מי החסידות הגדולה ביותר בעולם?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

צופה ומביט
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: מי החסידות הגדולה ביותר בעולם?

נושא שלא נקרא על ידי צופה ומביט »

4000 כתב:
25 אוקטובר 2019, 15:17
אין 10 אחוז דגל באשדוד יש להם אולי 2-3%
באמת קרית גת 10 אחוז דגל יש להם בכלל 1%?

חבד כמעט אין המוצעת הקהילות מופיע מעט מאוד שמות והיא הדין ברסלו

כבר הוכיחו שבירושלים בכנסת אין לכם יותר עובדה שהיה הרבה העברות כתובות מבני ברק שבעירייה חזרה ועובדה שהיה לכם בירושלים הרבה חוצניק שאין אפשרות לבחור לכנסת לפחות 20k

חוץ מזה שיהיה לכם עוד נציג מהספרדים שמתאשכנזים לא צריך אותם תחזיקו בשתי ידיים חוץ מזה שזה בכלל לא מותר להתשקאנז.
באשדוד אכן הסתפקתי מה אחוז הליטאים, אבל אני משער שיש בסך הכל 500 משפחות ליטאיות. זה קצת מאוד, אבל להערכתי מספר המשפחות החרדיות באשדוד זה כ5500, אז אולי הם 8-9 אחוז.

שאר מה שכתבת לא ברור אולי תסביר את עצמך.

צופה ומביט

והנה עוד תיקון טעות, באלעד כתבתי 60/40 לטובת אגודה, אז לפי נתוני האמת, הפער 53.7 לאגודה מול 46.3 לדגל. לא משמעותי מאד.
בקיצור כל מקום שבודקים לעמוק אגודה יוצאת נפסדת ממה שהיא טוענת ומהכח שהיא מחזיקה לפיו.
אגודה פועלת בתפיסה גוראית שלא רואה אחרים ממטר. ורק לאחורנה אגודה קיבלה קצת ענווה והיא מכירה את מקומה האמיתי. (חשוב לציין שמאיר פרוש היה תמיד הרבה יותר ראילי, והכיר בכוחה הצודק של דגל. אם כי גם הוא מתקשה להודות בעובדה שדגל גדולה יותר). המדהים הוא שכל הנתונים הללו הם אחרי שהפלג פרש מדגל, ולקח עוד כ20,25 אלף קול.

עקיב'לה
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 49 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

שוב, תוצאות הבחירות בביתר ידועות לי. ואני גם יודע שקיימת עוד רשימה חסידית בביתר, אבל הבאתי את ביתר כהוכחה שתוצאות הבחירות האחרונות אינם משקפות כי מי שמכיר את ביתר מבפנים, וזה לא בסוף העולם שמאלה, יודע שאין מצב בעולם שהפער שם הוא 60 40 כי החסידים שמה הרבה הרבה יותר גדולים.

עקיב'לה

שוב, תוצאות הבחירות בביתר ידועות לי. ואני גם יודע שקיימת עוד רשימה חסידית בביתר, אבל הבאתי את ביתר כהוכחה שתוצאות הבחירות האחרונות אינם משקפות כי מי שמכיר את ביתר מבפנים, וזה לא בסוף העולם שמאלה, יודע שאין מצב בעולם שהפער שם הוא 60 40 כי החסידים שמה הרבה הרבה יותר גדולים.

צופה ומביט

עקיב'לה כתב:
26 אוקטובר 2019, 21:38
אין טעם להתכווח עם עובדות.
אני חושב שהסיבה לטעות היא כי אתה מחשיב את כל הירושלמים (שיש הרבה בביתר) כחסידים, ולא היא. הרבה מהם מצביעים דגל התורה.
אולי יש סיבות נוספות, אבל חביבי, אין טעם להתווכח על עובדות.
הקישקוש של החסידים שחלק מהם לא הצביעו, הוכח מעל כל ספק כשטות, כי בחשבון הכולל של שתי המפלגות יחד מגיעים למספר המצביעים הקבוע פלוס גדול טבעי (ומאמץ קטן של מחלוקת), אז אין כאן חסידים שלא הצביעו ואין כאן קולות שהתאדו, אלא מציאות פשוטה ויבשה. אגב, כולם גם יודעים שהיום מי שמפחדת לרוץ לבד זו אגודת ישראל ולא דגל התורה. ובהחלט דגל התורה מתנהגת בצורה יפה כאשר היא לא פוגעת באגודת ישראל למרות שהיא יודעת את האמת, בשונה מליצמן שדיבר בליגלוג ובהתרסה כנגד דגל התורה.

עקיב'לה

למה מה שאתה אוחז הן עובדות? נשגבה מבינתי...
בביתר יש עוד 2 נציגים חסידיים שאינם במסגרת אגו"י, זו עובדה... האם אתה רוצה לקרוא רשימות כיתה א' בביתר ולראות את הפערים? וכי יש אחד שמ כיר את ביתר שלא יגחך על הנתון הזה 60 40?
ואכן, צופה ומביט היקר. אני חסיד ואני מוקף בחוג מכרים ענק שכולו חסידים, ואני יכול להעיד לך שחוץ מגור בעלזא וויזניץ, רוב החסידוית הבינוניות וקטנות, יש בהם הכי הרבה שבעים שמונים אחוזי הצבעה, עניין של אופי ומנטליות, ואני גם לומד מזה שנים באיזה מקום תורה ליטאי ויודע שאצל ליטאים אין דבר כזה... אצל החסידים יש לכל אחד הרגשת פטריוטיות כלפי האדמו"ר וזה מוכח במעצ'ינגים ומגביות ואירועים קהילתיים, ואילו הליטאים חמים מאוד בענייני פוליטיקה. זה כל העניין.
בחירות פנימיות כשכולם יצביעו יוכיחו את הפערים האמיתיים לכאן או לכאן, ולא כל קהילה ספרדית בנגב או בגליל צריכה להיכנס למשוואה.

צופה ומביט

העובדות המדויקיות ביותר הם תוצאות הבחירות.
אם בביתר יש 2 מנדטים של חסידים צריך לדעת מה זה בדיוק. אם אלו מנדטים חסידיים שבכל דבר שייכים לאגודת ישראל הארצית ורק בבחירות המקומיות הם פרשו, אז הם בהחלט חלק מאגודת ישראל, ואני מקבל את הטענה. אבל אםכאלו שלא מחויבים בכלל לאגודת ישראל אז דינם כעץ. (הנושא כאן אינו מה יש יותר חסידים או מליטאים אלא איזו מפלגה גדולה יותר).

אין לי עניין להיכנס לפרשניות שונות ומשונות שאגודת ישראל החלה להפריח לאחר סדרת התוצאות בבחירות האחרונות לרשויות.
הכח החזק של דגל התורה אינו מבוסס על הפרפריה אלא על המעוזים החרדים, ירושלים, בני ברק. בירושלים זה כל כך קל. תספור את השכונות בירושלים ותבדוק מה הן.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

צופה ומביט כתב:
26 אוקטובר 2019, 23:42
העובדות המדויקיות ביותר הם תוצאות הבחירות.
אם בביתר יש 2 מנדטים של חסידים צריך לדעת מה זה בדיוק. אם אלו מנדטים חסידיים שבכל דבר שייכים לאגודת ישראל הארצית ורק בבחירות המקומיות הם פרשו, אז הם בהחלט חלק מאגודת ישראל, ואני מקבל את הטענה. אבל אםכאלו שלא מחויבים בכלל לאגודת ישראל אז דינם כעץ. (הנושא כאן אינו מה יש יותר חסידים או מליטאים אלא איזו מפלגה גדולה יותר).

אין לי עניין להיכנס לפרשניות שונות ומשונות שאגודת ישראל החלה להפריח לאחר סדרת התוצאות בבחירות האחרונות לרשויות.
הכח החזק של דגל התורה אינו מבוסס על הפרפריה אלא על המעוזים החרדים, ירושלים, בני ברק. בירושלים זה כל כך קל. תספור את השכונות בירושלים ותבדוק מה הן.
בירושלים גם דגל יודעת שהיתה לה הצלחה חד פעמית וגם אגודה היתה לה כישלון חד פעמי, בבחירות הבאות זה לא ייצא ככה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

צופה ומביט כתב:
26 אוקטובר 2019, 20:23
4000 כתב:
25 אוקטובר 2019, 15:17
אין 10 אחוז דגל באשדוד יש להם אולי 2-3%
באמת קרית גת 10 אחוז דגל יש להם בכלל 1%?

חבד כמעט אין המוצעת הקהילות מופיע מעט מאוד שמות והיא הדין ברסלו

כבר הוכיחו שבירושלים בכנסת אין לכם יותר עובדה שהיה הרבה העברות כתובות מבני ברק שבעירייה חזרה ועובדה שהיה לכם בירושלים הרבה חוצניק שאין אפשרות לבחור לכנסת לפחות 20k

חוץ מזה שיהיה לכם עוד נציג מהספרדים שמתאשכנזים לא צריך אותם תחזיקו בשתי ידיים חוץ מזה שזה בכלל לא מותר להתשקאנז.
באשדוד אכן הסתפקתי מה אחוז הליטאים, אבל אני משער שיש בסך הכל 500 משפחות ליטאיות. זה קצת מאוד, אבל להערכתי מספר המשפחות החרדיות באשדוד זה כ5500, אז אולי הם 8-9 אחוז.

שאר מה שכתבת לא ברור אולי תסביר את עצמך.
באשדוד יש אכן כחמש מאות משפחות, אבל כשלוש מאות מהם שייכים להפלג הירושלמי - גרודנא.
יש באשדוד בסה"כ 2 בתי כנסת ליטאיים שאינם שייכים להפלג.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עולמים

נושא שלא נקרא על ידי עולמים »

לא יודע אם ביתר הוא מקום חסידי או לא
אבל היו שם כמעט 8 % קולות לחילונים\מזרוחניקים בושה וחרפה!!!

אאב
נתן תודה: 22 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אאב »

במועצת הקהילות הוכח שהיחס בין אגודה לדגל זה לא יותר מ 35-40 אחוז לאגודה

moshe chaim
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

אאב כתב:
06 נובמבר 2019, 16:29
כך החליטו בקבוצות ווטסאפ, אבל אין לזה שום הוכחות או אישור.

אאב

moshe chaim כתב:
06 נובמבר 2019, 19:34
אאב כתב:
דבר עם יעקב ריבלין, הוא מומחה ויודע יותר משנינו, וכך הוא אומר.

moshe chaim
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

אאב כתב:
06 נובמבר 2019, 19:43
moshe chaim כתב:
06 נובמבר 2019, 19:34
אאב כתב:
דבר עם יעקב ריבלין, הוא מומחה ויודע יותר משנינו, וכך הוא אומר.
צודק. סליחה.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

יעקב ריבלין אמר שמתוך 260 אלף קול כ120 אלף הביאה אגודה שזה בערך 46 אחוז.

יעקב עקיבא
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

יעקב ריבלין בעצמו אמר?? ממש כך?!

אאב

אני פה כתב:
06 נובמבר 2019, 20:46
יעקב ריבלין אמר שמתוך 260 אלף קול כ120 אלף הביאה אגודה שזה בערך 46 אחוז.
הוא אומר שזה בהגזמה הכי גדולה שאפשר ומסתבר לו שהרבה פחות, זה אחרי שהוא הוסיף להם 30,000 חוץ מהקהילות.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 89 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

אני יותר מאמין למשה קליינקאפ מבני ברק. מיעקב ריבלין.
הצחקת אותי. יעקב ריבלין אמר.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 89 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

רוב התחזיות של יעקב ריבלין, ואני קורא אותו שנים רבות, היו מצוצות מהאצבע, תמיד קרה הפוך ממה שאמר.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

הוא טוען נתונים מהקהילות הראו - 92 אלף קול בלי חב"ד.

יכול להיות.

אמרתי מזמן לדגל יש לפחות מנדט שלם של ספרדים משתכנזים, בבנין שלי לבד יש 3 משפחות כאלו, ישיבישערס...

סמל אישי של משתמש
ביטחון

דיברנו על יעקב ריבלין? הנה עוד סערה שקרית שלו:

‏נתן אשל מקורבו של רה"מ זועם על הציטוט מטורו של ריבלין: ״כל מה שנאמר שכאילו נתניהו אמר למישהו חרדי על הציונות הדתית אינו נכון. לציונות הדתית יש בסיס קבוע של 7 מנדטים. לא נוריד פתאם את הכיפות או שנוותר על החינוך שלנו וכך גם לגבי הציבור החרדי שלא יירדו״

מהליכוד נמסר בתגובה: הפרסום של יעקב ריבלין ב״בקהילה״ הוא שקר מוחלט. הדברים לא נאמרו ולא נבראו.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

מישהו שלח לי את ההקבלה הבאה - להבדיל אלף אלפי הבדלות בין שתי המלכויות:

בשנת תש"ח - בן גוריון ראש ממשלה - - - הבית ישראל מקבל את ההנהגה
בשנת תשל"ז - מהפך, בגין ראש ממשלה - - - הלב שמחה מקבל את ההנהגה
בשנת תשנ"ב - שוב מהפך, רבין ראש ממשלה - - - הפני מנחם מקבל את ההנהגה
בשנת תשנ"ו - מהפך, נתניהו ראש ממשלה - - - הרבי שליט"א מקבל את ההנהגה
בשנת תש"פ - רוטציה בין נתניהו לגנץ - - - גור מתפצלת

סמל אישי של משתמש
אני פה

חזק!

השנה סוף שלטון הערב רב, ותחילת שלטון מלך המשיח.

ועץ יוסף-שאול, ועץ יהודה-אריה, יהיו לאחדים בידו.

איש המספרים

נושא שלא נקרא על ידי איש המספרים »

ביטחון כתב:
07 נובמבר 2019, 14:54
מישהו שלח לי את ההקבלה הבאה - להבדיל אלף אלפי הבדלות בין שתי המלכויות:

בשנת תש"ח - בן גוריון ראש ממשלה - - - הבית ישראל מקבל את ההנהגה
בשנת תשל"ז - מהפך, בגין ראש ממשלה - - - הלב שמחה מקבל את ההנהגה
בשנת תשנ"ב - שוב מהפך, רבין ראש ממשלה - - - הפני מנחם מקבל את ההנהגה
בשנת תשנ"ו - מהפך, נתניהו ראש ממשלה - - - הרבי שליט"א מקבל את ההנהגה
בשנת תש"פ - רוטציה בין נתניהו לגנץ - - - גור מתפצלת
אז אתה בא לרמז שאם בסוף נתניהו יפול ומישהו אחר יקח את המושכות אז בגור ח"ו יתחלף מנהיג?

סמל אישי של משתמש
אני פה

זה לא מדוייק כ"כ כי כבר היו 2 ממשלות רוטציה בין שמיר לפרס...

אז כנראה זה סימן שהממשלה מתרפקת כעת סופית!

סמל אישי של משתמש
ביטחון

אני פה כתב:
07 נובמבר 2019, 15:11
חזק!

השנה סוף שלטון הערב רב, ותחילת שלטון מלך המשיח.

ועץ יוסף-שאול, ועץ יהודה-אריה, יהיו לאחדים בידו.
אם זה חזק תן לייק ;)

הקדמוני
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הקדמוני »

הנה רבותיי, האמת התגלתה!

התווכחנו היה נחמד להתווכח.

צאנז במקום הרביעי לאחר חשיפת קלמן.

גדולה יותר מקארלין וגדולה יותר מבאיאן.

לא שאני סבור שבזה נמדדים קדושה והרבצת תורה (שצאנז לדעתי מקום ראשון בזה), אבל לכל הקנאים והלא מפרגנים התוצאות התפוצצו לכם היום הפרצוף ימים לפני הילולת הרבי הקדוש השפע חיים שבכלל לא בנה חסידות אלא בנה את כלל ישראל והחסידות נבנתה מאליה בדרך שמימית.

אז לכבוד שבת תאכלו דגים והרבה ותתפוצצו מקנאה.

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

איזה קלמן ?
מה הוא חשף ?
ומי מקנא ?
ולמה שיתפוצץ ? [אין משהו יותר עדין]

הקדמוני
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הקדמוני »

מצטט מבחדרי, החשיפה שמרעידה את אגודת ישראל, שם יש טבלאות עם כל המספרים שעולה כנ"ל. ציטוט הכתבה:

חשיפה: מסמכי הויקיליקס של אגודת ישראל מייתרים את הפריימריז
תוצאות האמת של 'אגודת ישראל' לכנסת נחשפות לראשונה במסמכים רשמיים, מהם עולה כי חסידות בעלזא גדולה מויז'ניץ בפער של 15.5 אחוז וסיעת שלומי אמונים מביאה את רוב הקולות של אגודת ישראל • 'בחדרי חרדים' מציג את המסמכים המסווגים שמרעידים את הסיעה החסידית

33
ארי קלמן, ג' תמוז תש"פ 25/06/2020 19:09
תגיות: אגודת ישראל בעלזא חסידות גור שלומי אמונים

המספרים שטרם ראיתםנתוני מועצת הקהילות של אגודת ישראלנתוני מועצת הקהילות של אגודת ישראלצילום: פלאש 90

הקרבות בתוך אגודת ישראל עלו מאז הבחירות לכנסת ה-23 לשיא שלא היה כמותו כבר שנים רבות. הקרבות על התפקידים, הדחת נציג בעלזא ח"כ ישראל אייכלר מתפקיד יו"ר הוועדה לפניות הציבור והעברתו לח"כ יעקב טסלר נציג ויז'ניץ הביאו למתח שיא בתנועה החסידית. למרות הנכונות לשתף פעולה טרם הבחירות למען הצלחת הרשימה.

השטח החסידי בוער מזה תקופה בדרישה לשינוי. שינוי סדר המקומות הוא רק חלק מהזעם בריכוז החסידי, אך ללא ספק הדרישה הנועזת והמשמעותית שמעוררת את החסידים לתחייה - לקיים פריימריז לקביעת סדר הרשימה מחדש.

הרקע הינו: הכוחות באגודת ישראל שהתפצלו לראשונה לשניים. פיצול שעלול לשנות את המפה האגודאית. מצד אחד הגוש הכביכול 'דמוקרטי׳ שמעוניין בפריימריז. גוש זה כולל את סיעות שלומי אמונים ובעלזא בראשותם של סגן השר מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר שנטש את מחנה השמרני והכביכול 'אנטי דמוקרטי' בראשות יעקב ליצמן שמתנגד לפריימריז. אל ליצמן מצטרף נציג חסידות ויז'ניץ יעקב טסלר.

אייכלר הסביר בראיונות כי הסדר הקיים נקבע לפני חמישים שנה בבחירות פנימיות שנערכו בשנת תשל"ז. ועל כן יש לברר את יחסי הכוחות מחדש ולקיים בחירות פנימיות. סגן השר פרוש מביע תמיכה בקיום פריימריז. מנגד ליצמן אומר שקיים חשש להתערבות חיצונית בבחירות ועל כן צריך להשאיר את הסדר הישן כפי שהוא. בראיון ל'בחדרי חרדים' אמר השבוע ליצמן כי הוא לא חושש על מקומו.

כעת הנתונים נחשפים:

לידי 'בחדרי חרדים' הגיעו השבוע נתונים דרמטיים שנשמרו עד כה בסודיות מוחלטת. מספרים שחשיפתם עשויה ליצור טלטלה בסיעת 'אגודת ישראל'. נתונים ששופכים אור על יחסי הכוחות בתוך הסיעה ועלולים אף להוביל לשינוי בסדר הרשימה גם ללא יציאה למאבק פריימריז אכזרי.

מקורם של המסמכים במועצת הקהילות של אגודת ישראל, הנתונים נכונים לבחירות 2019 מועד ב'. מועצת הקהילות הקימה מאגר ממוחשב של כלל הקהילות, על ידו ידעו בכל רגע נתון את כמות המצביעים של כל חסידות וקהילה. המסמכים הנחשפים כאן לראשונה מציגים את המספרים האמיתיים של בוחרי אגודת ישראל כולה, ושל כל חסידות וקהילה לפי מספרי תעודות זהות של בעלי זכות ההצבעה.

יצוין כי אין חולק בשום קהילה על אמיתות ונכונות המספרים. כל קהילה עשתה את המקסימום בכדי להביא את הנתונים האמיתיים ביותר. הן בגלל שהקהילה מתחייבת לדאוג להצבעתו של כל חבר המופיע ברשימתה, והן מהידיעה הברורה שמכאן ואילך היחס לכל קהילה יהיה לפי גודלה המתועד במועצת הקהילות.

סכך כלל המצביעים של אגודת ישראל. סריקה: בחדרי חרדים

יוצא אם כן, כי על פי הנתונים הברורים הללו ניתן להכריע את השאלה הגדולה שעוררה את המחלוקת האגודאית בחודש האחרון מי יותר גדולה – ויז'ניץ או בעלזא. הוויכוח שפרץ עורר מחלוקת גדולה בין עסקני החסידויות וגרר את אגודת ישראל כולה לסחרחורת. בויז'ניץ הממוקמת באופן מסורתי לפני בעלזא טענו כי הם גדולים מבעלזא, ובשם טענה זו דרשו לא רק את המיקום השלישי באגודה אלא גם את תפקידו של אייכלר, בבעלזא יצאו למלחמה כבר בערב הגשת הרשימות לכנסת ה-21 בטענה שהם גדולים יותר, וכי המקום השלישי נגזל מהם, וכמובן בעת חלוקת התפקידים פרצה שוב מחלוקת זו בכל עצמתה.

חשיפת 'בחדרי חרדים' תשים סוף לכל השמועות והטענות. על פי נתוני האמת של מועצת הקהילות ואשר נבדקו מול ספר הבוחרים, חסידות בעלזא גדולה מויז'ניץ ב-15.5 אחוז בעלי זכות בחירה. מדובר בפער ניכר. אל הפער הזה יש להוסיף את הטיעון של בעלזא, ואשר לו מודים גם חסידי ויז'ניץ, שברשימה העולמית בעלזא בוודאי גדולה יותר. עד כה טענו בויז'ניץ שבישראל הם גדולים מבעלזא, מה שנחשף היום כהיפך גמור של המציאות.

חסידות ויז'ניץ. סריקה: בחדרי חרדים

ובמספרים: חסידות ויז'ניץ מנתה בבחירות אלו 8,484 בעלי זכות בחירה, כאשר חסידות בעלזא מנתה 9,798 בעלי זכות בחירה, שהם כמעט 15.5 אחוזים יותר מויז'ניץ. (1314 קולות). יצוין עם זאת, חסידות ויז'ניץ (מרכז חסידי ויז'ניץ) שאיננה מיוצגת על ידי הסיעה המאוחדת, מונה קרוב לאלף בעלי זכות בחירה (986) ואם נוסיף גם את קולותיהם של חסידות דז'קוב ויזניץ (241) נגיע לגודל כמעט זהה לחסידות בעלזא, מה שאומר שלמרות שאין כאן עוול היסטורי ביחסי הכוחות בין חסידויות אלו, הרי שכיום ברור כי בעלזא גדולה יותר.

חסידות בעלזא. סריקה: בחדרי חרדים

עוד נחשף במסמכים כי חסידות גור הממוקמת ראשונה ברשימה (ומקבלת את התפקיד הראשון, ועתה גם ח"כ נוסף) מביאה 22,922 בעלי זכות הבחירה שלכך ניתן להוסיף חצרות נוספות שמזדהות עם הסיעה המרכזית וטוענות כי הן שוות קרוב ל-28 אלף קולות. יצוין כי מדובר ברשימה שנערכה מוקדם יותר השנה, לפני שהתחולל המשבר הפנימי בחסידות שצמצם אם כי במעט את מספר המצביעים.

המספר הכולל של כל בעלי זכות הבחירה של אגודת ישראל עומד על 135,934. אחרי גור בעלזא וויז'יניץ מגיעות שאר החסידויות כמו צאנז, קרלין, סלונים באיאן ואחרות. בהעדר ייצוג רשמי לחסידויות אלו, הן מיוצגות באופן מסורתי על ידי 'שלומי אמונים' שלפי זה יוצא כי היא מביאה למעלה ממחצית מקולות 'אגודת ישראל'. לפי המספרים הללו, ייתכן ובפריימריז מי שיזכה במקום הראשון יהיה דווקא סגן השר מאיר פרוש. כמו שיתכן שאחרי שחסידויות אלו יראו את גודלם וכוחם היחסי הם יחליטו למשל על סוג של סיעה חדשה נוספת לשלומי אמונים, או אולי רוטציה בין נציגיהם, אך כאמור הנושא פתוח לדילים פוליטיים בין החסידויות, מה שעלול להוביל את מערכת הבחירות אל הלא נודע, יצוין גם שקהילות ברסלב (סך כולל כ-7,500) וחב"ד (ס"ה כ-8,000) מתפצלות בתוכם אך הן מונות אלפים רבים של קולות המשויכים לשלומי אמונים.

בנוסף יש קהילות רבות המשויכות לשלומי אמונים, אך לא ברור כמה מהם ואם בכלל יוצאים להצביע.

מתחת לפני הקרקע באגודת ישראל השטח מבעבע במשך שנים בטענות על חלוקה שערורייתית של התפקידים והמקומות, הן ברשימה לכנסת והן ברשימות המוניציפליות, והן בחלוקת הכספים הסיעתית החודשית והתפקידים בתוככי הסיעה לפני הבחירות, אך כל עוד והנתונים היו עלומים, לא היה להם פתחון פה כנגד החסידויות הגדולות במפלגה. אך המספרים שנחשפים זה עתה מוכיחים מעבר לכל ספק כי טענותיהם צודקות ומבוססות.

השבוע עם כניסתו של אליהו חסיד, נציג חסידות גור השני לכנסת, נתעצמה תחושת הקיפוח בקרב חלקים גדולים במפלגה על כך שגור שמונה כ-18% מאגודת ישראל מקבלת שתי נציגים בזמן שקהילות גדולות במפלגה לא מקבלות בכלל ביטוי בהנהגת המפלגה, על פי נתונים אלו ייתכן כי דווקא שלומי אמונים היא זו שצריכה להחזיק היום בשני חברי כנסת, ולא הסיעה המרכזית – גור, כי הנתונים מוכיחים כי החסידויות הקטנות מונות כוח ניכר ואף גדול בהרבה מהסיעה המרכזית.

לסיכומם של דברים, ברור כי חשיפה זו תכה גלים ותהדהד עוד תקופה ארוכה, בכוחה לגרום לרעידת אדמה עד כדי עיצוב כל סדר סיעת אגודת ישראל מחדש. גורם באגודת ישראל עמו שוחחנו לפני הפרסום אומר לנו "מי שבאמת מחפש את הצדק יכול לעשותו מיידית, כל הנתונים ברורים וידועים, ואין מהצורך לקיים פריימריז ובטח לא פריימריז בכל שלושת המפלגות".

מפני קוצר היריעה הבאנו חלק מדגמי של כמה עשרות קהילות באגודת ישראל.

הנתונים של אגודת ישראלהנתונים של אגודת ישראלצילום: בחדרי חרדים
הנתונים של אגודת ישראלהנתונים של אגודת ישראלצילום: בחדרי חרדים
הנתונים של אגודת ישראל

פנחס מנחם
נתן תודה: 49 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

מתוך כתבה הנ"ל
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עקיב'לה

זה רשימות אנ"ש או נתוני הצבעה?

פיקח עצום
נתן תודה: 59 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פיקח עצום »

נתוני הצבעה

סמל אישי של משתמש
א בוחער
נתן תודה: 33 פעמים
קיבל תודה: 62 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי א בוחער »

איך כאן את חב"ד

חימקה
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 39 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חימקה »

עם כל הכבוד סאטמר זה לא חסידות
זה קהילה
תשאל כל סאטמר חסיד
מתי היית אצל הרבי?
מה הרבי דורש מכל אחד?
מה המחויבות שלך לחסידות?
בדרך כלל התשובה תהיה
הייתי פעם אחת או פעמים
בהרבה מקרים הוא יגיד שעדיין לא
המחויבות היא להיות נגד הציונים ולהחזיק את המוסדות
מהר״א יותר רבי מאחיו מהרז״ל
אבל גם הוא זה קהילה לא חסידות
אין את הלהט החסידי
האש בעינים שרואים אותו
הוא ילך ברחוב וילכו וידברו איתו אולי גם יצחקו
זה לא רבי זה מנהיג קהילה
העובדות ידברו בעד עצמם
כאשר קהילה מכובדת למדי כקהילת סאטמר בבני ברק
עזבו קומפלט את החסידות כי רצו להדיח את הרב
כי הרבי לא משחק שם תפקיד מדי חשוב
מבחינתם הוא מנהיג ותו לא
ו

2018
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 »

פנחס מנחם כתב:
26 יוני 2020, 08:08
מתוך כתבה הנ"ל
אני חושב שמי שהכי צריך לחשוש מפרסום הטבלה הנ"ל זה משפחת פרוש.
כי בקלי קלות יכולים בית כמה חסידויות בינוניות להתאגד ולחלק את השלל ביניהם, ולהעיף את שולשלת פרוש לכל הרוחות.
כבר לא צריך אותם, פרוש לא מוגדרים ולא מחוייבים, ולחסידויות הללו יש עסקנים משלהם בלי צורך לתיווכם של משפחת פרוש. שלומי אמונים זה בעצם פיקציה.
אם לדוגמה צאנז, קרלין, סלונים, יתאחדו הם ביחד יותר גדולים מבעלזא אפילו.
כל הטבלה הזו ביחד הוא משהוא מעל 80 אלף קולות, חסר חבד וברסלב, יהדות התורה קיבלה מעל 280 אלף קול, כל שזה נעלם גדול מאיפה מגיעים כל הקולות האחרים ? גם ליטאים אין כ"כ הרבה.
בכל מקרה, גור לא יוצאת רע בכלל מהפרסום הזה, אף חסידות לא מתקרבת אפילו למחצית החברים שלה, אז אם מקובל שלבעלזא ווויזניץ מגיע מנדט, גור הם יותר כפול מהם !
אגב, לגור אין כעת 2 חכי"ם, זה מניפולציה, יש לה ח"כ 1 שבמסגרת הנורווגי התפטר לטובת הבא ברשימה - גוראי אחר.
כשיעקב כהן היה ח"כ עם ליצמן היה לגור 2, כיום זה לא המצב כאמור.

נושא נוסף, זה המניפולציה הוותיקה של אנשי פרוש, לשווק את זה שכל מי שלא גור, בעלזא, ויז'ניץ, אוטומטי כשייך שלומי אמונים, וזה לגמרי לא נכון !!
סערעט ויזניץ, מרכז ויזניץ, דזיקוב ויזניץ, מונסי ויזניץ, באיאן, פיטסבורג, מודז'יץ, דארג, וייתכן ששכחתי אחרים לא מזדהים עם שלומי אמונים. חלקם עם הסיעה המאוחדת וחלקם עם הסיעה המרכזית, או עצמאים סתם.
גם סלונים בבחירות הפנימיות בתשל"ו ( כמדומני ) רצו בסיעה עצמאית.
עם הסיעה המרכזית תעשה ברית עם הסיעה המאוחדת ( ויז'ניץ) ועוד כמה חצרות אחרות, היא יכולה לשמור על הבכורה הלאה, ושווה כמחצית הקולות בטבלה.
וייתכן מאוד שדווקא בעלזא עלולה לאבד את הח"כ שלה. היא פירסמה מידע מסווג בשביל לפגוע בויזניץ, וייתכן שהיא זו בכלל לבסוף שתיפגע מזה. גול עצמי.
בקיצור, הכל פתוח, ולטעמי מי שצריך לחשוש זה דווקא משפחת פרוש, שחסידויות בינוניות יתחברו יחדיו לבד וייתרו את הצורך להגיע לשולשלת הירושלמית.

יש גם חסידויות שאינם אגודאיות, כמו סלאנים, שבט הלוי, רחמסטריווקה, חבד,ברסלב, שקשה להגדיר אותם מבחינה פנים סיעתית.

לענ"ד הפיתרון הכי טוב להכל, זה לאמץ את שיטת הבחירות כמו בבלגיה, כבר נכתב פה בכמה הזדמנויות, עיקרה היא, שבעת הבחירות על כל פתק לא רשום רק את שם המפלגה, אלא גם את כל הרשימה, ומדרגים את הרשימה בהצבעה.
ככה נמנעים התפקדויות כפולות, מתפקדי ארגזים, קבלני קולות וכו'. מי שמצביע לרשימה לכנסת בו זמנית מדרג את הרשימה. זו השיטה הכי הוגנת ואמיתית.
כל טוב.

שלח תגובה