די לבזבוז!!!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: די לבזבוז!!!

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 פברואר 2019, 14:34

פרסום ראשון: בשנים האחרונות נכנסו יותר ויותר אולמות החתונות שמאפשרות לחתן זוגות צעירים במחירי עלות ובנקל.

האולמות המפורסמים הם 'ארמונות וולף' בירושלים, 'ארמונות פרידמן' בבני ברק ו'אחוזת פרידמן' באשדוד, המאפשרים עריכת חתונה במחיר של 22 אלף שקל, כך שיוצא לשלם 11 אלף שקל לכל צד מהמחותנים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי ב'יד אליעזר', המפעילים את שבעת האולמות ברחבי הארץ, החליטו לאחר מאמצים על מהפכה עולמית שתעזור לזוגות צעירים להינשא בכבוד עוד יותר.

בכך כל זוג מכלל החוגים שיינשאו באולמות החתונות יקבלו חבילת נדוניה מפוארת ויוקרתית בהם סטים של מצעים וכלי מיטה לצד שמלת כלה להשכרה חינם אין כסף בשווי של כ-12 אלף שקל תמרות תשלום סמלי של 600 שקל.

כפי שנודע ל'בחדרי חרדים' היוזמה הברוכה החלה בימים אלו בעקבות תרומתם של מספר גבירים מרחבי העולם שנעתרו לבקשת יד אליעזר שהתוודעו למצוקה של הורים הנושאים בעול החתונות של הילדים.

בנוסף, התנאי של הגבירים שממנים את הדבר הוא שהכול יהיה עם החברות הכי טובות ובצורה הכי טובה שיגיעו מארה"ב.

כזכור, בעבר נחשף ב'בחדרי חרדים' על הקמת האולמות באשדוד שהביאו פתרון ממשי לחתונות שהיום מחיר מנה עומד במקום על 30 שקל שבעבר היה מדובר באחוזה, שם נמכרה מנה ב 250 שקל.

פונביצ'ער

נושא שלא נקרא על ידי פונביצ'ער » 25 פברואר 2019, 20:18

אני פה כתב:פרסום ראשון: בשנים האחרונות נכנסו יותר ויותר אולמות החתונות שמאפשרות לחתן זוגות צעירים במחירי עלות ובנקל.

האולמות המפורסמים הם 'ארמונות וולף' בירושלים, 'ארמונות פרידמן' בבני ברק ו'אחוזת פרידמן' באשדוד, המאפשרים עריכת חתונה במחיר של 22 אלף שקל, כך שיוצא לשלם 11 אלף שקל לכל צד מהמחותנים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי ב'יד אליעזר', המפעילים את שבעת האולמות ברחבי הארץ, החליטו לאחר מאמצים על מהפכה עולמית שתעזור לזוגות צעירים להינשא בכבוד עוד יותר.

בכך כל זוג מכלל החוגים שיינשאו באולמות החתונות יקבלו חבילת נדוניה מפוארת ויוקרתית בהם סטים של מצעים וכלי מיטה לצד שמלת כלה להשכרה חינם אין כסף בשווי של כ-12 אלף שקל תמרות תשלום סמלי של 600 שקל.

כפי שנודע ל'בחדרי חרדים' היוזמה הברוכה החלה בימים אלו בעקבות תרומתם של מספר גבירים מרחבי העולם שנעתרו לבקשת יד אליעזר שהתוודעו למצוקה של הורים הנושאים בעול החתונות של הילדים.

בנוסף, התנאי של הגבירים שממנים את הדבר הוא שהכול יהיה עם החברות הכי טובות ובצורה הכי טובה שיגיעו מארה"ב.

כזכור, בעבר נחשף ב'בחדרי חרדים' על הקמת האולמות באשדוד שהביאו פתרון ממשי לחתונות שהיום מחיר מנה עומד במקום על 30 שקל שבעבר היה מדובר באחוזה, שם נמכרה מנה ב 250 שקל.
בעז"ה הדבר יגרום לשבירת השוק.
וכמובן שהדבר יגרום להצפה המונית לאולמות העמוסים בלא"ה.
לאורו ניסע ונלך- עד כי לבדו ימלוך מלך!!

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 יוני 2019, 22:39

'חתונה תקנות' חדשות התפרסמו בגור בהוראת האדמו"ר שליט"א.

בין התקנות החדשות:
א. אין לשלוח מעתה הזמנות פרטיות, כל עדכוני השמחות יפורסמו רק בלוח החודשי הפנימי.
ב. משך זמן ה'מצוה טאנץ' לא יעלה על רבע שעה.
ג. ה'מצוה טאנץ' ייערך ללא בדחן ותזמורת (אף לא מינימלית).
ד. אין להזמין לשבת ה'אויפרוף' אורחים מחוץ לעיר (מלבד סבי החתן).

לפי ההערכות בחסידות, יחסכו ה'תקנות' החדשות כ-40 מיליון ₪ לכלל חסידי גור מדי שנה.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 05 יוני 2019, 12:42

כן יראו ויעשו כולם!!!

עוד משהו שניתן להוריד, אין עיני צר בפרנסה של יהודים, אך לגבי הכלל, הנוהג שצריך להזמין מישהו מיוחד לערוך את החופה. אה והוא לוקח 'רק' 100$.
מה לא טוב שהרב בעצמו יסדר את החלק ההלכתי (כתובה\עדים וכו'). אחד החברים יודיע את הכיבודים. ולגבי הנרות\גביע\כוס וכו', ב"ה לא חסרים גמחים לזה.

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 05 יוני 2019, 12:46

עוד משהו, זה הפרחים החיים שניתן לכלה.

מילא אם זה היה מסיליקון, אז זה נשאר לרהט את הדירה של הזוג הצעיר.
שמעתי מקרובת משפחתי, שמאוד מאוד אוהבת פרחים. זה מרגיע אותה ומשרה בה ניחוחות וכו'.
אך כשקיבלה זר ענק לאירוסין, זה עשה לה הרגשה רעה בכל פעם שהסתכלה עליהם, שהוציאו כל כך הרבה כסף על דבר שתוך מה ימים יבול לגמרי.(מה שכמובן היה).

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 06 יוני 2019, 20:48

תקנות חתונה גור תשע''ט 1.jpg
תקנות חתונה גור תשע''ט 2.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 12 יוני 2019, 23:21

שמחת החתונה לבן הרב יואל ראטה.jpg

היום (שלישי) בערב, אסרו חג שבועות, מתקיימת בשעטומ"צ שמחת נישואי בנו בכורו של ראש הישיבה שליט"א, החתן שלמה ני"ו, עב"ג בת מו"ה יואל טייטלבוים שליט"א.
החתונה תיערך אי"ה בבית המדרש היכל הקודש ברסלב בוויליאמסבורג, וכמו בחתונות הקודמות בבית המדרש, תהיה גם החתונה הזאת באופן הזול ביותר, כך שלא תעלה אפילו לא אגורה לבעלי השמחה.

לאט לאט זה נהיה עובדה, אפשר לחתן ילדים ברוגע, והמחותנים יכולים לשוב לביתם בתום שמחת החתונה בלב שמח על שזכו בשעה טובה לחתן את ילדיהם, בלי שיצטרכו לשאת על גבם השחוח את עול החובות המעיק.
הזוג הטרי לא יתחיל חיים גרועים יותר ח"ו מבלי לבזבז על כל ההוצאות היקרות והמיותרות, רק בגלל ש'כולם' עושים ככה, ולכן חייבים גם הוריהם לנהוג כך בכסף שלוו/ששנוררו/ שגנבו, רק כדי להראות כבעלי בתים חשובים דפה.

מי שכבר השתתף בעצמו בחתונה בבית מדרשנו, יודע שלא חסר שום דבר בחתונה כזאת (ששש... אל תגלו, אבל כן חסר דבר אחד שלצערנו ישנו בכל שאר החתונות: "חובות"...). השמחה המרוממת בכל חתונה לעצמה היא ב"ה בצורה הכי טובה שיש.
כולם שמחים ומרוצים, הן המחותנים, הן החתן-כלה, והן האורחים. שום דבר אינו פחות מכל חתונה אחרת, אז למה אנחנו צריכים לבזבז כסף יהודי לריק?

יעזור ה' יתברך שיעלה הזיווג יפה, ויבנו בית נאמן בישראל לשם ולתפארת, וירווה הראש ישיבה שליט"א מכל צאצאיו רוב נחת.
שמח תשמח רעים האהובים!

ברסלב סענטער

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 13 יוני 2019, 12:09

כמה עולה שעון לכלה?

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 13 יוני 2019, 12:19

מחיר שעון לכלה.7z

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 13 יוני 2019, 13:51

שמחת נישואי בנו של ר' יואל ראטה

וידיאו

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יוני 2019, 07:51

סך הוצאות החתונה אצל ר' יואל ראטה.

אקווה שלא יסקלוני על מחסור שפתי"ם, ובפרט שאת שם ההוצאה יוכלו רבים לדע"ת ולהבין, ובטור השמאלי רק מוסבר מדוע עלה כו"כ או לא עלה בכלל (במקום שהטור האמצעי ריק).

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 14 יוני 2019, 13:06

הפרוגיסטים עלו על הגל.
https://www.prog.co.il/threads/%D7%91%D ... AA.452572/

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 14 יוני 2019, 13:18

אני חושב, שכמו שיש אנשים שרוצים שידברו עליהם שהם עשו חתונה שעלתה מאות אלפי דולרים, הוא (ר' יואל ראטה) רוצה שידברו שעשה חתונה שעלתה רק אלף דולר.
מה שנקרא קצת צומי ותו לא.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 יוני 2019, 14:06

כל הדורות היה קשה מאוד לחתן ילדים אצלינו. זה דבר שאי אפשר לשנות אותו ואיך אומרים בלע"ז ''חבל על הזמן''.
יש כאן השגחה עליונה המכוונת לאן יילכו ההוצאות וההכנסות, ומה שבטוח שכל עוד שככה זה מתנהל אנחנו צריכים לתת לחתן ולכלה את ההרגשה הכי נעימה ולא להיות פתאום נורא מוסריים על חשבונם. מי מביניכם התחתן בישיבה בלי מלצרים? ויש כאן עוד נקודה ששמעתי מאדם גדול, יש הרבה אנשים שממש חיים מהחתונות האלו. זה מגוון להם את היום הקשה שהם עוברים בדרך כלל ומוסיף להם או ושמחה לחייהם. אל נא ניקח מהם את הדבר הזה. מתי יש לנו הזדמנות לשמח בפועל כל כך הרבה אנשים. בממוצע בכל ליל חתונה רגיל יכולים המחותנים להיות מסופקים ושמחים שהכסף שלהם לא הלך לפח ולשטויות אלא ששימחו בזה מאות אנשים. וזה זכות לחתן ולכלה. הקב"ה אוהב שמשמחים את בניו. אל תנסו לעשות אותנו צרי עין וקצרי אופק. מזל טוב. מחתנים ילד. מנסים אכן לחסוך בהוצאות מוזיקה ומתנות ובדחנות ופרחים וביגוד מיותרים, אבל כן באולם יפה עם אורחים ועם שמחה גדולה לכל המשתתפים.
היכרתי בחור מתלמידיי (פעם למדתי עם בחורים) שהחתונות הרגילות האלו החזיקו אותו בשפיות עד שהוא נעמד על רגליו. לא היה לו שום דבר טוב ושמח לא בבית ולא בישיבה ובזכות ה'חתונות' לא נפל לרחוב ולאינטרנט. אל תאחלו ליום שבו בני ברק תהיה קודרת ושוממת חסרת שמחות, קמצנית וצרת עין. אימרו תודה לה' ותשמחו בכל הלב.
אז לפני שנותנים הרגשה כה רעה למחותנים שבאמת קשה להם, נא ראו את הצדדים היפים.
וכי בזמן הגמ' לא עשו עסק מטורף מחתונות? אז קראו להם ''הילולא'' ותעיינו נא במקורות החל מחז"ל ועד גדולי וצדיקי הדורות וראו אם יש סיבה כל כך לזלזל.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יוני 2019, 14:19

זלמן1 כתב:
14 יוני 2019, 13:18
אני חושב, שכמו שיש אנשים שרוצים שידברו עליהם שהם עשו חתונה שעלתה מאות אלפי דולרים, הוא (ר' יואל ראטה) רוצה שידברו שעשה חתונה שעלתה רק אלף דולר.

אני משער שאתה מדבר מחוסר ידיעה.
גם אם חלק מהציבור לא בדיוק בקטע של ר' יואל, אבל כולם מודים לו על המראה שהוא מציב מול הפנים של הציבור החרדי.
יש לו חלק גדול בכך שהנושא מחזיק את עצמו בראש סדר העדיפויות.

קטנוני לתייג אותו כקטנוני.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יוני 2019, 14:22

עקיב'לה כתב:
14 יוני 2019, 14:06
כל הדורות היה קשה מאוד לחתן ילדים אצלינו. זה דבר שאי אפשר לשנות אותו ואיך אומרים בלע"ז ''חבל על הזמן''.
יש כאן השגחה עליונה המכוונת לאן יילכו ההוצאות וההכנסות, ומה שבטוח שכל עוד שככה זה מתנהל אנחנו צריכים לתת לחתן ולכלה את ההרגשה הכי נעימה ולא להיות פתאום נורא מוסריים על חשבונם. מי מביניכם התחתן בישיבה בלי מלצרים? ויש כאן עוד נקודה ששמעתי מאדם גדול, יש הרבה אנשים שממש חיים מהחתונות האלו. זה מגוון להם את היום הקשה שהם עוברים בדרך כלל ומוסיף להם או ושמחה לחייהם. אל נא ניקח מהם את הדבר הזה. מתי יש לנו הזדמנות לשמח בפועל כל כך הרבה אנשים. בממוצע בכל ליל חתונה רגיל יכולים המחותנים להיות מסופקים ושמחים שהכסף שלהם לא הלך לפח ולשטויות אלא ששימחו בזה מאות אנשים. וזה זכות לחתן ולכלה. הקב"ה אוהב שמשמחים את בניו. אל תנסו לעשות אותנו צרי עין וקצרי אופק. מזל טוב. מחתנים ילד. מנסים אכן לחסוך בהוצאות מוזיקה ומתנות ובדחנות ופרחים וביגוד מיותרים, אבל כן באולם יפה עם אורחים ועם שמחה גדולה לכל המשתתפים.
היכרתי בחור מתלמידיי (פעם למדתי עם בחורים) שהחתונות הרגילות האלו החזיקו אותו בשפיות עד שהוא נעמד על רגליו. לא היה לו שום דבר טוב ושמח לא בבית ולא בישיבה ובזכות ה'חתונות' לא נפל לרחוב ולאינטרנט. אל תאחלו ליום שבו בני ברק תהיה קודרת ושוממת חסרת שמחות, קמצנית וצרת עין. אימרו תודה לה' ותשמחו בכל הלב.
אז לפני שנותנים הרגשה כה רעה למחותנים שבאמת קשה להם, נא ראו את הצדדים היפים.
וכי בזמן הגמ' לא עשו עסק מטורף מחתונות? אז קראו להם ''הילולא'' ותעיינו נא במקורות החל מחז"ל ועד גדולי וצדיקי הדורות וראו אם יש סיבה כל כך לזלזל.

אדוני, נסחפת.
השיטה של ר' יואל ראטה לא מורידה מהשמחה ומה'מצב', אולי אפילו מגבירה אותם מכיון שהחתונה היא באוירה קהילתית מיוחדת.

לא מדובר כאן על תקנות חתונה של כמה מנות להזמין ועד איזה קירבה, אין כאן איסור על בחורים להופיע בחתונה.
ההפך הוא הנכון.
המטרה של היציאה מהאולמות היא כדי לשנות את כל התפיסה הכלכלית של ליל החתונה, שינוי שלא יושג באמצעות שום אכיפה של 'תקנות'.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 14 יוני 2019, 14:47

מי זה כתב:
14 יוני 2019, 14:19
זלמן1 כתב:

גם אם חלק מהציבור לא בדיוק בקטע של ר' יואל, אבל כולם מודים לו על המראה שהוא מציב מול הפנים של הציבור החרדי.

כן, אבל לא צריך להקצין.
הקצנה כזו לא תוביל לשום מקום, ולא תצליח לגרום לשינוי.
אין סיכוי שאנשים נוספים יתחילו לחתן בצורה כזו.
לכן כתבתי שזה קצת צומי ותו לא.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יוני 2019, 14:49

זלמן1 כתב:
14 יוני 2019, 14:47
מי זה כתב:
14 יוני 2019, 14:19
זלמן1 כתב:

כן, אבל לא צריך להקצין.
הקצנה כזו לא תוביל לשום מקום, ולא תצליח לגרום לשינוי.
אין סיכוי שאנשים נוספים יתחילו לחתן בצורה כזו.
לכן כתבתי שזה קצת צומי ותו לא.

יכול להיות שזה הקצנה, קשה להגדיר את זה כצומי.
עצם העובדה שהוא חולל את השינוי בישיבה שלו היא כבר הצלחה והישג גדול.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 יוני 2019, 15:10

השינוי הזה לא יבוא מאיזו גחמה של ישיבה כזו או אחרת. בפרט שהוא ניכס לעצמו את העניין, כעת אף אחד שאינו ברסלב לא יתאים לו לעשות את הדבר הזה. כל החתנים של כלל ישראל, שהם עם כל הכבוד, פי עשרת אלפים מהישיבה הזו, לא יסכימו בשום אופן להצטייר בעיני מאן דהוא ככאלו.
שינוי צריך לבוא מתוך העם, כל העם.

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 16 יוני 2019, 00:04

עקיב'לה כתב:
14 יוני 2019, 15:10
השינוי הזה לא יבוא מאיזו גחמה של ישיבה כזו או אחרת. בפרט שהוא ניכס לעצמו את העניין, כעת אף אחד שאינו ברסלב לא יתאים לו לעשות את הדבר הזה. כל החתנים של כלל ישראל, שהם עם כל הכבוד, פי עשרת אלפים מהישיבה הזו, לא יסכימו בשום אופן להצטייר בעיני מאן דהוא ככאלו.
שינוי צריך לבוא מתוך העם, כל העם.
ואיך עושים זאת?
בדיוק ככה. מעוררים את דעת הקהל.

דרך אגב, 'תקנות' כבר התחילו מזמן חז"ל:

תענית פרק ד
אָמַר רַבָּן שִׁמְעוֹן בֶּן גַּמְלִיאֵל, לֹא הָיוּ יָמִים טוֹבִים לְיִשְׂרָאֵל כַּחֲמִשָּׁה עָשָׂר בְּאָב וּכְיוֹם הַכִּפּוּרִים, שֶׁבָּהֶן בְּנוֹת יְרוּשָׁלַיִם יוֹצְאוֹת בִּכְלֵי לָבָן שְׁאוּלִין, שֶׁלֹּא לְבַיֵּשׁ אֶת מִי שֶׁאֵין לו.

תלמוד בבלי מסכת כתובות דף ח/ב
בראשונה היתה הוצאת המת קשה לקרוביו יותר ממיתתו עד שהיו מניחים אותו ובורחין עד שבא רבן גמליאל ונהג קלות בעצמו והוציאוהו בכלי פשתן ונהגו כל העם אחריו להוציא בכלי פשתן.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 16 יוני 2019, 00:33

אני מאוד בעד שינוי מוחלט של שיטת החתונות של היום.
כל האולמות הסיטונאיים האלו אין בהם חן ולא הדר וזה עולה כל כך הרבה כסף.
אני כן חושב שמכאן ועד לבטל לגמרי את סעודות הנישואין, מה שכל הדורות היה הדבר הכי מפואר באנושות - הדרך ארוכה. תיארו כאן בחתונות של ר' יואל ראטה לחמניות, סלטים וטשולנט. נו, באמת...
סעודת נישואין... תראו באיזה כבוד מתייחסת הגמ' לחתנים וכלות ושושביניהן, ולהילולא שעשו להם. אין צורך להיסחף, או הכל או כלום, מה גם שהסעודות של החתונות של היום הם בדרך כלל סתם יקרות, לא נעימות ולא טעימות.
אני כן חושב הרבה על רעיון של סעודות מושקעות מאוד וטעימות בבית הכנסת או בגג שלו, עם כלי נגינה ושמחה גדולה והרבה מוזמנים. והרבה עניים. והרבה בחורים. וריקודים ושמחה יהודית. תקראו בספרות העיירה היהודית ותיווכחו שכל העיירה הייתה פעם עסוקה בכל חתונה. זה מדהים. אבל כמובן להזמין מינימום 500 מנות ולשלם כל כך הרבה כסף וחלק גדול מהכסף לעובדי האולם הערביים והתאילנדיים. מה הנאה יש לנו מכך, רבונא דעלמא כולא.
מה יהיה רע ככה:
בכל קהילה יוקדש חדר גדול מפואר לחתונות. מקום מפואר עם תאורה יוקרתית. חצר יפה מאוד לחופה. וכל בני הקהילה, במיוחד המשפחה, יתאחדו להכנת סעודה מאוד מושקעת ומדהימה, שככל שתהיה קולינארית ומעוררת תיאבון, עדיין תהיה הרבה יותר זולה מהמנות של האולמות.
בסעודה ישתתפו בני המשפחה והקהילה ותוך כדי הסעודה יהיו גם הריקודים וכו', ואחרי ברכת המזון יהיה המצווה טאנץ ואחר כל יהיה ליל מנוחה.

שלח תגובה