חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 20:43

ר"מ פורטוגל לשעבר, אנטוניו גוטרש, נבחר למזכ"ל האו"ם הבא.

המזכ"ל החדש צפוי להיכנס לתפקידו בתחילת חודש ינואר הקרוב ובעקבותיו יבוצעו מספר רב של מינויים ושינויים בצמרת הארגון • דנון: מצפה שהאו"ם תחת מנהיגותו יהווה גוף הוגן ברוח מייסדיו.
371px-António_Guterres-e1475685703814-840x440c.jpg
מועצת הביטחון של האו"ם הודיעה היום (ד'), כי ראש ממשלת פורטוגל לשעבר והנציב העליון של סוכנות הפליטים של האו"ם בהווה, אנטוניו גוטרש, נבחר פה אחד לכהן כמזכ"ל האו"ם הבא.

מועמדתו של אנטוניו גוטרש, ראש ממשלת פורטוגל לשעבר והנציג העליון של האו"ם לענייני פליטים, לתפקיד מזכ"ל האו"ם אושרה היום על ידי המדינות החברות במועצת הביטחון של הארגון, ללא הסתייגויות. מחר צפויה להיערך ההצבעה הרשמית בנושא, ובה המינוי יתקבל באופן סופי.

גוטרש הגיב להחלטה בחשבון הטוויטר שלו ומסר: "לכבוד הוא לי, אני מאושר".

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב על בחירתו של גוטרש ואמר: "אני מברך את מר גוטרס על בחירתו ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד חשוב זה. מדינת ישראל מקווה ומצפה שהאו"ם תחת מנהיגותו יהווה גוף הוגן ברוח מייסדיו, שיודע להבדיל בין טוב לרע, ויפסיק את האובססיה נגד ישראל", אמר דנון והוסיף: " אני מקווה ששינוי בהנהגה יוביל להפסקת העוינות כלפי ישראל".

המזכ"ל החדש צפוי להיכנס לתפקידו בתחילת חודש ינואר הקרוב ובעקבותיו יבוצעו מספר רב של מינויים ושינויים בצמרת הארגון.

"אנו מצפים לקידום היוזמה למינוי שליח מיוחד באו"ם לנושא המאבק באנטישמיות העולמית, ולקבלת אחריות על ידי האו"ם על החזרת גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל משבי חמאס", סיכם השגריר דנון.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 20:44

בתום יום של תקיפות בעזה בחמאס שולחים מסר לישראל: לא נשב בחיבוק ידיים וניתן לישראל להמשיך בהסלמה.

‏גם מהג'יהאד האיסלמי נמסר כי "אין לנו עניין בהסלמה אך אנו בוחנים את ההתפתחויות האחרונות ביחד עם שאר הארגונים למקרה שהאויב ימשיך בתוקפנותו. אנו מתכוננים לכל האפשרויות כולל תגובה".

כזכור, צה"ל תקף היום מטרות רבות ברחבי עזה. לפי פרסומים ברצועה שב חיל האויר לתקוף ובשעה האחרונה הותקפה מטרה של ארגון החמאס בדרום רצועת עזה.

בתקיפה הראשונה שהיתה הבוקר ירו תותחים של צהל פגזים לעבר מקור הירי שבוצע לשדרות אך מאז פועל חיל האויר כולל בשעה זו לפי דיווחי הפלסטינאים באזור אחר מזה שהותקף הבוקר והפעם ביתר שאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 20:45

פעילי זכויות אדם: המשטרה פגעה בזכויות מפגינים בקריית גת.

פעילי האגודה טוענים כי אין הם מביעים עמדה לגבי תוכן ההפגנה – וכי "העניין שלנו הוא רק חופש ההפגנה וזכויות העצורים והמעוכבים. מהעדויות שהגיעו אלינו, אכן הייתה פגיעה בזכויות האדם שלהם, ולכן פנינו היום למשטרה".
k3-500x333c-840x440c.jpg
האגודה לזכויות האזרח שלחה היום מכתב מפורט למפכ"ל המשטרה בעניין אחת ההפגנות שהיו בקריית גת מול ביתו של רב העיר בעניין הגיוס.

לדבריהם "מהעדויות שהגיעו אלינו, המשטרה הפרה את חובתה לאפשר את חופש המחאה, ריססה את המפגינים בגז ללא צורך ובניגוד לנהלים, התעמרה בנהג המיניבוס שהסיע אותם ללא צורך ופגעה בהפגנה ללא צורך. פירוט נוסף נמצא במכתב. העובדה שהמפגינים הם חרדים אינה מהווה הצדקה לזהות אותם באופן אוטומטי כחשודים מידיים".

פעילי האגודה טוענים כי אין הם מביעים עמדה לגבי תוכן ההפגנה – וכי "העניין שלנו הוא רק חופש ההפגנה וזכויות העצורים והמעוכבים. מהעדויות שהגיעו אלינו, אכן הייתה פגיעה בזכויות האדם שלהם, ולכן פנינו היום למשטרה".

למכתב המלא - http://www.93fm.co.il/wp-content/upload ... 10.16.docx
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 21:07

המתיחות בבלגיה גוברת: שני שוטרים נדקרו על ידי אדם חמוש, ותחנת הרכבת נסגרה בשל איום על פצצה במקום.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 21:23

ארדן: "לא נראה לי שתהיה ממשלת אחדות בשנה הקרובה".

ח"כ איתן ברושי: "אם אחרי כל מה ששמעון פרס עשה לערביי ישראל ולפלסטינים הם בסוף לא באים להלוויה שלו, אני חושב שמחנה השמאל צריך לעשות חשיבה מחודשת" • אילה חסון: "אינטרס נתניהו להרחיב את הממשלה זה רק כדי לפלג את מפלגת העבודה".
F151001MA008-840x440c.jpg

יום אחרי סערת ממשלת האחדות ששבה לכותרות והשר לבטחון הפנים גלעד ארדן אומר בראיון לאבי למימרן במהדורה המרכזית בקול חי: לא נראה לי שתהיה ממשלת אחדות בשנה הקרובה.

ארדן שנחשב לאחד מבכירי שרי הליכוד אומר את דבריו על פי המידע אליו הוא נחשף.

עוד אמר ארדן כי המשטרה תתמקד השנה בהנגשת השירות המשטרתי והגברת הביטחון היומיומי של כל אזרח, "אנחנו רוצים להגיע לסטנדרטים של לונדון וניו יורק. לקראת החגים הערכות בשיא, שנה שעברה גל הטרור החל בחגי תשרי, עושים את המקסימום, ונלחמים גם בהסתה ברשתות".

מי שעוד דיבר על האחדות היה תומך היוזמה ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני שתהה "אם אחרי כל מה ששמעון פרס עשה לערביי ישראל ולפלסטינים הם בסוף לא באים להלוויה שלו, אני חושב שמחנה השמאל צריך לעשות חשיבה מחודשת באשר לסכסוך בתוך המדינה ומחוצה לה".

העיתונאית איילה חסון אמר ה לאבי מימרן אודות היוזמה כי "אם יש אינטרס לנתניהו להרחיב את הממשלה זה רק כדי לפלג את מפלגת העבודה לגמרי, ולהרוויח נקודות בזירה המדינית מול אובמה ואירופה. מי שיצא מורווח ממהלך כזה הוא יאיר לפיד שיהפוך לאלטרנטיבה היחידה לשלטון הליכוד"
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 05 אוקטובר 2016, 22:15

הותר לפרסום: טייס חיל האוויר נהרג בהתרסקות מטוס F16
טייס F-16 נהרג היום (רביעי) במהלך נטישת מטוס שהתלקח לקראת נחיתה לאחר שביצע תקיפה מבצעית ברצועת עזה. הנווט שהיה על המטוס הצליח לנטוש אותו ונפצע באורח קל. מפקד חיל האוויר אמיר אשל מינה צוות חקירה מיוחד בכדי לחקור את נסיבות המקרה.

מדובר צה"ל נמסר: "בשעות אחר הצהריים במהלך ניסיון נחיתה של מטוס סופה (F-16i) נטשו שני אנשי צוות האוויר את המטוס, בבסיס חיל האוויר 'רמון'. נסיבות האירוע נחקרות. כתוצאה מהנטישה נהרג איש צוות אוויר".

"איש צוות נוסף פונה לטיפול בבית החולים. מצבו מוגדר קל. מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, הנחה על הקמת ועדת חקירה בראשות קצין בדרגת אלוף-משנה. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה".

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 05 אוקטובר 2016, 22:21

יו''ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד וסיעתו לקחו הערב חלק בסיור סליחות המרכיב את הפסיפס הישראלי
****
הותר לפרסום: טייס חיל האוויר נהרג ומשנהו נפצע בעת התלקחות מטוס במצפה רמון
****
פצוע אנוש בתאונה שאירעה באריאל
****
רוכב אופנוע נפצע באורח בינוני בתאונה עצמית בכביש 4 בסמוך לצומת עמק חפר
****
צה''ל: לוחמי חיל הים השתלטו על ספינת זיתונה שנענתה בשלילה - האירוע הסתיים ללא נפגעים
****
הפשיעה החקלאית: גנב 100 ק״ג של ענבים ונתפס ׳על חם׳ ע״י לוחמי מג״ב.
****
צה''ל תקף ברצועת עזה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח העיר שדרות
****
ילד כבן 3 נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מגובה בכפר קאסם
****
תושב השטחים נעצר באיזור שמעון הצדיק בירושלים כשבתיקו אקדח גז אזיקים וסרט דביק
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 05 אוקטובר 2016, 22:26

40 שנה לאחר הקמתה: יחידת שלדג נחשפת
40 שנה לאחר הקמת יחידת שלדג, צה"ל חושף הפרטים שעד כה לא פורסמו על היחידה הסודית והמובחרת.

שלדג היא יחידת קומנדו של צה"ל בחיל האוויר הישראלי, הוקמה בשנת 1974 בעקבות לקחי מלחמת יום הכיפורים על מנת לספק לחיל האוויר יכולת עצמאית בנושא קומנדו ומודיעין.

מדובר ביחידה מיוחדת של חיל האוויר שעובדת גם במלחמה וגם בשגרה, יוצאת למבצעים מיוחדים ופועלת במימד הקרקעי, בעומק ובמרחבי לחימה נוספים מהגדר והלאה. תפקידי היחידה; איסוף מודיעין, יציאה למבצעים קרקעיים התקפיים והשתלבות במבצעים אוויריים
בחודש שעבר נערך תרגיל מיוחד של לוחמי שלדג, בו תרגלו השתלטות על "מתקן אסטרטגי" באחת ממדינות ערב

היתרון של היחידה טמון ביכולות סגירת מעגלי האש, גם מבחינת יכולת הפעלת אש מהאוויר עם הרבה מאוד ניסיון במבצעי שגרה. יתרון נוסף הוא השפה המשותפת של חיל האוויר. התקשורת והשפה, היכולת להעביר את הנ"צ ואת המטרה בצורה מדויקת בכדי שהמטוס יוכל לתקוף הוא יתרון גדול ליחידה. היחידה היא כלי תקיפה בתוך חיל האוויר לכל דבר ועניין. היקף המבצעים הוא עצום בהשוואה ליחידות מיוחדות אחרות.
מלחמת שלום הגליל: מדובר במלחמה הראשונה בה פעלה היחידה. מבצעים שם מבצעי איסוף וסיור מקדימים למלחמה. במלחמה מבצעים הפעלה מערכתית ראשונה של יכולת שהייתה חדשה אז שנקראת צסק"א – צוות סיוע קרקע אוויר. בשנים הראשונות של היחידה זה היה הדבר המרכזי שהיחידה פעלה בו. היכולת לחבר חימוש של חה"א שלא ידע לפגוע בצורה מדויקת בלילה, לחבר את זה לאיסוף המודיעין המקדים, להפעיל ולאפשר תקיפה. זו הייתה היכולת המרכזית שמופעלת בצורה מערכתית פעם ראשונה.
מבצע ענבי זעם: היחידה מופעלת במבצע בהיקף מאוד גדול עם הרבה מאוד כוחות. הטק"ק הופך להיות טק"ק קטן שהוא רקטות, מטל"רים, קטיושות ולמה שאנו קוראים היום "תלול מסלול " ואותו היה צורך לצוד קודם כל בצורה של חוליות, ואח"כ משגרים. התפיסה הייתה תפיסה מרחבית שנבנתה, החיבור, הצמ"ה, כבר עבדו בצורה הרבה יותר יעילה. במבצע היחידה מבצעת מבצעי איתור משגרים וכן מבצעי קומנדו שמגיעים בחיכוך קרוב עם האויב. האתגר המרכזי היה להצליח לאתר את החוליות ולא את המשגרים. לאתר אותם, לתקוף ולהשמיד אותם, סה"כ היקף גדול של תקיפות בהכוונה ובתקיפה של היחידה כולל במגע ישיר. סה"כ במבצע 65 הרוגים, 22 השמדות מטל"ר ו-43 מטרות תשתית. אורכו של המבצע – 17 יום.
מלחמת לבנון השנייה: היחידה נערכה למלחמת לבנון השנייה במבצעים רבים, כשלב מקדים. ביצעו עשרות מבצעים בעומק החזית ובעומק לבנון – מבצעי איסוף מודיעין לצייד של חוליות ומשגרים, מבצעי גירוי והשמדה ומבצעים התקפיים. כשהתמרון התחיל, מבצעים מבצעי איסוף ותקיפה שמסייעים לכוחות המתמרנים ומשתתפים ביחד עם יחידת הניוד במבצעים הלוגיסטיים. כמבצע יחסית ייחודי היחידה פיקודה והובילה את המבצע לאיתור ולחילוץ קרן טנדלר ז"ל ביחד עם 669. המבצעים המשמעותיים יצרו תשתית מודיעינית בזמן אמת, שאפשרו לסגור מרחבים שלמים, גם לאסוף מודיעין וגם לתקוף.
מאמץ מול הטרור הפלסטיני: מעבר למבצעיים ייעודיים בגזרות הרלוונטיות היחידה היא חלק מהמאמץ הצה"לי להילחם בטרור הפלסטיני. לאורך כל השנים, האתגר האמיתי זה איך אתה לוקח יכולות שפותחו להתמודד במקומות רחוקים וגורם להם להיות רלוונטיים בלחימה הזו. כי זו הלחימה האמיתית של צה"ל באותן שנים. הרעיון הוא לקחת את היכולות ולהתאים אותם גם ביכולות המודיעיניות, גם ביכולות העמוקות, ביכולות הסיכול וההתגנבות וחדירה במקומות עם חיכוך גבוה, במחנות הפליטים בצורה שקטה ולסכל ולחטוף ובעיקר את כל הדברים הללו להתאים ולשלב בהיקפים עצומים של פעילות.
צוק איתן: היחידה כתפיסה פעלה איפה שהיא יכולה להשפיע ולתרום. היחידה פעלה גם במבצעים התקפיים, גם בסיוע לתמרון, גם במבצעים לאיתור ופגיעה במנהרות. תקיפה גם במבצעים מודיעיינים וגם מבצעים התקפיים. בנוסף, חבירה של לוחמי היחידה לכוחות המתמרנים במטרה לסייע בתקיפות, בשל היכולות הגבוהות שקיימות ביחידה (לדוגמה – צלפים). חבירות אלו הביאו להרבה הצלחות.
הזירה העזתית: הזירה הזו מאוד מורכבת באופן כללי, ובאופן ספציפי גם להפעלת כוחות מיוחדים. זה רק אומר שהאתגר של היחידה יותר גדול. הצבא יודע להפעיל כוחות מיוחדים, הוא מפעיל בהיקפים הרבה יותר גדולים, אבל צריך לשקול ולראות שמבצע לא הופך להיות בעיה. הוא אמור להיות פתרון. הטופוגרפיה והאויב תמיד יהיו אתגר בחיכוך. בעזה, זה אתגר מסוג מסויים, כי יש לו גבולות גזרה מאוד מדוייקים, ושהולכים למקומות אחרים או לגבולות אחרים הגבולות גזרה יותר פתוחים.

מבצעים מיוחדים בשגרה: המבצעים המיוחדים וה"מערכה שבין המלחמות" שקיימת כבר הרבה מאוד שנים היא יותר ממוקדת כיום, מוכוונת ובהיקפים יותר משמעותיים. היחידה מבצעת מבצעים בכל גזרות העניין שצה"ל פועל בהם. האתגר המיוחד בדרך כלל מתבצע לתכלית שהיא אסטרטגית, שהיא מערכתית, שהיא מרחבית ויותר גדולה ממבצע טקטי - למרות שבסוף היכולות הן יכולות טקטיות. הוא מחייב מענה מבצעי ייחודי, ליחידה יש הרבה מאוד יכולות שניתן להוציא בקבועי זמן קצרים. הבעיה היא שמבצעים כאלה בדר"כ מחייבים או בניית או התאמת יכולת, או תהליך שלם של בניית המשולש של תשתית מודיעינית, ולפתח מודיעין למרחבים מסוימים, לבנות טכנולוגיה רלוונטית לכל המימדים שיודעת להתאים עם יכולת מבצעית משלימה.לעיתים אנו בונים את היכולות תוך כדי תנועה, ולכן פרק הזמן שנדרש לזה בדר"כ הוא יותר ארוך.

אחד היתרונות של היחידה היא שיחסית ליחידות דומות בשאר העולם, היא יודעת לפעול בזמנים קצרים. יש מבצעים מיוחדים שהיחידה הוציאה תוך ימים, אבל בדר"כ זה הרבה יותר ארוך. מנהלים סיכונים ומתפשרים על דברים, וזה כולל התאמה של יכולות.

כל המבצעים שעושים בשגרה משרתים אחר כך את המלחמה בכל מני היבטים, גם בהיבט של מוכנות הלוחמים והמפקדים, וגם משרת את ההבנה של מפקדים על הפעלת כוח. מבצעים מיוחדים הם דבר נורא רגיש להפעלה. יש קושי פסיכולוגי. ככל שאתה מייצר את החיכוך הזה בכל רמות הפיקוד וגם ברמות המדיניות של הפעלה כזו אז יותר קל להפעיל כוח בעת הצורך בזמנים קצרים. זו המלחמה שלנו, יש מדי פעם מלחמות גדולות, אך המלחמה מתרחשת כל הזמן. לכן אין ברירה ומאמץ המיוחדים צריך להיות רלוונטי ולהכין את התשתית למלחמה ולמבצע הבא, ולצמצם התעצמות של הצד השני.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 05 אוקטובר 2016, 22:28

בדרך לחטיפה? נעצר חשוד פלסטיני בירושלים

ניסיון חטיפה על רקע לאומני? המשטרה עצרה ערבי תושב השטחים כשבתיקו אקדח גז, אזיקים וסרט דביק.

לפני שעה קלה (רביעי) הבחינו שוטרים המוצבים באזור שמעון הצדיק בירושלים, בצעיר העומד בסמוך לתחנת הרכבת הקלה.

בבדיקה שביצעו השוטרים עלה כי הינו תושב שטחים ללא אישורי שהייה. בתיקו איתרו השוטרים אקדח גז, אזיקים, וסרט דביק.

החשוד נעצר והובא לחקירה בתחנת לב הבירה. במשטרה בודקים בשלב זה כלל כיווני החקירה.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 05 אוקטובר 2016, 22:56

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחס הבוקר למגעים למו"מ לצירוף מפלגת המחנה הציוני לממשלה, וטען כי הידיעה על התקדמות במו"מ גרמה לו לחלל את החג.

בראיון לתוכנית אורלי וגיא בערוץ 10 אמר יצחק הרצוג: "אני יושב בבית הכנסת ארבע שעות אתמול, ולקראת הסוף מתחיל איזה רחש ושולפים אותי החוצה, צר לי לחלל את החג, על ידיעה שהוציא כתבכם ספי עובדיה שיכול היה גם לחכות, בכל זאת יש חג ואנשים מתפללים, זה מייצר בעירה, וזו ידיעה שהיא בלתי מבוססת בעליל".

הרצוג הוסיף ואמר כי הידיעות באמצעי התקשורת אודות פגישות שקיים "מוכחשות מא' ועד ת'", כלשונו "זו ידיעה שכבר לפני שבוע קיבלו עיתונאים אחרים. אנחנו ולא לפיד שייכים לזרם המרכזי, אם תהיה הזדמנות היסטורית לא אשלול כניסה לאחדות".

"לא היו פגישות ולא היו מגעים. יש פה כוחות שמנסים לפרק את המחנה הציוני ולעשות ספין", טען בראיון, "אם תהיה הצעה קונקרטית אני אכנס את חברי מפלגתי ונשקול זאת – בדיוק כפי שטענתי בעבר, לא צריך לעשות מזה בעירה".

אמש פרסם הרצוג הודעה לחברי מפלגתו בה כתב "לכולכם שנה טובה, חזרתי מעוד ארבע שעות תפילה בבית הכנסת לעוד ידיעה בלתי מבוססת, מצטער על ההפרעה בזמן החג".

גם בליכוד הכחישו מכל וכל את הידיעה על התקדמות במו"מ.

למרות ההכחשות, חלק מחברי הכנסת של מפלגת העבודה מביעים התנגדות חריפה לכניסה לממשלה.

ח"כ אראל מרגלית אמר כי: "הניסיון של ראש הממשלה לפרק את מפלגת העבודה לא יצלח. בכוונתי למנוע את הכניסה לממשלת נתניהו כפי שהיה גם בניסיון הקודם. אם לא נדע להיות אלטרנטיבה גם עשרה מנדטים בסקרים יהיו חלום רחוק. אנו נרכז את כל הכוחות שלא התייאשו כדי להביא להחלפת נתניהו ולא כדי להצטרף אליו".

ח"כ עמיר פרץ התייחס לדיווחים ואמר "אנחנו צריכים לנצח את נתניהו – לא להצטרף אליו".

ח"כ מיקי רוזנטל על המגעים לאחדות: "ההכחשות לא משכנעות – על הרצוג לאפשר לסיעה לקבל החלטה שלא ינוהל משא ומתן או להודיע פומבית על המגעים. אני מתנגד נחרצות לכל משא ומתן לכניסה לממשלה. את נתניהו צריך להפיל, לא להציל מפני עצמו. כפי שהצהרתי בעבר, גם אם יצליח הרצוג להשלים את המהלך ויבגוד באמון רבבות בוחרינו, לא אתן לכך יד ולא אצטרף לממשלה"
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 06 אוקטובר 2016, 13:40

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

רשת ב': משה קצב הגיש בקשת חנינה מחודשת לנשיא ריבלין.

ברסלב נייעס: דניאל רוט, חתנו החרדי של רה"מ בנימין נתניהו ושני נכדיו החרדיים ממאה שערים נצפו בין העולים לציון רבי נחמן מברסלב בראש השנה באומן.

'הארץ' בתחקיר נגד שרת המשפטים איילת שקד - כך קידמה שקד פרוייקטים של עמותת 'אלעד' השייכת לציבור הדת"ל, כשבפועל היא מקבלת הנחיות מראשיה, מתערבת בהחלטות המועצה הארצית לתכנון ומשנה תוכניות.

גרודקה ב'בחדרי': המאבק בין ש"ס ליהדוה"ת על הסמינרים! לאחר שח"כי יהדוה"ת החרימו את הדיון של מרגי על הסמינרים, שלח גפני מכתב למרגי בו הוא טוען כי דווקא הסמינרים הם אלו שמופלים לרעה. גפני דורש דיון דחוף. לדברי גפני: "יש אפליות שערורייתיות כלפי הסמינרים החרדיים לעומת החינוך הממלכתי. ראיתי כי קיימת לראשונה ישיבת ועדה בנושא סמינרים חרדיים. אודה לך שתמשיך את הדיון אודות אפלייתם לרעה".

'בקהילה' חושף: בש"ס נערכים לסבב מינוי רבני ערים בערים מרכזיות - המועמדים הבולטים: בחיפה - הגרמ"ח לאו, הגר"ש אליהו, דניאל הרשקוביץ, הר' סתיו והגר"א שלוש. בנשר - הרב משה אבוחצירא. ברמת גן - הרב צבי לאו. המועמדים בת"א - הגר"י דרעי והגר"מ הלוי. ברחובות - הגרב"צ קוק והגרמ"מ גלוכובסקי. במבשרת - הגר"ש אליטוב. בלוד - הגר"י מוזגרשווילי והגרש"מ ביטון.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 06 אוקטובר 2016, 23:39

ערוץ הטלוויזיה אל ווטאן: אבו מאזן יעבור צינתור בעוד שעה בבית חולים בראמללה אחרי שהרגיש רע הבוקר.

המנהל הרפואי של ביהח ברמאללה, ד"ר סראחנה: מחמוד עבאס הוכנס לביהח לבדיקות שגרתיות ונעשו לו כל הבדיקות לרבות הצנתור. התוצאות טובות והוא ישוחרר בעוד שעתיים

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16740
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 81 פעמים
קיבל תודה: 102 פעמים
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 06 אוקטובר 2016, 23:40

בעז"ה בקרוב יזכה להיות באשכול בד"ה...

אה, בעצם בעיה, לא שמר מצוות (שלנו)...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 00:07

ח"כ הרב אורי מקלב אמר היום בדיון בוועדת הכספים כי למרות הרפורמות במשק, המחירים לצרכן בפועל נשארו כבעבר – "עלינו לבדוק למה הדברים נעצרים דווקא בתחנה האחרונה שלהם אצל הצרכנים, ואין שינוי ניכר בהוזלת המחירים" הוסיף מקלב.
F140904MA16-840x440c.jpg
"יש פער גדול בין הרפורמות שנעשו בתחום הייבוא, פתיחת השווקים והגברת התחרות, ושילמנו עליהם מחיר יקר של פגיעה ביצרנים, בתעסוקה ובכוח העבודה, לבין התוצאות בשטח שבפועל כשזה מגיע לצרכן המחיר נשאר אותו דבר ללא שינוי, עלינו לבדוק למה הדברים נעצרים דווקא בתחנה האחרונה שלהם אצל הצרכנים, ואין שינוי ניכר בהוזלת המחירים", כך אמר ח"כ הרב אורי מקלב בדיון מעקב שהתקיים בוועדת הכספים בנוגע להשפעת מצב העבודה בנמלים על יוקר המחיה.

בעקבות הדיון הקודם שהתקיים בוועדה לפני כחודשיים, דיווח מנכ"ל נמל אשדוד על מספר צעדי ייעול כקבלת עובדים חדשים לנמל מה שיגרום לקיצור התורים בטיפול באניות הפורקות סחורה.

ח"כ מקלב הדגיש בדבריו שהאשמה היא לא רק על הנמלים, "יש כאן צד שני למטבע, שוב ושוב אנחנו נתקלים בעודף רגולציה של משרד התחבורה, ואנחנו שואלים מה התועלת ברפורמה ובקבלת החלטות עם המשרד לא מביא אותם לידי מימוש בפועל", מצד אחד מגדילים את הייבוא בכדי להגביר את התחרות, ומצד שני בשל העומס הסחורה נשארת זמן רב בנמל ומשלמים כסף מיותר על אחסנה המתנה והובלה, וכל זה מתנקז ברווח ושוב נופל על הצרכנים.

אנחנו נתקלים בתופעה הזו גם לגבי מחיר המוניות, בעבר כשעלו מחירי הסולר אישרו למוניות להעלות מחירים, ואילו כעת לאחר שמחירי הסולר הוזלו, מחירי המוניות נשארו כבעבר, והאבסורד היותר גדול שכבר נחתמו תקנות חדשות הקובעות הוזלה חלקית של מחירי המוניות, אבל במשרד התחבורה בגלל השפעה של גורמים אחרים אין מעקב למימוש התקנות החדשות, ושוב אנו רואים את הפער בין הדיבורים על התייעלות לבין המצב בשטח.

ח"כ מקלב ציטט את דבריהם של ראש הממשלה ושר התחבורה שאמרו שילחמו בתופעה של מונופול בזבזני, ושלא ייתנו לתופעה הזו של חוסר יעילות להימשך, ואם כפי שהנמל מציג שיש לו גידול ברווחים של 12% בשנה, אז מדוע הצרכן צריך לשלם את המחיר הגבוה, והכל בגלל חוסר פעילות ועמידה של הממשלה עצמה ובשל דברים צדדיים ואינטרסים שונים.

יו"ר הוועדה ח"כ הרב משה גפני ביקש בסיום הישיבה מרשות הנמלים הבהרות בתוך חודש, האם נעשו צעדים נוספים בכדי לגרום להוזלת המחירים בפועל, ובאם הדבר לא ישתנה אזי הוועדה תדאג לחקיקה מתאימה בנושא.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 00:38

"ירי מרצועת עזה לשטח ישראל ייענה בתגובה עוצמתית"

תקיף: חמאס הוא השולט ברצועה ביד רמה וכשהוא רוצה להשיג משהו או למנוע משהו, הוא יודע לעשות זאת. אז גם בנושא של הסוררים למיניהם – שישתדלו יותר • מרגיע: אני חוזר ואומר, אין בכוונתנו ליזום שום מהלך צבאי.


שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נאם לפני זמן קצר בטקס קצינים ונגדים מצטיינים שנערך בבית הפלמ״ח בת״א. השר ליברמן התייחס בנאומו לתקיפות צה״ל בעזה ואמר את הדברים הבאים:

״כשר הביטחון אני יכול לומר בשמה של ממשלת ישראל, שאנו הנהגה אחראית ושקולה. אין אנו מחפשים הרפתקאות ואף אחד לא דוחף להסלמה מול חמאס ברצועת עזה – אך אנחנו נחושים להגן על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל ובנקודה הזאת לא תהיה שום פשרה. כל ירי מרצועת עזה לשטח הריבוני של מדינת ישראל ייענה בתגובה עוצמתית.

חמאס הוא השולט ברצועה ביד רמה וכשהוא רוצה להשיג משהו או למנוע משהו, הוא יודע לעשות זאת. אז גם בנושא של הסוררים למיניהם – שישתדלו יותר.

אני חוזר ואומר, אין בכוונתנו ליזום שום מהלך צבאי. בד בבד, לא נסבול שום ירי, שום פרובוקציה, מצד מאן דהו, נגד אזרחי מדינת ישראל, או פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל. לא ירי ולא משט.״

בתחילת דבריו שלח השר ליברמן תנחומים למשפחתו של טייס חיל האויר, רס״ן אוהד כהן נוב, שנהרג אתמול ואמר כי הוא היה קצין מצטיין ומוערך, מלח הארץ.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:44

ארה"ב בהיסטריה: אחרי שהוריקן מת'יו הספיק לחלוף בג'מייקה, ברפובליקה הדומיניקנית, בהאיטי ובקובה, ולהותיר בהן הרס רב, ממשיכה הסופה בשעות אלו לעבר איי בהאמה וייתכן שתגיע לפלורידה עוד לפני חצות.

עקב כך שהסופה התחזקה יותר מן המשוער, ומוגדרת כעת כהוריקן בדרגה 4, יצא נשיא ארה"ב ברק אובמה בהכרזה על מצב חרום בפלורידה, מה שמוכיח על הדאגה העזה מנזקי הסופה והסיכון הרב שנשקף לאזרחים. השלטונות חוזים כי הסופה מת'יו עומדת להיות הסופה החזקה ביותר שהכתה בחוף האטלנטי בעשור האחרון. 140 איש כבר נספו בסופה הקטלנית (מתוכם 136 בהאיטי). רוב ההרוגים נהרגו מעצים שקרסו, ממבנים שנהרסו ומנהרות שעלו על גדותיהם וגרמו להצפות.

עקב החשש הרב מפני הסופה שמהירותה עומדת על 225 קמ"ש, היו רבים שנמלטו אל תוך פנים היבשת, כדי שלא להסתכן. בפלורידה אף יצאו הרשויות בקריאת אזהרה לאזרחים. "זה רציני, אל תיקחו סיכון, עלינו להתכונן לפגיעה ישירה", אמר ריק סקוט, מושל פלורידה, "אם אתם נדרשים להתפנות ועוד לא עשיתם זאת – עשו זאת עכשיו. הסופה הזאת תהרוג אתכם". גם בג'ורג'יה, דרום קרוליינה וצפון קרוליינה הוכרז מצב חירום והתושבים נקראו להתפנות אל תוך שטח הפנים של היבשת.
83093_tumb_750Xauto.gif
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:44

כמעט שלושה שבועות אחרי הפיגוע בשער הפרחים, הגיעו הערב מבית החולים שערי צדק בשורות טובות: השוטרת שנפצעה קשה מאוד במהלך הפיגוע, שבה להכרה מלאה. מבית החולים נמסר: "היא ערה, נושמת עצמאית ומתקשרת עם סביבתה".

כזכור, השוטרת, בת 38 ואם לשניים, נפצעה באורח קשה מאוד כאשר מחבל פלסטיני, תושב מזרח ירושלים, הגיע לאזור שער שכם כשהוא מסתיר בבגדיו סכין. כאשר הבחין בשוטרת ובשוטר נוסף שהלכו לכיוון שער הפרחים, הוא התקדם לעברם במהירות, שלף את הסכין, הניף אותה לעברם ודקר אותם באכזריות בפלג גופם העליון.

מאז שאושפזה השוטרת נודע כי מצבה קשה מאוד בשל פגיעה חמורה בעמוד השדרה והיא גם נותחה. כעת, כאמור, נודע מבית החולים שערי צדק כי יש שיפור משמעותי במצבה.

עם ישראל מתבקש להמשיך להרבות בתפילה לרפואתה השלמה של ציפי בת מזל בתוך שאר חולי ישראל.
83132_tumb_750Xauto.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:45

האם היחס לישראל ישתנה, בעקבות בחירתו של מזכ"ל חדש לאו"ם?

ראש ממשלת פורטוגל לשעבר, המכהן כיום כנציב העליון של סוכנות הפליטים של האו"ם, יכהן כמזכ"ל האו"ם הבא.
82999_tumb_750Xauto.jpg
מועצת הביטחון של האו"ם הודיעה אמש (רביעי) כי אנטוניו גוטרס, הנציב העליון של סוכנות הפליטים של האו"ם, שכיהן בעבר כראש ממשלת פורטוגל, נבחר פה אחד לכהן כמזכ"ל האו"ם במקומו של באן קי-מון שצפוי לסיים את תפקידו בעוד כשלושה חודשים, בתום השנה האזרחית.

במהלך היום האתמול נערכה הצבעה חשאית, בה זכה גוטרס לרוב מוחלט: 13 תומכים, 2 נמנעים, ללא אף הטלת ווטו.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, בירך על בחירתו של גוטרס. "אני מברך את מר גוטרס על בחירתו ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד חשוב זה. מדינת ישראל מקווה ומצפה שהאו"ם תחת מנהיגותו יהווה גוף הוגן ברוח מייסדיו, שיודע להבדיל בין טוב לרע, ויפסיק את האובססיה נגד ישראל", אמר.

"אני מקווה ששינוי בהנהגה יוביל להפסקת העוינות כלפי ישראל", אמר דנון. "אנו מצפים לקידום היוזמה למינוי שליח מיוחד באו"ם לנושא המאבק באנטישמיות העולמית – ולקבלת אחריות על ידי האו"ם על החזרת גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל משבי חמאס".

המזכיר הכללי (מזכ"ל) של האו"ם נחשב לתפקיד המשפיע ביותר במסגרת ארגון האומות המאוחדות. על פי מגילת האו"ם, ממונה המזכיר הכללי על ידי העצרת הכללית של האומות המאוחדות לאחר המלצת מועצת הביטחון.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:46

נשיא הפיליפינים ביקר בבית כנסת: "אני מוקיר את העם היהודי".

נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, ממשיך להתנצל על אמירתו שלפיה היה שמח לטבוח במכורים לסמים כמו שהיטלר טבח ביהודים.
82986_tumb_750Xauto.jpg
נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, ממשיך להתנצל על אמירתו בסוף השבוע שעבר. כחלק ממסע ההתנצלויות שלו, הגיע הנשיא לבית הכנסת 'בית יעקב' בבירה מנילה במהלך ראש השנה. בביקורו בבית הכנסת, אמר הנשיא כי הוא מוקיר את העם היהודי ואת ישראל, וכי הוא סולד מגזענות. עוד ציין כי אשתו היא בת לאב יהודי. הנשיא ציין שהוא רואה בישראל ידידה נאמנה, והורה לשריו להתמקד ברכש ציוד ביטחוני ממנה.

כזכור, בסוף השבוע שעבר אמר דוטרטה כי "ישמח לטבוח בשלושה מיליון מכורים לסמים כפי שאדולף היטלר טבח ביהודים". דבריו עוררו סערה.

כאמור, השגריר התנצל בפני ראשי הקהילה היהודית ובפני השגריר אפי בן מתתיהו. בדיווח שהעביר השגריר למשרד החוץ, כתב כי "הנשיא מגנה את הצביעות המערבית של ארה'"ב, האיחוד האירופי והתקשורת והיחס למלחמתו בסמים. הוא מוכן לקבל ועדת בדיקה או"מית שתוכיח שזו מלחמה כשרה".

קודם לביקור בבית הכנסת, אמר הנשיא הפיליפיני: "אני מתנצל מעומק הלב. קבלו את התנצלותי. זה לא יקרה שוב. תמיד נהיה חברים", סיכם.", והוסיף כי לאחר מעשה, הבין שדבריו עוררו זעם בקרב קהילות יהודיות בעולם. הוא הסביר כי התכוון לאזכר את היטלר כדי ללעוג לכך שמתנגדיו מנסים לצייר אותו כנאצי.

בנאום שהועבר בשידור חי בטלוויזיה, אמר דוטרטה: "אני רוצה להבהיר כאן ועכשיו, שמעולם לא התכוונתי לפגוע בזכר ששת המיליונים שנרצחו בשואה. בדבריי התכוונתי אליי – שאני לכאורה היטלר שהרג הרבה אנשים".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:47

אפריקה איתנו? לבקשתן דיון מיוחד באו"ם על ההתנחלויות.

את הדיון יזמו הפלסטינים אך הבקשה הרשמית לקיימו התבצעה על ידי מלזיה, ונצואלה, סנגל, מצרים ואנגולה, וכותרתו הרשמית של הדיון תהייה: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ופתרון של שתי מדינות".
KBG_GPO604-840x440c.jpg
בנימין נתניהו מתגאה מתחת לכל במה אפשרית על כך שהוא בדרך לפיצוח הרוב האוטומטי באו"ם והפיכת מדינות אפריקה לידידות ישראל.

אולם מעניין מה הוא יאמר על הידיה (כך במקור - בקול חי! - ס"ק) הבאה. ביוזמת הפלסטינים, ביום שישי הבא האו"ם יקיים דיון מיוחד של מועצת הביטחון בנושא ההתנחלויות. הדיון, תחת ההגדרה של דיון לא רשמי ("אריה פורמולה") צפוי להיות עוין במיוחד כלפי ישראל ולהוות את יריית הפתיחה הפלסטינית לקידום החלטה נגד ישראל, בנושא "ההתנחלויות", במועצת הביטחון.

את הדיון יזמו הפלסטינים אך הבקשה הרשמית לקיימו התבצעה על ידי מלזיה, ונצואלה, סנגל, מצרים ואנגולה, וכותרתו הרשמית של הדיון תהייה: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ופתרון של שתי מדינות".

הדיון צפוי להתמקד בבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים, הכשרת ישובים קיימים ביו"ש ולמה שהמארגנים מכנים "הפקרת אדמות של פלסטינים". בסוף הדיון המארגנים צפויים לדרוש ממועצת הבטחון לקדם החלטה מעשית נגד ישראל בנושא ההתנחלויות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:48

הח"כים החרדים מנעו קיצוץ בתקציב הישיבות והכוללים.

בימים הקרובים יועברו תשלומי מלגת אבטחת הכנסה עבור שלושה חודשים ולאחר החגים יקבלו האברכים את המלגה רטרואקטיבית מתחילת 2016 בפעימות של שלושה חודשים • דרעי: מברך את סגן שר האוצר ח״כ יצחק כהן על פעילותו החשובה להקפאת הקיצוץ.
F140217LM06-840x440c.jpg
לאחר דיונים מול ראשי אגף התקציבים באוצר, יו"ר ועדת הכספים משה גפני וסגן שר החינוך מאיר פרוש, הצליחו למנוע קיצוץ בתקציב הישיבות והכוללים בעיצומה של תקופת החגים בה ההוצאות הכלכליות גדולות.

פעילות זו התבקשה בעקבות הודעת האגף למוסדות תורניים בראשותו של מר עמוס צייאדה, לפיה ערך הנקודה לתלמיד בישיבה ולאברך בכולל יורד בעשרות שקלים מהערך המקורי שנקבע בהסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד ויעמוד על 410 שקלים לבחור ישיבה וסכום המלגה לאברך יעמוד על 738 שקלים, כאשר עד עתה ערך הנקודה לבחור ישיבה עמד על 464 שקלים וסכום המלגה לאברך עמד על 835 שקלים.

בהמשך להודעת האגף למוסדות תורניים הגיעו פניות רבות ממנהלי מוסדות והן מאיגוד מנהלי הישיבות שקבלו על הקיצוץ.

בשיחה שקיים סגן השר פרוש, עם מר עמוס צייאדה, באשר למקור הקיצוץ, התברר כי בניגוד לשמועות שרווחו כי הקיצוץ נובע מהריבוי הטבעי המבורך של תלמידי הישיבות והכוללים, מקור ההפחתה בתקציב הישיבות בקיצוץ הרוחבי שמתוכנן להתבצע בכל משרדי הממשלה, דבר שהוביל גם לקיצוץ בתקציב האגף על סך עשרים מיליון שקלים.

סגן השר דיווח על כך מיד ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שלמרות שהיה באמצע ישיבה הפסיק את הדיון בוועדה שבראשותו והזעיק מיד את ראשי אגף התקציבים באוצר לדיון דחוף בעניין. במהלך הדיון קבל הרב גפני, על העובדה שבאגף למוסדות תורניים מיהרו לקצץ בתקציבי הישיבות למרות שהקיצוץ לא עבר את אישור ועדת הכספים.

כעבור שעה קלה נמסר לסגן שר החינוך פרוש, ע"י מר עמוס צייאדה, כי אגף למוסדות תורניים קיבל הנחיה מאגף התקציבים באוצר שלא לקצץ בתקציבי הישיבות והכוללים וערך הנקודה יעמוד כפי שהיה עד עתה.

מלשכתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי נמסר כי "יו״ר ש״ס השר אריה דרעי, מברך את סגן שר האוצר ח״כ הרב יצחק כהן על פעילותו החשובה להקפאת הקיצוץ שהיה מתוכנן בתקציבי הישיבות בסך 20 מליון שקלים, וכן על פעילותו לשחרור תקציבי הבטחת ההכנסה לאברכים, החיונית מאד לפני החגים מרובי ההוצאות".

בש"ס מספקים גרסה נוספת לטיפול בהקפאת הקיצוץ, ואומרים כי אתמול כינס סגן השר איציק כהן בלשכתו את בכירי אגף התקציבים והאוצר, ובתיאום עם לשכת שר החינוך נפתלי בנט והאגף למוסדות תורניים במשרד החינוך, הורה על הקפאת הקיצוץ לישיבות.

בנוסף, פעל סגן השר לשחרור כספי הבטחת ההכנסה לאברכים לפני החג, כאשר בס״ד 3,000 אברכים קיבלו היום תשלום ראשון של הגימלה – תשלום רטרואקטיבי מיום 1.1.2016. האברכים יקבלו את הגימלה וההפרשים בפעימות של 3,120 שקלים כל תשלום.

כך או כך, ביתד נאמן ובעיתון המבשר נשאו על נס את פועלם של ח"כ גפני וסגן השר פרוש על שיתוף הפעולה למניעת הקיצוץ, ולנו נותר רק לקוות שחברי הכנסת ימשיכו לעמוד יחד על המשמר למען הציבור.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 16:18

ארדן לאיימן עודה: הלכת לבקר את ברגותי – חצית את הגבול.

השר ארדן לאיימן עודה: "להלוויה של פרס לא טרחת להגיע – אבל לבקר את מרואן ברגותי אין לך בעיה לבקר. חצית את הגבול, אני לא מתכוון לשתוק" • איימן עודה: "כנראה שבזמן שאישר את פגשתי עם מרואן ברגותי כבר התחיל לנסח את הפוסט המסית והמתלהם שלו".
גלעד-ארדן-פייסבוק-840x440c.jpg
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פרסם היום פוסט נגד יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, בו התייחס לביקורו של יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה בכלא, אצל המחבל מרואן ברגותי.

"אני רוצה לדבר אתכם על ח"כ איימן עודה. מנהיג פוליטי של מפלגה גדולה בכנסת ישראל" פתח ארדן את הפוסט.

"אתמול עודה ביקר בכלא את הרוצח ברגותי. זו לא הפעם הראשונה שהוא מבקר אצלו. זה מאד חשוב לאיימן לבקר אצלו. בעבר הוא גם הבטיח שהוא וברגותי "יצעדו יחדיו בירושלים."

"עכשיו תראו, אתם מכירים אותי יום או יומיים ואתם יודעים שאני ממעט להתלהם ולהעלות את הטונים, גם כשהדם באמת רותח. אני תמיד מעדיף דיון ענייני. אבל עודה שוב חצה קו אדום.

"באיזה עולם אנחנו חיים, שראש מפלגה בכנסת ישראל פוגש טרוריסט כמו ברגותי שאחראי באופן ישיר- וזו דוגמא בלבד-לפיגוע "בבית מעריב" בו נדקרו למוות רס"ר סלים בריכאת ז"ל, בן 33 ואליהו דהן ז"ל בן 53?

השר ארדן תהה "על האיש הזה אתה מתרפק, איימן עודה? על ברגותי ששילח את המרצחים אשר רצחו את יואלה חן ז"ל שעמדה בסמוך לתחנת הדלק ב443? אתה באמת לא מבין את השפלות המוסרית שיש בביקור וההערצה הזו לאדם שהורשע בבית משפט ברצח בכוונה תחילה, סיוע לרצח ושידול לרצח? זה המודל שלך?

ארדן התייחס גם להיעדרות מהלוויית פרס "להלוויה של שמעון פרס, איש שהעלה על נס את הדו קיום בין ערבים ליהודים לא הגעת, את זכרו ופועלו בחרת לחלל יחד עם כל חברי הכנסת ברשימה שלך. אבל מרואן ברגותי, שאחראי אישית לעשרות ומאות הלוויות ושכול של חפים מפשע – אותו אין לך בעיה לבקר?? יש גבול מר עודה. אתה חצית אותו, אני לא מתכוון לשתוק" חתם ארדן.

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, הגיב לדבריו של השר לביטחון פנים: ״השר ארדן הוא זה שמאשר באופן אישי כל פגישה של ח״כ עם אסיר פוליטי, כנראה שבזמן שאישר את פגשתי עם מרואן ברגותי כבר התחיל לנסח את הפוסט המסית והמתלהם שלו. מטריד לראות את השר הממונה על המשטרה הופך את הזירה הפוליטית לזירה של איומים והפחדות. איומים לא יסיטו אותנו מלהמשיך להיאבק למען השלום ולמען שותפות אזרחית המבוססת על שוויון וכבוד הדדי.״
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 16:32

לאחר 65 שנה רכבת העמק עולה שוב על הפסים.

בחג סוכות, כ-65 שנה לאחר שהפסיקה פעילותה, תחזור רכבת העמק לנסוע במסילות שהוקמו בין חיפה, עפולה ובית שאן = לרגל חנוכת הקו החדש – במהלך ימי חול המועד סוכות, יתקיימו בקרבת תחנות רכבת העמק מגוון אירועים ופעילויות לכל המשפחה.
תחנת-רכבת-ישראל-בית-שאן-840x440c.jpg
בחג סוכות, החל מה-16 לאוקטובר, כ-65 שנה לאחר שהפסיקה פעילותה, תחזור רכבת העמק לנסוע במסילות שהוקמו בין חיפה, עפולה ובית שאן. על תוואי המסילה החדשה הוקמו ארבע תחנות רכבת חדשות: בית שאן, עפולה, מגדל העמק – כפר ברוך ויוקנעם – כפר יהושע. עלות הקמת הקו שאורכו כ-60 קילומטרים, נאמדת בכ-4 מיליארד שקלים.

במהלך החודשים האחרונים הכשירה רכבת ישראל אנשי צוות לתחנות הרכבת החדשות ואיישה אותן במנהלי תחנות, מנהלי משמרת, קופאיות ודיילי רציף, חלקם תושבי העמק. במקביל לפתיחת הקו יוצבו בתחנות רכבת העמק עמדות הנפקת 'רב קו', עבור תושבי האזור.

לרגל חנוכת הקו, יחולו בחול המועד סוכות מגוון פעילויות בשיתוף רכבת ישראל.

בין שלל הפעילויות:

פסטיבל הצפרות המתקיים מידי שנה, הוקדם לחול המועד סוכות ומציע פעילות מים וציפורים באגם ברוך, הפעילות תכלול סיור מודרך ופעילות לכל המשפחה באתר, ההשתתפות בפעילות הינה ללא עלות.

פעילות ייחודית באתר רכבת העמק ההיסטורי שתכלול שוק איכרים ומופעים ופעילויות לכל המשפחה. ההשתתפות בפעילות כרוכה בתשלום דמי השתתפות סמליים.

פעילות לכל המשפחה בפארק האקליפטוס בבית שאן, ההשתתפות בפעילות הינה ללא עלות.

מגוון טיולים מודרכים שונים במסלולים ייחודיים מידי יום, מתחנות שונות. ההשתתפות בסיורים כרוכה בתשלום דמי השתתפות.

הסעות וטיולים מודרכים באתרי הטבע השונים בעמק, השתתפות בסיורים כרוכה בתשלום דמי כניסה לאתרים.

הסעות מתחנת הרכבת אל אירוע מסיק הזיתים השנתי של קק"ל המתקיים ביער לביא, ההשתתפות בפעילות כרוכה בתשלום דמי השתתפות סמליים.

הסעות מתחנת הרכבת אל פסטיבל ציורי רחוב המתקיים בעפולה, ההשתתפות בפעילות ללא עלות.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ הדגיש כי חיבור ערים כמו מגדל העמק, עפולה ובית שאן לרשת המסילות הארצית יקצר באופן ניכר את זמן ההגעה למרכז הארץ ויעלה משמעותית את ערך הנדל"ן של הערים והישובים שבתוואי הרכבת.

"מדובר במהפכה של ממש שתעלה את ערך הנדל"ן של ישובים אלה ותרחיב את אפשרויות המגורים והתעסוקה של התושבים. רכבת העמק היא חלק מתכנית "נתיבי ישראל" שנועדה לקרב את הפריפריה למרכז, באמצעות רשת כבישים ומסילות ברזל, מקרית שמונה ונהריה בצפון, ועד משאבי שדה ואילת בדרום, בעלות כוללת של כ-27.5 מיליארד שקלים" הוסיף כץ.

מנכ"ל רכבת ישראל, בעז צפריר: "אני וכל עובדי רכבת ישראל נרגשים לקראת חידוש נסיעתה של רכבת העמק על המסילה ההיסטורית שבין חיפה ובית שאן. לרכבת העמק היסטוריה מפוארת ומורשת מכובדת ואנו מאמינים שכך יהיה גם בעתיד.

תושבי העמק המייחלים זה 65 שנים לשמוע שוב את שריקת הקטר, יגשימו את חלומם החל מה-16 באוקטובר, בו ייפתח קו העמק עבור תושבי מדינת ישראל עם תחנות רכבת חדשות ומודרניות שמוכנות לקליטת הציבור הרב, הצפוי לבקר בקו במהלך חג הסוכות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 08 אוקטובר 2016, 20:01

היום בשעות הצהריים כוחות צה״ל מחטמ"ר "עציון" בשיתוף המשטרה, תפסו בנקודת בידוק סמוך לאל חאדר חשוד אשר ברשותו נמצאו שלושה נשקים בייצור עצמי, שתי מחסניות עם תחמושת וכדורים בתפזורת. החשוד היה בדרכו להעבירם למקום מסתור.

פעילות זו הינה המשך של פעילות מוצלחת של כוח מג"ב אשר התקיימה הבוקר בדהיישה ובה נעצר חשוד וברשותו נשק. החשוד הועבר להמשך טיפול כוהב"ט.

פעילות זו מצטרפת להמשך המערכה כנגד אמצעי הלחימה באיו״ש, במסגרתה נתפסו באיו״ש מתחילת שנת 2016 – 32 בתי מלאכה לייצור נשק ולמעלה מ- 350 נשקים.
1_9-552x350c.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 08 אוקטובר 2016, 21:15

במהלך הפרות סדר בסמוך לקבר רחל, עצרו לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל חשוד בגין ידוי אבנים. ברשותו נמצא בקבוק תבערה מוכן לשימוש והוא נלקח לחקירה.

בשעות הערב פעלו לוחמי מג"ב כנגד עשרות מפגינים, רעולי פנים אשר התפרעו באזור קבר רחל, תוך זריקות אבנים, בקבוקי תבערה, שריפת צמיגים ופחים.

במהלך הפעילות, איתרו הלוחמים חשוד אשר בכוונתו להשליך בקבוק תבערה לעבר הכוחות הפועלים במקום. בפעילות חכמה ואיכותית ביצעו הלוחמים איגוף, במהלכו נעצר חשוד, קטין בן 16 תושב בית לחם, וברשותו בקבוק תבערה מוכן לשימוש וקלע דוד איתו יידה אבנים לעבר כוחות הביטחון והמתפללים במקום.

החשוד שנעצר הועבר להמשך חקירה של משטרת ישראל.
SZER0117-552x350c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 08 אוקטובר 2016, 21:18

ערב שבת 'תשובה', השבת האחרונה לפני יום הכיפורים, הגיעו לרחבת הכותל רבבות בני אדם לתפילת הסליחות הגדולה ביותר שהתקיימה אי פעם בארץ אשר אורגנה על ידי איגוד רבני קהילות בנשיאות הרב שמואל אליהו, אב העיר צפת.

על פי הערכה רשמית, הגיעו כ-80 אלף מתפללים במאות אוטובוסים מכל רחבי הארץ. המשטרה נערכה מבעוד מועד, אך גם הם לא שירו את מספר המשתתפים הצפויים להגיע. בשלב מסוים הוחלט על חסימת כל הצירים המובילים לעיר העתיקה. מה שגרם לעומסים וביטול הגעתם של רבנים, כמו הרב חיים דרוקמן, חברי כנסת ומוזמנים נוספים שנחסמו בעקבות הפקקים ולא הגיעו לאירוע.

במעמד הסליחות נכחו הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל, השרה גילה גמליאל, סגן השר, אלי בן דהאן, ח"כ מוטי יוגב, ראש העיר, ניר ברקת, ח"כ בצלאל סמורטיץ', אישי ציבור ועוד.

איגוד רבני קהילות, שעבד בשיתוף פעולה עם רשת 'שעלי תורה' ומפעלות הציונות הדתית, חילק למתפללים מעל 40 אלף ספרי סליחות, ובעת קריאת י"ג המידות תקעו בכ-1000 שופרות , שהגיעו מפרויקט של עמותת 'קרוב ללב', שנשמעו למרחקים.

אחד הרגעים המרגשים התקיים בסוף התפילה כשהרב שמואל אליהו ביקש מכל רבבות המתפללים להניח את ידיהם אחד על ראשו של השני ולברך אחד את השני. המארגנים חשו סיפוק עצום מההיענות והנוכחות המדהימה של המתפללים שהגיעו מכל קצוות הארץ.
unnamed2-840x440c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 08 אוקטובר 2016, 21:22

עוה"ד אביעד ויסולי פנה היום אל ראש הממשלה ואל השר לבטחון הפנים בדרישה לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית ביום הכיפורים.

בפתח פנייתו הודיע ויסולי כי ביום ד' הקרוב "מתכוונים יהודים לעלות להר הבית ולהתפלל בו" לרגל יום הכיפורים שחל ביום זה. ו"ממשלת ישראל מתבקשת לאפשר זאת להם".

הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לכל יהודי. ו"קדושתו מודגשת במיוחד ביום הכיפורים, בו התקיימה העבודה היחידה המותרת ביום הכיפורים – עבודת הכהן הגדול". ו"הוא גם המקום היחידי עלי אדמות בו יהודים יכולים לקיים את מצוות ההשתחוויה לה' ביום הכיפורים".

עו"ד ויסולי טוען כי התפילה בהר הבית צריכה להיות מאופשרת לעולי הר הבית מכל הבחינות. מבחינה חוקתית, חוקית, משפטית ופוליטית, כפי שהוא מפרט בפנייתו אל ראש הממשלה.

"מבחינה חוקתית וחוקית – אין חולק כי ליהודים קיימת זכות מלאה להתפלל בהר הבית" ככל אדם אחר. תפילה היא זכות יסוד במסגרת חופש הדת והפולחן. ראש הממשלה נתניהו הצהיר פעמים רבות לכל מדיניות העולם כי במדינת ישראל קיים חופש דת לבני כל הדתות. יש ליישם הצהרה זו גם לגבי יהודים, ובמיוחד בהר הבית – המקום הקדוש ביותר בעולם ליהודים.

"מבחינה פוליטית – תפילת יהודים בהר הבית מחויבת על פי ערכי הליכוד וחוקתו. הממשלה הנוכחית היא ממשלה בראשות הליכוד, ותנועת הליכוד מצפה ממכם לנער מעלינו את גיבנת ה"סטטוס קוו" שקבעה מפלגת העבודה בהר הבית לפני 50 שנה. הגיע הזמן שהליכוד ילמד לשלוט, וישתית את מדיניות ממשלתו על ערכים לאומיים, במקום על ערכי מפלגות השמאל. אין זמן מתאים יותר לכך מיום הכיפורים הקרוב.

ו"מבחינת משפטית – בג"ץ קבע למעלה מ-15 פעם כי ליהודים יש זכות להתפלל בהר הבית, וניתן להגביל זכות זו אך ורק במקרים חריגים. יתרת מכך, בג"ץ קבע כבר שלוש פעמים כי: "על הדרג המדיני, ולא על בית המשפט, לתת תוכן ומשמעות לקריאה ההיסטורית, 'הר הבית בידינו' " (בג"ץ 2955/07, בג"ץ 7128/96 ובג"ץ 9474/96). כעת זה מבחנו של "הדרג המדיני", קרי: מבחנכם.

בסיום מכתבו מטעם המטה למען ארץ ישראל ופורום "נאמני ארץ ישראל בליכוד", גוף שמאגד של מאות חברי מרכז הליכוד, כתב ויסולי לראש הממשלה ולשר כי "הינכם מתבקשים להודיע את החלטתכם בנדון עד יום א' הקרוב, ז' תשרי התשע"ז 9.10.16 על מנת שיהודים המבקשים להתפלל בהר הבית יוכלו לערוך את ההכנות הנדרשות". וכי "העתק מכתב זה מועבר לפיקוד הבכיר של משטרת ישראל כדי שזו תוכל להתכונן לכך מבצעית".

נזכיר כי לפי דעת רוב פוסקי דורנו, העליה להר הבית בזמן הזה אסורה.
יהודי-משתחווה-בהר-הבית-840x440c.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

קטןודל
הודעות: 917
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל » 09 אוקטובר 2016, 00:09

מתגרים באומות, כל רצונם חפצם הוא להצית אש חמת זעם הערביים אשר תוצאותיו מי ישורנה. ארבעים ההרוגים משך שנה האחרונה החל מער"ה תשע"ו כאשר המתגרה באומות והמופקר אורי אריאל עלה להר הבית!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 11:06

פיגוע ירי התרחש לפני זמן קצר (ראשון) במהלכו נפצעו שישה בני אדם, בשתי חזיתות בצפון ירושלים.

מדיווחים ראשוניים של המשטרה ומד"א, רכב לבן עצר סמוך לתחנת הרכבת הקלה בצומת המטה הארצי, והמחבל שבו פתח באש לעבר הנוכחים במקום.

לאחר שירה, המשיך המחבל במסע הרצח והגיע לצומת שמעון הצדיק. שם ירה בשנית.

מצבם של שתיים מהפצועים מוגדר אנוש, והיתר בינוני עד קשה. כוחות מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים.

כוחות הביטחון נסעו אחרי המחבל במטרה לעוצרו. המחבל הבחין בהם וירה לכיוונם, אך הם הצליחו לנטרלו.

מהמשטרה נמסר, "מחבל נסע ברכב הגיע לצומת המטה הארצי שם ירה ופגע באזרח. הוא נמלט מהמקום ונסע במהירות לכיוון שייח גארח סמוך לכניסה לקבר שמעון הצדיק. צוות יס"מ אופנועים שהבחין בפיגוע במטה הארצי החל לנסוע אחריו, עצר אותו כאמור בשייח גראח. כשהמחבל הבחין בהם ירה לכיוונם. הם הצליחו לנטרלו תוך כדי ירי".

בעקבות הפיגוע נסגרו הכניסות לירושלים מאזור בנימין. הרכבת הקלה פועלת בין הר הרצל לתחנה המרכזית ובין פסגת זאב לגבעה הצרפתית. בשלב זה אין שירות בין הגבעה הצרפתית לתחנה המרכזית.
83208_tumb_750Xauto.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 11:10

"חלק גדול ממה שאתם מעבירים אני לא אוהב, אם תתחילו להפר התחייבויות גם אני אפר והעסק כולו יתפרק" כך צוטט אמש שר האוצר משה כחלון בחדשות 2 לגבי חוק מס על דירה שלישית אותו הוא מקדם.

על פי הדיווח של דפנה ליאל בחדשות 2 בישיבת ראשי המפלגות האחרונה אמר כחלון שמבחינתו מדובר בנושא שייהרג ובל יעבור.

בזמנו פורסמו נתוני משרד האוצר שמהם עולה כי ל-38,232 משקי בית בישראל יש 3 דירות. ל-9,863 משקי בית יש ארבע דירות ול-3,293 משקי בית יש 5 דירות. ל- 21 משקי בית יש יותר מ-20 דירות.

כזכור, בקואליציה נשמעים קולות רבים המתנגדים לחוק, ביניהם נמנים יו"ר ועדת הכספים, יו"ר הקואליציה, יו"ר הכנסת ועוד.

ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין הגיב בתקיפות לדבריו ואמר: "כחלון, הפעם ממש הגזמת. אחת, דירה במחיר סביר לכל צעיר בישראל, זה יהרג ובל יעבור. שתיים, קידום התחדשות עירונית כתכנית לאומית כוללת זה ייהרג ובל יעבור. שלוש, הפיכת מחיר למשתכן לברת השגה לכל מי שאין לו דירה, זה יהרג ובל יעבור. ארבע, מניעת משבר משכתנאות למשפחות שלקחו בשנים האחרונות משכנתאות ענק, זה ייהרג ובל יעבור. חמש, בדיקה מחודשת של כדאיות הסכמי הגג שבהם מושקעים מיליארדים, זה ייהרג ובל יעבור. שש, דאגה למוסדות ציבור כהלכתם בשכונות החדשות, זה ייהרג ובל יעבור. שבע, פיקוח הדוק על מחירי השכירות ובמיוחד צעירים בערים הגדולות, זה ייהרג ובל יעבור. שמונה, קידום סוף סוף של בניייה יזומה של מתחמים להשכרה, זה ייהרג ובל יעבור. תשע, החזרת הלוואות המקום ומענקים לפריפריה וקיצוץ מיסי פיתוח שסתם מייקרים שם את הדירות, זה ייהרג ובל יעבור. עשר, לשקול מחדש, לפחות נקודתית, קידום בנייה ציבורית מבובסדת כפי שהיתה בעבר וסיפקה דירה לכל נפש, זה ייהרג ובל יעבור.

והוא ממשיך "אבל, כחלון, להצמד מכל הפתרונות שבעולם למס המיותר על דירה שלישית שרק ייעלה את מחירי השכירות וייפגע ברבבות ישראלים שמבחינתם זו הפנסיה שלהם?? זה בוודאי ובוודאי לא ייהרג ובל יעבור".
F160524SC08-840x440c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 12:02

סבא קשישא כתב:פיגוע ירי התרחש לפני זמן קצר (ראשון) במהלכו נפצעו שישה בני אדם, בשתי חזיתות בצפון ירושלים.

מדיווחים ראשוניים של המשטרה ומד"א, רכב לבן עצר סמוך לתחנת הרכבת הקלה בצומת המטה הארצי, והמחבל שבו פתח באש לעבר הנוכחים במקום.

לאחר שירה, המשיך המחבל במסע הרצח והגיע לצומת שמעון הצדיק. שם ירה בשנית.

מצבם של שתיים מהפצועים מוגדר אנוש, והיתר בינוני עד קשה. כוחות מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים.

כוחות הביטחון נסעו אחרי המחבל במטרה לעוצרו. המחבל הבחין בהם וירה לכיוונם, אך הם הצליחו לנטרלו.

מהמשטרה נמסר, "מחבל נסע ברכב הגיע לצומת המטה הארצי שם ירה ופגע באזרח. הוא נמלט מהמקום ונסע במהירות לכיוון שייח גארח סמוך לכניסה לקבר שמעון הצדיק. צוות יס"מ אופנועים שהבחין בפיגוע במטה הארצי החל לנסוע אחריו, עצר אותו כאמור בשייח גראח. כשהמחבל הבחין בהם ירה לכיוונם. הם הצליחו לנטרלו תוך כדי ירי".

בעקבות הפיגוע נסגרו הכניסות לירושלים מאזור בנימין. הרכבת הקלה פועלת בין הר הרצל לתחנה המרכזית ובין פסגת זאב לגבעה הצרפתית. בשלב זה אין שירות בין הגבעה הצרפתית לתחנה המרכזית.
83208_tumb_750Xauto.jpg
פרטים נוספים:

מחבל שנסע ברכבו מכיון צומת הגבעה הצרפתית הפסל הלבן המשיך בנסיעה במהירות לכיוון תחנת הרכבת הקלה מול המטה הארצי ירה לעבר אנשים שעמדו בתחנת הרכבת. המחבל פצע אישה באורח קשה. המשיך בנסיעה במהירות לכיון צומת קלרמון גנו ירה לעבר אישה שהיתה בתוך רכבה.

המחבל המשיך בנסיעה לכיון שייח גראח עצר את רכבו בצד הכביש, הבחין בצוות לוחמי יס"מ אופנועים שנסעו לכיוונו וירה לכיוונם. שוטר יס"מ נפגע באורח אנוש ושוטר נוסף נפגע באורח קל. צוות לוחמי מג"ב שקיבל את הדיווח והיה בסמוך הבחין במחבל ברכבו עם נשקו וביצע ירי מדויק לעברו ונטרלו אותו.

מדובר בתושב מזרח י-ם. מוסאבח אבו סביח תושב סילוואן בן 39. בשנה שעברה הוגש נגדו כתב אישום ובו נכתב כי "המשיב החזיק חשבון ברשת החברתית facebook והיו לו למעלה מ- 2000 חברים ועוקבים, אשר נחשפו לתכני החשבון שהחזיק והפעיל, ובנוסף היה הפרופיל שלו פתוח ונגיש לעיני כל משתמשי הרשת החברתית. המשיב מואשם כי פרסם בחשבון קריאות ישירות למעשי אלימות וטרור נגד אזרחים וכוחות הביטחון בישראל, וכן דברי שבח, אהדה עידוד ותמיכה כלפי מעשים כאמור וכלפי עושיהם, וכן פרסם דברי שבח, אהדה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור שונים, מנהיגיהם וסמליהם והביע תמיכה והזדהות עם מחבלים ומבצעי פיגועים. על פי הנטען, התכנים שפרסם המשיב זכו להבעת תמיכה והזדהות על ידי גולשים אחרים שנחשפו אליהם, שחלקם אף שיתפו אותם בחשבונותיהם שלהם. עוד נטען, כי המשיב פרסם את התכנים המסיתים בתקופה מתוחה שבה אירעו חטיפת ורצח שלושת הנערים גיל-עד שעאר ז"ל, נפתלי פרנקל ז"ל ואייל יפרח ז"ל ומבצע "שובו אחים", חטיפת ורצח הנער מוחמד אבו-חדיר ז"ל, מבצע "צוק איתן", וחלה הסלמה באלימות של ערבים ישראלים תושבי מזרח ירושלים כלפי כוחות הביטחון ואזרחים יהודים".

בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על כל פרט מפרטי אירוע הפיגוע. באישור המשטרה, שבה הרכבת הקלה לפעול בשירות מלא לכל אורך הקו.

הג'יהאד האסלאמי הגיב ואמר כי מדובר בהוכחה שאינתיפאדת ירושלים נמשכת-יהיו עוד פיגועים. יצויין כי חמאס קרא אתמול להגביר "ההתנגדות". לטענת הערבים צה"ל סגר את הכניסות לשכונות הערביות בית אומר וסילוואן.

משה לוי מתנדב באיחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה הנוספת בסמוך לקבר שמעון הצדיק נתקלתי במספר נפגעים מירי חלקם ללא הכרה. עקב זהות הנפגעים הטיפול בהם באחריות משטרת ישראל ומחשש לשלום המתנדבים לא היה צורך בסיוע רפואי של מתנדבי איחוד הצלה".

יוסי עמר מתנדב איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה בגבעת התחמושת סיפר: "כשהגעתי למקום נתקלתי באשה ללא הכרה וסבלה מפצעי ירי. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני. לא איתרנו נפגעי גוף נוספים והענקנו סיוע יחד עם מתנדבים מיחידת חוסן של איחוד הצלה למספר נפגעי חרדה".

תגובת חבר מועצת העיר משה ליאון לפיגוע הבוקר: הירי הרצחני הבוקר הוא חלק מרצחנות מתועבת ששואפת לעצור את שטף החיים בירושלים. רק אתמול ראינו עשרות אלפים מכל רחבי הארץ שהגיעו לסליחות בכותל המערבי, ואני קורא לכל עם ישראל להמשיך ולהגיע בימים האלה לירושלים – זו התשובה הטובה ביותר לטרור. ערנות השוטרים מנעה אסון גדול יותר, ואני מצפה מכוחות הביטחון להמשיך ולפעול כדי לעצור את ההסתה והמפגעים עוד לפני שהם מגיעים לרחובות העיר כדי שהשקט והביטחון ימשיכו לשרור בעיר שלנו. תפילותיי לרפואה שלימה והחלמה מהירה לפצועים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפיגוע בפתח ישיבת הממשלה. "חווינו בירושלים פיגוע ירי של מחבל רכוב. הוא פגע בכמה אנשים. אנחנו עדיין מבררים את הפרטים והכוחות פועלים בשטח. אני מבקש לשלוח איחולי הצלחה לפצועים – וגם לומר, כפי שזה נראה מהדוחות שאנחנו מקבלים שהיתה כאן פעולה מהירה ונחושה מאוד של שוטרי משטרת ישראל שדלקו אחרי המחבל וחיסלו אותו". בנושא אחר ביקש נתניהו "לעדכן את חברי הממשלה שבכוונתי להביא לכך שהקריה למחקר גרעיני דימונה תיקרא על שמו של שמעון פרס ז"ל. הוא פעל רבות להקמת המפעל החשוב הזה לביטחון ישראל לדורות – ואני חושב שזה ראוי ונכון לקרוא את הקריה על שמו".

השר צחי הנגבי אמר טרם ישיבת הממשלה בתגובה לפיגוע, "מדובר בפיגוע לא פשוט. אנחנו מתפללים לחיי הפצועים. אנחנו מורגלים באכזריות ובירי ללא אבחנה של מחבלים. במקרה הזה, כפי הנדרש המחבל סיים את כהונתו בעולם החיים. נמשיך כפי שעשינו לאורך כלהשנה האחרונה בהצלחה יתירה להדוף את המתקפות ולחזק את הביטחון ככל שהדבר אפשרי. בתשובה לשאלה אם הוא מסכים לדברי השר חיים כץ שטען שבתגובה צריך "לתת בראש" אמר השר הנגבי, "זה ביטוי מהאיצטדיונים, אני מעדיף את אלה שבהם השתמשתי".

השר אורי אריאל הגיב גם הוא לפיגוע ואמר, "אני מאחל החלמה מהירה לפצועים. ברכת כהן שישובו הביתה מהר. אנחנו פוגשים שוב את הטרור שלא מחפש תירוצים למה לפגוע ביהודים. הוא עושה את זה בכל מקום שהוא יכול. בכל זמן. גם בעיר הבירה בירושלים. חלק מהתשובה זו הגברת הבנייה והוצאת הספק מלב אויבינו שאי פעם נזוז מירושלים".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "יש מה לעשות. להכריע. מדינת ישראל לא יכולה לקבל מציאות של רצח ופיגועים ברחובותיה. האויב צריך להבין שיש מחיר לרצחנות וממשלת ישראל תדע לגבות אותו. אמרתי בעבר ואשוב ואגיד רק גדיעת התקווה להישגים תסיים את הטרור הרצחני, רק הכרעה חד משמעית תפסיק את הטירוף הזה. לידידינו בעולם אני אומר, לא ההתיישבות ביהודה ושומרון היא האויב של השלום, הפלסטינים הם האויב של השלום".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 12:54

בהמשך לנ"ל: שני הרוגים הי"ד וארבעה פצועים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8614
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 91 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 09 אוקטובר 2016, 13:51

יאיר כתב:בעז"ה בקרוב יזכה להיות באשכול בד"ה...

אה, בעצם בעיה, לא שמר מצוות (שלנו)...
סיבכת את עצמך: https://chl.co.il/viewtopic. ... 80#p308780
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::

ובדרך אגב, הוא גם לא שומר את מצוותיהם, הוא לא מוסלמי אדוק, הוא מוסלמי חילוני אם אני זוכר טוב.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 14:24

שנה אחרי • השלט שנתלה במקום הפיגוע ב'גאולה'
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 14:26

ד"ר ציון זיבלי מ'תל השומר' ב'קול ברמה': "נשקפת סכנה לחייו של ר' מענדל דייטש. הוא מורדם ומונשם. רק בימים הקרובים נדע אם יצא מכלל סכנה".

הפיגוע בירושלים - 'ווינט': מצבה של עוד פצועה מוגדר כעת אנוש. הפיגוע התבצע ב- 2 זירות, המחבל הגיע עם רכב לגבעת התחמושת והחל לירות, נמלט ונסע לכיוון תחנת שמעון הצדיק שם ירה לעבר שוטרים שהבחינו בו ונטרלו אותו.

השר נפתלי בנט ל"מהדורת הבוקר" ב'קול חי': "אני לומד בחברותא פעם בשבוע ושואל שאלות הלכתיות את רב השכונה. ממליץ לקראת יו"כ לקבל קבלה על תיקון מידה אחת כמו כיבוד הורים".

שר הבריאות יעקב ליצמן במסיבת עיתונאים לפתיחת דיוני סל התרופות 2017: "צר לי לאכזב את כל מי שמחפשים אותי בתקשורת, אבל יש רוב נשי בין חברי הוועדה, וזה רק בזכות המקצועיות ולא בגלל המגדר".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 14:28

דרמה! רמי סדן הודח בתום ישיבת מועצת הרשות השניה.

מנהל 'הדסה' פרופ' רוטשטיין בגל"צ: "יש שני הרוגים בפיגוע בירושלים, יצרנו קשר עם המשפחות".

ח"כ יגאל גואטה ‏בתגובה לדיון במועצת הרשות השניה: "רמי סדן, לשקר אין רגליים. זיוף קורות חיים ואמירות גזעניות נגד מיליוני אזרחים מזרחים. שלם את חובך לחברה, הביתה ומיד!".

נתי טוקר 'דה מרקר' בטוויטר על הדרמה במועצת הרשות השנייה: המועצת החליטה להדיח את סדן בעקבות חשיפת ‎'דה מרקר' כי זייף את קורות חייו. גם איתן זינגר הודח. ההחלטה התקבלה פה אחד.

השרה שקד מגיבה בפייסבוק ליאיר לפיד וכתבה בתוך הדברים: "חוק הגיוס עשה נזק לתהליך גיוס החרדים, אני רוצה לבשר לך שבתקופה האחרונה יותר ויותר חרדים יוצאים לעבוד ואף עומדים ביעדי הגיוס. זו הדרך".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 14:29

יום ראשון ז' תשרי תשע"ז * (‏‏09 אוקטובר 2016 למניינם)

כותרות המהדורה
מסע ירי בירושלים, 2 הרוגים, המחבל שהיה אמור להתחיל לרצות היות עונש מאסר חוסל לאחר מרדף (בטחוני) * דרמה ברשות השנייה: סדן וזינגר הודחו מדירקטוריון חדשות 10 (תקשורת) * נכשל המו"מ בין דויטשה בנק לרשויות בארה"ב (כלכלי)
בטחוני
פיגוע ירי ב-3 זירות בירושלים: פיגוע ירי מרכב חולף בגבעת התחמושת בירושלים מול המטה הארצי: 2 הרוגים ולפחות 6 פצועים * אישה כבת 60 וגבר כבן 30 נרצחו בפיגוע הירי * מחבל הגיע אל צפון ירושלים ופתח בירי לעבר תחנת הרכבת הקלה סמוך לגבעת התחמושת - ארבעה בני אדם נפצעו. * לאחר מכן הוא נמלט לעבר קבר שמעון הצדיק ופצע שם אדם נוסף, התבצר שם וחוסל.
- המחבל - בן 39 מסילוואן שבמזרח י-ם * ארדן: "המחבל מירושלים בעל תעודת זהות כחולה, לא היתה התרעה" * המחבל השתחרר ממעצר לפני 5 ימים והיה אמור להתחיל היום לרצות עונש מאסר * כתב אישום הוגש נגד מוסבח אבו-סביח לפני כשנה, בשל הטענה שברשתות החברתיות העלה פוסטים של תמיכה בטרור ובמחבלים, וכן בארגוני טרור שונים. שר הפנים הוציא נגדו איסור יציאה מהארץ לפני כמה חודשים * הוצא צא"פ על פרטי החקירה
- חמאס: "הפיגוע בירושלים הוא מעשה גבורה" - "תגובה טבעית לפשעי הכיבוש הציוני, קוראים להחרפת הפיגועים"
- בעזה חוששים: ישראל תפתח בגל חיסולים ברצועה ובגדה * מקורות בעזה מדווחים כי הזרוע הצבאית של חמאס הזהירה את אנשיה מפני תגובה ישראלית חריפה על הפיגוע בירושלים. * לפי הדיווחים מעזה אנשי חמאס הוזהרו לא לנוע בגלוי ולשמור פרופיל נמוך (ענין מרכזי)
פוליטי
בטחוני: השר אריאל על הפיגוע: "חלק מהתשובה הוא בנייה בירושלים" * קלמנוביץ': דרושה פעילות מאסבית בכפרים * הנגבי: מורגלים באכזריות ובירי ללא הבחנה של מחבלים * ח"כ ברקו: שר הפנים צריך לפעול לשלילת אזרחות של מחבלים
- ברקת: שוב אנו עדים לטרור האכזרי וחסר הרחמים שפוגע באזרחים" - "נמשיך לקיים את שגרת חיינו תוך מלחמה חסרת פשרות בטרור"
- ח"כ בר לב: אזרחי ישראל משלמים בחייהם מחיר על ההשתהות של רה"מ * הרצוג: מפגעים נתעבים לעולם לא יכריעו אותנו
פרס: נתניהו: "בכוונתי להביא לכך שהקריה למחקר גרעיני תיקרא על שמו של שמעון פרס"
גיוס חרדים: שקד ללפיד: חוק הגיוס של הממשלה הנוכחית הביא לגיוס נרחב יותר של חרדים * שקד טוענת כי התנגדה לחוק הגיוס של הממשלה הקודמת וכי האופוזיציה מנסה להוביל מהלכים שנוגדים את הכרעת הציבור וכי שופטי בג"ץ פוסלים החלטות ממשלה באופן עקבי
מדיני
סרטון חדש של משרד החוץ, והופק באנגלית עבור מאמצי ההסברה בחו"ל: הפלסטינים כובשים זרים שהגיעו לישראל אחרי שליטה יהודית
חוץ
המלחמה הקרה: ארה"ב מחפשת תגובה להתקפות הסייבר של רוסיה, אך חוששת מהסלמה * אובמה יכול להפעיל את מערך הסייבר שלו נגד מוסקבה, אך מתקפת נגד רוסית על מאגרי רישום בוחרים עשויה לגרום לכאוס בקלפיות, ווושינגטון אינה יכולה להבטיח את שליטתה בתוצאות העימות (הארץ)
איראן: ארה"ב הסירה עוד עיצומים מעל איראן * מחלקת האוצר האמריקאית הבהירה כי ניתן לקיים עסקאות עם ישויות הנשלטות על ידי אישים אסורים באופן חלקי או מלא, אף שהן נעשות בדולרים אמריקאיים. * בכיר כלכלי: "אין ספק שזו הקלה של העיצומים" (nrg)
הבחירות בארה"ב: אחרי שפילג את המפלגה הרפובליקאית, טראמפ הצליח לפלג גם את פוקס ניוז * שני מגישים בכירים ברשת התווכחו אחרי שנטען שטראמפ מתראיין רק אצל מגישים ידידותיים
גרמניה: מצוד נרחב אחר פליט שהכין חומרי נפץ
טורקיה: שמונה חיילים נהרגו בפיגוע בדרום-מזרח המדינה
סוריה: 31 לוחמי דאעש נהרגו בתקיפות הקואליציה בצפון סוריה
רוסיה: המשטרה ירתה למוות בשמונה חמושים בצ'צ'ניה
בריאות
במשרד הבריאות מתקיימת הבוקר הישיבה הראשונה של ועדת סל התרופות * ליצמן לוועידת סל התרופות: לייעד 200 מיליון למחלות קשות
תקשורת
דרמה ברשות השנייה: סדן וזינגר הודחו מדירקטוריון חדשות 10 * מועצת הרשות השנייה החליטה היום להדיח את רמי סדן מתפקידו כיו"ר חדשות 10 כמו גם את זינגר מחברותו בדירקטוריון זאת לאחר שמועצת הרשות השנייה מצאה "אי-דיוקים בטופסי הגשת המועמדות של השניים לכהונה כנציגי ציבור בדירקטוריון חברת החדשות" * החוק דורש ניסיון של חמש שנים לפחות בתפקיד בכיר בתחום הניהול העסקי של תאגיד בעל היקף נכסים משמעותי. סדן דיווח כי עבד בשערי צדק ב-2006-1986. והיה דובר בית החולים וחבר הנהלת בית החולים, ממונה על כל הפרסומים של בית החולים ואחראי לפרסומים שהופצו בעולם. אולם שבפועל, סדן שימש דובר שערי צדק במשרה חלקית במשך שלוש שנים בלבד, ומעולם לא היה חבר הנהלת בית החולים. בכל אותם שנים הוא עבד לבדו בתחום הדוברות, ולא ניהל אנשים תחתיו * גם בעניינו של הדירקטור זינגר עלו מספר שאלות לגבי הצהרותיו ערב קבלתו לתפקיד. זינגר הצהיר אז כי אין לו כל זיקה פוליטית או קשר לשר מכהן בעבר או בהווה, אך לאחר מכן התברר כי הוא היה מועמד ברשימת יש עתיד בבחירות המוניציפליות בתל-אביב בשנת 2013.
נדל"ן
תוצאות ביניים לסקר bizportal על מחירי הדיור: 46% ממשתתפי הסקר סבורים שבשנה הקרובה מחירי הדירות ימשיכו לטפס (רובם סבורים שתהיה זו עליית מחירי קלה), 17% ממשתתפי הסקר סבורים שהמחירים יתייצבו ו-37% סבורים שנראה ירידות מחירים
כלכלה
דויטשה בנק: דיווח: נכשל המו"מ בין דויטשה בנק לרשויות בארה"ב * לפי הדיווח בעיתון הגרמני "בילד", מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קריאן, שנפגש עם בכירים במחלקת המשפטים האמריקאית, נכשל בניסיון להגיע לפשרה בכל הנוגע לקנס שהוטל על הבנק בעקבות פרשת האג"ח מגובות המשכנתאות * מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קריין נפגש ביום שישי בארה"ב עם נציגי משרד המשפטים האמריקני ונכשל בניסיון להגיע להסכמות. הפגישה הייתה כמובן בעניין דרישת משרד המשפטים האמריקנים לתשלום קנס של 14 מיליארד דולר מצד דויטשה בשל חלקו של הבנק באירועי משבר הסאב פריים בארה"ב בשנים 2007-2008. אותה דרישת תשלום הייתה זו שלקראת סוף ספטמבר הכניסה את הבנק הגרמני לסחרור של ממש ושפל נוסף במחיר המניה.
אשראי: לאומי קארד וההסתדרות ישתפו פעולה בהנפקת כרטיס אשראי חדש * המהלך צפוי לתרום ללאומי קארד, שעתידה להיפרד מבנק לאומי ומחזיקה כיום במועדון צרכני יחד עם שופרסל ופז, כמה עשרות מיליוני שקלים בשנה (דה מרקר)
שביתה: אחרי שביזבזו 10 מיליארד שקל: חברי אגד מנסים לסחוט עוד 6 מיליארד שקל * חברי אגד קיבלו 10 מיליארד שקל מאז שנת 2000 כדי להיערך לתחרות, אך במקום להתייעל היו להם תוכניות אחרות עבור הכסף הציבורי * כשהברז הציבורי נסגר, מה עושים? שולחים את ההסתדרות לאיים בשביתה (דה מרקר)
מקומי
ירושלים: הרכבת הקלה שבה לפעילות סדירה - לאחר שמוקדם יותר פעלה בשירות מקוצר עקב הפיגוע בגבעת התחמושת
חרדים
בג"ץ: הראשל"צ הגר"י יוסף תקף את שופטי בג"ץ על התערבותם בנושאי דת: "בחרו בהם לשופטים ולא לרבנים, ואסור להם להתערב בענייני הלכה"
יום כיפור: ארגון שמעיה מפעיל קו פתוח לחולי כליה ומושתלים בדיני צום יום כיפור ע"י הרה"ג אליעזר רוט שליט"א ובהכוונת פרופ' יצחק סלוטקי מביה"ח שערי צדק, בטל' 035783410 שלוחה 6 * המוקד יפעל אך ורק היום יום ראשון בין השעות 5 עד 7 בערב. * כמו כן אפשר לשלוח פקס בשעות הנ"ל למס' 0774701003
רפורמים: בשעות הבוקר עברה בוועדת התמיכות בעיריית ירושלים לתקצוב ארגונים רפורמים וקונסרבטיבים * בסמוך לאישור התקציב התרחש הפיגוע בירושלים בו נהרגו 2 ונפצעו 6 (ראה בטחוני)
חיפה: משבר נתיבות משה: הבטחות בנט להורי הילדים לא מומשו (כיכר)
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:23

שנה אחרי • השלט שנתלה במקום הפיגוע ב'גאולה'.
d7798559-10f4-484c-81dd-a99424126109-552x350c (1).jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:24

ניצחון לגואטה: רמי סדן הודח מדירקטוריון ערוץ 10.

הבוקר התקיים דיון במועצת הרשות השנייה בחשיפת "דה מרקר" על "שיפוץ" קורות החיים של רמי סדן, שם כתב כי הוא ניהל את הדוברות ויחסי הציבור של בית החולים שערי צדק, אך בפועל התברר כי עבד במשרה חלקית ולא ניהל תחתיו אנשים.
FotorCreated5-840x440c (1).jpg
מועצת הרשות השנייה המליצה היום להדיח את יו"ר דירקטוריון ערוץ 10 רמי סדן מתפקידו.

הבוקר התקיים דיון במועצת הרשות השנייה בחשיפת "דה מרקר" על "שיפוץ" קורות החיים של רמי סדן, שם כתב כי הוא ניהל את הדוברות ויחסי הציבור של בית החולים שערי צדק, אך בפועל התברר כי עבד במשרה חלקית ולא ניהל תחתיו אנשים, והיה אחראי על ההדפסות בבית החולים.

לאור זאת, החליטה מועצת הרשות השניה להדיח את רמי סדן מתפקידו כיו"ר חברת החדשות של ערוץ 10.

כזכור, מאבק רמי סדן היה ארוך, והתבטא בכמה מישורים. מי שעמד בחוד החנית הפוליטית נגד סדן היה ח"כ יגאל גואטה, שאף הפגין מול משרדי ערוץ 10 בגבעתיים, ודרש להדיח את סדן.

תנועת ש"ס אף שיגרה מכתב לחברי דירקטוריון חדשות 10, בו דרשו "בירור אמיתי, ממצה ויסודי של עניין רמי סדן, עד לקבלת מסקנה חד משמעית שלא תותיר מקום לספק. במידה ויתברר כי הדברים אכן נאמרו אנו עומדים על דרישתנו לפיטוריו המידיים".

במשך כל התקופה סדן סירב להתנצל על דבריו, ובש"ס דרשו בדיקת פוליגרף כדי לבדוק האם סדן אמר את הדברים או לא. אך סדן סירב למרות הנכונות שהראו חלק מהנוכחים בפגישה.

במהלך המאבק אף הוגשה עתירה לבג"צ אותה הגישו סגני ראשי ערים מטעם ש"ס אוריאל בוסו, נהורי לחיאני, צביקה כהן וצוריאל קריספל, בה התבקש בית המשפט להורות על הקפאת מינויו של סדן, בגין התבטאויות שיוחסו לו בגנות מצביעי התנועה והעומד בראשה.

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי, אמר בעקבות ההחלטה להדיח את רמי סדן: ״אני מברך על החלטת מועצת הרשות השניה להדיח את רמי סדן מתפקיד יו״ר דריקטוריון חדשות ערוץ 10. לאיש כזה שהשמיץ באופן גזעני את מאות אלפי מצביעי ש״ס ומיליוני אזרחים מזרחיים, אין מקום בראש חברת החדשות של ערוץ טלוויזיה מרכזי בישראל. רמי סדן היה חייב ללכת הביתה מיד לאחר שהתגלה כי התבטא באופן גזעני ומחפיר אולם עדיף מאוחר מאשר בכלל לא. אני מציע לכל אלה שחיפו עליו וניסו לגונן על דבריו המקוממים, לבצע חשבון נפש נוקב, ערב יום הכיפורים״.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:24

הותר לפרסום שמו של שוטר יס"מ שנרצח הבוקר.

בחודש דצמבר אשתקד, במהלך סיור בגזרת ירושלים הבחין יוסף קירמה באדם שהסתובב בצורה חשודה ליד גן ילדים בעיר, השוטר ושותפו החליטו לבדוק את החשוד ובחיפוש על גופו איתרו סכין, על פועלו הוענק ליוסף ז"ל ציון לשבח ממפקד מחוז ירושלים.
1534c8a8-c065-488f-88a3-0b7b1628bfcc-840x440c.jpg

רס"מ יוסף קירמה הי"ד, הוא שוטר משטרת ישראל אשר נהרג בפיגוע הירי שאירע הבוקר בירושלים.

יוסף, לוחם ביחידת הסיור המשטרתית (יס"מ) במחוז ירושלים, נורה במהלך חילופי האש עם המחבל תוך שהוא מבצע מרדף רכוב אחריו וחותר למגע בחירוף נפש על מנת לנטרל את המחבל ולמנוע פגיעה נוספת בחפים מפשע. יוסף ז"ל פונה לבית החולים הדסה הר הצופים כשהוא פצוע באורח אנוש, שם נלחמו הרופאים על חייו, עד שלבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

רס"מ יוסף קירמה הי"ד, 29 (הועלה בדרגה לאחר מותו) התגייס למשטרת ישראל לפני כארבע שנים, הותיר אחריו אישה,הורים ושני אחים.

בחודש דצמבר אשתקד,במהלך סיור בגזרת ירושלים הבחין יוסף ז"ל באדם שהסתובב בצורה חשודה ליד גן ילדים בעיר. יוסף ז"ל, ושותפו לסיור החליטו לבדוק את החשוד ובחיפוש על גופו איתרו סכין. בחקירתו הודה החשוד שתכנן לבצע בפיגוע דקירה. על פועלו הוענק ליוסף ז"ל ציון לשבח ממפקד מחוז ירושלים.

הלוויתו תתקיים הערב בשעה 17:30, בחלקה המשטרתית בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. בני משפחתו, השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מפקדים וחברים לנשק ילוו את יוסף ז"ל בדרכו האחרונה ויחלקו לו כבוד אחרון.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבי קול חי קובי פינקלר, בנצי ליזרוביץ ואיתי גדסי.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 15:26

סבא קשישא כתב:שנה אחרי • השלט שנתלה במקום הפיגוע ב'גאולה'.
d7798559-10f4-484c-81dd-a99424126109-552x350c (1).jpg
https://chl.co.il/viewtopic. ... ad#p309173
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 15:26

סבא קשישא כתב:ניצחון לגואטה: רמי סדן הודח מדירקטוריון ערוץ 10.

הבוקר התקיים דיון במועצת הרשות השנייה בחשיפת "דה מרקר" על "שיפוץ" קורות החיים של רמי סדן, שם כתב כי הוא ניהל את הדוברות ויחסי הציבור של בית החולים שערי צדק, אך בפועל התברר כי עבד במשרה חלקית ולא ניהל תחתיו אנשים.
FotorCreated5-840x440c (1).jpg
מועצת הרשות השנייה המליצה היום להדיח את יו"ר דירקטוריון ערוץ 10 רמי סדן מתפקידו.

הבוקר התקיים דיון במועצת הרשות השנייה בחשיפת "דה מרקר" על "שיפוץ" קורות החיים של רמי סדן, שם כתב כי הוא ניהל את הדוברות ויחסי הציבור של בית החולים שערי צדק, אך בפועל התברר כי עבד במשרה חלקית ולא ניהל תחתיו אנשים, והיה אחראי על ההדפסות בבית החולים.

לאור זאת, החליטה מועצת הרשות השניה להדיח את רמי סדן מתפקידו כיו"ר חברת החדשות של ערוץ 10.

כזכור, מאבק רמי סדן היה ארוך, והתבטא בכמה מישורים. מי שעמד בחוד החנית הפוליטית נגד סדן היה ח"כ יגאל גואטה, שאף הפגין מול משרדי ערוץ 10 בגבעתיים, ודרש להדיח את סדן.

תנועת ש"ס אף שיגרה מכתב לחברי דירקטוריון חדשות 10, בו דרשו "בירור אמיתי, ממצה ויסודי של עניין רמי סדן, עד לקבלת מסקנה חד משמעית שלא תותיר מקום לספק. במידה ויתברר כי הדברים אכן נאמרו אנו עומדים על דרישתנו לפיטוריו המידיים".

במשך כל התקופה סדן סירב להתנצל על דבריו, ובש"ס דרשו בדיקת פוליגרף כדי לבדוק האם סדן אמר את הדברים או לא. אך סדן סירב למרות הנכונות שהראו חלק מהנוכחים בפגישה.

במהלך המאבק אף הוגשה עתירה לבג"צ אותה הגישו סגני ראשי ערים מטעם ש"ס אוריאל בוסו, נהורי לחיאני, צביקה כהן וצוריאל קריספל, בה התבקש בית המשפט להורות על הקפאת מינויו של סדן, בגין התבטאויות שיוחסו לו בגנות מצביעי התנועה והעומד בראשה.

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי, אמר בעקבות ההחלטה להדיח את רמי סדן: ״אני מברך על החלטת מועצת הרשות השניה להדיח את רמי סדן מתפקיד יו״ר דריקטוריון חדשות ערוץ 10. לאיש כזה שהשמיץ באופן גזעני את מאות אלפי מצביעי ש״ס ומיליוני אזרחים מזרחיים, אין מקום בראש חברת החדשות של ערוץ טלוויזיה מרכזי בישראל. רמי סדן היה חייב ללכת הביתה מיד לאחר שהתגלה כי התבטא באופן גזעני ומחפיר אולם עדיף מאוחר מאשר בכלל לא. אני מציע לכל אלה שחיפו עליו וניסו לגונן על דבריו המקוממים, לבצע חשבון נפש נוקב, ערב יום הכיפורים״.
https://chl.co.il/viewtopic. ... 96#p309178
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:30

אויש... מצטער..אבל פעם 'אחד' מותר (בהודעה השניה שלי יש הוספות לגבי מ"ש)...

ובכ"ז מצא את ההבדלים...

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 15:35

סבא קשישא כתב:אויש... מצטער..אבל פעם 'אחד' מותר (בהודעה השניה שלי יש הוספות לגבי מ"ש)...

ובכ"ז מצא את ההבדלים...
שאתה עשית "הכנס בשורה", ואני "צרף קובץ"?
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:35

יפה מאוד.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16740
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 81 פעמים
קיבל תודה: 102 פעמים
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 09 אוקטובר 2016, 15:54

גאליציינער כתב:
יאיר כתב:בעז"ה בקרוב יזכה להיות באשכול בד"ה...

אה, בעצם בעיה, לא שמר מצוות (שלנו)...
סיבכת את עצמך: https://chl.co.il/viewtopic. ... 80#p308780
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::

ובדרך אגב, הוא גם לא שומר את מצוותיהם, הוא לא מוסלמי אדוק, הוא מוסלמי חילוני אם אני זוכר טוב.
אולי כבר כתבתי פה בעבר. פעם שמעתי צעיר ערבי אומר "כשאהיה גדול אני רוצה להיות חרדי"...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 19:00

שני נפגעים באירוע ירי בכפר קאסם - הרקע פלילי
****
פיגוע אבנים סמוך לקרית ארבע פצוע קל במקום
****
מחבלים יידו אבן לעבר אוטובוס בכביש 222 במרכז הנגב, לא היו נפגעים אך נגרם נזק.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 19:02

הדסה עין כרם: עדכון מצב הפצועים מהפיגוע הרצחני היום בירושלים

הדסה עין כרם,
עדכון לשעה זו: (18:44)
בבתי החולים של הדסה מאושפזים 2 מנפגעי פיגוע הירי בגבעת התחמושת היום.
בהדסה הר הצופים מאושפזת פצועה כבת 50 במצב קל, ובהדסה עין כרם מאושפז שוטר בן 28 במצב קל עד בינוני.
שניהם בהכרה מלאה.
הדר אלבוים
דוברת הדסה
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 19:38

אורי אריאל: "אי הבניה בירושלים מעודדת את הטרור".

שר החקלאות: "הם צריכים להבין שאנחנו כאן לנצח נצחים ואז הם יבינו שהטרור לא משתלם" • הרשימה המשותפת? "יש גם יהודים טובים שמבקרים את ברגותי" • חנינה לעזריה? זאת בהחלט אופציה • ראיון כואב.
IMG_7151-e1454505067116-840x440c.jpg

שר החקלאות אורי אריאל מהבית היהודי שוחח עם אבי מימרן במהדורה המרכזית ואמר על הפיגוע הנושרא שהתרחש "אני לא חושב שאני יכול לתת עצות מבצעיות, אבל מעבר לצד המבצעי שכולם עושים עבודה נאמנה הם צריכים לדעת שאין להם תקווה עם הטרור, בודאי כל עוד יו"ר הטרור ממשיך בדרכו".

לדבריו הניצחון יגיע רק ברגע שנתעשת. "הם צריכים להבין שאנחנו כאן לנצח נצחים ואז הם יבינו שהטרור לא משתלם".

לדעתך, אי הבניה בירושלים מעודדת טרור?

שלא על דעת הממשלה והעומד בראשה, אבל כן. הם רואים את אי הבניה והם מפרשים אותה כך שחלק מההישג הזה הוא בגלל הטרור וזה בהחלט מעודד אותם.

ירושלים זקוקה כל שנה ל-5000 יח"ד לגידול הטבעי ומספר התושבים שרוצים שלכולם יהיה מקום להתגורר בה. ודאי כשיש מקרי טרור שרוצים לעקור אותנו אזי צריך להגדיל את האחיזה וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ.

מה דעתך על הרשימה המשותפת שמתגרה?

אני חושב שאולי צריך לשלוח אותם לדמשק. שם יטפלו בהם בצורות אחרות. יחד עם זאת אני רוצה להזכיר למאזינים שיש גם יהודים טובים שהולכים לבקר את ברגותי, וכבר אמר הנביא מהרסיך ומחריביך ממך יצאו.

אתה תומך בקריאת בנט לתת חנינה לחייל היורה?

אני חושב שהחייל התנהג כשורה ואני לא רוצה להיכנס לנושא. לא היה צריך להתחיל את המשפט, אבל משהתחיל צריך לסיים אותו במהרה וזאת בהחלט אופציה החנינה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 19:41

ביקור יוצא דופן של בכירי התקשורת הזרה בסיור סליחות בירושלים.

את העיתונאים הדריך מורה הדרך הוותיק צבי גולדוואג, אליהם נלווה רב בית כנסת "אחדות ישראל" הרב בנג'י לוין, נכדו של הרב הירושלמי המפורסם רבי אריה לוין שענה לשאלותיהם והתראיין תוך כדי כך לעשרות אמצעי תקשור.
dsc01669-840x440c.jpg
ירושלים, העוטה בימים אלו של 'הימים הנוראים' הילה של חסד ורחמים, ארחה השבוע כחמישים כתבים זרים, הפועלים בישראל, בהם מבכירי כלי התקשורת הגדולים, שעזבו לכמה שעות את דיווחיהם מן השטח, ופסעו לראשונה בחייהם, לתוך עולם ומלואו, של תרבות בני העדות היהודיות השונות, האומרים בימים אלו סליחות, תוקעים בשופרות, ושרים מנגינות המלוות את בתי הכנסת והמתפללים זה מאות בשנים.

נציגי כלי התקשורת מרחבי העולם ובהם בין היתר עיתונאים מיפן, סין, קוריאה, ארה"ב, רוסיה, קנדה, צרפת, אנגליה, גרמניה, סקנדינביה, אפריקה ואוסטרליה, השתתפו בסיור חווייתי מרגש, שארגנה להם המחלקה הדתית בלע"מ בראשותו של אריאל קצובר, בסמטאות ירושלים.

הם שמעו על משמעות המושג סליחה ביהדות, על עשרת ימי התשובה שבין כסה לעשור, על ההבדלים בין ראש השנה כפי שמצוין ביהדות לבין ציונו בשאר העולם, וכן על תקופת הימים הנוראים, המנהגים, ותרבויות העדות השונות.

את העיתונאים הדריך מורה הדרך הוותיק צבי גולדוואג, אליהם נלווה רב בית כנסת "אחדות ישראל" הרב בנג'י לוין, נכדו של הרב הירושלמי המפורסם רבי אריה לוין שענה לשאלותיהם והתראיין תוך כדי כך לעשרות אמצעי תקשורת.

הכתבים סיירו בבתי הכנסת השונים, למדו על מנהגי העדות ביהדות, וקיבלו טעימה ממאכלים וקטעי נגינה מסורתיים.

עם סיום הסיור, ביקשו עיתונאים רבים מכלי התקשורת הזרים להתמיד בפעילות תרבותית זו של לע"מ, גם סביב חגים יהודיים נוספים בלוח השנה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שלח תגובה