ביקור טראמפ בישראל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 אפריל 2017, 13:25

ברוכים הבאים הנשיא ירום הודו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 אפריל 2017, 13:25

'ישראל היום': חוץ מאיוונקה וקושנר, גם רעייתו של טראמפ מלניה תצטרף לביקור הקצר בארץ. ייתכן ויבקרו בביקור ב'יד ושם'. בלשכת רה"מ מקווים כי בביקור יתחייב טראמפ להעביר את השגרירות לירושלים.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 אפריל 2017, 13:26

'ידיעות': טראמפ יכריז במהלך הביקור על הכרה רשמית בירושלים כבירת ישראל - אך לא יכריז כלל על העברת השגרירות לירושלים.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 27 אפריל 2017, 13:47

"השגרירות האמריקאית תעבור לירושלים בחודש מאי"

נציג המפלגה הרפובליקנית בישראל, מארק צל, אומר הבוקר ב"קול חי": "השגרירות האמריקאית תעבור לירושלים בחודש מאי" הוא מציין כי היתה פניה מישראל "לעכב את ההעברת השגרירות" אך הדבר יעשה בכל זאת • כמו כן, צוותי המשלחת האמריקאית ינחתו היום בירושלים כדי לתאם את ביקורו של הנשיא
נציג המפלגה הרפובליקנית בישראל, מארק צל, אמר ליוסי אליטוב ואריה ארליך בתכניתם "חמישי בשניים" כי על אף שהייתה פנייה ישראלית לעכב לפי שעה את העברת השגרירות לירושלים – היא תעבור לירושלים בחודש מאי.

הוא שוחח בעקבות הידיעה כי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יגיע לביקור בישראל בקרוב ככל הנראה בין היתר עם בתו וחתנו יעל וג'ארד קושנר. גורמים ישראליים מנהלים פגישות תיאום עם צוותים של הבית הלבן לתאם את הגעת הנשיא כבר בחודש הקרוב ומשכך תנחת היום בירושלים משלחת אמריקנית ראשונה שתחל בעבודות תיאום הביקור החשוב.

טראמפ הביע בעבר רצון לבקר בישראל. טראמפ ידוע כמי שאינו מסכים ואף דורש מהרשות הפלסטינית להפסיק את מערך ההסתה עליו הם מחנכים את הנוער הפלסטיני.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 27 אפריל 2017, 19:38

הערכה: טראמפ יגיע לביקור נשיאותי בישראל בכ"ו אייר
האם נשיא ארצות הברית יגיע לישראל יומיים בלבד לפני החגיגות לציון 50 שנה לשחרור ירושלים והכותל המערבי? התיאומים לקראת הביקור ההיסטורי נמשכים, אך בינתיים מסתמן כי טראמפ ישהה בישראל יממה אחת בלבד
מסתמן כי נשיא ארצות הברית ינחות בישראל בתאריך כ"ו אייר, 22 במאי למניינם, לביקור הראשון שיערוך דונלד טראמפ במדינה היהודית בתפקידו כמנהיג המעצמה החזקה בעולם.

יצוין כי מדובר בתאריך רגיש מעט מבחינה מדינית, שכן הוא חל יומיים בלבד לפני שבישראל יציינו את "יום ירושלים", במלאות יובל לאיחוד העיר, ושחרור ירושלים והכותל המערבי מהכיבוש הירדני.

אתמול נחשף לראשונה כי נערכים מגעים מתקדמים מול הבית הלבן לתיאום הביקור הנשיאותי, וכבר היום נחתה בישראל משלחת אמריקנית לתיאום הפרטים הטכניים ובדיקת התיאומים לאפשרות של הביקור.

אמש דווח במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי הביקור יהיה ככל הנראה ביקור בזק, של לילה אחד בלבד, ולכן כעת לא ברור מה הוא יעשה כאן ומה לא, וכן האם הוא יגיע גם לרשות הפלסטינית או לא.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 27 אפריל 2017, 19:38

ישראל וארה"ב מנהלות מגעים לתיאום ביקור של הנשיא האמריקני במהלך חודש מאי, כאשר כבר מחר, תתקיים פגישה בנושא עם צוות אמריקני שינחת בארץ. טראמפ יגיע לישראל במסגרת סבב באירופה, בניגוד לקודמו בתפקיד שבחר לדלג עלינו
ישראל וארה"ב מנהלות בימים אלה מגעים מתקדמים לביקור של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בישראל, בסוף החודש הבא. טרם סוכם באופן סופי על הביקור, אך בימים האחרונים נערכו בירורים טכניים עם גורמים בישראל על מנת להוציא לפועל את הביקור – כך מדווח בחדשות 2.

הניסיונות לתיאום הביקור נערכים על רקע הגעתה של וושינגטון של משלחת פלסטינית בכירה, שפועלת לתיאום הפגישה בין טראמפ ליו"ר הרשות אבו מאזן בשבוע הבא בבירה האמריקנית. ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם טראמפ בוושינגטון לפני כחודשיים, ובחודשים האחרונים נועד שליחו המיוחד של טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, עם בכירים ישראלים ופלסטינים באזור.

הגורמים המדיניים בוחנים את האפשרות לערוך את הביקור ב-21 במאי, בסמוך לביקורו של טראמפ באירופה, או באחד הימים בסוף החודש הבא. בסוף השבוע האחרון פורסם בעיתון מקור ראשון כי גורמים בישראל מקיימים מגעים עם מקביליהם האמריקניים בניסיון לתאם ביקור של טראמפ בישראל, והיום מתברר כי הצדדים מסמנים את השבוע האחרון של חודש מאי כאופציונלי.

בבית הלבן יש רצון רב לביקור של טראמפ בזמן הקרוב, בתחילת כהונתו כנשיא האמריקני. בפגישתם בבית הלבן נתניהו הזמין את טראמפ לישראל והעלה את החשיבות שיקיים את הביקור הזה בתחילת הקדנציה, שלא כמו אובמה שפסח על ישראל בביקורו הראשון באזור – דבר שגרר ביקורת רבה נגדו בשעתו.

הפגישה בין שני המנהיגים צפויה להתקיים לאחר פגישתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם הנשיא טראמפ ב-3 במאי בוושינגטון. "השניים ינצלו את הביקור כדי לחזק את מחויבות ארצות הברית וההנהגה הפלסטינית להשגת הסכם בין ישראל לפלסטינים, שיסיים את הסכסוך", אמר דובר הבית הלבן שון ספייסר, לקראת הפגישה הראשונה טראמפ עם יו"ר הרשות.

בריאיון שהעניק בשבוע שעבר לעיתון יפני, הבהיר אבו מאזן כי הוא מוכן להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו בוושינגטון, בחסותו של הנשיא טראמפ, בכל עת. לדבריו, הוא אינו חושב שקיימת חלופה לפתרון שתי המדינות בגבולות 1967, שהסדר מדיני עם ישראל יתבסס על פשרה פלסטינית כואבת ושהפסקת הבנייה בהתנחלויות היא תנאי מקדים.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 אפריל 2017, 01:17

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, יגיע לביקור מיוחד בישראל בכ"ז באייר, לקראת יום ירושלים, בליווי משלחת גדולה של בכירי הממשל החדש בארה"ב. סנטור רפובליקני: הנשיא יכריז על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים. ביקור חגיגי.
ביקור חברים: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יבקר בישראל בחודש הבא, כך נמסר בהודעה רישמית של הבית הלבן. הנשיא ינחת בישראל בכ"ז אייר, ויקיים שורה של פגישות ואירועים שיסמנו את העידן החדש ביחסי ארה"ב - ישראל.

הביקור בישראל יום לפני 'יום ירושלים' הביא לשורה של ספקולציות לגבי הכרזה אפשרית של הנשיא על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים. מדובר בצעד בעל משמעות מדינית רחבה, מול העולם הערבי כולו. מצד שני הנשיא הבטיח לאורך כל מערכת הבחירות שכך ייעשה, והוא מצטייר מאז כניסתו לתפקיד כנשיא המבטיח ומקיים, בניגוד לנשיאים הקודמים בארה"ב, שגם הם הבטיחו להעביר את השגרירות אך לא קיימו את ההבטחה.

משלחת של עשרים וחמישה פקידים אמריקנים הגיעו היום (ה') לישראל להתחיל בהכנות לביקור החשוב, שיחזק את יחסי הידידות הקרובים בין ממשל טראמפ לישראל ולממשלת נתניהו. המשלחת ביקרה בשלב זה במעון ראש הממשלה, בבית הנשיא ובמשרד החוץ. מחר היא מתכננת להגיע גם לכותל המערבי בעיר העתיקה בירושלים, להיערך לביקור אפשרי של הנשיא במקום.

נשיא ארה"ב יגיע הנה עם משלחת גדולה מאוד של בכירי ממשל, וכן עם אנשי משפחתו, כולל חתנו ויועצו לענייני המזרח התיכון, ג'ארד קושנר. כן ישתתפו בביקור מזכיר המדינה רקס טילרסון ומזכיר ההגנה ג'יימס מאטיס, שרק אמש סיים ביקור משלו כאן בישראל.

בניגוד להדלפות בתקשורת הישראלית, מפי גורמים אנונימיים המכחישים כל כוונה של טראמפ להעביר את השגרירות לירושלים, דווקא כלי תקשורת בארה"ב מדווחים כי כי חבר הקונגרס הרפובליקני רון דה סנטיס אמר היום באירוע פרו ישראלי בוושינגטון כי הנשיא טראמפ יודיע בביקורו בישראל על העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים.

לדבריו, "ביקורו של הנשיא בישראל איננו מקרי, ובכוונתו להכריז את העברת השגרירות במהלך הביקור". דה סנטיס עומד בראש תת הוועדה לביטחון לאומי המפקחת על השגריריות האמריקאיות בעולם, והוא אף ביקר בישראל במהלך החורף ובדק מספר אתרים אפשריים בירושלים להעברת השגרירות.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 אפריל 2017, 01:19

דרמה!!!!!!!!!!!!!!!
ע"פ שמועה שמסתובבת היום הנשיא טראמפ צפוי לבוא לביקור נדיר והיסטורי במעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א

רצון חזק
הודעות: 78
הצטרף: 07 מרץ 2016, 19:21

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי רצון חזק » 28 אפריל 2017, 12:03

שליחו של טראמפ הלך להגר"ג אדלשטיין
והנשיא בעצמו להרב קנייבסקי

מהו החשבון? להכתיר גדו"י ע"י גויי הארצות ?

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 29 אפריל 2017, 20:17

לקראת ביקור טראמפ: מגעים למו''מ עם הפלסטינים, ללא ''הסכם שלום''

לקראת ביקור טראמפ: מגעים למו"מ עם הפלסטינים, ללא "הסכם שלום"


אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, יגיע הנשיא האמריקני בעוד פחות מחודש לירושלים. הצדדים מנסים לגבש נוסחה מיוחדת, שתעמוד תחת הכותרת "הסדר מדיני". בניגוד לטראמפ, בכירים בסביבתו מסופקים ביחס ליכולת אבו מאזן ומנכונותו לצעדים מרחיקי לכת

בישראל נשלמות ההכנות לקראת ביקורו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בישראל. באם לא יהיה שינוי, טראמפ צפוי לנחות ב-22.5, לביקור בן 24 שעות בלבד.
לחדשות 10 נודע כי במגעים בין ירושלים לוושינגטון, מנסים הצדדים לגבש נוסחה פחות מחייבת לתחילתו של משא ומתן עם הפלסטינים. על פי הנוסחה, המשא ומתן לא יהיה על "הסכם שלום", אלא על "תהליך מדיני".

טראמפ מצדו רוצה הסכם בכל מחיר, אך בקרבתו הדעות חלוקות - בעיקר סביב היכולת והנכונות של אבו מאזן. נתניהו מצדו מודאג גם הוא מהלא נודע בהקשר הזה, למרות היחסים הטובים בינו לבין הנשיא האמריקני.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 02 מאי 2017, 08:45

כמעט סופי: טראמפ יבקר בישראל בצמוד ליום ירושלים

נתניהו בשיחות סגורות: "לא מוכן לשלם על העברת השגרירות". נשיא ארה"ב יגיע לירושלים ב-22 במאי כחלק ממסעו המדיני הראשון. עוד לא ברור אם יבקר בראמללה

כמעט סופי: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יגיע בעוד שלושה שבועות לביקור ראשון בישראל. מקורות מדיניים אומרים כי אף שטרם יצאה הודעה רשמית של הבית הלבן בעניין, אפשר לומר שהביקור ודאי.כפי שפורסם לראשונה במקור ראשון וב-360, הביקור יתקיים בסמוך לחגיגות 50 השנה לשחרור ירושלים. טראמפ ינחת בארץ ב-22 במאי וימריא ליעד הבא למחרת, ואילו יום ירושלים יצוין בכ״ח באייר, 24 במאי.

הביקור בארץ יהיה חלק ממסעו הראשון של טראמפ מחוץ לארצות הברית מאז נבחר לנשיא. מלבד ישראל יבקר נשיא ארה"ב גם בסעודיה ובבלגיה, שם ישתתף במפגש של מדינות נאט״ו. בשלב זה עוד לא ברור אם הנשיא האמריקאי יבקר גם ברמאללה, ונראה כי החלטה סופית בעניין תתקבל לאחר פגישתו עם יו״ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מחר בוושינגטון.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר בשיחות סגורות כי ״אינו מוכן לשלם על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים״. על פי החוק שחוקק הקונגרס האמריקני לפני 22 שנים, ארצות הברית מכירה בירושלים המאוחדת כבירת ישראל ועל כן הממשל מחויב להעביר את השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים.

ואולם מאז נחקק החוק היו הנשיאים קלינטון, בוש ואובמה חותמים מדי חצי שנה על דחיית יישומו. כעת יידרש טראמפ להחליט אם לדבוק במדיניות קודמיו ולחתום על דחיית החוק – בניגוד להבטחותיו במסע הבחירות.

על פי גורם מדיני ששוחח עם נתניהו, ראש הממשלה מעוניין מאוד שטראמפ לא ידחה את החוק ויעביר את השגרירות לבירה. עם זאת, נתניהו סבור שמדובר בהבטחה בלתי תלויה שהנשיא טראמפ נתן משיקוליו הוא, ועל כן ישראל אינה צריכה לשלם מחיר על יישומה. נתניהו אמר זאת אף שברור שכניסת החוק האמריקני לתוקף תיחשב כהישג גדול לו ולישראל.

עוד הדגיש הגורם המדיני כי הכרה אמריקנית באחדות ירושלים, כפי שקובע הסעיף הראשון בחוק, חשובה אף יותר מהעברת השגרירות.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 04 מאי 2017, 19:05

הבית הלבן מאשר: טראמפ יבקר בארץ בעוד 3 שבועות
שבוע לאחר הפרסומים הראשונים בענין, מאשרים כעת גורמים בבית הלבן באופן רשמי: נשיא ארה"ב יערוך ביקור בזק בישראל ב-22 במאי • מוקדם יותר אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אני וטראמפ להוטים להשיג הסכם שלום עם הפלסטינים"

עכשיו זה רשמי: נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יערוך בעוד פחות משלושה שבועות ביקור בזק בישראל. גורמים בבית הלבן שאישרו את דבר הביקור מסרו כי הוא יערך במסגרת מסע בינלאומי גדול של הנשיא.

המסע צפוי לכלול ביקורים בערב הסעודית, הוותיקן, בריסל ועוד.
מוקדם יותר היום אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אני מצפה לדון עם הנשיא טראמפ על הדרכים הטובות ביותר לקדם שלום. זה נושא שאני והנשיא להוטים לקדם. שמעתי את הנשיא עבאס אמר אתמול שהפלסטינים מחנכים את ילדיהם שלום, אך זה, למרבה הצער, אינו נכון.
הם קוראים לבתי הספר שלהם על שם רוצחי המונים של ישראלים ומעבירים תשלומים לטרוריסטים.

אבל אני מקווה שנוכל להביא לשינוי ולקדם שלום אמת. ישראל תמיד מוכנה לכך; אני תמיד מוכן לכך, לשלום אמת"
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 04 מאי 2017, 19:06

נתניהו: "הנשיא טראמפ ואני להוטים לקדם את השלום"
ראש הממשלה נפגש היום עם ראש ממשלת רומניה והתייחס לפגישת טראמפ ואבו מאזן: שמעתי את הנשיא עבאס אמר אתמול שהפלסטינים מחנכים את ילדיהם לשלום. זה לא נכון. הם קוראים לבתי הספר שלהם על שם מחבלים ומעבירים תשלומים לטרוריסטים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם ראש ממשלת רומניה סורין גרינדיאנו. בפגישה השתתפו גם שר הכלכלה אלי כהן ושרי הביטחון, הכלכלה והתפוצות של ממשלת רומניה.

בפגישה דנו רה"מ נתניהו ור"מ רומניה בהגברת שיתוף הפעולה בין המדינות בתחומי הסייבר, חקלאות, מסחר, כלכלה ועוד.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר: "זהו המשכה של ידידות מצויינת בין ישראל לרומניה. בישראל חיים 400,000 אזרחים ממוצא רומני. הם ידידים טובים, ביניהם הרופא שלי ורבים אחרים. אנו חשים זיקה מיוחדת וקרבה עם רומניה. היינו שם פעמים רבות.
אני מקבל את פניך בביקור זה, ואני מצפה להתייעצויות הבין-ממשלתיות שלנו שמחזקות את היחסים בינינו.

ראש הממשלה, אתה נקטת עמדה נחרצת נגד אנטישמיות, נגד חילול בתי קברות יהודיים, ואני מודה לך על כך ומביע בפניך את הערכתנו.

אנו נחתום על הצהרה משותפת בנושא תעריפי נדידה, כיצד להוזיל עלויות בתחום הסלולר ולסייע לאנשי עסקים בשתי המדינות. אני חושב שעומדות בפנינו הזדמנויות נהדרות. אנו מדינות קטנות, אך פנינו לעתיד, העתיד תלוי במובנים רבים בפיתוח טכנולוגיות וניצולן. אנו מצפים לדון אתך בתחומים רבים, התחלנו את הדיון הזה. כולם חיכו פה מכיוון שיש לנו כל כך הרבה נושאים לדון בהם ונמשיך לעשות זאת.
שרי הכלכלה שלנו יחתמו על הסכם לשיתוף פעולה, ואנו נדון בתחומים אחרים בנוסף לטכנולוגיה: בריאות, ביטחון. אני מאמין שההזדמנויות הן אין-סופית.

ברוח הידידות האמיצה בינינו, אני מברך אותך בבואך לירושלים ומזכיר לך שניפגש בשנה הבאה בבוקרשט או בירושלים. אני לא מנהל מעקב, מבחינתי שתי האפשרויות טובות. אני שמח מאוד לקבל את פניך כאן".

על המו"מ מול פלסטינים אמר נתניהו: "אני מצפה לדון עם הנשיא טראמפ על הדרכים הטובות ביותר לקדם שלום. זה נושא שאני והנשיא להוטים לקדם. שמעתי את הנשיא עבאס אמר אתמול שהפלסטינים מחנכים את ילדיהם שלום, אך זה, למרבה הצער, אינו נכון.
הם קוראים לבתי הספר שלהם על שם רוצחי המונים של ישראלים ומעבירים תשלומים לטרוריסטים.

אבל אני מקווה שנוכל להביא לשינוי ולקדם שלום אמת. ישראל תמיד מוכנה לכך; אני תמיד מוכן לכך, לשלום אמת"
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 04 מאי 2017, 19:06

בין צפון קוריאה למיליארדר היהודי: כאב הראש של בנימין נתניהו
ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל כבר ממש מעבר לפינה, ובסביבת נתניהו חוששים מפני "הדיל האולטימטיבי" שינחית עליו טראמפ • מה מעורבתו של רון לאודר בהתרחשות? והאם מצפון תפתח דווקא הטובה עבור רה"מ? סקירה

ביקורו של נשיא ארצות הברית בישראל ממש מעבר לפינה (ה-22 במאי. טרם נמסרה הודעה רשמית) ובלשכת ראש הממשלה, אולי בניגוד למצופה, קיים חשש של ממש מפני הצפוי במהלך הביקור.

עיקר החשש הוא מפני "הדיל האולטימטיבי" בין ישראל לפלסטינים, דיל עליו מדבר טראמפ רבות לאחרונה. מדובר בהליך שלום מזורז ומיידי בין הצדדים, שונה בדינמיקה שלו מכל מה שהכרנו (זו הסיבה שטראמפ מתעקש לכנות את התהליכים באזור "עסקה"). בניגוד לממשל אובמה, במקרה הנוכחי יהיה לנתניהו קשה הרבה יותר למרוח זמן. טראמפ כמו טראמפ, בא לדבר תכלס. בלי יותר מידי שיחות ובלי יותר מידי מפגשים מקדימים.

אם מול אובמה הצליח נתניהו לנצל את הנאיביות שלו ושל אנשיו מחד, ומאידך לצבור נקודות בדעת הקהל על עמידתו מול "הממשל העוין", הפעם המצב שונה בתכלית.

מי מניע את טראמפ ואנשיו למען המהלך המודבר? "אחד ה"דמונים" שסימנה לשכת ראש הממשלה בהקשר הזה הוא ידיד קרוב לשעבר והפטרון הראשון של נתניהו עוד משנות השמונים, המיליארדר האמריקאי-יהודי רונלד לאודר", כותב העיתונאי בן כספית בטור שהוא מפרסם הבוקר באתר 'אל מוניטור'. הוא מזכיר כי "ללאודר יש אכן מערכת יחסים היסטורית וקרובה במיוחד עם הנשיא טראמפ. היא מבוססת על קשרי משפחה, לימודים ועסקים ועל עשרות שנים של שיתופי פעולה וקשרים אישיים".

לדבריו, "בעוד המיליארדר שלדון אדלסון, המקורב מאוד לנתניהו, מתחיל להדגים סימני אכזבה ראשונים מטראמפ, הפך לאודר לאחד הלוחשים על אזנו של הנשיא. הלחישות של לאודר, על פי לשכת ראש הממשלה, אינן לחישות סרק. "אם יש שני אנשים שמאמינים באפשרות להגיע להסדר מדיני במזרח התיכון", אמר לאחרונה לאל-מוניטור אחד הקרובים ביותר לנתניהו, "שני האנשים הללו הם דונלד טראמפ ורונלד לאודר"".
תניהו, חשוב להדגיש, היה מצוי בעבר במערכת יחסים חברית עם לאודר, אולם בשנים האחרונות שורר ביניהם נתק מוחלט. נתק שהחל בעקבות סירובו של לאודר, אז מבעלי ערוץ 10, לגנוז תחקיר שאינו מחמיא, בלשון המעטה, לנתניהו.

"בשנים האחרונות מכהן לאודר, אחד הפילנטרופים הבולטים בעולם היהודי, כיו"ר הקונגרס היהודי העולמי. חלומו הגדול הוא לסייע בהבאת שלום בין ישראל לשכנותיה", כותב בן כספית, ומוסיף: "בשנות ה-90' שוגר לאודר על ידי ראש הממשלה נתניהו, בקדנציה הראשונה שלו, למסע דילוגים בין דמשק לירושלים במטרה להגיע להסדר בין ישראל לסוריה. השליחות נכשלה, אבל החלום לא נגוז. לאודר, הנהנה ממסכת של קשרים ענפים עם רוב מנהיגי העולם הערבי-סוני, מבלה את השנים האחרונות במפגשים אינטנסיביים עם רבים ממנהיגי ערב וטורח על נוסחאות שיאפשרו את חידוש השיחות והגעה לתכנית שלום כולל בין העולם הערבי לישראל. ליבת התכנית נשענת על יוזמת השלום הערבית, בתיקונים מסוימים. לאודר מאמין בתכנית שלו, עליה עבד עם כמה עוזרים, ביניהם גם ישראלים. מאז נבחר טראמפ לנשיאות, פעל לאודר לגיוסו של הנשיא לטובת התכנית. הוא לא היה צריך לעבוד קשה מדי. הנשיא טראמפ נחוש, עדיין, לדחוף ולהגיע ל"הסדר האולטימטיבי"".

לדבריו, "לנתניהו יש נציג בסביבתו הקרובה של לאודר: אותו סטיבן שנאייר, שהיה אחראי על הקשר ביניהם, ממשיך להיות קרוב מאוד ללאודר וממשיך לתחזק את קשריו בירושלים. האם הוא זה שמדווח לנתניהו על פעילותו של לאודר, או להיפך? בשלב הזה, אין לדעת".

נתניהו מנסה להקדים תרופה למכה: נתניהו מתפלל שהסיפור הצפון קוריאני יסיט את תשומת לבו ואת האנרגיה של הנשיא ממנו והלאה, כך בן כספית, שמוסיף: "הוא משקיע לא מעט מאמץ בניסיון לשכנע את אנשי הנשיא בכך שאין סיכוי להגיע להסדר. הוא מפעיל את שגרירו רון דרמר, המקורב מאוד לחתנו של הנשיא, ג'ארד קושנר, ולשגריר המיועד בתל אביב, דייוויד פרידמן. כרגע, נרשמת עדיפות לגישת ה"הסדר האולטימטיבי", אם כי נתניהו לא הרים ידיים. הוא הצליח לתמרן את קלינטון בקדנציה הראשונה ואת אובמה בקדנציות השנייה-שלישית ורביעית. הוא מאמין שיצליח לתמרן, איכשהו, גם את טראמפ."

"טראמפ צפוי לשאול את נתניהו במפגש שיהיה ביניהם בירושלים, "מה התכנית שלך". נתניהו כבר נשאל את השאלה הזו על ידי קודמיו של טראמפ (קלינטון ואובמה), אבל ידע להתחמק. בשלב מסוים, הבינו הנשיאים שנתניהו "מרח" אותם, אבל עד שהבינו, כבר לא היה טעם להגיב. עם טראמפ, המשחק שונה לגמרי. הנשיא החדש הוא עוף מוזר, אדם לא צפוי שמתעב אנשים שמנסים לתמרן אותו. הוא בנוי על יחסים אישיים, מצב רוח ותחושות בטן. נתניהו מקווה לנצל את היחסים האישיים שיש בינו לבין הנשיא, למצות את יתרון האנגלית המשובחת שבפיו ולמנף למקסימום את נכסיו בסביבתו של הנשיא, כדי לדחוף את טראמפ מהמזרח התיכון מזרחה, לעבר הקוריאות", הוא מסכם.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 05 מאי 2017, 09:50

טראמפ יבקר ביד ושם ובכותל ועשוי לנאום במצדה

אחרי שאתמול אושר רשמית שהנשיא דונלד טראמפ יגיע לישראל ב-22 במאי יום קודם ליום ירושלים מתחילים להתברר כבר פרטי הביקור המיוחד וההכנות כבר בשיאן.
טראמפ יגיע לישראל דרך סעודיה, שם יתחיל את המסע המדיני הבינלאומי הראשון שלו כנשיא. במהלך הביקור בארץ ייפגש טראמפ עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין. הוא צפוי לבקר ביד ושם, ובין האפשרויות שנבחנות כרגע הן שהוא ינאם במצדה, יבקר בכותל ובהר הרצל.

מישראל ימשיך טראמפ לפגישה עם האפיפיור, ובכך ישלים מסע אצל שלוש מדינות המזוהות עם שלוש הדתות - יהדות, איסלאם ונצרות.

בניגוד לקודמו בתפקיד ברק אובמה, שהחל את מסעו הראשון במזרח התיכון במצרים שם נשא את נאום קהיר שנועד לקרוץ לעולם הערבי, טראמפ יטוס תחילה לסעודיה שם הוא יפנה לעולם הערבי ויש בכך אמירה בנוגע לתפקידה של סעודיה מול הממשל שלו. בניגוד לאובמה, שלא המשיך ממצרים לישראל ויחסיו עם ממשל נתניהו היו רעועים, ירושלים תהיה התחנה השנייה של טראמפ כשהוא מדלג בינתיים על קהיר.

טראמפ יגיע לארוחת ערב חגיגית במעון ראש הממשלה בירושלים, ולמחרת צפוי להמשיך לרשות הפלסטינית, לפגישה עם אבו מאזן בבית לחם. האמריקנים טרם החליטו היכן טראמפ ילון ויצטרכו לבחור בין הסוויטה הנשיאותית במלון המלך דוד והסוויטה הנשיאותית של מלון וולדורף אסטוריה.

נשיא ארצות הברית יגיע לארץ מלווה בפמליה ענקית של אלף איש, שתשתלט על רוב בתי המלון במערב ירושלים. רעייתו מלניה צפויה להתלוות אליו וכן בתו איוונקה, חתנו ג'ארד קושנר, מזכיר ההגנה ג'יימס מאטיס ומזכיר המדינה רקס טילרסון.

על פי הדיווחים שלא אומתו, טראמפ עשוי להכריז בביקורו שארה"ב מכירה בירושלים כבירת ישראל, אך לא יודיע על העברת השגרירות האמריקנית – וזאת לצד תמיכה בהקמת מדינה פלסטינית עצמאית. בכירים ישראלים אומרים כי טראמפ חושב שיש לו הזדמנות נדירה לפעול במישור הישראלי-פלסטיני, ורוצה לפעול כמה שיותר מהר כדי "לא לאבד מומנטום".

עם הודעתו כי תחנתו הראשונה במסע הבכורה שלו מחוץ לארצות הברית תהיה סעודיה, אמר טראמפ הוא מתכנן לערוך מפגש של מנהיגים מרחבי העולם המוסלמי בבירה ריאד. הוא הוסיף כי בכוונתו לנצל את המפגש כדי להקים "בסיס חדש של שיתוף פעולה ותמיכה עם בעלי בריתנו המוסלמים כדי להילחם בקיצוניות, בטרור ובאלימות וכדי לאמץ עתיד צודק ומלא תקווה עבור הצעירים המוסלמים בארצותיהם".

"המשימה שלנו היא לא להכתיב לאחרים איך לחיות", אמר טראמפ, "אלא לבנות קואליציה של חברים ושותפים החולקים את אותה מטרה של לחימה בטרור והבאת ביטחון, הזדמנות ויציבות למזרח התיכון".

בניגוד לקודמו, טראמפ לא מיהר לצאת מגבולות ארצות הברית. ב"ניו יורק טיימס" נכתב כי לשם השוואה, באותה נקודת זמן אובמה כבר יצא בכהונתו הראשונה לשלושה מסעות מעבר לים בתשע מדינות.

גם הבחירה של טראמפ בישראל ובסעודיה מהווה שינוי מהמסורת הנשיאותית של ביקור בקנדה או במכסיקו תחילה. ייתכן שהסיבה לכך היא היחסים המתוחים בין ארצות הברית לשתי המדינות על רקע השיח המחודש בהסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה שייפגע בהן כלכלית.

ביקורו של טראמפ עלול להקשות משמעותית על ארגון אירועי יום ירושלים בבירה, אירועים שהשנה יהיו גדולים יותר לציון 50 שנה לשחרורה של ירושלים מהשלטון הירדני. הכבישים שיחסמו עבור הפמליה הענקית של הנשיא וסידורי האבטחה יקשו על העברת הציוד לאירועים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16778
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים
יצירת קשר:

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 05 מאי 2017, 11:09

מה עם הביקור אצל הגר"ח קנייבסקי? סתם שמועה או שיש בזה ממש?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 796
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 05 מאי 2017, 15:34

יאיר כתב:מה עם הביקור אצל הגר"ח קנייבסקי? סתם שמועה או שיש בזה ממש?
כנראה בסופו של דבר ישלח את שליחו האישי ויועצו הבכיר ראש עיריית ב"ב שליט"א

בשבילכם תמיד ירחמיאל
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 05 מאי 2017, 17:13

''מגן כחול'': המשטרה נערכת למבצע הענק לאבטחת ביקור טראמפ

"מגן כחול": המשטרה נערכת למבצע הענק לאבטחת ביקור טראמפ
כ-10,000 שוטרים ישתתפו במבצע האבטחה בעת ביקורו של הנשיא האמריקני החודש. טראמפ צפוי להגיע לירושלים מנתב"ג במסוק, אולם במקרה של אילוצים פתאומיים, 2,000 לוחמי מג"ב יחסמו את כביש 1 למשך כמה שעות


משטרת ישראל החלה בהיערכות לביקורו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בישראל, ב-22 במאי, תחת שם הקוד "מגן כחול". מבצע האבטחה המורכב והרגיש יכלול כ-10,000 שוטרים, שיפעלו בפיקודו של מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך. בימים האחרונים החלו באגף המבצעים של המשטרה לבנות את תכנית המבצע, שאליו שותפים כוחות ממחוז ירושלים, ממחוז מרכז וממחוז ש"י.

בעת נחיתתו של המטוס הנשיאותי, המרחב האווירי של ישראל ייסגר לזמן קצר, ולא צפויה השפעה של ממש על ההמראות והנחיתות בנמל התעופה בן גוריון. לאחר הנחיתה, חלק משדה התעופה ייסגר, באזור חניית "ג'ולייט", השמורה לטקסים רשמיים.

האמריקנים מעדיפים שתנועת הנשיא טראמפ ופמלייתו מנתב"ג לירושלים תיעשה במסוקי חיל האוויר האמריקני, כפי שהיה בביקורים קודמים של נשיאי ארצות הברית בישראל, אולם במשטרה נערכים גם לאפשרות שהתכנית תיאלץ להשתנות, ויהיה צורך להשתמש בכביש 1. כך, למשל, בעת ביקורו של ברק אובמה בארץ, סופת רוח ואבק פתאומית מנעה מהמסוקים להמריא.

במקרה כזה, הכביש ייחסם לחלוטין למשך כמה שעות, וכ-2,000 לוחמים של משמר הגבול יתפרסו לכל אורכו. עוד לפני יציאת השיירה מנתב"ג, הכביש יהפוך לסטרילי ולא תתאפשר תנועת כלי רכב עליו, עד להגעת השיירה לירושלים.

בבירה, האבטחה תהיה תחת פיקודו של מפקד המחוז, ניצב יורם הלוי, ושם ירוכז מרבית הכוח המשטרתי. במעגל הקרוב ביותר לטראמפ יהיו אנשי השירות החשאי האמריקני, שיהיו מלווים באנשי היחידה לאבטחת אישים בשב"כ. במעגל אבטחה נוסף יוצבו כוחות המשטרה.

כמו כן, במשטרה לא שוללים את האפשרות שלקראת הביקור יימסרו צווי הגבלת תנועה לפעילי ימין קיצוני או לפעילים אחרים, אם יימצא מידע מודיעיני לפיו הם מתכננים לחבל בביקור. גורמים במשטרה הבהירו כי כל יכולות המשטרה יושקעו באבטחת הביקור, כולל הפעלת מערכי המודיעין והיחידות המיוחדות.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 06 מאי 2017, 23:13

'ידיעות': מעל אלף איש! צפויים להגיע עם טראמפ לישראל. הם ישתלטו על כמה בתי מלון בירושלים - טראמפ עצמו לא החליט האם ילון בסוויטה הנשיאותית של 'המלך דוד' או של 'וולדורף אסטוריה'.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 07 מאי 2017, 00:37

אחד כתב:'ידיעות': מעל אלף איש! צפויים להגיע עם טראמפ לישראל. הם ישתלטו על כמה בתי מלון בירושלים - טראמפ עצמו לא החליט האם ילון בסוויטה הנשיאותית של 'המלך דוד' או של 'וולדורף אסטוריה'.
הפרטים האלה מוזכרים בכתבה שהבאתי לפני ההודעה שלך
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16778
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים
יצירת קשר:

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 07 מאי 2017, 00:40

חבצלת השרון כתב:
אחד כתב:'ידיעות': מעל אלף איש! צפויים להגיע עם טראמפ לישראל. הם ישתלטו על כמה בתי מלון בירושלים - טראמפ עצמו לא החליט האם ילון בסוויטה הנשיאותית של 'המלך דוד' או של 'וולדורף אסטוריה'.
הפרטים האלה מוזכרים בכתבה שהבאתי לפני ההודעה שלך
https://chl.co.il/viewtopic. ... 74#p356574
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 07 מאי 2017, 02:29

מרן ראש הישיבה כתב:
יאיר כתב:מה עם הביקור אצל הגר"ח קנייבסקי? סתם שמועה או שיש בזה ממש?
כנראה בסופו של דבר ישלח את שליחו האישי ויועצו הבכיר ראש עיריית ב"ב שליט"א

בשבילכם תמיד ירחמיאל
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחההההה
גמרת אותי!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 07 מאי 2017, 11:16

פך שמן כתב:
מרן ראש הישיבה כתב:
יאיר כתב:מה עם הביקור אצל הגר"ח קנייבסקי? סתם שמועה או שיש בזה ממש?
כנראה בסופו של דבר ישלח את שליחו האישי ויועצו הבכיר ראש עיריית ב"ב שליט"א

בשבילכם תמיד ירחמיאל
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחההההה
גמרת אותי!
לא נשאר שמן?
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 07 מאי 2017, 11:26

כל 233 הסוויטות והחדרים ייסגרו: טראמפ יתארח במלון ''המלך דוד''

מלון "המלך דוד" בירושלים יארח את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ ואת רעייתו מלניה במהלך ביקורם הרשמי הראשון בישראל. המלון, על כל 233 הסוויטות והחדרים שלו, ייסגר לטובת הביקור של הזוג הנשיאותי של ארה"ב החל מ-21 במאי בערב ויהפוך ליעד מבוצר עד לסיום ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל.

המלון יארח את הפמליה הקרובה של הנשיא, ביניהם: איוונקה טראמפ בתו של הנשיא ובעלה היהודי ג'ארד קושנר, מזכיר ההגנה של ארה"ב ג'יימס מאטיס ומזכיר המדינה של ארה"ב רקס טילרסון.

בנוסף, רשת מלונות דן תציב לרשות הפמלייה האמריקאית שתלווה את נשיא ארה"ב את כל חדרי מלון דן פנורמה ירושלים ודן בוטיק הסמוכים למלון "המלך דוד".

בין האורחים רמי הדרג שביקרו בעבר במלון: נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה (בביקורו כנשיא וכסנטור), הנשיאים לשעבר גורג' וו.בוש, ג'ורג' בוש האב, ביל קלינטון, רעייתו מזכירת המדינה הילארי קלינטון, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, חוסיין מלך ירדן לשעבר, הנסיך צ'ארלס יורש העצר הבריטי, נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, יורש העצר הספרי הנסיך פליפה, הזמרת ברברה סטרייסנד, הזמר בונו מ-U2, מרתה סטיוארט, שחקן הקולנוע הבריטי רוג'ר מור ועוד רבים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 07 מאי 2017, 12:13

ראש הממשלה התייחס בפתח ישיבת הממשלה הבוקר לביקורו של טראמפ בישראל בעוד כשבועיים, ותקף את התנהלותה של הרשות הפלסטינית: "אבו מאזן משבח טרוריסטים ומשלם להם לפי חומרת הרציחות שלהם"

"מדינת ישראל תתכבד בעוד שבועיים לארח את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ורעייתו, במסעו הראשון כנשיא מחוץ לארצות הברית. הנשיא יתקבל כאן בחום רב, כידיד גדול של ישראל וכפי שראוי למנהיג בעלת בריתנו הגדולה, ארצות הברית":
כך אמר הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

בהתייחס לתהליך השלום, שם נתניהו ותקף את אבו מאזן: "הנשיא מבקש לבחון את הדרכים לחידוש תהליך השלום עם הפלסטינים. אני שותף לרצון הזה ואזרחי ישראל שותפים לרצון הזה – אנחנו רוצים בשלום, אנחנו גם מחנכים את הילדים שלנו לשלום. שמעתי את אבו מאזן, שמשבח טרוריסטים ומשלם להם לפי חומרת הרציחות שהם עשו בישראלים, שמעתי את אבו מאזן אומר שהפלסטינים מחנכים את ילדיהם לשלום גם כן. לצערי, זה פשוט לא נכון".

בסוף דבריו התייחס נתניהו לפטירתה של אמו של יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי. "אני מבקש למסור את תנחומי הממשלה כולה ותנחומיי שלי גם לחברנו השר אריה דרעי, על מות אמו היקרה, אסתר, זיכרונה לברכה", אמר נתניהו והוסיף: "אנחנו משתתפים בצערו ובצערה של משפחת דרעי כולה. יהי זכרה ברוך".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 07 מאי 2017, 12:17

ההכנות לביקור של נשיא ארה"ב בישראל נכנסות להילוך גבוה. ע"פ המסתמן, לטראמפ יתלוו בתו וחתנו היהודי, מזכיר המדינה ושר ההגנה • הערכה: טראמפ יכריז על ירושלים כבירת ישראל, אך לא יודיע על העברת השגרירות

היערכות שיא לביקורו של נשיא ארה"ב בישראל: פמליה של אלף (!) איש, בהם גם בתו וחתנו של טראמפ, שר ההגנה, מזכיר המדינה ועוד, יתלוו אליו בביקורו הראשון כנשיא במזרח התיכון. פמליית הענק צפויה "לכבוש" את רוב בתי המלון בבירה. לפי שעה טרם התברר האם טראמפ ילון בסוויטה הנשיאותית בקינג דייויד או בזו שבמלון וולדורף אסטוריה.

טראמפ צפוי לנחות בישראל הישר מביקורו בסעודיה. מישראל הוא צפוי להמריא לוותיקן ולמדינות נוספות. עם נחיתתו הוא צפוי להגיע לארוחת ערב חגיגית במעון ראש הממשלה.

למחרת מתוכנן לו לו"ז של ביקורים היסטורים, בכוותל, ביד ושם, הר הרצל ועוד. קיימת אפשרות גם שיבקר במצדה וינאם שם.

בהמשך מתוכננת לו פגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ברמאללה.

מטרת העל של הביקור מבחינתו של טראמפ זה חידוש המו"מ המדיני בין ישראל לפלסטינים. בנוסף יפעל טראמפ לשיקום האמון בין הצדדים באמצעות פגישות בין שרים בכירים מישראל ומהרשות.

גורמים דיפלומטיים בכירים מעריכים כי טראמפ עשוי להכריז בביקורו שארה"ב מכירה בירושלים כבירת ישראל, אך לא יודיע על העברת השגרירות האמריקנית אליה.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 07 מאי 2017, 12:19

אף אחד לא ידע בחיים מה הוא מתכוון לעשות
(אם להעביר את השגרירות או לא)
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 07 מאי 2017, 12:22

הוא איש עסקים,
הוא לא רוצה להציג את הקלפים לפני הזמן,
אבל כשהוא יציג את זה, יהיה הפתעה !
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 07 מאי 2017, 12:24

נכון.
וכל אלה שמתיימרים לדעת בדיוק מה הוא הולך לעשות - שילכו לישון.
אין להם מצב לדעת מה הוא מתכנן.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16778
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים
יצירת קשר:

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 07 מאי 2017, 15:50

איך זו תהיה הפתעה אם ישנן לכאורה, רק שתי אפשרויות, או כן או לא, מה שבטוח...אולי...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 07 מאי 2017, 17:42

לא הוא הולך על בטוח להעביר , רק הוא צריך לעשות את זה בחוכמה וזה מסקרן
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 18:28

נתניהו נפגש עם יו"ר המטות המשולבים של צבא ארה"ב
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם יו"ר המטות המשולבים של צבא ארה"ב גנרל ג'וזף דנפורד, יחד עם הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט. בפגישתם דנו בהמשך העמקת היחסים הביטחוניים ההדוקים בין המדינות ובאתגרים המשותפים.

ראש הממשלה נתניהו אמר: טוב לראותך שוב. ישנה ברית איתנה בין ארה"ב וישראל וברית גדולה בין הצבא האמריקני וצה"ל. אנו מוקירים זאת ואנו יודעים שהברית הזאת טובה לא רק לביטחון, אלא גם לשלום.

יו"ר המטות המשולבים דנפורד: תודה, אדוני ראש הממשלה. כפי שאתה יודע, אני כאן בפעם השלישית מאז שנכנסתי לתפקידי במטרה לעבוד לא רק על היחסים הכוללים בינינו, אלא גם על יחסיי האישיים עם הגנרל איזנקוט שהם איתנים ומייצגים את מערכת היחסים הרחבה יותר בינינו.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 18:29

אבו מאזן: "מוכן להיפגש עם נתניהו תחת חסות טראמפ"
בצל ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל, שוב עולים דיבורים על חידוש שיחות המו"מ בין ישראל לפלסטינים. אבו מאזן טען כי טראמפ הבטיח שזה יקרה תוך שנה, וראש הממשלה נתניהו מדגיש כי ישראל מעוניינת בשלום, אך אבו מאזן מסית ומשבח מחבלים

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר היום כי הוא מוכן להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו תחת חסותו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. אבו מאזן אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שקיים עם נשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר במוקטעה ברמאללה. זו לא הפעם הראשונה שבה מתבטא אבו מאזן כך וגם בעבר הצהיר כי הוא מוכן להיפגש עם נתניהו.

אבו מאזן הוסיף כי הפלסטינים מחויבים לשלום עם ישראל על בסיס פתרון שתי המדינות בגבולות 1967 וכי פתרון שתי המדינות הוא הפתרון האפשרי היחידי שאפשר לנהל עליו משא ומתן. הוא התייחס גם לשביתת הרעב של האסירים הביטחוניים ואמר כי כל הדרישות של האסירים הן הומניטריות ודרש מישראל להיענות להם.

בפתח ישיבת הממשלה השבוע התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקורו החודש של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בישראל וליוזמת השלום שלו. "הנשיא מבקש לבחון את הדרכים לחידוש תהליך השלום עם הפלסטינים", אמר נתניהו. "אני שותף לרצון הזה, ואזרחי ישראל שותפים לרצון הזה. אנחנו רוצים שלום. אנחנו גם מחנכים את הילדים שלנו לשלום".

נתניהו הוסיף ותקף את יו"ר הרשות הפלסטינית שנפגש בשבוע שעבר עם טראמפ בבית הלבן. "שמעתי את אבו מאזן שמשבח טרוריסטים ומשלם להם לפי חומרת הרציחות שהם עשו בישראלים", אמר ראש הממשלה, "שמעתי את אבו מאזן אומר שהפלסטינים מחנכים את ילדיהם לשלום גם כן. לצערי זה פשוט לא נכון".

יו"ר הרש"פ התארח ביום רביעי שעבר בבית הלבן. אבו מאזן ופמלייתו הגיעו חיוביים לוושינגטון. הפגישה בארבע עיניים עם טראמפ הייתה קצרה ועניינית וכך גם ההצהרה לתקשורת וארוחת הצהריים שהתקיימה מיד אחריה ונמשכה שעה. ההצהרות של השניים היו כלליות וזהירות מאוד. המונחים "פתרון שתי מדינות" או "הקמת מדינה פלסטינית" לא נשמעו מפיו של הנשיא האמריקני.

במהלך פגישתם בבית הלבן דיברו הנשיא האמריקני וראש הרשות על הצורך בשלום. "אעשה הכול כדי להשיג הסכם שלום בין ישראל והפלסטינים", אמר טראמפ. "אני מוכן להיות מתווך, בורר ומתחזק של המהלך. שלום לא יכפה על הצדדים על ידי מדינה אחרת".

טראמפ דיבר על הזדמנות נהדרת לשלום, וציין כי אפשר להשיג זאת בעבודה קשה. "אנחנו הולכים להתניע הליך. דיברנו עם בנימין נתניהו, דיברנו עם מנהיגים ישראלים רבים, דיברנו עם נציגים רבים שלכם, רבים מאיתם איתנו כאן בארוחת הצהריים. לאורך שנות חיי שמעתי לרוב שהעסקה הקשה ביותר להשגה היא זו בין הישראלים לפלסטינים. בואו נוכיח שהם טעו וזה לא יהיה כל כך קשה? או.קיי?". ואבו מאזן ענה: "או.קיי".

אבו מאזן ציין עוד כי השאיפה היא לעבוד עם טראמפ על מנת להשיג את הדיל ההיסטורי. "הבחירות האסטרטגיות שלנו הן להביא שלום על פי חזון שתי המדינות. מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים, שחיה במקביל ובשלום עם ישראל בגבולות 67'", אמר יו"ר הרשות הפלסטינית. "היוזמה הערבית תאפשר לנו להילחם ולהביס את הטרור ואת הקבוצה הפושעת דאעש, שאין לה שום קשר לדתנו האצילה. אם נשיג שלום צודק ומקיף, הדבר יוביל גם ליחסים טובים של ישראל עם שאר המדינות הערביות השכנות".

לאחר שנפגש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, סיפר אבו מאזן לעיתון "רוסיה היום", בראיון ראשון מאז אותה פגישה, כי "יש לנשיא טראמפ רצון לעשות משהו. למעשה, הוא אמר לי שזה יקרה תוך שנה, פחות או יותר. לאחר הפגישה הזו, הנשיא האמריקאי החליט לבקר אצלנו בבית לחם ב-23 במאי ובתקופה הזו יהיו מהלכים". יו"ר הרשות אף הוסיף כי "רוב העם בישראל תומך בחלופת השלום".

"חלף זמנן של האופציות הצבאיות", קבע אבו מאזן, שתיאר את המפגש עם טראמפ כ"חיובי, שכן העברנו לו את הדרישות שלנו. לדעתי, יש לו רצון לפעול להשגת פתרון". עם זאת, הוא לא חסף ביקורת מרה"מ נתניהו, שלטענתו "לא רוצה ביוזמה הערבית, אלא מעוניין לנרמל את היחסים עם מדינות ערב וזהו". לדבריו, "מדינות ערב לא יסכימו לכך. אנו מתנגדים להיפוך סדר הפעולות ביוזמה".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 09 מאי 2017, 22:59

ירושלים במצור; לו''ז ביקור טראמפ בישראל

ירושלים במצור; לו"ז ביקור טראמפ בישראל
אלפי שוטרים ואנשי כוחות הביטחון צפויים לאבטח את ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל. כעת מתפרסם לו"ז הביקור. בין היתר: ביקור בכותל וארוחה אצל נתניהו


ירושלים במצור: ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל נכנס לישורת האחרונה. הנשיא טראמפ ישהה במלון "המלך דוד", אך בכל הקשור לביקורו ביד ושם הדברים לא סגורים.

הצד הישראלי הסביר את החשיבות לביקור במקום על אף שטראמפ אינו מחויב לכך על פי הכללים, מאחר וזה לא ביקור ממלכתי אלא ביקור עבודה.

בתחילה הודיעו האמריקאים כי יוכלו להקצות לביקור ביד ושם רק חצי שעה, אך בצד הישראלי הבהירו כי הדבר בלתי אפשרי. נציגיו של טראמפ לא התפשרו ובישראל עדיין ממתינים לתשובה ומקווים שישכנעו את האמריקנים לחזור בהם.

בביקור ישתתפו גם בתו של הנשיא, איוונקה, ובעלה היהודי ג'ארד קושנר, מזכיר ההגנה של ארה"ב ג'יימס מאטיס ומזכיר המדינה רקס טילרסון.

כאמור, הערב מתפרסם הלו"ז המלא של הנשיא טראמפ בישראל:

• יום שני 22/5.

11 בבוקר נחיתה ונאומים בנמל התעופה בן גוריון, סיור בכותל המערבי, קבלת פנים בבית הנשיא, ביקור ביד ושם (עדיין לא סופי), ארוחת ערב בבית ראש הממשלה.

• יום שלישי 23/5.

נאום במצדה ולאחר מכן טראמפ יצא לביקור ברשות הפלסטינית בבית לחם, 13.00 המראה מנתב"ג.

צירים רבים בירושלים צפויים להיחסם לסירוגין והמשטרה נערכת בהתאם.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 12:39

חשש בישראל: "אם נתניהו ינסה למרוח את טראמפ – זה יסתיים רע"
בירושלים ממשיכים להיערך לביקורו של נשיא ארצות הברית וההערכה היא שהוא נחוש לקדם הסכם בין ישראל לפלסטינים. שר בכיר בממשלה: "אם אחרי שמונה שנים עם ממשל אובמה נריב גם עם טראמפ – זה יפגע בישראל עמוקות"

בארה"ב ובישראל ממשיכים להיערך לביקורו של הנשיא דונלד טראמפ בישראל בעוד פחות משבועיים. משלחות דיפלומטיות בדרגים שונים כבר נחתו בארץ, כמו גם אנשי ביטחון, תיאום ועוד.

בינתיים חוששים גורמים מדיניים בכירים מפני אפשרות של מתיחות שתיווצר מול טראמפ והממשל, זאת על רקע רצונו של טראמפ לקדם תהליך שלום באזור.

"טראמפ נראה נחוש להשיג הסכם – ואין אופציה לריב אתו. אם אחרי שמונה שנים עם ממשל אובמה נריב גם עם טראמפ – זה יפגע בישראל עמוקות", אמר הבוקר שר בכיר ל'וואלה!'. לדבריו, "טראמפ הוא בלתי צפוי. אם נתניהו ינסה למרוח אותו, זה עשוי להתפתח מאוד לא טוב".
כזכור, אמש התייחסה שרת המשפטים, אילת שקד, לנושא ואמרה: "בכל פעם שהיה נסיון למו"מ והוא נכשל היה גל אלימות אחרי כן. אני סבורה שדיל מדיני לא יצלח ושהנשיא טראמפ צריך לשנות גישה ולחשוב על דיל כלכלי. דיל שיתמקד בפיתוח הרווחה הכלכלית, בחיזוק הקשרים עם מדינות ערביות מתונות בפיתוח התעשייה והתשתיות ברשות הפלסטינית. כמו תכנית מרשל, תכנית טראמפ".

שקד קראה לממשלה האמריקאי ללחוץ על אבו מאזן לסגת ממימון מחבלים. "זה אבסורד. כסף רב הולך למחבלים בכלא ולמשפחותיהם. בישראל ניסינו למנוע את זה ואנחנו צריכים את עזרתכם. הנשיא טראמפ צריך ללחוץ על הרש"פ כדי שלא תהיה להם אפשרות אחרת מלבד לעצור את העברת כספי המחבלים".

שרת המשפטים תקפה גם את תנועת החרם ואמרה כי היא "אינה נגד יהודה ושומרון היא נגד הגדרתה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. הם מעוניינים שמדינה יהודית תמחק מהמפה. בבתי משפט באירופה ובמקומות אחרים בעולם הם תמיד מפסידים. הם מקדמים חרם על ישראל אבל הצמיחה הכלכלית של ישראל רק צומחת, כך שהם מפסידים גם בתחום הזה. הם לא מתקיימים מחוץ לקמפוסים אך יחד עם זאת המדינה משקיעה בנושא משאבים רבים".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 16 מאי 2017, 22:31

ארה"ב מאשרת: "טראמפ יגיע לכותל במהלך ביקורו".

הבית הלבן: אף מנהיג ישראלי לא יצטרף לביקור טראמפ בכותל המערבי.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 1032
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00
נתן תודה: 26 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 16 מאי 2017, 22:46

חבצלת השרון כתב:ארה"ב מאשרת: "טראמפ יגיע לכותל במהלך ביקורו".

הבית הלבן: אף מנהיג ישראלי לא יצטרף לביקור טראמפ בכותל המערבי.
זה אומר שגם לא הרב שמואל רבינוביץ
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16778
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים
יצירת קשר:

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 17 מאי 2017, 00:20

ישים פתק או לא?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8616
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 92 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 17 מאי 2017, 15:09

עטרת תפארת כתב:
חבצלת השרון כתב:ארה"ב מאשרת: "טראמפ יגיע לכותל במהלך ביקורו".

הבית הלבן: אף מנהיג ישראלי לא יצטרף לביקור טראמפ בכותל המערבי.
זה אומר שגם לא הרב שמואל רבינוביץ
הוא נקרא אצלך 'מנהיג ישראלי' ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
א פשוטער יוד
הודעות: 658
הצטרף: 10 מאי 2017, 16:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי א פשוטער יוד » 17 מאי 2017, 16:35

יאיר כתב:ישים פתק או לא?
אם אובמה שם הוא וודאי לא ישים,
:lol:: :lol::
אל תחשוב מה אתה יכול לקבל!
אלא מה אתה יכול לתת!!!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 17 מאי 2017, 19:31

טראמפ בדרך לישראל: השערוריות, המבוכות והתקלות
נשיא ארצות הברית יגיע לארץ, והשערוריות מלוות אותו בדרכו לכאן. למרות שהוא בוחר להגיע לישראל במסגרת הסבב הראשון שלו כנשיא, מצליח טראמפ לגרום למבוכה גם סביב היחס לכותל המערבי וגם בהדלפת המידע הרגיש לרוסיה

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הבטיח גדולות ונצורות במהלך קמפיין הבחירות שלו. זכורה לכולנו התחייבותו הפומבית להעביר ביומו הראשון כנשיא את שגרירות ארה"ב בישראל לעיר הבירה ירושלים. כעת, ימים ספורים לפני ביקורו בארץ, נראה כי זה הדבר האחרון שמטריד את הישראלים.

ירושלים של מי?

נתחיל בשערורייה הראשונה: האם ממשל טראמפ אינו מכיר בריבונות הישראלית בירושלים? במהלך ההכנות לביקור התבקש הצוות הישראלי על ידי מקבילו האמריקני לעזוב את רחבת הכותל, בטיעון הבא: "זה לא שטח שלכם. זה בשטח הגדה המערבית", אמרו שניים מחברי הצוות האמריקני. בישראל קיבלו את האמירה בתדהמה. הצוות הישראלי היה בהלם והטיח חזרה: "מה שאתם אומרים לא מקובל לחלוטין ואנחנו דוחים את זה על הסף. זה מקום קדוש בריבונות ישראלית".

הישראלים מיהרו להתקשר ללשכת ראש הממשלה כדי לדווח על האמירות האמריקניות. בנוסף, האמריקנים גם דחו את ההצעה הישראלית שצוותים של לשכת העיתונות הממשלתית יתעדו בשידור חי את ביקור הנשיא טראמפ בכותל. "זה ביקור פרטי", טענו האמריקנים. במקביל, היועץ לביטחון לאומי של טראמפ, ה.ר מקמאסטר, התחמק משאלה ישירה באשר לאמירות של הצוות האמריקני.

כשנשאל מקמאסטר אם הבית הלבן מכיר בכותל כחלק ממדינת ישראל, הוא אמר: "זו שאלה של מדיניות. הנשיא הולך לבקר בכותל כחלק ממדיניות לקדם אחווה ואחדות בין כל הדתות". זמן קצר לאחר מכן נשאל דובר הבית הלבן שון ספייסר שאלה דומה, ואף הוא התחמק מתשובה: "הכותל המערבי הוא אחד המקומות הקדושים במדינה וברור שהוא בירושלים".

היום התייחסה לכך שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, שאמרה: "אני לא יודע מה המדיניות של הממשל, אבל אני מאמינה שהכותל המערבי הוא חלק מישראל. אני חושבת שכך התייחסנו לעניין בעבר וכך אנחנו צריכים להתייחס לכך גם היום. תמיד חשבנו שהכותל המערבי הוא חלק מישראל".

דמיינו לעצמכם את הכותרות הנזעמות מסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו לו דברים מעין אלו היו נאמרים על ידי בכירי ממשל אובמה. מאידך, יש המאמינים כי דווקא ההתפתלויות של בכירי ממשל טראמפ, מעידים על כוונתו להודיע בישראל על שינוי בעמדה האמריקנית, שרשמית אינה מכירה בריבונות הישראלית בירושלים רבתי. מה יהיה במציאות? ימים ספורים בלבד, יגידו.

טראמפ חשף סוכן ישראלי בדאעש?

דבר נוסף מעיב על יחסי ישראל – ארה"ב בימים אלו טרום הביקור הנשיאותי. תחילה דווח שטראמפ חשף בפני רוסיה מידע רגיש. מאוחר יותר נטען כי מי שהעבירה לו את המידע הייתה ישראל. על פי הנטען, הדיווח שהועבר היה בדבר קיומו של מרגל ישראלי בדאעש, שהתריע על ניסיון לפוצץ מטוס באמצעות מחשב נייד.

בכירים בירושלים הגיבו אמש בזעם להדלפת המידע האמריקנית. "יש לנו שיתוף פעולה עם ארצות הברית שהוא ייחודי בקהילת המודיעין העולמית", אמר אחד מהם. "אין לנו את היחסים הללו עם אף מדינה אחרת", הוסיף בכיר אחר. "בינינו לבין ארצות הברית יש הבנות מיוחדות הנוגעות לשיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות", השניים סיפרו – והוסיפו: "הידיעה שהמידע המודיעיני הזה שותף עם מדינות אחרות בלי ידיעתנו היא בבחינת סיוט".

מנגד, שר הביטחון אביגדור ליברמן כתב הבוקר כי "היחסים הביטחוניים בין ישראל לבת בריתנו הגדולה ארצות הברית, הם עמוקים, משמעותיים וחסרי תקדים בהיקפם ובתרומתם לעוצמתנו. כך היה וכך זה יימשך". שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר מסר כי "לישראל יש ביטחון מלא במערכת היחסים ובשיתוף המודיעין עם ארצות הברית, ומצפה להעמקת היחסים בשנים הקרובות תחת מנהיגותו של הנשיא טראמפ".

דובר הבית הלבן שון ספייסר התייחס גם הוא בתדרוך לעיתונאים לדיווחים, והבהיר: "אני לא יכול להגיב על כך". לדבריו, "אני שמח לראות את דבריו של השגריר דרמר. אנחנו מעריכים את הברית שיש לנו עם ישראל ועל שיתוף המודיעין איתם. לא נמסור עוד מידע בנושא". הוא עוד טען כי "אין סיכוי" שהנשיא טראמפ חשף את המקור המודיעיני המדובר. "הנשיא לא תודרך על כך, לטעון כי הוא חשף את זה פשוט לא אפשרי", טען.

מוקדם יותר, התייחס טראמפ לדיווחים, שפורסמו לראשונה בעיתון האמריקני "וושינגטון פוסט", במסיבת עיתונאים משותפת עם נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן. טראמפ אמר כי "הייתה לנו פגישה מוצלחת עם שר החוץ הרוסי. הייתה לנו פגישה נהדרת. יש לנו קרב משותף נגד דאעש. יהיו לנו הרבה הצלחות, ואנחנו רוצים כמה שיותר עזרה כדי להיאבק יחד בטרור".

היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן הרברט מקמאסטר התייחס מוקדם יותר אתמול לדיווחים בתדרוך מיוחד לעיתונאים, שכלל גם מידע על ביקורו הקרוב של טראמפ במזרח התיכון ובישראל, אליה יגיע ביום שני הקרוב. לדברי מקמאסטר, בממשל האמריקני "אין חשש" מפני פגיעה בשיתוף הפעולה המודיעיני עם המדינה המדוברת. הוא אף הוסיף כי "הנשיא אפילו לא ידע מהיכן הגיע המידע".
היכן יבקר הנשיא? אין איש יודע

בעוד שישה ימים בלבד צפוי טראמפ לנחות בישראל, ועדיין אין לו"ז מוסכם. הצוות האמריקני שנשלח ארצה נחשב זוטר, חסר סמכות לקבל החלטות, ובפועל הוא מרבה לשנות את דעתו לצד הנחתות שמגיעות מוושינגטון. פקידים ישראלים בירושלים מכנים את מה שקורה מאחורי הקלעים של ביקור דונלד טראמפ בישראל "סימפטום הביקור הראשון".

בניגוד לביקורים של נשיאים קודמים שהיו מאורגנים וידועים מראש, נתקלים בישראל בשינויים תכופים במקומות ובלוחות הזמנים בכל הקשור לימי הביקור של טראמפ בישראל. כך, למשל, אתמול הודיעו האמריקנים כי הם שוקלים להעביר את הנאום שאמור היה להיות במצדה מיום שלישי ליום שני בגלל צפי לחום כבד, על אף שהתחזית מדברת על 26 מעלות בלבד.

אתמול הם החליטו במפתיע לבטל כליל את הנאום במצדה ושלפו הפתעה: טראמפ ינאם במוזיאון ישראל ביום הראשון של הביקור, 22 במאי. על פי היועץ לביטחון לאומי של טראמפ, "הנשיא יצהיר על ברית בלתי ניתנת לשבירה עם ישראל ויחזק את הקשר עם בת הברית הקרובה ביותר של ארצות הברית במזרח התיכון".

על פי גורמים אחרים, ההחלטה שלא לבקר במצדה התקבלה מפני שנחיתת מסוקים מרימה אבק שהופך את הנחיתה למסוכנת מאוד. הנוהל המיוחד התקבל לאחר ביקור בעבר של מפקד חיל האוויר אמריקני במקום, אז רוח ואבנים שגרמו להבי המסוק שלו גרמו נזק לעתיקות. בשל הנזק שנגרם, רשות הטבע והגנים הגישה תלונה ובתגובה הוחלט על הנוהל המיוחד בחיל האוויר. הגורמים הישראלים פנו למקביליהם האמריקנים והציעו חלופה: הנשיא האמריקני ינחת בתחתית האתר – ויעלה ברכבל – כפי שעשה בעבר הנשיא בוש בעת ביקורו בארץ. ההצעה הזו, כאמור, נדחתה על הסף על-ידי האמריקנים.

על פי הצפי, טראמפ ינחת ביום שני בשעה 11:40 בבוקר. הצד הישראלי רצה לקיים קבלת פנים חגיגית בשדה עם סגל א' מצומצם ונאומי ברכה של ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא טראמפ, אלא שהאמריקנים התנגדו לכך נחרצות. הם הבהירו שהם רוצים טקס קצר מאוד נטול נאומים ולחיצות ידיים, שיכלול את נגינת המנוני המדינות בלבד. בצד הישראלי נדהמו מהתשובה. אם לא יהיה שינוי נוסף, נראה שאת טראמפ יקבלו לבסוף רק נתניהו, רעייתו שרה, נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה.

מנתב"ג יטוס הנשיא טראמפ לירושלים, ינחת במנחת שהוכשר במיוחד עבורו במתחם התחנה ומשם ימשיך לפגישה עם הנשיא ריבלין. אחר כך הוא יגיע לביקור קצר ב"יד ושם" יחד עם ראש הממשלה נתניהו. האמריקנים הקצו רבע שעה בלבד לביקור, שיכלול גם הצהרה וחתימה בספר האורחים. הדבר עורר זעם בישראל, שכן לטענת גורמים שונים, אי אפשר להתרשם ממידי השואה בביקור כה קצר.

למחרת, ביום שלישי בבוקר, יגיע טראמפ לביקור בבית לחם וייפגש עם אבו מאזן. בהמשך היום יגיע לביקור של 20 דקות בכותל המערבי, לביקור שמוגדר "פרטי" והוא יתקיים ללא כל מעורבות ישראלית. גם צוותי לע"מ שמלווים את הביקור לכל אורכו ומעבירים אותו בשידור חי לא יתעדו את הביקור ברחבת הכותל המערבי.

לאחר הביקור בכותל תמהר השיירה למסוקים ותמריא לנתב"ג, שם יהיה טקס פרידה קצר מאוד. טראמפ צפוי להמריא לרומא בסביבות השעה 16:30. תוך כך, מטה ההסברה במשרד ראש הממשלה שמלווה את ביקור טראמפ קבע לוגו רשמי שילווה את ביקורו של טראמפ וסלוגן: "חזקים תמיד".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 17 מאי 2017, 19:32

הסמל של ביקור טראמפ בישראל
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8616
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 92 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 18 מאי 2017, 14:57

אחד ויחיד, לא מצאת כתבות יותר ארוכות ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 18 מאי 2017, 17:35

604-1.jpg
604-2.jpg
604-3.jpg
[/size]
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 18 מאי 2017, 18:53

גאליציינער כתב:אחד ויחיד, לא מצאת כתבות יותר ארוכות ??
חיפשתי לא מצאתי ;)
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 18 מאי 2017, 19:04

חזן כתב:
604-1.jpg
604-2.jpg
604-3.jpg
[/size]
http://ladaat.info/article.aspx?artid=28155
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 21 מאי 2017, 11:58

השב"כ יחד עם השירות החשאי ערכו ניסיון לשיירה כך זה נראה : http://ladaat.info/article.aspx?artid=28169
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
א פשוטער יוד
הודעות: 658
הצטרף: 10 מאי 2017, 16:26

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי א פשוטער יוד » 21 מאי 2017, 23:00

אחד ויחיד כתב:השב"כ יחד עם השירות החשאי ערכו ניסיון לשיירה כך זה נראה : http://ladaat.info/article.aspx?artid=28169
אולי אתה מעלה לדרייב?
אל תחשוב מה אתה יכול לקבל!
אלא מה אתה יכול לתת!!!

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 מאי 2017, 23:40

שניידר במסיבת עיתונאים דרמטית
"אינני עומד לפגוש את הנשיא רולנד טראמפ"
ההודעה נמסרה בעברית ובאידיש
לשאלת העיתונאים הסביר שהנשיא איננו עומד בדיבורו וע"כ עזב את תפקידו, ובבחירות הבאות אינו מתכוון לסייע לו,

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: ביקור טראמפ בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 22 מאי 2017, 12:00

היועץ היהודי הדתי של נשיא ארה"ב, ג'ייסון גרינבלט, הגיע לריאד, בירת ערב הסעודית כחלק מהמשלחת המלווה את נשיא ארה"ב טראמפ אך נשאר בחדרו במהלך השבת והסתפק בקרקרים ופירות. כך דיווחו בהבלטה כלי התקשורת בסעודיה.

ג'ייסון, או בשמו היהודי יונתן דב, שהקדים להגיע לסעודיה עוד לפני שבת ולא עם פמליית הנשיא עצמו, לא השתתף בפגישות שנערכו במהלך השבת בעיר ריאד. למרות שהוא מונה ע"י טראמפ לשליח לענייניי המזרח התיכון, בהתאם לכך אף נערכה פגישת העבודה המשותפת עם מלך סעודיה לאחר צאת השבת בסעודיה.

יונתן דב (ג'ייסון) גרינבלט, המלווה את טראמפ כבר 20 שנה, כיהן כיועץ המשפטי וכסגן היו"ר של חברת הנדל"ן של טראמפ. הוא ידוע כעסקן ופעיל בקהילה היהודית בניו ג'רסי וכאיש חסד ופעיל חברתי. יצוין כי כלי התקשורת בסעודיה אף פרסמו את ערכת הקרקרים והפירות שהוכנו לגרינבלט בחדרו במלון בריאד.

שלח תגובה