אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
הודעות: 563
הצטרף: 19 נובמבר 2014, 19:53

אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני » 27 ספטמבר 2016, 09:47

אחרי הכל רבבות אלפי ישראל עולים על המטוס אחרי הכנה דרבה, אנשים מכל גווני הקשת - ואי אפשר להתעלם מזה!

המרשתת מוצפת בחומרים מחומרים שונים מההכנות, ההתעוררות וכו' לקראת אומן ראש השנה
באשכול זה ננסה לסקר קצת את המתרחש באומן ובלבבותיהם הכוספים של הנוסעים אליה - גם בתור אלה שלא נוסעים ולא שייכים לחצר!

בקשה מכל הלב: הבה לא נגרור את האשכול לנעילה על ידי וויכוחים מהותיים ואידיאולוגים - להביא חומרים, נייעסים וכו' וזהו

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
הודעות: 563
הצטרף: 19 נובמבר 2014, 19:53

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני » 27 ספטמבר 2016, 09:51

באדיבות "ברסלב גלובל":

כינוס הכנה רבתי לרגל ראש השנה בבית המדרש הגדול דחסידי ברסלב "השול" במאה שערים

בליל ד' פרשת כי תבא התקיימה כינוס הכנה רבתי לרגל ראש השנה בבית המדרש הגדול דחסידי ברסלב "השול" במאה שערים, השתתפו קהל נכבד והקשיבו לשיחותיהם של חשובי משפיעי אנ"ש שליט"א.

בראשונה נשמעו דברי הרה"ח ר' אפרים נחמן אנשין שליט"א לשמוח בשמחת הכלל ולהכלל בתוך כלל הקיבוץ הקדוש מחד (ונקט לדוגמא מה שהתבטא הרב מטשערין בבואו לקיבוץ "שאת הרבנות השאיר בטשערין") ומאידך צריך כל אחד לבוא עם קדושתו וצימצומיו דייקא [כמבואר בתורה ס"א] ולא להתבלבל מההמון כמו"כ דיבר על גודל התפילה להצלחת הקיבוץ בסוף דבריו העיר ג"כ על עניין הקברים לבלי להיכנס לעצם הדברים ועל האחריות בדבר אך בודאי לכו"ע נתגלגלו שם עצמות ואנו הקרובים אל החלל מחויבים לבקש ע"ז כפרה מהשי"ת.

לאחמ"כ אמרו כמה פרקי תהילים להצלחת הקיבוץ והנסיעה לאומאן לאחמ"כ דיבר הרה"ח ר' נתן מימון שליט"א שכל דברי תורותיו של רביה"ק קשורים בענין הראש השנה והאריך בגודל ענין האחדות בין הבאים לקיבוץ אשר בו נתגלה ביותר "ברוב עם הדרת מלך" ולבוא לרבינו בביטול הגמור של תלמיד כלפי רבו.

אחרון הנואמים הרה"ח ר' ישראל מאיר ברנר שליט"א שזעק מנהמת ליבו, והאריך בגודל הזכות והחיוב שנפל בחלקינו להתפלל יחדיו בקלויז הגדול (בסוף דבריו התבטא שח"ו מלזלזל באחד מאנ"ש או באיזה שהוא מנין) אך ודאי שרצון רביה"ק להתפלל יחדיו בקיבוץ הגדול בקלויז הקדוש ואין ספק ששם הוא נמצא ביותר, וזה היה פשוט בכל הדורות בין אנ"ש ואף אחד לא העלה על דעתו לעשות מנין בנפרד, וזהו התמימות ופשיטות של אנ"ש, וידוע שיש חכמים בדעתם לומר איך יתכן שיתפללו כולם ביחד או שאין שם ישוב הדעת וכדו', ע"ז כתב בפרפראות שאין ע"ז תשובה נוצחת להמתנגדים אלא כל חד מה דמשער בליבא עי"ש, וע"ז אמר רביה"ק "יא דאווינען ניט דאווינען וכו'" וגם הרב מטשערין שהתפלל ביחידות עם נץ החמה ג"כ היה בתוך כותלי הקלויז דייקא והאריך בתפילת י"ח עד שעמדו כל הציבור תפילת י"ח, וכן גילה כמה שיחות נפלאות וסיפר בענין זה מכל זקני אנ"ש.

הציבור יצאו בהתעוררות רבה ובכיסופים חדשים אחרי דיבורים נפלאים אלו.

להורדת הדרשה הנפלאה של הרה"ח ר' ישראל מאיר ברנר שליט"א בענין גודל הקיבוץ באומאן וגודל הענין להתפלל בהקלויז – לחצו על הקישור:

https://drive.google.com/file/d/0B2tuaX ... ZmclE/view

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
הודעות: 563
הצטרף: 19 נובמבר 2014, 19:53

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני » 27 ספטמבר 2016, 09:54

מפת הגעה לכהנים - אל ציון רבי נחמן מברסלב:

https://drive.google.com/file/d/0B2tuaX ... pGcU0/view

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
הודעות: 563
הצטרף: 19 נובמבר 2014, 19:53

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני » 27 ספטמבר 2016, 09:58

עוד מ"ברסלב גלובל":

הופיע: המעלה העליונה | גליון ט׳ - ראש השנה תשע״ז


מופץ בכל ריכוזי אנ"ש לקראת התקבצות רבבות ישראל בצל כנפי רביה"ק אור האורות צח הצחצחות - ימי ר"ה הק' תשע"ז

בתוכן:
מבוא‭ ‬המעלה
כי‭ ‬ביום‭ ‬הזה‭ ‬יצא‭ ‬חוטר‭ ‬מגזע‭ ‬ישי‭, ‬לעורר‭ ‬ולחדש‭ ‬הבריאה‭ ‬כולה‭ ‬מתרדמתה‭ ‬ושינתה‭ ‬והתיישנותה

עזר‭ ‬מקודש
השלמת‭ ‬קבלת‭ ‬התורה‭ ‬מכח‭ ‬איש‭ ‬אשר‭ ‬רוח‭ ‬אלוקים‭ ‬דבר‭ ‬בו‭ ‬בקודש‭ - ‬ליקו‭"‬מ‭ ‬מאמר‭ ‬‭"‬תפילה‭ ‬לחבקוק‭"‬‭ ‬סי‭' ‬י‭"‬ט

‬ומציון‭ ‬יסעדך
שלימות‭ ‬לשון‭ ‬הקודש‭ ‬מכח‭ ‬לימוד‭ ‬והתקשרות‭ ‬בספרי‭ ‬הצדיקים‭ ‬הגדולים‭, ‬הגה‭"‬ח‭ ‬ר‭' ‬ישעיה‭ ‬קניג‭ ‬זצ‭"‬ל

אלה‭ ‬לחיי‭ ‬עולם
כוחו‭ ‬הגדול‭ ‬של‭ ‬רוח‭ ‬אפינו‭ ‬משיח‭ ‬ה‭' ‬לעשות‭ ‬נפלאות‭ ‬בתוככי‭ ‬המפעל‭ ‬הקדוש‭ ‬מוסדות‭ ‬ברסלב‭ ‬חיי‭ ‬עולם‭ ‬ב‭"‬ב

‬ישיבה‭ ‬של‭ ‬ימות‭ ‬המשיח
התגלות‭ ‬השיר‭ ‬שיתער‭ ‬לעתיד‭ ‬בהתקשרות‭ ‬בתורת‭ ‬הגאולה‭ ‬בישיבת‭ ‬מוהר‭"‬ן‭ ‬ב‭"‬ב

מברדיטשוב‭ ‬לירושלים
עובדות‭ ‬וסיפורים‭ ‬בפרסום‭ ‬ראשון‭ ‬מיקרי‭ ‬אנ"ש‭ ‬שעלו‭ ‬לארה"ק

לעשות‭ ‬מהתורה‭ ‬תפילה
השבת‭ ‬אצל‭ ‬הצדיק‭ ‬עם‭ ‬התגלות‭ ‬תורתו‭ ‬בלימוד‭ ‬על‭ ‬ציוני‭ ‬הצדיקים‭ ‬ע‭"‬י‭ ‬ישיבת‭ ‬ברסלב‭ ‬ב‭"‬ב

‬כי‭ ‬זה‭ ‬ינחמנו
סיפור‭ ‬התקרבות‭ ‬ממובחר‭ ‬דמן‭ ‬חבריא‭ ‬הרב‭ ‬החסיד‭ ‬ר‭' ‬נחמן‭ ‬גלינסקי‭ ‬זצ‭"‬ל

‬דף‭ ‬אחד‭ ‬יהיה‭ ‬תיקון‭ ‬על‭ ‬הכל
כי‭ ‬יש‭ ‬כמה‭ ‬מיני‭ ‬חיים‭ ‬והצדיק‭ ‬נותן‭ ‬לאנשיו‭ ‬חיים‭ ‬טובים‭, ‬סיפור‭ ‬התקרבות‭ ‬מרטיט‭ ‬מנשמה‭ ‬יקרה

תנו‭ ‬לי‭ ‬את‭ ‬לבכם
רשמים‭ ‬משבת‭ ‬של‭ ‬משיח‭ ‬שנערכה‭ ‬באומן‭ ‬ע‭"‬י‭ ‬שיח‭ ‬השדה‭ ‬לפעילים‭ ‬שנתנו‭ ‬את‭ ‬ליבם‭ ‬לרביה‭"‬ק


https://drive.google.com/file/d/0B2tuaX ... MweXc/view

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
הודעות: 563
הצטרף: 19 נובמבר 2014, 19:53

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני » 27 ספטמבר 2016, 10:35

טורו של ר' ישראל גליס אודות הנסיעה לאומן

אומן אומן ראש השנה, מודעות ברחובות, בעיתונות, בתחנת הרדיו, גם שירים הלחינו לנסיעה לאומן, השיר הישן שמתנגן כל השנה "בך רבנו נגילה...".

זה הפך להיות משהו שמעצבן הרבה אנשים, כן או לא, מי נוסע ולמה? כמה חסידי ברסלב אמתיים נוסעים לשם? האם זה מה שרצה רבנו נחמן מברסלב? האם אלפי האנשים תמימי דעים? כמה מהנוסעים יודעים מי היה רבנו נחמן מברסלב? כמה מבין הנוסעים פתחו את ספרו ליקוטי מוהר"ן? האם זה מה שרצה רבנו שיצוצו כל מיני מנהיגים ואדמו"רים ברסלברים? למה מנהיגים חשובים בחסידות נשארים כאן? מי נשאר בקיבוץ כאן במאה שערים? מי נשאר בקיבוץ במירון?

אני לא מתכונן להיות פרשן, לא לאלו המביאים ציטטות שחייבים לנסוע כי זה היה בקשת רבנו או לצטט את אלו שטוענים שרבנו התכוון לאלו הנמצאים בחוץ לארץ ואין אישור לצאת מהארץ.

דיברתי עם רבים שנסעו ועזבו את האישה בימי החג בבית, והלכו להוציא את ליבם ונשמתם בבכי ובתחנונים ליד ציונו, הם עברו חוויות שלא מעלמא הדין, הם עברו טלטלה רוחנית שלא ישכחו, נסעו אחרי שנה עוד פעם ונעצרו ויותר לא נוסעים, לחילופין אותם האנשים עברו חוויה, והחליטו ששם מקומם.

מצד שני רבים מחסידי ברסלב האמיתיים שהם דורי דורות חסידי ברסלב נשארים כאן בקיבוץ בירושלים או בקיבוץ במירון, גם להם יש חוויות מרוממות ומיוחדות.

גילוי נאות: הסבא שלי רבי יעקב קלמנוביץ זצ"ל שנקרא בירושלים רבי יעקב מלמד היה שליח ציבור של הקיבוץ של חסידי ברסלב במירון במשך 45 שנה, חדר מס' 1 מעל הציון במירון, היה פינה לעוד 2 זקני ברסלב, רבי הירש לייב ליבל ואליהו חיים רוזין. עד היום זורמת בקרב דמי ונשמתי התפילה במירון.

עד היום בעלי התפילה בקיבוץ הגדול באומן, מתפללים בנוסח שהוא קיבל, מניינו של רבי נתן. רבי אברומלה שטרנערץ זצ"ל, כשנפתחו השערים לאומן הוא סירב לנסוע, על אף שהגיעו אליו וסידרו לו כרטיס טיסה ואירוח, הוא אמר שמקומו של חסיד ברסלב ישראלי - בארץ. ואליו הצטרפו עוד זקנים ונכבדים בברסלב, אני מעדיף לא לכתוב שמות אבל מי שצריך לדעת יודע.

סבא שלי לא נתן לי לנסוע לאומן כי הוא טען שהצבא האוקראיני מחפש אותו ואם יגלו שאני נכד שלו יעצרו אותי. בחודש שבט תשנ"ב הוא נלקח לבית עולמו כמעט בגיל 100, יצאתי לאומן - לא בראש השנה, הייתי שם הרבה מאד פעמים, ערכתי סרט על "אומן ראש השנה" בשנת תשנ"ז, השגתי משקיעים לבנות מלון מיוחד, ליד הציון הנקרא "שערי ציון" ,עסקתי בשיווק שלו יחד עם המשפיע הרב מוטה מרדכי פראנק, הבנין לדאבוני סגור מסיבות שונות.

לראש השנה לא נסעתי והסיבה המרכזית כי הסבא שלי היה במירון, למרות פתיחת השערים לאוקראינה, בגלל הסיבה שלא יוצאים מארץ ישראל לראש השנה, זה לא מה שרצה רבנו, ויש כאלו שמצאו פתרון נוסעים למדינה באירופה ומשם לאומן לא באים ישירות מהארץ.

וסיבה נוספת, כל האווירה של אלפים המסתובבים מסביב לציון ומחפשים את עצמם, חלקם אנשים שלא שייכים לברסלב ולתורתו של רבנו נחמן מברסלב - ואני כותב בעדינות וכל אחד מבין למי אני מתכוון...

אינני מתכוון חס ושלום לקטרג על אלו שנוסעים מתוך אמונה שזה מה שרצה רבנו ולומדים את תורתו כל השנה

ולאלו שנוסעים, תקובל תפילותיכם ברצון ותזכו לראות את האור האמיתי, מה שאמר רבנו, את אור הדרך ולאלו שנשארים כאן בארץ ישראל יש לכם על מי לסמוך.

שנה טובה

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 27 ספטמבר 2016, 10:37

פעולות 'היכל התורה' ביחד עם 'אור הצדיק' באומאן

השנה 'היכל התורה' ו'אור הצדיק' איחדו כוחות למען גדל ופאר את שם רבינו הק' והבאת מאות רבות של בחורים מבני חוץ לארץ מחבורת "אור הצדיק" להצטרף לבני "היכל התורה" ללמוד בגלריית הקלויז בימי ר"ה בקיבוץ הק' באומאן.

למעלה מ 1500 ערכות חולקו בארץ ישראל, והביקוש העצום לא פוסק, "היכל התורה" נערך לחלוקה נוספת של עוד 1000 ערכות, כמו"כ "היכל התורה" מתכוננת לדאוג לבני חו"ל שלא קיבלו את הערכה של כרטיסי ההגרלות של ההגרלה המלכותית במקומות מושבותיהם- לקבלם במקום ע"י הגבאים.

עסקני היכל התורה מוסרים ל'ברסלב גלובל' ש"השנה הוכן במיוחד שלט בד ענק שיפאר את היכל התורה הגדול באומאן, אשר בקלויז הגדול, שלט ענק מקיר לקיר, משולב בשמות הנדבנים שיעמדו מול עיניהם של אלפי הלומדים ורבבות המתקבצים".

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 27 ספטמבר 2016, 10:38

בית / גלריות / גלריות בנושא "חדשות" / צפו: המליארדר שפדה את הציון הגיע לאומן (תמונות)
%d7%9e%d7%a9%d7%a7%d7%91%d7%99%d7%a5-%d7%90%d7%95%d7%9e%d7%9f-%d7%a2%d7%95-%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91-%d7%9c%d7%99%d7%99%d7%91-4
מוקף באבטחה כבדה
צפו: המליארדר שפדה את הציון הגיע לאומן
המיליארדר היהודי איש העסקים אלכסנדר משקביץ, שלפני מספר שנים סייע ל׳מרכז ברסלב העולמי׳ לפדות את ציונו של רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א ובית הכנסת "הקלויז" הסמוך בעיר אומאן שבאוקראינה, הגיע בימים האחרונים לבקר באומן בכדי לשאת תפילה בציון רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א.
Posted by: ישראל שקולניק כתב קוקר in גלריות בנושא "חדשות", חדשות 27 בספטמבר 2016 0


המיליארדר היהודי איש העסקים אלכסנדר משקביץ, שלפני מספר שנים סייע ל׳מרכז ברסלב העולמי׳ לפדות את ציונו של רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א ובית הכנסת "הקלויז" הסמוך בעיר אומאן שבאוקראינה, הגיע בימים האחרונים לבקר באומן בכדי לשאת תפילה בציון רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א.
משקביץ הגיע בשיירה מאובטחת עד לכיכר פושקינא, שם קיבלו את פני המשלחת ידידו הרב דניאל דיין, הרב דיין קרא יחד עם משקביץ את התיקון הכללי בציונו הקדוש של רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א.
משקביץ המכהן כנשיא הקונגרס היהודי האירו, מתגורר בקזחסטאן ובאנגליה והוא מבעלי השליטה בענקית הכרייה הבינלאומית ENRC הנסחרת בבורסה בלונדון לפי שווי שוק של 13.5 מיליארד ליש"ט.

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 27 ספטמבר 2016, 11:40

2453.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 27 ספטמבר 2016, 11:41

אינה דומה נסיעתו של תלמיד "אמונת ציון" לאומן לנסיעתו של כל ילד אחר. רבות משקיעים בילדים אודות חשיבות הנסיעה וניצול הזמן במשך ימי שהותם באומן. בכדי להלהיב את ליבות הילדים ולהפיח בהם רוח חיות, תשוקה, כיסופים וגעגועים כונסו התלמידים ל"כנס הכנה לראש השנה" בדברי חיזוק וברכה שהושמעו ע"י המחנכים רותקו הילדים למופע שהוצג בכשרון רב ע"י הרב יונתן מגידיש הי"ו שהציג בפניהם את דמותו של חסיד ברסלב אמיתי שמשתוקק להגיע לציון וכשכבר זכה לכך מנצל כל רגע ורגע לתפילה ועבודת ה' אצל הצדיק ומתוך כך הביא את הילדים להבנת המסר החשוב על זכותם הגדולה שזוכים להגיע לציון הק' ולנצל את זמנם כדבעי.

נגן הקלרינט הידוע הר' אברהם בלטי ור' שמואל קריגר עם הגיטרה ליוו את ההצגה בחן רב בנגינת ניגוני ונוסח ראש השנה תוך שהצלילים המתוקים והענוגים מרטיטים את ליבות התלמידים ומכניסים אותם לאווירת החג והתפילות הנעלות בקלויז הברסלבאי בנוסח שעובר מדור דור אצל חסידי ברסלב מקדמת דנא.

עזר
הודעות: 1026
הצטרף: 10 ספטמבר 2015, 04:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 27 ספטמבר 2016, 12:09

אומן ראש השנה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עזר
הודעות: 1026
הצטרף: 10 ספטמבר 2015, 04:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 27 ספטמבר 2016, 12:14

אומן ראש השנה
ברסלב
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
הודעות: 563
הצטרף: 19 נובמבר 2014, 19:53

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני » 27 ספטמבר 2016, 13:23

עזר כתב:אומן ראש השנה
ברסלב
הרב עוזר - התמונה עם הפאות - חזק מנשוא!!!!!!!!!!!!!

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 27 ספטמבר 2016, 14:22

בהשקעה של אלפי דולרים נפתחה מאפיה חדשה באומן לטובת כלל הציבור בהשתדלותם של 'איחוד ברסלב אומן' יחולקו כ- 100 אלף לחמניות חינם לבאי הקיבוץ הק' באומן החלוקה מתבצעת במתחם הקלויז המרכזי

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 27 ספטמבר 2016, 20:07

באחרונה עלה לשיח הציבורי נושא כאוב. אנשים רבים שביקשו לפקוד את ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן שבאוקראינה, רכשו כרטיסים דרך חברת "אומן אייר" שלא סיפקה לבסוף את הכרטיסים.

מנחם טוקר בתכניתו "זמן אוויר" חייג בהפתעה לבעלים של חברת "אומן אייר" ובשידור חי ניסה להבין ולברר איך התרחש סיפור שכזה. ברוך, הבעלים של החברה סיפר "לצערנו לא קיבלנו בסוף את האישורים והציבור היה מאד מתוח אז החלטנו שאנחנו מבטלים כרגע את הכרטיסים. הציבור העדיף לקבל את הכסף אז החזרנו לכולם את הכסף אני לא מכיר מישהו שלא קיבל. מי שלא קיבל או מרגיש נפגע יכול לחייג אלי ל- 053-3109349."
על השתלשלות העניינים סיפר בקצרה: "חברת התעופה התחייבה אך לא עמדה בהתחייבות שלה. אנשים 'מחפשים אותנו' ולכן קורה מה שקורה, למה שהם יוותרו על נתח השומן שלהם. לפחות עכשיו אנשים נהנים ממחירים זולים יותר וזה קרה מאז שנכנסנו לשוק."

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 27 ספטמבר 2016, 20:20

העיר אומן מציינת 400 שנה ליסודה, החגיגות לציון הולדתה של העיר יתקיימו ביום שישי הקרוב, ראש מממשלת אוקראינה היהודי מר ולדימיר גרויסמן יגיע לפני ראש השנה תשע"ז לביקור רשמי בעיר לרגל החגיגות ויבקר גם בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן.

בשל החגיגות שיערכו בימים הקרובים 450 שוטרים מקומיים יפטרלו מסביב לשעון בכל העיר אומן וידאגו לאכיפת החוק ושמירה על הסדר הציבורי כך נמסר מדובר משטרת אומן, בנוסף, השנה, יגיעו לאומן מספר גדול יותר של שוטרים ישראלים, על פי המידע שהגיע ל'אומן שלום' השנה בשונה משנים קודמות יפעלו בנוסף שוטרים סמויים שידאגו לשמור על הסדר הציבורי בכל איזור פושקינה במקום שהותם של ההמונים הבאים לקיבוץ הק'.

יש להישמע להוראות המשטרה ולהימנע בכל מחיר מחילול ה' היכול להיגרם מאי ציות לחוק. בהוראת הרבנים שליט"א הציבור נקרא להימנע מכל התגרות או אלימות כלפי הגויים המקומיים, שיכול לגרום לחילול ה' ולחילול שם רבינו הק'. הדבר תלוי בידינו.

הציבור מתבקש להיות עירני ולדווח על כל תקרית אלימה לארגון 'השומרים אומן' במספר 380734149975. הארגון עובד בשיתוף פעולה מלאה עם המשטרה המקומית והישראלית.

קטןודל
הודעות: 917
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל » 28 ספטמבר 2016, 12:06

משו"ת מקור נאמן מהגר"מ מזוז שליט"א

(וכ"א יעשה כעצת רבותיו)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
הודעות: 563
הצטרף: 19 נובמבר 2014, 19:53

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני » 28 ספטמבר 2016, 14:50

להזכירכם:

בקשה מכל הלב: הבה לא נגרור את האשכול לנעילה על ידי וויכוחים מהותיים ואידיאולוגים - להביא חומרים, נייעסים וכו' וזהו

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 02 אוקטובר 2016, 11:05

בחצות היום נעביר כאן באתר לדעת את השידור החי מאומן, שם יתקבצו עשרות אלפים לאמירת התיקון הכללי.

אתר לדעת יעביר זאת בשידור חי מציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זי"ע.

כאן - http://www.ladaat.info/article.aspx?artid=26200
26200.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 22:43

כ-60 אלף מתפללים מהארץ ומהעולם שהו בימי ראש השנה תשע"ז סמוך לציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומן שבאוקראינה. הרבבות נענו לקריאתו של רבי נחמן מברסלב לשהות בסמוך לציונו הקדוש בתקופת ראש השנה.

במרפאת אומן שע"י איחוד ברסלב הממוקמת בחצר בית הכנסת המרכזי טופלו עד לצאת החג 1546 מקרים רפואיים, מתוכם ילד שנפגע מרכב ונפצע קל עד בינוני וילד נוסף שנפצע בעינו מכדור של אקדח משחק (ביביגאן). פעילות המרפאה תימשך עד לצאת השבת הקרובה.

רפאל טובול יו"ר חברת הנסיעות אומן אקספרס מסר: "גם בימים הקרובים צפויים ההמונים שנשארו באומן לנסוע גם לתפילה בקברי הצדיקים ברחבי אוקראינה. מערך הנסיעות של 'אומן אקספרס' משדות התעופה באוקראינה לעיר אומן תוגבר מצאת החג ברכבים מהירים ונוחים ובאוטובוסים חדישים וממוזגים בכדי להחזיר את הרבבות לביתם".
IMG_0104.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 22:44

IMG_0263-1.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 22:44

IMG_0450.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 22:44

IMG_0459.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 22:45

IMG_0479.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 22:45

IMG_0493.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 22:45

IMG_0495.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.


סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
הודעות: 563
הצטרף: 19 נובמבר 2014, 19:53

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני » 04 אוקטובר 2016, 23:43

סבא קשישא כתב:רוצים עוד תמונות?
כן כן וודאי

יש תמונות וסרטונים ממשפיעי ברסלב דוגמת הרב פרנק, בונקר, ראטה

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:46

IMG_0007.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:46

IMG_0012.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:47

IMG_0020.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:47

IMG_0032.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:47

IMG_0055.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:47

IMG_0063.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:48

IMG_0093.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:48

IMG_0094.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:48

IMG_0104.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:50

IMG_0172.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:50

IMG_0186.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:50

IMG_0187.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:50

IMG_0190.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:51

IMG_0193.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:51

IMG_0198.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:51

IMG_0214.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:52

IMG_0233.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 23:52

IMG_0236.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:32

IMG_0263.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:32

IMG_0268.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:32

IMG_0296.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:36

IMG_0297.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:36

IMG_0317.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:36

IMG_0330.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:37

IMG_0337 (1).jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:37

IMG_0447.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:37

IMG_0451.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:38

IMG_0474.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:38

IMG_0477.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:38

IMG_0485.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:38

IMG_0500.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:39

IMG_0504.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:39

IMG_0507.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:39

IMG_0512.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:40

IMG_0547.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:40

IMG_0552.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:40

IMG_03661.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:40

IMG_03721.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 00:41

IMG_06301.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 12:52

המונים בריקודים באומן במוצאי החג.

צפו - https://drive.google.com/open?id=0B1ASR ... mk0dWVsMVU

איש חסיד שלא היה
הודעות: 61
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד שלא היה » 05 אוקטובר 2016, 18:14

נא להמציא תמונות של חסידישע אידען רגילים, ככה שאשתכנע שכדאי לחסידישע אידען להגיע לאומן לר"ה

איש חסיד שלא היה
הודעות: 61
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד שלא היה » 05 אוקטובר 2016, 18:15

נא להמציא תמונות של חסידישע אידען רגילים, ככה שאשתכנע שכדאי לחסידישע אידען להגיע לאומן לר"ה


איש חסיד שלא היה
הודעות: 61
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד שלא היה » 05 אוקטובר 2016, 22:26

לשאלת אבא קשישא: למה כפול?
תשובת איש חסיד שלא היה: כי זה שאלה נחוצה מאוד, היות כי הברסלבים והאומנים משגעים את כל העולם בנחיצת הנסיעה, יש לנו לדעת האם דבריהם מתקבלים על דעת אנשים נורמלים!!

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 05 אוקטובר 2016, 22:36

איש חסיד שלא היה כתב:נא להמציא תמונות של חסידישע אידען רגילים, ככה שאשתכנע שכדאי לחסידישע אידען להגיע לאומן לר"ה
באמת שחפשתי בכל מקום אפשרי, אך כפי הצפןי לא ממש מצאתי למרות שידוע לי על כמה ליטאים שבקרו שם בשנים האחרונות... אך כמובן לא אחשוף את התמונות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 אוקטובר 2016, 12:40

הדובדבן שבקצפת כתב:
איש חסיד שלא היה כתב:נא להמציא תמונות של חסידישע אידען רגילים, ככה שאשתכנע שכדאי לחסידישע אידען להגיע לאומן לר"ה
באמת שחפשתי בכל מקום אפשרי, אך כפי הצפןי לא ממש מצאתי למרות שידוע לי על כמה ליטאים שבקרו שם בשנים האחרונות... אך כמובן לא אחשוף את התמונות
לי ידוע על כמה חסידים שביקרו שמה בשנים האחרונות, לא יותר מכמה עשרות...

[כולל חסידי ברסלב]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 09 אוקטובר 2016, 00:50

איש חסיד שלא היה כתב:נא להמציא תמונות של חסידישע אידען רגילים, ככה שאשתכנע שכדאי לחסידישע אידען להגיע לאומן לר"ה
http://umanshalom.co.il/html/news/uman_ ... n1775.html

AAAA
הודעות: 8
הצטרף: 06 יולי 2017, 03:20

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי AAAA » 06 יולי 2017, 18:14

הקלטה בפרסום ראשון מרבי לוי יצחק בנדר שקיבל מרבותיו שאין לנסוע מארץ ישראל לאומאן, והקיבוץ באומאן הוא רק לבני חו"ל. וכמו שידוע שרוב צדיקי ברסלב בדורות האחרונים לא יצאו מאר"י, ועשו הקיבוץ בהתקשרות לרבינו בירושלים או במירון. וכך נוהג עד היום הגרי"מ שכטר שליט"א.

https://drive.google.com/file/d/0BzHyMW ... Q3bWc/view

תמלול

https://drive.google.com/open?id=0Bz0CE ... WRHeTE3bE0

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 06 יולי 2017, 18:40

קודם כל הקישור העליון לא טוב דבר שני יש כלל שאסור להקפיץ אשכולות ישנים כך שחרגת מתקנון הפורום ואתה מסתכן בחסימה
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 06 יולי 2017, 18:42

למה אסור להקפיץ?
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!


סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 יולי 2017, 14:23

אחד ויחיד כתב:קודם כל הקישור העליון לא טוב דבר שני יש כלל שאסור להקפיץ אשכולות ישנים כך שחרגת מתקנון הפורום ואתה מסתכן בחסימה
אסור להקפיץ סתם ככה, אבל אם יש לו איזה ידיעה מותר ומותר..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
המורה
הודעות: 1630
הצטרף: 01 אוגוסט 2014, 12:52

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי המורה » 10 יולי 2017, 14:18

גאליציינער כתב:
אחד ויחיד כתב:קודם כל הקישור העליון לא טוב דבר שני יש כלל שאסור להקפיץ אשכולות ישנים כך שחרגת מתקנון הפורום ואתה מסתכן בחסימה
אסור להקפיץ סתם ככה, אבל אם יש לו איזה ידיעה מותר ומותר..
אדרבה! יש חיוב בזה!
במקום לפתוח על כל נושא אשכול חדש, יש לחפש מקודם אם כבר שייך אשכול בנושא הזה ולהקפיצו.
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 10 יולי 2017, 14:20

מה דינם של אלו שלא נוסעים ולא מתעניינים, מותר להם להיכנס לאשכול הזה ??
והנפק"מ יהיה אם יהיה להם איזה הערה על משהו שנכתב פה, אם יהיה מותר להם להעיר ולהתווכח על זה..

מחכה לתשובות חו"ר הפורום..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
המורה
הודעות: 1630
הצטרף: 01 אוגוסט 2014, 12:52

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי המורה » 10 יולי 2017, 14:27

חחחחח...
מי זה חו"ר הפורום??
האם זה טעות? התכוונת ליו"ר?
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 10 יולי 2017, 14:37

לא טעות..
חו"ר = חכמי ורבני...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
בחייכון וביומיכון
הודעות: 215
הצטרף: 11 יולי 2017, 00:31

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי בחייכון וביומיכון » 11 יולי 2017, 01:48

גאליציינער כתב:מה דינם של אלו שלא נוסעים ולא מתעניינים, מותר להם להיכנס לאשכול הזה ??
והנפק"מ יהיה אם יהיה להם איזה הערה על משהו שנכתב פה, אם יהיה מותר להם להעיר ולהתווכח על זה..

מחכה לתשובות חו"ר הפורום..
הוא מותיב לה והוא מפרק לה...
ברגע שהוא נכנס סימן שהוא התעניין.
לא?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 יולי 2017, 10:40

לא, יכול להיות שבטעות הוא נכנס לפה.
יכול להיות שהוא חדש שתוכן האשכול הוא משהו אחר.
יכול להיות עוד הרבה דברים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית
הודעות: 877
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 11 יולי 2017, 16:56

אני פה כתב:יש פה צילום של העדות מהרב יצחקי מישהו יכול להוריד?

http://www.youtube.com/watch?v=NUL2JtNx30I

עלה זית
הודעות: 877
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 12 יולי 2017, 23:41

הרב יצחקי הוא גם מקובל חשוב, אז כדאי להיזהר בכבודו.

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 14 יולי 2017, 00:34

אני בגדר ספק בבחינת לא נוסע ובכ"ז מתעניין, וספק לא נוסע ולא מתעניין ולא מחשובי ורבני הפורום!!
לא מצאתי כאן משהו מיוחד.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 985
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 26 יולי 2017, 17:20

בגלל הספק איפה טמון ר' נחמן החלטתי השנה לא לנסוע לאומן ולהיות בר"ה בארה"ק
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 985
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 26 יולי 2017, 17:47

מה זה משנה ?
העיקר שבשנה הבאה החלטתי שלא
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 26 יולי 2017, 18:08

אני בגלל הוודאות שר' נחמן כותב הרבה פעמים שיש לנסוע לצדיקי הדור החיים עמו כיום, לכן אני נוסע ב"ה כמו בכל שנה לצדיקי הדור החיים עמנו כיום.
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
קלף טאקי חדש
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי קלף טאקי חדש » 26 יולי 2017, 20:30

אבן הפינה כתב:בגלל הספק איפה טמון ר' נחמן החלטתי השנה לא לנסוע לאומן ולהיות בר"ה בארה"ק
תודה על המידע :lol::

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 יולי 2017, 14:19

אבן הפינה כתב:בגלל הספק איפה טמון ר' נחמן החלטתי השנה לא לנסוע לאומן ולהיות בר"ה בארה"ק
רק בגלל הספק ??

תשעת הימים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 985
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 27 יולי 2017, 15:58

גאליציינער כתב:
אבן הפינה כתב:בגלל הספק איפה טמון ר' נחמן החלטתי השנה לא לנסוע לאומן ולהיות בר"ה בארה"ק
רק בגלל הספק ??

תשעת הימים...
מה הקשר תשעת הימים לר"ה ?
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 יולי 2017, 16:16

תענה קודם...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 30 יולי 2017, 12:59

אני פה כתב:ואני בגלל אי הוודאות מחכה שמישהו כבר יועיל בטובו להעלות את הסרטון הנ"ל אולי נהיה יותר חכמים.
מה זה משנה? בכל מקרה אתה פה!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 יולי 2017, 15:50

דבר אחד ברור: כל אלה שמנופפים בזה - הם אויבי ושונאי רביה"ק זי"ע, לא אף אחד מתלמידיו. אלה שתמיד פיהם היה מלא סברות מלומדות למה לא לעשות רצון רביה"ק ולמה לא לנסוע.
אף ברסלבר אמיתי יר"ש לא קנה את השקר הזה, וכולם ממשיכים לציית לרביה"ק ב"ה.
הייתי יחד עם אלפי חסידי ברסלב השבוע בצפת, לרגל הילולת האר"י הק', וראיתי את המקום ריק. לא ניגש לשם אף ברסלבר חסיד כדי לומר את התיקון הכללי "מספק"...
בתוך עמי אני יושב, ואני לא מכיר אפילו יהודי אחד שדבוק ברביה"ק ומתכוון לבוא לשם לר"ה...
עוד אחד מטכסיסי ה"בעל דבר", שיודע שכל יהודי שיעלה לציון הקדוש יזכה להבטחת רבינו הנוגעת לתיקונו הנצחי, להכניס ספקות ובלבולים.
וכל מי ששומע לחכמים ולצדיקים לעולם לא יפסיד. צא וראו מה אומרים זקני אנ"ש, תלמידי רבינו, אלה שקיבלו את תורתו דור אחר דור ללא הפסק.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 יולי 2017, 16:14

מצו"ב דברי משפיע מאנ"ש (הרב ישכיל מאלעד) בעניין
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 30 יולי 2017, 16:24

אני לא נוסע לצפת, אבל בכל זאת מתעניין. אולי לפתוח אשכול נפרד בשבילנו?
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 10 אוגוסט 2017, 10:25

תודה רבה אני פה! דרך אגב ההוא ממס' 1 הוא מזקני צפת שלא זוכרים את החורף הכזה קשה?
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 26 אוגוסט 2017, 22:30

התשובה המוחצת למתנגדי הנסיעה לאומן והיציאה לחוץ לארץ כפי שמובא בשו"ת 'דברי יצחק' למקובל רבי יצחק כדורי זצ"ל אודות הנסיעה לאומן ראש השנה: "לא נמצא כזו סגולה בשום מקום בארץ ישראל".
ראה בפירוט כאן http://www.umanshalom.co.il/html/news/u ... n1993.html
תמונה
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 552
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 27 אוגוסט 2017, 18:21

וויי וויי וויי איזה 'תשובה מוחצת'...
:lol:: :lol:: :lol::
נערך לאחרונה על ידי יעבץ ב 27 אוגוסט 2017, 18:30, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 27 אוגוסט 2017, 18:58

גם לשיטת אותן דעות - כדי לזכות לתיקון צריכים תלמידיו של רבינו להתקבץ "ביחד".
אם כל אחד נמצא במקומו - אז מה רצה רבי נחמן? את זה כולם עושים.
ובאמת לפני השואה - כשלא היה אפשר לבוא לאומן - התקיים בכל זאת הקיבוץ בפולין (בישיבת חכמי לובלין)
ובא"י לפני נפילת מסך הברזל - כולם היו עולים לירושלים (או למירון, כי אי אפשר בלי איזה מחלויקת)
גם חסידי ברסלב הבודדים שאוחזים היום בשיטה הזאת - נוסעים לשול.
(ותכל'ס - הקיבוץ האמיתי הרי מתרחש בפועל באומן, אז..)
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 28 אוגוסט 2017, 19:28

לו יצויר שאני בתור חסיד אמיתי מבית ויז'ניץ, מעוניין בשביל ההרגשה להיות חלק מציבור רבבות, נוסע לאומן.
איפה אני מתפלל? אני לא אוכל להרגיש ראש השנה באמת במניין של כל מיני עדות (בלי גזענות), אני צריך מניין חסידי בהברה חסידית, יש משהו כזה באומן?
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 28 אוגוסט 2017, 19:57

קודם כל, חסיד ויזניץ אמיתי לא נוסע, מי שכן נוסע הרי הוא לא חסיד ויזניץ אמיתי
שנית, לפי הידוע לי יש שם מנין בנוסח ויזניץ
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 28 אוגוסט 2017, 20:02

זה היית צריך להכניס באשכול הפרדוקסים... :lol::
חסיד ויזניץ אמיתי לא נוסע ויש שם מניין לחסידי ויזניץ???
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 28 אוגוסט 2017, 20:36

יהודה חסיד כתב:קודם כל, חסיד ויזניץ אמיתי לא נוסע, מי שכן נוסע הרי הוא לא חסיד ויזניץ אמיתי
שנית, לפי הידוע לי יש שם מנין בנוסח ויזניץ
לעבדך באמת כתב:זה היית צריך להכניס באשכול הפרדוקסים... :lol::
חסיד ויזניץ אמיתי לא נוסע ויש שם מניין לחסידי ויזניץ???
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 28 אוגוסט 2017, 20:37

אני פה כתב:
אני פה כתב:אנא לתועלת הרבים מי שיוכל להעלותב בגוגל דריב את עדות הרב המקובל הרב ישראל יצחקי על מקום מנוחת רבינו נחמן מברסלב בצפת תבוא עליו ברכה.

http://www.youtube.com/watch?v=9ngzGkKwbwE
נו, הרב מתכנת שליט"א! אייכה?
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מתכנת web
הודעות: 1399
הצטרף: 22 מאי 2015, 00:27

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתכנת web » 28 אוגוסט 2017, 20:52

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
אני פה כתב:
אני פה כתב:אנא לתועלת הרבים מי שיוכל להעלותב בגוגל דריב את עדות הרב המקובל הרב ישראל יצחקי על מקום מנוחת רבינו נחמן מברסלב בצפת תבוא עליו ברכה.

http://www.youtube.com/watch?v=9ngzGkKwbwE
נו, הרב מתכנת שליט"א! אייכה?
https://jumbomail.me/j/Q5UoNgxaXUCMx5o
בשמחה

חסידי
הודעות: 62
הצטרף: 26 אפריל 2016, 04:04

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי חסידי » 28 אוגוסט 2017, 21:11

מתכנת web כתב:
מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
אני פה כתב:
אני פה כתב:אנא לתועלת הרבים מי שיוכל להעלותב בגוגל דריב את עדות הרב המקובל הרב ישראל יצחקי על מקום מנוחת רבינו נחמן מברסלב בצפת תבוא עליו ברכה.

http://www.youtube.com/watch?v=9ngzGkKwbwE
נו, הרב מתכנת שליט"א! אייכה?
https://jumbomail.me/j/Q5UoNgxaXUCMx5o
זה לא העדות, זה משהו אחר

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 28 אוגוסט 2017, 21:35

לעבדך באמת כתב:לו יצויר שאני בתור חסיד אמיתי מבית ויז'ניץ, מעוניין בשביל ההרגשה להיות חלק מציבור רבבות, נוסע לאומן.
איפה אני מתפלל? אני לא אוכל להרגיש ראש השנה באמת במניין של כל מיני עדות (בלי גזענות), אני צריך מניין חסידי בהברה חסידית, יש משהו כזה באומן?
קודם כל יש הרבה מניינים באומן, והדבר האחרון שחסר שם זה מניין "חסידי" בהברה חסידית.
קודם כל - הקלויז הגדול! ה"כל מיני עדות" רובם מתפללים או בקלויז הספרדי, או בתימני, או בליטאי,או באחד מעשרות המניינים בציון הקדוש, או באחד מעשרות בתי הכנסת הנוספים, או ברחוב. מי שמתפלל בקלויז הגדול בטל לנוסח והסגנון של הרוב הגדול - חסידי ברסלב ותיקים ושורשיים. ובפרט אם רצונך להתפלל במניין של כמה אלפים.
(אלא אם כן אתה מתכוון בהברה דווקא ל"בוריך אתו", ואז יש את ביהכנ"ס של מוהרא"ש, המניין המיוחד עם כוונות קבליות של הגרי"מ מורגשטרן ועוד רבים.)
ואין מקום שבו מרגישים יותר "ראש השנה" מאצל רביה"ק. ואפילו במניין של הרב סבג על הציון - המורכב מדתיים וחילונים, צעירים ומבוגרים, עם קרחות ועגילים, כיפות בכל מיני צבעים, וכולם ביחד מתפללים, בוכים, שופכים לב ודמעות כמים, צועקים, שרים, רוקדים ומוחאים כפים, מקבלים עול מלכות שמים באהבה ונותנים לקב"ה כתר מלוכה.
"כל העולם צועק בראש השנה 'המלך' אולם ההכתרה היא באומן" (רבי נתן זצוק"ל, שיח שרפי קודש)
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 28 אוגוסט 2017, 21:52

והנה טעימה קטנה: הריקודים בנמל התעופה בקייב
https://www.jumbomail.me/he/Downloads.a ... 3838673D3D
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתכנת web
הודעות: 1399
הצטרף: 22 מאי 2015, 00:27

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתכנת web » 28 אוגוסט 2017, 22:16

מתכנת web כתב:
מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
אני פה כתב:
אני פה כתב:אנא לתועלת הרבים מי שיוכל להעלותב בגוגל דריב את עדות הרב המקובל הרב ישראל יצחקי על מקום מנוחת רבינו נחמן מברסלב בצפת תבוא עליו ברכה.

http://www.youtube.com/watch?v=9ngzGkKwbwE
נו, הרב מתכנת שליט"א! אייכה?
https://jumbomail.me/j/Q5UoNgxaXUCMx5o
בדרופבוקס
https://www.dropbox.com/s/11dykmnz19xee ... C.mp4?dl=0
בשמחה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 28 אוגוסט 2017, 22:47

אני פה כתב:ואנחנו זוכים כולנו להישאר בארץ ישראל אשר נאמר בה" ארץ אשר עיני ה' אלוקיך בה מרשית השנה-ראש השנה עד אחרית שנה". זה הבטיח הרבש"ע עצמו. מבלי ח"ו לזלזל בקיבוץ באומאן.
1. לגופו של עניין: נראה שלזה התכוון הרבי במילים "עולה על הכל" וכפי שהבאתי מהרב כדורי זצ"ל.
2. מה כואב לך??? מה כ"כ חשוב לך לקרר את כולם? תשמח שרצון רבינו ב"ה התקיים בדרכים פלאיות, ועם ישראל בעלי התמימות והפשיטות באים!
מה אתה מתחכם כל הזמן? די לעשות לומדעס וסברות של הבל. הרבי צוה לבוא? אם אתה מאלה ששומעים לו אתה פשוט בא, לא עושה פלפולים. לא מנסה להוכיח שכל תלמידי רבינו טועים ורק אתה חכם.
אם תמשיך להתווכח איתי יתכן בהחלט שתנצח בויכוח, כי מה' מענה לשון ואין הבטחה שאדע לענות לפי האמת באותו רגע. זה יכול לקרות גם בויכוח על עיקרי האמונה עם אפיקורסים. אז יופי, ניצחת. אבל קיררת את עם ישראל ואולי מנעת מיהודים לבוא לרבינו, ואני לא מקנא בך על ה"זכות".
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 01:05

מתלמידיו של אהרון כתב:
אני פה כתב:ואנחנו זוכים כולנו להישאר בארץ ישראל אשר נאמר בה" ארץ אשר עיני ה' אלוקיך בה מרשית השנה-ראש השנה עד אחרית שנה". זה הבטיח הרבש"ע עצמו. מבלי ח"ו לזלזל בקיבוץ באומאן.
1. לגופו של עניין: נראה שלזה התכוון הרבי במילים "עולה על הכל" וכפי שהבאתי מהרב כדורי זצ"ל.
2. מה כואב לך??? מה כ"כ חשוב לך לקרר את כולם? תשמח שרצון רבינו ב"ה התקיים בדרכים פלאיות, ועם ישראל בעלי התמימות והפשיטות באים!
מה אתה מתחכם כל הזמן? די לעשות לומדעס וסברות של הבל. הרבי צוה לבוא? אם אתה מאלה ששומעים לו אתה פשוט בא, לא עושה פלפולים. לא מנסה להוכיח שכל תלמידי רבינו טועים ורק אתה חכם.
אם תמשיך להתווכח איתי יתכן בהחלט שתנצח בויכוח, כי מה' מענה לשון ואין הבטחה שאדע לענות לפי האמת באותו רגע. זה יכול לקרות גם בויכוח על עיקרי האמונה עם אפיקורסים. אז יופי, ניצחת. אבל קיררת את עם ישראל ואולי מנעת מיהודים לבוא לרבינו, ואני לא מקנא בך על ה"זכות".
הבעיה היא שאתם מקררים את אחרים, הרבי לא ציוה לבוא, להיפך הוא ציוה לבוא לרבי חי, לצדיק הדור (ולא הדורות) (זה שגם אחרי פטירתו צריך לבוא עשה מוהרנ"ת).
חסידי ברסלב הם אלו שמשכנעים ועושים תעמולה גדולה כל הזמן ומקררים יהודים אחרים תמימים שלא לנסוע לרבותיהם בראש השנה, דבר שהיה ברוב החסידויות מעיקרי העיקרים
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 01:19

ליקוטי מוהר"ן ח"א ס"א ז
"וזהו בחינת מה שנוסעין על ראש השנה לצדיקים. כי ראש השנה הוא יומא דדינא של כל השנה, וכל אחד ואחד בא עם קדשתו וצמצומיו אל הצדיק הדור"

כנ"ל רי"א
"מה שהעולם נוסעין על ראש השנה לצדיקים"

ח"ב ה טו
"ועקר זמן הקבוץ הוא בראש השנה, שהוא בחינת ראש שאז הוא בחינת תקון המחין כנ"ל, והם מאירין ומחזקין זה את זה, דהינו כי גם בהרב עם התלמידים כשמתקבצים, יש כל בחינות החמשה חושים של המח. 'חוש הראיה' זה בחינת מה שרואין את הרב, בבחינת (ישעיה ל): "והיו עיניך רואות את מוריך""

ח"ב מ
"מי שיודע מארץ ישראל, שטעם באמת טעם ארץ ישראל, הוא יכול להכיר באחר, אם היה אצל צדיק על ראש השנה אם לאו, ואם אותו הצדיק הוא גדול במעלה או קטן, ואם הוא צדיק אמתי אם לאו, או אם הוא בעצמו צדיק" (חוץ ממה שמוזכר ארץ ישראל, בעיקר כתוב כאן שישנם הרבה צדיקים, ויש לבחון אם הוא גדול או קטן, וכו').

ויש עוד וקיצרתי
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 02:22

יהודה חסיד כתב:הבעיה היא שאתם מקררים את אחרים, הרבי לא ציוה לבוא, להיפך הוא ציוה לבוא לרבי חי, לצדיק הדור (ולא הדורות) (זה שגם אחרי פטירתו צריך לבוא עשה מוהרנ"ת).
חסידי ברסלב הם אלו שמשכנעים ועושים תעמולה גדולה כל הזמן ומקררים יהודים אחרים תמימים שלא לנסוע לרבותיהם בראש השנה, דבר שהיה ברוב החסידויות מעיקרי העיקרים
הבנתי, כל תלמידי רבינו לא מבינים אותו, רק אויביו ושונאיו או לפחות אלה שאינם חסידיו מבינים אותו הכי טוב.
בדיוק כמו החילונים האלה, שאומרים שהרבנים מטעים את הציבור החרדי בשביל האינטרסים שלהם, והם יודעים יותר טוב מאיתנו מה טוב בשבילנו.
אתם תמשיכו להתפלפל ולהתלמדן עד הגהינום, ומי ששומע לרבה' בתמימות ובפשיטות יעשה מה שהוא אומר כפי שכל תלמידיו וחסידיו ההולכים בדרכו הבינו אותו, ובראשם ר' נתן זצוק"ל.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 02:34

יהודה חסיד כתב:ליקוטי מוהר"ן ח"א ס"א ז
"וזהו בחינת מה שנוסעין על ראש השנה לצדיקים. כי ראש השנה הוא יומא דדינא של כל השנה, וכל אחד ואחד בא עם קדשתו וצמצומיו אל הצדיק הדור"

כנ"ל רי"א
"מה שהעולם נוסעין על ראש השנה לצדיקים"

ח"ב ה טו
"ועקר זמן הקבוץ הוא בראש השנה, שהוא בחינת ראש שאז הוא בחינת תקון המחין כנ"ל, והם מאירין ומחזקין זה את זה, דהינו כי גם בהרב עם התלמידים כשמתקבצים, יש כל בחינות החמשה חושים של המח. 'חוש הראיה' זה בחינת מה שרואין את הרב, בבחינת (ישעיה ל): "והיו עיניך רואות את מוריך""

ח"ב מ
"מי שיודע מארץ ישראל, שטעם באמת טעם ארץ ישראל, הוא יכול להכיר באחר, אם היה אצל צדיק על ראש השנה אם לאו, ואם אותו הצדיק הוא גדול במעלה או קטן, ואם הוא צדיק אמתי אם לאו, או אם הוא בעצמו צדיק" (חוץ ממה שמוזכר ארץ ישראל, בעיקר כתוב כאן שישנם הרבה צדיקים, ויש לבחון אם הוא גדול או קטן, וכו').

ויש עוד וקיצרתי
אז אתה מבין את ליקוטי מוהרן יותר טוב מרבי נתן, יותר טוב מר' אברהם ב"ר נחמן, יותר טוב מכל תלמידי רבינו בכל הדורות?
יש תורה שבכתב ויש תורה שבעל פה. מי שמאמין רק ב"מה כתוב" בלי פרשנות חז"ל הוא צדוקי.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 02:50

אני פה כתב:ואתה מבין יותר טוב מר' אברהם ב"ר נחמן, שאמר מפורש לר' לוי יצחק בנדר כמו שיש הקלטות מפורשות שמארץ ישראל אין חיוב לנסוע לאומאן, והוא התחרט מאוד מאוד שנסע לשם ולא זכה להיקבר בארץ ישראל.
אני מעדיף להקשיב בעניינים אלה לתלמידי רבינו. לא לניקים ב"לדעת".
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 03:00

אתה כל הזמן נדחף עם העניין הזה שלך גם כשעוברים לנושאים אחרים ומסיט את זה בחזרה לויכוח שלך.
כרגע מה שכתבתי היה בכלל בתשובה לניק אחר שניסה להכחיש את כל עניין ה"צדיק" וכביכול מליקוטי מוהר"ן, עפ"ל.
תקעת את את זה כשעניתי לזה ששאל איפה יש מנין חסידי באומן. גם כשדיברו על "רבינו בצפת" אתה הטית זה לאותו מקום.
ויש עוד כמה וכמה, ולא רק באשכול הזה.
די כבר! שמענו את זה, דנו בזה וענינו על זה.
מנסים פה לדבר על נושאים אחרים ואתה פשוט לא נותן.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 אוגוסט 2017, 15:00

יהודה חסיד כתב:
יהודה חסיד כתב:קודם כל, חסיד ויזניץ אמיתי לא נוסע, מי שכן נוסע הרי הוא לא חסיד ויזניץ אמיתי
שנית, לפי הידוע לי יש שם מנין בנוסח ויזניץ
לעבדך באמת כתב:זה היית צריך להכניס באשכול הפרדוקסים... :lol::
חסיד ויזניץ אמיתי לא נוסע ויש שם מניין לחסידי ויזניץ???
אפשר לתרץ באופן שלא יהיה פרודקס שהמניין שיש הוא לא מניין מחסידי ויז'ניץ אמיתיים, אלא מחסידים לא מחסידים לא אמיתיים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 אוגוסט 2017, 15:03

תכל'ס, גם אני פה וגם מתלמידיו של אהרן כותבים פה שלא כפי מטרת האשכול - כפי שנכתב בכותרת.
האשכול הזה מיועד לא לשיכנוע לנסוע ולא לשכנע לנסוע...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסי כהן
הודעות: 320
הצטרף: 08 אפריל 2013, 21:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 29 אוגוסט 2017, 15:27

מאוד מעניין למה חסידי ברסלב מתאמצים 'לסחוב' את כולם לאומן.
עושים תעמולה בלגן וכו'...
למה חסידי בעלז לא עושים תעמולה להגיע אליהם לראש השנה.
התשובה על זה היא פשוטה...

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 16:50

יוסי כהן כתב:מאוד מעניין למה חסידי ברסלב מתאמצים 'לסחוב' את כולם לאומן.
עושים תעמולה בלגן וכו'...
למה חסידי בעלז לא עושים תעמולה להגיע אליהם לראש השנה.
התשובה על זה היא פשוטה...
הריבוי העצום וההולך וגובר של המתקרבים לרבינו והעולים לציונו הקדוש - לא נובע משכנוע של אף אחד.
אלו עוד ועוד יהודים שמצאו את מה שאוותה נפשם בספרי רבינו ובעצותיו, ואפילו רחוקים ביותר מוצאים את הדרך לשוב לה' על ידו. הסיבה לכך שזה דווקא רבינו מופיעה בליקוטי מוהר"ן תורה ס"ה.
לעומת זה החסידויות האחרות לא מעניינות את אף אחד שלא נולד בתוכן, ומה שנאמר בתורה ס"ה לא נאמר עליהן.
זה לא קשור לתעמולה או קמפיין של מישהו, לשכנוע וכדומה, זה פשוט קורה כי זה רצון ה'.

נ.ב. אני אישית מגיע מהעולם הכי ליטאי, חונכתי נגד ברסלב ונגד החסידות, למדתי בישיבות ליטאיות, ואף אחד בעולם לא שכנע אותי לטעום את ברסלב, אף אחד לא שכנע אותי לנסוע לאומן, ואף אחד לא הרויח כסף לא מההתקרבות שלי ולא מהנסיעות שלי. כמו כל המתקרבים - אלה היו אך ורק הספרים, העצות והתורות.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 17:36

מתלמידיו של אהרון כתב: הריבוי העצום וההולך וגובר של המתקרבים לרבינו והעולים לציונו הקדוש - לא נובע משכנוע של אף אחד.
אלו עוד ועוד יהודים שמצאו את מה שאוותה נפשם בספרי רבינו ובעצותיו, ואפילו רחוקים ביותר מוצאים את הדרך לשוב לה' על ידו. הסיבה לכך שזה דווקא רבינו מופיעה בליקוטי מוהר"ן תורה ס"ה.
לעומת זה החסידויות האחרות לא מעניינות את אף אחד שלא נולד בתוכן, ומה שנאמר בתורה ס"ה לא נאמר עליהן.
זה לא קשור לתעמולה או קמפיין של מישהו, לשכנוע וכדומה, זה פשוט קורה כי זה רצון ה'.

נ.ב. אני אישית מגיע מהעולם הכי ליטאי, חונכתי נגד ברסלב ונגד החסידות, למדתי בישיבות ליטאיות, ואף אחד בעולם לא שכנע אותי לטעום את ברסלב, אף אחד לא שכנע אותי לנסוע לאומן, ואף אחד לא הרויח כסף לא מההתקרבות שלי ולא מהנסיעות שלי. כמו כל המתקרבים - אלה היו אך ורק הספרים, העצות והתורות.
במחילה מכבודך, ואין כוונתי לפגוע ח"ו, אך הריבוי העצום נובע אך ורק ושוב אך ורק משכנוע אם במישרים ואם בעקיפין (או מהכיף של הטיול.....).
למעשה אין מה "לראות" שם, ולא שאין שם התעוררות רבתי, אך בפועל אין שום מנהיג או עומד בראש.
החסידות היחידה שעושה פרסומות גדולים ותעמולה על הנסיעה, ומצליחה לשכנע חסידים אחרים, שכאילו התורה ניתנה לברסלב בלבד, וכל מי שלא נוסע פשוט מפסיד את כל העוה"ב שלו. זה טעות, וזה כוונתי להוציא.
"כל מי שיש לו קשר איתי" זה בערך לשון רבי נחמן, כל מי שיש לו קשר איתו, והמשפיע שלו סבור כך, צריך וחייב לנסוע.
מי שהמשפיע שלו לא סובר כך, אף אם יש לו קשר איתו, וכ"ש וק"ו מי שאין לו קשר של רבי נחמן. אסור לו ליסוע, הוא לא גורם בזה נחת רוח להקב"ה. ולא עושה את תיקונו בעולם.
וזה דברים פשוטים
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 17:39

מתלמידיו של אהרון כתב: אז אתה מבין את ליקוטי מוהרן יותר טוב מרבי נתן, יותר טוב מר' אברהם ב"ר נחמן, יותר טוב מכל תלמידי רבינו בכל הדורות?
יש תורה שבכתב ויש תורה שבעל פה. מי שמאמין רק ב"מה כתוב" בלי פרשנות חז"ל הוא צדוקי.
בעצם אתה צודק, נותן לך את כל הצדק.
אך זה רק לשיטתך, שיש הרבה תלמידים שכך הבינו.
אבל עי' מה שכתבתי בהודעה הקודמת
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 17:50

יהודה חסיד כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב: הריבוי העצום וההולך וגובר של המתקרבים לרבינו והעולים לציונו הקדוש - לא נובע משכנוע של אף אחד.
אלו עוד ועוד יהודים שמצאו את מה שאוותה נפשם בספרי רבינו ובעצותיו, ואפילו רחוקים ביותר מוצאים את הדרך לשוב לה' על ידו. הסיבה לכך שזה דווקא רבינו מופיעה בליקוטי מוהר"ן תורה ס"ה.
לעומת זה החסידויות האחרות לא מעניינות את אף אחד שלא נולד בתוכן, ומה שנאמר בתורה ס"ה לא נאמר עליהן.
זה לא קשור לתעמולה או קמפיין של מישהו, לשכנוע וכדומה, זה פשוט קורה כי זה רצון ה'.

נ.ב. אני אישית מגיע מהעולם הכי ליטאי, חונכתי נגד ברסלב ונגד החסידות, למדתי בישיבות ליטאיות, ואף אחד בעולם לא שכנע אותי לטעום את ברסלב, אף אחד לא שכנע אותי לנסוע לאומן, ואף אחד לא הרויח כסף לא מההתקרבות שלי ולא מהנסיעות שלי. כמו כל המתקרבים - אלה היו אך ורק הספרים, העצות והתורות.
במחילה מכבודך, ואין כוונתי לפגוע ח"ו, אך הריבוי העצום נובע אך ורק ושוב אך ורק משכנוע אם במישרים ואם בעקיפין (או מהכיף של הטיול.....).
למעשה אין מה "לראות" שם, ולא שאין שם התעוררות רבתי, אך בפועל אין שום מנהיג או עומד בראש.
החסידות היחידה שעושה פרסומות גדולים ותעמולה על הנסיעה, ומצליחה לשכנע חסידים אחרים, שכאילו התורה ניתנה לברסלב בלבד, וכל מי שלא נוסע פשוט מפסיד את כל העוה"ב שלו. זה טעות, וזה כוונתי להוציא.
"כל מי שיש לו קשר איתי" זה בערך לשון רבי נחמן, כל מי שיש לו קשר איתו, והמשפיע שלו סבור כך, צריך וחייב לנסוע.
מי שהמשפיע שלו לא סובר כך, אף אם יש לו קשר איתו, וכ"ש וק"ו מי שאין לו קשר של רבי נחמן. אסור לו ליסוע, הוא לא גורם בזה נחת רוח להקב"ה. ולא עושה את תיקונו בעולם.
וזה דברים פשוטים
זה ויכוח מיותר על עובדות. פשוט לא נכון. אני סיפרתי על החויה שלי, שזה אחרת, ותשאל כל מתקרב בעולם והוא גם יאמר לך איך זה קרה אצלו.
אין אפילו אחד מרבבות הנוסעים שמגיע בגלל מודעות ברחוב. גם לא משכנועים או ויכוחים.
גם שאר האמירות שלך (התורה ניתנה רק לברסלב, מי שלא נוסע אין לו עוה"ב) - הן לא נכונות. אני לא אמרתי זה, לא שמעתי כזה דיבור מרבותי, ולא ממשפיעי ברסלב, ובטח שזה לא כתוב בספרי רבינו ור' נתן.
אל תכניס לי בפה אמירות קיצוניות כדי לעורר עלי עליהום. אוקיי? אין בדרכה של ברסלב שום שלילה של זרם אחר.
מה שכן, יש בהחלט עניין לפרסם ולהפיץ את תורת רבינו בעולם. לא כדי לעשות נפשות לברסלב, אלא כדי לעזור ליהודי לשוב אל ה' כשהוא לא מסוגל - על ידי העצות של רבינו. (ואחת העצות היא כמובן - לנסוע אליו לראש השנה)
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון ב 29 אוגוסט 2017, 17:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 17:54

מתלמידיו של אהרון כתב: זה ויכוח מיותר על עובדות.
רק במילים אלו הינך צודק.
אלו שמשקיעים הון עתק מאד, עושים את זה סתם! כי הם משועממים...............
אגב, חוץ ממה שאני רואה את זה בעיני בשר! שמעתי את זה גם מכמה וכמה אנשים גדולים שאכהמ"ל (גם מברסלב וגם משאר חסידויות)
אך לא אמשיך להתווכח בשלב זה.
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

יוסי כהן
הודעות: 320
הצטרף: 08 אפריל 2013, 21:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 29 אוגוסט 2017, 18:16

מתלמידיו של אהרון כתב:
יוסי כהן כתב:מאוד מעניין למה חסידי ברסלב מתאמצים 'לסחוב' את כולם לאומן.
עושים תעמולה בלגן וכו'...
למה חסידי בעלז לא עושים תעמולה להגיע אליהם לראש השנה.
התשובה על זה היא פשוטה...
הריבוי העצום וההולך וגובר של המתקרבים לרבינו והעולים לציונו הקדוש - לא נובע משכנוע של אף אחד.
אלו עוד ועוד יהודים שמצאו את מה שאוותה נפשם בספרי רבינו ובעצותיו, ואפילו רחוקים ביותר מוצאים את הדרך לשוב לה' על ידו. הסיבה לכך שזה דווקא רבינו מופיעה בליקוטי מוהר"ן תורה ס"ה.
לעומת זה החסידויות האחרות לא מעניינות את אף אחד שלא נולד בתוכן, ומה שנאמר בתורה ס"ה לא נאמר עליהן.
זה לא קשור לתעמולה או קמפיין של מישהו, לשכנוע וכדומה, זה פשוט קורה כי זה רצון ה'.

נ.ב. אני אישית מגיע מהעולם הכי ליטאי, חונכתי נגד ברסלב ונגד החסידות, למדתי בישיבות ליטאיות, ואף אחד בעולם לא שכנע אותי לטעום את ברסלב, אף אחד לא שכנע אותי לנסוע לאומן, ואף אחד לא הרויח כסף לא מההתקרבות שלי ולא מהנסיעות שלי. כמו כל המתקרבים - אלה היו אך ורק הספרים, העצות והתורות.
השאלה שלי היא מדוע אין כאן אשכול שמטרתו לשכנע אנשים להגיע לראש השנה לבעלזא או לויזניץ, רק יש אשכול שמטרתו לשכנע לאומן...
וכן, עכשיו תכתוב שמטרת האשכול הוא אינו לשכנע לנסוע... :)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 18:55

אני לא פתחתי את האשכול. כל התגובות שלי באו כתשובות לתגובות עוינות לברסלב או לנסיעה. ואני היחיד פה שמגן על כבוד רבינו ותלמידיו.
ולגופו של עניין: אם הרבי מבעלז היה מכריז שכל מי שיבוא אליו הוא מבטיח לו שישתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו אפילו אם רבו עוונותיו עד השמים - אני בטוח שגם חסידי בעלז היו מפרסמים את הבטחתו בכל דרך.
למעשה זה להיפך. האדמו"רים שליט"א וזצ"ל גדולי החסידות פרסמו שיהדות בסיסית היא תנאי סף להתקרב אליהם. הרבי מויז'ניץ פרסם שמי שיש לו אייפון שלא יבוא אליו לטיש. דברים דומים פרסמו גם שאר גדולי האדמורים שליט"א. ה"שומר אמונים" כתב בצוואתו שמי שלא שומר על ה"תקנות" שלא יעלה אליו לקבר.
היחיד שהבטיח עזרה רוחנית גם למי שבשאול תחתיות הוא רבינו הקדוש. למה דווקא הוא - כי זה התפקיד שלו ("בעל השדה"), כמו שמבואר בתורה ס"ה.
אז מי שאכפת לו ממצבם הרוחני של אחיו מעם ישראל ומאמין בהבטחת רבינו - טבעי שיפרסם את זה בכל דרך! ובפרט שרבינו עצמו "צווה לעשות כרוז" ואמר ש"איש בל יעדר".
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 19:22

והנה הכרוז השנתי
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 20:02

(אמרתי שלא אתווכח, אז אני לא מתווכח, רק אתה מתווכח :D )
1. לידעתי ולזכרוני, (אולי אני טועה) הכרוז לא צודק, כי הוא אמר לעשות כרוז שלא המקושר אלי (בערך לשון זה) ולא כל המאמין בד' יתברך.
2. ח"ו עפרא לפומיה ממי שאומר כאלו מילים, כאילו שכל גדולי החסידות לא אכפת להם מהעמך שבשדה, והם רק רוצים שלא יבואו אליהם. ח"ו. כמובן לכל מבין שה"לא לבוא אליהם" (אגב האדמו"ר מויזניץ אמר על קויטל ולא על טיש) היה איום ולא הרחקה. וכמובן שהם יוציאו את כל המקושרים אליהם משאול תחתית, והענין הזה מדובר רבות בכל ספרי החסידות, איך שכל האדמור"ים מוציאים את חסידיהם מרדת שחת. ואכהמ"ל.
3. הסיבה שזה ידוע על רבי נחמן במיוחד, הוא רק בגלל כל הכרוזים והפרסומות והתעמולה. ואולי גם בגלל הפאות.......
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 29 אוגוסט 2017, 20:06

מתלמידיו של אהרון כתב:אני לא פתחתי את האשכול. כל התגובות שלי באו כתשובות לתגובות עוינות לברסלב או לנסיעה. ואני היחיד פה שמגן על כבוד רבינו ותלמידיו.
ולגופו של עניין: אם הרבי מבעלז היה מכריז שכל מי שיבוא אליו הוא מבטיח לו שישתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו אפילו אם רבו עוונותיו עד השמים - אני בטוח שגם חסידי בעלז היו מפרסמים את הבטחתו בכל דרך.
למעשה זה להיפך. האדמו"רים שליט"א וזצ"ל גדולי החסידות פרסמו שיהדות בסיסית היא תנאי סף להתקרב אליהם. הרבי מויז'ניץ פרסם שמי שיש לו אייפון שלא יבוא אליו לטיש. דברים דומים פרסמו גם שאר גדולי האדמורים שליט"א. ה"שומר אמונים" כתב בצוואתו שמי שלא שומר על ה"תקנות" שלא יעלה אליו לקבר.
היחיד שהבטיח עזרה רוחנית גם למי שבשאול תחתיות הוא רבינו הקדוש. למה דווקא הוא - כי זה התפקיד שלו ("בעל השדה"), כמו שמבואר בתורה ס"ה.
אז מי שאכפת לו ממצבם הרוחני של אחיו מעם ישראל ומאמין בהבטחת רבינו - טבעי שיפרסם את זה בכל דרך! ובפרט שרבינו עצמו "צווה לעשות כרוז" ואמר ש"איש בל יעדר".
אולי זאת הסיבה שרק בברסלב הגישה היא, "טעית? עברת עבירה? לא נורא, גם ככה ה' אוהב אותך"...
זה באמת נכון, אבל מה עם תשובה???
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 20:10

לעבדך באמת כתב: אולי זאת הסיבה שרק בברסלב הגישה היא, "טעית? עברת עבירה? לא נורא, גם ככה ה' אוהב אותך"...
זה באמת נכון, אבל מה עם תשובה???
רק תוריד את המילים "לא נורא".
"טעית? עברת עבירה? באמת נורא, אבל בכל זאת ה' אוהב אותך ואתה יכול לחזור בתשובה"...
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 29 אוגוסט 2017, 20:16

אני חושב שהגישה צריכה להיות, "עברת עבירה? הזדעזעת מזה? לא הצלחת לישון בלילה? עכשיו בוא ונסדר לך דרך תשובה"...
ואני חוזר ואומר שאני אוהב גישות אחרות של חסידות ברסלב, השמחה, האמונה החזקה, אבל גישה זאת להתייחס לנפילות, היא לא טובה לדעתי.
וסתם שאלה, כמה אחוזים מחסידי ברסלב חושבים שהנח נחים הורסים את התדמית היפה של ברסלב?
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 20:18

שמעתי כבר בעבר,ועכשיו שמעתי שוב, מאחד מגדולי משפיעי בעלזא, בשם זקנו ג"כ מגדולי היושבים.
שהסיבה שבבעלזא לא היו בעד ברסלב (התבטאתי בלשון עדינה), היא מסיבה זו, שהם חושבים שהם ואין בלתם, רק הם עושים רצון השם וכל השאר טועים, ועוד לא ראו את ה"אור".
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 29 אוגוסט 2017, 20:20

הם לא היחידים, גם חסידי סלונים די וייסע מהרהרים בזה לעתים קרובות... :lol::
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 20:26

לא רציתי לומר, אבל ההוא אמר את זה על ג': ברסלב חב"ד וסלונים
אגב, ההוא הסביר באריכות שזה לא לגריעותא בשבילהם, כי הם לשיטתם סוברים ככה וכך צריך להיות אצלם. (הוא הרי לא יכול לומר שהם לא טובים בזה, כי א"כ הוא לא שונה מהם שאומר על אחרים שהם לא טובים).
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 20:27

יהודה חסיד כתב:(אמרתי שלא אתווכח, אז אני לא מתווכח, רק אתה מתווכח :D )
1. לידעתי ולזכרוני, (אולי אני טועה) הכרוז לא צודק, כי הוא אמר לעשות כרוז שלא המקושר אלי (בערך לשון זה) ולא כל המאמין בד' יתברך.
2. ח"ו עפרא לפומיה ממי שאומר כאלו מילים, כאילו שכל גדולי החסידות לא אכפת להם מהעמך שבשדה, והם רק רוצים שלא יבואו אליהם. ח"ו. כמובן לכל מבין שה"לא לבוא אליהם" (אגב האדמו"ר מויזניץ אמר על קויטל ולא על טיש) היה איום ולא הרחקה. וכמובן שהם יוציאו את כל המקושרים אליהם משאול תחתית, והענין הזה מדובר רבות בכל ספרי החסידות, איך שכל האדמור"ים מוציאים את חסידיהם מרדת שחת. ואכהמ"ל.
3. הסיבה שזה ידוע על רבי נחמן במיוחד, הוא רק בגלל כל הכרוזים והפרסומות והתעמולה. ואולי גם בגלל הפאות.......
אין מה להתווכח. ראה תורה ס"ה.
יהודה חסיד כתב:הסיבה שבבעלזא לא היו בעד ברסלב (התבטאתי בלשון עדינה), היא מסיבה זו, שהם חושבים שהם ואין בלתם, רק הם עושים רצון השם וכל השאר טועים, ועוד לא ראו את ה"אור".
בליקוטי מוהר"ן מבוארת הסיבה האמיתית להעלמה והמחלוקת על הצדיק. ברור שמבחינת החולק יש לו את הסיבות שלו. אבל זה לא שהאחרים אינם עושים רצון ה'. הם רק לא ראו את אור הצדיק ועצותיו. זה לא אומר שהם לא בסדר.
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון ב 29 אוגוסט 2017, 20:34, נערך פעם 1 בסך הכל.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 20:34

לעבדך באמת כתב:כמה אחוזים מחסידי ברסלב חושבים שהנח נחים הורסים את התדמית היפה של ברסלב?
זה נכון שהרבה ברסלבס מרגישים כך. למרות שאין חולק שרבי ישראל בער היה צדיק גדול וקדוש.
אני אישית מאד אוהב אותם, וחושב שיש הרבה יופי בדרכם המיוחדת. מה לגבי הפתק? לא יודע. לא חושב שעבודת השם אמורה להיות מבוססת על פתק מהשמים, גם אם הוא באמת מרבי נחמן. יתכן שיש אי אלו עיוותים אצלם, אך אני לא תולה אותם ברבי ישראל בער.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 29 אוגוסט 2017, 20:40

אומרים שהבעיה שזה כפירה להגיד את השם של הרבי שלכם ועוד עושים מזה צחוק, חוץ מזה שיש עליהם המון שמועות שהם מסוממים וזה מאוד מזיק לתדמית הטובה, בדיוק כמו שהמשיחיסטים הורסים את התדמית של חב"ד.
תעשה סקר מה האסוציאציה הראשונה שעולה... ברסלב - נ נח, חב"ד - הרבי שליט"א מלך המשיח...
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 20:52

מתלמידיו של אהרון כתב:
יהודה חסיד כתב:(אמרתי שלא אתווכח, אז אני לא מתווכח, רק אתה מתווכח :D )
1. לידעתי ולזכרוני, (אולי אני טועה) הכרוז לא צודק, כי הוא אמר לעשות כרוז שלא המקושר אלי (בערך לשון זה) ולא כל המאמין בד' יתברך.
2. ח"ו עפרא לפומיה ממי שאומר כאלו מילים, כאילו שכל גדולי החסידות לא אכפת להם מהעמך שבשדה, והם רק רוצים שלא יבואו אליהם. ח"ו. כמובן לכל מבין שה"לא לבוא אליהם" (אגב האדמו"ר מויזניץ אמר על קויטל ולא על טיש) היה איום ולא הרחקה. וכמובן שהם יוציאו את כל המקושרים אליהם משאול תחתית, והענין הזה מדובר רבות בכל ספרי החסידות, איך שכל האדמור"ים מוציאים את חסידיהם מרדת שחת. ואכהמ"ל.
3. הסיבה שזה ידוע על רבי נחמן במיוחד, הוא רק בגלל כל הכרוזים והפרסומות והתעמולה. ואולי גם בגלל הפאות.......
אין מה להתווכח. ראה תורה ס"ה.
יהודה חסיד כתב:הסיבה שבבעלזא לא היו בעד ברסלב (התבטאתי בלשון עדינה), היא מסיבה זו, שהם חושבים שהם ואין בלתם, רק הם עושים רצון השם וכל השאר טועים, ועוד לא ראו את ה"אור".
בליקוטי מוהר"ן מבוארת הסיבה האמיתית להעלמה והמחלוקת על הצדיק. ברור שמבחינת החולק יש לו את הסיבות שלו. אבל זה לא שהאחרים אינם עושים רצון ה'. הם רק לא ראו את אור הצדיק ועצותיו. זה לא אומר שהם לא בסדר.
בקיצור, בדיבוריך אתה פשוט מצדיק אותי, שברסלב משוכנעים שהם ורק הם טובים וכל השאר "לא אומר שהם לא בסדר". והסיבה שהם חולקים היא לפי הליקוטי מוהר"ן, רק ה'שר שלום' והמהר"א מבעלזא וכל השאר "טעו" ו"חשבו" שהם חולקים בגלל סיבות אחרות. עפרא לפומיהו.

אגב, בעלזא וויזניץ וכו' אמנם משוכנעים שהם טובים מאד לדידם, אך באותה מידה גם משוכנעים שהאחרים טובים מאד ב-100 % לא פחות מהם לדידם, (ואני מדגיש בעלזא וויזניץ ועוד - ה"שיטה". כמובן לא כאלו חסידים שוטים).
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 20:58

הרה"ק מצאנז אמר שיעקור מן השורש, מי שחושב שרק רבו צדיק וצודק. (אולי ח"ו נעשה מדידה מי צדיק גדול יותר הוא הרה"ק מברסלב, כי הוא עוקר מן השורש, והרה"ק מברסלב יקרבם. זה סתם בבדיחותא).
הרה"ק האהבת ישראל מויזניץ אמר שלכל צדיק מראים בשמים שרק דרכו אמת וצדיק חכם יודע שגם לחבירו הראו ככה.
ידוע הבני יששכר בשם הרה"ק מלובלין, על המחול לצדיקים שכל אחד עומד בצד אחר אבל בכל זאת באותה קירבה. (ואם זה שעומד צד דרום יחליט לעשות כמו צד צפון ויסתכל לכיוון דרום, אז הוא מראה גבו להקב"ה כביכול - ובתירגום, אם בעלזאי יחליט לנסוע לאומן, הוא לא התקרב ל"אור" אלא החזיר פניו ממנו) ודו"ק
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 20:59

לעבדך באמת כתב:אומרים שהבעיה שזה כפירה להגיד את השם של הרבי שלכם ועוד עושים מזה צחוק, חוץ מזה שיש עליהם המון שמועות שהם מסוממים וזה מאוד מזיק לתדמית הטובה, בדיוק כמו שהמשיחיסטים הורסים את התדמית של חב"ד.
תעשה סקר מה האסוציאציה הראשונה שעולה... ברסלב - נ נח, חב"ד - הרבי שליט"א מלך המשיח...
אני לא יכול להגן על כל מה שהם עושים. אני אוהב אותם, לא דווקא מסכים איתם.
עבודה זרה זה מי שעושה מהפתק אלוקות. אם יש כאלה אז זה בעיה.
אבל בכל זאת - תראה דבר מעניין. ה"ננח" מחבר ליהדות אנשים רחוקים במיוחד, נרקומנים ומאפיונרים וכאלה. בדיוק האנשים שרק רבינו הקדוש "מתעסק" איתם.
מבחינת החינוך של הילדים שלי - ננח הם חתיכת בעיה. עם המוזיקה המטורפת שלהם והריקודים שהיגיעו ממקומות שלא היתי רוצה שילדי ידעו שהם קיימים. אבל מבחינת עצמם - ברסלב (גם אם היא בגירסא הזאת) היא החיבור שלהם ליהדות, מהמקום בו הם נמצאים.
ועוד דבר: לא כל תלמידי ר' ישראל בער אותו דבר. יש את הרוקדים ברחובות, ויש תלמידי חכמים משכמם ומעלה (הרב בזנסון בעל פאר הליקוטים למשל) ויש עובדי ה' גדולים (הזמר ר' ישראל דגן).
יש דיבור של רבינו "אני אעשה מכם כתות כתות". זה בסדר שיש הרבה סוגי ברסלב.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

יוסי כהן
הודעות: 320
הצטרף: 08 אפריל 2013, 21:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 29 אוגוסט 2017, 21:08

מתלמידיו של אהרון כתב:אני לא פתחתי את האשכול. כל התגובות שלי באו כתשובות לתגובות עוינות לברסלב או לנסיעה. ואני היחיד פה שמגן על כבוד רבינו ותלמידיו.
ולגופו של עניין: אם הרבי מבעלז היה מכריז שכל מי שיבוא אליו הוא מבטיח לו שישתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו אפילו אם רבו עוונותיו עד השמים - אני בטוח שגם חסידי בעלז היו מפרסמים את הבטחתו בכל דרך.
למעשה זה להיפך. האדמו"רים שליט"א וזצ"ל גדולי החסידות פרסמו שיהדות בסיסית היא תנאי סף להתקרב אליהם. הרבי מויז'ניץ פרסם שמי שיש לו אייפון שלא יבוא אליו לטיש. דברים דומים פרסמו גם שאר גדולי האדמורים שליט"א. ה"שומר אמונים" כתב בצוואתו שמי שלא שומר על ה"תקנות" שלא יעלה אליו לקבר.
היחיד שהבטיח עזרה רוחנית גם למי שבשאול תחתיות הוא רבינו הקדוש. למה דווקא הוא - כי זה התפקיד שלו ("בעל השדה"), כמו שמבואר בתורה ס"ה.
אז מי שאכפת לו ממצבם הרוחני של אחיו מעם ישראל ומאמין בהבטחת רבינו - טבעי שיפרסם את זה בכל דרך! ובפרט שרבינו עצמו "צווה לעשות כרוז" ואמר ש"איש בל יעדר".
אבל השאלה שלי היא מה בוער לבן אדם לשכנע את כולם להגיע איתו לאומן ? מה זה נותן לו ?

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 21:09

יהודה חסיד כתב:הרה"ק מצאנז אמר שיעקור מן השורש, מי שחושב שרק רבו צדיק וצודק. (אולי ח"ו נעשה מדידה מי צדיק גדול יותר הוא הרה"ק מברסלב, כי הוא עוקר מן השורש, והרה"ק מברסלב יקרבם. זה סתם בבדיחותא).
הרה"ק האהבת ישראל מויזניץ אמר שלכל צדיק מראים בשמים שרק דרכו אמת וצדיק חכם יודע שגם לחבירו הראו ככה.
ידוע הבני יששכר בשם הרה"ק מלובלין, על המחול לצדיקים שכל אחד עומד בצד אחר אבל בכל זאת באותה קירבה. (ואם זה שעומד צד דרום יחליט לעשות כמו צד צפון ויסתכל לכיוון דרום, אז הוא מראה גבו להקב"ה כביכול - ובתירגום, אם בעלזאי יחליט לנסוע לאומן, הוא לא התקרב ל"אור" אלא החזיר פניו ממנו) ודו"ק
כמה פעמים אפשר לענות את תשובה? אין בברסלב שום אמירה שמי שלא ברסלב הוא לא בסדר. ולא שצדיקים אחרים הם לא צדיקים.
אתה עושה כל זמן מכניס לנו בפה דברים שמעולם לא אמרנו ואז מתקומם עליהם.
מישהו פה אמר שבעלז לא בסדר?
כתוב את זה באיזה ספר של ברסלב שמי שלא יודע מרבינו הוא לא יהודי כשר?
זה כבר מעייף אוקיי?
אתה רוצה לשמוע את זה שוב? בסדר.
חסידי בעלז (חוץ ממך :evil: *) הם בסדר גמור.
הרבי מבעלז צדיק גדול וקדוש.
מי שלא נוסע לאומן עדיין יכול להיכתב לחיים ולשלום אם הוא צדיק, ואפילו אם הוא חסיד בעלז.
ובכלל, אין כמו בעלז.
ואגב בעלז, שמעתי לאחרונה דיבורים אחרים לגמרי מרבי מנשה רייזמן, ואפשר לראות את זה בתשובות שלו בהידברות. חפש שם את המילה "ברסלב".
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון ב 29 אוגוסט 2017, 21:23, נערך פעם 1 בסך הכל.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 21:19

יוסי כהן כתב:אבל השאלה שלי היא מה בוער לבן אדם לשכנע את כולם להגיע איתו לאומן ? מה זה נותן לו ?
בליקוטי הלכות כתוב שככל שירבה מניין המצטרפים ל"קיבוץ" יגדל "ריבוי הבתים" ותתקרב הגאולה.
מה זה "ריבוי בתים" זה מתמטיקה קבלית מסובכת שמקורה בספר יצירה (אאל"ט. או מהאריז"ל). אבל זה אומר שהתיקון של כל אחד מהבאים מוכפל פי מספר הבאים (לא מדויק, אבל זה עניין אחר) וכל אחד נוסף מכפיל את הכל שוב.
ככל שיתוקנו יותר יהודים ככה יגבר כח הקדושה ותתקרב הגאולה.
הנה קישור לספר המאמרים מהרש"ב מליובאוויטש - מצאתי שם הסבר איך הולך חשבון הבתים. http://www.hebrewbooks.org/pagefeed/heb ... 93_207.pdf
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון ב 29 אוגוסט 2017, 21:27, נערך פעם 1 בסך הכל.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 21:26

1. אני לא חסיד בעלזא. אין לך מה להתנצל.
2. אתה טומן ראשך בחול, כי רוב רובם של חסידי ברסלב, ואני מכיר מאות כאלו (נורמלים לא ננ"ח) כן סבורים מה שאתה חושב שאני עושה שחיתות.
3. למשל כרוז כזה "כל מי שמאמין בד' יתברך שיבוא לראש השנה אלי" זה לא בדיוק המילים הנ"ל, שאתה קורה להם מושחת????????? (וכבר כתבתי שזכור לי שלא זה לשון רבי נחמן)
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 21:28

ואני רוצה להדגיש (לא כמוך)
חסידי ברסלב (כולל אתה :) ) הם טובים וישרים וצדיקים וחסידים ממש אין לשער.
אך בנקודה זו, גדולי החסידות מחולקים עליהם. (חוץ מעוד הרבה נקודות)
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 21:42

יהודה חסיד כתב:1. אני לא חסיד בעלזא. אין לך מה להתנצל.
2. אתה טומן ראשך בחול, כי רוב רובם של חסידי ברסלב, ואני מכיר מאות כאלו (נורמלים לא ננ"ח) כן סבורים מה שאתה חושב שאני עושה שחיתות.
3. למשל כרוז כזה "כל מי שמאמין בד' יתברך שיבוא לראש השנה אלי" זה לא בדיוק המילים הנ"ל, שאתה קורה להם מושחת????????? (וכבר כתבתי שזכור לי שלא זה לשון רבי נחמן)
אני לא יכול לענות בשם אי אלו חסידי ברסלב שאתה מכיר. תשאל אותם. אני אומר מה כתוב בספרי רבינו ותלמידיו, ומה אני מקבל היום מרבני ומשפיעי ברסלב.
אני ב"ה מכיר לפחות כמה מאות חסידי ברסלב, ואף פעם לא שמעתי מהם שלילה של מי שהוא לא ברסלב, לפחות לא כדיבור נכון והשקפתי. (אם להתיחס לבני נוער שחושבים שאנו הכי טובים - אז יש את זה בכל עדה)
אם כבר - אז במקום שאני גדלתי בו - הציבור הליטאי (בעיקר בתקופת ילדותי ובחרותי, היום הרבה פחות) - שמה באמת יש שלילה של כל זרם שהוא לא אנחנו. כל סוגי החסידים, במיוחד חב"ד וברסלב וגם כלפי הרב עובדיה וגדולי הספרדים.
הדבר הראשון שנדהמתי לשמוע מאותם צדיקים שבגללם התקרבתי לברסלב - זה איך שהם מאמינים בכל אותם צדיקים ומקובלים, שהיינו רגילים לזלזל בהם. החל מהרבי מליובאוויטש, דרך רבי מרדכי אליהו, עד בבא אלעזר, זכר צדיקים לברכה, ויבדלו לחיים הרבי מאמשינוב שליט"א - שבמקום שבו גדלתי הוא לא היה יותר ממקור לבדיחות.
אחד הדברים הראשונים שלמדתי כשהתקרבתי לברסלב, זה לפתוח את הראש, ולהאמין שיש צדיקים בכל המגזרים.
(היום כבר המצב אחרת, רוב הליטאים כבר לא כאלה מצומצמים ב"ה)
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון ב 29 אוגוסט 2017, 21:50, נערך פעם 1 בסך הכל.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 21:49

לגבי הכרוז.
מצאתי פה כתבה ובה ריכוז של הציטוטים בעניין, לא יודע אם יש כאן הכל.
http://www.breslevcity.co.il/%D7%90%D7% ... 7%9E%D7%AA
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 29 אוגוסט 2017, 22:02

תודה שהבאת את זה, מצאתי שם
לשון קדשו של הרה"ק הוא:
"והזהיר לעשות כרוז, שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו - יהיה על ראש השנה אצלו, לא יחסר איש!"
ולא "כל מי שמאמין בד'" והחילוק זועק עד לשמים.
אך את האמת הם לא מפרסמים
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 22:26

יהודה חסיד כתב:תודה שהבאת את זה, מצאתי שם
לשון קדשו של הרה"ק הוא:
"והזהיר לעשות כרוז, שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו - יהיה על ראש השנה אצלו, לא יחסר איש!"
ולא "כל מי שמאמין בד'" והחילוק זועק עד לשמים.
אך את האמת הם לא מפרסמים
ראה בכתבה הנ"ל, בפסקה אחת לפני אחרונה. המקור מספר "טובות זכרונות"
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

יוסי כהן
הודעות: 320
הצטרף: 08 אפריל 2013, 21:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 29 אוגוסט 2017, 23:00

מפורום אוצר החכמה - https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f ... 91#p379635
הקלטה ושכתוב מדברי הצדיק ר' לוי יצחק בנדר מנהיג חסידי ברסלב שכך היה ברור בכל הדורות בברסלב וכך קיבל מרבו הראב"ן שמארץ ישראל אין חיוב לנסוע לאומאן.
https://drive.google.com/file/d/0Bz0CE7 ... FqWFE/view
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 23:19

יוסי כהן כתב:מפורום אוצר החכמה - https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f ... 91#p379635
הקלטה ושכתוב מדברי הצדיק ר' לוי יצחק בנדר מנהיג חסידי ברסלב שכך היה ברור בכל הדורות בברסלב וכך קיבל מרבו הראב"ן שמארץ ישראל אין חיוב לנסוע לאומאן.
https://drive.google.com/file/d/0Bz0CE7 ... FqWFE/view
הדברים הרי ידועים לזקני אנ"ש. ובכ"ז לא קיבלו אותם.
בכל אופן הוא אומר רק שאין חיוב, לא שיש בזה בעיה, וזה לא בסדר. (בפרט שז נאמר לגבי אותם שמסרו נפש בתקופ מסך הברזל)
ובזמן שהדברים נאמרו הקיבוץ היה בא"י, אבל כעת הוא באומן.
ומסתבר שגם ראב"ן התכוון למצב שהקיבוץ בא"י, כי לא היה בזמנו מטוסי נוסעים ואפשרות להגיע בלי שזה יקח חודשים.
תכלס' מי שרוצה לסמוך על הדעה הזאת - צריך בכל אופן לעלות לשול.
וגם לגבי זה ש"לא חייבים". אבל לא לכתחילה. והראיה שהגרי"מ שכטר המסתמך על זה לא נוסע מסיבות אישיות, אבל תלמידיו (המכונים "הקהילה") כן נוסעים.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 23:32

ועוד: הצדיק רבי שמואל שפירא זצוק"ל היה חבירו וידידו של רבי לוי יצחק בנדר זצוק"ל.
הוא היה מוכן לתת את כל העולם הבא שלו בעד תיקון הכללי אחד אצל הרבה', ביום רגיל.
מה, הוא לא ידע שבארץ ישראל גם מקבלים את כל התיקונים?
למה הוא כסף והתגעגע כל ימיו?
ולמה הוא הוא נסע בכזו מסירות נפש?
ולמה רבי שמואל הורביץ זצ"ל לא הסכים למכור לו אחד - בעד כל העולם הבא של אדם קדוש כמוהו???!!
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

יוסי כהן
הודעות: 320
הצטרף: 08 אפריל 2013, 21:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 29 אוגוסט 2017, 23:35

אני מכיר יהודי שנאמן עלי כבי תרי, שר' יעקב מאיר אמר לו אישית, שלדעתו ר' נחמן וודאי לא נתכוין לנסוע מארץ ישראל אל חוץ לארץ.
וכן עשה הוא כל ימיו (למעט מספר פעמים בודדות) שלא נסע לחו"ל.
מאוד משונה התעמולה ש'סוחבים' את כולם לאומן, משהו פה אומר דרשני.
זה (להבדיל אלף אלפי הבדלות) נראה כמו מסיון כזה...

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 23:42

יש אנשים ש"לב לאחים" נראה להם כמו מסיון.
ויש אנשים שחוזרים על אותה טענה שוב ושוב לא משנה כמה פעמים כבר ענו להם תשובה.
"וציוה לעשות כרוז" "ריבוי בתים" "רבי שמואל שפירא" "הבטחת רבינו"
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 29 אוגוסט 2017, 23:54

אני מעתיק את תשובתו של הרב ארז משה דורון כלשונה

שאלה:
מהו ההיתר לנסיעה לציון רבי נחמן מברסלב ?
הראו לי במשנ"ב היתר לצאת לחו"ל "אפילו למצווה קלה כראיית פני חברו" , וקשה לי מספר דברים:
א. האם מותר "לתפוס טרמפ" על זה , ולצאת לחו"ל כי מן הסתם לפחות מצווה אחת תקויים שם?
ב. לעניין ברסלב , אומר המשנ"ב באותו מקום שלשם טיול בכל גווני אסור , ומן הסתם רב היורדים לחו"ל למטרת הישתטחות על קבר רבי נחמן , מטיילים גם בקברות צדיקים אחרים ,כמו הבעש"ט - במז'יבוז'.
ג. לעניין האומרים : קברי צדיקים הם בבחינת א"י , וזהו ההיתר לצאת,מהו המקור ההילכתי - שלהם ?

תוכן התשובה:
לביא יקר,
כפי הידוע לי, המקור להיתר היציאה לחו"ל לקברי צדיקים מובא באחד מגדולי הפוסקים ה"שדי חמד" (מערכת ישראל אות א'): "מותר לצאת מארץ ישראל לחו"ל להשתטח על קברי צדיקים, מצד שהיא מצווה רבה". וכן מובא גם במשנה ברורה (סימן תקס"ח סעיף י' שערי תשובה סעיף קטן כ' דיבור המתחיל "בהליכה"): "בשם "פרי הארץ" - אף אם יושב בארץ ישראל ונפשו איוותה להשתטח על קברי צדיקים בחו"ל - שרי לילך אדעתא לחזור (מותר ללכת על מנת לחזור".

ואם הזכרנו את ההיתר, אולי כדאי להביא קצת מקורות לחשיבות העניין:
גם בהלכה מופיע המנהג להשתטח על קברי הצדיקים: "בית הקברות הוא מקום מנוחת הצדיקים, ומתוך כך הוא מקום קדוש וטהור והתפילה מקובלת ביותר" ("משנה ברורה" בהלכות ראש השנה סעיף תקפ"א). כשאדם מתפלל הקדוש ברוך הוא תמיד שומע אותו, אבל את כל אחד בודקים - לפי הזכויות שלו, לפי החשבונות שלו, האם הוא מתפלל מכל הלב? האם הוא כנה? האם הוא רציני? האם הוא ראוי שיענו לו?
לכל תפילה הקדוש ברוך הוא רוצה להיענות, אבל מידת הדין מקטרגת.

בקברי צדיקים זה סיפור אחר. "בית הקברות הוא מקום מנוחת הצדיקים, ומתוך כך הוא מקום קדוש וטהור והתפילה מקובלת ביותר".
וכן כותב רבי נחמן בספר המידות: "על ידי השתטחות על קברי צדיקים הקדוש ברוך הוא עושה לו טובות אף על פי שאינו ראוי לכך"!
רק ה' יודע כמה אנו זקוקים לחסד חינם הזה.
ועוד בעניין זה כותב "מגן האלף": "זכות גדול הוא להשתטח על קברי הצדיקים וטוב ומועיל מאוד הדבר הזה, שעל ידי זה יכולים לזכות לתשובה שלמה, ולהינצל מכל הצרות בגשמיות וברוחניות".
גם הגאון מוילנא כותב על מעלת ההשתטחות: "עיקר השראת השכינה בדורותינו אלה - בקברי צדיקים" (מופיע בספר "הלשם" חלק ד').
אין לנו בית מקדש. אנו רוצים לזכות להשראת שכינה. רוצים להתקרב לקדוש ברוך הוא. איפה המקום? אומר הגאון מוילנא - בקברי צדיקים!

אם אדם חולה מאוד ויש איזה פרופסור גדול בארה"ב שצריך הרבה כסף לנסוע אליו להתרפא והוא מומחה בעל שם עולמי - אז בוודאי לא הייתה מתעוררת השאלה: "האם לנסוע לחו"ל או לא לנסוע". ברור שאני חייב לנסוע. אני הרי חייב להציל את חיי.
ובכן על זה הרי בדיוק מדובר כאן - ישנו פרופסור גדול, פרופסור של כל מחלות הנפש הקשות שאנו חולים בהן – ייאוש, עצבות, גאווה, ריקנות, שעמום, שטחיות, בדידות. והוא מבטיח לטפל, ולעשות ניתוח פרטי לכל אחד, אז ודאי שאנו צריכים למהר ולהגיע לשם.
ומדוע דווקא לשם? הלא יש לנו, ברוך ה' הרבה קברי צדיקים בארץ הקודש?
תיקון מיוחד במינו, הקשור לאמירת "תיקון הכללי", הבטיח רבי נחמן דווקא למי שיאמרם במקום קבורתו באומן. וזו הבטחתו בפני שני עדים שייחד לשם נתינת תוקף להכרזתו: "גם כי ימלאו ימיו, אזי אחר הסתלקותו, מי שיבוא על קיברו ויאמר שם אלו העשרה קפיטל תהילים הנ"ל וייתן פרוטה (כלומר אפילו מטבע קטן) לצדקה עבורו, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד, חס ושלום, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו" (שיחות הר"ן קמ"א).
מי עוד בעולם הבטיח לנו כזו ישועה ותיקון?
ומי שהבטיח, הוא גם בעל כוח גדול עד מאד.
"ואמר לאחד, שהכוח שהיה לדוד המלך עליו השלום לומר שמונה פעמים "אבשלום בני, בני"... (שמואל ב' י"ט א') ועל ידי זה העלה אותו משבעה מדורי גיהינום והכניסו לגן עדן, כמו שאמרו רבותינו זיכרונם לברכה (מסכת סוטה י') זה הכוח יש לו גם כן. שהוא יכול זאת גם כן, להעלות בדיבורו בעלמא את האדם מכל השבעה מדורי גיהינום ולהכניסו לגן עדן" (חיי מוהר"ן רח"צ).
אבשלום, בנו של דוד המלך, תכנן מרד מתוחכם ומרושע. בלי שאביו ישים לב, הלך וגייס אנשים מתוך כוונה למרוד בו ולרצוח אותו. היעלה על הדעת שפל מדרגה כזה? איזה גיהינום מגיע לבן שרוצה לרצוח את אביו? מה עוד שאביו הוא המשיח, הגואל של עם ישראל. ואם כן לרצוח אותו פירושו של דבר הוא לרצוח את כל עם ישראל, להרוס את הסיכוי לגאולה, לעולם מתוקן. האם יש איזה מקום בגיהינום שמתאים לו? שיספיק לו? יש להניח שלא.
חז"ל אומרים שאחרי שאבשלום נהרג הוא ירד באותה השעה למדור הכי נמוך, המדור השביעי של הגיהינום. ויש להניח שהוא נידון להיות שם יותר משעה קלה...
אבל דוד המלך בכה וקונן על בנו: "ויעל על עליית השער ויבך, וכה אמר בלכתו: בני אבשלום, בני, בני אבשלום, מי ייתן מותי אני תחתיך אבשלום, בני, בני" (שמואל ב' י"ט א')
חז"ל אומרים שעל ידי שמונה פעמים שהזכיר דוד את בנו בפסוק זה הוציאו משבע מדורי גיהינום ובשמינית הכניסו לגן עדן!
כמה זמן לוקח להגיד שמונה פעמים "בני"? 5 שניות, מקסימום 10 שניות.
זה הזמן שלקח לדוד המלך להוציא את בנו מגיהינום הכי נמוך והכי שפל ולטהרו באופן מושלם, להכניסו ישר לגן עדן. ובכן רבינו אומר: "הכוח שהיה לדוד המלך בדיבור פשוט להוציא את האדם משבע מדורי גיהינום ולהכניס לגן עדן - גם לי יש את הכוח הזה".
אז לאיזה גיהינום שלא הגענו, לאיזה תחושה רעה ושלילית שבעולם, לאיזה מדרגה שפלה ונמוכה, לאיזה אטימות הלב או קהות המוח, לאיזו בדידות וריקנות – רבינו אומר: "אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו".
ולא ניסע???
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 30 אוגוסט 2017, 00:40

מתלמידיו של אהרון כתב:
יהודה חסיד כתב:2. אתה טומן ראשך בחול, כי רוב רובם של חסידי ברסלב, ואני מכיר מאות כאלו (נורמלים לא ננ"ח) כן סבורים מה שאתה חושב שאני עושה שחיתות.
הדבר הראשון שנדהמתי לשמוע מאותם צדיקים שבגללם התקרבתי לברסלב - זה איך שהם מאמינים בכל אותם צדיקים ומקובלים, שהיינו רגילים לזלזל בהם. החל מהרבי מליובאוויטש, דרך רבי מרדכי אליהו, עד בבא אלעזר, זכר צדיקים לברכה, ויבדלו לחיים הרבי מאמשינוב שליט"א
התשובה הפשוטה ע"ז, וודאי שמחשיבים את כל הרבנים הנ"ל, אך בנשימה אחת יוסיפו, אבל 'נעבעך' לצערינו הם לא זכו להתקרב לרבינו, אילו זכו היו מגיעים הרבה יותר גבוה. ועל דא קא בכינא
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 30 אוגוסט 2017, 09:44

מתלמידיו של אהרון כתב:
יהודה חסיד כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב: הריבוי העצום וההולך וגובר של המתקרבים לרבינו והעולים לציונו הקדוש - לא נובע משכנוע של אף אחד.
אלו עוד ועוד יהודים שמצאו את מה שאוותה נפשם בספרי רבינו ובעצותיו, ואפילו רחוקים ביותר מוצאים את הדרך לשוב לה' על ידו. הסיבה לכך שזה דווקא רבינו מופיעה בליקוטי מוהר"ן תורה ס"ה.
לעומת זה החסידויות האחרות לא מעניינות את אף אחד שלא נולד בתוכן, ומה שנאמר בתורה ס"ה לא נאמר עליהן.
זה לא קשור לתעמולה או קמפיין של מישהו, לשכנוע וכדומה, זה פשוט קורה כי זה רצון ה'.

נ.ב. אני אישית מגיע מהעולם הכי ליטאי, חונכתי נגד ברסלב ונגד החסידות, למדתי בישיבות ליטאיות, ואף אחד בעולם לא שכנע אותי לטעום את ברסלב, אף אחד לא שכנע אותי לנסוע לאומן, ואף אחד לא הרויח כסף לא מההתקרבות שלי ולא מהנסיעות שלי. כמו כל המתקרבים - אלה היו אך ורק הספרים, העצות והתורות.
במחילה מכבודך, ואין כוונתי לפגוע ח"ו, אך הריבוי העצום נובע אך ורק ושוב אך ורק משכנוע אם במישרים ואם בעקיפין (או מהכיף של הטיול.....).
למעשה אין מה "לראות" שם, ולא שאין שם התעוררות רבתי, אך בפועל אין שום מנהיג או עומד בראש.
החסידות היחידה שעושה פרסומות גדולים ותעמולה על הנסיעה, ומצליחה לשכנע חסידים אחרים, שכאילו התורה ניתנה לברסלב בלבד, וכל מי שלא נוסע פשוט מפסיד את כל העוה"ב שלו. זה טעות, וזה כוונתי להוציא.
"כל מי שיש לו קשר איתי" זה בערך לשון רבי נחמן, כל מי שיש לו קשר איתו, והמשפיע שלו סבור כך, צריך וחייב לנסוע.
מי שהמשפיע שלו לא סובר כך, אף אם יש לו קשר איתו, וכ"ש וק"ו מי שאין לו קשר של רבי נחמן. אסור לו ליסוע, הוא לא גורם בזה נחת רוח להקב"ה. ולא עושה את תיקונו בעולם.
וזה דברים פשוטים
זה ויכוח מיותר על עובדות. פשוט לא נכון. אני סיפרתי על החויה שלי, שזה אחרת, ותשאל כל מתקרב בעולם והוא גם יאמר לך איך זה קרה אצלו.
אין אפילו אחד מרבבות הנוסעים שמגיע בגלל מודעות ברחוב. גם לא משכנועים או ויכוחים.
גם שאר האמירות שלך (התורה ניתנה רק לברסלב, מי שלא נוסע אין לו עוה"ב) - הן לא נכונות. אני לא אמרתי זה, לא שמעתי כזה דיבור מרבותי, ולא ממשפיעי ברסלב, ובטח שזה לא כתוב בספרי רבינו ור' נתן.
אל תכניס לי בפה אמירות קיצוניות כדי לעורר עלי עליהום. אוקיי? אין בדרכה של ברסלב שום שלילה של זרם אחר.
מה שכן, יש בהחלט עניין לפרסם ולהפיץ את תורת רבינו בעולם. לא כדי לעשות נפשות לברסלב, אלא כדי לעזור ליהודי לשוב אל ה' כשהוא לא מסוגל - על ידי העצות של רבינו. (ואחת העצות היא כמובן - לנסוע אליו לראש השנה)
לדבריך, מדוע ישנם ארגונים המשלמים את הכרטיס טיסה לאלו שעוד לא היו באומן ??
הרי ברסלב לא מעוניינת למשוך אנשים לשם...

[וכפי שמכירני כמה שנסעו לשם אך ורק בגלל שהם מימנו את הכרטיס...]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 30 אוגוסט 2017, 09:48

מתלמידיו של אהרון כתב:אני לא פתחתי את האשכול. כל התגובות שלי באו כתשובות לתגובות עוינות לברסלב או לנסיעה. ואני היחיד פה שמגן על כבוד רבינו ותלמידיו.
ולגופו של עניין: אם הרבי מבעלז היה מכריז שכל מי שיבוא אליו הוא מבטיח לו שישתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו אפילו אם רבו עוונותיו עד השמים - אני בטוח שגם חסידי בעלז היו מפרסמים את הבטחתו בכל דרך.
למעשה זה להיפך. האדמו"רים שליט"א וזצ"ל גדולי החסידות פרסמו שיהדות בסיסית היא תנאי סף להתקרב אליהם. הרבי מויז'ניץ פרסם שמי שיש לו אייפון שלא יבוא אליו לטיש. דברים דומים פרסמו גם שאר גדולי האדמורים שליט"א. ה"שומר אמונים" כתב בצוואתו שמי שלא שומר על ה"תקנות" שלא יעלה אליו לקבר.
היחיד שהבטיח עזרה רוחנית גם למי שבשאול תחתיות הוא רבינו הקדוש. למה דווקא הוא - כי זה התפקיד שלו ("בעל השדה"), כמו שמבואר בתורה ס"ה.
אז מי שאכפת לו ממצבם הרוחני של אחיו מעם ישראל ומאמין בהבטחת רבינו - טבעי שיפרסם את זה בכל דרך! ובפרט שרבינו עצמו "צווה לעשות כרוז" ואמר ש"איש בל יעדר".
ראית אי פעם את הצוואה של השומר אמונים ?
לא, רק שמעת על זה...
כמו"כ לא ראית שום פרסום רשמי של ויז'ניץ אודות התקנה המדוברת, רק משמועות ומאתרי נייעס שחיפשו סקופ.
א"כ אל תיתמם ותגיד שאתה לא מבין מאי שנא...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 30 אוגוסט 2017, 09:49

יהודה חסיד כתב:לא רציתי לומר, אבל ההוא אמר את זה על ג': ברסלב חב"ד וסלונים
אגב, ההוא הסביר באריכות שזה לא לגריעותא בשבילהם, כי הם לשיטתם סוברים ככה וכך צריך להיות אצלם. (הוא הרי לא יכול לומר שהם לא טובים בזה, כי א"כ הוא לא שונה מהם שאומר על אחרים שהם לא טובים).
נראה לי שכדאי שתכתוב את שמו, כי המתלמידיו משתמש עם שמו להיפך....
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 30 אוגוסט 2017, 17:35

גאליציינער כתב:
יהודה חסיד כתב:לא רציתי לומר, אבל ההוא אמר את זה על ג': ברסלב חב"ד וסלונים
אגב, ההוא הסביר באריכות שזה לא לגריעותא בשבילהם, כי הם לשיטתם סוברים ככה וכך צריך להיות אצלם. (הוא הרי לא יכול לומר שהם לא טובים בזה, כי א"כ הוא לא שונה מהם שאומר על אחרים שהם לא טובים).
נראה לי שכדאי שתכתוב את שמו, כי המתלמידיו משתמש עם שמו להיפך....
ראיתי את זה ולא רציתי להגיב ע"ז ....
לידיעתי הוא מאד לא רוצה לפרסם את ההקלטה ההיא, ולכן אי אפשר למוצאה בשום מקום, גם ביקשתי מ"גבאיו" כמה פעמים והם לא רצו לתת לי, אך בס"ד הצלחתי להשיגו ממקום אחר. אך עכ"פ רצונו של אדם היא כבודו, בפרט שאני תלמידו בזה שאני שומע שיעוריו תמידין כסדרן
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 19:16

אני לא רואה כרגע טעם להמשיך. אין פה דיון ענייני, (לא אומרים פה משהו שלא עניתי עליו בתגובות קודמות) אלא כל רגע קופץ פה בור אחר שלצנינים בעיניו הצלחתו של רבינו והתגשמות חזונו. אז אין בעיה, גם גם החולקים והשונאים הם חלק מעניין, והכל כתוב בספרי רבינו.
יהודה חסיד כתב:בקיצור, בדיבוריך אתה פשוט מצדיק אותי, שברסלב משוכנעים שהם ורק הם טובים וכל השאר "לא אומר שהם לא בסדר". והסיבה שהם חולקים היא לפי הליקוטי מוהר"ן, רק ה'שר שלום' והמהר"א מבעלזא וכל השאר "טעו" ו"חשבו" שהם חולקים בגלל סיבות אחרות. עפרא לפומיהו.
רק על על זה חייבים למחות. העפ"ל הזה היה מכוון ישירות לרבינו הקדוש ולמה שכתוב בפירוש בליקטי מוהר"ן.
וזה לשון רבינו בספר המידות (וכעין זה גם בליקוטי מוהר"ן):
כְּשֶׁהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא רוֹאֶה אֵיזֶה צַדִּיק, שֶׁיֵּשׁ כּחַ בְּיָדוֹ לְקָרֵב בְּנֵי אָדָם לַעֲבוֹדָתוֹ, אֲזַי מַעֲמִיד עָלָיו שוֹנְאִים, כְּדֵי שֶׁיּוּכַל לְקָרֵב בְּנֵי אָדָם, כִּי הַצַּדִּיק שֶׁאֵין לוֹ שוֹנְאִים,. אֵין יָכוֹל לְקָרֵב, כְּמוֹ בְּעֵת בִּיאַת הַמָּשִׁיחַ יֵשְׁבוּ בְּשַׁלְוָה, וְאָז אֵין מְקַבְּלִים גֵּרִים.
מלבד זה יש דיבורים רבים על המחלוקת שבין הצדיקים, למה היא קיימת ולמה היא צריכה להיות, ולמה לא להתבלבל מזה ולהאמין בכל הצדיקים, ראה ליקוטי עצות ערך מחלוקת ומריבה.
אבל לגבי החבר'ה מפה שיך הדיבור הזה מספר המדות:
הַנּוֹאֲפִים לרב הֵם מִתְנַגְּדִים עַל הַצַּדִּיק.
ובספר תהילים נרמז:
שָׁלַח יָדָיו בִּשְׁלֹמָיו חִלֵּל בְּרִיתוֹ.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 30 אוגוסט 2017, 19:30

אתה פשוט מצחיק אותי
לא ענית שום תשובה על כל הנ"ל, רק כתבת חמש פעמים שכבר ענית?
אך ע"ז וודאי יש למחות בקול רעש גדול, אתה כ"כ מושרש עם זה, שאתה אף לא שם לזה.
עפרא לפומייהו
מתלמידיו של אהרון כתב:
יהודה חסיד כתב:ה'שר שלום' והמהר"א מבעלזא וכל השאר "טעו" ו"חשבו" שהם חולקים בגלל סיבות אחרות. עפרא לפומיהו.
רק על על זה חייבים למחות. העפ"ל הזה היה מכוון ישירות לרבינו הקדוש ולמה שכתוב בפירוש בליקטי מוהר"ן.
וזה לשון רבינו בספר המידות (וכעין זה גם בליקוטי מוהר"ן):
כְּשֶׁהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא רוֹאֶה אֵיזֶה צַדִּיק, שֶׁיֵּשׁ כּחַ בְּיָדוֹ לְקָרֵב בְּנֵי אָדָם לַעֲבוֹדָתוֹ, אֲזַי מַעֲמִיד עָלָיו שוֹנְאִים, כְּדֵי שֶׁיּוּכַל לְקָרֵב בְּנֵי אָדָם, כִּי הַצַּדִּיק שֶׁאֵין לוֹ שוֹנְאִים,. אֵין יָכוֹל לְקָרֵב, כְּמוֹ בְּעֵת בִּיאַת הַמָּשִׁיחַ יֵשְׁבוּ בְּשַׁלְוָה, וְאָז אֵין מְקַבְּלִים גֵּרִים.
[/b]
אני כותב רק בשביל דוגמה ולא ח"ו שאני סבור ככה, מה דעתך על כיתוב כזה:
"רבינו נחמן מברסלב ציוה להכריז שהראש שנה שלו עולה על הכל, כי אם יסעו לבעלזא, אז הגאולה תגיע מיד, וכדי שאדמורי בעלזא יוכלו לקרב הוא מעמיד עליהם שונאים, כרבינו נחמן ועוד, וכך יוכלו לקרב. וברור שמבחינת החולק, זה אומר רבינו נחמן, יש לו את הסיבות שלו. אבל זה לא שברסלב אינה עושה את רצון ד', הם רק לא ראו את אור בעלזא ודרכיהם, זה לא אומר שהם לא בסדר. (השורה האחרונה היא העתק ממך)
מתלמידיו של אהרון כתב:ברור שמבחינת החולק יש לו את הסיבות שלו. אבל זה לא שהאחרים אינם עושים רצון ה'. הם רק לא ראו את אור הצדיק ועצותיו. זה לא אומר שהם לא בסדר.
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 30 אוגוסט 2017, 19:32

מתלמידיו של אהרון כתב: אבל לגבי החבר'ה מפה שיך הדיבור הזה מספר המדות:
הַנּוֹאֲפִים לרב הֵם מִתְנַגְּדִים עַל הַצַּדִּיק.
ובספר תהילים נרמז:
שָׁלַח יָדָיו בִּשְׁלֹמָיו חִלֵּל בְּרִיתוֹ.
ב"ה אף אחד לא דיבר פה מילה אחת נגד צדיקים, עכ"פ לא בשבוע האחרון. דיברו נגד התעמולה הגדולה של ברסלב לשכנע אחרים, ע"ז לבד.
אתה היחיד שדיברת נגד צדיקים.
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 19:37

מי שמדבר על "התעמולה הגדולה של ברסלב לשכנע אחרים" מדבר על רבינו הקדוש. די לצביעות.
מזכיר את לפיד, שכל הזמן אומר שהוא לא שונא חרדים רק רוצה להציל אותם מהעסקנים והרבנים.
לגבי שאר הדברים - אני מצטט את דברי רבינו. אם יש לך בעיה איתם - יש לך בעיה איתו.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 30 אוגוסט 2017, 19:39

נו רבותי, חודש אלול עכשיו, קצת עבודת המידות, מה זה משנה? כל אחד יתפלל היכן שליבו חפץ ובלבד שיכוון ליבו, כל ההתנצחות הזאת, לטעמי, נותנת טעם לפגם בכל הנושא, לא?
שה' יקבל את תפילתו של כל אחד, בין אם הוא בר"ה ברחוב פושקינה ובילינסקי, ובין אם הוא בירושלים, או בחיפה, כמוני...
כתיבה וחתימה טובה.
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 19:52

לעבדך באמת כתב:נו רבותי, חודש אלול עכשיו, קצת עבודת המידות, מה זה משנה? כל אחד יתפלל היכן שליבו חפץ ובלבד שיכוון ליבו, כל ההתנצחות הזאת, לטעמי, נותנת טעם לפגם בכל הנושא, לא?
קצת קשה לי להשאיר פה דברי ארס ושטנה נגד רבינו הקדוש בלי תגובה ומחאה.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 30 אוגוסט 2017, 19:54

אבל אז מתרחשת תגובת שרשרת שלא נגמרת, נו, חלאס...
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 30 אוגוסט 2017, 19:59

לעבדך באמת כתב:אבל אז מתרחשת תגובת שרשרת שלא נגמרת, נו, חלאס...
בעיקרון אתה צודק.
אבל, קודם כל, גם "מתלמידיו" צודק בתגובה זו
מתלמידיו של אהרון כתב:קצת קשה לי להשאיר פה דברי ארס ושטנה בלי תגובה ומחאה.
(הורדתי בכוונה 3 מילים מהציטוט המקורי)
ועוד דבר, מה המטרה של האתר, אם לא ויכוחים, יש איזה אימרה שללא ויכוחים ונסיון לגבור על האחר, לא היו קורה שום דבר בעולם
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 20:03

טוב אני מנסה להעביר נושא - לחדשות מעניינות, תמונות הסרטות בנושא אומן.
מי שרוצה להמשיך לחרף את רבינו ותלמידיו ולדבר נגד עצם הנסיעה - שיפתח אשכול חדש, עדיף ב"בחדרי".
הנה הסרטה של הריקודים בנמל התעופה בקייב. העליתי קודם אבל בלהט הויכוחים מי שם לב.
https://www.jumbomail.me/he/Downloads.a ... 3838673D3D
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 30 אוגוסט 2017, 20:14

איזה סרטון מדהים, השדה תעופה נהיה לגמרי מודרני, אני זוכר אותו, קטן חשוך ודהוי...
טוווווב, הייתי שם פעם אחרונה לפני 20 שנה, הייתי 4 ימים באוקראינה, (גם באומן גם באומן, עשיתי השתטחות, הלכנו לגן סופיה...)
והכי מצחיק, (חסידי ברסלב ומי שמתמצא בפוליטיקה חסידית ישנה יבין), ישר מאומן נסענו לשפולי :lol:: :lol:: :lol::
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 20:27

הנה יומן מסע של מישהו, נותן עוד מהאוירה המיוחדת.
חשוב להדגיש שזה סרטונים שמגיעים מנקודת המבט של "העם שבשדות".
מה שקורה בקלויז הגדול בתפילות זה אוירה וטעם אחר לגמרי.
(נמחק, ניתן להעלות שוב לאחר צנזור)
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 30 אוגוסט 2017, 20:33

לעבדך באמת כתב:איזה סרטון מדהים, השדה תעופה נהיה לגמרי מודרני, אני זוכר אותו, קטן חשוך ודהוי...
טוווווב, הייתי שם פעם אחרונה לפני 20 שנה, הייתי 4 ימים באוקראינה, (גם באומן גם באומן, עשיתי השתטחות, הלכנו לגן סופיה...)
והכי מצחיק, (חסידי ברסלב ומי שמתמצא בפוליטיקה חסידית ישנה יבין), ישר מאומן נסענו לשפולי :lol:: :lol:: :lol::
גם אני כמוך, הייתי באומן כמה פעמים ואמרתי תיקון הכללי, וגם נסעתי משם לשפאלי, והסיבה שנסעתם ישיר כי זה מאד קרוב, (וזה גם אחד הסיבות שהיה להם את המחלוקת ביניהם וד"ל).
אגב, כבר כתבתי פה בעבר, (מתלמידיו אל תקרא את זה! בבקשה!) שהתפללתי על הציון: בזכות שאני שומע בקולו ונוסע לצדיק החי עמנו כיום בכל דור ודור לראש השנה.
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 20:40

תיעוד נדיר מ'זכור ברית' - סמוך לעמוד התפילה עם החזן ר' שרגא לוי שליט"א בקטע המרגש 'שמע קולנו' בקלויז ערב ראש השנה תשע"ז
https://www.jumbomail.me/he/Downloads.a ... 3838673D3D
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 30 אוגוסט 2017, 20:48

סוף סוף קליפ על רמה.
מתלמידיו, תתקן אותי אם אני טועה, אבל החברה שרואים אותם בקליפהקודם, לא מתפללים בקלויז, אם הם מתפללים בכלל...
אני מסתכל על הקגטע הזה בישה די חיובית, קראתי פעם את הספר האור הגנוב של איזו ליבוביץ, ושם רואים בדיוק איך בחור חילוני חוזר מאומן עם נשמה אחרת
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 21:30

לעבדך באמת כתב:סוף סוף קליפ על רמה.
מתלמידיו, תתקן אותי אם אני טועה, אבל החברה שרואים אותם בקליפהקודם, לא מתפללים בקלויז, אם הם מתפללים בכלל...
אני מסתכל על הקגטע הזה בישה די חיובית, קראתי פעם את הספר האור הגנוב של איזו ליבוביץ, ושם רואים בדיוק איך בחור חילוני חוזר מאומן עם נשמה אחרת
מתפללים בדרכם שלהם, המנין שלהם הוא על הציון עצמו.
תפילה בשירה וריקודים, צעקות, בכיות, תקיעות שופר ושמע ישראל. בניצוחו של הרב סבג.
אי אפשר לתאר את זה, רק להזכר כבר ממלא אותי געגועים והתרגשות... אשרי עין ראתה.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 30 אוגוסט 2017, 22:05

מתכנת web כתב:בדרופבוקס
https://www.dropbox.com/s/11dykmnz19xee ... C.mp4?dl=0
תודה רבה!
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 30 אוגוסט 2017, 22:28

איזה נפלא!
מעל ל60 תגובות בפחות מ48 שעות!

ועל דבר הנסיעה:
שמעתי מיהודי חכם שכשקרא בספרי תורת ברסלב, (קצת בספרי רבינו ז"ל, אך בעיקר בספרי תלמידו ותלמידיו)
בראש השנה הראשון שאחרי הרגיש מאוד 'דפוק' שאינו נוסע לאומן לר"ה.
אחרי ההפלגות הגדולות שנאמרו על עניין זה.

בשנה שאחרי זכה ולמד גם את הספר "שבחו של צדיק",
בו מובא כי כל הצדיקים הידועים (המפורסמים של...) היו חסידי ברסלב 'שרופים'
אז נחה דעתו, כי אם האדמו"רים מרחמסטריווקא, סקווירא, טשערנאביל, סלונים וקרלין ועוד ועוד לדורותיהם
היו כולם חסידים אדוקים של רבינו, ואף הם למרות הכל לא נסעו לאומן לר"ה
כנראה גם הוא יכול להישאר חסיד של רבינו בלא העניין הנ"ל.
:lol:: :twisted:

בפרט בצירוף העניינים של ארץ ישראל, בחינת השתטחות על ידי שפתותיו דובבות, בחינת פנים ואח' של ציון רבינו שבארץ ישראל
אני מאחל לכולכם כתיבה וחתימה טובה ושנה טובה ומתוקה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 23:26

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:איזה נפלא!
מעל ל60 תגובות בפחות מ48 שעות!

ועל דבר הנסיעה:
שמעתי מיהודי חכם שכשקרא בספרי תורת ברסלב, (קצת בספרי רבינו ז"ל, אך בעיקר בספרי תלמידו ותלמידיו)
בראש השנה הראשון שאחרי הרגיש מאוד 'דפוק' שאינו נוסע לאומן לר"ה.
אחרי ההפלגות הגדולות שנאמרו על עניין זה.

בשנה שאחרי זכה ולמד גם את הספר "שבחו של צדיק",
בו מובא כי כל הצדיקים הידועים (המפורסמים של...) היו חסידי ברסלב 'שרופים'
אז נחה דעתו, כי אם האדמו"רים מרחמסטריווקא, סקווירא, טשערנאביל, סלונים וקרלין ועוד ועוד לדורותיהם
היו כולם חסידים אדוקים של רבינו, ואף הם למרות הכל לא נסעו לאומן לר"ה
כנראה גם הוא יכול להישאר חסיד של רבינו בלא העניין הנ"ל.
:lol:: :twisted:

בפרט בצירוף העניינים של ארץ ישראל, בחינת השתטחות על ידי שפתותיו דובבות, בחינת פנים ואח' של ציון רבינו שבארץ ישראל
אני מאחל לכולכם כתיבה וחתימה טובה ושנה טובה ומתוקה.
אנחנו מנסים לעבור נושא אוקיי?
לך לבחדרי, תתלוצץ שמה על חשבון רבינו ותלמידיו, בסדר?
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוגוסט 2017, 23:36

"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 31 אוגוסט 2017, 00:21

מתלמידיו של אהרון כתב: אנחנו מנסים לעבור נושא אוקיי?
לך לבחדרי, תתלוצץ שמה על חשבון רבינו ותלמידיו, בסדר?
רטצה לעבור נושא, מבין אותך מאד, ומשתדל לכבד את בקשתך.
אך אל תכעס על מי שאמר את האמת לאמיתו
הוא רק אמר את זה מדי בציניות ואולי קצת בזלזול, אבל עצם הדברים הם אמיתיים לחלוטין.
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

אומן ראש השנה, אלה שלא נוסעים ובכ"ז מתבדחים (עושים מילתות...

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 31 אוגוסט 2017, 00:34

מתלמידיו של אהרון כתב:אנחנו מנסים לעבור נושא אוקיי?
לך לבחדרי, תתלוצץ שמה על חשבון רבינו ותלמידיו, בסדר?
בחדרי חסום לי... :lol:: :twisted:

ולא כל פעם שמישהו מזלזל במי שמזלזל בכל האחרים (ראה ב[כמעט]כל תגובותיך באשכול זה)
הרי זה התלוצצות מ"רבינו ותלמידיו", [גם אם כי יתכן שאין זה מן הפשיטות והתמימות... :lol:: :twisted: ]
וכבר הערתי לך על זה כאן: http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 62#p386262
למד מטעויותיך,
ושנה את דרכיך

כוח"ט, ונסיעה טובה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן ראש השנה, אלה שלא נוסעים ובכ"ז מתבדחים (עושים מילתו

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוגוסט 2017, 00:48

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:אנחנו מנסים לעבור נושא אוקיי?
לך לבחדרי, תתלוצץ שמה על חשבון רבינו ותלמידיו, בסדר?
בחדרי חסום לי... :lol:: :twisted:

ולא כל פעם שמישהו מזלזל במי שמזלזל בכל האחרים (ראה ב[כמעט]כל תגובותיך באשכול זה)
הרי זה התלוצצות מ"רבינו ותלמידיו", [גם אם כי יתכן שאין זה מן הפשיטות והתמימות... :lol:: :twisted: ]
וכבר הערתי לך על זה כאן: http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 62#p386262
למד מטעויותיך,
ושנה את דרכיך

כוח"ט, ונסיעה טובה.
יש הבדל בין לבקר את מי שפוגע בצדיקים, לבין לפגוע בצדיקים!!
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוגוסט 2017, 00:53

יהודה חסיד כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב: אנחנו מנסים לעבור נושא אוקיי?
לך לבחדרי, תתלוצץ שמה על חשבון רבינו ותלמידיו, בסדר?
רטצה לעבור נושא, מבין אותך מאד, ומשתדל לכבד את בקשתך.
אך אל תכעס על מי שאמר את האמת לאמיתו
הוא רק אמר את זה מדי בציניות ואולי קצת בזלזול, אבל עצם הדברים הם אמיתיים לחלוטין.
שבחו של צדיק כותב שהם היו ברסלברס? נו באמת.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 אוגוסט 2017, 14:46

מה ? אתה לא מאמין לשבחו של צדיק ??
רק ככה אפשר להגיד שב"ה ברסלב התפשטה בכל העולם וכפי שכתבת, ואם אתה לא מאמין להם איך אתה יכול להמשיך עם התזה הזאת ??

מתי אתה נוסע לאומאן ?
אתה לא צריך להתכונן שמה קצת עם טיהור הנפש והגברת מידת השמחה אצלך ??

====
ב"ה אני לא הייתי מעודי באומן..
אני מקוה בקרוב להיות באוקראינה ואי"ה להיות על ציון הסבה"ק משפולי זי"ע..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוגוסט 2017, 18:33

גאליציינער כתב:מה ? אתה לא מאמין לשבחו של צדיק ??
רק ככה אפשר להגיד שב"ה ברסלב התפשטה בכל העולם וכפי שכתבת, ואם אתה לא מאמין להם איך אתה יכול להמשיך עם התזה הזאת
מי אמר שאני לא מאמין לשבחו של צדיק? פשוט לא כתוב שאותם צדיקים היו ברסלברס, רק שלא התנגדו לברסלב וידעו מגדולת רבינו.
גאליציינער כתב:מתי אתה נוסע לאומאן ?
אתה לא צריך להתכונן שמה קצת עם טיהור הנפש והגברת מידת השמחה אצלך ??
ב"ה אני לא הייתי מעודי באומן..
אני מקוה בקרוב להיות באוקראינה ואי"ה להיות על ציון הסבה"ק משפולי זי"ע..
רחמנות עליך, נראה שכל יהודי נוסף שהתקרב לרבינו נתקע לך כמו עוד עצם בגרון.
אתה מנסה להתחכם ולהוציא את זה בציניות וסארקזם, הרי אם אם תכתוב בפירוש מה שאתה חושב זה יפעל נגדך - אך ברור ושקוף שחיצי לשונך מכוונים לרבינו בעצמו.
נניח שתנצח בקרב השנינות, יופי ממש גאון. זה לא משנה את העובדה שאתה כותב ישירות נגד רבינו ותלמידיו, ושנאת העמי ארצות שלך המפעפעת לא ניתנת להסתרה. גאון, שנון, מבריק - ואפיקורס. (כמו שכתוב בפרק חלק, וראה שם גם במה נידון המלעיג על דברי חכמים)
זה בסדר, אתה לא הראשון. ב"ה ברסלב שרדה את כל קודמיך, ממש כמו הציבור החרדי ששרד את התקשורת החילונית ולמרות כל מאמציה - עולם התשובה פורח.
כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ, ולא משנה כמה שנון תענה לי עכשיו - האש של הרבה' תוקד על ביאת המשיח.
ואתה תשאר בלי רפואה למכתך, כמו כל מבזה ת"ח. וכמו שאמרת בעצמך "ב"ה לא הייתי באומן"... זה בדיוק כוונת חז"ל במילים אין רפואה וכו', שמאחר שמלעיג על דברי החכם - ודאי לא יוכל לקבל עצותיו ורפואותיו - שאחת מהן היא לנסוע אליו. כמובן שבכוונה גם כפשוטו - וכדאי שתזכור את זה כשהיסורים והצרות יגיעו.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 31 אוגוסט 2017, 18:52

אני בשונה מגאליצייאנער משתוקק בכל מאודי להיות על ציונו הק' באומן. (מתישהו במשך מעגל השנה)

אך בראש השנה נהגו חסידים וכן מובא בשיחות הר"ן ליסוע כל אחד לרבו.

ומה שזילזלתי, זה באנשים שחושבים שמי שלא נוסע לאומן לר"ה בודאי תיגזר עליו שנה שחורה משחור.
וחזקה שלא עמדו רגלי אבותיו על הר סיני, והוא מזלזל בדברי הצדיק שציוה לעשות כרוז וכו'
ומי שטוען שהיו חסידי ברסלב שאחזו שאין ליסע מארץ ישראל לאומן עפר ימלא את פיו במהרה.
כל זאת כשעמנו חיים חסידים ואנשי מעשה אשר דעתם היא כזו. כהרי"ם שכטער והרי"ם מורגנשטרן ועוד.

אני לא חושב שמי שמזלזל באנשים אלו המתכחשים למציאות וכל מי שלא חושב כמותם הוא מזלזל ברבינו ז"ל
אלא ההיפך הוא הנכון,
מי שכל מה שהוא חושב חייב להיות גם דעת רבו הוא הוא זה המזלזל ברבותיו.

ואין חכמה בלהכניס מלים בדברי זולתו כדי להתקיפו
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד
הודעות: 392
הצטרף: 25 יולי 2017, 02:30

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד » 31 אוגוסט 2017, 18:59

מתלמידיו של אהרון כתב:
גאליציינער כתב:מה ? אתה לא מאמין לשבחו של צדיק ??
רק ככה אפשר להגיד שב"ה ברסלב התפשטה בכל העולם וכפי שכתבת, ואם אתה לא מאמין להם איך אתה יכול להמשיך עם התזה הזאת
מי אמר שאני לא מאמין לשבחו של צדיק? פשוט לא כתוב שאותם צדיקים היו ברסלברס, רק שלא התנגדו לברסלב וידעו מגדולת רבינו.
גאליציינער כתב:מתי אתה נוסע לאומאן ?
אתה לא צריך להתכונן שמה קצת עם טיהור הנפש והגברת מידת השמחה אצלך ??
ב"ה אני לא הייתי מעודי באומן..
אני מקוה בקרוב להיות באוקראינה ואי"ה להיות על ציון הסבה"ק משפולי זי"ע..
רחמנות עליך, נראה שכל יהודי נוסף שהתקרב לרבינו נתקע לך כמו עוד עצם בגרון.
אתה מנסה להתחכם ולהוציא את זה בציניות וסארקזם, הרי אם אם תכתוב בפירוש מה שאתה חושב זה יפעל נגדך - אך ברור ושקוף שחיצי לשונך מכוונים לרבינו בעצמו.
נניח שתנצח בקרב השנינות, יופי ממש גאון. זה לא משנה את העובדה שאתה כותב ישירות נגד רבינו ותלמידיו, ושנאת העמי ארצות שלך המפעפעת לא ניתנת להסתרה. גאון, שנון, מבריק - ואפיקורס. (כמו שכתוב בפרק חלק, וראה שם גם במה נידון המלעיג על דברי חכמים)
זה בסדר, אתה לא הראשון. ב"ה ברסלב שרדה את כל קודמיך, ממש כמו הציבור החרדי ששרד את התקשורת החילונית ולמרות כל מאמציה - עולם התשובה פורח.
כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ, ולא משנה כמה שנון תענה לי עכשיו - האש של הרבה' תוקד על ביאת המשיח.
ואתה תשאר בלי רפואה למכתך, כמו כל מבזה ת"ח. וכמו שאמרת בעצמך "ב"ה לא הייתי באומן"... זה בדיוק כוונת חז"ל במילים אין רפואה וכו', שמאחר שמלעיג על דברי החכם - ודאי לא יוכל לקבל עצותיו ורפואותיו - שאחת מהן היא לנסוע אליו. כמובן שבכוונה גם כפשוטו - וכדאי שתזכור את זה כשהיסורים והצרות יגיעו.
מקוה שהמנהל/המנהלים ישימו לב לסגנון הבוטה.
אך בינתיים אני מקוה מאד, שזה לא יעלה לך בבריאות. כי אתה מושרש, באני ואפסי עוד, ב"רק ברסלב" הם יהודים. ואינך שם לב אפי' למילים שלך, שמי שרוצה רק לחשוב באפס מה, שרבינו הוא לא אור האורות תכלית כל הדורות וכל הלשונות האלו. הרי הוא אפקירוס גמור וכו' וכו'.
וזה לא רק בהודעה האחרונה אלא לאורך כל האשכול.
ואני חוזר שוב על אפך ועל חמתך :!: :!: :!: :!: !!!!!!!!!!!!!!
ברסלב צדיקים, אין חולק! רבינו נחמן היה צדיק וקדוש! אין חולק.
אך באותה מידה ישנם גם עוד הרבה צדיקים קדושים, לא פחות ממנו! (עכ"פ לנו אין כלי מדידה) שהם יכולים לחלוק עליו בלי מצמוץ. הם לא "נעבעך", ולא רחמנות, ולא "לא זכו לראות האור", ח"ו וח"ו.
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוגוסט 2017, 19:03

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:אני בשונה מגאליצייאנער משתוקק בכל מאודי להיות על ציונו הק' באומן. (מתישהו במשך מעגל השנה)

אך בראש השנה נהגו חסידים וכן מובא בשיחות הר"ן ליסוע כל אחד לרבו.

ומה שזילזלתי, זה באנשים שחושבים שמי שלא נוסע לאומן לר"ה בודאי תיגזר עליו שנה שחורה משחור.
וחזקה שלא עמדו רגלי אבותיו על הר סיני, והוא מזלזל בדברי הצדיק שציוה לעשות כרוז וכו'
ומי שטוען שהיו חסידי ברסלב שאחזו שאין ליסע מארץ ישראל לאומן עפר ימלא את פיו במהרה.
כל זאת כשעמנו חיים חסידים ואנשי מעשה אשר דעתם היא כזו. כהרי"ם שכטער והרי"ם מורגנשטרן ועוד.

אני לא חושב שמי שמזלזל באנשים אלו המתכחשים למציאות וכל מי שלא חושב כמותם הוא מזלזל ברבינו ז"ל
אלא ההיפך הוא הנכון,
מי שכל מה שהוא חושב חייב להיות גם דעת רבו הוא הוא זה המזלזל ברבותיו.

ואין חכמה בלהכניס מלים בדברי זולתו כדי להתקיפו
אבל זה בדיוק מה שאתה עושה! מכניס לי מילים כדבריך!
לא אמרתי שמי שלא נוסע לא תהיה לו שנה טובה, לא התווכחתי עם עצם העובדה שהיו חסידי ברסלב שחשבו הקיבוץ צריך להיות בא"י, ולא כל מי שלא יודע מגדולת רבינו הוא אפיקורס.
אני לא מזלזל במי שאינו יודע מגודל מעלת הנסיעה, ואפילו לא במי שלא יודע מגדולת רבינו. אני בעצמי הייתי כזה עד לפני כמה שנים.
יש הבדל גדול בין כל זה למה שגליציאנער עושה - שזה לעג מושחז ישירות כלפי הרבי, ר' נתן ושאר חסידי ברסלב המאמינים באמונת חכמים תמה בכל מילה של הרבה'.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוגוסט 2017, 19:12

יהודה חסיד כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
גאליציינער כתב:מה ? אתה לא מאמין לשבחו של צדיק ??
רק ככה אפשר להגיד שב"ה ברסלב התפשטה בכל העולם וכפי שכתבת, ואם אתה לא מאמין להם איך אתה יכול להמשיך עם התזה הזאת
מי אמר שאני לא מאמין לשבחו של צדיק? פשוט לא כתוב שאותם צדיקים היו ברסלברס, רק שלא התנגדו לברסלב וידעו מגדולת רבינו.
גאליציינער כתב:מתי אתה נוסע לאומאן ?
אתה לא צריך להתכונן שמה קצת עם טיהור הנפש והגברת מידת השמחה אצלך ??
ב"ה אני לא הייתי מעודי באומן..
אני מקוה בקרוב להיות באוקראינה ואי"ה להיות על ציון הסבה"ק משפולי זי"ע..
רחמנות עליך, נראה שכל יהודי נוסף שהתקרב לרבינו נתקע לך כמו עוד עצם בגרון.
אתה מנסה להתחכם ולהוציא את זה בציניות וסארקזם, הרי אם אם תכתוב בפירוש מה שאתה חושב זה יפעל נגדך - אך ברור ושקוף שחיצי לשונך מכוונים לרבינו בעצמו.
נניח שתנצח בקרב השנינות, יופי ממש גאון. זה לא משנה את העובדה שאתה כותב ישירות נגד רבינו ותלמידיו, ושנאת העמי ארצות שלך המפעפעת לא ניתנת להסתרה. גאון, שנון, מבריק - ואפיקורס. (כמו שכתוב בפרק חלק, וראה שם גם במה נידון המלעיג על דברי חכמים)
זה בסדר, אתה לא הראשון. ב"ה ברסלב שרדה את כל קודמיך, ממש כמו הציבור החרדי ששרד את התקשורת החילונית ולמרות כל מאמציה - עולם התשובה פורח.
כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ, ולא משנה כמה שנון תענה לי עכשיו - האש של הרבה' תוקד על ביאת המשיח.
ואתה תשאר בלי רפואה למכתך, כמו כל מבזה ת"ח. וכמו שאמרת בעצמך "ב"ה לא הייתי באומן"... זה בדיוק כוונת חז"ל במילים אין רפואה וכו', שמאחר שמלעיג על דברי החכם - ודאי לא יוכל לקבל עצותיו ורפואותיו - שאחת מהן היא לנסוע אליו. כמובן שבכוונה גם כפשוטו - וכדאי שתזכור את זה כשהיסורים והצרות יגיעו.
מקוה שהמנהל/המנהלים ישימו לב לסגנון הבוטה.
אך בינתיים אני מקוה מאד, שזה לא יעלה לך בבריאות. כי אתה מושרש, באני ואפסי עוד, ב"רק ברסלב" הם יהודים. ואינך שם לב אפי' למילים שלך, שמי שרוצה רק לחשוב באפס מה, שרבינו הוא לא אור האורות תכלית כל הדורות וכל הלשונות האלו. הרי הוא אפקירוס גמור וכו' וכו'.
וזה לא רק בהודעה האחרונה אלא לאורך כל האשכול.
ואני חוזר שוב על אפך ועל חמתך :!: :!: :!: :!: !!!!!!!!!!!!!!
ברסלב צדיקים, אין חולק! רבינו נחמן היה צדיק וקדוש! אין חולק.
אך באותה מידה ישנם גם עוד הרבה צדיקים קדושים, לא פחות ממנו! (עכ"פ לנו אין כלי מדידה) שהם יכולים לחלוק עליו בלי מצמוץ. הם לא "נעבעך", ולא רחמנות, ולא "לא זכו לראות האור", ח"ו וח"ו.
מי שמלגלג בציניות על דברי כל צדיק מכל זרם שהוא - ראוי בהחלט לתגובה תקיפה ואמיתית - ממי שאכפת לו מכבוד רבותיו.
אם הייתי כותב בכזה סגנון על הרב שטיינמן או הרבי מגור היו מסתערים עלי לא פחות. ובצדק.
כל אדם ירא שמים היה מגיב ככה למי שמבזה ולועג על רבותיו.

אם הייתי חושב שמי שלא יודע מהרבי הוא אפיקורוס - הייתי צריך לחשוב את זה נגד עצמי לפני כמה שנים, נגד כל החברים המשפחה שלי ונגד גדולי ישראל. זה ב"ה לא המצב, ונשאר לי אותו אהבה וכבוד שהיה לי אליהם כבתחילה.
אבל מי שמשתמש בציניות וסארקזם נגד איזה צדיק שלא יהיה - הוא אפיקורוס!
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 31 אוגוסט 2017, 19:15

לא נכון!!! :shock: :shock: :shock: אתם עדיין מתווכחים???
אולי די כבר עם זה?? כבר אתמול דיברנו על זה!!! :roll: :roll: :roll:
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 00#p392964
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 00#p392969
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוגוסט 2017, 19:20

צביעות: לועגים לרבה', אני מגיב בתקיפות ומוחה על כבודו, ואז הם מצקצקים שאני מזלזל בכבודם של חברי הפורום הנכבד.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 31 אוגוסט 2017, 19:25

סליחה, אתה ילד? אתה לא מבין שככל שתתווכח הם ימשיכו, די כבר, תהיה כבר מתלמידיו של אהרן אוהב שלום ורודף שלום אוהב את הבריות
אחח... אתה חזק... איך אתה לא מוותר, אבל כל האווירה לא בדיוק משמשת להכנה לנסיעה לציון הרבי שלך בלשון המעטה...
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 31 אוגוסט 2017, 19:26

אם כבר זכית להבין את כל מה שכתבת שהבנת, ואני מעריך אותך מאוד על כך.

אנא עשה צעד נוסף והבן כי בהחלט יש אפשרות שצדיקים מסויימים חולקים בדעתם על צדיקים אחרים
ועד היום החסידים ההולכים בדרכם אינם מעריכים את הצדיק שסבו של רבו חלק על דרכו לפני 200 שנה
יודגש: איני מבין את העניין לשמר מחלוקת מדורות עברו, וב"ה איני נמנה על קהילות שלא אחזו מברסלב
אך בהחלט קיים דבר כזה שחסידים של חצרות שהיו נגד הרה"ק ר' נחמן אוחזים בדעתם עד היום הזה נגד רבינו ז"ל
וזה שחלפו 200 שנה לא אמור לשנות את ההיסטריה ולשכתבה מחדש (כפי שניסה לעשות "שבחו של צדיק")
[וגם אני בתגובתי שהכעיסה אותך העליתי את הרעיון העולה מ'שבחו של צדיק' ואיך "מתוך שבחו אתה בא וכו' "]
אשר על כן צעד את הצעד הזה והבן שגם מי שאוחז בדעת רבותיו הותיקים נגד רבך
(אם כי אינני יודע עד כמה מידת חסידותך אל הצדיק עצמו או אל מורשתו ואני מכיר כאלה אשר הם בבחי' מתעבר על ריב לא לו וד"ל)
וכפי שהנך מבין שעד היום הזה אתה יכול לקרוא על קליפת הזקן משפולי
שלא היה ילוד אישה כלל וכלל וכדו'

זה שאין חצר שפאלי בדורנו ואין כיום חסידים שימחו על כבוד רבם לא הופך אותך לפחות אפיקורוס מגאליצייאנער.

ניסיתי להסביר וייתכן מאוד שלא הצלחתי.
אך בבי"ד של למעלה לא ישאלו אותי למה לא הצלחת להאיר את עיניו של מי שמתיימר להיות מתלמידיו של אהרון ורבינו
אך "אוהב שלום ורודף שלום אוהב את הבריות וכו' " הוא אך ורק בתנאי שדעות הזולת הם כדעותיך...
אלא רק ישאלוני למה לא ניסיתי, אז ניסיתי.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוגוסט 2017, 19:31

לעבדך באמת כתב:סליחה, אתה ילד? אתה לא מבין שככל שתתווכח הם ימשיכו, די כבר, תהיה כבר מתלמידיו של אהרן אוהב שלום ורודף שלום אוהב את הבריות
אחח... אתה חזק... איך אתה לא מוותר, אבל כל האווירה לא בדיוק משמשת להכנה לנסיעה לציון הרבי שלך בלשון המעטה...
בן אדם אדם ירא שמים שפוגעים ברבו - קודם כל כועס. אח"כ עושה חשבון. אם הייתי נשאר שלו מולם אז זה היה סימן שאני לא אוהב את הרבה' ולא כ"כ אכפת לי מכבודו.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
הודעות: 512
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 10:47

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוגוסט 2017, 19:35

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:אם כבר זכית להבין את כל מה שכתבת שהבנת, ואני מעריך אותך מאוד על כך.

אנא עשה צעד נוסף והבן כי בהחלט יש אפשרות שצדיקים מסויימים חולקים בדעתם על צדיקים אחרים
ועד היום החסידים ההולכים בדרכם אינם מעריכים את הצדיק שסבו של רבו חלק על דרכו לפני 200 שנה
יודגש: איני מבין את העניין לשמר מחלוקת מדורות עברו, וב"ה איני נמנה על קהילות שלא אחזו מברסלב
אך בהחלט קיים דבר כזה שחסידים של חצרות שהיו נגד הרה"ק ר' נחמן אוחזים בדעתם עד היום הזה נגד רבינו ז"ל
וזה שחלפו 200 שנה לא אמור לשנות את ההיסטריה ולשכתבה מחדש (כפי שניסה לעשות "שבחו של צדיק")
[וגם אני בתגובתי שהכעיסה אותך העליתי את הרעיון העולה מ'שבחו של צדיק' ואיך "מתוך שבחו אתה בא וכו' "]
אשר על כן צעד את הצעד הזה והבן שגם מי שאוחז בדעת רבותיו הותיקים נגד רבך
(אם כי אינני יודע עד כמה מידת חסידותך אל הצדיק עצמו או אל מורשתו ואני מכיר כאלה אשר הם בבחי' מתעבר על ריב לא לו וד"ל)
וכפי שהנך מבין שעד היום הזה אתה יכול לקרוא על קליפת הזקן משפולי
שלא היה ילוד אישה כלל וכלל וכדו'

זה שאין חצר שפאלי בדורנו ואין כיום חסידים שימחו על כבוד רבם לא הופך אותך לפחות אפיקורוס מגאליצייאנער.

ניסיתי להסביר וייתכן מאוד שלא הצלחתי.
אך בבי"ד של למעלה לא ישאלו אותי למה לא הצלחת להאיר את עיניו של מי שמתיימר להיות מתלמידיו של אהרון ורבינו
אך "אוהב שלום ורודף שלום אוהב את הבריות וכו' " הוא אך ורק בתנאי שדעות הזולת הם כדעותיך...
אלא רק ישאלוני למה לא ניסיתי, אז ניסיתי.
תפסיק להיות מחנך על חשבוני. המילים היפות שלך הם שקר!!!
לא אמרתי שום דבר ממה שאתה מכניס לי לפה, ובכוונה לא הגבתי לפרובוקציה של הזכרת הסבא משפולי.
לא אמרתי מילה נגד שום זרם ושום צדיק, אפילו מאלה שחלקו על רבינו.
אבל אמרתי - שמי שלועג לרבינו ותלמידיו בהודעות ציניות - כמו גליציאנער למשל - הוא אפיקורוס.

וכמו שאני לא אכתוב מילה של לעג ח"ו על הגר"א, למרות שחלק על החסידות, ולא אתבטא שלא בכבוד ח"ו כלפי מרן הגר"ע יוסף, למרות שחלק על הנסיעה בר"ה. ההערכה והכבוד שלי למרן הגראי"ל שליט"א לא ירדו אפילו טיפה מאז שהתקרבתי לרבינו. למרות שברור לי שהוא רחוק מלהיות ברסלב כרחוק מזרח ממערב.
ככה אני מצפה ממי שאינו חסיד ברסלב, שלא ילעג לרבינו, ולא למי ששומע לדבריו כפשוטם.
שיהיה אפשר לדבר על אומן בלי שתקפוץ כל רגע איזה הודעה עוינת.
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון ב 31 אוגוסט 2017, 19:46, נערך 2 פעמים בסך הכל.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: אומן - ראש השנה תשע"ז: לאלה שלא נוסעים ובכ"ז מתעניינים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 31 אוגוסט 2017, 19:44

הבה נשכתב יחד את ההיסטוריה וניצור היסטוריה יהודית חלקה ללא מחלוקות וללא בעיות
ואז נזכה לביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

שלח תגובה