שערכו בישיבה השכנה ש'הם התחילו' זה נקרא לקבל אלימות בסובלנות,
הבנת?
דרך אגב,
בזמנו אחרי הפוגרום בבאבוב הם רק טענו שצעקו את שמו הפרטי של הרבי
זה אכן לא בסדר,
אך זה אינו בגדר אלימות כלל. אפילו לא אלימות מילולית,
וכבר קדמני פרדכת באשכול שכן וכתב:
פרדכת כתב:
03 דצמבר 2019, 12:33
אם אז המריבה לא הייתה נגמרת בסולחה
לא היינו רואים מחזה מביש זה שוב פעם
פרדכת כתב:
03 דצמבר 2019, 13:10