עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 20 פעמים

עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

זעזוע בעולם התורה מהפגיעה וההתנכלות המתמשכת בגדולי ראשי הישיבות!
בפעם השניה הדביקו לפנות בוקר פושעי 'נצח' את מנעול דלת ביתו של הגאון רבי יגאל רוזן ראש ישיבת 'אור ישראל', הפושעים שפכו צבע שחור ברחבת ביתו ~ הפשע מצטרף לשורה של התנכלויות, רדיפות, הטרדות ופשקווילים נגד גדו"י וראשי ישיבות.
הרב דב וייס מחשובי בוגרי 'אור ישראל' בראיון כואב: "דם ליבי שותת, פגעו באבא שלי באופן מזעזע, במידה ולא תתקיים מחאה רבתית בוגרי אור ישראל יצאו למחאה, האם מישהו מבני התורה חשב להדביק את דלת ביתו של הרב שמואל אוירבך חלילה?".
הרב אליהו פרייליך בראיון סוער: "זו כת שאלופה בהיתממות, הם יורדים לחייו של הגר"י ומתנכלים לו, הם במלחמה כבר 4 שנים ברציפות נגד גדולי התורה ועולם הישיבות, הם מחריבי עולם התורה, מי שלא מוחה לא יוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה".

סמל אישי של משתמש
משולש

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

הפגיעה המתמשכת בגדולי ישראל וראשי הישיבות מצד קבוצת 'הפלג הירושלמי': הבוקר, בפעם השניה הושחת מנעול דלת ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן וצבע שחור נשפך במכוון בכניסה לביתו - הערב תלמידי ישיבה ניקו את רחבת ביתו.
מוטי סגל קוקר
הפגיעה המתמשכת בגדולי ישראל וראשי הישיבות מצד קבוצת 'הפלג הירושלמי': הבוקר, בפעם השלישית הושחת מנעול דלת ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן וצבע שחור נשפך במכוון בכניסה לביתו – הערב תלמידי ישיבה ניקו את רחבת ביתו.
הגאון רבי יגאל רוזן עמד לצאת הבוקר מביתו כמדי יום לתפילת שחרית בהיכל ישיבת אור ישראל אך לתדהמתו הדלת הייתה נעולה בדבק, ראש הישיבה נאלץ להזמין פורץ על מנת לצאת מביתו.
מלבד זאת, הפורעים שפכו צבע שחור שאינו יורד בקלות בכניסה לביתו. אנשי 'הפלג הירושלמי' שמו להם למטרה על פי מקורבי ראש הישיבה להתנכל לרבנים וגדולי ישראל כאשר הגאון רבי יגאל רוזן הנו יעד ראשון במטרה בשל כפיפותו להנהגת הדור.
הערב הגיעו מספר בחורים מישיבות מרכזיות בעיר בני ברק לביתו של הרב רוזן על מנת לנקות את הפוגרום שנוצר במקום. במשך דקות ארוכות עמלו הבחורים וגירדו את שאריות הצבע מרצפת הבניין.
מדובר בפעם השלישית שמרוססות כתובות כאלה על קירות ביתו של ראש הישיבה. האלמונים, המזוהים ככל הנראה עם הפלג הירושלמי, ריססו כתובות נאצה חמורות על דלת ביתו של ראש ישיבות 'אור ישראל' , הגאון רבי יגאל רוזן, הדביקו את דלת ביתו ושברו את מנעול הדלת.
בעבר, האלמונים שהגיעו בשעת לילה מאוחרת לבצע את זממם ריססו כתובות חמורים נגד הגר"י רוזן וזאת בשל כפיפותו להנהגת הדור ובראשם למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, בין הכתובות החמורים נכתב: "תמחה זכר עמלק" ו"קאפו צבאי"..
הפגיעה בגר"י רוזן מגיעה לאחר פגיעה ממושכת ברבנים ובראשי הישיבות ברבים. בעבר דיווחנו כאן ב'קוקר' על הפגיעה החמורה בגאון רבי יהודה סילמן על ידי אנשי 'הפלג הירושלמי' בעת דרשת שבת שובה בבית מדרשו בשכונת רמת אלחנן בבני ברק.

סמל אישי של משתמש
משולש

זעקל

נושא שלא נקרא על ידי זעקל »

פשוט אנשים מושחתים שמצאו הזדמנות להוציא את ההשחתה אשר טמונה בליבם מכח אל הפועל
האם בית שמאי שהיו חריפים היו מתקוטטים עם בית הלל? להיפך לא נמנעו התלמידים מלישא אחד עם השני,
ותמהני למה רבני הפלג אינם יוצאים נגד השחתה זו להוקיע בשער בת רבים שאין זה דרכה של תורה.

אלי 1
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 »

מי אמר לכם שהם עשו את זה? לפני כמה ימים נזרק אבן לעבר ביתו של הרב זלזניק האם גם אז היה הלם זעזוע ותדהמה??
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

משולש כתב:הפגיעה המתמשכת בגדולי ישראל וראשי הישיבות מצד קבוצת 'הפלג הירושלמי': הבוקר, בפעם השניה הושחת מנעול דלת ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן וצבע שחור נשפך במכוון בכניסה לביתו - הערב תלמידי ישיבה ניקו את רחבת ביתו.
מוטי סגל קוקר
הפגיעה המתמשכת בגדולי ישראל וראשי הישיבות מצד קבוצת 'הפלג הירושלמי': הבוקר, בפעם השלישית הושחת מנעול דלת ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן וצבע שחור נשפך במכוון בכניסה לביתו – הערב תלמידי ישיבה ניקו את רחבת ביתו.
שניה או שלשית?

יש למישהו רעיון איך ניתן למנוע מקרים כאלו?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

מלפפונאי.

נושא שלא נקרא על ידי מלפפונאי. »

שאלת תם: במה מתבטאת "כפיפותו להנהגת הדור" של הגר"י יותר מכל הרבנים והדיינים וראשי הישיבות והרמי"ם שבדור [חוץ מרבני הפלג]??
ואגב, מושג חדש בהשקפה ליטאית "כפיפות להנהגת הדור". לקרוא כמובן בהברה ישיבתית אשכנזית במילרע.
ללמוד מהם.....

סמל אישי של משתמש
משולש

אלי 1 כתב:מי אמר לכם שהם עשו את זה? לפני כמה ימים נזרק אבן לעבר ביתו של הרב זלזניק האם גם אז היה הלם זעזוע ותדהמה??
איך ידעתי שזה יבוא כתגובה!!
מדברים אתם על א' אז מיד הם אומרים "אבל ב'..."
מה הסיפורי סבתא של הפלג מצדיקים לשפוך דבק וזפת לפתחו של א' מגדולי ראשי הישיבות???
אני לא שמעתי על מקרה כזה של אבן על הרב זלזניק, אם תוכל להביא אסמכתא, ואם היה כזה דבר אני פותח אשכול מחאה. (בל"נ).

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

Re: פגיעה בהגר"י רוזן.

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

מה קרה שהם נדבקו 'דווקא' להגר"י רוזן שליט"א ? ועוד בפעם השניה [או השלישית, תלוי לאיזה גירסה מאמינים...]
כל הסיפור הזה לא מריח כ"כ טוב....
הסיפורים על "כפיפותו להנהגת הדור" הוא חלק ממה שכותבי יתד נאמן המוכשרים התחילו לאחרונה עם רשימת תוארים חדשה... הגראי"ל שטיינמן נהפך לרשכבה"ג, ועוד כמה תוארים ליטאים חדשים ייחשפו בימים הקרובים, כל יום שלישי תואר חדש...
וחוץ מזה יכול גם להיות שכמה אנשים שרוצים קצת 'אקשן' בשכונה עשו את זה, (מה שאולי רמז זעקל בדבריו,) מאיפה החלטתם שזה מגיע מהפלג ? מה גם שאלי 1 העיר הערה נכונה שכשזרקו אבן לבית הרב זלזניק אז לא היתה "הלם וזעזוע".
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

גליציינר אני מציע שתתעסק בנושאים שבהם אתה מבין יותר. כדי שלא תצטרך פעם אחר פעם להראות לכולם איך השנאה מקלקלת את השורה.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

צרה עינם בהצלחתו הכבירה של הגר''י רוזן הן בישיבתו שלו והן בצרכי הכלל
דהרי ידוע שהגר''י רוזן הוא זה שמנהל את המגעים מול השלטונות עפ''י הוראת מרן רבינו שליט''א

אלי 1

משולש כתב:גליציינר אני מציע שתתעסק בנושאים שבהם אתה מבין יותר. כדי שלא תצטרך פעם אחר פעם להראות לכולם איך השנאה מקלקלת את השורה.
צריך גם למחות על הביזוי העצום שביזו במשך שנים את מרן כ"ק האדמו"ר ממכנובקא שליט"א מזקני האדמורי"ם בבני ברק ששנים רדפו אותו על לא עוול בכפיו, והגדילו לעשות כשהגיע לחתונת האדמו"ר מבלעז בפעם האחרונה חצוף אחד העיז לנשכו ברגלו מתחת לשולחן!!!
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

אלי 1 כתב:
משולש כתב:גליציינר אני מציע שתתעסק בנושאים שבהם אתה מבין יותר. כדי שלא תצטרך פעם אחר פעם להראות לכולם איך השנאה מקלקלת את השורה.
צריך גם למחות על הביזוי העצום שביזו במשך שנים את מרן כ"ק האדמו"ר ממכנובקא שליט"א מזקני האדמורי"ם בבני ברק ששנים רדפו אותו על לא עוול בכפיו, והגדילו לעשות כשהגיע לחתונת האדמו"ר מבלעז בפעם האחרונה חצוף אחד העיז לנשכו ברגלו מתחת לשולחן!!!
מה עניין שמיטה להר סיני?
יש חובת מחאה על כל אחד ואחד בכל פעם שמבזים תלמיד חכם
וזו חובת המחאה במקרה הזה!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

אלי 1 כתב:
שטויות במיץ עגבניות, קודם תלמד איך לאיית את מה שאתה רוצה לכתוב, אח"כ תכתוב. חוץ משזה שקר גמור שלא היה ולא נברא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

אלי 1 כתב:
אתה אומר טול קיסם מבין עיניך, קודם טול קורה מבין עיניך ואחר כן תדבר.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אלי 1

גאליציינער כתב:
אלי 1 כתב:
שטויות במיץ עגבניות, קודם תלמד איך לאיית את מה שאתה רוצה לכתוב, אח"כ תכתוב. חוץ משזה שקר גמור שלא היה ולא נברא.
לא נעים אבל זה מה שמשולש כתב לך בצורה ברורה אל תתעסק בכביסה המלוכלכת של השני בעיקר כשאתה לא מבין...
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

אלי 1

גאליציינער כתב:
אלי 1 כתב:
צודק תיקנתי צ"ל בעלז במקום בלעז.... והשם הטוב יכפר בעדי
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
מתכנת web
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתכנת web »

מוחים על כבוד צדיק אחד ומבזים צדיק אחר באותו מקום ובאותו הזמן!!!
בשמחה

סמל אישי של משתמש
משולש

אחד מתלמידיו של הגר"י רוזן אמר לי היום שבדומה לרפורמים, גם הם שואבים הכרה רק מפרובוקציות. (בנוסף על השיעמום ופרפורי הגסיסה של האידיאולוגיה-כסאולוגיה שלהם).
לכן יתכן שהתעלמות ושתיקה רועמת יכאיבו להם יותר מאשר הגררות אחרי הפרובוקציות שלהם.

השכם והערב עליהם בבית המדרש והם כלים מאליהם בע"ה.

ועד
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 48 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

מעניין, שמעתם? נשכו את האדמו"ר ממכנובקא!!! ואולי גם חתכו לו קצת מהאצבע, איזה סיפורי בדים...
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע »

חשבתי שלחסידי בעלז יש יותר שכל...

אתם לא מבינים שכל מה שאלי כתב זה רק כפרובוקציה. ואתם כפתאים מגיבים לדבריו, ועוד טורחים להכחיש???

אני אישית, דוקא הייתי מאשר שנשכו אותו עד זוב דם, אבל זה היה בתגובה שהוא משך בזקנו של האדמו"ר מבעלז בחתונה הקודמת ...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש, אתה מפסיד, הדיון בנושא נמשך לנושאים יותר מעניינים...
תעלה מהר הודעה בעניין הפגיעה החמורה שפגעו הפלג הירושלמי [מנין לו זאת ? הוא לא הוכיח זאת] בראש ישיבת אור ישראל.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

גאליציינער כתב:משולש, אתה מפסיד, הדיון בנושא נמשך לנושאים יותר מעניינים...
תעלה מהר הודעה בעניין הפגיעה החמורה שפגעו הפלג הירושלמי [מנין לו זאת ? הוא לא הוכיח זאת] בראש ישיבת אור ישראל.
שנאתך לליטאים אינה יודעת גבולות, אתה מעדיף להצטרף לרודפי גדולי התורה, ולעשות מעצמך צחוק. (מי שלח? גפני ודוד שפירא שלחו אותם??) העיקר שהצלחת למצוא עוד איזה "כתם" אצלנו.

לך תתעסק עם מושכי הזקנים ונושכי הרגלים אצלך!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

ובדרך אגב: נכון שאתה לא בא מבית ליטאי אלא אתה בעצמך הפכת לליטאי ? רואים זאת. ואני כבר כמעט לגמרי בטוח במוצאך.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש כתב:
גאליציינער כתב:משולש, אתה מפסיד, הדיון בנושא נמשך לנושאים יותר מעניינים...
שנאתך לליטאים אינה יודעת גבולות, אתה מעדיף להצטרף לרודפי גדולי התורה, ולעשות מעצמך צחוק. (מי שלח? גפני ודוד שפירא שלחו אותם??) העיקר שהצלחת למצוא עוד איזה "כתם" אצלנו.

לך תתעסק עם מושכי הזקנים ונושכי הרגלים אצלך!
מי הם ?
אני רואה שלקחת את זה ברצינות, ראה את דברי נעשה ונשמע...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

זעקל

נושא שלא נקרא על ידי זעקל »

ועד כתב:מעניין, שמעתם? נשכו את האדמו"ר ממכנובקא!!! ואולי גם חתכו לו קצת מהאצבע, איזה סיפורי בדים...
אני חושב שמגיע לאלי 1 תודה ענקית על פירסום סקופ כזה לראשונה בפורומים שלנו. :lol:: :lol:: :lol::

עלה זית
קיבל תודה: 22 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

גאליציינער כתב:אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.
[/b]
חזקקקקקקקקקק!!!!!!!!!!!
:lol:: :lol:: :lol::

ואפילו אם כדבריך, אומרים, מדוע ליטאים רבים יותר באכזריות מחסידים?
---כי אין להם 'מסורת' מדור דור..

אלי 1

גאליציינער כתב:ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

ובדרך אגב: נכון שאתה לא בא מבית ליטאי אלא אתה בעצמך הפכת לליטאי ? רואים זאת. ואני כבר כמעט לגמרי בטוח במוצאך.
ספר לנו בבקשה על היסטוריית המחלוקות שהיו לבעלז לאורך הדורות...
סאטמר, מכנובקא, העדה החרדית ועוד...
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
חזן
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

משולש כתב: אני לא שמעתי על מקרה כזה של אבן על הרב זלזניק, אם תוכל להביא אסמכתא, ואם היה כזה דבר אני פותח אשכול מחאה. (בל"נ).
מוצא שפתיך תשמור - פתח אשכול מחאה!

335.jpg
[/size]
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש

חזן כתב:
משולש כתב: אני לא שמעתי על מקרה כזה של אבן על הרב זלזניק, אם תוכל להביא אסמכתא, ואם היה כזה דבר אני פותח אשכול מחאה. (בל"נ).
מוצא שפתיך תשמור - פתח אשכול מחאה!

335.jpg
[/size]
בעיקרון אני פטור מהתחייבותי, כי אני התכוונתי על דברי אלי1 שאמר:
אלי 1 כתב:מי אמר לכם שהם עשו את זה? לפני כמה ימים נזרק אבן לעבר ביתו של הרב זלזניק האם גם אז היה הלם זעזוע ותדהמה??
ואתה מביא לי סיפור ישן שעבר עליו הפסח...
אבל לפנים משורת הדין אני מוכן לפתוח אשכול מחאה בתנאי שתענה לי על שאלה אחת:
כתוב שם שזה היה בשביעי של פסח, למה לא פורסמה המודעה עד שבועות? חודש וחצי לוקח להדפיס מודעה???

שלח תגובה