חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 435 פעמים
קיבל תודה: 2542 פעמים

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הנרצח בפיגוע הירי הנפשע הלילה סמוך לחומש הוא הצעיר: יהודה דימנטמן נשוי ואב לילד. תושב שבי שומרון תלמיד ישיבת חומש שבשומרון. ה' יקום דמו

דוברות שומרון

סמל אישי של משתמש
אני פה

ההרוג.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

ה' יקום דמו

5700
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 5700 »

הטרור ממשיך להרים את ראשו: הבוקר (שבת), בשעה 10:55 לערך, הגיעה מחבלת אל אזור מערת המכפלה בחברון, ודקרה יהודי כבן 35, תושב קריית ארבע שחלף בסמוך.

הנדקר, שנפצע באורח קל לפי גורמי הרפואה במקום, נאבק במחבלת והצליח לנטרל אותה. כוחות מג"ב עצרו אותה - ללא ירי - ולקחו אותה לחקירה אצל כוחות הביטחון.

ממג"ב נמסר כי "לוחמי משמר הגבול המוצבים במערת המכפלה הגיעו למקום והשתלטו תוך זמן קצר על המחבלת ללא ביצוע של ירי".

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לאזרח שנפגע ומסרו כי הוא בהכרה מלאה.

ממגן דוד אדום נמסר: "בשעה 10:47 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על ניסיון דקירה בחסם רות בחברון, סמוך למערת המכפלה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי לאזרח בן 38 במצב קל בהכרה מלאה. המחבלת מנוטרלת".

בד בבד נמשך המצוד אחר שני המחבלים שרצחו בליל שישי האחרון, בכניסה ליישוב חומש שבצפון השומרון, את יהודה דימנטמן הי"ד ופצעו שניים מחבריו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

במה מדובר?

במהלך השנה האחרונה ובפרט בחודשים האחרונים פועלים חוקרי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים בחקירה סבוכה של פרשיה פלילית, הקשורה לציבור החרדי.

החקירה הסמויה והמקיפה שהתנהלה, הניבה תוצאות ול'כיכר השבת' נודע כי הערב (שלישי) חלה התפתחות דרמטית בחקירת הפרשה, אך לפי שעה כל הפרטים אסורים בפרסום.

במהלך דיון שנערך בבית המשפט בצו איסור הפרסום שהוצא על הפרשה, שצפויה לעורר סערה אדירה במגזר, ביקש 'כיכר השבת' להתיר לפרסם חלק מפרטי החקירה, פרטים שאין בה כדי שיבוש החקירה.

ביהמ"ש שמע את הטענות אך החליט לפי שעה להותיר את הצו על כנו. יחד עם זאת הוא צפוי לשוב ולדון בביטול הצו, בהקדם, בין היתר לאור ההתפתחויות הדרמטיות בחקירה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

כנראה קשור לזה:

משה נוסבאום: - המשטרה חוקרת חשד לעבירות כולל מעשי .. של ראש ישיבה בכמה בני משפחה בעת שהיו קטינים. היום הוארך מעצרו ב-3 ימים. עד כה יש בידי החוקרים שלוש תלונות אולם ההערכה שיש נפגעים נוספים

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

אני פה כתב:
21 דצמבר 2021, 22:05
ביקש 'כיכר השבת' להתיר לפרסם חלק מפרטי החקירה,
מה בוער ל'כיכר הרשעים' לפרסם הפרטים נגד חרדי?

סמל אישי של משתמש
אני פה

ספירה כתב:
21 דצמבר 2021, 23:31
אני פה כתב:
21 דצמבר 2021, 22:05
ביקש 'כיכר השבת' להתיר לפרסם חלק מפרטי החקירה,
מה בוער ל'כיכר הרשעים' לפרסם הפרטים נגד חרדי?
שמתי לב שישי כהן נלחם נגד פרשות שחיתות מהסוג של תקיפותוכו'.
כיכר זה אתר של ימינה של החרדים...

סמל אישי של משתמש
אני פה

שיך מיודענו רמז שהולך להתפוצץ פרשה מחרידה על ראש ישיבה אולי קשור.

משה 10
נתן תודה: 219 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

אולי קשור לזה?

גזיזת הזקנים: חרדי קיצוני עומד מאחורי תקיפת הרבנים וח"כ פרוש
המשטרה עצרה שני חשודים במעורבות בתקיפת חבר הכנסת מאיר פרוש וכמה רבנים בירושלים | החשוד המרכזי בפרשה, קיצוני תושב ירושלים, נחשד אף בשידול לרצח על רקע דעותיו הקיצוניות | מעצרו הוארך בחמישה ימים | החקירה נמשכת | כל הפרטים על הפרשה שהותרה לפרסום

משה אירם, חרדי קיצוני תושב ירושלים, נעצר אתמול ע"י המשטרה בחשד למעורבות במספר אירועים אלימים שאירעו ברחבי הארץ במהלך החודשים האחרונים. כך הותר הבוקר לפרסום. במשטרה חושדים כי אירם, המשתייך לקהילות הקיצוניות ביותר, ביצע את המעשים באמצעות שליחים. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו בחמישה ימים. מוקדם יותר השבוע נעצר חשוד נוסף בפרשה.

בין היתר, חשוד החרדי הקיצוני באירועים האלימים כלפי יו"ר סיעת שלומי אמונים, ח"כ מאיר פרוש, שכזכור הותקף ע"י אלמוני שאף ניסה לגזוז זקנו. במקרה אחר הושלך חומר בעל ריח חריף סמוך לביתו של פרוש.

מחקירת המשטרה עלה כי החשוד שיגר אחרים לתקוף את הרבנים ואת חבר הכנסת פרוש. הערכה היא הרקע למעשים הן דעותיו הקיצוניות של החשוד, שניסה להשליט אותן על גורמים שונים במגזר החרדי.

במשטרה מייחסים לאירם עבירות של ניסיון לשידול לרצח, תקיפה וחבלה ממשית ותקיפת עובד ציבור. פרקליטו של אירם, אמר בדיון כי "הדבר היחיד שיש לי זה מה שאומר לי מרשי - שככל הנראה שיש בן אדם אחר שנעצר בסיפור הזה וכדי להוריד מעצמו את הלחץ מסר את השם של מרשי".

בהחלטתו להאריך את מעצרו, כתב השופט אלעד לנג, כי "בהתאם למיוחס למשיב, במספר הזדמנויות בעת האחרונה פעל המשיב בצוותא לצורך תקיפה של שני אישי ציבור, אחד מהם חבר כנסת, לרבות באמצעות גזירת זקניהם. כן חשוד המשיב כי הזמין את רציחתו של אדם אחר".

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת חקירה סמויה שהתנהלה בתקופה האחרונה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, עצרו בלשי המשטרה שני חשודים, בחשד למעורבותם באירועי אלימות שכללו גזיזת זקנים לרב ונבחר ציבור בחודשים האחרונים בירושלים".

החשוד הראשון, תושב צפת בן 18, נעצר בראשית השבוע בחשד שבשני מקרים שונים תקף וגזז את זקניהם של רב ונבחר ציבור. מעצרו של החשוד הוארך בבימ"ש עד לתאריך 23.12.2021. החשוד השני, משה אירם, בשנות הארבעים לחייו, נעצר אמש בחשד למעורבותו בשני האירועים. בשעה זו מובא החשוד להארכת מעצרו בבימ"ש השלום בירושלים.

כמו כן, הוסיפו במשטרה, במסגרת החקירה, נבדקים חשדות למעורבותם של שני החשודים שנעצרו באירועים נוספים והחקירה נמשכת.

יפה עיניים
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יפה עיניים »

אני פה כתב:
21 דצמבר 2021, 23:39
שיך מיודענו רמז שהולך להתפוצץ פרשה מחרידה על ראש ישיבה אולי קשור.
אם הראש ישיבה שאני שמעתי שרוצים לפרסם עליו תחקיר הוא אותו ראש ישיבה שאליו התכוון שיך
למיטב ידיעתי אין קשר לירושלים.
ופרשייה פלילית שכיכר רוצים לפרסם עליה לדעתי לא קשורה לעניני תקיפות
גם אם הם מפרסמים זה בד"כ אחרי שמתפרסם כבר בתקשורת הכללית.
כך נראה לי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מדובר כנראה על התפיסה של משה ניראם שגזר זקנים לרבנים..

בערגער
נתן תודה: 1487 פעמים
קיבל תודה: 600 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בערגער »

מה זה השם ניראם?
"מלה בסלע משתוקא בתרין"

ועד
נתן תודה: 453 פעמים
קיבל תודה: 323 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

בערגער כתב:
22 דצמבר 2021, 22:14
מה זה השם ניראם?
ט"ס וצ"ל איראם. עי' https://www.google.com/search?q=%D7%9E% ... e&ie=UTF-8
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
אני פה

סערה בציור החרדי כמו שהייתה סופת כרמל..

בערגער
נתן תודה: 1487 פעמים
קיבל תודה: 600 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בערגער »

מה השם הזה? לא נשמע מקורי
"מלה בסלע משתוקא בתרין"

בן סוסי
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בן סוסי »

איראם היה בחור מצויין בפוניבז' לפני כעשרים שנה, היה קשור מאד למרן הגריג"א ולמשגיח הרב גינזבורג זצ"ל, לא ברור מה עבר עליו אבל לפי מעשיו נתבלעה דעתו עליו, ה' ירחם.
יש עוד איראם אחד בצוות של ישיבת הרב מרקוביץ.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אני פה כתב:
22 דצמבר 2021, 22:30
אשמח להסבר
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 727 פעמים
קיבל תודה: 843 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

יש קשר משפחתי בין שני האיראמים? [למיטב זכרוני האח הקטן של איראם שמכהן בפונוביץ' למד בנחלת הלוויים ולא בפונוביץ]

לפי מה שהתפרסם הערב, הוא גם החשוד בריסוס מצבת מרן הרב שטינמן בערב היא"צ.
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
אני פה

יאיר כתב:
23 דצמבר 2021, 00:24
אני פה כתב:
אשמח להסבר
כיכר השבת אמר שפרסום הצו איסור פרסום תחולל סערה רבתי בציבור החרדי.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

פעמון זהב ורימון כתב:
23 דצמבר 2021, 00:39
יש קשר משפחתי בין שני האיראמים? [למיטב זכרוני האח הקטן של איראם שמכהן בפונוביץ' למד בנחלת הלוויים ולא בפונוביץ]

לפי מה שהתפרסם הערב, הוא גם החשוד בריסוס מצבת מרן הרב שטינמן בערב היא"צ.
לפי התמונה שפורסמה - אין קשר משפחתי

לאחר שנעצר מס' פעמים בעברו, אמש נעצר שוב על רקע איומים ותקיפות של רבני 'העדה החרדית' בעקבות סערת ה'מקווה ריין' וכן על תקיפת ח"כ פרוש. מי אתה באמת משה אירם? | גדל בפנים מאירות, למד בפוניבז' ונהפך לקיצון שבקיצוני הקנאים בי-ם. משה ויסברג עם פרופיל לדמותו
דמותו של משה אירם, פעיל חרדי קיצוני תושב שכונת ברוך בירושלים מוכרת לתושבי מאה שערים והסביבה בפרט וברשתות החברתיות בכלל משלל מחאותיו מחוק הגיוס ועד החיסונים ו'המקווה ריין' מכשיר הסינון למקוואות שאושר על ידי הרבנים והעלו את חמתו.

לא רבים יודעים כי מדובר בדמות על גבול הפרודיה ומעשיו אינם משקפים אפילו את הקנאים הקיצונים בשכונה. הוא תמיד ילבש על עצמו שק ויחד עם קבוצה שולית שקיבץ סביבו חלקם חוזרים בתשובה הם יעשו מעשים שרבים מטובי הקנאים אינם מעלים בדעתם.

בעקבות מעצרו אתמול (שלישי) ע"י המשטרה בחשד למעורבות במספר אירועים אלימים שאירעו ברחבי הארץ במהלך החודשים האחרונים יצא 'בחדרי חרדים' להתחקות אחרי דמותו ה"צבעונית" של האדם שנלחם בכל החזיתות האפשריות ולא נבהל מאף אחד.

הסרטון המפורסם ביותר של אירם צולם ברחוב עבודת ישראל בירושלים, שם החל ב'מי שברך' מבזה ומשפיל לעובד שלבש מכנסי צבא אותו כינה חולה נפש, אותו עובד לא נותר חייב ופיצץ את אירם במכות. הסרטון שהופץ ברשתות העלה צחוק אצל כל מי שראה את הסרטון למרות שמדובר ביהודי שחוטף מכות.

כאן ב'בחדרי חרדים' אף פורסם תיעוד שלו כשהוא צורח על מוכרות בחנויות בגדים בשכונת גאולה שאינן צנועות דיין לטעמו של אירם.

משה איראם (44) בן למשפחה ליטאית אמריקאית שגדל בקרית מטרסדורף בירושלים, בילדותו למד בת"ת 'מענה שמחה' בירושלים שם מספר לנו אחד המלמדים כי היה ילד עדין וצדיק ומי היה מאמין שזה מה שיצא ממנו, בבחרותו עלה ללמוד בישיבת פוניבז', לאחר נישואיו התגורר בנווה יעקב, בנה את ביתו והתגרש, ומאוחר יותר עבר לרחוב שפת אמת בשכונת מקור ברוך, שם התחתן בזיווג שני עם הגב' קרישבסקי מ'אהל שרה' והפך לחסיד קיצוני ביותר.

לפני למעלה משבע שנים הוא הפך לדמות מוכרת בשכונת גאולה ומאה שערים, הוא מקיים באזור פרובוקציות באופן תכוף וכן מחאה קבועה ליד משרדי ועד הישיבות ברחוב מלאכי שם אף הקים משמרות מחאה.

ליד משרדי ועד הישיבות בירושלים הוא היה צועק ומגדף אנשים המגיעים למשרדי הועד. בעבר פורסם תיעוד בו נראה מזכיר הוועד מכה אותו ושופך עליו מים לאחר שנקעה נפשו מהתנהגותו. לבסוף ועד הישיבות עזבו את המקום למשרד אחר. גם נגד הגר"ב סולובייצ'יק ראש ישיבת תורת זאב שהיה גר באזור גאולה היה אירם עושה מחאות.

בשנת תשע"ז הגיעו אירם וחבורת קיצוניים ליד ביתו של ראש אכ"א מוטי אלמוז וקיימו שם הפגנה. בפשקווילים שפיזרו בסמוך לביתו נכתב: "ה' ינקום נקמתם של בני ובנות ישראל שנשמותיהם נשרפו בצבא השמד על ידי סוחר הנשמות ראש אכ"א. ארץ אל תכסי דמם".

עוד נכתב "מוטי אלמוז ראש אכ"א, המוכר את נשמתו בעבור בצע כסף - עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל וכבשונות אושוויץ - צבא השמד. דע לך, כי אית דין ואית דיין".

בחודש יוני 2017 הוגש לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום ע"י פרקליטות מחוז צפון שביקשו להאריך את מעצרו עד תום ההליכים, בטענה כי חומרת המעשים שיוחסו לו מלמדים על מסוכנותו.

לאחר למעלה משבוע, בית משפט השלום בנצרת קיבל את בקשת פרקליטו עו"ד איתמר בן גביר כיום ח"כ והורה על שחרורו של אירם לחלופת מעצר בבית חמיו בירושלים, במסגרתה, נאסר עליו לצאת מפתח הבית. על מנת להבטיח את התנאים הללו, כל אחד משלושת המפקחים חתם על שטר ערבות בסך 10,000 ש"ח.

כעשרה ימים לאחר מכן, לבקשת עו"ד בן גביר ובהסכמת הפרקליטות, זאת לאחר עיון בתסקיר המעצר, שונו תנאי מעצר הבית כך שהבית בו ישהה יהיה בדירה אחרת לשם תתווסף גם אשתו כמפקחת. בנוסף, אושר לו לצאת לתפילת שחרית בבית הכנסת 'כרם אליהו' בליווי מפקח.

לאחר שבועיים וחצי, משה אירם נעצר שוב, על הפרת צו, ובית המשפט השלום בנצרת האריך את מעצרו עד להחלטה אחרת. שלושה ימים לאחר מכן, ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים, מאחר וזה הפר את תנאי מעצר הבית, דבר המעלה עילת מעצר מחדש.

המשטרה ביקרה מספר פעמים בביתו, שם אמור היה לשהות במעצר בית, אולם איש לא פתח את הדלת. אשתו, שהיא אחת המפקחות, סירבה להשיב לשאלות השוטרים ומבחינתם היה זה די והותר כדי לאשר את החשד כי אירם הפר את תנאי המעצר.

בן גביר, טען אז להגנת אירם ואמר "צריך לכבד את השונה, האנשים האלה חיים אחרת מאיתנו, צריכה להיות טיפת רגישות משטרתית" אמר. עוד הוסיף "לא היה שם גבר אחד, היו בחדר כמה גברים" כך הסביר את הסיבה שגרמה לאשתו של אירם לא לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה. "יש הלכה מפורשת, שאסור לאישה להתייחד עם גברים כשבעלה לא נמצא".

אחד הקנאים ממאה שערים סיפר ל'בחדרי חרדים' על דמותו: "הבעיה העיקרית שלו שכל רב שלא חושב כמוהו הוא טוען שצריך לחסל אותו, אם הוא היה רק לא נורמלי עוד היה אפשר לרחם עליו אבל הוא עושה דברים כשגם הקיצונים ביותר לא עושים, הוא ממש משוגע לדבר".

ברבות השנים הקהיל סביבו סוג של למעלה מעשרים פעילים קיצונים שהיו מסתובבים עמו בלבוש שק ברחובות, והם עשו מה שהוא אמר. הוא היה מחליט: החנות הזו אסור שתהיה פה, אז הם היו מגיעים להפגין, הם היו החיילים שלו, בעבר הוא אף קיים מחאה נגד ועד הכשרות של העדה החרדית ונלחם איתם בכל הכוח.

מכריו מספריו כי הוא יודע לקנות אנשים בדיבור, הוא מהפנט אנשים. אך מאז פרשיית המו"ץ של העדה הרב ליטמנוביץ וגזיזת הזקן לאור פרשיית ה'מקווה ריין' עזבו אותו הרבה אנשים. אירם עומד ליד חנויות הלבשה ומכשירים סלולריים ומפגין עם שלטי 'גיוואלד' לצד צעקות שהוא משמיע.

בשנה האחרונה הוא נלחם גם בחיסונים לנגיף קורונה והחל לומר דרשות בבית הכנסת 'ישועות יעקב' במאה שערים ובתי כנסת נוספים, בכינוסים בהם השתתפו פחות ממנין אנשים.

אירם עצמו לא עטה על עצמו מסכה אף פעם, ומשכך גם לא יכול היה להגיע לבית משפט, הוא מסרב גם לפגוש עורך דין שהולך עם מסכה. לדבריו מי שהולך עם מסכה ומאמין בקורונה הוא לא יכול לדבר איתו, כתוצאה מכך במשפט שהיה לו באחרונה הוא ישב שלושים יום במעצר, במקום יומיים, לאחר שלא הגיע לבית המשפט בגלל המסכה.

לפני שש שנים החל להוציא את גיליון 'במערכות הקודש' בארץ ובגולה שכותרתו: נגד "שמד ההתבוללות, ע"י גזירות גיוס בנים ובנות, חינוך, אקאדעמיא הניתך על היהדות החרדית בארה"ק". לאחר שנתיים שהחל לכתוב דברים שגם לקנאים לא נוח מכך, הוציאו מידיו את הגיליון.

אחד ממכריו טוען כי הוא שנורר גדול והוא מגייס כספים רבים למערכות נגדם הוא מחליט לפעול בכל הכוח, הוא עובר ממערכה למערכה במהירות שיא.

אותו מכר מספר ל'בחדרי': לפני שנה הוא הוריד בטעות את אחת מפאותיו של אחד בשם הרב כהנא, לאחר שהוא טעה בזיהוי הגאון רבי יצחק אייזיק, כהנא מרבני העדה החרדית. מאז לא חתך זקן לאף אחד אלא שלח שליחים. אותו כהנא לא התלונן, אבל אירם מצידו לא ביקש אפילו את סליחתו.

בחודשים האחרונים הוא חשוד בין היתר, באירועים האלימים כלפי יו"ר סיעת שלומי אמונים, ח"כ מאיר פרוש, שכזכור הותקף ע"י אלמוני שאף ניסה לגזוז זקנו. במקרה אחר הושלך חומר בעל ריח חריף סמוך לביתו של פרוש ברחוב תורה מציון.

מחקירת המשטרה עלה כי אירם שיגר אחרים לתקוף את הרבנים ואת חבר הכנסת פרוש. הערכה היא כי הרקע למעשים הן דעותיו הקיצוניות של החשוד, שניסה להשליט אותן על גורמים שונים במגזר החרדי. כמו כן הוא חשוד במעורבות בשיגור מכתבי איומים לרבנים, בהקשר להתנגדות לחיסוני הקורונה.

במשטרה מייחסים לאירם עבירות של ניסיון לשידול לרצח, תקיפה וחבלה ממשית ותקיפת עובד ציבור. פרקליטו של אירם, אמר בדיון כי "הדבר היחיד שיש לי זה מה שאומר לי מרשי - שככל הנראה שיש בן אדם אחר שנעצר בסיפור הזה וכדי להוריד מעצמו את הלחץ מסר את השם של מרשי".

בהחלטתו להאריך את מעצרו, כתב השופט אלעד לנג, כי "בהתאם למיוחס למשיב, במספר הזדמנויות בעת האחרונה פעל המשיב בצוותא לצורך תקיפה של שני אישי ציבור, אחד מהם חבר כנסת, לרבות באמצעות גזירת זקניהם. כן חשוד המשיב כי הזמין את רציחתו של אדם אחר".
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אני פה כתב:
23 דצמבר 2021, 00:52
יאיר כתב:
23 דצמבר 2021, 00:24
אני פה כתב:
אשמח להסבר
כיכר השבת אמר שפרסום הצו איסור פרסום תחולל סערה רבתי בציבור החרדי.
אה חשבתי ציור..
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

אז הוא אמר...
והלא דברים קל וחומר - ומה אם על דברים ידועים, כשהוא כותב לשונות "מרטיט" וכדו' זה אומר שהוא מנסה לנער מתרדמת ולהפוך לשיחת היום, ובסוף זה מתברר כסופה וסערה בשם כרמל... על דברים חסויים, שאפשר להפריז בלי גבול בלי שידעו את עוצם המרחק מהאמת, על אחת כמה וכמה...
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

הותר לפרסום, שני קציני צה"ל נהרגו הלילה במהלך פעילות אבטחה בסמוך למחנה צה"ל בבקעת הירדן. הקצינים נהרגו כתוצאה מטעות בזיהוי שהובילה לירי דו-צדדי, כך לפי הודעת דובר צה"ל. נסיבות המקרה נבדקות.
תאונת הירי אירעה סמוך לשעה 11 בלילה. מדובר בקצינים מיחידה מיוחדת בחטיבת הקומנדו. לפי תדריך שקיימו מפקד עוצבת האש תא"ל עופר וינטר ודובר צה"ל תא"ל רן כוכב, האימון הסתיים ושני מפקדים יצאו לפטרול מסביב למחנה. הם זיהו דמות חשודה והחלו בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי באוויר. האירוע זוהה בטעות כאירוע פח"ע, ולוחם מאותה יחידה ירה לעבר החיילים.

דובבער
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דובבער »

אכן, טרגדיה של ממש
הותרו לפרסום שמות ההרוגים:
רב-סרן אופק אהרון ז"ל ורב-סרן איתמר אלחרר ז"ל הם הקצינים שנהרגו בתקרית הירי אתמול (רביעי) בבסיס נבי מוסא שבבקעת הירדן. כך הותר הבוקר לפרסום. אלחרר ז"ל בן ה-26, שהתגורר במושב בני ראם, הותיר אחריו אישה. הלוויתו תיערך היום בשעה 14:30 בבית העלמין בקריית מלאכי. "צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן", נאמר בהודעת הצבא.

תחקיר ראשוני שביצע צה"ל בעקבות אסון הירי אתמול בבסיס נבי מוסא בקעת הירדן - בו נהרגו רב-סרן איתמר אלחרר ז"ל ורב-סרן אופק אהרון ז"ל - מעלה כי בעקבות גניבה שהתבצעה בבסיס לילה קודם לכן, יצאו מספר קצינים במטרה לתפוס הגנבים. קבוצה נוספת של קצינים יצאה אף היא לחיפושים, ללא תיאום.

במהלך הסריקות זיהה אחד הקצינים דמות חשודה, אותה חשד כאחד הגנבים. הטעות בזיהוי גררה ירי משני הצדדים, שהיו בטוחים כי נתקלו בחוליית גנבים. כתוצאה מהירי הדו צדדי נהרגו שני הקצינים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

רוסיה מתכוונת לכבוש את אוקראינה

דוברו של פוטין (דמיטרי פסקוב): ''אנו צופים בהתבססות הדרגתית של כוחות נאט''ו באוקראינה, לא נסבול זאת יותר''.

סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 129 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

בשביל "אומן" זה טוב או לא?

משה בצלאל
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 90 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה בצלאל »

לכאורה מצוין ליהדות לאו דווקא אומן.
ברוסיה של פוטין יש אפס סלחנות לאנטישמיות, בניגוד לאוקראינה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מכינים את דעת הקהל לפלישה

ראש הבדלנים בדונצק: ''שר הביטחון הרוסי הזהיר שקייב מתכננת פרובוקציה בנשק כימי והאשמת הרוסים''. | מתעדכן

מפקד הכוחות הבדלנים בדונצק ("הרפובליקה העממית של דונצק") אמר בזמן ביקור בחצי האי קרים: "שר הביטחון הרוסי סרגיי שויגו - התריע בפנינו על הכוונה של קייב (אוקראינה) לפברק פרובוקציה (דגל כוזב) של שימוש בנשק כימי, אנו מוכנים לפרובוקציה של קייב בשימוש נשק כימי על אזורים שנמצאים בשליטת אוקראינה, בכדי להאשים את רוסיה".
ראש סוכנות המודיעין הרוסית: "מדינת טרור כרגע מתקיימת באוקראינה, זהה לתקופה שבה אוקראינה הייתה נתונה לכיבוש נאצי".

ציוד צבאי רוסי נשלח מרוסיה אל בלרוס.

סמל אישי של משתמש
אני פה

"כאשר המתיחות בגבול רוסיה-אוקראינה עולה, רוסיה החלה לפנות את הדיפלומטים ומשפחותיהם מהשגרירות בקייב, כולל גם יועצים בלבוב."

שלח תגובה