חקירות ראש הממשלה לשעבר - בנימין נתניהו

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 420 פעמים
קיבל תודה: 2439 פעמים

Re: חקירות ראש הממשלה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

השאיפה במשרד המשפטים לפרסם החלטה בתיקי רה''מ ב-10 הימים הקרובים | הכיוון בתיק 4000 - אישום בשוחד

‏השאיפה במשרד המשפטים היא לפרסם החלטה בתיקי ראש הממשלה בעשרת הימים הקרובים. הכיוון גם נכון לעכשיו הוא להגיש כתב אישום בתיק 4000 בעבירת שוחד. בכירי הפרקליטות תומכים בחוות הדעת של פרקליטות מיסוי וכלכלה. במשרד המשפטים ממשיכות הישיבות המרתוניות מסביב לשעון. כמובן מי שיקבע בסוף גם את ‏מועד ההחלטה הוא היועץ המשפטי לממשלה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

לשופטת מרגולין שקבעה 'תבחינים' לסיקור אוהד-שוחד שדומים להפליא לתיק 4000, יש היכרות ארוכת שנים עם ליאת בן-ארי

הריקבון של מערכת המשפט: לשופטת מרגולין שקבעה "תבחינים" לסיקור אוהד-שוחד שדומים להפליא לתיק 4000, יש היכרות ארוכת שנים עם ליאת בן-ארי; היא הורדה לבית המשפט השלום בגלל פרשה של פרוטוקול מזוייף; נשיאות העליון נאור וחיות התנגדו למועמדתה למחוזי - ופסק הדין שנתנה נועד במיוחד לתקשורת ולפרקליטות - רגע לפני פרישתה בשבוע הבא
עכשיו זה ברור מאליו: לשופטת לימור מרגולין-יחידי שקבעה שורת "תבחינים" לסיקור אוהד כשוחד במשפט איתמר שמעוני, יש היכרות מוקדמת עם ליאת בן-ארי ונראה כי שורת ה"תבחינים" שקבעה, למרות הזיכוי בעניין הסיקור האוהד, נעשתה בשביל לרצות את הפרקליטות וגם למשוך את תשומת הלב של התשקורת לפני פרישתה בשבוע הבא. דוברות הנהלת בתי המשפט הקדישה בתקציר פסק הדין שנשלח לתקשורת חלק מרכזי לשורת התבחינים למרות שלא היו כלל רלבנטיים לנאשמים ולמשפט שלפניה. להזכירכם – שורת התבחינים אינה מחייבת ואיננה מהווה בבחינת תקדים.

אגב, פסק הדין ניתן עוד במחוזי, רק בגלל שמרגולין-יחידי התחילה את התיק כשופטת מחוזי בפועל וסיימה אותו תחת אותו כובע (אי אפשר אחרת), למרות שהיום היא שופטת שלום. ועניין נוסף: התבחינים מתאימים גם ליאיר לפיד, איתן כבל, ציפי לבני ולפרקליטות עצמה.

מצרף שורת שאלות שהפניתי להנהלת בתי המשפט ואת תשובתה (הדי מתחמקת מהשאלות הלא נוחות) של מרגולין-יחידי. לשיפוטכם.

שלום,
להלן שאלותיי:
א. השופטת לימור מרגולין-יחידי עבדה בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) במשך כ-10 שנים, במקביל לעו"ד ליאת בן-ארי.
ב. מרגולין-יחידי עבדה על כמה תיקים במשותף עם בן-ארי, בין היתר בתיק גולד-וחניש.
ג. מרגולין-יחידי שימשה כשופטת מחוזי בפועל והורדה-חזרה לבית המשפט השלום בעקבות פרשת הפרוטוקול המזוייף שבו היתה מעורבת.
ד. נשיאת העליון לשעבר מרים נאור ונשיאת העליון הנוכחית אסתר חיות התנגדו למועמדתה של מרגולין-יחידי למחוזי.
ד. מדוע לא נתנה מרגולין-יחידי גילוי נאות לקשריה עם בן-ארי לאחר שכתבה שורה של תבחינים בנושא סיקור אוהד-שוחד, הרלוונטי לתיק 4000, שעליו אחראית בן-ארי?
ה. מדוע קבעה מרגולין-יחידי תבחינים לגבי סיקור אוהד-שוחד למרות שהשאלה לא היתה רלבנטית למשפט ובוודאי שלנאשמים שלפניה ומדובר בשאלה תיאורטית בלבד. על-פי הנהוג שופטים לא קובעים מסמרות ולא דנים בשאלות תיאורטיות, בוודאי כאלה שיכולים להשפיע על פרשיות תלויות ועומדות. זאת ואף זאת, חלק מרכזי בתקציר פסק הדין שהופץ לעיתונאים, עסק בשאלת הסיקור אוהד-שוחד, מה שמלמד שמרגולין-יחידי כתבה את שורת התבחינים (הלא מחייבים) כדי לקרוץ לתקשורת ולבן-ארי.

מבקש תשובות ענייניות ולא מתחמקות למען זכות הציבור לדעת.

בברכה,
אלי ציפורי,
רדיו גלי ישראל

להלן תגובת השופטת

תגובת השופטת מרגולין-יחידי באמצעות דוברת מערכת בתי המשפט:
השופטת לימור מרגולין–יחידי מונתה לכהונת שופטת בית משפט השלום בתל-אביב בשנת 2007 ולבקשתה היא עתידה לפרוש ממערכת בתי-המשפט ביום 19.11.2019.
ביום 25.10.2016 מונתה השופטת למשך שנה לכהונה בפועל בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. בהתאם לדין, נשמעו חלק מהתיקים שהדיון החל בהם לאחר סיום הכהונה בפועל. נוכח פרישתה הצפויה, התיקים שלא הסתיימו יועברו להמשך שמיעה בפני מותב אחר.
בטרם מינויה בשנת 2007 כשופטת שלום, עבדה השופטת בפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה). מספר שנים לאחר המינוי, החלה השופטת לשמוע תיקים פליליים במחלקה הפלילית בבית משפט השלום בתל-אביב ובשל הזמן שחלף מאז המינוי, לא הייתה מניעות, אז והיום, לשבץ את השופטת לשמיעת תיקים פליליים ובהם תיקים שהוגשו גם על-ידי פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה).
לגבי השאלות הנוגעות לגוף הכרעת הדין, הרי שהכרעת הדין ברורה ומדברת בעד עצמה.
לעניין הנטען בעניין הפרוטוקול (שאירע בשנת 2013 עוד טרם מונתה השופטת למינוי בפועל בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב), העניין נבדק על ידי נציב התלונות על שופטים וכל שנמצא הוא פגם פרוצדוראלי.

יעקב עקיבא
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

אני פה כתב:
14 נובמבר 2019, 20:11
הערכה במשרד המשפטים: ההחלטות בתיקי נתניהו יתקבלו עד יום שלישי
בקיצור, מהר מהר לפני שגנץ מאבד את המנדט...

סמל אישי של משתמש
אני פה

מדינת פשע.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הג'ורה מתחיל לצוף...
ק.JPG
ש.jpg
ת.jpg
א.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

יעקב עקיבא

נשיאת ביה"מ העליון הבהירה לניצן שהוא צריך להוריד שופטים מכהנים מהרשימה.

יעקב עקיבא

חברים יקרים לא צריך להזדעזע מהשחיתות והריקבון של הפרקליטות, אפילו ש

חקרו אחת שלא קשורה כלל וכלל לתיק 4000, בשביל להכריח את חפץ להיות עד מדינה
(מידע שהיה מסכים להגיד שהוא היפופטם והעולם הוא משולש, העיקר שהמידע לא ייצא ויהרוס לו את החיים)

חפץ מאוד רוצה להעיד, לא יודע? שום בעיה! ניתן לך עובדות ותדקלם אותם בחזרה אלינו.

הפרקליטות לוקחת את היועצים של הנאשם בתואנה שהיו אחראים לרמקול ליד בית פילבר כשהוא לא ידע מזה.

פרשת הפאלפונים, וכו וכו והרשימה ארוכה.

ועכשיו החשיפה של קלמן ליפסקין ניצן מהפרקליטות שולח לשופטים מכהנים בבימ"ש שיגינו על הפרקליטות...
אתם מבינים?! השופט ה"אופיקטיבי" יגן על ה"קטגור" שהוא אחד מהשני צדדים שביניהם הוא צריך לשפוט!!!

אז למה לא להזדעזע??!!
התשובה מאוד פשוטה, שי ניצן החמוד והמתוק אמר שזה היה טעות!! סה"כ טעות ככה בקטנה...

הבנתם?! מקווה שלא..

עקיב'לה
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 443 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

וזה מצטרף לסיפור הנחמד של השופטת פוזננסקי שכתבה לפרקליטות ''תיראו מופתעים''. לדעתי מה שמיליון איש עדיין לא ברחובות, אמור להטריד אותנו יותר מכל כי זה מראה עד כמה אין כאן אנשים שאיכפת להם. בבחינת תנו לי רק מטען לאייפון ואני מוכן לשבת בפקק עוד יום שלם. רק אני והאייפון האייפון ואני, לא מעניין אותי לא המדינה ולא המשפחה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יש עוד כמה דברים מזעזעים.

את היועץ של ראש הממשלה ארי הרו שהיה חשוד בשטויות הם שברו לגמרי כדי שיעליל על נתניהו והעביר להם את הקלטות תיק 2000. בגלל החקירות נגדו האדם התגרש ופירק בית עם כמה ילדים.

היום התפרסם שחוקר בכיר ניסה לשדל מנקה בבית ראש המשלה שתעליל עלילת דם על ראש הממשלה, לא יאומן לילה שלם הוא ישב עליה ואמר לה שאם לא תגלה היא תעביר כמה לילות בבית סוהר.

הכי מדהים הוא ההחלטה התמוהה של השופטת בתיק של ראש עיריית אשקלון - שמעוני שבוע שעבר בה היא כתבה כבר את פסק הדין של תיק 4000 למקרה של סיקור אוהד ספציפי השייך רק בתיק נתניהו, וכלל לא היה מדובר לגבי שמעוני, השופטת היא ידידה קרובה של הפרקליטה נגד נתניהו , בקיצור הכל מסריח, מדינה בפשיטת רגל גועל נפש!

שי ניצן רוצה להיות שופט עליון ומחפש להביא איזה הישג בדמות ראשו של נתניהו!

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1483 פעמים
קיבל תודה: 430 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

אין לי מה להגיד רק שהמערכת יותר רקוב מרוסיה בימי סטאלין.

זה ד קטורה של פרקליטות / שופטים / חוקרים שצריכים ליהות בבית סוהר תחת כל סוגי צער שאפשר לעשות להם. ו
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
אני פה

גיא פלג (מודה לראשונה) בערוץ 12: בכיר בפרקליטות מדווח לי שבתיק 4000 היועמ''ש באמת מסתפק האם לקבור את התיק

לגבי תיק 1000 ההחלטה היא סופית על אישום להפרת אימונים

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 395 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

אני פה כתב:
17 נובמבר 2019, 20:17
גיא פלג (מודה לראשונה) בערוץ 12: בכיר בפרקליטות מדווח לי שבתיק 4000 היועמ''ש באמת מסתפק האם לקבור את התיק

לגבי תיק 1000 ההחלטה היא סופית על אישום להפרת אימונים
2000 ישאר שוחד?

סמל אישי של משתמש
אני פה

2000 לא שוחד בכל מקרה.

מי זה
נתן תודה: 58 פעמים
קיבל תודה: 163 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

2_img-20191204-wa0103_311x640.jpg

מה הקשר בין להב 433 לשריפות פיראטיות בכפר קאסם?
לביביסטים פתרונים.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

אחד תם
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אחד תם »

ושמעתי מאיש תקשורת בכיר
שרה''מ לעולם לא יודה ולא יגיע לעסקת טיעון אף פעם
כי זה רה''מ שהותיר אחריו המון בהיסטוריה של המדינה יותר מכל אחד אחר
ואם הוא יוכר כבעל קלון לא יקרא על שמו אפילו על פח ברחוב
וכש''כ אוניברסיטאות או מחלפים וגשרים ושכונות
אוהב כל יהודי (בפיתה עם חריף)

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 395 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

אחד תם כתב:
04 דצמבר 2019, 20:42
ושמעתי מאיש תקשורת בכיר
שרה''מ לעולם לא יודה ולא יגיע לעסקת טיעון אף פעם
כי זה רה''מ שהותיר אחריו המון בהיסטוריה של המדינה יותר מכל אחד אחר
ואם הוא יוכר כבעל קלון לא יקרא על שמו אפילו על פח ברחוב
וכש''כ אוניברסיטאות או מחלפים וגשרים ושכונות
ע"ש אולמרט אין כלום?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1149 פעמים
קיבל תודה: 1757 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

על מה אתה מדבר?

יש על שמו מתחם מגורים!

הולילנד!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אני פה

משפט נתניהו: השופטת פלדמן: אנחנו לא רואים אישורים לחקירת נתניהו בתיק 4000

ליאת בן-ארי:
אולי נכון היה שהאישורים לפתוח בחקירות בתיקי 1000 ו-4000 היו ניתנים בצורה אחרת
מקור עמית סגל

סמל אישי של משתמש
אני פה

הצלחה גדולה לנתניהו:

השופטים במשפט נתניהו: נחליט לגבי מועד שלב ההוכחות רק לאחר שנחליט בסוגית אישורי היועמ''ש

השופטים במשפט רה"מ מודיעים: נחליט לגבי מועד שלב ההוכחות רק לאחר ההחלטה לגבי טענת נתניהו על אישורי היועמ"ש לפתוח בחקירה.
אם היה עוד סיכוי קלוש ששלב ההוכחות יחל לפני 23.3, עכשיו הוא ירד עוד יותר

טריסקער
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 49 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טריסקער »

לדעתי השמחה מוקדמת
הם לא יתנו לו לצאת מזה. המשפט הזה מכור מלכתחילה

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1149 פעמים
קיבל תודה: 1757 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

ויתכן שעשו זאת כ"הסוואה" שלא יגידו אח"כ שזה היה מכור מראש
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

גרנולה
נתן תודה: 4841 פעמים
קיבל תודה: 2858 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

בחדרי חרדים:

לפני מספר חודשים נעצרה שכנתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עת סיננה לעברו 'פרשת משפטים בושה'. לקראת שבת פרדת משפטים ניצל השר דודי אמסלם את המאורע על מנת לעקוץ את היועמ"ש שוב.

בחשבון הטוויטר שלו כתב אמסלם: "‏תושבי פ"ת והסביבה צריכים במיוחד השבת להיזהר מלהיתקל במר מנדלבליט.
בכל זאת, 'פרשת משפטים בושה'...".

כזכור לפי מספר חודשים, בשיחה עם העיתונאית איילה חסון מ'חדשות 13', סיפרה שכנתו של היועמ"ש כי מדי שבת היא הולכת עם בעלה וילדיהם לבית הכנסת. "לצערי", היא אמרה, "מסלול ההליכה הקבוע של היועץ המשפטי לממשלה עובר במדרכה ליד הבית שלי". חודשים לפני כן הוא ראה אותם שם ואמר להם שבת שלום.

"בעלי השיב לו, ואני אמרתי לבעלי מה אתה אומר לו שבת שלום? מנדלבליט טוען שהוא שמע את זה ונפגע".

מספר שבועות לאחר מכן בבוקר שבת פרשת משפטים היא ראתה אותו שוב וסיננה לעברו "פרשת משפטים, בושה". היא מדגישה כי היא לא התלהמה או צעקה, אלא רק סיננה בשקט תוך כדי הליכה.

לאחר כמה מטרים עצרה לידה ניידת משטרה וממנה יצאו שני שוטרים סמויים שביקשו ממנה להתלוות אליהם לתחנה לשם ביצוע חקירה בגין הטרדת איש ציבור. "אני לא אחלל שבת", ענתה להם "אם אתם רוצים תבואו איתי לבית שלי שנמצא בסמוך וניישב את זה שם".

היא סיפרה כי השוטר הלך הצידה לשוחח בטלפון עם מישהו שהכתיב לו הוראות והתעקש שהיא תיסע לתחנה. "מי זה שמתעקש כל כך שאחלל את השבת?" היא שאלה אותו, "זה מפקד תחנת פתח תקווה", הוא השיב.

לאחר מכן איים עליה השוטר כי אם היא לא תתלווה לחקירה הם יאזקו אותה בכוח מול עיני ילדיה. לאחר האיום לא הייתה לה ברירה והיא נסעה לתחנה בעיצומה של השבת.

בתחנת המשטרה חקר אותה חוקר בשם אבינועם שאמר לה שכל פנייה למנדלבליט היא חדירה לפרטיות ועל כן הוא חוקר אותה על חדירה לפרטיות ולא על העלבת עובד ציבור.

לאחר מכן סיפר לה החוקר כי גרסתו של שומר הראש של מנדלבליט דומה לגרסתה, אולם מנדלבליט הוסיף שהיא עשתה מספר דברים שהיא לא עשתה בפועל. לבסוף קיבל החוקר את חוות דעתו של שומר הראש שהיא לא נראית מסוכנת, נלקחו ממנה טביעות אצבע והיא הוכרחה להצטלם כעבריינית.

לדבריה, היא מפחדת ממש ממנדלבליט. היא סיפרה כי היא מפחדת שהוא יהפוך את עולמה. "אני לא רוצה תיק פלילי בגלל שטות כזו", היא הוסיפה.

היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט מסר אז בתגובה ל'חדשות 13': "יש לפנות למשטרת ישראל לבירור הפרטים הנטענים. מכל מקום, האירוע טופל ללא שום מעורבות מצד היועץ, שהוא כידוע אישיות מאובטחת. היועץ לא התלונן ולא התבקש להתלונן בעניין". לשון התגובה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

תיקי נתניהו עדכון : שמונה בקשות של ההגנה מונחות כעת להחלטת בית המשפט.

תיק 1000 - מחוזי
בקשה לקבלת אישורי היועמש שהסתבר שגם בתיק זה אין אישורים כדין.
בקשה לקבלת את חומרי החקירה של בן כספית.
תיק 4000 - מחוזי
החלטת השופטים בעניין אישורי היועמש.
נקבע דיון בנושא.
בקשה לפסילת עדויות שנלקחו שלא כדין .
בקשה שעוד תידון בעניין מחיקת 300 האינדיקציות מסך ה 315 שנתניהו לא נחקר עליהם.
בקשה למחיקת התיקים בטענת הגנה מן הצדק.
תיק 4000 - עליון
בקשה לקבלת ה״אישורים״ הלא מושחרים של
של היועמש.
בקשה לפרשנות החלטת העליון שניתנה כבר לעניין הפלאפון של אילן ישועה מנכל וואלה.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
נתן תודה: 418 פעמים
קיבל תודה: 1767 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

הם עוד לא הבינו שהוא סומן ולא יעזרו כל הטענות המשפטיות? ראה ערך ההודעה הקודמת בנוגע ליועהמ"ש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הלל ביטון רוזן, חדשות 20* | המחוזי בירושלים קבע כי שלב ההוכחות במשפט נתניהו יתקיים באפריל, לאחר הבחירות.

| החלטה נוספת של המחוזי בירושלים הערב: בהתנהלותו של מנדלבליט נפל פגם בכך שלא אישר בכתב את פתיחת החקירות, אך לא מבטלים את כתב האישום.
עם זאת במהלך המשפט ישקלו לפסול עדויות שנאספו ללא אישור .

JOS
נתן תודה: 17 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי JOS »

אדם גולד: מחדל הפרת הוראות חוק היסוד שהסדירו כיצד יש לחקור ראה"מ הוא לא עוד הפרה. חוק היסוד אינו מגן רק על נתניהו האדם אלא על נתניהו שליח הציבור. כשבהמ"ש בוחר לקיים את המשפט אחרי שהתגלה שהיועמש פעל בניגוד לדין הוא מהדהד את פרופ' גביזון שחזתה שלנתניהו "אין סיכוי לקבל משפט צדק". גביזון צדקה.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
נתן תודה: 418 פעמים
קיבל תודה: 1767 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

השופטים החליטו: התחלת המשפט רק אחרי הבחירות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עו''ד דובי וינרוט, בנו של עו''ד יעקב וינרוט כתב אתמול בערב:

בנימין נתניהו ומייקל ג'ורדון -
1. לפני כמה חודשים פרסמתי פוסט ביקורתי אודות ראש הממשלה בנימין נתניהו.
הוא תפס תאוצה מטורפת ומחקתי אותו אחרי חצי שעה. כן, השתפנתי.
ניסיתי להבין למה השתפנתי.
ניסיתי גם לנתח למה הבן של עורך הדין ד"ר יעקב וינרוט ז"ל (אבי מורי) שהגן על ראש הממשלה בחירוף נפש כותב נגדו פוסט ביקורתי.
יתירה מכך, אני משתדל לא לפגוע באנשים. זה חשוב לי. אז דווקא בו. למה לעזאזל?
היום אני יודע. אבל לפני שאגלה לכם את הסוד אספר לכם מה חשב אבי ז"ל על ראש הממשלה בנימין נתניהו.
2. על חכמתו - הוא חשב עליו שהוא עילוי שבעילויים. אני רוצה קצת להתעכב על זה כי ישנה באמירה הזו נקודה חשובה. החפץ חיים שאל פעם: אם יאמרו לך על פלוני שהוא עשיר גדול. האם ניתן להסיק שהוא אכן כזה? והוא השיב שתלוי מי הדובר. אם הדובר הוא דלפון לא בטוח שפלוני אכן עשיר גדול. אולי הוא עשיר בעיני הדלפון אבל לא עשיר בעיני אדם שיש לו מושגים בעושר. לעומת זאת, אם ביל גייטס יאמר על פלוני שהוא עשיר, ניתן בוודאות להסיק כי הוא אכן עשיר מאוד. ובכן, אבי ז"ל היה עילוי ואם הוא אמר לי פעמים רבות על ראש הממשלה שהוא עילוי, אז הוא עילוי גדול. נקודה.
על פטריוטו – ראה בו פטריוט אמיתי. הוא ייעץ לו פעמים רבות לעשות לביתו אבל הוא סרב לא משום שלא יכול היה לוותר על כבודו. יכול גם יכול. אלא משום שבאמת ובתמים סבר בצדק שניחן ביכולות שאם לא ישתמש בהן למען מדינתו הוא יחטא לייעודו.
על המשפט – אין ספק, אמר לי לא פעם, כי ראש הממשלה לא מושחת. תשכח מזה. כל בר דעת מבין שלו רק היה רודף בצע, היה עושה לביתו וגורף מיליונים ולו רק מהרצאות או מכל חברה עשירה בעולם שהייתה שוכרת מיד את שירותיו. אז דובי, על סיגרים?
האם אכן המליץ לו לעשות עסקת טיעון של זיכוי תמורת פרישה? אולי. אולי רק בגלל דבר אחד. לא משום שחש שלא יוכל לזכותו - דווקא האמין מאוד בזכותו. אלא משום שחס עליו. חס עליו שכבן אנוש חזק ככל שיהיה עליו לעמוד מול מערכת גדולה שמורכבת מאנשים חזקים שחלקם נחזים להיות ערכיים (ולמען הסר ספק מובן שישנם רבים מהם שהינם ערכיים מאוד) שיש להם מטרה מאוד ברורה. לזרוק עוד רשת ועוד רשת ועוד רשת על האריה עד שהוא יכרע על ברכיו ולא יוכל יותר. כי המערכת כמערכת נוטה להיות אכזרית. היא רואה במשפט כיפופי ידיים. מעין משחק. קשה לה לעשות שיקולים של ייסורי נפשו של פלוני. היא הרי מערכת. היא משומנת וישנה טוב בלילה בעוד מי שמתייצב מולה הוא פלוני - נפש, נשמה עם משפחה, אישה וילדים. הכותרת שפלוני מתמודד מולה היא מדינת ישראל נגד פלוני. זו כותרת קשה ומפחידה וכפויות טובה למי שמקריב את כל כולו למענה. לא פעם, אבי הצטער על כך שזיכוי נחשב בעיני המערכת כהפסד. מדוע הפסדת? כי לא הצלחת להרשיע? להיפך, תשמחי בשמחתו.
על הביקורת – הוא לא חסך מראש הממשלה ביקורת. אין לי ספק שזו אחת הסיבות שראש הממשלה העריך אותו כל כך. והיה לו. היה לו לא מעט. אבל ביננו על מי אין. למי אין חסרונות. השאלה בסופו של דבר היא: האם אתה – המבקר – היית יכול להגיע להישגים שלו? אז אל לך להתמקד רק בחסרונות שלו. תסתכל על המכלול הכביר. אין לי גם ספק שלו אבי ז"ל היה חי כיום, בנקודה אחת היה שובר לו את שתי הידיים והרגליים. על כך שלא מתגרים במערכת. לא מתגרים במערכת. מודעים לקטנותך מפניה. מכפיפים ראש. בונים הגנה בעבודת נמלים עם כבוד מקסימלי גם אם מאוד קשה לך. תן לשופטיך לראות את האדם היפה שבך. במילים אחרות, תן לשופט לזכות אותך מבלי לתת לצד השני סתירה מצלצלת. אסור לפגוע במערכות, אסור לפגוע במדינה. אלמלא מוראה איש את רעהו חיים בלעו. וזה באמת חבל לי. יחד עם זאת, זאת ניתן לשינוי בכל עת. כולנו בנויים על זיכרון קצר.
3. ואחרי כל זה, אם תשאלו אותי מדוע כתבתי נגד? היום אני יודע.
הוא פשוט מוצלח מידי בשבילי. התבגרתי. בזמנו, קשה היה לי לראות בן אנוש כזה מוצלח. מידי ווינר. אני רוצה שלברון ג'ימס הזה יפסיד כבר. סתם ככה כי אולי היה בא לי אקשן. אבל זה לא בוגר. זה תינוקי ומאוד לא אחראי בטח כשמדובר על גורל המדינה שלי.
והאמת הזו צריכה להיאמר. לא היה ווינר כזה. זה המסי של עולם הכדורגל. זה המייקל ג'ורדון של עולם הכדורסל. זה מוחמד עלי של עולם האגרוף. אין לי טעם למנות את הישגיו. וממילא לא אשכנע את מי שאינו משוכנע. הייתי לכמה ימים במועדון הזה של סתם כיף לשנוא.
5. אינני יכול לפטור את עצמי בלי מילה אחת על הריאיון של ראש הממשלה עם יונית לוי. באופן קבוע בשיחות הטלפוניות של אבי ז"ל מול ביבי הוא היה מכנה אותו: ראש הממשלה או אדוני. כולם במשרד ידעו את זה. כי כבוד לזולת זה היה הבסיס. אתה קם לפני מורה גם אם אתה פחות אוהב אותו. באופן אישי העובדה שיונית לוי לא הביטה לראש הממשלה בעיניים כאב לי מאוד. עד כדי כך?
אני יכול לסנגר עליה: היא בשלב שהייתי בו לפני כמה חודשים: קשה להסתכל על הווינר הזה בעיניים!
אני מקווה שעוד כמה חודשים, היא תלמד את השיעור הזה.
כמוני.

rich
נתן תודה: 721 פעמים
קיבל תודה: 690 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

ערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים לפתיחת שלב ההוכחות במשפטו.

בפתח הדיון הבוקר נושאת התובעת, עו"ד ליאת בן ארי, את נאום הפתיחה, שמטרתו הצגת התיק והאופן שבו תציג התביעה את ראיותיה להוכחת האישומים נגד ראש הממשלה.

"התיק שנמצא היום בפני בית המשפט הנכבד הוא תיק משמעותי וחמור בתחום השחיתות השלטונית", פתחה בן ארי.

לדבריה, "נאשם 1 הוא ראש ממשלת ישראל אשר על פי כתב האישום עשה שימוש פסול בכוח השלטוני הרב שהופקד בידיו, בין היתר, על מנת לדרוש ולהפיק טובות הנאה פסולות מבעלים של כלי תקשורת מרכזיים בישראל, לשם קידום ענייניו האישיים לרבות עת לנגד עיניו עמד רצונו לשוב ולהיבחר. נאשמים 4-2 הם אנשי עסקים מרכזיים ומשמעותיים במשק הישראלי ששלטו בכלי תקשורת".

בן ארי ציינה כי "כתב האישום מבוסס על מארג ראיות רחב הכולל ראיות ישירות ונסיבתיות. חומר הראיות מבוסס גם על סוג ייחודי של ראיות - הקלטות של שיחות וכן מסרונים והודעות ווטסאפ מזמן אמת, כל אלה יוכיחו בצורה מלאה וברורה את האמור בכתב האישום".

עוד טענה התובעת בנאום כי "האישומים, ובעיקר שני האישומים הראשונים, אך לא רק, עוסקים באותם העולמות: כוח שלטוני שיש לראש הממשלה, אנשי עסקים מרכזיים המחזיקים בגופי תקשורת, מערכות בחירות, רצונו של נאשם 1 להשיג סיקור תקשורתי מוטה לטובתו. האישומים עוסקים בנקודת המפגש, בהצטלבות, בין רצונם של אנשי העסקים ליהנות מן הכוח השלטוני העצום שבידי ראש הממשלה, עם רצונו של ראש הממשלה לייצר לעצמו דלת פתוחה להשפעה על גופי התקשורת המרכזיים של מדינת ישראל".

"נאשם 1 ביקש כי נאשמים 4-2 יפעילו את שליטתם העסקית בגופי התקשורת שבבעלותם ויאפשרו לו לממש את רצונותיו ומאוויו בתחום הסיקור התקשורתי. נאשם 1 סחר בכוחו השלטוני מול אנשי עסקים המחזיקים בגופי תקשורת. כל זאת על מנת שבכל עת שיהיה בכך צורך, גופי התקשורת החזקים יעמדו לרשותו, והוא יוכל לזכות בבחירות ולהשפיע על מעמדו הציבורי", קבעה בן ארי.

"האירועים באישום הזה ממחישים את הלך הרוח והמחשבה של נאשם 1, ומבהירים עד כמה היה עמוק הצורך או הרצון שלו להשיג שליטה בגופי התקשורת. חרך הצצה נדיר זה, ממחיש מה ביקש נאשם 1 מנאשם 4, איש העסקים המחזיק גוף תקשורת, ועד כמה רחוק היה מוכן ללכת בשבילו. כפי שנראה, דרך מחשבה זו של נאשם 1 תלווה אותנו גם באישומים האחרים. הראיות המתעדות את השיח בין הנאשמים בזמן אמת מלמדות גם מה מוכן היה איש העסקים להציע לנאשם 1, על מנת לקדם את האינטרסים העסקיים כבדי המשקל שלו", הוסיפה

עם הגעתו לבית המשפט צייצה שרת התחבורה מירי רגב, "ראש הממשלה בנימין נתניהו גם הבוקר אתה לא לבד. מאחוריך עומדים מיליוני אזרחים, שתומכים בך ופעם אחר פעם הביעו בך אמון מוחלט. מאמינה בחפותך ובעזרת ה׳ האמת והצדק יצאו לאור".

בפתח הדיון תישא דברים התובעת בתיק עו"ד ליאת בן ארי ולאחר מכן יחל שלב חקירתו של העד המרכזי בתיק 4,000, אילן ישועה, מנכ"ל אתר וואלה לשעבר.

ראש הממשלה עתיד להשתתף בשלב נאום התביעה ולאחר מכן הוא מתכוון לעזוב את הדיון.

במסגרת תיק 4,000 מואשם ראש הממשלה נתניהו וקבלת שוחד ובני הזוג איריס ושאול אלוביץ' מואשמים בעבירה של מתן שוחד.

התיקים יתנהלו לפי הסדר שאותו ביקשה הפרקליטות ‭ 2,000 ,4,000 -‬ ו-1,000‬ - מהתיק המורכב ביותר לפשוט בהיקף של שלושה דיונים בשבוע ויישמעו בפני צוות של שלושה שופטים: רבקה פרידמן-פלדמן, עודד שחם ומשה ברעם.

סמל אישי של משתמש
אני פה

התחיל משפט נתניהו, אם עדותו של אילן ישועה תתקבל מצבו של נתניהו לא שפיר.

"אלוביץ אמר שאפיל את הפלאפון לשירותים"

פגישה באגף הפרטי של הבית [צילום: ראובן קסטרו, פלאש 90]
מעיד על פגישה לילית בדצמבר 2016 בבית משפחת אלוביץ, לנוכח החשש של אנשי נתניהו מפני חקירה אפשרית, בה הונחה לתאם גרסאות ולהשמיד ראיות הציג תיעוד שהפקיד בידי עורכי דינו למחרת הפגישה ותיעוד נוסף של פגישות עם אלוביץ בהן הועלו דרישות דומות בעקבות פגישה זו נפסק הסיקור המוטה בוואלה - אם כי נאמר לו שהוא "גורם נזק עצום" לבזק
▪ ▪ ▪
שאול אלוביץ ואיריס אלוביץ ביקשו מאילן ישועה להשמיד את הטלפון הסלולרי שלו ולמחוק את התכתובות ביניהם, כאשר חששו בדצמבר 2016 שעומדת להיפתח חקירה משטרה על היחסים עם בנימין נתניהו. כך העיד (יום ג', 6.4.21) ישועה, ביום השני של עדותו במשפט נתניהו.

ישועה סיפר: "ב-27.12.16 בלילה, בערך ב-10:30, קיבלתי שיחת טלפון מאיריס שביקשה שאגיע אליהם הביתה. שאול ואיריס קיבלו אותי באגף הפרטי של הבית, ביקשו ממני את הטלפון שלי, שמו אותו בחוץ ואמרו שגם הם משאירים את שלהם בחוץ. נכנסנו לחדר ישיבות והתיישבנו, שאול מולי ואיריס לימיני.

"הם אמרו לי שיצא משם ניר חפץ, שהגיע מדיון עם אנשי ראש הממשלה, נדמה לי שגם עו"ד יעקב וינרוט השתתף. הם אמרו שהגיעה אליהם ידיעה שעלולה להיפתח איזושהי חקירה. הם [אנשי נתניהו] דנו בשאלה מה זה יכול להיות, והגיעו למסקנה שזה יכול להיות או היחסים בין נתניהו לבין ג'יימס פאקר או היחסים בינו לבין אלוביץ.

"הם אמרו, שאם תיפתח כזאת חקירה - חשוב לתאם מה נתניהו יגיד, מה שאול יגיד ומה אני אגיד. ההצעה שלהם הייתה שאני אומר שאני יזמתי את הסיקור המוטה בוואלה. אמרתי: זה בלתי אפשרי, כולם ידעו שזה לא כך. אז הם אמרו שאני אגיד שזה מסיבות אידיאולוגיות, שלא רצו שהאתר יהיה שמאלני, ושאול אמר שהוא יוסיף שהוא גם חבר של נתניהו.

"ישבתי בחניה כדי להירגע"

"אחר כך הם הביאו את הטלפונים, שאלו אם אני מוחק את ההתכתבויות בינינו, ואמרתי שלא. הם אמרו לי שצריך למחוק וגם הם ימחקו. הם ביקשו שאני אפתח ושאמחק בנוכחותם את קבוצת הווטסאפ [של השלושה]. אמרתי שיש שם תמונות יקרות לי, של אמי המנוחה וכדומה, ושאם נעשה את זה בחופזה - הן עלולות ללכת לאיבוד, ושאעשה את זה מאוחר יותר. דנו איך עושים את המחיקה של קבוצת הווטסאפ ושצריך למחוק אותה. מאוחר יותר, כשהגעתי הביתה, הוצאתי את עצמי מהקבוצה כדי להראות שאני מוחק. הם אמרו לי שחשוב גם להעלים את הפלאפון, כי אפשר לשחזר את זה, והציעו שאפיל אותו לשירותים. הם אמרו שחפץ יצור אתי קשר.

"נכנסתי לחרדה. כאשר חזרתי הביתה, וזה כבר היה אחרי חצות, ישבתי בחניה 15-10 דקות כדי להירגע. עשיתי גיבויים של הווטאספ למחשב שלי, לא ידעתי לאן זה מוביל ולא רציתי שזה יימחק. שיניתי את שם הקבוצה מ'שאול ואיריס' ל'תמונות נכדים'. הזמנתי טלפון חדש, ועד שהוא הגיע - שאול הזמין אותי לפגישות אצלו, וחששתי שהוא יקח את הפלאפון ויראה שלא מחקתי את הקבוצה. לכן שיניתי את השם".

למחרת בבוקר נפגש ישועה עם עורכי דינו ממשרד מיתר, בביתו של עו"ד רלי לשם, ועו"ד טליה גרסטלר הכינה תרשומת של הדברים; ישועה מסר אותה לחוקרים. לדברי ישועה, חפץ יצר איתו קשר באותו יום, אך הוא נמנע מלענות לו. לאחר פגישה זו, נסע ישועה למשרדי וואלה ונפגש עם העורך הראשי ועורכת החדשות, אבירם אלעד ומיכל קליין. "אמרתי להם שהסיקור המוטה נגמר ברגע זה, שלא ישאלו למה, ושגם אם אני אבקש - שלא יעשו את זה. אבירם היה סקפטי, הסתכל על השעון ואמר שנראה כמה דקות זה יחזיק".

ישועה הסביר מדוע פעל בצורה זו: "אף פעם לא חשבתי שהסיקור המוטה הוא פלילי. בקריאה הזאת באישון לילה, כאשר התבקשתי לתאם גרסאות ולהשמיד את הפלאפון - אמרתי לעצמי: איפה אתה נמצא? מבחינתי זו הייתה חציית קו, שמאותו רגע - אני לא ממשיך עם שום פן של זה".

"כולם יגידו שלא היה סיקור מוטה"

במחצית הראשונה של ינואר 2017, הוסיף ישועה, הוא נפגש עם אלוביץ פעמים רבות ונשאל האם השמיד את הפלאפון, האם מחק את השיחות ומדוע אינו עונה לחפץ. "עניתי שמחקתי, כשלא מחקתי. עניתי שהזמנתי טלפון, ואחר כך אמרתי: הנה הגיע. אמרתי שאני לא מוכן לשום קשר עם ניר. היו גם הנחיות חדשות לגבי מה אני צריך להגיד מבחינת תיאום הגרסאות". ב-17.1.17 נפגש ישועה שוב עם לשם וגרסטלר, אליהם הצטרף עו"ד איל רוזובסקי, ודיווח על פגישותיו עם אלוביץ; הוא הכין תרשומת שלהן והפקיד אותה בידיהם.

לדברי ישועה, אלוביץ אמר לו שהתייעץ עם עורך דין פלילי, והלה אמר לו, שגם הטיעון הפוליטי אינו טוב, שכן בכל מקרה הטיית הסיקור לבקשתו של נתניהו היא מתת. לכן, המשיך, הקו שיצר אלוביץ היה שכל השלושה יאמרו שלא היה סיקור מוטה וכך לא יהיה דבר בידי החוקרים.

בינואר 2017 פורסם דבר פתיחת החקירה בתיק 2000. בפגישה באותו יום אמר לו אור אלוביץ, כי הוא כמעט בכה מאושר כאשר התברר שהחקירה היא על יחסי נתניהו עם נוני מוזס, אך "וואלה תשלם מחיר כבד על הקו העצמאי של המערכת" - דהיינו מחיר רגולטורי בנוגע לבזק. לדבריו, אור אלוביץ אמר לו זאת פעם-פעמיים וכך גם מנכ"לית בזק דאז, סטלה הנדלר. ישועה הניח, כי הם נשלחו אליו בידי שאול אלוביץ. עוד אמר כי אלוביץ סירב לקדם מיזם משותף לוואלה ובזק, באומרו שמנהלי החברה מסרבים לשתף פעולה עימו משום שהאתר גורם לה נזק.

מי יצר את הקשר עם פאקר

בפגישה נוספת עם אלוביץ ב-19.1.17, במשרדי יורוקום, נלקח ממנו הפלאפון החדש (בו היה אותו כרטיס סים) והועבר לחדר ישיבות בו ישבו אנשי מחשבים בנימוק שיש לבדוק האם יש עליו האזנה. אחרי כמה דקות התעשת ישועה, הבין שאסור שהמכשיר ייבדק ונטל אותו; "הבנתי שזומנתי לפגישה בשביל הבדיקה הזאת". למחרת התקשר אליו קב"ט בזק, יהודה פורת, שאל מדוע לא השאיר את הפלאפון לבדיקה, וישועה השיב שאינו מוכן לבדיקה כזאת. באותה פגישה גם הוזכר שמו של ארי הרו, עלתה האפשרות שהוא יהיה עד מדינה, ואיריס אלוביץ הביעה את החשש שישועה לא יהיה חזק די הצורך.

בתכתובת אחר ציין ישועה, כי אלוביץ התייחס גם לפאקר וביקש ממנו לומר שיעקב נאמן הפנה את פאקר שהתעניין ברכישת יד2. בפועל, כתב ישועה, אלוביץ הפנה אליו את פאקר שהתעניין ברכישת וואלה. יצוין, כי פאקר היה גם הוא ממקורביו של נתניהו, ובתיק 1000 נטען שהעניק לבני הזוג מתנות במאות אלפי שקלים. בעדותו אמר ישועה, כי בסוף 2013 אמר לו אלוביץ, כי נתניהו הפנה את פאקר המתעניין בוואלה וכי נאמן [שהיה גם עורך דינו של נתניהו] יצור איתו קשר.

בפגישה נוספת עם אלוביץ אמר לו הלה, כי מנכ"ל משרד התקשורת דאז ועד המדינה בתיק, שלמה פילבר, ביקש ממנו לסייע לו בשיפור הקשר עם נתניהו - בלא שיידע על הצטננות היחסים בין נתניהו לאלוביץ. האחרון גם העיר, כי הוא חושש שבזק תיפגע כאשר ישתפרו יחסי נתניהו-פילבר.

שלח תגובה