קרית הרצוג נגד ראש עירית בני ברק ומ"מ על נסיון הכנסת האולפנה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

רבי

קרית הרצוג נגד ראש עירית בני ברק ומ"מ על נסיון הכנסת האולפנה

נושא שלא נקרא על ידי רבי »

נושא כאוב זה הגיע לשלב הבא, היות וראש העיריה זיברט, העיז פניו כנגד רבני הקריה ובראשם הרב שינפלד, כאשר הטריח אותם להגיע לפגישה בעיריה , ותקף את הרבנים בעזות פנים, היחס המשפיל לו זכו הרבנים היה מתאים ליאיר לפיד.
הרבנים שנכחו לראות כי זיברט לא שועה לבקשתם לסלק לאלתר את האולפנה, החליטו להחריף את המאבק.
זאת אחרי שנשלח אליו מכתב מנומס ומנומק לטענת הרבנים, ואפילו לא טרח להגיב למכתב.
כולנו למאבק חסר פשרות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

Re: קרית הרצוג נגד ראש עירית בני ברק ומ"מ על נסיון הכנסת האו

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

תסביר בבקשה ביתר פירוט את הסיפור, לא כולנו בני ברקים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

רבי

בקרית הרצוג היום 90% חרדים, בעבר המקום שרץ מזרוחניקים. ריבוי החרדים בע"ה מביא צורך במקומות לימוד נוספים. בקריה בית ספר עוזיאל [הפועל המזרחי] ברחוב נויפלד, בחלקו הוקם בית ספר לבנות בית יעקב המפוצץ עד אפס מקום[בקראוונים]. לעומת בית ספר עוזיאל של המזרחי שמוחזק בציפורניים [האוכלוסיה של עוזיאל כולה מחוץ לשכונה ואף מחוץ לעיר], העיקר לא לתת אותו לבית יעקב הסובל מחסר נואש, כעת סוף כל סוף מחמת מיעוט אוכלוסין נאלצו לאחדו עם בית ספר אחר שלהם, ואת הבנין שהיה אמור לעבור באופן טבעי לבית יעקב , העבירו לאולפנה של המזרחי.
רבני הקריה על כל המחנות ללא הבדל [כולל חסידי גור] החליטו שכאן זה לא יהיה ולמרות שאין זה מתפקידם של הרבנים , מצאו אלטרנטיבות , אך ראש העיר נשאר עדיין בעמדתו ואינו מבין שדעתו טפילה לרבנים. ימים יגידו עד כמה חטא ראש העיר כי התנהגותו מתחילה שלא התייחס כלל למכתב הרבנים, ואח''כ שביזה אותם [כולל את הרב שינפלד- זקן רבני הקריה] בפגישה בלשכתו. כי המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו.

זאבי
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זאבי »

רבי כתב:בקרית הרצוג היום 90% חרדים, בעבר המקום שרץ מזרוחניקים. ריבוי החרדים בע"ה מביא צורך במקומות לימוד נוספים. בקריה בית ספר עוזיאל [הפועל המזרחי] ברחוב נויפלד, בחלקו הוקם בית ספר לבנות בית יעקב המפוצץ עד אפס מקום[בקראוונים]. לעומת בית ספר עוזיאל של המזרחי שמוחזק בציפורניים [האוכלוסיה של עוזיאל כולה מחוץ לשכונה ואף מחוץ לעיר], העיקר לא לתת אותו לבית יעקב הסובל מחסר נואש, כעת סוף כל סוף מחמת מיעוט אוכלוסין נאלצו לאחדו עם בית ספר אחר שלהם, ואת הבנין שהיה אמור לעבור באופן טבעי לבית יעקב , העבירו לאולפנה של המזרחי.
רבני הקריה על כל המחנות ללא הבדל [כולל חסידי גור] החליטו שכאן זה לא יהיה ולמרות שאין זה מתפקידם של הרבנים , מצאו אלטרנטיבות , אך ראש העיר נשאר עדיין בעמדתו ואינו מבין שדעתו טפילה לרבנים. ימים יגידו עד כמה חטא ראש העיר כי התנהגותו מתחילה שלא התייחס כלל למכתב הרבנים, ואח''כ שביזה אותם [כולל את הרב שינפלד- זקן רבני הקריה] בפגישה בלשכתו. כי המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו.
לכל מטבע יש גם צד שני!!! לגבי ביזיון רבנים אני לא כותב כי אני לא יודע, אבל הדברים בנושא ביה"ס הם שבלב העיר בני ברק קיימים מס' מוסדות של הציונות הדתית ולשם מגיעים מדי יום ביומו עשרות תלמידים מהערים גבעת שמואל, פתח תקוה, רחובות, ראשל"צ, קרית אונו, ר"ג, הרצליה וכדו', כל בני הנוער הללו לא מצליחים למלאות את כל קומפלס בתי הספר הנמצאים ברחובות מימון ואבטליון. כעת לעניינו של עניין בלב העיר יש בל"נ מאות עם לא אלפים תלמידים של מוסדות חינוך ת"ת ובית יעקב השוכנים במתקנים זמנים שכורים ושאר מרעין בישין ופשוט הגיע הזמן שגם למוסדות החינוך שלנו שכל כולם תושבי מרכז העיר בני ברק ילמדו בבנין נורמאלי ונאות, נכון שזה מפריע לתושבי קרית הרצוג אבל גם לתושבי מרכז העיר מותר.

רבי

אני מבין אותך, אך אל תשכח שגם תושבי המקום שלכאורה עבורם מפנים את האולפנה מרחוב מימון, מאשימים את ראש העיריה שמהתל בהם כבר 3 שנים, עם הבטחות על מבנה . והאינטרסים שלו ידועים, לכן אם אינך יודע את הפרטים אל תתיחס לעניין עצמו כמו לעניין הבזיון הנורא ועל כך הוא יתן את הדין וכולם יראו איך הוא משלם, ומקבל עונש של מבזה תלמידי חכמים.

המחנך

נושא שלא נקרא על ידי המחנך »

אני דוקא מתושבי העיר בני ברק רבתי ולא מקרית הרצוג. אך אין זה משנה את דעתי שהצדק עם תושבי הקריה בפרט לנוכח ההתעמרות המופגנת של זיברט ומ''מ ברבנים, דבר שלא נראה כמותו אצל אף ראש עיריה ודאי לא בבני ברק, ואף לא בערים אחרות. לא יתכן ש15 רבנים ויותר כותבים מכתב לראש העיריה בשיא הכבוד, [המכתב פורסם לרבים לאחר שראש העיריה לא מצא לנכון להגיב כלל] והוא אינו מגיב . ועוד מתהדר באימרות כמו: אילו ידעתי שהרב שינפלד בא לעיריה הייתי מגיע בעצמי אליו "יש לי כבוד לרבנים" וכאילו ששאר הרבנים שהגיעו אינם רבנים , ואותם אינו חושש להביא ללשכתו. עפרא לפומיה.
לא נשכח , ראש העיריה הינו משרת של הרבנים וצריך לסור למשמעתם, ודאי וודאי שהיה צריך לכנס את הרבנים ולשאול את דעתם בעניין ולא להנחית עליהם, כרעם ביום בהיר. לכן הוא צריך לתת דין על מעשיו כי המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו , איך הוא ואשתו לא פוחדים ללכת לישון, שמא לא יקום חלילה, עליו ללכת מיד אל הרבנים ליפול אפיים ארצה ולהתחנן שיסלחו לו ולבטל מיד את תוכניתו המרשעת אולי תהיה לו כפרה .
ויפה שעה אחת קודם.

זרעא דיוסף
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף »

רבי כתב:אני מבין אותך, אך אל תשכח שגם תושבי המקום שלכאורה עבורם מפנים את האולפנה מרחוב מימון, מאשימים את ראש העיריה שמהתל בהם כבר 3 שנים, עם הבטחות על מבנה . והאינטרסים שלו ידועים, לכן אם אינך יודע את הפרטים אל תתיחס לעניין עצמו כמו לעניין הבזיון הנורא ועל כך הוא יתן את הדין וכולם יראו איך הוא משלם, ומקבל עונש של מבזה תלמידי חכמים.
צדיק יקר שלי
התושבים גם לא מתנהגים בתמימות
עיין ערך פרשת שערי אהרן
יש מלחמות של כח וידו של החזק יותר תגבר
לצערי ולצער כולם זה כנראה תהיה ידו של זייברט
בכ"א היה עליך לציין שהציעו לראש העיר חלופות ממש טובות ובכ"ז הוא לא הסכים לשמוע
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

רבי

זרעא דיוסף היקר: כתבתי גם כתבתי !!! עיין לעיל

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע »

המחנך כתב:אני דוקא מתושבי העיר בני ברק רבתי ולא מקרית הרצוג. אך אין זה משנה את דעתי שהצדק עם תושבי הקריה בפרט לנוכח ההתעמרות המופגנת של זיברט ומ''מ ברבנים, דבר שלא נראה כמותו אצל אף ראש עיריה ודאי לא בבני ברק, ואף לא בערים אחרות. לא יתכן ש15 רבנים ויותר כותבים מכתב לראש העיריה בשיא הכבוד, [המכתב פורסם לרבים לאחר שראש העיריה לא מצא לנכון להגיב כלל] והוא אינו מגיב . ועוד מתהדר באימרות כמו: אילו ידעתי שהרב שינפלד בא לעיריה הייתי מגיע בעצמי אליו "יש לי כבוד לרבנים" וכאילו ששאר הרבנים שהגיעו אינם רבנים , ואותם אינו חושש להביא ללשכתו. עפרא לפומיה.
לא נשכח , ראש העיריה הינו משרת של הרבנים וצריך לסור למשמעתם, ודאי וודאי שהיה צריך לכנס את הרבנים ולשאול את דעתם בעניין ולא להנחית עליהם, כרעם ביום בהיר. לכן הוא צריך לתת דין על מעשיו כי המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו , איך הוא ואשתו לא פוחדים ללכת לישון, שמא לא יקום חלילה, עליו ללכת מיד אל הרבנים ליפול אפיים ארצה ולהתחנן שיסלחו לו ולבטל מיד את תוכניתו המרשעת אולי תהיה לו כפרה .
ויפה שעה אחת קודם.

יפה מאוד,
אבל למה לצעוק, אנחנו מבינים גם שמדברים בשקט...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

זרעא דיוסף

רבי כתב:זרעא דיוסף היקר: כתבתי גם כתבתי !!! עיין לעיל
אני לא רואה שכתבת
מצטער

רבי

ציטוט: מהודעה ראשונה כאן. שים לב למודגש
בקרית הרצוג היום 90% חרדים, בעבר המקום שרץ מזרוחניקים. ריבוי החרדים בע"ה מביא צורך במקומות לימוד נוספים. בקריה בית ספר עוזיאל [הפועל המזרחי] ברחוב נויפלד, בחלקו הוקם בית ספר לבנות בית יעקב המפוצץ עד אפס מקום[בקראוונים]. לעומת בית ספר עוזיאל של המזרחי שמוחזק בציפורניים [האוכלוסיה של עוזיאל כולה מחוץ לשכונה ואף מחוץ לעיר], העיקר לא לתת אותו לבית יעקב הסובל מחסר נואש, כעת סוף כל סוף מחמת מיעוט אוכלוסין נאלצו לאחדו עם בית ספר אחר שלהם, ואת הבנין שהיה אמור לעבור באופן טבעי לבית יעקב , העבירו לאולפנה של המזרחי.
רבי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

נעשה ונשמע כתב:
המחנך כתב:אני דוקא מתושבי העיר בני ברק רבתי ולא מקרית הרצוג. אך אין זה משנה את דעתי שהצדק עם תושבי הקריה בפרט לנוכח ההתעמרות המופגנת של זיברט ומ''מ ברבנים, דבר שלא נראה כמותו אצל אף ראש עיריה ודאי לא בבני ברק, ואף לא בערים אחרות. לא יתכן ש15 רבנים ויותר כותבים מכתב לראש העיריה בשיא הכבוד, [המכתב פורסם לרבים לאחר שראש העיריה לא מצא לנכון להגיב כלל] והוא אינו מגיב . ועוד מתהדר באימרות כמו: אילו ידעתי שהרב שינפלד בא לעיריה הייתי מגיע בעצמי אליו "יש לי כבוד לרבנים" וכאילו ששאר הרבנים שהגיעו אינם רבנים , ואותם אינו חושש להביא ללשכתו. עפרא לפומיה.
ויפה שעה אחת קודם.

יפה מאוד,
אבל למה לצעוק, אנחנו מבינים גם שמדברים בשקט...
דברי מחנכים בנחת נשמעים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

זרעא דיוסף

המאבק שמנהלים תושבי שכונת קרית הרצוג בכוונתו של ראש העיר בני ברק חנוך זייברט להעביר את האולפנא לבנות 'צביה' לשטח השכונה - עולה מדרגה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בשעות הצהריים הגיעו רבני השכונה הרב יהודה אריה שוורץ והרב משה שטיין לבתיהם של ראשי ישיבת סלבודקא הגאון רבי דב לנדא והגאון רבי משה הלל הירש, כדי להיוועץ בהם לגבי המשך המאבק.

הגר"ד לנדא הכריע לומר פרקי תהילים בשבת, משום שמדובר בנושא של צניעות. הגרמ"ה הירש עודד את הרבנים וחיזק את ידיהם להמשיך ולהיאבק עבור טהרת השכונה.

בעקבות כך, נתלו בשכונה מודעות בהן נקראו התושבים לומר בליל שבת לפני תפילת מעריב שלושה פרקי תהילים - ג', ק"ל וקמ"ב.

תושב השכונה מסביר ל'בחדרי חרדים': "אנחנו לא מתכוונים להתפשר, ראש העיר וסגנו אברהם רובינשטיין עשו תרגיל על חשבון האידישקייט שלנו, ובתמיכת גדולי ישראל לא נניח למאבק להירגע עד לביטול הרעיון להעברת האולפנא לשכונה".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

הרב ז"ד,

מדוע לא הבאת גם את התמונות?
orig_499e056ea7bd42f98c26899124a8abcf.jpg
orig_fd60b995af3c450592794b72a5549549.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

רבי

יש אמנם הרואים בפעולת הרבנים בקריאת תהילים כפעולה שאין לה תכלית, אך לא כן, ראש העיריה [אינו ראש העיר] חושש לשלומו כי הוא יודע מה מצפה לו שכן כל חששם של הרבנים מתוכניתו המרושעת להכניס לקריה חרדית אולפנה של המזרחי , זו ממש עצת בלעם לכן כידוע ה' שונא זימה ואנו שרוצים לגרשם וחפצים בהמשך ההתחרדות, נזכה לסייעתא דשמיא נגדו, והוא המביא את הטומאה ושותף לה ה' יסור ממנו כמו שנאמר "ושב מאחריך" יחד עם זאת הוא יראה שבכל דבר שיעשה לא תהיה לו בכלל סייעתא דשמיא , ההיפך, יראה כשלון!
שחכתי , גם רובינשטיין כמותו בכל מה שנכתב

רבי

סתם כך לא מובן אחרי שגדולי ישראל נתנו כתף לרבני הקריה להמשיך להלחם, ועדיין ראש העיריה עומד במרדו, צריך להקים נגדו את כל הציבור החרדי !!!
וכי הוא בעל בהית כאן שיעשה נגם הרבנים וגדולי ישראל ?! אין לו סיכוי , במערכה הזו הוא נפל ובגדול, לא רק בעיריה אלא בכל ענייניו. !!!!
ימים יגידו והוא לא בקריירה בכלל !!!!
תעבירו לו במייל !!!!

שים שלום
נתן תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

מוזר שלא עושים נגדו כלום,
למה גדולי הדור לא מזמנים אותו?
זה נשמע בלי בשר הסיפור

רבי

רק שתדע לך יקירי מר שים שלום !
ראש העיריה הינו אדם כוחני ומשתמש נגד רבנים באיומים ואף עשה גם מעשים.
הוא מיתמם כאילו לא מבין למה יצאו נגדו, הרי הוא יודע היטב שהוא נכשל כאן ובגדול, ולו רק בגלל שלא עשה את הדבר הקטן המתבקש, לשאול את רבני המקום. וכי לא הבין שמהלך כזה הוא פגיעה בכל הציבור החרדי ?! מה הוא טמבל ?
לכן מגיע לו ! שישלם ויאכל מה שבישל!

רבי

הייתי רוצה לשים את התמונה שלי על צמוד להודעותי איך עושים זאת ?

שים שלום

רבי כתב:רק שתדע לך יקירי מר שים שלום !
ראש העיריה הינו אדם כוחני ומשתמש נגד רבנים באיומים ואף עשה גם מעשים.
הוא מיתמם כאילו לא מבין למה יצאו נגדו, הרי הוא יודע היטב שהוא נכשל כאן ובגדול, ולו רק בגלל שלא עשה את הדבר הקטן המתבקש, לשאול את רבני המקום. וכי לא הבין שמהלך כזה הוא פגיעה בכל הציבור החרדי ?! מה הוא טמבל ?
לכן מגיע לו ! שישלם ויאכל מה שבישל!
מה אתה צורח :shock:
סה"כ שאלתי, זה נראה שיש לך איזה אינטרס בעניין אבל אני מפחד לחטוף צעקה נוספת

רבי

לפי תגובתך, אתה לא "שים שלום"
אינני בעל אינטרס כל שהוא !!!
אני רק יהודי שחונכתי להזדעזע מהתנהגות כזו כמפורט, ולו כדי שהחושים שלי והבקרה הפנימית שלי תמשיך להוקיע כאלו אנשים , ולא תחדור אלי הקרירות של העמלקים הללו.
אגב, אם זה לא חשוב לך , אתה יכול אם בכלל לראות ולא להגיב, אל תטריח עצמיך לריק.

שים שלום

אולי די עם הפונטים המזעזעים האלה?
דברי חכמים ב.נ.ח.ת. נשמעים.
אגב אתה רק מחשיד מרגע לרגע, (אתה ליטאי?/הפלס?)

רבי

נא לא לתת הוראות איך כיצד ומה לכתוב !!!
כתבתי לך אם אין לך בזה ענין אינך חייב לראות , ובוודאי לא להגיב, לכן נשים ביננו שלום ולא להתראות.

רבי

כולם מוזמנים להוקיע את התנהגותו הברוטאלית של ראש העיריה חנוך זייברט [אני מאד מקווה שיתקיים בו ויתהלך חנוך את הא-לוקים וגומר] וממלא מקומו אברהם רובינשטיין.
המזלזלים ברבנים ובגדולי ישראל. כל מי שרואה את הדברים צריך להזדעזע, ולהצטרף למחאה הנמרצת נגד הנ"ל.

שים שלום

רבי כתב:כולם מוזמנים להוקיע את התנהגותו הברוטאלית של ראש העיריה חנוך זייברט [אני מאד מקווה שיתקיים בו ויתהלך חנוך את הא-לוקים וגומר] וממלא מקומו אברהם רובינשטיין.
המזלזלים ברבנים ובגדולי ישראל. כל מי שרואה את הדברים צריך להזדעזע, ולהצטרף למחאה הנמרצת נגד הנ"ל.
על אף שביקשת שאשתוק, זוהי חובה למחות נגדך על הודעה זאת.
כמה שאתה שונא את זייברט. הפעם הגזמת באופן רציני, תוכל אולי להתבטאות קצת יותר יפה?

רבי

הייתי נמנע מלהשיב לך , אך על הוצאת שם רע אני חייב להגיב !!!
אני לא שונא את זייברט ! אני רק יודע מה מצפה למי שמבזה תלמידי חכמים, זה לא אני , זה חז"ל : "אין רפואה למכתו" !!!
זו אינה מליצה , דברי חזל קודש קודשים. אם הוא לא מפחד, אני מפחד בשבילו. אולי מישהו יאיר עיניו וישוב בתשובה ויבקש כפרה יום אחד לפני !!!
אם לא הייתי חושש מנקמה מצידו, הייתי פונה אליו אישית ומשכנע אותו לרדת מהעץ עליו נתלה, ומי יודע אם זה כבר אל חזור.
[תסלח לי על הפונטים, אני לא בקי בנבכי המחשב , זה מה שאני יודע.]

שים שלום

רבי כתב:הייתי נמנע מלהשיב לך , אך על הוצאת שם רע אני חייב להגיב !!!
אני לא שונא את זייברט ! אני רק יודע מה מצפה למי שמבזה תלמידי חכמים, זה לא אני , זה חז"ל : "אין רפואה למכתו" !!!
זו אינה מליצה , דברי חזל קודש קודשים. אם הוא לא מפחד, אני מפחד בשבילו. אולי מישהו יאיר עיניו וישוב בתשובה ויבקש כפרה יום אחד לפני !!!
אם לא הייתי חושש מנקמה מצידו, הייתי פונה אליו אישית ומשכנע אותו לרדת מהעץ עליו נתלה, ומי יודע אם זה כבר אל חזור.
[תסלח לי על הפונטים, אני לא בקי בנבכי המחשב , זה מה שאני יודע.]
התכוונתי למה שאמרת עליו שילך לאלוקים, זה כבר קצת מוגזם, אינך חושב?

זרעא דיוסף

רבי כתב:כולם מוזמנים להוקיע את התנהגותו הברוטאלית של ראש העיריה חנוך זייברט [אני מאד מקווה שיתקיים בו ויתהלך חנוך את הא-לוקים וגומר] וממלא מקומו אברהם רובינשטיין.
לוונטל אם זה אתה תרגיע !!!!

ואם אתה לא לוונטל אוי לך שנחשדת בלוונטל

שים שלום

מי הוא לוונטל?

רבי

כתבתי למה התכוונתי.

נעול