חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 19:42

ובר אגד: "הציבור צריך להתכונן לפקקי ענק שטרם הכרנו".

"ראשי משרדי האוצר והתחבורה יהיו אחראים לכאוס" • "האם יו"ר אגד האחראי לפעילות עיסקית של למעלה מ- 3 מיליארד ש"ח, עם ותק של כ- 40 שנים, ומשתכר כ- 12,000 ש"ח ברוטו, האם זו התנהגות בזבזנית?"
אגד-אוטובוס-840x440c.jpg
דובר אגד, רון רטנר, מתריע כי "על הציבור להתכונן לפקקי ענק אחרי החג, כאלה שטרם הכרנו. ראשי משרדי האוצר והתחבורה", אומר דובר אגד, "יהיו אחראים לכאוס התחבורתי הגדול ביותר ב- 20 השנים האחרונות, שעלול להיווצר אם האיומים של ההסתדרות הכללית וועד העובדים הארצי של אגד, יבשילו בקרוב לשביתה. אינני רוצה לחשוב מה יתרחש במדינה כאשר 1.2 מיליון איש, משתמשי תחבורה ציבורית, לא יוכלו להגיע ליעדיהם והאחריות כולה תרבוץ על כתפיהם של ראשי האוצר והתחבורה."

דובר אגד אמר עוד, כי הטענות בדבר בזבוז הן בזויות. "האם יו"ר אגד האחראי לפעילות עיסקית של למעלה מ- 3 מיליארד ש"ח, עם ותק של כ- 40 שנים, ומשתכר כ- 12,000 ש"ח ברוטו, האם זו התנהגות בזבזנית?". מאז סוף שנות ה- 90 ותחילת הרפורמה בתחבורה הציבורית פעל אגד יחד עם הממשלה כדי לאפשר כניסת מפעילים פרטיים חדשים, וזה בניגוד לתחומי פעילות משקית אחרים שבהם העדיפו הנהלות ועובדים להיאבק בממשלה. הטענה כאילו אגד הוא מונופול היא שגויה, שכן נתח השוק של אגד נאמד כיום בכ- 40% בלבד.

לדבריו, מאז ראשית 2015 מתנהל מו"מ בין אגד ובין הממשלה לחתימה על הסכם תשומות חדש, לאחר שההסכם הקודם שנחתם ב- 2005 הסתיים. לצערנו הממשלה התנהלה בעצלתיים והמו"מ לא קודם במשך יותר משנה וחצי. מאז ינואר 2016 ובמשך תשעת החודשים שחלפו הממשלה מעכבת תשלומים המגיעים לאגד חודש בחודשו במטרה להביא את האגודה למצב שבו לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה. "זו התנהגות בזויה הראויה לכל גנאי שנועדה לפגוע ב- 6,500 נהגי אגד ובכ- 1.2 מיליון הנוסעים באגד מדי יום", הטעים דובר אגד.

הדובר הוסיף, כי למרבה הצער הממשלה יצרה את הרפורמה על גבם של הנהגים והפכה אותם לעובדי קבלן. רק באחרונה החלו עובדים בחברות הפרטיות להתאגד כדי לשמור על זכויותיהם ובסיוע ההסתדרות הגיעו להסכם עם הממשלה, לא עם החברות, להעלאת שכרם ל- 39 ש"ח לשעה. משרד האוצר התחייב בהסכם מקביל כלפי ההסתדרות והנהלת אגד, להעלאת השכר של עובדי דור ב' באגד ואולם מאז, הפר האוצר את ההסכם ולא העביר לאגד, כפי שהוא כן מעביר לחברות הפרטיות, את הסכומים לכיסוי התחייבות זו.

אגד פעלה במהלך חמש עשרה השנים האחרונות לבצע התייעלות אמיתית, בהתאם להסכמים עם הממשלה, בשיעור של 2% בשנה ובהיקף מצטבר הנאמד בלמעלה מ- חצי מיליארד ש"ח, ועמדה בהסכמים אלה במלואם. במסגרת זו נסגרו סניפים ואוחדו אחרים. מספר החברים קטן ב- 15 השנים האחרונות מכ- 3,300 חברים לכ- 1,480 חברים בלבד כיום ושכרם נשחק. נחתמו הסכמי דור ב' בתנאים שנקבעו לנהגים בחברות הפרטיות. למרות זאת עדיין נמצאים באגד כ- 2,500 עובדי דור א' המאוגדים בהסכמי שכר להם ערבה הממשלה, וזו אינה יכולה להתנער מהם כעת בשם התחרות.

במשך תקופה ארוכה יודעים ראשי האוצר כי אגד נמנע מלחתום על הסכם קיבוצי חדש עם העובדים בשל אי חידוש ההסכם בין אגד והממשלה. במצב הדברים הנוכחי נהגו עובדי אגד איפוק רב בכך שהמתינו עד כה ואין לבוא אליהם בטענות. הדובר הוסיף כי לדאגה לעתידו של אגד שותפים גם חברי אגד והיא אינה רק נחלת העובדים.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 21:56

מקבץ מעדכוני 'נייעס מייל':

ישי כהן בטוויטר: לפני כשבועיים התבטא יו"ר ש"ס השר אריה דרעי: "רמי סדן יודח, ייקח שבוע או שבועיים אבל הוא יודח".

דובר צה"ל מוטי אלמוז ב'קול חי': "אחד הנושאים המרכזיים שהדוברות בצה"ל עסקה בשנה האחרונה - סוגיית גידול הזקן בצבא".

עיריית ירושלים הציבה שלט הנצחה לזכר הק' ישעיהו קרישבסקי הי"ד, בתחנת האוטובוס ברחוב מלכי ישראל בה נרצח לפני כשנה בפיגוע הדריסה הקטלני.

ישראל כהן ב'כיכר': תופעה חדשה? 'הפלס', ביטאון 'הפלג', פרסם על דרשות של רבנים בשבת שובה - גם כאלו שאינם משתייכים בשום צורה לפלג. אצל חלקם פורסמו פרטים לא נכונים על מועד הדרשות.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בעקבות ההחלטה להדיח את רמי סדן: "מברך על החלטת מועצת הרשות השניה. לאיש כזה שהשמיץ באופן גזעני את מאות אלפי מצביעי ש"ס ומיליוני אזרחים מזרחיים, אין מקום בראש חברת החדשות של ערוץ טלוויזיה מרכזי בישראל. רמי סדן היה חייב ללכת הביתה מיד לאחר שהתגלה כי התבטא באופן גזעני ומחפיר אולם עדיף מאוחר מאשר בכלל לא. אני מציע לכל אלה שחיפו עליו וניסו לגונן על דבריו המקוממים, לבצע חשבון נפש נוקב, ערב יום הכיפורים".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 23:01

יום ראשון ז' תשרי תשע"ז * (‏‏09 אוקטובר 2016 למניינם)

כותרות המהדורה
בג"ץ ליועמ"ש: הסבר מדוע לא נפתחה חקירה פלילית נגד נתניהו (פוליטי) * אסיר בטחוני הצליח לברוח מהאגף שבו שהה בכלא אשל באמצעות פיר האיוורור (בטחוני) * אסם משמידה אלפי אריזות מטרנה מחשש לשבבי מתכת במוצרים (צרכנות) * מד"א נגד הצלת חיים: מעביר מידע על קריאות חירום לארגוני הצלה יפוטר (בריאות)
פוליטי
ליברמן דרש מיו"ר הקואליציה להעביר החלטה על החרמת הח"כים של הרשימה המשותפת * טיבי על קריאת ליברמן להחרים את סיעתו: "עוסק בדיבורים" * עודה: "שיא חדש של שפלות" * ראשי הקואליציה ידונו ביוזמה להחרמת הרשימה המשותפת - נתניהו מגבה את ליברמן * יו"ר הקואליציה: "עם פתיחת מושב החורף נעביר החלטה על סנקציות נגד הרשימה המשותפת"
- לבני: החרמת הרשימה המשותפת לא תעצור את הפיגוע הבא
חקירת נתניהו: בג"ץ ליועמ"ש: הסבר מדוע לא נפתחה חקירה פלילית נגד נתניהו * הוראתו של השופט אורי שוהם ניתנה בעקבות עתירה שהגיש הפעיל הפוליטי אלדד יניב, בגין התנהלות מנדלביט בבדיקת החשדות בעניין נתניהו
שחיתות בל"ד: בל"ד על חקירת זועבי וזחאלקה: "הסלמה ברדיפה הפוליטית"
מקומי: ראש עיריית נצרת עלית לשעבר, שמעון גפסו, ישתחרר בקרוב מהכלא לאחר שנציבת שירות בתי הסוהר הסכימה להפחית שליש ממאסרו.
בטחוני
השר לשעבר יעלון: המאבק בטרור דורש יד ברזל ונחישות לצד שיקול דעת
נס: מפקד מחוז ירושלים חשף: "המחבל תכנן לעשות מגה פיגוע במרכז העיר"
תמיכה בטרור: עימותים בין כוחות לפלסטינים בירושלים - ליד ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים - שעות אחרי הפיגוע: קריאות שמחה וחגיגות סמוך לבית המחבל * חמאס: "משתתפים בצער משפחת המחבל, הוא היה פעיל חמאס"
פיגוע אבנים: אוטובוס שחזר ממערת המכפלה הותקף באבנים ליד צומת העוקפים
מחדל: מחדל ביטחוני חמור בשירות בתי הסוהר - אסיר בטחוני הצליח לברוח מהאגף שבו שהה בכלא אשל באמצעות פיר האיוורור. מפקד הכלא וקצין האג"ם הועברו בשל כך מתפקידם, שב"ס: "זו החלטה פיקודית של הנציבה לאור ממצאי התחקיר הראשוני מחבל, אסיר, הצליח להמלט מחדרו דרך תעלות האיורור" (חדשות2)
מדיני
רוס לקלינטון: ספקי לישראל פצצות חודרות בונקר
הרשות הפלסטינית סגרה חנויות בעקבות מות המחבל בפיגוע
גינויים לטרור: שליח האו"ם למזרח התיכון מגנה את הפיגוע בי-ם: "שום דבר לא יכול להצדיק מתקפות כאלה" * קלינטון גינתה הפיגוע בירושלים: "הטרוריסטים חייבים לעמוד לדין צדק"
מאחז פלסטיני: 8 מבנים נהרסו במאחז פלסטיני ליד מעלה אדומים
חוץ
לברוב: "ארה"ב תוקפנית ומאיימת על ביטחון רוסיה"
הבחירות בארה"ב: ג'וליאני: טראמפ ימשיך במרוץ לנשיאות - ערוך ומוכן לעימות השני מול קלינטון
- סקר: רוב מצביעי הרפובליקנים קראו למפלגה לתמוך בטראמפ
אתיופה: בשל ההפגנות האלימות: ממשלת אתיופיה הכריזה על מצב חירום
גרמניה: כוחות קומנדו פרצו לדירה ועצרו חשוד בתכנון פיגוע
טורקיה: 9 חיילים נהרגו מפיצוץ של רכב תופת בדרום המדינה
סוריה: צבא אסד כבש מידי המורדים כפרים במחוז חאמה
עיראק: לפחות עשרה הרוגים בפיגוע התאבדות
תימן: הנשיא לשעבר קרא להגביר התקיפות נגד ערב הסעודית
חדשות
מדיני: דגלי חמאס הוסרו על ידי לוחמי מג"ב בכניסה ליישוב ערבי במזרח ירושלים
ללא גלוטן: שר האוצר והכלכלה ושר הבריאות מקדמים מהלך להוזלה משמעותית של מזון נטול גלוטן * בתוכנית: משרד הבריאות ייקל על ייצור מקומי של מזון נטול גלוטן, במיוחד על ידי יצרנים קטנים ובינוניים, בכך שלא יידרש אישור GMP מיוחד למפעל המייצר מזון נטול גלוטן באופן בלעדי. מהלך זה יאפשר למפעלים נוספים להצטרף למעגל הייצור וכן ינקטו שורת הקלות נוספות בתחום היבוא, כדי לאפשר הגדלת היבוא. ; משרדי האוצר והכלכלה יקצו תקציב מיוחד בהיקף של 9 מיליון ₪ באמצעות מרכז ההשקעות, לצורך תמיכה במפעלים אשר יתחייבו לייצר מזון ללא גלוטן. תקציב זה יביא גם להגדלה של מפעלים קיימים או תוספת של מפעלים חדשים אשר יצטרפו למעגל הייצור.
בטחוני: רפאל חושפת את IMPACK - מטען נפץ "אדיש" לשימוש במשימות הנדסה, חי"ר וחבלה * פיתוח חדש של חברת רפאל - מערכות לחימה מתקדמות. החברה חושפת את IMPACK, מטען נפץ "אדיש" לשימוש במשימות הנדסה, חי"ר וחבלה, בעל תכונות בטיחותיות גבוהות המאפשרות אחסון, הובלה ושימוש ללא חשש מפיצוץ לא מתוכנן של חומר הנפץ (nrg)
חשש בצרפת: עובדים מוסלמים פוגעים במכוון במטוסי חברת אייר פראנס * השבועון "לה קנאר אנשנה" ציטט מקורות ביטחוניים ומודיעיניים שדיווחו על עשרות מקרים של ניסיונות חבלה והפחדה שבוצעו במטוסי החברה ובמתקניה. אייר פראנס עצמה מיהרה להכחיש ולטעון שמדובר בשמועות לא מבוססות: "שום נזק מכוון לא נתגלה בטיסה מסחרית של אייר פראנס". (jdn)
צרכנות
אסם משמידה אלפי אריזות מטרנה מחשש לשבבי מתכת במוצרים * באסם, בעלת המותג מטרנה, אומרים שמדובר באריזות שיוצרו בחודש אפריל * לפני כחודשיים פורסם כי הורים חוששים מזיהום עקב חוסרים שנוצרו במטרנה אקסטרה קר שלב 2 (דה מרקר)
פרסום ושיווק
בעקבות קריסת קבוצות הרכישה של ענבל אור: נסגר משרד הפרסום 'יעד' שעובד בעיקר בצפון * עסקיה של ענבל אור היוו נתח חשוב בתמהיל העסקים כ-40%-50% מתמהיל הפעילות * על-פי הערכות, חובות 'יעד' לחברת ידיעות תקשורת כ-5 מיליון שקל. וככל הנראה ישנם חובות גם לרשת שוקן ול"ישראל היום". (גלובס)
תחבורה
רכבת ישראל: מכרז להקמת מוסך לתחזוקת רכבות חשמליות * המכרז מתייחס למוסך חדיש שיוקם במרכזו של מתחם תחזוקת הרכבות בלוד על שטח של כ-9,300 מ"ר. מדובר במכרז ראשון מסוגו בישראל (port2port)
סביבה
חיפה: הפרות תקנים נמצאו ב- 27 ארובות ב-5 מפעלים
בריאות
מד"א נגד הצלת חיים: מעביר מידע על קריאות חירום לארגוני הצלה יפוטר * ארגון מגן דוד אדום מאיים לפטר עובדים או מתנדבים שיעבירו מידע על קריאות רפואיות למוקדי הצלה מתחרים. בהודעה שנתלתה על קיר תחנת מד"א בעיר מעלות נכתבה אזהרה שנכתבה על-ידי מנהל מרחב אשר במגן דוד אדום, רחמים סידיס: "קיבלתי אינפורמציה שעובדים מקבלים באפליקציית מד"א קריאות ומעבירים את המידע באופן אישי לאמבולנסים פרטיים/איחוד הצלה/מוקדים רפואיים אחרים. מקרה זה חמור ביותר. במידה ואקבל דיווחים על עובד/מתנדב תופסק עבודתו/התנדבותו במד"א", לשון המכתב. (ניוז1)
כלכלה
קנון הפסידה 280 מיליון דולר בעקבות מחיקות והפרשות על צים וקורוס * ההפסד נובע ברובו ממחיקה של 72 מיליון דולר שביצעה קנון לירידה בשווי השקעתה בחברת ההובלה הימית צים (דה מרקר)
פטנטים: בית משפט בארה"ב הורה לסמסונג לשלם לאפל 120 מיליון דולר בגין הפרת פטנטים * בערעור שני על פסיקה מ-2014 החליט בית משפט פדרלי לערעורים בארה"ב להשיב על כנו את פסק הדין שקבע כי הענקית הדרום קוריאנית הפרה פטנטים של אפל (הארץ)
דיבידנדים: מנכ"לית בנק לאומי: נחזור לחלק דיבידנדים בתחילת שנת 2017 * זאת לאחר שמשנת 2010 לא חילק הבנק דיבידנדים (כלכליסט)
תקשורת
גולן טלקום תובעת את סלקום: "לא קיים חוב של 600 מיליון שקל" * גולן מודה כי החיוב מבוסס על חוזה בין החברות, אך טוענת כי החוזה נחתם לפני שהשתנו תנאי השוק (דה מרקר)
סדן בתגובה להדחתו: "המטרה הושגה - לא נותרו דתיים בערוץ 10" * רמי סדן ואיתן זינגר הודחו מדירקטוריון חדשות 10, לאחר שמועצת הרשות השנייה מצאה "אי-דיוקים בטופסי הגשת המועמדות של השניים לכהונה כנציגי ציבור"
מקומי
הולך רגל כבן 12 נפגע מאופנוע בצפון; מצבו בינוני
ירושלים: 3 פצועים, בהם 2 בינוני בתאונת דרכים
נשר: פועל כבן 42 נפל מגובה של כ-3 מטרים, מצבו בינוני
פ"ת: פועל נפגע ממשטח הרמה של משאית, מצבו בינוני
בחצרות הקודש
הערב תתקיים שמחת בר מצווה לנכד הרב הצדיק ר' חיים קלופט שליט"א השמחה תתקיים באולמי ברסלב בבני ברק
מצורף ניגון מעורר רגש עצום על הפסוק בתהלים, "גם אני אודך בכלי נבל אמתך אלקי אזמרה לך בכינור קדוש ישראל", שהולחן ע"י הרה"ג רבי גמליאל הכהן רבינוביץ מח"ס "גם אני אודך" ו"פרדס יוסף החדש" על המועדים. * אפשר להפיצו לזיכוי הרבים, אך זכויות הלחן שמורות למחבר בלבד, ואין לעשות בו שום שימוש אחר, ושארית ישראל לא יעשו עוולה". - https://drive.google.com/open?id=0B-MxV ... N3dXFjYkxz

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 23:34

בשעה האחרונה (נכון ל20:13) הסתיימה לווייתו של רס"מ יוסי קירמה, השוטר שנרצח הבוקר בפיגוע באזור גבעת התחמושת בירושלים. אלפים השתתפו בלוויה שבסיומה נטמן קירמה בהר הרצל, כשהוא מותיר אחריו אישה, הורים ושני אחים.

אביו של יוסי, עוזי קירמה, פרץ בבכי בעודו אומר קדיש מעל הקבר: "איך אפשר לשרוד? בני הבכור, נשמה שלי, היית גם חבר שלי. אני כל כך אוהב אותך. אתה החיים שלי. נהיה עם נוי (אלמנתו של יוסי) ולא נעזוב אותה לרגע. מעכשיו היא בתי. יש עד היום ויש מהיום. חבר שלי, תנוח על משכבך בשלום, חיים שלי".

נוי קירמה, אלמנתו של יוסי שהתחתנה אתו רק לפני חמישה חודשים, לאחר 15 שנות היכרות, קראה אל בעלה: "תראה כמה אנשים באו רק בשבילך. הלב שלי מתנפץ לרסיסים. כמה תכנונים היו לנו, בית וילדים. אני לא יודעת איך ממשיכים עכשיו. אבל אני מבטיחה לך, תמיד תהיה בלב שלי, עד שאמות".

המפכ"ל רוני אלשיך ספד אף הוא לקירמה וסיפר: "אתה וחבריך חתרתם למגע מכל כיוון מיד עם רגע הישמע ירי. הצרור של המחבל השיג אותך שנייה או שתיים לפני שחבריך שהגיעו מציר מקביל חיסלו אותו. לחתירה למגע היה הפעם מחיר כבד. רק ביום חמישי האחרון מונית לסגן מפקד צוות אופנוענים, והשיח על קורס הקצינים היה על השולחן".

בשעה זו (נכון ל20:13) מובאת למנוחות בגבעת שאול הנרצחת השנייה בפיגוע – לבנה מליחי. מליחי היא תושבת ירושלים וגמלאית של הכנסת. היא הותירה אחריה בעל, שלוש בנות ושישה נכדים.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 23:53

"בין כסה לעשור" - כ- 150 נגידים ואנשי עסקים השתתפו הערב בדינר לישיבת 'עטרת ישראל' בב"ב בהשתתפות ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי.

תורג'מן בטוויטר: ח"כ משה גפני יבקר מחר בבית הספר 'נתיבות משה' בחיפה. הבוקר הודיעו ההורים לנפתלי בנט כי אם לא ימצא פתרון קבע, מיד אחרי החגים ישביתו שוב את הלימודים.

מזל מועלם בתחקיר ענק על שר הבריאות ליצמן ב'אל-מוניטור': "כך הצליח השר החרדי לפצח את הנוסחה ללב החילוני. ליצמן הצליח להוכיח שהוא פועל לטובת כלל הציבור ואינו חוטא בסקטוריאליות וסחטנות".

סקר הפרשנים החרדים על הבחירות בארה"ב - קובי נחשוני - קלינטון. ישראל כהן - טראמפ. ישי כהן - קלינטון. דוד חכם - טראמפ. משה גלסנר - קלינטון. איתי גדסי - טראמפ. יעקב גרודקה - קלינטון. מיכאל שמש - קלינטון.

שלזינגר ב'בחדרי': בהפגנה ב'כיכר השבת' על מעצר וייספיש עד תום ההליכים, אוטובוס עם חיילים חרדים נקלע להפגנה ולובשי המדים התעמתו עם המפגינים. לתמונות מהזירה: http://2424.co.il/news_read.php?n_id=14072

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 01:24

לפניכם עדכונים ע"פ שעות:
00:52 שער הגיא ת.ד קשה
23:32 שער אפרים דיווח על תאונת דרכים קשה
21:02 שני נרצחים הי''ד ו10 פצועים בפיגועי טרור.
21:00 התקבל דיווח על יידוי בקת''ב לעבר אוטובוס בין ג'ניה לצומת הפרסה
20:39 ערבים חוגגים ליד בית המחבל. ''השאהיד יפתח לנו את הדלת''.
19:52 הובא למנוחות רס''מ יוסף קירמה ז''ל שוטר אשר נהרג בפיגוע הירי שאירע הבוקר בירושלים
19:36 לבני: החרמת הרשימה המשותפת לא תחסוך או תעצור את הפיגוע הבא
19:08 תל אביב נווה שאנן בתחנה מרכזית דיווח על דקירה
נערך לאחרונה על ידי אחד ב 10 אוקטובר 2016, 01:31, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 01:30

תיאודורו לוקסין, פוליטיקאי המועמד לתפקיד שגריר האו"ם מטעם הפיליפינים, הצליח להוציא משלוותם גולשים יהודים ופרו-ישראלים, לאחר שהתבטא בצורה אנטישמית בטוויטר, ואף שיבח את פעולותיו של היטלר בכתבו: "היטלר עשה גם דברים נכונים".

כשנשאל על ידי אחת הגולשות האם הוא מגן על היטלר, ענה לה לוקסין כך: "לא, אבל כמה דברים הוא עשה נכון. מדוע הזמנו נאצי לייעץ לנו אחרי המלחמה?".

בתגובה לדבריו אלו, תקפו אותו גולשים אחרים בחומרה, האשימו אותו ואף חזו לו עתיד 'משמים' בתחום. "אתה גורם למדינה הזו להיראות מטורפת", כתב האחד. "חשבתי ששגרירים אמורים להיות מחונכים. אני מניח שהאו"ם דילג על התהליך הזה, כשמינה את טדי לוקסים", כתב האחר. ואל ה'מנגינה' הצטרפו עוד ועוד קולות שאמרו כי הוא הולך להיות 'שגריר מביש של הפיליפינים באו"ם'.

לאחר התגובות המבישות, מיהר לוקסין לפרסם את התנצלותו בפני הקהילות היהודיות בפיליפינים ובעולם, על ההתבטאויות האנטישמיות, ועל השימוש בשואה כביטוי להשקפתו הפוליטית. "אני מתנצל על השפה הבוטה שלי, אבל זה בלתי נמנע בהתחשב באנשים שבהם אני נלחם", צייץ בשנית. אני לא יכול להיות אדם אחר, אלא רק אני. אני מבקש מחילה מאלוקים ומהקהילה היהודית".

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 01:31

הטרור אינו פוסק: בחורי ישיבה מאלעד שהיו בדרכם באוטובוס בחזור מתפילה במערת המכפלה הותקפו הערב (יום א') באבנים. אחד מהם נפגע באורח קל ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. האוטובוס ניזוק מעט וחלק משמשותיו נופצו.

מעט קודם לכן, נפצעו קצין צה"ל וחיילת מזריקת אבנים בכפר א-רם בעת פעילות מבצעית. שניהם נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם.

בשעה האחרונה התקבל גם דיווח על יידוי בקבוק תבערה לעבר אוטובוס, בין ג'ניה לצומת הפרסה. לא היו נפגעים באירוע.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 10 אוקטובר 2016, 09:02

שיפור חל הבוקר במצבם של שנים מפצועי הפיגוע שאירע אתמול בירושלים.

אישה כבת 50 שנפצעה בינוני מאושפזת כעת במצב קל בבית החולים הדסה הר הצופים. ובן 28 שנפצע באורח בינוני מאושפז כעת בבית החולים הדסה עין כרם ומצבו מוגדר כעת קל עד בינוני.

בתוך כך כוחות צה"ל מיפוי הלילה לקראת הריסה את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע במהלך הפעילות ערבים השליכו מטען צינור לעבר הכוח חייל אחד נפצע באורח קל. בפיגוע אתמול נרצחו השוטר יוסי קירמה ולבנה מליחי השם יקום דמם.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 10 אוקטובר 2016, 09:05

עלה לאלף מניין הנספים בסופה מתיו שפקדה בשבוע שעבר את האיטי והאיים הקריבים.

הסופה הותירה אחריה הרס רב במדינה ופגעה באלפי בתים. גם בחופים המזרחיים בארצות הברית נפגעו רבים מהסופה שם נמנו חמישה עשר הרוגים ויתור ממיליון בני אדם עדיין מנותקים שם מחשמל.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 10 אוקטובר 2016, 10:53

חבר הכנסת יהודה גליק פרסם היום פוסט חריף בתוכנו נגד שופטת בית המשפט המחוזי חגית מאק-קלמנוביץ שהחליטה לפני כחצי שנה לדחות את מאסרו של המחבל שביצע את הפיגוע אמש בירושלים.

את הפוסט פתח גליק וכתב "כבוד השופטת מאק קלמנוביץ, ערב יום כיפור תשע"ז אני לא סולח לך. דם ההרוגים על ידייך".

גליק הוסיף: "לעולם לא אשכח את אותו יום רביעי 22/10/14 בו אני עומד בפנייך מתחנן על נפשי. מנסה לטעון בכל כוחי שמדובר בעלילה שאין לה התחלה אמצע וסוף. העדפת להאמין למחבלים (זויה בדרנה, חיר שימה) ולמסייעיהם המוסלמים (פכרי, ראוף, טובול) ממשטרת ישראל. הגשתי לך בדיקת פוליגרף האשמת אותי שאני פועל שלא לפי כללי סדרי הדין.

"זעקתי בפנייך האם מעניינת אותך האמת או "סדרי הדין"? לעגת לי … העדפת את המחבלים על פניי והחלטת על הרחקתי מהר הבית כי כהגדרתך "יש חשש מסוכנות ממני" קיבלת את הטענה המעוותת והשקרית שלמרות שפעם אחר פעם אני הייתי המותקף בהר הבית ומעולם לא הרמתי אצבע או מילה רעה כלפי איש.

גליק מחריף את הטון וכותב "העדפת להאמין לאלימים למחבלים למנוולים לשקרנים, הרגשתי שאת מתנקשת בחיי!! בדיוק שבוע לאחר מכן יום רביעי 29/10/14 על בסיס הרוח הגבית שהוא קיבל ממך ניסה מועתז חג'אזי לירות בי ולרצוח אותי. ניסיון ההתנקשות שלו לא כאב לי כלל. ניסיון ההתנקשות שלך היה כסכין הפולח את הלב. אין צורך לומר שלבסוף הוכח מעל כל ספק שאני זך ונקי כשלג.

ח"כ גליק מסיים את דבריו "לתחנוניי לא היטית אוזן אבל לתחנוני אותו מחבל שנעצר כל כך הרבה פעמים על אלימות האזנת. דם שני ההרוגים אתמול מרוח על ידייך. התאכזרת לרחמנים וריחמת על אכזרים.

כתוצאה מכך שדחית את ריצוי מאסרו של מחבל במשך 4 חודשים, הוא רצח אתמול שני יהודים תמימים ופצע רבים אחרים. ערב יום כיפורים מול ריבונך התוכלי לרחוץ בניקיון כפייך?".

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 10 אוקטובר 2016, 10:53

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, שיגר מכתב למועצת הביטחון של האו"ם לאחר הפיגוע בירושלים בו נרצחו יוסי קירמה ולבנה מליחי ז"ל. למכתב צורפו תמונות מהחגיגות בעזה בהם נראים התושבים מחלקים ממתקים ומניפים תמונות עם פני המחבל.

דנון קרא במכתב למועצת הביטחון "לדרוש מהרשות הפלסטינית לעצור את ההסתה באופן מיידי ולגנות נחרצות את הרצח בירושלים" והוסיף כי "הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תצהיר באופן ברור וללא תנאים שעידוד הטרור והאדרת הטרוריסטים היא לא מקובלת ותדרוש מההנהגה הפלסטינית לקבל על עצמה אחריות. שתיקת הרשות הפלסטינית רועמת נוכח הרצח המחריד הזה והחגיגות המזעזעות הללו".

עוד נכתב כי: "ברחובות עזה חוגגים פיגוע רצחני נגד חפים מפשע ומהללים רוצח שפל. החגיגות האלו ועידוד הטרור הם המכשול האמיתי לשלום והגורם הישיר למתקפות הטרור נגד ישראל ולרצח של לבנה מליחי ויוסי קירמה. בעזה גדל דור חדש של ילדים שמתחנך לשנאה ולאלימות".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 10 אוקטובר 2016, 11:06

האוטובוסים התנגשו: 36 ילדים נפצעו בתאונת דרכים הבוקר
תאונה חזיתית בין שני אוטובוסים המובילים ילדים גרמה לפציעתם של עשרות באורח קל - ולהובלתם לבית החולים ברזילי באשקלון

הבוקר (ב') אירעה תאונת דרכים בין שני אוטובוסים המשמשים להסעות ילדים בכביש 4 סמוך לצומת ברכיה.

כוחות ההצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח ברזילי 36 ילדים כבני 8 עד 11 במצב קל. שישה ילדים פונו באמבולנסים, ואילו כל הנותרים קיבלו טיפול רפואי במקום והובלו באוטובוס לבית החולים, בליווי חובשים. מבית החולים ברזילי נמסר כי עד כה הגיעו לחדר המיון הקדמי 36 ילדים המטופלים במצב קל.

פאראמדיקית מד"א קרן לוי שטיפלה בפצועים בתאונה סיפרה: "מדובר בתאונת חזית-אחור בין שני אוטובוסים. כשהגענו למקום בכוחות גדולים של מד"א ערכנו בדיקה ראשונית לכל הילדים שנפצעו ולשמחתנו כולם היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות קלות בלבד.

"תוך כדי תחילת הפינוי של הילדים לבית החולים באמבולנסים של מד"א הזדמן למקום אוטובוס שהיה ריק מנוסעים ועל מנת לפנות את הילדים במהירות נעזרנו בו כשחובשים ופאראמדיקים של מד"א מלווים את הילדים על האוטובוס לבית החולים".

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 11:09

יום שני ח' תשרי תשע"ז * (‏‏10 אוקטובר 2016 למניינם)

כותרות המהדורה
תאונת דרכים בין שני אוטובוסים המשמשים להסעות ילדים בכביש 4 סמוך לאשקלון - 26 ילדים נפצעו קל (מקומי) * היום לפנות בוקר התקיים העימות השני בארה"ב בין המועמדים לנשיאות (הבחירות בארה"ב) * שערוריית מטרנה: אסם מסרבת למסור את תאריכי הייצור הבעייתיים במוצרים החשודים (צרכנות)

פוליטי
עמונה: השרים בנט ושקד יקיימו פגישה סגורה עם התושבים
תאגיד: ח"כ קיש הצטרף לקריאת ח"כ ביטן לביטול תאגיד השידור

בטחוני
קריאה לטרור: דובר חמאס: "העברנו מסר חזק וברור כי האינתיפאדה ממשיכה ולא תיעצר" * חאלד משעל למשפחת המחבל: גאים באומץ ליבו של בנכם הגיבור
תמיכה בטרור: המשטרה עצרה מחלקי סוכריות, מנעה הקמת סוכת אבלים בסילוואן ועצרה פעילים
מטען: חייל נפצע ממטען בעת מיפוי בית המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים
מעצרים: 16 מחבלים נעצרו הלילה ביהודה ושומרון * המשטרה עצרה 15 חשודים ביידוי אבנים ובקבוקי תבערה בירושלים

מדיני
טראמפ גינה את הפיגוע בירושלים: יש להביס את הטרור אחת ולתמיד
דנון למועצת הביטחון: לחייב את הרשות הפלסטינית לגנות את הפיגוע בירושלים
סגן ראש ממשלת ירדן ג'וואד אל-ענאני: ההחלטה לחתום על ההסכם לייבוא גז מישראל - החלטה קשה
משפחת גולדין: לא להחזיר את גופת המחבל מירושלים
הבחירות בארה"ב (גלובס וכלי התקשורת)
היום לפנות בוקר התקיים העימות השני מבין 3 בין המועמדים לנשיאות ארצות הברית, העימות נערך במתכונת של אסיפת עם, הנוכחים שאלו מחצית מהשאלות, שהם עצמם חיברו, בהנחייה ובפיקוח של שני עיתונאים. העיתונאים, מרתה ראדיץ מ-ABC ואנדרסון קופר מ-CNN, שאלו את המחצית האחרת.
סקרים, קלינטון נצחה בעימות אך ניצחון פחות גורף מבעימות הראשון * סקר של CNN ו-ORC שנערך לאחר העימות הראה כי 57% מהצופים סבורים שקלינטון ניצחה בו, לעומת 34% שהעניקו ניצחון לטראמפ. עם זאת, סקר של YouGov הראה פער קטן יותר, עם 47% לקלינטון לעומת 42% לטראמפ. * יצויין, כי בעימות הראשון סקר CNN הראה כי 62% מהנשאלים השיבו שקלינטון ניצחה, כלומר הניצחון בעימות השני היה פחות גורף. * סגנו של טראמפ: "ברכות על ניצחון בעימות - גאה לעמוד לצדך"
בסוף העימות התבקש כל מועמד לומר משהו חיובי על יריבו: קלינטון ציינה לשבח את ילדיו של טראמפ ואמרה שדרך גידולם מעידה על אביהם. טראמפ אמר, שהוא מעריך את נחישות ההחלטה והדבקות במטרה של קלינטון - "קלינטון לוחמת ואני מעריך את זה". * בשלב זה, השניים לחצו ידיים
בעימות הנוכחי, טראמפ היה ממושמע יותר והוא התמקד, בהתקפות חוזרות ונשנות על קלינטון, מפרשת האי-מיילים המחוקים ועד פרשת מות הדיפלומטים האמריקאיים בבנגאזי * כזכור, בסקר הקודם הגיעה קלינטון לעימות מהקרשים לאחר פרסום התיעוד בו התמוטטה, בעימות הנוכחי הגיע טראמפ לאחר שפל חסר תקדים, והצליח לייצב עצמו
פרשת המיילים והאיום בכלא: אני חושב שאת צריכה להתנצל על 33 אלף הדוא"לים שמחקת בחומצה וכן על שתי קופסאות מלאות בתדפיסי דוא"לים שנילקחו ממשרד ונעלמו; אם אזכה, אורה לשר-המשפטים שלי למנות תובע מיוחד שיבדוק את המצב * קלינטון: כל דבר שטראמפ אמר עתה הוא שקרי, ממש מזל גדול שמישהו עם מזג כשל טראמפ לא ממונה על אכיפת החוק בארץ הזו * טראמפ הזדרז לענות: "כי אז היית מוצאת עצמך בכלא"
תוכנית המיסוי: טראמפ הודה כי השתמש בהצהרת ההפסד כדי למחוק את חבויות המס שלו, "כמובן שעשיתי זאת... וכך גם כל התורמים הגדולים של הילארי" (הוא הזכיר את וורן באפט וג'ורג' סורוס).
- קלינטון על תוכנית המיסוי של טראמפ: "זה בא מאדם שלא שילם מסים 20 שנה" - "טראמפ יוביל את ארה"ב למשבר כלכלי חדש" * טראמפ: "שילמתי מסים בשווי של מאות אלפי דולרים"
- טראמפ: קלינטון יכלה לשנות את חוקי המיסים בהיותה סנטורית, אך לא עשתה זאת, אולי מפני שהיא היתה מחוקקת לא יעילה * קלינטון: שנים נאבקתי לשנות סעיפי מס שמטיבים עם עשירים, אך לא עלה בידי לעשות הרבה בממשל רפובליקאי (של ג'ורג' בוש). "לנשיא יש זכות וטו"
פליטים: קלינטון: "אנחנו לא במלחמה עם האיסלאם כולו" * טראמפ: פליטים סורים נכנסים למדינה ואין לנו מושג מיהם - שנאת מוסלמים היא בושה, הבעיה היא האסלאם הקיצוני
פרשת אובמה: טראמפ: קלינטון צריכה להתנצל לפני הנשיא הנוכחי, ברק אובמה, מפני שמטה הבחירות שלה, בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית ב-2008, הוא שהפיץ את הטענה שאובמה לא נולד בארה"ב.
קלינטון: "רוסיה רוצה לראות את טראמפ נשיא"; טראמפ: "אסד נלחם בדאעש"
קלינטון: "מתנצלת על דברי נגד מצביעי טראמפ"

חוץ
פוטין יבקר בצרפת למרות המתיחות מול הנשיא הולנד * נשיא צרפת הולנד: "לא בטוח שאסכים לפגוש את פוטין כשיגיע לפריז"
גרמניה: החשוד בתכנון פיגוע נעצר בעיר לייפציג
סוריה: כוחות אסד השתלטו על שטחים נוספים בשליטת המורדים
·- צרפת: נבקש לחקור אם נעשו פשעי מלחמה בסוריה
תימן: דובר צבא ארה"ב: טיל שוגר לעבר משחתת אמריקנית משטח בשליטת החות'ים בתימן

חדשות
כוחוה"ב ליוו הלילה 24 אוטובוסים של מתפללים לשכם לאמירת סליחות המוניות על קברו של יוסף הצדיק
שנתיים מאסר לנהג שהסיע מחבלים שביצעו פיגוע בשער שכם

צרכנות
שערוריית מטרנה: אסם מסרבת למסור את תאריכי הייצור הבעייתיים במוצרים החשודים * אמש נחשף ב-TheMarker כי כ-10,0000 אריזות מטרנה מושמדות בגלל חשש מפני חדירת שבבי מתכת * אסם: "אין צורך לפרסם את התאריכים כי המוצרים לא שווקו" (דה מרקר)
התחרות מכה בתנובה: "למה לקנות גבינה צהובה ב-40 שקל אם יש מיובאת ב-29?" * בחודש האחרון הפסיקה תנובה את המבצעים שלה והעלייה הקלה במכירות בחודשי הקיץ נבלמה * נתח השוק של החברה ירד ב-2.5% מאז ספטמבר 2015 והתכווץ לכ-50% * בכיר ברשת מזון: "המכה שתנובה ספגה לא תתוקן עם מבצע פה או מבצע שם" (דה מרקר)

פרסום ושיווק
אתר וואלה קיבל 600 אלף שקל מלשכת סוכני הביטוח תמורת כתבות חיוביות * וואלה: מאשרים כי אכן יש לאתר הסכם עם לשכת סוכני הביטוח * באחד המקרים שודר ראיון עם ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) כחלק מהתוכן השיווקי סביב הצעת חוק שקידמו סוכני הביטוח (דה מרקר)

כלכלה
גרמניה שוקלת לשנות את חוקי העבודה כדי למשוך משרות בנקאות מלונדון * לפי "פייננשל טיימס", שוקלת הממשלה להגמיש את חוקי העבודה אשר מקשים כיום על פיטורי עובדים ועלולים להרתיע בנקים מהקמת מטה בפרנקפורט

מקומי
תאונת דרכים בין שני אוטובוסים המשמשים להסעות ילדים בכביש 4 סמוך לאשקלון * בתאונה נפצעו 26 ילדים בני 8 עד 11 במצב קל. * שישה ילדים פונו באמבולנסים, והנותרים קיבלו טיפול רפואי במקום ופונו לבית החולים בליווי חובשים באמצעות אוטובוס תלמידים ריק שחלף במקום

חרדים
יום כיפור: היום יום שני ח' תשרי בין השעות 8.30 עד 10 בערב יענה הרה"ג יצחק מרדכי הכהן רובין שליט"א, בבית ההוראה ברח' אגסי 5 בהר נוף, על שאלות לחולים בענייני צום יום כיפור, במקום יהיה נוכח ד"ר יעקב סלוצקין מבכירי רופאי קופ"ח מאוחדת.
מחאה נגד גיוס חרדים: אמש התקיימה הפגנה בככר השבת, עקב ההתנהלות המחפירה בהמשך מעצרם של האברכים שממשו את זכותם למות נגד גיוס חרדים * במקום השתתפו מאות בראשם אברכים תלמידי חכמים מבוגרים למעלה מגיל שמונים ביניהם אב לאחד העצורים שנשפט לחודש מאסר בגין השתתפות בהפגנות נגד חוק הגיוס
תמיכות: ראש עיריית אלעד ניתק את הקשרים עם חברא קדישא תל אביב - מאות אברכים נותרו ללא תמיכה: אברכים בעיר אלעד, שהתרגלו בשנים האחרונות לקבל תמיכות מארגון חברה קדישא תל אביב (גחש"א) לקראת החגים, לא יקבלו השנה (כיכר)
גיוס חרדים: למרות שלדאבון לב יש עליה במספר המתגייסים, כחלק ממדיניות התעמולה ע"מ לנסות ליצור סחף של חרדים לצבא מפרסם צה"ל עליה גבוה יותר של מתגייסים, הארץ חושף: צה"ל לא עומד ביעדי הגיוס של חיילים חרדים וכולל גם עריקים בחישוב מספר המתגייסים

יומא דהילולא
היום העליה לציון כ"ק האדמו"ר מלעלוב זצוק"ל שעלה בסערה השמימה בליל יום הקדוש לפני שבע שנים * בשעה 4:30 אחה"צ יתקיים מעמד תפילה בראשות בניו כ"ק האדמורי"ם שליט"א

בחצרות הקודש
שמחת בית השואבה בישיבת אמרי דעת תתקיים ביום חמישי יח' תשרי בהיכל הישיבה רח' סוקולוב 15 עם תזמורתו של מאיר קליין
שמחת בית השואבה בישיבת בית מאיר לצעירים תתקיים ביום רביעי יז' תשרי בהיכל הישיבה דבורה הנביאה 10 * בהיכל ישיבת בית מאיר רח' דבורה הנביאה 8 תפילת מעריב בשעה 7:00 ולאחמ"כ ישא דברים הגאון הגדול ר' צבי רוטברג שליט"א ר"י בית מאיר בישיבה קטנה רח' דבורה הנביאה 10 ולאחמ"כ שמחת בית השואבה המרכזית בהיכל ישיבת בית מאיר עם תזמורות

מוזיקה
היצירה המופלאה "ונתנה תוקף" המבוצעת והמושמעת כאן לראשונה, מבוססת על פרי לחנו המפורסם של משה מרדכי (מונה) רוזנבלום על תפילת ה"הדרן" הנאמרת בסיומי מסכתות הש"ס. * היצירה שהותאמה במיוחד לתפילה הנאמרת ברגש רב בימי הדין: "ונתנה תוקף", מדגישה ומביאה עימה פירוש חי ומשמעות עמוקה למילות הפיוט המרטיט, כשמילות הפיוט באים ומשתלבים יחדיו עם מהלך היצירה והתפתחותה. * היצירה בוצעה לראשונה במסגרת פאנל "סודות הניגון היהודי" שהופק ביוזמת המחלקה לתרבות תורנית בעיריית בני ברק בניהולו המסור של הרב יעקב רוזן שליט"א אשר יוזם ופועל רבות למען תושבי העיר. * ביצוע הבכורה, המקצועי והקסום של יצירה זו סמוך ונראה לראש השנה שעבר עלינו לטובה, הביאה בכנפיה הדים רבים, כשחזנים רבים ובעלי תפילות מוכרים מהעולם כולו פנו למקהלת נרננה, על מנת לשמוע, ללמוד ולדעת במדויק את היצירה הייחודית בכדי לבצעה ולשלבה בתפילות הימים הנוראים. * צילום: אלי אביב | עריכה: נתי אלבר | הפקה: דוד מרגליות – יעדים | מולטימדיה: שמוליק בן הרוש | עריכה ומיקס: אלי קליין
https://drive.google.com/open?id=0BzUyg ... 2tuVlZrMnM

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 11:51

עדכונים ע"פ שעות:
10:18 משטרת ישראל השלימה היערכותה לקראת ערב ויום כיפור
09:47 26 ילדים נפצעו באורח קל בתאונה שאירעה בין שני אוטובוסים סמוך לצומת ברכיה
07:48 מחסום תפוח ערבים מדווחים על מעצר מחבלת
07:41 במהלך הלילה עצרו כוחות צה''ל בשיתוף שוטרי מחוז ש״י באיו''ש 16 מבוקשים
07:40 הלילה ביצעו כוחות צה״ל מיפוי הנדסי של בית המחבל שביצע את הפיגוע אתמול בירושלים
07:35 גבר כבן 60 נפצע באורח קשה לאחר שנפגע מאוטובוס בשדרות ירושלים בקרית ים
07:09 מאבטח נפצע הלילה קל בא-ראם לאחר שמטענים הושלחו לעבר כוחותינו

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 12:30

אחרי חתונת השלום - 'יתד' בכתבת ענק בחג על הקירוב הגדול וההשפעה הרוחנית במסעם של מרן הגראי"ל שטיינמן ומרן האדמו"ר מגור יחד לחו"ל.

בתאונת דרכים הלילה בכביש ירושלים תל אביב ממחלף לטרון לכיוון מחלף שער הגיא, נהרגו אביעד אלמלם ז"ל בן 19 מאשדוד, ובת משפחתו אלישבע חדד ע"ה מבני ברק.

שוב עימות סוער נערך הלילה בארה"ב בין קלינטון לטראמפ - קלינטון: "מזל שאתה לא שולט במדינה. מעריכה בעיקר את ילדיך". טראמפ: "אם הייתי שולט במדינה היית בכלא. שילמתי מיסים מאות מיליוני דולרים".

שלזינגר ב'בחדרי' על חקירת התאונה הלילה: שני כלי רכב התנגשו על הכביש, אחד מהם עף והתנגש בבני המשפחה החרדית שעמדו מחוץ לרכב ללא קשר. הנהג, תושב מודיעין, נעצר בחשד שהיה תחת השפעת אלכוהול. וידאו מהזירה: https://youtu.be/2yL9yx5F20c

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 16:50

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

‏קונסול צרפת בישראל הגיע כעת ל'תל השומר' לעקוב אחר מצבו והטיפול בר' מענדל דייטש, המחזיק גם באזרחות צרפתית מאז שליחותו בצרפת.

‏גיא פלג ב'ערוץ 2': מפלה נוספת לשרה נתניהו. ביה"ד הארצי לעבודה דחה את בקשתה לערער גם בעניינו של גיא אליהו ופסק כנגדה הוצאות של 3000 ש"ח.

המועצה האזורית גליל עליון מדווחת: התווספו השנה עוד מנייני תפילות ביו"כ בקיבוצים. ב- 25 מבין 29 קיבוצים יתקיימו תפילות בביכנ"ס או במבנה מאולתר.

ישראל כהן ב'כיכר': ח"כ משה גפני ערך ביקור בביה"ס "נתיבות משה" בחיפה לעמוד על מצוקת המקום הקשה, ונתקל בסכנת הנפשות במקום כאשר בעיצומו של הביקור ילדה נפצעה ונזקקה לטיפול.

צוות 'ערוץ 2' בסיור ברחובות ב"ב - כעת בצילומים ב'איצקוביץ' לתוכנית של הילה קורח ואברי גלעד מחר. משתתפים: יצחק שיינין וישראל כהן.

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 10 אוקטובר 2016, 17:12

המועמד של אלשיך, הרב רחמים ברכיהו נבחר לרב המשטרה.

ברכיהו עמד במרכזה של סערה ציבורית לאחר שהתיר לשמוע שירת נשים בעצרת תפילה שנערכה למען שלושת הנערים החטופים הי"ד • משמש כיום כרב היישוב טלמון וכראש בית המדרש "מאמינים במשטרה".
file7-27-416x277c-840x440c.jpg

השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, קיבל את המלצת מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, ואישר למנות את הרב רחמים ברכיהו, לרב משטרת ישראל, עם מינויו תוענק לו דרגת נצ"מ.

הסמפכ"ל, ניצב זוהר דביר, עמד בראש ועדת איתור שהוקמה במאי 2016 ובמהלכה אותרו מועמדים מתאימים על פי קריטריונים שכללו בין היתר: אישיות חינוכית, יכולת פסיקה הלכתית מוכחת, הכרות המועמד עם עולם המשטרה ויכולת אישית להתחבר למגוון השוטרים המשרתים במ״י.

הוא נבחר מבין המועמדים, כנהוג בבכירים בדרגתו, על ידי סגל הפיקוד הבכיר במשטרת ישראל ועבר מבדק תעסוקתי ומבדקים ביטחוניים כנדרש.

הרב ברכיהו משמש כיום כרב היישוב טלמון וכראש בית המדרש "מאמינים במשטרה" שמזה מספר שנים פועל לליבון וגיבוש משנה סדורה, שתאפשר הלכתית לשומרי מצוות לשרת במשטרת ישראל.

ברכיהו עמד במרכזה של סערה ציבורית לאחר שהתיר לשמוע שירת נשים בעצרת תפילה שנערכה למען שלושת הנערים החטופים הי"ד. הוא הסביר את "פסיקתו" בתואנה של מניעת גוון מגזרי. הרב אבינר כינה את הפסיקה כפסיקה שבתאית.

לא פלא שראשון המברכים הינו ארגון רבני צהר שמברך את "הרב ברכיהו תלמיד חכם גדול בתורה, פוסק חשוב, הקים את התוכנית "מאמינים במשטרה" ועוסק שנים בענייני הכלל והפרט ברגישות ובתבונה רבה. מתוך היכרות של שנים רבות בצעידה בדרך משותפת אנו בטוחים כי למשטרת ישראל מונה היום רב שדלתו תהיה פתוחה לכל, ויכולותיו התורניות והאנושיות יעניקו למשטרת ישראל מענה רוחני לכל צרכיה".

תכנית מאמינים במשטרה סייעה לקרב את הציבור הדתי לאומי למשטרת ישראל על מנת לקדם גיוס שוטרים גם מציבור זה שהדיר רגליו מן המשטרה בעבר. משטרת ישראל חרטה על דגלה לשרת נאמנה את כלל אזרחי מדינת ישראל ללא הבדל דת, גזע ומין, תוך שמירה על זכויות אדם בממלכתיות, בשיוויוניות, ללא משוא פנים ובסובלנות. אנו בטוחים כי הרב רמי ברכיהו אשר נבחר לתפקיד הרב הראשי, יהווה גשר לכלל הקהלים בארגון ומחוצה לו ויהיה דמות רוחנית ומצפן מוסרי לכל שוטר באשר הוא.
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 10 אוקטובר 2016, 17:14

בהתאם להנחיית הדרג המדיני והערכת המצב בצה"ל, יוטל החל ממחר (ג'), ט' בתשרי התשע"ז, 11 באוקטובר 2016, בשעה 00:01, סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה.

פתיחת המעברים והסרת הסגר תתבצע ביום רביעי (ד'), י' בתשרי התשע"ז, 12 באוקטובר 2016, בשעה 23:59, בהתאם להערכת המצב.

במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.
F160404WH001-552x350c.jpg

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 18:12

הקואליציה בהובלת ערב הסעודית הלוחמת במורדים החותים בתימן הודיעה כי יירטה הלילה שני טילים שירו המורדים משטח בשליטתם בתימן
בתגובה לירי תקפו מטוסי חייל האוויר הסעודי שני בסיסים של המורדים בתימן

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 18:13

צרפת תבקש מבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג לחקור אם נעשו פשעי מלחמה בסוריה. שר החוץ של צרפת אמר כי ארצו לא משלימה עם ההפצצות שמבצע הצבא הרוסי בסוריה.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 18:17

חבר הכנסת לשעבר סעיד נפאע ממפלגת בל"ד שוחרר היום מהכלא בתום ריצוי שנת מאסר לאחר שהורשע במגע עם סוכן זר בסוריה

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 19:08

כותרות המהדורה
בעקבות הפיגוע בירושלים הורדו מסדר היום תוכניות בנייה לפלסטינים (מדיני) * רמדיה2?: צרכנים טוענים: מצאנו שבבי מתכת במטרנה - כעת, מתברר שבבי מתכת בשלב 2 ו-3 ; ומשרד הבריאות? במקום לפרסם הנחיות ברורות לטובת האזרחים, ולו כלקח מפרשת יוניליוור, ראשי משרד הבריאות עסוקים בלקושש דעת קהל אוהדת ; בעקבות דרישת הצרכנים מטרנה נאותה לפרסם את מספרי האצוות החשודים (צרכנות)
פוליטי
חה"כ לשעבר סעיד נפאע מבל"ד שוחרר מהכלא בתום שנת מאסר שנגזרה עליו לאחר שהורשע במגע עם סוכן זר וביציאה שלא כדין למדינת אויב
טרור: השר כ"ץ: אם המשפחה היתה יודעת שתגורש, הבן לא היה מבצע פיגוע
פרשת השחיתות בבל"ד: זועבי וזחאלקה נחקרו במשרדי להב 443 * הפגינו מול המקום בטרם התייצבו לחקירה
מדיני
טרור: האיחוד האירופי על הפיגוע בי-ם: "ממחיש את הצורך בשלום"
עמונה: קשיים בתכנית להעתקת עמונה: פלסטיני הגיש טענת בעלות על חלקה מרכזית, דבר שיצמצם את שטח החלקות לפחות מ-10 דונמים
בניה לערבים: סגן ראש העיר ירושלים: בעקבות הפיגוע, הורדתי מסדר היום תוכניות בנייה לפלסטינים * מאיר תורג'מן, המשמש גם כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, אמר בראיון לרדיו ירושלים: "חיינו בתקווה שקרית שאם נסייע בידם הם ישנו את ההתנהגותם הבהמית" (הארץ)
חוץ
פולין תקפה את כוונת רוסיה להציב טילים גרעיניים בגבול
אפגניסטן: 14 אנשים נהרגו בפיגוע בתאבדות בדרום המדינה
טורקיה: כוחות הביטחון הרגו 417 לוחמים של המחתרת הכורדית
סוריה: צרפת תפנה לבית הדין הבינלאומי בהאג בבקשה לחקור פשעי מלחמה בסוריה
- רוסיה מתכננת להפוך מתקן של חיל הים בעיר טרטוס שבסוריה לבסיס קבע
תימן: החות'ים בתימן מכחישים כי ביצעו ירי לעבר המשחתת האמריקנית
חדשות
מאות מהגרים מסודאן מוחים ברמת גן מוחים נגד שימוש השלטון בסודאן בנשק כימי: "להפסיק את רצח העם"
תעופה: מטוס של חב' Wizz Air נפגע מציפור בעת נחיתה בנתב"ג
האלימות המשטרתית: מעצר אלים של נכה עיוור: שוטרים הוזעקו לבית תושב רחובות, עיוור ונכה בשיעור 100%, בעקבות פניית עובדת סוציאלית, המשפחה: "זרקו אותו לרצפה ולא נתנו לנו לעזור לו כשלקה בהתקף לב בתחנה". האב אושפז לאחר המעצר בבית חולים. המשטרה בתגובה: "המעצר בוצע באופן מאופק" (ynet)
צרכנות
רמדיה 2 ?: סערת מטרנה: צרכנים טוענים: מצאנו שבבי מתכת במטרנה, הילדים שלנו לא מרגישים טוב "לבתי יש הקאות ושלשולים מוזרים ללא חום והפרעות בעיכול"
- בעקבות הדרישה הציבורית: למרות שאסם טוענת כי כל המוצרים בהם התגלו שבבי מתכת לא הגיעו למדפים, פירסמה החברה לפני הצהריים את רשימת מספרי האצוות של מוצרי מטרנה שנחשד כי הם מכילים שבבי מתכת. - כעת מתברר כי מדובר גם במטרנה שלב 3 ולא רק שלב 2 כפי שפורסם תחילה. * באסם הדגישו כי "מוצרים אלה לא יצאו לשוק ולא הגיעו למדפים. למען הסר ספק ומשיקולי זהירות מונעת לא שווקה הסחורה שיוצרה באותה עת. תהליך ההשמדה החל בסוף אוגוסט ויסתיים בקרוב תוך תאום מלא עם משרד הבריאות. חשוב לנו להבהיר שכתמיד מטרנה מעמידה את איכות מוצריה ובריאות התינוקות מעל לכל וכל מוצרי מטרנה אשר נמצאים בשוק תקינים ובטוחים לשימוש".
פרשנות: לא העבר גנב, אלא החור גנב. גם בפרשת יוניליוור עם חיידקי הסלמונלה וגם בפרשת מטרנה עם המתכות, נראה כי משרד הבריאות עומד מאחורי החברות. במקום שמשרד הבריאות יעמוד בראש החנית, ויפרסם הנחיות ברורות ליידע את הלקוחות, ובפרט כשיחול ח"ו לצאת תקלה, במקום זאת ראשי משרד הבריאות מעדיפים לעצום עיניים, ולנסות לקושש דעת קהל לטובתם.
סביבה
בפעם השנייה תוך ימים: תקלה נוספת התגלתה בבתי הזיקוק בחיפה, מש' הגנת הסביבה שלח צוות בדיקה - תושבי חיפה: "איבדנו אמון במשרד להגנת הסביבה"
כלכלה
הלשכה לסטטיסטיקה בגרמניה פרסמה היום כי הייצוא הגרמני רשם בחודש אוגוסט גידול מתואם עונתיות של 5.4%, הגידול החודשי החד מאז מאי 2010. בהסתכלות שנתית היקף הייצוא רשם גידול של 9.8%. גם הייבוא הגרמני רשם גידול נאה של 3% ובסה"כ 5.3% בשנה האחרונה (bizportal).
קופיקס – רוסיה: 5 שקלים זה יקר: קופיקס תמכור במוסקבה קפה ב-3 שקלים * חברת קופיקס החברה השיקה הבוקר באירוע רשמי חגיגי הסניף הראשון של הרשת ברוסיה (מתוך 3 שצפויים להיפתח החודש) בלב הכיכר האדומה. * מנכ"ל הרשת: "בשלב הראשון נפתח 3 בתי קפה בניהול עצמאי ובשלב השני נפתח את הרשת לזכיינים ונגיע לכ-300 סניפים במוסקבה" (גלובס)
מקומי
משאית ורכב פרטי עלו באש מול בסיס צה"ל במישור אדומים
כפר ענה: משאית התהפכה על רכב פרטי במהלך פריקת סחורה, אין נפגעים
חרדים
טרגדיה: שני בני משפחה חרדים נהרגו בתאונת דרכים קשה שאירעה הלילה בכביש 1 בין ירושלים לתל אביב. * התאונה התרחשה מעט לאחר חצות, כשבני המשפחה יצאו מרכבם שנתקע ועמדו בשולי הכביש, אלא ש-2 רכבים התנגשו, 1 עף והתנגש בהם בעוצמה, והם נפצעו ברמות קשות. * הציבור נקרא להעתיר עבור האחות, אסנת בת ציפורה.
קברים: הישג לקהילה היהודית בצרפת במאבק נגד פינוי בתי העלמין באלג'יריה. אחרי פעילות חובקת עולם ולחץ רבני מהעולם כולו קיבלו השלטונות בצרפת את עמדת הרבנים ובתי הקברות העתיקים באלג'יריה יישארו במקומם ולא יועתקו ממקומם (כיכר)
שמחת בית השואבה
ביום שלישי ט"ז בתשרי א' דחול המועד סוכות תתקיים שמחת בית השואבה לילדים מיוחדים ולכלל הציבור בבית שיח סוד ברחוב ירמיהו בירושלים בשעה 6.30 בערב. * בהשתתפות המגיד הרב אלימלך בידרמן שליט"א שאף ישא מדברותיו במעמד. הרב הראשי אריה שטרן שליט"א שישא דברים במקום. האדמו"ר מסלונים שליט"א. האדמו"ר מבוסטון ירושלים שליט"א, ועוד אדמו"רים, רבנים ואישי ציבור.
מידי לילה בימי חוה"מ יתקיים בחצר הקודש קוידינוב שמחת בית השואבה בהיכל בית המדרש רחוב מהרש"ל 22 אחר תפילת מעריב, ובמוצאי יו"ט בשעה 21:00 * שמחת בית השואבה המרכזית תתקיים ביום ג' אור לב' דחוה"מ 'אושפיזא דיעקב שלימא' בעת עריכת השוה"ט של כ"ק אדמו"ר שליט"א בסוכת ביהמ"ד - מנחה 17:45 ; מעריב 18:45

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 19:45

ערב יום כיפור תשע"ז: כ-70 מתוך 120 חברי הכנסת מאמינים באלוקים

ערב יום כיפור, החליטו בעיתון 'הארץ' לערוך סקר מעניין בין 120 חברי הכנסת בממשלת ישראל, אשר השאלה היחידה שהועלתה בו הייתה: "האם את/ה מאמינ/ה באלוקים?"

התשובות שהתקבלו היו מרתקות. בסיכום כללי ניתן לומר כי לפחות 70 מתוך 120 חברי הכנסת בישראל מאמינים בקיומו של כוח עליון המנהיג את העולם. מתוך הח"כים הנותרים היו 39 שהודיעו כי הם מסרבים להשתתף בפרויקט, או שהתחמקו, שניים השיבו תשובות ארוכות ובלתי ממוקדות, ותשעה בלבד הצהירו כי הם אינם מאמינים כלל באלוקים.

במפלגת הליכוד הצהירו 21 מתוך 30 חברי הסיעה על כך שהם מאמינים, תשעה סירבו להשיב, ואף אחד לא השיב בשלילה מוחלטת. מראש הממשלה בנימין נתניהו לא התקבלה תגובה. דוברו הודיע: "ראש הממשלה בפגישות מדיניות בארצות הברית, אין לו זמן לדברים קלילים יותר".

במחנה הציוני היו עשרה ח"כים שהשיבו כי הם מאמינים, שלושה השיבו שהם אינם מאמינים, והיתר התחמקו. ראש הסיעה, יצחק הרצוג, ציין שהוא מאמין.

בסיעת כולנו היו שמונה מתוך עשרה ח"כים שהשיבו בחיוב, ושניים לא השיבו. אולם בישראל ביתנו היו רק שניים מאמינים, אחד מהם דרוזי. ואם הסתקרנתם מה קורה ביש עתיד, מסתבר שאין הפתעות מיוחדות - מתוך 11 ח"כים ענו רק שניים (מאיר כהן ועליזה לביא) שהם מאמינים, אחד השיב שאינו מאמין והיתר התחמקו ולא השיבו. גם יאיר לפיד עצמו נמנע מלהשיב.

דווקא ברשימה המשותפת היו חמישה מתוך 13 ח"כים שהשיבו בחיוב, מתוכם אחמד טיבי. אולם חנין זועבי התחמקה ולא ענתה.

המפלגות בהן לא היו כל הפתעות הן המפלגות החרדיות, ולהבדיל – מרצ האתאיסטית. במרצ השיבו ארבעה מתוך חמישה חברים כי הם אינם מאמינים, והיחיד שענה תשובה שהיה ניתן לשמוע בה אמונה כלשהי הוא ח"כ עיסאווי פריג' הערבי. במפלגות יהדות התורה, ש"ס והבית היהודי השיבו הרוב המוחלט בכך שהם מאמינים, מלבד איילת שקד שסירבה להשיב, והח"כים החרדיים ישראל אייכלר ויעקב שלא מסרו תשובות.

תשובה מעניינת הייתה לח"כ יואב בן צור מש"ס שהשיב: "ישנו פתגם ידוע: במקום שנגמרת הידיעה, שם מתחילה האמונה", ואילו סגן שר האוצר איציק כהן ציטט בתגובה את י"ג עיקרי האמונה של הרמב"ם.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 19:53

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

השר ארדן קיבל את המלצת המפכ"ל אלשיך ואישר למנות את הרב רחמים ברכיהו לרב מ'שטרת ישראל'.

'כיכר': הגר"י זילברשטיין פסק ערב יו"כ: "אב שקונה לבנו אופניים חשמליים - שותף לרצח. זה כאילו נתן לילדיו אקדח מלא בכדורים".

גלסנר בטוויטר על מינוי רב המשטרה: חוצפה! המפכ"ל הדיח את רב המשטרה המכהן והמוערך (החרדי) הרב גפני, והצניח במקומו מועמד סרוג מחוץ למשטרה. המסר שלו לחרדים: אתם לא רצויים.

ויסברג ב'בחדרי': לראשונה בישיבת מיר לאחר שנים רבות - כל אברך בישיבה קיבל היום תוספת חג של 1000 ש"ח בנוסף למשכורת של חודש אלול.

'כיכר' בכותרת ראשית: לרב החדש של המשטרה רמי ברכיהו יש שורת פסיקות תמוהות. ביניהם: "מותר להאזין לשירת נשים". במגזר החרדי מכנים את המינוי כ"חוצפה" וכ"פגיעה בחרדים שגוייסו למשטרה".

אתנחתא

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 10 אוקטובר 2016, 19:53

אחד כתב: יואב בן צור מש"ס שהשיב: "ישנו פתגם ידוע: במקום שנגמרת הידיעה, שם מתחילה האמונה"
משפט שאני לגמרי לא מסכים עמו. מקורו (הראשוני) כמדומני איננו במחוזותינו, אלא מהפילוסופיה הנוצרית.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 20:20

כותרות המהדורה
בנט לתושבי עופרה: "אין סיכוי משפטי להציל הבתים בישוב" (מדיני) * ישראל נמצאת בראש מדרג העוני בקרב ילדים וקשישים ב-OECD (חדשות) * פרוקטול בנק ישראל: "מחירי הדירות התייצבו" (נדל"ן) * בכיר ירדני, התחייבנו לקנות מישראל פחות גז ובמחיר זול יותר ממה שדווח (כלכלי)

פוליטי
ניגוד עניינים: הדוברת החדשה של שר התחבורה - אחותו של המשנה ליועמ"ש * ליבנת נזרי תיכנס לתפקידה בסוף החודש * בקרוב צפוי אחיה, עו"ד רז נזרי, להחליט אם להגיש כתבי אישום בפרשת השחיתות לכאורה בנתיבי ישראל * משרד המשפטים: "נידרש לסוגיית הסדר ניגוד עניינים כמקובל" (גלובס)

בטחוני
חיזבאללה: "הפיגוע אתמול - הוכחה שהעם הפלסטיני לא נוטש את ירושלים"
תרגיל: כוח שייטת 3 ולוחמי שייטת 13 ביצעו השתלטות חוזרת על אוניה חטופה
סגר כללי יוטל על יהודה ושומרון במהלך יום הכיפורים

מדיני
בנט לתושבי עופרה: "אין סיכוי משפטי להציל הבתים בישוב"
משרד החוץ הגרמני מגנה את הפיגוע בירושלים

חוץ
המלחמה הקרה: חשד: האקרים רוסים כמעט הצליחו להוריד רשת תקשורת צרפתית מהאוויר * באפריל 2015 הופלו 12 ערוצים של טיוי5. קבוצה איסלאמית הקשורה לדאעש לקחה אחריות, אך החוקרים מאמינים שמאחורי ההתקפה עומדים דווקא האקרים רוסים, שביצעו ניסוי כלים להתקפות עתידיות תוקפניות יותר (הארץ)
הבחירות בארה"ב: סקר אחרי העימות השני - הפרש של 11% תמיכה בין המועמדים
- יו"ר בית הנבחרים לעמיתיו בקונגרס: לא אגן יותר על טראמפ * פול ראיין אמנם לא חזר בו באופן רשמי מתמיכתו באיל ההון, אך הודיע כי מעתה יתמקד בשימור הרוב של המפלגה הרפובליקאית בבחירות וכי על חברי בית הנבחרים "לעשות את הדבר הטוב ביותר במחוז הבחירה שלהם" (הארץ)
- היועצת של טראמפ: האיום לשלוח את קלינטון לכלא הוא תעלול
גרמניה: משטרת גרמניה: עצרנו צעיר סורי שעמד לבצע פיגועים דומים לאלה שבוצעו בפריס ובבריסל
הונגריה: האיחוד: מודאגים מהשעיית הפצת עיתון אופוזיציה בהונגריה
דרום סודאן: 21 הרוגים בתקיפה של המורדים בדרום המדינה
סוריה: ירדן: בקרוב נאפשר להעביר סיוע לפליטים בגבול עם סוריה
תימן: נציב זכויות האדם של האו"ם: לפתוח בחקירה לבדיקת פשעי מלחמה בתימן

חדשות
דו"ח הביטוח הלאומי מגלה: ישראל נמצאת בראש מדרג העוני בקרב ילדים וקשישים ב-OECD * המוסד לביטוח לאומי שילם אשתקד קיצבאות בסכום של 74 מיליארד ו-200 מיליון ש"ח
זיהום אויר: ראש עיריית חיפה יהב זימן לשימוע את "כרמל אולפנים" מקבוצת בז"ן בעקבות האירוע במתחם בתי הזיקוק
קיזוז משכורות: ארגון המורים מגיש תביעת ענק נגד משרד החינוך * הארגון קורא למורים שנפגעו מניכוי שכרם על ידי משרד החינוך להצטרף לתביעה. ארגון ההורים הארצי ומועצת התלמידים הביעו היום תמיכה במאבק המורים: "המאבק לחינוך טוב ואיכותי הוא מאבק של הורים ומורים יחד" (nrg)
קק"ל: אחרי מו"מ של 7 חודשים: קק"ל תוכפף לביקורת של מבקר המדינה * דני עטר: "כיו"ר קק"ל אני פועל להגביר את השקיפות בארגון" * מוקדם יותר היום, דירקטוריון קק"ל הקים ועדת שימוע לפני פיטורין למנכ"ל שפיגלר, בה הוצג מכתב עליו חתומים 850 מתוך 915 עובדי הארגון, ובו הם קוראים להדחתו של המנכ"ל (דה מרקר)

תקשורת

גולן טלקום לסלקום: נשלם רק מחצית מדמי השימוש החודשיים * גולן טלקום הודיעה כי תשלם לסלקום עבור השימוש ברשת שלה רק 10.6 מיליון שקל בחודש * אתמול גולן הגישה תביעה נגד סלקום בדרישה להפחתת החוב * סלקום: "עוד ניסיון מביש של גולן טלקום להתחמק מהתחייבויותיה" (גלובס)

נדל"ן
אושרה בניית 3,700 יחידות דיור במחנה צריפין
פרוקטול בנק ישראל: "מחירי הדירות התייצבו" * בנק ישראל פרסם היום את הפרוטוקולים של עדכון הריבית האחרון ובהם גם התייחסות לשוק הדיור בדגש על מחירי הדירות. וכך נכתב בפרוטוקולים - "חברי הוועדה התייחסו למחירי הדירות ולהיקף המשכנתאות וציינו כי אלו התייצבו בחודשים האחרונים, אך מוקדם לקבוע שחל בהם שינוי מגמה. חברי הוועדה הוסיפו כי המשך העלייה בריביות על המשכנתאות, ועִמו הגידול במספר התחלות הבנייה, צפויים למתן את המשך העלייה במחירי הדיור." כלומר בבנק ישראל רואים כבר כעת התייצבות במחירי הדירות ומסמנים שני גורמים שימתנו עליית מחירים נוספת (bizportal)

כלכלה
בכיר ירדני: כמות הגז שירדן התחייבה לרכוש מלוויתן היא 75% ממה שדווח * בכיר ירדני לעיתון "א-דוסטור": ירדן התחייבה לרכוש 2.25 BCM גז טבעי בשנה * כמו כן, המחיר ליחידת חום עומד ככל הנראה על 5-5.5 דולר - ולא על 6.3 דולר כפי שפורסם (גלובס)
נפט: במאמץ לעצור את הידרדרות מחירו של הזהב השחור: פוטין: נהיה מוכנים להקפיא או להקטין את הפקת הנפט * רוסיה תצטרף ליוזמת אופ"ק לקצץ את תפוקת הנפט ב-700 אלף חביות ביום לפחות * במהלך דבריו של פוטין עבר המסחר בנפט מירידות לעליות
טעמן&ויליפוד: סוף לסאגה: גורטובוי פרע החוב לנפתלי שני - וחתם על הסכם שיתוף פעולה עם בעלי טעמן * טעמן, שבבעלות האחים שלום ודרור חיים, העבירה לגורטובוי מימון לפריעת החוב לשני - כ-10 מיליון דולר * בתמורה, טעמן עשויה להיכנס כשותפה שווה בפירמידת BGI, השולטת בעקיפין ביבואנית המזון ויליפוד (דה מרקר)

בעולם
שלושה חודשים לפני שיעזוב את הבית הלבן, מציג נשיא ארה"ב את האתגרים ליום שבו יפנה את הכיסא לטובת הילרי קלינטון או דונלד טראמפ - נשיא ארה"ב ברק אובמה במאמר מיוחד: "צריך להתכונן לזעזועים"

מקומי

תקרת מבנה של אלקטרה בנייה קרסה בראש העין; לא היו נפגעים * התאונה אירעה באתר הבניה של פרוייקט Green-Park, הסמוך לצומת קסם, במסגרתו מתכננת נצבא לבנות למעלה מ-1,200 יחידות דיור (דה מרקר)

חרדים
הערב בשעה 9.30 יתקיים שיעור בענייני יום כיפור מפי הרב הראשי הרה"ג דוד לאו שליט"א, בבהכנ"ס אמרי שפר ברח' קצנלבוגן 1 בשכונת הר נוף בירושלים.

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 10 אוקטובר 2016, 20:47

בביקורו של גפני ב'נתיבות משה': ילדה נפצעה מברזל • ''פועל להפקעת קריות שמואל וחיים מחיפה''

ח"כ גפני ביקר היום בביה"ס נתיבות משה בחיפה, השוכן בבניין בעל תנאים קשים. • במהלך הביקור נפצעה אחת הילדות מעמוד ברזל ונזקקה לפינוי • גפני תקף: "יהב ישלם את המחיר על כל ילד שנפצע" • במהלך הביקור סיפר: "אנו פועלים להפקעת קריית חיים וקריית שמואל מאחריות עיריית חיפה.

ח"כ משה גפני ביקר הבוקר (ב') בביה"ס נתיבות משה בקריית שמואל, המשתייך לחינוך העצמאי, על מנת לעמוד מקרוב על הבעיות במבנה הנוכחי, שחלקים ממנו הוכרזו כבלתי כשירים ונסגרו על ידי משרד הבריאות.

במהלך ביקורו של ח"כ גפני נפצעה ילדה בבית הספר באופן חמור ברגלה מעמוד ברזל ופונתה באמבולנס לבית החולים. גפני עקב מקרוב אחרי פציעתה של הילדה והכריז כי "יונה יהב ישלם את המחיר על כל ילד שנפצע בבית הספר".

במהלך הביקור סייר ח"כ גפני בכיתות ובחצר בית הספר וראה את הדוחק הבלתי נסבל במבנה, בו לומדים למעלה מ-400 תלמידים ולאחר מכן הקשיב לטענות ההורים. "המצב בבית הספר קשה ובלתי נסבל. אני מבין לליבם של ההורים והילדים", אמר גפני.

גפני הכריז, כי הוא ומפלגתו פועלים מלפני ומאחורי הקלעים למען פתרון ולהעמדת חלופה ראויה למבנה בית הספר. כמו כן, ציין גפני כי ראש העיר חיפה לא מתפקד כראוי כראש העיר של קריית שמואל וקריית חיים וכי נעשות פעולות על מנת להפריד את הקריות הללו מחיפה ולהפקיען מטיפולו.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 35 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 10 אוקטובר 2016, 21:23

אתנחתא כתב:
אחד כתב: יואב בן צור מש"ס שהשיב: "ישנו פתגם ידוע: במקום שנגמרת הידיעה, שם מתחילה האמונה"
משפט שאני לגמרי לא מסכים עמו. מקורו (הראשוני) כמדומני איננו במחוזותינו, אלא מהפילוסופיה הנוצרית.
אולי תפרט מדוע?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

אתנחתא

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 10 אוקטובר 2016, 21:39

יאיר כתב:
אתנחתא כתב:
אולי תפרט מדוע?
מה שהלב חושק הזמן עושק, וקצרה לי השעה. מה גם שהנושא ארוך ודרוש הרבה זמן ויישוב הדעת בכדי לבאר יסודות מחשבה אלו.

בכ"מ אם אכתוב וודאי שלא אכתוב כאן, אלא באשכול המיועד לכך, או בפרטי.

[בעודי כותב עלה בזיכרוני שאמירה דומה (המקורית?) מצויה בכתביו של טרטוליאנוס, קירקגור (לגבי דבריו הידועים על 'עקדת יצחק') וקוזאנוס - כולם נוצריים]

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 10 אוקטובר 2016, 21:42

אולי איזו 'טעימה'? א"א לפרט בקצרה?

אני הק' חובב הקיצור (אם עדיין לא אמרתי. ודי שונא האריכות).

אתנחתא

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 10 אוקטובר 2016, 21:54

הנושא קשור עמוק לתוך שאלת 'אחדות הניגודים', והאם ייתכנו סתירות לוגיות אצל הבורא.

נושא לא פשוט שנשתברו עליו קולמוסים רבים (כמה דיונים היו ע"כ באוצה"ח ובפורמים אחרים). וראה מה שליקטו ב'עלון שבות - בוגרים', חוברת ז', עמ' 139 ובהע' 26. ומאידך אצל הוגי הדעות הנוצריים כדוגמת אלו שציינתי, ובפרט קירקגור.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 10 אוקטובר 2016, 22:22

זה לא קשור לכל החקירות הללו, לא עמוק ולא כלום.
חבל להכניס כאן את כל הסירכות והמסתעף......

זה דבר הגיוני ביותר שדבר הידוע באופן בלתי אמצעי, לא זוקק אמונה. אני מאמין שכעת לילה? לא! כי זה אני חש, רואה, יודע. אני מאמין למי שמספר לי שכעת יש למטה התקהלות, כי זה אני לא יודע.
אני מכיר את המשפט הזה ממקורות קדושים, וגם אילו לא היה לזה מקור קדום בכלל, כל אחד חושב היה אומר את זה לבד.
כלומר, יהודי שחווה את ההשגחה, רואה הנהגת ה', שאו מרום עיניכם וראו מי ברא אלה. מבין בחוש שלא יתכן שהעולם נוצר מעצמו. הוא עוד לא "מאמין". כי הוא יודע. אם יש מצווה שנקראת "אמונה", זאת אומרת, שמעל מה שמשיגים, וכל אחד בדרגתו בקיום "וידעת! היום והשבות אל לבבך", מעל זה חל עליו מצוות האמונה.
זה פשוט ואינו צריך לפנים.
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

אתנחתא

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 10 אוקטובר 2016, 22:32

נו באמת...

לא התכוונתי להגיד שאינני מסכים עם המינוח אמונה כאשר אינני יודע את המציאות אלא באמצעות עזרה מהסובבים. זה פשיטא וכו"ע לא פליגי, אכן 'פשוט ואינו צריך לפנים'.

כוונתי שהמשפט במקורו ניסוב סביב הקביעה שהאמונה באלוקים מקורה באי-ידיעה. וכוחו של אלוקים הוא גם בדברים שלא מובנים כלל בפשר תוכנם המילולי (ולא רק שאינם יכולים להתרחש במציאות).

על קביעה זו אינני מסכים וכפי שכתב הרשב"א בתשובותיו ומפורסם, מאידך בכתבים הנוצריים (והם היו הראשונים כמדומה) משתמשים באמירה זו בדיוק בכדי להגיד את הדעה ההפוכה לזו של הרשב"א והמו"נ (וכפי שציינתי לקירקגור).

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 10 אוקטובר 2016, 23:12

אבל הסבר המשפט הוא בדיוק כמו שכתב פעזו"ר ובהקשר הזה תמיד מזכירים אותו (ולא שצריך להאמין (ח"ו) שיש ה' אלא זה ברור, ידוע ופשיטא לכל).

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 11 אוקטובר 2016, 00:57

סקר חדש בארה"ב של 'NBC': קלינטון מגדילה את הפער - קלינטון 46%. טראמפ 35%.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי הגיע הערב לניחום אבלים באשדוד אצל משפחת הבח' אביעד אלמלם ז"ל שנהרג הלילה בתאונה הקטלנית.

'חב"ד-שטורעם': טרגדיה בכפר חב"ד: המוזיקאי החב"די ר' ראובן מרנץ נפטר כעת ימים ספורים לאחר שהמחלה הקשה התגלה בגופו. בן 54.

המתקפה נגדו לא רק מהחרדים - ח"כ קסניה סבטלובה בדרישה לשר ארדן: "תבטל את מינוי רב המשטרה החדש ברכיהו. מינויו לא הולם את ערכי המשטרה ומדינת ישראל".

נחשוני ב'ווינט': "החרדים שזועמים על מינוי הרב ברכיהו וטוענים כי המכרז נתפר ע"י המפכ"ל - מאיימים כעת לעתור לבג"צ. כחלק מהמאבק, מציגים כלי התקשורת החרדיים את פסיקותיו המקלות כהוכחה שאינו ראוי לתפקיד".

כתבן

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 11 אוקטובר 2016, 01:46

אתנחתא צודק.
הנושא ארוך, וגם אינו מתאים לאשכול החדשות, אולם פטור בלא כלום אי אפשר, לכן אכתוב מעט מן המעט.

עיין בחינוך מצוה כה, 'מצות האמנה במציאות ה'. להאמין שיש לעולם אלק אחד' וכו'. שנאמר ... 'אנכי ה' אלקיך ...וגו', ופרושו... תדעו ותאמינו וכו'
ועיין רמב"ם פ"א מהל' יסודי התורה ה"א, ובלשון הפירוש שם: 'ודע שהעיקרים שאנו צריכים להאמין בהם בידיעת הבורא ארבעה עיקרים' וכו'.

א. לפעמים כשאני נפגש עם מי שמצהיר שאינו מאמין, אני מציג בפניו הוכחות ברורות. לדוגמא, אני מספר על תמונה פלונית, שהיא נעשתה במקרה, הצייר שכח את דלת חדרו פתוחה ובנו בן השנתיים נכנס, לקח צבעים ושפך על הקנבס, וכך במקרה יצאה תמונת הנוף המרהיבה.
השומע כמובן מביט בי כמי שיצא מדעתו, הרי זה בלתי אפשרי שמאות פריטים יהיו בדיוק במקומם, במקרה.
ואז אני שואל: אם עלי אתה מסתכל עלי כלא שפוי בגלל שאני מספר על מאות פריטים שהם נהיו במקרה, וללא יד מכוונת. איך אני אמור להסתכל עליך, אתה הרי טוען על מליארדי מליארדים וטריליוני טריליונים של פריטים שכולם נוצרו במקרה. בגוף האדם בלבד יש מליארדי תאים שאם אין הם בדיוק במקומם אין חיים.
ועדיין רבים לא הופכים למאמינים, כי יצר לב האדם רע מנעוריו, ועבדא בהפקירא ניחא ליה, והאמונה מחייבת.
ועל זה אומר הכתוב: 'ידע שור קונהו וחמור אבוס בעליו ישראל לא ידע עמי לא יתבונן'.
כלומר, גם כדי לדעת, יש צורך באמונה, המאמין מתבונן, ואז הוא יודע.
ומי שמתחמק מהתבוננות זה מפני שהוא לא רוצה להאמין ולדעת כדי שזה לא יחייב אותו.

ע"י הידיעה מקיים מצוות עשה 'לידע שיש שם אלוק' שנאמר 'אנכי ה' אלוקיך' (עיין ברמב"ם שם.)
ואם זה ידיעה בלבד איך ניתן לצוות לדעת, הרי אין לנו בחירה מה נדע, אלא אף הידיעה צריכה לאמונה.

עד כאן דברנו על המושג הפשוט של המילה אמונה, אמונת המוח.

ב. דרגה גבוהה יותר באמונה היא אמונת הלב, כמו שמצינו הרבה בסה"ק: 'שיתן האדם אל לבו', 'שישים על לבו שמלך מלכי המלכים, הקב"ה, עומד עליו ורואה במעשיו', ועוד הרבה ציטוטים כאלה שצריך להחדיר האמונה אל לבו, עד שיהא זה אצלו מוחשי, ואז לא יבוא לידי חטא.

ג. ויש דרגה גבוהה יותר והיא אמונת האיברים, וזה מצינו באבות הקדושים שאיבריהם חשו מעצמם מה רצון ה', ולבאר את זה צריך מאמר שלם, ואין עיתותי בידי, אז נסתפק בזה לעת עתה.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 11 אוקטובר 2016, 10:12

מזכ"ל האו"ם נגד עונש מוות למחבלים.

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון מביע התנגדות לעונש-מוות למורשעים בטרור בנימוק של פגיעה בזכויות אדם הנובעת ממשפטים לא הוגנים. בנאום לרגל יום בינלאומי נגד עונש מוות טען המזכ"ל באן כי גזירת עונש מוות על מורשעים בטרור מציגה אותם כקדושים בתעמולה של ארגוניהם.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 11 אוקטובר 2016, 10:12

8 צעירים ערבים נעצרו כשידו אבנים לעבר קבר-רחל.

כוחות משטרה ולוחמי משמר הגבול עצרו הערב שמונה מתפרעים ערבים- בהם שישה קטינים שידו אבנים לעבר קבר-רחל-. זאת במסגרת המאבק המתמשך של כוחות הביטחון לשמירה על הסדר במקום הקדוש ובסביבתו. ידיעה שמסר כתבנו לענייני משטרה בנצי ליזרוביץ.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 11 אוקטובר 2016, 10:13

השר בנט בעמונה: ככה"נ אין סיכוי להציל משפטית את הבתים שיפונו.

יושב-ראש הבית היהודי השר בנט הצהיר הערב בביקור מיוחד בעמונה כי ככל הנראה אין סיכוי להסדרה משפטית של תשעת בתי הישוב המיועדים להריסה על פי החלטת בג"צ. עם זאת השרים בנט ושקד הבטיחו למתיישבי עמונה כי הבית היהודי תמשיך לפעול להסדרת חוקיות ההתיישבות באזורים ביהודה ושומרון השנוים במחלוקת ואם לא תצליח בכך תתמוך בחוק ההסדרה.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 12 אוקטובר 2016, 22:31

פשע שנאה בעיצומו של יום כיפור – צלב רוסס על בית כנסת.

בעיצומו של יום הכיפורים רוססו צלבים על קיר בית כנסת בשכונת קטמון בירושלים • משטרת ישראל פתחה בחקירת האירוע • אחד השכנים: "אנו מקווים שהמשטרה תשים יד על המרססים.

70085672-3a58-4909-a526-f43393318dc2-840x440c.jpg
פשע שנאה: בעיצומו של יום הכיפורים רוססו צלבים באמצעות ספריי בצבע שחור על קיר חיצוני של בית כנסת "קהל שלמה" ברחוב יוסי בן יועזר בירושלים.

המתפללים שהגיעו בבוקר לבית הכנסת לתפילת שחרית של יום כיפור, הזדעזעו לגלות את הצלב על הקיר החיצוני.

משטרת ירושלים מסרה כי נפתחה חקירה במסגרתה הגיעו גורמי זיהוי פלילי למקום.

תושבי השכונה אומרים כי זו לא הפעם הראשונה בה גורמים ונדליסטים מרססים צלבים בשכונה, ופוגעים ברגשות תושביה. אך הפעם כשהדבר נעשה בעיצומו של יום הכיפורים, יש לכך משמעות כפולה. "אנו מקווים שמשטרת ישראל תשים יד על המרססים" אמר אחד השכנים.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 12 אוקטובר 2016, 22:32

249 בני אדם התעלפו בעקבות הצום ביום הכיפורים.

במד"א מסכמים את הפעילות במהלך יום הכיפורים: 2,326 אירועים ברחבי הארץ, מתוכם 136 יולדות הועברו לבתי החולים • 3 מקרי ידויי אבנים על אמבולנסים, לא על ידי חרדים

IMG-20160811-WA0025-840x440c.jpg
גם בשנה זו היו ידיהם של צוותי מד"א עמוסות עבודה במהלך יום הכיפורים. 2,326 בני אדם טופלו בידי צוותי מגן דוד אדום, מהם 1,596 בני אדם פונו להמשך טיפול בבתי החולים ברחבי הארץ. יצויין כי אשתקד טופלו ופונו ע"י מד"א כ- 2,019 חולים ופצועים לבתי החולים.

249 בני אדם התעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום, ו- 11 נזקקו להחייאה 37 מהמתפללים בבתי הכנסת קיבלו טיפול רפואי וחלקם אף פונה להמשך טיפול בבית החולים. צוותי מד"א הוזעקו להעביר 136 יולדות לבתי החולים, ובתוך כך 6 נשים כרעו ללדת בבתיהן ויולדו על ידי החובשים והפאראמדיקים של מד"א בערים ירושלים (2), תל אביב, אשקלון, בני ברק ורעננה.

גם השנה היו מקרים רבים של פציעות עקב רכיבה על אופנים, אופניים חשמליים והחלקה על גלגליות, סקטבורד, רולר-בליידס וקורקינט. 220 בני אדם נפצעו, נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה, חלקם אף פונו לבתי החולים השונים ברחבי הארץ, מהם נער כבן 13 שנפל מאופניו בכביש 471 סמוך לקרית אונו ופונה במצב בינוני לבי"ח בלינסון כשהוא סובל מפגיעת ראש, פעוט כבן 3.5 שנפגע בראשו מאופניים בבאר שבע ופונה במצב בינוני לבי"ח סורוקה, ילדה כבת 11 שהתנגשה עם אופניה ברכב חונה בקרית אתא ופונתה במצב בינוני לבי"ח רמב"ם כשהיא סובלת מחבלת ראש, ילד כבן 8 שנפל מאופניו ברמת ישי ופונה במצב בינוני עם חבלת ראש לבי"ח רמב"ם וילדה בת 11 שהתנגשה עם אופניה ברכב חונה בחולון ופונתה במצב בינוני לבי"ח תל השומר כשהיא סובלת מחבלה בפנים.

בנוסף 20 בני אדם נפצעו בתאונות דרכים ברחבי הארץ, מהם: 3 הרוגים בשנות ה 20 בתאונה חזיתית בכביש 25 סמוך לדימונה אמש (11.10) בשעה 23:15, 5 בינוני והיתר קל.

צוותי מד"א הוזעקו לטפל ב 20 פצועים מאירועי אלימות בהם: צעיר כבן 21 שהובא אמש (12.10 בשעה 00:01) למרפאה בפוריידיס כשהוא דקור באורח בינוני בפלג גופו העליון ופונה לבי"ח הלל יפה וגבר כבן 38 שנפצע באורח בינוני בקטטה בשגב שלום (12.10 בשעה 14:38) ופונה לבי"ח סורוקה כשהוא סובל מפצעי ירי בגפיים.

לצערנו, השנה, נרשמו 3 תקריות של ידויי אבנים והפרעה לאמבולנסים של מד"א ע"י ילדים ובני נוער בערים באר שבע, אילת ואשדוד ראוי לציין שלא מדובר בחרדים.

מעבר לאמור לעיל טיפלו במד"א במספר אירועים חריגים:

אתמול (11.10) בשעה 17:59 התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב כרמל על גבר שהתמוטט על רקע לבבי במהלך פעילות גופנית בטיילת הרצל בקרית טבעון, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה וכאשר חזר הדופק פינו לבי"ח רמב"ם גבר כבן 50 במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם.

אתמול (11.10) בשעה 18:21 התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב ירושלים על 6 בני משפחה שסובלים מקוצר נשימה ובחילות לאחר ששאפו חומר הדברה שרוסס בביתם, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שע"צ גבר ואישה כבני 35 ו 4 ילדים בגילאי שנתיים עד 13 במצב קל.

אתמול (11.10) בשעה 20:34 התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב נגב על גבר שטבע בחוף הים בעין בוקק ונמשה לחוף ע"י עוברי אורח כשהוא מחוסר הכרה, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שבסופן נקבע מותו של גבר כבן 40.

היום (12.10) בשעה 07:12 הועברו באמבולנסים של מד"א משדה התעופה בן גוריון לבי"ח הדסה ע"כ שבירושלים 4 פצועים שהובאו ארצה מתאונת הדרכים שתרחשה אתמול בגאורגיה, בהם פצועה קשה עם חבלת ראש, פצוע באורח בינוני ו 2 קל.

היום (12.10) בשעה 13:26 התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב ירדן על צעיר שטבע בחוף גופרה שבכנרת, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה וכאשר חזר הדופק פינו לבי"ח פורייה צעיר כבן 19 במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם.

לקראת יום הכיפורים ובמהלכו סיפקו שירותי הדם של מד"א לבתי החולים ברחבי הארץ 136 מנות ומרכיבי דם.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כבכל שנה, גם השנה נערכו כוחות מד"א לקראת יום הכיפורים בהיערכות גבוהה ובכוננות שיא על מנת להעניק לציבור את הטיפול הרפואי היעיל, המהיר והאיכותי ביותר. צוותי מד"א פעלו במהלך יום הכיפורים ועשו כל שביכולתם למען הצלת חיים. עם תום יום הכיפורים, נערכים צוותי מד"א להגיש סיוע רפואי גם במהלך ימי חג הסוכות שבפתח. אני מודה לכל צוותי מד"א שפעלו במהלך יום הכיפורים ומאחל, בשמי ובשם מגן דוד אדום, גמר חתימה טובה וחג שמח לכל בית ישראל".

אתנחתא

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 12 אוקטובר 2016, 23:03

כתבן כתב:לפעמים כשאני נפגש עם מי שמצהיר שאינו מאמין, אני מציג בפניו הוכחות ברורות.

לדוגמא, אני מספר על תמונה פלונית, שהיא נעשתה במקרה, הצייר שכח את דלת חדרו פתוחה ובנו בן השנתיים נכנס, לקח צבעים ושפך על הקנבס, וכך במקרה יצאה תמונת הנוף המרהיבה.

השומע כמובן מביט בי כמי שיצא מדעתו, הרי זה בלתי אפשרי שמאות פריטים יהיו בדיוק במקומם, במקרה.

ואז אני שואל: אם עלי אתה מסתכל עלי כלא שפוי בגלל שאני מספר על מאות פריטים שהם נהיו במקרה, וללא יד מכוונת. איך אני אמור להסתכל עליך, אתה הרי טוען על מליארדי מליארדים וטריליוני טריליונים של פריטים שכולם נוצרו במקרה. בגוף האדם בלבד יש מליארדי תאים שאם אין הם בדיוק במקומם אין חיים.
למרות שטיעון זה סביר, הוא וודאי לא "הוכחה ברורה". עפ"י תורת האבולוציה למשל (עכ"פ המוכרת, זו שרמזת בדבריך) מורכבותו של האדם אינה אלא תהליך הישרדותי שאיננו בר מטרה. זה אולי נשמע לך מוזר, אך וודאי שהיא יכולה לשמש דרך מילוט נוחה לכופר (בפרט שחלקים ממנה נחשבים כיום אצל חלק כאמת מדעית שאיננה נתונה באף פקפוק, ואכמ"ל).

לדעתי ההוכחה הטובה ביותר לקיומו של אלוקים הוא ההתאמה שבין המחקרים העובדתיים ('אמפירי' בלע"ז) לבין צורת החשיבה שלנו על העולם (הנחות אפריורית בלע"ז - למשל 'התער של אוקהם'). התאמה שכולנו סומכים עליה, למרות שאין לה כל ביסוס ללא הנחת יסוד של בורא עולם שייצר התאמה זו.

תורת האבולוציה לא יכולה לשמש כתירוץ מפלט לכופר, שכן איני דן על ההיסטוריה, אלא על האמינות שיש לתת לחושים, כל בר דעת אינו נותן אימון לתהליך אקראי (והאמונה שמה שהיה הוא שיהיה אינה אלא כשל באינדוקציה כפי שביאר באריכות הפילוסוף דיויד יום).

אגב, הנחה זו - שאלוקים התאים את צורת החשיבה שלנו לעולם - פותרת את שלל השאלות המפורסמות של דיויד יום ואת כל פלפולו המופרך של ע' קאנט בספרו על ביקורת התבונה הטהורה. רמז לזה כבר כתב ברגמן בספרו הגדול על תורת ההכרה. ואכ"מ.

ע"כ בתמציתיות רבה. אשמח מאוד להאריך ולהשיב לכל שאלה בנידון באשכול שייפתח לשם-כך או בפרטי (שכבר אצא מהירוקת).

כשיוצא לי לדון עם אנשים שאינם מאמנים, ואני שוטח באריכות את הטיעון הזה, רובם מסכימים שהוא ההוכחה הטובה ביותר (מבין חמשת ההוכחות: האונטולוגית, הקוסמולוגית (מה שאתה כתבת וכהוכחת 'הרכבת של טיילור') וכו'). חד וחלק.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 12 אוקטובר 2016, 23:47

אתנחתא כתב:
כתבן כתב:לפעמים כשאני נפגש עם מי שמצהיר שאינו מאמין, אני מציג בפניו הוכחות ברורות.

לדוגמא, אני מספר על תמונה פלונית, שהיא נעשתה במקרה, הצייר שכח את דלת חדרו פתוחה ובנו בן השנתיים נכנס, לקח צבעים ושפך על הקנבס, וכך במקרה יצאה תמונת הנוף המרהיבה.

למרות שטיעון זה סביר, הוא וודאי לא "הוכחה ברורה". עפ"י תורת האבולוציה למשל (עכ"פ המוכרת, זו שרמזת בדבריך) מורכבותו של האדם אינה אלא תהליך הישרדותי שאיננו בר מטרה. זה אולי נשמע לך מוזר, אך וודאי שהיא יכולה לשמש דרך מילוט נוחה לכופר (בפרט שחלקים ממנה נחשבים כיום אצל חלק כאמת מדעית שאיננה נתונה באף פקפוק, ואכמ"ל).

לדעתי ההוכחה הטובה ביותר לקיומו של אלוקים הוא ההתאמה שבין המחקרים העובדתיים ('אמפירי' בלע"ז) לבין צורת החשיבה שלנו על העולם (הנחות אפריורית בלע"ז - למשל 'התער של אוקהם'). התאמה שכולנו סומכים עליה, למרות שאין לה כל ביסוס ללא הנחת יסוד של בורא עולם שייצר התאמה זו.

תורת האבולוציה לא יכולה לשמש כתירוץ מפלט לכופר, שכן איני דן על ההיסטוריה, אלא על האמינות שיש לתת לחושים, כל בר דעת אינו נותן אימון לתהליך אקראי (והאמונה שמה שהיה הוא שיהיה אינה אלא כשל באינדוקציה כפי שביאר באריכות הפילוסוף דיויד יום).

אגב, הנחה זו - שאלוקים התאים את צורת החשיבה שלנו לעולם - פותרת את שלל השאלות המפורסמות של דיויד יום ואת כל פלפולו המופרך של ע' קאנט בספרו על ביקורת התבונה הטהורה. רמז לזה כבר כתב ברגמן בספרו הגדול על תורת ההכרה. ואכ"מ.

ע"כ בתמציתיות רבה. אשמח מאוד להאריך ולהשיב לכל שאלה בנידון באשכול שייפתח לשם-כך או בפרטי (שכבר אצא מהירוקת).

כשיוצא לי לדון עם אנשים שאינם מאמנים, ואני שוטח באריכות את הטיעון הזה, רובם מסכימים שהוא ההוכחה הטובה ביותר (מבין חמשת ההוכחות: האונטולוגית, הקוסמולוגית (מה שאתה כתבת וכהוכחת 'הרכבת של טיילור') וכו'). חד וחלק.
בילבולוציה במיטבה!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 13 אוקטובר 2016, 00:16

האבולוציה היא ליצנות אחת גדולה, חוכא ואיטלולא, אין מה להתחיל לדון בה כיון שיש המון שאלות שאין לה מענה ואפילו קצה חוט, אכן 'תאוריה' משובשת בלבד, בילבולוציה!
שאלות שאין לה מענה:

1.כיצד נוצר החומר הראשון (ומה היה לפני וכו')?
2.כיצד הצטרף השכל, הרוחניות, הנפש, הרגש, הפחד השנאה, האהבה וכו' לחומר??
3.כיצד נהיה אדם מושלם אפילו במיליוני שנה, כיצד נוצרו עיניים והחליטו להיפגש זו עם זו ועם האף והאזניים המח ושאר האיברים?? כל זה "במקרה" בהתפתחות של מיליוני שנים?!? מי שבאמת מאמין באבולוציה (ולא משקר לעצמו ולאחרים) צריך אישפוז כפוי במחלקה סגורה...

ממילא לא שייך להתחיל לדון בה שהרי אין לה כל בסיס מינימלי..וכבר לפני עשרות שנים הופרכה מכל וכל ע"י עשרות מדענים...אז במחילה, תעשה לי טובה...

אתנחתא

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 13 אוקטובר 2016, 00:28

יאיר היקר,

אף-אחד לא בא לדון בנבכי תורת האבולוציה, וודאי שלא זו המטרה. אתה יכול להיות רגוע.

כל שכתבתי הוא שאף המאמינים בתורה זו ולדידם תורה זו מסלקת את קיומו של אלוקים ( - ולא היא! רק ה'ראיה מן התכנון' אולי ירדה, לדעתי אלו המאמינים באבולוציה, בסברא צריכים להאמין שיש גורם האחראי להתפתחות מדהימה זו), אף הם, כשדנתי עמהם בנושא, הוכרחו להודות לי שעל הטיעון שכתבתי אין להם מילה וחצי מילה לענות.

ולפיכך, לדעתי זהו הטיעון הטוב ביותר, טיעון שכולם מוכרחים להודות בו.

[על 'תורת האבולוציה' ראה גם מ"ש כאן - http://forum.otzar.org/forums/viewtopic ... 7%99%D7%94]

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 00:48

חברת חשמל התקשרה לאזרח בעיצומו של יום כיפור
תושבת בני ברק הזדעזעה לקבל שיחת טלפון בעיצומו של יום הכיפורים, מ…חברת החשמל, הנציג שאל האם התלוננו על נפילת עץ בבני ברק • החברה: "הנושא ייבדק על ידי חברת החשמל"

במהלך יום כיפור קרס עץ ברחוב ישעיהו בבני ברק, ופגע בכבל חשמל, וכתוצאה מכך קרס החשמל בכל הרחוב. נזק נגרם לרכב שחנה תחת העץ.

אך למרבה הפלא חברת החשמל חייגה לאזרחים בבני ברק כדי לברר על קריסת העץ ותקלת החשמל.

תושבת בני ברק א.ש. מספרת ל"קול חי" בעיצומו של יום כיפור בסמוך לשעה 16:30 מצלצל הטלפון, אני הייתי באמצע לנוח, קמתי וראיתי שבעלי לא נמצא. ובעלי לא מרגיש טוב. חששתי שקרה לו משהו. הרמתי את הטלפון, ומישהו אומר לי "שלום, מדברים מחברת החשמל, רצינו לברר אם אתם התלוננתם שנפל אצלכם עץ ואין לכם חשמל". אמרתי לו "אדוני יום כיפור היום, וזרקתי את הטלפון". אני לא מבינה למה הם היו צריכים להתקשר בעיצומו של יום כיפור?.

"לא הודענו על נפילת עץ ולא התקשרנו לחברת החשמל, אני לא מבינה מה הם רצו מאיתנו. ככה לחלל את יום כיפור. אני עניתי כי כבר התקשרו אלי פעם שבעלי נפל, ולכן חששתי".

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "לא מוכר לנו דבר כזה. ובוודאי שזו אינה מדיניות של חברת החשמל. הנושא ייבדק על ידי חברת החשמל. בחברת חשמל הוסיפו כי "רק במקרה של פיקוח נפש יוצרים קשר עם לקוחות".

נציין כי בערב יום הכיפורים אירעה הפסקת חשמל באזורים שונים בבני ברק וברמת גן זאת בשל תקלה שהייתה בקו מתח גבוה ברמת גן. תושבים רבים בבני ברק היו ללא חשמל עד דקות לפני יום הכיפורים.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 13 אוקטובר 2016, 08:35

"שלום עכשיו" ו"בצלם" יופיעו באו״ם בדיון נגד ישראל.

הפלסטינים מקדמים החלטה נגד ההתיישבות ביו"ש • נציגים מ״שלום עכשיו״ ו״בצלם״ צפויים לתקוף את ישראל בדיון ״אריה פורמלה״ של מועצת הבטחון • השגריר דנון: "עצוב ומאכזב שארגונים ישראלים נותנים כיסוי מוסרי לרדיפה נגד ישראל באו״ם"

דני-דנון-840x440c.jpg
המשלחת הפלסטינית לאו"ם יזמה דיון מיוחד של מועצת הביטחון בנושא ״ההתנחלויות״ ביום שישי (14 אוקטובר). לדיון, שיכונס תחת ההגדרה של דיון לא רשמי ("אריה פורמולה"), יוזמנו נציגים של "שלום עכשיו" ו"בצלם" בכדי "לאזן" את מה שצפוי להיות דיון עוין במיוחד כלפי ישראל ולהוות את יריית הפתיחה הפלסטינית לקידום החלטה נגד ישראל בנושא ההתנחלויות, במועצת הביטחון.

"הפלסטינים ממשיכים לחפש כל דרך לעקוף משא ומתן ישיר, ומחוללים טרור דיפלומטי נגד ישראל" אמר שגריר ישראל באו"ם דני דנון.

הדיון יכונס באופן פורמלי על ידי מלזיה, ונצואלה, סנגל, מצרים ואנגולה, וכותרתו הרשמית תהיה: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ולפתרון שתי המדינות".

השגריר דנון תקף בחריפות את ההשתתפות הצפויה של ארגונים ישראלים בדיון ואמר: "דווקא בימים של חשבון נפש ותפילות לאחדות העם ישראל, זה עצוב ומאכזב שארגונים ישראלים נותנים כיסוי מוסרי לרדיפה נגד ישראל באו״ם".

הדיון צפוי להתמקד בבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים, בהכשרת ישובים קיימים ביו"ש ובמה שהמארגנים מכנים "הפקעת אדמות של פלסטינים". בסוף הדיון המארגנים צפויים לדרוש ממועצת הביטחון לקדם החלטה מעשית נגד ישראל בנושא ההתנחלויות

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 13 אוקטובר 2016, 11:03

ממצאים מרגשים: 92% מבעלי העסקים מעוניינים לשמור שבת.

סקר שנערך בקרב בעלי העסקים בישראל מוכיח כי רובם הכולל אינם מעוניינים לתפוח את חנויותיהם בשבת.

92% מבעלי העסקים בישראל אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם בשבת – כך עולה מנתוני סקר שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI, בקרב 135 בתי עסק בפריסה ברחבי הארץ.

ממצאי הסקר, שפורסמו לראשונה ב-ynet, מצביעים על כך שרובו ככולו של הציבור בישראל אינו מעוניין לפתוח את עסקיו בשבת. מן הסקר עולה ש-92% מבעלי העסקים בישראל אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם, ו-98% לא מקבלים פניות מלקוחות לפתיחת העסק בשבת.

המסקנה העולה מן הסקר היא שלמרות שעולות ונשמעות מפעם לפעם טענות על כפייה דתית בישראל, מן הסקר נראה כי רובם המוחלט של בעלי העסקים אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם בשבת.

על השאלה האם פתיחת עסקים בשבת תוביל לעלייה בפדיון החנויות היומי, השיבו 47% מבעלי החנויות שהפדיון בשבת יהיה נמוך יותר מפדיון החנות ביום חול; 21% השיבו שהפדיון בשבת יהיה גדול יותר מהפדיון ביום חול; ואילו 32% ציינו שהפדיון בשבת יהיה דומה לפדיון ביום חול.

תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת ב-CofaceBDI, ציינה לאחר פרסום הממצאים כי "רוב בעלי העסקים ציינו בסקר כי הם אינם מעוניינים בפתיחת עסקים בשבת. כששאלנו את הסיבות לכך, חלקם ציינו כי הסיבה לכך היא היותם דתיים; חלקם ציינו כי הם עובדים מספיק קשה במהלך השבוע ומעוניינים ביום המנוחה; וחלק טענו כי אין מספיק תנועת לקוחות בשבת באזור הפעילות שלהם".
נערך לאחרונה על ידי קלונימוס הזקן ב 13 אוקטובר 2016, 11:05, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 13 אוקטובר 2016, 11:04

הלוויתם של אחינעם ונבו גרינפלד ז"ל – מחר ב-10:00 במצפה נטופה.

פורסם מועד הלוויתם של הילדים אחינעם ונבו גרינפלד ז"ל, שנהרגו בתאונת הדרכים בגיאורגיה. ההורים ושני הילדים האחרים מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם.

83482_tumb_750Xauto.jpg
אחינעם ונבו גרינפלד ז"ל, שנהרגו בתאונת הדרכים הקשה בגיאורגיה, תתקיים במצפה נטופה מחר (שישי) בשעה 10:00 בבוקר.

האסון הכבד התרחש בערב יום הכיפורים. משפחת גרינפלד: ההורים חנוך ונעה, והילדים יפתח בן ה-11, אחינעם בת ה-10, עברי בן ה-7 ונבו בן ה-5, יצאה לטביליסי בתחילת השבוע והייתה אמורה לחזור ארצה אחרי סוכות.

ביום שני בערב אירע האסון הכבד. ככל הנראה בשל מזג האוויר הסוער והערפל, הג'יפ שבו נסעה המשפחה סטה מהכביש והידרדר עשרות מטרים.

התאונה הקטלנית גבתה את חייהם של אחינעם ונבו ז"ל. האם נעה נפצעה קשה, האב חנוך נפצע קל, והילדים, יפתח ועברי, נפצעו קל ובינוני.

בני המשפחה אושפזו בבית חולים בטבילסי, ובמבצע מיוחד הוטסו לישראל ואושפזו בבית החולים הדסה עין כרם. אל הטיסה הצטרף ד"ר ג'וש שרודר, אורתופד בכיר בהדסה, על מנת לתמוך בעמוד השדרה של נעה.

גופותיהם של הילדים אחינעם ונבו ז"ל ינחתו היום בנתב"ג, ביחד עם הדוד, אחיה של נעה, שטס לגאורגיה מיד כששמע על האסון, בערב יום כיפור.

במשפחת גרינפלד ובמעלה מכמש מנסים להתמודד עם האסון. "אחינעם בעלת לב הזהב, הרגישה שהיא רק ילדה, אבל רואה כשהלב שבור וצריך חיבוק... ונבו, בעל העיניים המאושרות, החיוך הטוב, הצחוק וההומור - איפה אתם אהובים שלנו?" כתבה שושי גרינפלד, אחותו של האב חנוך, בעמוד הפייסבוק שלה.

אלפי גולשים הצטרפו לקריאת תהילים משותפת, שנפתחה ברשת, עבור בני משפחת גרינפלד. אנא זעקו בתחינה לרפואתם השלמה בגוף ובנפש של ההורים: חנוך העניך בן בלהה חיה, נעה בת מרתה, יפתח מרדכי בן נעה ועברי יהודה בן נעה, בתוך שאר חולי ישראל.

שלח תגובה