תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

יהודאי
הודעות: 190
הצטרף: 31 אוגוסט 2014, 11:04

תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 10 ינואר 2017, 21:25

לאחרונה התפרסם בחדשות 2 תחקיר נגד שר הבריאות בשם 'מסך עשן', מישהו יודע במה מדובר?

שים שלום
הודעות: 833
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
נתן תודה: 2 פעמים

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום » 10 ינואר 2017, 21:38

ל רקע סדרת התחקירים של חדשות 2 על הקשר בין שר הבריאות וחברות הטבק, עולה כי מספר המתים כתוצאה מעישון עומד על פי 20 מכמות ההרוגים בכבישים. ההוצאות על קמפיינים נגד עישון: 0 שקלים. חיים ריבלין עם הנתונים
חיים ריבלין | חדשות 2 | פורסם 10/01/17
"דוח שר הבריאות על מצב העישון בישראל" לשנת 2015 קובע כי מדי שנה מתים בישראל 8,000 בני אדם כתוצאה מנזקי העישון. מדובר במספר הגבוה יותר מפי 20 ממספר ההרוגים בתאונות הדרכים. בנוסף, מהנתונים עולה כי בתקופת כהונתו של שר הבריאות יעקב ליצמן, העומד במרכז תחקיר "מסך עשן" במהדורה המרכזית, נבלמה הירידה במספר המעשנים בישראל.

מהנתונים עולה כי שיעור מעשנים בישראל עומד על 19.7 אחוזים מכלל האוכלוסייה. בארה"ב לעומת זאת, עומד שיעור המעשנים על 15 אחוזים; באוסטרליה, שמובילה את המאבק בעישון, עומד שיעור המעשנים על 14.5 אחוזים.

על פי הדוח בתקופה המדוברת נרשמה עלייה קלה באחוז המעשנים בקרב גברים. מנתוני משרד הבריאות עולה כי אחוז הגברים המעשנים בישראל גבוה מהממוצע במדינות במערביות והוא עומד על 26 אחוזים מכלל האוכלוסיה, בעוד שהממוצע במדינות המערביות 24.2 אחוזים. שיעור המעשנים בחברה הערבית בישראל גבוה במיוחד, והוא עומד על 43 אחוזים מכלל האוכלוסייה.

"שער הכניסה למעגל העישון"

במרכז התחקיר עומדות הסיגריות האלקטרוניות, שבמרבית מדינות העולם הוטלו מגבלות קשות על שיווקן ומכירתן. הסיגריות הללו מכילות ניקוטין ממכר ועוד חומרים נוספים שלא ידוע מספיק על הנזק שעלול להיגרם מהם. בחודש שעבר הוציא הרופא הראשי של מנהל המזון והתרופות בארה"ב חוות דעת הקוראת להחמיר את הרגולציה על הסיגריות האלקטרונית שכן הן הפכו "שער הכניסה" למעשנים צעירים אל תוך מעגל העישון.

לפני כשבועיים הוציאה האגודה למלחמה בסרטן נייר עמדה שקורא אף הוא להטיל מגבלות על הסיגריות האלקטרוניות. בישראל, אין שום מגבלה על סיגריות אלקטרוניות, אפשר למכור אפילו לקטינים. ליצמן לא חתם עד היום על תקנות שהבטיח שיעביר המגבילות עישון במקומות ציבוריים ומכירה לקטינים.

"תמונות לא אסתטיות"

בכ-80 מדינות ברחבי העולם מופיעות תמונות גרפיות על גבי חפיסות הסיגריות, תמונות גדולות עם מראות נזקי העישון. הוכח כי הצעד הזה הביא לירידה דרמטית במספר המעשנים. ואילו בישראל שר הבריאות ליצמן מתנגד. "אלה תמונות לא אסתטיות" אמר בדיון בכנסת בנושא.

בשנת 2014 הפילה וועדת הכלכלה, בהובלת ליצמן שהיה אז חבר כנסת מטעם האופוזיציה, את הצעת החוק הממשלתית להקמת תוכנית לאומית לצמצום נזקי העישון. התוכנית הלאומית כללה איסור פרסום מוחלט של מוצרי טבק, אזהרות גרפיות (תמונות) על גבי חפיסות והקמת רשות לאומית למלחמה בעישון. על פי נתונים שפרסמה הוועדה הציבורית לצמצום נזקי העישון, אותה הוועדה שהמליצה על התוכנית הלאומית, ביצוע הצעדים הללו יכול להציל את חייהם של 180 אלף ישראלים.

הרווח הגולמי של חברות הטבק 315 מליארד דולר בשנה. בשנת 2015 הוציאו חברות הטבק בישראל יותר מ-63 מיליון שקלים על פרסומות, מתן חסויות וקידום מכירות. סכום שיא של כל הזמנים. באותה תקופה הוציא משרד הבריאות 0 שקלים על פרסום נגד עישון.

נמחק

סמל אישי של משתמש
המשוטט
הודעות: 699
הצטרף: 06 מרץ 2016, 15:24

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי המשוטט » 10 ינואר 2017, 21:49

מי יעלה לטובת החברים את התחקיר?
או שזה לא מתאים לפורום?

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 10 ינואר 2017, 21:50

זה עם נשים..
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

יהודאי
הודעות: 190
הצטרף: 31 אוגוסט 2014, 11:04

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 10 ינואר 2017, 22:00

ומה זה קשור ליעקב רייניץ ולהמודיע?

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 10 ינואר 2017, 22:05

כי יעקב רייניץ כתב בהמודיע וחברת סיגריות ניסתה דרכו תמורת כסף להגיע לצמרת משרד הבריאות כדי לשווק סיגריות אלקטרוניות בלי הגבלה,למרות שהוא לא ממערכת
הבריאות כי הוא מקורב לליצמן,משהו כזה לא הבנתי בדיוק.
והבעיה הייתה כנראה שהיה אסור לו לקחת כסף על זה..לא הבנתי בדיוק.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

בר אורייני
הודעות: 131
הצטרף: 31 דצמבר 2012, 12:08

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי בר אורייני » 10 ינואר 2017, 23:19

*מעטפות הכסף, המאכער ושר הבריאות*

מאת חיים ריבלין

שר הבריאות יעקב ליצמן הוא ללא ספק אחד השרים הדומיננטיים ביותר בממשלה, ואולי הפופולרי שבהם - אחד שיורה לכל כיוון, בעיקר לכיוונם של הסופגניות וההמבורגרים, שהפכו בתקופת כהונתו לאויב מספר אחת של בריאות הציבור. שורה של מקורות הפנו את תשומת לבנו לנושא אחד שבו קולו של ליצמן לא נשמע. דווקא על גורם המוות והתחלואה מספר אחת בישראל - העישון - השר ליצמן שותק.

למצלמה הנסתרת שלנו אומר שר הבריאות שהוא לא מתעסק בעישון. 8,000 ישראלים מתים בשנה מנזקי העישון - יותר מפי 20 מתאונות הדרכים. כעת דמיינו את שר התחבורה אומר שהוא אינו מתעסק בהרוגים הללו. מאחורי הקלעים, כך אנו מגלים, ליצמן דווקא פעיל. בניגוד לעמדות הדרג המקצועי של המשרד הוא נפגש עם חברות הטבק שאחראיות למותם של רבבות, עושה להן הקלות ומתנגד לחקיקה שמגבילה עישון.

לצד ההתעלמות הרועמת של ליצמן מעישון, החל לזרום אלינו מידע פנימי מטריד. הדיווח הראשון דיבר על כך שאל משרד הבריאות בירושלים נכנסו ובאו בשנה האחרונה ראשי תאגידי הטבק הגדולים בעולם לפגישות אישיות עם שר הבריאות. ליצמן עשה זאת בניגוד לאמנה בינלאומית שישראל חתומה עליה, האוסרת מגע עם חברות הסיגריות. בניגוד לאותה אמנה, ליצמן גם שומר על הפגישות הללו בסוד. תהינו מה לשר בריאות ולחברות שהוא אמור להילחם בהן.

מפרסומת בעיתון - לאוזנו של השר

החלטנו להקים חברה לייבוא סיגריות אלקטרוניות מיפן. הכנו לוגו ומינינו את חברי המערכת יולן כהן ועמרי מנשה למנהלי החברה. לא סתם בחרנו בסיגריה האלקטרונית: משרד הבריאות קבע בעבר שהן מסוכנות וביקש להטיל עליהן מגבלות חמורות כמו על סיגריות רגילות. רק לפני כמה ימים יצאה האגודה למלחמה בסרטן בחריפות נגד השימוש בה בישראל. אלא שהשר ליצמן סבור אחרת, וכעת הסיגריות הללו נמכרות ללא כל הגבלה - אפשר אפילו למכור אותן לקטינים.

התחנה הראשונה בתחקיר היא עיתון "המודיע". כמו "ישראל היום" לנתניהו, כך "המודיע" לליצמן. ליצמן נציג חסידות גור בממשלה, המודיע הוא עיתון החסידות. אנחנו בוחרים לפרסם את הסיגריה האלקטרונית שלנו דווקא בעיתון הזה - אולי זה מה שיפתח לנו את הדלת ללשכת שר הבריאות. "אני אעשה לכם את החיבור הזה", מצהיר בפנינו יעקב רייניץ, כתב של עיתון "המודיע" שהופך למתווך שיוביל אותנו לנציג הבכיר ביותר של החסידות בממשלה. "אני קרוב עם ליצמן ומשם הקשר. אם יהיה לעיתון אינטרס אז יהיה לנו גם אינטרס לדחוף את זה מהצד שלנו".

ואכן, למחרת אנחנו מקבלים טלפון מעיתון "המודיע", שמבהיר לנו כי הקשר אל השר יתקיים בערוץ מקביל ונפגשים עם יעקב רייניץ. עכשיו כבר לא מדברים על העיתון ועל חבילת פרסום, אלא על הדרכים שבהן המאכער רייניץ יסייע לנו לייבא ולשווק סיגריות באמצעות קשריו עם לשכת שר הבריאות.

"אתם יודעים איך זה עובד"

אז למה בדיוק מתכוון רייניץ כשהוא מציע את שירותיו? "כל מה שאתם צריכים", הוא אומר לנו בפגישה. "אם אני לוקח את הנושא הזה אני אלמד אותו קצת יותר טוב לעומק - ופשוט להתחיל לקדם את זה מול הדרג המקצועי במשרד. לפתוח דלתות איפה שצריך ובמקום שתחכו ולא יתייחסו אליכם, התורים מתקצרים. אתם יודעים איך זה עובד". הבקשה שלנו פשוטה: ברוב מדינות העולם יש מגבלות על ייבוא שיווק ופרסום של סיגריות אלקטרוניות. בישראל ליצמן סירב לכל מגבלה. אנחנו רוצים לוודא שהמצב הזה יימשך ושהחברה שהקמנו תוכל ליהנות מרווחים על חשבון בריאות המעשנים לאורך זמן וללא הפרעה.

"יש איש אחד שאחראי על הנושא הזה, פרופסור איתמר גרוטו", מבהיר לנו רייניץ. "זה האיש. להגיע אל האיש הזה זה מסובך. אם נעבוד ביחד אז אפשר להסדיר לכם פגישה איתו. תראו את זה כמשהו שאפשר לפתור אותו. הוא לא סוף העולם". כדי לארגן פגישה עם פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות, מבקש יעקב רייניץ, 4,000 שקלים - 2,000 שקלים לפני הפגישה ועוד 2,000 אחריה.

רייניץ כבר מתחיל לעבוד בשבילנו, הוא לא סתם מתרברב. בשיחת טלפון שהוא מקיים מלשכת השר הוא נשמע מדבר עם מוטי בבצ'יק, יועץ השר ומי שמתואר כאדם החזק ביותר במערכת הבריאות - כזה שאפילו נתניהו עושה לו כבוד. "בעיקרון אני עובד אצל רייניץ, אבל ככה בקטנה לפעמים אני נמצא אצל ליצמן", מתבדח איתנו בבצ'יק בטלפון.

עכשיו כבר אין לנו ספק שהחבורה שמקיפה את שר הבריאות משתפת פעולה עם האיש שלנו רייניץ, וכללי המשחק ידועים להם - אפילו לשר עצמו, כפי שרייניץ מתרברב. "ישבתי עם השר ועם העוזר שלו בבצ'יק, תפסתי אותו, מה שנקרא, הושבתי אותו ואמרתי לו 'יעקב, זה תיק שלי'", מספר רייניץ. "והוא אמר לי 'בסדר, רייניץ, עליך'. הוא אמר 'אני כמיטב המאמצים שלי אעשה מה שאני יכול לעשות פה. הוא אמר לי 'בוא, אני עובד בשבילך ועושה את זה. אל תסגור איתם פחות מחצי שנה, מה קורה לך? אני גם רוצה שתרוויח, מה קרה לך?".

הפגישה עם הבכירים ומעטפת הכסף

המהירות שבה הכסף פותח דלתות מפתיעה אותנו. שבוע וחצי אחרי שהעברנו למקורבו של ליצמן מעטפה ובתוכה 2,000 שקלים, דלת ראשונה במשרד הבריאות עומדת להיפתח בפגישה עם פרופ' איתמר גרוטו - הסמכות המקצועית הבכירה ביותר במשרד. אבל רגע לפני שזה קורה, אנחנו נתקלים בקשיים. "איתמר טען שיש אמנה בינלאומית בנושא הזה והוא לא יודע אם הוא צריך להיפגש", אומר לנו רייניץ. "הוא ניסה ככה להתחמק, לא יודע למה. ואז הלחצתי קצת יותר, אז בסדר... אז הוא הסכים לפגישה".

רייניץ, המאכער מעיתון המודיע, מצליח בזכות קשריו בלשכת השר לכפות את דעתו על פרופ' גרוטו. צריך להבין, פרופ' גרוטו אינו מינוי פוליטי, הוא סמכות מקצועית - האיש שקובע את המדיניות של המשרד, בין היתר בנושא העישון. הסיבה שהוא הסתייג מפגישה איתנו קשורה באמנה שישראל חתומה עליה, שאוסרת על אנשי משרד הבריאות להיפגש עם חברות סיגריות.

בבואנו להיפגש עם פרופ' גרוטו אנחנו מופתעים מהפורום שמחכה לנו בחדר: 4 רופאים, בהם 2 פרופסורים, כולם בכירים במשרד הבריאות שנתבקשו להיפגש איתנו. הסגן של גרוטו, העוזר שלו, גם היועץ המדעי של ראש שירותי בריאות הציבור נקרא לישיבה. "למעשה היום אין שום רגולציות", מסביר לנו פרופ' גרוטו. "יכולים להביא מה שרוצים מתי שרוצים ואיך שרוצים, אין לנו שום סמכות רגולטורית. יש לכם מזל, יש לכם שר והוא לא ממש נגד הרעיון".

ניכר שאנשי המקצוע מרגישים שלא בנוח מהפגישה. הם מצטטים כל העת באוזנינו את המחקרים שמצביעים על כך שסיגריות אלקטרוניות בעייתיות. אחרי כל הטיעונים המקצועיים, והעמדה הרווחת בעולם, ליצמן, הם מסבירים, מכתיב מדיניות אחרת. מיד אחרי הפגישה המוצלחת, אנחנו משלמים את התמורה בעבורה: עוד 2,000 שקלים.

וכך תמורת 4,000 שקלים, קיבלנו בתוך שבוע וחצי יחס וי איי פי - שמטרתו לסייע לנו להחדיר מוצר מזיק לשוק הישראלי. ורייניץ כבר מסמן את היעד הבא: המעטפה השלישית תוביל אותנו ללשכה הכי חשובה בבניין, לשכת שר הבריאות ליצמן.

תגובות

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המידע שניתן בפגישה היה אך ורק מידע פומבי המבוסס על מחקרים ופרסומים. לאנשי המשרד לא היה ידוע על זהותו ומעורבותו של מר רייניץ בפגישה ועם קבלת הפנייה מכם התגלה לנו במה מדובר ואנו רואים זאת בחומרה רבה מאוד ובפרט בנוגע לתמורה שניתנה בעד הישיבה".

מלשכת שר הבריאות יעקב ליצמן נמסר בתגובה: "נדהמנו לשמוע כי לטענתכם גורם מסחרי הציע תשלום תמורת קידום פגישה עם השר. ברור כי מדובר במעשה פסול מיסודו וככל שהדברים נכונים, השר יפנה מיידית לגורמים הרלוונטיים בכדי לבדוק זאת לעומק לאלתר. ברור כי לשר הבריאות או מי מלשכתו לא היה שום מידע על כל התקשרות של מר רייניץ עם גורם אחר, אם אכן היתה כזאת.

"למר רייניץ אין כל תפקיד או מינוי בלשכת השר, וככל שנאמרו דברים ע"י רייניץ או כל גורם אחר, מדובר בהתרברבות חסרת בסיס שנאמרה על דעתם בלבד. שר הבריאות ליצמן נוהג להיפגש עם כל גוף או חברה ואין כל צורך לשלם לאף אחד כדי לפגוש את השר".

מעיתון "המודיע" נמסר בתגובה: "עיתון המודיע אינו מקדם פגישות עם שר הבריאות ליצמן או כל גורם אחר עבור המפרסמים בעיתון ועוסק בעיתונות בלבד. אנו רואים בחומרה רבה פעילות כזאת אם בוצעה על ידי מי מעובדי העיתון והעובד יוזמן לבירור משמעתי. לא פעלנו לקדם את ענייני החברה שפנתה אלינו במישורים אחרים ואיננו עושים זאת כאמור עבור אף אחד מהמפרסמים".

מיעקב רייניץ נמסר בתגובה: "העבודה נעשתה במסגרת עצמאית פרטית שאינה קשורה כלל לעיתון 'המודיע' בו הוא עובד. עובדה זו הובהרה מראש ללקוח המתחזה מיד בפגישה הראשונה. למותר לציין כי לא ניתן לאף אדם במשרד הבריאות ובלשכת השר שום תמורה עבור קיום הפגישה עבור הלקוח המתחזה והם לא היו מודעים לקשר כזה. רייניץ אומר כי אינו לוביסט כהגדרתו בחוק הכנסת, ואינו עוסק בתחום הלובינג, לכן עיסוקיו הפרטיים הנוספים אינם מעניינו של אדם כל עוד הוא פועל כחוק ובדיווח לרשויות המס".

ממוטי בבצ'יק נמסר בתגובה: "מר בבצ׳יק מעולם לא קיבל כל תשלום, לא בכסף ולא בשווה כסף, מכל אדם, בעבור פעולותיו כעוזרו של השר ליצמן ואף לא ידע כי הועבר כזה למי שטען לסיוע בתיאום. מר בבצ'יק אף רואה בחומרה רבה תופעה לפיה מאן דהוא משלם כסף עבור קיום פגישה. המונח ׳אני עובד אצלו׳ כפי שנאמר בשיחה שהושמעה - הוא הלצה בלבד".

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 10 ינואר 2017, 23:42

היום היה הפרק השני בכתבה
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

בר אורייני
הודעות: 131
הצטרף: 31 דצמבר 2012, 12:08

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי בר אורייני » 10 ינואר 2017, 23:44

כתבה מאתר "גלובס"
הערה: הם לא ידועים כחובבי ליצמן וכבר פרסמו עליו כתבות לא מחמיאות כמה פעמים.

"יש הרבה מאכערים, אבל קשה להאמין שליצמן קיבל כסף""
במערכת הבריאות מביעים זעזוע מהתחקיר על לשכת שר הבריאות ■ "אני בשוק מהמעטפות. זה בלתי נתפס", אמר גורם שנכח בדיון ועדת הבריאות היום
במערכת הבריאות ובמערכת הפוליטית מתקשים לעכל היום (ג') את התחקיר שפרסם אמש העיתונאי חיים ריבלין בחדשות ערוץ 2, שבו תיעדה המצלמה הנסתרת כיצד מאכער המועסק בעיתון "המודיע" סידר ליבואנית סיגריות אלקטרוניות בתוך זמן קצר במיוחד פגישות עם צמרת משרד הבריאות, לרבות השר יעקב ליצמן, תמורת אלפי שקלים במזומן.
תרבות המאכערים במגזר החרדי מוכרת היטב במערכת הבריאות וכיכבה מספר פעמים בדוחות חמורים של מבקר המדינה, אבל רבים עדיין הופתעו שמעטפות הכסף הגיעו לכאורה עד לאנשים הקרובים שסובבים את ראש המערכת.
אפילו בדיון שהתקיים היום בוועדת הבריאות של הכנסת, אשר עסק בפערים בין מרכז לפריפריה, היה מי ששאל בלחש למה לטרוח אם אפשר להשפיע על הרגולטור באמצעות כמה אלפי שקלים. "אתמול תפס אותי חבר ושאל אותי 'מה בדיוק התפקיד שלך אם אפשר להשיג שקט רגולטורי תמורת 7,000 שקל בסך הכל'. זה היה כואב לראות כמה זה פשוט", סיפר ל"גלובס" גורם במערכת שנכח בדיון. גורם אחר הוסיף: "אני בשוק מהמעטפות. זה בלתי נתפס".
רבים מהגורמים שעמם שוחחנו הסכימו עם ההערכה שליצמן עצמו לא לקח לכיסו כסף, אלא שזו "תרבות החצרות" במסגרתה הסביבה הקרובה דורשת לכיסה - לעתים תוך העלמת עין מהממונים. "יש הרבה מאכערים, אבל קשה לי להאמין שליצמן עצמו ביקש או קיבל כסף", אמר אחד הגורמים. ליצמן, אגב, תועד במצלמה הנסתרת כשהוא מבקש במפורש מאנשי חברת הסיגריות "לעמוד בקשר" עם אותו מאכער שסידר את הפגישה וגם נכח בה.
על-פי התיעוד המצולם, התחקירנים הקימו חברה פיקטיבית ליבוא סיגריות אלקטרוניות וניסו להיפגש עם צמרת משרד הבריאות, למרות אמנה בינלאומית שאוסרת על מפגשים כאלה בין חברות העוסקות בטבק לבין הרגולטורים הממונים על הבריאות. מטרת הפגישות הייתה להבטיח כי ליצמן ימשיך בקו הנוכחי שמאפשר חופש מוחלט לשווק סיגריות אלקטרוניות ללא כל מגבלה, זאת למרות המגמה בעולם ועל אף שהדרג המקצועי במשרד ביקש לאסור את השיווק בעת הקדנציה של קודמתו בתפקיד ח"כ יעל גרמן.
שתי מעטפות הכסף הראשונות הביאו לפגישה עם פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור והמשנה למנכ"ל, שאף תועד בפגישה אומר לנוכחים כי למזלם הם זכו לכר פוליטי נוח שלא היה מתאפשר בכהונה של גרמן.
הערב ישודר החלק השני של התחקיר ובו תיעוד מעטפת הכסף השלישית שאפשרה פגישה עם השר ליצמן עצמו, שהבהיר מצידו לתחקירנים: "כרגע אני מטפל בג'אנק-פוד, לא בג'אנק-עישון. בסופגניות".
אחד הרגעים המביכים מבחינתו של השר ליצמן הוא משפט שאמר למצלמה הנסתרת המאכער, לפיו "ליצמן אוהב יסמנים".
מי שאמור להיות מובך מהתחקיר הוא גם מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, שנתפס כמי שמעניק גיבוי פומבי נרחב לליצמן ומעט מאוד גיבוי לאותם שומרי סף שניסו לבלום מהלכים שפגעו לכאורה במנהל התקין. בר סימן-טוב נחשב לאחד המינויים המרעננים של ליצמן, בין היתר משום שהתעקש עליו למרות שמדובר במנהל המשרד הראשון ללא רקע רפואי, אולם לאחרונה הוא סופג ביקורת מצד גורמים שונים במערכת שסבורים כי היה עליו לעמוד איתן יותר מול השר הממונה.
נזכיר כי לפני חודשיים חשף "גלובס" כיצד בנו של ליצמן, שמחזיק בבעלותו עסק למוצרי אורתופדיה ומדרסים, זכה לשצף של לקוחות מצד קופת חולים מאוחדת וזאת ללא שפורסם מכרז בעניין ותוך פגיעה בספקים אחרים. בלשכתו של ליצמן מסרו אז בתגובה כי לשר אין קשר או מידע על 'ענייניהם הפרטיים של בניו', וכי הוא מקפיד שלא להתערב בעיסוקיהם האישיים ולבטח לא בנושאים הקשורים לבריאות.
בתגובה לתחקיר של ערוץ 2 מסר ליצמן כי דלתו פתוחה לכל מי שמבקש לפגוש אותו, וכי אם היו מי שדרשו על כך תמורה כספית הרי שהוא רואה זאת בחומרה.

יהודאי
הודעות: 190
הצטרף: 31 אוגוסט 2014, 11:04

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 10 ינואר 2017, 23:44

חבצלת השרון כתב:היום היה הפרק השני בכתבה
מי מעלה?!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 10 ינואר 2017, 23:48

יהודאי כתב:
חבצלת השרון כתב:היום היה הפרק השני בכתבה
מי מעלה?!
אי אפשר להעלות היות ויש שם נשים.
אלא אם כן יהיה אישור מהמנהלים
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16343
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 ינואר 2017, 02:23

נשים לבושות צנוע אפשר, לא צנוע - אסור.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 11 ינואר 2017, 02:51

ואיך לסמן?
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16343
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 ינואר 2017, 03:09

#
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 11 ינואר 2017, 03:23

אוקיי תודה!
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8352
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 ינואר 2017, 10:16

רגע, מה שהעלו לפה למעלה זה לא מהתחקיר ??
אם אפשר להביא את התמלול של התחקיר בלבד מאוד אשמח, תודה.

עצוב לקרוא, השאלה הוא איזה חלק פה ואיזה איש עשה פה משהו לא טוב.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יהודאי
הודעות: 190
הצטרף: 31 אוגוסט 2014, 11:04

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 11 ינואר 2017, 12:00

לכאורה לא צפוי כאן תיק 3000 אולם עבור לשכת השר זה לא סיפור מכובד בלשון המעטה

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16343
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 ינואר 2017, 12:15

גאליציינער כתב:רגע, מה שהעלו לפה למעלה זה לא מהתחקיר ??
אם אפשר להביא את התמלול של התחקיר בלבד מאוד אשמח, תודה.

עצוב לקרוא, השאלה הוא איזה חלק פה ואיזה איש עשה פה משהו לא טוב.
חלק מתמלול התחקיר הובא לעיל. רייניץ ודאי יצא פה לא בסדר

וליצמן (מבחינתי) בעיקר מהבחינה שאינו מתנגד לעישון (שנטען שגורם מוות ל-8000 בנ"א בשנה) ואף יותר מכך.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8352
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 ינואר 2017, 12:17

יאיר כתב:
גאליציינער כתב:רגע, מה שהעלו לפה למעלה זה לא מהתחקיר ??
אם אפשר להביא את התמלול של התחקיר בלבד מאוד אשמח, תודה.

עצוב לקרוא, השאלה הוא איזה חלק פה ואיזה איש עשה פה משהו לא טוב.
חלק מתמלול התחקיר הובא לעיל. רייניץ ודאי יצא פה לא בסדר

וליצמן (מבחינתי) בעיקר מהבחינה שאינו מתנגד לעישון (שנטען שגורם מוות ל-8000 בנ"א בשנה) ואף יותר מכך.
ריינץ עשה פה משהו לא חוקי ??
מותר לבנ"א פרטי להשיג פגישה למישהו תמורת כסף ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16343
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 ינואר 2017, 12:18

לא יודע מבחינה חוקית אבל כולם כולל ליצמן גינו את המעשה...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8352
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 ינואר 2017, 12:20

יאיר כתב:לא יודע מבחינה חוקית אבל כולם כולל ליצמן גינו את המעשה...
רק מה, שלא יגנה ??
לא היו מידי הרבה ברירות....

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16343
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 ינואר 2017, 12:22

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8352
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 ינואר 2017, 12:23

יאיר כתב:צודק, טעיתי. :P
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 23#p333223
במה טעית ??

8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16343
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 ינואר 2017, 13:19

גאליציינער כתב:
יאיר כתב:צודק, טעיתי. :P
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 23#p333223
במה טעית ??

8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 25#p333225
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8352
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 ינואר 2017, 13:30

לא טעית פה בכלום.
לא אמרת שמה שום דבר שאינו נכון...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16343
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 ינואר 2017, 13:54

גאליציינער כתב:לא טעית פה בכלום.
לא אמרת שמה שום דבר שאינו נכון...
צודק, טעיתי. :P
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

יהודאי
הודעות: 190
הצטרף: 31 אוגוסט 2014, 11:04

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 11 ינואר 2017, 14:47

יאיר כתב:רייניץ ודאי יצא פה לא בסדר

וליצמן (מבחינתי) בעיקר מהבחינה שאינו מתנגד לעישון (שנטען שגורם מוות ל-8000 בנ"א בשנה) ואף יותר מכך.
אולי בגלל זה סיפר אתמול ליצמן בכנסת על אביו שהיה מעשן 2 חפיסות מידי יום, עד שבגיל 40 הוזהר ע"י הרופאים לחדול מכך, ואכן חדל לעשן וחי עוד 40 שנה

סמל אישי של משתמש
המזכיר הנמרץ
הודעות: 298
הצטרף: 01 נובמבר 2016, 15:21

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי המזכיר הנמרץ » 12 ינואר 2017, 11:10

יאיר התמונת פרופיל שלך נראה כמעט כמו של רוש...
זה מבלבל אותי לפעמים...
מישהו כבר אמר את זה?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16343
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 12 ינואר 2017, 22:00

לא. תמיד יש פעם ראשונה...

תשתדל להתרגל. אני מצאתי כמה וכמה הבדלים... :P
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 21:26

ליצמן חושף: ''זה החבר כנסת שעומד מאחורי התחקיר נגדי'' (מיקי רוזנטל)

מי מתנכל ל'מאמי הלאומי'? סדרת כתבות ששודרה השבוע בחדשות 2 תיעדה כיצד גורמים שונים פועלים לקידום אינטרסים במשרד הבריאות בתמורה לכסף.
לשאלתנו האם יש מי שעומד מאחרי הכתבות, השיב ליצמן: "כן, יש כאן ח"כ שעומד מאחורי זה. מדובר במיקי רוזנטל (המחנ"צ), נראה לי שהוא כועס שלא תמכתי בהצעת חוק שלו. עכשיו הוא מנסה להחזיר לי".

שר הבריאות אף התבדח כי בימיים האחרונים בדק כל פגישה מול המזכירה, "מי יזם את הפגישה וכמה שילמו". על עצם התחקיר אמר השר: "גם אתה או כל עיתונאי אחר שיבקש לקבוע איתי פגישה, היא תאושר. אני נפגש עם כל מי שמבקש ממני".

מיקי רוזנטל מסר ל'קריאות ביניים': "כדאי שהשר ליצמן יתמודד עם האשמות הכבדות שעולות מתחקיר חדשות 2 על הסיוע שהוא מעניק לחברות הטבק ועל העובדה שהוא מגדיל במחדליו את הפגיעה בחולים. זאת, במקום להפיץ נגדי בדיות".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חרדי חרדי
הודעות: 900
הצטרף: 25 מאי 2016, 20:25

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חרדי חרדי » 16 ינואר 2017, 20:23

הערב בערוץ 2
לפני שליצמן נהיה שר הבריאות עמד תקציב משרד הבריאות לעיתון המודיע על 31,000 שקל לשנה.
אחרי שליצמן נהיה שר הבריאות עומד תקציב משרד הבריאות לעיתון המודיע על יותר מ- 200,000 שקל !
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8352
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 16 ינואר 2017, 20:39

וזה לא מראה על הטייה, זה בעצם התקציב שבאמת מגיע להם - לעיתונים החרדיים לפי חלקם היחסי באוכלוסיה...
גם המבשר קיבל הרבה יותר וגם יתד.
ולא רק ממשרד הבריאות אלא גם משאר משרדי הממשלה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 17 ינואר 2017, 14:31

עורך המודיע:הופתענו מתחקיר חדשות 2 -אלו שמופיעים בתחקיר הם לא מנהלי העיתון ולא חברי המערכת


"אלו שמופיעים בתחקיר הם לא מנהלי העיתון ולא חברי המערכת", טען עורך העיתון, הרב יצחק טננבוים.

הרב יצחק טננבוים, עורך העיתון 'המודיע' השייך לחסידות גור, התייחס היום (שלישי) לתחקיר שפורסם בחדשות 2.

על פי התחקיר של העיתונאי חיים ריבלין אחד מעובדי 'המודיע' לקח כסף לכיסו כדי לתאם פגישה עם השר יעקב ליצמן המזוהה עם העיתון.

"זה בלתי מתקבל על הדעת. עשרת האצבעות שלי כולל של חברי המערכת, הם של נקיי כפיים עד הסוף. עמדנו בהרבה מאוד ניסיונות", אמר טננבוים בועידת לשכת העיתונות הממשלתית שנערכה בירושלים.

"אנחנו לומדים את הנושא. הופתענו ממנו", הדגיש עורך 'המודיע' והבהיר כי "אלו שמופיעים בתחקיר הם לא מנהלי העיתון ולא חברי המערכת".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

שולם
הודעות: 319
הצטרף: 23 דצמבר 2013, 18:55

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי שולם » 18 ינואר 2017, 21:33

[quote=

חבצלת השרון כתב:
היום היה הפרק השני בכתבה

יהודאי כתב:
מי מעלה?!

חבצלת השרון כתב:
אי אפשר להעלות היות ויש שם נשים.
אלא אם כן יהיה אישור מהמנהלים

יאיר כתב:
נשים לבושות צנוע אפשר, לא צנוע - אסור.[/quote]

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3464
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: תחקיר בחדשות 2 על שר הבריאות

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 19 ינואר 2017, 13:44

שולם כתב:[quote=

חבצלת השרון כתב:
היום היה הפרק השני בכתבה

יהודאי כתב:
מי מעלה?!

חבצלת השרון כתב:
אי אפשר להעלות היות ויש שם נשים.
אלא אם כן יהיה אישור מהמנהלים

יאיר כתב:
נשים לבושות צנוע אפשר, לא צנוע - אסור.
[/quote]
???
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

שלח תגובה