דרך חסידות ויז'ניץ (הגרמ''מ)

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 12 פעמים

דרך חסידות ויז'ניץ (הגרמ''מ)

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

הן בעיתון משפחה והן בעיתון בקהילה פורסמו בעיתוני החג כתבות פרופיל על הגרמ''מ מויז'ניץ
לי בתור ליטאי חלק מהדברים שם שהיו נשמעים הזויים..
מישהו יכול לשפוך לי קצת אור על הנעשה שם בחצה''ק

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
קיבל תודה: 1 פעם

Re: דרך חסידות ויז'ניץ (הגרמ''מ)

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

לדעתי כדאי שתכתוב כאן את הדברים שנשמעו לך "הזויים" כך שידעו על מה בדיוק להגיב.

אני אישית טרם קראתי את הכתבות הללו (יש לי עוד רשימה ארוכה ארוכה של עיתונים...), ובאופן אישי אשמח שתספר מה 'תפס' (או לא..) אותך בכתבות הללו.

קטןודל
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל »

.
נערך לאחרונה על ידי קטןודל ב 15 אוקטובר 2016, 23:48, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

קלונימוס הזקן כתב:לדעתי כדאי שתכתוב כאן את הדברים שנשמעו לך "הזויים" כך שידעו על מה בדיוק להגיב.

אני אישית טרם קראתי את הכתבות הללו (יש לי עוד רשימה ארוכה ארוכה של עיתונים...), ובאופן אישי אשמח שתספר מה 'תפס' (או לא..) אותך בכתבות הללו.
אתן לך דוגמא אחת שמאד תפסה אותי
הובא שם שכל מקום שהרבה' הולך בו אז החסידים מנקים קודם את השביל שהרבה' אמור ללכת שם...
אני פה כתב:נא להיזהר מלשון הרע כבר בתחילת השנה
חברים!!
מטרת אשכול זה נועד אך ורק להבין את דרכה והייחודיות של חסידות זו על פני שאר החסידיות
וכמובן שלא להעביר ביקורת וכדו'

איש על מחנהו ואיש על דגלו!

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

חויזר כתב:אתן לך דוגמא אחת שמאד תפסה אותי
הובא שם שכל מקום שהרבה' הולך בו אז החסידים מנקים קודם את השביל שהרבה' אמור ללכת שם...
אם זה הדוגמא (ב-ה' הידיעה) לדברים 'הזויים' הרי שאנו במצב מצויין...

קטןודל

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל »

אני פה כתב:נא להיזהר מלשון הרע כבר בתחילת השנה
צודק מאה אחוז, אני מתחרט על מה שכתבתי, ולכן מחקתי.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 123 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

אגב גם לאובמה מנקים את הדרך . ושמים שטיח אדום....
בחתונות יותר מושקעות שמים שטיח לבן ומנקים את הדרך.
אז לגדול בישראל וודאי שצריך לנקות. ...
נערך לאחרונה על ידי עטרת תפארת ב 16 אוקטובר 2016, 00:07, נערך פעם 1 בסך הכל.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 300 פעמים
קיבל תודה: 486 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אובמבה*
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

מני
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מני »

אולי אפשר להביא את הכתבות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

אני קראתי את הכתבה במשפחה ולא ראיתי שמה שום דבר מוזר, אם אתה מכיר קודם את הקהילה הזאת, ב"ה אין להם שום דבר שעל זה הם צריכים להתבייש.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אנכי הקטן

נושא שלא נקרא על ידי אנכי הקטן »

לי אישית מאד צורם שאני מדבר עם אנשים מבוגרים שיכולים תוך דקה וחצי באמירת 20 משפטים להזכיר בערך 50 פעם את המילה 'הייליגער'... זה נראה קצת כמו שעל ראש הגנב בוער הכובע, שאם הם לא יאמרו פעם אחת 'הייליגע' לפני שיאמרו את המילה 'הרבי', אז הרבי כבר לא קדוש...
והדרך של הרדיפה אחריו מתאימה לכתות, לא חושב שבהסטוריה של החסידות השפויה היה כזה דבר... עם כל גדולתו וקדושתו, הוא לא יותר גדול ממהר"א מבעלזא ומר' שלומקה זווילער והדרך עוד ארוכה, ואם אחריהם לא רדפו בצורה הזויה כ"כ, ולא שמרו מרחק מהם 2 מטר מכל צד מחשש ש'ישרפו' מרוב קדושתו, אז למה אצלו כן צריך?!

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

אנכי הקטן כתב:לי אישית מאד צורם שאני מדבר עם אנשים מבוגרים שיכולים תוך דקה וחצי באמירת 20 משפטים להזכיר בערך 50 פעם את המילה 'הייליגער'... זה נראה קצת כמו שעל ראש הגנב בוער הכובע, שאם הם לא יאמרו פעם אחת 'הייליגע' לפני שיאמרו את המילה 'הרבי', אז הרבי כבר לא קדוש...
והדרך של הרדיפה אחריו מתאימה לכתות, לא חושב שבהסטוריה של החסידות השפויה היה כזה דבר... עם כל גדולתו וקדושתו, הוא לא יותר גדול ממהר"א מבעלזא ומר' שלומקה זווילער והדרך עוד ארוכה, ואם אחריהם לא רדפו בצורה הזויה כ"כ, ולא שמרו מרחק מהם 2 מטר מכל צד מחשש ש'ישרפו' מרוב קדושתו, אז למה אצלו כן צריך?!
הערה קטנה, אולי עדיף מלהמנע להצמיד כינויים וכו' גם לאנשים פרטיים
תודה וחג שמח!

סמל אישי של משתמש
שש משזר

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

קלונימוס הזקן כתב:
חויזר כתב:אתן לך דוגמא אחת שמאד תפסה אותי
אם זה הדוגמא (ב-ה' הידיעה) לדברים 'הזויים' הרי שאנו במצב מצויין...
גם אתה לא יודע עד היכן צדקת בדבריך.

אני יכול להעיד בתור עד ראשון, מה שעיני ראו ולא זר, כאשר הייתי בב"ב והלכתי לכמה באטע'ס של ר' מנדל'ה [אז - עדיין ה'הייליגער רב'], וכמה דברים פיקנטיים, מוזרים וביזארים ראיתי ושמעתי שם, ואולי עוד חזון בעז"ה.

אבל מה שנוגע לכאן הוא מקרה מזעזע מיוחד שראיתי פ"א לאחר סיום הבאטע, כשה'הייליגער' התכונן לצאת מבית מקדשו [לא טעות], והבחורים רצו לפניו לראות שהכל מתנהג כשורה וההייליגער לא יעלה ח"ו על איזה סלע או פיצוץ ח"ו. והנה - - - בחור אחד ראה אבן מונח עלי דרך, ששם היה ההייליגער צריך להניח את ההייליגע כפות רגלים שלו, והבחור - כנראה אחזו שבץ של הייליגיזם - התכופף ארצה בכדי לסלק אותו אבן חצוף [שלא ידע מעצמו שההייליגער יעבור שמה, ושמא יתקל גופו הקדוש באבן נגף זה].

היו שם כמה בחורים אחרים - גם הם מחסידי ההייליגער, אם כי כנראה שלא היו חסידי אמת, כדלהלן - שכאשר ראו זממו אשר יפיק בעוד רגע קט, צעקו למולו: שבת! אסור להרים אבן בשבת!!! מוקצה! אבל אותו בחור קדוש, חסיד הרב הקדוש, שהיה עדיין בנו של הרבי הקדוש [רמ"י] שליט"א, התפלא למולם ובקול זועף ענה לעומתם: ההייליגער רב צריך לעבור כאן, והאבן מונח באמצע הדרך, פשוט ומובן שצריך לסלק האבן!

ואיך מסתיים הסיפור המופתי? 'וכך הוה'!

נ.ב. לא, אינני חסידו של אחיו הגדול, אינני ויזניצאי בכלל, לא באתי לשם בכדי לצחוק אלא בכדי לראות הדברים הנפלאים שהיו יכולים לראות שם כל הזמן, ומה אגיד? אני ראיתיו במו עיני!

משה אמת

נושא שלא נקרא על ידי משה אמת »

ואם זו אבן שהיה אפשר ליפול ממנה מותר להרימה כמו שברי זכוכית שנמצאים בדרך שמותר להרימה בידיים על אף שאפשר לדחקו עם הרגליים

נאמן

נושא שלא נקרא על ידי נאמן »

היה עוד מקום שהתנהגו בצורה הזאת "שובו בנים" וראינו את התוצאות
על הכת ההזויה הזאת אין לי שאלות משוגעים תמיד היו ותמיד יהיו השאלה היא איך עיתון משפחה ובקהילה נותנים במה לדברים האלו האם בשביל חופן מזומנים הכל מותר ?

סמל אישי של משתמש
yehuda

נושא שלא נקרא על ידי yehuda »

שש משזר הניח את דעתי. אם רק משוגע אחד רצה להזיז את האבן הלא קדושה, ושאר החסידים צעקו עליו, כנראה שמדובר בהחלט בחסידות נורמלית גם אם קיצונית מעט ביחסה לרבה.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!

זעקל

נושא שלא נקרא על ידי זעקל »

שאלתי פעם חסיד רמ"מ אם האדמור שלו יותר גדול מהבעש"ט, והוא ענה לי בוודאי הרי הבעש"ט מסר הקדושות לתלמידיו וכן הלאה יוצא שלהאדמור הנוכחי חוץ מקדושותו יש לו כל הקדושות מרבותיו וד"ל

נאמן

להסתכל במשך כל התפילה על האדמו"ר, לרוץ אחרי האדמו"ר , וכל שאר הדברים הקיצוניים שהם התגאו בהם בעיתון זה התנהגות של כת לכל דבר ולתת להם במה בעיתונות שיתגאו עם השטויות שלהם זה פשע גם אם הם שילמו הרבה כסף

נאמן

yehuda כתב:שש משזר הניח את דעתי. אם רק משוגע אחד רצה להזיז את האבן הלא קדושה, ושאר החסידים צעקו עליו, כנראה שמדובר בהחלט בחסידות נורמלית גם אם קיצונית מעט ביחסה לרבה.
אם "רק אחד" חילל שבת למרות שהתרו בו בגלל החינוך הקלוקל הזה זה מניח את דעתך אז המצב חמור מאד

סמל אישי של משתמש
אנכי הקטן

נאמן כתב:היה עוד מקום שהתנהגו בצורה הזאת "שובו בנים" וראינו את התוצאות
על הכת ההזויה הזאת אין לי שאלות משוגעים תמיד היו ותמיד יהיו השאלה היא איך עיתון משפחה ובקהילה נותנים במה לדברים האלו האם בשביל חופן מזומנים הכל מותר ?
אני מכיר מקרוב את שניהם, גם ויזניץ רמ"מ וגם שובו בנים, וחסידי וויזניץ רמ"מ הגדילו לעשות הרבה יותר משובו בנים, בשובו בנים זו בעיה אחרת, שהרוב שם בעלי תשובה שנופלים ישר מהחילוניות לתוך אורות וכו', אבל בליבם יש כוונה להשם, משא"כ אצל רמ"מ שם מתאים מאד הסיפור לאותו חסיד שפחד לחטוא שמא הקב"ה יגלה לרבי...

סמל אישי של משתמש
yehuda

נאמן כתב:
yehuda כתב:שש משזר הניח את דעתי. אם רק משוגע אחד רצה להזיז את האבן הלא קדושה, ושאר החסידים צעקו עליו, כנראה שמדובר בהחלט בחסידות נורמלית גם אם קיצונית מעט ביחסה לרבה.
אם "רק אחד" חילל שבת למרות שהתרו בו בגלל החינוך הקלוקל הזה זה מניח את דעתך אז המצב חמור מאד
ההנחה כי ניתן ללמוד ממעשיו של משוגע אחד על כלל שמונה מאות רבות או אלפים היא בעייתית בהחלט, כי לפי החשבון הזה אני יכול למצוא לך בכל קהילה חסידית או ליטאית שמונה מאות אנשים, לפחות אחד שעושה מעשים חריגים ברמה הזאת, אם לא בתחום של חילול שבת אז בתחום של זלזול בגדולי ישראל, הכאה עד זוב דם, גזילה וגניבה, שרובם כרוכים באיסורים מהתורה, לעומת האיסור שעשה המשוגע הנ"ל שהוא מדרבנן. אין כמעט קהילה שמונה מאות אנשים, שאין בה את הבעיות האלו, ולא לחינם נמנה החלבנה בין מרכיבי הקטורת.

נאמן

בכל האיסורים שמנית יש הרבה שטחים אפורים שאדם עלול לטעות בהם כמו למשל שיגיד שהרב השני הוא לא גדול וכדו' אבל באיסור מפורש כמו חילול שבת לא תמצא זה בדיוק כמו שתשווה לי בין לשה"ר להדליק חשמל בשבת שלמרות שלשה"ר זה מדאורייתא אתה תודה שהרבה יותר חמור אחד שמדיק חשמל בשבת שלכאורה זה רק מדרבנן
וחוץ מזה אל תיתמם אתה מוזמן לקרא את השטויות שהם כתבו בעיתונים ולראות שם דברים מחרידים ביותר שמעולם לא היה בכלל ישראל וגובל בכפירה ממש

סמל אישי של משתמש
אנכי הקטן

אני פה כתב:שמעתי מאדם חכם וגדול שיש דבר טוב ללמוד מהם, והוא ההתקשרות והחיבה שיש בין אדם לחבירו כמו שהיה אצל החסידים הראשונים, אלא שיש לנווט זאת לאפיקים חיוביים ולא לעשות משום אדם בעולם "אליל".
לדאבונינו, את הדבר הטוב הזה, של אחדות בין אדם לחבירו, ניתן למצוא בכל הכתות גם להבדיל במזרח הרחוק... פשוט אין לשטן ענין להפריד ביניהם, טוב לו שהם כך...

כתבן

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

שני ניקים ירוקים שכמעט כל תגובותיהם כאן באשכול. וכמובן יש להם דעה נחרצת.

יש ללמד זכות, שלפחות הוא/הם מתבייש/ים, ולצורך הלשה"ר נרשמ/ו בניק חדש.

בואו נתעסק כל אחד בעצמו ובמה שהוא צריך לתקן ולשפר, לחפור במעשיהם של אחרים לא מביא לדבר טוב.

סמל אישי של משתמש
אנכי הקטן

כתבן כתב:שני ניקים ירוקים שכמעט כל תגובותיהם כאן באשכול. וכמובן יש להם דעה נחרצת.

יש ללמד זכות, שלפחות הוא/הם מתבייש/ים, ולצורך הלשה"ר נרשמ/ו בניק חדש.

בואו נתעסק כל אחד בעצמו ובמה שהוא צריך לתקן ולשפר, לחפור במעשיהם של אחרים לא מביא לדבר טוב.
קבל את האמת ממי שאמרה...
אני מבקר כאן הרבה אבל לא הייתי רשום, כאן כבר לא יכולתי להתאפק...

סמל אישי של משתמש
אנכי הקטן

אני פה כתב:שכל אחד יטאטא ויכבס את הכביסה המלוכלכת שלו בד' אמותיו...
הבעיה מתחילה שהם בתוך ד' אמות שלי...
עכשיו תבין למה לא יכולתי להתאפק.

סמל אישי של משתמש
אנכי הקטן

אני פה כתב:מה אתה גר ליד הבית מדרש שלהם?
מספיק די והותר לגור ליד כמה חסידים שלהם.

סמל אישי של משתמש
אנכי הקטן

הנה לכם כמה ציטוטים מעיתון משפחה בכתבה המדוברת, באמת משונה שהם לא התביישו להכניס כאלו דברים, לכאו' הטענה יותר על העיתון, מותר להם לסנן חומרים כאלה ולא לבייש קהילה שלימה, אע"פ שהקהילה עצמה מתגאה בזה, מכירים משוגעים בזכרון משה שמתגאים בשגעונות שלהם...?

אז הנה לכם כמה לשונות נחמדים מזהב ומפז:

הרבי שלנו הוכיח - אומר הרב וסלבסקי - שאתם אתה מצליח להכניס לתודעה של בחור שהרבי הוא מרכז הבית, שמה שהרבי אוהב אני אוהב ומה שהרבי אינו אוהב גן אני איני אוהב אז הוא ילך אתך לאורך כל הדרך, הרבי מלמד אותנו, תחיו לאורו של אידיאל, אל תחיו את הארבע אמות שלכם.
כללו של דבר, הרבי הוא מרכז החיים, כל אחד חי את זה ברמה שלו וכו'...

אצלנו אם תאמר לילד בן ארבע שחומד סוכריה בהכשר לא מהודר, 'דער הייליגער רבי לאזט נישט', הילד פשוט יזרוק את הסוכריה.
>הכתב: ואיפה הקב"ה בתמונה?
כשחסיד מתבונן על עבודת הקודש של הרבי באכילת כזית מצה או כל מצוה אחרת, אזי הוא יודע איך להתנהג ולקיים מצוה בלהט וכך גם מקיים את מצוות ההלכה ומתקרב לקב"ה.

>הכתב: מה פשר החינוך שמקבלים הדור הצעיר בויזניץ לחשוב על הרבי בכל רגע נתון?
> הרעיון הוא - משיב רח"מ מרקוביץ - ללמד אותך איך להתנהג כיהודי.
>הכתב: רק מי שחושב על הרבי יכול להתנהג כיהודי?
> בכל ספרי החסידות מבואר שהדרך להתקרב לקב"ה עוברת בהתקשרות לצדיק וכו'.

>הכתב: מאיפה נובע הכינוי היילגיער (קדוש) שמקדים את אזכור שמו של הרבי - מה שלא מצינו בעבר כלפי צדיקים החיים עמנו?
> זה החל - אומר הרב וסלבסקי - בתקופה שבה חשנו שמנסים לדחוק אותנו, היה צורך ללכת לקצה ולהגיד הייליגער, מי שלא מבין את האידיאל יתקשה מאד להתחבר לזה, אבל עכשיו הרבי מכהן באדמורות והוא באמת 'הייליגער'...

כשמגיעים לעשיית מצוה צריך להתקשר לצדיק, אתם שואלים על הציור בהגדה בו רואים ילד שחושב על הרבי, עד שאתם שואלים על זה תשאלו על ציורי חד גדיא בהגדה שם רואים ציור של מלאך המוות וזה נורמלי, אבל כשמציירים ילד שמתקשר במחשבתו לרבי זה לא נורמלי?!

סמל אישי של משתמש
yehuda

אני חושש מאוד ששני הכותבים הם ליטאיים, וכל הענין של התקשרות לצדיק מוכר להם מבחוץ.

נאמן

אני פה כתב:אני חושש מאוד שעם כל הכבוד לגולשים פה שהם קצת גולשים ומתירים לעצמם לעבור על איסורי לשון הרע והלבנת פנים, וזה גרוע מאוד גם מצד שמדברים לשה"ר על קהילה של מאות ואולי אלפים, וגם בפני אלפי גולשים. גם אם יש עליהם טענות זה לא מתיר לעבור על איסורי תורה. בתקווה להבנה.
מה כל הקשקוש הזה על לשון הרע מדובר על נושאים ציבוריים שאנשים מביעים על זה דעה ורוב הציבור סבור שיש פסול בהתנהגות זאת והשיח על זה יש בו משום העמדת הדת על תילה ואין קשר בין זה ללשה"ר עדיף שתלמד הלכות לשה"ר לפני שאתה זורק את המשפט הלכות לשה"ר

נעול