!!!גזירת הביטול תורה!!!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

מישהו מיוחד

!!!גזירת הביטול תורה!!!

נושא שלא נקרא על ידי מישהו מיוחד » 21 יוני 2017, 20:17

קיבלתי בפרטי:
גזירת הביטול תורה
עיצומו של סדר א', ר' נח וייס-ברג-ברג-שושנים רכון על הגמרא, אבל הסטנדר שלידו מיותם, החברותא היקר ר' זונדל-יוזל-יוזפא פל-גן לא הגיע.
בשעה 12:00 מתפרץ פל-גן לבית המדרש: נו נו, איפה היינו?
היינו? אומר ר' נח, אני כבר לא יודע איפה היינו מרוב היציאות הדחופות שלך, ידידי ר' זונדל, מה יהיה? מתי נלמד?
אני הראשון שרוצה כאן ללמוד, השיב ר' זונדל, הבעיה שאני מטפל בגזרה קשה מאד שנחתה עלינו 'גזירת הביטול תורה', האם קלה בעיניך עברת ביטול תורה, שאתה חושב שאני צריך להתעלם ולהשתיק אותה?
חס וחלילה, השיב ר' נח, והרי שנינו יודעים שהפוסק ממשנתו ואומר מה נאה אילן זה מאכילין אותו גחלי רתמים, אבל זה בדיוק מה שאני מנסה להבין, איפה אתה וכל החבורה שלך, שפעם היו עסוקים רק בליבון הסוגיות ו'ביטול תורה' היה בל ייראה ובל יימצא אצלכם?
אנחנו, השיב ר' זונדל, עסוקים בהצלת עולם התורה, ביטולה זהו קיומה, אני מביא לך כאן רשימה של 10 אברכים יקרים כאן בכולל הזה שהיו עסוקים רק בלימוד, ולא היו כאן כבר שבוע שלם...
בטח לא היו, השיב ר' נח כשהוא מעלעל ברשימה, כי קראת לכולם לעסוק ולהילחם בגזירת הביטול תורה, אז איך ילמדו?
נכון, אומר ר' זונדל בפשטות, סוף סוף אתה מתחיל להבין, הרי לא יתכן שאנחנו נשב כאן ונעצום את העיניים בקרירות, בעוד רבים רבים מאחינו יפלו במלתעות גזירת הביטול תורה, הרשימות האלו רק הולכות וגדלות...
אני לא מבין על מה אתה מדבר, אם אתה רוצה למנוע ביטול תורה, פשוט תלמד, היום מחר, ביום ששי, בשבת...
"ביום ששי, בשבת" מחקה ר' זונדל בלעג את החברותא, "פשוט תלמד", כל כך פשוט, האם כשר' חיא הגדול הלך לצוד צבאים כדי לעשות מעורותיהם ספרי תורה, הוא לא חשב על הרעיון ה'פשוט' במרכאות כפולות שלך, פשוט ללמוד?
האם אתה לא יודע מה קורה בישיבות? בכוללים? חורבן נורא ואיום, אברכים מכינים לעצמם באמצע הסדר קפה, יוצאים לדבר בסלולרי, הולכים עם הילד לקופת חולים "כי האשה עובדת", ועוד סיפורים נוראים, איפה היה דבר כזה כשהיינו צעירים? התורה היא חיינו, איך אפשר לראות רגע אחד של ביטול תורה כזה?
ומה אתה מציע? שאל ר' נח בחביבות.
תמחק את החיוך שמרוח לך על הפנים, נזף בו ר' זונדל, מה אני מציע? אני צריך לפתור את הבעיה? בשביל זה יש ראשי כוללים ומנהלי ישיבות! אותם צריכים לחסל?
לחסל? חזר ר' נח בזעזוע.
כן, לחסל, עד טיפת הדם האחרונה, האם הם לא מבינים שהתורה היא חיינו, וכשמישהו מתבטל, אפילו דקה, אפילו רגע, אפילו שניה, זה הרי חמורות שבחמורות? יוצא שהם הם הרוצחים! דמם ודם זרעיותיו!
אני בטוח שהם מבינים, אמר ר' נח, זה היצר הרע, בו אנחנו נלחמים כל הזמן, עוד שיחת חיזוק, עוד כמה דקות מוסר, עוד פעם לכוין ב"דעה בינה והשכל", האם מצאת את השיטה הסודית לחסל אותו לגמרי? "ואתא הקב"ה ושחט למלאך המוות"?
נו, אבל אם אין תוצאות, ובשטח אנחנו רואים את הביטול תורה הנורא, אסור לנו לשתוק, אנחנו יוצאים כל בוקר לבדוק ולמחות נגד הביטול תורה ונגד המנהלים החצופים והקרירים, הנה, עכשיו מול העיניים שלנו אני רואה אברך שבמקום ללמוד חולם, פשוט חולם חלומות, כמו בלטשצאר! נו, וזה נראה לך נורמלי?? אתה עוד טוען שאין גזירת ביטול תורה??
עכשיו שים לב, כל עשר האברכים שכבר כמה חדשים ברצף נלחמים בגזירת הביטול תורה בכל כחם, בכל רגע פנוי מזמנם, לא קיבלו מילגה מהכולל, הורידו להם על "שמירת סדרים", הייתכן כדבר הזה? כל אלו שיושבים כאן ולא עושים כלום חוץ מללמוד, מקבלים מילגה, כאילו הכל כרגיל, כאילו השמש זורחת, כאילו יש בעל בית לבירה, כאילו יש ראש ישיבה ומנהל כולל על מכונם. ואנחנו, אנחנו שמוסרים את נפשינו נגד ביטול תורה, שמעניקים חמה בקומתינו, וקירות בית המדרש נסמכים עלינו, לא מקבלים מילגה????
סליחה אם אעיר הערה קטנה, מנסה ר' נח בקול שפל, אבל אולי, אם הייתם כאן, היה מתרבה כבוד התורה, מתרבה לימוד התורה, וגם דרך אגב, מתרבית מילגת הכולל שלכם.
רואים שאתה לא מבין כלום, רעם קולו של ר' זונדל עד שנטתה אמת המים ממסלולה, אם אני הייתי כאן, יושב כמוך וכמו כל החסרי מעש, לא רק שהביטול תורה היה מתרבה עד לאין שיעור, אלא גם לא היו מכירים בכלל במציאותה של הגזירה. עובדה, לפני שהתחלנו לדאוג לזה, אף אחד לא ידע שיש גזרה, תשאל כל אחד, אפילו אותנו אם היית שואל לא היית יודע, האם אפשר לשתוק במצב כזה? בו אף אחד לא יודע שיש גזרה נוראה, אנשים הולכים בתמימות בכולל ולומדים, ולא יודעים שיש גזרה, לא רואים את הביטול תורה שיש, לא מרגישים שגם כשהם לומדים הרי הם בטלנים נוראים, כי אם יפסיקו הרי זה ביטול תורה. האם היה צריך להמשיך להדחיק ולהסתיר????
תסלח לי אם אני רואה את זה קצת אחרת, ניסה שוב ר' נח, כנראה שאם אף אחד לא רואה שום גזירה, אולי זו לא גזרה, זה פשוט דבר מצער שקורה למרות רצוננו, ויש להמשיך לעשות כל מה שאפשר בדרך הטבע או בהשתדלות רוחנית, כפי שעשו יהודים בכל הדורות.
"בכל הדורות", חוזר ר' זונדל באיבה, "בכל הדורות", תגיד לי אתה, באיזה דור היה לכם דבר נפלאכזה, אמר בתרועת ניצחון, תוך שהוא שולף אלבום מהודר וצבעוני, כשכותרתו "הבטלנים", הנה לך, אני פותח בעמוד אקראי, עמוד 400, התמונה שאנחנו רואים פה היא תמונתו של האברך אברהם ישעיה וייס מכולל נר אברהם, כפי שאתה יכול לראות היא צולמה בשעה 10:00, דהיינו בעיצומו של סדר א', ומה הוא עושה המסכן הניצוד הזה? הוא במכולת, באמצע הסדר, הפרסומות המתועבות של המכולת צדו אותו, הוא רץ לקנות מילקי עם קצפת, בלי שום בושה. ומה עושה הבחור ה'חביב' הזה? יוסף יצחק וסרצוג מישיבת פתיל יוסף? ועוד בשעה 5:50 באמצע סדר ב'? ישן, פשוט ישן במיטה שלו, עם פיג'מה והכל, כאילו הוא במחנה נופש? תגיד לי אתה זה לא שמד??? ומה עם התורה הקדושה? איפה הראשי ישיבות שמסתירים ומדחיקים את זה???
רק רגע, אמר ר' נח, אני קצת מכיר את הוסרצוג הזה, נראה לי שהוא פשוט עובד בלילות במוקד הטלפוני שלכם נגד ביטול תורה, לא?
אין לי מושג, אמר ר' זונדל, נניח שהוא מהמוקד, אז מה? הוא צריך להתבטל?
לא יודע, אולי העובדה שהוא מתקשר לכל האברכים שהוא ראה מדברים בסלולרי באמצע הסדר, בכל שעה עגולה משעות הלילה, כדי להוכיח אותם על עוונם, לא כולל הטלפון של אחת בלילה שהוא מקריא להם גם את תיקון חצות, מעייפת אותו קמעא, ולא משאירה לו זמן ללמוד.
אני שומע, התרכך ר' זונדל, אבל גם אם נוריד אותו, יש כאן חתיכת אלבום ענק, שאנחנו אוספים כל החבורה כבר הרבה זמן, ויש לנו כבר את כל הקלפים של כולו, והדבקנו אותם בדיוק במקום, והאלבום הזה מוכיח שיש גזרת ביטול תורה נוראה.
רגע רגע, האברום שעיה וייס הזה, אני יודע למה הוא במכולת ב10:00, הוא סיפר לי, יום לפני הבן שלו היה בבית חולים והוא קיבל טלפון באמצע הסדר, ולכן הוא קיבל תזכורים מהמוקד שלכם כל הלילה, והצליח להתעורר רק ב9:00.
נו, הזדעק ר' זונדל בריתחא דקדושה, אתה רואה, איפה היו דברים כאלו בזמן ר' חיא הגדול? מי שמע על זה בכלל, זה מה שאני טוען שיש גזירה נוראה של ביטול תורה. הנה תסתכל עלינו, אתה היית אברך מתמיד, מהשעה 12:00 ועד עכשיו לא למדנו מילה, האם זה לא מוכיח שיש גזירה נוראה? ואל תענה לי עכשיו, אני יודע מה אתה הולך להגיד שוב, שאתה מבטל את החברותא, נו, ולבטל חברותא זו לא גזרת ביטול תורה? זו לא רדיפה? שים לב איך כל התורה מתמסמסת לנו בין האצבעות, קרעים קרעים, והכל בגלל הגזרה הנוראה.
אולי בכל אופן, נגמור את הסדר כמו בני אדם, נלמד עוד חמש דקות לפחות בסוף הסדר? ניסה ר' נח.
איזו קרירות ורשעות! איך אפשר לשבת וללמוד ולהתעלם מהגזרה הנוראה? איך אתה מסוגל בכלל לעשות דבר כזה? בחמש דקות האלו אני יכול להשפיע על כ"כ הרבה אנשים, מדהים איך שמעגל ההשפעה של הגזרה פועל בשטח, ומה אתה מציע לי? לשבת לידך וללמוד, אתה יודע איזה ביטול תורה יצא מזה שעכשיו סתם נלמד? רואים שאין לך ריח דעת תורה.

כתבן

Re: !!!גזירת הביטול תורה!!!

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 21 יוני 2017, 21:23

בדרך כלל אני לא קורא אורך כזה, אבל זה כתוב יפה. שווה לקרוא!

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 יוני 2017, 21:52

תודה רבה,
אשרינו שיש לנו את מגיני הדור גיבורי החיל, שמוכנים לשבת בכלא בשביל להציל את החלשים הספרדים.
רק ככה נצליח להציל!! עוד הפגנה ועוד הפגנה, עוד אבן ועוד פח זבל, עוד גביע לבן ועוד מאמר לעגני בעיתון! זה מה שיכניס את החלשים בפריפריה תחת כנפי השכינה!! ככה נבנה את עולם התורה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 21 יוני 2017, 23:52

משולש כתב:תודה רבה,
אשרינו שיש לנו את מגיני הדור גיבורי החיל, שמוכנים לשבת בכלא בשביל להציל את החלשים הספרדים.
רק ככה נצליח להציל!! עוד הפגנה ועוד הפגנה, עוד אבן ועוד פח זבל, עוד גביע לבן ועוד מאמר לעגני בעיתון! זה מה שיכניס את החלשים בפריפריה תחת כנפי השכינה!! ככה נבנה את עולם התורה.
עד טיפת הדם האחרונה........
אין עוד מלבדו!

חוצניק

נושא שלא נקרא על ידי חוצניק » 22 יוני 2017, 19:09

כשאין מה לענות הדרך היחידה להתחמק מהאמת הוא ליצנות

הרב דרוק

נושא שלא נקרא על ידי הרב דרוק » 22 יוני 2017, 19:26

נציג עולם השקר מנופף עם ה'אמת'....

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 22 יוני 2017, 19:48

זה מזכיר קצת את הכתיבה המשעשעת של פ' חובב.

הוא עוד פעיל?
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 יוני 2017, 00:20

חוצניק כתב:כשאין מה לענות הדרך היחידה להתחמק מהאמת הוא ליצנות
איך אתה מצטט בדיוק את מה שאמרתי לפני כשבועיים!!!
הפעם לא אטריח את רבי יאיר להביא לינק. הנה הוא לפניכם: http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... t=#p365802
משולש כתב:כשאין תשובות פונים לליצנות. הדא הוא דכתיב "ויקח קורח וגו' - בדברי ליצנות. כל הלילה ההוא..."

שלח תגובה