התפתחויות חשובות מאוד בפרשיות מנהיג שובו בנים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

חסוי
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 73 פעמים

Re: התפתחויות חשובות מאוד בפרשת מנהיג שובו בנים

נושא שלא נקרא על ידי חסוי »

הוא לא מגן. הוא רק ביקש להפסיק עם כל הרכילות והדשדוש ברפש. כל הדיבורים הללו אינם מועילים לטהרת הלב.

בערגער
נתן תודה: 1403 פעמים
קיבל תודה: 546 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בערגער »

איני מבין מה ההתנפלות.
על פניו נראה שאין שום סיבה מובנת לכך, ואם היתה טעות נא להתנצל ולקיים 'אהבת ישראל'..
"מלה בסלע משתוקא בתרין"

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 420 פעמים
קיבל תודה: 2439 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הוא התכוון שברלנד צריך לחזור בתשובה.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
נתן תודה: 418 פעמים
קיבל תודה: 1767 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

זלמן כתב:
29 אוקטובר 2021, 11:04
לא. לא רק רצח.
בכת שובו בנים כבר עברו על ג' עבירות חמורות:
ע"ז (הצדיק מותר לחטוא ואסור להרהר אחריו וכו'), ג"ע (מה שהתפוצץ בשנים שעברו), ושפ"ד (שבעצם קדמה לכל, אבל רק עכשיו שומעים מזה).

ללמדך שככל שהוא כת, כך תראה כל ג' עבירות חמורות מתרחשות שם.
וכ"ה בכת לב טהור, לדעת כמה מהמעורבים שם.

בגור כבר התחילו לדבר בכעין שיתוף רח"ל, ואחד המשפיעים שלהם הר' משה טאוב אמר בשער בת רבים שצריך שיהיה אצל חסידי גור 'ושויתי הרבי לנגדי תמיד', וכן עוד פנינים ע"ז הדרך. הרי התחלת קו של ע"ז.
שפ"ד - עדיין לא התדרדרו לרצח, אבל להזיק אנשים ולפעול באלימות, כבר רואים שנתיים.
ימים ידברו, וה' ירחם.
לא הגיעו שם לשער העריות

one
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי one »

עמי עשו כתב:
01 נובמבר 2021, 23:09
זלמן כתב:
לא. לא רק רצח.
ע"ז (הצדיק מותר לחטוא ואסור להרהר אחריו וכו'), ג"ע (מה שהתפוצץ בשנים שעברו), ושפ"ד (שבעצם קדמה לכל, אבל רק עכשיו שומעים מזה).

בגור כבר התחילו לדבר בכעין שיתוף רח"ל, ואחד המשפיעים שלהם הר' משה טאוב אמר בשער בת רבים שצריך שיהיה אצל חסידי גור 'ושויתי הרבי לנגדי תמיד', וכן עוד פנינים ע"ז הדרך. הרי התחלת קו של ע"ז.
ימים ידברו, וה' ירחם.
לא הגיעו שם לשער העריות
אתה בטוח ?
הסיפור של וילר
והסיפור שקרה בשביעי של פסח פ"א וכו'

משיב.
נתן תודה: 48 פעמים
קיבל תודה: 312 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. »

עמי עשו כתב:
01 נובמבר 2021, 23:09
זלמן כתב:
לא. לא רק רצח.

ימים ידברו, וה' ירחם.
לא הגיעו שם לשער העריות
אשריך, אם לא שמעת על כך עד היום, אתה ממש צדיק.

סמל אישי של משתמש
אני פה

זמן קצר לאחר שהגיע אמש (שני) למשרדי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים, אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', הופגש עם מאיר שטרית - אחיו של הנער ניסים שטרית שנעדר מזה למעלה משלושים שנה. במהלך המפגש בין השניים, שנעשה כחלק מהחקירה, שאל שטרית את ברלנד האם הוא יכול לנהוג מנהגי אבלות על אחיו ולהגיד עליו קדיש. "אתה יכול לשבת שבעה ולומר קדיש", השיב ברלנד.

ברלנד נעצר אתמול במסגרת פרשת הרצח וההיעדרות של הנער ניסים שטרית ואברהם אדרי לפני כשלושים שנה. בפרשה עצורים גם מספר מחסידי 'שובו בנים' בעבר ובהווה. ב'כאן 11' דווח כי במהלך הפגישה אמר ברלנד לאחיו של ניסים שטרית: "אתה יכול לשבת שבעה ולומר קדיש. מצטער שלא אמרתי לך את זה לפני 35 שנה"

סמל אישי של משתמש
אני פה

עוד דווח, כי ברלנד הופגש גם עם אחד מחסידיו הקרובים, החשוד בביצוע הרצח עצמו של ניסים שטרית ז”ל בינואר שנת 1986, כדי שיורה לו לשתף פעולה עם החוקרים ולהובילם למקום שבו הוסתרה הגופה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרשת הרצח וההיעלמות: המשטרה הצהירה היום (רביעי) בבית המשפט, לראשונה, כי היא יודעת במדויק מי רצח את הנער ניסים שטרית ז”ל, שנעלם לפני 36 שנים.

לפי דיווח ב’כאן חדשות’, חשוד בפרשה, שהופגש עם הרב אליעזר ברלנד בחדר החקירות וקיבל ממנו הוראה למסור פרטים בחקירה, הודה וקשר את עצמו לרצח של ניסים ז”ל והפליל אחרים במעשה.

החשוד התוודה, נלקח לזירת הרצח אך לדברי עורך דינו לא זכר היכן קברו אותו. לדברי החשוד – לא הייתה כוונה לרצוח את הנער.

בדיון הארכת המעצר של אחד החשודים בפרשה, אמרה נציגת המשטרה כי התברר שרציחתו של נסים שטרית התרחשה ב-2 בפברואר 1986, שלושה ימים לפני התלונה שהוגשה בנוגע להיעדרותו. כמו כן, נודע למשטרה כי החטיפה בוצעה זמן קצר לפני הרצח.

בדיון בבית המשפט נאמר עוד, כי המשטרה גם יודעת כמה אנשים נכחו ברצח של אברהם אדרי, ומה היה חלקו של כל אחד מהחשודים.

לפי דיווח בחדשות 13, אחד החשודים המרכזיים הודה היום במעורבותו ברצח ניסים שטרית, ואף הפליל שלושה חשודים נוספים – בהם בנו של השר לשעבר. בחקירתו טען כי לא התכוון לרצוח.

בבית המשפט התקיים היום דיון על מעצרם של חמישה מהחשודים – והוארך מעצרם של ארבעה מהם ב-8 ימים, לבקשת צוות החקירה.

קודם לכן, החשודה שכונתה ‘נערת הפיתוי של שובו בנים’, שנעצרה במעורבות בפרשת חטיפתו של שטרית, שוחררה למעצר בית של שבוע, לבקשת המשטרה. היא שיתפה פעולה עם החוקרים, ערכה עימותים עם חשודים אחרים, ומסרה פרטים בין היתר על דירה שאליה אמרה לשטרית להגיע לפני שנעלם.

מוקדם יותר היום דווח כי חוקרי משטרה הגיעו הבוקר ליער באזור ירושלים בניסיון לאתר את שרידי גופתו של ניסים ז”ל.

לפי דיווח בחדשות 13, בעקבות מידע חדש שהגיע למשטרה, היא מקיימת הבוקר פעילות אינטנסיבית במרחב ירושלים למציאת גופתו של ניסים שטרית ז”ל.

לפני כשבועיים וחצי החלו חוקרי המשטרה לעצור חשודים הקשורים לקהילת ‘שובו בנים’, בחשד שהיו מעורבים במקרי רצח והיעדרות שהתרחשו ב-1986 ושנת 90′ באזור ירושלים.

ביום שני השבוע נעצר גם הרב אליעזר ברלנד, שהוחזר בשבוע שעבר לכלא לריצוי 5 חודשי מאסר בגין עבירות של עושק ומרמה שבהן הורשע, והוא קשר את עצמו לחשדות נגדו.

הבוקר ייערך דיון בהארכת מעצר חמישה מחשודים שנעצרו עם חשיפת הפרשה.

מעצרו של הרב ברלנד הוארך אתמול בתשעה ימים. החוקרים חושדים כי הרב ברלנד הוא זה שנתן את ההוראה – והשופט אמר כי הרב קשר עצמו לחשדות המיוחסים לו.

מאיר שטרית, אחיו של ניסים שטרית ז”ל, הופגש ביום שני, במהלך החקירה, עם הרב ברלנד. לפי דיווח ב’כאן חדשות’, בפגישה אמר הרב ברלנד לשטרית בדרמטיות: “אתה יכול לשבת שבעה ולומר קדיש. מצטער שלא אמרתי לך את זה לפני 35 שנה”.

עוד דווח, כי הרב ברלנד הופגש גם עם אחד מחסידיו הקרובים, החשוד בביצוע הרצח עצמו של ניסים שטרית ז”ל, כדי שיורה לו לשתף פעולה עם החוקרים ולהובילם למקום שבו הוסתרה הגופה.

מאיר שטרית, אחיו של הנעדר, אמר כי כבר לפני 35 שנים דיווח למשטרה על חשדותיו בדבר מעורבותו של הרב ברלנד בפרשה. בריאיון שהעניק לאסתי פרז בן עמי ברשת ב, סיפר האח כי אנשים מסביבתו הקרובה ביותר של הרב ברלנד סיפרו לו כבר לפני שלושה עשורים כיצד הוא קובע גורלות של אנשים.

לפני כשבוע וחצי נחשף ב’כאן חדשות’ כי אחד החשודים המרכזיים בפרשה, שהוקלט לפני כשנתיים, קשר כמה מהחשודים האחרים למעשה, וסיפר על הקשר של מנהיג ‘שובו בנים’.

“זה נעשה מתוך שיעבוד של כת. זה לא אנשים עבריינים, זה לא אנשים עם עבר פלילי… זה התחיל ממנו (-מהרב ברלנד) והמשיך ממנו ונגמר בו”, טען בהקלטה.

ניסים שטרית, בן 17 בהיעדרו, התגורר בירושלים. לפני שנעלם הוא הותקף בידי חרדים ליד הישיבה שבה למד באשדוד.

לאחר זמן מה, כשעבד בכנסת, קיבל שיחת טלפון ויצא מהמשכן. באותו ערב הוא נצפה בפעם האחרונה במרכז ירושלים ומאז לא נודעו עקבותיו.

משה 10
נתן תודה: 204 פעמים
קיבל תודה: 279 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

אחד החרדים שנעצר הודה ברצח לפני 30 שנה
אחרי שבועיים אחד החשודים החרדים שנעצר בפרשת הרצח של הנער ניסים שטרית, הודה בחלקו במעשה. ההודאה באה לאחר מפגש עם מנהיג שובו בנים אליעזר ברלנד שנעצר לפני יומיים בפרשה.

17:21|שלום בר ששת
אחד החרדים עם אזיקים במעצרו. צילום: דוברות המשטרה
התפתחות דרמטית בחקירת הרצח המטלטל מלפני 30 שנה, בו טרם נמצאה גופתו של ניסים אדרי שנרצח. לאחר שלפני יומיים נעצר מנהיג קהילת שובו בנים אליעזר ברלנד ונחקר בנושא, חלה התפתחות משמעותית שהיום הביאה להודאתו של החשוד המרכזי בפרשה, בה הודה כי לקח חלק בביצוע הרצח.

בחקירה הוברר כי כוונתם לא הייתה להרוג את הנער החרדי, אך משהו השתבש באותו אירוע. במהלך הודאתו בביצוע המעשה, הפליל אותו חשוד גם שלושה חשודים נוספים בביצוע המעשה.

בעקבות הודאתו ותיאור המיקום שבו רצחו את הנער, החלה המשטרה לפעול על מנת לאתר את מקום הגופה. במשך תקופה ארוכה פעל אחיו של שטרית בניסיון לעורר שוב את החקירה, והוא אף פנה לאנשי ברלנד ושובו בנים והתחנן אל נפשם להביא את חיו לקבורת ישראל, ושיפנו להיכן שקברו את הגופה.

פנייתו נעשתה באמצעות סרט שנערך על הנושא והוא שהביא להתפתחות בחקירה ואף למעצרים בשבועיים האחרונים, שכאמור שיאם בהודאה שניתנה היום על ידי החשוד המרכזי, לאחר שהמשטרה ערכה מפגש בינו לבין ברלנד, ובעימות הובררו פרטים נוספים על הרצח המזעזע.

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרשת הרצח וההיעלמות: אחרי ההתפתחות הדרמטית בחקירה, במהלכה הודה אחד החשודים המרכזיים במעורבות ברצח הנער ניסים שטרית ז”ל לפני 36 שנה – בחדשות 13 פורסמו הערב (רביעי) תמלילי העימות שנערך בין החשוד לבין הרב אליעזר ברלנד.

לפי דיווח של יוסי אלי, במהלך העימות בחדר החקירות הפציר מנהיג קהילת ‘שובו בנים’ בחשוד לדבר: “אנחנו צריכים לספר את מה שקרה, אני מורה לך לספר מה שקרה”.

בתגובה, נשבר החשוד, קשר את עצמו לרצח של ניסים ז”ל והפליל שלושה אחרים במעשה – בהם בנו של השר לשעבר – תוך שהוא מתאר בפני החוקרים את המעשים: “אנחנו הלכנו כדי להפחיד את שטרית ולתת לו מכות. ג’, צ’ וב’ הרביצו לו מכות והוא מת להם בין הידיים.

“אני לא הרבצתי לו אבל זה היה מול העיניים שלי. אחרי זה עשינו לו קבר ביעד וקברנו אותו. זה לא היה מתוכנן. החלטנו שאנחנו לא מגלים את זה לאף אחד”.

בעקבות הווידוי, החשוד נלקח הבוקר לזירת הרצח ביער באזור ירושלים בניסיון לאתר את שרידי גופתו של ניסים ז”ל, אך עד כה לא נמצאה גופתו.

לדברי עורך דינו של החשוד, הוא לא זכר היכן קברו אותו.

המשטרה הצהירה היום בבית המשפט, לראשונה, כי היא יודעת במדויק מי רצח את הנער ניסים שטרית ז”ל.

בדיון הארכת המעצר של אחד החשודים בפרשה, אמרה נציגת המשטרה כי התברר שרציחתו של נסים שטרית התרחשה ב-2 בפברואר 1986, שלושה ימים לפני התלונה שהוגשה בנוגע להיעדרותו. כמו כן, נודע למשטרה כי החטיפה בוצעה זמן קצר לפני הרצח.

בדיון בבית המשפט נאמר עוד, כי המשטרה גם יודעת כמה אנשים נכחו ברצח של אברהם אדרי ז”ל, שנרצח בשנת 1990, ומה היה חלקו של כל אחד מהחשודים.

בית המשפט האריך היום את מעצרם של ארבעה מהחשודים שנעצרו בפרשה ב-8 ימים, לבקשת צוות החקירה.

קודם לכן, החשודה שכונתה ‘נערת הפיתוי של שובו בנים’, שנעצרה במעורבות בפרשת חטיפתו של שטרית, שוחררה למעצר בית של שבוע, לבקשת המשטרה. היא שיתפה פעולה עם החוקרים, ערכה עימותים עם חשודים אחרים, ומסרה פרטים בין היתר על דירה שאליה אמרה לשטרית להגיע לפני שנעלם.

לפני כשבועיים וחצי החלו חוקרי המשטרה לעצור חשודים הקשורים לקהילת ‘שובו בנים’, בחשד שהיו מעורבים במקרי רצח והיעדרות שהתרחשו ב-1986 ושנת 90′ באזור ירושלים.

ביום שני השבוע נעצר גם הרב אליעזר ברלנד, שהוחזר בשבוע שעבר לכלא לריצוי 5 חודשי מאסר בגין עבירות של עושק ומרמה שבהן הורשע, והוא קשר את עצמו לחשדות נגדו.

מעצרו של הרב ברלנד הוארך אתמול בתשעה ימים. החוקרים חושדים כי הרב ברלנד הוא זה שנתן את ההוראה – והשופט אמר כי הרב קשר עצמו לחשדות המיוחסים לו.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1149 פעמים
קיבל תודה: 1759 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

מי זה בנו של השר לשעבר? איזה שר?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אני פה

רחבעם זאבי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הרביצו לו מכות רצח ומת להם בין הידים, גועל נפש, שישבו כל החיים בכלא. רשעים ארורים הרגו אותו ואבא שלו נפטר זמן קצר אח"כ מרוב צער.

משה 10
נתן תודה: 204 פעמים
קיבל תודה: 279 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

צ' שמוזכר שם זה צוקר?

סמל אישי של משתמש
אני פה

המשטרה בדיון הארכת המעצר בפרשות הרצח וההיעלמות לפני 30 שנה: "ברלנד נתן את ההוראה לרצוח"

שיך
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 290 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

משה 10 כתב:
04 נובמבר 2021, 12:22
צ' שמוזכר שם זה צוקר?
כן

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 756 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

המשטרה פרסמה כעת בתקשורת הכללית שברלנד נחקר והודה בכל המיוחס לו בנוגע לרצח.
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

מים רבים
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מים רבים »

אני לא יודע מה האמת אבל מעניין שבכל פרשה נגד ה' ברלנד מעורב השם של צוקר חתנו
סתם נקודה למחשבה

שלום רב
נתן תודה: 26 פעמים
קיבל תודה: 45 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלום רב »

הרב ברלנד בסגנונו הקיצוני והגוזמני (שלזכותו חלק מהכריזמה שלו) 'הורה לרצוח' עוד אנשים במהלך השנים, וגם 'הודה' בפיו על כל מיני פשעים. יש מהכל הקלטות.
צוקר נהיה 'עד מדינה' - זאת אכן נקודה שיש בה ללמד משהו בענין.
הקשר שלו לנושא הזה דווקא הוא הדוק, הוא היה ראש 'משמרת הצניעות' בקהילה. נושא הקדושה בוער בנפשו וזאת הסיבה שהוא נלחם בחותנו עד כדי מסירות נפש - ניתוק מכל צאצאיו, ועתה ישיבה בכלא לתקופה קצובה, כדי להגביר הקדושה ולהכניע את היפך הקדושה (לעומת זאת, שותפו לטרור מגמתו אחרת בתכלית - לנקות את ברסלב מיסודות ונטעים זרים)

אהבת ישראל
נתן תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אהבת ישראל »

עד המדינה הוא לא צוקר אלא ב. ש. ששייך עד היום היום לכת שובו בנים.

שותפו של צוקר ל"טרור"- מה בדיוק כוונתך? במלחמה הצודקת מאין כמותה נגד הרשע ברלנד?

סמל אישי של משתמש
אני פה

האם 2 הנרצחים היו שייכים לשובו בנים, מה העניין של ברלנד דווקא בהם?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

לפי מה שהבנתי הם לא היו משובו בנים אבל הם היו שבאבניקים

סמל אישי של משתמש
אני פה

אז למה ברלנד צריך להרוג אותם חסר מחללי שבת?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

זה הדבר היחיד שאתה לא מבין אצלו? למה בכלל להרוג (או להכות)?

סמל אישי של משתמש
אני פה

צוקר חתנו היה ממשמרת הצניעות הכללית שפעם היו מרביצים מכות רצח לכל מי שעושה שטויות. יכול להיות שברלנד עזר לו והורה לאנשיו לשתף איתו פעולה. היום בבית המשפט אחד הודה שפשוט דקרו את הנער ושחט אותו, דאעש זה כאן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אחד החשודים הודה היום שפשוט שחטו אותו למוות, דאעש.

zeevi
נתן תודה: 935 פעמים
קיבל תודה: 487 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

זה סותר את הגירסה שהובאה למעלה, שמת בין להם בין הידיים ממכות.

שיך
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 290 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

אני פה כתב:
10 נובמבר 2021, 23:18
אז למה ברלנד צריך להרוג אותם חסר מחללי שבת?
אבי אדרי היה בקשר פסול לכוראה עם משפחתו של אחד הבכירים בכת (רמתי).....

ניסים שטרית קיבל מכות מהם התלונן במשטרה ואחד נעצר ולכן רצחו אותו (לפי הקלטה של צוקר מובן שהיה מתוכנן לכתחילה לרצוח אותו וקברו אותו לא בחתיכה אחת..)

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 611 פעמים
קיבל תודה: 365 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

אפשר להבין שברלנד כבר לא יראה אור יום?
אין עוד מלבדו!

שלח תגובה