האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

מי זה
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 95 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

שניאור לרר - ניגון יב-יג תמוז.jpg

https://www.dropbox.com/s/ocmi04zrowgn2 ... 6.mp4?dl=0
חבד אונליין
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

חבקוק
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

יש עוד דברים לעלות?

מי זה

אתה מתכוון מחב"ד?
אני מביא בד''כ את הדברים המעניינים מאתר חב"ד אונליין

http://www.col.org.il/%D7%97%D7%93%D7%A ... 7%91%D7%93

מי זה

נוטקע ניימרק, השליח הכי צעיר בחברון, נצפה בשעת ליל מוקדמת כשהוא מפעיל את חיילי צה"ל המשרתים בעיר • כך זה נראה
https://www.dropbox.com/s/wypegz98c9c3s ... C.mp4?dl=0

חבד אונליין

מי זה

קראו את הכתבות על הרבי והחליטו לקרוא לבנם מענדל.

אבירם בן-שטרית מבאר שבע מגדיר את עצמו כ"חילוני", אבל בעקבות הכתבות הרבות על הרבי שהתפרסמו בערוצי התקשורת השונים לקראת יום ההילולא ה-25, החליט עם רעייתו ענבל לקרוא לבנם על שם הרבי.

http://www.col.org.il/%D7%97%D7%93%D7%A ... 19608.html

מי זה

Screenshot_3.jpg

איש חסיד
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד »

שמעתי כמה פעמים !!
שכשיצא הפסק שהרבי מלובוויטש מלך המשיח
הוא קיבל אותה אחרי\לפני המקווה ואמר ''ישר כוח ישר כוח ''

יעקב עקיבא
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

ועכשיו הסבר

איש חסיד
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים

Re: פולמוס המשיחיות בחב"ד

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד »

ולא כמו ש...
חבד ניק כתב:
14 נובמבר 2014, 12:47

הרבי לא הכריז על עצמו מעולם במפורש כעל משיח‏. הוא אמר במפורש, שחמיו הינו משיח שבדור, וכנ"ל. החסידים מצידם יכולים לפרש זאת על הרבי האחרון בעצמו, אך הרבי - מעולם לא אמר משהו בנדון, אלא אדרבה התנגד בכל כוחו לכך. במשך שנים במספר הזדמנויות במהלך כהונתו כאדמו"ר, דיבר הרבי בתקיפות נגד פרסומו כמשיח, וטען כי פרסום זה מרחיק יהודים מחסידות חב"ד ומיהדות בכלל, והוא אף רואה זאת כמלחמה אישית נגדו.

בימי מחלתו, כשהיה הרבי משותק, הוא נהג לעודד את שירת "יחי אדוננו". המביא ראיה מימי מחלתו, וסובר שדוקא אז השתנתה דעתו, אינו אלא שוטה.

יוזמת הפרסום הראשונה, היא משנת תשכ"ה, אז הפיץ הרב אברהם פריז כרוזים בהם נכתב: "בשמחה רבה יכולים אנו לבשר לכם כי הנה המלך המשיח... כבר נמצא עתה כאן איתנו, הנה הוא הרבי הקדוש מליובאוויטש". כעבור זמן קצר, ציווה הרבי במברק להפסיק את ההפצה ודרש לקבל לידיו את יתרת הכרוזים.

בשנת תשמ"ג פרסם הרב משה סלונים, מחסידי חב"ד, קובץ חידושי תורה ובו, לדבריו, "פריצת דרך בקביעה... מי הוא מלך המשיח". הרבי דרש להפסיק את פרסום הקונטרס‏.

בקיץ תשד"מ, פרסם אחד הרבנים חוברת בשם "קול מבשר" שנושאה היה הוכחת זהותו של הרבי כמשיח. הרבי הגיב במסר אישי לאותו רב שבו ציווה עליו להפסיק כל פעילות הקשורה למשיחיות: "הנני מזהירו שיפסיק לדבר או לכתוב, ועל אחת כמה וכמה להפיץ, ועל אחת כמה וכמה להדפיס, בענייני משיח... ואם חס וחלילה יעשה משהו בזה, יידע ברור שזהו מלחמה נגדי בפרט ובכלל".

הוראה זו נדירה בחריפותה, הרבי אסר על אותו משיחיסט להתעסק בעניני משיח בכלל, שמא ואולי יבוא לפרסם את שמו כמשיח.

הרבי המשיך וכתב לו, "ראו בפועל שעל ידי פעולותיו ומעשיו – הלהיב מחלוקת וכו', ומאות (ויותר) מבנ"י פסקו מללמוד דא"ח, נלחמים בהבעש"ט ותורתו בפועל... כָּתְּבִי לא היה מפני חשש אולי כו' [תהיינה תוצאות שליליות], כי אם מיוסד על המפורסם שאלפים ויותר הפסיקו לימוד דא"ח ונלחמים בתורת הבעש"ט וכו' – על ידי הדיבור ופרסום הנזכר-לעיל".

בשבת פרשת "בראשית" בשנת תשמ"ה התייחס הרבי בשיחה פומבית ליוזמות מן הסוג הזה:

"לאלו שכתוצאה מדיבורים שלהם, ענייני דפוס שהדפיסו, או ניגונים וכו' - גרמו לרחק עשרות יהודים מתורת הבעש"ט, לימוד החסידות והנהגה בדרכי החסידות, ולא עוד אלא אפילו יהודים שכבר התחילו ללמוד חסידות - הפסיקו ללמוד כתוצאה מפעולותיהם של אלו... ולכן להווי ידוע שכל מי שממשיך בפעולות אלו - הרי הוא מנגד ולוחם נגד חסידות חב"ד, נגד נשיא דורנו, הבעש"ט, עד מלכא משיחא".

גם לגבי שירת "יחי אדוננו" היתה התייחסות מיוחדת וחריפה:

בשבת פרשת נח תשנ"ב, בתאריך ד' חשון, שרו החסידים לפני הרבי בהתוועדות "חיילי אדוננו, מורנו ורבנו, משיח צדקנו", והרבי הגיב: "זה דבר מוזר, שמנגנים ניגון עם מילים כאלו, ואני יושב פה... האמת היא שהייתי צריך לקום ולצאת... זה שאינני יוצא... כיון שזה יגרום בלבול בה"שבת אחים גם יחד", כי כשאני אצא יצאו עוד כמה וכמה, וממילא יתבטל העניין ד"שבת אחים גם יחד".

בשנת תשנ"ב (1992) שוב שלח אותו רב אל הרבי חוברת שנשאה את השם "קונטרס בעניין קבלת פני משיח צדקנו" שעסקה בזהותו כמשיח. בתגובה שיגר על כך הרבי מענה, ביום י"ג אדר א' תשנ"ב, שלושה עשר ימים לפני היום שבו לקה בשבץ: "מכבר עניתי לו שמאמרים כאלו מרחיקים כמה וכמה מלימוד דברי אלוקים חיים, היפך הפצת המעיינות חוצה"‏.

תקופה קצרה לפני שלקה בשבץ וניטל ממנו הדיבור, כתב הרבי בפתק: "אין כל חיוב כלל לחפש מיהו המשיח.. אבל מצות עשה מהתורה אהבת כל אחד ואחד מישראל, ושלילת המחלקת בתכלית ופשיטא שלא לעשות במזיד הפכו.."

לאחר שיש הוראה מפורשת כזו מהרבי זצ"ל, בוודאי שנשללת סברת המשיחיסטים.

לסיום, אנקדוטה: הרב יהודה לייב גרונר, מזכיר הרבי, סיפר כי "בוקר אחד, אחר תפילת שחרית, כשנכנסתי להיכל, הרבי אמר: מה זה שאומרים עלי שאני המשיח? עניתי שלפי דברי הרמב"ם בסוף הלכות מלכים – פרטים על דבר משיח, הרי הרבי מתאים לזה ביותר. ואמר הרבי: זה שהוא המשיח, צריכים לגלות לו מלמעלה, ולעת עתה לא גילו זה לי"‏.
לזה נתכבנתי

שים שלום
נתן תודה: 2 פעמים

Re: פולמוס המשיחיות בחב"ד

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

איש חסיד כתב:
27 אוקטובר 2019, 12:56
ולא כמו ש...
חבד ניק כתב:
14 נובמבר 2014, 12:47

הרבי לא הכריז על עצמו מעולם במפורש כעל משיח‏. הוא אמר במפורש, שחמיו הינו משיח שבדור, וכנ"ל. החסידים מצידם יכולים לפרש זאת על הרבי האחרון בעצמו, אך הרבי - מעולם לא אמר משהו בנדון, אלא אדרבה התנגד בכל כוחו לכך. במשך שנים במספר הזדמנויות במהלך כהונתו כאדמו"ר, דיבר הרבי בתקיפות נגד פרסומו כמשיח, וטען כי פרסום זה מרחיק יהודים מחסידות חב"ד ומיהדות בכלל, והוא אף רואה זאת כמלחמה אישית נגדו.

בימי מחלתו, כשהיה הרבי משותק, הוא נהג לעודד את שירת "יחי אדוננו". המביא ראיה מימי מחלתו, וסובר שדוקא אז השתנתה דעתו, אינו אלא שוטה.

יוזמת הפרסום הראשונה, היא משנת תשכ"ה, אז הפיץ הרב אברהם פריז כרוזים בהם נכתב: "בשמחה רבה יכולים אנו לבשר לכם כי הנה המלך המשיח... כבר נמצא עתה כאן איתנו, הנה הוא הרבי הקדוש מליובאוויטש". כעבור זמן קצר, ציווה הרבי במברק להפסיק את ההפצה ודרש לקבל לידיו את יתרת הכרוזים.

בשנת תשמ"ג פרסם הרב משה סלונים, מחסידי חב"ד, קובץ חידושי תורה ובו, לדבריו, "פריצת דרך בקביעה... מי הוא מלך המשיח". הרבי דרש להפסיק את פרסום הקונטרס‏.

בקיץ תשד"מ, פרסם אחד הרבנים חוברת בשם "קול מבשר" שנושאה היה הוכחת זהותו של הרבי כמשיח. הרבי הגיב במסר אישי לאותו רב שבו ציווה עליו להפסיק כל פעילות הקשורה למשיחיות: "הנני מזהירו שיפסיק לדבר או לכתוב, ועל אחת כמה וכמה להפיץ, ועל אחת כמה וכמה להדפיס, בענייני משיח... ואם חס וחלילה יעשה משהו בזה, יידע ברור שזהו מלחמה נגדי בפרט ובכלל".

הוראה זו נדירה בחריפותה, הרבי אסר על אותו משיחיסט להתעסק בעניני משיח בכלל, שמא ואולי יבוא לפרסם את שמו כמשיח.

הרבי המשיך וכתב לו, "ראו בפועל שעל ידי פעולותיו ומעשיו – הלהיב מחלוקת וכו', ומאות (ויותר) מבנ"י פסקו מללמוד דא"ח, נלחמים בהבעש"ט ותורתו בפועל... כָּתְּבִי לא היה מפני חשש אולי כו' [תהיינה תוצאות שליליות], כי אם מיוסד על המפורסם שאלפים ויותר הפסיקו לימוד דא"ח ונלחמים בתורת הבעש"ט וכו' – על ידי הדיבור ופרסום הנזכר-לעיל".

בשבת פרשת "בראשית" בשנת תשמ"ה התייחס הרבי בשיחה פומבית ליוזמות מן הסוג הזה:

"לאלו שכתוצאה מדיבורים שלהם, ענייני דפוס שהדפיסו, או ניגונים וכו' - גרמו לרחק עשרות יהודים מתורת הבעש"ט, לימוד החסידות והנהגה בדרכי החסידות, ולא עוד אלא אפילו יהודים שכבר התחילו ללמוד חסידות - הפסיקו ללמוד כתוצאה מפעולותיהם של אלו... ולכן להווי ידוע שכל מי שממשיך בפעולות אלו - הרי הוא מנגד ולוחם נגד חסידות חב"ד, נגד נשיא דורנו, הבעש"ט, עד מלכא משיחא".

גם לגבי שירת "יחי אדוננו" היתה התייחסות מיוחדת וחריפה:

בשבת פרשת נח תשנ"ב, בתאריך ד' חשון, שרו החסידים לפני הרבי בהתוועדות "חיילי אדוננו, מורנו ורבנו, משיח צדקנו", והרבי הגיב: "זה דבר מוזר, שמנגנים ניגון עם מילים כאלו, ואני יושב פה... האמת היא שהייתי צריך לקום ולצאת... זה שאינני יוצא... כיון שזה יגרום בלבול בה"שבת אחים גם יחד", כי כשאני אצא יצאו עוד כמה וכמה, וממילא יתבטל העניין ד"שבת אחים גם יחד".

בשנת תשנ"ב (1992) שוב שלח אותו רב אל הרבי חוברת שנשאה את השם "קונטרס בעניין קבלת פני משיח צדקנו" שעסקה בזהותו כמשיח. בתגובה שיגר על כך הרבי מענה, ביום י"ג אדר א' תשנ"ב, שלושה עשר ימים לפני היום שבו לקה בשבץ: "מכבר עניתי לו שמאמרים כאלו מרחיקים כמה וכמה מלימוד דברי אלוקים חיים, היפך הפצת המעיינות חוצה"‏.

תקופה קצרה לפני שלקה בשבץ וניטל ממנו הדיבור, כתב הרבי בפתק: "אין כל חיוב כלל לחפש מיהו המשיח.. אבל מצות עשה מהתורה אהבת כל אחד ואחד מישראל, ושלילת המחלקת בתכלית ופשיטא שלא לעשות במזיד הפכו.."

לאחר שיש הוראה מפורשת כזו מהרבי זצ"ל, בוודאי שנשללת סברת המשיחיסטים.

לסיום, אנקדוטה: הרב יהודה לייב גרונר, מזכיר הרבי, סיפר כי "בוקר אחד, אחר תפילת שחרית, כשנכנסתי להיכל, הרבי אמר: מה זה שאומרים עלי שאני המשיח? עניתי שלפי דברי הרמב"ם בסוף הלכות מלכים – פרטים על דבר משיח, הרי הרבי מתאים לזה ביותר. ואמר הרבי: זה שהוא המשיח, צריכים לגלות לו מלמעלה, ולעת עתה לא גילו זה לי"‏.
לזה נתכבנתי
אתה כזה בוודאות צודק, שהרי עדות שלך ששמעת שווה הרבה יותר מהפוסט שציטטת, איזה חומד.

מי זה

חגיגת בר המצווה למוישי הולצברג

11 שנים אחרי הטבח בבית חב"ד במומביי, מוישי הולצברג חגג את שמחת בר המצווה שלו באירוע מרגש באוהל האירועים בכפר חב"ד. גם אומנים רבים באו ליטול חלק בשמחה הגדולה, ביניהם – אברהם פריד, מוטי שטיינמץ, ישי ריבו ושמחה פרידמן, את הערב הנחו הדוד יחיאל מלוב ואיש הרדיו אפרים קמיסר • הצלם חיים טויטו מגיש מאה רגעים מרהיבים מהאירוע
02-12-2019-01-15-29-255A9337-758x505.jpg

https://chabad.info/news/%d7%97%d7%92%d ... %90%d7%94/

מרגש: כשמוישי הזמין את הוריו לבר מצוה שלו

רה"מ נתניהו בסרטון ברכה ואיחולי מזל טוב למוישי

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 153 פעמים
קיבל תודה: 53 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

הכל חסום נא להביא בדרך אחרת.

מי זה

תמונות באתר חבד אונליין
https://col.org.il/news/121744

סרטונים לא הצלחתי להוריד

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 153 פעמים
קיבל תודה: 53 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

המנותבים חסומים על חב״ד..

מי זה

שלח תגובה