מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

Re: מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 אוגוסט 2017, 14:28

אוהו, שלו' עליכם פאטשיילע, אני שמח לראות אותך כאן.
נו, מה יש לך להגיב על האשכול הזה בכללות ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פאטשיילע

נושא שלא נקרא על ידי פאטשיילע » 07 אוגוסט 2017, 14:30

גאליציינער כתב:אוהו, שלו' עליכם פאטשיילע, אני שמח לראות אותך כאן.
משעשע מחד, :lol::
ומקומם מאידך... :oops:

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 אוגוסט 2017, 14:36

תפרט בבקשה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פאטשיילע

נושא שלא נקרא על ידי פאטשיילע » 07 אוגוסט 2017, 14:40

בהזדמנות אחרת בל"נ. ה"הפסקה" שלי נגמרה כעת...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 אוגוסט 2017, 14:46

טוב, אני מחכה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
בחייכון וביומיכון

נושא שלא נקרא על ידי בחייכון וביומיכון » 07 אוגוסט 2017, 15:38

פאטשיילע כתב:
גאליציינער כתב:אוהו, שלו' עליכם פאטשיילע, אני שמח לראות אותך כאן.
משעשע מחד, :lol::
ומקומם מאידך... :oops:
לדעתי משעשע ומקומם כאחד...
יש בו כדי לצחוק ולבכות בחדי מחתא...
היחיד שדיבר לענין (כמובן פחות או יותר, יש עוד כמה, אבל הוא הגדיל לעשות) זה ר' 'כתבן' שליט"א.

אני אישית יותר מכיר את שדה הכשרות בארה"ב מאשר כאן, ומפי הרבנים היותר מוערכים שם כגון ר' יהושע כץ שליט"א ממאגרוב ור' יצחק שטיין שליט"א ור' אשר עקשטין מבעלזא שליט"א ועוד שמעתי בעצמי כמה טכמה פעמים גם בעת שיעטרים ברהים וגם בשיחות אישיות שמנסיון של שנים רבות בכשרות שהם צריכים להגיע לידי רבנים וכשרויות שונות לקבלת עזרה וכו' א"א לדמות שום הכשר בעולם לשני ההכשרים העדה והרב לנדא.

ועכשיו לבוא ולהגדיר גוף כל כך ענק כמערכת הכשרות של העדה כגוף מושחת בגלל סיפור כזה או אחר, דומה בעיני לאותו חילוני שראה חרדי מתנהג לא בהתאם ומתחיל לדבר ש'החרדים' הם ככה וככה...
הרי לא שייך שבגוף ענק עם כ"כ הרבה ברגים לא יהיו בעיות פה ושם ואפילו אם נכנה זאת כאילו בשם שחיתות אדם נורמלי מסתכל על התמונה בכלליות ולא בפרטי פרטים, ובכלליות בזכותם רוב מנין ובנין של כלל ישראל אוכל מהדרין מן המהדרין, וגם כל הכשרויות הקטנות בכל העולם נעזרים בשירותי המידע של העדה שמספקים להם חומר בחינם על כל מה שכבר נבדק על ידם וכו'.

איי, לו יצוייר שיש מי שמתעשר מזה, אפילו את"ל שזה אמת, אתה רוצה שאנשים יעבדו בחינם? הם חייבים לך משהו? למה מנהל בנק יכול להרויח מליונים על ישיבה במשרד כמה שעות ביום והוא אסור לו להרויח כמה אלפים על עבודה מאומצת סביב השעון? הוא עובד בשבילך שתוכל לאכול רגוע, הוא מסדר לך אנשים שישגיחו במפעל במקום שאתה תסע לבד לכל מפעל להשגיח על הצלחת שלך וכו' וכו'.

ברי עדיף

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 07 אוגוסט 2017, 15:52

הדבר שקומם אותי היה ההודעה הסתמית של טרה שמתחיל הכשר חדש, ומה שיש עליו חותמת של בי"ד אגו"י זה מלפני ההעברה. ניחא. ומה שיש עליו חותמת של בי"ד אגו"י יחד עם וסטהיים זה רק רבנות מקומית ווסטהיים ולא בי"ד אגו"י. כך פשוט, בלי נוסח של התנצלות. הודאה באמת באף מורם ומצח נחוש עזות מצח שכזו. יש חותמת של בי"ד אגו"י בטעות או בזיוף, וכך זה ישווק.
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם

סמל אישי של משתמש
בחייכון וביומיכון

נושא שלא נקרא על ידי בחייכון וביומיכון » 07 אוגוסט 2017, 16:11

ברי עדיף כתב:הדבר שקומם אותי היה ההודעה הסתמית של טרה שמתחיל הכשר חדש, ומה שיש עליו חותמת של בי"ד אגו"י זה מלפני ההעברה. ניחא. ומה שיש עליו חותמת של בי"ד אגו"י יחד עם וסטהיים זה רק רבנות מקומית ווסטהיים ולא בי"ד אגו"י. כך פשוט, בלי נוסח של התנצלות. הודאה באמת באף מורם ומצח נחוש עזות מצח שכזו. יש חותמת של בי"ד אגו"י בטעות או בזיוף, וכך זה ישווק.
אותי יותר קומם נוסח ההודעה של אגו"י שהיה חתיכת זלזול כאילו העדה הם מקילים מידי לכן עליהם להוריד הכשר...
הם כתבו שהיות וטרה קיבלו כשרות חדשה שאינה עומדת בחומרות של ההכשר שלהם (של אגו"י) הם נאלצים להוריד את ההכשר...

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 07 אוגוסט 2017, 16:16

בחייכון וביומיכון כתב:
ברי עדיף כתב:הדבר שקומם אותי היה ההודעה הסתמית של טרה שמתחיל הכשר חדש, ומה שיש עליו חותמת של בי"ד אגו"י זה מלפני ההעברה. ניחא. ומה שיש עליו חותמת של בי"ד אגו"י יחד עם וסטהיים זה רק רבנות מקומית ווסטהיים ולא בי"ד אגו"י. כך פשוט, בלי נוסח של התנצלות. הודאה באמת באף מורם ומצח נחוש עזות מצח שכזו. יש חותמת של בי"ד אגו"י בטעות או בזיוף, וכך זה ישווק.
אותי יותר קומם נוסח ההודעה של אגו"י שהיה חתיכת זלזול כאילו העדה הם מקילים מידי לכן עליהם להוריד הכשר...
הם כתבו שהיות וטרה קיבלו כשרות חדשה שאינה עומדת בחומרות של ההכשר שלהם (של אגו"י) הם נאלצים להוריד את ההכשר...
אתה צודק הם כתבו כאילו טרה לא עומדת בדרישות ובחומרות שלהם אלא עוברת לכשריות אחרות
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

ברי עדיף

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 07 אוגוסט 2017, 16:18

אבל זה לא מכשיל אף אחד. ולא זיוף. להכניס חותמת של הכשר לא קיים זה דבר שלא מתקבל על הדעת. דורש לפחות התנצלות, וזה כתוב כדבר של מה בכך וראוי לכתחילה.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 07 אוגוסט 2017, 16:21

לא כי זה מי הסחורה שיוצר כשעדיין היה את הכשר שלהם
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

ברי עדיף

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 07 אוגוסט 2017, 16:23

תקרא את המודעה בעיתון ותראה שלא! אם יש רק חותמת של בי"ד אגו"י זה מאז שהיה השגחה שלהם, אבל אם יש חותמות של בי"ד אגו"י עם וסטהיים ביחד, זה לא אגו"י אלא רק רבנות! ווסטהיים.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 07 אוגוסט 2017, 16:38

איש חסיד היה כתב:לכבוד ר' יוסי הכהן שליט"א,

כנראה, שהנך בודה דברים מדעתך, או שקבלת מסורת מאלו שמחזיקים עצמם שהם יודעים את דעת קדשו של כ"ק מרן מהר"א זי"ע, כגון החסידות הידועה בעיר אנטוורפן, כ"ק מרן זי"ע הסתייג כמעט במפורש משיטת והשקפת העדה החרדית, והדברים ידועים שהתבטא פעם שזאת לא הקנאות שראה אצל אביו זי"ע, וכן התיר במפורש לקחת תקציבים מן המדינה.
כ"ק מרן זי"ע לא הלך אף פעם יחד עם העדה החרדית, וגם טובי העדה ידעו היטב שמשחקים אתו באש, וא"א לכוף עליו שום דבר, והבינו שמוטב שלא להטפל עליו, ולכן לא כפו עליו שום דבר, אכן, זכורים היטב את ההפגנה שעשו ליד ביתו נאוה קודש בשעת הבחירות, וכן כ"ק האדמו"ר מסאקמאר ז"ל חשב שהוא יכול להתמודד עמו, אבל סתם ככה חששו להטפל עליו.
אמנם, כאשר עלה כ"ק מרן שליט"א על כס אבותיו, וחשבו חכמי העדה שהוא אדמו"ר צעיר ויכולים לכוף את דעותיהם עליו, ובראותם שהוא עומד בדעתו ואינו חושש מהם, בוודאי שהחשיבו את הדבר כמרידה נגדם.
בעלזא לא צריך פרשנות מאף חסידות ומאף גורם, וגם אלו שבגלל האינטרסים הצרים שלהם חושבים שהם מבינים מה זה בעלזא ומה זה ה'בעלזר רב ז"ל', וכן איך ראוי שיהיה מעלתו של כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א, שכולם יפסיקו לדבר מכל אלו [והגם שאלו נראים כאנשים גדולים וצדיקים, כגון החצר הנודע בבלגיה], כולם ינהלו את הקדרה שלהם, ולא להם להתערב בענינם של בעלזא!!!
:lol:: :lol::
כל מילה בסלע
הייתה לראש פינה

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 07 אוגוסט 2017, 21:32

פאטשיילע כתב:יוסי הכהן, לפני שאתה ממשיך למרוח את השטויות וההבלים בנוגע לדעתו הקדושה של מרן קוה"ק מהר"א מבעלזא זי"ע, הייתי מציע לך לבדוק במקורות שצויינו כאן
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 7%96%D7%90
ואחרי זה, אם יש לך מעט בושה, תחסוך מעצמך להראות איוולתך קבל עם ועדה.
אני מבקש להחזיר את הדיון לצורה מכובדת ועניינית.
מה שיעניין אותי אלו מסמכים (לא אמרות, אלא חתימות ברורות) שמראים מה היתה דעתו של הרב זכרונו לברכה.
רק שאלה אחת יש לי.
על מה ולמה כעסה כל כך העדה על האדמו"ר מבעלז, למה היא לא כעסה אותו דבר על הרב שך לדוגמא שאמר להצביע בבחירות ולקח כסף מהמדינה ?

ברי עדיף

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 07 אוגוסט 2017, 21:34

על שהקים בד"ץ מחזיקי הדת בירושלים לעשות קהילה נפרד והחלו לתת הכשרים וכו'. אף אחד לא העז לומר שהרבנות של ירושלים [חוץ מרבנות המזרחניקית] אינה של גאב"ד העדה החרדית.

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 08 אוגוסט 2017, 00:03

ברצוני לשאול אותך יוסי הנכבד כמה שאלות זיהוי, לזהות את רמת הידע שלך.
1 מי היה זה שבעקבותיו כל גדו"י התירו להשתתף בבחירות?
2 מי ישב פנים בפנים עם האדמו"ר מסאטמאר זצ"ל ושמע את דבריו ועכ"ז הורה מה שהורה?
3 מי אמר את המשפט זה שלנו וצריך להוציא כמה שיותר?
יש עוד כמה שאלות אבל קודם תענה על זה.
1. ברור שלא הרב זכרונו לברכה, עם כל גדלותו הרבנים הליטאים שבזמנו וודאי שלא חששו להורות להצביע בבחירות לבד. גם האדמו"ר מגור ועוד.
2. וכי כל מי שנפגש עם האדמו"ר מסאטמר קיבל את דבריו ? אחד הדברים שהכניסו להלם את חסידי סאטמר הוא הספדו הגדול על הגר"א קוטלר שהיה מראשי הלוחמים בעד להצביע. אדמו"ר העריך מאוד גם אנשים שחלקו עליו בנושא הבחירות.
3. האדמו"ר שליט"א בנאום המפורסם שלו בו הודיע על לקיחת תקציבים מהמדינה.
זה צמצום המוחין לחשוב שכל העולם כולו מסתובב סביב אדמורי בעלז.
ישנם עוד צדיקים וחסידים, וכן גם גדולים וקדושים שאינם נהגו בדרכי החסידות.

ניסן גוק

נושא שלא נקרא על ידי ניסן גוק » 08 אוגוסט 2017, 00:06

כנראה לא רק שאתה לא יודע היסטוריה אתה אפילו מנסה לשכתב היסטוריה

פאטשיילע

נושא שלא נקרא על ידי פאטשיילע » 08 אוגוסט 2017, 00:18

יוסי כהן כתב:
פאטשיילע כתב:יוסי הכהן, לפני שאתה ממשיך למרוח את השטויות וההבלים בנוגע לדעתו הקדושה של מרן קוה"ק מהר"א מבעלזא זי"ע, הייתי מציע לך לבדוק במקורות שצויינו כאן
מה שיעניין אותי אלו מסמכים (לא אמרות, אלא חתימות ברורות) שמראים מה היתה דעתו של הרב זכרונו לברכה.
רק שאלה אחת יש לי.
על מה ולמה כעסה כל כך העדה על האדמו"ר מבעלז, למה היא לא כעסה אותו דבר על הרב שך לדוגמא שאמר להצביע בבחירות ולקח כסף מהמדינה ?
המקורות שצויינו שם הם עם מסמכים וצילומים. פוק חזי ותשכח.

ושאלה אחת יש לי אליך:
למה כעסה העדה כל כך על הראב"ד שלה?

פאטשיילע

נושא שלא נקרא על ידי פאטשיילע » 08 אוגוסט 2017, 00:23

אעתיק לך שוב כאן מה שהובא שם:

מכתב נדיר ביותר התפרסם החודש בירחון "אור הצפון" מכ"ק האדמו"ר מסקווירא זצ"ל בו מתעניין לדעת קדשו של האורים ותומים של דודו כ"ק מרן מהר"א מבעלזא זי"ע בנוגע לבחירות במדינת ישראל וביחסו למדינה החדשה שהוקמה זה עתה.

וקצת רקע לחילופי המכתבים: בחורף שנת תש"ט התקיימו הבחירות הראשונות בארץ ורוב רובם של גדולי ומאורי הדור זי"ע הורו להשתתף בבחירות, ויתר מכך הורו לבחור ברשימה המשותפת שכללה את היהדות החרדית וגם את חוגי ה'מזרחי', במטרה ברורה שבכך יהיה להם כח גדול לעמוד על המשמר בכל עניני הדת והיהדות בתקופת ייסוד המדינה. גדולי ישראל הורו בפירוש לעסקנים החרדים שלא לעשות מפלגה נפרדת.
כמו היום - גם אז, פורסמו והופצו שמועות כוזבות, בפרט בארה"ב, על כך שכל גדולי ישראל אסרו את הבחירות (למרות ה"קול קורא" והחוב קדוש שחתמו עליו רוב רובם של גדולי וצדיקי ארץ ישראל).
גם בנוגע להוראה הברורה של האורים ותומים כ"ק מרן מהר"א מבעלזא זי"ע הופצו שמועות טפשיות על מכבש לחצים שכביכול הופעל על מרן זי"ע ושבעקבות כך נאלץ להסכים שישתתפו בבחירות, אף שהוא עצמו לא היתה דעתו נוחה מזה (מדובר בתש"ט! עוד לפני שהאדמו"ר מסאטמאר זצ"ל הגיע לארץ).
עכשיו תבינו היטב את פניית כ"ק האדמו"ר מסקווירא זצ"ל אל הגה"ק מבילגורייא זצ"ל בנוגע לדעתו הקדושה והמכרעת של אחיו קוה"ק מרן מהר"א מבעלזא זי"ע. (המכתב - צילום מכתי"ק - הוא די ארוך ולכן העתקתי מילה במילה רק מהקטע הרלוונטי).

וכך כותב הרבי מסקווירא זצ"ל:
כעת אבקשו מאד מאד להשיב לי בנידן זה. בכאן אמרו, שהבד"צ מירושלים אסרו לילך להבחירות, וגם כל הגדולים בשם, וכעת נתקבל מכתב מא"י שאדמו"ר מבעלז שליט"א הלך עם כמה חסידים להבחירות, ע"כ אבקשו להודיעני הכל בפרוטרוט, אם אמת הדבר שהלך, ואם היה הכרח לזה או היה ברצון, ובפרט שהאיך היה תערובת מכל המינים, לא רק ירא א'. ע"כ נא להודיענו ברור הדבר, איך דעת נטורי קרתא ודעת החזון איש והרה"ג רבי זאב סאליוועטשיק (הגאון מבריסק זצ"ל) וכל הגאונים. ואם היה ההכרח לילך להבחירות מפני מה לא היה ליסטע (רשימה) מנבחרים רק אנשי חיל ירא א' בלא תערובת. נא להודיעני, כי בכאן רעש גדול מזה ואני אינני יודע מה להשיב. וכן להודיעני בכלל דעת אחי' הרה"צ שליט"א, וגם דעתו אודות כל הענין בארץ ישראל. נא להודיעני מכל פרט ואם אפשר לדבר עם אחיו הרה"צ ולהודיעני תשובתו מילה במילה אז מה טוב.

וכך עונה לו הגה"ק מבילגורייא זצ"ל:
ע"ד אשר שואל בענין הבחירות, לא נכון שכ"ק אחי אדמו"ר שליט"א (מרן מהר"א זי"ע) הלך בעצמו לבחור, אבל הביע בגלוי דעתו שנחוץ להשתתף בבחירות ולבחור ברשימה הדתית המאוחדת. בלי לחץ והשפעה בא לידי מסקנא זו, וכשביקשוהו השרים הדתיים נענה להם לפרסם מכתב בהתאם לכך. הגדולים – אדרבה תמכו ברשימה זו, הרבי מגור שליט"א (ה"בית ישראל" זצ"ל) והגאון מטשעבין פרסמו פס"ד שאין לעשות רשימה דתית נפרדת. מהחוו"ד שפרסמו הביד"צ של 'העדה החרדית' ידע כ"ק (מרן מהר"א זי"ע).
והעיקר, שהנציגים הדתיים כאשר קבלו עליהם יקיימו, ויתאמצו בלי פני' להגן על השאלות הדתיות, ואז יהי' ד' בעזרם, ודברים היוצאים מן הלב וכו', וד' יערה רוח טהרה ממרום, וידעו כולם כי לד' המלוכה.
...
אחר סגירת מכתבי אמר לי כ"ק אחי אדמו"ר שליט"א על שאלתי בשמו מה דעתו להענין של אר"י, למדינת ישראל ולממשלת ישראל, להשיבו בשם כבוד קדושתו בזה"ל: דאס איז פאר דער האנד א שטיק ישועה פאר יודען. ווי וואלטען זיך איצט יידען אהינגעטיען. העיקר, עס זאל זיין מנוחה ושלווה, ויעזור השי"ת משיח זאל קומען, עכלה"ק אות באות [תירגום: במצב העכשווי הרי זו ישועה גדולה לבני ישראל, שהרי לאן יכלו היהודים לפנות לעת כזאת, והעיקר, שיהי' באר"י מנוחה ושלווה, ושיעזור השי"ת שנזכה לביאת המשיח), ושוב אמר לי לכתוב לו זאת בשמו לתשובה על שאלתו.

עכלשה"ק.

כדי לראות בפנים שם הצילומים מכתב יד קדשם

סמל אישי של משתמש
גיוואלד

נושא שלא נקרא על ידי גיוואלד » 08 אוגוסט 2017, 00:29

yehuda כתב:אני דורש להחזיר את השפה בפורום לשפה האיכותית המתאימה לכללי הפורום, נהוג כאן כי מדברים לגופו של ענין, ולא מדביקים כינויים כמו גנבים לקבוצות חסידויות או מוסדות שנוסדו על ידי גדולי ישראל. אם יש לך טענות נוכל לדון בהם מבלי הדבקת כינויים המתאימים ליושבי קרנות.
קבלתי, תודה, מנהל יקר.

סמל אישי של משתמש
גיוואלד

נושא שלא נקרא על ידי גיוואלד » 08 אוגוסט 2017, 00:50

ברצוני להזכיר עוד סיפור שהיה בעת ביקורו של אחד מהאדמורי"ם מסטמאר, שבאחד מדרשותיו בא"י, התבטא נגד האדמו"ר ר"א מבעלזא זי"ע. וכששמע מכך האדמו"ר ר"א זי"ע , הוא התבטא שלא כדרכו הקדושה, ואמר: שכל מי ששייך לחסידותו והיה שם בדרשה הנ"ל, חייב לבוא אליו ולבקש סליחתו (ודומני, שגם אמר לקבל נזיפה, שזה עם חליצת נעליים וכו'). אז הוא היה שייך לעדה או לא?!
ועוד הערה:
זה שהיו יחסים טובים בין בעלזא לעדה/סאטמר בימים ההם, זה היה בגלל שבעלזא לא הניפה עדיין את דגל העצמאות (קבלת תקציבים מהמדינה, הצבעה בבחירות, כשרות, ביד"צ, וכו'), וכנראה היה נדמה לעדה שכל החסידיות סרים וכפופים למשמעתה, אך פתאום התברר להם שזה לא היה, ורק נדמה להם היה ככה, אז הם הכריזו מלחמה כפשוטו על החלוצה הראשונה שיצאה בריש גלי לעצמאות (והם פירשו את זה, שזה נגדם). וידוע מה שהיה בתקופה הקשה ההוא, וזה גם התירוץ למה הם לא היו נגד הליטאים וכדו', כי זה לא נגע להם,
וידוע דעתו של האדמו"ר מצאנז קלוזנבורג זצ"ל (שגם סבל רדיפות רבות באמריקה מהסאטמרים/עדה עקב שלא סר למשמעתם) על העדה.
הבנתם?! מקוה שכן.

נ. ב. ראיתם?! אני כבר לא כותב את המילה 'גנבים' ליד המילה 'עדה', כדי לשמור על רמת הניקיון של הפורום, לפי בקשת המנהל.

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 08 אוגוסט 2017, 00:54

לתשומת לב, ה'עדה' שאתה מדבר פה, וה'עדה' של האשכול הם שני דברים נפרדים.
שניהם באותה קהילה ותחת אותו בד"ץ. אבל הראשונים הם, הקנאים עם כל המשתמע מכך. והאחרונים נוטים מאד לצד השני. (מפרסמים בעיתונים של ה"אגודה" ועוד)
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 08 אוגוסט 2017, 01:01

בחייכון וביומיכון כתב:
התקוממת על לא כלום, מבירור שערכתי יוצא כי בשל חומרת העה"ח שלא לקחת חלב אלא משומר שבת לכן הם סומכים מאוד הרבה על בעל הרפת כי הוא הרי שומר שבת [או שרק סבא שלו שמר שבת... זה גם שמעתי אבל זה טעון בירור לעצמו...]. משא"כ שאר ההכשרים שלא מקפידים על זה עוקבים הרבה יותר אחרי הרפתנים, למשל ע"י מצלמות שכל הכשר אחר לא זז בלי זה ובהע"ח סומכים על בעל הרפת.
לכן טענו אגו"י שטרה לא מצייתת להוראותיהם.
תברר את זה בפעם הבאה מקודם..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 08 אוגוסט 2017, 01:05

תגיד לי אם אני צריך להאמין לזה
זה נראה לי מאד מופרך
לסמוך על בעל הרפת, רק כי הוא שומר שבת.
זה שהעדה או הרב לנדא (אחד משניהם או שניהם) לא סומכים על מצלמות זה ידעתי. אבל בגלל זה לסמוך על הבעלים בעצמו
זה נראה או שהינך מדבר שטויות, או ש(לא ידעתי) עד כדי כך הבעלזאים כאובים (פאביסן באידיש) מהעדה.

סמל אישי של משתמש
גיוואלד

נושא שלא נקרא על ידי גיוואלד » 08 אוגוסט 2017, 01:05

1. מה פתאום? הראשון (הקנאי של ההפגנות והרדיפות של השני שלא מסכים לדעתך) הוא זאב בלי תחפושת, והשני (של ההכשר והכסף) הוא זאב עם תחפושת של כבש.

2. קנאים על כל המשתמע מכך, הכוונה, שהם גם מקנאים מלשון קנאה?.

3. מה לא עושים בשביל כסף? מי מפרסם, הם או החברה שמקבלת את ההכשר שלה, כגון טרה שמפרסמת שהיא מקבלת את ההכשר, ולא שעדה מפרסמת שהיא נתנה הכשר לטרה.
הכוונה שלי: שהם מרשים למשל, לטרה, לפרסם באגודה וכדו', בגלל הכסף.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 08 אוגוסט 2017, 01:06

יוסי כהן כתב:
רק שאלה אחת יש לי.
התשובה על השאלה האחת הזאת היא בקצרה מאוד שכולם לקחו עד אז ממשרד הדתות ובעלזא היו הראשונים לקחת כסף ממשרד החינוך, העה"ח 'התירו' לקחת כסף ממשרד הדתות וממשרד החינוך הם לא איפשרו בשופו"א, ועד לעליית בגין לשילטון לא היה שום סיכוי לקבל כסף בסכומים כפי שקיבלו אח"כ, ומשרד החינוך התנה את קבלת הכספים ע"י קבלתם ע"י משרדו דייקא, והאדמו"ר מבעלזא היה הראשון שהחליט שמותר לקחת גם ממשרד החינוך, כי מה לי הכא מה לי התם, ולפני זה א"א לא העיז לקחת משם, לא הליטאים ולא החסידיים כולל גער ושאר הקהילות.
את עצם היתר לקיחת הכספים התיר בראשונה כ"ק מרן המהר"א זי"ע וכפי שהוא התיר באומרו שזה הכסף שלנו - שאנו משלמים מיסים וארנוניות ומזה אנחנו לוקחים בחזרה את חלקם הקטן - מה שהם נותנים לנו. לתשומת ליבך.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 08 אוגוסט 2017, 01:08

גיוואלד כתב:1. מה פתאום? הראשון (הקנאי של ההפגנות והרדיפות של השני שלא מסכים לדעתך) הוא זאב בלי תחפושת, והשני (של ההכשר והכסף) הוא זאב עם תחפושת של כבש.

3. מה לא עושים בשביל כסף? מי מפרסם, הם או החברה שמקבלת את ההכשר שלה, כגון טרה שמפרסמת שהיא מקבלת את ההכשר, ולא שעדה מפרסמת שהיא נתנה הכשר לטרה.
על הסעיפים הראשונים לא אענה, כי כבר כתבתי זאת מקודם, חבל להתווכח עם בעלזערס על ענינים אלו.
על 3. ה"עדה" בעצמה מפרסמת המודיע ובהמבשר בעמוד אחרון למעלה בצד שמאל, כמעט באופן קבוע

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 08 אוגוסט 2017, 01:13

יהודה חסיד כתב:תגיד לי אם אני צריך להאמין לזה
זה נראה לי מאד מופרך
לסמוך על בעל הרפת, רק כי הוא שומר שבת.
זה שהעדה או הרב לנדא (אחד משניהם או שניהם) לא סומכים על מצלמות זה ידעתי. אבל בגלל זה לסמוך על הבעלים בעצמו
זה נראה או שהינך מדבר שטויות, או ש(לא ידעתי) עד כדי כך הבעלזאים כאובים (פאביסן באידיש) מהעדה.
למה לא בעצם ? שמעת פעם על המושג "נאמן כשרות" ??
רק הבעיה פה הוא שמי שחולב את זה הם בעיקר תאילנדים שאין להם נאמנות.

את זה אני יודע מידיעה ברורה - ששאר הכשרויות לא סומכות על מפעל \ רפת וכדו' שאין בו מצלמות, והעה"ח הוא בדיוק להיפך !! וזה החומרא של אגו"י שאין להעה"ח. יש עוד כמה אבל זה בעיקר, אם תקרא טוב את פירוט אגו"י על מה הם הקפידו שמה וכו' תבין גם...

ובד"א אני לא כאוב על זה שהעה"ח מצליחים, הרי ממילא לא העה"ח לא עושים את הכסף מזה, אותי מפליאה בעיקר העובדה שהציבור כ"כ מרובע בנושאים אלו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 08 אוגוסט 2017, 01:15

יהודה חסיד כתב:
גיוואלד כתב:1. מה פתאום? הראשון (הקנאי של ההפגנות והרדיפות של השני שלא מסכים לדעתך) הוא זאב בלי תחפושת, והשני (של ההכשר והכסף) הוא זאב עם תחפושת של כבש.

על הסעיפים הראשונים לא אענה, כי כבר כתבתי זאת מקודם, חבל להתווכח עם בעלזערס על ענינים אלו.
על 3. ה"עדה" בעצמה מפרסמת המודיע ובהמבשר בעמוד אחרון למעלה בצד שמאל, כמעט באופן קבוע
תודה על ההודעה שלך אודות הפרסום שלהם בעיתונים, למה כתבת את זה ??
תוסיף גם שבשבוע שעבר הם הכניסו גם מודעה בהפלס בעמוד הראשון ביום שישי.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גיוואלד

נושא שלא נקרא על ידי גיוואלד » 08 אוגוסט 2017, 01:16

סתם ככה לידיעתך, כפי שציינתי בהודעתי הקודמת, שעדה לא היו רק נגד בעלזא, אלא נגד כל מי שהביע עצמאות, וכאילו איימו על הגמונותם, עיין ערך קלוזנבורג באמריקה, ופאפא במונטריאול וכו'. וכל אותם רבנים שתמכו בבעלזא באותו תקופה, וסבלו מרורות מהעדה עקב התמיכה בבעלזא.

שלח תגובה