חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1672 פעמים
קיבל תודה: 1626 פעמים

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

בסיור חברי הרשימה המשותפת אתמול בחברון התפתח עימות בין ח"כ אחמד טיבי ללוחם גולני, שניסה למנוע משלושה מחברי הרשימה לעבור. טיבי אמר לחייל: "עוף לי מהעיניים", החייל אמר: "מי אתה בכלל". שלושת חברי הרשימה הגישו תלונה ליו"ר הכנסת. צה"ל: הלוחם פעל לפי הנהלים.
ezgif-6-3b4d92b62b80~1.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עמי עשו
נתן תודה: 410 פעמים
קיבל תודה: 1719 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

שלמה קרעי מהליכוד ביקש שעקב המקרה יסירו את מעמדו מסגן יו"ר הכנסת.

עמי עשו

שמואל בן ה-19 נרצח מחוץ לישיבה על ידי אלמוני. משטרת דנבר ערכה מסיבת עיתונאים ביום רביעי אחר הצהריים, ונתנה עדכון למסע הפשע שהביא לרצח שמואל (שמולי) זילברברג ז"ל.

שמולי ז"ל נרצח בעת שהלך לתומו ברחוב, מול ישיבת 'תורת חיים' בדנבר קולורדו. הלווייתו התקיימה בדנבר ביום רביעי בבוקר, וגופתו הוטסה לאחר מכן ללייקווד, עיר הולדתו, שם התקיימה לוויה נוספת בשעה 22:30 שעון מקומי ולקול זעקות שבר בני משפחתו וחבריו, הוא נטמן בלייקווד ניו ג'רזי.

במסיבת עיתונאים שערכה אתמול המשטרה המקומית נמסר, כי האירוע המחריד לא נראה פשע שנאה, אם כי המשטרה לא שללה את הכיוון על כך באופן סופי, וכל האפשרויות נבדקות.

על פי המשטרה מדובר במסע פשע קטלני שהחל אתמול ביום רביעי בסמוך לישיבת 'תורת חיים' בדנבר, בשעה 22:50, כאשר מכונית נגנבה באיומי נשק, ובמקרה זה לא דווח על נפגעים.

לאחר מכן נשמעו יריות ברחוב סמוך בסביבות השעה 23:00. אדם אחד נפצע באורח אנוש, בשני המקרים הקורבנות לא היו יהודים, כך דיווח אתר Yeshiva world news. מסע הפשע הסתיים בירי קטלני לעבר ישיבת 'תורת חיים' בשעה 23:30. כאשר שמולי זילברברג בחור בן 19 שבדיוק יצא מחוץ לישיבה, נפגע מירי מכוון לעברו, ולאחר הגעתו לבית החולים הוא נפטר מפצעיו.

ישיבת תורת חיים פרסמה את ההצהרה הבאה: "קהילת תורת חיים כואבת את מותו של אחד מתלמידינו בלילה. אנחנו מוודאים שהסגל והצוות וכל התלמידים בסדר, ובקשר עם משפחותיהם לנוכח מעשה האלימות הטרגי והבלתי מובן הזה. אנו אסירי תודה על התמיכה שאנו מקבלים מקהילת דנבר שלנו ומרחבי ארה"ב, ועל פועלם של רשויות אכיפת החוק המקומיות שהעניקו לחקירה עדיפות עליונה. הקהילה שלנו מחפשת נחמה ופרטיות בשלב זה".

עמי עשו

התפתחות דרמטית ברצח בחור הישיבה בישיבת 'תורת חיים' בארה"ב, שני יורים ניסו לרצוח את מנהל הישיבה, הם ירו 12 יריות לעבר התלמיד שמואל סילברברג בן ה- 19 שנהרג במקום

עמי עשו

שש שנים אחרי כתב האישום: בשבוע הבא ינתן בבית משפט השלום ת"א גזר דין בתיק אברהם טריגר שנאשם בהטרדות בטלפון לשם קידום פרסום מודעות בעיתון "הפלס", תיק הסחיטה באיומים בו נאשמים גם ראשי העיתון נתי גרוסמן ושמוליק אלישיב עדיין מתנהל.

עמי עשו

פלדמן ב'בקהילה' על המצב בבית שמש: בלוך בטוחה שתצליח לשבור את הגוש, אבל כבר חודש וחצי שהיא לא מצליחה. היא מנסה לחדור אל חברי יהדות התורה הארציים, כל החברים מדגל ומאגודה כאחד, הודיעו לה: "כל השיחות והמו"מ יתקיימו על ידי הנציגים המקומיים בלבד".

rich
נתן תודה: 710 פעמים
קיבל תודה: 675 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

כיכר השבת

התפתחות בחקירה
רצח בחור הישיבה: ארבעה מחברי הכנופיה נעצרו
ארבעה חשודים ברצח שמואל סילברברג בן ה-19 השבוע, נלכדו ונעצרו • חשוד חמישי עדיין מסתובב אולם לדברי המשטרה זהותו ידועה • במקביל, התפתחויות בחקירה (עולם)

המשטרה עצרה היום (חמישי) ארבעה חשודים צעירים, בגילי 18 עד 21, ברצח בחור הישיבה שמואל סילברברג ביום שלישי השבוע בדנוור. חשוד נוסף במעשה טרם נתפס, אולם לדברי המשטרה זהותו ידועה.

החשודים נמצאים במעצר, ובקרוב יוגשו נגדם כתבי אישום בגין רצח, פריצה, שוד בנסיבות מחמירות, איום ותקיפה וגניבת מכוניות.

המשטרה מעריכה, בשלב הזה של החקירה, כי סילברברג נבחר כקורבן באופן אקראי, וכי לא מדובר באירו על רקע אנטישמי. "אם יתגלו הוכחות שהמטרה הייתה להרוג דווקא אותו, נעבוד עם הפרקליטות ונגיש אישומים בהתאם", מסרה המשטרה.

המפקד המקומי הביע תנחומים, והודה לשוטרים שפעלו במשך 26 שעות כדי לאתר את החשודים. "לא נקבל אלימות בדנוור", אמר.

כזכור, סילברברג, תלמיד ישיבה חרדי כבן 19 נהרג ביום שלישי סמוך למבנה הישיבה שבה למד, 'ישיבת תורת חיים', הממוקמת בעיר דנוור שבמדינת קולורדו בארה"ב.

לפי עדויות מהנוכחים בזירה, סילברברג עמד לצד מבנה בית המדרש בשדרות סטוארט, בסביבות השעה 23.30 בלילה (שעון קולורדו), כאשר לפתע פגע בו כדור שנורה לכיוונו והוא נפצע באופן חמור.

כוחות חירום שחשו לזירה פינו אותו לבית החולים אך מאוחר יותר באותו לילה נאלצו רופאים לקבוע את מותו הטראגי והמצער. בקהילה סיפרו שהבשורה המצערת השביתה בפתאומיות חגיגות שהתקיימו בה, עם הקמת מבנה חדש ומפואר שמאכלס את אברכי 'כולל קהילת דנוור' - מבנה שנחנך לפני ימים ספורים, ביום ראשון האחרון.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 397 פעמים
קיבל תודה: 2368 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

סמ"ר ב' לוחם מג"ב מיחידת המסתערבים נפצע באורח אנוש מירי בגדר הגבול בצפון רצועת עזה במהלך העימותים שהתרחשו על גדר הגבול.

הלוחם פונה במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע. נסיבות המקרה בבדיקה. הודעה נמסרה למשפחתו.

ד"ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל בית החולים סורוקה, אמר כי "מעט לפני יציאת השבת הגיע אלינו חייל מגבול הרצועה עם פגיעת ראש קשה. הוא טופל על ידי יחידת הטראומה, יחידת הדימות ומשם הועבר לחדר הניתוח. אנחנו מקווים שהניתוח יעבור בשלום".

בתיעוד ברשתות החברתיות נראה מתפרע פלסטיני מתקרב לחרך ירי, שניות אחרי שבצבץ ממנו קנה נשק, ויורה באקדח מטווח אפס.

מצה"ל נמסר כי במהלך התפרעויות אירע ניסיון חטיפת נשק של חייל צה"ל. הלוחם נאבק, והצליח למנוע מהם לחטוף את כלי הנשק אשר נמצא בידיו.

כאמור במהלך היום התפתחו עימותים בין חיילי צה"ל למתפרעים פלסטינים שהפגינו סמוך לחדר בכמה מוקדים ברצועה. הפלסטינים יידו אבנים לעבר הגדר וכמה מהם אף הצליחו לטפס עליה. צה"ל הגיב בירי כדורי גומי, ובהמשך ירי אש חיה בידי צלפים. משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי 23 מפגינים נפצעו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

דו''צ: מטוסי קרב תקפו הלילה ארבעה אתרים לאחסון וייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס

דובר צה"ל: מטוסי קרב תקפו הלילה ארבעה אתרים לאחסון וייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס.
התקיפה הנרחבת בוצעה בתגובה להפרות הסדר שהתקיימו בצפון רצועת עזה, במהלכן בוצע ירי משטח הרצועה, ממנו נפצע לוחם מג"ב.

חמאס ממשיך להוביל את רצועת עזה למדיניות טרור תוך ניצול האוכלוסיה האזרחית. צה"ל ימשיך ויגיב בתקיפות כנגד ניסיונות הטרור מרצועת עזה ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי לכל הנעשה בשטח הרצועה.

בהתאם להערכות מצב הוחלט על תגבור אוגדת עזה בכוחות נוספים. כוחות צה"ל ערוכים לכל התפתחות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

גנץ: איראן רחוקה חודשיים מהפצצה הגרעינית
הרמטכ''ל כוכבי חושף: הורה להאיץ תכניות לתקיפה באיראן. ערוץ 13

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 485 פעמים
קיבל תודה: 420 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

אני פה כתב:
25 אוגוסט 2021, 18:06
גנץ: איראן רחוקה חודשיים מהפצצה הגרעינית
הרמטכ''ל כוכבי חושף: הורה להאיץ תכניות לתקיפה באיראן. ערוץ 13
וזהו? זה התאריך הסופי? י"ז חשון תשפ"ב?

סמל אישי של משתמש
אני פה

דיווח: ישראל שיתפה עם הפנטגון חלק מתוכנית המגירה לתקיפה ישראלית באיראן.

ע"פ הדיווח ישראל לא שיתפה את כל התוכנית, למקרה וארה"ב תתנגד לתקיפה ישראלית על מתקני הגרעין באיראן.
העיתונאי אלכס פישמן מדווח שאיראן מכוונת לייצר 5 פצצות גרעין בשלב הראשון, ע"פ הנלמד מארכיון הגרעין שנגנב מאיראן ע"י המוסד.

משה 72
נתן תודה: 163 פעמים
קיבל תודה: 141 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

מי יכול להעלות את הסרטון של סליפי ג'ו?

rich
נתן תודה: 710 פעמים
קיבל תודה: 675 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

משה 72 כתב:
28 אוגוסט 2021, 23:13
מי יכול להעלות את הסרטון של סליפי ג'ו?

https://mobile.kikar.co.il/article/400002

סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט הרדים אותו עם הדיבור שלו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מאפיית אנג’ל עוזבת את ירושלים

שטח המפעל הענק בגבעת שאול נמכר תמורת 400 מיליון ש״ח. פעילות המפעל תועתק לנתיבות ולוד. הרוכשים מתכוונים לבנות על הקרקע מתחמי מגורים ומסחר.
עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' באלול תשפ"א 28/08/21 19:52

חברת המאפיות אנג'ל מכרה את מתחם המפעל שלה בירושלים לקבוצת רוכשים הכוללת את ״מור קופות גמל״ ושותפים נוספים, תמורת כ-400 מיליון שקל. מפעל אנג׳ל בירושלים יועתק ללוד ולנתיבות.

אנג׳ל המייצרת לחמים ומאפים צפויה לרשום רווח הון (לפני מס) של כ-335 מיליון שקל. בעקבות הדיווח לבורסה זינקה מניית אנג'ל ביותר מ-50% לשווי של כ-330 מיליון שקל.

שטח המפעל בגבעת שאול משתרע על פנים 19 דונם. הרוכשים ביניהם ״מור קופות גמל״ מתכננים להפוך את הקרקע מאזור תעשייה לאזור מגורים, מסחר ותעסוקה.

מאפיית אנגל הוקמה בשכונת בית וגן לפני כ-90 שנה ועברה לגבעת שאול בשנות השישים של המאה שעברה. החברה מעסיקה כ-1800 עובדים בפריסה ארצית. ‎ריח הלחם הבוקע מהמפעל של אנג׳ל בגבעת שאול הפך לסימן היכר.

משפחת אנג׳ל קיבלה כמחצית מסכום התמורה, 196 מיליון שקל בתוספת מע"מ, במועד החתימה על ההסכם. בחודש פברואר תועבר היתרה לחשבון נאמנות שבו תישאר עד למועד העברת השטח בפברואר 2024.

את הקונים ייצג עו"ד דורון טאובמן ממשרד כספי ושות' וכן עו"ד רועי גרוס ממשרד ארדינסט. את המוכרים ייצג עו"ד אביב פריאנטי ממשרד הרצוג פוקס נאמן

5700
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 26 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 5700 »

התחילו ההטרדות הליליות ויש פצועים בגדר

שלאמקע
נתן תודה: 88 פעמים
קיבל תודה: 385 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

5700 כתב:
29 אוגוסט 2021, 21:06
התחילו ההטרדות הליליות ויש פצועים בגדר
הלנו או לצרינו??

עמי עשו

לצרינו

עמי עשו

זה מה שהאמריקאים הותירו באפגניסטן: ציוד צבאי בשווי 85 מיליארד דולר, 75,000 כלי רכב, 200 מטוסים והליקופטרים, לטאליבן יש עכשיו יותר מסוקי בלק-הוק מאשר 85 אחוז מהמדינות בעולם, 600 אלף רובים, ציוד לראיית לילה וגם מאגר ביומטרי מתקדם שכולל את כל האפגנים ששיתפו פעולה עם ארה״ב ב-20 שנה (דורון כהן).

סמל אישי של משתמש
אני פה

דרמה וזעזוע בירושלים: קנאים קיצונים תקפו באלימות בשעה האחרונה (רביעי) את הגאון הרב אברהם דב ליטמנוביץ, מו"צ בבית הדין של 'העדה החרדית', ומחשובי הרבנים בירושלים, ואף גזזו חלק מזקנו.

הרקע לתקיפה הינה ההתנגדות החריפה של קבוצת קנאים להכנסת מכשיר חדשני לניקוי מים במקוואות - 'מקווה ריין', מכשיר שלטענתם הותקן בחשאי וללא ידיעת רבנים נוספים במקווה 'זופניק' ברחוב שטראוס בירושלים.

לדעת אותם קנאים קיצוניים, ה'מקווה ריין' אינו מקובל מספיק מבחינה הלכתית, ומהווה הכנסה של טכנולוגיה חדישה למקוואות, ובעקבות יצאו למחאה בעניין.

ל'כיכר השבת' נודע כי במסגרת המאבק ברב ליטמנוביץ, בעקבות הכשרת ה'מקווה ריין', שפכו אלמונים לפני כיומיים נוזל דגים בואשים בכניסה לביתו והסריחו את כל האזור.

אלא שהם לא הסתפקו בכך ובשעה האחרונה כמה מהם אף תקפו אותו פיזית ממש בהיכל ההוראה של העדה החרדית בשכונת בית ישראל בירושלים, כאשר אחד התוקפים ניגש - כשהוא עטוף בטלית, עם מספריים וגזז לרב חלק מהזקן.

ל'כיכר השבת' נודע כי בשעות הקרובות תצא מודעה מיוחדת מטעם כלל חברי ודייני בד"צ 'העדה החרדית' שיגנו בתוקף את התקיפה.

אביר יעקב
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אביר יעקב »

אני מאחל הצלחה לכל הצדדים..
זה תוצאה של חינוך של שנאה ואלימות לכל מי שלא סבור כמוך, הם רודפים את אלו שהולכים לבחירות כותבים על גדולי ישראל כל דבר אסור, הם היו בטוחים שזה יפסח עליהם, אז הם טעו ובגדול..
שיתחילו לחנך מחדש את הצעירים שלהם שהורגלו לדבר סרה בכל תלמיד חכם מצוי.. שיש לנהוג כבוד גם אם הרב לא סבור בדיוק כפי שהבד"ץ הורו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

שר החוץ יאיר לפיד אמר היום כי מכליות הדלק האיראניות שעושות את דרכן ללבנון הן "עניין ביטחוני, והוא מטופל בהתאם". בתדרוך לתקשורת הזרה הוסיף לפיד כי "לבנון הפכה ממדינה המכילה ארגון טרור למדינה שנשלטת בידי ארגון טרור".

סמל אישי של משתמש
חזן
קיבל תודה: 133 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

אביר יעקב כתב:
01 ספטמבר 2021, 15:44
אני מאחל הצלחה לכל הצדדים..
זה תוצאה של חינוך של שנאה ואלימות לכל מי שלא סבור כמוך, הם רודפים את אלו שהולכים לבחירות כותבים על גדולי ישראל כל דבר אסור, הם היו בטוחים שזה יפסח עליהם, אז הם טעו ובגדול..
שיתחילו לחנך מחדש את הצעירים שלהם שהורגלו לדבר סרה בכל תלמיד חכם מצוי.. שיש לנהוג כבוד גם אם הרב לא סבור בדיוק כפי שהבד"ץ הורו.
סתם קשקוש, דמה התוצאה של חינוך השנאה ואלימות בקהילות אחרות גם בתוך אגודת ישראל שכבר הולכים לבחירות כמו פונוביז', סדיגורא, גור, וויזניץ, וכו' וכו'.
כאן לא מדובר מאנשי העדה, אלא מאנשי של הרי החושך 'חמאס-סיקריקים'.

עמי עשו

אני מבקש שתמחק את סדיגורה מהרשימה האלימה. אם היתה קצת אךימות, כבר לא היית שומע על שום בלגן...

משה 72
נתן תודה: 163 פעמים
קיבל תודה: 141 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

מישהו שמע את הבומים במרכז?
יודעים מה זה?

עמי עשו

אח כלה נהרג ואביו נפצע קשה בתאונה בדרך לחתונה אתמול ליד מזכרת בתיה.

5700

שישה אסירים ביטחוניים ברחו הלילה (שני) מכלא גלבוע באמצעות מנהרה - בהם המחבל המפורסם זכריה זביידי מפקד גדודי חללי אל-אקצא של הפת"ח בג'נין. השישה יצאו מתוך פתח המנהרה ונראו על ידי חקלאים שעבדו במקום ודיווחו למשטרה.

מסוקים ורחפנים של המשטרה חגים כעת באזור ומחפשים אחריהם, ומאות ולוחמי ימ"מ ואנשי יחידות מיוחדות עושים את דרכם למקום מחשש שהשישה ינסו להימלט אל ירדן.

סמוך לשעה 04:00 דווח לרכזי הביטחון באזור העמקים על הבריחה מהכלא - והוקם חפ"ק משותף של המשטרה והשב"ס שמנהל את המצוד אחר הנמלטים.

5700

מהמשטרה נמסר כי "בעקבות דיווח שהתקבל מהשב"ס על בריחת 6 אסירים ביטחוניים מכלא גלבוע, כוחות משטרה גדולים יחד עם לוחמי משמר הגבול וצבא פתחו בחיפושים בשיתוף השב"כ. קציני הביטחון בישובי הסביבה עודכנו בבריחה ומחסומים הוצבו בדרכים".

5700

האסירים:

-מונדאל אינפיעאת (גא"פ, עצור בטחוני)-
-האחים
מחמד עארידה(גא"פ)
מוחמד עארידה(גא"פ)
-יעקוב קדארי (גא"פ)
-איהם כמאמגי (גא"פ)
-זכריה זבידי (פת"ח)

בהערכת מצב שנערכה הבוקר בשב"ס הוחלט להיערך לפיזור יתר האסירים הבטחוניים שנמצאים באגף.

שלח תגובה