האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

מוטי בן שלום
הודעות: 37
הצטרף: 30 אוקטובר 2014, 14:51

האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מוטי בן שלום »

כשביקרתי במקום של חבדניקים, שמתי לב שאף אחד לא משתמש במטריה. אז אחד סיפר לי שפעם הרבי ראה חסיד עם מטריה, ושאל אותו למה הוא עוצר את השפע שמגיע עם הגשם.... ומאז כל חסידי חב"ד למדו לא להשתמש במטריה גם כשיורד גשם. מישהו יודע אם זה נכון?

מוטי בן שלום
הודעות: 37
הצטרף: 30 אוקטובר 2014, 14:51

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי מוטי בן שלום »

אגב מעניין אותי גם לדעת כמה מבין חסידי חב"ד משיחיסטים וכמה מביניהם שפויים

חבד ניק
הודעות: 10
הצטרף: 14 נובמבר 2014, 11:46

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי חבד ניק »

מוטי בן שלום כתב:כשביקרתי במקום של חבדניקים, שמתי לב שאף אחד לא משתמש במטריה. אז אחד סיפר לי שפעם הרבי ראה חסיד עם מטריה, ושאל אותו למה הוא עוצר את השפע שמגיע עם הגשם.... ומאז כל חסידי חב"ד למדו לא להשתמש במטריה גם כשיורד גשם. מישהו יודע אם זה נכון?
קשקוש גמור, לא היה ולא נברא.

אני זוכר שבאחת ההזדמנויות כשהרבי יצא מ-770 ללוות קבוצה שנסעה לאחר חודש תשרי, נפתחו ארובות השמים וגשם עז ניתך ארצה. בליווי שירת 'כי בשמחה תצאו' נעמד הרבי על מקומו תחת גשמי הזעף... בדיוק אז הגיע הרב פיקרסקי ל-770 כדי למסור את שיעורו הקבוע שהיה מוסר מידי יום שלישי, וכשהבחין הרב פיקרסקי ברבי שעומד תחת הגשם פרס מיד מטריה מעל ראשו של הרבי. הרבי סימן לו בידיו שאין צורך בכך, אך הרב פיקרסקי לא הרפה והמשיך להחזיק את המטריה עד שהרבי נכנס לבנין. כשהתחיל הרב פיקרסקי את שיעורו הטיף לבחורים מוסר איך זה שלא עלה בדעתו של אף אחד להביא מטריה לרבי, איך אפשר לראות את הרבי נרטב בגשם?!...

חבד ניק
הודעות: 10
הצטרף: 14 נובמבר 2014, 11:46

פולמוס המשיחיות בחב"ד

נושא שלא נקרא על ידי חבד ניק »

מוטי בן שלום כתב:אגב מעניין אותי גם לדעת כמה מבין חסידי חב"ד משיחיסטים וכמה מביניהם שפויים
כשהרבי זצ"ל היה חי, כל חסידי חב"ד האמינו בסתר לבם שהוא המשיח. ובאמת, לא היה באותו דור מישהו מתאים יותר ממנו, וגם עכשיו אין לנו מישהו מתאים יותר, במחילה מכל הרבנים האחרים.

אחר שהרבי נפטר, הדבר גרם זעזוע בקרב החסידים שהוא היה להם כאבא, וכמשען בעת צרה. לחלק מהם, הזעזוע גרם שיבוש, וכדלהלן.

בכל אופן, כולם ממשיכים להאמין שהרבי עדיין משיח, ובהתאם למה שנהג הרבי בעצמו לאחר פטירת חמיו, הריי"צ - כשהתייחס אליו כמשיח צדקנו ואמר "ונזכה להתראות עם הרבי... והוא יגאלנו".

בהתאם להוראות הרבי אחר פטירת חמיו, הם ממשיכים לשלוח אליו מכתבים, לקרוא אותם על קברו או להכניס אותם לספרי קודש של הרבי, "והוא כבר ימצא דרך לענות".

הדעות חלוקות בקרב חסידי חב"ד האם יש ענין לפרסם לכל העולם שהרבי הוא המשיח, או שמא זו אמונה גרידא שמוטב להשאיר אותה בלב (וכפי שמובא בגמרא סנהדרין צ"ח-צ"ט שכל כת סברה שהרבי שלה הוא המשיח, ומובא שם שגם אחר פטירתו יכול להיות משיח) אבל אין שום טעם לפרסם זאת, ובפרט להכריז "יחי אדוננו" שנראה כשיגעון גמור.

ישנם מעט מחסידי חב"ד שעושים רעש גדול בענין (עד שנדמה כי הם הרבה), ומכריזים יחי אדוננו בכל הזדמנות, וגורמים ליהדות החרדית ובפרט הליטאית להתרחק מחב"ד לגמרי. לשיטתם, יש ענין גדול להכריז ולהודיע מי הוא המשיח, כהכנה לביאת המשיח.

אולם רוב חסידי חב"ד כיום, והמוסדות המרכזיים של חב"ד, שייכים לפלג ה"שפוי" שנאמן לדברי הרבי, כדלהלן, שהתנגד בכל כוחו לפירסומים האלה, וכדלהלן.

הרבי לא הכריז על עצמו מעולם במפורש כעל משיח‏. הוא אמר במפורש, שחמיו הינו משיח שבדור, וכנ"ל. החסידים מצידם יכולים לפרש זאת על הרבי האחרון בעצמו, אך הרבי - מעולם לא אמר משהו בנדון, אלא אדרבה התנגד בכל כוחו לכך. במשך שנים במספר הזדמנויות במהלך כהונתו כאדמו"ר, דיבר הרבי בתקיפות נגד פרסומו כמשיח, וטען כי פרסום זה מרחיק יהודים מחסידות חב"ד ומיהדות בכלל, והוא אף רואה זאת כמלחמה אישית נגדו.

בימי מחלתו, כשהיה הרבי משותק, הוא נהג לעודד את שירת "יחי אדוננו". המביא ראיה מימי מחלתו, וסובר שדוקא אז השתנתה דעתו, אינו אלא שוטה.

יוזמת הפרסום הראשונה, היא משנת תשכ"ה, אז הפיץ הרב אברהם פריז כרוזים בהם נכתב: "בשמחה רבה יכולים אנו לבשר לכם כי הנה המלך המשיח... כבר נמצא עתה כאן איתנו, הנה הוא הרבי הקדוש מליובאוויטש". כעבור זמן קצר, ציווה הרבי במברק להפסיק את ההפצה ודרש לקבל לידיו את יתרת הכרוזים.

בשנת תשמ"ג פרסם הרב משה סלונים, מחסידי חב"ד, קובץ חידושי תורה ובו, לדבריו, "פריצת דרך בקביעה... מי הוא מלך המשיח". הרבי דרש להפסיק את פרסום הקונטרס‏.

בקיץ תשד"מ, פרסם אחד הרבנים חוברת בשם "קול מבשר" שנושאה היה הוכחת זהותו של הרבי כמשיח. הרבי הגיב במסר אישי לאותו רב שבו ציווה עליו להפסיק כל פעילות הקשורה למשיחיות: "הנני מזהירו שיפסיק לדבר או לכתוב, ועל אחת כמה וכמה להפיץ, ועל אחת כמה וכמה להדפיס, בענייני משיח... ואם חס וחלילה יעשה משהו בזה, יידע ברור שזהו מלחמה נגדי בפרט ובכלל".

הוראה זו נדירה בחריפותה, הרבי אסר על אותו משיחיסט להתעסק בעניני משיח בכלל, שמא ואולי יבוא לפרסם את שמו כמשיח.

הרבי המשיך וכתב לו, "ראו בפועל שעל ידי פעולותיו ומעשיו – הלהיב מחלוקת וכו', ומאות (ויותר) מבנ"י פסקו מללמוד דא"ח, נלחמים בהבעש"ט ותורתו בפועל... כָּתְּבִי לא היה מפני חשש אולי כו' [תהיינה תוצאות שליליות], כי אם מיוסד על המפורסם שאלפים ויותר הפסיקו לימוד דא"ח ונלחמים בתורת הבעש"ט וכו' – על ידי הדיבור ופרסום הנזכר-לעיל".

בשבת פרשת "בראשית" בשנת תשמ"ה התייחס הרבי בשיחה פומבית ליוזמות מן הסוג הזה:

"לאלו שכתוצאה מדיבורים שלהם, ענייני דפוס שהדפיסו, או ניגונים וכו' - גרמו לרחק עשרות יהודים מתורת הבעש"ט, לימוד החסידות והנהגה בדרכי החסידות, ולא עוד אלא אפילו יהודים שכבר התחילו ללמוד חסידות - הפסיקו ללמוד כתוצאה מפעולותיהם של אלו... ולכן להווי ידוע שכל מי שממשיך בפעולות אלו - הרי הוא מנגד ולוחם נגד חסידות חב"ד, נגד נשיא דורנו, הבעש"ט, עד מלכא משיחא".

גם לגבי שירת "יחי אדוננו" היתה התייחסות מיוחדת וחריפה:

בשבת פרשת נח תשנ"ב, בתאריך ד' חשון, שרו החסידים לפני הרבי בהתוועדות "חיילי אדוננו, מורנו ורבנו, משיח צדקנו", והרבי הגיב: "זה דבר מוזר, שמנגנים ניגון עם מילים כאלו, ואני יושב פה... האמת היא שהייתי צריך לקום ולצאת... זה שאינני יוצא... כיון שזה יגרום בלבול בה"שבת אחים גם יחד", כי כשאני אצא יצאו עוד כמה וכמה, וממילא יתבטל העניין ד"שבת אחים גם יחד".

בשנת תשנ"ב (1992) שוב שלח אותו רב אל הרבי חוברת שנשאה את השם "קונטרס בעניין קבלת פני משיח צדקנו" שעסקה בזהותו כמשיח. בתגובה שיגר על כך הרבי מענה, ביום י"ג אדר א' תשנ"ב, שלושה עשר ימים לפני היום שבו לקה בשבץ: "מכבר עניתי לו שמאמרים כאלו מרחיקים כמה וכמה מלימוד דברי אלוקים חיים, היפך הפצת המעיינות חוצה"‏.

תקופה קצרה לפני שלקה בשבץ וניטל ממנו הדיבור, כתב הרבי בפתק: "אין כל חיוב כלל לחפש מיהו המשיח.. אבל מצות עשה מהתורה אהבת כל אחד ואחד מישראל, ושלילת המחלקת בתכלית ופשיטא שלא לעשות במזיד הפכו.."

לאחר שיש הוראה מפורשת כזו מהרבי זצ"ל, בוודאי שנשללת סברת המשיחיסטים.

לסיום, אנקדוטה: הרב יהודה לייב גרונר, מזכיר הרבי, סיפר כי "בוקר אחד, אחר תפילת שחרית, כשנכנסתי להיכל, הרבי אמר: מה זה שאומרים עלי שאני המשיח? עניתי שלפי דברי הרמב"ם בסוף הלכות מלכים – פרטים על דבר משיח, הרי הרבי מתאים לזה ביותר. ואמר הרבי: זה שהוא המשיח, צריכים לגלות לו מלמעלה, ולעת עתה לא גילו זה לי"‏.

שים שלום
הודעות: 840
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
נתן תודה: 2 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

אני יודע קצת יותר,
הרבי לא כתב דבר כזה בפתק, הרבי לא אמר כך על היחי אדוננו.
הרבי עודד עוד לפני השיתוק את היחי אדוננו

חבד ניק
הודעות: 10
הצטרף: 14 נובמבר 2014, 11:46

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי חבד ניק »

הרבי כתב כן בפתק, וגם המשיחיסטים מודים בזה אלא שמנסים להוציא את זה מהקשרו.

גם התגובה של הרבי על שירת "יחי אדוננו" מתועדת ומובאת בספרים.

הערך הויקיפדי "פולמוס המשיחיות בחב"ד" הוא הערך שעבר הכי הרבה עריכות ושבר את שיאי גינס, השפויים והמשיחסטים משני הצדדים התווכחו ללא הרף במשך עשרות דפי שיחה והדבר עבר גם לשיפוט עורך חיצוני ניטראלי, ותאמין לי שכל מילה שם מבוססת כראוי.

אם תרצה יש גם צילום של הפתק המדובר בכתב ידו של הרבי ויש גם צילום של השיחה בה מחה הרבי בכל תוקף על שירת "יחי אדוננו" ואמר כי היה צריך לצאת מהאולם. הצילום דלהלן פורסם ע"י חסיד משיחיסט שמכנה את הרבי "הרבי מה"מ".

מעולם לא עודד הרבי שירת "יחי אדוננו" ותמך בה, אלא רק לאחר השיתוק, ועלובים החסידים שמביאים ראיה מכך, כאשר לאורך כל ימי חייו הרבי התנגד לכך בכל תוקף כמפורט לעיל.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שים שלום
הודעות: 840
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
נתן תודה: 2 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

הרבי עודד את היחי בכל עוזו
בפתק לא כתוב דבר על היחי

חבד ניק
הודעות: 10
הצטרף: 14 נובמבר 2014, 11:46

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי חבד ניק »

עד לימי מחלתו, בשנתיים האחרונות לחייו בהם היה משותק, הרבי לא עודד כלל את היחי. לא "בכל עוזו", וגם לא בשפה רפה.

להביא ראיה מימי מחלתו, הרי זה שטות והבל. אם הוא היה משותק, וניטל ממנו כח הדיבור, ומאידך עד לרגע האחרון הוא התנגד בכל תוקף במילים הכי חריפות, כדלהלן, אז בוודאי שאין צורך להתייחס לעידוד שלו לשירה בימי מחלתו, יהיו הסיבות אשר יהיו.

הפתק דלעיל לא מדבר על שירת "יחי" אלא על עיקר הסברה המשיחיסטית שיש ענין גדול לחפש מיהו המשיח ולפרסם מיהו המשיח, והרבי שולל זאת במילים קצרות ופשוטות. וכמובן שנשללת הסברה המופרכת שהרבי רצה לפרסם לכל העולם שהוא משיח.

ולעיל ציינתי את התנגדותו העזה של הרבי לשירת היחי, או כל סוג שירה דומה. כעת ארחיב.

בשנת תשמ"ה, שבת בראשית, שרו החסידים את השיר "חיילי אדוננו וכו' משיח צדקנו". בשיחה שנאמרה לאחר מכן, הגיב הרבי בחריפות נדירה:

"ישנם 'שפיץ חב"ד' החושבים שהם אלו שיודעים מה צריכים לעשות וכיצד צריכים להתנהג, וכל אלו שמסביבם שמנסים להעיר להם לפעמים שעושים דברי בלתי-רצוי - אין הדבר מועיל להם כלל, בחשבם מי הם אלו שיכולים להעיר להם, בה בשעה שאף א' מהם אינו מגיע לדרגתם, שהרי הם 'שפיץ חב"ד'! כוונת הדברים: לאלו שכתוצאה מדיבורים שלהם, עניני דפוס שהדפיסו, או ניגונים וכו' - גרמנו לרחק עשרות יהודים מתורת הבעש"ט, לימוד החסידות והנהגה בדרכי החסידות, ולא עוד אלא אפילו יהודים שכבר התחילו ללמוד חסידות – הפסיקו ללמוד כתוצאה מפעולותיהם של אלו! לא רק שפעולות אלו אינם מביאות לקירוב רחוקים, אלא אדרבה, עי"ז מרחקים את אלו שכבר התחילו להתקרב!

וגם כאשר מלבישים זאת באיצטלא דקדושה, "מיט א זיידענע זופיצע מיט א גארטל דערצו" - אין זה משנה כלל את העובדה שעי"ז הרחיקו יהודים מתורת החסידות, עם כל התוצאות שבדבר, שכל זה רובץ על אחריותם!... לך בדרך שסללו לנו רבותינו נשיאנו! אף אחד אינו זקוק ל"חידושים" שלך, שהתועלת היחידה שבהם היא - מחלוקת חדשה נגד הבעש"ט ואדמו"ר הזקן רחמנא ליצלן!... ולכן להוי ידוע שכל מי שממשיך בפעולות אלו - הרי הוא מנגד ולוחם נגד חסידות חב"ד, נגד נשיא דורנו, הבעש"ט, עד מלכא משיחא.. שרוצה וחפץ לבוא, אלא שממתין עד שיוסיפו בהפצת המעיינות חוצה, ואילו הוא – מרחק יהודים מתורת החסידות רחמנא ליצלן" (עכ"ל השיחה כפי שנתפרסמה בשעתה בהשמטת התבטאויות חריפות נוספות).

הדברים מתועדים בספרים, וראה גם ב"איגרת לידיד" של ההחוקר התורני הרה"ח ר' יהושע מונדשיין.

בשבת פרשת נח תשנ"ב, בתאריך ד' חשון, שרו החסידים לפני הרבי בהתוועדות "חיילי אדוננו, מורנו ורבנו, משיח צדקנו", והרבי הגיב: "זה דבר מוזר, שמנגנים ניגון עם מילים כאלו, ואני יושב פה... האמת היא שהייתי צריך לקום ולצאת... זה שאינני יוצא... כיון שזה יגרום בלבול בה"שבת אחים גם יחד", כי כשאני אצא יצאו עוד כמה וכמה, וממילא יתבטל העניין ד"שבת אחים גם יחד".

ענין זה מזכירים גם המשיחיסטים בעל כרחם, באנצקילופדיה המקוונת "חב"דפדיה" ששייכת לזרם המשיחיסטי.

אם כן, אף אחד בעולם לא יכול להכחיש את התנגדותו העזה של הרבי לשירת "יחי אדוננו", עד לרגע בו השתתק ונדם.

שים שלום
הודעות: 840
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
נתן תודה: 2 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

אני לא התווכח איתך,
הרבי מעולם לא התנגד ליחי באופן הזה.
הרבי שינה את דעתו לעיתים עודד ולעיתים לא,
אני מבקש ממך ברגע שהנך מבין את המחלוקת אל תכתוב עליה.

ונסיים במשפט הידוע, זה נבילה וזה טריפה

חבד ניק
הודעות: 10
הצטרף: 14 נובמבר 2014, 11:46

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי חבד ניק »

הרבי היה גאון הגאונים. קודש הקודשים. כל רז לא אניס ליה. ראה למרחוק עשרים ושלושים שנה ויותר. כל גדולי ישראל מקצה לקצה העריצו אותו ובאו למקום מושבו כדי לדבר עמו בלימוד או כדי ליטול הימנו עצה וברכה.

לומר על הרבי "לעיתים עודד לעיתים לא" (אולי משפט שהעתקת מויקיפדיה, שניסו לעשות שלום בין הניצים...) יכול רק חילוני בעיניים חילוניות שלא מבין מה זה רבי ומה זה צדיק, וחושב שהרבי שינה את דעתו לפי מצבי רוח.

מי שמתבונן בכל מה שהבאתי לעיל (או מי שיקרא את ה"איגרת לידיד" בקישור הנ"ל) רואה במוחש איך עד לימיו האחרונים, דעתו של הרבי היתה עקבית וברורה.

הבאתי הוכחות וראיות לכל מילה שכתבתי, ומאידך אתה חוזר על אותן מנטרות שוב ושוב ללא שום ראיה / הוכחה.

ונסיים במשפט הידוע, "הפוסל במומו פוסל". כשאתה קורא לעדה שלימה בישראל 'נבילה וטריפה'...

שים שלום
הודעות: 840
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
נתן תודה: 2 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

את דבריך אכן העתקת מויקי,
אך את דברי, דברי מי שהיה בקבוצה בשנת תשמ"ט וביקר במשך השנים הבאות,
ולגבי השורה האחרונה, את הדברים הללו אמר אחד מגדולי המשפיעים בארה"ק.

חבד ניק
הודעות: 10
הצטרף: 14 נובמבר 2014, 11:46

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי חבד ניק »

דברי לקוחים ממקורות רבים, לא רק ויקיפדיה. ציינתי לעיל חלק מהמקורות, ביניהם "איגרת לידיד" שמהווה מקור חשוב להתבטאויות של הרבי שחלק מחסידי חב"ד אוהבים לשכוח.

אך, כאמור, על ההתבטאויות החריפות אין חולק - תוכל למצוא אותם גם ב"חב"דפדיה" השייכת למשיחיסטים מובהקים.

דבריך הם ללא שום מקור, וכשאתה בא לסתור דברים מפורשים של הרבי, התבטאויות חריפות נגד שירת "יחי" ונגד כל הבלגן המשיחי, עם דברים שאמר "מי שהיה בקבוצה" או "אחד המשפיעים", תסלח לי - אבל זה לא נשמע אמין במיוחד.

שים שלום
הודעות: 840
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
נתן תודה: 2 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

ותסלח לי-כדאי לך להיזהר בהתיחסותך למשפיעי חב"ד כדאי שתדבר בכבוד
גם דבריך אינם אמינים בכלל
דברי מגיעים מסגן מזכיר בית הדין של רבני חב"ד

חבד ניק
הודעות: 10
הצטרף: 14 נובמבר 2014, 11:46

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי חבד ניק »

האדון הנכבד "שים שלום" לא מביא שום מקור לדבריו, ולכן אין בדברי שום זלזול במשפיע של חב"ד שלא ידוע מיהו. ואידך זיל גמור. אין לי כח יותר לדיון הזה.

שים שלום
הודעות: 840
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
נתן תודה: 2 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

ומוטב שלא יהיה לך כח,
כי אם הנך כזה חסר הבנה, מוטב שתהיה בחוץ...

אורח לרגע
הודעות: 2
הצטרף: 02 יוני 2015, 22:30

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אורח לרגע »

חבד ניק כתב:
לומר על הרבי "לעיתים עודד לעיתים לא" (אולי משפט שהעתקת מויקיפדיה, שניסו לעשות שלום בין הניצים...) יכול רק חילוני בעיניים חילוניות שלא מבין מה זה רבי ומה זה צדיק, וחושב שהרבי שינה את דעתו לפי מצבי רוח.
כבודו יפה דיבר ויפה כתב, אמר, והגיב. עכ"ז לפי תגובתך האחרונה בטקסט שהודגש מוכח שאינך מחסידי חב"ד כי אם זר להם ולדרכם. (הייתי מגדירך כאוהד החצר ומעט מתמצא בתהלוכותיהם ובאורחותיהם). כ"ק האדמו"ר מלויבאוויטש זצ"ל אף פעם לא קרא ליהודי בתואר 'חילוני', כי כל יהודי קדוש ואין בו חולין, כידוע בתוככי חסידי חב"ד ואף מחוצה לה. בין חסידי חב"ד נקראים כל הנ"ל בסגנון כדלהלן: 'יהודי שעדיין אינו שומר תורה ומצוות' [קצת ארוך ומסובך...] בציפיה ובתקוה כי במהרה ישובו כולם לכור מחצבתם. אך בוודאי לא באופן הנ"ל שציינת ועל אחת כמה וכמה לא בכזו בוז: "בעיניים חילוניות" - זה לא לויבאוויטש וזה לא האדמו"ר מלויבאוויטש.
לפי ההנחה הזאת, מובן גם עמדתך האמיצה והנחושה כנגד הדעה המשיחית שבתנועת חב"ד.

אנא עבדא
הודעות: 184
הצטרף: 28 אפריל 2015, 17:53
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אנא עבדא »

ברשותכם, אני רוצה לחזור לרגע לנושא פתיחת האשכול:
אז אכן זה סתם שטויות ואין כל ענין שלא להשתמש במטריה?

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

ראה בספר ימי בראשית עמ' 243 הע' 18 ובספר מעשה מלך עמ' 141.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

מעניין לציין שבספר של פרלוב על רבי אהרן מבעלזא זצ"ל מסופר שלא רצה במטרייה כיון שחיילם לא הולכים עם מטרייה ומי שעובד את ה' הוא כו חייל.

וכך גם מסופר על האדמו"ר האחרון מחב"ד זצ"ל (קובץ התקשרות מס' שפה ובעיתון כפר חב"ד גילי' 685 עמ' 26).

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות וגילויים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

מכתב מרגש מיום כ"ח אייר תשט"ז שנכתב לקראת חג השבועות חושף את הקשר העמוק בין הרבי מילובאוויטש לבין המשוררת הנחשבת זלדה שניאורסון-מישקובסקי בת דודתו היחידה של הרבי.

היא הרבתה לעסוק בנושאים הקשורים לחסידות ושיריה מתכתבים עם מוטיבים מעולם החסידות והקבלה. המכתב הוא חלק מסדרת מכתבים שנשלחו בין הרבי למשוררת בה עדכנה אותו אודות מצב הבריאות והנעשה במשפחתה.
במכתב שנחשף כעת ושמוצע למכירה בבית המכירות ווינרס בירושלים ביום רביעי הקרוב, הרבי מתעניין בשלומה ובשלום אמה- דודתו של הרבי. הוא מראה עד כמה היה הרבי בקיא בנעשה במשפחתו המורחבת מתוך דרישת שלום, דאגה וברכות לקראת חג השבועות הקרב.

זהו מכתב מודפס במכונת כתיבה על גבי נייר מכתבים רשמי, בתוספת תיקונים וסימני פיסוק בכתב-יד קדשו של הרבי.

מכתב הרבי מליובאוויטש לבת-דודתו המשוררת זלדה.png
חב"ד אונליין
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

גם תלמידי הגר"א אחזו שהגר"א הוא בחינת משיח.

מקור נוסף לבחינה המשיחית של נשמת הגר"א, אנו מוצאים בכתבי הגאון המקובל רבי אברהם זצ"ל מפריל, שהיה מתלמידי הגר"א. ר' אברהם מצא רמז למעמדו של הגר"א כמשיח, בתוך מאמר זוהר חדש. וכך כתוב שם:

"ייתא חגי – כד תמנה כ"ב שנין ז' זמנין לכל חד מאינון עשרה דזבינו ליה, תשכח אלף תק"מ, וכדין יתער פורקנא דישראל כצפרא דשארת לאנהרא זעיר זעיר עד י"ז שנים דאסתלק ההוא צדיק בדרגא דטו"ב, הדא הוא דכתיב: יוסף בן י"ז שנה היה רועה את אחיו".

לפי מאמר זה, שנאת החינם של בית שני עוררה את חטא שנאת החינם של אחי יוסף, ואז נחרב בית המקדש והקב"ה העניש אותם 'שבע על חטאתם'. מן הטעם הזה צריך להכפיל כ"ב שנים (מספר השנים שהיה יוסף במצרים) בשבע (שבע על חטאתיכם) כפול עשר (כנגד כל אחד מאחי יוסף שגרמו למכירתו) והם 1540 (אלף תק"מ), ואח"כ תתעורר גאולה לישראל כאור בוקר עד שבע עשרה שנה ואז יסתלק אותו צדיק. וכתב רבי אברהם על זה: "רמז לגוויעת הגאון ודו"ק". שכן תק"מ באלף השישי – הוא סוד הגאולה. ואם נוסיף י"ז שנה, נמצא בתחילת שנת תקנ"ח – כדי שיהיו י"ז שנים שלמות – ואז "יסתלק אותו צדיק" – ובתחילת אותה שנה נפטר הגר"א לעולמו [מתוך 'זהירותא דאברהם' לר' אברהם מפריל, על זוהר חדש (מופיע במהדורה הר"מ מרגליות עם פירוש 'ניצוצי זוהר', עמ' 244)].

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:07
גם תלמידי הגר"א אחזו שהגר"א הוא בחינת משיח.
:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

מקור נוסף לבחינה המשיחית של נשמת הגר"א, אנו מוצאים בכתבי הגאון המקובל רבי אברהם זצ"ל מפריל, שהיה מתלמידי הגר"א. ר' אברהם מצא רמז למעמדו של הגר"א כמשיח, בתוך מאמר זוהר חדש. וכך כתוב שם:

"ייתא חגי – כד תמנה כ"ב שנין ז' זמנין לכל חד מאינון עשרה דזבינו ליה, תשכח אלף תק"מ, וכדין יתער פורקנא דישראל כצפרא דשארת לאנהרא זעיר זעיר עד י"ז שנים דאסתלק ההוא צדיק בדרגא דטו"ב, הדא הוא דכתיב: יוסף בן י"ז שנה היה רועה את אחיו".

לפי מאמר זה, שנאת החינם של בית שני עוררה את חטא שנאת החינם של אחי יוסף, ואז נחרב בית המקדש והקב"ה העניש אותם 'שבע על חטאתם'. מן הטעם הזה צריך להכפיל כ"ב שנים (מספר השנים שהיה יוסף במצרים) בשבע (שבע על חטאתיכם) כפול עשר (כנגד כל אחד מאחי יוסף שגרמו למכירתו) והם 1540 (אלף תק"מ), ואח"כ תתעורר גאולה לישראל כאור בוקר עד שבע עשרה שנה ואז יסתלק אותו צדיק. וכתב רבי אברהם על זה: "רמז לגוויעת הגאון ודו"ק". שכן תק"מ באלף השישי – הוא סוד הגאולה. ואם נוסיף י"ז שנה, נמצא בתחילת שנת תקנ"ח – כדי שיהיו י"ז שנים שלמות – ואז "יסתלק אותו צדיק" – ובתחילת אותה שנה נפטר הגר"א לעולמו [מתוך 'זהירותא דאברהם' לר' אברהם מפריל, על זוהר חדש (מופיע במהדורה הר"מ מרגליות עם פירוש 'ניצוצי זוהר', עמ' 244)].
:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
לולא זה היה מצחיק הייתי בוכה (על חבד כמובן... )
האמת שצחקתי בקול.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מה כ"כ מצחיק כתוב בספה"ק שבכל דור יש צדיק שהוא בחינת משיח, ואם לא זוכים הוא לא מתגלה.

גמרא במסכת סנהדרין[: "מה שמו? דבי רבי שילא אמרי שילה שמו, שנאמר עד כי יבא שילה. דבי רבי ינאי אמרי ינון שמו, שנאמר יהי שמו לעולם לפני שמש ינון שמו. דבי רבי חנינה אמר חנינה שמו, שנאמר אשר לא אתן לכם חנינה, ויש אומרים מנחם בן חזקיה שמו, שנאמר כי רחק ממני מנחם משיב נפשי... אמר רב נחמן אי מן חייא הוא כגון אנא, שנאמר והיה אדירו ממנו ומושלו מקרבו יצא. אמר רב אי מן חייא הוא כגון רבינו הקדוש."
וכתב השדי חמד:"ובדרך הזה היה משוער אצלם בכל דור מי הוא.. רבינו הקדוש.. בדורו אמרו וידעו שהוא המוכן.. ועל פי זה כתבו גם כן תלמידי האריז"ל שבימיו היה האריז"ל. וכל זה הוא פשוט".
גם תלמידי רבי נחמן מברסלב רמזו שהוא בחינת משיח.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

על יסוד זה כתב רבי עובדיה מברטנורא: "בכל דור ודור נולד אחד מזרע יהודה שהוא ראוי להיות משיח לישראל". וכן בשו"ת חתם סופר: "ומיום שחרב בית המקדש, מיד נולד אחד הראוי בצדקתו להיות גואל, ולכשיגיע הזמן יגלה אליו ה' יתברך וישלחו.. ובעוונותינו כי רבו כבר כמה וכמה מתו ולא זכינו שיערה עליהם רוחו של משיח גם כי הם ראוים לכך, אבל הדור לא היה ראוי, אולם כשיגיע אם ירצה ה' יגלה אליו ה' כמו למשה בסנה וישלחהו". בפרי צדיק לרבי צדוק הכהן מלובלין: "בכל דור יש נפש אחת שראויה להיות משיח אם יהיה הדור זכאי".

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 17395
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 197 פעמים
קיבל תודה: 288 פעמים
יצירת קשר:

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

הגר"א היה בבחינת מב"י (משיח בן יוסף) כידוע וכרמוז בפס' לעיל: "יוסף בן י"ז שנה היה רועה את אחיו"
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:33
מה כ"כ מצחיק כתוב בספה"ק שבכל דור יש צדיק שהוא בחינת משיח, ואם לא זוכים הוא לא מתגלה.

גמרא במסכת סנהדרין[: "מה שמו? דבי רבי שילא אמרי שילה שמו, שנאמר עד כי יבא שילה. דבי רבי ינאי אמרי ינון שמו, שנאמר יהי שמו לעולם לפני שמש ינון שמו. דבי רבי חנינה אמר חנינה שמו, שנאמר אשר לא אתן לכם חנינה, ויש אומרים מנחם בן חזקיה שמו, שנאמר כי רחק ממני מנחם משיב נפשי... אמר רב נחמן אי מן חייא הוא כגון אנא, שנאמר והיה אדירו ממנו ומושלו מקרבו יצא. אמר רב אי מן חייא הוא כגון רבינו הקדוש."
וכתב השדי חמד:"ובדרך הזה היה משוער אצלם בכל דור מי הוא.. רבינו הקדוש.. בדורו אמרו וידעו שהוא המוכן.. ועל פי זה כתבו גם כן תלמידי האריז"ל שבימיו היה האריז"ל. וכל זה הוא פשוט".
גם תלמידי רבי נחמן מברסלב רמזו שהוא בחינת משיח.
ואם ממש ממש לא זוכים הוא מגלה את עצמו

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

יאיר כתב:
03 יוני 2019, 23:44
הגר"א היה בבחינת מב"י (משיח בן יוסף) כידוע וכרמוז בפס' לעיל: "יוסף בן י"ז שנה היה רועה את אחיו"
אל תגיד את זה בקול, זה לא מתאים להגיד על מישהו שהוא בחינת משיח, זה כפירה....

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

נרשמתי...! כתב:
03 יוני 2019, 23:44
אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:33
מה כ"כ מצחיק כתוב בספה"ק שבכל דור יש צדיק שהוא בחינת משיח, ואם לא זוכים הוא לא מתגלה.

גמרא במסכת סנהדרין[: "מה שמו? דבי רבי שילא אמרי שילה שמו, שנאמר עד כי יבא שילה. דבי רבי ינאי אמרי ינון שמו, שנאמר יהי שמו לעולם לפני שמש ינון שמו. דבי רבי חנינה אמר חנינה שמו, שנאמר אשר לא אתן לכם חנינה, ויש אומרים מנחם בן חזקיה שמו, שנאמר כי רחק ממני מנחם משיב נפשי... אמר רב נחמן אי מן חייא הוא כגון אנא, שנאמר והיה אדירו ממנו ומושלו מקרבו יצא. אמר רב אי מן חייא הוא כגון רבינו הקדוש."
וכתב השדי חמד:"ובדרך הזה היה משוער אצלם בכל דור מי הוא.. רבינו הקדוש.. בדורו אמרו וידעו שהוא המוכן.. ועל פי זה כתבו גם כן תלמידי האריז"ל שבימיו היה האריז"ל. וכל זה הוא פשוט".
גם תלמידי רבי נחמן מברסלב רמזו שהוא בחינת משיח.
ואם ממש ממש לא זוכים הוא מגלה את עצמו
ממש לא מצחיק. גם רב נחמן בגמרא אמר על עצמו. וגם האור החיים רמז על עצמו, משיח "חיים שמו".

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:49
יאיר כתב:
03 יוני 2019, 23:44
הגר"א היה בבחינת מב"י (משיח בן יוסף) כידוע וכרמוז בפס' לעיל: "יוסף בן י"ז שנה היה רועה את אחיו"
אל תגיד את זה בקול, זה לא מתאים להגיד על מישהו שהוא בחינת משיח, זה כפירה....
אכן.
להגיד את זה באשכול של על חבד יש בזה.
(ומתי זה מצחיק, אתה שואל? כשמנסים להביא את זה כהוכחה ולהקיש לזה שחבד היו אותו דבר. כמובן. אין כמעט הבדל בין חסידי חבד לתלמידי הגאון :lol:: :lol:: )

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:52
נרשמתי...! כתב:
03 יוני 2019, 23:44
אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:33
מה כ"כ מצחיק כתוב בספה"ק שבכל דור יש צדיק שהוא בחינת משיח, ואם לא זוכים הוא לא מתגלה.

גמרא במסכת סנהדרין[: "מה שמו? דבי רבי שילא אמרי שילה שמו, שנאמר עד כי יבא שילה. דבי רבי ינאי אמרי ינון שמו, שנאמר יהי שמו לעולם לפני שמש ינון שמו. דבי רבי חנינה אמר חנינה שמו, שנאמר אשר לא אתן לכם חנינה, ויש אומרים מנחם בן חזקיה שמו, שנאמר כי רחק ממני מנחם משיב נפשי... אמר רב נחמן אי מן חייא הוא כגון אנא, שנאמר והיה אדירו ממנו ומושלו מקרבו יצא. אמר רב אי מן חייא הוא כגון רבינו הקדוש."
וכתב השדי חמד:"ובדרך הזה היה משוער אצלם בכל דור מי הוא.. רבינו הקדוש.. בדורו אמרו וידעו שהוא המוכן.. ועל פי זה כתבו גם כן תלמידי האריז"ל שבימיו היה האריז"ל. וכל זה הוא פשוט".
גם תלמידי רבי נחמן מברסלב רמזו שהוא בחינת משיח.
ואם ממש ממש לא זוכים הוא מגלה את עצמו
ממש לא מצחיק. גם רב נחמן בגמרא אמר על עצמו. וגם האור החיים רמז על עצמו, משיח "חיים שמו".
וגם שבתאי צבי אמר את זה על עצמו (להבדיל מרב נחמן והאור החיים)

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

דור דור ודורשיו.

הרבה אדמורים ורבנים אחזו שהרבי מחב"ד היה בחינת משיח.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 17395
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 197 פעמים
קיבל תודה: 288 פעמים
יצירת קשר:

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

כל עוד הרבי חי מילא, אבל אחרי שנפטר?!

אחרי שבר כוכבא מת, ר"ע לא טען שהוא עדיין המשיח ועוד מעט יקום...

(היחידים שטענו ועדיין טוענים כך, הם הנוצרים, תלמידי אותו אחד, יש"ו)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

רוב חסידי חב"ד היום לא מכריזים שהוא המשיח, יתכן שבלב הם מאמינים או רוצים שכך יהיה, וזה לא כפירה.
נערך לאחרונה על ידי אני פה ב 04 יוני 2019, 00:04, נערך פעם 1 בסך הכל.

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:56
דור דור ודורשיו.

הרבה אדמורים ורבנים אחזו שהרבי מחב"ד היה בחינת משיח.
כמובן. ואו. אז אני מתחיל ממש להתחרט שלא הייתי מחסידיו. יכולתי להיות מחסידי המשיח.
אה, לא נורא, אני מתלמידי תלמידי הגאון אז זה כמעט אותו דבר, האמת רואים על חסידי חבד שיש בהם משהו צדיק ונעלה יותר.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אשריך צדיק שלי.

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

יאיר כתב:
03 יוני 2019, 23:57
כל עוד הרבי חי מילא, אבל אחרי שנפטר?!

אחרי שבר כוכבא מת, ר"ע לא טען שהוא עדיין המשיח ועוד מעט יקום...

(היחידים שטענו ועדיין טוענים כך, הם הנוצרים, תלמידי אותו אחד, יש"ו)
וגם החבדניקים (לא משוה, מה פתאום)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

תומת ישרים תנחם-הרב שלום דובער וולפא-המשיחיסטיות לעומת שאר מנהגי ישראל-1.jpg

תומת ישרים תנחם-הרב שלום דובער וולפא-המשיחיסטיות לעומת שאר מנהגי ישראל-2.jpg

תומת ישרים תנחם-הרב שלום דובער וולפא-המשיחיסטיות לעומת שאר מנהגי ישראל-3.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

מי זה כתב:
04 יוני 2019, 00:16
תומת ישרים תנחם-הרב שלום דובער וולפא-המשיחיסטיות לעומת שאר מנהגי ישראל-1.jpgתומת ישרים תנחם-הרב שלום דובער וולפא-המשיחיסטיות לעומת שאר מנהגי ישראל-2.jpgתומת ישרים תנחם-הרב שלום דובער וולפא-המשיחיסטיות לעומת שאר מנהגי ישראל-3.jpg
חחח
זה בדיוק הפואנטה! הם מתייחסים לרבי כמו לקב"ה.
מאוד יפה להביא סיפור על גוי. אבל אתה וכולכם יהודים.
וכשחסיד חבד מתפלל לקב"ה ולרבי... סליחה. גם אם לא נלך רחוק, זה ספאסטנישט.
והאמת לא הייתי אומר את זה פה בפורום לולא שאמרת את זה (או הבאת פוסט שאומרר את זה) לפני.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אל תכליל את כל חסידי חב"ד. רובם המוחלט מתפללים רק לה' ומתנגדים להכרזת "יחי".

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
04 יוני 2019, 00:25
אל תכליל את כל חסידי חב"ד. רובם המוחלט מתפללים רק לה' ומתנגדים להכרזת "יחי".
וגם אלה שלא לא חושבים על הרבי שלהם את מה שאתה חושב על שלך. תבדוק את זה.
אני אישית שכן שלהם.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

וזה מצדיק שתשווה אותם ברמז לאותו האיש ושבתאי צבי?

אני גם מכיר הרבה חסידי חב"ד ואני מקנא בצדקות שלהם.

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
04 יוני 2019, 00:32
וזה מצדיק שתשווה אותם ברמז לאותו האיש ושבתאי צבי?

אני גם מכיר הרבה חסידי חב"ד ואני מקנא בצדקות שלהם.
חבל שתקנא, חבל על מי שאתה.
כל דבר שתעשה, וכמה שזה יהיה גרוע, אתה עדיין תאמין בשלוש עשרה עיקרים. אז אתה עדיין על הרדאר.

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
04 יוני 2019, 00:32
וזה מצדיק שתשווה אותם ברמז לאותו האיש ושבתאי צבי?

אני גם מכיר הרבה חסידי חב"ד ואני מקנא בצדקות שלהם.
לא. לא לשבתאי צבי. לתלמיד של שבתאי צבי. זה לא השוואה, זה מציאות.

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

איזה נס שהשעה רבע לאחת בלילה וכולם ישנים או עושים משהו מועיל יותר בחייהם ממני כרגע ולא פה כדי לנסות לאכול אותי דרך המסך בלי מלח.
ונס שמאוחר בלילה אז אני מפטפט את מחשבותי האמיתיות ללא פחד :roll: , לו לא היה לילה עכשו הייתי משקר קצת בנושא.
אז תדעו, עם מחר אני חוזר בי, זה רק מפחד (נראה לי מגאליציינער בעיקר:)) או מפוליטקלי קורקט. אז אל תאמינו לי.
נערך לאחרונה על ידי נרשמתי...! ב 04 יוני 2019, 00:54, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

רשעים מלאים חרטות...

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

אני פה כתב:
04 יוני 2019, 00:54
רשעים מלאים חרטות...
אולי לכן אמרתי שאני לא באמת מתחרט...
ואולי לא. האמת לא מתיימר להיות צדיק. שמח שאתה אולי כן. כן מתיימר להיות בדרך הנכונה (שזה למיטב הבנתי לנסות ולא תמיד להצליח, לנסות ולפעמים לטעות לקיים את כל דברי תורת משה רבינו ושלו בלבד ולהאמין בשלוש עשרה עיקרים תמיד! בלי לטעות!)

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

שוב פעם עם השטויות שלך. רוב ככל חסידי חב"ד לא מתפללים לרבי אז למה אתה מתעקש שהם עוברים על י"ג עיקרים? סתם השמצה פרעית והוצאת שם רע.

נרשמתי...!
הודעות: 534
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! »

בקמפ המרכזי של חבד בארצות הברית, הרמקול לקום בבוקר היה נשמע כך: לקום הרבי והקב"ה מחכים לתפילה שלך
היום, בגלל המחלוקות בחבד, ובגלל האלו שלפי טענתך לא מתפלללים לרבי זה התחלף ואומרים הפוך הקב"ה והרבי. זה סיפק את אלה שלא מתפללים אליו...

פרח
הודעות: 190
הצטרף: 30 דצמבר 2017, 22:29
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי פרח »

נרשמתי...! כתב:
04 יוני 2019, 01:11
בקמפ המרכזי של חבד בארצות הברית, הרמקול לקום בבוקר היה נשמע כך: לקום הרבי והקב"ה מחכים לתפילה שלך
היום, בגלל המחלוקות בחבד, ובגלל האלו שלפי טענתך לא מתפלללים לרבי זה התחלף ואומרים הפוך הקב"ה והרבי. זה סיפק את אלה שלא מתפללים אליו...
ר' נרשמתי, אל תקפיד על מילותיי הבאות, אבל סגנון כתיבתך וההתלהמות שלך איכשהוא, קצת גורמים לנו לחשוב שהינך עדיין מחובשי ספסלי ישיבה (נגיד מהישיבות 'המפארות את כותל המזרח').... או שלא מזמן עזבת אותם ספסלים...
אם תבחין, הניסוח בפורום כאן הוא קצת שונה, עדין יותר, מתון יותר, ובעיקר, מחושב.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 777
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:33
גם תלמידי רבי נחמן מברסלב רמזו שהוא בחינת משיח.
"בחינת" זה לא הדבר עצמו, אלא בחינה שלו.

חסידי ברסלב מעולם לא חשבו את רביה"ק למשיח. אדרבה, רביה"ק אמר שפעל אצל השי"ת שמשיח יצא מחלציו. (יש מי שלקח את זה כחיזוק לעניין הרבי, שהוא אכן צאצא של רבינו, אך מקובל שהכוונה דווקא לצאצאים מבתו שרה, והרבי צאצא בדרך אחרת, מצד היות רביה"ק מחותן עם בעל התניא)

יש בזה יותר מה להסביר, אבל אולי לא כאן המקום. ועיין כלל ט' מח"י כללים בליקוטי מוהר"ן לראב"ן
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

עיין בכתבי ראב"נ.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בספר כוכבי אור לר' אברהם חזן בפרק: שיחות וסיפורים, עמ' קכח: 'כתבתי לעיל שהוא [=ר' נחמן] נקרא גם בשם בן דוד, ואם לא עצת הס"מ [=סמאל] להעמיד עליו עלילות בחנם על לא דבר, הייתה גאולה שלימה בימיו'.

ר' נחמן גם אחז שבנו שלמה אפרים הוא בחינת משיח.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 777
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

אני יותר הבנתי שרבינו קיוה שבנו רבי שלמה אפרים אכן יהיה המשיח, וכך תהיה גאולה שלמה בימיו, ואכן אם לא היו חולקים היה כן.

בליקוטי מוהר"ן כתוב שהצדיק האמת כלול מתרין משיחין. ויתכן שזו כוונת ראב"ן.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 8452
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

ראב"נ מדבר שם על ר' נחמן עצמו עיי"ש. גם ר' נתן רמז על כך מחר אני יביא מראה מקום.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 777
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

אני פה כתב:
04 יוני 2019, 02:48
ראב"נ מדבר שם על ר' נחמן עצמו עיי"ש. גם ר' נתן רמז על כך מחר אני יביא מראה מקום.
גם אם תמצא לא מסתבר שהכונה כפשוטו אולי בבחינה.
אחרת זה סותר למה שאמר שפעל שיהיה מצאצאיו, ולעניין הילד שלמה אפרים.
וכן להרבה מאמרים אחרים בחיי מוהר"ן שרבינו מזכיר את המשיח כנפרד ממנו, למשל ממני עד משיח לא יהיה חדשות, או מה שאמר שעל ההבדל בינו למשיח שמשיח יגזור אומר ויקום עי"ש או האש שלי תוקד עד ביאת המשיח ועוד הרבה.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 65 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

נרשמתי...! כתב:
04 יוני 2019, 00:52
איזה נס שהשעה רבע לאחת בלילה וכולם ישנים או עושים משהו מועיל יותר בחייהם ממני כרגע ולא פה כדי לנסות לאכול אותי דרך המסך בלי מלח.
ונס שמאוחר בלילה אז אני מפטפט את מחשבותי האמיתיות ללא פחד :roll: , לו לא היה לילה עכשו הייתי משקר קצת בנושא.
אז תדעו, עם מחר אני חוזר בי, זה רק מפחד (נראה לי מגאליציינער בעיקר:)) או מפוליטקלי קורקט. אז אל תאמינו לי.
זה עושה לי טוב כשאני רואה שמישהו מפחד ממני...
אבל לאמיתו של דבר אין לך ממה לפחד... מה אפשר לעשות לך רע [או טוב] ? הרי כל הפורום הזה הוא התגלמותו של עולם הזיוף...

ולגופם של מחשבותיך, כנראה יש לך בך איזושהי משובת נעורים הגורמת לך להסתכל עליהם כעל עופות מוזרים וכל בדיה שיספרו בקרב אלו שאתה מסתובב אצלם על חב"ד תתקבל בברכה ובאמינות, זה אכן הבעיה המחשבתית של הליטאי המנגד על החסיד החבד"י...
תיצא מהקונכיה ותגלה ש-95 % מהסיפורים האלו אין להם שחר או שזה אותו קומץ הזוי שכל יכולתו הוא לעשות הרבה רעש.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

פרח כתב:
04 יוני 2019, 02:09
נרשמתי...! כתב:
04 יוני 2019, 01:11
בקמפ המרכזי של חבד בארצות הברית, הרמקול לקום בבוקר היה נשמע כך: לקום הרבי והקב"ה מחכים לתפילה שלך
היום, בגלל המחלוקות בחבד, ובגלל האלו שלפי טענתך לא מתפלללים לרבי זה התחלף ואומרים הפוך הקב"ה והרבי. זה סיפק את אלה שלא מתפללים אליו...
ר' נרשמתי, אל תקפיד על מילותיי הבאות, אבל סגנון כתיבתך וההתלהמות שלך איכשהוא, קצת גורמים לנו לחשוב שהינך עדיין מחובשי ספסלי ישיבה (נגיד מהישיבות 'המפארות את כותל המזרח').... או שלא מזמן עזבת אותם ספסלים...
אם תבחין, הניסוח בפורום כאן הוא קצת שונה, עדין יותר, מתון יותר, ובעיקר, מחושב.

לא נורא,
צריך גם צעירים בפורום...
'נרשמתי' הוא ניק חי ובועט עם חן וטוב טעם.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 778
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37
נתן תודה: 115 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:52
נרשמתי...! כתב:
03 יוני 2019, 23:44
אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:33
מה כ"כ מצחיק כתוב בספה"ק שבכל דור יש צדיק שהוא בחינת משיח, ואם לא זוכים הוא לא מתגלה.

גמרא במסכת סנהדרין[: "מה שמו? דבי רבי שילא אמרי שילה שמו, שנאמר עד כי יבא שילה. דבי רבי ינאי אמרי ינון שמו, שנאמר יהי שמו לעולם לפני שמש ינון שמו. דבי רבי חנינה אמר חנינה שמו, שנאמר אשר לא אתן לכם חנינה, ויש אומרים מנחם בן חזקיה שמו, שנאמר כי רחק ממני מנחם משיב נפשי... אמר רב נחמן אי מן חייא הוא כגון אנא, שנאמר והיה אדירו ממנו ומושלו מקרבו יצא. אמר רב אי מן חייא הוא כגון רבינו הקדוש."
וכתב השדי חמד:"ובדרך הזה היה משוער אצלם בכל דור מי הוא.. רבינו הקדוש.. בדורו אמרו וידעו שהוא המוכן.. ועל פי זה כתבו גם כן תלמידי האריז"ל שבימיו היה האריז"ל. וכל זה הוא פשוט".
גם תלמידי רבי נחמן מברסלב רמזו שהוא בחינת משיח.
ואם ממש ממש לא זוכים הוא מגלה את עצמו
ממש לא מצחיק. גם רב נחמן בגמרא אמר על עצמו. וגם האור החיים רמז על עצמו, משיח "חיים שמו".
מנין לך זאת???
מי אמר שהאוה"ח התכוון על עצמו???
(רבים חושבים שהוא התכוון לרבי חיים אבועלפיה, מגדולי הדור בזמנו.)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

התבטאות מעניינת ומלמדת שמצאתי בקונטרסו של הרב שגיב עמית (אישיות מרתקת לכשעצמה, לפחות לפי ספריו).

לא סתם ליקוט - הרב שגיב עמית - תירגום ספר התניא מול שיגור החללית הרוסית.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 753
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 30 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

יעבץ כתב:
04 יוני 2019, 20:28
אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:52
נרשמתי...! כתב:
03 יוני 2019, 23:44
אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:33
מה כ"כ מצחיק כתוב בספה"ק שבכל דור יש צדיק שהוא בחינת משיח, ואם לא זוכים הוא לא מתגלה.

גמרא במסכת סנהדרין[: "מה שמו? דבי רבי שילא אמרי שילה שמו, שנאמר עד כי יבא שילה. דבי רבי ינאי אמרי ינון שמו, שנאמר יהי שמו לעולם לפני שמש ינון שמו. דבי רבי חנינה אמר חנינה שמו, שנאמר אשר לא אתן לכם חנינה, ויש אומרים מנחם בן חזקיה שמו, שנאמר כי רחק ממני מנחם משיב נפשי... אמר רב נחמן אי מן חייא הוא כגון אנא, שנאמר והיה אדירו ממנו ומושלו מקרבו יצא. אמר רב אי מן חייא הוא כגון רבינו הקדוש."
וכתב השדי חמד:"ובדרך הזה היה משוער אצלם בכל דור מי הוא.. רבינו הקדוש.. בדורו אמרו וידעו שהוא המוכן.. ועל פי זה כתבו גם כן תלמידי האריז"ל שבימיו היה האריז"ל. וכל זה הוא פשוט".
גם תלמידי רבי נחמן מברסלב רמזו שהוא בחינת משיח.
ואם ממש ממש לא זוכים הוא מגלה את עצמו
ממש לא מצחיק. גם רב נחמן בגמרא אמר על עצמו. וגם האור החיים רמז על עצמו, משיח "חיים שמו".
מנין לך זאת???
מי אמר שהאוה"ח התכוון על עצמו???
(רבים חושבים שהוא התכוון לרבי חיים אבועלפיה, מגדולי הדור בזמנו.)
האור החיים התכוון לעצמו, וידועה התשובה החריפה ממרנא הדברי חיים זי"ע אודות מחנך שפקפק בזה.
מצו"ב צילום מהתשובה בדברי חיים
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 778
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37
נתן תודה: 115 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

מקצועי כתב:
04 יוני 2019, 21:39
יעבץ כתב:
04 יוני 2019, 20:28
אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:52

[
ממש לא מצחיק. גם רב נחמן בגמרא אמר על עצמו. וגם האור החיים רמז על עצמו, משיח "חיים שמו".
מנין לך זאת???
מי אמר שהאוה"ח התכוון על עצמו???
(רבים חושבים שהוא התכוון לרבי חיים אבועלפיה, מגדולי הדור בזמנו.)
האור החיים התכוון לעצמו, וידועה התשובה החריפה ממרנא הדברי חיים זי"ע אודות מחנך שפקפק בזה.
מצו"ב צילום מהתשובה בדברי חיים
מענין, כנראה שלאחד משנינו יש איזה בעיה בהבנת הנקרא. היכן אתה רואה בכל דברי התשובה, שהאור החיים התכוון על עצמו במה שהוא כתב 'משיח ה' שמו חיים'

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

מקצועי כתב:
04 יוני 2019, 21:39
יעבץ כתב:
04 יוני 2019, 20:28
אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:52
ממש לא מצחיק. גם רב נחמן בגמרא אמר על עצמו. וגם האור החיים רמז על עצמו, משיח "חיים שמו".
מנין לך זאת???
מי אמר שהאוה"ח התכוון על עצמו???
(רבים חושבים שהוא התכוון לרבי חיים אבועלפיה, מגדולי הדור בזמנו.)
האור החיים התכוון לעצמו, וידועה התשובה החריפה ממרנא הדברי חיים זי"ע אודות מחנך שפקפק בזה.
מצו"ב צילום מהתשובה בדברי חיים

ההוכחה המתאימה יותר היא מהסיפור על המדפיס שהשמיט את המשפט הספציפי מפירוש האוה"ח, ובעקבות כך גילה הרה"ק רבי פנחס מקוריץ את קלונו.
בפירושו, נרמז שהוא המלך המשיח שבדורו, ובלשונו[1] "משיח ה' ושמו חיים".[2].
בעיר שקלוב היה מוציא לאור ושמו אשר, שנתפס להשכלה.
בשנת תקמ"ה הדפיס חומש עם פירוש אור החיים, ומכיוון שהפריע לו שהאור החיים כתב על עצמו שהוא המשיח, השמיט את המילים "ושמו חיים".
כשנודע הדבר לרבי ישראל מרוז'ין[3].קרא לו ואמר: "אתה השמטת את שמו מן הספר והוא הכניס את שמך".
לאחר זמן התגלה שבמקום הכיתוב הנכון שאמור היה להיות בפרשת סוטה בפירוש רש"י (במדבר ה, כב) על המילים בפסוק "ואמרה האשה אמן אמן": "אמן מאיש זה אמן מאיש אחר", נדפס (במהדורתו הנ"ל בה השמיט את המילים ושמו חיים) בטעות "אמן מאיש זה אמן מאיש אשר", ואכן נודע שאיש זה נכשל בגילוי עריות.
1. בפירושו לדברים טו, ז בפרשת ראה.
2. יש המקשים על כך שרומז על עצמו, שהרי באותו קטע כותב כי מלך המשיח עיבורו ולידתו בארץ הקודש, דבר שאינו מתאים לו עצמו, עם זאת החיד"א אומר שהאור החיים הקדוש רמז זמן קצר לפני הסתלקותו שהוא המלך המשיח בדורו.
3. במקום אחר כתוב שזה היה רבי פנחס מקוריץ.

מקור

הסיפור מופיע כמיוחס לרבי פנחס מקוריץ בהוצאה החדשה של הספר "אמרי פנחס", בצירוף המהדורה בה הושמטו המלים "משיח ה' שמו חיים" (אם כי הייתי מעוניין לראות גם את הטעות ב"ואמרה האשה אמן אמן"...).

ולמרות כל האמור והמצוטט לעיל, יש להדגיש שגדולים וטובים פירשו אחרת את הכוונה בדברי האוה"ח, ראה כאן בשם חכם סלמן מוצפי והאדמו"ר מאמשינוב לדוג'.
ההבדל הוא שהם לא זלזלו באור החיים הק' רק פירשו את דבריו לפי הבנתם.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 778
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37
נתן תודה: 115 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

הסיפור שציטטת ידוע.
כמובן זו פרשנות אחת לדברי האוה"ח הק', וישנם פרשניות אחרות.
בסיפור זה לא מצוטט שום מקור מוסמך שפירש כן. רק שהיה מי שזלזל בגין כך באור החיים הקדוש. לא מובא בשום מקום שרבי פינחס מקוריץ אישר שזהו הפירוש באור החיים.


אגב הצילום של 'אמן מאשר', מופיע באמרי פנחס החדש, ואפשר לראות זאת שם.

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

מה שכתבת יעב"ץ נכון מאד, למרות שבמסורת החסידית נטו (כנראה בעיקר בעקבות הסיפור הנ"ל) לפרש את הציטוט כהתייחסות של האוה"ח לזהותו כמשיח.

מה שהייתי רוצה לברר, זה בקשר למובאה העלומה המובאת בחבדפדיה:
2. יש המקשים על כך שרומז על עצמו, שהרי באותו קטע כותב כי מלך המשיח עיבורו ולידתו בארץ הקודש, דבר שאינו מתאים לו עצמו, עם זאת החיד"א אומר שהאור החיים הקדוש רמז זמן קצר לפני הסתלקותו שהוא המלך המשיח בדורו.
מקור

יש מקור לכך?
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 753
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 30 פעמים

Re: מנהג חסידי חב"ד לא להשתמש במטריה

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

מי זה כתב:
04 יוני 2019, 22:07
מקצועי כתב:
04 יוני 2019, 21:39
יעבץ כתב:
04 יוני 2019, 20:28
אני פה כתב:
03 יוני 2019, 23:52
ממש לא מצחיק. גם רב נחמן בגמרא אמר על עצמו. וגם האור החיים רמז על עצמו, משיח "חיים שמו".
מנין לך זאת???
מי אמר שהאוה"ח התכוון על עצמו???
(רבים חושבים שהוא התכוון לרבי חיים אבועלפיה, מגדולי הדור בזמנו.)
האור החיים התכוון לעצמו, וידועה התשובה החריפה ממרנא הדברי חיים זי"ע אודות מחנך שפקפק בזה.
מצו"ב צילום מהתשובה בדברי חיים

ההוכחה המתאימה יותר היא מהסיפור על המדפיס שהשמיט את המשפט הספציפי מפירוש האוה"ח, ובעקבות כך גילה הרה"ק רבי פנחס מקוריץ את קלונו.
בפירושו, נרמז שהוא המלך המשיח שבדורו, ובלשונו[1] "משיח ה' ושמו חיים".[2].
בעיר שקלוב היה מוציא לאור ושמו אשר, שנתפס להשכלה.
בשנת תקמ"ה הדפיס חומש עם פירוש אור החיים, ומכיוון שהפריע לו שהאור החיים כתב על עצמו שהוא המשיח, השמיט את המילים "ושמו חיים".
כשנודע הדבר לרבי ישראל מרוז'ין[3].קרא לו ואמר: "אתה השמטת את שמו מן הספר והוא הכניס את שמך".
לאחר זמן התגלה שבמקום הכיתוב הנכון שאמור היה להיות בפרשת סוטה בפירוש רש"י (במדבר ה, כב) על המילים בפסוק "ואמרה האשה אמן אמן": "אמן מאיש זה אמן מאיש אחר", נדפס (במהדורתו הנ"ל בה השמיט את המילים ושמו חיים) בטעות "אמן מאיש זה אמן מאיש אשר", ואכן נודע שאיש זה נכשל בגילוי עריות.
1. בפירושו לדברים טו, ז בפרשת ראה.
2. יש המקשים על כך שרומז על עצמו, שהרי באותו קטע כותב כי מלך המשיח עיבורו ולידתו בארץ הקודש, דבר שאינו מתאים לו עצמו, עם זאת החיד"א אומר שהאור החיים הקדוש רמז זמן קצר לפני הסתלקותו שהוא המלך המשיח בדורו.
3. במקום אחר כתוב שזה היה רבי פנחס מקוריץ.

מקור

הסיפור מופיע כמיוחס לרבי פנחס מקוריץ בהוצאה החדשה של הספר "אמרי פנחס", בצירוף המהדורה בה הושמטו המלים "משיח ה' שמו חיים" (אם כי הייתי מעוניין לראות גם את הטעות ב"ואמרה האשה אמן אמן"...).

ולמרות כל האמור והמצוטט לעיל, יש להדגיש שגדולים וטובים פירשו אחרת את הכוונה בדברי האוה"ח, ראה כאן בשם חכם סלמן מוצפי והאדמו"ר מאמשינוב לדוג'.
ההבדל הוא שהם לא זלזלו באור החיים הק' רק פירשו את דבריו לפי הבנתם.
ומודה ועוזב ירוחם.
אכן ערבבתי שתי סיפורים, כוונתי בעצם היתה לצטט את הסיפור של זה שהשמיט את המילים 'ושמו חיים', ומשום מה עלה לי בראש התשובה הזאת בדברי חיים.
ומ"מ זכור לי, בנוגע לתשובה בדברי חיים, שבאיזה ספר כתבו כי המלמד הנ"ל גם זלזל בדבר הזה. אלא שכמובן שלא נכתבו הדברים במפורש בדברי חיים.
אין כלום כי...

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

תמונה
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 777
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

עוד אחד שמוציא לאנשים את החשק מביאת המשיח.
מי מצפה למשיח שכזה, רודף, שרק מחכה לתפוס אותנו למצוא מה רע בנו ולהשפיל אותנו?

כשהמשיח יגיע, זה יהיה טוב לכל אחד ואחד מעם ישראל.
זה יהיה יום של ישועה וגאולה לכולם, לא רק לצדיקים שבהם.

המשיח יאהב כל יהודי, ויעסוק בטובתו הרוחנית והגשמית ובתיקונו הנצחי של כל יהודי, וידע למצוא את הנקודה הטובה בכל אחד ואחד.
המשיח יחזיר את כל עם ישראל בתשובה, ולא ישאיר אף אחד מאחור.

לאף יהודי לא יהיה ח"ו מר מזה שיבוא המשיח. לכל אחד ואחד מעם ישראל - יהיה טוב מאד כשיבוא המשיח.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 17395
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 197 פעמים
קיבל תודה: 288 פעמים
יצירת קשר:

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

"שלשה באין בהיסח הדעת משיח מציאה ועקרב. כלל אלו השלשה בענין זה אם זכה בהיסח הדעת של משיח, יבא לו משיח בהיסח דעת של מציאה ששמחה וטובה יהיה לו, לא זכה, יהיה לו ביאת המשיח כהיסח הדעת דנשיכת עקרב לרעה לו". (מהרש"א סנהדרין צז.)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

פרח
הודעות: 190
הצטרף: 30 דצמבר 2017, 22:29
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי פרח »

ר' מתלמידיו, באתי לחזק דבריך המתוקים בתוספת נופך, ציטוט יקר מאוד (מאיי וועלט) ובתוכו מעשה פלא ונורא מהרה"ק רבי בנימין זאב מזבאריז זי"ע בנו השלישי של הרה"ק רבי יחיאל מיכל מזלאטשוב זיע"א. אך דא עקא שהדברים נכתבו באידיש, והוא נגד כללי הפורום, על כן אני פונה לכאו"א מהרבנים החשובים: מי מרים את הכפפה לתרגמם?
https://www.ivelt.com/forum/viewtopic.php?t=20442

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 777
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

יאיר כתב:
05 יוני 2019, 02:07
"שלשה באין בהיסח הדעת משיח מציאה ועקרב. כלל אלו השלשה בענין זה אם זכה בהיסח הדעת של משיח, יבא לו משיח בהיסח דעת של מציאה ששמחה וטובה יהיה לו, לא זכה, יהיה לו ביאת המשיח כהיסח הדעת דנשיכת עקרב לרעה לו". (מהרש"א סנהדרין צז.)
מסתמא כוונתו לרשעים גמורים הנלחמים ביהדות - ולא ליהודים הנכשלים בחטאים בגלל יצר הרע.
וגם זה מדובר רק על עצם הרגע שמשיח בא - כי זה הורס את כל שאיפותיו. אבל בסופו של דבר בניגוד למחשבתו - ביאת המשיח היא טובה גם עבורו.

או שכוונתו על אופן ביאת המשיח - שאם יהיה באופן של לא זכו - יהיה קשה לכל עם ישראל. (חבלי משיח וכו') אבל עצם הגאולה היא טובה בודאי, רק שהחבלי לידה שלה יהיו קשים.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 777
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

לאחר העיון מצאתי את זה ברשת:

המהרש"א [3] ביאר, כי פירוש הדברים הוא שהמשיח יכול לבוא באחד משני האופנים: אם יזכו ישראל יבוא המשיח באופן של 'זכו', ואז יהיה זה כהיסח דעת של מציאה, ששמחה וטובה היא לאדם. ואם לא יזכו ישראל, יבוא המשיח באופן של 'לא זכו', ואז יהיה זה כהיסח הדעת של נשיכת עקרב, שרעה היא לאדם.

ובדגל מחנה אפרים [4] ביאר, דברי המהרש"א, שאם יזכו ישראל ויתעוררו בתשובה מלמטה, תהיה ביאת משיח בבחינת 'חודש ניסן', וזהו שיהיה בהיסח הדעת בבחינת 'מציאה'. ואם לא יזכו, יהיה בבחינת 'חודש תשרי', וזהו שיהיה בהיסח הדעת באופן של 'עקרב'.

ויש שביאר דברי המהרש"א[5], שעקרב ומציאה הם שני סוגים של היסח הדעת: יש היסח דעת שמאמין שהדבר יכול לקרות, אך איננו נותן ליבו לכך, כמו אדם שמאמין שיכול למצוא מציאה, אך איננו מחכה ומצפה לרגע זה. ויש היסח דעת של עקרב, שאיננו מאמין שדבר זה יכול לקרות, כמו שאינו מאמין שיבאו עקרב ויכישו, ולכן אינו מפחד לעמוד במקום זה.

וגם בהמתנה והציפייה למשיח ישנם שני סוגים אלו: יש המאמין במשיח אך אינו מחכה לו בכל רגע, ויש מי שאינו מאמין בו כלל ומלעיג על המצפים לו. והמאמין בו – הוא הזוכה ומקבל המשיח באופן של מציאה, ששמח בביאתו. ומי שאינו מאמין בו – מקבל באופן של עקרב שאינו נהנה מביאתו.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 777
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

מקורות:
דגל מחנה אפרים
בלק: "יזל מים מדליו וזרעו במים רבים וירום מאגג מלכו ותינשא מלכותו, י"ל בזה ע"ד שלשה באין בהיסח הדעת משיח מציאה ועקרב, ופי' מהרא"ש ז"ל יזכה יבוא משיח בהיסח הדעת של מציאה, לא יזכה יבוא משיח בהיסח הדעת של עקרב והוא תמוה. וי"ל לפענ"ד כי איתא ברעיא מהימנא על מה דאיתא בש"ס בניסן עתידין להגאל ומהן אמרו בתשרי עתידין להגאל כי אם יזכו יהיה פורקנא מבחינת ניסן שהוא בחינת חסד כי הוא אותיות כסדרן אביב שהוא מורה על חסד ובאם לאו יהיה פורקנא בבחינת תשרי שהוא דין ואותיות למפרע ע"כ. ולפענ"ד הם הם דברי המהרש"א ז"ל ולהבין הטעם לזה דהיינו עם יתעוררו בתשובה מלמטה אזי יהיה בבחי' חסד ע"ד אשה כי תזריע וילדה זכר בחי' חסד ורחמים ולהיפוך אזי יהיה בחי' נקבה שהוא דין, וזהו מבואר בכמה מקומות בש"ס ובזהור ובנביאים שהכל תלוי בזכות ישראל כמו "בעתו אחישנה", וכמו כי יבצע ה' את כל מעשהו בהר ציון וכן הוא מפורש בזוה"ק אי הוי ישראל חוזרין בתיובתא חד בישי דהווי מטי עליינו הוי מספיק להו".
הביאור השני
עולם עשייה - אגדות חז"ל, ע' 174 "סנהדרין דתנא ג' דברים באין בהיסח הדעת, וז"ל המהרש"א . . עכ"ל. דבריו סתומים כנראה לעיניים, ונראה ביאורו דהיסח הדעת הוי באחד משני אופנים א' שמאמין בדבר שיוכל הדבר להיות ולבוא אבל מפני שהדבר אינו שכיח לכן אינו נותן דעתו עליו ונשכח ממנו הדבר להיות ולבוא אבל מפני שהדבר אינו שכיח לכן אינו נותן דעתו עליו ונשכח ממנו הדבר אבל כשמזכירין לו ושואלים אותו אם יוכל היות הדבר ההוא יענה ויאמר בלא ספק יוכל היות. כמציאה שבדעתו הוא יודע ומאמין שיוכל היות כי במקום הזה ימצא מציאה אבל מפני שמציאות אינן שכיחות כ"כ לכן אינו מעלה אותם על רעיוניו וזכרונו לחשוב בה תמיד כי יקרא פה לפניו מציאה ומסיח דעתו ממנה מלחשוב בה. הב' מחמת שאינו מאמין בהדבר שיוכל לבוא ולהיות לכן מסיח דעתו ממנו. כעקרב. שלא היה מאמין דשכיחי עקרבים במקום הזה או אפי' אם היה מסופק על מציאותם פה לא היה מכניס א"ע במקום סכנה לילך או לעמוד ולישב במקום הזה. אלא מחמת שבדעתו נמנה ונגמר שא"א שימצאו עקרבים במקום הזה לכן הסיח דעתו לבלי לחוש עליהם ולהשמר מהם (ונשוך את האדם פתאום כפרש"י ז"ל). ובהיסח הדעת של משיח יש גם כן ב' סוגים אלו. א' שמאמין באמונה שלימה בביאת המשיח ואע"פ שאינו שכיח כי התמהמה מבוא זה אלף ותתל"ה (עד שנת תרס"ג) שנים, עכ"ז מחכה לו בכל יום שיבוא אכן מרוב התלאות והלחץ זו הדחק נשכח מליבו המשיח וניסח דעתו ממנו. אבל אם ישאלו לו המאמין אתה בבית המשיח, יענה ויאמר בטוח ומאמין אנכי שבוודאי יבוא. ב' הפוקרים ומכחישים ביאתו ואינם מאמינים כלל ועיקר שיוכל היות שיבוא ואדרבה עושים מזה לעג ולהג הרבה ובשביל חסרון אמונתם מסיחים דעתם ממנו שבוודאי לא יבוא לעולם. ובזה יבוארו היטב דברי קדשו של המהרש"א זצ"ל. זכה להיות מהמאמינים בביאתו אבל היסח דעתם ממנו הוא רק כהיסח הדעת של מציאה דהיינו מחמת אורך והמשכת הגלות ברבות הימים הכל נשכח. אבל כשמזכירים לו דהיינו בעת אמרו הי"ג עיקרי' כפיו כן לבו להאמין בביאתו באמונה שלימה בלא שום ספק. אז נעשה לו ביאתו של משיח והיסח דעתו טעם בואו כהיסח הדעת של מציאה שבעת מוצאה הוא שש ושמח כן יזכה איה"ש לראות ולשמוח השמחת בואו ששמחה וטובה היא לו. לא זכה, פי' שהסה"ד שלו ממשית מחמת חסרון אמונתו בביאתו אז נעשה לו ויהיה לו ביאת המשיח כהיסח הדעת דנשכית עקרב לרעה לו כי איך ישא פניו ואנה יברח מפני הבושה והכלימה שתכסנו ותשיגנו אז ויראה הנחמה אבל לא יזכה להנות ממנה וכעניין השליש במעשה דאלישע הנביא שרמסוהו בשער. ה' ית"ש ברחמיו יחיינו ויזכנו לגאולת ולימות המשיח וביפיו תחזינה עינינו וישמח ליבנו ותגל נפשינו בב"א.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 753
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 30 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

פרח כתב:
05 יוני 2019, 02:09
ר' מתלמידיו, באתי לחזק דבריך המתוקים בתוספת נופך, ציטוט יקר מאוד (מאיי וועלט) ובתוכו מעשה פלא ונורא מהרה"ק רבי בנימין זאב מזבאריז זי"ע בנו השלישי של הרה"ק רבי יחיאל מיכל מזלאטשוב זיע"א. אך דא עקא שהדברים נכתבו באידיש, והוא נגד כללי הפורום, על כן אני פונה לכאו"א מהרבנים החשובים: מי מרים את הכפפה לתרגמם?
https://www.ivelt.com/forum/viewtopic.php?t=20442
הסיפור שם מובא בהרחבה בכמה וכמה מקומות, בכמה גירסאות, להלן אחד מהם.

מעשה פלא, ובתוכו תיאור נפלא היאך יהיה נראה היום המקווה באחרית הימים, כשפתאום יזרח עלינו אורו של משיח צדקנו ויקבץ נדחי ישראל מארבע כנפות הארץ, היה מספר הרה"ק רבי אברהם שלום מסטראפקוב זי"ע, כפי מה ששמעו מאביו מרן הקדוש משינאווא זי"ע (דברי שלום עמ' תשנח - נרשם על ידי נכדו שהסתופף בצילו הגה"צ מסטראפקוב - ירושלים זצ"ל):
בזמן הרה"ק רבי זאב וואלף מזבאריז זי"ע היה איש אחד רשע בן בליעל, אשר היה מסור גדול והציק לצדיקי הדור ולפשוטי עם בהלשנותיו, עד שעל פי הדין היה חייב מיתה, וראו ברוח הקודש שאין בו שום ניצוץ קדושה ורצו על ידי תפלות לסלקו מן העולם, אבל תפלותיהם חזרו ריקם כי הרגישו שנמשך לו איזה חנינה דרך עיר זבאריז, והבינו כי הצדיק הנ"ל מחמת גודל מדת אהבת ישראל שבו מגין על כל בר ישראל יהיה מי שיהיה, ולכן לא יכלו להרוג לאותו מסור רע מעללים.
הסכימו הצדיקים לנסוע אל הרה"ק מזבאריז ולדבר על לבו שיפסיק להגן בעדו, ואכן הם נסעו למעון קדשו והגיעו לשם בסוף ימי השבוע, והציעו לפניו את כל הענין איך שהרשע הזה מצער את אחינו בני ישראל ואת צדיקי הדור במסירות ומלשינות, ופעולות תפלותיהם לא הועילה בגלל חוט של חסד שנמשך עליו מאת הצדיק מזבאריז, השיב להם הצדיק: דבר חמור כזה לקלל בן ישראל, מה לי למהר לעשותו לפני שבת קודש, וכי זהו ההכנה לקראת שבת, שמעו אלי ותתמהמהו קצת.
המתינו הצדיקים עד שיגיע השבת, ובהגיע ליל שב"ק הזכירו לו אודות הדבר הזה, אבל הוא דחה אותם, ונכפל הדבר בשבת בבוקר, וכן בסעודה שלישית, עד שלמחרתו ביום ראשון אמרו הצדיקים אל הרה"ק הנ"ל עתה אנחנו מבקשים שרבינו ימלא בקשתינו הנ"ל משום שאין יכולים לסבול יותר, ויצא מזה כבוד שמים, על דרך שנאמר (תהלים קמה, ב) 'שומר ה' את כל אוהביו ואת כל הרשעים ישמיד'.
פתח הרה"ק ואמר: דוד המלך עליו השלום אמר על המלך המשיח (תהלים עו יב) 'יובילו שי למורא', וקשה מה היא המתנה שיצטרך מלך המשיח לקבל מאומות העולם, וכי מהו המתנה שבידם לתת לו.
אלא הענין כך הוא, שלפני ביאת המשיח יהיו אחינו בני ישראל טרודים בפרנסתםם, סוחר הבדים יעמוד בחנותו וימדוד אמות בד, ובעל בית המרזח יעמוד וימדוד כוס משקה למכור, ופתאום יכנס איש לחנות לקנות אמה בד, ובאמצע המדידה ישמעו קול רעש גדול בחוץ ברחוב, והסוחר ישאל את הקונה מה זה קול הרעש בחוץ, והקונה יענה אינני יודע, כי הלא זה עתה באתי מרחובות העיר ולא ראיתי מאומה, אבל כאשר קול הרעש מוסיף והולך, אז יאמר הקונה שיוצא לחוץ לחקור מה זה ועל מה זה.
והנה הוא יוצא החוצה, ורואה המון רב מבני ישראל אנשים נשים וטף, תלמידי חכמים ופשוטי עם רצים בחפזון, והוא שואל אותם בתמהון: 'איפה אתם רצים כל כך? והם אומרים לו: 'וכי אינך יודע? הרי משיח כבר בא לגאלינו'! והוא חוזר ושואל: 'אם כן איפה אתם רצים'? והם משיבים לו: 'אנחנו רצים לבתי כנסיות ולבתי מדרשות לומר פרק תהלים ולשנן דף גמרא, כי מרגישים אנו בקרבנו שאנחנו ערומים מן המצוות, ובטח שאין שום תועלת בעולם רק עסק התורה ומצות, ורק על ידי זה נוכל להתקרב אל הקדושה, ורק דבר זה הוא חשיבות אצל משיח, ולא שום דבר שבעולם'. וכאשר שומע הקונה כדברים האלה מיד נטפל אליהם ורץ גם הוא לבית המדרש.
בינתיים עומד בעל החנות על מעמדו, ומחכה על הקונה שישוב לקחת את הבד שהזמין, אך לפתע הוא שומע קול שופר חזק מאד עד שתצילנה האזניים, או אז יוצא גם בעל החנות מחנותו ושואל על פשר דבר, וכאשר שומע שהמשיח בא, הוא גם כן רץ לבית המדרש ומצטרף עם הציבור, וככה יעשו כל איש ישראל מכל ארבע כנפות תבל, כולם יבואו וישפכו לבם ונפשם בתפלות ובקשות בבכיות עצומות ותשובה שלימה מעומקא דלבא זמן רב למאוד, יום ולילה לא ישבותו.
עד שלפתע יבוא ענן ויבחר מכאן ומשם כמה יחידי סגולה ויקחם עמו, ובת קול תצא ותכריז "שפלוני ופלוני זכו להגיע לתשובה שלמה ונבחרו להכנס למחיצתו של משיח צדקנו". ואז ירימו הנשארים וישאו את קולם בבכי מר ויזעקו בקול גדול "רבוש"ע, מה יהיה אתנו, וכי אנו נשאר כאן?" וירבו בחרטה ובתשובה עד שיבוא הענן שוב וילקט את אלו שכבר הגיעו לנקודה האמיתית של תשובה, והנשארים יבכו ויתחננו וישובו אף הם, ויבוא הענן פעם נוסף וילקטם, עד שבסופו של דבר יזכו כל עדת ישראל למדריגת התשובה האמיתית ויזכו לקבל פני משיח צדקינו.
וכאשר ישמעו כל העולם כולו את קול שופר של משיח, תפול עליהם אימתה ופחד, וכל גויי הארץ יחרדו פן יבוא מלך המשיח לנקום בהם על כל הצרות והשמדות שעשו בעם ישראל במשך נשות גלותו בארצות פזוריהם, ויתכנסו כל מלכי תבל לטכס עצה ותחבולה כדת מה לעשות כדי להנצל מחרון אפו של מלך המשיח ועם ישראל. וכל אחד מחכמי האומות יביא עצה, זה בכה וזה בכה, זה אומר נשחד אותו בהון רב, וזה אומר נשגר לו אבנים טובות ומרגליות, וזה מציע לתת לו חבל ארץ כדי לקבץ אליו את עם ישראל, ואז יעמוד הפיקח שבם על רגליו ויאמר, 'דעו נא, שכל דבריכם הבל המה, שהרי המלך המשיח אינו זקוק למתוניכתם, בכוחו לעשות עמנו מלחמה ולכלותינו כרגע, וליטול את כל רכושנו ואדמתינו באין מונע ומפריע, וכל המתנות שבעולם נחשבים בעיניו כקליפת השום, אבל יש מתנה אחת ויחידה אשר יהיה חשוב בעיניו יתר מכל דבר יקר ערך, והוא לחפש איזה יהודי נידח ולהושיבו על עגלה מפוארת, ולשום כתר מלכות בראשו, וגם כל מלכי ארץ יתלו סביבו את כתריהם, ויתנו אותו במתנה למלך המשיח, ורק כך יוכלו להוכיח למלך המשיח שהם נכנעים לפניו, ויסכים להתפייס אתם'.
ואכן דברי טעם אלו יכנסו בלבם, והצעתו תשא חן בעיניהם, ומיד ישלחו לחפש איזה יהודי, אבל לא ימצאו כי כולם שבו בתשובה ונישאו בענן לקבל פני מלך המשיח, ומי פתי להשאר בארץ העמים, אבל לאחר חיפושים רבים ימצאו יהודי רשע אחד שלבו לב אבן וערפו כנחושת, ואין לו דבר עם עדת ישראל ומלך המשיח, והוא אותו מלשין שאותו אתם רוצים לקלל, מיד יקחוהו ויושיבוהו על העגלה, וישימו כתר לראשו וישלחוהו בכבוד גדול ככתוב 'לך יובילו מלכים שי'.
וכאשר יגיעו לגבולות ממלכתו של מלך המשיח, ישלחו לפניהם שליח להגיד להמשיח שכל מלכי מזרח ומערב באים לשחר את פניו, והביאו לו שי לשמח את לבבו, וכאשר ישמעו זאת הצדיקים ימלאו פיהם בצחוק גדול, ויאמרו זה לזה, איזה שי יכולים מלכי האומות להביא, וכי איזה מתנה צריך המשיח.
אבל מלך המשיח ישאל אותם מה היא המתנה אשר הבאתי לי, והם ישיבו בקול גדול "איש יהודי", אז יאמר המלך המשיח "הרי זו המתנה הגדולה ביותר והחשובה ביותר עבורי, כי היהודי הגרוע ביותר הוא מיוחס גדול ויקר מכל". וסיים הרה"ק מזבאריז ואמר להם, ועתה הגידו לי, וכי רוצים אתם שאסכים לקלל את מתנו של המלך המשיח?...
כשסיפר הרה"ק מסטראפקוב עובדא זו לפני הגאון רבי שמואל ענגיל זצ"ל מראדומישלא העיר שכבר שמע ענין זה מגאון אחד ממדינת רוסלאנד, וכל זה מקרא מפורש בישעי' (כז, יב) והיה ביום ההוא יחבוט ה' משיבולת הנהר עד נחל מצרים, ואתם תלקטו לאחד אחד בני ישראל, והיה ביום ההוא יתקע בשופר גדול ובאו האובדים בארץ אשור והנדחים בארץ מצרים, והשתחוו לה' בהר הקודש בירושלים.
אין כלום כי...

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

כינוס נציגי קהילות חב"ד לקראת יום היארצייט ה-25 של הרבי מליובאוויטש.


תמונה

תמונה
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

לא תעשה סלפי: כך נשמע הקמפיין המקורי למבצע שבועות.

"לא תעשה סלפי, לא תשלח וואצפ... הילדים שלכם מכירים רק את הדברות האלה?",
כך נפתח הקמפיין המקורי של צעירי אגודת חב"ד בערוצי הרדיו הכלליים, במטרה להזמין הורים לבוא עם ילדיהם לשמיעת עשרת הדברות בחג השבועות.

כך זה נשמע >>>


חב"ד אונליין
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

חסידי חב"ד שיצאו בשבת האחרונה ל'מבצעים' ברחבי העיר רמת גן נתקלו בתגובה קיצונית של סגן ראש העיר עו"ד רועי ברזילי, שתיעד אותם בעת שקראו לילדים לומר 'פסוקים' ואף חילקו להם ארטיקים.
ברזילי כינה אותם "מיסיונרים", ובפוסט שהעלה לחשבון הפייסבוק האישי שלו כתב לצד הווידאו שפרסם עם התיעוד: "ככה נראת מסיונריות יהודית במלוא הדרתה וגסותה, חסרת מעצורים ועכבות. האם זו היהדות שאותה ביקשנו? יהדות שמתמרנת ומשחדת ומשחיתה את תום ילדנו?"...

בשיחה עם "ישראל היום" סיפר ברזילי כי בשבת האחרונה הגיעו מספר חרדים, ככל הנראה מחסידות חב"ד, וקראו לילדים לשמוע פסוקים בתמורה לקבלת שלגון, זאת למורת רוחם של חלק מההורים. "הם חיפשו אנשים, ילדים, שרוצים לומר פסוקים ולקבל ארטיק. ההורים החילונים היו צריכים לעצור את הילדים. חלק לא הרגישו נעים ונכנסו, אחרים לקחו את הארטיק וברחו. כל הסיטואציה לא נעימה".

יש לציין כי ברוב התגובות על הפוסט שכתב סגן ראש העיר, הוא ספג גינויים ע"י תושבי העיר ואזרחים. "בושה שאדם כמוך מונה לסגן ראש עיר במדינת היהודים בה אתה מתגורר מכוח התורה בה כתוב שארץ ישראל שייכת ליהודים", כתב גולש בתגובתו.
גולש אחר הוסיף והטיח בברזילי: "עד לאן רמת הרדידות שלך הגיעה. מזל שאני לא תושב העיר שאתה מכהן בה כסגן... אז הציעו לילדים, משהו חייב אותם? הכריח אותם לשבת? מקום ציבורי. אז קראו כמה פסוקים וקיבלו ארטיק... מה הכעס הבא שלך - שבחדרי העירייה יש מזוזות?"...


חב"ד אונליין
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

100 אלף דולר קנס לשליח חב"ד בשבדיה הרב אלכסנדר נמדר ב'עוון' שחינך את ילדיו בבית ולא בבית הספר הממלכתי • מעבר לבעיית החינוך הרוחנית, ניסה השליח להסביר כי בית הספר בשבדיה איננו מספק ביטחון לילדיו בעקבות מצב האנטישמיות במדינה, אך בית המשפט העליון בשבדיה דחה את עתירתו וקנס אותו • "האבסורד כאן זועק לשמיים", אומר הרב נמדר ל-COL •

הרב נמדר מבקש מהציבור הרחב להשתתף אתו בתשלום הקנס. תשלום אותו הוא אמור להעביר במלואו עד יום שישי הקרוב. ניתן לתרום דרך הקישור -
www.charidy.com/sweden
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

דרישה מצד רבנים ומשפיעים להציב מחיצה קבועה באוהל אדמור"י חב"ד בין גברים לנשים, בכל ימות השנה (ולא רק בג' תמוז).
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 65 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

מיהם בעלי הבית על האוהל ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

באתר הרשמי של ה'אהל' (יש כזה דבר) לא מוזכר כלום, אבל בחבדפדיה נכתב כך:
האוהל מנוהל על ידי עמותה. בעבר היו חברים בה הרב יוסף יצחק גוטניק והרב ירחמיאל בנימין קליין.

אגב, יש לעוד מישהו בעיות סינון באשכול הנוכחי?
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 65 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

תודה על המידע.

לי אין בעיות סינון פה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

כותרת שהבהילה אותי בהתחלה...

השמאל יתעלה לעתיד - שיחת השבוע קרח תשע''ט.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

עוצמתי ומרגש - וידאו מעצרת הענק אמש בארנה לקראת יום ההילולא ה-כ"ה של הרבי מליובאוויטש

http://www.col.org.il/show_news.rtx?fro ... tID=119316
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

הדפסת ספר התניא ברמת טראמפ.

ספר התניא הודפס ב'רמת טראמפ' שבגולן 1.jpg

החבדניקים נוהגים בהוראת הרבי להדפיס את ספר התניא בכל מקום אפשרי, כאות להפצת החסידות וריבוי הקדושה בעולם. אלא שעם השנים והאצת תהליכי הדפוס לא נשארו להם כמעט יישובים ללא מהדורת תניא.

אני שוקל להציע להם לבוא להדפיס אצלי בבית...
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 65 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

בלי גימיק זה לא שווה כלום...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 65 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

מי זה כתב:
03 יולי 2019, 10:37
הדפסת ספר התניא ברמת טראמפ.


ספר התניא הודפס ב'רמת טראמפ' שבגולן 1.jpg


החבדניקים נוהגים בהוראת הרבי להדפיס את ספר התניא בכל מקום אפשרי, כאות להפצת החסידות וריבוי הקדושה בעולם. אלא שעם השנים והאצת תהליכי הדפוס לא נשארו להם כמעט יישובים ללא מהדורת תניא.

אני שוקל להציע להם לבוא להדפיס אצלי בבית...
נראה שהם תפסו 'טרמפ' על הטראמפ ומרוב התרגשות כתבו טרמפ במקום טראמפ...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

וואו אתה צודק, לא שמתי לב
יאללה, מהדורה שניה...
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

יאיר ויינשטוק - נבואת הזעם שהתבדתה.jpg

http://www.col.org.il/%D7%97%D7%93%D7%A ... 19511.html
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

המדען בכנס נשי חב"ד: קפסולת החת"ת נחתה על הירח.

קפסולת חת''ת נחתה על הירח.jpg

המדען הבכיר חסיד חב"ד אלכס פרידמן, עורר לפני חודשים אחדים התעניינות שיא תקשורתית. בעת הכנות שיגור החללית 'בראשית' לירח, במהלך המסע עצמו והניווטים, סביב סוגיית שמירת השבת כהלכתה גם בפיקוח על אחד הפרוייקטים השאפתניים ביותר של קבוצה אזרחית פרטית – להנחית חללית מדעית על הירח.
בתוך החללית הותקנה 'קפסולת זמן' - תוך תקווה שמשימות חלל עתידיות שיביאו אנשים לירח, יאפשרו להם לפרוק את קפסולת הזמן מהגשושית. הקפסולה הכילה מידע דיגיטלי על גבי דיסקים מיוחדים, בנפח כולל של 200 גיגה, ובהם גם ספר חת"ת.

כזכור, לאחר הכנות קדחתניות וטיסה של חודשיים החללית "בראשית" של SpaceIL והתעשייה האווירית ניסתה לנחות בחודש ניסן האחרון על פני הירח, אך במרחק קילומטרים ספורים מהיעד, אבד הקשר עם החללית. במרחק קצר מאוד מהירח, עוד הספיקה 'בראשית' לשדר תמונות מפני הירח.
בתמונות לויין אחר שהגיעו לאחר מכן, נראו בבירור שרידי החללית על פני הירח.

היום, במהלך כנס נשי חב"ד הארצי בהיכל 'מנורה' המלא עד אפס מקום ברבבת נשי ובנות חב"ד מכל רחבי הארץ, הפתיע המדען החב"די וחשף את תמונת הקפסולה ובתוכה כל ספר ה'חת"ת'.

המדען הפתיע את הנוכחות בכנס, והסביר כי הקפסולה הורכבה מחומרים בלתי-מתכלים, גם בטמפרטורות קיצון, ועל פי הערכות המדענים היא נחתה בשלום על הירח...

חבד אונליין
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

שניאור לרר - ניגון יב-יג תמוז.jpg


https://www.dropbox.com/s/ocmi04zrowgn2 ... 6.mp4?dl=0
חבד אונליין
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

חבקוק
הודעות: 147
הצטרף: 07 יולי 2019, 22:31
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

יש עוד דברים לעלות?

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

אתה מתכוון מחב"ד?
אני מביא בד''כ את הדברים המעניינים מאתר חב"ד אונליין

http://www.col.org.il/%D7%97%D7%93%D7%A ... 7%91%D7%93
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

נוטקע ניימרק, השליח הכי צעיר בחברון, נצפה בשעת ליל מוקדמת כשהוא מפעיל את חיילי צה"ל המשרתים בעיר • כך זה נראה
https://www.dropbox.com/s/wypegz98c9c3s ... C.mp4?dl=0

חבד אונליין
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

קראו את הכתבות על הרבי והחליטו לקרוא לבנם מענדל.

אבירם בן-שטרית מבאר שבע מגדיר את עצמו כ"חילוני", אבל בעקבות הכתבות הרבות על הרבי שהתפרסמו בערוצי התקשורת השונים לקראת יום ההילולא ה-25, החליט עם רעייתו ענבל לקרוא לבנם על שם הרבי.

http://www.col.org.il/%D7%97%D7%93%D7%A ... 19608.html
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 2718
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

Screenshot_3.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

איש חסיד
הודעות: 106
הצטרף: 23 אוקטובר 2019, 23:24
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד »

שמעתי כמה פעמים !!
שכשיצא הפסק שהרבי מלובוויטש מלך המשיח
הוא קיבל אותה אחרי\לפני המקווה ואמר ''ישר כוח ישר כוח ''

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: האשכול החבד''י - סיפורים ודיונים, חדשות

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

ועכשיו הסבר

איש חסיד
הודעות: 106
הצטרף: 23 אוקטובר 2019, 23:24
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: פולמוס המשיחיות בחב"ד

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד »

ולא כמו ש...
חבד ניק כתב:
14 נובמבר 2014, 12:47הרבי לא הכריז על עצמו מעולם במפורש כעל משיח‏. הוא אמר במפורש, שחמיו הינו משיח שבדור, וכנ"ל. החסידים מצידם יכולים לפרש זאת על הרבי האחרון בעצמו, אך הרבי - מעולם לא אמר משהו בנדון, אלא אדרבה התנגד בכל כוחו לכך. במשך שנים במספר הזדמנויות במהלך כהונתו כאדמו"ר, דיבר הרבי בתקיפות נגד פרסומו כמשיח, וטען כי פרסום זה מרחיק יהודים מחסידות חב"ד ומיהדות בכלל, והוא אף רואה זאת כמלחמה אישית נגדו.

בימי מחלתו, כשהיה הרבי משותק, הוא נהג לעודד את שירת "יחי אדוננו". המביא ראיה מימי מחלתו, וסובר שדוקא אז השתנתה דעתו, אינו אלא שוטה.

יוזמת הפרסום הראשונה, היא משנת תשכ"ה, אז הפיץ הרב אברהם פריז כרוזים בהם נכתב: "בשמחה רבה יכולים אנו לבשר לכם כי הנה המלך המשיח... כבר נמצא עתה כאן איתנו, הנה הוא הרבי הקדוש מליובאוויטש". כעבור זמן קצר, ציווה הרבי במברק להפסיק את ההפצה ודרש לקבל לידיו את יתרת הכרוזים.

בשנת תשמ"ג פרסם הרב משה סלונים, מחסידי חב"ד, קובץ חידושי תורה ובו, לדבריו, "פריצת דרך בקביעה... מי הוא מלך המשיח". הרבי דרש להפסיק את פרסום הקונטרס‏.

בקיץ תשד"מ, פרסם אחד הרבנים חוברת בשם "קול מבשר" שנושאה היה הוכחת זהותו של הרבי כמשיח. הרבי הגיב במסר אישי לאותו רב שבו ציווה עליו להפסיק כל פעילות הקשורה למשיחיות: "הנני מזהירו שיפסיק לדבר או לכתוב, ועל אחת כמה וכמה להפיץ, ועל אחת כמה וכמה להדפיס, בענייני משיח... ואם חס וחלילה יעשה משהו בזה, יידע ברור שזהו מלחמה נגדי בפרט ובכלל".

הוראה זו נדירה בחריפותה, הרבי אסר על אותו משיחיסט להתעסק בעניני משיח בכלל, שמא ואולי יבוא לפרסם את שמו כמשיח.

הרבי המשיך וכתב לו, "ראו בפועל שעל ידי פעולותיו ומעשיו – הלהיב מחלוקת וכו', ומאות (ויותר) מבנ"י פסקו מללמוד דא"ח, נלחמים בהבעש"ט ותורתו בפועל... כָּתְּבִי לא היה מפני חשש אולי כו' [תהיינה תוצאות שליליות], כי אם מיוסד על המפורסם שאלפים ויותר הפסיקו לימוד דא"ח ונלחמים בתורת הבעש"ט וכו' – על ידי הדיבור ופרסום הנזכר-לעיל".

בשבת פרשת "בראשית" בשנת תשמ"ה התייחס הרבי בשיחה פומבית ליוזמות מן הסוג הזה:

"לאלו שכתוצאה מדיבורים שלהם, ענייני דפוס שהדפיסו, או ניגונים וכו' - גרמו לרחק עשרות יהודים מתורת הבעש"ט, לימוד החסידות והנהגה בדרכי החסידות, ולא עוד אלא אפילו יהודים שכבר התחילו ללמוד חסידות - הפסיקו ללמוד כתוצאה מפעולותיהם של אלו... ולכן להווי ידוע שכל מי שממשיך בפעולות אלו - הרי הוא מנגד ולוחם נגד חסידות חב"ד, נגד נשיא דורנו, הבעש"ט, עד מלכא משיחא".

גם לגבי שירת "יחי אדוננו" היתה התייחסות מיוחדת וחריפה:

בשבת פרשת נח תשנ"ב, בתאריך ד' חשון, שרו החסידים לפני הרבי בהתוועדות "חיילי אדוננו, מורנו ורבנו, משיח צדקנו", והרבי הגיב: "זה דבר מוזר, שמנגנים ניגון עם מילים כאלו, ואני יושב פה... האמת היא שהייתי צריך לקום ולצאת... זה שאינני יוצא... כיון שזה יגרום בלבול בה"שבת אחים גם יחד", כי כשאני אצא יצאו עוד כמה וכמה, וממילא יתבטל העניין ד"שבת אחים גם יחד".

בשנת תשנ"ב (1992) שוב שלח אותו רב אל הרבי חוברת שנשאה את השם "קונטרס בעניין קבלת פני משיח צדקנו" שעסקה בזהותו כמשיח. בתגובה שיגר על כך הרבי מענה, ביום י"ג אדר א' תשנ"ב, שלושה עשר ימים לפני היום שבו לקה בשבץ: "מכבר עניתי לו שמאמרים כאלו מרחיקים כמה וכמה מלימוד דברי אלוקים חיים, היפך הפצת המעיינות חוצה"‏.

תקופה קצרה לפני שלקה בשבץ וניטל ממנו הדיבור, כתב הרבי בפתק: "אין כל חיוב כלל לחפש מיהו המשיח.. אבל מצות עשה מהתורה אהבת כל אחד ואחד מישראל, ושלילת המחלקת בתכלית ופשיטא שלא לעשות במזיד הפכו.."

לאחר שיש הוראה מפורשת כזו מהרבי זצ"ל, בוודאי שנשללת סברת המשיחיסטים.

לסיום, אנקדוטה: הרב יהודה לייב גרונר, מזכיר הרבי, סיפר כי "בוקר אחד, אחר תפילת שחרית, כשנכנסתי להיכל, הרבי אמר: מה זה שאומרים עלי שאני המשיח? עניתי שלפי דברי הרמב"ם בסוף הלכות מלכים – פרטים על דבר משיח, הרי הרבי מתאים לזה ביותר. ואמר הרבי: זה שהוא המשיח, צריכים לגלות לו מלמעלה, ולעת עתה לא גילו זה לי"‏.
לזה נתכבנתי

שים שלום
הודעות: 840
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
נתן תודה: 2 פעמים

Re: פולמוס המשיחיות בחב"ד

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

איש חסיד כתב:
27 אוקטובר 2019, 12:56
ולא כמו ש...
חבד ניק כתב:
14 נובמבר 2014, 12:47הרבי לא הכריז על עצמו מעולם במפורש כעל משיח‏. הוא אמר במפורש, שחמיו הינו משיח שבדור, וכנ"ל. החסידים מצידם יכולים לפרש זאת על הרבי האחרון בעצמו, אך הרבי - מעולם לא אמר משהו בנדון, אלא אדרבה התנגד בכל כוחו לכך. במשך שנים במספר הזדמנויות במהלך כהונתו כאדמו"ר, דיבר הרבי בתקיפות נגד פרסומו כמשיח, וטען כי פרסום זה מרחיק יהודים מחסידות חב"ד ומיהדות בכלל, והוא אף רואה זאת כמלחמה אישית נגדו.

בימי מחלתו, כשהיה הרבי משותק, הוא נהג לעודד את שירת "יחי אדוננו". המביא ראיה מימי מחלתו, וסובר שדוקא אז השתנתה דעתו, אינו אלא שוטה.

יוזמת הפרסום הראשונה, היא משנת תשכ"ה, אז הפיץ הרב אברהם פריז כרוזים בהם נכתב: "בשמחה רבה יכולים אנו לבשר לכם כי הנה המלך המשיח... כבר נמצא עתה כאן איתנו, הנה הוא הרבי הקדוש מליובאוויטש". כעבור זמן קצר, ציווה הרבי במברק להפסיק את ההפצה ודרש לקבל לידיו את יתרת הכרוזים.

בשנת תשמ"ג פרסם הרב משה סלונים, מחסידי חב"ד, קובץ חידושי תורה ובו, לדבריו, "פריצת דרך בקביעה... מי הוא מלך המשיח". הרבי דרש להפסיק את פרסום הקונטרס‏.

בקיץ תשד"מ, פרסם אחד הרבנים חוברת בשם "קול מבשר" שנושאה היה הוכחת זהותו של הרבי כמשיח. הרבי הגיב במסר אישי לאותו רב שבו ציווה עליו להפסיק כל פעילות הקשורה למשיחיות: "הנני מזהירו שיפסיק לדבר או לכתוב, ועל אחת כמה וכמה להפיץ, ועל אחת כמה וכמה להדפיס, בענייני משיח... ואם חס וחלילה יעשה משהו בזה, יידע ברור שזהו מלחמה נגדי בפרט ובכלל".

הוראה זו נדירה בחריפותה, הרבי אסר על אותו משיחיסט להתעסק בעניני משיח בכלל, שמא ואולי יבוא לפרסם את שמו כמשיח.

הרבי המשיך וכתב לו, "ראו בפועל שעל ידי פעולותיו ומעשיו – הלהיב מחלוקת וכו', ומאות (ויותר) מבנ"י פסקו מללמוד דא"ח, נלחמים בהבעש"ט ותורתו בפועל... כָּתְּבִי לא היה מפני חשש אולי כו' [תהיינה תוצאות שליליות], כי אם מיוסד על המפורסם שאלפים ויותר הפסיקו לימוד דא"ח ונלחמים בתורת הבעש"ט וכו' – על ידי הדיבור ופרסום הנזכר-לעיל".

בשבת פרשת "בראשית" בשנת תשמ"ה התייחס הרבי בשיחה פומבית ליוזמות מן הסוג הזה:

"לאלו שכתוצאה מדיבורים שלהם, ענייני דפוס שהדפיסו, או ניגונים וכו' - גרמו לרחק עשרות יהודים מתורת הבעש"ט, לימוד החסידות והנהגה בדרכי החסידות, ולא עוד אלא אפילו יהודים שכבר התחילו ללמוד חסידות - הפסיקו ללמוד כתוצאה מפעולותיהם של אלו... ולכן להווי ידוע שכל מי שממשיך בפעולות אלו - הרי הוא מנגד ולוחם נגד חסידות חב"ד, נגד נשיא דורנו, הבעש"ט, עד מלכא משיחא".

גם לגבי שירת "יחי אדוננו" היתה התייחסות מיוחדת וחריפה:

בשבת פרשת נח תשנ"ב, בתאריך ד' חשון, שרו החסידים לפני הרבי בהתוועדות "חיילי אדוננו, מורנו ורבנו, משיח צדקנו", והרבי הגיב: "זה דבר מוזר, שמנגנים ניגון עם מילים כאלו, ואני יושב פה... האמת היא שהייתי צריך לקום ולצאת... זה שאינני יוצא... כיון שזה יגרום בלבול בה"שבת אחים גם יחד", כי כשאני אצא יצאו עוד כמה וכמה, וממילא יתבטל העניין ד"שבת אחים גם יחד".

בשנת תשנ"ב (1992) שוב שלח אותו רב אל הרבי חוברת שנשאה את השם "קונטרס בעניין קבלת פני משיח צדקנו" שעסקה בזהותו כמשיח. בתגובה שיגר על כך הרבי מענה, ביום י"ג אדר א' תשנ"ב, שלושה עשר ימים לפני היום שבו לקה בשבץ: "מכבר עניתי לו שמאמרים כאלו מרחיקים כמה וכמה מלימוד דברי אלוקים חיים, היפך הפצת המעיינות חוצה"‏.

תקופה קצרה לפני שלקה בשבץ וניטל ממנו הדיבור, כתב הרבי בפתק: "אין כל חיוב כלל לחפש מיהו המשיח.. אבל מצות עשה מהתורה אהבת כל אחד ואחד מישראל, ושלילת המחלקת בתכלית ופשיטא שלא לעשות במזיד הפכו.."

לאחר שיש הוראה מפורשת כזו מהרבי זצ"ל, בוודאי שנשללת סברת המשיחיסטים.

לסיום, אנקדוטה: הרב יהודה לייב גרונר, מזכיר הרבי, סיפר כי "בוקר אחד, אחר תפילת שחרית, כשנכנסתי להיכל, הרבי אמר: מה זה שאומרים עלי שאני המשיח? עניתי שלפי דברי הרמב"ם בסוף הלכות מלכים – פרטים על דבר משיח, הרי הרבי מתאים לזה ביותר. ואמר הרבי: זה שהוא המשיח, צריכים לגלות לו מלמעלה, ולעת עתה לא גילו זה לי"‏.
לזה נתכבנתי
אתה כזה בוודאות צודק, שהרי עדות שלך ששמעת שווה הרבה יותר מהפוסט שציטטת, איזה חומד.

שלח תגובה