עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

האמת
הודעות: 412
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 20:11

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי האמת »

ביזוי התלמידי חכמים והטרור נגד רבנים על ידי אנשי הפלג הנורווגי לא יודע שובע וגבולות. כפי שפורסם כאן במוצאי החג, בעקבות ההתנכלות של מספר ריקים ופוחזים ברמת שלמה להגאון הגדול רבי דב אהרן זלזניק שליט"א מראשי ישיבת מאור התלמוד ברחובות, ולאחר חציית הקו האדום בזריקת אבנים לעבר ביתו, יצאו גדולי הרבנים בירושלים במכתב מחאה חריף על ביזוי גדול בתורה, שפורסם בערב חג השבועות בירושלים. על המכתב חתמו הגאב"ד והראב"ד של העדה החרדית וכן חשובי רבני רמת שלמה כשביניהם הרב ר' שמחה רבינוביץ בעל הפסקי תשובות. אלא שמני אז פועלים כמה אנשים רעים להטריף את דעתו של ר' שמחה רבינוביץ שיחזור בו מחתימתו. וכך מידי יום ביומו מתחילת השבוע, פועלים בלחץ ואיומים מספר אנשים חזקים הקרובים אליו שהם מקורבים ביותר לאנשי הכת הנורווגית, שלטובתו מוטב לו שיחזור בו מהמכתב, כי אחרת בבני ברק מסוגלים להתנכל לו ולנקום בו על כך, ולא חסר להם על מה. רק בשנה שעברה כשפסק בפסקי תשובות בעניין קו התאריך בפשיטות דלא כחזון איש, רצו בבני ברק לבלוע אותו חי. אחרי שתדלנות ופעילות הצליחו הרב ומקורביו להסיר את המכתב נגדו וספריו. עכשיו משתמשים אותם מקורבים אנשי מדות רעות המזוהים עם הפלג הנורווגי בנידנוד יום יומי מתוך לחצים ואיומים שמוטב שיחזור בו מחתימתו שמחה נגד ביזוי הגאון הגדול בי דב אהרן זלזניק. תראו להיכן הגענו.

===============================================

סליחה שלא עסקנו בזה אמש. זה פשוט לא נושא מענין וחשוב כל כך. עובדה. אתה הולך ברחוב וזה לא תפס אף אחד למרות הרעש שניסו לעשות מזה. המדובר הוא כמובן על המקרה החמור אם הוא אכן היה נעשה, בהתנכלות לרצפה בפתח ביתו של הרב רוזן שליט"א מאור ישראל. אם אפילו הציבור הנורווגי לא מאמין לעלילת הדם השקרית לזו, אנחנו שמכירים את הציבור ויודעים בוודאות שאין מי שיעשה כזה מעשה מטופש מלבד מה שהוא חמור, וודאי שלא צריך לעשות מכך סיפור.

מה לעשות עובדה. צאו לרחוב תראו שהציבור לא עד כדי כך טיפש ותמים. נו באמת. ארבע שנים קיים לו הפילוג הליטאי, הרבה אוייבי אמת קמו עליו, שמות הרבה יותר בעייתים מראש ישיבה של ישיבה גדולה, אנשים שהרבה יותר יש העזה לעשות כזה דבר אם בכלל וגם שם לא, אפילו אנשים מסוימים שהעזו להפריע להם בדרשת שבת הפוליטית שמסרו – אבל לכל דבר יש העזה גבול ופורפוציה, אפילו אנשים אוייבי בני התורה כמו אליהו פרייליך לא זכה למשהו בסגנון ולא רק בגלל שהוא מתוסכל כל כך, אלא מה לעשות, הפלג הירושלמי עדיין לא הגיע לרמת הטרור והשפלות של הפלג הנורווגי ופשוט לא עושה כלאו מעשים. אז בדיוק לראש ישיבה שמעשה זה מבין כל אחד גם טיפש גדול שזה פועל כבומרנג, שזה רק מזיק, שזה גם מסוכן אם יתפסו אותו, בדיוק לו עושים זאת, ולא בפעם הראשונה, וגם לא בפעם השניה אלא בפעם השלישית או הרביעית וכל זה בתקופה מאוד מסוימת.

מי שעדיין לא שמע והרבה כנראה לא שמעו, אתמול בבוקר נמצא שפוך ליד פתח ביתו של הרב רוזן צבע שחור כשיש אומרים שזה פחם ויש אומרים שזה זפת. בנוסף סיפרו לנו שהדלת הייתה נעולה בדבק עד כדי כך שהוצרכו לקרוא לפורץ מיוחד שיודע לגרד דבק. נו נו.

מדובר במקרה חוזר ונשנה אלא שהפעם שיכללו מקורבי הרב רוזן כנראה את השיטה. לפני מספר חודשים גם דווח כעין זה, בצירוף תמונות, על כיתובים ליד דלת ביתו של הרב רוזן בגנותו. בנוסף דווח על כך שהדלת ננעלה בדבק סולטייפ והוצרכו להזמין פורץ. בעקבות תמיהת קו במערכה ממתי צריך פורץ לדבק סולטייפ, וממתי דבק סולטיפ מצליח לחסום דלת של דירה, הוחלט הפעם לשכלל את הסיפור ולספר על דבק מגע שנעל את הדירה. כאילו שדבק מגע כן נועל דלתות. תנסו, אנו כמעט בטוחים שלא תצטרכו פורץ.

בפעם השניה מסע הנרדפות העצמית עבר לפתח תקוה שם ממש ברחוב הישיבה נעשה כיתוב גרפיטי מסודר מספר פעמים על פני רוחב הכותל. לשאלת רבים – מה עם המצלמות האבטחה שאפשר לבדוק מי זה, לא ניתנה מענה.

ועכשיו זה חוזר על עצמו עקב עיסוק ציבורי מסויים שהחל בשבועיים האחרונים. אלא כדי שהפעם זה יהיה יותר משכנע שזה אנשי הפלג ולא מסע נרדפות עצמית, זיכו גם קצין חרדי מבני ברק – בהסכמתו או שלא מן הסתם כן, באותו דפוס פעולה. צבע שחור מחוץ לדלת.

אלא שהציבור גם את זה לא קנה, נו באמת. ארבע שנים לא קרה כן לשום חייל או קצין או צייד, ופתאום נזכרו בכך באותו צורה ובאותו דרך כפי שעשו לראש הישיבה כאילו רוצים להכריז זה מעשה של קנאים או פלג מסויים. נו, באמת. ומה עוד שאותו או אותם שופך צבע ודבק מגע על המנעול הלך מביתו של הרב רוזן לביתו של הקצין החרדי או להיפך בשעת לילה מאוחרת, וכי אין מצלמות בבני ברק? המשטרה הלא יכולה ברגע לגלות מי זה אם היא הייתה רוצה אחרי שכל פינה בבני ברק יש מצלמות. וראינו כבר בעבר מה עושה המשטרה למי שמעז לדבר אפילו נגד חיילים או ציידים, אפילו מעצרי שווא היא עושה בשביל זה, וכאן פתאום לא מוצאים מי זה? באמת??!!

ומשום כך, סיפור זה עם כל חומרתו אם זה היה מעשה אמתי, לא תפס כותרות ולא עניין אף אחד מלבד כמה צמאי דם שעטו על עלילת הדם הלא זו הייתה כל מטרתם, יחד עם השדרן משה גלסנר שהופך את עצמו מיום ליום ללא רלוונטי, אך מה לעשות יש לו בן בישיבת אור ישראל הקטנה בש"ג. איך הוא ישתוק.

המטרה של עושי המעשה - ככל הנראה מקורבי הרב רוזן ברורה. ליצור תמיכה ציבורית נרחבת ברב רוזן כפי שהם עשו בפעם הקודמת אז הגיעו משלחות של רבנים לחזקו ולעודדו, ואם על הדרך אפשר להסית ולהשמיץ את ציבור בני התורה מה טוב ומה נעים.

ואכן התוכנית מתקדמת יפה, ולפחות מדבר אחד יצא ריוח גדול. לפי התכנית, מחר מוזמנים כל נציגי דגל התורה לסדר לימוד בבוקר בהיכל ישיבת אור ישראל. שמעתם נכון. לא עוד חיזוק מרבנים וגדולי תורה. נציגי דגל התורה יבואו להפגין תמיכה ברב רוזן. לא פחות ולא יותר. תחי העסקונה. אלא שמצד שני נוצרה גם בעיה ודילמא מסוימת, אך על זה בהמשך.

מה שכה מרנין את הלב, שאותם נציגים שספק רב מתי פתחו ספר לימוד לאחרונה, ישבו כמה שעות וילמדו. בתקווה שכך. זה לא נתפס בדימיון. אותם נציגי דגל שרגילים באייפוניהם יושבים בהיכל ישיבה ולומדים תורה. תארו לכם תמונה של מוטקה בלוי או מנחם שפירא עם גמרא על סטנדר מתנדנדים. ממש ימות המשיח. אם הם אכן יגיעו. נקווה שגם יהיה תמונות אחרי זה.

וכך נכתב במודעות שנתלו ברחבי פתח תקוה ונשלח היום לנציגי דגל התורה:

ב"ה, יום החמישי לסדר: על פי ה' יחנו ועל פי ה' יסעו את משמרת ה' שמרו [ע"פ ה' ביד משה] כולם באים לחזק ולהתחזק !!!!!!

אלכם אישים אקרא בעקבות המעשה המביש והנפשע אשר פגעו בני בלי-עול בכבוד התורה, בכבוד רבנן ותלמידיהון, בכבוד מעתיקי השמועה ומורי הדרך אשר ילכו בה יראי השם, ולאחר התלבטות והתייעצות הוחלט כי אל לנו - נציגי ועסקני התנועה הקדושה דגל התורה אשר בהררי קודש יסודה, לעמוד מנגד ולראות כבלע את הקודש.

אינהו בדידהו ואנן בדידן להגביר קול התורה ו'להגיד שבחו של אהרן שלא שינה' ולהוסיף חיילים לתורה.

על כן אנו מציעים בזאת להתאסף ביום השישי ערב שבת קודש "בהעלותך את הנרות" ולעשות "שטייגען" בהיכל הישיבה הגדולה "אור ישראל" רחוב קהילות יעקב 14 בפ"ת, בין השעות 10-12 להגביר את האור על החושך,.

['טועמיה' לאחר הסדר...] תוספת במערכה: מי שלא הבין, הכוונה לאוכל ושתיה אחרי הסדר. בלי זה כנראה יהיה קשה להשיג אנשים.
ממשיכה המודעה:
למותר לציין כי את הטלפונים הניידים ניאלץ [כמנהג המקום] להשאיר ברכב עד תום הלימוד...

[עוד הצעות ורעיונות יתקבלו בברכה]

בדרך התורה נלך לקדש שם שמים
מנחם שורץ

מוטקה בלוי הוסיף ושלח לבקש:

לבקשת רבנים

וראשי התנועה הק'

על כאו"א לעשות מאמץ מיוחד להגיע לסדר הלימוד מחר

בפ"ת

לכבודה של תורה

נ.ב.

א. בס"ד כנראה שאחד מגדולי ראשי הישיבות שליט"א

ימסור שמוע'ס ללומדים

ב. מי שיוצא עם רכב יעשה מאמץ

ויצרף את מכריו וידידיו

ברשת בית חינוך בפתח תקווה תלו מודעות – בו הוכרז על 'מעמד כבוד התורה' להגביר את האור על החושך, ולכן נקראים כולם להתאסף בהיכל הישיבה בין השעות 10-12 בבוקר כשהם מבקשים מכל אחד באופן אישי בכל לשון של בקשה ליטול חלק במעמד. בסיום המודעות נכתב כי מבחן דרשו יתקיים בהיכל הישיבה.

הבלגן שנוצר, כי העסקנים המארגנים רוצים שההיכל יהיה מלא, אך מחר זה שבת של אחרי חג השבועות שכולם חוזרים כבר לביתם ולא נמצאים בישיבה, ועל נציגי דגל התורה מכל הארץ הלא אי אפשר לסמוך שימלאו את ההיכל, אז מה יהיה. העסקנים ביקשו מהרב רוזן שיורה לבחורים להישאר אך הוא סירב ואמר שאינו מתערב בכל זה. לא ידוע לנו מה יצא בסוף.

טוב, אז לפחות נקווה שדבר טוב אחד יצא ממסע ההסתה השקרי ועלילת הדם שלא בפעם הראשונה נגד בני התורה. אם יהיה אכן סדר לימוד של אותם נציגים שכבר מזמן לא פתחו ספר, הכל שווה בשביל זה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

אני חושב לעשות תחרות בין 'במערכה' לבין ברי חמיש. אולי בכלל הצבע נשפך שם ע"י יגאל עמיר...
וכנראה גם את זבלון הפלס (ה'מגרד' את גדולי ישראל) מפעילים מקורבי הגראי"ל כדי ליצור תמיכה בו...
מה שבטוח שהם 'נזכרו' באבן רק חודש וחצי אחרי ש[לא] נזרקה.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

משולש כתב:גליציינר אני מציע שתתעסק בנושאים שבהם אתה מבין יותר. כדי שלא תצטרך פעם אחר פעם להראות לכולם איך השנאה מקלקלת את השורה.
מצטרף לדברי משולש.

גאליציינער, אתה לא מדבר לעניין כאן. וכאמור, השנאה שלך מקלקלת את השורה.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

גאליציינער כתב:ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

ובדרך אגב: נכון שאתה לא בא מבית ליטאי אלא אתה בעצמך הפכת לליטאי ? רואים זאת. ואני כבר כמעט לגמרי בטוח במוצאך.
לא התנהגנו ככה אף פעם? אתה טיפש או תמים או שניהם?

דבריך האחרונים גובלים ברשעות חוצפה והתרסה כלפי הזולת. זה מה שאתה עונה לדברי הזולת? לתקוף אישית? ועוד כלפי מי? נגד אחד מותיקי הפורום, וגדול החכמים שביניהם? סליחה, אני פשוט עומד משתומם מההדרדרות בפורום הזה.

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
קיבל תודה: 3 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

משולש כתב: אבל לפנים משורת הדין אני מוכן לפתוח אשכול מחאה בתנאי שתענה לי על שאלה אחת:
כתוב שם שזה היה בשביעי של פסח, למה לא פורסמה המודעה עד שבועות? חודש וחצי לוקח להדפיס מודעה???
המכתבי מחאה כתבו הרבנים כבר בחודש ניסן, ראה התאריך, אמנם מאיזה סיבה שאיני יודע לא פורסמה מיד.
ולדעתי מספיק מחאת הרבנים, ופתיחת אשכול מחאה הוא אך למחסור, זה עוד יכול לגרום לקלקל יותר מלתקן, כמובן.

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
קיבל תודה: 3 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

שש משזר כתב: דבריך האחרונים גובלים ברשעות חוצפה והתרסה כלפי הזולת. זה מה שאתה עונה לדברי הזולת? לתקוף אישית? ועוד כלפי מי? נגד אחד מותיקי הפורום, וגדול החכמים שביניהם? סליחה, אני פשוט עומד משתומם מההדרדרות בפורום הזה.
? ? ? ? ? ? ?

אלי 1
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05
קיבל תודה: 1 פעם

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 »

שש משזר כתב:
גאליציינער כתב:ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

ובדרך אגב: נכון שאתה לא בא מבית ליטאי אלא אתה בעצמך הפכת לליטאי ? רואים זאת. ואני כבר כמעט לגמרי בטוח במוצאך.
לא התנהגנו ככה אף פעם? אתה טיפש או תמים או שניהם?

דבריך האחרונים גובלים ברשעות חוצפה והתרסה כלפי הזולת. זה מה שאתה עונה לדברי הזולת? לתקוף אישית? ועוד כלפי מי? נגד אחד מותיקי הפורום, וגדול החכמים שביניהם? סליחה, אני פשוט עומד משתומם מההדרדרות בפורום הזה.
אני מתחייב בזאת לפתוח אשכול "ביזוי מותיקי הפורום וגדול החכמים שביניהם עד מתי נשתוק" ברגע שיעלו לכאן את מכתבי הרבנים ויוכח שאכן כך היה ושלא עבר כבר על הביזוי למעלה משלושים יום!!
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

שש משזר כתב:
גאליציינער כתב:ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

ובדרך אגב: נכון שאתה לא בא מבית ליטאי אלא אתה בעצמך הפכת לליטאי ? רואים זאת. ואני כבר כמעט לגמרי בטוח במוצאך.
לא התנהגנו ככה אף פעם? אתה טיפש או תמים או שניהם?

דבריך האחרונים גובלים ברשעות חוצפה והתרסה כלפי הזולת. זה מה שאתה עונה לדברי הזולת? לתקוף אישית? ועוד כלפי מי? נגד אחד מותיקי הפורום, וגדול החכמים שביניהם? סליחה, אני פשוט עומד משתומם מההדרדרות בפורום הזה.
'חכם' אחד עומד ומעיד על 'חוכמתו' של השני....

ועוד עם השחצנות הידועה ומוכרת פה, ח"ו ח"ו, פגעו פה בקצה ציפורנו של הגאון החכם הגדול השלם בענקים וכו' מורינו ורבינו ...

תגיד לי, אתה לא מתבייש לכתוב ככה, מאיתנו אתה לא צריך להתבייש שהרי אנחנו טיפשים וכסילים לדבריך, אבל לכה"פ תתבייש מעצמך על שכתבת דברי שטות שכאלו...

איזה התדרדרות יש לפורום, 'מתחצפים' לניקים אשר שש משזר חפץ ביקרם.....
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אלי 1
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05
קיבל תודה: 1 פעם

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 »

גאליציינער כתב:
שש משזר כתב:
גאליציינער כתב:ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

ובדרך אגב: נכון שאתה לא בא מבית ליטאי אלא אתה בעצמך הפכת לליטאי ? רואים זאת. ואני כבר כמעט לגמרי בטוח במוצאך.
לא התנהגנו ככה אף פעם? אתה טיפש או תמים או שניהם?

דבריך האחרונים גובלים ברשעות חוצפה והתרסה כלפי הזולת. זה מה שאתה עונה לדברי הזולת? לתקוף אישית? ועוד כלפי מי? נגד אחד מותיקי הפורום, וגדול החכמים שביניהם? סליחה, אני פשוט עומד משתומם מההדרדרות בפורום הזה.
'חכם' אחד עומד ומעיד על 'חוכמתו' של השני....

ועוד עם השחצנות הידועה ומוכרת פה, ח"ו ח"ו, פגעו פה בקצה ציפורנו של הגאון החכם הגדול השלם בענקים וכו' מורינו ורבינו ...

תגיד לי, אתה לא מתבייש לכתוב ככה, מאיתנו אתה לא צריך להתבייש שהרי אנחנו טיפשים וכסילים לדבריך, אבל לכה"פ תתבייש מעצמך על שכתבת דברי שטות שכאלו...

איזה התדרדרות יש לפורום, 'מתחצפים' לניקים אשר שש משזר חפץ ביקרם.....
אני במקומך לא הייתי מעיז להתחצף לכ"ק מרן האדמור ורשכבה"ג דפורום לדעת שליט"א...
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

לגבי אלו שרוצים להבין את מה שכתבתי, אבל רק בענייניות, במשך ההיסטוריה החסידית וגם של בעלזא היו הרבה מאוד מאבקים, הרבה יותר מההיסטוריה הליטאית [עד היום,] חלקם היו אפילו הרבה יותר אלימים [כנראה],
אבל, כל המחלוקות לא היו כלל וכלל בהתנהלות הזאת, שיילך ציבור, גדול ככל שיהיה ולא יכיר בחלק השני - שמונה אלפים מישראל ולא משנה כמה, יזרקו אותם מכוללים, מישיבות וכן ע"ז הדרך, [זה עוד מילא, הם הניו בעצמם צריכים לצאת ולפתוח לבדם, הם לא הבינו את זה, אז 'הסבירו' להם את זה...] אבל אפילו לאחר שהם נפרדו זה כמה שנים, עדיין ישנם הרבה אנשים בצד ההוא שלא מוכנים להכיר בהם כלל וכלל, כאילו הם רשומים בטאבו אצלם מבלי יכולת להתפלג, על זה כיוונתי באומרי שאנחנו לא נהגנו ככה, בכל מחלוקת שהיה, רבו, לאחמ"כ כל אחד השלים עם קיומו של האחר, עם שלום או בלי שלום...
ולא באתי פה להצדיק את הפלג כלל וכלל, אלא להסביר מדוע לדעתי כל המחלוקת שמחזיקים בה כמה אנשים מהצד השני מיותרת ומזיקה להם יותר מלפלג הירושלמי, כל זמן שהב"ב יחזיקו במחלוקת - יהיה לירושלמי זכות קיום.
נראה לי שהסברתי את עצמי מספיק והותר, אם מישהו לא הבין, אנא שיודיענו למען לא תצא תקלה מתחת קולמוסי, תודה רבה.

----------------

ולגבי משולש, אני לא התכוונתי כלל וכלל לשאול לך את זה כמתקפה עליך, ומבקש אני מחילה ממך אם פגעתי בך, רק שנראה לי מסגנון הדיבור שהנך לא ליטאי אמיתי אלא שהפכת לכזה. צר לי שהיית צריך לעורר כמה דובים מרבצם....
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אָנִי
הודעות: 15
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 19:38

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי אָנִי »

אלי 1 כתב: אני במקומך לא הייתי מעיז להתחצף לכ"ק מרן האדמור ורשכבה"ג דפורום לדעת שליט"א...
דומ"ץ(!) ק"ק חרדים לדעת והגלילות יצ"ו - ראה חתימתו.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

חזן כתב:
משולש כתב: אבל לפנים משורת הדין אני מוכן לפתוח אשכול מחאה בתנאי שתענה לי על שאלה אחת:
כתוב שם שזה היה בשביעי של פסח, למה לא פורסמה המודעה עד שבועות? חודש וחצי לוקח להדפיס מודעה???
המכתבי מחאה כתבו הרבנים כבר בחודש ניסן, ראה התאריך, אמנם מאיזה סיבה שאיני יודע לא פורסמה מיד.
ולדעתי מספיק מחאת הרבנים, ופתיחת אשכול מחאה הוא אך למחסור, זה עוד יכול לגרום לקלקל יותר מלתקן, כמובן.
כתבת הודעה שבה אתה כאילו עונה על השאלה שלי, אבל התשובה האמיתית מובלעת בין דבריך "איני יודע".
אבל כפי הנשמע הרב רבינוביץ כבר מחה על פרסום מודעתו (שהיתה מיועדת לפרסום בשכונה בלבד, והיה מדובר בנער בן 14 שהתחרט על מעשיו). ויתכן שעוד רבנים שם בדרך למחות בהם. וכשמחברים את זה לשאלה הראשונה שלי התמונה מתחילה להתבהר קצת. אך עדיין רב הנסתר על הגלוי. (לכל הפחות אצלי).

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

גאליציינער כתב:לגבי אלו שרוצים להבין את מה שכתבתי, אבל רק בענייניות, במשך ההיסטוריה החסידית וגם של בעלזא היו הרבה מאוד מאבקים, הרבה יותר מההיסטוריה הליטאית [עד היום,] חלקם היו אפילו הרבה יותר אלימים [כנראה],
אבל, כל המחלוקות לא היו כלל וכלל בהתנהלות הזאת, שיילך ציבור, גדול ככל שיהיה ולא יכיר בחלק השני - שמונה אלפים מישראל ולא משנה כמה, יזרקו אותם מכוללים, מישיבות וכן ע"ז הדרך, [זה עוד מילא, הם הניו בעצמם צריכים לצאת ולפתוח לבדם, הם לא הבינו את זה, אז 'הסבירו' להם את זה...] אבל אפילו לאחר שהם נפרדו זה כמה שנים, עדיין ישנם הרבה אנשים בצד ההוא שלא מוכנים להכיר בהם כלל וכלל, כאילו הם רשומים בטאבו אצלם מבלי יכולת להתפלג, על זה כיוונתי באומרי שאנחנו לא נהגנו ככה, בכל מחלוקת שהיה, רבו, לאחמ"כ כל אחד השלים עם קיומו של האחר, עם שלום או בלי שלום...
ולא באתי פה להצדיק את הפלג כלל וכלל, אלא להסביר מדוע לדעתי כל המחלוקת שמחזיקים בה כמה אנשים מהצד השני מיותרת ומזיקה להם יותר מלפלג הירושלמי, כל זמן שהב"ב יחזיקו במחלוקת - יהיה לירושלמי זכות קיום.
נראה לי שהסברתי את עצמי מספיק והותר, אם מישהו לא הבין, אנא שיודיענו למען לא תצא תקלה מתחת קולמוסי, תודה רבה.

----------------

ולגבי משולש, אני לא התכוונתי כלל וכלל לשאול לך את זה כמתקפה עליך, ומבקש אני מחילה ממך אם פגעתי בך, רק שנראה לי מסגנון הדיבור שהנך לא ליטאי אמיתי אלא שהפכת לכזה. צר לי שהיית צריך לעורר כמה דובים מרבצם....
אני לא מבין למה צריכים להסביר בכל פעם מחדש במה נשתנה מח' זו משאר מחלוקות.
הפלג הירושלמי נועד רק לנגח את הגראי"ל. אין שום חוט המקשר בין רוב הרבנים העומדים בראשה, חוץ מדבר אחד - נגיחת הגראי"ל. ועוד דבר, חיזוק הקריירה שלהם, וד"ל. כל העסקנים/בעלי מח' שעשו הפילוג בפועל, והמליכו את הגרש"א, הם בעלי אינטרסים מובהקים שאף לא הסתירו כוונתם. וא"כ הדרך להתמודד איתם שונה משאר מח' בשנים האחרונות.

-------

ולגבי משולש, הוא לא עורר דובים מרבצם, אלא צר לי כשאני רואה שמישהו מתייחס להניק תחת מלדבריו, כ"ש כשמדובר באיש הכי חכם בפורום - רבינו משולש. שמחתי בראותי שביקשת סליחתו, יש תקוה להפורום... ;)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

שש, דברים כדרבנות.
במישור האישי ממש לא מפריע לי שיחשבו שאני לא ליטאי מקורי, (אבל באמת מעניין אותי לשמוע במה אני נשמע 'אויס ליטוואק', ומה הייתי לפני שנהייתי ליטאי). עכ"פ משום והייתם נקיים אני מוכרח להבהיר שמאז שנולדתי חונכתי בדרך הליטאית וגם ילדיי מתחנכים שם.
מה שהפריע לי יותר מהכל היה שיש עדיין אנשים שנותנים לגיטימציה לרודפי עולם התורה השקרנים, וזה אומר שההסתה מפילה חללים תמימים לצערנו.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

שש משזר כתב:
גאליציינער כתב:לגבי אלו שרוצים להבין את מה שכתבתי, אבל רק בענייניות, במשך ההיסטוריה החסידית וגם של בעלזא היו הרבה מאוד מאבקים, הרבה יותר מההיסטוריה הליטאית [עד היום,] חלקם היו אפילו הרבה יותר אלימים [כנראה],
אבל, כל המחלוקות לא היו כלל וכלל בהתנהלות הזאת, שיילך ציבור, גדול ככל שיהיה ולא יכיר בחלק השני - שמונה אלפים מישראל ולא משנה כמה, יזרקו אותם מכוללים, מישיבות וכן ע"ז הדרך, [זה עוד מילא, הם הניו בעצמם צריכים לצאת ולפתוח לבדם, הם לא הבינו את זה, אז 'הסבירו' להם את זה...] אבל אפילו לאחר שהם נפרדו זה כמה שנים, עדיין ישנם הרבה אנשים בצד ההוא שלא מוכנים להכיר בהם כלל וכלל, כאילו הם רשומים בטאבו אצלם מבלי יכולת להתפלג, על זה כיוונתי באומרי שאנחנו לא נהגנו ככה, בכל מחלוקת שהיה, רבו, לאחמ"כ כל אחד השלים עם קיומו של האחר, עם שלום או בלי שלום...
ולא באתי פה להצדיק את הפלג כלל וכלל, אלא להסביר מדוע לדעתי כל המחלוקת שמחזיקים בה כמה אנשים מהצד השני מיותרת ומזיקה להם יותר מלפלג הירושלמי, כל זמן שהב"ב יחזיקו במחלוקת - יהיה לירושלמי זכות קיום.
נראה לי שהסברתי את עצמי מספיק והותר, אם מישהו לא הבין, אנא שיודיענו למען לא תצא תקלה מתחת קולמוסי, תודה רבה.

----------------

ולגבי משולש, אני לא התכוונתי כלל וכלל לשאול לך את זה כמתקפה עליך, ומבקש אני מחילה ממך אם פגעתי בך, רק שנראה לי מסגנון הדיבור שהנך לא ליטאי אמיתי אלא שהפכת לכזה. צר לי שהיית צריך לעורר כמה דובים מרבצם....
אני לא מבין למה צריכים להסביר בכל פעם מחדש במה נשתנה מח' זו משאר מחלוקות.
הפלג הירושלמי נועד רק לנגח את הגראי"ל. אין שום חוט המקשר בין רוב הרבנים העומדים בראשה, חוץ מדבר אחד - נגיחת הגראי"ל. ועוד דבר, חיזוק הקריירה שלהם, וד"ל. כל העסקנים/בעלי מח' שעשו הפילוג בפועל, והמליכו את הגרש"א, הם בעלי אינטרסים מובהקים שאף לא הסתירו כוונתם. וא"כ הדרך להתמודד איתם שונה משאר מח' בשנים האחרונות.

-------

ולגבי משולש, הוא לא עורר דובים מרבצם, אלא צר לי כשאני רואה שמישהו מתייחס להניק תחת מלדבריו, כ"ש כשמדובר באיש הכי חכם בפורום - רבינו משולש. שמחתי בראותי שביקשת סליחתו, יש תקוה להפורום... ;)
אתה לא רואה שהמריבה היא שונה מכל שאר המחלוקות גם מהצד השני [הבני ברקי] ?

מה התכוונת לומר במודגש ?

ולגבי רמת האיי קיו, נ"ל שהרבה חולקים כאן על הציונים שלך לגבי מיהו הכי חכם ומיהו הטיפש אבל נניח לזה לע"ע...
(אכן לא כולם לא מוכנים לצאת בפומבי נגדך, הם לא רוצים לקבל השמצות זולות נגדם... אבל בפרטי קיבלתי הרבה טענות נגדך, שלא תחשוב שרוב האנשים חושבים כמוך.)
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

משולש כתב:שש, דברים כדרבנות.
במישור האישי ממש לא מפריע לי שיחשבו שאני לא ליטאי מקורי, (אבל באמת מעניין אותי לשמוע במה אני נשמע 'אויס ליטוואק', ומה הייתי לפני שנהייתי ליטאי). עכ"פ משום והייתם נקיים אני מוכרח להבהיר שמאז שנולדתי חונכתי בדרך הליטאית וגם ילדיי מתחנכים שם.
מה שהפריע לי יותר מהכל היה שיש עדיין אנשים שנותנים לגיטימציה לרודפי עולם התורה השקרנים, וזה אומר שההסתה מפילה חללים תמימים לצערנו.
אתה מודה שאתה במקור לא מגיע מבית ליטאי או שלא ?
אני רואה את זה ברור מבין השיטין... אולי אני טועה...
אני לא רואה בזה שום עוולה, רוב הליטאים הם במקור לא מליטא, חלק גדול הם מהונגריה, אחרי השואה נשארו רק כמה אלפי איש מליטא, רק שבארץ רוב הישיבות היו ליטאיות ולכן הבחורים שלמדו שם הפכו לליטאים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

גאליציינער כתב: אתה לא רואה שהמריבה היא שונה מכל שאר המחלוקות גם מהצד השני [הבני ברקי] ?
ממש לא. אנחנו עושים בדיוק מה שמשה רבינו אמר על עדת קורח: "סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה". שכל חטאם היה שניסו "לגרד" את משה רבינו, ואת ה'עסקנים' ו'בני הבית' שלו, ברח' מדבר סיני 5. (יהושע בן נון, אליצפן בן עוזיאל, אהרן, מרים, ושאר נאמני ביתו של משה רבינו).

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
קיבל תודה: 3 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

תוכחה וכואב על הפיצול והמחלוקת בתוך הציבור הליטאי

בהספד שהתקיים אמש בכולל חזון איש לזכרו של הרב הגאון רבי חיים טרייטל זצ"ל מרבני כולל חזון איש וממקימי ארגון 'לב לאחים', בין שאר המספידים נשא דברים ראש ישיבת 'שערי תורה' הגאון רבי חיים ישראל שפירא שליט"א (בנו של הגאון רבי יהודה שפירא זצ"ל ראש כולל חזון-איש).

הרה"ג רבי חיים ישראל שפירא שליט"א מרעיד את אמות הסיפים בנאום תוכחה וכואב, ותקף את המחלוקת הליטאית שהגיעה למתקפות אישיות נגד רבנים, והשפעות הפיצול הליטאי על עתיד הציבור החרדי וחינוך הילדים וכדו'.

והנה דבריו:

שואלים, אם קורח ומאתיים וחמישים ראשי הסנהדרין היו יחד, איך ידעו באיזה צד לבחור, ומסבירים שצריכים להסתכל איפה דתן ואבירם נמצאים, והיכן שהם נמצאים לשם לא מתקרבים. אני אומר את זה בצער, אבל היום יש דתן ואבירם בכל מקום, ולכן הדתנים והאבירמים לא אומרים כלום.

כשהייתי צעיר היה עיתון חרדי אחד לכולם, אחר כך לא הייתה ברירה והקימו עוד. היום, יש עיתונים כנגד ארבעה בנים שדיברה תורה ויש רק וויכוח מי החכם ומי התם.

שלא יטעו, אני תלמיד של שני זקני הדור, אבל אף על פי כן אני לא מבין למה זה סתירה ללמוד מכל גדולי ישראל. כמובן כל אחד ורבותיו וכל אחד והנהגותיו, אבל אני גם תלמיד של הגאון רבי שמואל. וכמו ששמעתי פעם מהגאון רבי חיים קנייבסקי, שלא כמו שכל האנשים מבינים, שחכם זה מי שכולם באים לשאול אותו והוא אף פעם לא שואל. אלא להיפך, התנא מלמד אותנו שאיזהו חכם - הלומד מכל אדם. זו החכמה, לקחת מכולם.

חייבים לדבר על ההשחתה שמנחילים לילדים, ואני לא מתכוון לצד מסוים אלא לכל הצדדים. כשילדים גדלים ככה רחמנא ליצלן זה מתנקם בהם אחר כך. כי כשילד גודל בבית שההורים נותנים לדבר נגד רבנים, אחר כך כשהילד גדל הוא עושה חשבון ׳מי אומר שמה שהרב שאתה כן אוחז ממנו הוא כן צודק..' ומשם הדרך קצרה להרס התורה.

במקום שיש מחלוקת, הגירושין (של ההורים והשפעתם על) הילדים הם פי שלוש יותר מסובכים, כי כשלא לומדים לכבד דיעה של מישהו אחר, זה משפיע גם על השלום בית.

אפשר להגיד בבית ׳אני עושה ונוהג כמו הרב שלי', זה אפשר להגיד. אבל בשום אופן לא להתחיל לדבר ולהגיד נגד הרב השני. המצב נהיה כל כך נורא עד שצריכים בתי חינוך ובתי ספר נפרדים וישיבות נפרדות. כל זה למה?! בגלל שמדברים נגד הרבנים. כי אם כל אחד לא היה מדבר וכל אחד היה רק מכבד את השני ואת רבותיו יכולנו לחיות בשלום ובשמחה.

קרה שבתקופת הבחירות בארץ לפני שנים, האדמו"ר מסאטמר והגאון רבי אהרן קוטלר נסעו יחד באניה לארץ ישראל כדי להורות מה לעשות בענין הבחירות. הם דיברו ביניהם בידידות עצומה בדברי תורה כל הדרך, וכשהגיעו לארץ ישראל, האדמו״ר מסאטמר פנה לחסידיו והזהיר שלא להשתתף בבחירות, והגאון רבי אהרן הורה לתלמידיו כי חובה להשתתף בבחירות.

זה לא פגם ולא פגע בידידות העצומה שבין שני גאוני העולם הללו, כי אמנם הם נחלקים בדבר מאוד יסודי ובסיסי ויש לכל אחד שיטה אחרת, אבל אין לזה קשר לגברא, וזה לא סיבה שתפרוץ בשביל זה מחלוקת ביניהם. כשנפטר האדמו״ר מסאטמר מי לא זוכר את מה שאמר אז מרן הרב שך זצ״ל כי ׳כולנו חסידי סאטמר׳, ולמרות שהם סוברים כך ואנחנו סוברים אחרת, עדיין כולנו אותו דבר.

וכשהיה נידון בשעתו אם להיכנס לממשלה או לא, נחלקו בכך הסטייפלער והרב שך עם רבי יהושע בער סולוביציק בנו של הרב מבריסק. ואחד מתלמידי הרב סולוביציק הביא לו מאמר חריף שכתב נגד דעת הסטייפלער והרב שך ושאסור להיכנס לממשלה, וביקש רשות לפרסם את זה. אמר לו הרב סולוביציק, מדוע שתפרסם, וכי דעתם של מרנן הסטייפלער והרב שך לא דעת תורה, רק כי אנחנו סבורים אחרת מהם? ככה היה פעם בין גדולי עולם. כי אין קשר בין שיטות אחרות לבין לדבר סרה אחד נגד השני.

אני זוכר שכששאלו את הרב שך כשהוא יצא נגד חוג מסוים בציבור החרדי, אם אפשר לצרף אותם למנין, הרב שך הזדעזע וצעק על השואלים; ׳כאלה טיפשים אתם׳? כי אמנם וודאי השיטה שלהם לא נכונה, אך עדיין אין זה קשור לאנשים עצמם, ומה זה קשור להתייחסות לכל יחיד ויחיד?!.

אני מרגיש שכשאני אומר את הדברים הללו אז ׳גווי נתתי למכים ולחיי למורטים׳.. היום אם אתה אומר משהו שלא מוצא חן, אחר כך אתה מקבל את המכות. אבל עדיין כיון שבכל פעם יש מעט אנשים שנפקח עיניהם בזכות אותם דברים והם באים לשאול ולברר מה באמת צריך להיות, זה שווה הכל.

צריכים להתרחק ממושחתים שמדברים נגד, אבל אפשר וצריך לומר אני נוהג כרבותי, ומי שמתחיל לדבר נגד ומסביר למה השני לא צודק "הוא מעדת קורח ממש", כי הוא חושב שיכול לתת עצות לגדולי ישראל. אתה אל תהיה מאן דאמר, כי אם זה בוער לך להגיד תדע לך שזה יצר הרע. החפץ חיים היה אומר ׳דער יצר טוב ברענט נישט׳, היצר טוב הוא לא דבר בוער, ואם זה בוער סימן שזה יצר הרע. וכשמדובר באנשים פרטיים מהצד השני, תדעו לכם שיש איסור של לא תשנא את אחיך בלבבך ויש מצוה של ואהבת לרעך כמוך.. הוא בדיוק כמוך".

עלה זית
הודעות: 984
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
קיבל תודה: 22 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

דברים נפלאים,
נא לעדכן גם את המשפיע הידוע שנאם שבוע שעבר..

זעקל
הודעות: 333
הצטרף: 25 נובמבר 2014, 10:54

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי זעקל »

[quote="חזן"]תוכחה וכואב על הפיצול והמחלוקת בתוך הציבור הליטאי

בהספד שהתקיים אמש בכולל חזון איש לזכרו של הרב הגאון רבי חיים טרייטל זצ"ל מרבני כולל חזון איש וממקימי ארגון 'לב לאחים', בין שאר המספידים נשא דברים ראש ישיבת 'שערי תורה' הגאון רבי חיים ישראל שפירא שליט"א (בנו של הגאון רבי יהודה שפירא זצ"ל ראש כולל חזון-איש).

הרה"ג רבי חיים ישראל שפירא שליט"א מרעיד את אמות הסיפים בנאום תוכחה וכואב, ותקף את המחלוקת הליטאית שהגיעה למתקפות אישיות נגד רבנים, והשפעות הפיצול הליטאי על עתיד הציבור החרדי וחינוך הילדים וכדו'.

והנה דבריו: וכו'


דברים כדרבונות
וידוע כשהיה המחלוקת בין ר' יונתן אייבישיץ ובין ר' יעקב עמדין כל מי שנכנס בין הרים אלו נכווה,
וצריך להיזהר מאוד לא לדבר על השני בפרט נגד ילדים, אשר קולטים דברים אפילו כשאנחנו חושבים שהם לא מבינים ותוצאותיו מי ישורנו.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

מישהו ביקש ממנו לפרסם זאת בעילום שם, אני עברתי על זה ברפרוף, זה לא הודעה שלי, אך מ"מ דברים כדורבונות !!!!!

משולש כתב:
ממש לא. אנחנו עושים בדיוק מה שמשה רבינו אמר על עדת קורח: "סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה". שכל חטאם היה שניסו "לגרד" את משה רבינו, ואת ה'עסקנים' ו'בני הבית' שלו, ברח' מדבר סיני 5. (יהושע בן נון, אליצפן בן עוזיאל, אהרן, מרים, ושאר נאמני ביתו של משה רבינו).

למדתי קצת פרשת השבוע וסידרתי לעצמי השתלשלות העניינים בפרשה, אשמח לשתף את חכמי ורבני הפורום.

מה שמשה רבינו אמר לקרח ועל קרח ועדתו:
-רב לכם בני לוי.
-שמעו נא בני לוי, המעט מכם כי הבדיל א' ישראל אתכם מעדת ישראל להקריב אתכם אליו ... ויקרב אותך ואת כל אחיך בני לוי אתך...
=וישלח משה לקרוא לדתן ואבירם בני אליאב.

רק לאחר ציוי ה': דבר אל העדה לאמר, העלו מסביב למשכן קרח דתן ואבירם. וידבר אל העדה לאמר, סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה, ואל תגעו בכל אשר להם, פן תספו בכל חטאתם.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

עלה זית כתב:דברים נפלאים,
נא לעדכן גם את המשפיע הידוע שנאם שבוע שעבר..
עלה יקר, מאז שחזרת פה לפורום לאחרונה, אם לא שמת לב, כמעט כל ההודעות שלך [חוץ מאחד] הם נגד הפלג הירושלמי, אם חזרת לפה בכדי לסכסך ולעורר ויכוחים - כלך לך למקומות אחרים.
זה לא פורום של מחלוקות, משתרבבים פה הרבה מחלוקות, אבל אם כל מטרתך כאן הוא לקחת צד במחלוקות, אפילו אם אתה בצד הצודק, קח נא קצת זמן, תלמד את פרשת השבוע, אחרי שתבין חומרת המחלוקות - אפילו אם אתה בצד הצודק, ואח"כ תחזור בבקשה לפורום, תודה רבה מראש.

עלה זה לא משהו שיוצא מה'עץ' ???????????
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית
הודעות: 984
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
קיבל תודה: 22 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

גליציינר יקר,

א. סתם שתדע, גם אני גליציינר.

ב. אם עקבת כ"כ יפה אחר הודעותי, ודאי שמת לב שלעולם, אבל לעולם, אינני מעורר ויכוחים ומסכסך כלשונך הזהב, אלא רק מגיב ל'חומרים אסורים' שהצד השני מעלה.
אם הם יחדלו ממילא גם אני לא אצטרך להגיב, ובלצ"ג.

ג. אמנם לאמיתו של דבר, ודאי גם שמת לב שכל מה שכתבתי זה רק באשכולות העוסקים בענייני הגיוס או בצמידות למסרוניו של ידידנו 'השקר', ואם כן מה לך כי תלין עלי, פשוט אל תיכנס לאשכולות הנושא הספציפי הזה.

ד. למה אינך דוחה בקנה את ר' עמוס שמעלה כאן נושאים וסרטונים של אלימות? - כי זה העולם שלנו, וזה גם קצת מעניין. נכון? אז גם בנידון דידן.

ה. זית הוא אחד המינים שנשתבחה בהם א"י..

סמל אישי של משתמש
מתכנת web
הודעות: 1401
הצטרף: 22 מאי 2015, 00:27
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי מתכנת web »

גאליציינער כתב:
עלה זית כתב:דברים נפלאים,
נא לעדכן גם את המשפיע הידוע שנאם שבוע שעבר..
עלה יקר, מאז שחזרת פה לפורום לאחרונה, אם לא שמת לב, כמעט כל ההודעות שלך [חוץ מאחד] הם נגד הפלג הירושלמי, אם חזרת לפה בכדי לסכסך ולעורר ויכוחים - כלך לך למקומות אחרים.
זה לא פורום של מחלוקות, משתרבבים פה הרבה מחלוקות, אבל אם כל מטרתך כאן הוא לקחת צד במחלוקות, אפילו אם אתה בצד הצודק, קח נא קצת זמן, תלמד את פרשת השבוע, אחרי שתבין חומרת המחלוקות - אפילו אם אתה בצד הצודק, ואח"כ תחזור בבקשה לפורום, תודה רבה מראש.

עלה זה לא משהו שיוצא מה'עץ' ???????????
הקדמת פרשה בשבוע
בשמחה

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

זעזוע והלם בעולם התורה- התיעוד נחשף: כך בוצעה הפגיעה בביתו של הגר"י רוזן יום לפני יו"כ
מצלמת אבטחה תיעדה שני אנשים בעלי חזות ליטאית כשהם מגיעים לביתו של ר"י אור ישראל הגאון הגדול רבי יגאל רוזן, בשעה 3.36 לפנות בוקר, בודקים את חדר המדרגות ומתיזים דבק מגע, צבע וזפת • צפו
רבנים ועסקנים מוחים על הפגיעה המתמשכת, גם בעיצומן של עשרת ימי תשובה, בראש ישיבה גדול בתורה ותלמיד חכם שהעמיד דורות של תלמידים.
בסרטון ממצלמת האבטחה שפורסם נראים שני אברכים בעלי חזות ליטאית כשהם מגיעים לבניין ברחוב סמטת הדקלים בבני ברק בשעה 3.36 לפנות בוקר, בודקים את חדר המדרגות ואז מתיזים את הדבק מגע, הצבע והזפת השחור על הכניסה לבית.
תלמידיו של הגר"י רוזן אומרים בתגובה כי "מדובר בחציית קו אדום ופגיעה של ממש בכבוד התורה".
עוד נודע כי סגן ראש העיר מנחם שפירא מתנועת דגל התורה שעודכן הבוקר מראש הישיבה על המקרה המזעזע עירב את המשטרה שפתחה בחקירה מאומצת על מנת למצוא את העברייניים.
בנוסף לפגיעה בביתו של ראש ישיבת "אור ישראל", נודע כי מקרה דומה התרחש הלילה גם בכניסה לביתו של המחנך העסקן הרב מרדכי בלוי.
כוחות משטרה הגיעו אל ביתו של הרב בלוי במטרה לחקור את המקרה.
מהמשטרה נמסר כי "התקבל דיווח על גרימת נזק לשתי דירות בבני ברק. ע"פ החשד אלמונים הגיעו בשעות הלילה, פיזרו זפת על הדלת ושמו דבק במנעול הדלת באופן שלא איפשר את פתיחת הדלת. למקום הוזעקו מנעולן וכוחות משטרה. המשטרה פתחה בחקירה".
צפו בסרטון המזעזע-
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... G9QcjY4Q2M
מי שמצליח לזהות את הפושעים שיפנה למערכת

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

מאמר ביתד על מבזי הגר''י רוזן.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

הגר"ח לא שותק, ורק אנחנו שותקים.
(כי אנחנו משתכנעים מכל מיני "אשר קרך" שאומרים שלא כל כך נורא לבזות ת"ח, ומי שמוחה על כבוד ת"ח הוא אלים וקיצוני)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

משלחת של ראשי ישיבות ומרביצי תורה הגיעו הערב (רביעי) להיכל ישיבת "אור ישראל" בפתח תקווה, זאת על מנת להביע את תמיכתם בגאון רבי יגאל רוזן, ראש הישיבה שהותקף בשיעוריו על ידי אברכים תומכי "הפלג הירושלמי".

הגרב"ד פוברסקי, ראש ישיבת פוניבז', חבר מועצת גדולי התורה ומי שהוביל את משלחת ראשי הישיבות, השווה את מבזי ראש הישיבה לחיות. "אלה שבחוץ הם לא בני אדם" אמר אל מול מאות התלמידים שאכלסו את היכל הישיבה.

מדבריו של הגרב"ד פוברסקי: "הפסוק אומר 'אם הרב דומה למלאך יבקשו תורה מפיו' ובמצודת דוד שם פירש שמלאך כוונתו שליח הרי לנו שיש מוסרי תורה שזוכים שהקב"ה מוסר דרכם את התורה והרי הם שלוחים של מקום. זכיתם תלמידי אור ישראל ללמוד תורה אצל מלאך העומד בראשכם".

"הגמרא בשבת קי"ט אומרת 'לא חרבה ירושלים אלא בשביל שביזו בה ת"ח שנאמר ויהיו מלעיבים במלאכי האלוקים'. יש ת"ח שזוכים להגיע לדרגא של מלאך, הם מוסרי התורה, מהם מבקשים אנו תורה ומפיהם אנו חיים. ומי שאינו נוהג בהם בכבוד מחסר בכבודו של מקום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים


"הרמב"ם כותב שאדם הנמשך אחרי סביבתו יברח למדבריות. וצריך להבין, הרי במדבר יש חיות רעות ומזיקות ואם טבעו להיות נמשך אחרי סביבתו מדוע שילך למדבריות? הרי צריך לחשוש שילמד מחיות המדבר להתנהג כמותם, אלא התשובה ברורה שגם אם אדם נמשך אחרי חבריו אחרי חיות הוא לא נגרר..." הגרב"ד סיים: "עלינו לדעת את ערכינו בני תורה עמלי תורה שזכינו להיות דבוקים בתורה ולדעת שאלה שבחוץ הם לא בני אדם, ועלינו רק להתפלל לה' שנזכה להמשיך לדבוק במלאכיו מוסרי התורה".


בין ראשי הישיבות הנוספים שהגיעו למקום: ראש ישיבת בית מתתיהו הגר"ב ויסבקר, ראשי ישיבת גאון יעקב הגאון רבי נתן זוכובסקי והגאון רבי זאב ברלין, ראש ישיבת בית שמעיה הגאון רבי שלמה אנגלנדר, ראש ישיבת גרודנא הגאון רבי צבי דרבקין וראש ישיבת באר יעקב הגאון רבי דוד יצחק שפירא.

ל"כיכר השבת" נודע כי במהלך היום התקשר הגאון רבי מנחם צבי ברלין לראש הישיבה הגר"י רוזן ומחה על הפגיעה בו. יצויין, כי המשגיח הגאון רבי דן סגל שוחח אמש טלפונית עם הגר"י רוזן והביע את מחאתו וכאבו על ביזוי תלמידי חכמים ש"נפרץ על ידי נערים פורעים ומשתוללים משוללי רסן".

עוד הוסיף המשגיח כי מאז ששמע על "הפגיעה החמורה על ידי אותם נערים, הדבר גורם לו צער רב על ירידת הדורות וזילזול מחפיר בגדולי ישראל, על ידי אותה קבוצה שפרקה מעצמה עול תורה ומחללת שם שמיים".


במכתב שפרסמו השבוע גדולי ראשי הישיבות הם יוצאים בחריפות נגד מהומות הפלג והפגיעה בגר"י רוזן: "לשמור בכל משמר שלא להיגרר בשום דרך שהיא אחר מעשים שאינם מדרך התורה, ש"עוזבים מקור מים חיים" וגורמים לחילול שם שמיים בפרהסיה בהשפלת כבוד לומדי התורה וחכמיה" קראו הרבנים.


ראשי הישיבות הוסיפו: "הגדילו באחרונה עשות בהפרעה להרבצת התורה וביזוי גדולי מוסריה ומנחיליה. עלינו לרחם ולהתפלל על אותם טועים שישובו בתשובה. ותקוותנו כי מתוך תוספת חיזוק על ידינו בלימוד התורה וספרי מוסר יתערה על כולם רוח טהרה ויקויים בנו הייעוד, ומלאה הארץ דעה את השם".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

גדולי ישראל מחזקים את ידי הגר"י רוזן
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.


שלח תגובה