אשכול ברוך דין האמת

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

Re: אשכול ברוך דין האמת

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 03 פברואר 2019, 19:32

בהמודיע היה כתוב שניהם
כנראה שהיה בשניהם
הייתה לראש פינה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 פברואר 2019, 20:39

רבי יצחק נפתלי גולדשטיין ז"ל, מחסידי דושינסקיא
בן 88 בפטירתו, לא השאיר אחריו זש"ק.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

האדמו"ר רבי נתן דוד מזוטשקא זצ"ל

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 04 פברואר 2019, 06:47

צאצאי האדמו"ר מזוטשקא זצ"ל שנסתלק מאיתנו בשב"ק האחרונה:
בניו:
כ"ק הרה"צ אשר ישעי' שליט"א (חתן האדמו"ר משאץ ב"ב שליט"א)
כ"ק הרה"צ גדלי' משה שליט"א (חתן גאב"ד מאקאווא ב"ב זצ"ל)
כ"ק הרה"צ מרדכי שליט"א (חתן הרב יהושע לייפער שליט"א נשיא 'עוז והדר')
כ"ק הרה"צ שלמה שליט"א (חתן האדמו"ר מלעלוב ברנוביץ זצ"ל).
חתניו:
הרה"צ יעקס גראס שליט"א אב"ד האלמין ביתר-עילית, ובן האדמו"ר מהאלמין שליט"א.
הרה"צ המשפיע המפורסם 'ר' מיילעך בידרמן' שליט"א, ובן האדמו"ר מלעלוב רבי עקיבא זצ"ל.
הרה"צ חיים לייפער שליט"א (ביתר?)
הרה"צ מנחם קאליש שליט"א משפיע בישיבת חזון נחום (ועוד ישיבות בב"ב?) ובן האדמו"ר מאמשינאוו ארה"ב שליט"א.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 04 פברואר 2019, 08:13

המקובל רבי זבולון המבורגר זצ"ל.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

Re: האדמו"ר רבי נתן דוד מזוטשקא זצ"ל

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 פברואר 2019, 13:41

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:צאצאי האדמו"ר מזוטשקא זצ"ל שנסתלק מאיתנו בשב"ק האחרונה:
בניו:
חתניו:
הרה"צ המשפיע המפורסם 'ר' מיילעך בידרמן' שליט"א, ובן האדמו"ר מלעלוב רבי עקיבא זצ"ל.
הרה"צ מנחם קאליש שליט"א משפיע בישיבת חזון נחום (ועוד ישיבות בב"ב?) ובן האדמו"ר מאמשינאוו ארה"ב שליט"א.
איפה גרים בניו ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 04 פברואר 2019, 13:50

אל תאמר לי שעכשיו נהיה 4 זוטשקא.....

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 פברואר 2019, 13:52

פך שמן כתב:אל תאמר לי שעכשיו נהיה 4 זוטשקא.....
כנראה שכן...
כמנהג בית נדבורנא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 04 פברואר 2019, 13:56

גאליציאנער כתב:
מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:צאצאי האדמו"ר מזוטשקא זצ"ל שנסתלק מאיתנו בשב"ק האחרונה:
בניו:
חתניו:
איפה גרים בניו ?
בניו:
כ"ק הרה"צ אשר ישעי' שליט"א ?
כ"ק הרה"צ גדלי' משה שליט"א ?
כ"ק הרה"צ שלמה שליט"א - ירושלים,
בנו הצעיר כ"ק הרה"צ מרדכי שליט"א - מונסי.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 פברואר 2019, 13:57

moshe chaim כתב:
גאליציאנער כתב:
בניו:
חתניו:
איפה גרים בניו ?
בניו:
כ"ק הרה"צ אשר ישעי' שליט"א ?
כ"ק הרה"צ גדלי' משה שליט"א ?
כ"ק הרה"צ שלמה שליט"א - ירושלים,
בנו הצעיר כ"ק הרה"צ מרדכי שליט"א - מונסי.
רבי אשר ישעיה - בני ברק.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 04 פברואר 2019, 14:53

המקובל רבי זבולון המבורגר זצ"ל

סמל אישי של משתמש
הפועלים

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 04 פברואר 2019, 15:09

ביטחון כתב:המקובל רבי זבולון המבורגר זצ"ל
כפול:
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 95#p484295
אם היו בני אדם מרגישין במתיקות ועריבות טוב התורה, היו משתגעים ומתלהטים אחריה, ולא יחשב בעיניהם מלא עולם כסף וזהב למאומה, כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם, (אוה"ח הק').

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 פברואר 2019, 16:56

ניחום אבלים וקויטלאך.jpg
זמני ניחום אבלים בזוטשקע.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 04 פברואר 2019, 20:50

מתולדות חייו של רבי זבולון המבורגר זצ"ל:
נולד ביום א' אלול שנת תש"ב בשכונת כנסת בירושלים של מעלה מקום שהסתופפו וגדלו בתוכו הרבה מגדולי ישראל לאביו השקדן הגדול, מרא דכולא תלמודא, הגאון הצדיק ר' אברהם משה המבורגר זצ"ל בן הגה"צ ר' שמואל שואל המבורגר זצ"ל חתן הגאון הקדוש המקובל רבי זבולון חרל"פ זצ"ל דיין בבית דינו של מרן השרף רבינו המהרי"ל דיסקין זיע"א, התייחס כצאצא לבעל הלבושים והחיי אדם,ומשפחתו היא מגזע המיוחס לדוד מלך ישראל.
אביו הגדול היה שקדן מופלג באופן שאין לו אח ורע כאשר היה לומד ח"י שעות ביממה והתמדתו היתה לשם דבר בימים ההם, וזכה שהיה בקי בכל מכמני התורה בבקיאות מדהימה, והדבר היה לפלא לכל רואיו.
כן נודע בפרישותו וסיגופיו אשר זיכך בהם את נפשו, ורבים היו באים אליו להתברך כאשר היו זקוקים להפקד בדבר ישועה ורחמים והיה מתקיים אצלו בפשוטו מאמר חז"ל צדיק גוזר והקב"ה מקיים.
בבית גדול וקדוש זה זרח אורו הגדול ונקרא שמו בישראל זבולון ע"ש זקנו הגר"ז חרל"פ זצ"ל, וכבר משחר נעוריו ניכר היה כי לגדולות נוצר בהיותו מבורך בס"ד בכשרונות מיוחדים, וגם היה בעל מידות נאצלות אשר היו לאות ולמופת לכל רואיו.

בצל רבותיו הגדולים
בילדותו נתחנך בת"ת וישיבת עץ חיים כאשר עיקר תורתו בימים ההם ינק מאביו הגדול שהיה ידוע בגדלותו בתורה כאמור.
בהמשך עלה ללמוד בישיבת "כוכב מיעקב" טשעבין, בה נקשר נפשו עם מרן הגאון מטשעבין זצוק"ל שהפליא את ידיעותיו המקיפות בעמדו אצלו בכור המבחן על כל מסכת קידושין בע"פ והוא אך צעיר לימים, וכאשר זכה וחיבר בהמשך הזמן את ספרו הראשון על מסכת קידושין, זכה להסכמתו הנלהבת של מרן זצוק"ל.
משם עבר ללמוד בישיבת סלונים ברמת גן שם קנה תורה מאת ראשי הישיבה הגאונים הגדולים רבי צבי מרקוביץ ורבי שבתי יגל זכרונם לברכה.
אך עיקר שיטת לימודו שקנה מרבותיו אפשר לייחס אל התקופה כאשר נטה אהלו לישיבת מיר המעטירה וקנה תורה אצל ראש הישיבה הגאון הגדול רבי חיים שמואלביץ זכרונו לברכה, ולאחמ"כ אצל חתנו ראש הישיבה הגאון הגדול רבי נחום פרצוביץ זכרונו לברכה, בו ראה את רבו המובהק, ואשר ממנו קנה את הדרך המיוחד לחדש בעומק ובפלפול כפי שנהוג בעולם הישיבות, והיה מרגלא בפומי' תדיר ששיטת לימודו קנה אצל רבו הגר"נ זצ"ל.

בשערי תורת החן
גולת הכותרת היה כאשר ברבות הימים זכה להכנס בשערי תורת החן וקנה תורתו מפי גדולי המקובלים בירושלים וזכה להיות נחשב ומוגדר למחדש בתורת הקבלה, ורבים מגדולי המקובלים כהיום מחשיבים עצמם כתלמידיו.
ידוע הי' בבקיאותו הנדירה שהיתה לו בחכמת היד והפרצוף יש לו דרך ייחודית על "קו החיים וקו המזל" כשהוא בקי בהכרת תווי הפנים וידוע בתחום זה כפועל ישועות בקרב הארץ, ורבים נושעו על ידו.

הרבצת תורה לרבים
ידוע הי' ומפורסם בשיעוריו שמסר בישיבות המקובלים בתורת הנסתר, פרק מיוחד יש לייחס לעשרות השנים שבהן הרביץ תורה לרבים במקומות שונים מהן יש מושב גמזו, שם קבע שיעוריו בהלכה ובאגדה עשרות בשנים בבית הכנסת המרכזי, ובעוד מקומות רבים אין ספור, ורבים באו לשמוע את שיעוריו העמוקים בהיותו פה מפיק מרגליות וצולל במים אדירים, באופן שאין לו אח ורע.

ספריו הגדולים
זכה שברבות השנים הוציא לאור ספריו הגדולים "שערי זבול" י"ד כרכים ומהם עוד בכתובים הכוללים חידושים וביאורים פנינים ומרגליות על דרך הפשט ועל דרך הדרוש בכל מקצועות התורה בנגלה ובנסתר, והתקבלו באהבה ובחיבה בין תופשי התורה והמוני בית ישראל בכל אתר ואתר, ורבים הם שהספרים היו להם למשיב נפש, יש לציין כי הרבה חלקים בנגלה כבר זכה להוציא לאור בהיותו צעיר לימים וגדולי ישראל כבר בזמנו בירכו את המחבר והפליאו בשבח הספר.
בשנים האחרונות הוקם בעצתו ובברכתו המכון בשם "זבול תפארתך" עם המטרה להוציא מחדש את כל ספריו לאור עולם לאחר שחלפו למעלה משני עשרונים מהוצאתן לאור, ואכן זכו בשנים אלו להוציא לאור חלק ניכר מספריו מחדש ברוב פאר והדר כאשר עיני הקורא תחזינה מישרים,.
בכל עת ועידן שבהם זכו להוציא לאור התקיים מעמד אדיר לציון הופעת הספר לאור עולם בראשותו ובהשתתפות המוני בית ישראל מכל אתר ואתר והיה מעמדים אלו משאירים רושם עמוק בלב המשתתפים.

פרישותו וצדקותו
פרישותו מהבלי עוה"ז היתה לשם דבר בפני עצמו, כאשר עשרות בשנים היה ישן בכל לילה על הארץ, והרבה שנים היה דר בחדר קטן וצנוע ולא אבה לקבל עזרה מבחוץ רק היה מסתפק בלחם צר ומים לחץ, וגדולי הדור בכל השנים ראו בו כאחד הצדיקים הנסתרים שיש בכל דור ודור.
תיקונים ופדיוני נפש ערך לרבים שבאו אליו עשרות בשנים.
גם זכה להערכה מיוחדת מגדולי הדורות הקודמים, וכפי הידוע שהסנדלר הקדוש זי"ע היה אומר עליו כי זכה לנשמה גבוהה מעל 17 דורות.

תל תלפיות
מעונו הצנוע בשכונת בתי הורדנא בירושלים היו להמונים תל תלפיות, כאשר רבים שיחרו לפתחו בהיותו ידוע כפועל ישועות ובקי בחכמת הפרצוף והפנים כאמור, יש לציין כי היה מתמסר שנים על גבי שנים כל נפשו למען הכלל, שעות ארוכות היה מקבל אנשים במאור פנים ומעודדם ומחזקם, כן היה מקרב רחוקים לאבינו שבשמים ורבים השיב מעון וכל גדולי ישראל באו אליו להתייעץ אתו בענינים המסובכים ביותר ולפעמים במקרים מיוחדים היה עושה אף שאלה מן השמים וקולע למטרה והכל בהצנע לכת ובסודיות מוחלטת.

השנים האחרונות
לפני כעשור לקה באירוע מוחי שממנו נשאר משותק בחלק מגופו [עד יומו האחרון] והמשיך במפעליו הגדולים ובקבלת קהל לעצה ולברכה.
בתחילת חודש שבט חש ברע ופונה לביה"ח במצב קשה מיד בהוודע הידיעה התארגנו בכל מקום ומקום לתפילת רבים לרפואתו ואכן בחסדי שמים נרשמה הטבה במצב בריאותו. והלך והשתפר, ולפנות בוקר של יום שני ער"ח כט שבט זעק לפתע שמע ישראל ופרחה נשמתו באחד.

מסע הלוויה יצאה היום יום שני ער"ח אדר א' בשעה 2.00 בצהריים מבית מדרשו שכונת בתי הורדנא רחוב דוד ילין 53 ירושלים לחלקת הרבנים בהר המנוחות שם נטמן ליד קברי אבותיו.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 פברואר 2019, 20:52

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 05 פברואר 2019, 18:38

הרה"ח ר' אלקנה אוביץ ז"ל מזקני חסידי ויזניץ
נפטר חודשיים לאחר פטירת זוגתו ע"ה

גיסו של הגה''צ רבי אברהם צבי בעק זצ''ל, אבד''ק מעלבארן.
הותיר אחריו משפחה מפוארת ומבורכת, בניו וחתניו רבנן ותלמידיהון.
בניו: הרה"ח רבי אליהו יצחק אייזיק מאנטוורפן, הרה"ח רבי משה יהודה מבורו פארק.
חתניו: הגאון הגדול רבי משה שאול קליין, דומ"ץ בי"ד זכרון מאיר, ראב"ד בד"ץ ויז'ניץ ורב שכונת אור החיים בני ברק. הגאון רבי צבי הירש ויז'ניצר, רב חסידי ויז'ניץ וחבר בד"ץ רבני הקריות אשדוד. הרה"ג רבי ברוך שטרן והרה"ג רבי יוסף דסקל מקרית ויז'ניץ בני ברק. נכדים, נינים ובני נינים.
הרה''ח ר' אלקנה אוביץ ז''ל.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 06 פברואר 2019, 19:00

האשה הצדקנית מרת אסתר הדסה גניחובסקי ע"ה אשת הגאון רבי אברהם גנחובסקי זצ"ל ר"י טשעבין
נפתרה אתמול בערב
ההלויה התקיימה היום בצהריים בהוראת הגר"ד לנדו

מגזע היחס - חת"ס ורעק"א
עסקה כל השנים בהדרכת כלות ובטהרת המשפחה

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 12 פברואר 2019, 10:01

טרגדיה בצאנז: הנגיד ממונסי נמצא ללא רוח חיים במירון

אסון בחסידות: הנגיד ר' נתן לייב בלומברג ז"ל שהתגורר במונסי נמצא היום בחדרו בקבר הרשב"י במירון ללא רוח חיים. בשבוע האחרון הגיע לארץ ושהה במשך מספר ימים בדירה במירון סמוך לציון הרשב"י, היום הוא נמצא בדירתו ללא רוח חיים. הלוויתו תתקיים מחר

הנגיד ר' נתן לייב ז"ל התגורר במשך כל השנים במונסי שם דאג למזון ולינה לכל אברכי החסידות שהגיעו מארץ הקודש לאיסוף כספים.
בשבוע האחרון הגיע לארץ ושהה במשך מספר ימים בדירה במירון סמוך לציון הרשב"י, היום הוא נמצא בדירתו ללא רוח חיים.
הרב בלומברג ז"ל תכנן לשהות בשבת הקרובה בקרית צאנז בנתניה בכדי לשבות בצל האדמו"ר אך כאמור נפטר למגינת מכריו.

מיטתו כעת בדרך לקרית צאנז בנתניה ומסע הלוויה צפוי להתקיים מחר בצהריים לאחר שילדיו ינחתו בארץ.

jdn
אין כלום כי...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 12 פברואר 2019, 21:34

הרה"ח ר' מאיר הערץ גנץ ז"ל
שיכון ויזניץ בני ברק

משפיע ומורה דרך בחצר ויזניץ לאברכים ובחורים
היה מלא וגדוש בתורה יראה וחסידות
יצא בשליחות הישועות משה ז''ל לפני המחנה בעת שייסדו את קהילות ויזניץ ברחובות ואשדוד להפיץ את שלהבת החסידות בקרב צעירי האברכים

לאחר פטירת רבו הישועות משה ז''ל הסתופף בצל בנו האדמו''ר מויזניץ-מרכז שליט''א
שם המשיך להחדיר את תורת רבותיו בקרב צעירי הצאן

סבל הרבה יסורים, במיוחד בשנים האחרונות
יהי זכרו ברוך

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 13 פברואר 2019, 15:12

בד"ה: הגה"צ רבי פסח שטרן זצ"ל מדינוב, ורב ביהמ"ד ישמח משה צאנז
אבל כבד: בשעות הצהריים הלך לעולמו הגה"צ רבי פסח שטרן זצ"ל מדינוב, רב ביהמ"ד 'ישמח משה' צאנז ומרבני החסידות בנתניה. בן ע"ב שנים בפטירתו.

הרב שטרן זצ"ל סבל לאחרונה ממחלה קשה, ובשעות הצהריים נדם ליבו בפתאומיות, עת שהה בביתו שבנתניה.

פרטים נוספים בהמשך.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 13 פברואר 2019, 18:28

ברוך דיין האמת: בבית החולים תל השומר הלכה עכשיו לעולמה הרבנית הצדקנית מביאלא ב"ב אשת האדמו"ר בעל הלהבת דוד זצ"ל. אמם של האדמו"רים מביאלא ב"ב, בית שמש, אוסרובצה. ארה"ב יבדלחט"א.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 פברואר 2019, 21:15

הלווייתה של הרבנית רחל גנס ע"ה אשת יבחלט"א ר' ישראל גנס שליט"א תצא הערב בשעה 10:45 מביתה רח' פנים מאירות 2 ירושלים.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 18 פברואר 2019, 21:31

בת מי היתה? בת כמה היתה?
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

משה 10

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 18 פברואר 2019, 21:37

הרבנית גנס ע"ה נולדה בי"א כסלו תש"ב להוריה ר' יוסף ורבקה שנברגר. אביה התפרסם כאדריכל שהתמחה במיוחד בתכנון מוסדות ציבור, ישיבות, בתי חולים ובתי אבות. תכנן ובנה בתי כנסת שונים בירושלים וביישובים שונים בארץ, בנה מקוואות ברחבי הארץ, תכנן את בית החולים "מעיני הישועה" בבני ברק, וכן תכנן את הקמפוס החדש של מרכז רפואי שערי צדק בירושלים.

במשך כל השנים עמדה לימין בעלה ולסייע למשפחות נזקקות. הותירה אחריה את בנה הרב אשר, ר"מ בישיבת קריית מלך בבני ברק. בנה הצעיר, הרב שלמה אהרן, חתנו של הרב ברוך ויסבקר, ראש ישיבת בית מתתיהו. וחתנה הרב דוד הכהן מונק, מחבר הספר "טהרת הכהנים".

מסע הלוויתה תצא מביתה ברחוב פנים מאירות 2 בשכונת מטרסדורף, הלילה בשעה 22:30 להר המנוחות שם תיטמן למוחת עולמים.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 19 פברואר 2019, 01:21

משולש כתב:הלווייתה של הרבנית רחל גנס ע"ה אשת יבחלט"א ר' ישראל גנס שליט"א תצא הערב בשעה 10:45 מביתה רח' פנים מאירות 2 ירושלים.
ידיעה מעציבה.

אולי מחוץ לירושלים פחות מכירים, אבל בעלה הגדול הוא אחד מעמודי התווך של הדור, מעורב באלף ואחד עניינים שבקדושה ועושה חסד לאלפים בתבונתו ורוחב לבו. יושבים אצלו אנשים בקבלת קהל מדי ערב ונהנים ממנו עצה ותושיה, שלוות נפשו ונעימותו שובי לב.

והיא ע"ה סייעה לו והייתה עזר כנגדו. תנצב"ה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 19 פברואר 2019, 01:26

הרב גנס מנהל פעילות רבנית, תורנית, הלכתית וציבורית ענפה. הוא רב קהילות אברכים בשכונת בית וגן ובשכונת רוממה בירושלים ועומד בראש בית ההוראה של קהילת האברכים ברוממה. הוא מרבה להרצות שיעורי תורה והלכה. בין השאר, הוא מוסר שיעורי הלכה בנווה ירושלים.

הרב גנס משתתף פעיל בכנסי חיזוק בנושאים שונים, ובהם חינוך, צניעות ושמירת הלשון. עומד בראש כנס שמירת הלשון השנתי לנשים הנערך בבנייני האומה.

עומד בראש גופים שונים שעוסקים במגוון נושאים ציבוריים-רוחניים. הוא נשיא קול המשנה, ראש הוועדה הרוחנית לביקורת ספרי קריאה, חבר ועדת הרבנים של קרן "תומכיה", יועץ לארגון י.נ.ר.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 04 מרץ 2019, 22:10

הגרי"צ שפרינצלס זצ"ל

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 05 מרץ 2019, 11:28

טרגדיה קשה הבוקר בחסידות סלונים. הרב ישראל שטייג מנהל תלמוד תורה סלונים בקריית גת נפטר באופן פתאומי לפנות בוקר בביתו בחזון יחזקאל.

הרב שטייג ז”ל, שהיה מראשי בוני ומקימי מוסדות סלונים בקרית גת, עמד בראש הנהלת המוסדות, אברך עובד ה’ מיוחד מאיר פנים לכולם מחנך דגול היה אהוב מאוד על כל מכריו מסר נפשו למען מוסדות סלונים בקרית גת תלמיד חכם וחסיד אמת, גדולה האבדה.

במשך השנים התגורר בקריית גת והצליח רבות בתפקידיו השונים. גידל משפחה לתפארת והותיר אחריו דור מבורך ובהם בת שעדיין לא נשואה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 מרץ 2019, 23:10

שעות לאחר פטירתו הפתאומית של המחנך הדגול הרב ישראל שטייג ז"ל, מנהל תלמוד תורה סלונים בקרית גת והרוח החיה בקהילת החסידות בחזון יחזקאל בעודו בן 50, מתברר כי באורח פלא, למרות גילו הצעיר, הוא הספיק לכתוב צוואה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי אתמול (שני), שעות ספורות לפני הסתלקותו, מצאה רעייתו תבדל"ח באחת ממגירות הבית - צוואה שכתב ושאלה אותו על כך, ר' ישראל ז"ל התחמק והשיב לה "סתם הכנתי שיהיה", שעות לאחר מכן הכל התחבר והובן למפרע.

בצוואה כתב המנוח ז"ל, שלא יספידו אותו ושלא יספרו עליו שבחים, שלא להתעכב עם מיטתו זמן רב עד לקבורה.

סעיף נוסף בצוואתו מתייחס לחבריו ומכריו, מהם הוא מבקש שילמדו בשנה הראשונה משניות לעילוי נשמתו.

בקהילת סלונים בקרית גת ובחזון יחזקאל מתקשים לעכל את עוצמת האסון.

יצוין, כי לא היה למנוח כל רקע רפואי ורק לאחרונה חגג 50 ואף הלך לביקורת שגרתית אצל הרופא, שאבחן אותו ובישר לו כי התוצאות תקינות לחלוטין.

ספירה

נושא שלא נקרא על ידי ספירה » 13 מרץ 2019, 18:36

הרה"ח ר' אהרן בראנדסדורפער ז"ל מבית שמש, אחיו של הרה"ג רבי מאיר בראנדסדורפער זצ"ל.
חתן הגה"צ רבי ישעי' דייטש זצ"ל בעמח"ס מלכה של תורה.
בן שבעים לפטירתו, לא השאיר אחריו זש"ק.
הלוויה תצא הלילה להר הזיתים.
שנשמע ונתבשר בשורות טובות.

שלח תגובה