חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
מקצועי
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

בנוסף דיווח על פעולה בגיזרה הסורית
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
פרח שרוצה לשמח
נתן תודה: 1539 פעמים
קיבל תודה: 345 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרח שרוצה לשמח »

צפו: גנב רכב ונמלט מהשוטרים נגד כיוון התנועה
לבית משפט השלום בפתח תקווה הוגש כתב אישום נגד תושב פתח תקווה שגנב רכב בכפר סבא, והצליח להימלט תוך שהוא נוסע נגד כיוון תנועה | במהלך המרדף הצליח החשוד להיכנס לאחד המושבים באזור שם הסתתר, עד שנתפס | במשטרה מבקשים להאריך את מעצרו עד תום ההליכים • צפו בתיעוד
רכב ותחבורה22.10.2020 | 14:34
6fdb77ad0f3b3690f435.jpg
סיכן את משתמשי הדרך צילום: דוברות המשטרה

משטרת ישראל עצרה חשוד, תושב פתח תקוה בחשד גנב רכב מכפר סבא, נמלט מהשוטרים ונעצר בתום מרדף תוך שהוא מסכן את השוטרים ומשתמשי הדרך. השבוע הוגשו נגדו כתב אישום ובקשת מעצר. האירוע התרחש לפני כשבועיים בשעות הצהריים, אז התקבל במשטרת ישראל דיווח על גניבת רכב שחנה ברחוב תל חי בעיר.

חברת פוינטר הכווינה את השוטרים למיקום הרכב ונמצא כי הוא הגיע לכביש 531. השוטרים, הציבו מיד במקום מחסום משטרתי לעצירת הרכב הגנוב, אך משנהג הרכב הבחין בהם, נסע אחורנית נגד כיוון התנועה לאורך 500 מטרים לפחות.

car2210.mp4
השוטרים החלו במרדף רגלי אחר החשוד ובהמשך נכנסו לניידת ודלקו אחריו. בהמשך, החשוד עצר את הרכב והחל במנוסה רגלית בשדות לכיוון מושב אלישמע. כוחות משטרה נוספים הגיעו למקום וביצעו מרדף רגלי אחר החשוד.

תוך כדי, החשוד פגש בנהג טרקטורון ואמר לו כי היכו אותו וביקש סיוע לצאת מהמושב. נהג הטרקטורון סירב והחשוד נמלט תוך שהוא קופץ מעל חומת בית באחד המשקים במושב, שם התחבא. השוטרים שהגיעו למקום הבחינו בחשוד כשהוא מסתתר.

החשוד נעצר והובא לחקירה בתחנת המשטרה. מעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת והשבוע מחלקת תביעות של המשטרה הגישה נגדו כתב אישום בעבירות של גניבת רכב, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה פוחזת של רכב, הפרעת שוטר והפרת הוראה חוקית. יחד עם כתב האישום הוגשה נגד החשוד גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.
קרדיט: כל רגע
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 170 פעמים
קיבל תודה: 1012 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בנייני האומה בירושלים ייקראו על שמו של שמעון פרס

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 534 פעמים
קיבל תודה: 287 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

הפיגוע בפתח תקווה: בג"ץ אישר את הריסת בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון
כשלושה שבועות לאחר ששופט בית המשפט העליון הוציא צו ביניים האוסר על צה"ל להרוס את בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון בפיגוע בפתח תקווה, התיר בג"ץ להרוס את הבית. השופט סולברג בפסק הדין "חפצי-חיים אנחנו, ולא נמות על קידוש אמנת ז'נבה"
בג"ץ התיר להרוס את בית משפחת המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד. בעמדת מיעוט: השופט מני מזוז, שקבע נחרצות שהמטרה אינה מקדשת את האמצעי, וכיוון שמשפחת המחבל חפה מפשע – הסנקציה נגדם איננה חוקית ואיננה יכולה לעמוד בו.
"חומרת המעשה שעשה גלויה וידועה, מעשה נפשע", כתב השופט סולברג (דעת הרוב). "רציחתו של אדם שצעד לתומו ברחובה של עיר, מחמת היותו יהודי". עוד הוסיף השופט: "זוועה שכזו מחייבת הרתעה יעילה, שתועיל למניעת הישנותם של מעשים מעין אלו, משום שלהוותנו, ישנם עוד מפגעים פוטנציאליים".
השופט מזוז שהיה דעת המיעוט ציין כי בני המשפחה לא היו מודעים לכוונות של אב המשפחה, וכי יש רבים מגורמי הביטחון שהטילו ספק לאורך השנים בשאלה האם הריסה מרתיעה, ולדבריו גם אם זה מרתיע אין בכך כדי להצדיק פגיעה בחפים מפשע ואין המטרה מקדשת את האמצעים.
את עיקר פסק הדין כתב השופט נעם סולברג, שקיבל את תמיכתה של השופטת יעל וילנר, וכאמור התקבל ברוב דעות. באשר לטענת העותרים כי ההריסה נוגדת אמנות בינלאומיות כתב השופט סולברג בפסק הדין כי "איננו יכולים אפוא לפרש את האמנות הבינלאומיות שקיבלה על עצמה מדינת ישראל במנותק מן ההיבט המסוים של המלחמה בטרור, שאותו אנו חווים, לדאבון הלב, דבר יום ביומו; חפצי-חיים אנחנו, ולא נמות על קידוש אמנת ז'נבה. גלוי וידוע, כי מדינת ישראל מתמודדת עם מלאכי-חבלה חורשי-רע, שהוגי האמנות לא חזו כלל בעיני-רוחם בעת שעיצבו וגיבשו את הוראותיהן".
עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את משפחת אוחיון מסר "אנו מברכים על הפסק ומאמינים שפעולות הרתעה נחושות מביאות להצלת חיים ומונעות קורבנות ישראלים רבים. מצער מאוד ואף מקומם לראות שבבית המשפט הישראלי יושבים גם שופטים שבענייהם ערך חיי ישראלים וחיילי צהל פחות מכל ערך אחר".
כזכור, שופט בימ"ש העליון ניל הנדל, הוציא לפני כשלושה שבועות צו בניים האוסר על צה"ל להרוס את בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד בפיגוע הקשה בפ"ת לפני מספר שבועות. בנוסף, קבע השופט הנדל כי דיון בעתירה בעניין יתקיים בשלושה שבועות הקרובים.
עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את משפחת אוחיון במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה תקף את צו הבניים: "ניתן למחבלים כבר להגיש השגה שנדחתה על ידי צה"ל. לא יתכן שבג"ץ ישמש ערכאת ערעור קבועה כנגד צעדי הרתעה ולחימה של צה"ל. הגיע הזמן להורות על הרס מידי של הבית ללא צו בניים ולא שהות על מנת לחזק את אפקט ההרתעה. ככל שיתברר אחר כך שמדובר בטעות קיצונית יהיה ניתן לבקש פיצוי באמצעות בג"ץ".
חה"כ אוריאל בוסו: "שבר על שבר. אני הוא זה שלצערי עדכנתי את האלמנה על ההחלטה הערב של בג"צ, אשה חדורת אמונה שלמען האמת לא פיתחה ציפיות רבות בנוגע להחלטה, אבל מבקשת להלחם בכל הכח בכדי לייצר הרתעה למנוע את הרצח הבא".
"היום נעשתה קבורה נוספת של מעט הנחמה שנותרה למשפחה השבורה והמרוסקת, הפוטנציאל של אירועים כאלה שילכו ויגברו רק הולך וגדל בעקבות החלטות השגויות של בג"צ, הרב שי הי"ד שהיה דמות ומופת בחייו סמל של אצילות וצניעות, שהשאיר אלמנה ויתומים שמתמודדים עם שבר נוסף בערב חג הסוכות".
"כתושב העיר פתח תקוה שמלווה את המשפחה באופן אישי מאז הטרגדיה, הבטחתי לאלמנה שאלחם בוועדה יחד עם כל חבריי ובכל מקום אפשרי לזעוק את הזעקה של המשפחה ולהפוך את ההחלטה נטולת הרחמים שנפלה בבג"צ הערב" דברי בוסו.
מארגון בצלמו נמסר "מדובר בהחלטה מקוממת אך צפויה. מעולם ! בג"ץ לא אישר להרוס מיידית בית מחבל. מה זה חיי אזרחי ישראל לעומת פגיעה במשפחת המחבל. נקווה שהנשיאה תמנה שלשה שופטים עם ראש בריא שיקבעו בהקדם להרוס את בית המחבל ולא שופטים שדואגים לזכויות מחבלים ולא לחיי אזרחי ישראל. נמשיך לפעול על מנת ייהרסו בתי מחבלים בהקדם".
האגף המשפטי של תנועת "אם תרצו": "מדובר בעוד מופע איימים מבית היוצר של בג"ץ. אנו תוהים מתי שופטי האולימפוס יעדיפו את ביטחונם של אזרחי ישראל על פני המחבלים. רציחתו של הרב אוחיון הייתה יכולה להימנע לו בג"ץ לא היה פוגע שוב ושוב בהרתעה הישראלית. דם הנרצח טרם התקרר בקבר ובג"ץ כבר שולח חיבוק למשפחת המחבל. אוי לאותה הבושה".

שלאמקע
נתן תודה: 50 פעמים
קיבל תודה: 251 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

זעזוע
נציב תלונות הציבור על השופטים ממליץ לבחון בהקדם את המשך כהונת הרב הראשי הג''ר יצחק יוסף כדיין בבית הדין הרבני הגדול. הסיבה: אמירות והתבטאויות נגד בתי המשפט

סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

:!: :!: :!: בנושא הבגץ:
השופט מזוז יחשוב אחרת אחרי שמישהו ממשפחתו הקרובה יידקר למות.

גרנולה
נתן תודה: 3354 פעמים
קיבל תודה: 1779 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

כיכר השבת:

תושיה של אזרח שחלף בסמוך, הובילה למעצרם של שני תושבי הישוב טייבה שבמשולש, לאחר שתקפו חייל וניסו לחטוף את נשקו.

כזכור, הבוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח על ניסיון חטיפת נשק מחייל, בטרמפיאדה הסמוכה לישוב שער אפרים. ניידות משטרה הגיעו במהירות למקום, והבחינו בחייל ובאזרח המעכבים שני חשודים.

מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה, ששני החשודים הגיעו רכובים על אופנוע לטרמפיאדה, ריססו בגז פלפל את החייל כדי להצליח לחטוף ממנו את נשקו.

החייל נאבק בהם, ואזרח שהיה במקום נחלץ לעזרתו בתושיה רבה, כפי שניתן לראות בתיעוד מהזירה, כאשר הוא מאיים על השניים שהשכיב על המדרכה: "תקשיבו לי טוב: מי שיזוז - כדור בראש".

השוטרים עצרו את שני החשודים לחקירה, ונסיבות האירוע נבדקות", עדכן מפקד תחנת טייבה סנ"צ אלעד קליין.

גרנולה

כיכר השבת:

יו"ר 'יהדות התורה', ח"כ יעקב ליצמן, תקף במליאת הכנסת את התנהלות הממשלה מול המגזר החרדי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) תקף אותו: "אתה יושב בקואליציה ונואם נגד הממשלה?".

"אנחנו לא נעבור על כל מה שפוגעים במגזר החרדי" אמר ליצמן במליאה. סמוטריץ צעק לעברו: "אתה חבר בממשלה הזו, אתה כמו אבא של הערשל'ה". ליצמן סינן לעברו בזלזול: "מי אדוני? איך קוראים לך".

סמוטריץ' השיבה: "אני בצלאל סמוטריץ', הנה אני אוריד את המסיכה". ליצמן הגיב: "אתה עם מסיכה גם כשאין עליך מסיכה, זו הבעיה שלך".

סמוטריץ' תקף את ליצמן: "אתה יושב בקואליציה ונואם נגד הממשלה שאתה חבר בה?". ליצמן החזיר לו: "שילמתי מחיר, התפטרתי. אתה לא העזת אפילו להתפטר כשפגעו בכם, ישבת דבוק לכיסא".

גרנולה

:)

כיכר השבת:

ראובן לדיאנסקי, סגן ראש עיריית תל אביב, הציג היום (שלישי) הצעה מביכה במיוחד, עם תחליף 'גאוני' לעמודי העירוב ברחובות העיר.

לדיאנסקי, המשמש כיו"ר סיעת "חי – חילונים ירוקים" בעירייה, חשף בהצעתו, בורות בכל הנוגע לסיבה ההלכתית להצבת עמודי העירוב, ומציע פתרון, שלא נותן מענה הלכתי.

את ההצעה העלה סגנו של רון חולדאי בזמן שהצביע במועצה הארצית לתכנון ובניה נגד ההחלטה לפטור את עמודי העירוב מהיתר בנייה.

בעמוד הפייסבוק שלו עדכן: "אמרתי במועצה הארצית כי היום ישנם אמצעים טכנולוגיים ויכול כל מי שמעוניין להקפיד להצטייד במפת כיס קטנה ובכך לדעת את תחום העירוב וזאת מבלי שנצטרך להתקין עמודים מיותרים שגם מכערים את המרחב הציבורי".

הוא הוסיף, "בטח יצא לכם לראות במרחב הציבורי עמודי ברזל גבוהים שחוט מחבר ביניהם. אז מדובר בעמודי עירוב שבעצם יוצרים שטח משותף מדומיין שמטרתו לתת פתרון הלכתי לאיסור להוצאת חפצים מרשות היחיד (אפילו מפתחות ותיקים) לרשות הרבים בשבת".

מלבד ההצעה החלופית, הסביר את הצבעתו נגד: "אני סבור שיש לקבוע חובת רגולציה באמצעות הוצאת היתרים וכמובן להצטייד באישור מהנדס/קונסטרוקטור להקמת אותם עמודים".

בסופו של דבר, לא קיבלו את ההצעה המביכה והמועצה הארצית אישרה את הפטור מהיתר בנייה לעמודי העירוב, כאשר לדיאנסקי היה המתנגד היחיד לכך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

שלושה בני אדם נמצאו ירויים בדרך עפר סמוך לשמורת תל דן, מותם נקבע במקום

rich
נתן תודה: 144 פעמים
קיבל תודה: 74 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

מזה בני אדם? יהודים??

סמל אישי של משתמש
אני פה

ערבים.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 255 פעמים
קיבל תודה: 239 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

למה רק 3?
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 570 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

דיווח ראשוני באוסטריה: יריות סמוך לבית כנסת בווינה – הפרטים בבדיקה
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

כרגע מדווח על הרוג ומספר פצועים.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 570 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

על פי דיווח בכלי תקשורת באוסטריה יריות נשמעו הערב (שני) סמוך לבית כנסת גדול בבירה וינה. ב'כאן' דווח כי לפי מקור במשרד הפנים באוסטריה, באירוע הרוג אחד. הקהילה היהודית בעיר הנחתה את התושבים היהודים שלא לעזוב את בתיהם. גורם בקהילה היהודית לכאן חדשות: בזמן הירי לא היו מתפללים בבית הכנסת
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

ההרוג הוא ככל הנראה שומר בית הכנסת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

דיווח מקומי לא רשמי על 7 הרוגים רח"ל.

היו 4 מוקדים של יהודים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הקהילה היהודית מוסרת ש7 ההרוגים לא מתוך הקהילה שלהם.

סמל אישי של משתמש
אני פה

לדברי תושב יהודי במקום: היום סיימו מוקדם את התפילה בבית הכנסת עקב ההתארגנות לסגר קורונה שמתחיל מחר בבוקר ולכן מדובר בנס שכמעט ולא היו המתפללים בבית הכנסת.

שיך
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 150 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

לפי משטרת וינה 1 הרוג 15 פצועים מתוכם 7 קשה

משה 10
נתן תודה: 136 פעמים
קיבל תודה: 134 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

פיגוע טרור בוינה: לפחות 7 הרוגים
22:46 ט״ו במרחשון תשפ״א 02.11.2020 שלמה ריזל
4 מחבלים פתחו באש בוינה בסמוך לבית הכנסת הגדול. במהלך חילופי האש נהרג שוטר ומספר אזרחים נפצעו. כעת המחבלים מתבצרים בתוך בית. אחד משומרי בית הכנסת בוינה השיב אש לעבר המחבלים ונפצע באורח קשה

כוחות מיוחדים בזירת האירוע
אירופה תחת מתקפת טרור: פיגוע טרור בוינה אוסטריה הערב (שני) ככל הנראה 4 מחבלים חלקם עם חמושים במטעני חבלה ובנשקים אוטמטיים פתחו באש לעבר אזרחים ושוטרים, במהלך חילופי לפחות 7 אזרחים ושוטר נהרגו על פי דיווח של התקשורת המקומית.

האירוע התרחש בסמוך לבית הכנסת הגדול בוינה, אחד משומרי בית הכנסת שירה לעבר המחבלים נפצע באורח קשה. כעת מתבצרים המחבלים במבנה מגורים.

ככל הנראה הפיגוע לא כוון כנגד יהודים, ולא ידוע על נפגעים יהודים. כפי שצויין במהלך האירוע שוטר אוסטרי נהרג ומספר אזרחים נפצעו.

משרד הפנים האוסטרי מסר לפני זמן קצר: לא שוללים שמדובר בפיגוע טרור. לפי דיווחים מהזירה, שלושה חמושים השתתפו במתקפה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נציגי הקהילה היהודית בוינה טוענים - כל בתי הכנסת בעיר הותקפו, אך כולם היו נעולים בגלל הקורונה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

משטרת וינה מאשרת: 7 הרוגים, מצוד אחר 3 טרוריסטים

סמל אישי של משתמש
אני פה

בג"ץ מסרב לבקשת גנץ; חוק הגיוס יבוטל בעוד שלושה חודשים
דרמה משפטית שתוביל לסאגה פוליטית בין גנץ לחרדים ואולי תהיה מכת המחץ שתוביל לפירוק ממשלת האחדות. שופטי בג"ץ דחו הערב את בקשתו של שר הביטחון לדחות את חקיקת חוק הגיוס בחצי שנה לאור התמקדותו במשבר הקורונה. פחות מתשעים יום נותרו להעברתו בכנסת

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקוירא.jpg

סמל אישי של משתמש
פרדכת
נתן תודה: 38 פעמים
קיבל תודה: 212 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרדכת »

שר התקשורת יועז הנדל היה בדרכו לכסייפה ולתל שבע כדי לחנוך טכנולוגיה שתאפשר אינטרנט חופשי (דמוי wifi) ליישובים. זאת מכיוון שתושבי המקום סובלים מחיבור רע לאינטרנט, בין היתר בשל חבלה וגנבות חוזרות של הציוד והאנטנות. אלא שהציוד החדש, שאותו התכוון השר לחנוך, כבר נגנב מתל שבע הבוקר (בן מיטלמן).
פרדכת : כינוי לאדם בטל ממלאכה ומלימוד ומדרך ארץ, ואין עוסק ביישובו של עולם כלל = גולש ברשת

rich
נתן תודה: 144 פעמים
קיבל תודה: 74 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

פרדכת כתב:
03 נובמבר 2020, 23:37
שר התקשורת יועז הנדל היה בדרכו לכסייפה ולתל שבע כדי לחנוך טכנולוגיה שתאפשר אינטרנט חופשי (דמוי wifi) ליישובים. זאת מכיוון שתושבי המקום סובלים מחיבור רע לאינטרנט, בין היתר בשל חבלה וגנבות חוזרות של הציוד והאנטנות. אלא שהציוד החדש, שאותו התכוון השר לחנוך, כבר נגנב מתל שבע הבוקר (בן מיטלמן).
שייך לאשכול הבדיחות..
:lol::

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
נתן תודה: 36 פעמים
קיבל תודה: 72 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

שייך לאשכול בדיחות עצובות....
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
פרח שרוצה לשמח
נתן תודה: 1539 פעמים
קיבל תודה: 345 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרח שרוצה לשמח »

המסוק שהביא לב להשתלה התרסק, חולץ ונפל שוב • צפו
lev0811.mp4
קרדיט כל רגע

שלח תגובה