חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

NBHGV
נתן תודה: 434 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי NBHGV »

תחילה הכותרות:

כאן חדשות: ‏במערכת הביטחון מעריכים: השיגורים הלילה מעזה פעלו כתוצאה מפגיעת ברק במשגר שהיה טעון ומכוון.

נתניהו על הירי לישראל: מזהיר את ארגוני הטרור בעזה, גם בזמן משבר הקורונה - אל תנסו אותנו.

הרכב הוועדה להצטיידות בחיסונים: נתניהו, גנץ, אדלשטיין, דרעי, יזהר שי וינקלביץ' .

ח"כ שלמה קרעי על סערת מינוי הבכירים במערכת המשפט: "המטרה של כחול לבן היא אחת - להמשיך לשמור על השחיתות ועל כנופיית שלטון החוק"

‏חוק המצלמות חוזר | ח"כ קלנר: "מי שמנסה להסתיר, מפחד מאור השמש. כל מה שאנחנו רוצים זה שקיפות, סריקה של הפרוטוקולים בזמן אמת".

אוכפים קורונה: בסופ"ש החולף (12-14) נרשמו 3,523 דו"חות על הפרות השונות- 2,977 מתוכם על אי עטית מסיכה במרחב הציבורי.

שר הבריאות אדלשטיין על הדלפות פרטי ההסכם עם חברת 'פייזר':"פשע חמור שיקשה עלינו להגיע להבנות עם חברות נוספות".

מדיני וביטחון:

‏הנשיא ריבלין באזכרה לחללי מבצע קדש: "ההסכמים האחרונים יכולים לסלול דרך לעידן חדש במזרח התיכון. ועדיין, גם כעת יש מי שמבקשים את רעתנו. אויבנו לא יכלו לנו לפני 64 שנים, והם לא יוכלו לנו גם היום. גם כשידנו מושטת לשלום, כתמיד, אנחנו דרוכים, ערניים ונחושים להגן על עצמנו".

‏שר הביטחון גנץ באזכרה לחללי מבצע קדש: "הלילה היה לא שקט בדרום הארץ ויש לכך אחראי: ארגון החמאס. אני מבקש לומר לתושבי הדרום שאנחנו פועלים במספר כיוונים, גם מבצעיים וגם אחרים, כדי להביא שקט ארוך טווח. אם חמאס לא יעמוד במבחן השקט, התוצאות תהיינה קשות, קודם כל עבור הנהגתו".

רובי המרשלג: ‏בהמשך לחדירת המסתנן אמש בגבול הצפון: בניגוד לפרסומים אתמול, לא מדובר במהגר עבודה אלא באזרח לבנוני. האיש לא היה חמוש, והיה תחת מעקב עוד טרם חדירתו לישראל. הוא נמצא עדיין בחקירת כוחות הבטחון .

אור הלר: ‏מתחזקת ההערכה בצהל כי הרקטות שנורו הלילה מעזה לא נורו במכוון נבדקת השפעת מזג האוויר על השיגורים. נבדקת האפשרות כי הרקטות שנורו לטווח ארוך הן רקטות חמאס ולא רקטות של הג׳יהאד האיסלמי.

‏חיסול אל-מסרי - שר המודיעין אלי כהן: "הממשל החדש בארה"ב צריך לשאול את עצמו האם המשטר באיראן הוא בר שיח. הפיתרון צריך להיות המשך הסנקציות, האמברגו וביטול הסכם הגרעין".

עוד מדברי נתניהו בישיבת הממשלה: "אני אף פעם לא מפרט את התכניות המבצעיות שלנו, אבל אני אומר להם - המחיר של המשך התוקפנות יהיה כבד, כבד מאוד".

גנץ בפתח ישיבת הממשלה: "אנחנו נמשיך לעמוד מול התוקפנות בדרום. התגובה הבוקר הייתה מהירה ומיידית, והיא לא בהכרח האחרונה. אני לא אפרט את כל התוכניות, אבל אנחנו פועלים בכדי שהשקט יישמר".

פוליטיקה:

לאחר שהואשמה ע"י יש עתיד כי ביקשה לקבל ג'וב, עליזה לביא מכחישה: לא ביקשתי קדנציה נוספת לתפקיד בהר הרצל ולא שום תפקיד אחר ביש עתיד.

בכחול לבן ובליכוד מכחישים את דיל המינויים. ירון אברהם: ימים יגידו.

בכירים באגו״י כולל נציגים בסיעה המרכזית בראשם חנוך זייברט, מובילים לקיום דיון פנימי בין חברי הסיעה לפני מינוי שר השיכון החדש. (רפאל כהן)

מפלגת ימינה: "בעוד בעלי עסקים ומיליון מובטלים מחשבים לעצמם שקל לשקל איך לעבור את השבוע הקרוב בשלום, ממשלת האין-בושה הזו תופרת עיסקאות ג׳ובים למשרדי ממשלה מיותרים וממנה מנכ"ל לראש ממשלה חלופי".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה במכתב לראשי המפלגות החרדיות בדרישה לפעול באופן בהול לקידום חוק הגיור הממלכתי ולוודא תשובה ברוח זו של המדינה לבג"ץ.

יאיר שרקי מפרסם תיעוד: ‏קטע חביב מאד של ח״כ רם שפע ‎ מלפני עשר שנים. בחור בן 25 שרואה אפליית חרדי ומגיב כמו שצריך, בלי לדעת שהוא מצולם, והרבה לפני שחשב שיהפוך חבר כנסת, הקטע צולם בתכנית מה אתם הייתם עושים של חיים הכט.

רדיו ׳קול חי׳ בסקר מאזינים ענק בהשתתפות למעלה מ-800 משתתפים חרדים - על השאלה: כיצד היית מגדיר את החלטות הממשלה? 13% דאגה לשלום הציבור, 61% פוליטיקה ו-15% יותר מדי הפחדות. על השאלה: איפה נבדקתם בקורונה? 64% בקופת חולים או בדרייב אין, 30% לא נבדקנו - נשארנו בבית עד שהבראנו.

עוד מסקר המאזינים של רדיו ׳קול חי׳: על השאלה: איפה התפללתם בכל תקופת משבר הקורונה? 60% בחצר ובשטח הפתוח, 21% בכל מצב התפללנו בבית כנסת ו-19% התפללו בבית. על השאלה: האם נכון יהיה להמשיך בחתונות מצומצמות בציבור החרדי? 48% כן. 38% לא .

אריה ארליך: ‏האופן שבו ליצמן מתייחס למשרת שר השיכון כאל צעצוע אישי שהוא יכול לעשות בו כרצונו - להתפטר, לחזור, שוב להתפטר, לחפש בובת-קש כדי לשמש כסגן שר, לפטר את הבובה ולחפש חדשה, והעיקר, למדר את חבריו מיהדות התורה כאילו זה נכס אישי על שמו בטאבו - הוא שפל מכעיס גם במושגי פוליטיקת השטעט'ל .

קלמן ב'בחדרי': על רקע מס' תקריות של חוסר תיאום בהודעות הסיעה, ח"כ אשר דורש מח"כ פינדרוס לתאם הודעות לתקשורת עם חברי הסיעה כפי שהיה נהוג בקדנציות קודמות.

ארי קלמן לרונן כץ בקול ברמה: "מי שלא ימונה לשר השיכון לא ישרוד יותר מחצי שנה בגלל הבחירות המתקרבות, אנשי ליצמן שלא מדברים על מועמד אחר מיאיר פינס, עדיין ישלטו במשרד. אנשי אגו״י דורשים דיון סיעתי לפני החלטה בנושא. כנראה שהאדמורים לא יתנו לנציגי אגודת ישראל לכהן כשרים, כך שהמאבק לא ברור"

דני דנון ב"פרלמנט צהריים" בערוץ הכנסת: אני לא מתכוון להתמודד מול ראש הממשלה על ראשות הליכוד, אני תומך בו.

ארי קלמן: ‏בלשכת פינדרוס משיבים למכתבו של חבר הכנסת אשר בלעג, ומשיבים לו במכתב מטעם ׳פניות הציבור׳: ״קיבלנו מכתבך בתודה. הדברים יובאו לידי חבר הכנסת הרב יצחק פינדרוס״

טל שלו: ‏רשמו ביומנים: בית הדין של הליכוד ידון מחר בעתירה שמבקשת להדיח את דני דנון בעקבות בחירתו ליו"ר הליכוד העולמי.

קורונה בארץ:

‏קורונת החורפנים: בדגימות של החולות המאומתת ששבו מדנמרק - לא נמצאה עד כה נוכחות של המוטציה. במשרד הבריאות ממתינים לתשובה של יתר הבדיקות (יולן כהן).

עם זאת יש לציין שמרבית הישראלים ששבו מדנמרק לא מוכנים להיבדק, ולכן במשרד הבריאות חוששים מתחלואה סמויה: מתוך כ-170 ששבו מדנמרק - רק 40 הסכימו להיבדק, ומתוכם התגלו כמה נוסעים שאובחנו כחולים (יולן כהן).

פרופ' נחמן אש הביע מורת רוח מכך שאין התמודדות מספקת עם בעיית ההתקהלויות. בשיחת זום עם צוות יועציו אתמול בלילה אמר אש כי ההסברה והאכיפה לא אפקטיביות באזורים רבים, בפרט כשמדובר באכיפת הסגר בערים אדומות.

‏רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, מעריך "תהליך החיסונים ייארך כמה חודשים טובים, מניח שיתחילו דווקא עם צוותי הרפואה. אין הרבה זמן להיערכות, מעריך שנצליח להשלים אותה עד ינואר"

רבינא: ‏החוק היבש אומר כי מחלימי קורונה, ייכנסו באופן חופשי לאילת ולים המלח במסגרת חוק "איים ירוקים" עם תעודת מחלים. בפועל, במלונות מבהירים, כי רק מי שחלה והחלים בחודשיים האחרונים זכאי להיכנס ללא בדיקת קורונה.

‏הפרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל ביה"ח הדסה, טוען:"פייזר הודיעה על ההצלחה בניסוי קצת אחרי הבחירות בארה"ב. התזמון מעלה סימן שאלה לגבי תוכן ההודעה".

ביקור נשיא המדינה ריבלין בעיריית בני ברק: גודי סילמן רל"ש ראה"ע ב"ב אמר בקבלת הפנים בעירייה: "כמה מצער שבני עמנו בחרו בהטלת אשמה על אחרים. חלק גדול מכלי התקשורת בחרו להתנער מאחריות ומזהירות בקורונה, ובמקום זאת בחרו להפנות אצבע מאשימה לעבר המגזר החרדי ששומר ומקפיד על ההנחיות יותר מכל מגזר אחר"

עוד מנאומו של גודי סילמן רל"ש ראה"ע ב"ב, בקבלת הפנים לנשיא המדינה בעיריית בני ברק: "המציאות הוכיחה שהתורה מגינה ומצילה. מנהיג הדור, שר התורה רבי חיים קנייבסקי, הורה לציבור החרדי לשמור על ההנחיות בקפדנות, ובמקביל לעשות הכל על מנת שלא לבטל חלילה את התורה הקדושה. הנתונים בערים החרדיות מוכיחים היום כמה הוא צדק" .

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין התייחס בישיבת הממשלה להדלפות שיצאו ביום שישי על פרטי ההסכם עם חברת פייזר: "ביום שישי התבצע פשע חמור. גורם כלשהו העביר את פרטי ההסכם עם חברת פייזר שחל עליו חיסיון לתקשורת. אין לי ספק שזה יקשה עלינו להגיע להבנות עם חברות נוספות, כי הן חשופות למה שחתמנו עם פייזר. הדבר כמובן לא ירתיע אותנו ונעשה הכל להביא כמות נוספת של חיסונים לכל אזרחי ישראל".

‏הפרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל ביה"ח הדסה: "הרעיון של ‎גדעון סער לבדוק את כולם - נכון. יכול להביא אותנו למצב של מדינות מתקדמות ולהתמודד עם מוקדי תחלואה מרכזיים"

‏המגפה הנפשית - הד"ר אביב שגב, מנהל המיון בביה"ח שלוותה, אומר ליואל דן; "רואים בחודשים האחרונים שתמהיל החולים שמגיעים אלינו בפעם ראשונה הולך ועולה. מזהים עלייה משמעותית בהפרעות היותר קשות".

‏המועצה האזורית חבל אילות בערבה הדרומית דורשת מהממשלה לפטור את תושביה מהדרישה לבדיקת קורונה בכניסתם לאזור התיירות המיוחד באילת. בהודעה מטעם המועצה נכתב: "מצב שבו תושבינו – ובעיקר ילדים ונוער מתחת לגיל 18 - נדרשים לבדיקה בכל 10 ימים הוא אינו סביר ואינו מתקבל על הדעת".

חדשות בארץ:

אחרי דחיות מרובות, פורסמה חוברת המכרז לבניית 1,257 יחידות דיור בגבעת המטוס. ההגשה לפי אתר רמ"י עד יומיים לפני כניסת ביידן. לפי חוברת המכרז, עד 5 ימים אחרי. (וואלה).

‏המשרד להגנת הסביבה הטיל קנס בסך 3.78 מיליון שקל על חברת הענק שברון, לאחר שהפרה את תנאי היתר ההזרמה לים של אסדת הגז לוויתן.

חברי הכנסת מיכאל מלכיאלי ויוסי טייב (ש"ס) עורכים מאז שעות הבוקר סיור מקצועי במועצה המקומית בית אל.

רשות המיסים: ניתנת ארכה עד ה-15 בדצמבר, להגשת תביעות למענק השתתפות בהוצאות קבועות ומענק הוצאות לעסק קטן עבור החודשים מאי-יוני 2020.

משרד האוצר קיבל היום (ראשון) את ההסדר לחלוקת מימון ימי הבידוד בין המדינה למעסיק. במסגרת הפשרה שהציע ח"כ חיים כץ (הליכוד), העובדים לא יקבלו שכר על יום הבידוד הראשון, ולאחר מכן העלות תחולק שווה בשווה. זאת מלבד עסקים קטנים עד 20 עובדים - בהם המדינה תשלם 75% מהסכום.

‏קבוצת מליסרון בהתראה לפני תביעה לרה"מ ‎נתניהו ולוועדת השרים לענייני קורונה: "פתחו את 17 הקניונים שבבעלותנו מיד".

‏פרסום ראשון: אחרי האוצר, גם רשות התחרות מתנגדת להעדפת תוצרת הארץ ע״י הממשלה בתקופת הקורונה. חוות דעת של הממונה הלפרין קובעת, למרות המשבר, כי יתרון נוסף במכרזים לסחורה ישראלית, יגרום להתייקרות המוצרים והשירותים שהמדינה צורכת על חשבון הציבור. רה"צ צפוי להכריע היום בנושא(מתן חודרוב)

‏ארגון "בצלמו" פונה ליועמ"ש, לשר הבריאות ולמ"מ המפכ"ל בדרישה להטיל על המשנה לנשיאת העליון חנן מלצר קנס בגין הפרת הנחיות הקורונה. הפנייה באה אחרי שנציב תלונות הציבור על שופטים אורי שהם דחה את התלונה שהוגשה בעקבות חתונת בנו שפורסמה ברשת.

תמיר סטיינמן: 3 רכבי יוקרה של תושב רהט שחייב מס של כ-10 מיליון שקלים (!) נתפסו בפעילות משותפת של היחידה הארצית לאכיפה וגבייה ברשות המסים יחד עם משרד מע"מ באר שבע וימ"ר נגב, זאת לאחר שניסה להבריח את הרכבים כדי להתחמק מעיקול.

עמית סגל: כבר ארבע שעות מתקוטטים בבית המשפט הצדדים בתיק נתניהו על תמליל של האזנת סתר לשיחה של פילבר עם עיתונאי, ורק עכשיו הבנתי שזה אני... פילבר: ״הוא לא חשב שיכניסו לו על שוחד על מילצ'ן (תיק 1000, א"ג) כי אני אומר לך זה הזוי. זה בדיוק כמו ששמו לי על בזק, על קיום של מדיניות הממשלה. אני מקיים מדיניות של הממשלה. באים ואומרים לי: לא, זה מרמה והפרת אמונים כי פעלת לטובת בזק". הפרקליטות טוענת: זה לא רלוונטי לתיק 4000 כי הוא מדבר על מילצ׳ן. ההגנה: זה ועוד איך קשור. פילבר משיח לפי תומו על עצמו.

היחצן החרדי קובי סלע בפייסבוק: "בשעה 12:16 ניתן האות לאחד הדברים המטורפים ביותר שהמשרד היה שותף להם מאז ומעולם: רשת דומינ'וס פיצה מקימה תת רשת כשרה למהדרין בהשגחת בד"צ בית יוסף, ואנחנו חלק מזה!"...

חרדים:

ויסברג ב'בחדרי': בד"ה- הגאון הרב יהודה אריה הראל זצ"ל מרבני ישיבת קול יעקב בבית וגן וחתנו של ה'בבא סאלי' זצ"ל נפטר בהדסה לאחר שנדבק בקורונה. בן 73.

חדשות בעולם:

טיסת אל על הבוקר מנמל התעופה בן גוריון לקייב באוקראינה נאלצה להתעכב על הקרקע לאחר שאחד הנוסעים במטוס סירב לעטות מסכה. בynet דווח כי הנוסע החל להתעמת עם הדיילים במטוס. שוטרים ממרחב נתב"ג הגיעו למקום והורידו אותו מהמטוס.

גל ברגר: מקורות פלסטינים אומרים לכאן חדשות: כי בעזה נפתחה הבוקר חקירה לבדוק האם ירי הרקטות הלילה אירע כתוצאה מתקלה, או שמא מדובר במעשה אדם מכוון. המקורות טענו כי הנהגות חמאס והג'יהאד האסלאמי לא קיבלו החלטה על הסלמה.

‏מקורות פלסטיניים לכאן חדשות: המודיעין המצרי יקיים שיחות עם חמאס גם על האווירה המתוחה ברצועת עזה, בעקבות ירי הרקטות אל ישראל.
לכניסה למאגר הקליפים לחץ כאן: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

NBHGV

תחילה הכותרות:

משרד הבריאות: 861 נדבקים חדשים אובחנו אתמול, שיעור החיוביים עמד על 1.8%. שיא של 3 שבועות במספר הנדבקים.

ערים חרדיות: בית"ר עילית הפכה מצהוב לכתום בדרך לסגר לילי. מודיעין עילית מירוק לצהוב. רכסים הפכה מצהוב לירוק (צבי טסלר).

ישיבה בבית הלבן בין טראמפ לעורכי הדין. בקרוב תוגש תביעת הענק של טראמפ על הזיופים בבחירות.

'ישראל היום': בנציבות שירות המדינה אומרים כי: "התבטאויותיה של דינה זילבר נגד נתניהו ייבדקו"

‏דרעי וגנץ סיכמו שהשר יצחק כהן יישאר שר במשרד האוצר על מכסת השרים של כחולבן .

מקדם ההדבקה במגזר הכללי עומד הבוקר על 1.08, במגזר הערבי - 1.1 ובחברה החרדית - 0.97.

‏ח"כ ‎ניר ברקת תומך בהליכה לבחירות בראיון בגל"צ: "הממשלה לא מתפקדת, ואני מביע את העמדה של רוב אזרחי ישראל".

יו"ר 'ימינה' נפתלי בנט לטיטלבוים ב'כאן מורשת': ארוץ עם בצלאל סמוטריץ' בבחירות הבאות.

‏בג"ץ בצו על תנאי לנתניהו: נמק מדוע הסדר ניגוד העניינים של היועמ"ש לא מחייב אותך.

מדיני וביטחון:

‏שליח טראמפ למזרח התיכון אבי ברקוביץ' יעמוד בראש משלחת אמריקנית שתגיע לבחריין. בהמשך תנחת המשלחת בישראל ביום רביעי, לקראת מפגש משולש של שר החוץ האמריקני פומפאו, שר החוץ הבחרייני א-זיאני ושר החוץ גבי אשכנזי. ראש הממשלה נתניהו יפגוש גם הוא את הבכירים

דסק החוץ: מייק פומפאו: "ישנה עבודה רבה לעשות כדי להבטיח שאירן לא תהפוך לעינוי בשביל המזרח התיכון"

יונה לייבזון: הניו יורק טיימס: "טראמפ חיפש דרכים לתקוף באירן כדי לעצור את התקדמות תכנית הגרעין"

‏הנשיא טראמפ ביקש מיועציו הבטחוניים להציג לו אפשרויות לתקוף את מתקן הגרעין המרכזי באיראן. פקיד בבית הלבן מסר כי היועצים שכנעו את הנשיא שלא להוציא אל הפועל תקיפה שכזו, מחשש לעימות נרחב.

רשות המעברים תערוך הלילה תרגיל ביטחוני במעבר אליהו בין השעות 21:00-4:00. במהלך התרגיל ייחסם כביש 55 לסירוגין ויישמעו במרחב קולות ירי ופיצוצים‌‎.

‏כ-100 ישראלים עלו הלילה ליישוב שא-נור בצפון השומרון, שפונה בהתנתקות, במטרה להקים אותו מחדש. עד כה הם טרם פונו. לקבוצה, שכוללת גם נשים וילדים, התלווה ח"כ אריאל קלנר מהליכוד. ההתיישבות בשא-נור אסורה מכוח חוק ההתנתקות.

יובל שגב: רגע לפני שביידן נכנס - בירושלים מאיצים תוכנית לרישום והסדרה של כל הקרקעות במזרח ירושלים. בשבועות האחרונים החל תיאום בין משרדי הממשלה השונים כדי לתקצב ולמצוא פתרונות משפטיים .

פוליטיקה:

למי שפספס- כתבתי הערב על מנסור עבאס ויחסיו המתהדקים עם נתניהו. עבאס הודף את הטענות שנתניהו משתמש בו לצרכיו הפוליטיים והמשפטיים ובהם פיצול המשותפת וטוען שהוא זה שמנצל את נתניהו. דפנה ליאל

בוגי יעלון למשה גלסנר ואבי בלום על יחס לפיד לשלח: "יש לי ביקורת על זה, אני הייתי עושה את זה אחרת" עמית סגל

ארי קלמן: ‏בביטאון 'המבשר' נתנו יותר בולטות מ'המודיע' לידיעה על קורת הרוח בקרב היהדות הנאמנה , משרד השיכון חוזר לידי איש אגודת ישראל.

ישראל כהן: ‏נזכר בשמועות שרצו ברשתות כשליצמן התפטר מתפקיד שר השיכון כביכול יש לו הסכם למנוע כתב אישום והנה מתברר שזה שטויות וכמו חסיד נאמן פרש בגלל הוראת רבו וחזר לאחר הוראתו. ללמוד להבא להיזהר לא לקנות כל פייק

זאב קם: ‏שרים וח"כים בכחול לבן מותחים ביקורת על הדרך שבה מנהל יו"ר המפלגה בני גנץ את משבר התקציב: "אין לנו מושג לאן גנץ הולך במשבר. כלפי חוץ המסרים סותרים והוא אינו משתף אותנו". מסביבתו של גנץ נמסר כי הוא לא שינה את מסריו בשום שלב.

עמית סגל: היום בעוד שנה, -17.11.21- אמור בני גנץ להיכנס לתפקידו כראש הממשלה, ונתניהו - להפוך לראש הממשלה חליפי.

ארי קלמן: בכירים ביהדות התורה: ״אין מצב שש״ס תקבל עוד תפקיד שר גם אם זה על המכסה של כחול לבן. אם פותחים את המכסות גם יהדות התורה תדרוש עוד תפקיד עבור אחד מחברי הכנסת של המפלגה. יש לה כבר הסכמה עקרונית מכחול לבן״ .

הסקר המלא של ׳גיאוקרטוגרפיה׳: ׳הליכוד׳ 28. ׳ימינה׳ 25. ׳יש עתיד׳ 15. ׳כחול לבן׳ 12, ערבים 12. ש״ס 9. יהדות התורה 8. ׳מרצ׳ 6 וליברמן יורד לחמישה מנדטים.

מקורבי ליצמן לשלזינגר ב׳ישראל היום׳ - ״רה״מ נתניהו דיבר אתמול עם ליצמן, הוא הזכיר לו את הדברים החשובים שצריכים לקדם לציבור החרדי במשרד השיכון וביקש שילך לאדמו״ר לבקש אישור שיוכל לחזור בעצמו שוב לתפקיד״ .

שלזינגר ב׳ישראל היום׳: משיחות סגורות לאמירות ברורות - בחודשים האחרונים אמרו בליכוד שגנץ לא יקבל את תפקיד רה״מ ברוטציה רק בשיחות סגורות, לאחרונה זה כבר על השולחן באמירות ברורות של נציגי ׳הליכוד׳ כולל בראיונות לתקשורת. מיקי זוהר ואוסנת מארק אמרו זאת בראיונות ל׳ישראל היום׳. גם אופיר אקוניס אמר השבוע לתקשורת: ״לא חושב שגנץ צריך להיות ראש ממשלה, נתניהו ינהיג את ישראל בשנים הקרובות לא כראש ממשלה חליפי״ .

יוסי אליטוב למנדי ביתאן בכאן מורשת: "לליצמן יש תפיסה שכולם עובדים אצלו. הוא חי בשטיבל. הוא חשב שהוא יושיב שם את יצחק כהן מש"ס כדי שיחתום לו על כל דבר שירצה. זה לא קרה, יצחק כהן הוא יהודי חשוב שלא יהיה חותמת גומי"

‏השר אלקין, ברשת ב' על היעדר תקציב מדינה: "ליוויתי הרבה תקציבים כיו"ר קואליציה. זה תהליך של לפחות 3.5 חודשים. מי שחושב שאפשר בחודש אחד לאשר אותו בממשלה, להכין אותו ולהגיש לכנסת לאישורה בתוך שבוע, לא יודע על מה הוא מדבר"

השר רפי פרץ לעטרה גרמן בועידת מקור ראשון: "אני לא נכנס לשיקולים הפוליטיים של סמוטריץ׳ ובנט. אני רק יודע שנפתלי אמר בצורה מאוד ישרה והוגנת שימינה זאת מפלגה ימנית, ישראלית וליברלית וממילא בית הציונות הדתית זה הבית היהודי".

עוד מהשר רפי פרץ לעטרה גרמן בועידת מקור ראשון: "אני לא מתכוון לפרוש מהחיים הפוליטיים אבל אני לא הסוגיה. הסוגיה היא הבית היהודי. אני רוצה שכל הכוחות יגיעו ונעשה מפקד ופריימריז. מפלגת הבית היהודי הולכת להיות המפלגה הציונית הדתית המובילה"

קידוש ה': ח"כ סעיד אלחרומי מהרשימה המשותפת כעת בוועדת חוקה לציון יום הנגב: "אני רוצה לשבח את ח"כ מיכאל מלכיאלי בפרט ואת תנועת ש"ס בכלל, שרגישים מאוד לנושא הנגב ולציבור המוחלש".

קורונה בארץ:

בכירים בממשלה: עלייה מובהקת במספר החולים, יידרשו אמצעי מעקב והגבלה חדשים. זו הייתה ההקלה האחרונה עד להודעה חדשה. עמית סגל

אליק מרגלית: ‏כל המערכות הציבוריות כשלו במידה כזו או אחרת במשבר הקורונה, אבל אף אחת לא התגלתה כחסרת יכולת כמו המשטרה. אם הייתה לה יכולת אכיפה מינימלית היינו במקום אחר לגמרי היום.

יו"ר ועדת חוקה יעקב אשר ב"קול חי": "יש במדינה יותר מ-300 אלף מחלימים ואני לא מבין למה הפסיקו את מערך הבדיקות הסרולוגיות שהיו מוסיפים עוד מאות אלפי מחלימים למאגר. המחלימים יכולים להתנהל בצורה רגילה, אבל הממשלה מתעכבת. מקווה שכעת אנחנו מתקדמים".

עוד מח"כ יעקב אשר ב"קול חי": "על פי הנחיית גדו"י, הצבנו בראש סדר העדיפויות את החזרת הילדים לספסל הלימודים, גם בגלל ערך לימוד התורה וגם בגלל ערך החינוך. היום כבר רואים קונצנזוס בעניין, אבל הממשלה דורשת להגדיל קנסות. צריך לתת למלמדים פרס במקום קנס".

ראש עיריית דימונה, בני ביטון ב"קול חי": יו"ר השלטון המקומי ביבס ואני זועקים לממשלה שיתנו לנו סמכויות לנהל את הקורונה ברשויות. רק אנחנו יודעים לנהל את זה. נתניהו יודע לזהות תהליכים, אבל במקרה הזה יש קצת פאניקה. צריך להיזהר, אבל להתנהל נכון"

‏שר הבריאות אדלשטיין באילת: אני מבקש מהציבור לא להגיע לכאן ללא בדיקת קורונה שלילית. לא רק מי שנוסע לבית מלון, כל מי שמבקש להיכנס לעיר ואין לו פטור צריך לבוא עם בדיקת קורונה בתוקף.

יעקב פלבינסקי בטור ב'ווינט': העובדה שערים חרדיות הפכו ירוקות לא מתיישבת עם הקונספציה שרבים גיבשו לעצמם, אז הם מחפשים הסברים מתחת לאדמה. עד הביוב הם הגיעו כדי להוכיח שיש תחלואה.

‏פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל ביה"ח הדסה: "אני שומע את האופטימית בחברות התרופות, אבל יש קשיים עד שנקבל את החיסונים... החיסון הרוסי ספוטניק 5 מצוין, הצלחה של 92%, וממתין לאישור משרד הבריאות.. לא משווה בין החיסונים, אם נוכל לבחור, שכל אחד יבחר מה שהוא רוצה".

שר המדע יזהר שי מכחול לבן התייחס הבוקר (שלישי) בריאיון לכאן רשת ב לנושא חיסוני הקורונה וכיצד יתבצעו בישראל. בריאיון הבהיר השר כי "לא יהיה פה חוק שמחייב אזרחים להתחסן, יהיו מאמצי שכנוע. נעשה כל מה שאפשר כדי לשכנע, אני לא רואה מצב ששוטרים יעמדו ברחובות ויאלצו אזרחים להתחסן".

‏מדוע אין שימוש בבדיקות הסרולוגיות? ח"כ עפר שלח: "הושקעו בבדיקות 112 מיליון שקלים והן שוכבות סתם, פגות תוקף. יכול להיות להן שימוש קריטי בהורדת ימי בידוד - אם מתגלים נוגדים, אותו אדם לא נדבק או מדבק במשך כמה חודשים. היינו יכולים לחסוך עשרות אחוזים מהנזק"

קורונה בעולם:

‏תיירות בצל קורונה | חברת אייר בי-אנד-בי להשכרת דירות נופש החלה להשתקם מהפגיעה הקשה, עם רווח של 219 מיליון דולרים ברבע השלישי של השנה. בתשעת החודשים הראשונים של 2020 צנחו הכנסותיה עקב התפרצות המגפה

קרן בצלאל: לאור הנתונים שפרסמה יצרנית התרופות מודרנה, שר הבריאות הבריטי הודיע שבריטניה הזמינה 5 מיליון מנות חיסון של חברת מודרנה (מספיק לחיסון של 2.5 מיליון בריטים). להערכתו, האספקה תגיע באביב הבא, כשבמקביל נבחנים הסכמים עם חברות נוספות

דסק החוץ: מקסיקו: 319 בני אדם מתו מקורונה במהלך היממה האחרונה.
חדשות בארץ:

‏צירוף מקרים מופלא שבאותו יום שבו ערוץ 13 חושף עוד טפח איך מתנהל המו"ל הכי מושחת בישראל הולך עיתונאי בכיר מאותו חברה לחסות תחת אותו מו"ל ולתת לו לגיטימציה. זו השיטה כבר עשרות שנים - עיתונאים בשירות הנאשם. נתי טוקר

מרכזי הקניות הפתוחים ייפתחו הבוקר ביישובים ירוקים. החנויות ייפתחו בתנאים של חנויות הרחוב עד ארבעה לקוחות בכל חנות.

‏היום ייפתחו מחדש כל אתרי הבחינות העיוניות ללימודי נהיגה ברחבי הארץ, בכפוף להנחיות הקורונה. ההזמנה להיבחן תיעשה באמצעות אתר האינטרנט של משרד התחבורה.

אברהם בלוך: ‏הניסיון להסתיר מנציגי הציבור בוועדה לאיתור פרקליט המדינה מידע סודי נגד מועמדים מהפרקליטות לתפקיד, הופכת את נציגי הציבור בוועדה ל'קישוט' שנועד להכשיר מימוש החלטות שר המשפטים והיועמ"ש.

‏משרד הפנים: כל חופי תל אביב הפתוחים בעונת החורף אסורים לרחצה לאור המלצת משרד הבריאות כי נמצאו חריגות בבדיקת מי הים.

ביני אשכנזי: ‏באיחור אופנתי של 8 חודשים, היום תסגר רשימת המועמדים לתפקיד יועמ"ש הכנסת. המועמד המוביל של המערכת בכלל והיועמ"ש מנדלבליט בפרט עו"ד רז ניזרי. המועמדת העדיפה על יו"ר הכנסת - מי שבוחר בסוף את היועמ"ש היא שגית אפיק - מינוי שגם בבלפור תומכים בו.

לאחר עשור בתפקיד, עורך חדשות החוץ של חדשות 13 נדב איל, הודיע על עזיבתו את התפקיד. וישמש ככתב 'ידיעות אחרונות'

'ערוץ 7': עו"ד איתמר בן גביר הותקף מילולית על ידי בני מיעוטים בחניון בירושלים, הם חסמו את מכוניתו איימו עליו, בן גביר הזמין את המשטרה והתוקפים שהבינו זאת ברחו מהמקום.

הפרובוקציה החודשית: נשות הכותל נכנסו לרחבה אך ספר התורה נלקח מהן והן נאלצו לוותר על קריאה בתורה.

אלעד: בטווח של שבוע מהפעם הקודמת גם הבוקר אכיפה מוגברת של משטרת התנועה הארצית ע"י אופנועים וניידות גלויות וסמויות. התושבים זועמים. אלרועי, תושב העיר לוסרמן ב'המיטב': "מרגישים שמחפשים אותנו בציציות, אין פה לחברים שלי איך לסגור את החודש ובתוך שבוע פעמיים מבקרים אותנו בזכוכית מגדלת".

שבע שנות מאסר נגזרו היום על מיכאל פרץ, תושב עוטף עזה שהורשע בהעברת סחורות לחמאס. פרץ הבריח לעזה סחורה לא תיאום או היתר, ולטענת התביעה ידע כי אחד הסוחרים מעזה איתו עבד העביר את הסחורה לחמאס - אך המשיך בכך למרות זאת.

בעקבות גביית תשלום מהורים במעונות יום ומשפחתונים בזמן ימי הסגר וימי בידוד, יוזם יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי דיון מהיר בכנסת בכדי להביא לפתרון העניין .

לירן תמרי: החתונה ההמונית בחסידות בעלז: במסגרת החקירה שמנהלת המשטרה, הוחרם מכשיר DVR של כלל מצלמות האבטחה בבניין החסידות. התיק נבחן בפרלקיטות מחוז ירושלים בימים אלה .

‏רשת המשביר לצרכן מתכוונת לפתוח היום את כל סניפיה, גם בקניונים הסגורים, אחרי שמילאה את מדפיה במוצרי טואלטיקה ומוצרים חיוניים לתחזוקת הבית. במשביר טוענים שהחנויות הפכו לחיוניות לאחר מאמץ גדול של התאמת המוצרים.

עידן יוסף, ניוז1: על-אף הצהרותיה כי לא תשנה את הסטטוס-קוו בשבת, שרת התחבורה מירי רגב הודיעה במסמך רשמי כי בניגוד לחוק לצמצום תחבורה ציבורית בשבת ולמדיניות השרים שקדמו לה במשרד התחבורה, לא תבטל נסיעות בשבת גם בקווים שנוסעים ריקים.

עוד מניוז1: הדברים נמסרו במענה לשאילתה שהגיש לשרה ח"כ ארבל, שמן המענה לה התברר כי ב-5 קווים באיזור כרמיאל, מס' הנוסעים הממוצע בשבת לא עולה על נוסע-שניים. ארבל: הביקוש הדל של נוסעים באוטובוס עם 51 מקומות מעיד כי אין מדובר בקווים חיוניים, וחובה לבטל את ההיתר שניתן להם.

רשת "ביג" הודיעה שפנתה לשוכרי החנויות במרכזים הפתוחים בבקשה שיאריכו את שעות פתיחת העסקים עד השעה 24:00, "מתוך מטרה לתת מענה לגידול בתנועת הקונים במרכזים ולשמירה מיטבית על הריחוק הנתבקש".

חרדים:

׳יתד׳, ׳המודיע׳, ו׳המבשר׳ הבוקר: ראשי ׳האזינו׳ התקבלו במעונו של זקן ראשי הישיבות מרן הגאון רבי יצחק שיינר ראש ישיבת קמניץ וחבר מועצת גדולי התורה. ראש הישיבה שמע בסיפוק על היחודיות של ׳האזינו׳ המספק מעטפת מלאה גם לצוותים החינוכיים בישיבות, גם להורים וגם לבחורים עצמם.

בד"ה: בארגנטינה נפטר ר' אליהו מונקרץ ז"ל מהקהילה התורנית בגיל 67 לאחר מאבק ממושך בנגיף הקורונה. שימש בתפקידים חינוכיים בקהילה, ורבים יהודים קירב לאבינו שבשמים. (בחדרי).

יעקב מלמד בטוויטר: ‏ התפרצות נגיף הקורונה בישיבת סלבודקה בבני ברק - במהלך היממה האחרונה התגלו למעלה מ-50 בחורים שנדבקו בנגיף. לדברי גורמים בישיבה ככה''נ הבחורים נדבקו מאיש צוות.‎

חדשות בעולם:

‏לובנאניאת - ג'בראן באסיל, חתנו של נשיא לבנון שהכיר מקרוב את הסנקציות האמריקניות לאחרונה בשל קשריו עם חיזבאללה קורץ לאמריקנים בראיון לערוץ אל-חדת' המשדר מהאמירויות: מוכן לפרק את השותפות עם חיזבאללה, אם האמריקנים ייתנו ערובות לשמירת ביטחונה, יציבות וכוחה של לבנון ושלא יתקפו אותה. רועי קייס

יונה לייבזון: ביידן במסיבת העיתונאים: "יהיה קשה יותר לפני שהמצב ישתפר". ביידן עוד אמר שהמנכ"לים וראשי האיגודים שאיתם דיבר הסכימו שמדיניות אחידה לארצות הבאית שבבסיסה חובת עטיית מסכות, ומערך גדול של בדיקות מהירות יסייעו לחזרה מהירה יותר לשגרה

עמית ולדמן: השנה פשעי השנאה בארצות הברית הגיעו לשיא חדש מזה עשור, כך קבע דוח מיוחד שהפיץ ה-FBI. בנוסף, השנה גם התרחשו הכי הרבה רציחות במדינה המוגדרות ככאלה שמונעות משנאה, זאת מאז החל הארגון לאסוף נתונים אודות מקרים שכאלה בתחילת שנות ה-90

מזכיר המדינה של ארה"ב מייק פומפאו אמר בריאיון לעיתון הצרפתי "לה פיגארו" כי "עדיין ישנה עבודה לעשות כדי שאיראן לא תגרום סבל במזרח התיכון". הוא גם התייחס להתנהלות טורקיה ואמר כי על ארה"ב ואירופה לעבוד בשיתוף פעולה נגד פעולותיה של אנקרה במזרח התיכון. זאת לקראת ביקורו של פומפאו בשורת מדינות באזור, בהן ישראל. (רויטרס)

מבזקן 12: רעידת אדמה בעוצמה של 6.3 הורגשה באינדונזיה, אין חשש לצונאמי

‏תאונה טרגית במקסיקו: לפחות 12 בני אדם נהרגו לאחר שמשאית שהובילה גז בישול התהפכה במערב המדינה, התלקחה והתפוצצה.

לאחר דרישת משרד החוץ הישראלי: ‏מגישת CNN מתנצלת על ההשוואה בין טראמפ לנאצים.

צוות החללית של חברת "ספייס אקס" האמריקנית הגיע לתחנת החלל הבין-לאומית. ארבעת האסטרונאוטים הגיעו ליעדם לאחר 27 שעות. זו הפעם השנייה בתוך חצי שנה שהחברה הפרטית מבצעת משימה כזו (כאן)

ישראל נענתה בחיוב לבקשת גואטמלה, הונדורס ופנמה לסיוע הומניטרי להתמודדות עם הנזקים הקשים כתוצאה מסופת ההוריקן שפקדה את מרכז אמריקה. הסופה גרמה למאות הרוגים, אלפי פליטים ולפגיעה חמורה במדינות האזור‎.

בחירות בארה"ב:

ג'ו ביידן, על סירובו של טראמפ להעביר את השלטון: "חייבים תכנית להפצת החיסון ולשיתוף פעולה עם העולם. אם נוכל להתחיל רק ב-20 בינואר זה יעכב את התהליך, חשוב שנתחיל עכשיו"

‏שר החוץ האמריקני מייק פומפאו: "ממשל טראמפ נותר מחוייב לחוקי הבחירות ולהליך מעבר תקין ממנו לממשל הבא". פומפאו התייחס גם לאיראן ואמר כי זו עדיין מאיימת על המזרח התיכון, וכי "יש עוד עבודה לעשות כדי לוודא שהיא לא מייסרת את האזור"

‏בום אמריקני: שיעור הטפסים הפסולים בבחירות האחרונות היה בשפל של שנים - למרות תחזיות דווקא למספרים גבוהים מהממוצע, כי מדינות רבות התנסו לראשונה בהצבעה בדואר. הנתונים נמוכים במיוחד במדינות המפתח: בפנסילבניה וג'ורג'יה שיעור הטפסים הפסולים נמוך פי 30! לעומת 2016. השנה כולם היו צדיקים. גלעד צוויק

'ידיעות': נשק יום הדין של טראמפ: חלק מנאמניו מציעים לו לבצע מהלך שינפץ את הדמוקטיה אבל ישאיר אותו נשיא. לכפות על בתי נבחרים שנמצאים בשליטה רפובליקנית - במישיגן, בג'ורג'יה, בוויסקונסין ובפנסילבניה - להחליף חלק מהאלקטורים המכהנים שם בכאלה שיתמכו בו.

מישל אובמה בפוסט נגד ההחלטה של טראמפ לא לשתף פעולה עם אנשי ביידן בתקופת המעבר: מספרת שלמרות הכעס שלה על טראמפ לפני 4 שנים, ולמרות אמירות גזעניות של טראמפ נגד בעלה, בני הזוג נערכו לתקופת המעבר והזמינו את טראמפ ומלניה, כי הדמוקרטיה האמריקנית "גדולה יותר מהאגו של כל אחד".

עוד מ׳ידיעות׳ על הנשיא טראמפ: בנתיים הוא ממשיך לשמור את כל סמכויות הנשיא בידיו מבלי לבצע כל חפיפה עם ביידן. הוא פעל כדי למנוע ממנו לקבל מסוכנויות ממשלתיות תדרוכים ביטחוניים ותדרוכי קורונה.

עמיחי שטיין: והספירה החוזרת בג'ורג'יה נמשכת, בערך 85% נספרו: טראמפ השיג עוד 800 קולות בצמצום הפער מול ביידן. הפער לטובת ביידן: כ-14,000.
לכניסה למאגר הקליפים לחץ כאן: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

NBHGV

תחילה הכותרות:

רה״מ נתניהו בראיון לרדיו ׳גלי ישראל׳ - ״למה אני צריך לומר מי ניצח בארה״ב? כולנו מבינים מה שכנראה עומד לקרות״

עוד מרה״מ נתניהו בראיון ל׳גלי ישראל׳ - ״האם בני גנץ יהיה ראש ממשלה? מי יודע. נפתלי בנט? אני לא יודע אם הוא ימין או שמאל, תלוי באיזה יום שואלים״

‏יאיר שרקי: רק 5% מכל המאושפזים במחלקות קורונה הם מהמגזר החרדי .

ועדת הכספים אישרה: מענקים והחזר הוצאות לעצמאים גם בחודשים נובמבר ודצמבר.

‏ועדת הכנסת אישרה לקריאה שניה ושלישית את ביטול התוספת למשכורות חברי הכנסת לשנת 2021. ההצעה תעלה להצבעה במליאת בכנסת.

קרן מרציאנו בפרסום ראשון: אחרי חילוקי הדעות עם גנץ - השר יצחק כהן מתפטר‎.

מדיני וביטחון:

דובר צה"ל: ‏כוח צה״ל חשף לפני זמן קצר זירת מטענים סמוך לגדר הגבול עם סוריה, בדרום רמת הגולן בשטח ישראל. כוחות הנדסה נטרלו את זירת המטענים, סמוך למרחב בו סיכל כוח צה״ל ניסיון הנחת מטענים לפני כשלושה חודשים. צה״ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו ולא יאפשר כל פגיעה בריבונות ישראל

שחר גליק: ‏משלחת חברי כנסת מהליכוד הגיעו לסייר במאחז החדש שהוקם הבוקר על אדמות שא-נור בצפון השומרון. הם באו ללא אבטחה וקראו לממשלה לשוב ולהתיישב במקום באופן חוקי תוך ביטול חוק ההתנתקות. בין הנוכחים: מיקי זוהר, קטי שטרית, עמית הלוי ואתי עטיה.

מספר מטענים שהונחו היום בגבול ישראל סוריה, במטרה לפגוע בכוחות צה"ל, אותרו על ידי הצבא. כוח הנדסה נטרל את המטענים. התקרית התרחשה סמוך למקום בו חוסלו מחבלים שניסו לבצע פיגוע נגד חיילים לפני כשלושה חודשים .

שר הביטחון בני גנץ בסיור בצפון: ״סוריה אחראית לזירת המטענים שהתגלתה ברמת הגולן״ .

עימותים בין כוחות הביטחון לפלסטינים במחנה הפליטים קלנדיה. הפלסטינים מדווחים על 2 פצועי ירי.

פוליטיקה:

‏הקואליציה שוב מנסה להביא את הביטול הכה מוצדק של חוק הדרכונים לועדת הכנסת. כחול לבן, למרבה הצער, עוצרים את זה. אולי הברית האפשרית עם איווט, אולי סתם להתנגד למה שהימין רוצה. במקרה יוצא הדופן הזה, הימין צודק וכל משרד הממשלה המעורבים תומכים בכך. רביב דרוקר

בכירים בש״ס זועמים על גנץ: אתמול בלילה הבטיח לדרעי שיסכים להשארת איציק כהן שר בממשלה - הבוקר חזר בו והתנה זאת במינוי מנכ״ל למשרד המשפטים. ״מילה שלו זו לא מילה, ככה אי אפשר להתנהל״. כחול לבן: לא הובטח לו. עמית סגל

כחול לבן בימים האחרונים: הכחשה לפרסום שלי של הוד בצר תמורת חשכ"ל. הכחשה לפרסום של עמית סגל על השארת איציק כהן בתפקיד שר. שני הסיפורים נכונים ורק העובדה שדלפו החוצה סיכלה את מימושם. ירון אברהם

שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ: למרות כל ההשמצות של היושבים ביציע, המדיניות הכלכלית של נתניהו והליכוד ממשיכה להוביל את מדינת ישראל להישגים.

אסנת מארק לרונן כץ בקול ברמה: "שמעתי את סמוטריץ אומר שהמינוים הם כישלון של הימין, אם הוא היה. יודע אילו אנשים שקד מינתה הוא לא היה ישן טוב בלילה"

עוד מחכ מארק בקול ברמה: "גנץ מוחזק על ידי שר המשפטים ובעבר הוא היה מוחזק על ידי לפיד ואני לא יודעת אם בכלל אי פעם הוא יוכל להיות ראש ממשלה. סימנו את נתניהו והוא יפרק את התיקים נגדו בבית המשפט. היועמש שנגוע בניגוד עניינים מגיש לרהמ מסמך ניגוד עניינים, היה עושה טוב אם היה מניח את המפתחות"

יניר קוזין: ‏פרסום ראשון: הושגה הסכמה בין הליכוד לכחולבן על החוק המתיר הצבעה לחולי ומבודדי קורונה. בעקבות ההתנגדות של ח"כ שלמה קרעי, תבוטל האפשרות להצביע בקלפי ניידת, כפי שהופיע בהתעת החוק המקורית, ובמקומה יוסעו החייבים בבידוד וחולי קורונה ברכב מיוחד לקלפי ייעודית בה יוכלו להצביע.

יעקב ריבלין: הדמות הטרגית בסאגת ההתפטרות והחזרה של ליצמן למשרד השיכון הוא יצחק כהן. רצה לעשות טובה לחבר-קיבל סכין בגב. חשב שלפחות ירוויח משהו ממעמד של שר-קיבל הבטחה שלא קוימה. המסקנה: בחיים הפוליטיים אין טובות בלי ערבויות והבטחות הן בדיחות .

קורונה בארץ:

‏פרסום ראשון: יו"ר איגוד אולמות למהדרין הגיש לח"כים מתווה "תו לבן" במסגרתו יתאפשר לקיים אירועים בתקופת הקורונה. בין התנאים הנוקשים לקיום החתונות - תפוסה של עד 35% מהאולם, בדיקות קורונה לאורחים ושוטר שייתן דו"חות למפירי ההנחיות. חנן גרינווד

כעת בוועדה לפניות הציבור: לבקשת יו"ר הוועדה ח"כ יעקב טסלר, רשות האוכלוסין תאחד את טפסי הצהרת הבריאות והבידוד לחוזרים מחו"ל לטופס אחד, כדי לקצר משמעותית את הליכי הכניסה לישראל.

העליה בתחלואה: במפקדת אלון של פיקוד העורף, מתריעים מפני המשך קיום חתונות המוניות בחברה הערבית, תופעה שמובילה לעלייה בתחלואה ועלולה לגרום להתפשטות הנגיף ליישובים רבים (כאן)

ישראל כהן: עשרות רשויות ויישובים ערביים נמצאים תחת הגדרת ׳אדומים׳ כבר שבועיים - התעלמות מוחלטת. עיר חרדית הפכה לכתומה - הופ! כותרת ראשית ב-ynet. וזהו סיפור הצביעות של התקשורת הכללית.

מתווה פתיחת בתי המלון ייכנס לתוקפו באילת הלילה בחצות וחצי ובים המלח מחר ב-6 בבוקר. בין ההקלות שייכנסו לתוקף: פתיחת מסעדות עד 50 איש בחוץ בלבד, קיום אטרקציות במתחמים פתוחים, והרחבת פעילות חדרי האוכל במלונות‌‎.

כאן חדשות: בצוות החוקרים של מכון ויצמן אומרים שנתוני התחלואה מלמדים על המשך יציבות - 16 ימים מאז שלב ההקלות השני לא ניכרת עלייה משמעותית. פרופ' ערן סגל, שעומד בראש צוות החוקרים: שיעור הערבים מקרב הנדבקים החדשים גדול משמעותית מחלקם בתחלואה - 45%. שיעור החרדים נותר יציב - 10% .

החיסון הרוסי | הפרופ' רוטשטיין מנכ"ל 'הדסה' ממשיך להביע אמון בחיסון הרוסי: "נשמח להרחיב את הניסוי בישראל נגייס מתנדבים לחיסון הרוסי" (בחדרי) .

קורונה בעולם:

דסק החוץ: חברת "פייזר" השיקה תוכנית פיילוט לאספקת החיסון שלה לקורונה עבור 4 מדינות בארצות הברית

קורונה ברצועת עזה: זהו היום השני ברציפות שבו נשבר שיא הנדבקים ביממה. 486 בני אדם נדבקו בנגיף ביממה האחרונה ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 20%. מניין המתים עלה ל-50 .

מחקר מטריד | מסקנה חדשה ומפתיעה במחקר איטלקי: מחלת הקורונה התפשטה "מתחת לרדאר" בצפון איטליה כבר מקיץ 2019, הרבה לפני שהרשויות בסין הזהירו את העולם ממחלה חדשה בדרכי הנשימה שמקורה בווהאן (גלובס)

חדשות בארץ:

‏מכה למשטרה: שופטי בגץ מקבל את עתירת תנועת קריים מיניסטר וקובעים כי בניגוד לעמדת המשטרה אין שום בעיה שתישמע מוזיקה במגפונים בהפגנות מול בלפור עד 11 בלילה

הישג מבורך בועדת הכספים: הפיצוי למשפחתונים יהיה כדוגמת הגל הראשון. רשות המסים תיתן את הפיצוי למשפחתונים שהיו סגורים עקב הסגר.

איציק אוחנה בטוויטר: הקרב על המאזינים בין תחנות הרדיו החרדיות: רדיו 'קול חי' ורדיו 'קול ברמה' מגרילים בו זמנית ספר תורה מהודר שיחולק במתנה לאחד המאזינים.

חיים גולדברג: בכירי 'מרכז שיטור חרדי' האחראי במשטרה על השכונות החרדיות בירושלים ובבית שמש, הודחו מתפקידם, בשל טענות לדיווחים לא נכונים שנועדו להסתיר או להמעיט בחומרת אירועים חרדיים שהפרו הנחיות בימי הקורונה.

ועדת הכספים דנה על ביטול פרויקט להב"ה לסיוע לרשויות מוחלשות. חה"כ יעקב אשר מיוזמי הדיון: "מחזק את ידיו של הרב גפני על הטיפול בנושאים החשובים לאוכלוסיות החלשות, במצוקת המעונות ומשפחתונים, צריך להפסיק את התעללות הפקידים באוכלוסיות החלשות".

שר המשפטים אבי ניסנקורן חנך היום מוקד טלפוני חדש של מח"ש. המוקד יספק מענה לאזרחים המבקשים להגיש תלונה או לבדוק סטטוס פנייה. זאת, כחלק מהרפורמת האזרוח של מח"ש.

ערוץ 7: הרשות לפיתוח כלכלי חברתי חרדי יחד עם אגף התשתיות במשרד התחבורה, יוזמת תכנית רחבת היקף, להנגשת רשת המסילות לקהילות החרדיות בארץ .

ביומיים האחרונים נרשמו ע״י המשטרה 3,505 דוחות בגין ההפרות השונות. מרביתם, 3,048, בגין אי עטית מסיכה במרחב הציבורי, 68 דוחות בגין הפרות חובת הבידוד והדיווח, 133 דוחות בגין הפרות שונות של בתי עסק .

ישכר זלמנוביץ: הח"כ הטרי והנמרץ אוריאל בוסו מש"ס יזם דיון חשוב בועדת החוקה בראשות חה"כ אשר לטובת הסדרת מרכיבי הביטחון בהתנחלויות והצליח לאחד את השורות ב'דגל התורה' עם יו"ר הועדה יעקב אשר וחברו למפלגה יצחק פינדרוס .

׳בחדרי׳ חושף: שערורייה בבני ברק! חולי קורונה הועברו מבית האבות החרדי ברח׳ שלמה המלך בב״ב לאחר כניסת השבת למרכז רפואי גריאטרי בנס ציונה. בני משפחתם לא ידעו על כך ולא אישרו את העברתם.

׳ווינט׳: בתו של ראש המוסד יוסי כהן הידוע כמקורב מאוד לרה״מ נתניהו הצטרפה להפגנות נגד נתניהו ונהפכה לפעילה מאוד ברשת החברתית נגד רה״מ .

הוועדה לאיתור פרקליט המדינה הבא התכנסה לישיבה ראשונה, בסופה פורסמה רשימת המועמדים המלאה. בין השמות ברשימה עו"ד אייל בסגרליק מבכירי עורכי הדין הפליליים בארץ ומרצה בקמפוס החרדי קריית אונו הזוכה לתמיכה חרדית נרחבת לתפקיד.

‏הפורום המשפטי למען ארץ ישראל הגיש לבג"ץ עתירה לעצור את פעילות הוועדה לאיתור פרקליט המדינה, ולהורות כי מנדלבליט אינו יכול להיות חלק מוועדת האיתור. הסיבה: חוות דעת של דינה זילבר ומנדלבליט בעצמו - בעניין ניגוד העניינים של ראש הממשלה נתניהו.

מומחים מעריכים כי הצלחת החיסונים של "מודרנה" ו"פייזר" הם פריצת דרך רפואית גם בטיפול בסרטן ובמחלות קשות אחרות, לאחר שבשיטה החדשנית בה פועל החיסון ניתן יהיה ללמד את הגוף להילחם בתאי סרטן למשל. החברות המפתחות עובדות במקביל גם על תרופות לסרטן בשיטה זו, אלא שהמחקרים בנושא נמצאים בשלב מוקדם יותר מחיסון הקורונה (ישראל היום).

חדשות בעולם:

דסק החוץ: דובר משמרות המהפכה מגיב לדיווח שהנשיא טראמפ בחן את האפשרות לתקוף באירן: "כל פעולה אמריקנית נגדנו תיתקל בתגובה עוצמתית"

‏נסיגת הכוחות האמריקנים מאפגניסטן: על רקע כוונת טראמפ לבצע נסיגת כוחות בימי כהונתו האחרונים, מזכ"ל נאט"ו יינס סטולטנברג מזהיר שנסיגה נחפזת ומהירה של הכוחות האמריקנים מאפגניסטן עלולה לגבות מחיר כבד מדי

הארץ: לדברי מקורות בממשל, הנשיא וצוותו מנסחים צו נשיאותי שיביא לצמצום משמעותי בהיקף הכוחות גם בעיראק ובסומליה. זאת על אף התנגדות מפקדים בכירים בצבא לנסיגה מהירה. באפגניסטאן הוצאת הכוחות עלולה לסכן את המשא ומתן בין הממשלה לטליבאן, וסומליה נמצאת ערב בחירות .

איתמר אייכנר: רבנים בכירים מכל העולם הקדישו תפילות "מי שבירך" מיוחדות בווידיאו, לרפואתו של נשיא אוקראינה היהודי, וולודימיר זלסקי, שאושפז לאחר שחלה בקורונה. רבה של דובאי אמר פרק תהילים לרפואתו - והראשון לציון רבי יצחק יוסף הוסיף: "הוא מקדש שם ה' בפועלו... שיקום ממיטת חוליו"

‏למדתי מסיפור ״ההפצצה של מתקני הגרעין באירן״: 1. שסביבת טראמפ והגנרלים מחוררים כמסננת מבחינת הדלפות. לא חדש אבל אנחנו באמת באס״ק 2. האיש שרוצה לסגת מעיראק ואפגניסטן יתחיל מלחמה. נו 3. במקרה! זה משרת את הנראטיב של 2015-דיל או מלחמה 4. רגע, הפצצה=100% מלחמה? בטוח? 5. אנחנו חיים בלופ. שמרית מאיר

שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און שלח מברק ברכה לאבו מאזן לציון 32 שנים להכרזת העצמאות של יאסר ערפאת. "המאבק הלגיטימי שלכם להשבת אדמתכם וזכויותיכם הוא מאבק צודק, נעמוד לצידכם גם בעתיד, בדומה לעבר"

בחירות בארה"ב:

ד"ר קלי וורד, יו"ר המפלגה הרפובליקנית של אריזונה: "הבחירות הללו רחוקות מלהסתיים. אל תאבדו את הלב. אל תאפשרו לשלילי ולפייק ניוז להפיל אתכם. אריזונה נמצאת במאבק הזה במאה אחוז" .

NBHGV

תחילה הכותרות:

משרד הבריאות מעדכן: 413 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מחצות. 319 חולים במצב קשה, ו-124 מונשמים. מניין המתים מהנגיף עומד כעת על 2,736 (גלצ).

פצצת החובות של הישראלים: רה"מ והנגיד בוחנים - דחיית החזר המשכנתאות בעד שנה וחצי (גלובס).

סקר 'ערוץ 13': הליכוד 29, ימינה 22, יש עתיד 20, הרשימה המשותפת 11, כחול לבן 10, ש"ס 8, מרצ 7, ישראל ביתנו 7, יהדות התורה 6.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב שיחה חמה עם הנשיא הנבחר ג'ו ביידן בה חזר ביידן על מחוייבותו העמוקה למדינת ישראל ולביטחונה.

ירון אברהם: נתניהו: אנחנו במו"מ עם מודרנה על רכישת חיסונים נוספים מעבר למה שסוכם

הרשות הפלסטינית מחדשת את הקשרים עם ישראל לרמתם הקודמת, כפי שהיו לפני מאי - עת שינמכה אותם בשל כוונות הסיפוח.

השר אלקין לגלסנר ב׳קול ברמה׳: ״מי שביקש שיהיה תקציב דו שנתי היה מפלגת הליכוד, מותר לנו לשנות את דעתנו בגלל המשבר״

נשיא המדינה רובי ריבלין שוחח עם הנשיא הנבחר של ארצות הברית, ג'ו ביידן, ובירך אותו עם היבחרו (שושי חתוקה).

מדיני וביטחון:

‏לידיעת הספוטרים: מטוס 787 של חברת התעופה הלאומית של בחריין "גולף אייר" ‎@GulfAir מתוכנן לנחות מחר לראשונה אי פעם בנתב"ג במסגרת ביקור הפמליה הבחריינית בישראל. המטוס מתוכנן לנחות בשעה 10:30. מטוס 787 נוסף אמור להגיע קצת אחריו. איתי בלומנטל

‏נשיא המדינה, ריבלין, הזמין את יורש העצר של אבו דאבי, מוחמד בן זאיד, לבקר בישראל באיגרת כתובה ששלח לו. בתגובה בן זאיד הזמין את ריבלין לבקר באמירויות באיגרת משלו. רועי קייס

דריכות בגבול סוריה: צה''ל צפוי להגיב על הנחת המטענים בשטח ישראל. כאן 11

‏שנים על שנים מבעיתים אותנו כל הידענים והמומחים, כולל צה"ל עצמו, ששערי הגיהינום ייפתחו בלא "התיאום הביטחוני" עם הרשות הפלסטינית. והנה, חצי שנה חלפה "תיאום ביטחוני". מישהו הרגיש? האם מצב הביטחון הורע ביחס לעבר? צאו מהקונספציה. אריאל כהנא

פוליטיקה:

‏רה"מ נתניהו בלייב פייסבוק: יש תקציב מוכן שאפשר להעביר אותו כרגע. זה תקציב לעוד שלושה חודשים שנותן אפשרות להעביר את תקציב 2021, שלא יוכל להיות מוגש לכנסת לפני סוף חודש פברואר

‏נתניהו בגלי ישראל: "לא אישען על הרשימה המשותפת כי הם תומכי טרור. יש מאבק בחברה הערבית בין אלה שהם איסלאמיסטים שרוצים לקחת אותנו לאחור לימי הביניים לבין אלה שרוצים להשתלב"

שר הפנים אריה דרעי בטוויטר: ‏אני מצר על התפטרותו של חברי איציק כהן מתפקיד שר במשרד האוצר. איציק כהן מוכשר, מקצועי, ענייני וחכם וכהונתו כשר יכולה היתה לתרום רבות לעבודת הממשלה ולסייע לציבור בכלל. חבל

מכחול לבן נמסר בתגובה לדבריו של נתניהו בגלי ישראל: מי שרוצה את טובת המדינה לא מבצע פיגוע כלכלי באזרחי ישראל למען הישרדות פוליטית. נתניהו, אם להתקפל זה לסייע למיליון מובטלים- תתקפלו עכשיו ומהר, או שתישא בתוצאות.

קלמן ב'בחדרי': השר החדש ישן ליצמן עולה למתקפה נגד פרוש ואייכלר שדרשו דיון על תיק השיכון: "פרוש פועל לבדו וללא כל עדכון מצדו. מבחינתנו אם פרוש רוצה לחזור לשיתוף פעולה הוא צריך להחזיר את החינוך העצמאי שגזל מאתנו ופגע באגודה. על אייכלר: "הוא מעולם לא פנה אלי על חלוקת התפקידים וענייני השיכון שעזבנו וחזרנו. אם היה פונה הייתי מעדכן אותו. הוא החליט לפעול אחרת בדרך של מכתבים. מוזר להתנהג כך".

‏היועץ האסטרטגי שלום שלמה חזר בשבועות האחרונים לעבוד עם יו"ר ימינה נפתלי בנט. יקי אדמקר

השר זאב אלקין לגלסנר ב׳קול ברמה׳: ״מתישהו יהיו בחירות, השאלה היא מתי. מאוד תלוי בכחול לבן איך יתנהגו. אין ספק שניסנקורן לעומתי לממשלה ופועל נגד ההסכמים של כחול לבן עם הליכוד״

עוד מהשר זאב אלקין לגלסנר ב׳קול ברמה׳: ״אני לא חושב שלבנט יש תרומה האם נלך לבחירות או לא. אני לא חושב שיהיה גוש ימין אחרי הבחירות, בנט משמיע קולות שירצה להיות ראש ממשלה ראשון ברוטציה עם לפיד. ההסכם עם כחול לבן הוא הסכם על הקרח כי הם לא מקיימים את ההסכם״

ימינה בתגובה לאלקין בקול ברמה: כאשר יש מיליון מובטלים בישראל צר לנו שהליכוד וחבר צייציניו עוסקים באותה פוליטיקה שהביאה אותנו לאסון זה. נפתלי בנט ימשיך להילחם למען פרנסת אזרחי ישראל.

‏פרסום ראשון עם ספי עובדיה. המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה( ממלא מקום) הוא צחי ברוורמן, מזכיר הממשלה הנוכחי. גורמים המעורים בנושא אמרו כי אשת ראש הממשלה מעוניינת בברוורמן לתפקיד. אביעד גליקמן

קרן מרציאנו: יועמ"ש משרד האוצר מגיב להאשמות של השר כ"ץ: "מצר על השימוש בכינוי הורדוס; הטענות שלפיהן הדלפתי מדיוני הקבינט וחתרתי תחת מדיניות הממשלה – משוללות כל יסוד"

שנה לרוטציה | הקמפיין בעיצומו. מקורבים לנתניהו: הסיכוי שתמומש אפסי, גנץ איבד את הלגיטימציה הציבורית לכהן כראש ממשלה. גנץ היום: יש הסכם, זה צריך לקרות. מיכאל שמש

‏לקראת הבחירות המסתמנות עמיר פרץ פועל להעביר הבחירות לרשימה וליור מהמתפקדים לועידה. המומ עם כחול לבן לא הושלם עדיין, פרץ מסתובב עם סקר פנימי שמציג כי ריצה משותפת שלו עם גנץ שווה שלושה מנדטים לכחל״ב. ספי עובדיה

36 ח״כים בימין בהם בנט, סער, ברקת, חיים כ״ץ, השכל ונוספים קוראים לנתניהו לנצל את השבועות האחרונים לממשל טראמפ להכשיר 70 מאחזים לא חוקיים שבהם חיים 20,000 איש. דפנה ליאל

ישראל כהן בקול ברמה ״חזרתו של ליצמן למשרד השיכון לא רק שלא גרמה לשלום בתוך הסיעה אלא גם פתחה סוג של ביקורת ורצון לנקמה באגודת ישראל, נראה ששני הצדדים מעלים הילוך״.

סקר 'ערוץ 13': 54% לא מרוצים מתפקודו של נתניהו במשבר הקורונה. 23% די מרוצים. 18% מרוצים מהתפקוד של רה"מ בקורונה.

קורונה בארץ:

עמליה דואק: יו״ר ועדת חוקה יעקב אשר מודיע ששר הבריאות נענה לפנייתו והודיע לו כי התקנות יעודכנו ויכללו גם את פתיחת גני החיות

תמונת מצב חולים בקורונה בצה"ל - 17/11/2020 נכון להבוקר (ג'): 116 משרתים בשירות חובה, קבע ועובדי צה"ל מאובחנים כחולים בקורונה במצב קל. נכון ליום ב', 1,643 משרתים נמצאים בבידוד ביתי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אתמול שוחחתי עם מנכ"ל חברת מודרנה, סטפן באנסל. חברת מודרנה עברה את הניסוי על החיסון בהצלחה, עם נתון עוד יותר גבוה – 94.5% הצלחה. אנחנו חתמנו איתם על הסכם לאספקה בהיקף מסוים, אנחנו מנהלים איתם מו"מ על היקף נוסף, ואני מקווה שבעקבות השיחה נוכל להשלים את המשא ומתן הזה במהרה. אני חייב להגיד לכם שהמנכ"ל היה מאוד ידידותי. המדיניות שלי היא להביא כמה שיותר חיסונים, מכמה שיותר מקורות, לכמה שיותר אזרחים, בכמה שפחות זמן"

פרופ' גרוטו בראיון פרישה ל'ערוץ 13': אחת החלופות שנבדקות במערכת הבריאות זה ליצור אחת לתקופה סגר מתוכנן מראש, במטרה לתת לאנשים לתכנן את השהייה בסגר.

קורונה בעולם:

‏‎היסטוריה: שנה מאז מקרה ההידבקות הראשון בקורונה. בחודש מרס דיווח ‎@SCMPNews המשטר בסין מניח שהמקרה ההידבקות הראשון בנגיף אותר אצל אדם בן 55 ממחוז חוביי ב-17 לנובמבר אשתקד, שבועות לפני שרשויות הבריאות במדינה הכריזו על התפשטותו של נגיף מסתורי.

‏נשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר: "גרמניה ואירופה צריכות כבר כעת, אחרי שהבטיחו מאות מליוני מנות חיסון, לוותר על חלק מהמכסות מראש, ולתרום אותן למדינות עניות יותר שזקוקות לחיסונים הללו"

‏בעקבות העלייה בתחלואה: נשיא טורקיה ארדואן הכריז על סגר חלקי במדינה. מעריב אונליין

‏מושל אוהיו מכריז על עוצר לילי (מ-22:00 עד 5:00), ולמשך 21 יום, כחלק מהמאבק בנגיף קורונה

חדשות בארץ:

‏פרסום ראשון: חרף הקמפיין הנגדי שהתנהל בשבועות האחרונים , לפני זמן קצר אישרה ועדה למינוים בכירים בתאגידים של רשות החברות ( ועדת גלאור) את מינוי של שר לשעבר אפי איתם לתפקיד יו"ר " יד ושם". בקרוב המינוי יעלה לאישור הממשלה. אנה ברסקי

‏פרסום ראשון: המשטרה החליטה לעצור את הבעלים של מפעל המתכת "שאול מתכות" באשדוד, שהבוקר ארע בו פיצוץ שגרם למותם של שני עובדים במקום. מחר הם יובאו להארכת מעצר. מתן צורי

חה"כ יעקב אשר בציון יום המאבק לתאונות הדרכים בכנסת: "מקווה שהירידה במספר ההרוגים לא רק בגלל הקורונה והסגרים. מן הראוי שיוקם קבינט מיוחד לצמצום תאונות הדרכים שבראשו תעמוד שרת התחבורה ויחד עם סגן השר הרב מקלב יחוללו מהפך חשיבתי והתנהגותי בתחום. אין דבר חשוב ודחוף יותר מחיי אדם".

חרדים:

ויסברג ב'בחדרי': לאחר דיונים וניסיונות של פשרה מודיעים בועד חסידי סאדיגורה כי הם ניסו לעשות הכל למען השלום. בוועד מודיעים כי "הכל יוכרע כדרכם של יהודים יראים ושלמים בדין תורה לפני בית דין חשוב".

חדשות בעולם:

מלך ירדן, עבדאללה השני, יגיע מחר לאיחוד האמירויות כדי להשתתף בפסגה משולשת של מנהיגי ירדן, האמירויות ובחריין. הפסגה כוללת את יורש העצר של אבו דאבי, השליט בפועל, מוחמד בן זאיד, ואת מלך בחריין, חמד בן עיסא. מתקיים בזמן הביקור של המשלחת הבחריינית הרשמית בישראל מחר.

מעיין פרתי: פליי דובאי מודיעה היום ללקוחות שקנו דרכה כרטיסי טיסה שידאגו לנוסעים מישראל לוויזת כניסה לאיחוד האמירויות

‏בזמן שהמשלחת הבחריינית תגיע לישראל מחר, מלך ירדן יוצא לביקור מעניין מאוד באמירויות, שם ייפגש מחר במסגרת פסגה משולשת עם השליט בפועל, מוחמד בן זאיד, ומלך בחריין, חמד בן עיסא. פסגה שלא מתרחשת כל יום. רועי קייס

‏1 / השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית חוסיין א-שייח' הודיע כי הרשות תחדש את התיאום הביטחוני והאזרחי עם ישראל אחרי נתק שנמשך חצי שנה. לדבריו, ההחלטה לחדש את התיאום עם ישראל התקבלה לאחר מגעים בינלאומיים שקיים הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) בימים האחרונים.

2 / א-שייח' ציין כי ההחלטה התקבלה בעקבות מסרים בעל פה ומסרים כתובים שהרשות הפלסטינית קיבלה ולפיהם ישראל מחוייבת להסכמים עם הרשות הפלסטינית. לדבריו היחסים עם ישראל ישובו למצב בו היו לפני ה-19 במאי 2020 אז הודיע אבו מאזן על הקפאת התיאום הביטחוני והאזרחי.

3 / פקידים ישראלים מעריכים כי החלטת אבו מאזן הגיעה לאור ניצחונו של ג'ו ביידן בבחירות בארה"ב וכן על רקע המשבר הכלכלי החמור ברשות.

4 / בחודשים האחרונים הפסיקה הרשות לקחת את כספי המיסים שישראל גובה עבורה. במשרד האוצר בירולים הצטבר סכום של כ-3 מיליארד שקלים של כספי מיסים שהפלסטינים סירבו לקבל. עקב כך התקשתה הרשות לשלם משכורות ולהתמודד עם מגיפת הקורונה.

5 / בחודשים האחרונים פנתה הרשות הפלסטינית לאיחוד האירופי בבקשה לקבל הלוואות כדי לכסות את הגירעון בו היתה. כפי שפורסם בוואלה!News האירופים סירבו לתת לפלסטינים הלוואות וטענו כי קודם כל עליהם לקחת את כספי המיסים שישראל גבתה עבורם ‏פקידים ישראלים בכירים: לפני כשבוע ימים שלח השר לעניינים אזרחיים ברשות חוסיין א-שייח' מכתב למתאם הפעולות בשטחים בשאלה האם הממשלה מחויבת להסכמים. בתגובה שלח מתאם הפעולות בשטחים היום מכתב לחוסיין א-שייח' בו הדגיש כי ישראל מחוייבת להסכמים. כתוצאה מכך הודיעו הפלסטינים על חידוש התיאום ‏פקידים ישראלים בכירים: ניפגש מיידית עם בכירים ברשות הפלסטינית כדי להחזיר את יחסי העבודה הסדירים לקדמותם. ברק רביד

‏הרשות הפלסטינית נכנעה למשבר הקורונה ולמשבר הכלכלי החריף שמאיים על יציבותה ורצה להחזיר את התיאום הביטחוני והאזרחי. עכשיו כולם יקפצו לעגלה כדי להגיד אני אני אני אני. אל תתנו לעובדות לבלבל אתכם. אבו מאזן נוהג בחוכמה כשהוא מבצע את הצעד הזה עכשיו לפני שביידן דורש את זה ממנו. אמיר בוחבוט

‏אין כמו המזרח התיכון הכל מהיר ומידי. נשיא נבחר חדש בארצות הברית, כוננות הסרק של נובמבר מתפוגגת, תאום בטחוני מתחדש והסיכוי הקלוש לפיוס בין חמאס לרשות הפלסטינית שוב מובא לקבורה. טל לב רם

דובר הג'יהאד האיסלאמי, דאוד שיהאב, מגיב על חידוש הקשרים בין ישראל לרשות הפלסטינית ואומר כי זוהי נסיגה מסוכנת והפרה של ההחלטות שהתקבלו בכינוס מנהיגי הארגונים הפלסטיניים. הוא הוסיף כי זה מציב קושי יסודי מול הפיוס הפנים פלסטיני.

חמאס מגיב על חידוש הקשרים בין הרשות הפלסטינית לישראל: "בהחלטה הזו הרשות הפלסטינית נותנת תירוץ למחנה הנורמליזציה עם ישראל, אנו מגנים את ההחלטה לחזור לקשר עם הכיבוש הציוני והפושע. זוהי מכה לעקרונות הלאומיים ולתוצאות הפגישה של כל מנהיגי הארגונים הפלסטיניים. אנו קוראים לרשות לחזור בה ולא להמר על ביידן ואחרים".

‏נערכים לניצחון אפשרי של מועמד ונצואלה ואיראן לנשיאות ארה״ב, ג׳ו ביידן: שר החוץ הסעודי הצהיר זה עתה שסעודיה שומרת לעצמה את הזכות להתחמש גרעינית, אם יאפשרו לאיראן להשיג ארסנל גרעיני. אלדד בק

‏ההשעייה הקצרה ביותר בעולם אחרי שהשעתה את קורבין על אמירות אנטישמיות - מפלגת הלייבור הבריטית הודיעה הערב שהוא יוחזר למפלגה. עמיחי שטיין

ממלא מקום שר ההגנה אומר כי עד 15 בינואר 2021 תוקצץ נוכחות ארה"ב באפגניסטן ובעירק ל -2,500 חיילים בכל מקום (כלומר 5 ימים לפני עזיבת הנשיא את תפקידו).

בחירות בארה"ב:

מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט, מיטש מקונל: "יהיה מעבר מסודר מהממשל הנוכחי לממשל הבא" (חדשות 12).

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב שיחה חמה עם הנשיא הנבחר ג'ו ביידן בה חזר ביידן על מחוייבותו העמוקה למדינת ישראל ולביטחונה.* ראש הממשלה נתניהו אמר שהקשר המיוחד בין ישראל לארה"ב הוא נדבך יסוד בביטחונה של ישראל ובמדיניותה. השניים סיכמו להיפגש בזמן הקרוב כדי לדון בנושאים הרבים שעומדים על הפרק וחזרו והדגישו את הצורך להמשיך לחזק את הברית האיתנה בין ארה"ב לישראל.

יניר קוזין: ‏אין לי באמת כוח, אבל זה ברור שלשיחה בין רה"מ נתניהו לנשיא הנבחר ג'ו ביידן אין זכר בחשבון של נתניהו עם 1.9 מיליון העוקבים, אלא רק בחשבון הרשמי של לשכת ראש הממשלה עם 62.4K העוקבים, נכון?

‏וזה קרה, מפעילי החשבון של נתניהו עם ה-1.9 מיליון עוקבים צייצו מחדש את ההודעה לשכת ראש הממשלה.

‏דורסי מטוויטר הודיע הרגע בסנאט באופן רשמי כי אחרי שטראמפ יפסיק להיות נשיא, טוויטר לא תתייחס אליו כפי שהיא מתייחסת אליו כיום. כלומר: אם ישקר בציוציו, הוא ימחק/יחסם. דורסי אמר כי כיום לא מורידים ציוצים של טראמפ, אך מסמנים אותם ומונעים שיתוף. מ ד ה י ם! אטילה שומפלבי

NBHGV

תחילה הכותרות:

משרד הבריאות מעדכן: 815 מאומתים חדשים ביממה האחרונה, 1.5% מהנבדקים חיוביים לקורונה.

מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה בסוריה מטרות צבאיות, כך מסר דובר צה"ל. עוד נמסר בהודעה כי המטרות היו שייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי .

דיווחים: 10 הרוגים בתקיפות צה"ל בסוריה (חדשות 12).

‏השר יזהר שי למורשת: בני גנץ יעמוד בראשות כחול לבן בבחירות הקרובות.

‏היום לפני שנה - 17.11.2019 - היה הדיווח ראשון בישראל על מחלה מסתורית בעיר ווהאן שבסין.

ח"כ סמוטריץ' פנה ליועמ''ש בדרישה לפתוח בחקירה נגד זחאלקה שקרא לאלימות נגד ההתיישבות והמתיישבים.

גל"צ: פרסום ראשון: בכירים במערכת הבריאות מעוניינים להחמיר עוד יותר את תכנית הרמזור, מסתמן שההגבלות על התקהלויות תישארנה זהות בכל הארץ.

‏היסטוריה בנתב"ג: מטוס של חברת התעופה גולף אייר מבחריין נחת בישראל והביא עמו משלחת בראשות שר החוץ של הנסיכות.

מדיני וביטחון:

‏בכירים ישראלים: ממשלת נורבגיה תיווכה בין ישראל לפלסטינים לגיבוש המתווה לחידוש התיאום. ברק רביד

‏חיל האוויר סיייע הלילה לבשאר אסד להבין שוב שהאיראנים בסוריה כבר לא נכס כמו פעם. הם בעיקר נטל כבד על המשטר הסורי שנאבק להשתקם. אמיר בוחבוט

‏לפחות לפי דיווחים בסוריה יש הרוגים סורים כתוצאה מהתקיפות הלילה והנזק הוא מאוד משמעותי. ‏כשטראמפ אומר שיוציא כוחות צבא אמריקאי מהמזרח התיכון מה זה אומר על כוחותיו בסוריה? בישראל בטוח לא היו רוצים לראות את צבא ארה"ב נעלם ממשולש הגבולות: ירדן, עיראק וסוריה. אמיר בוחבוט

דובר צה"ל: ‏שמונה מטרות איראניות הותקפו במהלך הלילה ובהם המפקדה הראשית של כח קודס האיראני בדמשק, מגורי בכירי כח קודס בסוריה, מפקדת דיוויזיה 7 של סוריה בדרום הגולן הסורי ותקיפת סוללות טילים. הנחיות שגרה מלאה לאזרחים, מערכות כיפת ברזל והגנה נפרסו באיזור.

‏חידוש היחסים בין הרש"פ לישראל: הבוקר התבשרו עשרות אלפי פקידי הממשל ומנגנוני הביטחון הפלסטיני שמהחודש הקרוב תשולם להם משכורת מלאה. בתקופה האחרונה נאגרו בישראל 3.5 מיליארד ש"ח שיועברו לרש"פ. (אליאור לוי).

משלחת ראשונה מבחריין צפויה לנחות היום בישראל, את המשלחת הבחריינית, בראשות שר החוץ ד"ר עבד אללטיף אלזיאני, יקבל בנתב"ג שר החוץ גבי אשכנזי. על המטוס יהיו גם נציגים בכירים מהממשל האמריקני, בראשות עוזר הנשיא אבי ברקוביץ.

המטענים שנחשפו אתמול בגבול עם סוריה במקום שבו פועלים כוחות צה"ל, היו מטעני כלימגור תקניים, הנפוצים ביותר בחילות ההנדסה. מדובר במטעני חבלה רבי עוצמה שיועדו לפגוע בחיילים באמצעות הפעלה מרחוק .

כל אחד משלושת המטענים שהוסתרו בשיחים במובלעת הישראלית, במקום שבו פעל בית חולים לפצועים סורים ממלחמת האזרחים, שוקל לפי ההערכה בצה"ל כ-5 ק"ג ומכיל כ-2.5 ק"ג חומר נפץ וכ-2,000 כדוריות רסס .

טווח ההרג של כל מטען כזה הוא 15 מטרים, וטווח הפציעה עומד על כ-50 מטרים. המטענים שאותרו פוזרו על הקרקע במרחק מה זה מזה, לצורך הגדלת אפקט הקטלניות .

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ), התייחס לתקיפת צה"ל בסוריה בעקבות הנחת המטענים בשטח ישראל: " לא נשלים עם כך ונמשיך לגבות מחיר כבד על נסיונות אלה. הנחת המטענים בשטח המפורז בגבול ישראל סוריה היא הפרה של הסכם הפרדת הכוחות משנת 1974"

ברק רביד: שר החוץ של בחריין עבד אל-לטיף אל-זיאני נחת בישראל. זהו ביקור רשמי ופומבי ראשון אי פעם של שר בחרייני בישראל. על המטוס נמצאת משלחת בחריינית שכוללת גם את שר התעשייה והמסחר של בחריין. עוד על המטוס משלחת אמריקנית בראשות שליח הבית הלבן אבי ברקוביץ'.

פוליטיקה:

סאגת חוק הגיור. קלמן ב'בחדרי': ביהדות התורה מתנגדים להצעות שאמורות למנוע הכרה בגיור רפורמי על ידי בג"ץ. סגן השר מקלב אומר "הצעות והמתווים שהובאו לפנינו על ידי גורמים יש שם פשרות שלא מקובלות עלינו".

‏חבר הכנסת ויו"ר מפלגת בל"ד לשעבר, ג'מאל זחאלקה, ל-‎#כאןהלילה: "צריך לעשות פעולות שיביאו לקיצו של הכיבוש הישראלי. אני מתכוון לזה שתהיה התקוממות עממית, מרי אזרחי, בגדה המערבית נגד הכיבוש. מאה אלף פלסטינים יכולים לכתר התנחלות ולהפריד אותה מהעולם"

קלמן ב׳בחדרי׳ אל מול הלחץ החרדי והדרישה לחוקק את חוק הגיוס בהקדם, בכחול לבן מעבירים מסר ברור לסיעות החרדיות כי חוק הגיוס יתקדם להליך חקיקה רק אם תהיה ממשלה מתפקדת.

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ יעקב מרגי ב"קול חי": "משבר הצהרונים הוא באשמת הבעלויות שתוקעים את הפשרה שהאוצר הציע. צריך להעביר את הצהרונים לבעלויות הגנים. כל עוד זה לא קורה, אי אפשר להאשים את האוצר במשבר"

עוד מח"כ מרגי ב"קול חי": "צריך הכרעה מיידית בנושאים הכלכליים והפוליטיים. אם שני הקודקודים רוצים לפרק את הממשלה, שיעשו את זה עכשיו, אי אפשר להמשיך לחיות באי וודאות"

עוד מח"כ מרגי ב"קול חי": "צריך הכרעה מיידית בנושאים הכלכליים והפוליטיים. אם שני הקודקודים רוצים לפרק את הממשלה, שיעשו את זה עכשיו, אי אפשר להמשיך לחיות באי וודאות"

הזיה -‏יו"ר מפלגת בל"ד, ג'מאל זחאלקה: "אני מעוניין בשלום צודק ובסיום הכיבוש. התיאום הביטחוני מאריך את ימי הכיבוש ובסופו של דבר גורם לשפיכות דמים. צריך לנהל מאבק עממי, לסיום הכיבוש.

ארי קלמן: ‏התוכנית של ליצמן היא להתמנות עוד היום לשר בממשלה, בשעות הקרובות יצביעו על כך שרי הממשלה במשאל טלפוני ומייד לאחר מכן יגיע לאישור המליאה.

ח"כ איילת שקד בגל"צ: "לא מבינה למה אנשי כחול לבן ממשיכים להיות אסקופה נדרסת. שיחסכו מהמדינה את הזמן הזה, עדיף כבר ללכת לבחירות ולגמור עם העסק הזה תוך שלושה חודשים"

גל"צ: ח"כ משה יעלון: "מקווה שהנשיא הנכנס ביידן ימשיך במדיניות של לחץ על איראן. צריך לראות שההסכם הבא לא יהיה רשלני כמו הטעות ההיסטורית שעשה אובמה"

מורן אזולאי: לחצים כבדים בכחול לבן על היו״ר גנץ ברקע השיחות בינו לבין שמולי ופרץ על ריצה משותפת. התנאי הראשון לשת״פ הוא שני מקומות בעשירייה הראשונה לטובת מפלגת העבודה. זה מכניס את רשימת כחול לבן לסיר לחץ לאור מצב הסקרים. גנץ טרם הכריע ומתכוון בימים הקרובים לבדוק לעומק את יתרונות המהלך.

קדמון ב'ידיעות': עפ"י גורמים פוליטים, יש יותר ויותר קולות ב'כחול לבן' שמשוכנעים שאם יהיו בחירות - גנץ לא יתמודד, או יפרוש במהלכן.

עוד מקדמון ב'ידיעות': למרות הדיבורים על מגעים בין כחול לבן לבין הליכוד בנושא התקציב, זה נראה יותר כמו תרגיל במשיכת זמן מצידו של נתניהו.

קורונה בארץ:

‏היום לפני שנה: המקרה הראשונה של Covid 19 התגלה בסין. ‏לראשונה: ה-FDA נתן אישור לבדיקת קורונה ביתית של חברת ‎@LuciraHealth, תוצאות בתוך פחות מ30 דקות. ‏קצת חדשות טובות לציון שנה לזיהוי מקרה קורונה הראשון בסין. עמיחי שטיין

ארי קלמן בתיעוד: על רקע המחלוקת סביב חוק הקנסות, יו"ר ועדת חוקה יעקב אשר בפגישה עם הפרויקטור החדש נחמן אש ועם מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי.

הקורונה במגזר: דב אייכלר - מקדם ההדבקה במגזר החרדי, נמוך מכל המגזרים בישראל. החרדים הם היחידים שנמצאים מתחת ל-R1 (באחוז המאושפזים). מאת השם היתה זאת היא נפלאת בעינינו.

העליה בתחלואה | פרופ' ערן סגל: מקדם הדבקה לפי מאומתים היום סביב 1 ואף מעליו, בכלל המגזרים. אבל לכאורה זה בגלל מספר הבדיקות שעלה. מקדם מדבקה לפי כלל המאושפזים סביב 1, במגזר החרדי רק 5% מאשפוזים חדשים בלבד (R-0.7) .

שני אוטובוסים פרטיים שהגיעו למחסומי הכניסה לאילת, בהם עשרות נוסעים בלי בדיקות קורונה בתוקף, לא הורשו להיכנס לעיר ונאלצו לשוב על עקבותיהם .

כאן חדשות: מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי על האפשרות לכניסה לסגר שלישי, עוד לפני חג החנוכה: "התחלואה ומקדם ההדבקה עולים, ומצד שני אנחנו הולכים להקלות - אלו שני תהליכים מנוגדים. אם תחלואת החורף תעלה - ייתכן שנצטרך לסגת מההקלות"

אריק בנדר: חברי ועדת החוקה דנים כעת בתקנות פתיחת המסחר שאושרו בממשלה ושואלים את נציגי משרדי הממשלה מה ההיגיון בלאפשר רק ל-4 אנשים להיכנס לחנות, בלי קשר לגודלה, בעוד שעשרות מצטופפים בחוץ בתורים ארוכים.

‏מנכ״ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ב׳רדיו 103׳ - ״אני לא תומך בעוצר לילי ובעוצר בסופי שבוע, זה לא נכון שאין כלים נוספים״ .

‏משה פייגלין, יו"ר זהות, ברדיו 103: "צריך לשנות מדיניות בטיפול בקורונה - לשמור על האוכלוסיות בסיכון ולשחרר את כל היתר. בני ברק ושוודיה מוכיחות שזה אפשרי".

קורונה בעולם:

‏לשוויץ 876 מיטות טיפול נמרץ. יש שם התפרצות קורונה; השוויצרים החליטו לא להטיל מגבלות חריפות. המיטות כעת אזלו. התאחדות הרפואית הלאומית מבקשת כעת מאנשים בקבוצות סיכון לשקול לכתוב צוואות כדי להורות לרופאים אם להנשים אותם. נדב אייל

‏הרשויות בדרום קוריאה מדווחות: 313 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה - המספר הגבוה ביותר מאז חודש אוגוסט.

דסק החוץ: ה-FDA האמריקני אישר את בדיקת הקורונה הביתית הראשונה, שנותנת תשובה תוך זמן קצר. הבדיקה, המיוצרת על ידי Lucira Health, היא בדיקה חד-פעמית שנועדה לגלות האם אדם נדבק בקורונה.

מבזקן 12: גרמניה: 17,561 מקרים חדשים של קורונה אובחנו ביממה האחרונה, ומניין המתים מן הנגיף עלה ל-13,119, עלייה של 305 מאז אתמול.

חדשות בארץ:

‏אחת למספר חודשים מעלה מישהו מאגו״י איום להקים חינוך עצמאי חסידי אם לא ישולבו בהנהגה הנוכחית של החנהע״צ. הדרישה מוצדקת. האיום חרטא. חוקית אין אפשרות להקים ארגון חדש. רק החנהע״צ ורשת המעיין של ש״ס מוחרגים שמית מחוק השיוויון ‏סעיף 3 א׳. האוסר לתקצב ארגונים נוספים.‏ יעקב ריבלין

בורנשטיין ב'בחדרי': כשנה לאחר שהודח מראשות העיר, רון קובי פנה באמצעות עורכי דינו לשר הממונה וביקש ממנו לבטל את הליך ההדחה עקב טענות לניגוד עניינים.

לראשונה: צה"ל יצטייד ברכב חשמלי. המכוניות הראשונות יוצבו בשנה הבאה בקריה בת"א ביחד עם עמדות טעינה, וישמשו כפיילוט לקראת הצטיידות עתידית (כלכליסט).

מזג האויר: רוחות מזרחיות חזקות ינשבו היום בצפון ובהרים. הטמפרטורות יעלו בעיקר בחוף ובשפלה ומזג האוויר יהיה יבש. מחר ימשיך להיות חם מהרגיל, בסוף השבוע צפוי גשם, בעיקר בצפון ובמישור החוף הצפוני.

‏קצין משטרה בת"א, חוייב באחרונה בעשרות אלפי שקלים, פיצוי לעצור אשר חישמל אותו בטייזר בעת שהיה אזוק למיטה בביה"ח. הקצין עדיין משרת בת"א, למרות שהמדינה לא הסכימה לתת לו חסינות של עובד ציבור. השופט: איני נותן אמון בעדותו. (ישראל היום).

גד פרץ: ‏הנזק בחשד למעילה בבזק בינלאומי רק הולך וגדל - הגיע ל - 195 מיליון שקל. בנוסף החברה תידרש להערכת שווי נוספת ולתיקון הדוחות אחורה.

משרד התחבורה החל לקדם כביש כניסה דרומי חדש (611) שישרת את עשרות אלפי תושבי העיר חריש. מדובר בבשורה משמעותית לתושבי העיר ולמבקרים בה.

‏מח"ש הגישה כתב אישום נגד קצין מגב שתועד כאן תוקף את דב פרנקל, תושב מאה שערים שהיה בדרכו לביתו והותקף על ידי הקצין ללא כל סיבה. החשד: תקיפה הגורמת חבלה של ממש

אור רביד: זריקת התפוח על ראש הממשלה בכנס הבחירות בנתניה: הבוקר נפתח משפטה של ברינש בק. לפי כתב האישום, בזמן הנאום של נתניהו היא השליכה לעברו תפוח ופגעה באשה שישבה מאחוריו ונפלה לאחור.

חכ"ל סתיו שפיר, במאמר ב'הארץ' על הכאוס במערכת החינוך: "אין דרך להסביר איך הוריהם של 2 מיליון ילדים שהממשלה החריבה להם שנה ומסכנת את עתידם, שותקים. אולי הגיע הזמן שכולנו נהיה חרדים" .

סגן השר, אורי מקלב ל'בחדרי': "עמדתנו בעניין הגירות לא השתנתה, אנחנו דורשים שהתשובות לבג"ץ יהיו בהתאם להסכמים בינינו, לפיהם שמירת הסטטוס קוו הקיים בו אנחנו לא יכולים להכרה בגיור הרפורמי במדינת ישראל, הגיור הרפורמי הגביר את הכרסום במעמד והייחוס של העם היהודי" .

עוד ב'בחדרי': בימים האחרונים נמצא נושא הגיור על שולחנו של סגן השר מקלב, שאף מקיים פגישות עם דיינים וגורמים רלוונטיים "הצעות והמתווים שהובאו לפנינו על ידי גורמים שונים יש שם פשרות שלא מקובלות עלינו" אומר מקלב.

גד פרץ ב'גלובס': דמי הקישוריות בדרך להיעלם, והפעם כנראה שלתמיד, משרד התקשורת החליט לבטל תעריפי קישורי הגומלין בסלולר, המהלך יבוצע בשתי מדרגות על-מנת שלא לפגוע בחברות הסלולר שנהנות מהכנסה מלאכותית של עשרות מיליוני שקלים מהתעריף הישן .

בעקבות הגעתו של מזכיר המדינה של ארצות הברית, כביש תל אביב ירושלים יחסם לתנועה בסמוך לשעה 14:00 ממחלף בן גוריון עד מחלף סחרוב (הכניסה לירושלים). בנוסף יחסמו כל הכניסות לכביש תל אביב ירושלים שלאורך הציר .

השקר של המשטרה נחשף! תיעוד ב'כיכר': מצלמות האבטחה בבית הכנסת איצקוביץ' מוכיחות - כשהגיעו השוטרים כמעט ולא נכחו מתפללים במתחם. המהומה וההתקהלות החלו רק בעקבות הפשיטה והפרובוקציה של המשטרה.

מחירי מוצרי החשמל לצרכן צפויים לעלות החל מדצמבר עד 20%: קבוצת המילטון, יבואנית שיאומי ומוצרי החשמל מידאה, הודיעה ללקוחותיה הקמעונאים כי היא מעלה מחירים החל מ־1 בדצמבר, לאור השינוי במחירי הובלות המוצרים מסין. גם היבואנית ניופאן צופה עליית מחירים. (כלכליסט).

‏עבד שקרא, האיש הידוע בכינויו "ינעל העולם", בעל דוכן הירקות בשוק הכרמל בראיון לרדיו 103: "לסוחרים פה אין מה כבר לאכול, אנחנו נבעיר צמיגים. מי שאשם זה הממשלה, וחולדאי ששולח פקחים לתת לנו דוחות, למרות שהוא היה יכול להעלים עין. בבחירות אנחנו לא ניתן להם להיכנס לשוק, יזרקו עליהם עגבניות".

בורנשטיין ב'בחדרי': ‏בשל היותה מדינה ירוקה, ארגון 'רחשי לב' ארגן מחנה נופש בדובאי לעשרות ילדים חולי סרטן.

‏הותר לפרסום לבקשת כאן 11 הסדר עד המדינה עם ארי הרו בתיקי נתניהו - הפרטים מהמו"מ והדרישה הראשונית של הפרקליטות לעונש מאסר ולקנס של מיליוני שקלים.

חרדים:

ויסברג חושף ב'בחדרי': גדולי הפוסקים בארה"ב מתחבטים בימים אלה בשאלה הלכתית מרתקת. האם נכדו היהודי של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן מחויב בפדיון הבן.

סקר בני הישיבות אתמול: 19 חולים בלבד מתוך 2298 שנבדקו, 0.8% חיובי בלבד.

חדשות בעולם:

‏מתיחות סביב המאבק לקבלת התפקיד ברש״פ של סאיב עריקאת לפי מקורות פלסטינים הכיוון הוא מאג׳ד פארס * אבו מאזן מבין שהוא צריך לבחור בבכיר פלסטיני להוביל את תיק המו״מ המדיני כזה שאמריקאים מכירים ומחבבים. אמיר בוחבוט

‏צבא עיראק: ילדה נהרגה וחמישה אחרים נפצעו מירי רקטות לעבר האזור הירוק בבירה בגדאד. לפי ההודעה, שבע רקטות נורו לעבר המתחם, ארבע מהן נחתו בשטחו, שתיים מחוץ לו ואחת התפוצצה באוויר

דסק החוץ: פרו: המחוקק פרנסיסקו סגסטי הושבע לנשיא המדינה הזמני - לאחר ששני הנשיאים הקודמים עזבו בתוך שבוע בלבד. סגסטי יכהן בתפקיד עד חודש יולי, בעוד בחירות לנשיאות המדינה יתקיימו באפריל.

זאב קם: ‏החוק הראשון שבכחול לבן מתכוונים להעביר בכנסת, לאחר פירוק הקואליציה, יהיה עיגון הזכות לשוויון. החוק יתקן את חוק הלאום וטומן בתוכו נפיצות מול החרדים. בכחול לבן לא יתמכו היום בהצעת החוק שמבקשת למנוע מרה"מ עם כתבי אישום לכהן.

שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף: "נהיה מוכנים לדון באופן החזרה להסכם עם ארה"ב. אם ביידן ישוב להסכם ויקיים את ההבטחות האמריקניות, אז נוכל לשוב להתחייבויות שלנו במסגרתו"

צבע אדום רוסס על מצבות כולל צלבי קרס בבית הקברות היהודי בשדרות לנסינג בקליבלנד ארה"ב. מנהל בית קברות גילה זאת ודיווח על הנזק למשטרת קליבלנד.

השחקן האמריקאי ג'ורג' קלוני נתן מיליון דולר לכל אחד מ-14 מחבריו הקרובים ביותר, כך לפי מגזין GQ. המקרה אירע ב-2013, כאשר הזמין את חבריו לארוחת ערב ובמסיבה הביא לכל אחד מהם מזוודה עם מיליון דולר במזומן. (גלובס).

בחירות בארה"ב:

‏ביידן לנתניהו בשיחת הטלפון: מחויב לעתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אני נחוש לפעול כדי שהיחסים עם ישראל ימשיכו לזכות לתמיכה דו מפלגתית חזקה בארה"ב; בהודעת ביידן על השיחה לא הוזכר דבר על הסכמה להיפגש בקרוב עם נתניהו. ברק רביד

פריצה הנשיא טראמפ: כריס קרבס הופסק כמנהל הסוכנות לאבטחת סייבר ותשתיות בתוקף מיידי.

‏הנשיא טראמפ פיטר את מנהל הסוכנות לאבטחת סייבר ותשתיות בארה"ב, כריס קרבס, בטענה שהצהרתו על טוהר הבחירות הייתה "מאוד לא מדויקת"

נשיא ארה"ב בטוויטר: הדבר היחיד הבטוח בבחירות שלנו בשנת 2020 היה שהוא בלתי חדיר כמעט על ידי מעצמות זרות. על כך, ממשל טראמפ לוקח קרדיט גדול. למרבה הצער, הדמוקרטים השמאליים הקיצוניים, דומיניון ואחרים, אולי הצליחו יותר!

זכייה לקמפיין של טראמפ: ועדת הבחירות במחוז וויין, המטרופולין הגדול ביותר במישיגן ובירת העיר דטרויט, לא הצליחה ביום שלישי בלילה לאשר את תוצאות הבחירות של 3 בנובמבר, והחדירה דרמה חדשה למאבק משפטי שניהל קמפיין הנשיא טראמפ בכמה מדינות מתנדנדות. על פי החוק במישיגן, מחוז שאינו מצליח לאשר את הבחירות בתוך 14 יום לאחר הבחירות, חייב למסור את התיעוד שלו למשרד שר החוץ ולמועצת המנהלים של המדינה, כדי לקבוע אם יש לקבל את התוצאות.

יו"ר הרפובליקנים במישיגן, לורה קוקס, משבחת את חסימת אישור תוצאות הבחירות במחוז וויין: "תושבי מישיגן ראויים לדעת מה קרה במחוז וויין ... פעולה זו תאפשר לנו זמן רב יותר לרדת לתחתית אי-הסדרים המטרידים ביותר."

ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר, מזהיר כי נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ יאבד את הפריבילגיה כשיעזוב את הבית הלבן. הרשת סימנה 300,000 ציוצים במטרה להילחם בדיסאינפורמציה בימים שסביב הבחירות לנשיאות ארה"ב.

rich
נתן תודה: 144 פעמים
קיבל תודה: 74 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

NBHGV כתב:
15 נובמבר 2020, 15:14
שר הבריאות אדלשטיין על הדלפות פרטי ההסכם עם חברת 'פייזר':"פשע חמור שיקשה עלינו להגיע להבנות עם חברות נוספות".

מה באמת הפרטים?

גרנולה
נתן תודה: 3355 פעמים
קיבל תודה: 1779 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

rich כתב:
18 נובמבר 2020, 14:05
NBHGV כתב:
15 נובמבר 2020, 15:14

מה באמת הפרטים?
הודלף מההסכם שבחיסונים יהיו שבבים אלקטרוניים וחומר HCG שגורם לעיקור...

jdn:
פורסם ב- 'דה-מרקר' כי ההסכם עם פייזר אמנם קובע תאריכים ואת כמות החיסונים שתסופק, אבל החברה לא בהכרח תהיה חייבת לעשות זאת. "החברה שומרת לעצמה את הזכות לעשות כל מה שבא לה", אמר בכיר בממשלה שמכיר את ההסכם. ישראל שילמה לפייזר 120 מיליון דולר כמקדמה, והכסף יוחזר אם יהיו שיבושים באספקת החיסון.

על פי ההדלפות, ישראל תשלם 100 שקל למנת חיסון, כלומר כ-200 שקל למתחסן או כ-56 דולר. ההערכה היא שישראל התחייבה לשלם מחיר דומה לזה שפייזר גובה מרוב מדינות העולם. לפי ההערכות, ממשלת ארה"ב תשלם פחות מ-40 דולר למתחסן מפני שהשתתפה במימון הפיתוח.

עוד פורסם כי בטיוטה הראשונית של ההסכם שמרה לעצמה החברה את הזכות שלא להיות אחראית לשום נזק שייגרם לציבור המתחסנים – ולהטיל את מלוא האחריות על המדינה. בימים שקדמו לחתימה היו דיונים קדחתניים בהובלת משרד המשפטים בניסיון לשפר את הסעיף, וככל הנראה הוא רוכך.

NBHGV

תחילה הכותרות:

ועדת הכספים אישרה את הקפאת שכר הבכירים: שכר נשיא המדינה, רה"מ שרים וסגניהם, שופטים, דיינים, ראשי עיר וסגניהם לא יעלה ב1 לינואר.

שר החוץ של בחריין: אושרה בקשת ישראל לפתוח שגרירות במנאמה (n12).

הצעת החוק של יש עתיד למנוע מרה"מ לכהן תחת כתב אישום נדחתה.

בהחלטת מ"מ מפכ"ל המשטרה: החל מהיום יתווספו לתחנות המשטרה ברחבי הארץ 195 תקני שוטרים בהם: 50 סיירי תנועה, 40 חוקרים ו-105 שוטרי סיור.

‏המינוי של ליצמן אושר בממשלה, כעת הוא מצורף לסדר היום של המליאה ויעלה לדיון והצבעה בשעות הקרובות. ארי קלמן

עמית ולדמן: פייזר מעדכנים את תוצאות הניסוי שלהם: החיסון יעיל ב-95%.

סקר 'המכון הישראלי לדמוקרטיה': רק 50% מהציבור החרדי חושש מהדבקה של נגיף קורונה - לעומת 63% בציבור החילוני שחוששים מכך.

מדיני וביטחון:

שר הביטחון בני גנץ: ‏צה"ל תקף הלילה מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי בתגובה להנחת המטענים בגבול עם סוריה, בתוך שטח ישראל.

ירון אברהם: ‏4 בדצמבר - ביקור ראשון פומבי ורשמי של שר ישראלי (אשכנזי) בבחריין + פתיחת שגרירויות הדדיות. די מדהים

עמית ולדמן: שר החוץ גבי אשכנזי: הסכמת ממשלת בחריין להקמת שגרירות במנאמה והאיגרת להקמת שגרירות בחריינית בישראל, הוא רגע היסטורי עבור המדינות. אני מודה על ההזמנה לבקר בבחריין בתחילת חודש דצמבר ומקווה שנוכל לחנוך את הקמת השגרירות כבר בביקור זה"

משפחתו של הרב שי אוחיון, שנרצח בפתח תקווה לפני חודשיים וחצי, פנתה לצהל בבקשה להפסיק את בנייתו המחודשת של בית המחבל ולעצור מיד את כל המעורבים בבנייה בגין תמיכה בטרור (שחר גליק גל"צ).

ניר דבורי: אלוף (במיל') עמוס ידלין, ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי: ״הפעולה הרחבה הלילה היא מסר לכל גורמי הכוח במרחב - ההבלגה בצפון הסתיימה. המערכה נגד ההתבססות האיראנית התחילה לפני ממשל טראמפ ותמשך אחריו״

על רקע כינון היחסים בין המדינות, נשיא המדינה נפגש כעת עם שר החוץ של ממלכת בחריין המבקר לראשונה בישראל .

פוליטיקה:

אחרי הקפאת שכר חברי הכנסת שיעלה למליאת הכנסת ביום שני: ועדת הכספים אישרה כעת את הקפאת שכר הבכירים. כתוצאה מהאישור: שכר נשיא המדינה, ראש הממשלה, שרים וסגניהם, שופטים, דיינים, ראשי עיר וסגניהם לא יעלה בינואר (דפנה ליאל)

ועדת הכספים אישרה כעת את הקפאת שכר הבכירים. יו"ר הועדה ח"כ משה גפני: למאות אלפי אנשים אין לחם להביא הבייתה, לא יכול להיות מצב שאנחנו נבחרי הציבור נקבל העלאה במשכורת של 6.5% בגלל שיש הרבה אנשים בחל"ת, זו מידת סדום ואני שמח שביטלנו את זה".

‏מנסור עבאס הצביע בעד ההצעה להפסקת כהונה של נתניהו בעקבות הכתבי אישום

יקי אדמקר: ‏מינוי תמורת מינוי: ליצמן ביקש אישור של גנץ להתמנות לשר השיכון. גנץ דרש בתמורה את מינויו של מיכאל ביטון לשר לעניינים אסטרטגיים במקביל לתפקידו כשר במשרד הביטחון, וכך הוסכם

יניר קוזין: ‏ההצעות של מרצ ויש עתיד להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לאי הגשת תקציב המדינה נדחו. בעד: 34. נגד: 45.

עמית סגל: שימו לב: ניסנקורן וכחול לבן נותנים הישג אזרחי לעודה. נתניהו בשבוע שעבר - למנסור. כל אחד ומי שהוא מושקע אצלו

המכון הישראלי לדמוקרטיה: 69% ממצביעי ש"ס אופטימיים לגבי יכולת ההתאוששות מהמשבר הנוכחי בחברה הישראלית, בקרב מצביעי יהדות התורה 66% אופטימיים, ובין מצביעי כחול לבן רק 38%.

ארי קלמן: ‏ש״ס במתקפה על יהדות התורה: אפילו בסדום לא היה כזו מידה של רוע. לא ברור למי זה הפריע שאיציק כהן ישאר כשר, למי מפריע שליהדות החרדית יהיה עוד שר בממשלה. זה לא מגיע על חשבון אף אחד.

‏עוד מהמתקפה של ש״ס: למעשה הגורם העיקרי שסיכל את תפקידו היה מתוך יהדות התורה, משיב רעה תחת טובה, עשינו טובה ליהדות התורה להלוות את כהן לתפקיד השר ולפנות את הסגן לטובת ליצמן. לבסוף הם משיבים רעה תחת טובה . אנחנו מבינים שהם אלה שטירפדו את המינו של כהן ופעלו מול כחול לבן והליכוד.

מורן אזולאי: ‏ח״כ יוראי להב הרצנו עלה לנאום עם מסכה (בנדנה אדומה- סמל המחאה נגד נתניהו). יו״ר הישיבה הוציא אותו וסירב לאפשר לו לנאום. אמר שזה בניגוד לתקנון הכנסת. ח״כים מהאופוזיציה והקואליציה מצדדים בלהב הרצנו ואומרים שהיה צריך לאפשר לו לנאום.

‏הכנסת אישרה: חולים מאומתים ומבודדים יוכלו להצביע בבחירות לרשויות מקומיות על ידי הגעה לקלפי ייעודית בכלי רכב ייעודי עם מחיצה בין הנהג לנוסע.

השר רפי פרץ: ''ימינה' היא מפלגה כלל ישראלית שאינה מייצגת את הציונות הדתית. אני מאמין שיש צורך במפלגה ציונית דתית ולכן אני פועל לאחד את הכוחות". פרץ ציין כי פנה לח"כ בצלאל סמוטריץ' בנושא אך לא נענה .

ח"כ טופורובסקי לאטילה שומפלבי ברדיו 90: "מי שלא מעביר תקציב הוא טרוריסט כלכלי. צריך ועדת חקירה שתבדוק את ההתנהלות של הממשלה. הסיבה שאין תקציב היא נתניהו". על שת"פ יש עתיד - כח"ל: "חיבור עם גנץ אפשרי. זו אופציה. מעריכים את אנשי כח"ל, מדברים איתם. אבל רק יאיר יוביל"

קורונה בארץ:

זאב קם ב'כאן': הצפיפות בחנויות הרחוב. יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר קטע את דיוני הוועדה בתקנות וביקש ממשרד הבריאות לבחון חלוקה לשתי מדרגות: בחנויות עד 50 מטר יורשו לשהות עד 4 אנשים בבת אחת, בחנויות מעל 50 מטר יורשו לשהות 10 איש. ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרועי פרייס ענתה: "נצא להתייעצות".

בפגישה ממושכת שקיים ח"כ אשר עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי והפרויקטור פרופ' אש, סוכם על חידוש פעילות ה'סקר הסרולוגי' בהיקף נרחב.

פייזר מעדכנים את תוצאות הניסוי שלהם: החיסון יעיל ב-95%, 170 נדבקו - 162 בקבוצת הפלציבו ו-8 בקבוצת החיסון. הניסוי מראה 94% יעילות בקרב מבוגרים בני 65+. לשיעור תופעות לוואי - 2% כאב ראש ועייפות (n12)

‏זוכרים את החדשות מתחילת השבוע, על הקמת ועדת השרים לרכישת חיסונים? נדמה שאפשר לשכוח. שר הבריאות ובכירי משרדו מתנגדים להקמת הועדה . גורמים במשרד אומרים כי מדובר ברעיון מיותר ואף אבסורדי כי הרי בחינה ורכישה של כל החיסונים , כולל חיסונים נגד קורונה, נמצאים בתחום אחריותו של המשרד. אנה ברסקי

השר אדלשטיין יציע בקבינט הקורונה לאפשר כניסה של קונה אחד על כל 7 מ"ר, אך לא יותר מעשרה לקוחות. המשמעות היא שחנויות בגודל של 70 מ"ר ומעלה יוכלו להכניס עד 10 לקוחות בו זמנית (מעריב).

יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט ח"כ יעקב אשר: "ניסו להכפיש את הוועדה על ההתעקשות לכלול את המעטפת התיירותית באילת, והיום כולם רבים מי הולך לפתוח קודם את האטרקציות באיי התיירות. על משרד הבריאות וחברי הקבינט להפיק לקחים ולהביא תקנות שיש בהן היגיון, שכל וזהירות".

קורונה בעולם:

שבדיה רשמה 96 מקרי מוות של חולי קורונה היום, המספר הגבוה ביותר מזה שלושה חודשים לפחות. רויטרס מדווחת ששבדיה רשמה סך הכל 6,321 מקרי מוות, גבוה פי כמה לנפש מהמספרים של שכנותיה הנורדיות, אבל נמוכה מכמה מדינות אירופיות גדולות יותר כמו ספרד ובריטניה (עמית ולדמן).

משרד הבריאות הפלסטיני מדווח: 9 בני אדם מתו מנגיף הקורונה ב-24 השעות האחרונות.

חדשות בארץ:

‏ועדת הכספים אישרה את הארכת הוראת השעה המעניקה הטבות מס לעשרות ישובים עד לסוף השנה

הקבלן יהודה הרציג לאיציק אוחנה: "כל ניסיון לפגיעה בי או במשפחתי לא יועילו למבקשי דמי החסות למיניהם. לא נכנע לשום סחיטה בשום דרך. לצערי זה לא המקרה הראשון וגם לא בהכרח אחרון. עוד אצל אבי ז"ל זה היה".

דפנה ליאל: ‏אחרי הנאום שעורר סערה- המשנה ליועמ״ש דינה זילבר תשתתף ביום שני הבא בדיון בועדה לביקורת המדינה בראשות עופר שלח שיעסוק במינוי בכירים בשירות הציבורי ובהם הפרקליט והמפכ״ל.

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד, על השתתפותה הצפויה של דינה זילבר בדיון בוועדה לביקורת המדינה, בנושא מינוי בכירים: כחבר הוועדה לביקורת המדינה, לא אאפשר לגברת שמקדמת הפיכה שלטונית בריש גלי, ושהיועמ"ש העיד עליה שתפרה אותו כ"שיטת עבודה" בפרקליטות, לדבר בוועדה. התפטרי לאלתר. בשום אופן לא נאפשר לך להפיץ את הארס שלך בכסות של תפקיד רשמי בוועדות הכנסת. מקומם של דברייך בשימוע לפני פיטורין בנציבות שירות המדינה.

ירושלים: 3 מפגינים נעצרו במחאה נגד חילול מערות קבורה בשטח של 'מלון הר ציון'. המפגינים ניסו להיכנס לאתר ולעצור בגופם את העבודות במקום.

הפיצוץ הקטלני אתמול באשדוד בו נהרגו 2 פועלים - בימ"ש השלום באשקלון האריך לפני זמן קצר את מעצרם של שני מנהלי המפעל (תמיר סטיינמן).

ילדים זה שמחה, בעיקר אצל חרדים ומתנחלים: כמעט חצי מתושבי יו"ש הם ילדים. 27% מהילדים בישראל הם חרדים. מתוך 10 היישובים עם אחוז הילדים הגבוה בישראל - 9 חרדים ומתנחלים. כך עפ"י הנתונים שמפרסמת היום הלמ"ס (שחר גליק גל"צ).

ישראל דהן מאשדוד זכה היום ב-120,000 שקל מזומן, בהגרלה של ארגון 'נותנים כוח', הוא רכש את הכרטיס באמצעות מודעה באתר הכשר 'המחדש' .

ישראל כהן בטורו ב'מאקו': חילונים יקרים, הגיע הזמן שתלמדו מהחרדים להיאבק על עקרונות: קומו ותפתחו את מערכת החינוך למען הילדים שלכם, למען עתיד הדור הצעיר. כשאתם רק מתחילים לתפוס את ממדי הנזק הרוחני והנפשי לילדים הרכים, החרדים כבר יודעים שהרב קנייבסקי צדק .

עלייה במחירי הסלולר | ספקיות הסלולר מיישרות קו ומעלות מחירים בדור 5, כל זה לצורך מימון ההשקעות הכבדות וההתמודדות עם ההפסדים בגלל הקורונה. החבילות החדשות צפויות לנוע סביב 50 שקלים (גלובס).

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: נכון לסוף שנת 2019 מניין הילדים בישראל עמד על 3.011 מיליון נפשות, שהיוו כשליש מאוכלוסיית ישראל. מתוך כל הילדים, 2.173 מיליון היו יהודים, 735 אלף ערבים ועוד 103 אלף ילדים ממגזרים נוספים .

חיים גולדברג: הגעתי לסקר הפגנה בהר ציון, נתקלתי בקבוצת צעירים על תקן "מאבטחים" שהזדהו כשוטרים בניגוד לחוק. לקחו לי את הטלפון כי לא רצו שאצלם, ריססו גז וזרקו אבנים, והכל בגיבוי ושת"פ עם השוטרים במקום.

חדשות בעולם:

‏איראן ממשיכה לפר את הסכם הגרעין: הסוכנות הבין לאומית לאנרגיה אטומית מדווחת כי לפני ארבעה ימים גילו פקחיה שאיראן החלה להזרים גז לצנטריפוגות חדשות שהותקנו במתקן הגרעין בנתנז.

‏איראן ממשיכה לפר את הסכם הגרעין: הסוכנות הבין לאומית לאנרגיה אטומית מדווחת כי לפני ארבעה ימים גילו פקחיה שאיראן החלה להזרים גז לצנטריפוגות חדשות שהותקנו במתקן הגרעין בנתנז.

דיווחים שבין ההרוגים בסוריה 5 איראנים וגם לבנונים (גאנם איברהים).

התקיפה הלילה בסוריה | יועץ צבאי בכיר למנהיג העליון של איראן מכחיש שישראל תקפה בסיס של כוחות איראניים בסוריה. היועץ מתח ביקורת על העולם ששותק נוכח תקיפותיה של ישראל ומזהיר שבסיסים צבאיים יהיו על הכוונת האיראנית. עומרי חיים

עמית ולדמן: מינהל התעופה הפדרלי האמריקני מאשר מחדש את השימוש במטוס בואינג 737 מקס, אחרי כמעט שנתיים של השבתה בעקבות שתי התרסקויות קטלניות

לקראת פתיחת השמיים לדובאי ובחריין: חברת ישראייר הגישה בקשה לבצע טיסות בין דובאי לבחריין. הטיסות הללו ישרתו בין היתר חבילות וטיולים משולבים בין שני היעדים.

סוכן חשאי פולני ואזרח סיני נעצרו בחשד שריגלו נגד פולין למען סין - כך הודיע היום (רביעי) השירות החשאי של פולין. לפי ההודעה, האזרח הסיני עובד בחברה המספקת שירותי תקשורת, ובקשת המעצר של השניים הועברה שלשום.

rich
נתן תודה: 144 פעמים
קיבל תודה: 74 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

גרנולה כתב:
18 נובמבר 2020, 15:12
הודלף מההסכם שבחיסונים יהיו שבבים אלקטרוניים וחומר HCG שגורם לעיקור...
:lol:: :lol::

NBHGV

תחילה הכותרות:

טראמפ: עורכי הדין ייכנסו היום ב7:00 שעון ישראל מסיבת עיתונאים מיוחדת שתציג "דרך ברורה" לניצחון בבחירות. החלקים מתחילים להסתדר.

ישראל והרשות הפלסטינית סיכמו היום על חידוש העברת כספי המסים הפלסטינים אותם הרשות סירבה לקבל כחלק מניתוק היחסים עם ישראל.

‏מזכיר המדינה של ארה״ב מייק פומפיאו נחת כעת לביקור ביקב פסגות שבבנימין. ביקור ראשון של שר חוץ אמריקני ביישוב יהודי ביהודה ושומרון.

ביממה האחרונה: 2,685 דוחות נרשמו בגין אי עטית מסיכה, 16 בתי עסק נסגרו בעקבות הפרת הנחיות.

הביטוח הלאומי: כ-262,000 אזרחים יקבלו מחר את מענק אבטלה בסך 2,000 שקלים באופן אוטומטי לחשבונות הבנק שלהם.

‏קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון בשעה 18:00.

סוף שבוע סוער: גשמים חזקים החל מהלילה - תורגש התקררות ניכרת, כאשר הרוחות יתחזקו והגשם יוסיף לרדת. סיכוי לשלג קל בפסגת החרמון. (חדשות 13) .

מדיני וביטחון:

‏בצה״ל אומרים כי יחידת הטרור האיראנית שעומדת מאחורי אירוע הנחת מטען הנפץ בגבול רמת הגולן היא יחידה 840 המוכוונת על ידי כוחות קודס האיראניים. יחידה מבצעית חשאית יחסית, שאחראית בין היתר, לתכנון והקמת תשתיות טרור, מחוץ לאיראן, נגד יעדים מערביים ואופוזיציונרים.

‏כתב אישום הוגש נגד צעיר בדואי מרהט שתכנן לבצע פיגוע נגד שוטרים בהר הבית.

למרות הסכם השלום: איחוד האמירויות ובחריין הצביעו נגד ההצעה הישראלית באו"ם.

מזכיר המדינה האמריקאי: ארה"ב תסמן מוצרים שיוצרו בהתנחלויות כ"תוצרת ישראל" .

יואב קרקובסקי: למי שתוהה - הישג דרמטי למתנחלים שנותן ממשל טראמפ ומשאיר לממשל הבא, מורשת שנוגדת את האידיאולוגיה שלו (כפי שלמדנו מימיו של ביידן כסגן נשיא של אובמה).

‏השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס ליניר קוזין בגל"צ: "לא תהיה מדינה פלסטינית. מתווה של שתי מדינות לשני עמים איננו מקובל על ממשלת ישראל ובוודאי לא על המפלגה שאני מייצג"

יאיר שרקי: מזכיר המדינה פומפאו בספר האורחים ביקב פסגות: "מי ייתן ולא אהיה מזכיר המדינה האחרון שמבקר במקום היפה הזה".

הלל ביטון רוזן: גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי לא יהיה מנוס מלצאת למערכה ברצועת עזה, אפילו בזמן הקרוב: בין הסיבות בגינם גוברת ההערכה במערכת הביטחון, הן הסכמי השלום עם מדינות ערב, ההתקרבות של לבנון, סוריה ועזה לאיראן, וחילופי השלטון בארה״ב.

עוד מהלל ביטון רוזן: יתרה מכך, המנהרה שנחשפה לאחרונה היא העמוקה ביותר איי פעם. כפי שאמרתי לפני יומיים - יש דברים ביטחוניים משמעותיים מתחת לפני השטח, העומדים לנגד עייניהם של בכירי מערכת הביטחון והממשלה. לא צריך לקרות הרבה בשביל שהחורף הזה יהיה חם מהרגיל.

פוליטיקה:

ברק רביד לרונן כץ בקול ברמה: "גנץ משתמש בסמכות של כל שר להקים ועדת בדיקה לענייני משרדו ובסמכותה לזמן על מי שרלוונטי, ברמה הפוליטית זה קצת מאוחר מדי מבחינתו כשהוא משתמש בועדת החקירה כאיום על התקציב" .

בחירות בפתח | חה"כ איתן גינזבורג מכחול לבן: אנחנו עובדים על חוקים למקרה והממשלה תיפול. אם נראה שנתניהו, ממשיך להפר את ההסכם הקואליציוני ולא מעביר תקציב כה חשוב, לא יהיה מנוס מלפרק את העסק. (כאן)

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר מגיב בראיון ל-103FM להחלטת שר הביטחון בני גנץ להקים ועדת חקירה לפרשת הצוללות: "זו התרסה נגד רה"מ, למרות שהובהר בצורה מאוד ברורה שלרה"מ אין יד ורגל בסיפור הזה. לנסות לשרבב את רה"מ בכוח לעניין הזה, זה מעשה לא מכובד ולא ראוי מצידו של בני גנץ"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף את התנהלות השררה מירי רגב במשרד התחבורה "האווירה קשה מאוד. אנשים מסתובבים עם הפרצוף באדמה" .

מורן אזולאי: ‏שר האוצר ישראל כ״ץ רצה להביא את מינויו של מתן דיל, יו״ר האופוזיציה במועצת רחובות, שניהל את מטה הבחירות של הליכוד, לאישור כיו״ר מועצת הטוטו. היועץ המשפטי של המשרד ביקש הבהרות בנוגע לזיקתו הפוליטית ודיל החליט למשוך את המועמדות שלו. עכשיו כץ מחפש מועמד אחר.

ח"כ מתן כהנא אצל רונן כץ בקול ברמה על דברי גפני הבוקר: כדאי להקשיב היטב למה שגפני אמר. גפני דיבר על כך שלהערכתו אין התכנות פוליטית. ברגע שיבין שהסיטואציה היא שימינה תהיה מפלגת שלטון אז הוא יוכל להיות שותף ראוי בממשלת בנט.

ח"כ יעקב מרגי לרונן כץ בקול ברמה: "סמוטריץ יהודי יקר אבל אין מקום לחשוב שבלי המכתב שלו לא היינו מטפלים בחוק הגיור, כל תגובה של הממשלה לבגצ בנושא, תהיה מוסכמת על הנציגות החרדית. הגיור של הרבנות צריך להיות הגיור היחידי שמוכר במדינה"

עוד מח"כ מרגי לרונן כץ בקול ברמה: "אני מכיר את גנץ, אם הבטיח לדרעי לתת לכהן תפקיד שר, הוא התכוין לכך אך הוא לא המחליט היחידי במפלגה, איציק כהן עשה כלפי ליצמן מעשה אצילי ואחראי, ההסכמה היתה כשליצמן כסגן שר ומרגע שלא התקיים הוא התפטר"

עוד מחכ מתן כהנא לרונן כץ בקול ברמה: "אני מאמין שאנחנו נרכיב את הממשלה הבאה, נתניהו הוכיח שהוא לא רוצה אותנו לידו ופעם אחר פעם מקים ממשלת שמאל, הוא קרא לניסנקורן ואיתנו לא דיבר, הליכוד היא שותפה ראויה לממשלה שלנו וגם נתניהו שהוא איש ראוי שעשה הרבה"

עוד מח"כ כהנא לרונן כץ בקול ברמה: נתניהו שלחץ את ידו של ערפאת, שלא מפנה את חאן אל אחמאר,שפספס הזדמנות להחלת ריבונות, קורא לנו שמאל? זו בדיחה. סמוטריץ ואנחנו מסכימים על 90 אחוזים מהדברים ומצא דרך לרוץ יחד"

יאיר לפיד: ‏מברך על החלטת הממשל האמריקאי להכריז על ה-BDS כתנועה אנטישמית ולהחריף את המאבק נגדה. במלחמה נגד שונאי ישראל, כולנו שותפים.

נפתלי בנט: ‏הכרזתו של מזכיר המדינה האמריקאי פומפאו היא בשורה חשובה למדינת ישראל ולהתיישבות בארץ ישראל. בנחישות ובהתמדה נביא להפרחת ההתיישבות ביהודה ושומרון ובכל חלקי הארץ.

השר איציק שמולי בערוץ הכנסת נגד מרב מיכאלי: "שתלמד לקבל הכרעות גם כאשר היא מפסידה" .

הארץ: יו"ר כחול לבן בני גנץ צפוי להתנגד למינוי אפי איתם ליו"ר יד ושם. גנץ סבור כי בראש המוסד נדרשת לעמוד "אישיות ממלכתית וא-פוליטית שמייצגת את כל זרמי העם". ללא תמיכת כחול-לבן המינוי לא יוכל להיות מובא לאישור הממשלה .

השר אלי כהן לאטילה שומפלבי ב'ווינט': "סודן היא האחרונה שתחתום כרגע על נורמליזציה. יש חמש מדינות, אבל לא יחתמו בסוף עד שהמדיניות האמריקנית באזורנו לא תתברר, נצטרך להמתין"

עוד מהשר אלי כהן לאטילה שומפלבי ב'ווינט' על וועדת חקירה בנושא הצוללות: "גנץ עושה את זה משיקוליים פוליטיים"

קורונה בארץ:

‏משרד החינוך: במקרה של תחלואה חריגה במוסד חינוכי ייערכו בדיקות קורונה למורים ולתלמידים, בכפוף להסכמת ההורים.

בדיון האחרון בקבינט הקורונה הוסכם שמשרד הבריאות, הכלכלה והמל"ל יקיימו דיונים על מתווה שיחליט מעכשיו איך תתקיים פתיחת הקניונים, לכשזה יקרה. ב-2 פגישות שנערכו אתמול סוכם על כמה קניונים מכל מחוז. הדיונים עדיין נמשכים לגבי כמה אנשים יוכלו להיכנס וכמה בכל חנות. סוכם על פיילוט אך אין תאריך ברור (לי אברמוביץ').

התפשטות או יציבות? | פרופ' ערן סגל: קשה להעריך, עם נטייה לעלייה מסוימת. מספר המאומתים השבוע גדל ב-19% אבל מספר הבדיקות גדל ב-25%. סך המאושפזים החדשים ללא שינוי. 46% מהמאומתים מהמגזר הערבי.

אילת - אי תיירות: 500 איש כבר ביצעו בדיקת קורונה בתחנת הבידוק המהיר הראשונה שנפתחה בקיבוץ יטבתה. הבדיקות נעשות ללא תשלום ותוצאותיהן מתקבלות בתוך כרבע שעה (כאן).

הירידה בתחלואה במגזר החרדי: במחלקת קורונה של 'מעיני הישועה' בעיר ב"ב מאושפז רק אדם אחד, בשיא התחלואה היו מאושפזים במחלקה 45 חולים.

קורונה בעולם:

משרד הבריאות של דנמרק הודיע שנגיף הקורונה שעבר מוטציה והופיע את חורפנים - נכחד (חדשות 12).

מנכ"ל חברת ביונטק מפתחת החיסון של פייזר מודיעה כי הם עובדים על פיתוח החיסון כך שיוכל להיות מובל ומאוחסן בטמפרטורת חדר.

מנדי ריזל: והיום, ירידה במספר המאומתים ברצועה: 369 "בלבד" (לעומת 600 אתמול) מתוך 2,289 בדיקות. מספר החולים המאומתים עומד עתה על 3,827. מספר המתים במצטבר: 56.

חדשות בארץ:

שלומי הלר: ‏לאחר שרכבם ניזוק בתאונה עם שיירת רה"מ באיזור הכניסה לי-ם לפני כחודשיים, זוג ירושלמי תובע את משרד רה"מ באלפי שקלים.

ש"ס מחזקת את התיישבות: חברי הכנסת מיכאל מלכיאלי, משה אבוטבול ואוריאל בוסו בסיור כעת בקריית ארבע- חברון.

בשעה טובה - עשרות משפחות דיירי ורוכשי קרית ברסלב החדשה בהר יונה קיבלו השבוע טופס 4. ראה"ע רונן פלוט: "זכות גדולה להיות חלק מבניינה של קהילת ברסלב".

חה"כ אוריאל בוסו בפניה לשר החינוך מר יואב גלנט: תשלומי מלגת משרד החינוך לסטודנטים במתקונת הקורונה הוא הכרחי, הלכך ובהתאם לזאת חשוב להקדימם השנה לתחילת ינואר 2021.תפעל מול גורמי המקצוע במשרדך שאותם אלו שנקלטו כבר במערכת ואושרו ע"י משרד החינוך יועברו לבדיקה באופן מזורז ויוכלו לממש את המילגה בהקדם, בשונה מכל השנים.

גולדברג: לאחר שבועות של חקירה, המשטרה החזירה לחסידות בעלזא ציוד טכנולוגי שהוחרם מבניין החסידות בי"ם לפני כחודש. החקירה הסתיימה והממצאים הועברו לפרקליטות.

בעקבות טור ב"ישראל היום" על התבטאויות מפגיני הימין כנגד משפחת פרקש השכולה, יאיר נתניהו מגיב: "אתם 3/4 דרך להיות ידיעות אחרונות".

לומדים מהבית: בשיתוף פעולה של רשת החינוך של חב"ד אוהלי יוסף יצחק וחברת הסינון 'הדרן' הושקה אפליקציה ייעודית שתרכז את כל הכלים והעזרים ללמידה מרחוק. האפליקציה תותקן בצורה אוטומטית בכל הטאבלטים שנרכשו במסלול חב"ד .

מגיד המישרים רבי שלמה לוינשטיין אמר בשיעורו כי בימים אלו אין לקנות דרך האינטרנט אלא לפרנס את בעלי החנויות ולאפשר להם להתפרנס בכבוד "שיש סייל, בלאק פריידי אנשים מזמינים באינטרנט, ומה עם השכן שלך? שעוד מעט יסגור את החנות שכבר חצי שנה הוא לא עובד, להיכנס לחנות ולקנות אצלו זה הדרגה הגבוה ביותר של צדקה" .

'ווינט': דחייה מסתמנת במשפט נתניהו. התקבלה בקשתו להעביר את הדיון על גילוי החומרים. כעת יצטרך נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים לבחור שופט אחר שידון בנושא. הדבר יביא לדחיית פתיחת שלב ההוכחות שנקבעה לינואר.

קרן המטבע העולמית: ישראל נפגעה מהמשבר פחות ממדינות מפותחות אחרות וצפויה להתאושש בשנה הבאה - הודות ל"סיוע נרחב וראוי" של הממשלה למשק וצעדים "מהירים והחלטיים" של בנק ישראל.

לירן תמרי: ‏במהלך מחאת חרדים קיצוניים שהתקיימה אתמול סמוך לאתר בנייה בהר ציון בטענה לחילול קברים במקום - המשטרה עצרה מפגין שדרוש לחקירה משנת 2017, מעצרו הוארך עד מחר.

׳כיכר׳ חושף: שנה בלבד אחרי הקמת יחידת ׳מרכז שיטור חרדי׳ במחוז ירושלים, היחידה עומדת בפני סכנת סגירה. רק לאחרונה השקיעו ביחידה תקציבי ענק ועשרות צעירים חרדים גויסו.

חרדים:

ישי כהן בתיעוד דברי נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן: לבנות הספרדיות שמסתובבים להתקבל לסמינרים אשכנזיים, מתחננים ועושים פרוטקציות עד שמקבלים ואם מקבלים מתייחסים כסוג ב'. בשביל מה ללכת לשם? צריך ללכת למקום שמכבדים.

עקיבא וויס: ‏לראשונה מאז נדבק בקורונה והחלים, מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי חוזר לקבל את נציגי דגל התורה להתייעצות. הצהריים נכנס יו״ר הסיעה ח״כ יצחק פינדרוס להתייעצות.

חדשות בעולם:

מחלקת המדינה של ארה"ב בהודעה רשמית: "ארה"ב מתנגדת בתוקף לקמפיין החרם, ההפצה והסנקציות העולמי (BDS) והפרקטיקות המאפשרות אותו, כמו תיוג מפלה ופרסום מאגרי מידע של חברות הפועלות בישראל או באזורים שבשליטת ישראל. אנטי-ציונות היא אנטישמיות (כאן).

אריאל כהנא ב'ישראל היום': ‏סודאן תמכה הלילה בהחלטה ישראלית בתחום החדשנות שעברה ברוב של 144 מדינות בעצרת הכללית של ‎האו"ם.

חברת התעופה הגדולה בישראל צפויה לחתום בקרוב על הסכם שיתוף פעולה (קוד שייר) עם חברת אתיחאד מאבו דאבי. אתיחאד היא חברת התעופה השנייה בגודלה באיחוד האמירויות ונחשבת לאחת מחברות התעופה הטובות בעולם.

ברק רביד: ‏1 / שר החוץ האמריקני הודיע בסיום הביקור ביקב פסגות כי ממשל טראמפ החליט לשנות את מדיניות סימון המוצרים לגבי מוצרים מההתנחלויות ולאפשר לסמן אותם כ"תוצרת ישראל" ‏

2 / ההודעה של פומפאו קובעת שינוי מדיניות די דרמטי שלמעשה עוקף את ממשלת ישראל מימין, קובע ששטח סי כולו הוא ישראל בכל הנוגע לסחר ומכס ומודיע על בידול בין עזה לבין הגדה המערבית ‏

3 / בהודעתו של פומפאו נמסר כי לפי ההנחיות החדשות כל היצרנים באזורים בהם חלה סמכות של הרשויות הישראליות – בעיקר שטח C בגדה המערבית בו יש לישראל שליטה ביטחונית ואזרחית מלאה – יהיו מחוייבים לסמן מוצרים כ"תוצרת ישראל" כאשר הם מייצאים לארה"ב ‏

4 / פומפאו אמר:"הגישה הזו מכירה בכך שיצרנים בשטח C פועלים בתוך המסגרת המנהלתית והכלכלית של ישראל ויש להתייחס לתוצרת שלהם בהתאם". בהודעה לא עשה פומפאו הבחנה בין יצרנים פלסטינים או ישראלים בשטח C ‏

5 / פומפאו אמר כי לפי ההנחיות יצרנים שנמצאים בשטחי הרשות הפלסטינית – בשטח A או בשטח B – יצטרכו לסמן את מוצרים כ"תוצרת הגדה המערבית" כאשר הם מייצאים לארה"ב ‏

6 / יצרנים שנמצאים ברצועת עזה יצטרכו לסמן את מוצריהם ב"תוצרת עזה" כשהם מייצאים לארה"ב. פומפאו הדגיש כי ארה"ב לא תתייחס יותר אל הגדה המערבית ואל רצועת עזה כאותה יחידת שטח ולא תאפשר לסמן מוצרים תחת "תוצרת הגדה המערבית/עזה"

גרנולה

גנץ יזכה להיות ראש ממשלה לכמה שעות!

כיכר השבת:
ראש הממשלה בנימין נתניהו יעבור מחר (שישי) בדיקה, שנקבעה מראש, במערכת העיכול. בעקבות כך יו"ר כחול לבן בני גנץ ישמש כראש הממשלה בפועל, באותה שעה.

בלשכת ראש הממשלה דיווחו, כי מדובר בהליך רפואי שגרתי, אך בשל העובדה כי הוא ייערך תחת טשטוש, נדרש על פי החוק מינוי ממלא מקום.

יצוין, כי את הבדיקה הרפואית המדוברת ילווה ד"ר צבי הרמן ברקוביץ', המשמש מזה שנים רבות כרופאו האישי של נתניהו.

העובדה כי נתניהו בחר בשר הביטחון בני גנץ למלא את מקומו בזמן הבדיקה ולשמש כראש ממשלה בפועל, ולא באחרים מהליכוד כפי שנוהג בדרך כלל, עשויה ללמד על שיפור במערכת היחסים בין השניים.

עד כה נטען, כי המתיחות העזה בין הליכוד לכחול לבן, על רקע אי אישור תקציב המדינה ואי מינוי בכירים בשירות הציבורי, עלולה להוביל להקדמת הבחירות.

סמל אישי של משתמש
6910
נתן תודה: 95 פעמים
קיבל תודה: 271 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 6910 »

גרנולה כתב:
19 נובמבר 2020, 23:29
גנץ יזכה להיות ראש ממשלה לכמה שעות!

כיכר השבת:
ראש הממשלה בנימין נתניהו יעבור מחר (שישי) בדיקה, שנקבעה מראש, במערכת העיכול. בעקבות כך יו"ר כחול לבן בני גנץ ישמש כראש הממשלה בפועל, באותה שעה.

בלשכת ראש הממשלה דיווחו, כי מדובר בהליך רפואי שגרתי, אך בשל העובדה כי הוא ייערך תחת טשטוש, נדרש על פי החוק מינוי ממלא מקום.

יצוין, כי את הבדיקה הרפואית המדוברת ילווה ד"ר צבי הרמן ברקוביץ', המשמש מזה שנים רבות כרופאו האישי של נתניהו.

העובדה כי נתניהו בחר בשר הביטחון בני גנץ למלא את מקומו בזמן הבדיקה ולשמש כראש ממשלה בפועל, ולא באחרים מהליכוד כפי שנוהג בדרך כלל, עשויה ללמד על שיפור במערכת היחסים בין השניים.

עד כה נטען, כי המתיחות העזה בין הליכוד לכחול לבן, על רקע אי אישור תקציב המדינה ואי מינוי בכירים בשירות הציבורי, עלולה להוביל להקדמת הבחירות.
נראה לי שעכשיו על פי חוק אוטומטי גנץ הופך לממלא מקום עקב תפקידו הרם והנישא כרה"מ החליפי
כל הפעמים שביבי מינה אנשים מהליכוד זה בממשלות הקודמות
כך נראה לי

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 170 פעמים
קיבל תודה: 1012 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

השבוע עלה לשידור נהג מונית מהעיר אילת במהלך תכניתו של אברי גלעד בגלי צה"ל, ושיתף בסיפור הזוי על טירוף שאחז בעורך דין מהרצליה פיתוח, שתובע אותו בבית המשפט באישום על קבלת דבר במרמה, בעוון טעות קטנה בלחיצה על המונה, לחיצה שלא חייבה את הלקוח באגורה בודדת נוספת מעבר למה שהוא היה צריך לשלם.

"אהלן ציון מה עניינים נהג מונית מאילת", פתח גלעד ושאל שאלה אחת פשוטה "כמה נגררת בבתי משפט על 3 שקלים ו-40 אגורות" ליותר מזה ציון לא הזדקק והחל מיד לגולל את כל הסיפור ההזוי שתקראו.

יצאתי לפנסיה, הפנסיה שלי כולה 900 שקל, אמרתי אתה יודע עם הפיצויים אקנה מונית ומספר, וכך לפחות נעשה השלמת הכנסה, שנוכל להתקיים, ואכן קניתי מונית. ביום הראשון שהתחלתי לעבוד כנהג מונית. מונית חדשה הספידו-מטר בקושי חמישים קילומטר, אני מקבל נסיעה, מהמצפה התת ימי באילת לשדה התעופה הישן, עולים לי למונית עורך דין עם הבן שלו, הוא שואל אותי כמה עולה הנסיעה, אני אומר לו בסביבות 35 שקל, נכנסים, מתיישבים, אחרי 300 מטר הוא שאל אותי למה אתה לא מפעיל מונה? אמרתי לו, שאלת כמה זה עולה, תגיד לי מונה אני מפעיל מונה, הפעלתי את המונה. הוא היה עם מזוודה, הגעתי ליעד, הוצאתי את החשבונית, עכשיו שתבין, אני בין הנסיעות הראשונות שלי, אפילו את המונה אני בקושי יודע להפעיל... התוספת למזוודה זה 3 שקל ו-40 אגורות, במקום לעשות לחיצה על תוספת למזוודה, לחצתי על 3, כאילו זה תשלום על הנוסע השלישי, הסכום הוא אותו סכום, אותה תוספת, אני מוציא לו את החשבונית, הוא שאל אותי למה נוסע שלישי אנחנו רק שני אנשים? אמרתי לו לו שטעיתי, במקום 1 לחצתי 3. בתגובה הוא אמר לי אתה עוד תשמע ממני, אמרתי לו בא קח את ה-3 שקל עזוב אותי, הוא התעקש, לא לא לא אתה עוד תשמע ממני.

עורך הדין אכן הגיש את התלונה למשרד התחבורה, והם קראו לי לשימוע, לבוא מאילת, זה טיסות, וזה איבוד יום עבודה, וזה בבזבוז יום שלם בשימוע, סיפרתי להם את הסיפור, יום ראשון תחילת העבודה שלי כנהג מונית. שום דבר הם לא היו מוכנים לשמוע.

אחרי כמה חודשים,קיבלתי מכתב עם זימון לבית המשפט על קבלת דבר במרמה ועוד כמה סעיפי אישום. אני מגיע לבית משפט, מגיע התובע של משרד התחבורה, אני שואל אותו, מה הסיפור? הוא אומר לי אם אתה רוצה להגיע להסדר שלם 3000 ש"ח קנס, ועוד 1000 שקל פיצוי לעורך דין, אמרתי לו תקשיב על הקנס אני עוד יכול להתווכח אתך, אבל 1000 שקל פיצוי לעורך דין, גם אם תעמיד אותי מול כיתת יורים אני לא אשלם את 1000 השקלים, הוא לא היה מוכן להגיע לשום הסדר.

נכנסנו לדיון הראשון בבית משפט, הוא אומר על העבירה הזו אנחנו תובעים או 3 שנות מאסר, או 75 אלף שקלים קנס, זו התביעה. על כל שקל, שנת מאסר! התחלתי לצחוק שם... אמרתי לשופטת, אם הוא ככה מתעקש אני הולך למשפט עד הסוף, אבל תמנו לי עורך דין מהסנגוריה ציבורית, אני פנסיונר אין לי כסף לממן לעצמי עורך דין, והשופטת אשרה לי בגלל שהתביעה היא תביעה של 3 שנות מאסר, מגיע לך, היא אמרה. עד היום מונו לי כבר 3 עורכי דין מהסנגוריה הציבורית כל פעם מתחלפים. 4 שנים כבר מתנהל המשפט והוא עדיין בעיצומו.

רק תראה - אומר ציון - כמה כסף ציבורי נשפך על 3 שקלים ו40 אגורות. כבר עשרות דיונים, הזמן שלי, הפסד עבודה שלי, הפסד זמן עבודה של התובע, למזלי הגדול המשפט מתנהל באילת, אבל הסניגור הציבורי מגיע בטיסה, התובע מגיע אף הוא בטיסה, מה עם זמנו של בית המשפט, וכל זה על על זוטי זוטי זוטות... הסניגור הציבורי הגיש בקשה ליועץ המשפטי לממשלה כדי להגחיך את המערכת, מדובר על 3 שקלים, הם הולכים עם זה עד הסוף.

עוד חודש יש לי שוב פעם דיון, ואני אומר לך, זה אפילו לא הגיע לשלב ההוכחות, הם עוד צריכים להטיס עדים מתל אביב. השופטת קבעה דיון מקדמי, התובע שכח שמדובר רק במקדמי, הוא הטיס את כל העדים לאילת, השופטת שאלה אותו למה הבאת עדים, זה רק דיון מקדמי, הם לא צריכים להעיד עכשיו...

אם זה לא עצוב, לא יודע אם לצחוק או לבכות, משפט של 4 שנים ועדיין מתנהל. אמר נהג המונית לאברי גלעד שנותר המום.

גרנולה

כיכר השבת:

משרד המשפטים האמריקני, הודיע בשעות האחרונות (שבת), כי האסיר המפורסם ג'ונתן פולארד, יכול לעלות לישראל וכל המגבלות שהוטלו עליו בנושא - הוסרו.

35 שנה אחרי שפולארד הורשע בריגול עבור ישראל, ו-5 שנים אחרי ששוחרר מהכלא האמריקני לאחר שריצה את עונשו, פולארד יוכל לעלות לישראל.

"בחמש השנים האחרונות פולארד היה נתון למעקב ולמגבלות של הממשל האמריקני. אנו נרגשים לבשר כי פולארד הוא אדם חופשי בכל ההיבטים", מסרו עורכי דינו לאחר ההודעה האמריקנית.

"ועדת השחרורים האמריקנית אישרה את הסרת כל המגבלות על פולארד והוא אינו כפוף עוד לעוצר ואינו נמצא במעקב של ממשלת ארה"ב. הוא רשאי לנסוע לכל מקום – כולל לישראל".

עוד מסרו עורכי הדין, "בחודשים האחרונים היינו בקשר עם משרד המשפטים וגם עם ועדת השחרורים והדגשנו כי פולארד התנהג למופת ולכן אין מניעה להסיר את ההגבלות עליו".

יחד עם השמחה בשחרורו, עורכי הדין שלו סקפטיים לגבי התאריך בו יעלה לישראל, וזאת בכדי שיוכל להישאר בניו יורק ולטפל ברעייתו אסתר, החולה בסרטן.

במערכת הפוליטית בישראל, הכוללת את ראש הממשלה, הנשיא ושאר השרים, בירכו בחום על שחרורו של האסיר, "ברוך מתיר אסורים", אמרו.

תמונה

גרנולה

כיכר השבת:

לראשונה, נציג בכיר של הממשל האמריקאי מבקר בהתיישבות. על הביקור ההיסטורי, רשום מזכיר המדינה מייק פומפאו, שהגיע לארץ שבועיים אחרי ההפסד של הנשיא דונלד טראמפ במירוץ לבית הלבן.

פומפאו ביקר היום (חמישי) ביקב פסגות שבשער בנימין, משם המריא במסוק לביקור ברמת הגולן - שממשלו של דונלד טראמפ הכיר בריבונות הישראלית עליה.

במהלך הביקור ביקב פסגות, הוענקו למזכיר המדינה האמריקאית, מטבע עתיק שנמצא במערות גידול יין ועליו כתב עברי קדום, וכן העתקים של ההצהרות החשובות בהיסטוריה של העם היהודי: הצהרת כורש, הצהרת בלפור וההצהרה של פומאו עצמו על עמדת הממשל האמריקאי כלפי ההתיישבות הישראלית ביו"ש.

פומפאו גם הודיע על בשורה להתיישבות: מהיום, ארצות הברית תסמן מוצרים המיובאים אליה מההתנחלויות כ"תוצרת ישראלית".

מוקדם יותר היום, בהצהרה לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "היום אני רוצה להצהיר על החלטה של מחלקת המדינה שקבעה שקמפיין ה-BDS הוא אנטישמי. אני יודע שעבורכם זה דבר מובן מאליו, אבל זה הזמן הנכון לכך".

הוא הדגיש כי ארצות הברית תמשוך את תמיכתה מכל הארגונים שמקדמים BDS, ןהשווה את תנועת החרם נגד ישראל לסרטן.

"איראן מדינה תומכת טרור וארה"ב מספקת תמיכה לקמפיין נגדה שיימשך במלוא המרץ. נכריז על עוד גופים איראנים ואישים איראנים כגורמי טרור. נעמוד לצד העם האיראני נגד הפגיעה בו. אנו רוצים שלום וביטחון לכל האזור ולישראל. ההסכמים שהשגנו מביאים תקווה שישראלים ופלסטינים יכולים לפתור את הסכסוך".

הוא הוסיף: "הנשיא טראמפ ואנחנו עשינו דברים מדהימים. מדהים שארה"ב לא הכירה עד אז בירושלים כבירת ישראל. העברנו את השגרירות. כמה פשוט וכמה צודק. אני זוכר שהייתי בקונגרס והזהירו שאם נעשה זאת תהיה מלחמה. היום אבקר ברמת הגולן - עוד החלטה היסטורית של טראמפ להכיר במציאות".

"אני משוכנע שתהליך הסכם אברהם יימשך. כי מדינות מבינות שהגיע הזמן להכיר בישראל ולהיות שותפות לה בתחומים רבים כגון כלכלה, ביטחון ואקדמיה. הדרך לשלום תימשך", אמר לסיום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה לו אישית. "נתתי לך תנ"ך במתנה ואמרתי שלעם הספר לא היה חבר טוב יותר, ואני רוצה להביע הערכה גם לידידות האישית בינינו וכל מה שנתלווה אליה".

נתניהו סיפר, "מייק ואני עבדנו ביחד צמוד בארבע השנים האחרונות, כשהיית ראש ה-CIA ומזכיר המדינה. ראית מעדות ראשונה שלארצות הברית אין חברה טובה יותר ממדינת ישראל, אבל גם עבדת קשה כדי להוכיח שלישראל אין חברה טובה יותר בעולם מארצות הברית. תחת הנשיא טראמפ והצוות הנהדר שלו הברית בין ישראל וארצות הברית הגיעה לשיאים חסרי תקדים. ישראל מוקירה תודה עמוקה לכל מה שהנשיא טראמפ וצוותו עשו כדי לחזק את ישראל".

"כשהיית ב-CIA שיתוף הפעולה המודיעיני היה חזק יותר. כשהיית במחלקת המדינה נציגיך הגנו על ישראל בכל פוגרום בינלאומי, ואני רוצה להודות לך על מעורבותך האישית בכל הנ"ל".

משה 10
נתן תודה: 136 פעמים
קיבל תודה: 134 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

מצמרר: ביום שהחסיד ביטל את ה'קבלה' להסיר משקפיים ב'מקוה', האברך נהרג

אברך קיבל על עצמו להסיר משקפיים במקוה טהרה לרפואת בחור חולה שבזכות הקבלה הבריא, אחרי י"ז שנים הפסיק המקבל עם הקבלה הטובה ובאותו היום הבחור שהבריא - נהרג בתאונה יחד עם אברך נוסף • הסיפור המלא

הרה"צ רבי אברהם אלימלך בידרמן סיפר בשיעורו לפרשת תולדות סיפור ששמע ממקור ראשון מבעל המעשה שגר בעיירה טאהש בארה"ב

"מוצאי ראש השנה תשפ"א, אירעה ל"ע תאונה נוראה בגלילות העיר מאנסי, ועלתה נשמתם של שני אברכים צעירים בסערה השמימה, והנה, אחד מהם היה חולה לפני כשבע עשרה שנה - בילדותו, במחלה הנוראה ה"י, במשך שנה עבר הילד 'טיפולים' עד שבס"ד הבריא לגמרי, ומספר בעל המעשה הנ"ל, באותה שנה הייתי כבן ט"ו שנים ולמדתי 'חברותא' עם אבי הילד בישיבת 'שער אפרים' בעיר מאנסי, דבר מחלתו נגע אל לבי, וכ'קבלה' טובה לזכותו קבלתי על עצמי להסיר מעל עיניי את המשקפיים בטרם כניסתי ל'מקוה טהרה' בכל יום, כ'גדר' וסייג לשמירת עיניים בקדושה וטהרה.

והנה קבלה זו נשמרה בידי במשך י"ז שנים תמימות, עד שבשלהי חודש אלול תש"פ הפסקתי להחזיק בקבלה זו, ובראש השנה בבוקר לא הסרתי את המשקפיים לפני כניסתי למקוה, והנה לחרדת לב אירע האסון הנורא במוצאי ר"ה"

ולמדתי מכך נוראות, שייתכן מאד כי חייו של ה'חולה' נתנו לו במתנה, והיו תלויים בזכות ה'קבלה' טובה שקבלו לזכותו לפני כ-17 שנה, וכל עוד שה'קבלה' נשמרה, נשתמרו גם חייו בעולם הזה"

NBHGV

תחילה הכותרות:

לראשונה מתחילת ההקלות: עלייה במספר המאושפזים והחולים הקשים החדשים. (וואלה) .

הוכרזה תכנית חיזוק החוסן האזרחי בשדרות וביישובי עוטף עזה: רה"מ נתניהו, שר האוצר כ"ץ ושר הפנים דרעי גיבשו את התכנית בהיקף של למעלה מיליארד שקלים.

אוכפים קורונה: במהלך סופ"ש (19-21) נרשמו ע"י המשטרה 4,042 דו"חות על הפרות שונות - מתוכם 3,056 על אי עטית מסיכה במרחב הציבורי.

דיווח סורי: 14 לוחמים פרו איראנים נהרגו בתקיפה בסוריה בליל שבת, ככל הנראה על ידי ישראל.

מדיני וביטחון:

‏רה"מ נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "הממשלה צפויה לאשר היום החלטה חשובה נוספת - הסכם פטור מאשרות בין ישראל לאיחוד האמירויות. זו המדינה הערבית הראשונה שנחתם איתה הסכם כזה וזהו צעד חשוב שיאפשר תיירות הדדית. זה יפתח ויחזק את הקשרים בין המדינות ואת הקשרים הכלכליים.

‏אני מאמין שכל אזרחי ישראל, כל העולם, רואה את השינוי הכביר שאנחנו מחוללים באזורנו בכל תחום. אולי לא שמתם לב לכך, כי זה לא קיבל כיסוי תקשורתי גדול, אבל בשבוע שעבר ביקר פה שר החוץ של בחריין, מדינה שלא היו לנו יחסים רשמיים איתה, ביקר במעון ראש ממשלת ישראל בירושלים. זהו שינוי עצום.

‏רה"מ נתניהו: "סודאן, בשבוע שעבר, בפעם הראשונה נמנעה בהצבעה נגד ישראל באו"ם, לאחר שבאופן מסורתי הצביעה נגדנו. אלה סימנים לבאות, ולא רק בתחומים האלה, אני מקווה שיהיו לנו תמיד עוד ועוד בשורות טובות.

‏איראן מגיבה לתקיפה הישראלית בסוריה: נגמרה התקופה שבה יפגעו במטרות שלנו בלי להיפגע.

'כיפה': ‌‏בית המשפט הצבאי ביהודה גזר 7 שנות מאסר בפועל על שלושת המחבלים אשר הורשעו בהצתת היישוב נווה צוף לפני כארבע שנים. בנוסף נגזר עליהם לשלם פיצויים בסך 175 אלף שקלים.

צחי דבוש: ‏״ארגוני הטרור בעזה התעצמו באופן ניכר וזה מטריד. במבצע הבא בעזה נתקל בדברים שלא ראינו עד היום. זה שדוחים את הטיפול בבעיה לא אומר שלא ניתקל בה בסוף. השאלה כמה גדולה היא תהיה כשנגיע לשם״, כך לפי גורם ביטחוני ישראלי.

‏שר הביטחון ‎גנץ מאיים בישיבת הממשלה: "בעקבות הירי לכיוון אשקלון, צה"ל ביצע הלילה תקיפה רבה ועוצמתית. ישנו מגוון תכניות מבצעיות להגן על תושבי הדרום ואם הפרות הריבונות האלו והפגיעות הביטחוניות תימשכנה – חמאס ותושבי עזה יפגשו את התכניות האלו בקרוב ומקרוב".

תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון, על המתיחות בדרום: "אם המדינה רוצה שנחיה ככה, היא צריכה לתת לנו את הכלים להתמודד עם המציאות שנכפתה עלינו. צריך לתת חוסן לתושבים שנותנים חוסן".

פוליטיקה:

אריאל כהנא: שלפני שבוע אמר לי אחד משרי הליכוד שכחול לבן תתפצל, והסיעה של גנץ תמשיך עד סוף הקדנציה כאשר הוא משמש שר הביטחון וכממלא מקום ראה"מ - הסכמנו שזו פנטזיה. היום, לנוכח חגיגת המינויים בממשלה, והטקסטים האופטימיים שגנץ פיזר שם, אני מתחיל לחשוב שלפטנזיה יש רגליים.

רונן צור, יועצו לשעבר של גנץ- על עסקת המינויים: מהיכרות העבר שלי עם גנץ, אני מתקשה להאמין שיש עסקה כזו. רוצה להאמין שהעסקה האמיתית כוללת מינוי מפכ"ל, פרקליט מדינה ומנכ"ל מ.המשפטים. (גל"צ)

רפאל כהן ב'כיכר': חשש ב'יהדות התורה' שרה"מ נתניהו ייכנע לרפורמים בעקבות בחירת ביידן לנשיא ארה"ב- ויאשר גיור רפורמי. ההכרעה הצפויה במהלך השבוע.

עוד מ'כיכר': החשש הכבד ביהדות התורה הוביל לשורת דיונים קדחתניים בשבוע האחרון בנושא. ביום רביעי נפגש סגן השר אורי מקלב עם בתי הדין הפרטיים ועם רבני 'דגל התורה', ובמהלך השבוע צפויה פגישה נוספת.

ליברמן ברשת ב' על הדיל בין נתניהו וגנץ סביב מינויי הבכירים: "אני קורא לכחול לבן להדיח את גנץ מראשות המפלגה. הוא הגיע לעסקה אפלה עם נתניהו מאחורי הקלעים. הוא תבוסתן ומשתף פעולה עם נתניהו וחוץ מלדאוג לכיסאו לא מעניין אותו כלום"

‏יו"ר כחול לבן בני גנץ פתח ישיבת הממשלה: מקווה שגורמים חיצוניים לא יתערבו במינוי.

עמית סגל: אני לא חושב שגנץ הגיע לעסקה עם נתניהו שמשמעותה מעבר לחשכל, אבל ליברמן מזהה בצדק שבכחול לבן מודאגים שזו פשרה ראשונה בדרך לנוספות.

שר המשפטים אבי ניסנקורן: ‏ממשיכים לחזק את המערכת. חתמתי הבוקר על 26 מינויים מקצועיים, שהשלימו 170 מינויים שביצעתי עד כה במשרד המשפטים ובמערכת המשפט. נמשיך לפעול בצורה מקצועית ועניינית, כדי לשפר את השירות לאזרח. זו חובתנו לציבור הישראלי כולו.

איתן כבל לרונן כץ בקול ברמה: "יש כנראה מקורבים לגנץ שאומרים לו שהוא צריך לחתור למשרת רה"מ החליפי בבחינת חמורו של משיח והוא לא מבין כמה רחוקה האפשרות שהוא יהיה ראש ממשלה. גנץ איש טוב, אבל מדהים שהוא לא מבין שתם הטקס"

נדב אלימלך: ‏יש מי שאמרו לי הבוקר בכחול לבן שגנץ צריך להודות לניסנקורן על העבודה שלו ועל כך שבמערכת הבחירות המפלגה תתגאה בשמירה על מערכת אכיפת החוק ובזה כעת צריך להשקיע. והנה, אחרי שנעדר מישיבת הממשלה במחאה על אי מינוי מנכל למשרד המשפטים - ניסנקורן מסמן את הישגיו במערכת המשפט.

׳ווינט׳ חושף: דו״ח של מרכז המידע והמחקר של הכנסת מגלה - שישה המשרדים החדשים שהוקמו בממשלה הנוכחית עולים 31 מיליון שקל בשנה. מדובר בעלות של שכר השרים, המנכ״לים וכוח האדם בלשכות .

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ‏ח"כ מיכאל מלכיאלי לרונן כץ בקול ברמה:* "ש"ס לא מסתכלת רק על המצביעים, עשינו רבות למען הישובים הצעירים בלי להסתכל על כמות הקולות שנקבל שם, לא יעלה על הדעת שאנשים שגרים במקומות שלא יפונו והם עוברים מסע יסורים בדרך להוצאת אישור בניה".

עוד מח"כ מלכיאלי בקול ברמה: ‏"יש אינספור בעיות בהכרה בגיורי רבני עיר, יש נסיון עם גיורים שנעשו על ידי רבנים שלא על פי ההלכה, אנחנו לא יכולים להרשות את זה, עם ישראל לא עושה קמפיין להגדלת העם היהודי".

רפאל כהן מפרסם ב"כיכר": ‏יוזמה חדשה בליכוד: קיום בחירות מקדימות למפלגה רק בין חברי מרכז הליכוד - כ-3,700 בני אדם - ולא בין כלל מתפקדי הליכוד, המונים כ-115,000. המטרה: לאזן בין דרישת דני דנון לבחירות מקדימות, לבין חשש ח"כים בתחתית הרשימה שלא יבחרו שוב.

קורונה בארץ:

השרים שי ואלקין ימליצו לקבינט הקורונה: בעל עסק שיתנה כניסת קונים בהתקנת אפליקציית מגן 2 יזכה לתמריץ - ויתאפשר לו להכניס יותר קונים לחלל סגור (ירון אברהם).

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש בביקור בעיריית ירושלים: "אם הקונספט שאנחנו עושים באילת וים המלח של האיים הירוקים יוכיח את עצמו - אני מקווה שנאמץ אותו ברחבי הארץ. זו אחת הסיבות לכך שצריך להתאמץ להשאיר את הערים ירוקות" (טויזר).

ראש הממשלה נתניהו בישיבת הממשלה: כיתות ה'-ו' (יום שלישי הקרוב) וכיתות י"א-י"ב (יום שלישי הבא) יפתחו כמתוכנן. זה לא עומד להשתנות (ישראל כהן).

רה"מ נתניהו על חיסון הקורונה: "כל אזרח ואזרחית בישראל שירצו בכך יוכלו להתחסן. הכלל שקבעתי הוא - עדיפה היערכות יתר מהיערכות חסר".

עיריית אילת מעדכנת: עשרות אלפי נופשים פקדו את העיר בסוף השבוע האחרון שהיה גם הראשון להגדרתה כ"אי ירוק". מיום חמישי ובמהלך הסופ"ש הוחזרו כ-250 רכבים שבהם הנוסעים לא הציגו בדיקת קורונה שלילית בתוקף כפי שנדרש בחוק (לי אברמוביץ').

ראש עיריית ירושלים משה ליאון ביקש מפרופ' אש להגדיל את מספר החוקרים האפידמיולוגיים, הפרויקטור ענה: "אפעל כדי להגדיל את מספר החוקרים מטעם הרשות, מאמין שזה יותר יעיל".

שר החינוך גלנט: "בתום דיון פנימי במשרד החינוך שבתי וקבעתי את עמדת המשרד לקראת המשך הדיונים בקבינט: צריך להחזיר באופן מיידי את כל התלמידים, מכל שכבות הגיל, ללימודים בבתי הספר.אנחנו חייבים להציב את חינוך התלמידים בראש סדר העדיפויות הלאומי לפני כל נושא אחר. זאת חובתנו, זאת אחריותנו".

המלחמה בקורונה | יובל שגב: משרד הבריאות לא אוסף מידע סביב סיבת ההגעה לבדיקת קורונה. למרות המלצות היועצים שהנתון הזה יעזור להבין את מגמות התחלואה.

עוד מיובל שגב: עליה במספר הנבדקים בגין תסמינים, למשל, מעידה על עליה אפשרית בהדבקות. בעוד שעליה במספר הנבדקים בגין מגעים, עשויה להעיד על שיפור במערך החקירות האפידימיולוגיות.

‏מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופ' גבי ברבש: "אנחנו מבינים את המחירים של ההישארות בבית, אנחנו לא באמת מבינים את הקשר בין תחלואה של ילדים לתחלואה הכללית. אם מדברים על החזרת בתי הספר בערים ירוקות תוך הקפדה על הנחיות, זה סיכון סביר מול הנזק של ישיבה בבית".

‏הד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה: "צריך להילחם על תקציבים לסל התרופות כדי שחולים לא ישכבו במסדרון. בימים אלה, הקורונה נמצאת בעדיפות העליונה ושאר המחלות - בדרגת חשיבות נמוכה יותר"

קורונה בעולם:

מבצע בדיקות הקורונה לכל האוכלוסיה הצליח | כך טוענים בממשלת סלובקיה, כשלושה שבועות לאחר שבוצעו במדינה, שני סבבים לכל התושבים. במדינה נערכים לפתיחה הדרגתית של הסגרים במדינה. (כלכליסט) .

חדשות בארץ:

בית המשפט קבע כי סדי בן שטרית יורחק ברדיוס של קילומטר מכיכר פריז והרחובות: בלפור ובן מימון עד ליום 6.12, בבקשתה להרחיק את סדי בן שטרית מירושלים כתבה המשטרה: ״מדובר במשיב אשר נחקר לא מעט בחודשים האחרונים במגוון עבירות אלימות נגד מפגינים מהצד האחר וכנגד שוטרים. התנהגותו גורמת להתססה וסיכון אנשים שמגיעים למתחם ההפגנות״ (לירן תמרי)

‏24 הרוגים ו1,390 נפגעים בתאונות דרכים בחודש אוקטובר, כך לפי הלמ"ס. בשבוע שעבר - 2 הרוגים.

‏טלטלה באלביט: סגן הנשיא מסיים תפקידו, חטיבת המודיעין והמל"טים תפורק.

תושב טירה בן 48 נעצר בחשד שהתפרץ הלילה לדירה בבני ברק - בזמן שהדיירים ישנים בתוכה. שוטרי מרחב דן פתחו בסריקות ועצרו את החשוד בתום מרדף רגלי, ביהמ"ש האריך את מעצרו (אור רביד).

‏בשורה משמחת לישובי עוטף עזה: הממשלה אישרה היום את תוכנית ההטבות הגדולה ביותר מאז מבצע 'צוק איתן'. התוכנית עומדת על כ- 1.1 מיליארד ₪ וחתומים עליה 29 משרדים ממשלתיים. היא כוללת השקעה נרחבת בצמיחה הדמוגרפית, פיתוח החדשנות וההיי טק, חקלאות חכמה, תשתיות ותעסוקה. (מתן צורי)

‏משבר האבטלה: הממשלה אישרה את הקמת מנהלת ההכשרות המקצועיות.

סגן שר התחבורה אורי מקלב ל'בחדרי': תגברנו את קווי השירות בכל מקום שזיהנו עומסים בשבועות האחרונים ובמקביל בימים הקרובים משרד הבריאות יאפשר לנו לעלות את אחוזי התפוסה בקווי השירות בכל נסיעה לשבעים וחמישה אחוזים כך נוכל לאסוף יותר נוסעים בכל נסיעה .

שפר ב'כיכר': משפחה שמתגוררת בביתר עילית שרצתה לערוך הבוקר סעודת ברית מילה בצורה מצומצמת, נאלצה להעתיק את מיקום הסעודה בשל הלשנה של אחד השכנים שגרמה להגעתם של שוטרים למקום.

עמליה דואק: אחרי נזיפת היועמ"ש: הממשלה אישרה את מינויו של יהלי רוטנברג לחשב הכללי במשרד האוצר. רוטנברג צפוי להיכנס לתפקידו בימים הקרובים, עם סיום תקופת העסקתו בבזק.

החטיבה למחקר במשרד החקלאות פרסמה מספר נתונים מעניינים אודות השנה הקודמת: כ-91% מצריכת הפירות והירקות הטריים בישראל מגיעים מתוצרת מקומית. ייבוא של ירקות טריים הסתכם ב-10.2% מכלל השוק, כשבעיקר נרכשו עגבניות, בצלים, מלפפונים ושום. בענף הפירות שיעור הייבוא לשוק המקומי הסתכם ב-5.5%.

‏שופט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין, שהיה מספר 2 בשגרירות ישראל בוושינגטון בעת מעצר פולארד, ברשת ב': "זו הייתה טעות ואיוולת לגייס את פולארד. יש דברים שלא עושים. יהודי בתוך ליבת קהילת המודיעין האמריקנית מרגל למען ישראל, זה היה משגה".

עמליה דואק: הממשלה אישרה את החלטת שר האוצר כ"ץ ושר העבודה והרווחה שמולי על הקמת מנהלת הכשרות מקצועיות: המנהלת, שעליה סיכמו ביום רביעי שני השרים, תקום במשרד האוצר ותפעל בשיתוף פעולה עם משרד העבודה והרווחה להחזרת מעל 100 אלף עובדים למעגל התעסוקה.

עורך הדין ציון אמיר, המייצג את אליעזר מרום בתיק הצוללות, קורא ליועמ"ש: "לגלות אקטיביזם החלטתי ולמנוע את הקמת ועדת הבדיקה כאשר ההליך בעיצומו" (מעריב) .

מתן צורי: סעיף מעניין, בתוכנית הכלכלית שאושרה היום: מדינת ישראל מתקצבת הקמת פארק תעשייה בין לאומי, בין ישראל לעזה, שבשטחו יוקמו מפעלים שיספקו תעסוקה (ונורמליזציה) .

ישראל כהן בטוויטר: שמחה ברמות א'- בעק' פעילות מ"מ ראה"ע אליעזר ראוכברגר, חנכו אמש אברכי השכונה בית כנסת חדש ברחוב בובליק. באירוע השתתפו ונשאו דברים רב ביה"כ הרה"ג שלמה זמן דרוק, רבנים נוספים וחברי מועצת העיר.

חרדים:

ויסברג ב'בחדרי': הלכה לעולמה בירושלים הרבנית הצדקנית מרת ליבא הלברשטאם ע"ה בת 87, אשת הפוסק המפורסם הגאון רבי משה הלברשטאם זצ"ל.

בחור מישיבת "כפר חסידים-כנסת חזקיהו" התמוטט בפתאומיות מסיבה לא ברורה ופונה במצב אנוש לבית החולים, שמו לתפילה: יוסף צבי בן רוזילי אלטע.

יעקב מלמד ב'חדשות jdn': במשך שלוש שעות (!) נכנסו אמש הבחורים המבוגרים בגור ב'יחידות' לכ"ק האדמו"ר ששוחח עם כל אחד באופן אישי. בשעה 12 בלילה הסתיים התור. מיד לאחר מכן הורה האד' לבטל את הרישום לתפילות בשבת הקרובה ולהקדיש את כולה עבור הבחורים המבוגרים בחסידות.

׳כיכר׳: ב.ד.ה. בירושלים נפטר מקורונה הרה״ג יואל חכימה ז״ל מחשובי בני התורה בשכונת שמואל הנביא. בן 59. הוא נדבק בערב יום כיפור .

חדשות בעולם:

בהמשך לדיווח מאתמול: מספר מפציצים אסטרטגיים אמריקאיים מסוג בי-52 נחתו בכווית. לפי גורמים אמריקאיים: "לטובת הרתעה והתערבות מהירה במידת הצורך". ארה"ב מאותת לאירנים (ניר דבורי).

המלחמה באתיופיה: כוחות החזית לשחרור טיגראי שנלחמים בכוחות הממשלה טוענים שהשיגו שליטה ביותר ויותר עמדות ושעכשיו הם צרים על העיירה אדיגרט שנשלטת בידי הצבא.

אירן מבטיחה להביס כל ניסיון ישראלי לפגוע בכוחותיה בסוריה, ואמרה שעידן ההתקפות של "פגע וברח" של ישראל שם הסתיים. דובר משרד החוץ האירני, סעיד חאטעבזדה, אמר: "המשטר הציוני מודע היטב לכך שעידן הפגיעה והבריחה הסתיים ולכן הם זהירים מאוד, נוכחות אירן בסוריה היא לייעוץ, אם מישהו פוגע בנוכחות הזו, תגובתנו תהיה תגובה מוחצת".

בחירות בארה"ב:

סוכנות הידיעות רויטרס מציגה קטע מריאיון שאובמה העניק לתוכנית "60 דקות" של CBS: "חברי המפלגה הרפובליקנית עושים דה-לגיטימציה לדמוקרטיה כשהם לא מזרזים את טראמפ להודות בהפסד בבחירות ולהעביר את השלטון לביידן".

סמל אישי של משתמש
אני פה

גנץ החליט להקים ועדת בדיקה ממשלתית לחקר רכש הצוללות וכלי השיט

*גנץ החליט להקים ועדת בדיקה ממשלתית לחקר רכש הצוללות וכלי השיט*
*שר הביטחון מינה את השופט (בדימוס) אמנון סטרשנוב לעמוד בראשות הוועדה*
שר הביטחון בני גנץ הודיע היום (א') כי קיבל החלטה להקים ועדת בדיקה ממשלתית לחקר רכש הצוללות וכלי השיט. זאת, לאחר שבועות של עבודת מטה שהתקיימה בשבועות האחרונים במשרד הביטחון ובהתאם לסמכותו על פי סעיף 8א לחוק הממשלה.
בשבועות האחרונים, קיים שר הביטחון התייעצויות רבות עם בכירים לשעבר במערכת המשפטית והביטחונית. לאור התייעצויות אלו והמידע העדכני שאליו נחשף, הגיע גנץ למסקנה, כי ועדת בדיקה של משרד הביטחון תוכל לשפוך אור על חלק מהתהליכים שהביאו לרכש הצוללות וכלי השיט, לבחון את הנהלים ואופן ביצוע ההתקשרויות.
גנץ החליט למנות את השופט בדימוס אמנון סטרשנוב לעמוד בראש הוועדה.
סטרשנוב כיהן כשופט בבית המשפט המחוזי בת"א, כפרקליט צבאי ראשי וכשופט צבאי. סטרשנוב אף כיהן בעבר כנשיא המוסד הישראלי לבוררות עסקית וכיום הוא כנשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל ועוסק בבוררות ובגישורים.
לצידו, מינה השר חברים נוספים לוועדה: יעל גריל, לשעבר מנהלת הרכש במשרד ראש הממשלה ומנהלת היחידה הכלכלית של מנהל הרכש במשרד הביטחון, ואלוף (במיל') אברהם בן שושן, מפקד חיל הים ונספח משרד הביטחון בוושינגטון לשעבר.
*גנץ קצב לחברי הוועדה לוח זמנים של ארבעה חודשים להגשת הדו"ח הסופי.* שר הביטחון הנחה את חברי הוועדה לעבוד מול הדרג המקצועי במשרד הביטחון והדגיש בפניהם, כי הם נדרשים לבצע את עבודתם באופן עצמאי, ללא מעורבות הדרגים הפוליטיים. כמו כן, הדגיש גנץ כי מסקנות הוועדה, לאחר ביצוע עבודת ביטחון המידע הנדרשת, *יפורסמו באופן שקוף לציבור.*

*בכתב המינוי שהכין גנץ לוועדה, מפורטים הנושאים הבאים שייחקרו:*
- הפרוצדורה בהליכי הרכש של מערכת הביטחון בנוגע לספינת המגן סער 6 והצוללות.
- ממשקי העבודה בין כל הגורמים העוסקים ברכש ובהם, מערכת הביטחון, משרד ראש הממשלה והמועצה לביטחון לאומי.
- תחומי האחריות של צה"ל בהליכי הרכש של מערכת הביטחון.
- מעמדם של מתווכים בעסקאות רכש ובעסקאות ייצוא של מערכת הביטחון.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בתגובה: השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה שוקל: ועדת בדיקה משלו - הפעם לפרשת הממד החמישי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הליכוד:
רק לפני 4 חודשים גנץ אמר שאין סיבה לחקור את הנושא מכיוון שאפילו היועץ המשפטי לממשלה ״לא מצא לנכון לפתוח בחקירה ואני מסתפק בזה״.

מה נשתנה ב-4 חודשים? *גנץ לא מצליח להתרומם מהמצולות בסקרים אז הוא ממחזר צוללות כדי לקושש קולות בזמן שהמפלגה שלו עסוקה במריבות פנימיות.*

הציבור הישראלי חכם ורואה את התרגילים שלהם. מוטב שכחול לבן תצטרף לראש הממשלה במאמצים למען הצלת חייהם של אזרחי ישראל והבאת חיסונים למדינה במקום להתעסק בתרגילי סרק פוליטיים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

רק הערב פורסמה התמונה המרגשת, בה נראה האסיר לשעבר ג'ונתן פולארד, מסיר את האזיק האלקטרוני ובעצם הופך לאזרח מן המניין באופן רשמי לראשונה מזה 35 שנה, ונראה כי יש מי שדואג להשבית את השמחה.

ראש הממשלה לשעבר העבריין המורשע, אהוד אולמרט, התייחס הערב (ראשון) ב'וועידת מעריב לעסקים' ואמר כי הוא לא רוצה שפולארד יעלה לארץ והסיפור הזה רק גורם נזק ליחסי ישראל-ארה"ב. הוא ניצל את ההזדמנות ותקף גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו עליו אמר כי הוא "רואה איך הנוכל שעומד שבראש הממשלה היום ינסה לעשות חגיגה מבואו של... הוא יקבל אותו כמו גלעד שליט".

לדברי אולמרט, "אני מעדיף שעם כל הכבוד לא יעלה לארץ, אנחנו לא חייבים לו כלום. הוא היה מרגל של מדינת ישראל, עשינו מה שיכולנו כדי לדאוג לו כשהוא נתפס. הוא עבד תמורת כסף והרבה מאוד כסף - הוא לא היה איזשהו מתנדב ציוני שבא והקריב את חייו".

ראש הממשלה לשעבר ציין שבואו של פולארד ישראל יכול להעצים את הנזק שהפרשה הזאת גרמה לנו. והוסיף כי הוא "רואה לנכון לומר את הדברים האלה בצורה הכי חדה כי אני רואה איך הנוכל שעומד שבראש הממשלה היום ינסה לעשות חגיגה מבואו של... הוא יקבל אותו כמו גלעד שליט. אם יהיה צורך הוא גם ייתן לחמאס איזה 500 רוצחים כדי שהוא יוכל לקבל את פולארד, ואל תשאל אותי איך ומה".

נזכיר כי מאז ומתמיד אולמרט לא אהד את פולארד. כבר לפני שנים האשים פולארד ולא פעם אחת את אולמרט, בכך שהוא לא הזכיר אותו בנאומים רשמיים, שהוא נושא באחריות אישית על הסבל שלו ועל כך שנמנע מלהעלות את עניינו באופן נמרץ בפני ג'ורג' וו. בוש, מי שהיה נשיא ארה"ב בזמן כהונתו של אולמרט כראש ממשלה.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 570 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

לאור הדיווח הבא, באמת מוזר שטראמפ לא נבחר ברוב מוחץ במדינת מישיגן:

הנשיא טראמפ בחר לשחק גולף לאחר שנטש אתמול את פגישת הזום החשובה של פורום ה-G-20 שארגן סלמן מלך סעודיה. הפגישה של 20 הכלכלות הגדולות בעולם הייתה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה של טראמפ להיפרד רגע לפני עזיבתו את תפקיד הנשיא ובכל זאת הוא בחר לנטוש את הועידה לטובת המשחק.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 262 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

*- ״פאייסל אל-קאסם, אחד הכתבים הפופולריים ברשת אל ג׳זירה (מעל 7 מיליון עוקבים בטוויטר) פירסם ידיעה מעניינת (מאד). לטענתו, מפקד כוח קודס, איסמעיל קאאני ועלי ממלוכ, ראש המודיעין הסורי, לא נראו או נשמעו באף אמצעי תקשורת מאז הימים הראשונים של ספטמבר, ממש לפני התקיפה המשמעותית האחרונה של ישראל בדמשק והוא תוהה אם השניים נפגעו בתקיפה … הפוסט של פייסל אל-קאסאם מה 11 בנובמבר נמחק כעבור כמה דקות.

גרנולה

המחדש:

ר"מ בישיבה מוכרת שנסע לשבת פרשת חיי שרה לעיר חיפה ניסה לחזור עם משפחתו עם צאת השבת בחזרה לבני ברק, אולם כל האוטובוסים חלפו על פניו ועל פני עוד עשרות נוסעים שעמדו בתחנה במשך שעות ארוכות

מיודעינו לא אמר נואש והתקשר לחברת אגד, שם נאמר לו כי יש עומס רב על הקוים, אולם מתברר כי בתחנה הספיציפית האוטובוסים לא עצרו כלל, האברך התקשר בשלב הזה לחברה פרטית והזמין אוטובוס פרטי על חשבונו הפרטי ושילם על כך סכום של 1500 שקלים, הוא אסף עוד נוסעים מהתחנות ודרש מהם מחיר נסיעה רגילה כולל הנחת נוער, סך הכל שילמו הנוסעים 213 שקל

את החשבונית על התשלום לחברה הפרטית, האברך שומר, הוא מתכוין לפנות לבית המשפט נגד חברת 'אגד', לטענתו בחברה נמסר לו כי הם לא השיגו עוד אוטובוסים כדי להסיע את כל הנוסעים, אולם לדבריו "עובדה שאני השגתי אוטובוס פרטי תוך כמה דקות"

במכתבו לחברת 'אגד' כותב הנוסע המאוכזב "לאחר שראינו שאנו תקועים, החלטנו לנסות להזמין מונית אך ב"ה אנו משפחה גדולה ומונית אחת איננה מספיקה, רצו מאתנו על המוניות 1000 ש"ח, אך עמדו עוד אנשים רבים בתחנה וכל אחד רצה להזמין מונית ואח"כ לתבוע את אגד"

"אמרתי להם רבותי זה כבר בעיה מבחינה הלכתית מחמת שיש כאן למעלה מ-20 ממתינים חובתנו לנסות לעשות מאמצים לחסוך בעלויות ולא לנסות לרכב על הגב של אגד, נכון שהודענו לאגד על הבעיה אך עדיין יתכן וקיימת בעיה הלכתית בואו ננסה להזמין אוטובוס אולי בסך הכללי זה יהיה יותר זול

אכן כך עשיתי אמרתי לכולם אני מזמין את האוטובוס תשלמו לי רק מה שהייתם צריכים לשלם דהיינו כל אחד נוער כנוער סטודנט כסטודנט מבוגר כמבוגר וכו' ואני אחראי עליכם בתנאי שאתם לא תובעים את אגד" כותב הנוסע

הנוסע הוסיף וכתב לחברה "רק בכדי להבין עלינו לאוטובוס רק בשעה 20:45 כאשר בשעה זו כבר היינו אמורים להיות כמעט בבית"

בחברת 'אגד' שמעו על האברך ויוזמתו להעניק שירות פרטי לנוסעים, ושם מודים בפה מלא כי האוטובוסים של קווי 970 ואו 971 אכן דלגו את התחנות של טרומפלדור 'כיכר דוד' בנוה שאנן בחיפה משום שמדובר בתחנות האחרונות, וישנה מגבלה של העלאת עד 30 נוסעים בכל אוטובוס

מחברת 'אגד' הגיבו די מהר וכתבו לנוסע ששמו שמור במערכת 'המחדש', כדלהלן "מוצאי שבת חורפית בשעה בה המתנת הוא כמובן זמן עמוס בקווים הבינ"ע המשרתים את הציבור החרדי שכן כל אלו ששבתו בבתי קרובים שבים אל ביתם משום כך אנו מקצים מלכתחילה 5 רכבים לקו 970 ועוד רכב לקו החלופי 971"

לטענת 'אגד', "כל הנסיעות יצאו במועדן. דא עקא שכולן, לרבות קו 971, התמלאו כבר בתחנות הראשונות ולכן עד שהגיעו לתחנת כיכר דוד, שהיא תחנת האיסוף הכמעט אחרונה בחיפה, לא היה להם מקום לאסוף נוסעים"

ב'אגד' מוסיפים וכותבים לנוסע החרדי כי "אילו היה מדובר בזמנים כתיקונם היינו משלמים לך כמובן את מחיר ההסעה ללא כל היסוס. שהרי בזמנים כתיקונם מחייבות התקנות להוציא עוד תגבור במקרים שכל הקווים יצאו עמוסים (אמנם לא תמיד הדבר נעשה בשל המגבלות אך כך קובעת התקנה). ברם, לא בימים רגילים אנו נמצאים. בתקופה זו מגבילות אותנו תקנות הקורונה הדרקוניות לקחת לא יותר מ-30 נוסעים בכל רכב בין עירוני, כלומר חצי מהמספר המותר בימים כתיקונם"

לדברי החברה "אין תמה שאין אנו מצליחים לאסוף את כל הנוסעים ואין ביכולתנו להוציא כמות רכבים ונהגים שתספיק לכולם, בבחינת גזרה שאין הציבור יכול לעמוד בה"

ב'אגד' מסכמים "אין לנו אלא להצר ולכאוב על מצב זה ולהתפלל לאבינו שבשמים שיסיר מעלינו ומעל כל עמו ישראל (ומעל העולם כולו) את המגפה הקשה על שלל הגבלותיה אך מובן הוא שלא נוכל להיענות לדרישתך לקבלת החזר על הנסיעה בהסעה שהרי "אגד" עשתה כל שביכולתה וכל שבאפשרותה כדי לתת את השירות המרבי והמוטב"

שלאמקע
נתן תודה: 50 פעמים
קיבל תודה: 251 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

images (17).jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נשמעים פיצוצים ברגעים אלו בצפון הגולן ובדרום סוריה

סמל אישי של משתמש
אני פה

מקורות בדרום סוריה: יעד התקיפה בדרום קוניטרה היה עמדה השייכת לחטיבה 90 סמוך לכפר רויחינה, בה משתמשות המליציות האיראניות לתצפיות.
העמדה, ע"פ מקורות אלה הוקמה ומתוחזקת במימון איראני מלא ומגיעים אליה פעמים רבות מפקדים בכירים של חזבאללה.

יעד התקיפה בג'בל אלמאנע הוא, ע"פ מקורות אלה, מתחם מחסני נשק הנמצא בפיקוח של חזבאללה והמליציות האיראניות.

שיך
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 150 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

התקיפה בקוניטרה הלילה – חריגה.
‏הערכה: הפעם לא מדובר בחוליות או תשתיות של כוח קודס (איראן) אלא במחסן אמל"ח ובעמדת תצפית – השייכים לחיזבאללה. ‏שני היעדים פעלו בחסות הצבא הסורי, כחלק מ"מפקדת הדרום" של נסראללה. ‏הערכת מצב מסקרנת מאוד בשעות הקרובות בדאחייה ולא פחות: האם יש הרוגים בתקיפה

שיך

דיווח ערבי:
על פי מקורות ישראליים לא רשמיים, המטרה הייתה לסכל מתקפה אפשרית של חיזבאללה או איראן.

שיך

המצפה הסורי לזכויות אדם מדווח כי בתקיפה הלילה של חיל האוויר בקונייטרה נהרגו 8 לוחמים פרו איראנים מהמיליציות השיעיות

שלח תגובה