אשכול ברוך דין האמת

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
ביטחון

Re: אשכול ברוך דין האמת

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 19 דצמבר 2018, 20:48

רבי ישראל ליפא פישביין - זקן חסידי מודז'יץ.
רבי מאיר לאמעט - זקן חסידי סאדיגורא.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 20 דצמבר 2018, 01:47

ר"מ לאמעט - אולי אחרון תלמידי יח"ל.

ספירה

נושא שלא נקרא על ידי ספירה » 20 דצמבר 2018, 12:34

עלה זית כתב:ר"מ לאמעט - אולי אחרון תלמידי יח"ל.
יח"ל = יוסף חיים לפידות,
(בינתיים, עד שתכתוב בלי ר"ת...)

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 20 דצמבר 2018, 12:39

ישיבת חכמי לובלין בלובלין בראשות ר"מ שפירא.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 דצמבר 2018, 13:24

ספירה כתב:
עלה זית כתב:ר"מ לאמעט - אולי אחרון תלמידי יח"ל.
יח"ל = יוסף חיים לפידות,
(בינתיים, עד שתכתוב בלי ר"ת...)
מיהו הנ"ל ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 31 דצמבר 2018, 09:20

ר' לוזער קעניג זצ"ל
מנהיגה של קהילת ברסלב צפת
אישיות מיוחדת במינה , חבל על דאבדין!

סמל אישי של משתמש
הפועלים

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 31 דצמבר 2018, 11:29

פך שמן כתב:ר' לוזער קעניג זצ"ל
קעניג-1.jpg
[/size]
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 דצמבר 2018, 13:04

מרת לוי ע"ה
אשת הרה"ח ר' שרגא צבי יבלחט"א - הבע"ת בקלויז באומאן.
הלוויתה תיצא בשעה 2:00 מביהמ"ד הגדול בעלזא בירושלים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 דצמבר 2018, 13:14

מה הקשר בעלז?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 דצמבר 2018, 13:37

חסיד בעלזא
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 דצמבר 2018, 13:56

אני חשבתי שר' שרגא לוי הוא ברסלבר, הוא מתפלל בהברה ברסלבאית

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 דצמבר 2018, 13:57

עקיב'לה כתב:אני חשבתי שר' שרגא לוי הוא ברסלבר, הוא מתפלל בהברה ברסלבאית
הוא חסיד בעלזא שנהפך לברסלב'ר לאחר נישואיו.
אולם עדיין הוא מגיע לבעלזא, וכל בניו וצאצאיו הם חסידי בעלזא מובהקים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אגיל ואשמח

נושא שלא נקרא על ידי אגיל ואשמח » 31 דצמבר 2018, 14:23

מתי הוא נהפך לברסלבר אני לא יודע? ר' שרגא עצמו בא מבית הונגרי ואין לו קשר לבעלזא, חותנו היה הרה"ח הנודע ר' יחזקאל טעגלאשער [מנדל] ע"ה, בנו של ר' ישראל משה טעגלאשער ז"ל, מן היושבים ראשונה במלכות בעלזא. משפחת מאנדעל הם חסידי בעלזא מובהקים, וגם המנוחה דאגה שילדיה יהיו חסידי בעלזא.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 31 דצמבר 2018, 15:31

אגיל ואשמח כתב:מתי הוא נהפך לברסלבר אני לא יודע? ר' שרגא עצמו בא מבית הונגרי ואין לו קשר לבעלזא, חותנו היה הרה"ח הנודע ר' יחזקאל טעגלאשער [מנדל] ע"ה, בנו של ר' ישראל משה טעגלאשער ז"ל, מן היושבים ראשונה במלכות בעלזא. משפחת מאנדעל הם חסידי בעלזא מובהקים, וגם המנוחה דאגה שילדיה יהיו חסידי בעלזא.
נכון.
אביו ר' יעקב ז"ל היה חסיד ויזניץ, וגם אחיו הם חסידי ויזניץ.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 דצמבר 2018, 16:29

יש לו קצת מבטא של בעלז, דומה קצת לירמיה דמן. ההבדל שאצלו זה עם לב, תפילה בהשתפכות הנפש ובלב נשבר האופייני לברסלב.
שמעתי אומרים שהתקרבותו לרביה"ק היתה במסירות נפש גדולה, מול בני משפחה שהתנגדו לו ומיררו לו את החיים. אשרי חלקו.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 דצמבר 2018, 16:31

אגיל ואשמח כתב:מתי הוא נהפך לברסלבר אני לא יודע? ר' שרגא עצמו בא מבית הונגרי ואין לו קשר לבעלזא, חותנו היה הרה"ח הנודע ר' יחזקאל טעגלאשער [מנדל] ע"ה, בנו של ר' ישראל משה טעגלאשער ז"ל, מן היושבים ראשונה במלכות בעלזא. משפחת מאנדעל הם חסידי בעלזא מובהקים, וגם המנוחה דאגה שילדיה יהיו חסידי בעלזא.
הוא למד בישיבת בעלזא בבחרותו, וגם עד לאחרונה - מה שאני יודע - אולי זה אפילו גם כיום, הוא מגיע בכל ליל שבת להיכל.
כמו כן, הוא נכנס עם קוויטל ומזכיר א"ע הרבה פעמים אצל האדמו"ר, גם לפני נסיעתו לאומאן לפני כל ר"ה הוא נכנס להזכיר את עצמו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 דצמבר 2018, 16:32

מתלמידיו של אהרון כתב:
יש לו קצת מבטא של בעלז, דומה קצת לירמיה דמן. ההבדל שאצלו זה עם לב, תפילה בהשתפכות הנפש ובלב נשבר האופייני לברסלב.
שמעתי אומרים שהתקרבותו לרביה"ק היתה במסירות נפש גדולה, מול בני משפחה שהתנגדו לו ומיררו לו את החיים. אשרי חלקו.
בלי השמועות של מירור החיים זה לא שווה כלום...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 דצמבר 2018, 21:58

תמונות צפתיות ממסע הלויית הרב קעניג.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

אגיל ואשמח

נושא שלא נקרא על ידי אגיל ואשמח » 31 דצמבר 2018, 22:05

הברסלבים כאשר רוצים לתאר איזה ברסלבר, הם רגילים תמיד לכתוב איזה נסיונות עברו עליו, זמנים של הסתר, כל שאר החסידים רדפו אותו, ובכל זאת בגודל ההסתרה התחזק ברביה"ק וכו' וכו' וכו'

משה 10

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 31 דצמבר 2018, 23:28

מי הממשיך?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 31 דצמבר 2018, 23:38

הראשון לציון הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית הגאון רבי יצחק יוסף: קבלתי בצער רב את הידיעה המכאיבה על פטירתו של הגאון רבי *עזריה בסיס* זצ״ל, רבה של ראש העין מוותיקי רבני ישראל וממנהיגיה הבולטים של עדת יוצאי תימן. הציבור בישראל איבד היום את אחד מטובי הרבנים אשר האיר פנים לכל אדם והיה בקי בכל חדרי תורה ומפורסם בענוותנותו ובצדקותו, מי יתן לנו תמורתו. תנחומי למשפחתו ולכל תלמידיו ושומעי לקחו הרבים.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 01 ינואר 2019, 01:08

משה 10 כתב:
מי הממשיך?
בנו הגדול ר' נחמן, בהנהלה בנו ר' יצחק לרפו"ש בשתיוף אחיו ר' יצחק קעניג שליט"א

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 01 ינואר 2019, 01:29

זו פטירה ממש פתאומית. רק בשבועות האחרונים היה דיבור שצריך להתפלל עליו, אבל לא היה נשמע שמשהו קריטי.
לעומת הבן שלו, שקיבל חצבת והיה בסכנה ממשית.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 01 ינואר 2019, 18:51

מתלמידיו של אהרון כתב:זו פטירה ממש פתאומית. רק בשבועות האחרונים היה דיבור שצריך להתפלל עליו, אבל לא היה נשמע שמשהו קריטי.
לעומת הבן שלו, שקיבל חצבת והיה בסכנה ממשית.
האם יצא מהחצבת ???
דומני שחיתן לאחרונה?

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 01 ינואר 2019, 19:33

אומרים שחל שיפור במצבו והוא נושם בכוחות עצמו. אבל הוא לא היה בחתונה של הבן שלו. העבירו לו שידור חי למיטה בבית חולים.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 01 ינואר 2019, 20:48

העיתונים על פטירת הרב קעניג זצ"ל:
בהמבשר: כותרת ראשית מוגדלת וכל העמודים הראשונים ועוד המון מודעות אבל. כמו שעושים לגדולי הדור.
בשחרית: כותרת ראשית גדולה, כתבות בעמודים
בהמודיע: כותרת משנה גדולה ובולטת, כתבות והרבה מודעות אבל.
ביתד: התעלמות מוחלטת.
את הפלס לא ראיתי אבל לא מצפה מהם לכלום.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 02 ינואר 2019, 12:00

בד"ה
הרה"ח ר' יעקב מושקוביץ ז"ל מירושלים
בן הרב מבוניאד זצ"ל
מחשובי חסידי בעלזא
גבאי בביהמ"ד סקווירא בירושלים
היה מסדר חופות אצל האדמו"ר ממכנובקא ועוד רבנים
נפטר הבוקר בגיל 69
יהי זכרו ברוך
הייתה לראש פינה

יש גבול

נושא שלא נקרא על ידי יש גבול » 02 ינואר 2019, 15:19

מתלמידיו של אהרון כתב:העיתונים על פטירת הרב קעניג זצ"ל:
בהמבשר: כותרת ראשית מוגדלת וכל העמודים הראשונים ועוד המון מודעות אבל. כמו שעושים לגדולי הדור.
היה גם היה בהפלס, כותרת בעמוד ראשון, כתבה גדולה ותמונה בעמוד 2
איך אתה יכול לראות ולצפות ולדעת מה אמור להיות בהפלס ומה לא - אחרי שנים של אלימות ומסע השתקה ודה-לגיטמציה שעשו אנשי החצרות והמפלגה. הרבה דברים טובים אתה מפסיד וגם האחרים - ב"זכות" אותם נערים שמשלו בנו.
מה באמת היה בשבועונים ובאתרים שאותם נערים הכשירו?

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 02 ינואר 2019, 15:59

יש גבול כתב:
איך אתה יכול לראות ולצפות ולדעת מה אמור להיות בהפלס ומה לא - אחרי שנים של אלימות ומסע השתקה ודה-לגיטמציה שעשו אנשי החצרות והמפלגה. הרבה דברים טובים אתה מפסיד וגם האחרים - ב"זכות" אותם נערים שמשלו בנו.
צודק.
לא צריך להיות עצניק, בשביל שהאמון באנשי דגל ויתד ילך וישבר אצלי מיום ליום.
בחיי מרן הגראי"ל זצוק"ל, הייתי בעבר תקיף מאד לצד השני (כליטאי לשעבר). אבל מאז הבחירות האחרונות ("פעם אחת ולתמיד") משהו נשבר אצלי. (הגיע לשיא בגזילת בית הכנסת יחל והלבנת פני הרב הותיק. או שאולי זה היה סרטון היין נסך. כמה רוע אפשר לבלוע?)
השבועונים יצאו רק מחר, ובאתרי האינטרנט היו כתבות.
אולי זה בגלל הבחירות בצפת. הרי נחמן גלבך הוא ה"שלוחא דרבנן" שלו.
או שהם לא רוצים לפגוע ברבים מהליטאים של צפת, שבעניין של שנאת חסידים והתנגדות לחסידות הם עוד תקועים לפני 200 שנה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 ינואר 2019, 16:02

משיח דחוף, הכל שקר היום.

פעם היה גם שקר אך ציפו אותו עם שכבה דקה של אמת וגם גרעינים מעטים של אמת, היום גם את זה אין.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 02 ינואר 2019, 16:54

מתלמידיו של אהרון כתב:
יש גבול כתב:
צודק.
לא צריך להיות עצניק, בשביל שהאמון באנשי דגל ויתד ילך וישבר אצלי מיום ליום.
בחיי מרן הגראי"ל זצוק"ל, הייתי בעבר תקיף מאד לצד השני (כליטאי לשעבר). אבל מאז הבחירות האחרונות ("פעם אחת ולתמיד") משהו נשבר אצלי. (הגיע לשיא בגזילת בית הכנסת יחל והלבנת פני הרב הותיק. או שאולי זה היה סרטון היין נסך. כמה רוע אפשר לבלוע?)
השבועונים יצאו רק מחר, ובאתרי האינטרנט היו כתבות.
אולי זה בגלל הבחירות בצפת. הרי נחמן גלבך הוא ה"שלוחא דרבנן" שלו.
או שהם לא רוצים לפגוע ברבים מהליטאים של צפת, שבעניין של שנאת חסידים והתנגדות לחסידות הם עוד תקועים לפני 200 שנה.
אוי אוי אוי, חמודים שכמותכם. מתוקים שכמותכם, כולם צדיקים וטהורים, חוץ מהחבר'ה של יתד וכל הליטאים האלו...
כן, כמובן, כל זמן שהגראי"ל היה בחיים היית ליטאי שרוף ורק משנפטר לפתע פתאום "גזלו את יחל והלבינו פני הרב הותיק"...

אז ככה: מסע הדה-לגיטימציה וההשתקה והטשטוש שייך דווקא לטרוריסטים של הפלג שבמשך שנים הלבינו ומלבינים פני הגראי"ל והגרי"ג כביכול אינם מנהיגים ואינם ראויים להנהגה. בצעד מתבקש הציבור הקיא אותם ואת שכמותם. רוצים להכתיב לגדולי ישראל השקפות ופייק-גזירות (דוגמת גיוס בנות - הפגנות בניגוד מפורש לדעת רבותיהם!) סבבה לגמרי, בפינה שלכם ובעיתון שלכם.

יחל הוא בית כנסת שכל המתפללים הם אנשי דגל, עם רב שהתגלה כעציץ (ולמרות זה לא הועף ולא פוטר. המשיך כרגיל. עד הפיצול הנוכחי). ביום בהיר באו אנשי הפלג והחליטו להפוך את בית הכנסת לסניף של דרכי שמואל. מאחר וא"א לדור עם נחש בכפיפה אחת לכן המתפללים הוותיקים מהעמותה מנסים להוציא את הגזילה ולהשיב את בית הכנסת למתפלליו המקוריים. זה נקרא אצל האהרוני לגזול בית כנסת. אהה.

וכן, כל הליטאים של צפת סתם שונאים חסידים. סתם כי בא להם. סתם כי זה מסורת... סתם לא בא להם על גלבך. זה שהברנש רדף אותם חמש שנים וניסה להצר את רגליהם בכל דרך זה כבר לא משנה, כי זו הרי לא הסיבה, אלא פשוט סתם שנאת חסידים.
וההתעלמות ביתד אכן אומרת דרשני, וליבי אומר לי (לא ביררתי) שיש קשר לסיפור הנ"ל, ואולי אני אברר אצל בני משפחתי שגרים שם, אבל ההתנפלות על היתד והדמוניזציה הזו לא מחמיאה לכם. וגם צקצוקיו של הרב אני פה אינן במקום.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 02 ינואר 2019, 17:30

אל תעשה ממני עצניק, אוקי? עדיין לא הצבעתי עץ מעולם, ולא היה לי שום קשר לגר"ש אוירבך זצ"ל. אני ברסלבר, ליטאי לשעבר, מאלה של הגראי"ל.
אין לי כל ויכוח עם העובדה שגם העצניקים לא כאלה תמימים, והם אשמים (אפילו עכשיו) בהפצת קונטרסי ביזוי ת"ח כלפי מרן הגראי"ל, ובהפעלת "קו מערכה" נגדו.
לגבי יחל - אני פשוט מכיר אישית את הגר"י אייזנבך, עוד הרבה לפני שהחלה המחלוקת הליטאית. ת"ח עצום משכמו ומעלה וצדיק אמיתי.
זכותו של הרב שליט"א לנהל את בית הכנסת והקהילה שלו לפי השקפתו, ומי שלא מוצא חן בעיניו אז במקום לבזות ת"ח שילך להתפלל במקום אחר.
ביינתים בית הכנסת מוקף בנערים מהישיבות קטנות הסמוכות שמשליכים אבנים וסלעים על החלונות ועל ראשי הלומדים בפנים.
לגבי צפת, שנאת החסידים שם לא קשורה לפוליטיקה. יש לי משפחה וחברים שם ואני מכיר את ההוי.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 02 ינואר 2019, 17:37

מתלמידיו של אהרון כתב:אל תעשה ממני עצניק, אוקי? עדיין לא הצבעתי עץ מעולם, ולא היה לי שום קשר לגר"ש אוירבך זצ"ל. אני ברסלבר, ליטאי לשעבר, מאלה של הגראי"ל.
לגבי יחל - אני פשוט מכיר אישית את הגר"י אייזנבך, עוד הרבה לפני שהחלה המחלוקת הליטאית. ת"ח עצום משכמו ומעלה וצדיק אמיתי.
זכותו של הרב שליט"א לנהל את בית הכנסת והקהילה שלו לפי השקפתו, ומי שלא מוצא חן בעיניו אז במקום לבזות ת"ח שילך להתפלל במקום אחר.
ביינתים בית הכנסת מוקף בנערים מהישיבות קטנות הסמוכות שמשליכים אבנים וסלעים על החלונות ועל ראשי הלומדים בפנים.
לגבי צפת, שנאת החסידים שם לא קשורה לפוליטיקה. יש לי משפחה וחברים שם ואני מכיר את ההוי.
"עדיין לא הצבעתי" - דגש על 'עדיין' ??

ראשית כל,לא רלוונטי מה עושים נערי היש"ק שבאזור. שנית, אתה טועה. הרב איננו הבעלים אלא חברי העמותה. הרב נשכר ע"י חברי העמותה/המתפללים לספק להם צורך רוחני כמנהיג ולפיכך על הרב להתאים את עצמו למתפללים. תאר לך רב של בית כנסת ברסלב שיהפוך לליטאי ומשכך יחליט שאין מקום לריקודי שירו לו זמרו לו אחרי התפילה...או רב ספרדי שישתכנז ויחליט שבית הכנסת הופך לנוסח אשכנז. לא, אין דבר כזה בעולם. הרב רוצה להתפלל עם עציצים? שיתכבד וילך אליהם.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 ינואר 2019, 17:50

היתה פה גלישה מנושא האשכול.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 02 ינואר 2019, 17:51

כבר זמן רב רציתי לשאול, האם העירייה רוצה להרוס שמה את יחל ישראל או רק לזרוק את הרב, שאם כדברי עלה זית הרי שאין לו זכות לכפות עצמו על רוב המתפללים

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 02 ינואר 2019, 17:56

לגבי ה"עדיין":
לא נראה לי כרגע שאצביע עץ בעתיד. לפי מה שאני מכיר יחסם של ה"מחבלים" לחסידות וכ"ש לברסלב אינו טוב יותר משל אנשי דגל. אם כבר להיפך. (אלא אם כן הניק "יש גבול" שוב יפתיע אותי לטובה...)
לגבי יחל:
עובדת היות הרב מתלמידי הגר"ש היא לא חדשה.
הגר"ש אפילו היה מגיע לפעמים למקום.
ככל הידוע לי גם לפני המחלוקת הליטאית.
הוא לא "התגלה כעציץ", הוא מאז ומעולם היה קשור יותר לגר"ש, רק שבשנים האחרונות פתאום זה הפך לדבר פסול.
ועוד משהו - ככל הידוע לי גם הרב הוא אחד מהעמותה, והוא גם השיג הרבה מאד כסף לבניית הבניין.
ובעיני בהחלט רלונטי מה עושים תלמידי היש"ק מהאיזור. זה אומר הכל על המחנכים שלהם.
לעקיבה:
אף אחד לא רוצה להרוס את הבניין, חוץ מאולי נערי הישיבות קטנות. להיפך - העמותה רוצה לשפץ אותו.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 ינואר 2019, 18:05

הרב אלישע וישליצקי.jpg
ברוך דיין האמת: הלך לעולמו הרב אלישע וישליצקי זצ"ל, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית לאחר מחלה והוא בן 65 בפטירתו.

הרב וישליצקי התגורר בשכונת קריית משה בירושלים והעביר שיעורים באופן קבוע עד שחלה. אמש, כמו בכל התקופה האחרונה, נערכה תפילה מיוחדת לרפואתו של הרב במכון מאיר.

הרב וישליצקי למד בצעירותו במדרשיית נעם ולאחר מכן בישיבת מרכז הרב, והיה מתלמידיהם של הגאון רבי צבי יהודה הכהן קוק והרב יהושע צוקרמן. במשך כשמונה שנים העביר הרב וישליצקי פינה שבועית בתחנת הרדיו של 'ערוץ 7'.

המנוח זצ"ל, חיבר כמה ספרים העוסקים בעיקר בבעיות השעה ותיקון הנפש הפרטית והכללית, מתוך גישה של אמונה והעצמת כוחות הנפש להתמודדות עמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער כבד על מותו של הרב, "‫אני מביע צער עמוק על פטירתו של הרב אלישע וישליצקי, מרבני הציונות הדתית. הרב וישליצקי תרם תרומה אדירה לייסוד הגרעינים התורניים שמסייעים רבות לחברה הישראלית בכל רחבי הארץ. הוא אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל - וכך נזכור אותו תמיד. יהי זכרו ברוך‬".

מפלגת 'הבית היהודי' הוציאו הודעת אבל וציינה כי "הרב אלישע העמיד אלפי תלמידים בכל הארץ והיה מורה דרך לסוגיות ציבוריות ולאומיות. החלל שהשאיר, משמעותי עוד יותר בימים אלו של בירור דרכה הציבורית של הציונות הדתית. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

גם יו"ר 'הימין החדש' נפתלי בנט פרסם הודעת אבל על לכתו, "הרב אלישע וישליצקי, מגדולי אנשי האמונה בדורנו, נלקח מאיתנו. הרב אהב כל יהודי ונמנה בין תלמידי החכמים המרבים שלום בעולם. בענווה גדולה,באמונה ובאהבה תמימה הוא חיבק כל אחד ואחת כדי להכניס אותם לתוך האוהל. ‏לרב הייתה תרומה גדולה בהקמת הגרעיניים התורניים ומוסדות חסד רבים. ‏יהי זכרו ברוך".

הודעות צער ואבל רבות מתפרסמות בשעה האחרונה מאז היוודע דבר פטירתו.

הלוויה תתקיים היום יום רביעי בשעה 18:30 במכון מאיר בירושלים ומשם הסעות לבית החיים בהר הזיתים בירושלים שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

בחדרי חרדים

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 ינואר 2019, 18:07

הרב וישליצקי נחשב למרצה מבוקש בציבור הדתי לאומי.

בשיעוריו הדגיש את חשיבות תיקון המידות. לשיטתו, זו הנקודה עליה האדם צריך לשים את הדגש בהתקדמותו הרוחנית והדתית. הוא הרבה להדגיש שהתואר "דתי" צריך להינתן למי שמקיים את כל התורה, כלומר גם - ואולי אף בעיקר - את המצוות שבין אדם לחברו, כמו צדקה, כיבוד הורים, שכר שכיר, איסור ריבית וכדומה.

נקודה משמעותית נוספת אצלו היא היחס החם לעיירות שבדרום הארץ ובצפונה, אותן הוא מכנה "העיירות הטבעיות", כיוון שבהן נמצאים "האנשים הטבעיים", שאינם משועבדים ל"חיצוניות החיים" ולתרבות המערב - לשיטתו. לעומת זאת, את הערים שבגוש דן הוא כינה "עיירות פיתוח", משום שלדעתו התושבים בהן צריכים לפתח את נפשם ולהשתחרר מתרבות אירופה וארצות הברית.

ויקיפדיה

סמל אישי של משתמש
הפועלים

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 02 ינואר 2019, 18:33

מי זה כתב:ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער כבד על מותו של הרב
אם הרשע ממשלה ביבי הביע צער כבד וכו', זה כבר מספיק.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 ינואר 2019, 18:35

הפועלים כתב:
מי זה כתב:ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער כבד על מותו של הרב
אם הרשע ממשלה ביבי הביע צער כבד וכו', זה כבר מספיק.
מה פתאום, נתניהו מביע צער כבד על כל מה שיכול להביא לו שמחה גדולה במנדטים.
המנוח דוקא היה יותר מחוגי מרכז הרב.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 05 ינואר 2019, 20:59

הגה''צ רבי נחום צבי קזצ'קוב.jpg
בירושלים נפטר הגאון הצדיק רבי נחום צבי קזצ'קוב זצ"ל מצדיקי ירושלים הנסתרים שנפטר לאחר שחלה בשנים האחרונות, והוא בן 87 בפטירתו.

הרב זצ"ל יליד ארה"ב נולד כילד יתום לאביו רבי צבי נחום זצ"ל ונקרא על שם אביו. בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו מרת הדסה ע"ה בתו של הגאון רבי יצחק יוסף ויסקי זצ"ל ראש ישיבת 'תפארת צבי' בירושלים.

ר' נחום צבי היה צדיק נסתר שכל חייו הקדיש לתורה ועבודת ה', היה בקי בכל חלקי התורה מנעוריו, והיה ידוע בדקדוק המצוות ובהרבצת תורה.

בימים נוראים שימש כבעל תפילה בישיבת קמניץ בירושלים ממש עד לשנים האחרונות, כמו כן היה ידוע בכתיבת מראי מקומות בישיבת חברון בגאולה ובשנים האחרונות לאחר סגירתה היה כותב לישיבת "יד הלוי" הבריסקאית.

אחד מבני המשפחה סיפר ל'בחדרי חרדים' כי בתקופת חליו של הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצ"ל רבה של רמת השרון הוא שלח את חתנו הרב ויסקי למנוח זצ"ל בכדי שיתפלל עבורו וכך גם היה שולח אליו אנשים הזקוקים לישועה במהלך כל השנים.

הותיר אחריו דור ישרים מבורך בנים וחתנים נכדים וצאצאים הממשיכים בדרכו. אחד מחתניו הרב אלימלך הרשקוביץ ממנהלי רשת הכוללים ללימוד טהרות.

מסע הלוויה היום (שישי) ערב שבת קודש פרשת וארא בשעה 11:45 מבית הלוויות שמגר בירושלים להר הזיתים שם ייטמן.

יושבים שבעה בביתו ברחוב נחמיה 6 בירושלים.

בחדרי חרדים

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 ינואר 2019, 21:27

דווקא היה ביתד כתבה מאד מכובדת על הרב קעניג זצ"ל. אין לי מושג על מה אתם מדברים.
נערך לאחרונה על ידי פך שמן ב 05 ינואר 2019, 21:29, נערך פעם 1 בסך הכל.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 ינואר 2019, 21:29

עקיב'לה כתב:כבר זמן רב רציתי לשאול, האם העירייה רוצה להרוס שמה את יחל ישראל או רק לזרוק את הרב, שאם כדברי עלה זית הרי שאין לו זכות לכפות עצמו על רוב המתפללים
לא רצו גם לזרוק את הרב, אלא שלפתע אנשי הפלג התחילו לבוא ולהתפלל מכל רחבי העיר להתפלל שם מודעות נתלו בלוח המודעות עם שם אחר לביהכנ"ס וכו'
כדרכם בקודש.........

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 06 ינואר 2019, 02:09

פך שמן כתב:דווקא היה ביתד כתבה מאד מכובדת על הרב קעניג זצ"ל. אין לי מושג על מה אתם מדברים.
אחרי יומיים נזכרו. אולי בגלל המייל הזועם שלי ל"רשות הרבים"...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 ינואר 2019, 10:18

מתלמידיו של אהרון כתב:
פך שמן כתב:דווקא היה ביתד כתבה מאד מכובדת על הרב קעניג זצ"ל. אין לי מושג על מה אתם מדברים.
נשאר עוד אחד שעוד מאמין בשליחת מיילים ל"רשות הרבים"...
חשבתי שאף אחד כבר לא מאמין בזה, או ששילמת להם עבור שליחת המייל...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 06 ינואר 2019, 11:59

גאליציאנער כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
ממש לא האמנתי בזה. אבל זה לקח חצי דקה וכמובן לא עלה כסף

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 ינואר 2019, 12:10

מתלמידיו של אהרון כתב:
גאליציאנער כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
ממש לא האמנתי בזה. אבל זה לקח חצי דקה וכמובן לא עלה כסף
מההודעה שלך פה נראה שכן האמנת בזה...
או עכ"פ יש לך צד של ספק שזה הועיל...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 ינואר 2019, 12:11

רק שאני לא מצליח להבין מדוע הם לא יכתבו אודותיו ??
מה הצד שלך שהם לא יכתבו ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 06 ינואר 2019, 13:28

אני חשבתי בגלל תמיכתו בגלבך, אבל זה בכל זאת עדיין מאד תמוה.
אולי באמת הם איכשהו פספסו את הידיעה, או שפשוט לא ידעו להעריך נכונה את חשיבותו, מתוך זלזול מובנה בחסידים וכ"ש בברסלב. לאחר שראו את העיתונים האחרים (או כפי שמתחשק לי להאמין - אחרי שראו את המייל שלי ותפול עליהם אימתה ופחד) הבינו שטעו.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 06 ינואר 2019, 13:44

מתלמידיו של אהרון כתב:אני חשבתי בגלל תמיכתו בגלבך, אבל זה בכל זאת עדיין מאד תמוה.
אולי באמת הם איכשהו פספסו את הידיעה, או שפשוט לא ידעו להעריך נכונה את חשיבותו, מתוך זלזול מובנה בחסידים וכ"ש בברסלב. לאחר שראו את העיתונים האחרים (או כפי שמתחשק לי להאמין - אחרי שראו את המייל שלי ותפול עליהם אימתה ופחד) הבינו שטעו.
יקירי, הסיכוי שהמייל שלך גרם להם לבהלה עד כדי הקדשת כתבה מכובדת (כהגדרת ר' פך, אני לא ראיתיה) - נמוך מאוד...

למעשה, מתחילה חשבתי שזה קשור לפוליטיקה, אבל כשראיתי את תמונות הגרמ"ד קפלן בלוויה ובניחום הבנתי שלא.
ולסיכום, הייתה גם הייתה כתבה, אמנם באיחור קטן שעדיין טעון ביאור.

אני חושב שהדיון כאן חורג לגמרי מעניינו של האשכול ואינו בנותן טעם. בהחלט צריך לפתוח אשכול על זה או להעביר לעיתונות ושאר ירקות.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 06 ינואר 2019, 13:47

עלה זית כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:אני חשבתי בגלל תמיכתו בגלבך, אבל זה בכל זאת עדיין מאד תמוה.
יקירי, הסיכוי שהמייל שלך גרם להם לבהלה עד כדי הקדשת כתבה מכובדת (כהגדרת ר' פך, אני לא ראיתיה) - נמוך מאוד...

למעשה, מתחילה חשבתי שזה קשור לפוליטיקה, אבל כשראיתי את תמונות הגרמ"ד קפלן בלוויה ובניחום הבנתי שלא.

אני חושב שהדיון כאן חורג לגמרי מעניינו של האשכול ואינו בנותן טעם. בהחלט צריך לפתוח אשכול על זה או להעביר לעיתונות ושאר ירקות.
פשוט מאד לדעתי האיחור הוא כיון שלא קבלו מודעה אחת בתשלום על פטירתו, ואם מוקירי זכרו לא רואה ביתד כלי לפרסום האבל אז לכאו' גם אין צורך בכתבה.
דרך אגב כשהייתי שם בבית בניחום האבלים דובר רבות על הקשר החם עם רבה של צפת הגאון ר' שמחה קפלן זצ"ל ועל כך שנפטרו באותו השבוע בהפרש של 30 שנה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 ינואר 2019, 14:01

פך שמן כתב:
עלה זית כתב:

פשוט מאד לדעתי האיחור הוא כיון שלא קבלו מודעה אחת בתשלום על פטירתו, ואם מוקירי זכרו לא רואה ביתד כלי לפרסום האבל אז לכאו' גם אין צורך בכתבה.
דרך אגב כשהייתי שם בבית בניחום האבלים דובר רבות על הקשר החם עם רבה של צפת הגאון ר' שמחה קפלן זצ"ל ועל כך שנפטרו באותו השבוע בהפרש של 30 שנה
מודעת אבל מכניסים במקום שרואים שיהיה בזה תועלת - לא בכדי לפרנס את העיתונות החרדית.
גם 'המחנה החרדי' לא קיבל מודעת אבל לפרסום...

אתה צפתי ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 07 ינואר 2019, 19:49

הרבנית דינה יהודית שלזינגר ע"ה (93)
א"ח הג"ר אליקים שיבדלח"ט מלונדון
בת יו"ר אגו"י הרב משה בלוי ז"ל

בח"ח

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 09 ינואר 2019, 07:25

הרה"ח ר' שאול חיים דב מרגליות זצ"ל.
אברך ברסלבר, אב לעשרה שחלה לאחרונה במחלה.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 09 ינואר 2019, 13:52

הגאון ר' יצחק יחיאל יעקובוביץ' רבה של הרצליה משנת תשי"ג
נולד בשנת תר"ץ בגרמניה, עלה ארצה בתרצ"ה ולמד בבחרותו בישיבת פוניביז והיה מקורב מאוד לחזון איש, עוד בבחרותו היה מג' דייני החזון איש בשמיטה [עם השבט הלוי והגאון ר' משה דייטש מגדולי תלמידי החזו"א], הוכתר לרבנות הרצליה על כס חותנו הרב מובשוביץ, מראשי ישיבת השרון דאז [עם בן דודו מצד אשתו הגר"י אדלשטיין זצ"ל רבה של רמת השרון הסמוכה].
היה חבר העדה החרדית, שילם מס חבר לעדה"ח כל ימיו, הנהיג בהרצליה חנויות שמיטה לחומרה ע"פ החזו"א.
יסד בתי תלמוד ובי"ס בהרצליה ע"י החנה"ע ועמד בנשיאותם. יסד כולל אברכים בביה"כ הגדול ועמד בראשו ולמד בו כאברך מן המנין עשרות שנים.
לפני שנות דור ויותר נלחם על קדשי ישראל, נגד הרה"ר גורן, ונגד גיורי הקיבוצים, נגד הפריצות בקיץ ברחובות הרצליה, נגד חילולי שבת. והיתה ידו על העליונה בהרבה מהמאבקים.
לאחרונה נלחם נגד קבורה אזרחית בהרצליה ועוד.
נציגי הציבור הדתי והחרדי בעירית הרצליה סרו לדעתו ולחמו על קדשי ישראל בהשראתו.
תנצב"ה
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 09 ינואר 2019, 13:55

גאליציאנער כתב:
פך שמן כתב:
עלה זית כתב:

מודעת אבל מכניסים במקום שרואים שיהיה בזה תועלת - לא בכדי לפרנס את העיתונות החרדית.
גם 'המחנה החרדי' לא קיבל מודעת אבל לפרסום...

אתה צפתי ??
לא, אך לפעמים מגיע במסגרות מסוימות לעיר הקודש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 09 ינואר 2019, 18:23

יש קהילה חרדית בהרצליה?

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 09 ינואר 2019, 23:13

קהילה מגובשת אין, אבל מאז יסודה היו גרים בה הרבה חרדים.
למשל השוחט הרב זלץ. משפחה מפוארת וידועה.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

ועד

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 09 ינואר 2019, 23:25

יש לאחרונה שם הרבה חרדים
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 10 ינואר 2019, 11:04

ועד כתב:יש לאחרונה שם הרבה חרדים
ליטאים מודרניים ??

מאמין שגם לחב"ד יש שמה כמה בתי כנסת...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 10 ינואר 2019, 12:22

גאליציאנער כתב:
ליטאים מודרניים ??

למה להכפיש? אולי יש שם ליטאים קדושים וצדיקים?

[פעם מודרני היה מי שמחזיק מחשב..היום כולנו עוד עם אנטרנט...נקודה למחשבה]

ואולי יש שם חסידים קדושים וצדיקים?

[חב"ד ידוע שיש בכל מקום בעולם (בעיקר בזכות ה'שליחים'), הרי זה המשותף בין 'בית חב"ד' לסניפי מקדונלס]
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 10 ינואר 2019, 13:28

גאליציאנער כתב:
ליטאים מודרניים ??

לדגל התורה יש שם מנדט בעייריה, [יכול להיות שזה אנשים שהיו קרובים לרב ולא בהכרח חרדים]

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 10 ינואר 2019, 13:50

יאיר כתב:
גאליציאנער כתב:
ליטאים מודרניים ??

למה להכפיש? אולי יש שם ליטאים קדושים וצדיקים?

[פעם מודרני היה מי שמחזיק מחשב..היום כולנו עוד עם אנטרנט...נקודה למחשבה]

ואולי יש שם חסידים קדושים וצדיקים?

[חב"ד ידוע שיש בכל מקום בעולם (בעיקר בזכות ה'שליחים'), הרי זה המשותף בין 'בית חב"ד' לסניפי מקדונלס]
ראשית כל שאלתי, לא אמרתי.

ולגופם של דברים, הקהילה הנ"ל מתבטאת בזה שהיא מגדירה את עצמה ככזאת...
וד"ל
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 10 ינואר 2019, 14:04

כשהנפטר התמנה שם לרב אכן הייתה שם קהילה חרדית שהתמעטה עם השנים, עד שכיום ישנם שם בעיקר בעלי-תשובה וספרדים מהשיכונים הישנים. גם נציג דגל שם הוא ספרדי.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 10 ינואר 2019, 19:09

לחסידות חב"ד יש בעיר קהילה המונה כמאה משפחות ולהן מוסדות חינוך ורווחה, הכוללים בתי חב"ד, גני ילדים, תלמוד תורה, ישיבה, כולל, בית תמחוי, ובית כנסת באזור התחנה המרכזית. בראשות הקהילה עומד הרב ישראל הלפרין.
(ויקפידיה)

כנראה לא קשורים לרב זצ"ל, מה גם שחב"ד ובפרט בהרצליה אינם תמיד מאופיינים בסממנים החרדיים הקלאסיים.
יש בעיר גם בי"ס קירוב מהרשת של וולפסון.

אגב, במודעת האבל רשום "יושבים שבעה בבית הרב רח' הרב קלישר" בשיכון ה' ב"ב, מדובר על השנים האחרונות?

תם שבהגדה

נושא שלא נקרא על ידי תם שבהגדה » 10 ינואר 2019, 21:29

זה ברחוב קלישר בהרצליה, ולא ברח' קלישר בב"ב
כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 10 ינואר 2019, 23:14

בית חב"ד בהרצליה הוא מגדולי המשיחיסטים בארץ ובעולם. יש שם שירות אגרות קודש, ומומחים בפיענוח התשובה והסבר המענה של הרבי לכל שאלה ששאלו באמצעותם.
בעבר היה ניתן להשיג שם בקבוקון מים קדושים ממי המקווה שהרבי מה"מ טבל בהם גופו הק'. ועוד סגולות שלא שמעתן אוזן חבדניק בדורות הקודמים מעולם.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 ינואר 2019, 00:07

יש שם גם לחם קדוש?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 ינואר 2019, 01:16

פעמון זהב ורימון כתב:בית חב"ד בהרצליה הוא מגדולי המשיחיסטים בארץ ובעולם. יש שם שירות אגרות קודש, ומומחים בפיענוח התשובה והסבר המענה של הרבי לכל שאלה ששאלו באמצעותם.
בעבר היה ניתן להשיג שם בקבוקון מים קדושים ממי המקווה שהרבי מה"מ טבל בהם גופו הק'. ועוד סגולות שלא שמעתן אוזן חבדניק בדורות הקודמים מעולם.
?? פרובוקטור!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 12 ינואר 2019, 20:58

הרבנית רבקה אזרחי ע"ה, רעייתו של הג"ר יצחק יבלח"ט ובתו של הג"ר חיים שמואלביץ ראש ישיבת מיר, הלכה לעולמה במהלך השבת בגיל 84. הלוויתה הערב בירושלים.

קישור לראיון עמה באתר של גנזך קידוש השם על ישיבת מיר בשנחאי
http://www.ganzach.org.il/?CategoryID=232&ArticleID=747
הערה: הראיון הוא עם וידיאו של המנוחה ע"ה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 12 ינואר 2019, 21:22

בגיל 84, כשמאחוריו עשרות שנות יגיעה בלימוד התורה הקדושה -נפטר רבי נחום אולשוונג זצ"ל, זקן אברכי כולל פוניבז' בבני ברק • "במשך שישים שנה היה שוקד על תלמודו כבהיותו בחור ישיבה".

בחדרי חרדים

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 12 ינואר 2019, 21:52

מי זה, מי זה?
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 12 ינואר 2019, 21:54

יאיר כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:בית חב"ד בהרצליה הוא מגדולי המשיחיסטים בארץ ובעולם. יש שם שירות אגרות קודש, ומומחים בפיענוח התשובה והסבר המענה של הרבי לכל שאלה ששאלו באמצעותם.
?? פרובוקטור!
לא הבנתי את סימן השאלה, ולא את התשובה.
ציטטתי את מה שהציעו שם בזמנו, במילים שלהם. וקיצרתי בתארים ולא הרחבתי מה שהם הרחיבו מעבר לזה כי זה לא שייך לענייננו.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
RUSHL

נושא שלא נקרא על ידי RUSHL » 12 ינואר 2019, 21:57

מי זה כתב:בגיל 84, כשמאחוריו עשרות שנות יגיעה בלימוד התורה הקדושה -נפטר רבי נחום אולשוונג זצ"ל, זקן אברכי כולל פוניבז' בבני ברק • "במשך שישים שנה היה שוקד על תלמודו כבהיותו בחור ישיבה".

בחדרי חרדים

אבל בכולל פוניבז': זקן האברכים נפטר בשבת
בגיל 84, כשמאחוריו עשרות שנות יגיעה בלימוד התורה הקדושה -נפטר רבי נחום אולשוונג זצ"ל, זקן אברכי כולל פוניבז' בבני ברק • "במשך שישים שנה היה שוקד על תלמודו כבהיותו בחור ישיבה"

ברוך דיין האמת: בשבת נפטר הגאון הצדיק רבי נחום אולשוונג זצ"ל, זקן אברכי כולל פוניבז', שנפטר בפתאומיות השבת בגיל 85.

בשנים האחרונות נחלש ולמרות חולשתו הרבה המשיך בסדר לימודו הרגיל.

הרב אולשוונג זצ"ל נולד בי"ד טבת תרצ"ד לאביו רבי יהושע לייב זצ"ל ולאמו מרת פערל ע"ה.

בבחרותו למד בישיבת פוניבז' בבני ברק, שם היה חביב על רבותיו ראשי הישיבה. לאחר נישואיו המשיך ללמוד בכולל פוניבז', מאז לא עזב את המקום.

במשך שישים שנה היה שוקד על תלמודו כבהיותו בחור ישיבה. סדר יומו התחיל כבר באשמורת הבוקר, עת היה לומד בבית המדרש של הגאון רבי שמריהו גריינמן זצ"ל ברחוב וולפסון בבני ברק.

המנוח היה מקורב גם למורו ורבו ראש הישיבה, מרן הגראמ"מ שך זצ"ל בעל ה'אבי עזרי'.

היה בקשר הדוק עם כל התלמידים הוותיקים של פוניבז', ביניהם הגר"י אדלשטיין זצ"ל, הגר"נ נבנצאל זצ"ל ועוד.

הותיר אחריו דור ישרים מבורך, בנים, חתנים וצאצאים הממשיכים את דרכו. בנו הרב ראובן מחשובי האברכים בכולל רשב"י בבני ברק. חתנו הרב אשר שמחה לרר בן נחמה - זקוק לרפואה שלמה.

מסע הלוויה יצא הערב (מוצאי שבת קודש פרשת בא) בשעה 21:30 מגבעת ישיבת פוניבז' להר הזיתים בירושלים, שם ייטמן.

אם אתה לא מנסה להבין בן אדם מקרוב אל תשפוט אותו מרחוק

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 27 ינואר 2019, 11:41

בד"ה
הרה"ח הישיש ר' נפתלי ווייס ז"ל
מזקני חסידי בעלזא מירושלים
תלמיד הויגד יעקב מפאפא זצ"ל
הייתה לראש פינה

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 27 ינואר 2019, 13:35

אבן הפינה כתב:בד"ה
הרה"ח הישיש ר' נפתלי ווייס ז"ל
מזקני חסידי בעלזא מירושלים
תלמיד הויגד יעקב מפאפא זצ"ל
ברוך דיין האמת: בירושלים נפטר הבוקר (ראשון) הרה"ח הישיש רבי נפתלי וייס ז"ל מאנשי ירושלים של מעלה, שזכה לשיבה טובה, בן 96 בפטירתו.

ר' נפתלי נולד בעיירה טשארנא בהונגריה לאביו רבי מרדכי הי"ד, למד בישיבת יעמרינג ופאפא, ונקשר בלב ונפש לאדמו"ר בעל ה'ויחי יוסף' מפאפא זי"ע, ולאחר מכן דבק בבנו האדמו"ר מפאפא שליט"א, ונחשב לזקן החסידים בעולם.

שתה את כוס התרעלה בשנות השואה. וניצל הודות לחלום מופלא בו בעל אליו האדמו"ר מהר"א מבעלזא זי"ע והורה לו להימלט מהמקום בו שהה.

ר' נפתלי ורעייתו הקימו את מסעדת וייס המיתולוגית ברחוב נחום 9 בירושלים, הממוקם מעל בית הכנסת 'דרהוביץ'. באותם ימים הייתה זו המסעדה היחידה בכשרות למהדרין, וגדולי האדמו"רים כמו מרן ה'בית ישראל' הורה לאורחים שבאו מחו"ל לחצר גור, לאכול רק שם.

לפני כשלושים שנה מכר את המסעדה ועבר להתגורר בקרית בעלזא, שם הפך לאחד מחשובי החסידים, והגיע לכל תפילה ולכל טיש של האדמו"ר מבעלזא במסירות נפש של ממש.

היה ידוע כתלמיד חכם מופלג שמסר את נפשו על קוצו של יו"ד. בעל חסד ובעל צדקה. חילק סכומים הגונים למטרות צדקה וחסד כל ימי חייו. לאחרונה הלך ונחלש והבוקר השיב את נשמתו לבוראו.

הותיר אחריו בנים ומאות צאצאים בארץ ובעולם ההולכים בדרכו.

הלויתו תצא היום בשעה 12:30 מבית הלווית סנהדריה, ותעבור דרך ביהמ"ד הגדול וביתו בקרית בעלזא להר המנוחות שם ייטמן.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 27 ינואר 2019, 19:22

חסיד בעלז או פאפא?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 ינואר 2019, 13:29

בעלזא.
בבחרותו למד בהונגריה בפאפא, ומשכך הוא נחשב כתלמיד פאפא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 28 ינואר 2019, 16:47

עד לפני כ30 שנה הוא לא היה חסיד בעלזא
בניו לא למדו בישיבתנו וחתניו אינם מאנ"ש (חוץ מר' יעקב פ. שגם הוא התקרב אז)
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 ינואר 2019, 16:48

אבן הפינה כתב:עד לפני כ30 שנה הוא לא היה חסיד בעלזא
בניו לא למדו בישיבתנו וחתניו אינם מאנ"ש (חוץ מר' יעקב פ. שגם הוא התקרב אז)
הוא עוד הסתופף אצל כ"ק מרן מהר"א זי"ע...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 29 ינואר 2019, 18:28

מרת מלכה קירשנבוים ע"ה
אלמנת הרה"ג ר' ישראל שמעון קירשנבוים זצ"ל ובתו של הרה"צ רבי בנימין זאב חשין זצ"ל ממשפיעי ברסלב
הלכה לעולמה כשהיא בת תשעים.

מאז פטירת בעלה ר' ישראל שמעון קירשנבוים נשארה באלמנותה במשך 50 שנה עד ליום פטירתה,
שנים רבות הייתה נוהגת בכל שבת מברכין לפקוד את ציון הרשב"י במירון.

אומן שלום

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 30 ינואר 2019, 14:00

נפטר בשבוע שעבר יהודי בשם הרה"צ רבי משה בידרמן מירושלים כבן 93, אחיין של רבי דוידל זי"ע מירושלים (ונכדו של רבי אלעזר מנדל זי"ע). האם מישהו יודע פרטים עליו? היכן התגורר? היכן הסתובב? מי היה האיש? לא ראיתי בשום עיתון ובשום מקום

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 31 ינואר 2019, 11:38

בד"ה בנתניה נפטר היום הנגיד ר' יצחק בן ציון וואלף ע"ה.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 ינואר 2019, 11:44

מקצועי כתב:בד"ה בנתניה נפטר היום הנגיד ר' יצחק בן ציון וואלף ע"ה.
איצ'ה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 31 ינואר 2019, 11:47

יא יא
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 31 ינואר 2019, 12:04

מקצועי כתב:בד"ה בנתניה נפטר היום הנגיד ר' יצחק בן ציון וואלף ע"ה.
ההלוויה תצא היום מבית המדרש המרכזי בקרית צאנז נתניה בשעה 1.45. בשורות טובות
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 ינואר 2019, 12:28

מה היה לו ?
היה חולה ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 31 ינואר 2019, 12:30

אכן. סבל בתקופה האחרונה מהמחלה הארורה ה"י.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 02 פברואר 2019, 20:16

ברוך דיין האמת: מבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק מגיעה הבשורה הקשה על הסתלקותו של האדמו"ר מזטשקא, הגאון הצדיק רבי נתן דוד רוזנבוים זצ"ל, לאחר מחלה ממושכת וייסורים רח"ל.

האדמו"ר, שנחלה בשנים האחרונות, המשיך להנהיג את קהל עדתו למרות ייסוריו ומכאוביו.

בשנים האחרונות אושפז מספר פעמים בבית החולים, סמוך לל"ג בעומר אושפז בבית החולים 'זיו' בעת ששהה בצפת; מאז הועבר לשיבא ב'תל השומר' ול'מעייני הישועה'.

בימים האחרונים מצבו הדרדר, בליל שישי קרסו מערכות גופו והערב (מוצאי שבת קודש) השיב את נשמתו ליוצרה, כשהוא בן 74 בלבד.

האדמו"ר זצ"ל נולד בג' ניסן תש"ה לאביו האדמו"ר רבי יצחק אייזיק מזוטשקא זצ"ל, בעל ה'נחל יצחק', בנו של האדמו"ר רבי איתמר מנדבורנה זצ"ל, ולאמו הרבנית חנה ע"ה בתו של הגאון החסיד רבי נתן דוד הכהן הולנדר זצ"ל רבה של אמסאנא שבגליציה.

בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו הרבנית שתחי', בתו של האדמו"ר רבי מרדכי מזוועהיל זצ"ל, בעל ה'יקרא דמלכא'.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 פברואר 2019, 20:25

זכה לדורות ישרים ומבורכים
בנו- הרב אשר ישעיה רויזנבוים ר"מ ומשפיע ידוע (הלחין בין היתר את השיר על המילים "והנה ה' ניצב עליו")
חתנו- הרב אלימלך בידרמן

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 02 פברואר 2019, 20:38

אני פה כתב:ברוך דיין האמת: מבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק מגיעה הבשורה הקשה על הסתלקותו של האדמו"ר מזטשקא, הגאון הצדיק רבי נתן דוד רוזנבוים זצ"ל, לאחר מחלה ממושכת וייסורים רח"ל.

האדמו"ר, שנחלה בשנים האחרונות, המשיך להנהיג את קהל עדתו למרות ייסוריו ומכאוביו.

בשנים האחרונות אושפז מספר פעמים בבית החולים, סמוך לל"ג בעומר אושפז בבית החולים 'זיו' בעת ששהה בצפת; מאז הועבר לשיבא ב'תל השומר' ול'מעייני הישועה'.

בימים האחרונים מצבו הדרדר, בליל שישי קרסו מערכות גופו והערב (מוצאי שבת קודש) השיב את נשמתו ליוצרה, כשהוא בן 74 בלבד.

האדמו"ר זצ"ל נולד בג' ניסן תש"ה לאביו האדמו"ר רבי יצחק אייזיק מזוטשקא זצ"ל, בעל ה'נחל יצחק', בנו של האדמו"ר רבי איתמר מנדבורנה זצ"ל, ולאמו הרבנית חנה ע"ה בתו של הגאון החסיד רבי נתן דוד הכהן הולנדר זצ"ל רבה של אמסאנא שבגליציה.

בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו הרבנית שתחי', בתו של האדמו"ר רבי מרדכי מזוועהיל זצ"ל, בעל ה'יקרא דמלכא'.
שהיום יום הזיכרון שלו

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 פברואר 2019, 20:47

וואוויי מדהים!
בדיוק 40 שנה לפטירתו

רק מסכנים זוועהיל ('קהילת זוועהיל' של ר' גדליה משה-אחיינו) הרס להם דינר בבניני האומה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 פברואר 2019, 22:01

הרה"ח ר' בנימין זאב הרטמן ע"ה
ניצח במשך הרבה שנים על מקהלת ויזניץ אצל הישועות משה זצ"ל
בעשרים שנים האחרונות סבל הרבה יסורים ל"ע

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 פברואר 2019, 22:02

בשבת נפטר באופן פתאומי בביתו בירושלים הרה"ח ר' יחיאל לודמיר ז"ל מנגידי חסידי באיאן ומבעלי מצות יהודה

קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 02 פברואר 2019, 23:20

מי זה כתב:זכה לדורות ישרים ומבורכים
בנו- הרב אשר ישעיה רויזנבוים ר"מ ומשפיע ידוע (הלחין בין היתר את השיר על המילים "והנה ה' ניצב עליו")
חתנו- הרב אלימלך בידרמן
ר' אלימלך ששהה בשבת זו במירון עם נגידים מחו"ל, יצא עם מסוק לבני ברק להספיק את מסע הלוויה
אחיו ר' חיים יוסף ימשיך את מעמד ההדלקה במוצ"ש

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 פברואר 2019, 16:47

האדמו''ר מזוטשקא זצ''ל.jpg
מודעת אבל האדמו''ר מזוטשקא.JPG

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 03 פברואר 2019, 16:59

זכור אזכרנו עוד מעת שהייתי מסתופף בצל כ"ק אביו וכ"ק דודו גיסו זצוק"ל והוא היה מתפרנס בתחום חינוך ילדים.
היה לו מאור פנים ושלווה מדבקת.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 פברואר 2019, 17:07

נ"ל שהיה מנהל של ת"ת דושינסקיא בבני ברק
אחד החדרים הטובים של הציבור החסידי בעיר

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 פברואר 2019, 18:59

מי זה כתב:נ"ל שהיה מנהל של ת"ת דושינסקיא בבני ברק
אחד החדרים הטובים של הציבור החסידי בעיר
סערט ויזניץ'

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 פברואר 2019, 19:03

ככה אמרו הנייעסנים
ביררתי אצל היודעים והוא היה בדושינסקיא

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 03 פברואר 2019, 19:32

בהמודיע היה כתוב שניהם
כנראה שהיה בשניהם
הייתה לראש פינה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 פברואר 2019, 20:39

רבי יצחק נפתלי גולדשטיין ז"ל, מחסידי דושינסקיא
בן 88 בפטירתו, לא השאיר אחריו זש"ק.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

האדמו"ר רבי נתן דוד מזוטשקא זצ"ל

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 04 פברואר 2019, 06:47

צאצאי האדמו"ר מזוטשקא זצ"ל שנסתלק מאיתנו בשב"ק האחרונה:
בניו:
כ"ק הרה"צ אשר ישעי' שליט"א (חתן האדמו"ר משאץ ב"ב שליט"א)
כ"ק הרה"צ גדלי' משה שליט"א (חתן גאב"ד מאקאווא ב"ב זצ"ל)
כ"ק הרה"צ מרדכי שליט"א (חתן הרב יהושע לייפער שליט"א נשיא 'עוז והדר')
כ"ק הרה"צ שלמה שליט"א (חתן האדמו"ר מלעלוב ברנוביץ זצ"ל).
חתניו:
הרה"צ יעקס גראס שליט"א אב"ד האלמין ביתר-עילית, ובן האדמו"ר מהאלמין שליט"א.
הרה"צ המשפיע המפורסם 'ר' מיילעך בידרמן' שליט"א, ובן האדמו"ר מלעלוב רבי עקיבא זצ"ל.
הרה"צ חיים לייפער שליט"א (ביתר?)
הרה"צ מנחם קאליש שליט"א משפיע בישיבת חזון נחום (ועוד ישיבות בב"ב?) ובן האדמו"ר מאמשינאוו ארה"ב שליט"א.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 04 פברואר 2019, 08:13

המקובל רבי זבולון המבורגר זצ"ל.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

Re: האדמו"ר רבי נתן דוד מזוטשקא זצ"ל

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 פברואר 2019, 13:41

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:צאצאי האדמו"ר מזוטשקא זצ"ל שנסתלק מאיתנו בשב"ק האחרונה:
בניו:
חתניו:
הרה"צ המשפיע המפורסם 'ר' מיילעך בידרמן' שליט"א, ובן האדמו"ר מלעלוב רבי עקיבא זצ"ל.
הרה"צ מנחם קאליש שליט"א משפיע בישיבת חזון נחום (ועוד ישיבות בב"ב?) ובן האדמו"ר מאמשינאוו ארה"ב שליט"א.
איפה גרים בניו ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 04 פברואר 2019, 13:50

אל תאמר לי שעכשיו נהיה 4 זוטשקא.....

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 פברואר 2019, 13:52

פך שמן כתב:אל תאמר לי שעכשיו נהיה 4 זוטשקא.....
כנראה שכן...
כמנהג בית נדבורנא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 04 פברואר 2019, 13:56

גאליציאנער כתב:
מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:צאצאי האדמו"ר מזוטשקא זצ"ל שנסתלק מאיתנו בשב"ק האחרונה:
בניו:
חתניו:
איפה גרים בניו ?
בניו:
כ"ק הרה"צ אשר ישעי' שליט"א ?
כ"ק הרה"צ גדלי' משה שליט"א ?
כ"ק הרה"צ שלמה שליט"א - ירושלים,
בנו הצעיר כ"ק הרה"צ מרדכי שליט"א - מונסי.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 פברואר 2019, 13:57

moshe chaim כתב:
גאליציאנער כתב:
בניו:
חתניו:
איפה גרים בניו ?
בניו:
כ"ק הרה"צ אשר ישעי' שליט"א ?
כ"ק הרה"צ גדלי' משה שליט"א ?
כ"ק הרה"צ שלמה שליט"א - ירושלים,
בנו הצעיר כ"ק הרה"צ מרדכי שליט"א - מונסי.
רבי אשר ישעיה - בני ברק.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 04 פברואר 2019, 14:53

המקובל רבי זבולון המבורגר זצ"ל

סמל אישי של משתמש
הפועלים

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 04 פברואר 2019, 15:09

ביטחון כתב:המקובל רבי זבולון המבורגר זצ"ל
כפול:
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 95#p484295

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 פברואר 2019, 16:56

ניחום אבלים וקויטלאך.jpg
זמני ניחום אבלים בזוטשקע.jpg

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 04 פברואר 2019, 20:50

מתולדות חייו של רבי זבולון המבורגר זצ"ל:
נולד ביום א' אלול שנת תש"ב בשכונת כנסת בירושלים של מעלה מקום שהסתופפו וגדלו בתוכו הרבה מגדולי ישראל לאביו השקדן הגדול, מרא דכולא תלמודא, הגאון הצדיק ר' אברהם משה המבורגר זצ"ל בן הגה"צ ר' שמואל שואל המבורגר זצ"ל חתן הגאון הקדוש המקובל רבי זבולון חרל"פ זצ"ל דיין בבית דינו של מרן השרף רבינו המהרי"ל דיסקין זיע"א, התייחס כצאצא לבעל הלבושים והחיי אדם,ומשפחתו היא מגזע המיוחס לדוד מלך ישראל.
אביו הגדול היה שקדן מופלג באופן שאין לו אח ורע כאשר היה לומד ח"י שעות ביממה והתמדתו היתה לשם דבר בימים ההם, וזכה שהיה בקי בכל מכמני התורה בבקיאות מדהימה, והדבר היה לפלא לכל רואיו.
כן נודע בפרישותו וסיגופיו אשר זיכך בהם את נפשו, ורבים היו באים אליו להתברך כאשר היו זקוקים להפקד בדבר ישועה ורחמים והיה מתקיים אצלו בפשוטו מאמר חז"ל צדיק גוזר והקב"ה מקיים.
בבית גדול וקדוש זה זרח אורו הגדול ונקרא שמו בישראל זבולון ע"ש זקנו הגר"ז חרל"פ זצ"ל, וכבר משחר נעוריו ניכר היה כי לגדולות נוצר בהיותו מבורך בס"ד בכשרונות מיוחדים, וגם היה בעל מידות נאצלות אשר היו לאות ולמופת לכל רואיו.

בצל רבותיו הגדולים
בילדותו נתחנך בת"ת וישיבת עץ חיים כאשר עיקר תורתו בימים ההם ינק מאביו הגדול שהיה ידוע בגדלותו בתורה כאמור.
בהמשך עלה ללמוד בישיבת "כוכב מיעקב" טשעבין, בה נקשר נפשו עם מרן הגאון מטשעבין זצוק"ל שהפליא את ידיעותיו המקיפות בעמדו אצלו בכור המבחן על כל מסכת קידושין בע"פ והוא אך צעיר לימים, וכאשר זכה וחיבר בהמשך הזמן את ספרו הראשון על מסכת קידושין, זכה להסכמתו הנלהבת של מרן זצוק"ל.
משם עבר ללמוד בישיבת סלונים ברמת גן שם קנה תורה מאת ראשי הישיבה הגאונים הגדולים רבי צבי מרקוביץ ורבי שבתי יגל זכרונם לברכה.
אך עיקר שיטת לימודו שקנה מרבותיו אפשר לייחס אל התקופה כאשר נטה אהלו לישיבת מיר המעטירה וקנה תורה אצל ראש הישיבה הגאון הגדול רבי חיים שמואלביץ זכרונו לברכה, ולאחמ"כ אצל חתנו ראש הישיבה הגאון הגדול רבי נחום פרצוביץ זכרונו לברכה, בו ראה את רבו המובהק, ואשר ממנו קנה את הדרך המיוחד לחדש בעומק ובפלפול כפי שנהוג בעולם הישיבות, והיה מרגלא בפומי' תדיר ששיטת לימודו קנה אצל רבו הגר"נ זצ"ל.

בשערי תורת החן
גולת הכותרת היה כאשר ברבות הימים זכה להכנס בשערי תורת החן וקנה תורתו מפי גדולי המקובלים בירושלים וזכה להיות נחשב ומוגדר למחדש בתורת הקבלה, ורבים מגדולי המקובלים כהיום מחשיבים עצמם כתלמידיו.
ידוע הי' בבקיאותו הנדירה שהיתה לו בחכמת היד והפרצוף יש לו דרך ייחודית על "קו החיים וקו המזל" כשהוא בקי בהכרת תווי הפנים וידוע בתחום זה כפועל ישועות בקרב הארץ, ורבים נושעו על ידו.

הרבצת תורה לרבים
ידוע הי' ומפורסם בשיעוריו שמסר בישיבות המקובלים בתורת הנסתר, פרק מיוחד יש לייחס לעשרות השנים שבהן הרביץ תורה לרבים במקומות שונים מהן יש מושב גמזו, שם קבע שיעוריו בהלכה ובאגדה עשרות בשנים בבית הכנסת המרכזי, ובעוד מקומות רבים אין ספור, ורבים באו לשמוע את שיעוריו העמוקים בהיותו פה מפיק מרגליות וצולל במים אדירים, באופן שאין לו אח ורע.

ספריו הגדולים
זכה שברבות השנים הוציא לאור ספריו הגדולים "שערי זבול" י"ד כרכים ומהם עוד בכתובים הכוללים חידושים וביאורים פנינים ומרגליות על דרך הפשט ועל דרך הדרוש בכל מקצועות התורה בנגלה ובנסתר, והתקבלו באהבה ובחיבה בין תופשי התורה והמוני בית ישראל בכל אתר ואתר, ורבים הם שהספרים היו להם למשיב נפש, יש לציין כי הרבה חלקים בנגלה כבר זכה להוציא לאור בהיותו צעיר לימים וגדולי ישראל כבר בזמנו בירכו את המחבר והפליאו בשבח הספר.
בשנים האחרונות הוקם בעצתו ובברכתו המכון בשם "זבול תפארתך" עם המטרה להוציא מחדש את כל ספריו לאור עולם לאחר שחלפו למעלה משני עשרונים מהוצאתן לאור, ואכן זכו בשנים אלו להוציא לאור חלק ניכר מספריו מחדש ברוב פאר והדר כאשר עיני הקורא תחזינה מישרים,.
בכל עת ועידן שבהם זכו להוציא לאור התקיים מעמד אדיר לציון הופעת הספר לאור עולם בראשותו ובהשתתפות המוני בית ישראל מכל אתר ואתר והיה מעמדים אלו משאירים רושם עמוק בלב המשתתפים.

פרישותו וצדקותו
פרישותו מהבלי עוה"ז היתה לשם דבר בפני עצמו, כאשר עשרות בשנים היה ישן בכל לילה על הארץ, והרבה שנים היה דר בחדר קטן וצנוע ולא אבה לקבל עזרה מבחוץ רק היה מסתפק בלחם צר ומים לחץ, וגדולי הדור בכל השנים ראו בו כאחד הצדיקים הנסתרים שיש בכל דור ודור.
תיקונים ופדיוני נפש ערך לרבים שבאו אליו עשרות בשנים.
גם זכה להערכה מיוחדת מגדולי הדורות הקודמים, וכפי הידוע שהסנדלר הקדוש זי"ע היה אומר עליו כי זכה לנשמה גבוהה מעל 17 דורות.

תל תלפיות
מעונו הצנוע בשכונת בתי הורדנא בירושלים היו להמונים תל תלפיות, כאשר רבים שיחרו לפתחו בהיותו ידוע כפועל ישועות ובקי בחכמת הפרצוף והפנים כאמור, יש לציין כי היה מתמסר שנים על גבי שנים כל נפשו למען הכלל, שעות ארוכות היה מקבל אנשים במאור פנים ומעודדם ומחזקם, כן היה מקרב רחוקים לאבינו שבשמים ורבים השיב מעון וכל גדולי ישראל באו אליו להתייעץ אתו בענינים המסובכים ביותר ולפעמים במקרים מיוחדים היה עושה אף שאלה מן השמים וקולע למטרה והכל בהצנע לכת ובסודיות מוחלטת.

השנים האחרונות
לפני כעשור לקה באירוע מוחי שממנו נשאר משותק בחלק מגופו [עד יומו האחרון] והמשיך במפעליו הגדולים ובקבלת קהל לעצה ולברכה.
בתחילת חודש שבט חש ברע ופונה לביה"ח במצב קשה מיד בהוודע הידיעה התארגנו בכל מקום ומקום לתפילת רבים לרפואתו ואכן בחסדי שמים נרשמה הטבה במצב בריאותו. והלך והשתפר, ולפנות בוקר של יום שני ער"ח כט שבט זעק לפתע שמע ישראל ופרחה נשמתו באחד.

מסע הלוויה יצאה היום יום שני ער"ח אדר א' בשעה 2.00 בצהריים מבית מדרשו שכונת בתי הורדנא רחוב דוד ילין 53 ירושלים לחלקת הרבנים בהר המנוחות שם נטמן ליד קברי אבותיו.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 פברואר 2019, 20:52

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 05 פברואר 2019, 18:38

הרה"ח ר' אלקנה אוביץ ז"ל מזקני חסידי ויזניץ
נפטר חודשיים לאחר פטירת זוגתו ע"ה

גיסו של הגה''צ רבי אברהם צבי בעק זצ''ל, אבד''ק מעלבארן.
הותיר אחריו משפחה מפוארת ומבורכת, בניו וחתניו רבנן ותלמידיהון.
בניו: הרה"ח רבי אליהו יצחק אייזיק מאנטוורפן, הרה"ח רבי משה יהודה מבורו פארק.
חתניו: הגאון הגדול רבי משה שאול קליין, דומ"ץ בי"ד זכרון מאיר, ראב"ד בד"ץ ויז'ניץ ורב שכונת אור החיים בני ברק. הגאון רבי צבי הירש ויז'ניצר, רב חסידי ויז'ניץ וחבר בד"ץ רבני הקריות אשדוד. הרה"ג רבי ברוך שטרן והרה"ג רבי יוסף דסקל מקרית ויז'ניץ בני ברק. נכדים, נינים ובני נינים.
הרה''ח ר' אלקנה אוביץ ז''ל.JPG
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 06 פברואר 2019, 19:00

האשה הצדקנית מרת אסתר הדסה גניחובסקי ע"ה אשת הגאון רבי אברהם גנחובסקי זצ"ל ר"י טשעבין
נפתרה אתמול בערב
ההלויה התקיימה היום בצהריים בהוראת הגר"ד לנדו

מגזע היחס - חת"ס ורעק"א
עסקה כל השנים בהדרכת כלות ובטהרת המשפחה

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 12 פברואר 2019, 10:01

טרגדיה בצאנז: הנגיד ממונסי נמצא ללא רוח חיים במירון

אסון בחסידות: הנגיד ר' נתן לייב בלומברג ז"ל שהתגורר במונסי נמצא היום בחדרו בקבר הרשב"י במירון ללא רוח חיים. בשבוע האחרון הגיע לארץ ושהה במשך מספר ימים בדירה במירון סמוך לציון הרשב"י, היום הוא נמצא בדירתו ללא רוח חיים. הלוויתו תתקיים מחר

הנגיד ר' נתן לייב ז"ל התגורר במשך כל השנים במונסי שם דאג למזון ולינה לכל אברכי החסידות שהגיעו מארץ הקודש לאיסוף כספים.
בשבוע האחרון הגיע לארץ ושהה במשך מספר ימים בדירה במירון סמוך לציון הרשב"י, היום הוא נמצא בדירתו ללא רוח חיים.
הרב בלומברג ז"ל תכנן לשהות בשבת הקרובה בקרית צאנז בנתניה בכדי לשבות בצל האדמו"ר אך כאמור נפטר למגינת מכריו.

מיטתו כעת בדרך לקרית צאנז בנתניה ומסע הלוויה צפוי להתקיים מחר בצהריים לאחר שילדיו ינחתו בארץ.

jdn
אין כלום כי...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 12 פברואר 2019, 21:34

הרה"ח ר' מאיר הערץ גנץ ז"ל
שיכון ויזניץ בני ברק

משפיע ומורה דרך בחצר ויזניץ לאברכים ובחורים
היה מלא וגדוש בתורה יראה וחסידות
יצא בשליחות הישועות משה ז''ל לפני המחנה בעת שייסדו את קהילות ויזניץ ברחובות ואשדוד להפיץ את שלהבת החסידות בקרב צעירי האברכים

לאחר פטירת רבו הישועות משה ז''ל הסתופף בצל בנו האדמו''ר מויזניץ-מרכז שליט''א
שם המשיך להחדיר את תורת רבותיו בקרב צעירי הצאן

סבל הרבה יסורים, במיוחד בשנים האחרונות
יהי זכרו ברוך

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 13 פברואר 2019, 15:12

בד"ה: הגה"צ רבי פסח שטרן זצ"ל מדינוב, ורב ביהמ"ד ישמח משה צאנז
אבל כבד: בשעות הצהריים הלך לעולמו הגה"צ רבי פסח שטרן זצ"ל מדינוב, רב ביהמ"ד 'ישמח משה' צאנז ומרבני החסידות בנתניה. בן ע"ב שנים בפטירתו.

הרב שטרן זצ"ל סבל לאחרונה ממחלה קשה, ובשעות הצהריים נדם ליבו בפתאומיות, עת שהה בביתו שבנתניה.

פרטים נוספים בהמשך.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 13 פברואר 2019, 18:28

ברוך דיין האמת: בבית החולים תל השומר הלכה עכשיו לעולמה הרבנית הצדקנית מביאלא ב"ב אשת האדמו"ר בעל הלהבת דוד זצ"ל. אמם של האדמו"רים מביאלא ב"ב, בית שמש, אוסרובצה. ארה"ב יבדלחט"א.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 פברואר 2019, 21:15

הלווייתה של הרבנית רחל גנס ע"ה אשת יבחלט"א ר' ישראל גנס שליט"א תצא הערב בשעה 10:45 מביתה רח' פנים מאירות 2 ירושלים.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 18 פברואר 2019, 21:31

בת מי היתה? בת כמה היתה?
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

משה 10

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 18 פברואר 2019, 21:37

הרבנית גנס ע"ה נולדה בי"א כסלו תש"ב להוריה ר' יוסף ורבקה שנברגר. אביה התפרסם כאדריכל שהתמחה במיוחד בתכנון מוסדות ציבור, ישיבות, בתי חולים ובתי אבות. תכנן ובנה בתי כנסת שונים בירושלים וביישובים שונים בארץ, בנה מקוואות ברחבי הארץ, תכנן את בית החולים "מעיני הישועה" בבני ברק, וכן תכנן את הקמפוס החדש של מרכז רפואי שערי צדק בירושלים.

במשך כל השנים עמדה לימין בעלה ולסייע למשפחות נזקקות. הותירה אחריה את בנה הרב אשר, ר"מ בישיבת קריית מלך בבני ברק. בנה הצעיר, הרב שלמה אהרן, חתנו של הרב ברוך ויסבקר, ראש ישיבת בית מתתיהו. וחתנה הרב דוד הכהן מונק, מחבר הספר "טהרת הכהנים".

מסע הלוויתה תצא מביתה ברחוב פנים מאירות 2 בשכונת מטרסדורף, הלילה בשעה 22:30 להר המנוחות שם תיטמן למוחת עולמים.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 19 פברואר 2019, 01:21

משולש כתב:הלווייתה של הרבנית רחל גנס ע"ה אשת יבחלט"א ר' ישראל גנס שליט"א תצא הערב בשעה 10:45 מביתה רח' פנים מאירות 2 ירושלים.
ידיעה מעציבה.

אולי מחוץ לירושלים פחות מכירים, אבל בעלה הגדול הוא אחד מעמודי התווך של הדור, מעורב באלף ואחד עניינים שבקדושה ועושה חסד לאלפים בתבונתו ורוחב לבו. יושבים אצלו אנשים בקבלת קהל מדי ערב ונהנים ממנו עצה ותושיה, שלוות נפשו ונעימותו שובי לב.

והיא ע"ה סייעה לו והייתה עזר כנגדו. תנצב"ה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 19 פברואר 2019, 01:26

הרב גנס מנהל פעילות רבנית, תורנית, הלכתית וציבורית ענפה. הוא רב קהילות אברכים בשכונת בית וגן ובשכונת רוממה בירושלים ועומד בראש בית ההוראה של קהילת האברכים ברוממה. הוא מרבה להרצות שיעורי תורה והלכה. בין השאר, הוא מוסר שיעורי הלכה בנווה ירושלים.

הרב גנס משתתף פעיל בכנסי חיזוק בנושאים שונים, ובהם חינוך, צניעות ושמירת הלשון. עומד בראש כנס שמירת הלשון השנתי לנשים הנערך בבנייני האומה.

עומד בראש גופים שונים שעוסקים במגוון נושאים ציבוריים-רוחניים. הוא נשיא קול המשנה, ראש הוועדה הרוחנית לביקורת ספרי קריאה, חבר ועדת הרבנים של קרן "תומכיה", יועץ לארגון י.נ.ר.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 04 מרץ 2019, 22:10

הגרי"צ שפרינצלס זצ"ל

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 05 מרץ 2019, 11:28

טרגדיה קשה הבוקר בחסידות סלונים. הרב ישראל שטייג מנהל תלמוד תורה סלונים בקריית גת נפטר באופן פתאומי לפנות בוקר בביתו בחזון יחזקאל.

הרב שטייג ז”ל, שהיה מראשי בוני ומקימי מוסדות סלונים בקרית גת, עמד בראש הנהלת המוסדות, אברך עובד ה’ מיוחד מאיר פנים לכולם מחנך דגול היה אהוב מאוד על כל מכריו מסר נפשו למען מוסדות סלונים בקרית גת תלמיד חכם וחסיד אמת, גדולה האבדה.

במשך השנים התגורר בקריית גת והצליח רבות בתפקידיו השונים. גידל משפחה לתפארת והותיר אחריו דור מבורך ובהם בת שעדיין לא נשואה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 מרץ 2019, 23:10

שעות לאחר פטירתו הפתאומית של המחנך הדגול הרב ישראל שטייג ז"ל, מנהל תלמוד תורה סלונים בקרית גת והרוח החיה בקהילת החסידות בחזון יחזקאל בעודו בן 50, מתברר כי באורח פלא, למרות גילו הצעיר, הוא הספיק לכתוב צוואה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי אתמול (שני), שעות ספורות לפני הסתלקותו, מצאה רעייתו תבדל"ח באחת ממגירות הבית - צוואה שכתב ושאלה אותו על כך, ר' ישראל ז"ל התחמק והשיב לה "סתם הכנתי שיהיה", שעות לאחר מכן הכל התחבר והובן למפרע.

בצוואה כתב המנוח ז"ל, שלא יספידו אותו ושלא יספרו עליו שבחים, שלא להתעכב עם מיטתו זמן רב עד לקבורה.

סעיף נוסף בצוואתו מתייחס לחבריו ומכריו, מהם הוא מבקש שילמדו בשנה הראשונה משניות לעילוי נשמתו.

בקהילת סלונים בקרית גת ובחזון יחזקאל מתקשים לעכל את עוצמת האסון.

יצוין, כי לא היה למנוח כל רקע רפואי ורק לאחרונה חגג 50 ואף הלך לביקורת שגרתית אצל הרופא, שאבחן אותו ובישר לו כי התוצאות תקינות לחלוטין.

ספירה

נושא שלא נקרא על ידי ספירה » 13 מרץ 2019, 18:36

הרה"ח ר' אהרן בראנדסדורפער ז"ל מבית שמש, אחיו של הרה"ג רבי מאיר בראנדסדורפער זצ"ל.
חתן הגה"צ רבי ישעי' דייטש זצ"ל בעמח"ס מלכה של תורה.
בן שבעים לפטירתו, לא השאיר אחריו זש"ק.
הלוויה תצא הלילה להר הזיתים.
שנשמע ונתבשר בשורות טובות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 מרץ 2019, 18:46

הרב עמרם בלוי ז"ל מחשובי עסקני חב"ד בארץ הקודש, איש חינוך, ואיש כולל חב"ד. נהרג בשעות הצהריים כתוצאה מפגיעת אוטובוס ברחוב עולי הגרדום בירושלים.

על פי עדי ראיה, הרב בלוי ז"ל מעד כשהאוטובוס עצר על ידו וככל הנראה נהג האוטובוס לא הבחין בכך והחל בנסיעה. כונני הצלה הוזעקו לזירה הקשה והחלו בפעולות החייאה מצילות חיים, אך למרבה הצער נאלצו לקבוע את מותו עקב הפציעות הקשות.

הרב בלוי ע"ה, בן 81 בפטירתו, היה אמור להשתתף בחתונת נכדו ביום שני הקרוב. הותיר אחריו את יבדלחט"א: רעייתו מרת יהודית, ילדיו: ר' יעקב מבני-ברק, ר' איציק מכפר-חב"ד, השליח הרב משה, רב המועצה האזורית ערבה-תיכונה, גב' שרה קוביטשעק מקריית-גת, גב' שושנה קוט מירושלים, נכדים ונינים ואחיו: הרב טוביה בלוי מירושלים.

הלווייתו תתקיים הלילה ב-11 מבית הלוויות שמגר להר הזיתים בירושלים.

מדוברות מד"א נמסר: התקבל דיווח על הולך רגל שנפגע מאוטובוס בתחנת אוטובוס ברחוב עולי הגרדום בירושלים. רופא מד"א רכוב על אופנוע מד"א מדווח מהמקום על גבר כבן 80 עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים וקובע את מותו.

ד"ר מיכאל הרמן סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי גבר כבן 80 לכוד מתחת לאוטובוס כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית קשה, הוא היה ללא נשימה וללא דופק, ביצעתי בדיקות רפואיות אבל לצערי הוא היה ללא סימני חיים ונאלצתי לקבוע את מותו במקום."

מדוברות המשטרה נמסר: "כוחות המשטרה ובהם בוחני התאונות שהגיעו פתחו בחקירה לבירור נסיבות התאונה ועיכבו את נהג האוטובוס".

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 14 מרץ 2019, 21:08

אני פה כתב:הרב עמרם בלוי ז"ל מחשובי עסקני חב"ד בארץ הקודש, איש חינוך, ואיש כולל חב"ד. נהרג בשעות הצהריים כתוצאה מפגיעת אוטובוס ברחוב עולי הגרדום בירושלים.
הנ"ל הצהיר כאן כי בבחירות הוא מתעתד להצביע למפלגת 'הליכוד'
ככל הנראה כבר לא ייקח חלק במסע הבחירות
אולי יצביעו בשמו, (אך ככל הנראה למפלגה חרדית יותר מ'הליכוד')...
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 18 מרץ 2019, 10:08

הרב אחיעד אטינגר הי"ד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 מרץ 2019, 19:47

מאיר צבי ולדר ז"ל
בן 28

חרדים לשלום

נושא שלא נקרא על ידי חרדים לשלום » 29 מרץ 2019, 11:23

פך שמן כתב:
28 מרץ 2019, 19:47
מאיר צבי ולדר ז"ל
בן 28
ב"ר חיים. השאיר תינוק בבית.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 מרץ 2019, 15:32

ב.ד.ה. בי-ם נפטר כעת לאחר מחלה קצרה משמח הלבבות ר׳ אברהם קלצקין ז״ל. בן 62.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 31 מרץ 2019, 17:01

אפשר תמונה?
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 01 אפריל 2019, 02:26

1010 כתב:
31 מרץ 2019, 17:01
אפשר תמונה?
קלצקין.jpg
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 01 אפריל 2019, 11:02

בד"ה
הגה"צ החסיד המקובל רבי חיים מנדל שטייגר זצ"ל.
מקרית צאנז, נתניה
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 01 אפריל 2019, 12:34

בד"ה
הרה"ח ר' ניסן רינגל ז"ל
מחסידי בעלזא בירושלים
נפטר בגיל 62 בערך עקב הסתבכות רפואית
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 01 אפריל 2019, 23:54

בד"ה האדמו"ר מסקולען זצוק"ל
אין עוד מלבדו!

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 02 אפריל 2019, 00:59

האדמו"ר מסקולען זצוק"ל

משה 10

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 02 אפריל 2019, 01:00

משכונת בורו פארק שברובע ברוקלין בניו יורק מגיעה הבשורה המרה על פטירתו של זקן האדמו"רים, כ"ק האדמו"ר מסקולען - רבי ישראל אברהם פורטוגל זצוק"ל, והוא בן 95 בפטירתו

שלח תגובה