חקירות ראש הממשלה לשעבר - בנימין נתניהו

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

whynot
נתן תודה: 2090 פעמים
קיבל תודה: 458 פעמים

Re: חקירות ראש הממשלה לשעבר - בנימין נתניהו

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

אברהם בלוך ב׳ערוץ 14׳: ‏הסנגורים מציגים תיעוד כי רק לאחר שניר חפץ התמוטט על הרצפה, הובא חובש שיטפל בו. פשוט מזעזע. לא להאמין שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית.
משה גלסנר: ‏קורא את הדיווחים מעדות ניר חפץ ומתקשה להירגע. עוצרים את יועץ ראש הממשלה בחשד (במקרה הגרוע) לשוחד של סיקור חיובי, חוקרים אותו כמו טרוריסט, מתעללים בו בצורה סדיסטית, מקלפים ממנו צלם אנוש, פועלים בניגוד מוחלט לחוק, כמעט בשיטות של פצצה מתקתקת. אהיה בהלם אם ביהמ״ש יאשר את העד הזה.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 434 פעמים
קיבל תודה: 2531 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

היום השלישי לחקירתו הנגדית של עד המדינה ניר חפץ התקיים הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים.

תחילת הדיון הוקדשה להשלמת החקירה הנגדית והתנהל בדלתיים סגורות. בדיון הושמעו קטעי חקירה וחפץ הגיב עליהם.

"האמון שלי שהחקירה בתיק 4000 הייתה אמיתית וללא שיקולים זרים- הייתה קרובה לאפס", סיפר חפץ. "חשבתי שזאת רדיפה. האמצעים הדרקוניים שהפעילו עלי חיזקו אצלי את חוסר האמון שלי בגורמים שחקרו".

עוד סיפר חפץ: "חשבתי בזמן אמת שאני לא באמת מעניין את החוקרים, שהחקירה היא חקירה נגד ראש הממשלה ואני שם באמצע. לא חשדתי שהחקירה נפתחה בגלל שאול אלוביץ".

בדיון הקודם הוצג חלק מהחקירה שעבר חפץ במשטרה, וחפץ העיד: "האיום היה ברור, אם לא אספק גרסה יחריבו את משפחתי, זה פשוט נאמר עשרות פעמים". ביום רביעי שעבר, סיפר חפץ כי כשנחקר בחשד שפעל למנות את השופטת הילה גרסטל לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה תמורת סגירת תיקי נתניהו, הופעל עליו לחץ כבד. "שעה וחצי של השתוללות וצעקות, החקירות הגיעו לדציבלים בלתי נתפסים, החוקרת צרחה כך שממש הרגשתי את טיפות הרוק שלה" פרט חפץ על פי הדיווח בכאן חדשות.

קודם לכן הוצג סרטון מהחקירה שבו נראה חוקר מיחידה 433 במשטרה מאיים על חפץ, ומתרה בו שאם לא ישתף פעולה - יציג לפניו "פצצה", כלשונו, שתזעזע את עולמו מן היסוד. עוד נשמע הקצין אומר: "אתה לא לוקח בחשבון את הידע שלנו, ואת מה שאנחנו מסוגלים לעשות. יכולת החקירה שלנו דומה לזו של השב"כ. יש סיכוי שבגלל שאתה שומר על זכות השתיקה, לא ירצו ילדיך ואשתך להיות איתך בקשר", איים החוקר.

חפץ הגיב בדיון, בבית המשפט המחוזי בירושלים, כי העריך שמדובר באיום על חייו האישיים. "האיום היה ברור. אם לא אספק גירסה יחריבו את משפחתי. זה נאמר עשרות פעמים", העיד. עוד סיפר חפץ כי סבל תנאים קשים במהלך מעצרו. מזונו כלל רק פרוסות לחם וסנדוויץ' קר, ובמשך שבוע שלם נאלץ לאכול על ברכיו משום שלא קיבל צלחת או סכו"ם. עוד סיפר ניר חפץ כי בקשתו לראות רופא נענתה בחיוב רק לאחר כמה ימים של בקשות חוזרות ונשנות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סיכום היום שהיה של כינרת בראשי:

תקציר היום שהיה
באם נתייחס לכתב האישום ונתעלם מהספינים להלן נקודות מרכזיות לסיכום היום

ניר חפץ - נתניהו לא התעסק ברגולציה הטענות של אלוביץ לא עניינו אותו. מה שעניין אותו זה ביטחון ובחירות.

בין התקשורת לפרקליטות כמו גם לפוליטקיאים ש מערכת יחסים של תן וקח

אילן ישועה

היה מנכל כל יכול (חפץ סותר את עדות ישועה)

מדיניות נתניהו הייתה לדבר עם כל בכירי התקשורת לא רק עם וואלה

רוצה לומר לנתניהו אין מחשבה לקבל סיקור חיובי בתמורה לרגולציה, שהרי הרגולציה לא עניינה אותו והוא לא עסק בה

סמל אישי של משתמש
אני פה

קובלסקי

חגגנו כאשר אבי ברגר בעדותו גרם לסעיף 61 בכתב האישום בתיק 4000 להתערער.
היום בעדותו ניר חפץ לקח תת מקלע וחיסל במכה אחת עשרה סעיפים : 50-59. אלו סעיפים שנוגעים לתקופה מאז התפטרות סער ב-2014 ועד הבחירות. כל דבריו של חפץ, שהיה צמוד לנתניהו, סותרים אחד לאחד את כל האמור בסעיפים אלו.
בניגוד לאמור בכתב האישום:
ארדן ביקש וקיבל שבועיים בלבד.
נתניהו לא התייחס כלל לתלונותיו של אלוביץ'.
נושא הרגולציה לא היה בכלל על הרדאר של נתניהו. כל שענייו אותו היה הבחירות והבטחון.
לאיתן צפריר לא היו כל סמכויות לפעול. לא יד ארוכה ולא אצבע קצרה.
אבי ברגר היה האיש הכל יכול במשרד התקשורת.
להזכירכם, אם שכחתם: עד מדינה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מנדבליט רואה שכולם מבינים שתפר תיקים, ומאשים עוד את נתניהו..

בחדשות 12 חשפו את תמלולי השיחות הסגורות של היועץ המשפטי לממשלה, שהפנה אצבע מאשימה נגד ראש הממשלה לשעבר: "ראיתי ההתגלגלות למקום של נאמנות אישית, שזה אומר סכנה לדמוקרטיה"
תמלולי שיחותיו הסגורות של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נחשפו הערב (שלישי) בחדשות 12, הקשורות בכתבי האישום שהוגשו נגד ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו. "נתניהו סיכן את הדמוקרטיה, ניצלנו בחסדי שמיים", כך צוטט.

"ראיתי ההתגלגלות למקום של נאמנות אישית, שזה אומר סכנה לדמוקרטיה", כך נאמר מפיו, "גדלתי על תורת ז'בוטינסקי, הדרך הזאת מתחילה בחירות האישית, והשלטון נועד לשרת את היחיד, אני חושב שמי שהנהיג את המדינה לאחרונה הבין את זה לא פחות טוב".

מנדלבליט צוטט כשהאשים את נתניהו כמי שנלחם על נאמנות ציבורית, והתייחס למינויים שבוצעו על ידי נתניהו, כך שיטיבו עמו. בנוסף, התייחס מנדלבליט לכך שמינה עצמו לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה: "כל הסיטואציה הזו, זה רע מאוד לתפקד, אבל לא היה מה לעשות. האופציה האחרת היא לקבל אנשים משלנו (של נתניהו) מבפנים, ואין גרוע מזה".

באשר להגשת כתבי האישום, צוטט: "לא האמנתי, זו החלטה שהיה לי קשה איתה, גם אחרי זה לא האמנתי זה ילך למקומות כאלה, בלי לשים לב פתאום מצאנו את עצמנו במלחמה על הלגיטימיות של היועץ המשפטי לממשלה, על ה-DNA של העם היהודי ומדינת ישראל". בשיחות נאמר על ידו כי "לא יודע איך זה היה נגמר, אני לא הייתי שותק על כך, אין ערובה לדמוקרטיה".

ממקורבי נתניהו נמסר בתגובה: "אלה אמירות משיחיות של פקיד ממשלתי שהחליט להחליף את העם – לא פחות. מנדלבליט מעיד על עצמו שהוא בא להפיל את ראש הממשלה נתניהו, ומאשר בקולו את דבריו של עד המדינה חפץ, שהעיד היום שתיק 4000 הוא תיק פוליטי הזוי שלא היה בא לעולם אלמלא ראש הממשלה היה נתניהו".

סמל אישי של משתמש
אני פה

עד המדינה שלמה פילבר צייץ ומחק...
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 196 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

משפט-05.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח"כ דודי אמסלם למנדלבליט: "אתה העבריין הראשי"
חבר הכנסת תקף במליאה את היועמ"ש על דבריו נגד נתניהו. "אתה אישית תשלם את המחיר. אתה צריך להיות ב'מגרש הרוסים'".

rich
נתן תודה: 748 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

כיכר השבת

עדות ניר חפץ: בדיון שנערך היום (רביעי) בבית המשפט, היועץ לשעבר ועד המדינה בהווה ניר חפץ המשיך בעדותו, והפעם התמקד בתקשורת.

חפץ טען בדיון כי "חלק גדול מכלי התקשורת, אנשים שעושים את הידיעות ומתחלפים גם במשמרות הרבה עובדים, כולם מגיעים מאותו מעמד סוציו אקונימי. יכולים לשבת בשדרות רוטשילד. מגיעים מתפיסה סוציאליסטית שמאלנית. נדיר למצוא שם מהמחנה הלאומי".

השופט ברעם שאל : "אדוני אומר שהאתר בתקופה רלוונטית היה אתר עוין. איך זה מסתדר. עם מונחים של דיאנאיי". חפץ השיב כי "אמרתי שהיה עוין. נניח שאלוביץ' וישועה נוסעים לאנטרקטיקה, האתר היה עובד בכל הכוח נגד נתניהו. פריימריז, הם מתעסקים בעצמם, צריך לגמור, ואז יוצאים לקרב".

על הריאיון שהעניק נתניהו לעמית סגל בערוץ 2 אמר חפץ כי "נתניהו לא רוצה להתראיין, אני משכנע, כי הוא מוצלח בריאיונות, אני חושב שהוא צריך, הוא לא מאמין בכלי התקשורת, הוא רוצה לצלם עצמו ברשתות בלי לעמוד מול שאלה תשובה, אני משכנע. הראיון לא מצליח, אני חוטף, יש תקופה אח"כ שלא מתראיין, לפני ראיון כזה, מו"מ, לא שניים על אחד, במקרה הזה, השני הוא עמית סגל, יחסי אמון, הוא מקובל עליו, הדבר השני אם עורכים או לייב טו טייפ, לנו אין אינטרס, שיהיה כמו לייב, בסוף הפשרה 10%".

עו"ד בן צור הציג כתבות עוינות לנתניהו שפורסמו ב'וואלה!'. חפץ אישר את הדברים ואמר כי מדובר ב"כותרות מגמתיות, משרתות את המחנה היריב, כתבות נבזיות, וואלה היה אתר עוין, לא שמו עלינו.".

עוד אמר חפץ כי "האנשים שעושים את החדשות הם כולם דומים. יכלו לשבת בשד' רוטשילד, מאותו חתך סוציואקונומי עם תפישה סוציאלית. נדיר למצוא אנשי ימין במערכת".

"ידעתי שוואלה אתר עוין שרוצה להפיל את נתניהו מהשלטון. הבדל של מנדט או שניים זה חשוב כי אפשר היה לבוא לנשיא. לכן המאבק בתוך המחנה היה רלוונטי לא פחות מהמאבק במחנה השני. לכן כתבות כאלה הן מאוד חשובות".

ועד
נתן תודה: 452 פעמים
קיבל תודה: 322 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

אני לא מבין הוא עד מדינה נגד נתניהו ובעצם מדבר לטובתו, מה קורה כאן?
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
אני פה

אבי בלום בטורו ב׳משפחה׳: סנגורי נתניהו עוברים בשלב החקירה הנגדית ממגננה להתקפה, והופכים את המשפט מתביעה נגד נתניהו לכתב תביעה נגד מערכת התביעה. מה שהחל אצל אילן ישועה והסתמן כמבוכה גדולה לפרקליטות, מתעצם והולך בעדותו של ניר חפץ ועוד יגיע לשיא בעדותו הצפויה של שלמה פילבר. עד עכשיו אפשר להגיד בצורה ברורה - עבירת השוחד שהודבקה לנתניהו בכתב האישום, מתמסמסת והולכת במהירות. בניגוד לתיקי 4000 ו-2000 שמתמסמסים, בתיק 1000 נגד נתניהו החשדות נראים מוצקים יותר וגם הצוות המשפטי האיכותי ייעלם. עו״ד בן צור שייצג בעבר את הדס קליין לא יוכל להשתתף בדיונים, גם ג׳ק חן שמייצג את אלוביץ׳ ועושה לנתניהו חלק מהעבודה בשלב החקירה הנגדית, ייעלם מהזירה. נתניהו יישאר לבדו עם המתנות והחשדות. זה זמן מומנטום לסגירת עסקת טיעון נוחה. אם על כסא היועמ״ש לא היה יושב מנדלבליט - המגעים לעסקה כבר היו בעיצומם.

שבחו אהובים
נתן תודה: 56 פעמים
קיבל תודה: 127 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבחו אהובים »

כבר שבוע שאין פה חדשות, האם לא התנהל המשפט בשבוע זו?

סמל אישי של משתמש
אני פה

יובל אראל:
חפץ, על חקירה שעבר לאחר שחתם על הסכם עד מדינה: "זה לא מצא חן בעיניי. התבקשתי להקיש, לדלות מהזיכרון. זה נע במרחב בין לנחש ללהקיש. חשתי עם זה לא בנוח, אבל שיתפתי פעולה כי חתמתי על הסכם עד מדינה"

סמל אישי של משתמש
אני פה

חפץ: לא עלתה בדעתי סיטואציה של שוחד תמורת סיקור חיובי!

אף אחד לא חלם על זה.
זה תינוק שבקע לעולם באוקטובר 2015 (הכתבה של גידי וייץ) ,כשמישהו החליט לתדרך עיתונאי על הדבר הזה.
אף אחד לא חושב על הרעיון ״המבריק״ הזה של שוחד תמורת סיקור חיובי!
עו״ד חדד: ולכן לא יכול להיות שנתניהו הבין את השיחה עם נוני מוזס על סיקור חיובי כשוחד?
חפץ: זה מופרך שנתניהו חשב שהשיחה עם נוני מוזס היא שוחד.
זאת לא סברה אני אומר את זה מידיעה!
שום סיכוי, כלום!
גם בגלל רמת האיבה ביניהם, אומרים ששלום עושים עם אויבים, לא במקרה של נוני ונתניהו.

כנרת בראשי מסכמת: לא מעט אנשים בטוויטר טענו שתפקידו של ניר חפץ יוכיח את המדועות של נתניהו לביצוע עבירות...
אלא מאי, שעכשיו מעל דוכן העדים אומר חפץ:

״יש לי אלפי שעות עם נתניהו. לעולם לא עלה משהו, שהוא חשב שהוא בסביבת שוחד, לא בידיעות, לא ב-4000, קל וחומר בתיק 2000״

שבחו אהובים
נתן תודה: 56 פעמים
קיבל תודה: 127 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבחו אהובים »

???

rich

שוקל לתבוע את המדינה
עורך דינו של חפץ: "כל הקווים האדומים נחצו"
עורך הדין אילן סופר שייצג בבית המשפט את עד המדינה ניר חפץ, מי ששימש כיועצו של רה"מ לשעבר נתניהו אמר כי חפץ לאחר הדיון "הגיע למשרד שלי, חיבק אותי ובכה" (משפט)
קובי רוזן | כ"ו בטבת תשפ"ב 30.12.21 14:30
share

ניר חפץ (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)

אילן סופר, מי ששימש כעורך דינו של עד המדינה ניר חפץ סיכם בריאיון לרשת ב' את עדותו של יועץ ראש הממשלה לשעבר נתניהו ואמר כי אתמול (רביעי), לאחר שחפץ סיים את עדותו, הגיע אל משרדו "חיבק אותי ובכה".

במהלך הריאיון אמר כי "ניר שוקל ברצינות רבה לתבוע על הדרך שבה נוהלה חקירתו". עוד אמר כי "המלצתי לו לחכות, לתת לאבק לשקוע. שמענו שבחקירתו נחצו כל הקווים, אבל ניר אומר שזה לא השפיע על עדותו".

"ציבורים רחבים הבינו שהוא לא בא להזיק לנתניהו. היו הרבה נקודות שגם תומכי נתניהו חשבו שהן לטובתו. יותר מבינים שהוא בא לבצע את תפקידו, הוא לא בא להזיק".

עוד אמר כי "היום כולם מבינים שחפץ, בין אם זה טוב להגנה או לתביעה, העיד עדות אמת, וזו המשימה שעמדה לנגד עיניו. הדברים המרכזיים בעדותו לא קועקעו, מה שאמר בעדות הראשית נותר עומד על תילו. בסך הכול אנחנו שבעי רצון".

kikar

דובבער
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דובבער »

נתניהו בדרך הביתה? התפתחות דרמטית במגעים מול הפרקליטות
התפתחות משמעותית המגעים בין ראש האופוזיציה בנימין נתניהו והפרקליטות לגבי עסקת טיעון: הפרקליטות מוכנה לבצע שינויים בשלושת התיקים ואף לסגור אחד מהם | הפרקליטות מוכנה לוותר על מאסר בפועל | שאלת הקלון תלויה במועד שבו יסכים נתניהו להתפטר | כל הפרטים

הפרקליטות מוכנה לבצע שינויים ב"תיקי נתניהו", זאת במסגרת המשא ומתן בין הפרקליטות לבין ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, וייתכן שייחתם הסדר טיעון עם נתניהו כבר בימים הקרובים.

- בתיק 4000 הפרקליטות מוכנה לחזור ובעצם לתקן את כתב האישום. בנוסף, בהסדר טיעון מתוקן שיוגש לבית המשפט הפרקליטות מוכנה למחוק את סעיף השוחד ותחתיו יופיע סעיף של הפרת אמונים.

- בתיק 2000 הפרקליטות מוכנה של לסגור את התיק לגמרי.

- בתיק 1000, בו מדברים על סעיף של מרמה והפרת אמונים - הפרקליטות מוכנה שיוסרו הסעיפים של המרמה, בניסוח של העבירה.

במידה ויגובש הסדר בין הפרקליטות לנתניהו - הוא לא יכלול מרכיב של מאסר בפועל. על פי הדיווח ב'חדשות 12', השאלה המרכזית היא אם נתניהו יתפטר מיד מהכנסת, או שיתפטר רק אחרי גזר הדין, ולמועד ההתפטרות שלו יש משמעות באשר לסעיף הקלון.

בחדרי חרדים

דובבער
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דובבער »

‏גיא פלג ב׳רדיו 103׳ על המו״מ בין נתניהו לפרקליטות: ״מאוד אופתע אם לא תיחתם עסקת טיעון. אני חושב שהפערים הם מאוד מאוד קטנים. אם נתניהו מבין את מה שהסקרים מספרים לו, שגם ביום טוב אין לו ממשלה, אז הוא צריך לחטוף את העסקה הזאת״.

שמעון ריקלין: ‏ערב טוב לנתניהו. הלכנו יחד בטוב וברע, בהישגים העצומים שלך, אבל גם באישומים שהעלילה עליך האוליגרכיה. תמיד היינו שם קהל תומכיך העצום לצידך כי ידענו שאתה מנהיג נדיר ושהם משקרים. המאבק שלך הוא המאבק של כולנו, לביעור הרע במערכת המשפט הרקובה לצדק. בבקשה אל תחתום איתם על שום הסדר.

‏משה גלסנר: למו״מ על עסקת טיעון לנתניהו, יש גיים צ׳יינג׳ר. שמו בישראל: מומו פילבר. אחרי פארסת עדי התביעה אילן ישועה וניר חפץ, הפרקליטות מפנימה שפילבר ישחט אותם על דוכן העדים. אחריו - סעיף השוחד יקבל תעודת פטירה סופית. כל המניע של הפרקליטות כעת, הוא לחסוך מעצמם את הביזיון הזה.

אריה זיסמן: לנוכח עסקת הטיעון המתגבשת, אפשר להבין מדוע יולי אדלשטיין מתעקש לומר בכל הזדמנות שעוד השנה יהיו פרימריז לראשות ׳הליכוד׳.

יוסי אליטוב: ‏כמה מילים על עסקת הטיעון המואצת מול נתניהו. הסיכוי נכון להיום - 50:50. נתניהו מוכן לפרוש מהכנסת לחמש השנים הקרובות, אך מסרב להסכים ל-3 חודשי עבודות שירות. תיקי 2000 ו-4000 יסגרו וההסדר יעשה על תיק 1000. המועמד מטעמו לראשות הממשלה במידה והימין ירכיב את הממשלה, הוא יריב לוין.

כל רגע

סמל אישי של משתמש
אני פה

מנדלבליט סירב להצעת נתניהו: התנאי לעסקה - קלון ו-7 שנים מחוץ לפוליטיקה. סנגורו של רה"מ לשעבר הציע: סעיף השוחד בתיק 4000 יירד, נתניהו יודה בשני סעיפי מרמה והפרת אמונים ויתחייב לפרוש, העונש יהיה עבודות שירות של פחות מ-3 חודשים - ושאלת הקלון תתבטל
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר
גיא פלג מנתח: זה מה שעומד בין נתניהו לבין עסקת טיעון

פרקליטות המדינה מוכנה לסגור כליל את תיק 2000 על מנת להגיע לעסקה מול יו"ר האופוזיציה - כך דיווח הכתב המשפטי של ערוץ 12.

פרקליטות המדינה מוכנה לסגור כליל את תיק 2000 על מנת להגיע לעסקה מול יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו - כך דיווח היום (חמישי) הכתב המשפטי של ערוץ 12, גיא פלג. הערב שוחח פלג עם אריה אלדד ורוני בר און ב-103FM."אני מאוד אופתע אם לא תיחתם עסקת טיעון עם בנימין נתניהו. הפערים מאוד קטנים ואם אתה שואל אותי, בנקודת הזמן הזאת אחרי שיש כבר הסכמה של הפרקליטות לרדת מסעיף שוחד בתיק 4000 ולסגור את תיק 2000 זה כמובן... אנחנו צריכים לסגור שביבי ידע שיש הקלטה בתיק 2000, הוא דיבר למיקרופון ונוני מוזס עשה שיח לפי תומו", פתח פלג את דבריו.

"אני יודע שאנחנו מאוד מתעניינים בנוני, בתיק 2000, בהקלטות, אבל צריך לראות את התמונה הכוללת. שמצד אחד יבוא יועמ"ש אם אכן תחתם העסקה סביב הטיעון הזה ויגיד 'רבותיי, אנחנו הצלחנו להביא להפללתו של איש ציבור שלשיטתנו מושחת ואין לו מקום בשירות הציבורי. עמדנו על זה שהוא יורחק מתפקידים ציבוריים במשך 7 שנים, ובזה נראה את ההצלחה שלנו'. על זה בדיוק זה עומד, נתניהו רוצה הסדר בנוסח אריה דרעי - התפטרות מיידית המכנסת וחזרה עתידית ואז נשאר את זה לבית משפט שיקבע. היועמ"ש לא מוכן לזה, הוא רוצה שהוא יתפטר אחרי גזר הדין. בית משפט עכשיו תבוא לפניו עסקת הטיעון ואנחנו נבקש לגזור קלון בהפרת אמונים, ועל זה זה עומד. השאלה היא שאלה פוליטית של נתניהו, משפטית נראה לי שאין אדם אחד שחושב שמבחינת נתניהו זה הסכם חלומי", הוסיף.

"גם הסכימו שאת סעיפי ההפרת אמונים בעובדות לא יהיה להם זכר. אם נתניהו חושב שיש סיכוי אמיתי שהוא ירכיב ממשלה בשנתיים-ארבע הקרובות אז יש לו דילמה גדולה. אבל אם נתניהו מבין מה שהסקרים מספרים לו שאם ביום טוב אין לו ממשלה אז הוא צריך לחטוף את העסקה הזו", המשיך פלג.בסיום דבריו נשאל פלג האם נתניהו מוכן לעסקה, והשיב: "אני אומר את זה מהרגע הראשון - העסקה הזאתי בדיוק במתווה הזה על השולחן לא מהרגע שהתחיל המשפט אלא עוד שהתחילה החקירה. כולם ידעו שהפרקליטות תסכים לגמור את כל ענייני נתניהו עם פרישתו מהחיים הציבוריים לתקופה ממשוכת. בסוף יש ראיות. יבוא היועמ"ש ויגיד 'בתיק של דרעי התנהלתי כפי שהתנהלתי כי פתחנו חקירה על פרשת שוחד חמורה ובסוף מצאנו עבירות מס'. במקרה של נתניהו יגיד היועמ"ש לממשלה 'יש כאן איש ציבור שאמר שרודפים אותו, מתייצב בפני בית משפט מודה בעבירות פליליות ומורחק מהחיים הציבוריים'. אי אפשר להגיד שלשני הצדדים אין איך לשווק את ההסכם הזה כעסקה טובה".

סמל אישי של משתמש
אני פה

הרן ברק: ''נתניהו - מגדולי המגינים על מערכת המשפט. הוא ביקש ממני לדבר עם מנדלבליט''

אהרן ברק: "נתניהו - מגדולי המגינים על מערכת המשפט. הוא ביקש ממני לדבר עם מנדלבליט"
נשיא בית המשפט העליון בדימוס אמר ל-ynet כי הוא סבור שהאינטרס הציבורי הוא עסקת טיעון עם נתניהו - אך הוסיף שאסור לוותר על הקלון. ברק הזכיר את "תרומתו הגדולה של נתניהו למדינה", והוסיף: "כשהוא פנה אליי אישית לא נשארתי אדיש". במקביל הגיעו כ-200 פעילי מחאה לביתו של מנדלבליט: "לא לעסקה"

טובה צימוקי | פורסם: 19:47

נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אהרן ברק, סבור שהאינטרס הציבורי הוא לקיים עסקת טיעון עם בנימין נתניהו - ושהאינטרס הציבורי גובר על המשך ניהול המשפט. לדעתו, עסקת הטיעון חייבת להכיל דרישה מבית המשפט להטיל על נתניהו קלון שירחיק אותו מהחיים הפוליטיים לזמן קצוב. "לא יכולתי להישאר אדיש", אמר ברק. "צריך להפסיק את הקרע בעם. נתניהו היה מגדולי המגינים על מערכת המשפט".

באשר לפרטי עסקת הטיעון, ברק אמר שאינו מעורב כלל בפרטים - אך תמך לגמרי בעמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט, "המתבקשת מאליה", שכאשר ההסדר יגיע לאישור בית המשפט תצטרך התביעה הכללית לבקש להטיל עליו קלון. מכאן תיגזר גם הרחקתו של נתניהו מהחיים הפוליטיים.

ברק הבהיר שניתן להציג שתי עמדות ביחס לתיק נתניהו. "לגיטימי כמובן לתמוך בגישה האומרת אין לערוך עסקה, אלא להניח למשפט להתנהל כסדרו, עד שהרכב השופטים ימסור את פסק דינו", אמר. "אך ישנה גם עמדה שנייה, שאני נוקט בה. לדעתי, מדובר באישום ובמשפט מיוחד, הגורמים לקרע בעם. בניסיון לאחות את הקרע הזה, ניתן להצדיק את הגישה השנייה שאני תומך בה, להעדיף עריכת הסדר טיעון. עמדה זו היא החיובית והחיונית למדינת ישראל".

לדברי ברק, "לא אכחיש שכאשר פניתי למנדלבליט חלפה בראשי כל העת תרומתו של בנימין נתניהו למדינה – לא רק הישגיו הגדולים בכל השנים, אלא בעיקר, עד למשפטו, הוא היה מגדולי המגנים על מערכת המשפט הישראלית. תרומה זו לא אשכח לעד".

ברק הבהיר כי בחודשים האחרונים קיבל פניות רבות מבכירים בליכוד, שביקשו שיזום שיחה עם מנדלבליט. "שאלתי אותם אם נתניהו שלח אותם, והם השיבו בשלילה. עד שבאחרונה קיבלתי פנייה אישית מנתניהו והחלטתי לא להישאר אדיש. אני מקווה שתחול עתה תפנית בנושא".

בין נתניהו לברק שררו לאורך השנים יחסים טובים, ונודע כי גם נתניהו נהג להתייעץ עם נשיא בית המשפט העליון לשעבר לעתים קרובות.

בינתיים, כ-200 פעילי ארגוני המחאה נגד נתניהו מפגינים הערב בכיכר גורן בפתח תקווה, סמוך לביתו של מנדלבליט, במחאה על הכוונה לחתום עסקת טיעון עם נתניהו. המפגינים צעקו, בין היתר, כי "מנדלבליט מושחת", והוסיפו קריאות כמו "לא תגיע לעליון". הם גם קראו קריאות נגד נתניהו, ודרשו עונש מאסר.

עו"ד גונן בן יצחק, אחד מראשי הפגנות בלפור, אמר כי "זו עסקה מטונפת. היא מטונפת כי היא פוגעת באמון הציבור במערכות החוק. גם כך היועץ הזה הרס את אמון הציבור במערכות החוק. לא יכול להיות שראש התביעה ייתן לנתניהו כזו מתנה, אחרי שרדף את ליאת בן ארי. נלך לבג"ץ נגד עסקת הטיעון."

מהארגונים נמסר "לאחר שנים של טיוח תיקים ושנמוך אישומים, מנסה מנדבליט, רגע לפני פרישתו, להציל את עורו של הנאשם. שום טיעון לא יכול להצדיק את קיומה של העסקה המפוקפקת הזאת שפוגעת באמון הציבור. אי מיצוי הדין עם מי שטען שאין כלום, גרר את המדינה לארבע מערכות בחירות ועל פי מנדבלבליט 'סיכן את הדמוקרטיה' מהווה מסר ברור שהשחיתות וההסתה משתלמות. אסור לאפשר את המהלך הזה. לא לעסקת טיעון עם נתניהו"

לפי שעה, עדיין ישנם פערים בין הצדדים לעסקת הטיעון, בעיקר בכל הנוגע לשאלת הקלון. ביום חמישי האחרון פרסמנו כי מה שעורך דין בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו הציע, למעשה, הוא ללכת עם ולהרגיש בלי: סעיף השוחד (תיק 4000) יירד, נתניהו יודה בשני סעיפים של מרמה והפרת אמונים, ידונו אותו לעבודות שירות של פחות משלושה חודשים ויעקפו את שאלת הקלון, כמו בעסקת דרעי. נתניהו יבטיח לפרוש מהכנסת ולא לשוב בשנים הקרובות.

מנדלבליט סירב. תיק דרעי התגלגל לעבירות מס, ואילו כאן מדובר בשחיתות שלטונית. לא ניתן לעקוף את הקלון. לא ניתן לסמוך על רצונו הטוב של הנאשם. זה חייב להיגמר במאסר או עבודות שירות של שלושה חודשים ומעלה ובשבע שנות הרחקה מהכנסת והממשלה, בגלל קלון.

היציאה לתקשורת היא חלק מהמשפט שמתנהל בבית הדין של דעת הקהל, במקביל למשפט בירושלים. פרקליטיו של נתניהו מבקשים ליצור נרטיב: כל מה שרוצה התביעה הוא לסלק את נתניהו, בכל מחיר. על הדרך הם חשפו את מנדלבליט לביקורת ציבורית, החל במי שטוען שהיועץ עשה לנתניהו הנחות מופלגות וגמור במי שטוען שכתב האישום היה מפוקפק מלכתחילה.

כישלון המגעים הפעם לא אומר שהמשפט יתנהל עד סופו: אולי להפך. מנדלבליט מאמין בתהליכים. התהליך שבסופו עסקת טיעון יצא לדרך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מצ'ינג למשפט נתניהו על ידי ינון מגל

https://givechak.co.il/Bibi_Netanyahu?ref=s8

שימו לב!
מותר לאדם אחד, או לבני משפחה שגרים יחד לתרום יותר מפעם אחת, אך עד סכום מצטבר של 5,000 ש"ח לכל בני המשפחה.
לשון החוק:
"תרומות של אדם ובני ביתו הסמוכים לשלוחנו או של מי שתלויים בו מבחינה כלכלית ייראו כתרומה אחת".
חובה לרשום את פרטי התורם בפרטי התרומה. אך ניתן לבחור באופציה "בעילום שם" ושם התורם לא יופיע באתר.
● ● ●

חברים יקרים
אנשי המחנה הלאומי

אנחנו יוצאים היום לגיוס ההמונים הגדול של מחנה הימין מתוך תחושה והבנה שמשפט נתניהו הוא תוצאה של רדיפה וניסיון להשיג בכל דרך ובכל מחיר הרשעה של מנהיג המחנה ומתוך כוונה להרחיק אותו מהנהגת המדינה.

היום, אנו אנשי המחנה הלאומי תורמים את חלקנו להגנה על מנהיג המחנה כי כשהשמאל והפרקליטות הושיבו את בנימין נתניהו על ספסל הנאשמים - הם הושיבו עליו את כולנו. המשפט הזה אינו של נתניהו בלבד והוא לא יושב שם לבדו.
לכן כולנו לוקחים היום חלק במימון המשפט - כי המשפט הזה הוא של מחנה הימין כולו.

בשנים האחרונות הרגשנו שנתניהו נלחם את המלחמה של כולנו ומשלם את המחיר על שנים של עמידה איתנה בראש מחנה הימין. שמענו את העדויות במשפט, הבנו שנתניהו משלם את מחיר הרדיפה המשפטית נגד מחנה הימין. הוא לא צריך לשלם לבד.

כדי לחזק את בנימין נתניהו באתגר הקשה, אנו מביעים את תמיכתנו בו ואת רצוננו לחזק את רוחו. זה המעט שכל אחד מאיתנו יכול לעשות.

היום אנחנו אומרים בקול:
נתניהו לעולם לא תצעד לבד!

● ● ●

סמל אישי של משתמש
אני פה

תוך שעה גייסו כבר חצי מליון היעד 7 מליון.

סמל אישי של משתמש
אני פה

המו''מ לעסקה: שרה נתניהו מתנגדת להסדר הטיעון

נכון לשעה זו, רעיית ראש הממשלה לשעבר היא המתנגדת הגדולה במשפחה. לטענתה, לא יכול להיות ש"פקיד", כשהכוונה ליועמ"ש מנדלבליט, הוא זה שיקבע. עוד טוענת שרה נתניהו כי אין סיבה שבעלה יפרוש מהחיים הפוליטיים
המשא ומתן להסדר טיעון עם נתניהו: נכון להיום (ראשון), שרה נתניהו היא המתנגדת הגדולה שבעלה יסכים להסדר טיעון בתיקי האלפים. הסיבה להתנגדותה היא שהיא אומרת ש"פקיד" (כשהכוונה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט) הוא זה שיקבע.

לדברי רעיית ראש הממשלה לשעבר, נתניהו לא עשה כלום ואין סיבה שהוא יפרוש מהחיים הפוליטיים כפי שהמתווה המסתמן ייאלץ אותו לעשות.

יש לציין גם את בנו של ראש האופוזיציה, יאיר נתניהו, שגם לו השפעה גדולה. שניהם ביחד עם נתניהו עצמו הם אלה שיקבעו. בקרב סנגוריו של נתניהו עדיין יש הסכמה שיש ללכת להסדר.

בצוות הקרוב של מנדלבליט ישנם הרהורים. הוא שומע את הביקורת שצריך ללכת עד הסוף במשפט. מנדלבליט נחוש שזה המתווה כרגע יחד עם התעקשותו על קלון.

כמו כן, הניסוח של כתב האישום המתוקן יכול להוות בעיה מאוד גדולה לנתניהו ולפרקליטי נתניהו בשל העובדה שכתב האישום המתוקן יהיה חמור לפי דרישת הפרקליטות ולפי ההערכות יכלול הודאה בעבירות של הפרת אמונים.

ביומיים שלושה הקרובים ההערכה היא שנתניהו יביע את עמדתו. ההערכה היא שלא יהיה הסכם לפחות עד סוף השבוע כך שהימים הקרובים יהיו קריטיים לעסקה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

משפחת נתניהו ממש בשעה זו אצל עו״ד בן צור להכרעה דרמטית

סמל אישי של משתמש
אני פה

גורם בכיר בפרקליטות המדינה אומר הערב (ראשון) לערוץ 7 כי קיים "סיכוי קלוש" לחתימת עסקת טיעון בין נתניהו ליועמ"ש אביחי מנדלבליט.

"לדעתי הסיכוי שיהיה פה הסדר הוא קטן מאד, עד כדי קלוש", אמר הגורם הבכיר. "התקשורת הולכת הרבה יותר קדימה מהמציאות. אין מבחינה מעשית כמעט זמן".

לדברי הבכיר, "גם אם ההגנה תסכים לתנאים של היועץ ולצורך העניין נתניהו יסכים להיפרד מהקריירה הפוליטית שלו, עדיין צריך לנהל מו"מ שלם מול צוות התביעה שמנהל את התיק על כל תו ותג ועל כל ניואנס בניסוחים. זה לא כל כך פשוט".

ראש הממשלה לשעבר נתניהו ומשפחתו נפגשים הערב עם עורכי דינו ומקיימים התייעצות בנוגע לעסקת הטיעון. הפגישה מתקיימת בביתו של אחד מעורכי הדין בשכונת רמת חן ברמת גן.

ככל הידוע, שרה נתניהו שינתה את עמדתה בסוף השבוע האחרון וכעת היא מתנגדת לעסקה. גם שני הבנים - יאיר ואבנר - מתנגדים להגעה להסדר.

רעיית ראש הממשלה לשעבר טוענת כי בעלה לא עשה כלום ואין סיבה שהוא יפרוש מהחיים הפוליטיים כפי שהמתווה המסתמן ייאלץ אותו לעשות. בקרב סנגוריו של נתניהו עדיין יש הסכמה שיש ללכת להסדר.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1265 פעמים
קיבל תודה: 1908 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אני פה כתב:
16 ינואר 2022, 14:40
תוך שעה גייסו כבר חצי מליון היעד 7 מליון.
תיכף שני מיליון
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אני פה

מסתמן שיש אור ירוק: מחר מתחיל המו״מ לקראת חתימה על הסכם

rich

איך בודקים כמה כסף נאסף? כשחפשתי באתר לא הצלחתי לראות

סמל אישי של משתמש
אני פה

בניגוד לדיווח מ-Ynet מעדכן העיתונאי ינון מגל בטוויטר: אין החלטה לעת עתה על עסקת טיעון

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1265 פעמים
קיבל תודה: 1908 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

rich כתב:
16 ינואר 2022, 23:19
איך בודקים כמה כסף נאסף? כשחפשתי באתר לא הצלחתי לראות
https://givechak.co.il/Bibi_Netanyahu?ref=s8
מופיע למעלה אחרי כמה שניות
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

שלח תגובה