חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 00:00

כוח צה"ל ביצע הערב (שני) לפני זמן קצר ירי במהלך נוהל מעצר חשוד, לעבר רכב גנוב שפרץ מחסום ונמלט לכיוון הכפר בידיה.

----

מזל טוב!

מזל טוב ל'אשכול החדשות המרכזי' (בפורמט זה) לרגל 800 הודעות!

'חדשות האשכול המרכזי מזל טוב' עולה כחשבון 'דברים שעומדים ברומו של עולם'... הלוואי ונזכה לבשר רק בשורות טובות ומשמחות העומדות ברומו של עולם!...


סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 00:03

כנס שרי החינוך העולמי של ה-OECD התקיים לראשונה בישראל. שר החינוך בנט יזם את קיום הכנס לראשונה בישראל, והזמין את שרי החינוך לירושלים, והם נענו להזמנתו. שרי ומשלחות החינוך ממדינות ה-OECD (כגון גרמניה, שוויץ ושבדיה), סיירו בירושלים בהדרכת השר בנט, פגשו אישים כגון פרופ' ישראל אומן ופעילי חינוך צעירים, והתרשמו מהרוח החינוכית הישראלית, המשלבת מסורת עתיקה וחדשנות פורצת דרך.

שרי החינוך סיפרו לשר בנט שרגע השיא שחוו בכנס היה בישיבה הליטאית "חברון" בירושלים, שם הם ראו 1300 תלמידים לומדים בלהט גמרא בשיטת "חברותא". השר בנט סיפר להם שהלימוד ב"חברותא" הוא מסורת יהודית עתיקה, שבה כל תלמיד מלמד ולומד, בשיטה חינוכית העדיפה בהרבה משיעורים פרונטאליים. שרי החינוך גילו עניין רב בדרך שבה אפשר לאמץ את שיטת הלימוד הזו לשאר המקצועות.

במהלך ביקורם בישיבה, שוחחו שרי החינוך עם ד"ר מיכה גודמן, ראש מדרשת "עין פרת" באלון, שסיפר להם על חדשנות יהודית, שצמחה דווקא מתוך החיבור החזק לשורשים.

בהמשך ביקורם, השרים נפגשו עם פרופ' ישראל אומן, זוכה פרס הנובל לכלכלה, שסיפר להם על הייחודיות של העם היהודי, שמביאה אותו להישגים ולגילויים מדעיים בינלאומיים. לדבריו, כל היסטוריית העם היהודי כללה מחקר וגילויים, מושתתת על שיטת לימוד הגמרא של שאילת שאלות (קושיות) וחתירה לתשובות (תירוצים).

השר בנט אמר: "לא חמש יחידות, לא לימודי ליב"ה, לא תעודת בגרות. אלה חשובים, אך מה שמייחד אותנו כעם, מה שמרשים את העולם כולו – זה לימוד התורה".
e6c481a7-981b-494b-918f-4900f064d2bf.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 27 ספטמבר 2016, 08:33

תודה על הידיעה.

דוקא את הכיפה של בנט בקושי רואים...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 10:18

אחרי שהעביר את ההחלטה להפוך את יום כיפור ליום חג רשמי באו"ם, קיים את סדר הפסח הראשון לשגרירים באו"ם, ואירח דיפלומטיים מיותר מ-70 מדינות בהופעה של מחזה יהודי, שגריר ישראל באו"ם דני דנון הציב יעד חדש – אוכל כשר במזנוני האו"ם.

דנון שיגר מכתב למזכ"ל האו"ם באן קי-מון וכתב שלמרות העובדה שישנם עובדי או"ם יהודים ודיפלומטים ממשלחות מרחבי העולם השומרים כשרות, אין אוכל כשר במטה הארגון בניו יורק. "בשביל יהודים רבים מסביב לעולם, אכילת אוכל כשר הינו חלק בסיסי מאמונתם", כתב והוסיף: "אנחנו מאמינים שעל כל אזרחי העולם להרגיש רצויים באו"ם".

בנוסף לבקשה להכניס אוכל כשר למסדרונות האו"ם, דנון גם הפנה את צומת ליבו של המזכ"ל לעלות הגבוהה של הזמנת קייטרינג כשר לאירועים במתחם האו"ם. הוא ציין שהאוכל הכשר שמזמינה המשלחת הישראלית לאירועים רשמיים עולה 40% יותר מאוכל מספקים ללא השגחת כשרות. השגריר ביקש ביקש שהארגון ייתן לספקים כשרים נוספים לעבוד עם המשלחות ובכך להביא להוזלת המחירים, שכן נכון להיום קיים רק ספק אחד אשר קובע את המחירים ללא כל תחרות ובכך מייצר את העלות הגבוהה.

"נמשיך לפעול לכך שפרלמנט העמים יהיה פתוח גם לשומרי המסורת היהודית", סיכם השגריר באו"ם.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 14:02

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס פנה היום לשר האוצר מר משה כחלון בדרישה: "נצל את הסכמי הגג כשוט מול ראשי הערים וכתנאי להכללת המגזר החרדי בתכניות הבניה החדשות בעירם". מוזס שלח מכתב דחוף אל שר האוצר ובו חזר על דרישתו כי על האוצר להימנע מחתימה על הסכם גג עם רשות הנמנעת מלתכנן דירות המתאימות לציבור החרדי.

יצוין, כי מוזס העלה דרישה זו שוב ושוב בכל פורום אפשרי. הוא פנה בעניין לכל הגורמים הרלוונטיים והציג שאילתות בעניין במליאת הכנסת, כשהדרישה היא אחת: על האוצר לחייב כל רשות מקומית לתכנן חלק מתכניות הבניה, לדיור שיתאים גם לציבור החרדי.

במכתבו אל שר האוצר, טוען מוזס כי בכל עשרות אלפי הדירות שייבנו לאחר חתימות על הסכמים עם האוצר, מודרים החרדים ולא יהיה ביכולתם לרכוש דירות בפרויקטים אלו בשל התכנון המכוון של בניינים רבי קומות וללא מרפסות לסוכות.

"אתמול התבשרנו כי נחתם הסכם גג נוסף בין משרד האוצר לרשויות המקומיות, ה – 12 במספרו! והפעם מול עיריית טירת הכרמל על בניית 12,500 יחידות דיור" כתב מוזס "וזאת בנוסף ל – 144,000 יח"ד שנחתמו עד עתה עם רשויות נוספות. אין עיני צרה בהתפתחות חשובה זו, ואני מקווה מאוד שהדבר יוביל בסופו של דבר להוזלת מחירי הדירות. אך מדוע לא ייכלל הציבור החרדי בכל המיזמים הללו? עיינתי היטב בתוכניות המוצעות ומדובר בבניינים רבי קומות וגורדי שחקים ללא מרפסות לסוכות, וברור כי אינם מותאמים לציבור החרדי!"

"אדוני שר האוצר, בידך לנצל את הסכמי הגג כשוט מול ראשי הערים וכתנאי להכללת המגזר החרדי בתכניות הבניה החדשות בעירם. בידך האפשרות לדרוש מהם הקצאת שטחים ופרויקטים שיותאמו גם לציבור החרדי. הציבור החרדי משווע לפתרון מצוקת הדיור יותר מכל מגזר אחר, ולא יתכן להמשיך ולהתעלם מצרכי ציבור זה". מוזס מסר כי לא יניח לנושא מצוקת הדיור וימשיך לדרוש ממשרד האוצר לתת תשובות אמיתיות ולא מתחמקות.

נציין כי במכתב בנושא הדיור שהופץ לאחר ישיבת מועצת גדולי התורה, כתב מזכיר המועצת החסידית כי "לאור המצוקה הגדולה, התבקשתי על ידי רבותינו להודיעכם שיש לפעול שבכל פיתרון דיור של הממשלה לציבור הכללי יקבל גם הציבור החרדי את חלקו המגיע לו לפי תנאים המתאימים למגזר החרדי.
מוזס-ואייכלר-דוברות-הכנסת1-840x440c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 14:03

בישיבת הממשלה היום עלה נושא תקצוב הצהרונים בירושלים. לפי ההצעה היו השרים אמורים לאשר 51 מיליון שקלים לתקצוב הצהרונים. אך למרות זאת עדיין חסרים כ-15 מיליון שקלים לתקצוב צהרונים במגזר החרדי.

השר דרעי שהתחייב לדאוג לתקצוב הצהרונים סירב להצביע על ההצעה, ודרש לתת תוספת תקציב. אך בשל העובדה ששר החינוך בנט לא נכח בישיבת הממשלה דרש דרעי לדחות את ההחלטה לישיבת הממשלה הבאה.

במהלך הישיבה אמר השר דרעי לשר האוצר כחלון כי "לא יתכן להפלות בין ילד לילד, שאחד יקבל סבסוד לצהרון וילד אחר לא".

ראש הממשלה נתניהו תמך בהצעת דרעי לדחות את ההחלטה לשבוע הבא, ועד אז למצוא מקור תקציבי למימון הצהרונים גם למגזר החרדי.

לדברי ארגוני ההורים "הממשלה מתעלמת מהגידול במספר הילדים בירושלים, וכתוצאה מכך מחיר הצהרונים עולה ולא כל הילדים זוכים לקבלת מענה.

בארגוני המורים מסבירים כי "על מנת לצמצמם את החריגות, החברה למתנ"סים ועיריית ירושלים מאחדים מסגרות וכך ישנם מסגרות עמוסות שאנשי הצוות לא מצליחים להשתלט עליהם ונוצרות בעיות בטיחותיות וחינוכיות חמורות ביותר.

"אנו תושבי ירושלים קוראים לממשלה להפסיק את המצב הזה ולתקצב את הצהרונים בירושלים, לפי התכנון המקורי, כך שיספיק לכל המסגרות הנצרכות.
IMG_9760-840x440c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 16:14

האם ייתכן שיש מחסור תקציבי המונע רכישת מזוזות כשרות לבסיסי צה"ל? על פי טענותיהם של חיילים מסתבר שייתכן שכך הם הדברים.

חיילים שומרי מסורת יצאו לאחרונה בטענה על כך שיש בבסיסים רבים של הצבא מזוזות פסולות, ויש גם בסיסים בהם אין כלל מזוזות על המשקופים. החיילים שהעלו את הנושא ציינו כי יש בחלק מהבסיסים מזוזות בנות 20 או 30 שנה וניתן לשער כמעט בוודאות שמעולם הן לא נבדקו.

אחד החיילים העיד על כך שיש חיילים שישנים בסיוטים, מכיוון שיודעים שאין להם מזוזה תקינה בבסיס. בעקבות כך, הוא ציין כי מפקד הגדוד שלו, החליט לקנות מזוזות מכספו לחיילים, העיקר שיוכלו לישון טוב בלילה.

לוחם המשרת בבסיס בצפון הארץ סיפר לידיעות אחרונות: "עושה רושם כאילו שלצה"ל אין תקציב בשביל לסדר מזוזות תקינות. פניתי למש"ק הדת והוא מיד התחיל לקונן שכבר ארבעה חודשים הם מזמינים מזוזות ולא מקבלים".

דובר צה"ל מסר בתגובה: "צה"ל פועל כל השנה להחלפת מזוזות אשר מתבלות ונשחקות עם הזמן על מנת לכבד את כלל חייליו. כל בקשה פרטנית להחלפה שתעלה על הפרק נענית בהתאם. לא מוכרת בעיה תקציבית בנושא, ובחודשים הקרובים יסופקו לצה"ל מזוזות חדשות".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 17:30

מרן הגר"ח קנייבסקי העיר לח"כ על חולצתו, ובירכו בגידול זקן.

ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) ביקר בעיר בבני ברק, ונכנס להתברך מפי הגר"ח, שתמה למראה בעל החיים שמתנוסס על חולצת הרלף לורן • אמסלם התחייב: "אלמד לעומק את הטענות על אפליה בין ילדי החינוך המיוחד החרדיים לעומת החינוך הממלכתי"

יו"ר ועדת הפנים דודי אמסלם (הליכוד) הגיע הבוקר לסיור מיוחד בעיר בני ברק כאורחו של ראש העיר חנוך זייברט. במהלך הסיור הגיעו ראש העירייה זייברט וח"כ דודי אמסלם לביתו של שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי להתברך לקראת השנה החדשה כשמ"מ רה"ע הרב אברהם רובינשטיין משבח באוזני הגר"ח את פועלו של ח"כ אמסלם למען עולם התורה כשבין היתר סיפרו על חוק הפטור מארנונה אותו יזם, דבר שיוביל לחסכון של עשרות אלפי שקלים מידי חודש.

הגר"ח הצביע לעבר חולצתו של ח"כ אמסלם ושאל "למה חמור רוכב עליו?" כשהוא מתכוון לסמל הסוס של חברת "ראלף לורן" שעל חולצתו של אמסלם.

מ"מ ראש העיר רובינשטיין הבטיח ש"הוא יוריד את זה. "זה בסדר". הגר"ח בירכו "ה' יברך אותך שתגדל זקן גדול". והקהל ענה אמן.

צפו בסרטון!

https://drive.google.com/open?id=0B1ASR ... 2szM2NhaG8

עם תום הסיור הודה ח"כ אמסלם לראש העיר זייברט ואמר "התרשמתי לטובה מרה"ע והקשר שלו עם הציבור. אזרחים פונים אליו באופן ישיר ומקבלים מענה באופן מידי" אמסלם אף התחייב: "אלמד לעומק את הטענות על אפליה בין ילדי החינוך המיוחד החרדיים לעומת החינוך הממלכתי. אלחם כדי לתקן את העוול וארתום לשם כך גם את חבריי מהליכוד ומהמפלגות החרדיות".

בסיום דבריו התייחס יו"ר ועדת הפנים לתנאים בהם זוכים ילדי בתי הספר והגנים בעיר: "הגיע הזמן שמדינת ישראל תשקיע בחינוך החרדי באופן שווה ומוחלט. לא יעלה על הדעת שבשנת 2016 הפערים יהיו כל כך עצומים ותהומיים. כשביקרתי לפני כמה חודשים בדרום ת"א הפנו את תשומת לבי להבדל בין חינוך הילדים המקומיים לבין חינוך הילדים הזרים. כאן בבני ברק הייתי מוכן להסתפק בהשוואת התנאים של הילדים בחינוך החרדי לפחות כמו אלו המושקעים על ידי המדינה בילדי העובדים הזרים". אמר.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 27 ספטמבר 2016, 17:40

נקוה שזה לא צולם מאייפון וכדומה...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 18:03

בעלי חברת 'אומן אייר' מתגונן: "החזרנו לכולם את הכסף".

מאות רוכשי כרטיסים לאומן מצאו עצמם ללא טיסה, לאחר שהחברה לא הצליחה לעמוד בהתחייבויותיה • מנחם טוקר חייג בהפתעה לבעלי החברה, שהודה בכישלון, אך הדגיש "כל מי שהזמין כרטיס – קיבל את כספו בחזרה" • וגם: האם בכל זאת "אומן אייר" הצליחה לעשות שינוי בשוק הטיסות?
F120912YN08-840x440c.jpg
באחרונה עלה לשיח הציבורי נושא כאוב. אנשים רבים שביקשו לפקוד את ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן שבאוקראינה, רכשו כרטיסים דרך חברת "אומן אייר" שלא סיפקה לבסוף את הכרטיסים.

מנחם טוקר בתכניתו "זמן אוויר" חייג בהפתעה לבעלים של חברת "אומן אייר" ובשידור חי ניסה להבין ולברר איך התרחש סיפור שכזה. ברוך, הבעלים של החברה סיפר "לצערנו לא קיבלנו בסוף את האישורים והציבור היה מאד מתוח אז החלטנו שאנחנו מבטלים כרגע את הכרטיסים. הציבור העדיף לקבל את הכסף אז החזרנו לכולם את הכסף אני לא מכיר מישהו שלא קיבל. מי שלא קיבל או מרגיש נפגע יכול לחייג אלי ל- 053-3109349."

על השתלשלות העניינים סיפר בקצרה: "חברת התעופה התחייבה אך לא עמדה בהתחייבות שלה. אנשים 'מחפשים אותנו' ולכן קורה מה שקורה, למה שהם יוותרו על נתח השומן שלהם. לפחות עכשיו אנשים נהנים ממחירים זולים יותר וזה קרה מאז שנכנסנו לשוק."

האזינו - https://drive.google.com/open?id=0B1ASR ... HRQRzVZT3M
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 18:05

התרעה בטחינות בירושלים.

כוחות משטרה פרוסים במחוז ירושלים. מחסומים וסריקות במחלף בר-לב.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 20:45

מתחמם? • החרדים נתנו אור ירוק לצירוף המחנ"צ לממשלה.

לא ברור אם הפעם מדובר במהלך רציני או סבב סרק שמסתיים בלא כלום, אך לפי הדיווח, ראשי הסיעות החרדיות כמו גם שר האוצר משה כחלון נתנו לראש הממשלה בנימין נתניהו את הסכמתם וברכתם להרכבת ממשלת אחדות לאומית.
דרעי-נתניהו-ליצמן-ישיבת-ממשלה-840x440c.jpg
תקרבים לממשלת אחדות? ראש הממשלה קיבל מהחרדים וכחלון אישור עקרוני לצירוף הרצוג והמחנה הציוני. לעת עתה לא ברור כלל אם יצליח יו"ר האופוזיציה הרצוג להביא את חברי מפלגתו לקואליציה או רק את חלקם, אך רה"מ נתניהו בודק את האפשרויות.

אמש נפוצה שמועה במערכת הפוליטית על הסכם שנערך בין נתניהו להרצוג בדבר כניסה לממשלה וחלוקת התיקים. הבוקר במהלך ישיבת ראשי הסיעות שאל שר הבריאות ליצמן את נתניהו אודות הדיווחים על צירוף המחנה הציוני. ונתניהו השיב לו בשאלה: ״מה דעתכם בנידון״? השרים דרעי וליצמן וכן שר האוצר כחלון הביעו אישור עקרוני למהלך.

גורם בליכוד אמר הערב כי "ראש הממשלה הבהיר שהוא תמיד רצה בהרחבת הממשלה אבל עד היום זה לא הסתייע ובכל מקרה אם תהיה הרחבה נוספת של הממשלה היא תיעשה עם כל המפלגות החברות בקואליציה הקיימת".

נציין כי השר בנט נעדר מישיבת ראשי הסיעות.

גורם בש"ס אמר הערב לקול חי: "זה לא סוד שהשר דרעי רוצה ממשלת אחדות. הוא הצהיר על כך לא פעם. כל עוד המחנה הציוני יהיה מחוייב להסכמים הקואליציוניים. בדיוק כמו עם ליברמן".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 28 ספטמבר 2016, 18:30

"מה הכותרת שלך לשנה שחלפה?", יורה המראיין אבי מימרן בשר הפנים שעל הקו. "האמת שלא חשבתי על זה", מודה המרואיין בכנות, אבל משיב ספונטנית: "מה שעומד לי על הפה זה רק להודות לבורא עולם, על כך שבעזרתו בלמנו וחסמנו את כל הגזירות הרעות שהיו נגד הציבור שלנו, ועשינו גם כמה דברים טובים".

לקראת סיומה של שנה, ערכה 'המהדורה המרכזית' של 'קול חי' סבב ראיונות בין בכירי המפלגות החרדיות, וביקשה לשמוע כיצד הם רואים את השנה שחלפה, את מה הם מחשיבים כהישגיה הכבירים, והיכן מוצאים הם מקום לחשבון נפש. גם יו"ר ש"ס היה בין המסכמים, וסיפק פרספקטיבה ייחודית משלו לתלאות הפוליטיות ולמהמורות הציבוריות.

"אני חושב שיש עוד הרבה דברים לעשות, העיקר שאנחנו נמצאים עכשיו במצב שיכולים להגיד שב"ה, השנה האחרונה הייתה הרבה יותר טובה מהשנה שקודמת לה ומלפני שנתיים. ואם ה' לא היה עושה לנו את הנס הגלוי הזה – שהממשלה נפלה לפני הזמן, שהיו בחירות ושהקמנו ממשלה – מה היה חלילה קורה? כמה הציבור שלנו היה סובל?".

דרעי גילה: "ישבתי עם אנשי מעיין החינוך התורני וגיליתי להם סוד שעד היום לא רציתי לומר. רשת החינוך לא עמדה בפני סכנת סגירה אלא בפני סגירה, כבר הייתה וועדה, מנהל מורשה מטעם משרד החינוך והאוצר, בגלל החובות, המצוקות והאי סדרים שכביכול נמצאו בה ושנפטרנו מזה, וכיום, אנחנו נמצאים בתנופה גדולה".

על מצב מפלגתו בסקרים אמר דרעי: "אמרתי היום בהרמת כוסית, חבר'ה, לא להיכנס לעצב כשהסקרים נמוכים ולא להיכנס לאופוריה כשהסקרים גבוהים, אנחנו נמצאים 3 שנים לפני הבחירות, סקרים עכשיו זה באמת סקרי מצבי רוח. בעז"ה הממשלה תחזיק עוד 3 שנים. זה המון זמן לעשות דברים טובים וזה גם הרבה זמן לעשות שטויות… אני מרגיש שאנחנו בעליה, שאנחנו מתחילים לעלות, עוברים מהלך מבלימה לעלייה".

האזינו לראיון המלא: https://drive.google.com/open?id=0B1ASR ... mpjQV82anM

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 28 ספטמבר 2016, 20:08

מפץ תקשורתי • ביטאון "יום ליום" חוזר לשליטת ש"ס ודרעי.

לאחר שהתנער מ"יום ליום" לא פעם, שר הפנים אריה דרעי נפגש אמש עם בכירי העיתון והבטיח שיתוף פעולה • דרעי הביע את חזונו להרחיב את תפוצת העיתון ולהדק את שיתוף הפעולה.
יום-ליום.jpg
לאחר תקופה ארוכה של נתק לפחות בצורה רשמית בין אריה דרעי ותנועת ש"ס לביטאון ש"ס "יום ליום", אמש נפגשו בכירי העיתון עם שר הפנים אריה דרעי, שהתחייב בפניהם על חזרה לשיתוף פעולה עם מערכת העיתון והכתבים.

בפגישה אמש השתתפו מנכ"ל העיתון רונן פרץ עורך העיתון יצחק קקון מנהל השיווק דורון קדוש, והפרשן הפוליטי חיים טריקי שקיים עם השר דרעי את הריאיון המסורתי המתפרסם מידי חג בעיתון.

השר דרעי הצהיר לא אחת מאז חזרתו לתנועת ש"ס כי בכוונתו להקים עיתון יומי לציבור הספרדי, שיהיה ביטאונה של תנועת ש"ס, והתנער מעיתון "יום ליום" בפרט לאחר מספר אירועים בהם פורסמה מודעת ארגון "ובזכותן", וכן קמפיין הגז של חברת נובל אנרג'י, אז הצהיר דרעי כי אין לנו שליטה על מה שקורה בעיתון יום ליום, וזה מחזק את התפיסה של תנועת ש"ס להקים מערכת עיתון חדשה ואיכותית". דרעי אף כעס בעת שפורסמה תמונת שרי הממשלה מטקס ההשבעה, כאשר בעיתון מחקו את השרות רגב וגמליאל מהתמונה ללא תיאום עם לשכת דרעי, דבר שגרם לו מבוכה.

אך למרות שבמשך תקופה ארוכה הצהירו ראשי עיתון "יום ליום" כי השר דרעי מסרב לבקשת הפגישות שלהם ומעוניין בהקמת עיתון חדש ולא בשיקום העיתון הקיים, נראה כי חל שינוי בעמדת דרעי. ואמש שמעו ממנו בכירי העיתון את דעתו על כך שהוא מעוניין בשיתוף פעולה הדוק, ובפעילות להגברת המינויים של העיתון.

מנכ"ל העיתון רונן פרץ הציג בפני השר דרעי את מצבו הכלכלי של העיתון שעמד בפני חובות עצומים בעבר, אך כיום מחזיק את עצמו בצורה ראויה. השר דרעי אף פרס את חזונו בפני הנוכחים, ואמר להם כי כבר בתור התחלה הוא מעוניין לקבל תוכנית להרחבת העיתון, גם מבחינת תוכן וגם מבחינה כלכלית. והביע את רצונו בהפצת העיתון חינם גם באמצע השבוע בכל רחבי הארץ. דרעי סיכם את הפגישה בהתחייבות לשיתוף פעולה מלא עם מערכת העיתון.

נציין כי בעל השליטה בעיתון "יום ליום" הוא טייקון הגז קובי מימון, אשר מחזיק בעיתון באמצעות החברות "אקויטל" ו"נפטא". כאשר מנכ"ל העיתון רונן פרץ משמש כדירקטור באקוויטל, והזיקה למפלגת ש"ס היא באמצעות גזבר ש"ס יהודה אוחנה המשמש כדירקטור בחברת "יום ליום".

גורם בכיר בעיתון אמר ל"קול חי": "עם תום השנה ולקראת השנה החדשה, נערכה פגישה עם יו"ר התנועה אריה דרעי על המשך צמיחתו של העיתון גם בשנה הבאה, ודנו על שיתוף פעולה מתמשך".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 28 ספטמבר 2016, 20:40

מה כתב הגר"י אדלשטיין לרופאו האישי בפתק?

פרופ' יהודה אדלר, מגדולי הקרדיולוגים בעולם, מנהל פיתוח משאבים רפואיים של בית החולים שיבא, מנהל תלפיות שיבא, יו"ר וועדת ההתמחות של שיבא ומנהל מקצועות הבריאות, הגיע היום אחה"צ למעונו של הגר"י אדלשטיין ברמת השרון להתברך לקראת התמודדותו לתפקיד מנכ"ל ביה"ח וולפסון.

הפרופ' שטיפל בגר"י בעת שהותו לפני מספר חודשים בבית החולים שיבא התמסר אז ללא קץ יום יום שעה שעה וגם היום לאחר שחרור הגר"י והחלמתו ממשיך לעקוב בדאגה עמוקה לשלומו של הגר"י,

בביקור אצל הגר"י היום אחה"צ לקראת ראש השנה כדי לדרוש בשלום הרב ולהתברך, ביקש לקראת סוף הביקור את ברכת הרב להתמודדותו לתפקיד מנכ"ל בית החולים וולפסון הרב בירך ואישר לפרופ' אדלר את ההתמודדות ואף כתב לו על פתק 'בהצלחה'.
20160927_114552-552x350c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 29 ספטמבר 2016, 10:42

"החינוך המיוחד במגזר החרדי הוא קידוש ה' ברמה הכי גבוהה".

שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי' מסכם שנה בראיון מקיף ל'קול חי', בו הוא מונה את סדרת הישגיו, עומד על השינוי שחל ביחסיו עם המגזר החרדי, ומתאר בהתרגשות את ביקורו עם שרי חינוך מכל העולם בישיבת חברון • מסכמים שנה – פרויקט.
F160529YS13-840x440c.jpg
כששר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי' נשאל ע"י אבי מימרן בפרויקט המיוחד של 'המהדורה המרכזית' הכיצד הוא מסכם את השנה שחלפה, הייתה בפיו תשובה מוכנה וסדורה: "זו הייתה שנה מצוינת לחינוך, שנים לא הייתה פתיחת שנה כ"כ חלקה מצד אחד ועם כ"כ הרבה בשורות מצד שני".

כאן עבר השר לפרט רת הישגיו המרכזיים: "לראשונה בהיסטוריה של המדינה, כיתות א' וב' קטנות יותר, ותוך ארבע שנים נגיע עד כיתה ו'. גם סייעת שנייה בגני ילדים זו בשורה אדירה, אנחנו ממש מצילים את המדינה מהידרדרות נוראה שהייתה במדעים ובמתמטיקה, המגמה לראשונה נמצאת בעליה אחר עשר שנות הידרדרות, ויש גם הצד הערכי, לשים את יהדות ומורשת ספרד והמזרח, ובכלל יהדות ואהבת ארץ ישראל כערך מאד משמעותי. כל הדברים האלו ביחד מהווים אמירה מאד משמעותית – יש לנו מערכת חינוכית חזקה שנותנת מענה לכל ילד".

מה גרם לך לתפנית ביחס לציבור החרדי?

"אין ספק שהבאתי רוח חדשה ביחס לציבור החרדי. קודם כל זה נובע מתחושת אחריות בתפקיד שר החינוך, עשיתי אינספור ביקורים, ובסופו של דבר אתה רואה ילדים, אגב, חלק גדול מהביקורים היו דווקא בחינוך המיוחד שאני חייב לומר, החינוך המיוחד במגזר החרדי פשוט קידוש ה' ברמה הכי גבוהה שיש, יש לנו כ"כ הרבה מה ללמוד. יש גם דברים שאני חושב שצריך לשפר, אני כל הזמן מנסה לקדם את הרמה האקדמית בחינוך החרדי, במתמטיקה, באנגלית, ויש הרבה מה לעשות בעניין הזה, יש מה לתקן, אבל אנחנו אחים. אני אחראי. ואני רואה כל ילד וילדה במערכת החינוך – גם אם הם חרדים – ילדים שלי".

בנט תיאר בהרחבה את ביקור שרי חינוך מכל העולם בישראל, כשגולת הכותרת הייתה דווקא בישיבת חברון. "הרקע הוא שיצרנו פסגה של שרי חינוך מכל המדינות הגדולות בעולם פה בירושלים. הם באים למדינת ישראל לראות את מעצמת הסטארטאפים ושואלים: 'מה הפך אתכם למעצמה של חדשנות?' הבאתי אותם לראות מה זה לימוד גמרא, עמדנו למעלה בעזרת הנשים וצפינו. הם יצאו המומים. נפעמים, בחיים לא ראו אנרגיית לימוד בעוצמה כזאת, הם ראו את הוויכוחים, את הלהט, שאלו, מאיפה הלהט הזה ואיך אפשר לייבא אותו לקוראה, סין, וגרמניה. הראתיי להם סטארטאפים, נפגשנו עם סטארטפיסים, אבל אני חייב לומר: אפילו במצגת יום הסיכום של הדרום קוריאנית, היא צילמה את התמונה מהישיבה, והציגה אותו כמודל חיובי שצריך להביא אותו לכל העולם".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 29 ספטמבר 2016, 20:19

בהובקן שבניו ג'רזי בארצות הברית, רכבת פגעה בתחנת רכבת. במקום למעלה מ-100 נפגעים בהם לפחות 3 הרוגים.

מאות אנשי חירום הוזנקו למקום לרבות כיבוי אש של מדינת ניו יורק . האירוע בעיצומו.

250 איש היו על הרכבת בזמן התאונה. מדובר על תחנת רכבת באיזור פסייק המאוכלס ביהודים רבים.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 30 ספטמבר 2016, 00:44

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

שר הרווחה חיים כץ מלווה ביו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ביקרו הערב במעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי.

המיליארדרים שלדון אדלסון, ארנון מילצ'ן וחיים סבן נחתו הערב בישראל במטוסיהם הפרטיים להשתתף מחר בהלוויה של שמעון פרס.

סערת ההספד של בוז'י הרצוג בהלוויה מחר של שמעון פרס - 'ערוץ 10' חושף: משפחתו של פרס טוענת: "כלל לא ביקשנו שהרצוג ינאם בלוויה". הרצוג מגיב לסערה: "לא אנהל על כך מאבק ציבורי או פומבי".

'ערוץ 2': סקר סיכום שנה למדד שביעות רצון משרי הממשלה של מכון 'פאנל פוליטיקס' עבור תוכנית "אנשים": שר הבריאות יעקב ליצמן במקום ראשון, אחריו במקום השני שר התחבורה ישראל כץ.

אריק בנדר 'מעריב' בטוויטר: יש לי תחושה שמחר בהלווית פרס, נתניהו יקרא לאבו מאזן להפגש בלשכתו מיד לאחר הלוויה ולפתוח בשיחות. דפנה ליאל ב'ערוץ 2': נתניהו לא ייפגש עם אובמה ואבו מאזן בתום הלווית פרס.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 30 ספטמבר 2016, 01:00

מהדורת חצות בסקופים:
••מועצת הפרשנים בסיכום שנת תשע"ו - העיתונאים איתי גדסי, יקי אדמקר, יענקי קצבורג וישי כהן מסכמים שנה בפוליטיקה, בתקשורת ובמאבקי דת ומדינה.

• פרשת הרב פינטו - עו"ד ציון אמיר בראיון: קשה לי להבין משפטית את ההחלטה של ביהמ"ש שלא לשחרר את הרב. מטריד אותי שבתיקים ציבוריים השופטים נוהגים באי שיוון לחומרה. הסיכויים בעירעור לעליון קלושים.

• מחשש לקריסת בניין ברח׳ חזו"א בב"ב, נאסרה הכניסה לדיירים - דובר העירייה אברהם טננבוים בראיון: העירייה לא אמורה לספק לתושבים פתרונות דיור. ישנם פתרונות הנדסיים לחזק את הבניין ולא מדובר בהריסה.


•אנשי עסקים בתחום היהלומים בהם משפחת לבייב הגיעו לביקור בבני ברק בבתי הכנסת ישיבות בבתי האדמורי"ם וברחובות העיר, איש העסקים ברוך לבייב בראיון: הגענו להרגיש את אווירת האלול בעיר התורה, חושבים גם על תרומות למשפחות נזקקות.


•הסקר המפתיע של 'קול ברמה' ו'בחדרי', עורך 'בחדרי' אבי גרינצייג בראיון: המפתיע ביותר ש-24% רוצים את אלי ישי ראש ממשלה, מה שנותן עידוד מסויים ל'יחד'.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 11:51

מרן הגר"ח קנייבסקי קורא למנוע הרס בתי עלמין באלג'יריה.

מכתבו הנדיר של מרן הגר"ח קניבסקי מצטרף למכתב ששיגר מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן לפני כשבועיים לנשיא צרפת, ובו דרישה להימנע מפגיעה בקברי יהודים באלגיריה ובצרפת.
IMG_1039-picsay-840x440c.jpg
במכתב שכתב השבוע קורא מרן הגר"ח קניבסקי לפעול למניעת עקירת קברי יהודים ממקומם וחובה מוטלת על כל מי שיכול לפעול בזה, ובפרט על קהילת צרפת, לעשות ככל יכולתם למנוע חילול קברים.

במכתב שתכנו הגיע לידי "קול חי" נכתב: "הנה שמועה שמעתי על דבר אשר במדינת אלג'יר עומדים להרוס בתי עלמין ח"ו, והוא דבר אשר אסור ע"פ ההלכה, ואין מקום להתיר זה כלל וכלל

"וע"כ יש לפעול בענין חשוב זה שלא יבואו לעקור קברי יהודים ממקומם, וחובה מוטלת על כל מי שיכול לפעול בזה, ובפרט על קהילת צרפת, לעשות ככל יכולתם למנוע חטוטי שכבי ה"י. וכל העושים והמעשים ע"מ למנוע חילול הקברים יזכו לברכה והצלחה בכל מעשה ידיהם"

מכתבו הנדיר של מרן הגר"ח קניבסקי מצטרף למכתב ששיגר מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן לפני כשבועיים לנשיא צרפת, ובו דרישה להימנע מפגיעה בקברי יהודים באלגיריה ובצרפת.

נציין, כי בעקבות מכתבם של גדולי ישראל מפרסמים הבוקר (ו') יואל מרגי נשיא הקונסיסטואר, איגוד הקילות היהודיות של צרפת, והרב יצחק גוגנהיים רבה של פאריס הבהרה בעיתון "יתד נאמן", כי כל הפעילות סביב בתי העלמין תהיה לפי הכרעת גדולי הדור בלבד. בכך הושגה אחדות בין כל הגופים הפועלים להצלת בתי העלמין בצרפת ומחוצה לה.
20160927_144820-e1475220812784 (1).jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3927
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 30 ספטמבר 2016, 11:53

סבא אתה זה מתאים את התמונות או שאתה מעתיק אותם מהכתבות?

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 11:56

בד"כ מעתיק (ראה גם - http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 60#p304828).

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 11:58

'המודיע' מתנצל בפני 'הארץ' ומודה: הפרנו זכויות יוצרים.

עיתון 'המודיע' מפרסם הבוקר התנצלות עמוקה בפני עיתון 'הארץ' והד"ר סמדר רייספלד על ציטוט חלקים רבים ממאמרה, ללא נתינת קרדיט. בנוסף, מוסיפים בעיתון חלקים מהכתבה, השופכים אור על כוונתה המדויקת של הכותבת.
הארץ-840x440c.jpg
עיתון 'המודיע' מפרסם הבוקר התנצלות עמוקה בפני עיתון 'הארץ' והד"ר סמדר רייספלד על ציטוט חלקים רבים ממאמרה, ללא נתינת קרדיט. בנוסף, מוסיפים בעיתון חלקים מהכתבה, השופכים אור על כוונתה המדויקת של הכותבת.

במאמרה של הד"ר רייספלד ב'הארץ', היא עסקה בסוגיית הסיעוד במזדקנים, ועל "המחיר העצום שמשלמים האנשים שמטפלים בקרוביהם". היא עמדה על אחד הנושאים הפחות מדוברים, והוא הטיפול בקרובים, שמלווה באתגרים מורכבים הנגבים לעתים לאורך שנים ארוכות מהמטפלים ומסביבתם.

כארבעה חודשים לאחר פרסום מאמרה, הופיעה בעיתון 'המודיע' כתבה תחת הכותרת 'מי יטפל במטפל'?, ובהם ציטוטים מהכתבה האמורה. "אנו מבקשים להתנצל על כך שחלקים מכתבה שפורסמה ע"י לאחרונה, הועתקו מהכתבה המקורית שפורסמה בעיתון 'הארץ' פרי עטה של ד"ר סמדר רייספלד", נכתב הבוקר ב'המודיע'. "פרסום זה מהווה הפרה של זכויות היוצרים ושל הזכות המוסרית של המחברת, ששמה לא נזכר בפרסום בעיתוננו".

בעיתון מוסיף: "נציין כי בכתבה המקורית, מספרת הכותבת על תחושותיה כאשה חילונית שמטפלת באביה הזקן הקשיש ומגדירה אותה כעבודת קודש, "גם כשלפעמים יש הסתר פנים, כפיות טובה זמנית כשהוא שקוע בחולייו, באובדניו, במיתתו". היא מגדירה זאת כ"עבודה תובענית, אקזיסטנציאליסטית, סיזיפית. האדם מחפש משמעות? הנה היא. כי אם יש משהו ראוי בחיים האלה — זו הנתינה הזאת".

משום מה, בציטוט האחרון מושמט משפט הביניים: "יום אחרי יום אתה מתגבר כארי וקם לעבודת הבורא, זה שנתן לך חיים, זן ופירנס והשגיח עליך".

יצוין כי עיתון 'המודיע' משתמש באורח קבע במאמרים המתפרסמים בתקשורת הכללית – תוך מתן קרדיט – ולא פעם דרכו "לקנח" את המאמר בו הוא משתמש באמירה החולקת במקרה הטוב, או מגחיכה, במקרה הפחות טוב.
2016-09-30-PHOTO-00011464-e1475222798846.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 13:21

מעמד הכתרה בקראקס בירת ונצואלה • רב חדש לקהילת 'בית שמואל'

השבוע נערכה הכתרת הרב ישראל פרץ אמש לרב קהילת 'בית שמואל' בעיר קראקס שבונצואלה • בהכתרה השתתף אביו של הרב ישראל פרץ, הרב מיכאל פרץ שליט"א, ואחיו הרב הראשי של פנמה הרב דוד פרץ.
תמונה-119.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 30 ספטמבר 2016, 16:25

מקבץ מעדכוני 'נייעס מייל':

לפי נתוני רש"ת יתקיימו חילולי שבת בנתב"ג בעקבות הלווית שמעון פרס - טיסות רבות ימריאו אחרי כניסת השבת.

מנתונים של חברת הנסיעות 'אומן אקספרס' ומעברי הגבול באוקראינה. כ- 28 אלף איש ישבתו השבת באומן. כ- 50 עד 60 אלף צפויים להגיע עד לראש השנה מתוכם 40 אלף מישראל.

ערב ראש השנה תשע"ז באומן - במרפאת אומן שע"י איחוד ברסלב טופלו עד כה 386 מקרים רפואיים מתוכם שני מקרים של נפגעים בינוני וקל עד בינוני שהועברו בטיסה חזרה ארצה, לטיפול בבתי חולים בישראל.

נשיא ארה"ב ברק אובמה היה היחיד מהמספידים בהלוויה שציטט את פרשת השבוע פרשת נצבים - ציטט את הפסוק: "ראה נתתי לפניך היום, את החיים ואת הטוב, ואת המוות ואת הרע וגו' ובחרת בחיים". סיים בעברית: "תודה רבה, חבר יקר".

בן כספית בטורו ב'מעריב': ישבתי עם שמעון פרס לפני מס' חודשים בפעם האחרונה בביתו בת"א על יין משובח. הוא היה מדוכדך ומאוכזב קשות מביבי נתניהו. ברגע של משבר אמר: "אין ממשלה. אין ראש ממשלה פה. נתניהו מבזבז סתם שנים".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 16:27

ערבי הגיע היום (שישי) כשבידו סכין אל כוח צה"ל שעמד באזור נגוהות שבמערב הר חברון. הוא ניסה לדקור את מח"ט חברון, אלוף-משנה איציק כהן, אך החיילים שהיו במקום הצליחו להשתלט עליו ועצרו אותו.

מחקירה ראשונית עולה כי חייל שאבטח את המקום הבחין במחבל כשהוא מתקרב לרכב של הקצין הבכיר.

משעצר אותו לתשאול הבחין כי החשוד מסתיר סכין מאחורי גבו. חיילים נוספים שהיו באיזור השתלטו על המחבל. אין נפגעים באירוע.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 16:28

המשטרה עיכבה לחקירה את יו"ר ארגון "נלחמים בשקר הפלסטיני", עופר גולן, בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק ובו ביקורת על שמעון פרס.

"אני בוכה על כל אלפי הנרצחים מאז הסכם אוסלו ועד היום, בוכה על האלמנות והיתומים שנשארו עם חור בלב", כתב בפוסט. קצין משטרה הזהיר את גולן שלא להגיע הבוקר לירושלים בזמן ההלוויה של פרס. לאחר מכן הוא שוחרר לביתו.

עו"ד איתמר בן גביר אמר בתגובה, "מפכ"ל המשטרה התבלבל בין עבירה פלילית לביקורת לגיטימית. מותר לאזרח לחשוב ולכתוב ששמעון פרס עשה נזק לעם ישראל. אסור למשטרה לנהל משטרת מחשבות ולהלך אימים על אזרחים".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 17:28

מערת המכפלה תיסגר בשבת למתפללים יהודים, ואולם בצאת השבת תיפתח לתפילת יהודים לאורך כל הלילה לתפילת סליחות. בראש השנה המערה כולה תיפתח רק לטובת המתפללים היהודים כולל אולם יצחק.
26195.jpg
מערת המכפלה תיסגר מחר (שבת) לכניסתם מתפללים יהודים, וזאת בשל חג מוסלמי. זו לא פעם ראשונה בתקופה האחרונה, ולמעשה במהלך השנה ישנם מספר ימים שבהם המערה נסגרת לתפילת יהודים, כשבמקביל ישנם גם מספר ימים שבהם המערה כולה נסגרת לערבים ורק יהודים מורשים להכנס לרבות לאולם יצחק, שביום-יום משמש כמסגד.

הערב (שישי) עוד תותר תפילת קבלת שבת וערבית, ואולם מחר את תפילת שחרית ומוסף, לרבות תפילת מנחה, יעשו היהודית בסוכה הממוקמת במדרגה השביעית.

בוועד של הישוב היהודי בחברון, אמרו כי בצאת השבת תיפתח המערכה החל מהשעה 23:30 ולאורך כל הלילה תישאר פתוחה לסליחות ו'תיקון כרת' בהשתתפות מנייני מתפללים מכל רחבי הארץ.

בימי ראש השנה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 01 אוקטובר 2016, 20:04

בשבת התרחש פיגוע דקירה בירושלים. מצב הנדקר בינוני.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 01 אוקטובר 2016, 20:52

פיגוע נמנע ליד בית הכנסת הגדול במוסקבה, המאבטח נפצע קשה.

מפגע עם אקדח ופחית דלק הגיע באמצע תפילת ערבית במוצאי שבת וביקש להיפגש עם הרב • הוא שלף אקדח. ככל הנראה טייזר, וירה לעבר המאבטח • עפ״י הנחיית כוחות הביטחון תתוגבר האבטחה סביב בית הכנסת הגדול.
unnamed-605x405c.jpg
נס ברוסיה. מפגע עם אקדח ופחית דלק הגיע באמצע תפילת ערבית במוצאי שבת וביקש להיפגש עם הרב הראשי למוסקבה, הרב פנחס גולדשמידט בבית הכנסת שהו באותה עת כ 150 מתפללים.

המאבטחים הרחיקו אותו לעבר השני של המדרכה והזמינו את המשטרה. הוא שלף אקדח. ככל הנראה טייזר, וירה לעבר המאבטח ופצע אותו בפניו. לרב ולכל המתפללים שלום. משטרת מוסקבה הגיעה במהירות למקום והמפגע נעצר.

הרב גולדשמידט אמר כי 'תפילת מעריב התנהלה כסדרה וכך גם יתנהלו התפילות בראש השנה כרגיל. אנחנו מתנהלים בתיאום ובשיתוף פעולה עם משטרת מוסקבה ואני מברך את כל בית ישראל בכתיבה וחתימה טובה".

עפ״י הנחיית כוחות הביטחון תתוגבר האבטחה סביב בית הכנסת הגדול.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 01 אוקטובר 2016, 22:49

השר לשעבר גדעון סער הגיע היום להתברך מהגר"ח קניבסקי לשנה החדשה. סער, המקורב למרן הגר"ח קניבסקי, מקפיד להגיע לפני החגים אל מעונו שברחוב רשב"ם להתברך ולהתייעץ.

הגר"ח קבלו בחביבות כדרכו, ובירכו בהצלחה ובשנה טובה. גדעון סער אף נפגש במקום עם ח"כ הרב אליעזר מוזס שהגיע אף הוא להתברך. ח"כ מוזס הציג את סער בפני הגר"ח כמי "שיהיה ראש ממשלה", וסער מצידו לא אישר ולא הכחיש את כוונותיו, כרגיל…

לאחר מכן יצאו כל הנוכחים מהחדר, וגדעון סער נשאר להתיעצות אישית עם הגר"ח.
SZER7504-840x440c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 01 אוקטובר 2016, 23:44

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

דיווחים בתקשורת הפלסטינית: אלמונים ירו לעבר ביתו של אבו מאזן בגלל השתתפותו בהלווית פרס. גורמי ביטחון בישראל מכחישים את הדיווח.

פיגוע דקירה בליל שבת: מחבל דקר חייל בן 19 במעבר קלנדיה. החייל פונה במצב בינוני ל'הדסה'. המחבל חוסל. בעקבות הפיגוע - 200 פלסטינים החלו להתפרע בסמוך למחסום.

ארה"ב: קלינטון מגדילה את הפער מול טראמפ - בסקרים חדשים של היממה האחרונה גם של 'פוקס ניוז' וגם של 'רויטרס': קלינטון זוכה ליתרון של 5%.

יואב יצחק ב'ניוז 1': פרקליט המדינה שי ניצן הוא זה שהוביל את ההתנגדות לניכוי שליש לרב יאשיהו פינטו, למרות שגם וועדת השחרורים וגם הפרקליטות הסכימו לשחררו.

סימה קדמון ב'ידיעות'; שאלתי את שמעון פרס מתי הוא בכה לאחרונה. הוא זכר פעמיים שבכה, כששמע שיוני נתניהו מת, ובפעם השנייה כשרומה על ידי החרדים בתרגיל המסריח.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 01 אוקטובר 2016, 23:44

ח"כ משה גפני הגיע הערב לנחם את בני משפחתו של שמעון פרס.

עמוד השער של 'דה מרקר' בגיליון החג מחר - עמוד בשחור לבן בצורת פשקוויל תחת הכותרת: "שומו שמים והרעידי ארץ - עורו ישנים מתרדמתכם".

'ערוץ 10': מבקרים שביקשו בשבת לבקר בקברו של שמעון פרס גילו שהשער המרכזי להר הרצל נעול. מנהלי המקום החליטו לאחרונה בלי להודיע לאיש לסגור בשבת. בעקבות הפרסום - החליטה ההנהלה לפתוח בשבת עד סיום ה- 30 של שמעון פרס.

מוסקבה: חמוש הגיע עם מיכל בנזין וניסה להצית את ביהכנ"ס המרכזי. במקום שהה רבה של מוסקבה הרב פנחס גולדשמידט עם 150 מתפללים. המאבטח נורה בראשו ומצבו קשה. עדים למקרה מספרים: "התוקף הסתובב כל היום ליד ביהכנ"ס ושאל איפה הרה"ר גולדשמידט. הוא ביקש להיפגש איתו".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 01 אוקטובר 2016, 23:45

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

ויסברג בסיכום שנה ב'בחדרי': איש השנה שלי בפוליטיקה הוא ח"כ אייכלר. כשנלחם על הועדה לפניות הציבור גרם למיני משבר קואליציוני. היום רואים שזה נכס לציבור החרדי.

בפרוייקט של נתי טוקר ב'דה מרקר': טייקונים, גבירים ואנשי עסקים רבים הפסיקו ללכת לרבנים ומקובלים, ביניהם: אילן בן דב, ג. יפית וג'קי בן זקן.

ישראל כהן ב'כיכר': יונה יהב לנחמיה שטרסלר בניחום אבלים במרכז פרס: "יש לי אחד מהחרדים שעושה לי אמבוש ולכן לא מיניתי אותו לסגן". שטרסלר: "אז תמנה אותו". יהב: "השתגעת?!".

הוועד למען טוהר המחנה במתקפה חריפה נגד עיתון 'דה מרקר' על עמוד שער העיתון מחר: "עורכי העיתון השפל חשבו בליבם ללעוג ולהפיץ רפש על נאמני התורה. אין להשתמש בנייר העיתון אפילו לעיטוף דגים. יש לגונזו מיד".

'דה מרקר' מחר בכותרת ראשית- בצורת פאשקויל "שומו שמים והרעידי ארץ, בארץ ישראל הולך ומחריף הפלונטער הקרוי דת ומדינה, והנה קמו אוחזי קולמוס מעיתון דה מארקער ופרסמו קונטרס ליום הדין להתרת הפולנטער". בעיתון: תחקיר ענק נגד מונפול כשרות הבדצי"ם בישראל.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 02 אוקטובר 2016, 16:01

משרד התחבורה: ייתכן ו'נתיבי איילון' יוחלפו ל'נתיבי פרס'.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 20:40

התקדמות במו"מ בין "הליכוד" ל"עבודה" לממשלת אחדות. שני הצדדים מכחישים, ורבים מחברי הכנסת של המחנה הציוני הודיעו כי הם מתנגדים למהלך • ח"כ רוזנטל: כפי שהצהרתי, לא אצטרף לממשלה
F150331MA041-840x440c.jpg
במהלך ראש השנה חלה התקדמות משמעותית במו"מ בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, כאשר על פי הדיווח בערוץ 10, צפויה מפלגת העבודה לקבל שמונה תיקים בתמורה להצטרפותה, כאשר יצחק הרצוג יקבל את תיק החוץ ותואר המשנה לראש הממשלה, וכן תקבל מפלגת העבודה את תיק התרבות והספורט אשר נמצא כעת אצל השרה רגב שתקבל במקומו את תיק המודיעין.

לפי הדיווח, הרצוג התנה את כניסתו לממשלה בהנעת מהלך מדיני, כאשר על פי הדיווח נתניהו והרצוג ייצגו את ישראל יחד בוועידה אזורית לקידום השלום.

אך למרות שלל הדיווחים, גם בליכוד וגם במפלגת העבודה הכחישו את קיומם של המגעים או ההתקדמות המדוברת.

מלשכתו של ראש האופוזיציה יצחק הרצוג נמסר כי "הרצוג מכחיש לחלוטין את הידיעה ומצר על כך שיש גורמים שגם במהלך החג מפיצים מידע כוזב".

גם בליכוד הכחישו מכל וכל את הידיעה על התקדמות במו"מ.

התנגדות בעבודה למו"מ

למרות ההכחשות, חלק מחברי הכנסת של מפלגת העבודה מביעים התנגדות חריפה לכניסה לממשלה.

ח"כ אראל מרגלית אמר כי: "הניסיון של ראש הממשלה לפרק את מפלגת העבודה לא יצלח. בכוונתי למנוע את הכניסה לממשלת נתניהו כפי שהיה גם בניסיון הקודם. אם לא נדע להיות אלטרנטיבה גם עשרה מנדטים בסקרים יהיו חלום רחוק. אנו נרכז את כל הכוחות שלא התייאשו כדי להביא להחלפת נתניהו ולא כדי להצטרף אליו".

ח"כ עמיר פרץ התייחס לדיווחים ואמר "אנחנו צריכים לנצח את נתניהו – לא להצטרף אליו".

עמיר פרץ הוסיף כי "הגיע הזמן להבהיר לביבי כי מול 8 כסאות למחנה הציוני ישנן 8 סיבות מהותיות להגיד לו לא: 1. כי ביבי הוא הבעיה ולא הפיתרון.

כי ראש ממשלה אמיץ לא מתנה מהלכים היסטוריים בכך שנחזיק לו את היד. קודם שיתייצב בפני העם ויציג את תוכניתו, אחרת נמצא עצמנו שותפים למהלך היסטרי ולא היסטורי. כך או כך אנו נגבה מהלכים מדיניים וחברתיים גם מהאופוזיציה.
כי ביבי נשאר אבי הקפיטליזם הקיצוני שיצר את הפערים במדינת ישראל. המדיניות של ביבי הולידה דור שלם של עובדים עניים.
כי ביבי הוא אביר הפלגנות ואין לו כוונה לחדול משיטת הפחד ומשול. זו תעודת הביטוח להישרדותו והוא ישלוף אותה בכל פעם מחדש.
כי רוב הציבור והרוב המוחלט של תומכי המחנה הציוני מתנגד לממשלת אחדות. זאת משום שממשלות אחדות הופכות לממשלות שיתוק.
כי היחלשות המחנה הציוני בדעת הקהל בחודשים האחרונים נובעת, בראש ובראשונה, מהספינים שביבי ואנשיו עושים על גבינו ומשווקים מו״מ שלא נגמר.
כי אופוזיציה היא איננה מטרה לכשעצמה, אבל זו ההזדמנות להציב אלטרנטיבה אמיתית לימין הקיצוני בראשות נתניהו.
כי דווקא לחלק גדול ממצביעי הליכוד נמאס מהאמירה הדיקטטורית שאין תחליף לביבי. הם בשלים למהפך היסטורי. אני חי איתם, אני מרגיש את הפריפריה החברתית ואנחנו יכולים וצריכים להיות להם לבית פוליטי חם ומלא תקווה.
ח"כ מיקי רוזנטל על המגעים לאחדות: "ההכחשות לא משכנעות – על הרצוג לאפשר לסיעה לקבל החלטה שלא ינוהל משא ומתן או להודיע פומבית על המגעים. אני מתנגד נחרצות לכל משא ומתן לכניסה לממשלה. את נתניהו צריך להפיל, לא להציל מפני עצמו. כפי שהצהרתי בעבר, גם אם יצליח הרצוג להשלים את המהלך ויבגוד באמון רבבות בוחרינו, לא אתן לכך יד ולא אצטרף לממשלה"

רוזנטל הוסיף: "ההכחשות של הרצוג לא משכנעות ולו בשל העובדה שבעבר הכחיש ולבסוף נתפס שאינו אמר אמת.

ואילו ח"כ זנדברג ממרצ קראה לנציגי השמאל של העבודה להצטרף למרצ.

ח"כ תמר זנדברג: "ממגעים למגעים, מהכחשה להכחשה מפלגת העבודה מאבדת את שארית הרלוונטיות שלה וכושלת מלמלא את התפקיד הקריטי של אופוזיציה אפקטיבית מול ממשלה הימנית ביותר בתולדות ישראל, וזאת בדיוק בשעה שאלטרנטיבה נחוצה כל כך. הנזק החמור שנגרם הוא לא רק למפלגת העבודה אלא למחנה פוליטי ענק שמשווע לשינוי, שהעבודה בראשות הרצוג פשוט לא רוצה או לא מסוגלת להוביל. מהקולות שעולים בתוך העבודה מסתמן שיש שם כנראה שתי מפלגות שונות, אחת חיקוי ימין ואחת מפלגת שמאל כמו שדרושה לישראל כרגע, ואני קוראת לנציגים של השניה להצטרף למרצ, מפלגת השמאל של ישראל ולהיות שמאל חד ולא מתנצל".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 21:57

מחר צפויים מעל 77.000 נוסעים בכ-450 טיסות בינלאומיות בנתב"ג.

המשמעות הינה איחורים בנחיתת מטוסים (כולל בטיסות החוזרת מאומן, כ-40 אלף מאמינים מאומן שבאוקראינה) ואיחורים בהמראת טיסות יוצאות מישראל באחד מהימים העמוסים של חגי תשרי
F151110MS005-840x440c.jpg
מחר (רביעי) ומחרתיים צפוי עומס מוגבר של טיסות מאומן וטיסות חוזרות לישראל. בשל עומס בפעילות חיל האוויר המגביל את הנתיבים האזרחיים צפוייה פגיעה בלוח הטיסות היוצאות והנכנסות לישראל.

המשמעות הינה איחורים בנחיתת מטוסים (כולל בטיסות החוזרת מאומן, כ-40 אלף מאמינים מאומן שבאוקראינה) ואיחורים בהמראת טיסות יוצאות מישראל באחד מהימים העמוסים של חגי תשרי בהם חוזרים לארץ עשרות אלפים מחופשת ראש השנה ועשרות אלפיים יוצאים לחופשה בחו"ל. הודעה על כך יצאה לחברות התעופה.

רשות שדות התעופה קוראת לציבור הנוסעים להתעדכן בחברות התעופה על מועד טיסתם ומבקשים מהנוסעים הרבה סבלנות וסובלנות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 04 אוקטובר 2016, 22:06

המיליארדר רון לאודר מסר עדות בפרשת רה"מ נתניהו.

התפתחות דרמטית בבדיקה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו – המיליארדר רון לאודר נלקח למסירת עדות נגד משפחת נתניהו כשבא להלוויית שמעון פרס ז"ל כך חושף אמנון אברמוביץ' בחדשות 2.
IMG_0446-840x440c.jpg
בסוף השבוע, בין מנהיגי המדינות והנכבדים הרבים, השתתף גם המיליארדר רון לאודר בהלווייתו של הנשיא וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס. הערב (שלישי) פורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי לאודר עוכב למסור עדות במשטרה על מנת למסור עדות בעניין משפחת נתניהו.

נשיא הקונגרס היהודי העולמי עוכב על ידי חוקרי להב 433 לאחר הגעתו לארץ: לאודר אמר לחוקרים שזה לא מכובד. "אני מגיע מאזכרה לטבח בבאבי-יאר, מגיע להלוויית חבר טוב שהייתי שותף למהלכים מדיניים איתו (פרס) – ואתם מעכבים אותי". הצדדים נפרדו בסוף כידידים: לבסוף סוכם כי חוקרי יחידת להב 433 ימריאו בימים הקרובים לניו יורק – או שלאודר יתייצב שוב בישראל למסירת עדות מפורטת.

לאודר הבטיח לענות על כל השאלות ביושר ובפתיחות על מנת לעזור לחקר האמת. מדובר בתפנית מסוימת בחקירה: אם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שעד כה נהג בזהירות רבה בפרשה, אישר את המהלך – הדבר מעיד על בסיס מוצק לחשדות בליווי דחיפות.

יש להזכיר כי באפריל 2011 אמרה שרה על לאודר, שהחזיק אז בערוץ 10: "הוא היה חבר שלנו, הוא כבר לא. הוא הטיס אותנו ואירח אותנו יותר מכל אלה שמוזכרים בתחקיר ואפילו לא הוזכר בו". לאודר, שהיה בעבר מבעלי השליטה בערוץ 10, נחשב למקורבו של נתניהו – אך בשנים האחרונות מתח ביקורת על מדיניותו של נתניהו בנושא הגרעין האירני.

בחודש שעבר פרסם לראשונה גיא פלג כי הפרשה החדשה והמרכזית שבעניינה נבדקת האפשרות לחקור באזהרה את ראש הממשלה בנימין נתניהו היא ניסיון לקבלת שוחד. מדובר בעבירה שמתבצעת לכאורה כאשר אדם פונה לאחר ומבקש שוחד, גם אם השני לא נענה לו.

יש להדגיש כי מדובר – על פי החשד הראשוני – בניסיון של ראש הממשלה לקבל שוחד באופן אישי, לא באמצעות בנו או רעייתו. כמו כן, בעניין זה אין חשד להתיישנות מכיוון שהמעשה בוצע לכאורה בעת האחרונה. כעת, לאחר שחקירת ארי הרו לא הניבה את המצופה והחומר שהביאו איש עסקים ועיתונאי לא הניב דבר, מתמקדים כעת באפיק החדש – החשד לקבלת שוחד
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 04 אוקטובר 2016, 22:57

כ-60 אלף מתפללים מהארץ ומהעולם שהו בימי ראש השנה סמוך לציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומן שבאוקראינה. לא נמסר על אירועים חריגים.

'ערוץ 10' חשף במהלך החג: יש התקדמות משמעותית בהקמת ממשלת האחדות ובמו"מ בין נתניהו להרצוג. בסיכום האחרון הרצוג יקבל 8 תיקים כולל את תיק התרבות והספורט.

בתחקיר של 'דה מרקר' על הכשרויות: לפי הערכות, הענף הפרטי של הבדצ"ים מגלגל 1.5 מיליארד ש"ח בשנה. הגדולים והבולטים: בד"צ העדה החרדית ובד"צ בית יוסף. עלות שחיטת עופות למשק - 1.2 מיליארד ש"ח בשנה.

'הארץ' עם פרטים נוספים על ההתקדמות במו"מ: הרצוג יקבל גם את תפקיד המשנה לרה"מ. ייתכן וימנה את לבני לשרת החוץ. רגב תקבל את תיק המודיעין או את תיק התקשורת. גורמים ב- 2 המפלגות אישרו ל'הארץ' את הפרטים. מזכ"ל 'העבודה' חיליק בר: "אנחנו מאשימים את יאיר לפיד ואת 'יש עתיד'. הם מפיצים את השמועות הכוזבות על ממשלת האחדות כדי לפגוע בנו".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 10:16

מצב חירום הוכרז בחוף המזרחי של ארה"ב, לקראת הגעתו של ההוריקן 'מתיו' הנחשב לחזק ביותר מזה כעשור.

ההוריקן 'מתיו' היכה עד כה באופן קשה מאוד בהאיטי והביא למותם של לפחות ארבעה בני אדם. ההוריקן גרם לעקירת עצים, להרס בתים ולהורדת גשמים עזים שגרמו להצפות רבות.

חלקה הדרומי של האיטי נפגע קשות בסופה העזה. בנוסף, אתמול התמוטט גשר על הכביש היחיד המוביל אל האזור שנפגע קשות מהסופה. גן קווי התקשורת בחלק הדרומי של המדינה נותקו בשל רוחות עזות, ורק היום מתחדשים בהדרגה קווי הטלפון.

כעת ממשיך ההוריקן 'מתיו' בדרכו צפונה לקובה ולחוף המזרחי של ארה"ב.

'מתיו' מוגדר כהוריקן בדרגה 4, רק אחת פחות מהדרגה הגבוהה ביותר. הסופה נושאת אתה רוחות במהירות של 230 קמ"ש וגרמה להרס אדיר.

ההוריקן צפוי להגיע גם לאזור בסיס הצי האמריקני גואנטנמו שבמפרץ קובה. 700 בני אדם, נשיהם וילדיהם של עובדי המקום, פונו.
82898_tumb_750Xauto.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 10:19

הרצוג: ישבתי בבית הכנסת והידיעה גרמה לי לחלל את החג.

ח"כ יצחק הרצוג אמר היום בראיון כי הוא מצר על כך שהידיעה הבלתי מבוססת על התקדמות במו"מ בין המחנה הציוני לליכוד גרמה לו לחלל את החג בעת שהיה בבית הכנסת • הרצוג: "אם תהיה הזדמנות היסטורית לא אשלול כניסה לאחדות".
F160518FFF71-840x440c.jpg
יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחס הבוקר למגעים למו"מ לצירוף מפלגת המחנה הציוני לממשלה, וטען כי הידיעה על התקדמות במו"מ גרמה לו לחלל את החג.

בראיון לתוכנית אורלי וגיא בערוץ 10 אמר יצחק הרצוג: "אני יושב בבית הכנסת ארבע שעות אתמול, ולקראת הסוף מתחיל איזה רחש ושולפים אותי החוצה, צר לי לחלל את החג, על ידיעה שהוציא כתבכם ספי עובדיה שיכול היה גם לחכות, בכל זאת יש חג ואנשים מתפללים, זה מייצר בעירה, וזו ידיעה שהיא בלתי מבוססת בעליל".

הרצוג הוסיף ואמר כי הידיעות באמצעי התקשורת אודות פגישות שקיים "מוכחשות מא' ועד ת'", כלשונו "זו ידיעה שכבר לפני שבוע קיבלו עיתונאים אחרים. אנחנו ולא לפיד שייכים לזרם המרכזי, אם תהיה הזדמנות היסטורית לא אשלול כניסה לאחדות".

"לא היו פגישות ולא היו מגעים. יש פה כוחות שמנסים לפרק את המחנה הציוני ולעשות ספין", טען בראיון, "אם תהיה הצעה קונקרטית אני אכנס את חברי מפלגתי ונשקול זאת – בדיוק כפי שטענתי בעבר, לא צריך לעשות מזה בעירה".

אמש פרסם הרצוג הודעה לחברי מפלגתו בה כתב "לכולכם שנה טובה, חזרתי מעוד ארבע שעות תפילה בבית הכנסת לעוד ידיעה בלתי מבוססת, מצטער על ההפרעה בזמן החג".

גם בליכוד הכחישו מכל וכל את הידיעה על התקדמות במו"מ.

למרות ההכחשות, חלק מחברי הכנסת של מפלגת העבודה מביעים התנגדות חריפה לכניסה לממשלה.

ח"כ אראל מרגלית אמר כי: "הניסיון של ראש הממשלה לפרק את מפלגת העבודה לא יצלח. בכוונתי למנוע את הכניסה לממשלת נתניהו כפי שהיה גם בניסיון הקודם. אם לא נדע להיות אלטרנטיבה גם עשרה מנדטים בסקרים יהיו חלום רחוק. אנו נרכז את כל הכוחות שלא התייאשו כדי להביא להחלפת נתניהו ולא כדי להצטרף אליו".

ח"כ עמיר פרץ התייחס לדיווחים ואמר "אנחנו צריכים לנצח את נתניהו – לא להצטרף אליו".

ח"כ מיקי רוזנטל על המגעים לאחדות: "ההכחשות לא משכנעות – על הרצוג לאפשר לסיעה לקבל החלטה שלא ינוהל משא ומתן או להודיע פומבית על המגעים. אני מתנגד נחרצות לכל משא ומתן לכניסה לממשלה. את נתניהו צריך להפיל, לא להציל מפני עצמו. כפי שהצהרתי בעבר, גם אם יצליח הרצוג להשלים את המהלך ויבגוד באמון רבבות בוחרינו, לא אתן לכך יד ולא אצטרף לממשלה"
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 10:35

ראשוני: נפילה של רקטה בתוך העיר שדרות. יש נפגעי חרדה. כיפת ברזל לא פעלה.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 12:53

ח"כ מרגי למשרד החינוך: לבדוק העסקת מקורבים בסמינרים.

ח"כ מרגי בחזית נגד מנהלי הסמינרים, לא מסתפק בשלילת התקצוב, ודורש לבדוק את סוגיית העסקת המקורבים בסמינרים • איציק זהבי: "סמינר 'נתיבות חכמה' במודיעין עילית הודיע כי יקבל את הבנות שטרם התקבלו בעקבות הפסקת התקצוב.
F160127YS17-840x440c.jpg
ועדת החינוך של הכנסת דנה היום בסוגיית התלמידים והתלמידות שטרם התחילו את שנה"ל תשע"ז.

את הדיון פתח יו"ר הועדה ח"כ יעקב מרגי שהבטיח בתחילת הדיון לטפל בסוגיית האפליה בסמינרים מהשורש.

מנהל המחוז החרדי איציק זהבי אמר כי: "סמינר 'נתיבות חכמה' במודיעין עילית הודיע כי יקבל את הבנות שטרם התקבלו בעקבות הפסקת התקצוב, כמו כן סמינר נוסף הודיע שיקבל את הבנות. ל-6 מוסדות חסמנו תקציבים. יש עדיין מנהלים שמסרבים לקבל שיבוצים".

סגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן אמר בוועדה: "85% מהבנות שלא מתקבלות בסמינרים הן ספרדיות. יש גבול לכל תעלול".

ועדת החינוך של הכנסת דנה גם בשיבוץ הבנות לסמינרים על ידי עיריית בני ברק. אחד ההורים "אמא שלי עזבה את העבודה כי היא כל היום בעירייה מתחננת לנציגים. אבל בשבילם היא שקופה. זה לא מעניין אף אחד. הם מתייחסים אלינו כמו זבל. לפני שבועיים קראתי ראיון עם ראש העיר זייברט וסגניו דדון ורובינשטיין שהצהירו שכולם משובצות והכל טוב ויפה. זה בושה".

מרגי עקץ: "אל תיקח ברצינות את התקשורת החרדית. כשאני רוצה לקרוא אמת אני לא קורא בתקשורת החרדית".

מנהל המחוז החרדי איציק זהבי קרא להורים: "תירשמו בזמן, אל תחכו שמאכערים יקדמו לכם את התהליכים. לא יעלה על הדעת שתהיה ילדה אחת בחוץ, שלא תדע את מקום הלימודים שלה ב-30 בספטמבר. אנחנו נמנע תוכניות של סמינר אקדמי או תוכניות אחרות מסמינר שלא מקבל בנות והוא בגדר שור מועד.

מרגי פנה למשרד החינוך ושאל: האם משרד החינוך בדק פעם את נושא העסקת קרובים בסמינרים?

מרגי הוסיף: "נתתי לכם סנקציה בבטן הרכה של הסמינרים. אני יודע שאני דורך על יבלות ומוקשים. מצמרת הניהול עד אחרון בעלי התפקידים, עובר דרך היועצות והמורות זה משפחה בקרבה ראשונה במוסד. זה מתנהל כמו הרשות הפלסטינית ובתקופה שלי זה ייעצר. אבקש לדעת מה מתכוון משרד החינוך לעשות בסוגייה של העסקת קרובים".

בדיון השתתפו נציגי משרד החינוך, מנהל המחוז החרדי איציק זהבי, סגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן, מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני חיים ביטון, יוסי מועלם חבר מועצת עיריית גבעת זאב, עו"ד יואב ללום, איגוד מנהלי המחלקות לחינוך ברשויות המקומיות ועוד.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 12:53

סבא קשישא כתב:ראשוני: נפילה של רקטה בתוך העיר שדרות. יש נפגעי חרדה. כיפת ברזל לא פעלה.
בשעה 10:26 נשמעה אזעקה בשדרות, איבים, גבים וניר ונשמע גם פיצוץ. מדובר על 3 שיגורים שיצאו מבית חנון כאשר שיגור אחד נפל בשדרות.

אם כן, נפילה זוהתה בשטח העיר שדרות. נגרם נזק. נפגעת חרדה קיבלה טיפול רפואי ראשוני בשטח.

פאראמדיק מד"א אורן בניטה וחובש בכיר במד"א אביב שניאור סיפרו: "כשהגענו זיהינו את מקום הנפילה כשמסביב ניתן היה לראות שברי זכוכיות ופגיעה במכוניות חונות ובבתים סמוכים, במהלך הסריקות איתרנו נערה כבת 15 וגבר כבן 60 שהיו בסמוך ולקו בהתקף חרדה, לאחר טיפול רפואי ראשוני בשטח פינינו אותם לבי"ח ברזילי."

דיווחים שמגיעים מעזה מלמדים על פינוי מוצבים לקראת תקיפה אפשרית ישראלית. וכבר יש דיווח ערבי על ירי ארטילירי של צה״ל לעבר צפון הרצועה לשטח פתוח.

ואכן, צה"ל ירה עד כה 3 פגזים לעבר בית חאנון. מרחב שיגור ועמדת חמאס נפגעו מהירי. בנוסף קיים דיווח על תקיפה של חיל האוויר בבית חאנון.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 16:46

"כשבוז'י יגיע, או שהוא יגיע עם כולם או שהוא לא יגיע עם אף אחד".

ח"כ נחמן שי על השמועות שבאות והולכות תדיר בעניין כניסת סיעת "המחנה הציוני" לקואליציה • למה לדעתו לא צריך לחתור ל'שקט' באזור ואיזו השוואה הקפיצה אותו • "אנחנו מביאים איתנו גם קבוצה מנוסה וגם אנשים הגיוניים".
נחמן-שי-840x440c (1).png
השמועות סביב המשא ומתן של כניסת סיעת "המחנה הציוני" לקואליציה עלו אמש שלב. היו כבר שציינו אודות תיקים ספציפיים שעוברים לבכירים בסיעת המחנה הציוני ועוד פרטים חשאיים לכאורה אבל ההכחשות גם הן לא איחרו לבוא. ח"כ נחמן שי, מי שנחשב לבכיר בסיעת המחנה הציוני, התראיין הבוקר בתכנית "מהדורת הבוקר" בהגשת מרדכי לביא והכחיש את הדברים.

"המצאה. שום דבר." אומר ח"כ שי "אתה יודע, בתקופה הזו יש דבר שתמיד הוא חזק בחדשות 'מו"מ קואליציוני' מוזר אבל זה תמיד עובד ותמיד יש לזה קליינטים. זה שזה מחזיק מעמד, זה כי זה 'סיפור טוב'. יש אקשן, יש מו"מ, יש פוליטיקה." לדבריו מי שבאמת משווע לעזרה, זה דווקא ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

"הוא זקוק לעזרה. הוא זקוק לעזרה בעניינים האישיים שלו, בחקירה המתקדמת והוא זקוק לעזרה עם הממשלה שלו, שלא מצליחה לזוז לשום מקום. ראינו את זה השבוע כשהיו פה מנהיגי העולם עם דעות משלהם מה צריך להיות פה ואיך צריכה להיראות מדינת ישראל בעיניהם ומה הערכים שלה ובכל הדברים האלה ישראל רחוקה מזרח ממערב והוא חושב שמי יכול לחלץ אותו זה עשרים וארבעה חברי כנסת." לשאלת המראיין מה הם מביאים אתם שיכולים לעזור לרה"מ ענה שי "אנחנו מביאים איתנו גם קבוצה מנוסה וגם אנשים הגיוניים. אנחנו יודעים לנהל את המדינה, להביא אותה לחוף מבטחים ולא לטלטל אותה בים. אני מדבר על ניהול של מדינת ישראל. אני לא יודע לאן המדינה בהנהגת ראש הממשלה הולכת. המדינה בראשות הרצוג תלך להסדר עם הפלסטינאים. עם המנהיגות הפלסטינאית שהיום זהו אבו מאזן."

פתרון לדבריו חשוב מאחר ומדינת ישראל עומדת בפני חוסר איזון "המדינה צריכה להיות מדינה דמוקרטית עם רוב יהודי מוצק והיא לא תהיה כי יש בעיה באיזון. עוד שנה, עוד שנתיים, בשטחים היקרים לנו כל כך, בין הים לנהר יהיה רוב ערבי והרוב הזה ידרוש את המגיע לו. את הזכות לבחור ולהיבחר. התוצאה תהיה שאנחנו נהיה מדינה שתפריד בין סוג אחד של אוכלוסיה לו יהיו זכויות לבין סוג אחר של האוכלוסיה שלא לא יהיו."

לביא שאל האם ח"כ שי סבור שניתן להגיע לפתרון עם הפלסטינים כולם דרך מו"מ עם אבו מאזן שנראה כי הוא איבד שליטה לחלוטין בפלסטינים דוגמה לכך ניתן לראות בגל הטרור האחרון – טרור הסכינים וח"כ שי השיב "כרגע המנהיג הוא אבו מאזן ושהוא לא יהיה מנהיג אני ידבר עם מי שכן יהיה. אבו מאזן שולט במנגנונים, במערכת. זה שאזרחים לוקחים סכין, זה חמור. צריך להבין, השאיפה ל'שקט' אינה נכונה מאחר ושקט בא והולך. השאיפה צריכה להיות לפתרון."

אך עם כל הלהט בדבריו של ח"כ שי בדבר ההסכם הנחוץ והפתרון שצריכים להשיג עם ההנהגה הפלסטינית, כשהמראיין ערך השוואה קלה בין המו"מ של בנימין נתניהו להרצוג לבין מו"מ אפשרי עם ההנהגה הפלסטינית ביקש ח"כ שי "מאד אכבד אם לא תעשה השוואה בין מנהיגות "העבודה" לבין ההנהגה הפלסטינית. אתה משווה בין שני דברים שלא נוגעים אחד לשני. זה לא לעניין."

לשאלה מי יבוא עם בוז'י הרצוג אם וכאשר האחרון ילך לקואליציה אמר ח"כ שי "אם בוז'י יגיע (לקואליציה ע.ד.) או שהוא יגיע עם כולם או שהוא לא יגיע עם אף אחד. כשתהיה לו הצעות קונקרטיות שאומרות שראש הממשלה הולך באמת לעשות שינוי במדיניות שלו אז הוא יבוא אלינו, אל הסיעה ויציג וישאל אם אנחנו מקבלים או לא מקבלים את זה." אמר והוסיף "אבל כרגע זה לא עומד על סדר היום וחבל שמשגעים את התקשורת כולל אתכם"
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 16:47

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה באגד.

ברקע לסכסוך: חשש מפגיעה בחברה לאור סירוב המדינה לחתום על הסכם הסובסידיה, וכוונתה של אגד להלין באופן גורף את שכרם של כל העובדים החל מהחודש הבא.
אגד-אוטובוס-840x440c.jpg

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת התחבורה הציבורית אגד. ברקע לסכסוך, שהוכרז באיגוד עובדי התחבורה בראשות אבי אדרי, חשש ממשי לפגיעה באיתנותה הפיננסית של אגד לנוכח הודעתה על סירוב המדינה לחתום על הסכם הסובסידיה/מימון.

החברה אף הצהירה על כוונתה לבצע הלנת שכר באופן גורף של שכר העובדים החל מחודש נובמבר 2016, לאור הודעת המדינה.

נציגות עובדי אגד דורשת לנהל מו"מ להסדרת הנושא, אשר יש לו השלכות קשות על כלל העובדים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר: "פקידי המדינה פועלים באופן חסר אחריות העשוי למוטט את אגד, וכך גם יביאו לפגיעה באינטרס הציבורי הכולל. תופעת ייבוש השירותים הציבוריים על ידי הפקידות הגיעה עכשיו לאגד, שעובדיה ונהגיה נותנים שירות אחראי ומסור עשרות שנים. זהו מעמד הביניים שמדרדרים אותו מטה. במקום להשקיע בענף התחבורה הציבורית, מנסים להפוך אותם לדגם נוסף של עובדי קבלן".

ניסנקורן הוסיף: "לא נסכים להפקיר את הנהגים ולהתפשר על בטיחות הנוסעים. אנו נעמוד לימין נהגי אגד במאבקם המוצדק, ונילחם על ביטחונם התעסוקתי, תוך הבטחה שכל אחד מהם ימשיך לתת שירות איכותי ובטוח לאזרחי ישראל".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 16:49

רב היישוב פנה לשרת המשפטים וביקש חנינה כללית לפני יום כיפור.

"כשם שהקב"ה מעניק לנו חנינה כללית ביום הכיפורים, כך על שר המשפטים ונשיא המדינה לחון מידי שנה לקראת יום הכיפורים ככל שניתן הרבה מהעבריינים שאינם מסוכנים וזו נפילתם הראשונה" כתב הרב אפרים זלמנוביץ.
ביתסוהרשאטה-840x440c.jpg
כשם שהקב"ה מעניק לנו חנינה כללית ביום הכיפורים, כך על שר המשפטים ונשיא המדינה לחון מידי שנה לקראת יום הכיפורים ככל שניתן הרבה מהעבריינים שאינם מסוכנים וזו נפילתם הראשונה בתפילה שתהא גם האחרונה בבחינת איש לרעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק.

או אז יביט השוכן במרומים ויחזה בטוב לבנו ויחון אותנו לשנה טובה ומבורכת בשלום וביטחון בבריאות ופרנסה טובה. במילים אלה פונה הרב אפרים זלמנוביץ הרב הראשי מזכרת בתיה לנשיא המדינה ושרת המשפטים/

אחת בשנה, ביום הקדוש והנורא, מעניק בורא עולם חנינה כללית. כי ביום הזה יכפר עליכם לטהר אתכם מכל חטאתיכם לפני ה' תטהרו. צדיק ורשע, יהודי וגוי, כל מי שרוח אלוקים מפעמת בו, יצור חי ונושם, יימצא טהור ונקי במוצאי יום הכיפורים. לך בשמחה אל ביתך כי רצה ה' את עווניך. תכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה.

אלמלי המחילה והסליחה, אתה יוצרנו ואתה יודע ייצרנו כי עפר אנחנו, אין לנו כל זכות קיום. הוא אשר דורש המדרש "כל מה שישראל מתלכלכין כל ימות השנה, בא יום הכיפורים ומכפר עליהם". עיצומו של יום מכפר.

כידוע, אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא. כך גם אין רשע שלא זכה במצווה כלשהי במהלך השנה. לדוגמא; עצם העובדה שהבן אדם חי ונושם מוכיח שהוא נושא תפילה אל אל בשמים. הנשמה מטבעה מתפללת יום יום כל היום, מרגע הלידה ועד יום המיתה. כל הנשמה תהלל יה הללויה.

אמר רבי יצחק: כל נשימה ונשימה מהללת ליוצרה. אשר על כן, אם יש עליו מלאך מליץ אחד מני אלף, להגיד לאדם יושרו, ויחוננו ויאמר פדעהו מרדת שחת מצאתי כופר. שנה טובה וגמר חתימה טובה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 16:50

חיל האוויר שב ותוקף בדקות האחרונות מטרות של החמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לירי הבוקר לעבר שדרות.

החיל תקף כעת מצבור טילים בחאן יונס.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 05 אוקטובר 2016, 18:22

ארגון מעזה בשם "אכנאף בית אל מקדאס" נטל אחריות על ירי רקטה הבוקר לשדרות ופרסם כרוז כי "שדרות תופגז" כשעל הרקע תמונת ילדים חרדים קוראים קריאת שמע.

'ערוץ 10': בדיקה שלאחר המוות קבעה: הילד החרדי לנואל אוחנון בן השבע שהגיע בהחייאה לביה"ח 'וולפסון' בשבת, נפטר מנקב של התוספתן, תופעה שמתרחשת כאשר יש דלקת לא מטופלת.

ישראל כהן ב'כיכר': בצל המאבק המתמשך מול ר"ע חיפה יונה יהב, יערכו ב"דגל התורה" את הכינוס השנתי של המחלקה המוניציפאלית בחול המועד סוכות בביתו של נציג התנועה בעיר מיכי אלפר.

אורן חזן במכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "היחיד שהזכיר אותנו חברי הכנסת בהלווית פרס היה הנשיא האמריקני ברק אובמה. אתה שנבחרת על ידינו בחרת להתעלם מנוכחותנו. כמה עצוב. גם בהדרתו של הרצוג מרשימת המספידים לא שמענו אותך".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 20:43

בהתאם להחלטת הדרג המדיני ולאחר שקריאות זרוע הים לעצירת ספינת "זייתונה" נענו בשלילה, השתלטו לפני זמן קצר לוחמי ולוחמות זרוע הים על כלי השיט בטרם הגעתו לרצועת עזה. תהליך ההשתלטות היה קצר וללא נפגעים. כאמור, הפעולה בוצעה לאחר מספר רב של פניות למפליגות על כלי השיט בטווחים שונים בים.

משהבהירו המפליגות כי אין בכוונתן לשתף פעולה ולהיעתר להזמנה להגיע לנמל אשדוד, הוחלט להשתלט על כלי השיט, למנוע את הפרת הסגר הימי החוקי ולהשיטו לנמל אשדוד. ההפלגה לנמל אשדוד תארך מספר שעות.

גורם בכיר בצבא מעדכן כי המשט לעזה נעצר הערב כ 35 מייל מחופי ישראל בידי לוחמי ולוחמות הקומנדו הימי. בפעילות השתתפו לוחמות כדי לעזור במעצר השיט וכי כלי השיט עושה דרכו כעת לנמל אשדוד. על הספינה היו 13 נשים שתחקרנה עם הגיען לנמל.
barcelona5-552x350c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 20:43

ר"מ פורטוגל לשעבר, אנטוניו גוטרש, נבחר למזכ"ל האו"ם הבא.

המזכ"ל החדש צפוי להיכנס לתפקידו בתחילת חודש ינואר הקרוב ובעקבותיו יבוצעו מספר רב של מינויים ושינויים בצמרת הארגון • דנון: מצפה שהאו"ם תחת מנהיגותו יהווה גוף הוגן ברוח מייסדיו.
371px-António_Guterres-e1475685703814-840x440c.jpg
מועצת הביטחון של האו"ם הודיעה היום (ד'), כי ראש ממשלת פורטוגל לשעבר והנציב העליון של סוכנות הפליטים של האו"ם בהווה, אנטוניו גוטרש, נבחר פה אחד לכהן כמזכ"ל האו"ם הבא.

מועמדתו של אנטוניו גוטרש, ראש ממשלת פורטוגל לשעבר והנציג העליון של האו"ם לענייני פליטים, לתפקיד מזכ"ל האו"ם אושרה היום על ידי המדינות החברות במועצת הביטחון של הארגון, ללא הסתייגויות. מחר צפויה להיערך ההצבעה הרשמית בנושא, ובה המינוי יתקבל באופן סופי.

גוטרש הגיב להחלטה בחשבון הטוויטר שלו ומסר: "לכבוד הוא לי, אני מאושר".

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב על בחירתו של גוטרש ואמר: "אני מברך את מר גוטרס על בחירתו ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד חשוב זה. מדינת ישראל מקווה ומצפה שהאו"ם תחת מנהיגותו יהווה גוף הוגן ברוח מייסדיו, שיודע להבדיל בין טוב לרע, ויפסיק את האובססיה נגד ישראל", אמר דנון והוסיף: " אני מקווה ששינוי בהנהגה יוביל להפסקת העוינות כלפי ישראל".

המזכ"ל החדש צפוי להיכנס לתפקידו בתחילת חודש ינואר הקרוב ובעקבותיו יבוצעו מספר רב של מינויים ושינויים בצמרת הארגון.

"אנו מצפים לקידום היוזמה למינוי שליח מיוחד באו"ם לנושא המאבק באנטישמיות העולמית, ולקבלת אחריות על ידי האו"ם על החזרת גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל משבי חמאס", סיכם השגריר דנון.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 20:44

בתום יום של תקיפות בעזה בחמאס שולחים מסר לישראל: לא נשב בחיבוק ידיים וניתן לישראל להמשיך בהסלמה.

‏גם מהג'יהאד האיסלמי נמסר כי "אין לנו עניין בהסלמה אך אנו בוחנים את ההתפתחויות האחרונות ביחד עם שאר הארגונים למקרה שהאויב ימשיך בתוקפנותו. אנו מתכוננים לכל האפשרויות כולל תגובה".

כזכור, צה"ל תקף היום מטרות רבות ברחבי עזה. לפי פרסומים ברצועה שב חיל האויר לתקוף ובשעה האחרונה הותקפה מטרה של ארגון החמאס בדרום רצועת עזה.

בתקיפה הראשונה שהיתה הבוקר ירו תותחים של צהל פגזים לעבר מקור הירי שבוצע לשדרות אך מאז פועל חיל האויר כולל בשעה זו לפי דיווחי הפלסטינאים באזור אחר מזה שהותקף הבוקר והפעם ביתר שאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 20:45

פעילי זכויות אדם: המשטרה פגעה בזכויות מפגינים בקריית גת.

פעילי האגודה טוענים כי אין הם מביעים עמדה לגבי תוכן ההפגנה – וכי "העניין שלנו הוא רק חופש ההפגנה וזכויות העצורים והמעוכבים. מהעדויות שהגיעו אלינו, אכן הייתה פגיעה בזכויות האדם שלהם, ולכן פנינו היום למשטרה".
k3-500x333c-840x440c.jpg
האגודה לזכויות האזרח שלחה היום מכתב מפורט למפכ"ל המשטרה בעניין אחת ההפגנות שהיו בקריית גת מול ביתו של רב העיר בעניין הגיוס.

לדבריהם "מהעדויות שהגיעו אלינו, המשטרה הפרה את חובתה לאפשר את חופש המחאה, ריססה את המפגינים בגז ללא צורך ובניגוד לנהלים, התעמרה בנהג המיניבוס שהסיע אותם ללא צורך ופגעה בהפגנה ללא צורך. פירוט נוסף נמצא במכתב. העובדה שהמפגינים הם חרדים אינה מהווה הצדקה לזהות אותם באופן אוטומטי כחשודים מידיים".

פעילי האגודה טוענים כי אין הם מביעים עמדה לגבי תוכן ההפגנה – וכי "העניין שלנו הוא רק חופש ההפגנה וזכויות העצורים והמעוכבים. מהעדויות שהגיעו אלינו, אכן הייתה פגיעה בזכויות האדם שלהם, ולכן פנינו היום למשטרה".

למכתב המלא - http://www.93fm.co.il/wp-content/upload ... 10.16.docx
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 21:07

המתיחות בבלגיה גוברת: שני שוטרים נדקרו על ידי אדם חמוש, ותחנת הרכבת נסגרה בשל איום על פצצה במקום.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 05 אוקטובר 2016, 21:23

ארדן: "לא נראה לי שתהיה ממשלת אחדות בשנה הקרובה".

ח"כ איתן ברושי: "אם אחרי כל מה ששמעון פרס עשה לערביי ישראל ולפלסטינים הם בסוף לא באים להלוויה שלו, אני חושב שמחנה השמאל צריך לעשות חשיבה מחודשת" • אילה חסון: "אינטרס נתניהו להרחיב את הממשלה זה רק כדי לפלג את מפלגת העבודה".
F151001MA008-840x440c.jpg

יום אחרי סערת ממשלת האחדות ששבה לכותרות והשר לבטחון הפנים גלעד ארדן אומר בראיון לאבי למימרן במהדורה המרכזית בקול חי: לא נראה לי שתהיה ממשלת אחדות בשנה הקרובה.

ארדן שנחשב לאחד מבכירי שרי הליכוד אומר את דבריו על פי המידע אליו הוא נחשף.

עוד אמר ארדן כי המשטרה תתמקד השנה בהנגשת השירות המשטרתי והגברת הביטחון היומיומי של כל אזרח, "אנחנו רוצים להגיע לסטנדרטים של לונדון וניו יורק. לקראת החגים הערכות בשיא, שנה שעברה גל הטרור החל בחגי תשרי, עושים את המקסימום, ונלחמים גם בהסתה ברשתות".

מי שעוד דיבר על האחדות היה תומך היוזמה ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני שתהה "אם אחרי כל מה ששמעון פרס עשה לערביי ישראל ולפלסטינים הם בסוף לא באים להלוויה שלו, אני חושב שמחנה השמאל צריך לעשות חשיבה מחודשת באשר לסכסוך בתוך המדינה ומחוצה לה".

העיתונאית איילה חסון אמר ה לאבי מימרן אודות היוזמה כי "אם יש אינטרס לנתניהו להרחיב את הממשלה זה רק כדי לפלג את מפלגת העבודה לגמרי, ולהרוויח נקודות בזירה המדינית מול אובמה ואירופה. מי שיצא מורווח ממהלך כזה הוא יאיר לפיד שיהפוך לאלטרנטיבה היחידה לשלטון הליכוד"
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 05 אוקטובר 2016, 22:15

הותר לפרסום: טייס חיל האוויר נהרג בהתרסקות מטוס F16
טייס F-16 נהרג היום (רביעי) במהלך נטישת מטוס שהתלקח לקראת נחיתה לאחר שביצע תקיפה מבצעית ברצועת עזה. הנווט שהיה על המטוס הצליח לנטוש אותו ונפצע באורח קל. מפקד חיל האוויר אמיר אשל מינה צוות חקירה מיוחד בכדי לחקור את נסיבות המקרה.

מדובר צה"ל נמסר: "בשעות אחר הצהריים במהלך ניסיון נחיתה של מטוס סופה (F-16i) נטשו שני אנשי צוות האוויר את המטוס, בבסיס חיל האוויר 'רמון'. נסיבות האירוע נחקרות. כתוצאה מהנטישה נהרג איש צוות אוויר".

"איש צוות נוסף פונה לטיפול בבית החולים. מצבו מוגדר קל. מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, הנחה על הקמת ועדת חקירה בראשות קצין בדרגת אלוף-משנה. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה".

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 05 אוקטובר 2016, 22:21

יו''ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד וסיעתו לקחו הערב חלק בסיור סליחות המרכיב את הפסיפס הישראלי
****
הותר לפרסום: טייס חיל האוויר נהרג ומשנהו נפצע בעת התלקחות מטוס במצפה רמון
****
פצוע אנוש בתאונה שאירעה באריאל
****
רוכב אופנוע נפצע באורח בינוני בתאונה עצמית בכביש 4 בסמוך לצומת עמק חפר
****
צה''ל: לוחמי חיל הים השתלטו על ספינת זיתונה שנענתה בשלילה - האירוע הסתיים ללא נפגעים
****
הפשיעה החקלאית: גנב 100 ק״ג של ענבים ונתפס ׳על חם׳ ע״י לוחמי מג״ב.
****
צה''ל תקף ברצועת עזה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח העיר שדרות
****
ילד כבן 3 נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מגובה בכפר קאסם
****
תושב השטחים נעצר באיזור שמעון הצדיק בירושלים כשבתיקו אקדח גז אזיקים וסרט דביק
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 05 אוקטובר 2016, 22:26

40 שנה לאחר הקמתה: יחידת שלדג נחשפת
40 שנה לאחר הקמת יחידת שלדג, צה"ל חושף הפרטים שעד כה לא פורסמו על היחידה הסודית והמובחרת.

שלדג היא יחידת קומנדו של צה"ל בחיל האוויר הישראלי, הוקמה בשנת 1974 בעקבות לקחי מלחמת יום הכיפורים על מנת לספק לחיל האוויר יכולת עצמאית בנושא קומנדו ומודיעין.

מדובר ביחידה מיוחדת של חיל האוויר שעובדת גם במלחמה וגם בשגרה, יוצאת למבצעים מיוחדים ופועלת במימד הקרקעי, בעומק ובמרחבי לחימה נוספים מהגדר והלאה. תפקידי היחידה; איסוף מודיעין, יציאה למבצעים קרקעיים התקפיים והשתלבות במבצעים אוויריים
בחודש שעבר נערך תרגיל מיוחד של לוחמי שלדג, בו תרגלו השתלטות על "מתקן אסטרטגי" באחת ממדינות ערב

היתרון של היחידה טמון ביכולות סגירת מעגלי האש, גם מבחינת יכולת הפעלת אש מהאוויר עם הרבה מאוד ניסיון במבצעי שגרה. יתרון נוסף הוא השפה המשותפת של חיל האוויר. התקשורת והשפה, היכולת להעביר את הנ"צ ואת המטרה בצורה מדויקת בכדי שהמטוס יוכל לתקוף הוא יתרון גדול ליחידה. היחידה היא כלי תקיפה בתוך חיל האוויר לכל דבר ועניין. היקף המבצעים הוא עצום בהשוואה ליחידות מיוחדות אחרות.
מלחמת שלום הגליל: מדובר במלחמה הראשונה בה פעלה היחידה. מבצעים שם מבצעי איסוף וסיור מקדימים למלחמה. במלחמה מבצעים הפעלה מערכתית ראשונה של יכולת שהייתה חדשה אז שנקראת צסק"א – צוות סיוע קרקע אוויר. בשנים הראשונות של היחידה זה היה הדבר המרכזי שהיחידה פעלה בו. היכולת לחבר חימוש של חה"א שלא ידע לפגוע בצורה מדויקת בלילה, לחבר את זה לאיסוף המודיעין המקדים, להפעיל ולאפשר תקיפה. זו הייתה היכולת המרכזית שמופעלת בצורה מערכתית פעם ראשונה.
מבצע ענבי זעם: היחידה מופעלת במבצע בהיקף מאוד גדול עם הרבה מאוד כוחות. הטק"ק הופך להיות טק"ק קטן שהוא רקטות, מטל"רים, קטיושות ולמה שאנו קוראים היום "תלול מסלול " ואותו היה צורך לצוד קודם כל בצורה של חוליות, ואח"כ משגרים. התפיסה הייתה תפיסה מרחבית שנבנתה, החיבור, הצמ"ה, כבר עבדו בצורה הרבה יותר יעילה. במבצע היחידה מבצעת מבצעי איתור משגרים וכן מבצעי קומנדו שמגיעים בחיכוך קרוב עם האויב. האתגר המרכזי היה להצליח לאתר את החוליות ולא את המשגרים. לאתר אותם, לתקוף ולהשמיד אותם, סה"כ היקף גדול של תקיפות בהכוונה ובתקיפה של היחידה כולל במגע ישיר. סה"כ במבצע 65 הרוגים, 22 השמדות מטל"ר ו-43 מטרות תשתית. אורכו של המבצע – 17 יום.
מלחמת לבנון השנייה: היחידה נערכה למלחמת לבנון השנייה במבצעים רבים, כשלב מקדים. ביצעו עשרות מבצעים בעומק החזית ובעומק לבנון – מבצעי איסוף מודיעין לצייד של חוליות ומשגרים, מבצעי גירוי והשמדה ומבצעים התקפיים. כשהתמרון התחיל, מבצעים מבצעי איסוף ותקיפה שמסייעים לכוחות המתמרנים ומשתתפים ביחד עם יחידת הניוד במבצעים הלוגיסטיים. כמבצע יחסית ייחודי היחידה פיקודה והובילה את המבצע לאיתור ולחילוץ קרן טנדלר ז"ל ביחד עם 669. המבצעים המשמעותיים יצרו תשתית מודיעינית בזמן אמת, שאפשרו לסגור מרחבים שלמים, גם לאסוף מודיעין וגם לתקוף.
מאמץ מול הטרור הפלסטיני: מעבר למבצעיים ייעודיים בגזרות הרלוונטיות היחידה היא חלק מהמאמץ הצה"לי להילחם בטרור הפלסטיני. לאורך כל השנים, האתגר האמיתי זה איך אתה לוקח יכולות שפותחו להתמודד במקומות רחוקים וגורם להם להיות רלוונטיים בלחימה הזו. כי זו הלחימה האמיתית של צה"ל באותן שנים. הרעיון הוא לקחת את היכולות ולהתאים אותם גם ביכולות המודיעיניות, גם ביכולות העמוקות, ביכולות הסיכול וההתגנבות וחדירה במקומות עם חיכוך גבוה, במחנות הפליטים בצורה שקטה ולסכל ולחטוף ובעיקר את כל הדברים הללו להתאים ולשלב בהיקפים עצומים של פעילות.
צוק איתן: היחידה כתפיסה פעלה איפה שהיא יכולה להשפיע ולתרום. היחידה פעלה גם במבצעים התקפיים, גם בסיוע לתמרון, גם במבצעים לאיתור ופגיעה במנהרות. תקיפה גם במבצעים מודיעיינים וגם מבצעים התקפיים. בנוסף, חבירה של לוחמי היחידה לכוחות המתמרנים במטרה לסייע בתקיפות, בשל היכולות הגבוהות שקיימות ביחידה (לדוגמה – צלפים). חבירות אלו הביאו להרבה הצלחות.
הזירה העזתית: הזירה הזו מאוד מורכבת באופן כללי, ובאופן ספציפי גם להפעלת כוחות מיוחדים. זה רק אומר שהאתגר של היחידה יותר גדול. הצבא יודע להפעיל כוחות מיוחדים, הוא מפעיל בהיקפים הרבה יותר גדולים, אבל צריך לשקול ולראות שמבצע לא הופך להיות בעיה. הוא אמור להיות פתרון. הטופוגרפיה והאויב תמיד יהיו אתגר בחיכוך. בעזה, זה אתגר מסוג מסויים, כי יש לו גבולות גזרה מאוד מדוייקים, ושהולכים למקומות אחרים או לגבולות אחרים הגבולות גזרה יותר פתוחים.

מבצעים מיוחדים בשגרה: המבצעים המיוחדים וה"מערכה שבין המלחמות" שקיימת כבר הרבה מאוד שנים היא יותר ממוקדת כיום, מוכוונת ובהיקפים יותר משמעותיים. היחידה מבצעת מבצעים בכל גזרות העניין שצה"ל פועל בהם. האתגר המיוחד בדרך כלל מתבצע לתכלית שהיא אסטרטגית, שהיא מערכתית, שהיא מרחבית ויותר גדולה ממבצע טקטי - למרות שבסוף היכולות הן יכולות טקטיות. הוא מחייב מענה מבצעי ייחודי, ליחידה יש הרבה מאוד יכולות שניתן להוציא בקבועי זמן קצרים. הבעיה היא שמבצעים כאלה בדר"כ מחייבים או בניית או התאמת יכולת, או תהליך שלם של בניית המשולש של תשתית מודיעינית, ולפתח מודיעין למרחבים מסוימים, לבנות טכנולוגיה רלוונטית לכל המימדים שיודעת להתאים עם יכולת מבצעית משלימה.לעיתים אנו בונים את היכולות תוך כדי תנועה, ולכן פרק הזמן שנדרש לזה בדר"כ הוא יותר ארוך.

אחד היתרונות של היחידה היא שיחסית ליחידות דומות בשאר העולם, היא יודעת לפעול בזמנים קצרים. יש מבצעים מיוחדים שהיחידה הוציאה תוך ימים, אבל בדר"כ זה הרבה יותר ארוך. מנהלים סיכונים ומתפשרים על דברים, וזה כולל התאמה של יכולות.

כל המבצעים שעושים בשגרה משרתים אחר כך את המלחמה בכל מני היבטים, גם בהיבט של מוכנות הלוחמים והמפקדים, וגם משרת את ההבנה של מפקדים על הפעלת כוח. מבצעים מיוחדים הם דבר נורא רגיש להפעלה. יש קושי פסיכולוגי. ככל שאתה מייצר את החיכוך הזה בכל רמות הפיקוד וגם ברמות המדיניות של הפעלה כזו אז יותר קל להפעיל כוח בעת הצורך בזמנים קצרים. זו המלחמה שלנו, יש מדי פעם מלחמות גדולות, אך המלחמה מתרחשת כל הזמן. לכן אין ברירה ומאמץ המיוחדים צריך להיות רלוונטי ולהכין את התשתית למלחמה ולמבצע הבא, ולצמצם התעצמות של הצד השני.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 05 אוקטובר 2016, 22:28

בדרך לחטיפה? נעצר חשוד פלסטיני בירושלים

ניסיון חטיפה על רקע לאומני? המשטרה עצרה ערבי תושב השטחים כשבתיקו אקדח גז, אזיקים וסרט דביק.

לפני שעה קלה (רביעי) הבחינו שוטרים המוצבים באזור שמעון הצדיק בירושלים, בצעיר העומד בסמוך לתחנת הרכבת הקלה.

בבדיקה שביצעו השוטרים עלה כי הינו תושב שטחים ללא אישורי שהייה. בתיקו איתרו השוטרים אקדח גז, אזיקים, וסרט דביק.

החשוד נעצר והובא לחקירה בתחנת לב הבירה. במשטרה בודקים בשלב זה כלל כיווני החקירה.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 05 אוקטובר 2016, 22:56

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחס הבוקר למגעים למו"מ לצירוף מפלגת המחנה הציוני לממשלה, וטען כי הידיעה על התקדמות במו"מ גרמה לו לחלל את החג.

בראיון לתוכנית אורלי וגיא בערוץ 10 אמר יצחק הרצוג: "אני יושב בבית הכנסת ארבע שעות אתמול, ולקראת הסוף מתחיל איזה רחש ושולפים אותי החוצה, צר לי לחלל את החג, על ידיעה שהוציא כתבכם ספי עובדיה שיכול היה גם לחכות, בכל זאת יש חג ואנשים מתפללים, זה מייצר בעירה, וזו ידיעה שהיא בלתי מבוססת בעליל".

הרצוג הוסיף ואמר כי הידיעות באמצעי התקשורת אודות פגישות שקיים "מוכחשות מא' ועד ת'", כלשונו "זו ידיעה שכבר לפני שבוע קיבלו עיתונאים אחרים. אנחנו ולא לפיד שייכים לזרם המרכזי, אם תהיה הזדמנות היסטורית לא אשלול כניסה לאחדות".

"לא היו פגישות ולא היו מגעים. יש פה כוחות שמנסים לפרק את המחנה הציוני ולעשות ספין", טען בראיון, "אם תהיה הצעה קונקרטית אני אכנס את חברי מפלגתי ונשקול זאת – בדיוק כפי שטענתי בעבר, לא צריך לעשות מזה בעירה".

אמש פרסם הרצוג הודעה לחברי מפלגתו בה כתב "לכולכם שנה טובה, חזרתי מעוד ארבע שעות תפילה בבית הכנסת לעוד ידיעה בלתי מבוססת, מצטער על ההפרעה בזמן החג".

גם בליכוד הכחישו מכל וכל את הידיעה על התקדמות במו"מ.

למרות ההכחשות, חלק מחברי הכנסת של מפלגת העבודה מביעים התנגדות חריפה לכניסה לממשלה.

ח"כ אראל מרגלית אמר כי: "הניסיון של ראש הממשלה לפרק את מפלגת העבודה לא יצלח. בכוונתי למנוע את הכניסה לממשלת נתניהו כפי שהיה גם בניסיון הקודם. אם לא נדע להיות אלטרנטיבה גם עשרה מנדטים בסקרים יהיו חלום רחוק. אנו נרכז את כל הכוחות שלא התייאשו כדי להביא להחלפת נתניהו ולא כדי להצטרף אליו".

ח"כ עמיר פרץ התייחס לדיווחים ואמר "אנחנו צריכים לנצח את נתניהו – לא להצטרף אליו".

ח"כ מיקי רוזנטל על המגעים לאחדות: "ההכחשות לא משכנעות – על הרצוג לאפשר לסיעה לקבל החלטה שלא ינוהל משא ומתן או להודיע פומבית על המגעים. אני מתנגד נחרצות לכל משא ומתן לכניסה לממשלה. את נתניהו צריך להפיל, לא להציל מפני עצמו. כפי שהצהרתי בעבר, גם אם יצליח הרצוג להשלים את המהלך ויבגוד באמון רבבות בוחרינו, לא אתן לכך יד ולא אצטרף לממשלה"
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 06 אוקטובר 2016, 13:40

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

רשת ב': משה קצב הגיש בקשת חנינה מחודשת לנשיא ריבלין.

ברסלב נייעס: דניאל רוט, חתנו החרדי של רה"מ בנימין נתניהו ושני נכדיו החרדיים ממאה שערים נצפו בין העולים לציון רבי נחמן מברסלב בראש השנה באומן.

'הארץ' בתחקיר נגד שרת המשפטים איילת שקד - כך קידמה שקד פרוייקטים של עמותת 'אלעד' השייכת לציבור הדת"ל, כשבפועל היא מקבלת הנחיות מראשיה, מתערבת בהחלטות המועצה הארצית לתכנון ומשנה תוכניות.

גרודקה ב'בחדרי': המאבק בין ש"ס ליהדוה"ת על הסמינרים! לאחר שח"כי יהדוה"ת החרימו את הדיון של מרגי על הסמינרים, שלח גפני מכתב למרגי בו הוא טוען כי דווקא הסמינרים הם אלו שמופלים לרעה. גפני דורש דיון דחוף. לדברי גפני: "יש אפליות שערורייתיות כלפי הסמינרים החרדיים לעומת החינוך הממלכתי. ראיתי כי קיימת לראשונה ישיבת ועדה בנושא סמינרים חרדיים. אודה לך שתמשיך את הדיון אודות אפלייתם לרעה".

'בקהילה' חושף: בש"ס נערכים לסבב מינוי רבני ערים בערים מרכזיות - המועמדים הבולטים: בחיפה - הגרמ"ח לאו, הגר"ש אליהו, דניאל הרשקוביץ, הר' סתיו והגר"א שלוש. בנשר - הרב משה אבוחצירא. ברמת גן - הרב צבי לאו. המועמדים בת"א - הגר"י דרעי והגר"מ הלוי. ברחובות - הגרב"צ קוק והגרמ"מ גלוכובסקי. במבשרת - הגר"ש אליטוב. בלוד - הגר"י מוזגרשווילי והגרש"מ ביטון.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 06 אוקטובר 2016, 23:39

ערוץ הטלוויזיה אל ווטאן: אבו מאזן יעבור צינתור בעוד שעה בבית חולים בראמללה אחרי שהרגיש רע הבוקר.

המנהל הרפואי של ביהח ברמאללה, ד"ר סראחנה: מחמוד עבאס הוכנס לביהח לבדיקות שגרתיות ונעשו לו כל הבדיקות לרבות הצנתור. התוצאות טובות והוא ישוחרר בעוד שעתיים

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 06 אוקטובר 2016, 23:40

בעז"ה בקרוב יזכה להיות באשכול בד"ה...

אה, בעצם בעיה, לא שמר מצוות (שלנו)...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 00:07

ח"כ הרב אורי מקלב אמר היום בדיון בוועדת הכספים כי למרות הרפורמות במשק, המחירים לצרכן בפועל נשארו כבעבר – "עלינו לבדוק למה הדברים נעצרים דווקא בתחנה האחרונה שלהם אצל הצרכנים, ואין שינוי ניכר בהוזלת המחירים" הוסיף מקלב.
F140904MA16-840x440c.jpg
"יש פער גדול בין הרפורמות שנעשו בתחום הייבוא, פתיחת השווקים והגברת התחרות, ושילמנו עליהם מחיר יקר של פגיעה ביצרנים, בתעסוקה ובכוח העבודה, לבין התוצאות בשטח שבפועל כשזה מגיע לצרכן המחיר נשאר אותו דבר ללא שינוי, עלינו לבדוק למה הדברים נעצרים דווקא בתחנה האחרונה שלהם אצל הצרכנים, ואין שינוי ניכר בהוזלת המחירים", כך אמר ח"כ הרב אורי מקלב בדיון מעקב שהתקיים בוועדת הכספים בנוגע להשפעת מצב העבודה בנמלים על יוקר המחיה.

בעקבות הדיון הקודם שהתקיים בוועדה לפני כחודשיים, דיווח מנכ"ל נמל אשדוד על מספר צעדי ייעול כקבלת עובדים חדשים לנמל מה שיגרום לקיצור התורים בטיפול באניות הפורקות סחורה.

ח"כ מקלב הדגיש בדבריו שהאשמה היא לא רק על הנמלים, "יש כאן צד שני למטבע, שוב ושוב אנחנו נתקלים בעודף רגולציה של משרד התחבורה, ואנחנו שואלים מה התועלת ברפורמה ובקבלת החלטות עם המשרד לא מביא אותם לידי מימוש בפועל", מצד אחד מגדילים את הייבוא בכדי להגביר את התחרות, ומצד שני בשל העומס הסחורה נשארת זמן רב בנמל ומשלמים כסף מיותר על אחסנה המתנה והובלה, וכל זה מתנקז ברווח ושוב נופל על הצרכנים.

אנחנו נתקלים בתופעה הזו גם לגבי מחיר המוניות, בעבר כשעלו מחירי הסולר אישרו למוניות להעלות מחירים, ואילו כעת לאחר שמחירי הסולר הוזלו, מחירי המוניות נשארו כבעבר, והאבסורד היותר גדול שכבר נחתמו תקנות חדשות הקובעות הוזלה חלקית של מחירי המוניות, אבל במשרד התחבורה בגלל השפעה של גורמים אחרים אין מעקב למימוש התקנות החדשות, ושוב אנו רואים את הפער בין הדיבורים על התייעלות לבין המצב בשטח.

ח"כ מקלב ציטט את דבריהם של ראש הממשלה ושר התחבורה שאמרו שילחמו בתופעה של מונופול בזבזני, ושלא ייתנו לתופעה הזו של חוסר יעילות להימשך, ואם כפי שהנמל מציג שיש לו גידול ברווחים של 12% בשנה, אז מדוע הצרכן צריך לשלם את המחיר הגבוה, והכל בגלל חוסר פעילות ועמידה של הממשלה עצמה ובשל דברים צדדיים ואינטרסים שונים.

יו"ר הוועדה ח"כ הרב משה גפני ביקש בסיום הישיבה מרשות הנמלים הבהרות בתוך חודש, האם נעשו צעדים נוספים בכדי לגרום להוזלת המחירים בפועל, ובאם הדבר לא ישתנה אזי הוועדה תדאג לחקיקה מתאימה בנושא.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 00:38

"ירי מרצועת עזה לשטח ישראל ייענה בתגובה עוצמתית"

תקיף: חמאס הוא השולט ברצועה ביד רמה וכשהוא רוצה להשיג משהו או למנוע משהו, הוא יודע לעשות זאת. אז גם בנושא של הסוררים למיניהם – שישתדלו יותר • מרגיע: אני חוזר ואומר, אין בכוונתנו ליזום שום מהלך צבאי.


שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נאם לפני זמן קצר בטקס קצינים ונגדים מצטיינים שנערך בבית הפלמ״ח בת״א. השר ליברמן התייחס בנאומו לתקיפות צה״ל בעזה ואמר את הדברים הבאים:

״כשר הביטחון אני יכול לומר בשמה של ממשלת ישראל, שאנו הנהגה אחראית ושקולה. אין אנו מחפשים הרפתקאות ואף אחד לא דוחף להסלמה מול חמאס ברצועת עזה – אך אנחנו נחושים להגן על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל ובנקודה הזאת לא תהיה שום פשרה. כל ירי מרצועת עזה לשטח הריבוני של מדינת ישראל ייענה בתגובה עוצמתית.

חמאס הוא השולט ברצועה ביד רמה וכשהוא רוצה להשיג משהו או למנוע משהו, הוא יודע לעשות זאת. אז גם בנושא של הסוררים למיניהם – שישתדלו יותר.

אני חוזר ואומר, אין בכוונתנו ליזום שום מהלך צבאי. בד בבד, לא נסבול שום ירי, שום פרובוקציה, מצד מאן דהו, נגד אזרחי מדינת ישראל, או פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל. לא ירי ולא משט.״

בתחילת דבריו שלח השר ליברמן תנחומים למשפחתו של טייס חיל האויר, רס״ן אוהד כהן נוב, שנהרג אתמול ואמר כי הוא היה קצין מצטיין ומוערך, מלח הארץ.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:44

ארה"ב בהיסטריה: אחרי שהוריקן מת'יו הספיק לחלוף בג'מייקה, ברפובליקה הדומיניקנית, בהאיטי ובקובה, ולהותיר בהן הרס רב, ממשיכה הסופה בשעות אלו לעבר איי בהאמה וייתכן שתגיע לפלורידה עוד לפני חצות.

עקב כך שהסופה התחזקה יותר מן המשוער, ומוגדרת כעת כהוריקן בדרגה 4, יצא נשיא ארה"ב ברק אובמה בהכרזה על מצב חרום בפלורידה, מה שמוכיח על הדאגה העזה מנזקי הסופה והסיכון הרב שנשקף לאזרחים. השלטונות חוזים כי הסופה מת'יו עומדת להיות הסופה החזקה ביותר שהכתה בחוף האטלנטי בעשור האחרון. 140 איש כבר נספו בסופה הקטלנית (מתוכם 136 בהאיטי). רוב ההרוגים נהרגו מעצים שקרסו, ממבנים שנהרסו ומנהרות שעלו על גדותיהם וגרמו להצפות.

עקב החשש הרב מפני הסופה שמהירותה עומדת על 225 קמ"ש, היו רבים שנמלטו אל תוך פנים היבשת, כדי שלא להסתכן. בפלורידה אף יצאו הרשויות בקריאת אזהרה לאזרחים. "זה רציני, אל תיקחו סיכון, עלינו להתכונן לפגיעה ישירה", אמר ריק סקוט, מושל פלורידה, "אם אתם נדרשים להתפנות ועוד לא עשיתם זאת – עשו זאת עכשיו. הסופה הזאת תהרוג אתכם". גם בג'ורג'יה, דרום קרוליינה וצפון קרוליינה הוכרז מצב חירום והתושבים נקראו להתפנות אל תוך שטח הפנים של היבשת.
83093_tumb_750Xauto.gif
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:44

כמעט שלושה שבועות אחרי הפיגוע בשער הפרחים, הגיעו הערב מבית החולים שערי צדק בשורות טובות: השוטרת שנפצעה קשה מאוד במהלך הפיגוע, שבה להכרה מלאה. מבית החולים נמסר: "היא ערה, נושמת עצמאית ומתקשרת עם סביבתה".

כזכור, השוטרת, בת 38 ואם לשניים, נפצעה באורח קשה מאוד כאשר מחבל פלסטיני, תושב מזרח ירושלים, הגיע לאזור שער שכם כשהוא מסתיר בבגדיו סכין. כאשר הבחין בשוטרת ובשוטר נוסף שהלכו לכיוון שער הפרחים, הוא התקדם לעברם במהירות, שלף את הסכין, הניף אותה לעברם ודקר אותם באכזריות בפלג גופם העליון.

מאז שאושפזה השוטרת נודע כי מצבה קשה מאוד בשל פגיעה חמורה בעמוד השדרה והיא גם נותחה. כעת, כאמור, נודע מבית החולים שערי צדק כי יש שיפור משמעותי במצבה.

עם ישראל מתבקש להמשיך להרבות בתפילה לרפואתה השלמה של ציפי בת מזל בתוך שאר חולי ישראל.
83132_tumb_750Xauto.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:45

האם היחס לישראל ישתנה, בעקבות בחירתו של מזכ"ל חדש לאו"ם?

ראש ממשלת פורטוגל לשעבר, המכהן כיום כנציב העליון של סוכנות הפליטים של האו"ם, יכהן כמזכ"ל האו"ם הבא.
82999_tumb_750Xauto.jpg
מועצת הביטחון של האו"ם הודיעה אמש (רביעי) כי אנטוניו גוטרס, הנציב העליון של סוכנות הפליטים של האו"ם, שכיהן בעבר כראש ממשלת פורטוגל, נבחר פה אחד לכהן כמזכ"ל האו"ם במקומו של באן קי-מון שצפוי לסיים את תפקידו בעוד כשלושה חודשים, בתום השנה האזרחית.

במהלך היום האתמול נערכה הצבעה חשאית, בה זכה גוטרס לרוב מוחלט: 13 תומכים, 2 נמנעים, ללא אף הטלת ווטו.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, בירך על בחירתו של גוטרס. "אני מברך את מר גוטרס על בחירתו ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד חשוב זה. מדינת ישראל מקווה ומצפה שהאו"ם תחת מנהיגותו יהווה גוף הוגן ברוח מייסדיו, שיודע להבדיל בין טוב לרע, ויפסיק את האובססיה נגד ישראל", אמר.

"אני מקווה ששינוי בהנהגה יוביל להפסקת העוינות כלפי ישראל", אמר דנון. "אנו מצפים לקידום היוזמה למינוי שליח מיוחד באו"ם לנושא המאבק באנטישמיות העולמית – ולקבלת אחריות על ידי האו"ם על החזרת גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל משבי חמאס".

המזכיר הכללי (מזכ"ל) של האו"ם נחשב לתפקיד המשפיע ביותר במסגרת ארגון האומות המאוחדות. על פי מגילת האו"ם, ממונה המזכיר הכללי על ידי העצרת הכללית של האומות המאוחדות לאחר המלצת מועצת הביטחון.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:46

נשיא הפיליפינים ביקר בבית כנסת: "אני מוקיר את העם היהודי".

נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, ממשיך להתנצל על אמירתו שלפיה היה שמח לטבוח במכורים לסמים כמו שהיטלר טבח ביהודים.
82986_tumb_750Xauto.jpg
נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, ממשיך להתנצל על אמירתו בסוף השבוע שעבר. כחלק ממסע ההתנצלויות שלו, הגיע הנשיא לבית הכנסת 'בית יעקב' בבירה מנילה במהלך ראש השנה. בביקורו בבית הכנסת, אמר הנשיא כי הוא מוקיר את העם היהודי ואת ישראל, וכי הוא סולד מגזענות. עוד ציין כי אשתו היא בת לאב יהודי. הנשיא ציין שהוא רואה בישראל ידידה נאמנה, והורה לשריו להתמקד ברכש ציוד ביטחוני ממנה.

כזכור, בסוף השבוע שעבר אמר דוטרטה כי "ישמח לטבוח בשלושה מיליון מכורים לסמים כפי שאדולף היטלר טבח ביהודים". דבריו עוררו סערה.

כאמור, השגריר התנצל בפני ראשי הקהילה היהודית ובפני השגריר אפי בן מתתיהו. בדיווח שהעביר השגריר למשרד החוץ, כתב כי "הנשיא מגנה את הצביעות המערבית של ארה'"ב, האיחוד האירופי והתקשורת והיחס למלחמתו בסמים. הוא מוכן לקבל ועדת בדיקה או"מית שתוכיח שזו מלחמה כשרה".

קודם לביקור בבית הכנסת, אמר הנשיא הפיליפיני: "אני מתנצל מעומק הלב. קבלו את התנצלותי. זה לא יקרה שוב. תמיד נהיה חברים", סיכם.", והוסיף כי לאחר מעשה, הבין שדבריו עוררו זעם בקרב קהילות יהודיות בעולם. הוא הסביר כי התכוון לאזכר את היטלר כדי ללעוג לכך שמתנגדיו מנסים לצייר אותו כנאצי.

בנאום שהועבר בשידור חי בטלוויזיה, אמר דוטרטה: "אני רוצה להבהיר כאן ועכשיו, שמעולם לא התכוונתי לפגוע בזכר ששת המיליונים שנרצחו בשואה. בדבריי התכוונתי אליי – שאני לכאורה היטלר שהרג הרבה אנשים".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:47

אפריקה איתנו? לבקשתן דיון מיוחד באו"ם על ההתנחלויות.

את הדיון יזמו הפלסטינים אך הבקשה הרשמית לקיימו התבצעה על ידי מלזיה, ונצואלה, סנגל, מצרים ואנגולה, וכותרתו הרשמית של הדיון תהייה: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ופתרון של שתי מדינות".
KBG_GPO604-840x440c.jpg
בנימין נתניהו מתגאה מתחת לכל במה אפשרית על כך שהוא בדרך לפיצוח הרוב האוטומטי באו"ם והפיכת מדינות אפריקה לידידות ישראל.

אולם מעניין מה הוא יאמר על הידיה (כך במקור - בקול חי! - ס"ק) הבאה. ביוזמת הפלסטינים, ביום שישי הבא האו"ם יקיים דיון מיוחד של מועצת הביטחון בנושא ההתנחלויות. הדיון, תחת ההגדרה של דיון לא רשמי ("אריה פורמולה") צפוי להיות עוין במיוחד כלפי ישראל ולהוות את יריית הפתיחה הפלסטינית לקידום החלטה נגד ישראל, בנושא "ההתנחלויות", במועצת הביטחון.

את הדיון יזמו הפלסטינים אך הבקשה הרשמית לקיימו התבצעה על ידי מלזיה, ונצואלה, סנגל, מצרים ואנגולה, וכותרתו הרשמית של הדיון תהייה: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ופתרון של שתי מדינות".

הדיון צפוי להתמקד בבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים, הכשרת ישובים קיימים ביו"ש ולמה שהמארגנים מכנים "הפקרת אדמות של פלסטינים". בסוף הדיון המארגנים צפויים לדרוש ממועצת הבטחון לקדם החלטה מעשית נגד ישראל בנושא ההתנחלויות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 10:48

הח"כים החרדים מנעו קיצוץ בתקציב הישיבות והכוללים.

בימים הקרובים יועברו תשלומי מלגת אבטחת הכנסה עבור שלושה חודשים ולאחר החגים יקבלו האברכים את המלגה רטרואקטיבית מתחילת 2016 בפעימות של שלושה חודשים • דרעי: מברך את סגן שר האוצר ח״כ יצחק כהן על פעילותו החשובה להקפאת הקיצוץ.
F140217LM06-840x440c.jpg
לאחר דיונים מול ראשי אגף התקציבים באוצר, יו"ר ועדת הכספים משה גפני וסגן שר החינוך מאיר פרוש, הצליחו למנוע קיצוץ בתקציב הישיבות והכוללים בעיצומה של תקופת החגים בה ההוצאות הכלכליות גדולות.

פעילות זו התבקשה בעקבות הודעת האגף למוסדות תורניים בראשותו של מר עמוס צייאדה, לפיה ערך הנקודה לתלמיד בישיבה ולאברך בכולל יורד בעשרות שקלים מהערך המקורי שנקבע בהסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד ויעמוד על 410 שקלים לבחור ישיבה וסכום המלגה לאברך יעמוד על 738 שקלים, כאשר עד עתה ערך הנקודה לבחור ישיבה עמד על 464 שקלים וסכום המלגה לאברך עמד על 835 שקלים.

בהמשך להודעת האגף למוסדות תורניים הגיעו פניות רבות ממנהלי מוסדות והן מאיגוד מנהלי הישיבות שקבלו על הקיצוץ.

בשיחה שקיים סגן השר פרוש, עם מר עמוס צייאדה, באשר למקור הקיצוץ, התברר כי בניגוד לשמועות שרווחו כי הקיצוץ נובע מהריבוי הטבעי המבורך של תלמידי הישיבות והכוללים, מקור ההפחתה בתקציב הישיבות בקיצוץ הרוחבי שמתוכנן להתבצע בכל משרדי הממשלה, דבר שהוביל גם לקיצוץ בתקציב האגף על סך עשרים מיליון שקלים.

סגן השר דיווח על כך מיד ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שלמרות שהיה באמצע ישיבה הפסיק את הדיון בוועדה שבראשותו והזעיק מיד את ראשי אגף התקציבים באוצר לדיון דחוף בעניין. במהלך הדיון קבל הרב גפני, על העובדה שבאגף למוסדות תורניים מיהרו לקצץ בתקציבי הישיבות למרות שהקיצוץ לא עבר את אישור ועדת הכספים.

כעבור שעה קלה נמסר לסגן שר החינוך פרוש, ע"י מר עמוס צייאדה, כי אגף למוסדות תורניים קיבל הנחיה מאגף התקציבים באוצר שלא לקצץ בתקציבי הישיבות והכוללים וערך הנקודה יעמוד כפי שהיה עד עתה.

מלשכתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי נמסר כי "יו״ר ש״ס השר אריה דרעי, מברך את סגן שר האוצר ח״כ הרב יצחק כהן על פעילותו החשובה להקפאת הקיצוץ שהיה מתוכנן בתקציבי הישיבות בסך 20 מליון שקלים, וכן על פעילותו לשחרור תקציבי הבטחת ההכנסה לאברכים, החיונית מאד לפני החגים מרובי ההוצאות".

בש"ס מספקים גרסה נוספת לטיפול בהקפאת הקיצוץ, ואומרים כי אתמול כינס סגן השר איציק כהן בלשכתו את בכירי אגף התקציבים והאוצר, ובתיאום עם לשכת שר החינוך נפתלי בנט והאגף למוסדות תורניים במשרד החינוך, הורה על הקפאת הקיצוץ לישיבות.

בנוסף, פעל סגן השר לשחרור כספי הבטחת ההכנסה לאברכים לפני החג, כאשר בס״ד 3,000 אברכים קיבלו היום תשלום ראשון של הגימלה – תשלום רטרואקטיבי מיום 1.1.2016. האברכים יקבלו את הגימלה וההפרשים בפעימות של 3,120 שקלים כל תשלום.

כך או כך, ביתד נאמן ובעיתון המבשר נשאו על נס את פועלם של ח"כ גפני וסגן השר פרוש על שיתוף הפעולה למניעת הקיצוץ, ולנו נותר רק לקוות שחברי הכנסת ימשיכו לעמוד יחד על המשמר למען הציבור.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 16:18

ארדן לאיימן עודה: הלכת לבקר את ברגותי – חצית את הגבול.

השר ארדן לאיימן עודה: "להלוויה של פרס לא טרחת להגיע – אבל לבקר את מרואן ברגותי אין לך בעיה לבקר. חצית את הגבול, אני לא מתכוון לשתוק" • איימן עודה: "כנראה שבזמן שאישר את פגשתי עם מרואן ברגותי כבר התחיל לנסח את הפוסט המסית והמתלהם שלו".
גלעד-ארדן-פייסבוק-840x440c.jpg
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פרסם היום פוסט נגד יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, בו התייחס לביקורו של יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה בכלא, אצל המחבל מרואן ברגותי.

"אני רוצה לדבר אתכם על ח"כ איימן עודה. מנהיג פוליטי של מפלגה גדולה בכנסת ישראל" פתח ארדן את הפוסט.

"אתמול עודה ביקר בכלא את הרוצח ברגותי. זו לא הפעם הראשונה שהוא מבקר אצלו. זה מאד חשוב לאיימן לבקר אצלו. בעבר הוא גם הבטיח שהוא וברגותי "יצעדו יחדיו בירושלים."

"עכשיו תראו, אתם מכירים אותי יום או יומיים ואתם יודעים שאני ממעט להתלהם ולהעלות את הטונים, גם כשהדם באמת רותח. אני תמיד מעדיף דיון ענייני. אבל עודה שוב חצה קו אדום.

"באיזה עולם אנחנו חיים, שראש מפלגה בכנסת ישראל פוגש טרוריסט כמו ברגותי שאחראי באופן ישיר- וזו דוגמא בלבד-לפיגוע "בבית מעריב" בו נדקרו למוות רס"ר סלים בריכאת ז"ל, בן 33 ואליהו דהן ז"ל בן 53?

השר ארדן תהה "על האיש הזה אתה מתרפק, איימן עודה? על ברגותי ששילח את המרצחים אשר רצחו את יואלה חן ז"ל שעמדה בסמוך לתחנת הדלק ב443? אתה באמת לא מבין את השפלות המוסרית שיש בביקור וההערצה הזו לאדם שהורשע בבית משפט ברצח בכוונה תחילה, סיוע לרצח ושידול לרצח? זה המודל שלך?

ארדן התייחס גם להיעדרות מהלוויית פרס "להלוויה של שמעון פרס, איש שהעלה על נס את הדו קיום בין ערבים ליהודים לא הגעת, את זכרו ופועלו בחרת לחלל יחד עם כל חברי הכנסת ברשימה שלך. אבל מרואן ברגותי, שאחראי אישית לעשרות ומאות הלוויות ושכול של חפים מפשע – אותו אין לך בעיה לבקר?? יש גבול מר עודה. אתה חצית אותו, אני לא מתכוון לשתוק" חתם ארדן.

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, הגיב לדבריו של השר לביטחון פנים: ״השר ארדן הוא זה שמאשר באופן אישי כל פגישה של ח״כ עם אסיר פוליטי, כנראה שבזמן שאישר את פגשתי עם מרואן ברגותי כבר התחיל לנסח את הפוסט המסית והמתלהם שלו. מטריד לראות את השר הממונה על המשטרה הופך את הזירה הפוליטית לזירה של איומים והפחדות. איומים לא יסיטו אותנו מלהמשיך להיאבק למען השלום ולמען שותפות אזרחית המבוססת על שוויון וכבוד הדדי.״
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 07 אוקטובר 2016, 16:32

לאחר 65 שנה רכבת העמק עולה שוב על הפסים.

בחג סוכות, כ-65 שנה לאחר שהפסיקה פעילותה, תחזור רכבת העמק לנסוע במסילות שהוקמו בין חיפה, עפולה ובית שאן = לרגל חנוכת הקו החדש – במהלך ימי חול המועד סוכות, יתקיימו בקרבת תחנות רכבת העמק מגוון אירועים ופעילויות לכל המשפחה.
תחנת-רכבת-ישראל-בית-שאן-840x440c.jpg
בחג סוכות, החל מה-16 לאוקטובר, כ-65 שנה לאחר שהפסיקה פעילותה, תחזור רכבת העמק לנסוע במסילות שהוקמו בין חיפה, עפולה ובית שאן. על תוואי המסילה החדשה הוקמו ארבע תחנות רכבת חדשות: בית שאן, עפולה, מגדל העמק – כפר ברוך ויוקנעם – כפר יהושע. עלות הקמת הקו שאורכו כ-60 קילומטרים, נאמדת בכ-4 מיליארד שקלים.

במהלך החודשים האחרונים הכשירה רכבת ישראל אנשי צוות לתחנות הרכבת החדשות ואיישה אותן במנהלי תחנות, מנהלי משמרת, קופאיות ודיילי רציף, חלקם תושבי העמק. במקביל לפתיחת הקו יוצבו בתחנות רכבת העמק עמדות הנפקת 'רב קו', עבור תושבי האזור.

לרגל חנוכת הקו, יחולו בחול המועד סוכות מגוון פעילויות בשיתוף רכבת ישראל.

בין שלל הפעילויות:

פסטיבל הצפרות המתקיים מידי שנה, הוקדם לחול המועד סוכות ומציע פעילות מים וציפורים באגם ברוך, הפעילות תכלול סיור מודרך ופעילות לכל המשפחה באתר, ההשתתפות בפעילות הינה ללא עלות.

פעילות ייחודית באתר רכבת העמק ההיסטורי שתכלול שוק איכרים ומופעים ופעילויות לכל המשפחה. ההשתתפות בפעילות כרוכה בתשלום דמי השתתפות סמליים.

פעילות לכל המשפחה בפארק האקליפטוס בבית שאן, ההשתתפות בפעילות הינה ללא עלות.

מגוון טיולים מודרכים שונים במסלולים ייחודיים מידי יום, מתחנות שונות. ההשתתפות בסיורים כרוכה בתשלום דמי השתתפות.

הסעות וטיולים מודרכים באתרי הטבע השונים בעמק, השתתפות בסיורים כרוכה בתשלום דמי כניסה לאתרים.

הסעות מתחנת הרכבת אל אירוע מסיק הזיתים השנתי של קק"ל המתקיים ביער לביא, ההשתתפות בפעילות כרוכה בתשלום דמי השתתפות סמליים.

הסעות מתחנת הרכבת אל פסטיבל ציורי רחוב המתקיים בעפולה, ההשתתפות בפעילות ללא עלות.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ הדגיש כי חיבור ערים כמו מגדל העמק, עפולה ובית שאן לרשת המסילות הארצית יקצר באופן ניכר את זמן ההגעה למרכז הארץ ויעלה משמעותית את ערך הנדל"ן של הערים והישובים שבתוואי הרכבת.

"מדובר במהפכה של ממש שתעלה את ערך הנדל"ן של ישובים אלה ותרחיב את אפשרויות המגורים והתעסוקה של התושבים. רכבת העמק היא חלק מתכנית "נתיבי ישראל" שנועדה לקרב את הפריפריה למרכז, באמצעות רשת כבישים ומסילות ברזל, מקרית שמונה ונהריה בצפון, ועד משאבי שדה ואילת בדרום, בעלות כוללת של כ-27.5 מיליארד שקלים" הוסיף כץ.

מנכ"ל רכבת ישראל, בעז צפריר: "אני וכל עובדי רכבת ישראל נרגשים לקראת חידוש נסיעתה של רכבת העמק על המסילה ההיסטורית שבין חיפה ובית שאן. לרכבת העמק היסטוריה מפוארת ומורשת מכובדת ואנו מאמינים שכך יהיה גם בעתיד.

תושבי העמק המייחלים זה 65 שנים לשמוע שוב את שריקת הקטר, יגשימו את חלומם החל מה-16 באוקטובר, בו ייפתח קו העמק עבור תושבי מדינת ישראל עם תחנות רכבת חדשות ומודרניות שמוכנות לקליטת הציבור הרב, הצפוי לבקר בקו במהלך חג הסוכות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 08 אוקטובר 2016, 20:01

היום בשעות הצהריים כוחות צה״ל מחטמ"ר "עציון" בשיתוף המשטרה, תפסו בנקודת בידוק סמוך לאל חאדר חשוד אשר ברשותו נמצאו שלושה נשקים בייצור עצמי, שתי מחסניות עם תחמושת וכדורים בתפזורת. החשוד היה בדרכו להעבירם למקום מסתור.

פעילות זו הינה המשך של פעילות מוצלחת של כוח מג"ב אשר התקיימה הבוקר בדהיישה ובה נעצר חשוד וברשותו נשק. החשוד הועבר להמשך טיפול כוהב"ט.

פעילות זו מצטרפת להמשך המערכה כנגד אמצעי הלחימה באיו״ש, במסגרתה נתפסו באיו״ש מתחילת שנת 2016 – 32 בתי מלאכה לייצור נשק ולמעלה מ- 350 נשקים.
1_9-552x350c.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 08 אוקטובר 2016, 21:15

במהלך הפרות סדר בסמוך לקבר רחל, עצרו לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל חשוד בגין ידוי אבנים. ברשותו נמצא בקבוק תבערה מוכן לשימוש והוא נלקח לחקירה.

בשעות הערב פעלו לוחמי מג"ב כנגד עשרות מפגינים, רעולי פנים אשר התפרעו באזור קבר רחל, תוך זריקות אבנים, בקבוקי תבערה, שריפת צמיגים ופחים.

במהלך הפעילות, איתרו הלוחמים חשוד אשר בכוונתו להשליך בקבוק תבערה לעבר הכוחות הפועלים במקום. בפעילות חכמה ואיכותית ביצעו הלוחמים איגוף, במהלכו נעצר חשוד, קטין בן 16 תושב בית לחם, וברשותו בקבוק תבערה מוכן לשימוש וקלע דוד איתו יידה אבנים לעבר כוחות הביטחון והמתפללים במקום.

החשוד שנעצר הועבר להמשך חקירה של משטרת ישראל.
SZER0117-552x350c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 08 אוקטובר 2016, 21:18

ערב שבת 'תשובה', השבת האחרונה לפני יום הכיפורים, הגיעו לרחבת הכותל רבבות בני אדם לתפילת הסליחות הגדולה ביותר שהתקיימה אי פעם בארץ אשר אורגנה על ידי איגוד רבני קהילות בנשיאות הרב שמואל אליהו, אב העיר צפת.

על פי הערכה רשמית, הגיעו כ-80 אלף מתפללים במאות אוטובוסים מכל רחבי הארץ. המשטרה נערכה מבעוד מועד, אך גם הם לא שירו את מספר המשתתפים הצפויים להגיע. בשלב מסוים הוחלט על חסימת כל הצירים המובילים לעיר העתיקה. מה שגרם לעומסים וביטול הגעתם של רבנים, כמו הרב חיים דרוקמן, חברי כנסת ומוזמנים נוספים שנחסמו בעקבות הפקקים ולא הגיעו לאירוע.

במעמד הסליחות נכחו הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל, השרה גילה גמליאל, סגן השר, אלי בן דהאן, ח"כ מוטי יוגב, ראש העיר, ניר ברקת, ח"כ בצלאל סמורטיץ', אישי ציבור ועוד.

איגוד רבני קהילות, שעבד בשיתוף פעולה עם רשת 'שעלי תורה' ומפעלות הציונות הדתית, חילק למתפללים מעל 40 אלף ספרי סליחות, ובעת קריאת י"ג המידות תקעו בכ-1000 שופרות , שהגיעו מפרויקט של עמותת 'קרוב ללב', שנשמעו למרחקים.

אחד הרגעים המרגשים התקיים בסוף התפילה כשהרב שמואל אליהו ביקש מכל רבבות המתפללים להניח את ידיהם אחד על ראשו של השני ולברך אחד את השני. המארגנים חשו סיפוק עצום מההיענות והנוכחות המדהימה של המתפללים שהגיעו מכל קצוות הארץ.
unnamed2-840x440c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 08 אוקטובר 2016, 21:22

עוה"ד אביעד ויסולי פנה היום אל ראש הממשלה ואל השר לבטחון הפנים בדרישה לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית ביום הכיפורים.

בפתח פנייתו הודיע ויסולי כי ביום ד' הקרוב "מתכוונים יהודים לעלות להר הבית ולהתפלל בו" לרגל יום הכיפורים שחל ביום זה. ו"ממשלת ישראל מתבקשת לאפשר זאת להם".

הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לכל יהודי. ו"קדושתו מודגשת במיוחד ביום הכיפורים, בו התקיימה העבודה היחידה המותרת ביום הכיפורים – עבודת הכהן הגדול". ו"הוא גם המקום היחידי עלי אדמות בו יהודים יכולים לקיים את מצוות ההשתחוויה לה' ביום הכיפורים".

עו"ד ויסולי טוען כי התפילה בהר הבית צריכה להיות מאופשרת לעולי הר הבית מכל הבחינות. מבחינה חוקתית, חוקית, משפטית ופוליטית, כפי שהוא מפרט בפנייתו אל ראש הממשלה.

"מבחינה חוקתית וחוקית – אין חולק כי ליהודים קיימת זכות מלאה להתפלל בהר הבית" ככל אדם אחר. תפילה היא זכות יסוד במסגרת חופש הדת והפולחן. ראש הממשלה נתניהו הצהיר פעמים רבות לכל מדיניות העולם כי במדינת ישראל קיים חופש דת לבני כל הדתות. יש ליישם הצהרה זו גם לגבי יהודים, ובמיוחד בהר הבית – המקום הקדוש ביותר בעולם ליהודים.

"מבחינה פוליטית – תפילת יהודים בהר הבית מחויבת על פי ערכי הליכוד וחוקתו. הממשלה הנוכחית היא ממשלה בראשות הליכוד, ותנועת הליכוד מצפה ממכם לנער מעלינו את גיבנת ה"סטטוס קוו" שקבעה מפלגת העבודה בהר הבית לפני 50 שנה. הגיע הזמן שהליכוד ילמד לשלוט, וישתית את מדיניות ממשלתו על ערכים לאומיים, במקום על ערכי מפלגות השמאל. אין זמן מתאים יותר לכך מיום הכיפורים הקרוב.

ו"מבחינת משפטית – בג"ץ קבע למעלה מ-15 פעם כי ליהודים יש זכות להתפלל בהר הבית, וניתן להגביל זכות זו אך ורק במקרים חריגים. יתרת מכך, בג"ץ קבע כבר שלוש פעמים כי: "על הדרג המדיני, ולא על בית המשפט, לתת תוכן ומשמעות לקריאה ההיסטורית, 'הר הבית בידינו' " (בג"ץ 2955/07, בג"ץ 7128/96 ובג"ץ 9474/96). כעת זה מבחנו של "הדרג המדיני", קרי: מבחנכם.

בסיום מכתבו מטעם המטה למען ארץ ישראל ופורום "נאמני ארץ ישראל בליכוד", גוף שמאגד של מאות חברי מרכז הליכוד, כתב ויסולי לראש הממשלה ולשר כי "הינכם מתבקשים להודיע את החלטתכם בנדון עד יום א' הקרוב, ז' תשרי התשע"ז 9.10.16 על מנת שיהודים המבקשים להתפלל בהר הבית יוכלו לערוך את ההכנות הנדרשות". וכי "העתק מכתב זה מועבר לפיקוד הבכיר של משטרת ישראל כדי שזו תוכל להתכונן לכך מבצעית".

נזכיר כי לפי דעת רוב פוסקי דורנו, העליה להר הבית בזמן הזה אסורה.
יהודי-משתחווה-בהר-הבית-840x440c.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

קטןודל
הודעות: 917
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל » 09 אוקטובר 2016, 00:09

מתגרים באומות, כל רצונם חפצם הוא להצית אש חמת זעם הערביים אשר תוצאותיו מי ישורנה. ארבעים ההרוגים משך שנה האחרונה החל מער"ה תשע"ו כאשר המתגרה באומות והמופקר אורי אריאל עלה להר הבית!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 11:06

פיגוע ירי התרחש לפני זמן קצר (ראשון) במהלכו נפצעו שישה בני אדם, בשתי חזיתות בצפון ירושלים.

מדיווחים ראשוניים של המשטרה ומד"א, רכב לבן עצר סמוך לתחנת הרכבת הקלה בצומת המטה הארצי, והמחבל שבו פתח באש לעבר הנוכחים במקום.

לאחר שירה, המשיך המחבל במסע הרצח והגיע לצומת שמעון הצדיק. שם ירה בשנית.

מצבם של שתיים מהפצועים מוגדר אנוש, והיתר בינוני עד קשה. כוחות מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים.

כוחות הביטחון נסעו אחרי המחבל במטרה לעוצרו. המחבל הבחין בהם וירה לכיוונם, אך הם הצליחו לנטרלו.

מהמשטרה נמסר, "מחבל נסע ברכב הגיע לצומת המטה הארצי שם ירה ופגע באזרח. הוא נמלט מהמקום ונסע במהירות לכיוון שייח גארח סמוך לכניסה לקבר שמעון הצדיק. צוות יס"מ אופנועים שהבחין בפיגוע במטה הארצי החל לנסוע אחריו, עצר אותו כאמור בשייח גראח. כשהמחבל הבחין בהם ירה לכיוונם. הם הצליחו לנטרלו תוך כדי ירי".

בעקבות הפיגוע נסגרו הכניסות לירושלים מאזור בנימין. הרכבת הקלה פועלת בין הר הרצל לתחנה המרכזית ובין פסגת זאב לגבעה הצרפתית. בשלב זה אין שירות בין הגבעה הצרפתית לתחנה המרכזית.
83208_tumb_750Xauto.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 11:10

"חלק גדול ממה שאתם מעבירים אני לא אוהב, אם תתחילו להפר התחייבויות גם אני אפר והעסק כולו יתפרק" כך צוטט אמש שר האוצר משה כחלון בחדשות 2 לגבי חוק מס על דירה שלישית אותו הוא מקדם.

על פי הדיווח של דפנה ליאל בחדשות 2 בישיבת ראשי המפלגות האחרונה אמר כחלון שמבחינתו מדובר בנושא שייהרג ובל יעבור.

בזמנו פורסמו נתוני משרד האוצר שמהם עולה כי ל-38,232 משקי בית בישראל יש 3 דירות. ל-9,863 משקי בית יש ארבע דירות ול-3,293 משקי בית יש 5 דירות. ל- 21 משקי בית יש יותר מ-20 דירות.

כזכור, בקואליציה נשמעים קולות רבים המתנגדים לחוק, ביניהם נמנים יו"ר ועדת הכספים, יו"ר הקואליציה, יו"ר הכנסת ועוד.

ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין הגיב בתקיפות לדבריו ואמר: "כחלון, הפעם ממש הגזמת. אחת, דירה במחיר סביר לכל צעיר בישראל, זה יהרג ובל יעבור. שתיים, קידום התחדשות עירונית כתכנית לאומית כוללת זה ייהרג ובל יעבור. שלוש, הפיכת מחיר למשתכן לברת השגה לכל מי שאין לו דירה, זה יהרג ובל יעבור. ארבע, מניעת משבר משכתנאות למשפחות שלקחו בשנים האחרונות משכנתאות ענק, זה ייהרג ובל יעבור. חמש, בדיקה מחודשת של כדאיות הסכמי הגג שבהם מושקעים מיליארדים, זה ייהרג ובל יעבור. שש, דאגה למוסדות ציבור כהלכתם בשכונות החדשות, זה ייהרג ובל יעבור. שבע, פיקוח הדוק על מחירי השכירות ובמיוחד צעירים בערים הגדולות, זה ייהרג ובל יעבור. שמונה, קידום סוף סוף של בניייה יזומה של מתחמים להשכרה, זה ייהרג ובל יעבור. תשע, החזרת הלוואות המקום ומענקים לפריפריה וקיצוץ מיסי פיתוח שסתם מייקרים שם את הדירות, זה ייהרג ובל יעבור. עשר, לשקול מחדש, לפחות נקודתית, קידום בנייה ציבורית מבובסדת כפי שהיתה בעבר וסיפקה דירה לכל נפש, זה ייהרג ובל יעבור.

והוא ממשיך "אבל, כחלון, להצמד מכל הפתרונות שבעולם למס המיותר על דירה שלישית שרק ייעלה את מחירי השכירות וייפגע ברבבות ישראלים שמבחינתם זו הפנסיה שלהם?? זה בוודאי ובוודאי לא ייהרג ובל יעבור".
F160524SC08-840x440c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 12:02

סבא קשישא כתב:פיגוע ירי התרחש לפני זמן קצר (ראשון) במהלכו נפצעו שישה בני אדם, בשתי חזיתות בצפון ירושלים.

מדיווחים ראשוניים של המשטרה ומד"א, רכב לבן עצר סמוך לתחנת הרכבת הקלה בצומת המטה הארצי, והמחבל שבו פתח באש לעבר הנוכחים במקום.

לאחר שירה, המשיך המחבל במסע הרצח והגיע לצומת שמעון הצדיק. שם ירה בשנית.

מצבם של שתיים מהפצועים מוגדר אנוש, והיתר בינוני עד קשה. כוחות מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים.

כוחות הביטחון נסעו אחרי המחבל במטרה לעוצרו. המחבל הבחין בהם וירה לכיוונם, אך הם הצליחו לנטרלו.

מהמשטרה נמסר, "מחבל נסע ברכב הגיע לצומת המטה הארצי שם ירה ופגע באזרח. הוא נמלט מהמקום ונסע במהירות לכיוון שייח גארח סמוך לכניסה לקבר שמעון הצדיק. צוות יס"מ אופנועים שהבחין בפיגוע במטה הארצי החל לנסוע אחריו, עצר אותו כאמור בשייח גראח. כשהמחבל הבחין בהם ירה לכיוונם. הם הצליחו לנטרלו תוך כדי ירי".

בעקבות הפיגוע נסגרו הכניסות לירושלים מאזור בנימין. הרכבת הקלה פועלת בין הר הרצל לתחנה המרכזית ובין פסגת זאב לגבעה הצרפתית. בשלב זה אין שירות בין הגבעה הצרפתית לתחנה המרכזית.
83208_tumb_750Xauto.jpg
פרטים נוספים:

מחבל שנסע ברכבו מכיון צומת הגבעה הצרפתית הפסל הלבן המשיך בנסיעה במהירות לכיוון תחנת הרכבת הקלה מול המטה הארצי ירה לעבר אנשים שעמדו בתחנת הרכבת. המחבל פצע אישה באורח קשה. המשיך בנסיעה במהירות לכיון צומת קלרמון גנו ירה לעבר אישה שהיתה בתוך רכבה.

המחבל המשיך בנסיעה לכיון שייח גראח עצר את רכבו בצד הכביש, הבחין בצוות לוחמי יס"מ אופנועים שנסעו לכיוונו וירה לכיוונם. שוטר יס"מ נפגע באורח אנוש ושוטר נוסף נפגע באורח קל. צוות לוחמי מג"ב שקיבל את הדיווח והיה בסמוך הבחין במחבל ברכבו עם נשקו וביצע ירי מדויק לעברו ונטרלו אותו.

מדובר בתושב מזרח י-ם. מוסאבח אבו סביח תושב סילוואן בן 39. בשנה שעברה הוגש נגדו כתב אישום ובו נכתב כי "המשיב החזיק חשבון ברשת החברתית facebook והיו לו למעלה מ- 2000 חברים ועוקבים, אשר נחשפו לתכני החשבון שהחזיק והפעיל, ובנוסף היה הפרופיל שלו פתוח ונגיש לעיני כל משתמשי הרשת החברתית. המשיב מואשם כי פרסם בחשבון קריאות ישירות למעשי אלימות וטרור נגד אזרחים וכוחות הביטחון בישראל, וכן דברי שבח, אהדה עידוד ותמיכה כלפי מעשים כאמור וכלפי עושיהם, וכן פרסם דברי שבח, אהדה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור שונים, מנהיגיהם וסמליהם והביע תמיכה והזדהות עם מחבלים ומבצעי פיגועים. על פי הנטען, התכנים שפרסם המשיב זכו להבעת תמיכה והזדהות על ידי גולשים אחרים שנחשפו אליהם, שחלקם אף שיתפו אותם בחשבונותיהם שלהם. עוד נטען, כי המשיב פרסם את התכנים המסיתים בתקופה מתוחה שבה אירעו חטיפת ורצח שלושת הנערים גיל-עד שעאר ז"ל, נפתלי פרנקל ז"ל ואייל יפרח ז"ל ומבצע "שובו אחים", חטיפת ורצח הנער מוחמד אבו-חדיר ז"ל, מבצע "צוק איתן", וחלה הסלמה באלימות של ערבים ישראלים תושבי מזרח ירושלים כלפי כוחות הביטחון ואזרחים יהודים".

בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על כל פרט מפרטי אירוע הפיגוע. באישור המשטרה, שבה הרכבת הקלה לפעול בשירות מלא לכל אורך הקו.

הג'יהאד האסלאמי הגיב ואמר כי מדובר בהוכחה שאינתיפאדת ירושלים נמשכת-יהיו עוד פיגועים. יצויין כי חמאס קרא אתמול להגביר "ההתנגדות". לטענת הערבים צה"ל סגר את הכניסות לשכונות הערביות בית אומר וסילוואן.

משה לוי מתנדב באיחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה הנוספת בסמוך לקבר שמעון הצדיק נתקלתי במספר נפגעים מירי חלקם ללא הכרה. עקב זהות הנפגעים הטיפול בהם באחריות משטרת ישראל ומחשש לשלום המתנדבים לא היה צורך בסיוע רפואי של מתנדבי איחוד הצלה".

יוסי עמר מתנדב איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה בגבעת התחמושת סיפר: "כשהגעתי למקום נתקלתי באשה ללא הכרה וסבלה מפצעי ירי. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני. לא איתרנו נפגעי גוף נוספים והענקנו סיוע יחד עם מתנדבים מיחידת חוסן של איחוד הצלה למספר נפגעי חרדה".

תגובת חבר מועצת העיר משה ליאון לפיגוע הבוקר: הירי הרצחני הבוקר הוא חלק מרצחנות מתועבת ששואפת לעצור את שטף החיים בירושלים. רק אתמול ראינו עשרות אלפים מכל רחבי הארץ שהגיעו לסליחות בכותל המערבי, ואני קורא לכל עם ישראל להמשיך ולהגיע בימים האלה לירושלים – זו התשובה הטובה ביותר לטרור. ערנות השוטרים מנעה אסון גדול יותר, ואני מצפה מכוחות הביטחון להמשיך ולפעול כדי לעצור את ההסתה והמפגעים עוד לפני שהם מגיעים לרחובות העיר כדי שהשקט והביטחון ימשיכו לשרור בעיר שלנו. תפילותיי לרפואה שלימה והחלמה מהירה לפצועים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפיגוע בפתח ישיבת הממשלה. "חווינו בירושלים פיגוע ירי של מחבל רכוב. הוא פגע בכמה אנשים. אנחנו עדיין מבררים את הפרטים והכוחות פועלים בשטח. אני מבקש לשלוח איחולי הצלחה לפצועים – וגם לומר, כפי שזה נראה מהדוחות שאנחנו מקבלים שהיתה כאן פעולה מהירה ונחושה מאוד של שוטרי משטרת ישראל שדלקו אחרי המחבל וחיסלו אותו". בנושא אחר ביקש נתניהו "לעדכן את חברי הממשלה שבכוונתי להביא לכך שהקריה למחקר גרעיני דימונה תיקרא על שמו של שמעון פרס ז"ל. הוא פעל רבות להקמת המפעל החשוב הזה לביטחון ישראל לדורות – ואני חושב שזה ראוי ונכון לקרוא את הקריה על שמו".

השר צחי הנגבי אמר טרם ישיבת הממשלה בתגובה לפיגוע, "מדובר בפיגוע לא פשוט. אנחנו מתפללים לחיי הפצועים. אנחנו מורגלים באכזריות ובירי ללא אבחנה של מחבלים. במקרה הזה, כפי הנדרש המחבל סיים את כהונתו בעולם החיים. נמשיך כפי שעשינו לאורך כלהשנה האחרונה בהצלחה יתירה להדוף את המתקפות ולחזק את הביטחון ככל שהדבר אפשרי. בתשובה לשאלה אם הוא מסכים לדברי השר חיים כץ שטען שבתגובה צריך "לתת בראש" אמר השר הנגבי, "זה ביטוי מהאיצטדיונים, אני מעדיף את אלה שבהם השתמשתי".

השר אורי אריאל הגיב גם הוא לפיגוע ואמר, "אני מאחל החלמה מהירה לפצועים. ברכת כהן שישובו הביתה מהר. אנחנו פוגשים שוב את הטרור שלא מחפש תירוצים למה לפגוע ביהודים. הוא עושה את זה בכל מקום שהוא יכול. בכל זמן. גם בעיר הבירה בירושלים. חלק מהתשובה זו הגברת הבנייה והוצאת הספק מלב אויבינו שאי פעם נזוז מירושלים".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "יש מה לעשות. להכריע. מדינת ישראל לא יכולה לקבל מציאות של רצח ופיגועים ברחובותיה. האויב צריך להבין שיש מחיר לרצחנות וממשלת ישראל תדע לגבות אותו. אמרתי בעבר ואשוב ואגיד רק גדיעת התקווה להישגים תסיים את הטרור הרצחני, רק הכרעה חד משמעית תפסיק את הטירוף הזה. לידידינו בעולם אני אומר, לא ההתיישבות ביהודה ושומרון היא האויב של השלום, הפלסטינים הם האויב של השלום".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 12:54

בהמשך לנ"ל: שני הרוגים הי"ד וארבעה פצועים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 09 אוקטובר 2016, 13:51

יאיר כתב:בעז"ה בקרוב יזכה להיות באשכול בד"ה...

אה, בעצם בעיה, לא שמר מצוות (שלנו)...
סיבכת את עצמך: http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 80#p308780
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::

ובדרך אגב, הוא גם לא שומר את מצוותיהם, הוא לא מוסלמי אדוק, הוא מוסלמי חילוני אם אני זוכר טוב.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 14:24

שנה אחרי • השלט שנתלה במקום הפיגוע ב'גאולה'
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 14:26

ד"ר ציון זיבלי מ'תל השומר' ב'קול ברמה': "נשקפת סכנה לחייו של ר' מענדל דייטש. הוא מורדם ומונשם. רק בימים הקרובים נדע אם יצא מכלל סכנה".

הפיגוע בירושלים - 'ווינט': מצבה של עוד פצועה מוגדר כעת אנוש. הפיגוע התבצע ב- 2 זירות, המחבל הגיע עם רכב לגבעת התחמושת והחל לירות, נמלט ונסע לכיוון תחנת שמעון הצדיק שם ירה לעבר שוטרים שהבחינו בו ונטרלו אותו.

השר נפתלי בנט ל"מהדורת הבוקר" ב'קול חי': "אני לומד בחברותא פעם בשבוע ושואל שאלות הלכתיות את רב השכונה. ממליץ לקראת יו"כ לקבל קבלה על תיקון מידה אחת כמו כיבוד הורים".

שר הבריאות יעקב ליצמן במסיבת עיתונאים לפתיחת דיוני סל התרופות 2017: "צר לי לאכזב את כל מי שמחפשים אותי בתקשורת, אבל יש רוב נשי בין חברי הוועדה, וזה רק בזכות המקצועיות ולא בגלל המגדר".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 14:28

דרמה! רמי סדן הודח בתום ישיבת מועצת הרשות השניה.

מנהל 'הדסה' פרופ' רוטשטיין בגל"צ: "יש שני הרוגים בפיגוע בירושלים, יצרנו קשר עם המשפחות".

ח"כ יגאל גואטה ‏בתגובה לדיון במועצת הרשות השניה: "רמי סדן, לשקר אין רגליים. זיוף קורות חיים ואמירות גזעניות נגד מיליוני אזרחים מזרחים. שלם את חובך לחברה, הביתה ומיד!".

נתי טוקר 'דה מרקר' בטוויטר על הדרמה במועצת הרשות השנייה: המועצת החליטה להדיח את סדן בעקבות חשיפת ‎'דה מרקר' כי זייף את קורות חייו. גם איתן זינגר הודח. ההחלטה התקבלה פה אחד.

השרה שקד מגיבה בפייסבוק ליאיר לפיד וכתבה בתוך הדברים: "חוק הגיוס עשה נזק לתהליך גיוס החרדים, אני רוצה לבשר לך שבתקופה האחרונה יותר ויותר חרדים יוצאים לעבוד ואף עומדים ביעדי הגיוס. זו הדרך".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 14:29

יום ראשון ז' תשרי תשע"ז * (‏‏09 אוקטובר 2016 למניינם)

כותרות המהדורה
מסע ירי בירושלים, 2 הרוגים, המחבל שהיה אמור להתחיל לרצות היות עונש מאסר חוסל לאחר מרדף (בטחוני) * דרמה ברשות השנייה: סדן וזינגר הודחו מדירקטוריון חדשות 10 (תקשורת) * נכשל המו"מ בין דויטשה בנק לרשויות בארה"ב (כלכלי)
בטחוני
פיגוע ירי ב-3 זירות בירושלים: פיגוע ירי מרכב חולף בגבעת התחמושת בירושלים מול המטה הארצי: 2 הרוגים ולפחות 6 פצועים * אישה כבת 60 וגבר כבן 30 נרצחו בפיגוע הירי * מחבל הגיע אל צפון ירושלים ופתח בירי לעבר תחנת הרכבת הקלה סמוך לגבעת התחמושת - ארבעה בני אדם נפצעו. * לאחר מכן הוא נמלט לעבר קבר שמעון הצדיק ופצע שם אדם נוסף, התבצר שם וחוסל.
- המחבל - בן 39 מסילוואן שבמזרח י-ם * ארדן: "המחבל מירושלים בעל תעודת זהות כחולה, לא היתה התרעה" * המחבל השתחרר ממעצר לפני 5 ימים והיה אמור להתחיל היום לרצות עונש מאסר * כתב אישום הוגש נגד מוסבח אבו-סביח לפני כשנה, בשל הטענה שברשתות החברתיות העלה פוסטים של תמיכה בטרור ובמחבלים, וכן בארגוני טרור שונים. שר הפנים הוציא נגדו איסור יציאה מהארץ לפני כמה חודשים * הוצא צא"פ על פרטי החקירה
- חמאס: "הפיגוע בירושלים הוא מעשה גבורה" - "תגובה טבעית לפשעי הכיבוש הציוני, קוראים להחרפת הפיגועים"
- בעזה חוששים: ישראל תפתח בגל חיסולים ברצועה ובגדה * מקורות בעזה מדווחים כי הזרוע הצבאית של חמאס הזהירה את אנשיה מפני תגובה ישראלית חריפה על הפיגוע בירושלים. * לפי הדיווחים מעזה אנשי חמאס הוזהרו לא לנוע בגלוי ולשמור פרופיל נמוך (ענין מרכזי)
פוליטי
בטחוני: השר אריאל על הפיגוע: "חלק מהתשובה הוא בנייה בירושלים" * קלמנוביץ': דרושה פעילות מאסבית בכפרים * הנגבי: מורגלים באכזריות ובירי ללא הבחנה של מחבלים * ח"כ ברקו: שר הפנים צריך לפעול לשלילת אזרחות של מחבלים
- ברקת: שוב אנו עדים לטרור האכזרי וחסר הרחמים שפוגע באזרחים" - "נמשיך לקיים את שגרת חיינו תוך מלחמה חסרת פשרות בטרור"
- ח"כ בר לב: אזרחי ישראל משלמים בחייהם מחיר על ההשתהות של רה"מ * הרצוג: מפגעים נתעבים לעולם לא יכריעו אותנו
פרס: נתניהו: "בכוונתי להביא לכך שהקריה למחקר גרעיני תיקרא על שמו של שמעון פרס"
גיוס חרדים: שקד ללפיד: חוק הגיוס של הממשלה הנוכחית הביא לגיוס נרחב יותר של חרדים * שקד טוענת כי התנגדה לחוק הגיוס של הממשלה הקודמת וכי האופוזיציה מנסה להוביל מהלכים שנוגדים את הכרעת הציבור וכי שופטי בג"ץ פוסלים החלטות ממשלה באופן עקבי
מדיני
סרטון חדש של משרד החוץ, והופק באנגלית עבור מאמצי ההסברה בחו"ל: הפלסטינים כובשים זרים שהגיעו לישראל אחרי שליטה יהודית
חוץ
המלחמה הקרה: ארה"ב מחפשת תגובה להתקפות הסייבר של רוסיה, אך חוששת מהסלמה * אובמה יכול להפעיל את מערך הסייבר שלו נגד מוסקבה, אך מתקפת נגד רוסית על מאגרי רישום בוחרים עשויה לגרום לכאוס בקלפיות, ווושינגטון אינה יכולה להבטיח את שליטתה בתוצאות העימות (הארץ)
איראן: ארה"ב הסירה עוד עיצומים מעל איראן * מחלקת האוצר האמריקאית הבהירה כי ניתן לקיים עסקאות עם ישויות הנשלטות על ידי אישים אסורים באופן חלקי או מלא, אף שהן נעשות בדולרים אמריקאיים. * בכיר כלכלי: "אין ספק שזו הקלה של העיצומים" (nrg)
הבחירות בארה"ב: אחרי שפילג את המפלגה הרפובליקאית, טראמפ הצליח לפלג גם את פוקס ניוז * שני מגישים בכירים ברשת התווכחו אחרי שנטען שטראמפ מתראיין רק אצל מגישים ידידותיים
גרמניה: מצוד נרחב אחר פליט שהכין חומרי נפץ
טורקיה: שמונה חיילים נהרגו בפיגוע בדרום-מזרח המדינה
סוריה: 31 לוחמי דאעש נהרגו בתקיפות הקואליציה בצפון סוריה
רוסיה: המשטרה ירתה למוות בשמונה חמושים בצ'צ'ניה
בריאות
במשרד הבריאות מתקיימת הבוקר הישיבה הראשונה של ועדת סל התרופות * ליצמן לוועידת סל התרופות: לייעד 200 מיליון למחלות קשות
תקשורת
דרמה ברשות השנייה: סדן וזינגר הודחו מדירקטוריון חדשות 10 * מועצת הרשות השנייה החליטה היום להדיח את רמי סדן מתפקידו כיו"ר חדשות 10 כמו גם את זינגר מחברותו בדירקטוריון זאת לאחר שמועצת הרשות השנייה מצאה "אי-דיוקים בטופסי הגשת המועמדות של השניים לכהונה כנציגי ציבור בדירקטוריון חברת החדשות" * החוק דורש ניסיון של חמש שנים לפחות בתפקיד בכיר בתחום הניהול העסקי של תאגיד בעל היקף נכסים משמעותי. סדן דיווח כי עבד בשערי צדק ב-2006-1986. והיה דובר בית החולים וחבר הנהלת בית החולים, ממונה על כל הפרסומים של בית החולים ואחראי לפרסומים שהופצו בעולם. אולם שבפועל, סדן שימש דובר שערי צדק במשרה חלקית במשך שלוש שנים בלבד, ומעולם לא היה חבר הנהלת בית החולים. בכל אותם שנים הוא עבד לבדו בתחום הדוברות, ולא ניהל אנשים תחתיו * גם בעניינו של הדירקטור זינגר עלו מספר שאלות לגבי הצהרותיו ערב קבלתו לתפקיד. זינגר הצהיר אז כי אין לו כל זיקה פוליטית או קשר לשר מכהן בעבר או בהווה, אך לאחר מכן התברר כי הוא היה מועמד ברשימת יש עתיד בבחירות המוניציפליות בתל-אביב בשנת 2013.
נדל"ן
תוצאות ביניים לסקר bizportal על מחירי הדיור: 46% ממשתתפי הסקר סבורים שבשנה הקרובה מחירי הדירות ימשיכו לטפס (רובם סבורים שתהיה זו עליית מחירי קלה), 17% ממשתתפי הסקר סבורים שהמחירים יתייצבו ו-37% סבורים שנראה ירידות מחירים
כלכלה
דויטשה בנק: דיווח: נכשל המו"מ בין דויטשה בנק לרשויות בארה"ב * לפי הדיווח בעיתון הגרמני "בילד", מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קריאן, שנפגש עם בכירים במחלקת המשפטים האמריקאית, נכשל בניסיון להגיע לפשרה בכל הנוגע לקנס שהוטל על הבנק בעקבות פרשת האג"ח מגובות המשכנתאות * מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קריין נפגש ביום שישי בארה"ב עם נציגי משרד המשפטים האמריקני ונכשל בניסיון להגיע להסכמות. הפגישה הייתה כמובן בעניין דרישת משרד המשפטים האמריקנים לתשלום קנס של 14 מיליארד דולר מצד דויטשה בשל חלקו של הבנק באירועי משבר הסאב פריים בארה"ב בשנים 2007-2008. אותה דרישת תשלום הייתה זו שלקראת סוף ספטמבר הכניסה את הבנק הגרמני לסחרור של ממש ושפל נוסף במחיר המניה.
אשראי: לאומי קארד וההסתדרות ישתפו פעולה בהנפקת כרטיס אשראי חדש * המהלך צפוי לתרום ללאומי קארד, שעתידה להיפרד מבנק לאומי ומחזיקה כיום במועדון צרכני יחד עם שופרסל ופז, כמה עשרות מיליוני שקלים בשנה (דה מרקר)
שביתה: אחרי שביזבזו 10 מיליארד שקל: חברי אגד מנסים לסחוט עוד 6 מיליארד שקל * חברי אגד קיבלו 10 מיליארד שקל מאז שנת 2000 כדי להיערך לתחרות, אך במקום להתייעל היו להם תוכניות אחרות עבור הכסף הציבורי * כשהברז הציבורי נסגר, מה עושים? שולחים את ההסתדרות לאיים בשביתה (דה מרקר)
מקומי
ירושלים: הרכבת הקלה שבה לפעילות סדירה - לאחר שמוקדם יותר פעלה בשירות מקוצר עקב הפיגוע בגבעת התחמושת
חרדים
בג"ץ: הראשל"צ הגר"י יוסף תקף את שופטי בג"ץ על התערבותם בנושאי דת: "בחרו בהם לשופטים ולא לרבנים, ואסור להם להתערב בענייני הלכה"
יום כיפור: ארגון שמעיה מפעיל קו פתוח לחולי כליה ומושתלים בדיני צום יום כיפור ע"י הרה"ג אליעזר רוט שליט"א ובהכוונת פרופ' יצחק סלוטקי מביה"ח שערי צדק, בטל' 035783410 שלוחה 6 * המוקד יפעל אך ורק היום יום ראשון בין השעות 5 עד 7 בערב. * כמו כן אפשר לשלוח פקס בשעות הנ"ל למס' 0774701003
רפורמים: בשעות הבוקר עברה בוועדת התמיכות בעיריית ירושלים לתקצוב ארגונים רפורמים וקונסרבטיבים * בסמוך לאישור התקציב התרחש הפיגוע בירושלים בו נהרגו 2 ונפצעו 6 (ראה בטחוני)
חיפה: משבר נתיבות משה: הבטחות בנט להורי הילדים לא מומשו (כיכר)
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:23

שנה אחרי • השלט שנתלה במקום הפיגוע ב'גאולה'.
d7798559-10f4-484c-81dd-a99424126109-552x350c (1).jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:24

ניצחון לגואטה: רמי סדן הודח מדירקטוריון ערוץ 10.

הבוקר התקיים דיון במועצת הרשות השנייה בחשיפת "דה מרקר" על "שיפוץ" קורות החיים של רמי סדן, שם כתב כי הוא ניהל את הדוברות ויחסי הציבור של בית החולים שערי צדק, אך בפועל התברר כי עבד במשרה חלקית ולא ניהל תחתיו אנשים.
FotorCreated5-840x440c (1).jpg
מועצת הרשות השנייה המליצה היום להדיח את יו"ר דירקטוריון ערוץ 10 רמי סדן מתפקידו.

הבוקר התקיים דיון במועצת הרשות השנייה בחשיפת "דה מרקר" על "שיפוץ" קורות החיים של רמי סדן, שם כתב כי הוא ניהל את הדוברות ויחסי הציבור של בית החולים שערי צדק, אך בפועל התברר כי עבד במשרה חלקית ולא ניהל תחתיו אנשים, והיה אחראי על ההדפסות בבית החולים.

לאור זאת, החליטה מועצת הרשות השניה להדיח את רמי סדן מתפקידו כיו"ר חברת החדשות של ערוץ 10.

כזכור, מאבק רמי סדן היה ארוך, והתבטא בכמה מישורים. מי שעמד בחוד החנית הפוליטית נגד סדן היה ח"כ יגאל גואטה, שאף הפגין מול משרדי ערוץ 10 בגבעתיים, ודרש להדיח את סדן.

תנועת ש"ס אף שיגרה מכתב לחברי דירקטוריון חדשות 10, בו דרשו "בירור אמיתי, ממצה ויסודי של עניין רמי סדן, עד לקבלת מסקנה חד משמעית שלא תותיר מקום לספק. במידה ויתברר כי הדברים אכן נאמרו אנו עומדים על דרישתנו לפיטוריו המידיים".

במשך כל התקופה סדן סירב להתנצל על דבריו, ובש"ס דרשו בדיקת פוליגרף כדי לבדוק האם סדן אמר את הדברים או לא. אך סדן סירב למרות הנכונות שהראו חלק מהנוכחים בפגישה.

במהלך המאבק אף הוגשה עתירה לבג"צ אותה הגישו סגני ראשי ערים מטעם ש"ס אוריאל בוסו, נהורי לחיאני, צביקה כהן וצוריאל קריספל, בה התבקש בית המשפט להורות על הקפאת מינויו של סדן, בגין התבטאויות שיוחסו לו בגנות מצביעי התנועה והעומד בראשה.

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי, אמר בעקבות ההחלטה להדיח את רמי סדן: ״אני מברך על החלטת מועצת הרשות השניה להדיח את רמי סדן מתפקיד יו״ר דריקטוריון חדשות ערוץ 10. לאיש כזה שהשמיץ באופן גזעני את מאות אלפי מצביעי ש״ס ומיליוני אזרחים מזרחיים, אין מקום בראש חברת החדשות של ערוץ טלוויזיה מרכזי בישראל. רמי סדן היה חייב ללכת הביתה מיד לאחר שהתגלה כי התבטא באופן גזעני ומחפיר אולם עדיף מאוחר מאשר בכלל לא. אני מציע לכל אלה שחיפו עליו וניסו לגונן על דבריו המקוממים, לבצע חשבון נפש נוקב, ערב יום הכיפורים״.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:24

הותר לפרסום שמו של שוטר יס"מ שנרצח הבוקר.

בחודש דצמבר אשתקד, במהלך סיור בגזרת ירושלים הבחין יוסף קירמה באדם שהסתובב בצורה חשודה ליד גן ילדים בעיר, השוטר ושותפו החליטו לבדוק את החשוד ובחיפוש על גופו איתרו סכין, על פועלו הוענק ליוסף ז"ל ציון לשבח ממפקד מחוז ירושלים.
1534c8a8-c065-488f-88a3-0b7b1628bfcc-840x440c.jpg

רס"מ יוסף קירמה הי"ד, הוא שוטר משטרת ישראל אשר נהרג בפיגוע הירי שאירע הבוקר בירושלים.

יוסף, לוחם ביחידת הסיור המשטרתית (יס"מ) במחוז ירושלים, נורה במהלך חילופי האש עם המחבל תוך שהוא מבצע מרדף רכוב אחריו וחותר למגע בחירוף נפש על מנת לנטרל את המחבל ולמנוע פגיעה נוספת בחפים מפשע. יוסף ז"ל פונה לבית החולים הדסה הר הצופים כשהוא פצוע באורח אנוש, שם נלחמו הרופאים על חייו, עד שלבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

רס"מ יוסף קירמה הי"ד, 29 (הועלה בדרגה לאחר מותו) התגייס למשטרת ישראל לפני כארבע שנים, הותיר אחריו אישה,הורים ושני אחים.

בחודש דצמבר אשתקד,במהלך סיור בגזרת ירושלים הבחין יוסף ז"ל באדם שהסתובב בצורה חשודה ליד גן ילדים בעיר. יוסף ז"ל, ושותפו לסיור החליטו לבדוק את החשוד ובחיפוש על גופו איתרו סכין. בחקירתו הודה החשוד שתכנן לבצע בפיגוע דקירה. על פועלו הוענק ליוסף ז"ל ציון לשבח ממפקד מחוז ירושלים.

הלוויתו תתקיים הערב בשעה 17:30, בחלקה המשטרתית בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. בני משפחתו, השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מפקדים וחברים לנשק ילוו את יוסף ז"ל בדרכו האחרונה ויחלקו לו כבוד אחרון.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבי קול חי קובי פינקלר, בנצי ליזרוביץ ואיתי גדסי.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 15:26

סבא קשישא כתב:שנה אחרי • השלט שנתלה במקום הפיגוע ב'גאולה'.
d7798559-10f4-484c-81dd-a99424126109-552x350c (1).jpg
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... ad#p309173
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 15:26

סבא קשישא כתב:ניצחון לגואטה: רמי סדן הודח מדירקטוריון ערוץ 10.

הבוקר התקיים דיון במועצת הרשות השנייה בחשיפת "דה מרקר" על "שיפוץ" קורות החיים של רמי סדן, שם כתב כי הוא ניהל את הדוברות ויחסי הציבור של בית החולים שערי צדק, אך בפועל התברר כי עבד במשרה חלקית ולא ניהל תחתיו אנשים.
FotorCreated5-840x440c (1).jpg
מועצת הרשות השנייה המליצה היום להדיח את יו"ר דירקטוריון ערוץ 10 רמי סדן מתפקידו.

הבוקר התקיים דיון במועצת הרשות השנייה בחשיפת "דה מרקר" על "שיפוץ" קורות החיים של רמי סדן, שם כתב כי הוא ניהל את הדוברות ויחסי הציבור של בית החולים שערי צדק, אך בפועל התברר כי עבד במשרה חלקית ולא ניהל תחתיו אנשים, והיה אחראי על ההדפסות בבית החולים.

לאור זאת, החליטה מועצת הרשות השניה להדיח את רמי סדן מתפקידו כיו"ר חברת החדשות של ערוץ 10.

כזכור, מאבק רמי סדן היה ארוך, והתבטא בכמה מישורים. מי שעמד בחוד החנית הפוליטית נגד סדן היה ח"כ יגאל גואטה, שאף הפגין מול משרדי ערוץ 10 בגבעתיים, ודרש להדיח את סדן.

תנועת ש"ס אף שיגרה מכתב לחברי דירקטוריון חדשות 10, בו דרשו "בירור אמיתי, ממצה ויסודי של עניין רמי סדן, עד לקבלת מסקנה חד משמעית שלא תותיר מקום לספק. במידה ויתברר כי הדברים אכן נאמרו אנו עומדים על דרישתנו לפיטוריו המידיים".

במשך כל התקופה סדן סירב להתנצל על דבריו, ובש"ס דרשו בדיקת פוליגרף כדי לבדוק האם סדן אמר את הדברים או לא. אך סדן סירב למרות הנכונות שהראו חלק מהנוכחים בפגישה.

במהלך המאבק אף הוגשה עתירה לבג"צ אותה הגישו סגני ראשי ערים מטעם ש"ס אוריאל בוסו, נהורי לחיאני, צביקה כהן וצוריאל קריספל, בה התבקש בית המשפט להורות על הקפאת מינויו של סדן, בגין התבטאויות שיוחסו לו בגנות מצביעי התנועה והעומד בראשה.

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי, אמר בעקבות ההחלטה להדיח את רמי סדן: ״אני מברך על החלטת מועצת הרשות השניה להדיח את רמי סדן מתפקיד יו״ר דריקטוריון חדשות ערוץ 10. לאיש כזה שהשמיץ באופן גזעני את מאות אלפי מצביעי ש״ס ומיליוני אזרחים מזרחיים, אין מקום בראש חברת החדשות של ערוץ טלוויזיה מרכזי בישראל. רמי סדן היה חייב ללכת הביתה מיד לאחר שהתגלה כי התבטא באופן גזעני ומחפיר אולם עדיף מאוחר מאשר בכלל לא. אני מציע לכל אלה שחיפו עליו וניסו לגונן על דבריו המקוממים, לבצע חשבון נפש נוקב, ערב יום הכיפורים״.
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 96#p309178
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:30

אויש... מצטער..אבל פעם 'אחד' מותר (בהודעה השניה שלי יש הוספות לגבי מ"ש)...

ובכ"ז מצא את ההבדלים...

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 15:35

סבא קשישא כתב:אויש... מצטער..אבל פעם 'אחד' מותר (בהודעה השניה שלי יש הוספות לגבי מ"ש)...

ובכ"ז מצא את ההבדלים...
שאתה עשית "הכנס בשורה", ואני "צרף קובץ"?
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 15:35

יפה מאוד.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 09 אוקטובר 2016, 15:54

גאליציינער כתב:
יאיר כתב:בעז"ה בקרוב יזכה להיות באשכול בד"ה...

אה, בעצם בעיה, לא שמר מצוות (שלנו)...
סיבכת את עצמך: http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 80#p308780
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::

ובדרך אגב, הוא גם לא שומר את מצוותיהם, הוא לא מוסלמי אדוק, הוא מוסלמי חילוני אם אני זוכר טוב.
אולי כבר כתבתי פה בעבר. פעם שמעתי צעיר ערבי אומר "כשאהיה גדול אני רוצה להיות חרדי"...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 19:00

שני נפגעים באירוע ירי בכפר קאסם - הרקע פלילי
****
פיגוע אבנים סמוך לקרית ארבע פצוע קל במקום
****
מחבלים יידו אבן לעבר אוטובוס בכביש 222 במרכז הנגב, לא היו נפגעים אך נגרם נזק.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 19:02

הדסה עין כרם: עדכון מצב הפצועים מהפיגוע הרצחני היום בירושלים

הדסה עין כרם,
עדכון לשעה זו: (18:44)
בבתי החולים של הדסה מאושפזים 2 מנפגעי פיגוע הירי בגבעת התחמושת היום.
בהדסה הר הצופים מאושפזת פצועה כבת 50 במצב קל, ובהדסה עין כרם מאושפז שוטר בן 28 במצב קל עד בינוני.
שניהם בהכרה מלאה.
הדר אלבוים
דוברת הדסה
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 19:38

אורי אריאל: "אי הבניה בירושלים מעודדת את הטרור".

שר החקלאות: "הם צריכים להבין שאנחנו כאן לנצח נצחים ואז הם יבינו שהטרור לא משתלם" • הרשימה המשותפת? "יש גם יהודים טובים שמבקרים את ברגותי" • חנינה לעזריה? זאת בהחלט אופציה • ראיון כואב.
IMG_7151-e1454505067116-840x440c.jpg

שר החקלאות אורי אריאל מהבית היהודי שוחח עם אבי מימרן במהדורה המרכזית ואמר על הפיגוע הנושרא שהתרחש "אני לא חושב שאני יכול לתת עצות מבצעיות, אבל מעבר לצד המבצעי שכולם עושים עבודה נאמנה הם צריכים לדעת שאין להם תקווה עם הטרור, בודאי כל עוד יו"ר הטרור ממשיך בדרכו".

לדבריו הניצחון יגיע רק ברגע שנתעשת. "הם צריכים להבין שאנחנו כאן לנצח נצחים ואז הם יבינו שהטרור לא משתלם".

לדעתך, אי הבניה בירושלים מעודדת טרור?

שלא על דעת הממשלה והעומד בראשה, אבל כן. הם רואים את אי הבניה והם מפרשים אותה כך שחלק מההישג הזה הוא בגלל הטרור וזה בהחלט מעודד אותם.

ירושלים זקוקה כל שנה ל-5000 יח"ד לגידול הטבעי ומספר התושבים שרוצים שלכולם יהיה מקום להתגורר בה. ודאי כשיש מקרי טרור שרוצים לעקור אותנו אזי צריך להגדיל את האחיזה וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ.

מה דעתך על הרשימה המשותפת שמתגרה?

אני חושב שאולי צריך לשלוח אותם לדמשק. שם יטפלו בהם בצורות אחרות. יחד עם זאת אני רוצה להזכיר למאזינים שיש גם יהודים טובים שהולכים לבקר את ברגותי, וכבר אמר הנביא מהרסיך ומחריביך ממך יצאו.

אתה תומך בקריאת בנט לתת חנינה לחייל היורה?

אני חושב שהחייל התנהג כשורה ואני לא רוצה להיכנס לנושא. לא היה צריך להתחיל את המשפט, אבל משהתחיל צריך לסיים אותו במהרה וזאת בהחלט אופציה החנינה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 19:41

ביקור יוצא דופן של בכירי התקשורת הזרה בסיור סליחות בירושלים.

את העיתונאים הדריך מורה הדרך הוותיק צבי גולדוואג, אליהם נלווה רב בית כנסת "אחדות ישראל" הרב בנג'י לוין, נכדו של הרב הירושלמי המפורסם רבי אריה לוין שענה לשאלותיהם והתראיין תוך כדי כך לעשרות אמצעי תקשור.
dsc01669-840x440c.jpg
ירושלים, העוטה בימים אלו של 'הימים הנוראים' הילה של חסד ורחמים, ארחה השבוע כחמישים כתבים זרים, הפועלים בישראל, בהם מבכירי כלי התקשורת הגדולים, שעזבו לכמה שעות את דיווחיהם מן השטח, ופסעו לראשונה בחייהם, לתוך עולם ומלואו, של תרבות בני העדות היהודיות השונות, האומרים בימים אלו סליחות, תוקעים בשופרות, ושרים מנגינות המלוות את בתי הכנסת והמתפללים זה מאות בשנים.

נציגי כלי התקשורת מרחבי העולם ובהם בין היתר עיתונאים מיפן, סין, קוריאה, ארה"ב, רוסיה, קנדה, צרפת, אנגליה, גרמניה, סקנדינביה, אפריקה ואוסטרליה, השתתפו בסיור חווייתי מרגש, שארגנה להם המחלקה הדתית בלע"מ בראשותו של אריאל קצובר, בסמטאות ירושלים.

הם שמעו על משמעות המושג סליחה ביהדות, על עשרת ימי התשובה שבין כסה לעשור, על ההבדלים בין ראש השנה כפי שמצוין ביהדות לבין ציונו בשאר העולם, וכן על תקופת הימים הנוראים, המנהגים, ותרבויות העדות השונות.

את העיתונאים הדריך מורה הדרך הוותיק צבי גולדוואג, אליהם נלווה רב בית כנסת "אחדות ישראל" הרב בנג'י לוין, נכדו של הרב הירושלמי המפורסם רבי אריה לוין שענה לשאלותיהם והתראיין תוך כדי כך לעשרות אמצעי תקשורת.

הכתבים סיירו בבתי הכנסת השונים, למדו על מנהגי העדות ביהדות, וקיבלו טעימה ממאכלים וקטעי נגינה מסורתיים.

עם סיום הסיור, ביקשו עיתונאים רבים מכלי התקשורת הזרים להתמיד בפעילות תרבותית זו של לע"מ, גם סביב חגים יהודיים נוספים בלוח השנה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 19:42

ובר אגד: "הציבור צריך להתכונן לפקקי ענק שטרם הכרנו".

"ראשי משרדי האוצר והתחבורה יהיו אחראים לכאוס" • "האם יו"ר אגד האחראי לפעילות עיסקית של למעלה מ- 3 מיליארד ש"ח, עם ותק של כ- 40 שנים, ומשתכר כ- 12,000 ש"ח ברוטו, האם זו התנהגות בזבזנית?"
אגד-אוטובוס-840x440c.jpg
דובר אגד, רון רטנר, מתריע כי "על הציבור להתכונן לפקקי ענק אחרי החג, כאלה שטרם הכרנו. ראשי משרדי האוצר והתחבורה", אומר דובר אגד, "יהיו אחראים לכאוס התחבורתי הגדול ביותר ב- 20 השנים האחרונות, שעלול להיווצר אם האיומים של ההסתדרות הכללית וועד העובדים הארצי של אגד, יבשילו בקרוב לשביתה. אינני רוצה לחשוב מה יתרחש במדינה כאשר 1.2 מיליון איש, משתמשי תחבורה ציבורית, לא יוכלו להגיע ליעדיהם והאחריות כולה תרבוץ על כתפיהם של ראשי האוצר והתחבורה."

דובר אגד אמר עוד, כי הטענות בדבר בזבוז הן בזויות. "האם יו"ר אגד האחראי לפעילות עיסקית של למעלה מ- 3 מיליארד ש"ח, עם ותק של כ- 40 שנים, ומשתכר כ- 12,000 ש"ח ברוטו, האם זו התנהגות בזבזנית?". מאז סוף שנות ה- 90 ותחילת הרפורמה בתחבורה הציבורית פעל אגד יחד עם הממשלה כדי לאפשר כניסת מפעילים פרטיים חדשים, וזה בניגוד לתחומי פעילות משקית אחרים שבהם העדיפו הנהלות ועובדים להיאבק בממשלה. הטענה כאילו אגד הוא מונופול היא שגויה, שכן נתח השוק של אגד נאמד כיום בכ- 40% בלבד.

לדבריו, מאז ראשית 2015 מתנהל מו"מ בין אגד ובין הממשלה לחתימה על הסכם תשומות חדש, לאחר שההסכם הקודם שנחתם ב- 2005 הסתיים. לצערנו הממשלה התנהלה בעצלתיים והמו"מ לא קודם במשך יותר משנה וחצי. מאז ינואר 2016 ובמשך תשעת החודשים שחלפו הממשלה מעכבת תשלומים המגיעים לאגד חודש בחודשו במטרה להביא את האגודה למצב שבו לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה. "זו התנהגות בזויה הראויה לכל גנאי שנועדה לפגוע ב- 6,500 נהגי אגד ובכ- 1.2 מיליון הנוסעים באגד מדי יום", הטעים דובר אגד.

הדובר הוסיף, כי למרבה הצער הממשלה יצרה את הרפורמה על גבם של הנהגים והפכה אותם לעובדי קבלן. רק באחרונה החלו עובדים בחברות הפרטיות להתאגד כדי לשמור על זכויותיהם ובסיוע ההסתדרות הגיעו להסכם עם הממשלה, לא עם החברות, להעלאת שכרם ל- 39 ש"ח לשעה. משרד האוצר התחייב בהסכם מקביל כלפי ההסתדרות והנהלת אגד, להעלאת השכר של עובדי דור ב' באגד ואולם מאז, הפר האוצר את ההסכם ולא העביר לאגד, כפי שהוא כן מעביר לחברות הפרטיות, את הסכומים לכיסוי התחייבות זו.

אגד פעלה במהלך חמש עשרה השנים האחרונות לבצע התייעלות אמיתית, בהתאם להסכמים עם הממשלה, בשיעור של 2% בשנה ובהיקף מצטבר הנאמד בלמעלה מ- חצי מיליארד ש"ח, ועמדה בהסכמים אלה במלואם. במסגרת זו נסגרו סניפים ואוחדו אחרים. מספר החברים קטן ב- 15 השנים האחרונות מכ- 3,300 חברים לכ- 1,480 חברים בלבד כיום ושכרם נשחק. נחתמו הסכמי דור ב' בתנאים שנקבעו לנהגים בחברות הפרטיות. למרות זאת עדיין נמצאים באגד כ- 2,500 עובדי דור א' המאוגדים בהסכמי שכר להם ערבה הממשלה, וזו אינה יכולה להתנער מהם כעת בשם התחרות.

במשך תקופה ארוכה יודעים ראשי האוצר כי אגד נמנע מלחתום על הסכם קיבוצי חדש עם העובדים בשל אי חידוש ההסכם בין אגד והממשלה. במצב הדברים הנוכחי נהגו עובדי אגד איפוק רב בכך שהמתינו עד כה ואין לבוא אליהם בטענות. הדובר הוסיף כי לדאגה לעתידו של אגד שותפים גם חברי אגד והיא אינה רק נחלת העובדים.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 21:56

מקבץ מעדכוני 'נייעס מייל':

ישי כהן בטוויטר: לפני כשבועיים התבטא יו"ר ש"ס השר אריה דרעי: "רמי סדן יודח, ייקח שבוע או שבועיים אבל הוא יודח".

דובר צה"ל מוטי אלמוז ב'קול חי': "אחד הנושאים המרכזיים שהדוברות בצה"ל עסקה בשנה האחרונה - סוגיית גידול הזקן בצבא".

עיריית ירושלים הציבה שלט הנצחה לזכר הק' ישעיהו קרישבסקי הי"ד, בתחנת האוטובוס ברחוב מלכי ישראל בה נרצח לפני כשנה בפיגוע הדריסה הקטלני.

ישראל כהן ב'כיכר': תופעה חדשה? 'הפלס', ביטאון 'הפלג', פרסם על דרשות של רבנים בשבת שובה - גם כאלו שאינם משתייכים בשום צורה לפלג. אצל חלקם פורסמו פרטים לא נכונים על מועד הדרשות.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בעקבות ההחלטה להדיח את רמי סדן: "מברך על החלטת מועצת הרשות השניה. לאיש כזה שהשמיץ באופן גזעני את מאות אלפי מצביעי ש"ס ומיליוני אזרחים מזרחיים, אין מקום בראש חברת החדשות של ערוץ טלוויזיה מרכזי בישראל. רמי סדן היה חייב ללכת הביתה מיד לאחר שהתגלה כי התבטא באופן גזעני ומחפיר אולם עדיף מאוחר מאשר בכלל לא. אני מציע לכל אלה שחיפו עליו וניסו לגונן על דבריו המקוממים, לבצע חשבון נפש נוקב, ערב יום הכיפורים".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 23:01

יום ראשון ז' תשרי תשע"ז * (‏‏09 אוקטובר 2016 למניינם)

כותרות המהדורה
בג"ץ ליועמ"ש: הסבר מדוע לא נפתחה חקירה פלילית נגד נתניהו (פוליטי) * אסיר בטחוני הצליח לברוח מהאגף שבו שהה בכלא אשל באמצעות פיר האיוורור (בטחוני) * אסם משמידה אלפי אריזות מטרנה מחשש לשבבי מתכת במוצרים (צרכנות) * מד"א נגד הצלת חיים: מעביר מידע על קריאות חירום לארגוני הצלה יפוטר (בריאות)
פוליטי
ליברמן דרש מיו"ר הקואליציה להעביר החלטה על החרמת הח"כים של הרשימה המשותפת * טיבי על קריאת ליברמן להחרים את סיעתו: "עוסק בדיבורים" * עודה: "שיא חדש של שפלות" * ראשי הקואליציה ידונו ביוזמה להחרמת הרשימה המשותפת - נתניהו מגבה את ליברמן * יו"ר הקואליציה: "עם פתיחת מושב החורף נעביר החלטה על סנקציות נגד הרשימה המשותפת"
- לבני: החרמת הרשימה המשותפת לא תעצור את הפיגוע הבא
חקירת נתניהו: בג"ץ ליועמ"ש: הסבר מדוע לא נפתחה חקירה פלילית נגד נתניהו * הוראתו של השופט אורי שוהם ניתנה בעקבות עתירה שהגיש הפעיל הפוליטי אלדד יניב, בגין התנהלות מנדלביט בבדיקת החשדות בעניין נתניהו
שחיתות בל"ד: בל"ד על חקירת זועבי וזחאלקה: "הסלמה ברדיפה הפוליטית"
מקומי: ראש עיריית נצרת עלית לשעבר, שמעון גפסו, ישתחרר בקרוב מהכלא לאחר שנציבת שירות בתי הסוהר הסכימה להפחית שליש ממאסרו.
בטחוני
השר לשעבר יעלון: המאבק בטרור דורש יד ברזל ונחישות לצד שיקול דעת
נס: מפקד מחוז ירושלים חשף: "המחבל תכנן לעשות מגה פיגוע במרכז העיר"
תמיכה בטרור: עימותים בין כוחות לפלסטינים בירושלים - ליד ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים - שעות אחרי הפיגוע: קריאות שמחה וחגיגות סמוך לבית המחבל * חמאס: "משתתפים בצער משפחת המחבל, הוא היה פעיל חמאס"
פיגוע אבנים: אוטובוס שחזר ממערת המכפלה הותקף באבנים ליד צומת העוקפים
מחדל: מחדל ביטחוני חמור בשירות בתי הסוהר - אסיר בטחוני הצליח לברוח מהאגף שבו שהה בכלא אשל באמצעות פיר האיוורור. מפקד הכלא וקצין האג"ם הועברו בשל כך מתפקידם, שב"ס: "זו החלטה פיקודית של הנציבה לאור ממצאי התחקיר הראשוני מחבל, אסיר, הצליח להמלט מחדרו דרך תעלות האיורור" (חדשות2)
מדיני
רוס לקלינטון: ספקי לישראל פצצות חודרות בונקר
הרשות הפלסטינית סגרה חנויות בעקבות מות המחבל בפיגוע
גינויים לטרור: שליח האו"ם למזרח התיכון מגנה את הפיגוע בי-ם: "שום דבר לא יכול להצדיק מתקפות כאלה" * קלינטון גינתה הפיגוע בירושלים: "הטרוריסטים חייבים לעמוד לדין צדק"
מאחז פלסטיני: 8 מבנים נהרסו במאחז פלסטיני ליד מעלה אדומים
חוץ
לברוב: "ארה"ב תוקפנית ומאיימת על ביטחון רוסיה"
הבחירות בארה"ב: ג'וליאני: טראמפ ימשיך במרוץ לנשיאות - ערוך ומוכן לעימות השני מול קלינטון
- סקר: רוב מצביעי הרפובליקנים קראו למפלגה לתמוך בטראמפ
אתיופה: בשל ההפגנות האלימות: ממשלת אתיופיה הכריזה על מצב חירום
גרמניה: כוחות קומנדו פרצו לדירה ועצרו חשוד בתכנון פיגוע
טורקיה: 9 חיילים נהרגו מפיצוץ של רכב תופת בדרום המדינה
סוריה: צבא אסד כבש מידי המורדים כפרים במחוז חאמה
עיראק: לפחות עשרה הרוגים בפיגוע התאבדות
תימן: הנשיא לשעבר קרא להגביר התקיפות נגד ערב הסעודית
חדשות
מדיני: דגלי חמאס הוסרו על ידי לוחמי מג"ב בכניסה ליישוב ערבי במזרח ירושלים
ללא גלוטן: שר האוצר והכלכלה ושר הבריאות מקדמים מהלך להוזלה משמעותית של מזון נטול גלוטן * בתוכנית: משרד הבריאות ייקל על ייצור מקומי של מזון נטול גלוטן, במיוחד על ידי יצרנים קטנים ובינוניים, בכך שלא יידרש אישור GMP מיוחד למפעל המייצר מזון נטול גלוטן באופן בלעדי. מהלך זה יאפשר למפעלים נוספים להצטרף למעגל הייצור וכן ינקטו שורת הקלות נוספות בתחום היבוא, כדי לאפשר הגדלת היבוא. ; משרדי האוצר והכלכלה יקצו תקציב מיוחד בהיקף של 9 מיליון ₪ באמצעות מרכז ההשקעות, לצורך תמיכה במפעלים אשר יתחייבו לייצר מזון ללא גלוטן. תקציב זה יביא גם להגדלה של מפעלים קיימים או תוספת של מפעלים חדשים אשר יצטרפו למעגל הייצור.
בטחוני: רפאל חושפת את IMPACK - מטען נפץ "אדיש" לשימוש במשימות הנדסה, חי"ר וחבלה * פיתוח חדש של חברת רפאל - מערכות לחימה מתקדמות. החברה חושפת את IMPACK, מטען נפץ "אדיש" לשימוש במשימות הנדסה, חי"ר וחבלה, בעל תכונות בטיחותיות גבוהות המאפשרות אחסון, הובלה ושימוש ללא חשש מפיצוץ לא מתוכנן של חומר הנפץ (nrg)
חשש בצרפת: עובדים מוסלמים פוגעים במכוון במטוסי חברת אייר פראנס * השבועון "לה קנאר אנשנה" ציטט מקורות ביטחוניים ומודיעיניים שדיווחו על עשרות מקרים של ניסיונות חבלה והפחדה שבוצעו במטוסי החברה ובמתקניה. אייר פראנס עצמה מיהרה להכחיש ולטעון שמדובר בשמועות לא מבוססות: "שום נזק מכוון לא נתגלה בטיסה מסחרית של אייר פראנס". (jdn)
צרכנות
אסם משמידה אלפי אריזות מטרנה מחשש לשבבי מתכת במוצרים * באסם, בעלת המותג מטרנה, אומרים שמדובר באריזות שיוצרו בחודש אפריל * לפני כחודשיים פורסם כי הורים חוששים מזיהום עקב חוסרים שנוצרו במטרנה אקסטרה קר שלב 2 (דה מרקר)
פרסום ושיווק
בעקבות קריסת קבוצות הרכישה של ענבל אור: נסגר משרד הפרסום 'יעד' שעובד בעיקר בצפון * עסקיה של ענבל אור היוו נתח חשוב בתמהיל העסקים כ-40%-50% מתמהיל הפעילות * על-פי הערכות, חובות 'יעד' לחברת ידיעות תקשורת כ-5 מיליון שקל. וככל הנראה ישנם חובות גם לרשת שוקן ול"ישראל היום". (גלובס)
תחבורה
רכבת ישראל: מכרז להקמת מוסך לתחזוקת רכבות חשמליות * המכרז מתייחס למוסך חדיש שיוקם במרכזו של מתחם תחזוקת הרכבות בלוד על שטח של כ-9,300 מ"ר. מדובר במכרז ראשון מסוגו בישראל (port2port)
סביבה
חיפה: הפרות תקנים נמצאו ב- 27 ארובות ב-5 מפעלים
בריאות
מד"א נגד הצלת חיים: מעביר מידע על קריאות חירום לארגוני הצלה יפוטר * ארגון מגן דוד אדום מאיים לפטר עובדים או מתנדבים שיעבירו מידע על קריאות רפואיות למוקדי הצלה מתחרים. בהודעה שנתלתה על קיר תחנת מד"א בעיר מעלות נכתבה אזהרה שנכתבה על-ידי מנהל מרחב אשר במגן דוד אדום, רחמים סידיס: "קיבלתי אינפורמציה שעובדים מקבלים באפליקציית מד"א קריאות ומעבירים את המידע באופן אישי לאמבולנסים פרטיים/איחוד הצלה/מוקדים רפואיים אחרים. מקרה זה חמור ביותר. במידה ואקבל דיווחים על עובד/מתנדב תופסק עבודתו/התנדבותו במד"א", לשון המכתב. (ניוז1)
כלכלה
קנון הפסידה 280 מיליון דולר בעקבות מחיקות והפרשות על צים וקורוס * ההפסד נובע ברובו ממחיקה של 72 מיליון דולר שביצעה קנון לירידה בשווי השקעתה בחברת ההובלה הימית צים (דה מרקר)
פטנטים: בית משפט בארה"ב הורה לסמסונג לשלם לאפל 120 מיליון דולר בגין הפרת פטנטים * בערעור שני על פסיקה מ-2014 החליט בית משפט פדרלי לערעורים בארה"ב להשיב על כנו את פסק הדין שקבע כי הענקית הדרום קוריאנית הפרה פטנטים של אפל (הארץ)
דיבידנדים: מנכ"לית בנק לאומי: נחזור לחלק דיבידנדים בתחילת שנת 2017 * זאת לאחר שמשנת 2010 לא חילק הבנק דיבידנדים (כלכליסט)
תקשורת
גולן טלקום תובעת את סלקום: "לא קיים חוב של 600 מיליון שקל" * גולן מודה כי החיוב מבוסס על חוזה בין החברות, אך טוענת כי החוזה נחתם לפני שהשתנו תנאי השוק (דה מרקר)
סדן בתגובה להדחתו: "המטרה הושגה - לא נותרו דתיים בערוץ 10" * רמי סדן ואיתן זינגר הודחו מדירקטוריון חדשות 10, לאחר שמועצת הרשות השנייה מצאה "אי-דיוקים בטופסי הגשת המועמדות של השניים לכהונה כנציגי ציבור"
מקומי
הולך רגל כבן 12 נפגע מאופנוע בצפון; מצבו בינוני
ירושלים: 3 פצועים, בהם 2 בינוני בתאונת דרכים
נשר: פועל כבן 42 נפל מגובה של כ-3 מטרים, מצבו בינוני
פ"ת: פועל נפגע ממשטח הרמה של משאית, מצבו בינוני
בחצרות הקודש
הערב תתקיים שמחת בר מצווה לנכד הרב הצדיק ר' חיים קלופט שליט"א השמחה תתקיים באולמי ברסלב בבני ברק
מצורף ניגון מעורר רגש עצום על הפסוק בתהלים, "גם אני אודך בכלי נבל אמתך אלקי אזמרה לך בכינור קדוש ישראל", שהולחן ע"י הרה"ג רבי גמליאל הכהן רבינוביץ מח"ס "גם אני אודך" ו"פרדס יוסף החדש" על המועדים. * אפשר להפיצו לזיכוי הרבים, אך זכויות הלחן שמורות למחבר בלבד, ואין לעשות בו שום שימוש אחר, ושארית ישראל לא יעשו עוולה". - https://drive.google.com/open?id=0B-MxV ... N3dXFjYkxz
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 23:34

בשעה האחרונה (נכון ל20:13) הסתיימה לווייתו של רס"מ יוסי קירמה, השוטר שנרצח הבוקר בפיגוע באזור גבעת התחמושת בירושלים. אלפים השתתפו בלוויה שבסיומה נטמן קירמה בהר הרצל, כשהוא מותיר אחריו אישה, הורים ושני אחים.

אביו של יוסי, עוזי קירמה, פרץ בבכי בעודו אומר קדיש מעל הקבר: "איך אפשר לשרוד? בני הבכור, נשמה שלי, היית גם חבר שלי. אני כל כך אוהב אותך. אתה החיים שלי. נהיה עם נוי (אלמנתו של יוסי) ולא נעזוב אותה לרגע. מעכשיו היא בתי. יש עד היום ויש מהיום. חבר שלי, תנוח על משכבך בשלום, חיים שלי".

נוי קירמה, אלמנתו של יוסי שהתחתנה אתו רק לפני חמישה חודשים, לאחר 15 שנות היכרות, קראה אל בעלה: "תראה כמה אנשים באו רק בשבילך. הלב שלי מתנפץ לרסיסים. כמה תכנונים היו לנו, בית וילדים. אני לא יודעת איך ממשיכים עכשיו. אבל אני מבטיחה לך, תמיד תהיה בלב שלי, עד שאמות".

המפכ"ל רוני אלשיך ספד אף הוא לקירמה וסיפר: "אתה וחבריך חתרתם למגע מכל כיוון מיד עם רגע הישמע ירי. הצרור של המחבל השיג אותך שנייה או שתיים לפני שחבריך שהגיעו מציר מקביל חיסלו אותו. לחתירה למגע היה הפעם מחיר כבד. רק ביום חמישי האחרון מונית לסגן מפקד צוות אופנוענים, והשיח על קורס הקצינים היה על השולחן".

בשעה זו (נכון ל20:13) מובאת למנוחות בגבעת שאול הנרצחת השנייה בפיגוע – לבנה מליחי. מליחי היא תושבת ירושלים וגמלאית של הכנסת. היא הותירה אחריה בעל, שלוש בנות ושישה נכדים.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 09 אוקטובר 2016, 23:53

מקבץ מעדכוני 'נייעס מייל':

"בין כסה לעשור" - כ- 150 נגידים ואנשי עסקים השתתפו הערב בדינר לישיבת 'עטרת ישראל' בב"ב בהשתתפות ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי.

תורג'מן בטוויטר: ח"כ משה גפני יבקר מחר בבית הספר 'נתיבות משה' בחיפה. הבוקר הודיעו ההורים לנפתלי בנט כי אם לא ימצא פתרון קבע, מיד אחרי החגים ישביתו שוב את הלימודים.

מזל מועלם בתחקיר ענק על שר הבריאות ליצמן ב'אל-מוניטור': "כך הצליח השר החרדי לפצח את הנוסחה ללב החילוני. ליצמן הצליח להוכיח שהוא פועל לטובת כלל הציבור ואינו חוטא בסקטוריאליות וסחטנות".

סקר הפרשנים החרדים על הבחירות בארה"ב - קובי נחשוני - קלינטון. ישראל כהן - טראמפ. ישי כהן - קלינטון. דוד חכם - טראמפ. משה גלסנר - קלינטון. איתי גדסי - טראמפ. יעקב גרודקה - קלינטון. מיכאל שמש - קלינטון.

שלזינגר ב'בחדרי': בהפגנה ב'כיכר השבת' על מעצר וייספיש עד תום ההליכים, אוטובוס עם חיילים חרדים נקלע להפגנה ולובשי המדים התעמתו עם המפגינים. לתמונות מהזירה: http://2424.co.il/news_read.php?n_id=14072
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 01:24

לפניכם עדכונים ע"פ שעות:
00:52 שער הגיא ת.ד קשה
23:32 שער אפרים דיווח על תאונת דרכים קשה
21:02 שני נרצחים הי''ד ו10 פצועים בפיגועי טרור.
21:00 התקבל דיווח על יידוי בקת''ב לעבר אוטובוס בין ג'ניה לצומת הפרסה
20:39 ערבים חוגגים ליד בית המחבל. ''השאהיד יפתח לנו את הדלת''.
19:52 הובא למנוחות רס''מ יוסף קירמה ז''ל שוטר אשר נהרג בפיגוע הירי שאירע הבוקר בירושלים
19:36 לבני: החרמת הרשימה המשותפת לא תחסוך או תעצור את הפיגוע הבא
19:08 תל אביב נווה שאנן בתחנה מרכזית דיווח על דקירה
נערך לאחרונה על ידי אחד ב 10 אוקטובר 2016, 01:31, נערך פעם 1 בסך הכל.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 01:30

תיאודורו לוקסין, פוליטיקאי המועמד לתפקיד שגריר האו"ם מטעם הפיליפינים, הצליח להוציא משלוותם גולשים יהודים ופרו-ישראלים, לאחר שהתבטא בצורה אנטישמית בטוויטר, ואף שיבח את פעולותיו של היטלר בכתבו: "היטלר עשה גם דברים נכונים".

כשנשאל על ידי אחת הגולשות האם הוא מגן על היטלר, ענה לה לוקסין כך: "לא, אבל כמה דברים הוא עשה נכון. מדוע הזמנו נאצי לייעץ לנו אחרי המלחמה?".

בתגובה לדבריו אלו, תקפו אותו גולשים אחרים בחומרה, האשימו אותו ואף חזו לו עתיד 'משמים' בתחום. "אתה גורם למדינה הזו להיראות מטורפת", כתב האחד. "חשבתי ששגרירים אמורים להיות מחונכים. אני מניח שהאו"ם דילג על התהליך הזה, כשמינה את טדי לוקסים", כתב האחר. ואל ה'מנגינה' הצטרפו עוד ועוד קולות שאמרו כי הוא הולך להיות 'שגריר מביש של הפיליפינים באו"ם'.

לאחר התגובות המבישות, מיהר לוקסין לפרסם את התנצלותו בפני הקהילות היהודיות בפיליפינים ובעולם, על ההתבטאויות האנטישמיות, ועל השימוש בשואה כביטוי להשקפתו הפוליטית. "אני מתנצל על השפה הבוטה שלי, אבל זה בלתי נמנע בהתחשב באנשים שבהם אני נלחם", צייץ בשנית. אני לא יכול להיות אדם אחר, אלא רק אני. אני מבקש מחילה מאלוקים ומהקהילה היהודית".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 01:31

הטרור אינו פוסק: בחורי ישיבה מאלעד שהיו בדרכם באוטובוס בחזור מתפילה במערת המכפלה הותקפו הערב (יום א') באבנים. אחד מהם נפגע באורח קל ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. האוטובוס ניזוק מעט וחלק משמשותיו נופצו.

מעט קודם לכן, נפצעו קצין צה"ל וחיילת מזריקת אבנים בכפר א-רם בעת פעילות מבצעית. שניהם נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם.

בשעה האחרונה התקבל גם דיווח על יידוי בקבוק תבערה לעבר אוטובוס, בין ג'ניה לצומת הפרסה. לא היו נפגעים באירוע.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 10 אוקטובר 2016, 09:02

שיפור חל הבוקר במצבם של שנים מפצועי הפיגוע שאירע אתמול בירושלים.

אישה כבת 50 שנפצעה בינוני מאושפזת כעת במצב קל בבית החולים הדסה הר הצופים. ובן 28 שנפצע באורח בינוני מאושפז כעת בבית החולים הדסה עין כרם ומצבו מוגדר כעת קל עד בינוני.

בתוך כך כוחות צה"ל מיפוי הלילה לקראת הריסה את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע במהלך הפעילות ערבים השליכו מטען צינור לעבר הכוח חייל אחד נפצע באורח קל. בפיגוע אתמול נרצחו השוטר יוסי קירמה ולבנה מליחי השם יקום דמם.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 10 אוקטובר 2016, 09:05

עלה לאלף מניין הנספים בסופה מתיו שפקדה בשבוע שעבר את האיטי והאיים הקריבים.

הסופה הותירה אחריה הרס רב במדינה ופגעה באלפי בתים. גם בחופים המזרחיים בארצות הברית נפגעו רבים מהסופה שם נמנו חמישה עשר הרוגים ויתור ממיליון בני אדם עדיין מנותקים שם מחשמל.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 10 אוקטובר 2016, 10:53

חבר הכנסת יהודה גליק פרסם היום פוסט חריף בתוכנו נגד שופטת בית המשפט המחוזי חגית מאק-קלמנוביץ שהחליטה לפני כחצי שנה לדחות את מאסרו של המחבל שביצע את הפיגוע אמש בירושלים.

את הפוסט פתח גליק וכתב "כבוד השופטת מאק קלמנוביץ, ערב יום כיפור תשע"ז אני לא סולח לך. דם ההרוגים על ידייך".

גליק הוסיף: "לעולם לא אשכח את אותו יום רביעי 22/10/14 בו אני עומד בפנייך מתחנן על נפשי. מנסה לטעון בכל כוחי שמדובר בעלילה שאין לה התחלה אמצע וסוף. העדפת להאמין למחבלים (זויה בדרנה, חיר שימה) ולמסייעיהם המוסלמים (פכרי, ראוף, טובול) ממשטרת ישראל. הגשתי לך בדיקת פוליגרף האשמת אותי שאני פועל שלא לפי כללי סדרי הדין.

"זעקתי בפנייך האם מעניינת אותך האמת או "סדרי הדין"? לעגת לי … העדפת את המחבלים על פניי והחלטת על הרחקתי מהר הבית כי כהגדרתך "יש חשש מסוכנות ממני" קיבלת את הטענה המעוותת והשקרית שלמרות שפעם אחר פעם אני הייתי המותקף בהר הבית ומעולם לא הרמתי אצבע או מילה רעה כלפי איש.

גליק מחריף את הטון וכותב "העדפת להאמין לאלימים למחבלים למנוולים לשקרנים, הרגשתי שאת מתנקשת בחיי!! בדיוק שבוע לאחר מכן יום רביעי 29/10/14 על בסיס הרוח הגבית שהוא קיבל ממך ניסה מועתז חג'אזי לירות בי ולרצוח אותי. ניסיון ההתנקשות שלו לא כאב לי כלל. ניסיון ההתנקשות שלך היה כסכין הפולח את הלב. אין צורך לומר שלבסוף הוכח מעל כל ספק שאני זך ונקי כשלג.

ח"כ גליק מסיים את דבריו "לתחנוניי לא היטית אוזן אבל לתחנוני אותו מחבל שנעצר כל כך הרבה פעמים על אלימות האזנת. דם שני ההרוגים אתמול מרוח על ידייך. התאכזרת לרחמנים וריחמת על אכזרים.

כתוצאה מכך שדחית את ריצוי מאסרו של מחבל במשך 4 חודשים, הוא רצח אתמול שני יהודים תמימים ופצע רבים אחרים. ערב יום כיפורים מול ריבונך התוכלי לרחוץ בניקיון כפייך?".

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 10 אוקטובר 2016, 10:53

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, שיגר מכתב למועצת הביטחון של האו"ם לאחר הפיגוע בירושלים בו נרצחו יוסי קירמה ולבנה מליחי ז"ל. למכתב צורפו תמונות מהחגיגות בעזה בהם נראים התושבים מחלקים ממתקים ומניפים תמונות עם פני המחבל.

דנון קרא במכתב למועצת הביטחון "לדרוש מהרשות הפלסטינית לעצור את ההסתה באופן מיידי ולגנות נחרצות את הרצח בירושלים" והוסיף כי "הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תצהיר באופן ברור וללא תנאים שעידוד הטרור והאדרת הטרוריסטים היא לא מקובלת ותדרוש מההנהגה הפלסטינית לקבל על עצמה אחריות. שתיקת הרשות הפלסטינית רועמת נוכח הרצח המחריד הזה והחגיגות המזעזעות הללו".

עוד נכתב כי: "ברחובות עזה חוגגים פיגוע רצחני נגד חפים מפשע ומהללים רוצח שפל. החגיגות האלו ועידוד הטרור הם המכשול האמיתי לשלום והגורם הישיר למתקפות הטרור נגד ישראל ולרצח של לבנה מליחי ויוסי קירמה. בעזה גדל דור חדש של ילדים שמתחנך לשנאה ולאלימות".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 10 אוקטובר 2016, 11:06

האוטובוסים התנגשו: 36 ילדים נפצעו בתאונת דרכים הבוקר
תאונה חזיתית בין שני אוטובוסים המובילים ילדים גרמה לפציעתם של עשרות באורח קל - ולהובלתם לבית החולים ברזילי באשקלון

הבוקר (ב') אירעה תאונת דרכים בין שני אוטובוסים המשמשים להסעות ילדים בכביש 4 סמוך לצומת ברכיה.

כוחות ההצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח ברזילי 36 ילדים כבני 8 עד 11 במצב קל. שישה ילדים פונו באמבולנסים, ואילו כל הנותרים קיבלו טיפול רפואי במקום והובלו באוטובוס לבית החולים, בליווי חובשים. מבית החולים ברזילי נמסר כי עד כה הגיעו לחדר המיון הקדמי 36 ילדים המטופלים במצב קל.

פאראמדיקית מד"א קרן לוי שטיפלה בפצועים בתאונה סיפרה: "מדובר בתאונת חזית-אחור בין שני אוטובוסים. כשהגענו למקום בכוחות גדולים של מד"א ערכנו בדיקה ראשונית לכל הילדים שנפצעו ולשמחתנו כולם היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות קלות בלבד.

"תוך כדי תחילת הפינוי של הילדים לבית החולים באמבולנסים של מד"א הזדמן למקום אוטובוס שהיה ריק מנוסעים ועל מנת לפנות את הילדים במהירות נעזרנו בו כשחובשים ופאראמדיקים של מד"א מלווים את הילדים על האוטובוס לבית החולים".

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 11:09

יום שני ח' תשרי תשע"ז * (‏‏10 אוקטובר 2016 למניינם)

כותרות המהדורה
תאונת דרכים בין שני אוטובוסים המשמשים להסעות ילדים בכביש 4 סמוך לאשקלון - 26 ילדים נפצעו קל (מקומי) * היום לפנות בוקר התקיים העימות השני בארה"ב בין המועמדים לנשיאות (הבחירות בארה"ב) * שערוריית מטרנה: אסם מסרבת למסור את תאריכי הייצור הבעייתיים במוצרים החשודים (צרכנות)

פוליטי
עמונה: השרים בנט ושקד יקיימו פגישה סגורה עם התושבים
תאגיד: ח"כ קיש הצטרף לקריאת ח"כ ביטן לביטול תאגיד השידור

בטחוני
קריאה לטרור: דובר חמאס: "העברנו מסר חזק וברור כי האינתיפאדה ממשיכה ולא תיעצר" * חאלד משעל למשפחת המחבל: גאים באומץ ליבו של בנכם הגיבור
תמיכה בטרור: המשטרה עצרה מחלקי סוכריות, מנעה הקמת סוכת אבלים בסילוואן ועצרה פעילים
מטען: חייל נפצע ממטען בעת מיפוי בית המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים
מעצרים: 16 מחבלים נעצרו הלילה ביהודה ושומרון * המשטרה עצרה 15 חשודים ביידוי אבנים ובקבוקי תבערה בירושלים

מדיני
טראמפ גינה את הפיגוע בירושלים: יש להביס את הטרור אחת ולתמיד
דנון למועצת הביטחון: לחייב את הרשות הפלסטינית לגנות את הפיגוע בירושלים
סגן ראש ממשלת ירדן ג'וואד אל-ענאני: ההחלטה לחתום על ההסכם לייבוא גז מישראל - החלטה קשה
משפחת גולדין: לא להחזיר את גופת המחבל מירושלים
הבחירות בארה"ב (גלובס וכלי התקשורת)
היום לפנות בוקר התקיים העימות השני מבין 3 בין המועמדים לנשיאות ארצות הברית, העימות נערך במתכונת של אסיפת עם, הנוכחים שאלו מחצית מהשאלות, שהם עצמם חיברו, בהנחייה ובפיקוח של שני עיתונאים. העיתונאים, מרתה ראדיץ מ-ABC ואנדרסון קופר מ-CNN, שאלו את המחצית האחרת.
סקרים, קלינטון נצחה בעימות אך ניצחון פחות גורף מבעימות הראשון * סקר של CNN ו-ORC שנערך לאחר העימות הראה כי 57% מהצופים סבורים שקלינטון ניצחה בו, לעומת 34% שהעניקו ניצחון לטראמפ. עם זאת, סקר של YouGov הראה פער קטן יותר, עם 47% לקלינטון לעומת 42% לטראמפ. * יצויין, כי בעימות הראשון סקר CNN הראה כי 62% מהנשאלים השיבו שקלינטון ניצחה, כלומר הניצחון בעימות השני היה פחות גורף. * סגנו של טראמפ: "ברכות על ניצחון בעימות - גאה לעמוד לצדך"
בסוף העימות התבקש כל מועמד לומר משהו חיובי על יריבו: קלינטון ציינה לשבח את ילדיו של טראמפ ואמרה שדרך גידולם מעידה על אביהם. טראמפ אמר, שהוא מעריך את נחישות ההחלטה והדבקות במטרה של קלינטון - "קלינטון לוחמת ואני מעריך את זה". * בשלב זה, השניים לחצו ידיים
בעימות הנוכחי, טראמפ היה ממושמע יותר והוא התמקד, בהתקפות חוזרות ונשנות על קלינטון, מפרשת האי-מיילים המחוקים ועד פרשת מות הדיפלומטים האמריקאיים בבנגאזי * כזכור, בסקר הקודם הגיעה קלינטון לעימות מהקרשים לאחר פרסום התיעוד בו התמוטטה, בעימות הנוכחי הגיע טראמפ לאחר שפל חסר תקדים, והצליח לייצב עצמו
פרשת המיילים והאיום בכלא: אני חושב שאת צריכה להתנצל על 33 אלף הדוא"לים שמחקת בחומצה וכן על שתי קופסאות מלאות בתדפיסי דוא"לים שנילקחו ממשרד ונעלמו; אם אזכה, אורה לשר-המשפטים שלי למנות תובע מיוחד שיבדוק את המצב * קלינטון: כל דבר שטראמפ אמר עתה הוא שקרי, ממש מזל גדול שמישהו עם מזג כשל טראמפ לא ממונה על אכיפת החוק בארץ הזו * טראמפ הזדרז לענות: "כי אז היית מוצאת עצמך בכלא"
תוכנית המיסוי: טראמפ הודה כי השתמש בהצהרת ההפסד כדי למחוק את חבויות המס שלו, "כמובן שעשיתי זאת... וכך גם כל התורמים הגדולים של הילארי" (הוא הזכיר את וורן באפט וג'ורג' סורוס).
- קלינטון על תוכנית המיסוי של טראמפ: "זה בא מאדם שלא שילם מסים 20 שנה" - "טראמפ יוביל את ארה"ב למשבר כלכלי חדש" * טראמפ: "שילמתי מסים בשווי של מאות אלפי דולרים"
- טראמפ: קלינטון יכלה לשנות את חוקי המיסים בהיותה סנטורית, אך לא עשתה זאת, אולי מפני שהיא היתה מחוקקת לא יעילה * קלינטון: שנים נאבקתי לשנות סעיפי מס שמטיבים עם עשירים, אך לא עלה בידי לעשות הרבה בממשל רפובליקאי (של ג'ורג' בוש). "לנשיא יש זכות וטו"
פליטים: קלינטון: "אנחנו לא במלחמה עם האיסלאם כולו" * טראמפ: פליטים סורים נכנסים למדינה ואין לנו מושג מיהם - שנאת מוסלמים היא בושה, הבעיה היא האסלאם הקיצוני
פרשת אובמה: טראמפ: קלינטון צריכה להתנצל לפני הנשיא הנוכחי, ברק אובמה, מפני שמטה הבחירות שלה, בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית ב-2008, הוא שהפיץ את הטענה שאובמה לא נולד בארה"ב.
קלינטון: "רוסיה רוצה לראות את טראמפ נשיא"; טראמפ: "אסד נלחם בדאעש"
קלינטון: "מתנצלת על דברי נגד מצביעי טראמפ"

חוץ
פוטין יבקר בצרפת למרות המתיחות מול הנשיא הולנד * נשיא צרפת הולנד: "לא בטוח שאסכים לפגוש את פוטין כשיגיע לפריז"
גרמניה: החשוד בתכנון פיגוע נעצר בעיר לייפציג
סוריה: כוחות אסד השתלטו על שטחים נוספים בשליטת המורדים
·- צרפת: נבקש לחקור אם נעשו פשעי מלחמה בסוריה
תימן: דובר צבא ארה"ב: טיל שוגר לעבר משחתת אמריקנית משטח בשליטת החות'ים בתימן

חדשות
כוחוה"ב ליוו הלילה 24 אוטובוסים של מתפללים לשכם לאמירת סליחות המוניות על קברו של יוסף הצדיק
שנתיים מאסר לנהג שהסיע מחבלים שביצעו פיגוע בשער שכם

צרכנות
שערוריית מטרנה: אסם מסרבת למסור את תאריכי הייצור הבעייתיים במוצרים החשודים * אמש נחשף ב-TheMarker כי כ-10,0000 אריזות מטרנה מושמדות בגלל חשש מפני חדירת שבבי מתכת * אסם: "אין צורך לפרסם את התאריכים כי המוצרים לא שווקו" (דה מרקר)
התחרות מכה בתנובה: "למה לקנות גבינה צהובה ב-40 שקל אם יש מיובאת ב-29?" * בחודש האחרון הפסיקה תנובה את המבצעים שלה והעלייה הקלה במכירות בחודשי הקיץ נבלמה * נתח השוק של החברה ירד ב-2.5% מאז ספטמבר 2015 והתכווץ לכ-50% * בכיר ברשת מזון: "המכה שתנובה ספגה לא תתוקן עם מבצע פה או מבצע שם" (דה מרקר)

פרסום ושיווק
אתר וואלה קיבל 600 אלף שקל מלשכת סוכני הביטוח תמורת כתבות חיוביות * וואלה: מאשרים כי אכן יש לאתר הסכם עם לשכת סוכני הביטוח * באחד המקרים שודר ראיון עם ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) כחלק מהתוכן השיווקי סביב הצעת חוק שקידמו סוכני הביטוח (דה מרקר)

כלכלה
גרמניה שוקלת לשנות את חוקי העבודה כדי למשוך משרות בנקאות מלונדון * לפי "פייננשל טיימס", שוקלת הממשלה להגמיש את חוקי העבודה אשר מקשים כיום על פיטורי עובדים ועלולים להרתיע בנקים מהקמת מטה בפרנקפורט

מקומי
תאונת דרכים בין שני אוטובוסים המשמשים להסעות ילדים בכביש 4 סמוך לאשקלון * בתאונה נפצעו 26 ילדים בני 8 עד 11 במצב קל. * שישה ילדים פונו באמבולנסים, והנותרים קיבלו טיפול רפואי במקום ופונו לבית החולים בליווי חובשים באמצעות אוטובוס תלמידים ריק שחלף במקום

חרדים
יום כיפור: היום יום שני ח' תשרי בין השעות 8.30 עד 10 בערב יענה הרה"ג יצחק מרדכי הכהן רובין שליט"א, בבית ההוראה ברח' אגסי 5 בהר נוף, על שאלות לחולים בענייני צום יום כיפור, במקום יהיה נוכח ד"ר יעקב סלוצקין מבכירי רופאי קופ"ח מאוחדת.
מחאה נגד גיוס חרדים: אמש התקיימה הפגנה בככר השבת, עקב ההתנהלות המחפירה בהמשך מעצרם של האברכים שממשו את זכותם למות נגד גיוס חרדים * במקום השתתפו מאות בראשם אברכים תלמידי חכמים מבוגרים למעלה מגיל שמונים ביניהם אב לאחד העצורים שנשפט לחודש מאסר בגין השתתפות בהפגנות נגד חוק הגיוס
תמיכות: ראש עיריית אלעד ניתק את הקשרים עם חברא קדישא תל אביב - מאות אברכים נותרו ללא תמיכה: אברכים בעיר אלעד, שהתרגלו בשנים האחרונות לקבל תמיכות מארגון חברה קדישא תל אביב (גחש"א) לקראת החגים, לא יקבלו השנה (כיכר)
גיוס חרדים: למרות שלדאבון לב יש עליה במספר המתגייסים, כחלק ממדיניות התעמולה ע"מ לנסות ליצור סחף של חרדים לצבא מפרסם צה"ל עליה גבוה יותר של מתגייסים, הארץ חושף: צה"ל לא עומד ביעדי הגיוס של חיילים חרדים וכולל גם עריקים בחישוב מספר המתגייסים

יומא דהילולא
היום העליה לציון כ"ק האדמו"ר מלעלוב זצוק"ל שעלה בסערה השמימה בליל יום הקדוש לפני שבע שנים * בשעה 4:30 אחה"צ יתקיים מעמד תפילה בראשות בניו כ"ק האדמורי"ם שליט"א

בחצרות הקודש
שמחת בית השואבה בישיבת אמרי דעת תתקיים ביום חמישי יח' תשרי בהיכל הישיבה רח' סוקולוב 15 עם תזמורתו של מאיר קליין
שמחת בית השואבה בישיבת בית מאיר לצעירים תתקיים ביום רביעי יז' תשרי בהיכל הישיבה דבורה הנביאה 10 * בהיכל ישיבת בית מאיר רח' דבורה הנביאה 8 תפילת מעריב בשעה 7:00 ולאחמ"כ ישא דברים הגאון הגדול ר' צבי רוטברג שליט"א ר"י בית מאיר בישיבה קטנה רח' דבורה הנביאה 10 ולאחמ"כ שמחת בית השואבה המרכזית בהיכל ישיבת בית מאיר עם תזמורות

מוזיקה
היצירה המופלאה "ונתנה תוקף" המבוצעת והמושמעת כאן לראשונה, מבוססת על פרי לחנו המפורסם של משה מרדכי (מונה) רוזנבלום על תפילת ה"הדרן" הנאמרת בסיומי מסכתות הש"ס. * היצירה שהותאמה במיוחד לתפילה הנאמרת ברגש רב בימי הדין: "ונתנה תוקף", מדגישה ומביאה עימה פירוש חי ומשמעות עמוקה למילות הפיוט המרטיט, כשמילות הפיוט באים ומשתלבים יחדיו עם מהלך היצירה והתפתחותה. * היצירה בוצעה לראשונה במסגרת פאנל "סודות הניגון היהודי" שהופק ביוזמת המחלקה לתרבות תורנית בעיריית בני ברק בניהולו המסור של הרב יעקב רוזן שליט"א אשר יוזם ופועל רבות למען תושבי העיר. * ביצוע הבכורה, המקצועי והקסום של יצירה זו סמוך ונראה לראש השנה שעבר עלינו לטובה, הביאה בכנפיה הדים רבים, כשחזנים רבים ובעלי תפילות מוכרים מהעולם כולו פנו למקהלת נרננה, על מנת לשמוע, ללמוד ולדעת במדויק את היצירה הייחודית בכדי לבצעה ולשלבה בתפילות הימים הנוראים. * צילום: אלי אביב | עריכה: נתי אלבר | הפקה: דוד מרגליות – יעדים | מולטימדיה: שמוליק בן הרוש | עריכה ומיקס: אלי קליין
https://drive.google.com/open?id=0BzUyg ... 2tuVlZrMnM
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 11:51

עדכונים ע"פ שעות:
10:18 משטרת ישראל השלימה היערכותה לקראת ערב ויום כיפור
09:47 26 ילדים נפצעו באורח קל בתאונה שאירעה בין שני אוטובוסים סמוך לצומת ברכיה
07:48 מחסום תפוח ערבים מדווחים על מעצר מחבלת
07:41 במהלך הלילה עצרו כוחות צה''ל בשיתוף שוטרי מחוז ש״י באיו''ש 16 מבוקשים
07:40 הלילה ביצעו כוחות צה״ל מיפוי הנדסי של בית המחבל שביצע את הפיגוע אתמול בירושלים
07:35 גבר כבן 60 נפצע באורח קשה לאחר שנפגע מאוטובוס בשדרות ירושלים בקרית ים
07:09 מאבטח נפצע הלילה קל בא-ראם לאחר שמטענים הושלחו לעבר כוחותינו
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 12:30

אחרי חתונת השלום - 'יתד' בכתבת ענק בחג על הקירוב הגדול וההשפעה הרוחנית במסעם של מרן הגראי"ל שטיינמן ומרן האדמו"ר מגור יחד לחו"ל.

בתאונת דרכים הלילה בכביש ירושלים תל אביב ממחלף לטרון לכיוון מחלף שער הגיא, נהרגו אביעד אלמלם ז"ל בן 19 מאשדוד, ובת משפחתו אלישבע חדד ע"ה מבני ברק.

שוב עימות סוער נערך הלילה בארה"ב בין קלינטון לטראמפ - קלינטון: "מזל שאתה לא שולט במדינה. מעריכה בעיקר את ילדיך". טראמפ: "אם הייתי שולט במדינה היית בכלא. שילמתי מיסים מאות מיליוני דולרים".

שלזינגר ב'בחדרי' על חקירת התאונה הלילה: שני כלי רכב התנגשו על הכביש, אחד מהם עף והתנגש בבני המשפחה החרדית שעמדו מחוץ לרכב ללא קשר. הנהג, תושב מודיעין, נעצר בחשד שהיה תחת השפעת אלכוהול. וידאו מהזירה: https://youtu.be/2yL9yx5F20c
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 16:50

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

‏קונסול צרפת בישראל הגיע כעת ל'תל השומר' לעקוב אחר מצבו והטיפול בר' מענדל דייטש, המחזיק גם באזרחות צרפתית מאז שליחותו בצרפת.

‏גיא פלג ב'ערוץ 2': מפלה נוספת לשרה נתניהו. ביה"ד הארצי לעבודה דחה את בקשתה לערער גם בעניינו של גיא אליהו ופסק כנגדה הוצאות של 3000 ש"ח.

המועצה האזורית גליל עליון מדווחת: התווספו השנה עוד מנייני תפילות ביו"כ בקיבוצים. ב- 25 מבין 29 קיבוצים יתקיימו תפילות בביכנ"ס או במבנה מאולתר.

ישראל כהן ב'כיכר': ח"כ משה גפני ערך ביקור בביה"ס "נתיבות משה" בחיפה לעמוד על מצוקת המקום הקשה, ונתקל בסכנת הנפשות במקום כאשר בעיצומו של הביקור ילדה נפצעה ונזקקה לטיפול.

צוות 'ערוץ 2' בסיור ברחובות ב"ב - כעת בצילומים ב'איצקוביץ' לתוכנית של הילה קורח ואברי גלעד מחר. משתתפים: יצחק שיינין וישראל כהן.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 10 אוקטובר 2016, 17:12

המועמד של אלשיך, הרב רחמים ברכיהו נבחר לרב המשטרה.

ברכיהו עמד במרכזה של סערה ציבורית לאחר שהתיר לשמוע שירת נשים בעצרת תפילה שנערכה למען שלושת הנערים החטופים הי"ד • משמש כיום כרב היישוב טלמון וכראש בית המדרש "מאמינים במשטרה".
file7-27-416x277c-840x440c.jpg

השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, קיבל את המלצת מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, ואישר למנות את הרב רחמים ברכיהו, לרב משטרת ישראל, עם מינויו תוענק לו דרגת נצ"מ.

הסמפכ"ל, ניצב זוהר דביר, עמד בראש ועדת איתור שהוקמה במאי 2016 ובמהלכה אותרו מועמדים מתאימים על פי קריטריונים שכללו בין היתר: אישיות חינוכית, יכולת פסיקה הלכתית מוכחת, הכרות המועמד עם עולם המשטרה ויכולת אישית להתחבר למגוון השוטרים המשרתים במ״י.

הוא נבחר מבין המועמדים, כנהוג בבכירים בדרגתו, על ידי סגל הפיקוד הבכיר במשטרת ישראל ועבר מבדק תעסוקתי ומבדקים ביטחוניים כנדרש.

הרב ברכיהו משמש כיום כרב היישוב טלמון וכראש בית המדרש "מאמינים במשטרה" שמזה מספר שנים פועל לליבון וגיבוש משנה סדורה, שתאפשר הלכתית לשומרי מצוות לשרת במשטרת ישראל.

ברכיהו עמד במרכזה של סערה ציבורית לאחר שהתיר לשמוע שירת נשים בעצרת תפילה שנערכה למען שלושת הנערים החטופים הי"ד. הוא הסביר את "פסיקתו" בתואנה של מניעת גוון מגזרי. הרב אבינר כינה את הפסיקה כפסיקה שבתאית.

לא פלא שראשון המברכים הינו ארגון רבני צהר שמברך את "הרב ברכיהו תלמיד חכם גדול בתורה, פוסק חשוב, הקים את התוכנית "מאמינים במשטרה" ועוסק שנים בענייני הכלל והפרט ברגישות ובתבונה רבה. מתוך היכרות של שנים רבות בצעידה בדרך משותפת אנו בטוחים כי למשטרת ישראל מונה היום רב שדלתו תהיה פתוחה לכל, ויכולותיו התורניות והאנושיות יעניקו למשטרת ישראל מענה רוחני לכל צרכיה".

תכנית מאמינים במשטרה סייעה לקרב את הציבור הדתי לאומי למשטרת ישראל על מנת לקדם גיוס שוטרים גם מציבור זה שהדיר רגליו מן המשטרה בעבר. משטרת ישראל חרטה על דגלה לשרת נאמנה את כלל אזרחי מדינת ישראל ללא הבדל דת, גזע ומין, תוך שמירה על זכויות אדם בממלכתיות, בשיוויוניות, ללא משוא פנים ובסובלנות. אנו בטוחים כי הרב רמי ברכיהו אשר נבחר לתפקיד הרב הראשי, יהווה גשר לכלל הקהלים בארגון ומחוצה לו ויהיה דמות רוחנית ומצפן מוסרי לכל שוטר באשר הוא.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 10 אוקטובר 2016, 17:14

בהתאם להנחיית הדרג המדיני והערכת המצב בצה"ל, יוטל החל ממחר (ג'), ט' בתשרי התשע"ז, 11 באוקטובר 2016, בשעה 00:01, סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה.

פתיחת המעברים והסרת הסגר תתבצע ביום רביעי (ד'), י' בתשרי התשע"ז, 12 באוקטובר 2016, בשעה 23:59, בהתאם להערכת המצב.

במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.
F160404WH001-552x350c.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 18:12

הקואליציה בהובלת ערב הסעודית הלוחמת במורדים החותים בתימן הודיעה כי יירטה הלילה שני טילים שירו המורדים משטח בשליטתם בתימן
בתגובה לירי תקפו מטוסי חייל האוויר הסעודי שני בסיסים של המורדים בתימן
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 18:13

צרפת תבקש מבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג לחקור אם נעשו פשעי מלחמה בסוריה. שר החוץ של צרפת אמר כי ארצו לא משלימה עם ההפצצות שמבצע הצבא הרוסי בסוריה.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 18:17

חבר הכנסת לשעבר סעיד נפאע ממפלגת בל"ד שוחרר היום מהכלא בתום ריצוי שנת מאסר לאחר שהורשע במגע עם סוכן זר בסוריה
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 19:08

יום שני ח' תשרי תשע"ז * (‏‏10 אוקטובר 2016 למניינם)

כותרות המהדורה
בעקבות הפיגוע בירושלים הורדו מסדר היום תוכניות בנייה לפלסטינים (מדיני) * רמדיה2?: צרכנים טוענים: מצאנו שבבי מתכת במטרנה - כעת, מתברר שבבי מתכת בשלב 2 ו-3 ; ומשרד הבריאות? במקום לפרסם הנחיות ברורות לטובת האזרחים, ולו כלקח מפרשת יוניליוור, ראשי משרד הבריאות עסוקים בלקושש דעת קהל אוהדת ; בעקבות דרישת הצרכנים מטרנה נאותה לפרסם את מספרי האצוות החשודים (צרכנות)
פוליטי
חה"כ לשעבר סעיד נפאע מבל"ד שוחרר מהכלא בתום שנת מאסר שנגזרה עליו לאחר שהורשע במגע עם סוכן זר וביציאה שלא כדין למדינת אויב
טרור: השר כ"ץ: אם המשפחה היתה יודעת שתגורש, הבן לא היה מבצע פיגוע
פרשת השחיתות בבל"ד: זועבי וזחאלקה נחקרו במשרדי להב 443 * הפגינו מול המקום בטרם התייצבו לחקירה
מדיני
טרור: האיחוד האירופי על הפיגוע בי-ם: "ממחיש את הצורך בשלום"
עמונה: קשיים בתכנית להעתקת עמונה: פלסטיני הגיש טענת בעלות על חלקה מרכזית, דבר שיצמצם את שטח החלקות לפחות מ-10 דונמים
בניה לערבים: סגן ראש העיר ירושלים: בעקבות הפיגוע, הורדתי מסדר היום תוכניות בנייה לפלסטינים * מאיר תורג'מן, המשמש גם כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, אמר בראיון לרדיו ירושלים: "חיינו בתקווה שקרית שאם נסייע בידם הם ישנו את ההתנהגותם הבהמית" (הארץ)
חוץ
פולין תקפה את כוונת רוסיה להציב טילים גרעיניים בגבול
אפגניסטן: 14 אנשים נהרגו בפיגוע בתאבדות בדרום המדינה
טורקיה: כוחות הביטחון הרגו 417 לוחמים של המחתרת הכורדית
סוריה: צרפת תפנה לבית הדין הבינלאומי בהאג בבקשה לחקור פשעי מלחמה בסוריה
- רוסיה מתכננת להפוך מתקן של חיל הים בעיר טרטוס שבסוריה לבסיס קבע
תימן: החות'ים בתימן מכחישים כי ביצעו ירי לעבר המשחתת האמריקנית
חדשות
מאות מהגרים מסודאן מוחים ברמת גן מוחים נגד שימוש השלטון בסודאן בנשק כימי: "להפסיק את רצח העם"
תעופה: מטוס של חב' Wizz Air נפגע מציפור בעת נחיתה בנתב"ג
האלימות המשטרתית: מעצר אלים של נכה עיוור: שוטרים הוזעקו לבית תושב רחובות, עיוור ונכה בשיעור 100%, בעקבות פניית עובדת סוציאלית, המשפחה: "זרקו אותו לרצפה ולא נתנו לנו לעזור לו כשלקה בהתקף לב בתחנה". האב אושפז לאחר המעצר בבית חולים. המשטרה בתגובה: "המעצר בוצע באופן מאופק" (ynet)
צרכנות
רמדיה 2 ?: סערת מטרנה: צרכנים טוענים: מצאנו שבבי מתכת במטרנה, הילדים שלנו לא מרגישים טוב "לבתי יש הקאות ושלשולים מוזרים ללא חום והפרעות בעיכול"
- בעקבות הדרישה הציבורית: למרות שאסם טוענת כי כל המוצרים בהם התגלו שבבי מתכת לא הגיעו למדפים, פירסמה החברה לפני הצהריים את רשימת מספרי האצוות של מוצרי מטרנה שנחשד כי הם מכילים שבבי מתכת. - כעת מתברר כי מדובר גם במטרנה שלב 3 ולא רק שלב 2 כפי שפורסם תחילה. * באסם הדגישו כי "מוצרים אלה לא יצאו לשוק ולא הגיעו למדפים. למען הסר ספק ומשיקולי זהירות מונעת לא שווקה הסחורה שיוצרה באותה עת. תהליך ההשמדה החל בסוף אוגוסט ויסתיים בקרוב תוך תאום מלא עם משרד הבריאות. חשוב לנו להבהיר שכתמיד מטרנה מעמידה את איכות מוצריה ובריאות התינוקות מעל לכל וכל מוצרי מטרנה אשר נמצאים בשוק תקינים ובטוחים לשימוש".
פרשנות: לא העבר גנב, אלא החור גנב. גם בפרשת יוניליוור עם חיידקי הסלמונלה וגם בפרשת מטרנה עם המתכות, נראה כי משרד הבריאות עומד מאחורי החברות. במקום שמשרד הבריאות יעמוד בראש החנית, ויפרסם הנחיות ברורות ליידע את הלקוחות, ובפרט כשיחול ח"ו לצאת תקלה, במקום זאת ראשי משרד הבריאות מעדיפים לעצום עיניים, ולנסות לקושש דעת קהל לטובתם.
סביבה
בפעם השנייה תוך ימים: תקלה נוספת התגלתה בבתי הזיקוק בחיפה, מש' הגנת הסביבה שלח צוות בדיקה - תושבי חיפה: "איבדנו אמון במשרד להגנת הסביבה"
כלכלה
הלשכה לסטטיסטיקה בגרמניה פרסמה היום כי הייצוא הגרמני רשם בחודש אוגוסט גידול מתואם עונתיות של 5.4%, הגידול החודשי החד מאז מאי 2010. בהסתכלות שנתית היקף הייצוא רשם גידול של 9.8%. גם הייבוא הגרמני רשם גידול נאה של 3% ובסה"כ 5.3% בשנה האחרונה (bizportal).
קופיקס – רוסיה: 5 שקלים זה יקר: קופיקס תמכור במוסקבה קפה ב-3 שקלים * חברת קופיקס החברה השיקה הבוקר באירוע רשמי חגיגי הסניף הראשון של הרשת ברוסיה (מתוך 3 שצפויים להיפתח החודש) בלב הכיכר האדומה. * מנכ"ל הרשת: "בשלב הראשון נפתח 3 בתי קפה בניהול עצמאי ובשלב השני נפתח את הרשת לזכיינים ונגיע לכ-300 סניפים במוסקבה" (גלובס)
מקומי
משאית ורכב פרטי עלו באש מול בסיס צה"ל במישור אדומים
כפר ענה: משאית התהפכה על רכב פרטי במהלך פריקת סחורה, אין נפגעים
חרדים
טרגדיה: שני בני משפחה חרדים נהרגו בתאונת דרכים קשה שאירעה הלילה בכביש 1 בין ירושלים לתל אביב. * התאונה התרחשה מעט לאחר חצות, כשבני המשפחה יצאו מרכבם שנתקע ועמדו בשולי הכביש, אלא ש-2 רכבים התנגשו, 1 עף והתנגש בהם בעוצמה, והם נפצעו ברמות קשות. * הציבור נקרא להעתיר עבור האחות, אסנת בת ציפורה.
קברים: הישג לקהילה היהודית בצרפת במאבק נגד פינוי בתי העלמין באלג'יריה. אחרי פעילות חובקת עולם ולחץ רבני מהעולם כולו קיבלו השלטונות בצרפת את עמדת הרבנים ובתי הקברות העתיקים באלג'יריה יישארו במקומם ולא יועתקו ממקומם (כיכר)
שמחת בית השואבה
ביום שלישי ט"ז בתשרי א' דחול המועד סוכות תתקיים שמחת בית השואבה לילדים מיוחדים ולכלל הציבור בבית שיח סוד ברחוב ירמיהו בירושלים בשעה 6.30 בערב. * בהשתתפות המגיד הרב אלימלך בידרמן שליט"א שאף ישא מדברותיו במעמד. הרב הראשי אריה שטרן שליט"א שישא דברים במקום. האדמו"ר מסלונים שליט"א. האדמו"ר מבוסטון ירושלים שליט"א, ועוד אדמו"רים, רבנים ואישי ציבור.
מידי לילה בימי חוה"מ יתקיים בחצר הקודש קוידינוב שמחת בית השואבה בהיכל בית המדרש רחוב מהרש"ל 22 אחר תפילת מעריב, ובמוצאי יו"ט בשעה 21:00 * שמחת בית השואבה המרכזית תתקיים ביום ג' אור לב' דחוה"מ 'אושפיזא דיעקב שלימא' בעת עריכת השוה"ט של כ"ק אדמו"ר שליט"א בסוכת ביהמ"ד - מנחה 17:45 ; מעריב 18:45
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 19:45

ערב יום כיפור תשע"ז: כ-70 מתוך 120 חברי הכנסת מאמינים באלוקים

ערב יום כיפור, החליטו בעיתון 'הארץ' לערוך סקר מעניין בין 120 חברי הכנסת בממשלת ישראל, אשר השאלה היחידה שהועלתה בו הייתה: "האם את/ה מאמינ/ה באלוקים?"

התשובות שהתקבלו היו מרתקות. בסיכום כללי ניתן לומר כי לפחות 70 מתוך 120 חברי הכנסת בישראל מאמינים בקיומו של כוח עליון המנהיג את העולם. מתוך הח"כים הנותרים היו 39 שהודיעו כי הם מסרבים להשתתף בפרויקט, או שהתחמקו, שניים השיבו תשובות ארוכות ובלתי ממוקדות, ותשעה בלבד הצהירו כי הם אינם מאמינים כלל באלוקים.

במפלגת הליכוד הצהירו 21 מתוך 30 חברי הסיעה על כך שהם מאמינים, תשעה סירבו להשיב, ואף אחד לא השיב בשלילה מוחלטת. מראש הממשלה בנימין נתניהו לא התקבלה תגובה. דוברו הודיע: "ראש הממשלה בפגישות מדיניות בארצות הברית, אין לו זמן לדברים קלילים יותר".

במחנה הציוני היו עשרה ח"כים שהשיבו כי הם מאמינים, שלושה השיבו שהם אינם מאמינים, והיתר התחמקו. ראש הסיעה, יצחק הרצוג, ציין שהוא מאמין.

בסיעת כולנו היו שמונה מתוך עשרה ח"כים שהשיבו בחיוב, ושניים לא השיבו. אולם בישראל ביתנו היו רק שניים מאמינים, אחד מהם דרוזי. ואם הסתקרנתם מה קורה ביש עתיד, מסתבר שאין הפתעות מיוחדות - מתוך 11 ח"כים ענו רק שניים (מאיר כהן ועליזה לביא) שהם מאמינים, אחד השיב שאינו מאמין והיתר התחמקו ולא השיבו. גם יאיר לפיד עצמו נמנע מלהשיב.

דווקא ברשימה המשותפת היו חמישה מתוך 13 ח"כים שהשיבו בחיוב, מתוכם אחמד טיבי. אולם חנין זועבי התחמקה ולא ענתה.

המפלגות בהן לא היו כל הפתעות הן המפלגות החרדיות, ולהבדיל – מרצ האתאיסטית. במרצ השיבו ארבעה מתוך חמישה חברים כי הם אינם מאמינים, והיחיד שענה תשובה שהיה ניתן לשמוע בה אמונה כלשהי הוא ח"כ עיסאווי פריג' הערבי. במפלגות יהדות התורה, ש"ס והבית היהודי השיבו הרוב המוחלט בכך שהם מאמינים, מלבד איילת שקד שסירבה להשיב, והח"כים החרדיים ישראל אייכלר ויעקב שלא מסרו תשובות.

תשובה מעניינת הייתה לח"כ יואב בן צור מש"ס שהשיב: "ישנו פתגם ידוע: במקום שנגמרת הידיעה, שם מתחילה האמונה", ואילו סגן שר האוצר איציק כהן ציטט בתגובה את י"ג עיקרי האמונה של הרמב"ם.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 19:53

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

השר ארדן קיבל את המלצת המפכ"ל אלשיך ואישר למנות את הרב רחמים ברכיהו לרב מ'שטרת ישראל'.

'כיכר': הגר"י זילברשטיין פסק ערב יו"כ: "אב שקונה לבנו אופניים חשמליים - שותף לרצח. זה כאילו נתן לילדיו אקדח מלא בכדורים".

גלסנר בטוויטר על מינוי רב המשטרה: חוצפה! המפכ"ל הדיח את רב המשטרה המכהן והמוערך (החרדי) הרב גפני, והצניח במקומו מועמד סרוג מחוץ למשטרה. המסר שלו לחרדים: אתם לא רצויים.

ויסברג ב'בחדרי': לראשונה בישיבת מיר לאחר שנים רבות - כל אברך בישיבה קיבל היום תוספת חג של 1000 ש"ח בנוסף למשכורת של חודש אלול.

'כיכר' בכותרת ראשית: לרב החדש של המשטרה רמי ברכיהו יש שורת פסיקות תמוהות. ביניהם: "מותר להאזין לשירת נשים". במגזר החרדי מכנים את המינוי כ"חוצפה" וכ"פגיעה בחרדים שגוייסו למשטרה".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

אתנחתא
הודעות: 67
הצטרף: 10 אוקטובר 2016, 11:08

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 10 אוקטובר 2016, 19:53

אחד כתב: יואב בן צור מש"ס שהשיב: "ישנו פתגם ידוע: במקום שנגמרת הידיעה, שם מתחילה האמונה"
משפט שאני לגמרי לא מסכים עמו. מקורו (הראשוני) כמדומני איננו במחוזותינו, אלא מהפילוסופיה הנוצרית.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 10 אוקטובר 2016, 20:20

יום שני ח' תשרי תשע"ז * (‏‏10 אוקטובר 2016 למניינם)

כותרות המהדורה
בנט לתושבי עופרה: "אין סיכוי משפטי להציל הבתים בישוב" (מדיני) * ישראל נמצאת בראש מדרג העוני בקרב ילדים וקשישים ב-OECD (חדשות) * פרוקטול בנק ישראל: "מחירי הדירות התייצבו" (נדל"ן) * בכיר ירדני, התחייבנו לקנות מישראל פחות גז ובמחיר זול יותר ממה שדווח (כלכלי)

פוליטי
ניגוד עניינים: הדוברת החדשה של שר התחבורה - אחותו של המשנה ליועמ"ש * ליבנת נזרי תיכנס לתפקידה בסוף החודש * בקרוב צפוי אחיה, עו"ד רז נזרי, להחליט אם להגיש כתבי אישום בפרשת השחיתות לכאורה בנתיבי ישראל * משרד המשפטים: "נידרש לסוגיית הסדר ניגוד עניינים כמקובל" (גלובס)

בטחוני
חיזבאללה: "הפיגוע אתמול - הוכחה שהעם הפלסטיני לא נוטש את ירושלים"
תרגיל: כוח שייטת 3 ולוחמי שייטת 13 ביצעו השתלטות חוזרת על אוניה חטופה
סגר כללי יוטל על יהודה ושומרון במהלך יום הכיפורים

מדיני
בנט לתושבי עופרה: "אין סיכוי משפטי להציל הבתים בישוב"
משרד החוץ הגרמני מגנה את הפיגוע בירושלים

חוץ
המלחמה הקרה: חשד: האקרים רוסים כמעט הצליחו להוריד רשת תקשורת צרפתית מהאוויר * באפריל 2015 הופלו 12 ערוצים של טיוי5. קבוצה איסלאמית הקשורה לדאעש לקחה אחריות, אך החוקרים מאמינים שמאחורי ההתקפה עומדים דווקא האקרים רוסים, שביצעו ניסוי כלים להתקפות עתידיות תוקפניות יותר (הארץ)
הבחירות בארה"ב: סקר אחרי העימות השני - הפרש של 11% תמיכה בין המועמדים
- יו"ר בית הנבחרים לעמיתיו בקונגרס: לא אגן יותר על טראמפ * פול ראיין אמנם לא חזר בו באופן רשמי מתמיכתו באיל ההון, אך הודיע כי מעתה יתמקד בשימור הרוב של המפלגה הרפובליקאית בבחירות וכי על חברי בית הנבחרים "לעשות את הדבר הטוב ביותר במחוז הבחירה שלהם" (הארץ)
- היועצת של טראמפ: האיום לשלוח את קלינטון לכלא הוא תעלול
גרמניה: משטרת גרמניה: עצרנו צעיר סורי שעמד לבצע פיגועים דומים לאלה שבוצעו בפריס ובבריסל
הונגריה: האיחוד: מודאגים מהשעיית הפצת עיתון אופוזיציה בהונגריה
דרום סודאן: 21 הרוגים בתקיפה של המורדים בדרום המדינה
סוריה: ירדן: בקרוב נאפשר להעביר סיוע לפליטים בגבול עם סוריה
תימן: נציב זכויות האדם של האו"ם: לפתוח בחקירה לבדיקת פשעי מלחמה בתימן

חדשות
דו"ח הביטוח הלאומי מגלה: ישראל נמצאת בראש מדרג העוני בקרב ילדים וקשישים ב-OECD * המוסד לביטוח לאומי שילם אשתקד קיצבאות בסכום של 74 מיליארד ו-200 מיליון ש"ח
זיהום אויר: ראש עיריית חיפה יהב זימן לשימוע את "כרמל אולפנים" מקבוצת בז"ן בעקבות האירוע במתחם בתי הזיקוק
קיזוז משכורות: ארגון המורים מגיש תביעת ענק נגד משרד החינוך * הארגון קורא למורים שנפגעו מניכוי שכרם על ידי משרד החינוך להצטרף לתביעה. ארגון ההורים הארצי ומועצת התלמידים הביעו היום תמיכה במאבק המורים: "המאבק לחינוך טוב ואיכותי הוא מאבק של הורים ומורים יחד" (nrg)
קק"ל: אחרי מו"מ של 7 חודשים: קק"ל תוכפף לביקורת של מבקר המדינה * דני עטר: "כיו"ר קק"ל אני פועל להגביר את השקיפות בארגון" * מוקדם יותר היום, דירקטוריון קק"ל הקים ועדת שימוע לפני פיטורין למנכ"ל שפיגלר, בה הוצג מכתב עליו חתומים 850 מתוך 915 עובדי הארגון, ובו הם קוראים להדחתו של המנכ"ל (דה מרקר)

תקשורת

גולן טלקום לסלקום: נשלם רק מחצית מדמי השימוש החודשיים * גולן טלקום הודיעה כי תשלם לסלקום עבור השימוש ברשת שלה רק 10.6 מיליון שקל בחודש * אתמול גולן הגישה תביעה נגד סלקום בדרישה להפחתת החוב * סלקום: "עוד ניסיון מביש של גולן טלקום להתחמק מהתחייבויותיה" (גלובס)

נדל"ן
אושרה בניית 3,700 יחידות דיור במחנה צריפין
פרוקטול בנק ישראל: "מחירי הדירות התייצבו" * בנק ישראל פרסם היום את הפרוטוקולים של עדכון הריבית האחרון ובהם גם התייחסות לשוק הדיור בדגש על מחירי הדירות. וכך נכתב בפרוטוקולים - "חברי הוועדה התייחסו למחירי הדירות ולהיקף המשכנתאות וציינו כי אלו התייצבו בחודשים האחרונים, אך מוקדם לקבוע שחל בהם שינוי מגמה. חברי הוועדה הוסיפו כי המשך העלייה בריביות על המשכנתאות, ועִמו הגידול במספר התחלות הבנייה, צפויים למתן את המשך העלייה במחירי הדיור." כלומר בבנק ישראל רואים כבר כעת התייצבות במחירי הדירות ומסמנים שני גורמים שימתנו עליית מחירים נוספת (bizportal)

כלכלה
בכיר ירדני: כמות הגז שירדן התחייבה לרכוש מלוויתן היא 75% ממה שדווח * בכיר ירדני לעיתון "א-דוסטור": ירדן התחייבה לרכוש 2.25 BCM גז טבעי בשנה * כמו כן, המחיר ליחידת חום עומד ככל הנראה על 5-5.5 דולר - ולא על 6.3 דולר כפי שפורסם (גלובס)
נפט: במאמץ לעצור את הידרדרות מחירו של הזהב השחור: פוטין: נהיה מוכנים להקפיא או להקטין את הפקת הנפט * רוסיה תצטרף ליוזמת אופ"ק לקצץ את תפוקת הנפט ב-700 אלף חביות ביום לפחות * במהלך דבריו של פוטין עבר המסחר בנפט מירידות לעליות
טעמן&ויליפוד: סוף לסאגה: גורטובוי פרע החוב לנפתלי שני - וחתם על הסכם שיתוף פעולה עם בעלי טעמן * טעמן, שבבעלות האחים שלום ודרור חיים, העבירה לגורטובוי מימון לפריעת החוב לשני - כ-10 מיליון דולר * בתמורה, טעמן עשויה להיכנס כשותפה שווה בפירמידת BGI, השולטת בעקיפין ביבואנית המזון ויליפוד (דה מרקר)

בעולם
שלושה חודשים לפני שיעזוב את הבית הלבן, מציג נשיא ארה"ב את האתגרים ליום שבו יפנה את הכיסא לטובת הילרי קלינטון או דונלד טראמפ - נשיא ארה"ב ברק אובמה במאמר מיוחד: "צריך להתכונן לזעזועים"

מקומי

תקרת מבנה של אלקטרה בנייה קרסה בראש העין; לא היו נפגעים * התאונה אירעה באתר הבניה של פרוייקט Green-Park, הסמוך לצומת קסם, במסגרתו מתכננת נצבא לבנות למעלה מ-1,200 יחידות דיור (דה מרקר)

חרדים
הערב בשעה 9.30 יתקיים שיעור בענייני יום כיפור מפי הרב הראשי הרה"ג דוד לאו שליט"א, בבהכנ"ס אמרי שפר ברח' קצנלבוגן 1 בשכונת הר נוף בירושלים.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 10 אוקטובר 2016, 20:47

בביקורו של גפני ב'נתיבות משה': ילדה נפצעה מברזל • ''פועל להפקעת קריות שמואל וחיים מחיפה''

ח"כ גפני ביקר היום בביה"ס נתיבות משה בחיפה, השוכן בבניין בעל תנאים קשים. • במהלך הביקור נפצעה אחת הילדות מעמוד ברזל ונזקקה לפינוי • גפני תקף: "יהב ישלם את המחיר על כל ילד שנפצע" • במהלך הביקור סיפר: "אנו פועלים להפקעת קריית חיים וקריית שמואל מאחריות עיריית חיפה.


ח"כ משה גפני ביקר הבוקר (ב') בביה"ס נתיבות משה בקריית שמואל, המשתייך לחינוך העצמאי, על מנת לעמוד מקרוב על הבעיות במבנה הנוכחי, שחלקים ממנו הוכרזו כבלתי כשירים ונסגרו על ידי משרד הבריאות.

במהלך ביקורו של ח"כ גפני נפצעה ילדה בבית הספר באופן חמור ברגלה מעמוד ברזל ופונתה באמבולנס לבית החולים. גפני עקב מקרוב אחרי פציעתה של הילדה והכריז כי "יונה יהב ישלם את המחיר על כל ילד שנפצע בבית הספר".

במהלך הביקור סייר ח"כ גפני בכיתות ובחצר בית הספר וראה את הדוחק הבלתי נסבל במבנה, בו לומדים למעלה מ-400 תלמידים ולאחר מכן הקשיב לטענות ההורים. "המצב בבית הספר קשה ובלתי נסבל. אני מבין לליבם של ההורים והילדים", אמר גפני.

גפני הכריז, כי הוא ומפלגתו פועלים מלפני ומאחורי הקלעים למען פתרון ולהעמדת חלופה ראויה למבנה בית הספר. כמו כן, ציין גפני כי ראש העיר חיפה לא מתפקד כראוי כראש העיר של קריית שמואל וקריית חיים וכי נעשות פעולות על מנת להפריד את הקריות הללו מחיפה ולהפקיען מטיפולו.
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 10 אוקטובר 2016, 21:23

אתנחתא כתב:
אחד כתב: יואב בן צור מש"ס שהשיב: "ישנו פתגם ידוע: במקום שנגמרת הידיעה, שם מתחילה האמונה"
משפט שאני לגמרי לא מסכים עמו. מקורו (הראשוני) כמדומני איננו במחוזותינו, אלא מהפילוסופיה הנוצרית.
אולי תפרט מדוע?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

אתנחתא
הודעות: 67
הצטרף: 10 אוקטובר 2016, 11:08

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 10 אוקטובר 2016, 21:39

יאיר כתב:
אתנחתא כתב:
אחד כתב: יואב בן צור מש"ס שהשיב: "ישנו פתגם ידוע: במקום שנגמרת הידיעה, שם מתחילה האמונה"
משפט שאני לגמרי לא מסכים עמו. מקורו (הראשוני) כמדומני איננו במחוזותינו, אלא מהפילוסופיה הנוצרית.
אולי תפרט מדוע?
מה שהלב חושק הזמן עושק, וקצרה לי השעה. מה גם שהנושא ארוך ודרוש הרבה זמן ויישוב הדעת בכדי לבאר יסודות מחשבה אלו.

בכ"מ אם אכתוב וודאי שלא אכתוב כאן, אלא באשכול המיועד לכך, או בפרטי.

[בעודי כותב עלה בזיכרוני שאמירה דומה (המקורית?) מצויה בכתביו של טרטוליאנוס, קירקגור (לגבי דבריו הידועים על 'עקדת יצחק') וקוזאנוס - כולם נוצריים]

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 10 אוקטובר 2016, 21:42

אולי איזו 'טעימה'? א"א לפרט בקצרה?

אני הק' חובב הקיצור (אם עדיין לא אמרתי. ודי שונא האריכות).
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

אתנחתא
הודעות: 67
הצטרף: 10 אוקטובר 2016, 11:08

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 10 אוקטובר 2016, 21:54

הנושא קשור עמוק לתוך שאלת 'אחדות הניגודים', והאם ייתכנו סתירות לוגיות אצל הבורא.

נושא לא פשוט שנשתברו עליו קולמוסים רבים (כמה דיונים היו ע"כ באוצה"ח ובפורמים אחרים). וראה מה שליקטו ב'עלון שבות - בוגרים', חוברת ז', עמ' 139 ובהע' 26. ומאידך אצל הוגי הדעות הנוצריים כדוגמת אלו שציינתי, ובפרט קירקגור.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 10 אוקטובר 2016, 22:22

זה לא קשור לכל החקירות הללו, לא עמוק ולא כלום.
חבל להכניס כאן את כל הסירכות והמסתעף......

זה דבר הגיוני ביותר שדבר הידוע באופן בלתי אמצעי, לא זוקק אמונה. אני מאמין שכעת לילה? לא! כי זה אני חש, רואה, יודע. אני מאמין למי שמספר לי שכעת יש למטה התקהלות, כי זה אני לא יודע.
אני מכיר את המשפט הזה ממקורות קדושים, וגם אילו לא היה לזה מקור קדום בכלל, כל אחד חושב היה אומר את זה לבד.
כלומר, יהודי שחווה את ההשגחה, רואה הנהגת ה', שאו מרום עיניכם וראו מי ברא אלה. מבין בחוש שלא יתכן שהעולם נוצר מעצמו. הוא עוד לא "מאמין". כי הוא יודע. אם יש מצווה שנקראת "אמונה", זאת אומרת, שמעל מה שמשיגים, וכל אחד בדרגתו בקיום "וידעת! היום והשבות אל לבבך", מעל זה חל עליו מצוות האמונה.
זה פשוט ואינו צריך לפנים.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

אתנחתא
הודעות: 67
הצטרף: 10 אוקטובר 2016, 11:08

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 10 אוקטובר 2016, 22:32

נו באמת...

לא התכוונתי להגיד שאינני מסכים עם המינוח אמונה כאשר אינני יודע את המציאות אלא באמצעות עזרה מהסובבים. זה פשיטא וכו"ע לא פליגי, אכן 'פשוט ואינו צריך לפנים'.

כוונתי שהמשפט במקורו ניסוב סביב הקביעה שהאמונה באלוקים מקורה באי-ידיעה. וכוחו של אלוקים הוא גם בדברים שלא מובנים כלל בפשר תוכנם המילולי (ולא רק שאינם יכולים להתרחש במציאות).

על קביעה זו אינני מסכים וכפי שכתב הרשב"א בתשובותיו ומפורסם, מאידך בכתבים הנוצריים (והם היו הראשונים כמדומה) משתמשים באמירה זו בדיוק בכדי להגיד את הדעה ההפוכה לזו של הרשב"א והמו"נ (וכפי שציינתי לקירקגור).

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 10 אוקטובר 2016, 23:12

אבל הסבר המשפט הוא בדיוק כמו שכתב פעזו"ר ובהקשר הזה תמיד מזכירים אותו (ולא שצריך להאמין (ח"ו) שיש ה' אלא זה ברור, ידוע ופשיטא לכל).
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 11 אוקטובר 2016, 00:57

מקבץ מעדכוני 'נייעס מייל':

סקר חדש בארה"ב של 'NBC': קלינטון מגדילה את הפער - קלינטון 46%. טראמפ 35%.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי הגיע הערב לניחום אבלים באשדוד אצל משפחת הבח' אביעד אלמלם ז"ל שנהרג הלילה בתאונה הקטלנית.

'חב"ד-שטורעם': טרגדיה בכפר חב"ד: המוזיקאי החב"די ר' ראובן מרנץ נפטר כעת ימים ספורים לאחר שהמחלה הקשה התגלה בגופו. בן 54.

המתקפה נגדו לא רק מהחרדים - ח"כ קסניה סבטלובה בדרישה לשר ארדן: "תבטל את מינוי רב המשטרה החדש ברכיהו. מינויו לא הולם את ערכי המשטרה ומדינת ישראל".

נחשוני ב'ווינט': "החרדים שזועמים על מינוי הרב ברכיהו וטוענים כי המכרז נתפר ע"י המפכ"ל - מאיימים כעת לעתור לבג"צ. כחלק מהמאבק, מציגים כלי התקשורת החרדיים את פסיקותיו המקלות כהוכחה שאינו ראוי לתפקיד".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 11 אוקטובר 2016, 01:46

אתנחתא צודק.
הנושא ארוך, וגם אינו מתאים לאשכול החדשות, אולם פטור בלא כלום אי אפשר, לכן אכתוב מעט מן המעט.

עיין בחינוך מצוה כה, 'מצות האמנה במציאות ה'. להאמין שיש לעולם אלק אחד' וכו'. שנאמר ... 'אנכי ה' אלקיך ...וגו', ופרושו... תדעו ותאמינו וכו'
ועיין רמב"ם פ"א מהל' יסודי התורה ה"א, ובלשון הפירוש שם: 'ודע שהעיקרים שאנו צריכים להאמין בהם בידיעת הבורא ארבעה עיקרים' וכו'.

א. לפעמים כשאני נפגש עם מי שמצהיר שאינו מאמין, אני מציג בפניו הוכחות ברורות. לדוגמא, אני מספר על תמונה פלונית, שהיא נעשתה במקרה, הצייר שכח את דלת חדרו פתוחה ובנו בן השנתיים נכנס, לקח צבעים ושפך על הקנבס, וכך במקרה יצאה תמונת הנוף המרהיבה.
השומע כמובן מביט בי כמי שיצא מדעתו, הרי זה בלתי אפשרי שמאות פריטים יהיו בדיוק במקומם, במקרה.
ואז אני שואל: אם עלי אתה מסתכל עלי כלא שפוי בגלל שאני מספר על מאות פריטים שהם נהיו במקרה, וללא יד מכוונת. איך אני אמור להסתכל עליך, אתה הרי טוען על מליארדי מליארדים וטריליוני טריליונים של פריטים שכולם נוצרו במקרה. בגוף האדם בלבד יש מליארדי תאים שאם אין הם בדיוק במקומם אין חיים.
ועדיין רבים לא הופכים למאמינים, כי יצר לב האדם רע מנעוריו, ועבדא בהפקירא ניחא ליה, והאמונה מחייבת.
ועל זה אומר הכתוב: 'ידע שור קונהו וחמור אבוס בעליו ישראל לא ידע עמי לא יתבונן'.
כלומר, גם כדי לדעת, יש צורך באמונה, המאמין מתבונן, ואז הוא יודע.
ומי שמתחמק מהתבוננות זה מפני שהוא לא רוצה להאמין ולדעת כדי שזה לא יחייב אותו.

ע"י הידיעה מקיים מצוות עשה 'לידע שיש שם אלוק' שנאמר 'אנכי ה' אלוקיך' (עיין ברמב"ם שם.)
ואם זה ידיעה בלבד איך ניתן לצוות לדעת, הרי אין לנו בחירה מה נדע, אלא אף הידיעה צריכה לאמונה.


עד כאן דברנו על המושג הפשוט של המילה אמונה, אמונת המוח.

ב. דרגה גבוהה יותר באמונה היא אמונת הלב, כמו שמצינו הרבה בסה"ק: 'שיתן האדם אל לבו', 'שישים על לבו שמלך מלכי המלכים, הקב"ה, עומד עליו ורואה במעשיו', ועוד הרבה ציטוטים כאלה שצריך להחדיר האמונה אל לבו, עד שיהא זה אצלו מוחשי, ואז לא יבוא לידי חטא.

ג. ויש דרגה גבוהה יותר והיא אמונת האיברים, וזה מצינו באבות הקדושים שאיבריהם חשו מעצמם מה רצון ה', ולבאר את זה צריך מאמר שלם, ואין עיתותי בידי, אז נסתפק בזה לעת עתה.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 11 אוקטובר 2016, 10:12

מזכ"ל האו"ם נגד עונש מוות למחבלים.

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון מביע התנגדות לעונש-מוות למורשעים בטרור בנימוק של פגיעה בזכויות אדם הנובעת ממשפטים לא הוגנים. בנאום לרגל יום בינלאומי נגד עונש מוות טען המזכ"ל באן כי גזירת עונש מוות על מורשעים בטרור מציגה אותם כקדושים בתעמולה של ארגוניהם.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 11 אוקטובר 2016, 10:12

8 צעירים ערבים נעצרו כשידו אבנים לעבר קבר-רחל.

כוחות משטרה ולוחמי משמר הגבול עצרו הערב שמונה מתפרעים ערבים- בהם שישה קטינים שידו אבנים לעבר קבר-רחל-. זאת במסגרת המאבק המתמשך של כוחות הביטחון לשמירה על הסדר במקום הקדוש ובסביבתו. ידיעה שמסר כתבנו לענייני משטרה בנצי ליזרוביץ.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 11 אוקטובר 2016, 10:13

השר בנט בעמונה: ככה"נ אין סיכוי להציל משפטית את הבתים שיפונו.

יושב-ראש הבית היהודי השר בנט הצהיר הערב בביקור מיוחד בעמונה כי ככל הנראה אין סיכוי להסדרה משפטית של תשעת בתי הישוב המיועדים להריסה על פי החלטת בג"צ. עם זאת השרים בנט ושקד הבטיחו למתיישבי עמונה כי הבית היהודי תמשיך לפעול להסדרת חוקיות ההתיישבות באזורים ביהודה ושומרון השנוים במחלוקת ואם לא תצליח בכך תתמוך בחוק ההסדרה.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 12 אוקטובר 2016, 22:31

פשע שנאה בעיצומו של יום כיפור – צלב רוסס על בית כנסת.

בעיצומו של יום הכיפורים רוססו צלבים על קיר בית כנסת בשכונת קטמון בירושלים • משטרת ישראל פתחה בחקירת האירוע • אחד השכנים: "אנו מקווים שהמשטרה תשים יד על המרססים.

70085672-3a58-4909-a526-f43393318dc2-840x440c.jpg
פשע שנאה: בעיצומו של יום הכיפורים רוססו צלבים באמצעות ספריי בצבע שחור על קיר חיצוני של בית כנסת "קהל שלמה" ברחוב יוסי בן יועזר בירושלים.

המתפללים שהגיעו בבוקר לבית הכנסת לתפילת שחרית של יום כיפור, הזדעזעו לגלות את הצלב על הקיר החיצוני.

משטרת ירושלים מסרה כי נפתחה חקירה במסגרתה הגיעו גורמי זיהוי פלילי למקום.

תושבי השכונה אומרים כי זו לא הפעם הראשונה בה גורמים ונדליסטים מרססים צלבים בשכונה, ופוגעים ברגשות תושביה. אך הפעם כשהדבר נעשה בעיצומו של יום הכיפורים, יש לכך משמעות כפולה. "אנו מקווים שמשטרת ישראל תשים יד על המרססים" אמר אחד השכנים.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 12 אוקטובר 2016, 22:32

249 בני אדם התעלפו בעקבות הצום ביום הכיפורים.

במד"א מסכמים את הפעילות במהלך יום הכיפורים: 2,326 אירועים ברחבי הארץ, מתוכם 136 יולדות הועברו לבתי החולים • 3 מקרי ידויי אבנים על אמבולנסים, לא על ידי חרדים

IMG-20160811-WA0025-840x440c.jpg
גם בשנה זו היו ידיהם של צוותי מד"א עמוסות עבודה במהלך יום הכיפורים. 2,326 בני אדם טופלו בידי צוותי מגן דוד אדום, מהם 1,596 בני אדם פונו להמשך טיפול בבתי החולים ברחבי הארץ. יצויין כי אשתקד טופלו ופונו ע"י מד"א כ- 2,019 חולים ופצועים לבתי החולים.

249 בני אדם התעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום, ו- 11 נזקקו להחייאה 37 מהמתפללים בבתי הכנסת קיבלו טיפול רפואי וחלקם אף פונה להמשך טיפול בבית החולים. צוותי מד"א הוזעקו להעביר 136 יולדות לבתי החולים, ובתוך כך 6 נשים כרעו ללדת בבתיהן ויולדו על ידי החובשים והפאראמדיקים של מד"א בערים ירושלים (2), תל אביב, אשקלון, בני ברק ורעננה.

גם השנה היו מקרים רבים של פציעות עקב רכיבה על אופנים, אופניים חשמליים והחלקה על גלגליות, סקטבורד, רולר-בליידס וקורקינט. 220 בני אדם נפצעו, נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה, חלקם אף פונו לבתי החולים השונים ברחבי הארץ, מהם נער כבן 13 שנפל מאופניו בכביש 471 סמוך לקרית אונו ופונה במצב בינוני לבי"ח בלינסון כשהוא סובל מפגיעת ראש, פעוט כבן 3.5 שנפגע בראשו מאופניים בבאר שבע ופונה במצב בינוני לבי"ח סורוקה, ילדה כבת 11 שהתנגשה עם אופניה ברכב חונה בקרית אתא ופונתה במצב בינוני לבי"ח רמב"ם כשהיא סובלת מחבלת ראש, ילד כבן 8 שנפל מאופניו ברמת ישי ופונה במצב בינוני עם חבלת ראש לבי"ח רמב"ם וילדה בת 11 שהתנגשה עם אופניה ברכב חונה בחולון ופונתה במצב בינוני לבי"ח תל השומר כשהיא סובלת מחבלה בפנים.

בנוסף 20 בני אדם נפצעו בתאונות דרכים ברחבי הארץ, מהם: 3 הרוגים בשנות ה 20 בתאונה חזיתית בכביש 25 סמוך לדימונה אמש (11.10) בשעה 23:15, 5 בינוני והיתר קל.

צוותי מד"א הוזעקו לטפל ב 20 פצועים מאירועי אלימות בהם: צעיר כבן 21 שהובא אמש (12.10 בשעה 00:01) למרפאה בפוריידיס כשהוא דקור באורח בינוני בפלג גופו העליון ופונה לבי"ח הלל יפה וגבר כבן 38 שנפצע באורח בינוני בקטטה בשגב שלום (12.10 בשעה 14:38) ופונה לבי"ח סורוקה כשהוא סובל מפצעי ירי בגפיים.

לצערנו, השנה, נרשמו 3 תקריות של ידויי אבנים והפרעה לאמבולנסים של מד"א ע"י ילדים ובני נוער בערים באר שבע, אילת ואשדוד ראוי לציין שלא מדובר בחרדים.

מעבר לאמור לעיל טיפלו במד"א במספר אירועים חריגים:

אתמול (11.10) בשעה 17:59 התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב כרמל על גבר שהתמוטט על רקע לבבי במהלך פעילות גופנית בטיילת הרצל בקרית טבעון, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה וכאשר חזר הדופק פינו לבי"ח רמב"ם גבר כבן 50 במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם.

אתמול (11.10) בשעה 18:21 התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב ירושלים על 6 בני משפחה שסובלים מקוצר נשימה ובחילות לאחר ששאפו חומר הדברה שרוסס בביתם, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שע"צ גבר ואישה כבני 35 ו 4 ילדים בגילאי שנתיים עד 13 במצב קל.

אתמול (11.10) בשעה 20:34 התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב נגב על גבר שטבע בחוף הים בעין בוקק ונמשה לחוף ע"י עוברי אורח כשהוא מחוסר הכרה, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שבסופן נקבע מותו של גבר כבן 40.

היום (12.10) בשעה 07:12 הועברו באמבולנסים של מד"א משדה התעופה בן גוריון לבי"ח הדסה ע"כ שבירושלים 4 פצועים שהובאו ארצה מתאונת הדרכים שתרחשה אתמול בגאורגיה, בהם פצועה קשה עם חבלת ראש, פצוע באורח בינוני ו 2 קל.

היום (12.10) בשעה 13:26 התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב ירדן על צעיר שטבע בחוף גופרה שבכנרת, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה וכאשר חזר הדופק פינו לבי"ח פורייה צעיר כבן 19 במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם.

לקראת יום הכיפורים ובמהלכו סיפקו שירותי הדם של מד"א לבתי החולים ברחבי הארץ 136 מנות ומרכיבי דם.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כבכל שנה, גם השנה נערכו כוחות מד"א לקראת יום הכיפורים בהיערכות גבוהה ובכוננות שיא על מנת להעניק לציבור את הטיפול הרפואי היעיל, המהיר והאיכותי ביותר. צוותי מד"א פעלו במהלך יום הכיפורים ועשו כל שביכולתם למען הצלת חיים. עם תום יום הכיפורים, נערכים צוותי מד"א להגיש סיוע רפואי גם במהלך ימי חג הסוכות שבפתח. אני מודה לכל צוותי מד"א שפעלו במהלך יום הכיפורים ומאחל, בשמי ובשם מגן דוד אדום, גמר חתימה טובה וחג שמח לכל בית ישראל".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

אתנחתא
הודעות: 67
הצטרף: 10 אוקטובר 2016, 11:08

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 12 אוקטובר 2016, 23:03

כתבן כתב:לפעמים כשאני נפגש עם מי שמצהיר שאינו מאמין, אני מציג בפניו הוכחות ברורות.

לדוגמא, אני מספר על תמונה פלונית, שהיא נעשתה במקרה, הצייר שכח את דלת חדרו פתוחה ובנו בן השנתיים נכנס, לקח צבעים ושפך על הקנבס, וכך במקרה יצאה תמונת הנוף המרהיבה.

השומע כמובן מביט בי כמי שיצא מדעתו, הרי זה בלתי אפשרי שמאות פריטים יהיו בדיוק במקומם, במקרה.

ואז אני שואל: אם עלי אתה מסתכל עלי כלא שפוי בגלל שאני מספר על מאות פריטים שהם נהיו במקרה, וללא יד מכוונת. איך אני אמור להסתכל עליך, אתה הרי טוען על מליארדי מליארדים וטריליוני טריליונים של פריטים שכולם נוצרו במקרה. בגוף האדם בלבד יש מליארדי תאים שאם אין הם בדיוק במקומם אין חיים.
למרות שטיעון זה סביר, הוא וודאי לא "הוכחה ברורה". עפ"י תורת האבולוציה למשל (עכ"פ המוכרת, זו שרמזת בדבריך) מורכבותו של האדם אינה אלא תהליך הישרדותי שאיננו בר מטרה. זה אולי נשמע לך מוזר, אך וודאי שהיא יכולה לשמש דרך מילוט נוחה לכופר (בפרט שחלקים ממנה נחשבים כיום אצל חלק כאמת מדעית שאיננה נתונה באף פקפוק, ואכמ"ל).

לדעתי ההוכחה הטובה ביותר לקיומו של אלוקים הוא ההתאמה שבין המחקרים העובדתיים ('אמפירי' בלע"ז) לבין צורת החשיבה שלנו על העולם (הנחות אפריורית בלע"ז - למשל 'התער של אוקהם'). התאמה שכולנו סומכים עליה, למרות שאין לה כל ביסוס ללא הנחת יסוד של בורא עולם שייצר התאמה זו.

תורת האבולוציה לא יכולה לשמש כתירוץ מפלט לכופר, שכן איני דן על ההיסטוריה, אלא על האמינות שיש לתת לחושים, כל בר דעת אינו נותן אימון לתהליך אקראי (והאמונה שמה שהיה הוא שיהיה אינה אלא כשל באינדוקציה כפי שביאר באריכות הפילוסוף דיויד יום).

אגב, הנחה זו - שאלוקים התאים את צורת החשיבה שלנו לעולם - פותרת את שלל השאלות המפורסמות של דיויד יום ואת כל פלפולו המופרך של ע' קאנט בספרו על ביקורת התבונה הטהורה. רמז לזה כבר כתב ברגמן בספרו הגדול על תורת ההכרה. ואכ"מ.

ע"כ בתמציתיות רבה. אשמח מאוד להאריך ולהשיב לכל שאלה בנידון באשכול שייפתח לשם-כך או בפרטי (שכבר אצא מהירוקת).

כשיוצא לי לדון עם אנשים שאינם מאמנים, ואני שוטח באריכות את הטיעון הזה, רובם מסכימים שהוא ההוכחה הטובה ביותר (מבין חמשת ההוכחות: האונטולוגית, הקוסמולוגית (מה שאתה כתבת וכהוכחת 'הרכבת של טיילור') וכו'). חד וחלק.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 12 אוקטובר 2016, 23:47

אתנחתא כתב:
כתבן כתב:לפעמים כשאני נפגש עם מי שמצהיר שאינו מאמין, אני מציג בפניו הוכחות ברורות.

לדוגמא, אני מספר על תמונה פלונית, שהיא נעשתה במקרה, הצייר שכח את דלת חדרו פתוחה ובנו בן השנתיים נכנס, לקח צבעים ושפך על הקנבס, וכך במקרה יצאה תמונת הנוף המרהיבה.

השומע כמובן מביט בי כמי שיצא מדעתו, הרי זה בלתי אפשרי שמאות פריטים יהיו בדיוק במקומם, במקרה.

ואז אני שואל: אם עלי אתה מסתכל עלי כלא שפוי בגלל שאני מספר על מאות פריטים שהם נהיו במקרה, וללא יד מכוונת. איך אני אמור להסתכל עליך, אתה הרי טוען על מליארדי מליארדים וטריליוני טריליונים של פריטים שכולם נוצרו במקרה. בגוף האדם בלבד יש מליארדי תאים שאם אין הם בדיוק במקומם אין חיים.
למרות שטיעון זה סביר, הוא וודאי לא "הוכחה ברורה". עפ"י תורת האבולוציה למשל (עכ"פ המוכרת, זו שרמזת בדבריך) מורכבותו של האדם אינה אלא תהליך הישרדותי שאיננו בר מטרה. זה אולי נשמע לך מוזר, אך וודאי שהיא יכולה לשמש דרך מילוט נוחה לכופר (בפרט שחלקים ממנה נחשבים כיום אצל חלק כאמת מדעית שאיננה נתונה באף פקפוק, ואכמ"ל).

לדעתי ההוכחה הטובה ביותר לקיומו של אלוקים הוא ההתאמה שבין המחקרים העובדתיים ('אמפירי' בלע"ז) לבין צורת החשיבה שלנו על העולם (הנחות אפריורית בלע"ז - למשל 'התער של אוקהם'). התאמה שכולנו סומכים עליה, למרות שאין לה כל ביסוס ללא הנחת יסוד של בורא עולם שייצר התאמה זו.

תורת האבולוציה לא יכולה לשמש כתירוץ מפלט לכופר, שכן איני דן על ההיסטוריה, אלא על האמינות שיש לתת לחושים, כל בר דעת אינו נותן אימון לתהליך אקראי (והאמונה שמה שהיה הוא שיהיה אינה אלא כשל באינדוקציה כפי שביאר באריכות הפילוסוף דיויד יום).

אגב, הנחה זו - שאלוקים התאים את צורת החשיבה שלנו לעולם - פותרת את שלל השאלות המפורסמות של דיויד יום ואת כל פלפולו המופרך של ע' קאנט בספרו על ביקורת התבונה הטהורה. רמז לזה כבר כתב ברגמן בספרו הגדול על תורת ההכרה. ואכ"מ.

ע"כ בתמציתיות רבה. אשמח מאוד להאריך ולהשיב לכל שאלה בנידון באשכול שייפתח לשם-כך או בפרטי (שכבר אצא מהירוקת).

כשיוצא לי לדון עם אנשים שאינם מאמנים, ואני שוטח באריכות את הטיעון הזה, רובם מסכימים שהוא ההוכחה הטובה ביותר (מבין חמשת ההוכחות: האונטולוגית, הקוסמולוגית (מה שאתה כתבת וכהוכחת 'הרכבת של טיילור') וכו'). חד וחלק.
בילבולוציה במיטבה!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15882
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 13 אוקטובר 2016, 00:16

האבולוציה היא ליצנות אחת גדולה, חוכא ואיטלולא, אין מה להתחיל לדון בה כיון שיש המון שאלות שאין לה מענה ואפילו קצה חוט, אכן 'תאוריה' משובשת בלבד, בילבולוציה!
שאלות שאין לה מענה:

1.כיצד נוצר החומר הראשון (ומה היה לפני וכו')?
2.כיצד הצטרף השכל, הרוחניות, הנפש, הרגש, הפחד השנאה, האהבה וכו' לחומר??
3.כיצד נהיה אדם מושלם אפילו במיליוני שנה, כיצד נוצרו עיניים והחליטו להיפגש זו עם זו ועם האף והאזניים המח ושאר האיברים?? כל זה "במקרה" בהתפתחות של מיליוני שנים?!? מי שבאמת מאמין באבולוציה (ולא משקר לעצמו ולאחרים) צריך אישפוז כפוי במחלקה סגורה...

ממילא לא שייך להתחיל לדון בה שהרי אין לה כל בסיס מינימלי..וכבר לפני עשרות שנים הופרכה מכל וכל ע"י עשרות מדענים...אז במחילה, תעשה לי טובה...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

אתנחתא
הודעות: 67
הצטרף: 10 אוקטובר 2016, 11:08

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 13 אוקטובר 2016, 00:28

יאיר היקר,

אף-אחד לא בא לדון בנבכי תורת האבולוציה, וודאי שלא זו המטרה. אתה יכול להיות רגוע.

כל שכתבתי הוא שאף המאמינים בתורה זו ולדידם תורה זו מסלקת את קיומו של אלוקים ( - ולא היא! רק ה'ראיה מן התכנון' אולי ירדה, לדעתי אלו המאמינים באבולוציה, בסברא צריכים להאמין שיש גורם האחראי להתפתחות מדהימה זו), אף הם, כשדנתי עמהם בנושא, הוכרחו להודות לי שעל הטיעון שכתבתי אין להם מילה וחצי מילה לענות.

ולפיכך, לדעתי זהו הטיעון הטוב ביותר, טיעון שכולם מוכרחים להודות בו.

[על 'תורת האבולוציה' ראה גם מ"ש כאן - http://forum.otzar.org/forums/viewtopic ... 7%99%D7%94]

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 00:48

חברת חשמל התקשרה לאזרח בעיצומו של יום כיפור
תושבת בני ברק הזדעזעה לקבל שיחת טלפון בעיצומו של יום הכיפורים, מ…חברת החשמל, הנציג שאל האם התלוננו על נפילת עץ בבני ברק • החברה: "הנושא ייבדק על ידי חברת החשמל"

במהלך יום כיפור קרס עץ ברחוב ישעיהו בבני ברק, ופגע בכבל חשמל, וכתוצאה מכך קרס החשמל בכל הרחוב. נזק נגרם לרכב שחנה תחת העץ.

אך למרבה הפלא חברת החשמל חייגה לאזרחים בבני ברק כדי לברר על קריסת העץ ותקלת החשמל.

תושבת בני ברק א.ש. מספרת ל"קול חי" בעיצומו של יום כיפור בסמוך לשעה 16:30 מצלצל הטלפון, אני הייתי באמצע לנוח, קמתי וראיתי שבעלי לא נמצא. ובעלי לא מרגיש טוב. חששתי שקרה לו משהו. הרמתי את הטלפון, ומישהו אומר לי "שלום, מדברים מחברת החשמל, רצינו לברר אם אתם התלוננתם שנפל אצלכם עץ ואין לכם חשמל". אמרתי לו "אדוני יום כיפור היום, וזרקתי את הטלפון". אני לא מבינה למה הם היו צריכים להתקשר בעיצומו של יום כיפור?.

"לא הודענו על נפילת עץ ולא התקשרנו לחברת החשמל, אני לא מבינה מה הם רצו מאיתנו. ככה לחלל את יום כיפור. אני עניתי כי כבר התקשרו אלי פעם שבעלי נפל, ולכן חששתי".

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "לא מוכר לנו דבר כזה. ובוודאי שזו אינה מדיניות של חברת החשמל. הנושא ייבדק על ידי חברת החשמל. בחברת חשמל הוסיפו כי "רק במקרה של פיקוח נפש יוצרים קשר עם לקוחות".

נציין כי בערב יום הכיפורים אירעה הפסקת חשמל באזורים שונים בבני ברק וברמת גן זאת בשל תקלה שהייתה בקו מתח גבוה ברמת גן. תושבים רבים בבני ברק היו ללא חשמל עד דקות לפני יום הכיפורים.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 13 אוקטובר 2016, 08:35

"שלום עכשיו" ו"בצלם" יופיעו באו״ם בדיון נגד ישראל.

הפלסטינים מקדמים החלטה נגד ההתיישבות ביו"ש • נציגים מ״שלום עכשיו״ ו״בצלם״ צפויים לתקוף את ישראל בדיון ״אריה פורמלה״ של מועצת הבטחון • השגריר דנון: "עצוב ומאכזב שארגונים ישראלים נותנים כיסוי מוסרי לרדיפה נגד ישראל באו״ם"

דני-דנון-840x440c.jpg
המשלחת הפלסטינית לאו"ם יזמה דיון מיוחד של מועצת הביטחון בנושא ״ההתנחלויות״ ביום שישי (14 אוקטובר). לדיון, שיכונס תחת ההגדרה של דיון לא רשמי ("אריה פורמולה"), יוזמנו נציגים של "שלום עכשיו" ו"בצלם" בכדי "לאזן" את מה שצפוי להיות דיון עוין במיוחד כלפי ישראל ולהוות את יריית הפתיחה הפלסטינית לקידום החלטה נגד ישראל בנושא ההתנחלויות, במועצת הביטחון.

"הפלסטינים ממשיכים לחפש כל דרך לעקוף משא ומתן ישיר, ומחוללים טרור דיפלומטי נגד ישראל" אמר שגריר ישראל באו"ם דני דנון.

הדיון יכונס באופן פורמלי על ידי מלזיה, ונצואלה, סנגל, מצרים ואנגולה, וכותרתו הרשמית תהיה: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ולפתרון שתי המדינות".

השגריר דנון תקף בחריפות את ההשתתפות הצפויה של ארגונים ישראלים בדיון ואמר: "דווקא בימים של חשבון נפש ותפילות לאחדות העם ישראל, זה עצוב ומאכזב שארגונים ישראלים נותנים כיסוי מוסרי לרדיפה נגד ישראל באו״ם".

הדיון צפוי להתמקד בבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים, בהכשרת ישובים קיימים ביו"ש ובמה שהמארגנים מכנים "הפקעת אדמות של פלסטינים". בסוף הדיון המארגנים צפויים לדרוש ממועצת הביטחון לקדם החלטה מעשית נגד ישראל בנושא ההתנחלויות
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 13 אוקטובר 2016, 11:03

ממצאים מרגשים: 92% מבעלי העסקים מעוניינים לשמור שבת.

סקר שנערך בקרב בעלי העסקים בישראל מוכיח כי רובם הכולל אינם מעוניינים לתפוח את חנויותיהם בשבת.
92% מבעלי העסקים בישראל אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם בשבת – כך עולה מנתוני סקר שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI, בקרב 135 בתי עסק בפריסה ברחבי הארץ.

ממצאי הסקר, שפורסמו לראשונה ב-ynet, מצביעים על כך שרובו ככולו של הציבור בישראל אינו מעוניין לפתוח את עסקיו בשבת. מן הסקר עולה ש-92% מבעלי העסקים בישראל אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם, ו-98% לא מקבלים פניות מלקוחות לפתיחת העסק בשבת.

המסקנה העולה מן הסקר היא שלמרות שעולות ונשמעות מפעם לפעם טענות על כפייה דתית בישראל, מן הסקר נראה כי רובם המוחלט של בעלי העסקים אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם בשבת.

על השאלה האם פתיחת עסקים בשבת תוביל לעלייה בפדיון החנויות היומי, השיבו 47% מבעלי החנויות שהפדיון בשבת יהיה נמוך יותר מפדיון החנות ביום חול; 21% השיבו שהפדיון בשבת יהיה גדול יותר מהפדיון ביום חול; ואילו 32% ציינו שהפדיון בשבת יהיה דומה לפדיון ביום חול.

תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת ב-CofaceBDI, ציינה לאחר פרסום הממצאים כי "רוב בעלי העסקים ציינו בסקר כי הם אינם מעוניינים בפתיחת עסקים בשבת. כששאלנו את הסיבות לכך, חלקם ציינו כי הסיבה לכך היא היותם דתיים; חלקם ציינו כי הם עובדים מספיק קשה במהלך השבוע ומעוניינים ביום המנוחה; וחלק טענו כי אין מספיק תנועת לקוחות בשבת באזור הפעילות שלהם".
נערך לאחרונה על ידי קלונימוס הזקן ב 13 אוקטובר 2016, 11:05, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 13 אוקטובר 2016, 11:04

הלוויתם של אחינעם ונבו גרינפלד ז"ל – מחר ב-10:00 במצפה נטופה.

פורסם מועד הלוויתם של הילדים אחינעם ונבו גרינפלד ז"ל, שנהרגו בתאונת הדרכים בגיאורגיה. ההורים ושני הילדים האחרים מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם.

83482_tumb_750Xauto.jpg
אחינעם ונבו גרינפלד ז"ל, שנהרגו בתאונת הדרכים הקשה בגיאורגיה, תתקיים במצפה נטופה מחר (שישי) בשעה 10:00 בבוקר.

האסון הכבד התרחש בערב יום הכיפורים. משפחת גרינפלד: ההורים חנוך ונעה, והילדים יפתח בן ה-11, אחינעם בת ה-10, עברי בן ה-7 ונבו בן ה-5, יצאה לטביליסי בתחילת השבוע והייתה אמורה לחזור ארצה אחרי סוכות.

ביום שני בערב אירע האסון הכבד. ככל הנראה בשל מזג האוויר הסוער והערפל, הג'יפ שבו נסעה המשפחה סטה מהכביש והידרדר עשרות מטרים.

התאונה הקטלנית גבתה את חייהם של אחינעם ונבו ז"ל. האם נעה נפצעה קשה, האב חנוך נפצע קל, והילדים, יפתח ועברי, נפצעו קל ובינוני.

בני המשפחה אושפזו בבית חולים בטבילסי, ובמבצע מיוחד הוטסו לישראל ואושפזו בבית החולים הדסה עין כרם. אל הטיסה הצטרף ד"ר ג'וש שרודר, אורתופד בכיר בהדסה, על מנת לתמוך בעמוד השדרה של נעה.

גופותיהם של הילדים אחינעם ונבו ז"ל ינחתו היום בנתב"ג, ביחד עם הדוד, אחיה של נעה, שטס לגאורגיה מיד כששמע על האסון, בערב יום כיפור.

במשפחת גרינפלד ובמעלה מכמש מנסים להתמודד עם האסון. "אחינעם בעלת לב הזהב, הרגישה שהיא רק ילדה, אבל רואה כשהלב שבור וצריך חיבוק... ונבו, בעל העיניים המאושרות, החיוך הטוב, הצחוק וההומור - איפה אתם אהובים שלנו?" כתבה שושי גרינפלד, אחותו של האב חנוך, בעמוד הפייסבוק שלה.

אלפי גולשים הצטרפו לקריאת תהילים משותפת, שנפתחה ברשת, עבור בני משפחת גרינפלד. אנא זעקו בתחינה לרפואתם השלמה בגוף ובנפש של ההורים: חנוך העניך בן בלהה חיה, נעה בת מרתה, יפתח מרדכי בן נעה ועברי יהודה בן נעה, בתוך שאר חולי ישראל.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 11:36

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

עמית סגל ב'גל"צ': בנט ושקד הבוקר לנתניהו וליברמן: "דחייה בפינוי עמונה - או שיהיה משבר פוליטי".

סקר חדש בארה"ב של 'וול סטריט ג'ורנל': טראמפ מצמצם את הפער אחרי העימות השני - קלינטון 46%. טראמפ 39%.

יאיר אטינגר בטוויטר: למה צריך רב למשטרה? שאלה טובה. זה לא בגלל כשרות המטבחים. לרבנות המשטרה, בניגוד לרבנות צה"ל, אין סמכות בחוק לתת תעודות כשרות.

'כיכר': סקר מקצועי שנערך בקרב בעלי העסקים בישראל מפתיע: למרות הדיבורים על "כפייה דתית" - 92% מבעלי העסקים בישראל רוצים לשמור שבת. 98% טוענים כי אינם מקבלים פניות מלקוחות לעבוד בשבת.

סקר 'משפחה': 'דגל התורה' מביאים 60% מהקולות של 'יהדות התורה', שר הבריאות ליצמן הפופולארי ביותר במגזר, סיעת שלומי אמונים גדולה מהסיעה המרכזית. בגור טוענים: "12 אלף בתי אב מצדיק מנדט שלם ויותר, עוד לפני קבוצות נוספות אפשריות שקשורות לסיעה המרכזית".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 11:40

גולשת טוענת: מצאתי חתיכות מתכת במטרנה שלא מופיעה ברשימת המטרנות המסוכנות לשימוש
****
בקת''ב הושלך הלילה לעבר בסיס עופרית // אבנים יודו לעבר ניידת משטרה בבית חנינא - אין נפגעים
****
במהלך הלילה עצרו כוחות צה״ל מג״ב ומשטרת מחוז ש״י באיו״ש 9 מבוקשים
****
ארה״ב תקפה בטילי טומהוק 3 רדארים של המורדים בתימן
****
גבר בשנות הארבעים נהרג לאחר שהתנגש בעץ עם רכבו במושב ביצרון
****
נזק לשמשת ניידת משטרה בהתקפת אבנים בבית חנינא.
****
חולון רחוב ויצמן דיווח על אירוע דקירות.
****
פתח תקווה - רחוב צפת רכב שעולה באש, לא ברור הרקע.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 12:09

מיום ראשון: עולים על רכבת העמק ונוסעים לכל יעד בארץ בחינם

היסטוריה בעמק. החל מיום ראשון הבא (16 באוקטובר) ערב חג הסוכות, תשמע שריקת הקטר והמוני בית ישראל יוכלו לעלות בכל אחת מתחנות רכבת העמק, לכל יעד בארץ, ללא תשלום, במשך שלושה וחצי חודשים. זאת, בעקבות החלטת משרד התחבורה.

בתקופת ההרצה של הרכבת, שתחל ב-16 באוקטובר ותמשך עד ה-4 בנובמבר 2016, ניתן יהיה לעלות בכל אחת מתחנות רכבת העמק ולנסוע בחינם לכל יעד בארץ. הנוסעים יקבלו כרטיס נסיעה הלוך ושוב(ללא עלות), בקופות הכרטיסים של תחנות רכבת העמק.

לאחר תקופת ההרצה, ניתן יהיה לנסוע מתחנות רכבת העמק ללא תשלום (הלוך ושוב) במשך שלושה חודשים ברציפות, מתחנות רכבת העמק לכל יעד בארץ, באמצעות כרטיס רב-קו אישי. הנסיעה מתחנת כפר יהושוע ללא תשלום תתאפשר לתושבי עשרות הרשויות המקומיות שבאזור בלבד.

בתום שלושה חודשים של נסיעת חינם, תינתן הנחה של 50% (הלוך ושוב) במשך שנתיים נוספות, לנוסעים שיעלו בכל אחת מתחנות רכבת העמק (למעט, תחנת חיפה) לכל יעד בארץ. הנסיעה מתחנת כפר יהושוע, בהנחה של 50%, תתאפשר לתושבי הישובים שסביב התחנה.

רכבת העמק תפעל בין תחנות עתלית, חיפה ובית שאן בין השעות 06:23 בבוקר ועד לשעה 19:23 בערב. בכיוון השני תפעל הרכבת מבית שאן לעתלית, בין השעות 06:53 בבוקר ל-20:53 בערב. שירות אוטובוסים יפעל בין תחנות רכבת העמק לישובי הסביבה, בכל שעות הפעילות של הרכבת. מדובר ב-38 קווי שירות, מתוכם כ-17 קווי הזנה שיופעלו מישובים שונים לאורך המסלול. קווים אלה יגיעו לתחנת הרכבת לפני יציאתה וימתינו לנוסעי הרכבת.

לאורך מסילת העמק שהוקמה בין חיפה לבית שאן, נבנו ארבע תחנות רכבת חדשות מתוך שש תחנות שתוכננו על תוואי הקו: בית שאן, עפולה, מגדל העמק – כפר ברוך ויוקנעם – כפר יהושוע. בשלב מאוחר יותר, מתוכננות שתי תחנות רכבת נוספות, האחת במרכזית המפרץ והשנייה בנשר.

חיבור ערים כמו מגדל העמק, עפולה ובית שאן לרשת המסילות הארצית יקצר באופן ניכר את זמן ההגעה למרכז הארץ ויעלה משמעותית את ערך הנדל"ן של הערים והישובים שבתוואי הרכבת. "מדובר במהפכה של ממש שתעלה את ערך הנדל"ן של ישובים אלה ותרחיב את אפשרויות המגורים והתעסוקה של התושבים", אמר שר התחבורה.

הרכבת שתשמש להסעת נוסעים ומטענים, עוברת בחלקה סמוך לתוואי מסילת הרכבת ההיסטורי. תוואי המסילה הנוכחי מתפצל מתחנת לב המפרץ, ליד צומת הצ'ק פוסט, מזרחה ועובר בגשר מעל שדרות ההסתדרות לכיוון יגור ואזור צומת העמקים.

הקו ממשיך לאזור צומת התישבי לאורכו של עמק יזרעאל, עד עפולה ומשם ישירות לבית שאן. על פי התכניות העתידיות, המסילה תוארך בעתיד עד מעבר הגבול בגשר שייח חוסיין (נהר הירדן) ותתחבר לרשת הרכבות הירדנית. עלות הקמת הקו שאורכו כ-60 קילומטרים, נאמדת בכ-4 מיליארד שקלים.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 13 אוקטובר 2016, 12:13

אחד כתב:מיום ראשון: עולים על רכבת העמק ונוסעים לכל יעד בארץ בחינם
ראה גם כאן פרטים נוספים בידיעה שהביא ס"ק - http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 60#p308957

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 12:20

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

בפגישה אצל נתניהו הוחלט - המדינה תפנה לבג"צ לדחות בחצי שנה את פינוי עמונה.

'כיכר': בצל מינוי רב למשטרה - הוציאו בדוברות תמונות יח"צ שצולמו ביום הכיפורים "בפני הרב החדש יש אתגרים רבים בתחום הנראות הדתית-יהודית של המשטרה".

ח"כ משה גפני ברשת ב' על איום בנט ושקד במשבר קואליציוני: "לא חושב שיהיה משבר. הם בלחץ מאנשי עמונה. אני מבין אותם, אך אין פיתרון אחר".

מעמד 'ברכת כהנים' בכותל השנה ביום רביעי ב' דחוה"מ סוכות. קבלת פני העולים לאחמ"כ ע"י הראשל"צ הגר"י יוסף, הרה"ר הגר"ד לאו ורב הכותל הגר"ש רבינוביץ.

'הארץ': עיריית ירושלים מתקצבת הקמת בתי תפילה (בתי כנסת) רק ליהודים בסך 5 מיליון ש"ח. העירייה בתגובה: "לא הגיעו אלינו בקשות לתמיכה במבני דת לא יהודים. במידה ויגיעו ייבדקו".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 13 אוקטובר 2016, 14:05

צהריים טובים בכותרות:

‏‏יום חמישי י"א תשרי תשע"ז * (‏‏13 אוקטובר 2016 למניינם)
כותרות המהדורה
המדינה תפנה לבג"ץ בבקשה לדחות את פינוי עמונה בחצי שנה (פוליטי) * למרות קמפיינים במליוני שקלים שבזבז הצבא במגזר: רוב מוחלט מהחרדים לא שינו את גישתם לצבא (חרדים)
פוליטי
עמונה: בלחץ הבית היהודי או נקבע מראש?: המדינה תפנה לבג"ץ בבקשה לדחות את פינוי עמונה בחצי שנה * בתום פגישה עם בנט ושקד, הסכים נתניהו לדרישת הבית היהודי לבקש דחייה נוספת בפינוי המאחז. בלשכת שרת המשפטים ציינו כי הדחייה נועדה לאפשר זמן נוסף למציאת פתרון מגורים חלופי לתושבים * גורם מדיני בכיר מסר כי ההחלטה התקבלה לפני כמה ימים בשיתוף שר הביטחון והיועמ"ש וכי "בנט שוב נוטל קרדיט על החלטות שנקבעו מראש" - "רה"מ ושר הביטחון נדהמו לשמוע את התדרוך של בנט"
- השר אריאל: "הנחת העבודה שלי - גם נתניהו לא רוצה בפינוי עמונה"
- לבני: "כרגיל המדינה מחליטה שלא להחליט בנושא עמונה"
·- ח"כ מועלם: "פועלים במרץ כדי להציל את עמונה מהריסה"
·- "שלום עכשיו" על דרישת בנט: "חוצפה, בג"ץ אמר את דברו לפני שנתיים"
משפט: השר ארדן: "למה אין ביקורת על מערכת המשפט"
בטחוני
תתוגבר האכיפה נגד ניסיונות הברחה לרצועת עזה: יוטלו קנסות על חברות מישראל שינסו להבריח ציוד דו-שימושי לרצועה
אבנים: מחבלים יידו אבנים לעבר אוטובוס ישראלי בציר 443
מדיני
טורקיה: שר האנרגיה שטייניץ נפגש עם מקבילו הטורקי באיסטנבול
- נבדקת אפשרות להקמת צינור תת-ימי כדי לספק גז ישראלי לטורקיה
או"ם: שקד: "הדיון באו"ם נגד ההתיישבות – חרפה לאנושות" * שרת המשפטים איילת שקד תקפה את מועצת הביטחון של האו"ם, אשר צפויה לקיים מחר דיון נגד ההתיישבות ביו"ש: "במקום בו מועצת הביטחון של האו"ם נכשלה - הגנה על חיי אזרחי סוריה - היא מטיפה מוסר מהול באנטישמיות" (nrg)
·- "שלום עכשיו": אנו לא משתתפים בכינוס מועצת הביטחון של האו"ם - "את המסר השלילי שמבקש להחריב את הציונות אנחנו משאירים לדנון"
חוץ
רוסיה ומצרים מתקרבות: יקיימו אימון משותף * באימון ראשון מסוגו, המוכיח את ההתקרבות של מצרים ורוסיה, יקיימו שתי המדינות אימון צבאי משותף המשלב כוחות ימיים ואוויריים. זו הפעם הראשונה שבה הצבא הרוסי מקיים אימון במדבר המצרי (nrg)
איראן: "סיכלנו פיגוע של דאעש בדרום המדינה"
ארה"ב: בנמל התעופה ניוארק בניו ג'רזי התנגשו קלות שני מטוסי נוסעים
סוריה: המורדים ירו פגזים לעבר שגרירות רוסיה בדמשק
- אסד: מקווה שרוסיה תשנה את מדיניות טורקיה כלפי סוריה
- בריטניה: יש לבחון מעורבות צבאית במלחמת האזרחים בסוריה
תאילנד: גובר החשש לחיי מלך תאילנד - וליציבות המדינה לאחר מותו * המלך אדוליאדג' שמכהן מאז 1946, מאושפז ומצבו לא יציב. ראש הממשלה כבר נפגש עם יורש העצר והבורסה צנחה. אזרחים רבים מודאגים באשר לגורל המדינה הנתונה תחת שלטון צבאי עם מותו (הארץ)
חדשות
דורי גולד מנכ"ל משרד החוץ מתפטר מתפקידו
אירוע דריסה במעלה אדומים: 2 נפצעו קל בעקבות רכב ערבי שפרץ את מחסום א-זעים * רכב ערבי הגיע מאזור א טור לעבר מעבר א זעים, הסמוך לירושלים, כשהוא נוסע נגד כיוון התנועה. כשהבחין בכוחות שחוסמים את הציר, החל לנסוע במהירות ופגע בג'יפ וניידת ונמלט. 2 נפצעו באורח קל * הרקע נבדק
בריאות
בניסיון להילחם בהשמנת יתר: ארגון הבריאות העולמי קורא להטיל מס על משקאות ממותקים * בארגון ממליצים שלא לצרוך יותר ממנה אחת - כ-240 מ"ל של משקאות ממותקים ביום
נדל"ן
ירידה של 9.5% במכירת דירות חדשות בשמונת החודשים האחרונים
כלכלה
שרי הקבינט בבריטניה הוזהרו: עזיבה "קשה" של האיחוד האירופי תעלה 66 מיליארד ליש"ט בשנה * מסמכים פנימיים שהגיעו לטיימס הלונדוני מצביעים על המחיר הכבד שתגרום לכלכלה הבריטית עזיבת השוק המשותף. על פי המסמכים, אם תעבור בריטניה לחוקי ארגון הסחר העולמי התמ"ג יצטמצם (כלכליסט)
הבנקים המרכזיים שוקלים לאמץ את טכנולוגיית הביטקוין - שהומצאה כדי להכחיד אותם * הבנק המרכזי של אנגליה והבנק המרכזי של סין כבר בוחנים לאמץ את הטכנולוגיה שבה פועל המטבע הוירטואלי, שתאפשר מעקב בזמן אמת אחר כל פעולה של כל עסקה בכל נקודה על פני הגלובוס
הייצוא מסין פחת בחודש שעבר לעומת אותה תקופה אשתקד ביותר מ-5.5%
בעולם
ספינת "סער-62" של אזרבייג'ן שיגרה טיל Spike NLOS במסגרת תרגיל * אם טילי הנ"ט מוצאים את דרכם גם לזירה הימית כמו במקרה של הסער 62, המשמעות היא שגם ספינות צריכות להתחיל לחשוב על מערכות הגנה אקטיביות שהן היחידות שמסוגלות להתמודד עם איום מסוג זה (nrg)
חרדים
סקר: מעל 70% מהחרדים, לא הושפעו לרעה בשנים האחרונות בשינוי הגישה לצבא, למרות קמפיינים רבים שמנהל הצבא בכלי התקשורת הפסולים וברחוב החרדי וזאת בהתאם לחוק הגיוס המשודרג שעבר בקדנציה הנוכחית, רבים מציינים זאת לזכות קמפיין החרד"קים ומכתבי הרבנים הקוראים להמשך הבידול מהצבא * רבנים מציינים בכאב על אותם פחות מ-30% שהושפעו לרעה, ואומרים כי הקולר תלוי גם בציידים וביחצניהם. * הסקר פורסם לראשונה באתר bhol.
בהפגנה מקורית הביעו בני המשפחה את כאבם על כך שאביהם נכלא בעוון מימושו את חופש הביטוי ומחאה נגד עידוד גיוס חרדים - https://drive.google.com/open?id=0B-MxV ... GpFaVk3SG8
הכותרות - עדכוני חדשות | מעודכן | נקי | מבוקר
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 13 אוקטובר 2016, 16:35

מדוע עיר הקודש סובלת מטרור יותר משאר ערי הארץ?
מה הופך את ירושלים לאטרקטיבית כל כך עבור הטרוריסטים הערביים? המזרחן ד"ר מרדכי קידר מציע תשובה
הדפסהשתף במיילנעמה גרין | ח' תשרי התשע"ז | 10.10.16 | 20:02

מה ההבדל בין הייאוש של ערביי חיפה ועכו לתקוות ערביי ירושלים? עיון קל במפת פיגועי הטרור מעלה את השאלה הבאה: בדומה לירושלים, גם חיפה, יפו, נצרת ועכו הן ערים בהם מתגוררת אוכלוסייה יהודית על יד אוכלוסייה ערבית. מדוע, אם כן, הטרור בירושלים גדול, מסובך ואינטנסיבי בעיר זו הרבה יותר מאשר בערים אלו? את השאלה הזו שואל המזרחן ד"ר מרדכי קידר בטור המתפרסם 'מידה', ומוסיף: מה הופך את העיר הזו למטרה אטרקטיבית כל כך לטרוריסטים ולטרור?

ד"ר קידר מפריך טענות שונות בנושא. "יש מי שמסביר את ההבדל בנוכחותו של מסגד 'אל אקצא' בירושלים, שהוא קדוש למוסלמים. טענה זו לא נכונה, כי גם המוסלמים ביפו ובנצרת רואים ב'אל אקצא' מקום קדוש, ובכל זאת הם לא יוצאים לרצוח ברחובות. יש להמשיך ולחפש את ההבדל בין חיפה, יפו, נצרת ועכו מצד אחד, וירושלים מצד שני".

ד"ר קידר מוסיף ומפריך טענה נוספת, לפיה ההבדל הוא מאורך התקופה שישראל מחזיקה בערים אלו לעומת ירושלים. "יהיה מי שיטען שההבדל נובע מאורך התקופה שישראל מחזיקה בערים אלו: ארבע הערים הן כבר 68 שנה בתחומי מדינת ישראל, ואילו ירושלים 'רק' 50 שנה. האם זה הבדל? ארבע הערים היו שקטות ושלוות, ללא טרור, הרבה לפני שמדינת ישראל הייתה בת 50 שנה, אז למה בירושלים 50 שנה לא הספיקו להרגיע את תושביה הערבים-מוסלמים?", ממשיך קידר.

ד"ר קידר מציע את התשובה, שלדעתו היא פשוטה ביותר: "יש הבדל עקרוני בין השליטה הישראלית ביפו, חיפה, נצרת ועכו מצד אחד ובין ירושלים מצד שני, וההבדל הוא סופיות השליטה הישראלית: מאז חתימת הסכמי הפסקת האש – לא הסכמי שלום, כפי שנהוג לכנותם בטעות – בין ישראל ושכנותיה הערביות ברודוס ביולי 1949".

"כאשר הוקמה מדינת ישראל", מסביר קידר, "הבינו הערבים המתגוררים בארבע הערים שהם הפכו, בעל כורחם, לאזרחים במדינת ישראל, ומצבם זה סופי. מבחינתם, כל עוד המדינה קיימת אין להם שום אפשרות אחרת. מבחינתם זה היה סוף המאבק, ומכאן ואילך הם יצטרכו לחיות, כך או אחרת, תחת שלטון ישראלי".

קידר מתייחס לערביי ירושלים: "ערביי ירושלים, לעומתם, חיים במצב נפשי אחר לחלוטין, שעיקרו הוא ששליטת ישראל במזרח ירושלים איננו סוף פסוק. יש לכך גורמים רבים: מחד, הם שומעים השכם והערב ישראלים, המציגים את עצמם כציונים, הקוראים לחלק את ירושלים ולהקים בחלקה המזרחי – המקודש ליהדות יותר משלושת אלפי שנים – בירה למדינה פלסטינית; הם רואים עמותות הזויות כמו "עיר עמים" שהאג'נדה שלהן מכירה בזכות הערבים להקים בירה בירושלים, למרות שירושלים מעולם לא הייתה בירה של שום מדינה ערבית או אסלאמית; הם רואים שממשלות ישראל מאז 1993 לא התנגדו לשים את ירושלים על שולחן המו"מ; הם רואים את הפעילות הרשמית(!) של הרשות הפלסטינית בירושלים;

קידר מוסיף ותוקף: "ערביי ירושלים רואים שבתי הספר במזרח ירושלים פועלים על פי תכנית הלימודים של הרשות הפלסטינית וספרי הלימוד שבהם הם אלו שמייצרת הרשות הפלסטינית, ושמדינת ישראל איננה מופיעה כלל על מפותיהם; הם רואים את ההזנחה הסביבתית במזרח העיר בניגוד להשקעה בחזות העיר המערבית; הם רואים שאוניברסיטת אל-קודס איננה כפופה למועצה להשכלה גבוהה של ישראל; והם רואים בעיניהם עוד אלף הוכחות לכך שישראל איננה רצינית בכוונתה לספח באמת את מזרח ירושלים לשטחה, למרות שעברו כמעט חמישים שנה מאז שחרור העיר".

"ערביי ירושלים רואים שאפילו הנשיאים האמריקנים – התומכים בישראל בכל דרך אפשרית – מתנגדים להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים; ערביי ירושלים רואים שברישומי מחלקת המדינה האמריקנית לא מצוין שהקונסוליה האמריקנית בירושלים היא בישראל; הם קוראים בעיתון שמחלקת המדינה האמריקנית מתנגדת לרישום ילדים בעלי אזרחות אמריקנית שנולדו בירושלים לכתוב בתעודת הלידה שהם נולדו בירושלים 'ישראל', אלא רק 'ירושלים', כאילו שעיר זו נמצאת בחלל; ולאחרונה הם למדו ממחלקת המדינה שהנשיא אובמה היה בהלוויית שמעון פרס בירושלים, לא בישראל", כותב קידר.

"לסיכום הדברים, החל מהיחס של ישראל לירושלים, דרך יחס העולם הערבי וכלה ביחס העולם הרחב לבירת ישראל, מעניק לתושבי ירושלים את התחושה, שאם יפגעו, ירצחו, ידרסו, ישרפו, יתנגדו ויפעילו טרור, יגיע יום והישראלים יתעייפו, יתייאשו, ירימו ידיים ויעזבו את אל-קודס לערבים-המוסלמים, כפי שהייתה מאז שכבשו אותה מהביזנטיים בשנת 638 לסה"נ עד לכיבוש הבריטי בשנת 1917, וכמו שהייתה תחת הכיבוש הירדני הלא חוקי ולא לגיטימי בין 1948 ו-1967".

ד"ק קידר מסכם את מאמרו ומציע פתרון שיפתור, לדעתו, את הטרור בירושלים: "ביום שישראל תהיה מאוחדת בעניין ירושלים, ותשכנע את שאר העולם לקבל את שחרור ירושלים בשנת 1967 כפי שקיבלו את שחרור יפו, חיפה, נצרת ועכו שמונה עשרה שנים קודם לכן, רק אז ערביי ירושלים יתייאשו ויקבלו עליהם את הדין, בדיוק כמו שקרה לערביי הערים האחרות, ויחפשו כמוהם – וימצאו – את הדרכים איך לחיות עם ישראל בשלום", הוא כותב.

"רק ביום שערביי ירושלים יבינו שמאבקם להוציא את ירושלים מתחומי ישראל הסתיים בכישלונם המוחלט - יחדל הטרור, כפי שחדל בערים אחרות בעלות אוכלוסייה ערבית בישראל", מסכם קידר את מאמרו הנוקב.
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 13 אוקטובר 2016, 16:36

ממצאים מרגשים: 92% מבעלי העסקים מעוניינים לשמור שבת
סקר שנערך בקרב בעלי העסקים בישראל מוכיח כי רובם הכולל אינם מעוניינים לתפוח את חנויותיהם בשבת
הדפסהשתף במיילנעמה גרין | י"א תשרי התשע"ז | 13.10.16 | 09:44
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
92% מבעלי העסקים בישראל אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם בשבת – כך עולה מנתוני סקר שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI, בקרב 135 בתי עסק בפריסה ברחבי הארץ.

ממצאי הסקר, שפורסמו לראשונה ב-ynet, מצביעים על כך שרובו ככולו של הציבור בישראל אינו מעוניין לפתוח את עסקיו בשבת. מן הסקר עולה ש-92% מבעלי העסקים בישראל אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם, ו-98% לא מקבלים פניות מלקוחות לפתיחת העסק בשבת.

המסקנה העולה מן הסקר היא שלמרות שעולות ונשמעות מפעם לפעם טענות על כפייה דתית בישראל, מן הסקר נראה כי רובם המוחלט של בעלי העסקים אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם בשבת.

על השאלה האם פתיחת עסקים בשבת תוביל לעלייה בפדיון החנויות היומי, השיבו 47% מבעלי החנויות שהפדיון בשבת יהיה נמוך יותר מפדיון החנות ביום חול; 21% השיבו שהפדיון בשבת יהיה גדול יותר מהפדיון ביום חול; ואילו 32% ציינו שהפדיון בשבת יהיה דומה לפדיון ביום חול.

תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת ב-CofaceBDI, ציינה לאחר פרסום הממצאים כי "רוב בעלי העסקים ציינו בסקר כי הם אינם מעוניינים בפתיחת עסקים בשבת. כששאלנו את הסיבות לכך, חלקם ציינו כי הסיבה לכך היא היותם דתיים; חלקם ציינו כי הם עובדים מספיק קשה במהלך השבוע ומעוניינים ביום המנוחה; וחלק טענו כי אין מספיק תנועת לקוחות בשבת באזור הפעילות שלהם".
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 13 אוקטובר 2016, 20:09

גאון,

אין צורך להביא ידיעה כפולה (למרות שאני מבין את רצונך בשחרור עוד ועוד הודעות ;) ...) - http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 40#p310017

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 20:52

ילד כבן 7 נפל מגובה ברחוב אברהם ישעיהו דולגין בירושלים. מתנדבי הצלה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ומצבו מוגדר בינוני.

משה טייטלבוים מנכ"ל איחוד הצלה מסר כי "בהגעת מתנדבי איחוד הצלה לזירה נמסר להם כי הילד נפל מפרגולה במרפסת ביתו במהלך הנחת סכך על הסוכה לקראת חג הסוכות. המתנדבים העניקו לו טיפול רפואי ראשוני כשהוא סובל מחבלות ופציעות ובמצב בינוני".

בהצלה קוראים לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות בעת בניית הסוכות וההכנות לחג בכדי למנוע אסונות מיותרים. למרבה הצער בשנים עברו טופלו מספר נפגעים קשה ובינוני כתוצאה מפציעות במהלך בניית הסוכות.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 13 אוקטובר 2016, 22:44

בחסות עיריית י-ם: מיסיונרים יצעדו יחד עם עשרות אלפי יהודים

בחסות ובמימון עיריית ירושלים, ובשתיקת הנציגים החרדים, ייערך ביום חמישי הבא, ג' דחוה"מ סוכות, כנס מיסיון ענק בארנה בירושלים. בנוסף, הארגונים הנוצריים והמיסיונרים יצעדו כתף אל כתף יחד עם עשרות אלפי בני נוער יהודים בצעדת ירושלים מוקדם יותר באותו היום. כך נודע ל"בחדרי חרדים".

הארגונים צפויים לנסות ולהשפיע על בני הנוער בצעדה, לחלק מזכרות של אותו האיש, ממתקים ועוד, כאמור, כל זאת בעידוד ובתמיכת עיריית ירושלים, כאשר הנציגים החרדים לא פוצים פה ומאשרים את העברות הכספים לאירועים.

אם זה לא מספיק, ל"בחדרי" נודע כי מי שמאשר איזה ארגון נוצרי/מיסיונרי ישתתף בצעדה היא השגרירות הנוצרית הבינלאומית ירושלים, ועל זה כבר נאמרה האמרה המפורסמת 'לתת לחתול לשמור את החלב'.

הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף והרה"ג דוד לאו, פרסמו לפני כשנה מכתב התנגדות חריף לאותו אירוע. במכתבם כתבו הרבנים הראשיים: "נודע לנו כי גורמים העוסקים במיסיון מטעם השגרירות הנוצרית בישראל מארגנים כינוס גדול בימי חג הסוכות. כחלק ממטרות ארגון זה העברת יהודים על דת ישראל והכנסתם תחת כנפי הנצרות.

"אותם גורמים רואים שליחות בהמרת כל תושבי העולם ולהפכם לנוצרים ובעיקר את בני העם היהודי. דבר זה הינו חמור ונוגד את יסודות אמונתנו, על כן חובה להוקיע את הדבר ולהזהיר את הציבור. אנו קוראים בשורות אלו אל הציבור היהודי בארץ הקודש, שלא לקחת חלק בכינוס זה. למרות שיתכן שמארגני הכינוס הם ידידי מדינת ישראל, אבל בפועל האירוע מהווה סכנה רוחנית ומקעקע את צביונה היהודי".

הכנס יתקיים כאמור בארנה, מבנה ציבור של עיריית ירושלים. בכנס הנוצרי משתתפים ארגונים מיסיונרים, ביניהם ארגון "מלך המלכים" שבמרכז כלל, ארגון מיסיונרי מוצהר הפעיל גם עם בני נוער.

מנכ"ל השגרירות הנוצרית, יורגן בולר, היה חבר הנהלת 'מלך המלכים' המיסיונרי, במשך 16 שנה (עד שנת 2010 א.ר.). חלק מאירועי כנס השמד והמיסיון יתקיימו במרכז כלל, במתחמי "מלך המלכים". בכל שנה השגרירות הנוצרית מקיימת ערב לישראלים, אותם הם מביאים בהסעות מכל הארץ. בערב הישראלי נקראו הישראלים להאמין באותו האיש.

חבר מועצת העיר אריה קינג אמר בתגובה: "הוי לה לבירת העם היהודי שתושביה בחרו להעמיד בראשם, אדם שכרת ברית עם הנוצרים ומאפשר להם לפעול בחוצות עיר הקודש.
"במוצאי יום הכיפור, אני מבקש מחילה מתושבי העיר על שלא הצלחתי לעצור את הטומאה שמאיימת לשטוף את רחובות ירושלים ובמימון כספי המיסים של תושבי העיר. לצערי מתקיימים בנו הפסוקים מהסליחות: 'אלוקינו בושנו במעשינו, ונכלמנו בעונותינו, אין לנו פה להשיב, ולא מצח להרים ראש'".

יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין, אמר בתגובה לדברים: "לצערי שוב הנציגים החרדים לא פועלים כנגד כנס של מיסיון הנערך במקום של העירייה, שנה שניה ברציפות. בשנה שעברה הפגנו במקום, השנה אנחנו בודקים דרכים מעניינות...".

תגובת עיריית ירושלים: "מדובר באירוע קבוע שנערך מדי שנה, ואינו אירוע עירוני. מארגני האירוע שוכרים את המקום על פי כל הכללים הקיימים ונהלי החוק. יודגש, מיסיונריות אסורה על פי החוק ושאם יש טענה לביצוע הליך שאינו חוקי יש לפנות על כך לגורמי החוק ולרשויות המתאימות".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 13 אוקטובר 2016, 22:47

הדובדבן שבקצפת: היחידה הסודית קיבלה צל"ש
בטקס מיוחד העניק הרמטכ"ל גדי אינזקוט ציון לשבח ליחידת דובדבן על פעילותה בשנה האחרונה

בטקס מיוחד העניק הרמטכ"ל גדי אינזקוט ציון לשבח ליחידת דובדבן על פעילותה בשנה האחרונה. הציון לשבח הוענק למפקדי היחידה, לוחמיה וחייליה על כך שהפגינו בפעילותם דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות בביצוע משימותיהם.

יחידת "דובדבן" הובילה בשנה האחרונה לחימה רציפה ומתמשכת בגזרת יהודה ושומרון בפיקוד המרכז, תוך ביצוע פעילות מבצעית מורכבת. היחידה השתתפה במאות מבצעים, בתנאי לחימה מורכבים, במטרה לעצור מבוקשים, לסכל פיגועים ולפגוע בתשתיות הטרור.

יחידת "דובדבן" פיתחה והטמיעה אמצעי לחימה ייעודיים אשר העצימו את היעילות המבצעית והעמיקו את יכולות הלוחם המסתערב.

"יחידת 'דובדבן' מציינת 30 שנים ליום הקמתה" אמר הרמטכ"ל גדי איזנקוט. "הייתה לי הזכות להיות בטקס דומה כמפקד אוגדת יהודה ושומרון לפני 12 שנים כשיחידת 'דובדבן' הובילה את הלחימה מול טרור המתאבדים ולמעשה זאת הפעם השלישית בה הרמטכ"ל נותן ציון לשבח ליחידת 'דובדבן'. בסופו של דבר, הכל קם ונופל על האנשים, על רוח הלחימה של האנשים, על צדקת הדרך של האנשים, על הנכונות להתגייס, על הנכונות להשתייך ליחידות דוגמת 'דובדבן' ולהוביל את הלחימה בטרור".

איזנקוט אמר לחיילים "אתם היום חוד החנית של צה"ל ושל מדינת ישראל בלחימה בטרור. אני מצדיע לכם על מה שעשיתם ומצפה לאתגרים הבאים בעתיד, בהם נמשיך להצטיין ולעשות הכי טוב שאנו יודעים למען ביטחון תושבי מדינת ישראל".

הטקס המיוחד נערך במעמד מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון תת-אלוף ליאור כרמלי, מפקד עוצבת "האש" תת-אלוף אורי גורדין, מפקד חטיבת "הקומנדו" אלוף-משנה דוד זיני, מפקד יחידת "דובדבן" בשנתיים החולפות אלוף-משנה קובי הלר (המשמש כיום כמפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה), מפקד יחידת "דובדבן" סגן-אלוף ע', מפקדי היחידה ולוחמיה.

***סוף סוף מציינים אותי בחדשות... ****

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 13 אוקטובר 2016, 22:48

שוטר היס"מ שנפצע בפיגוע הירי - שוחרר לביתו

ס', שוטר היס"מ בן ה-28 שנפצע ביום ראשון בפיגוע הירי בגבעת התחמושת, שוחרר הבוקר (חמישי) מבית החולים - לביתו. "אני מחכה כבר לחזור ליחידה" אמר.

השוטר, נפצע בידו וברגלו מירי בתחילת השבוע, בפיגוע ירי באיזור גבעת התחמושת בירושלים, בו נרצחו השוטר רס"מ יוסף קירמה הי"ד ולבנה חממה הי"ד. ס' פונה ליחידת הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם. פרופ' אירי ליברגל, מנהל מערך האורטופדיה בהדסה, מסר כי ס' משתחרר לאחר שנותח בהצלחה בידו וברגלו ועוד צפויים לו טיפולים בהמשך.

הלוחם ס' ביקש למסור עם צאתו תודה גדולה לצוות הרופאים והאחיות, כולל הפינוי של מד"א והטיפול הראשוני בשטח ואז הטיפול המהיר והיעיל בטראומה בהדסה ולכל המנתחים והמטפלים המסורים בבית החולים. עוד מסר כי הוא כבר מחכה לחזור ליחידה, ומתכוון להחלים ולהתחזק במהרה.

ביום שני ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בבית החולים הדסה עין כרם את שוטר היס"מ ושמע כיצד השוטר והלוחם הנוסף רס"מ יוסי קירמה הי"ד רדפו אחרי המחבל. נתניהו אמר ללוחם, בפני הוריו וארוסתו שנכחו בחדר, "היחידה הזאת היא המפתח למנוע אסון, וזה בדיוק מה שקרה, מנעתם אסון גדול יותר".

בתום הביקור אמר נתניהו "אין דבר יותר מרגש ומרומם מהמפגש עם השוטרים והגיבורים שלנו. הבחור שפגשתי עכשיו, ראיתי אותו כבר קודם לכן כשביקרתי ביחידת האופנועים. היחידה הזאת, ויוסי ז"ל, שותפו, שליווה אותי אתמול בבוקר ואחר כך התפנה למשימה הזאת, אלה אנשים שמנעו אסון גדול מאוד. הם חתרו למגע, הם הגיעו למגע, הם גילו רוח לחימה ועל ידי כך שיבשו את התוכנית של המרצח, ובעצם הצילו הרבה מאוד חיים.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 13 אוקטובר 2016, 22:49

חשד לפיגוע דריסה במחסום א-זעים: שני שוטרים נפצעו קל

האם גל הטרור נמשך? חשד לפיגוע דריסה היום (ה) בצהריים במחסום א-זעים - שני שוטרים נפצעו באורח קל.

מעט לפני השעה 13:00 (ה'), רכב הגיע מכיון א-טור לכיוון מחסום א-זעים בין ירושלים ומעלה אדומים, כשהוא נוסע בניגוד לתנועה. משהבחין הנהג בגיפ משמר הגבול שביצע חסימה בציר, החל לנסוע במהירות לכיון כפר א-זעים.

תוך כדי נסיעה פגע הרכב בג'יפ מג"ב ובניידת משטרה שעמדה בכניסה לכפר. שניים מהשוטרים והלוחמים בשנות ה-40 נפגעו באורח קל וטופלו על ידי צוותי מד"א ופונו לבית החולים שעירי צדק.

כוח משטרה ומג"ב במקום מבצע סריקות ממוקדות לאיתור הרכב והחשודים. בשלב זה כל הנסיבות לאירוע נבדקות.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 13 אוקטובר 2016, 22:50

הלחץ על בנט עזר: המדינה משנה כיוון בעמונה

איומים עזרו: בפגישה שהתקיימה הבוקר (חמישי) בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר החינוך נפתלי בנט - סוכם כי המדינה תבקש מבג"צ לדחות בחצי שנה את מועד הפינוי הצפוי של מאחז עמונה וזאת בכדי למצות את האופציות למצוא פתרון למשבר.

כזכור, לאחר לחצים כבדים מצד בוחרי 'הבית היהודי', יו"ר המפלגה בנט דרש מראש הממשלה בנימין נתניהו ומשר הביטחון אביגדור ליברמן שיפעלו מול בג"ץ לדחות את פינוי עמונה לפחות בחצי שנה.

בנט ואליו הצטרפה גם שרת המשפטים איילת שקד - איימו במשבר קואליציוני, אם ליברמן ונתניהו לא ימלאו אחר דרישתם לדחות את פינוי המאחז השנוי במחלוקת. על פי הדיווח בגל"צ, אמש, נפגשו נתניהו ובנט בארבע עיניים לדון בנושא, ובהמשך לכך - הבוקר זומנה פגישה נוספת - מרובעת, יחד עם שקד וליברמן.

כזכור, בשבוע שעבר התייחס בנט לפינוי עמונה ואמר כי צריך למסור נפש על זה, "אנחנו לוקחים אחריות על הסדרה אסטרטגית של ההתיישבות" אמר שר החינוך בדברים שנשא בבנייני האומה בירושלים באירוע לזכרו של ח"כ לשעבר חנן פורת, ממקימי גוש אמונים.

"בנושא ארץ ישראל אנחנו צריכים לעבור מבלימה להכרעה. אנחנו צריכים לסמן את החלום והחלום הוא שיהודה ושומרון יהיו חלק מארץ ישראל הריבונית", הוסיף בנט לומר לקהל בוחריו, "אנחנו צריכים לפעול היום, ואנחנו צריכים למסור את הנפש. אנחנו לא יכולים להמשיך לסמן את ארץ ישראל כיעד טקטי, ומדינה פלסטינית היא היעד האסטרטגי. כמו שחנן אמר, אין לנו זכות לחלק את הארץ. לא בדיבורים, לא במעשים, לא בהסכמה שקטה, ולא בתירוצים שקטים. לא על ידי פוליטיקאים, ולא על ידי משפטנים. דרך הוויתורים, דרך החלוקה, הפסידה".

לסיום הבהיר, "אני לא יכול שלא להתייחס לעננה שמרחפת על אלפי בתים ביהודה ושומרון. אני כאן מודיע, אנחנו לוקחים אחריות. לא עוד פתרונות טקטיים - אלא הסדרה אסטרטגית. בזכות אנשי עמונה, אנשי אמונה, נוביל פתרון אסטרטגי לכלל ההתיישבות".

בעקבות דבריו של בנט – פרצה סערה תקשורתית, והוא מצידו הסביר כי לא היה בכוונתו למסור את הנפש ממש, אלא במובן המטאפורי של המשפט. אולם, היום מתברר כי בנט מתכוון בהחלט למסור את נפשו, לפחות הפוליטית, עבור עמונה.

ח"כ אראל מרגלית הגיב ליוזמת רה"מ ובנט לדחות פינוי עמונה: ״הממשלה הפכה בת ערובה של תושבי עמונה ונציגיהם בבית היהודי. נתניהו הופך את שלטון החוק לבדיחה עצובה. ראש הממשלה הלחיץ בתולדות ישראל נכנע פעם אחר פעם למפירי חוק, ואז בוכה בדמעות תנין על העמקת הקרע עם ארה"ב וגינויה של ישראל באו"ם. הבדיחה על האיש שרוצח את הוריו ומבקש הקלה כי הוא יתום עברה אצל נתניהו שדרוג ציני במיוחד״.

ח״כ נחמן שי הגיב: "הממשלה בורחת מבשורה. חמש שנים לאחר החלטת בג״צ ממשיכה ממשלת ישראל להתעלל בבית המשפט העליון ולעשות פלסתר את החלטותיו. עוד דחייה פירושה כי במשוואה יהודית - דמוקרטית, נכנעת המדינה לתכתיבי המתנחלים ופוגעת בערכיה הדמוקרטיים".

ממטה המאבק נמסר: "איננו תולים את תקוותנו בבג"צ ומצפים כי הדרג המדיני ובראשם ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ליברמן, שרת המשפטים שקד ויו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט יובילו באופן מיידי הסדרת עמונה וכלל ההתיישבות בהתאם לסמכותם ואחריותם כלפי אזרחי ישראל ובוחריהם מהמחנה הלאומי. כל תוצאה אחרת תביא לפינוי כפוי ולמאבק חסר פשרות בשטח של אלפי אנשים שיביעו את מחאתם כנגד מחיקת יישוב שלם בארץ ישראל".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 13 אוקטובר 2016, 22:51

במפתיע: מנכ"ל משרד החוץ התפטר מתפקידו

מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד, הודיע היום (ה') במפתיע על התפטרותו מסיבות אישיות. גולד נחשב למקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובעבר היה יועצו המדיני.

גולד כיהן כשגריר ישראל באו"ם בין השנים 1999-1997, וכן שימש בתפקיד נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה. כאמור, מ-2015 הוא מונה על ידי הממשלה למנכ"ל משרד החוץ.

בין היתר הוביל גולד את המאמץ הבינלאומי של המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה במטרה לגרום למדינות החברות באו"ם לנקוט בצעדים משפטיים נגד נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, על בסיס הפרת הסעיפים נגד הסתה שבאמנה נגד רצח עם.

כאמור, טרם נודעו סיבותיו של גולד להודיע במפתיע על התפטרותו. לטענתו, מדובר במניעים אישיים שאילצו אותו להתפטר.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 13 אוקטובר 2016, 22:51

לאחר עזיבת גולד: מנכ"ל חדש למשרד החוץ - יובל רותם

לאחר ההתפטרות המפתיעה של מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד, מתפקידו, ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה את ראש מערך הדיפלומטיה הציבורית במשרד החוץ, יובל רותם, לממלא מקום מנכ"ל המשרד.

רותם משרת במשרד החוץ זה כ-30 שנה וכיהן בעבר כשגריר ישראל באוסטרליה וקונסול כללי בלוס אנג'לס.

כאמור, מוקדם יותר היום הודיע במפתיע דורי גולד על התפטרותו מתפקיד מנכ"ל משרד החוץ, זאת כשנה וארבעה חודשים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד. גולד אמנם טען כי ההתפטרות מגיעה מ"סיבות אישיות", אך המהלך המפתיע כבר גרר של שמועות וספקולציות במערכת הפוליטית ובמערכת הדיפלומטית.

במברק ששיגר לעובדי משרד החוץ הסביר גולד כי בכוונתו לשוב ולעמוד בראש מכון המחקר "המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה" ולבלות יותר זמן עם נכדיו. גולד הוסיף, "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי ואמשיך להעמיד את עצמי לרשותו לכל משימה שיטיל עליי בעתיד".

בין הישגיו הבולטים של גולד ניתן למצוא את החתימה על הסכם הפיוס עם טורקיה ועל חימום היחסים עם מדינות המפרץ.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 13 אוקטובר 2016, 22:52

נתניהו: "האמת תנצח"; ברקת: "אונסק"ו איבד זיקה למציאות"

החלטה ההזויה של ארגון התרבות והמדע של האו"ם, אונסק"ו, על כך שאין קשר בין היהדות להר הבית ולכותל המערבי גררה, כצפוי, גל תגובות נזעמות מבכירי המדינה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה להחלטה: "תאטרון האבסורד באונסק"ו נמשך והיום הארגון הזה קיבל עוד החלטה הזויה שאומרת שלעם ישראל אין קשר להר הבית ולכותל. אז מילא שהם לא קוראים תנ"ך אבל אני מציע לחברי אונסקו לבקר בשער טיטוס ברומא, שם רואים מה הביאו הרומאים לרומא לאחר שהם החריבו ובזזו את בית המקדש בהר הבית לפני 2,000 שנה.

"רואים שם חרוט על שער טיטוס את מנורת שבעת הקנים שזהו הסמל של העם היהודי ואני אומר לכם גם הסמל של מדינת היהודים בימינו. תיכף אונסקו יגיד שגם הקיסר טיטוס עסק בתעמולה ציונית.

"לומר שלישראל אין קשר להר הבית ולכותל, זה כמו לומר שלסין אין קשר לחומה הסינית, ולומר שלמצרים אין קשר לפירמידות. בהחלטה האבסורדית הזאת אונסקו איבד את מעט הלגיטימיות שנשארה לו. אבל אני מאמין שהאמת ההיסטורית יותר חזקה, והאמת תנצח. ואנחנו עוסקים היום באמת".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר בתגובה: "ההחלטה של אונסק"ו שאין קשר בין היהדות לכותל מופרכת כמו לנתק את הקשר בין הנצרות לוותיקן או בין מכה לאיסלאם. אונסק"ו טוענים שאין קשר בין הכותל ליהדות. אני טוען שאין קשר בין אונסק"ו למציאות".

כזכור, מוקדם יותר היום פורסם כי ארגון החינוך, התרבות והמדע של האו"ם, אונסק"ו, קיבל החלטה הזויה לפיה הארגון אינו מכיר יותר בקשר ההיסטורי של היהודים להר הבית ומטיל ספק בקשר היהודי לכותל המערבי. 24 מדינות תמכו בהחלטה, 6 התנגדו ו-26 נמנעו. למרות ההחלטה ההזויה, הדיפלומטיה הישראלית רשמה הישג נאה בכך שמדינות אירופה לא תמכו בהחלטה, כאשר רובן החליטו להימנע בהצבעה.

המדינות היחידות שהתנגדו להחלטה היום הן ארה"ב, גרמניה, בריטניה, הולנד, ליטא ואסטוניה. כאמור, מדינות חשובות נוספות, כמו צרפת, סלובניה, שבדיה, ארגנטינה, טוגו והודו נמנעו בהצבעה.

שרת המשפטים איילת שקד הגיבה גם היא על החלטת אונסק"ו ואמרה: "האו"ם שובר את השיאים של עצמו בבורות, באנטישמיות ובחוסר הרלוונטיות שלו. ארגון שמתיימר לייצג את החינוך ואת המדע מטעם האו"ם, מציג פוליטיקה רקובה שנשלטת בידי מדינות איסלאמיות דיקטטוריות.

"במקום שמדינות המערב יובילו את הארגון למחוזות הנאורות, חלקן נגררות ללכת שבי אחר החלטות מבישות".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר: "האו"ם מתעקש פעם אחר פעם להפוך את עצמו לגוף לא רלוונטי. הכחשת ההיסטוריה זו לא תופעה חדשה וכשהיא מגיעה לרמות כאלה של אבסורד היא קורסת אל תוך עצמה ולא שווה התייחסות. לכן אני מבקש להתייחס בתגובה הזו דווקא לכל התגובות של חבריי בשמאל, שמתחרים ביניהם על השימוש במילים החריפות ביותר לגינוי ההחלטה.

"חברים, מי שמקבל בהבנה את הביקורת האמריקאית על בניה טבעית ומתבקשת בבית אל, חברון, אלון מורה או שילה שלא יתפלא כשאונסקו קובע שלעם היהודי אין קשר לירושלים. המקור לקשר היהודי וההיסטורי בין העם היהודי לירושלים הוא אותו מקור לקשר לחבלי המולדת ביהודה ושומרון. מי שמתכחש לקשר הזה ומפנה לו עורף ביהודה ושומרון שלא יצפה שהעולם יכבד את הקשר הזה בירושלים.

"שילה המקראית, ירושלים, בית אל וחברון היו פה לפני אונסק"ו ויהיו אחריו. לכן מה שחשוב זה לא מה יאמרו באונסקו אלא מה יעשו בירושלים, ומכך אני מוטרד. מי שמקפיא את הבניה בירושלים וביהודה ושומרון ומשדר למעשה שאין בכוונתו להישאר בהם לנצח מזמין את הכחשת ההיסטוריה והקשר היהודי לירושלים מצד האו"ם. אני קורא לכל מי שהזדעזע, בצדק, מההחלטה היום להתעשת ולחזור לקשר הטבעי של עמנו לכל מרחבי ארצנו בבניה ופיתוח בכל מרחביה".

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 23:15

‏מקבץ מעדכוני 'נייעס מייל':

פרסום ראשון ב'ערוץ 10': הקונסול והשגריר לשעבר יובל רותם ימונה למנכ"ל משרד החוץ.

ר"מ גבעת זאב הודיע היום לח"כ מקלב: "הנפקנו אישורים לבניית 100 דירות לציבור החרדי. מדובר בפרוייקט של עמותת 'מגורי אהרון' שבנייתו התעכבה זמן רב".

ישראל כהן ב'כיכר': נתניהו במהלך השיעור גיחך על האופוזיציה ואמר כי צריך ללמוד מזמן משה רבנו כיצד נפל קורח לתוך האדמה. בנוסף במהלך השיעור שאל אבנר שאלה ונתניהו שיבח את ידענותו.

במוסף 'יום ליום' לחג: הגאון הגדול רבי ציון בוארון בשיחה מיוחדת על רבותיו בהיותו בישיבה, בן הדברים סיפר על היותו תלמיד בישיבת 'סלונים' ברמת גן בראשות הגאון רבי אברהם יגל.

גרודקה ב'בחדרי': כעת בחוג התנ"ך בבית ראש הממשלה בהשתתפות נתניהו ושרה. בין המשתתפים: נתן אשל, המשורר ארז ביטון ומרים פרץ. נתניהו נכנס לחוג התנ"ך ללא כיפה וביקש מהנוכחים כיפה, "אני צריך כיפה ואין לי, אני רוצה לכבד. למי שיש כאן - אשמח שיכבד את מי שאין לו". אבשלום קור העניק לו כיפה סרוגה.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 23:16

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

יאיר לפיד בטוויטר: היו לי ויש לי חילוקי דעות עם הראשל"צ הגר"י יוסף, אבל הדברים שאמר היום על המתרחש בסוריה הם דבריו של מנהיג רוחני אמיתי.

ברכת מזל טוב לראש הקהל של בעלזא מוטי בריסק לאירוסי בנו עם נינת הר' שמחה בונם קליין ז"ל ראש הקהל המיתולוגי של בעלזא.

'כל הזמן': ניצחון למשה כחלון ולמשרד האוצר, חוק מיסוי דירה שלישית בין סעיפי 'חוק ההסדרים'. הטבלה המלאה נשלחה בדקות האחרונות לחברי הכנסת.

'בחדרי': כנס מיסיון ענק צפוי להיערך ב'ארנה' בירושלים בחוה"מ סוכות - בחסות העירייה. האבסורד הגדול: מי שמאשר את השתתפות הארגונים היא השגרירות הנוצרית בתמיכת העירייה.

'כיכר': הר' הדת"ל שמואל טל מקורבו של מרן הגר"ש אויערבך וגיסו של ח"כ יהודה גליק, פתח ישיבה חריגה לנוער חרדי נושר. הר' טל נפגש בימים האחרונים בעניין הישיבה עם הרב אויערבך. אברכים גוייסו לסייע ברישום.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 23:35

ארגון החינוך והתרבות של האו"ם (אונסק"ו), קיבל החלטה ברוב קולות כי הר הבית וגם הכותל המערבי אינם שייכים ליהודים ואין להם כל שייכות למקום. ישראל החברה בארגון ניסתה למנוע את ההחלטה אך ללא הצלחה יתרה במאבק.

ארגון אונסק"ו של האו"ם קיבל היום החלטה שקובעת כי ליהודים אין קשר להר הבית ולכותל המערבי.

ההחלטה שעברה ברוב גדול, מתעלמת מהקשר היהודי, ולמרות ניסיונותיה של ישראל לבלום את אותה החלטה, לא נראה כי מאמצי ישראל צלחו, על אף שהיו מספר מדינות מועטות החברות בארגון ששינו עמדתן.

את ההחלטה המדוברת קידמה גם מצרים שנמצאת בקשרים עם ישראל, ולצידה מדינות כמו לבנון סודאן וקטאר.

בהחלטה שעברה ברוב גדול, נכתב כי ירושלים קדושה אמנם ליהדות ולשתי הדתות הנוספות, אך הר הבית מוצג כאתר הקדוש למוסלמים בלבד, וכי שום שם אחר מלבד השם שנתנו לו המוסלמים לא מוזכר באותה החלטה. הכותל המערבי שלגביו תמיד היה ברור גם אצל שאר המדינות כי זהו המקום של היהודים גם הוא לא מוגדר כמקום יהודי, אלא בשם רחת אל בוראק.

זו אינה הפעם הראשונה שבה הארגון מקבל החלטות הזויות נגד ישראל בכלל והדת היהודית בפרט, כאשר בעבר דבר שכזה אף גרר עימות דיפלומטי בין ישראל וצרפת, עת התקבלה החלטה דומה, ושיחת טלפון קשה הייתה בין ראש הממשלה נתניהו לבין נשיא צרפת.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 13 אוקטובר 2016, 23:57

הפיגוע בירושלים: החיילים פתחו באש על רכב לא נכון
תחקיר הפיגוע שארע בירושלים מעלה כי החיילים פתחו באש על רכב לא נכון, מה שהוביל לעיכוב בלכידתו של המחבל. עוד נודע כי חייל חמוש נמלט מהזירה

פרטים נוספים מתפרסמים על הפיגוע שהתרחש בתחילת השבוע בירושלים, בו נרצחו סמ"ר יוסי קירמה ולבנה מליחי הי"ד. במסגרת תחקיר של המשטרה שמתפרסם בימים אלו נחשף מה באמת קרה במקום בעת שניסו להשתלט על המחבל, אשר שמו נחשף כעת לראשונה - מסבאח אבו סביח, בן 39 משכונת סילוואן.

חקירת הפיגוע העלתה כי הפיגוע החל כאשר המחבל שנסע ברכב מסוג טויוטה עצר בתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת, החל לירות לכל עבר ונמלט מיד מהמקום. בעודו בורח רדפו אחריו אזרחים וחיילים ללא נשק. בתחקיר גם צוין כי חייל שכן נשא עמו נשק, נראה כשהוא נמלט מהזירה במקום לעצור את מסע הדמים. היה גם אזרח עם נשק שניסה לחתור למגע, אך בינתיים המחבל הספיק להסתלק ברכבו ולעבור לזירה הבאה.

בתוך כך התברר שהשוטרים שהגיעו למקום זיהו רכב אחר, דומה לשל המחבל, ופתחו לעברו באש. אחד השוטרים אף דיווח בקשר כי הרכב עם המחבל הוא טויוטה אפורה, מה שהתגלה בהמשך כבלתי נכון, שכן מדובר היה בטויוטה לבנה. בשל הבלבול שנוצר, הצליחו השוטרים רק לאחר כארבע דקות לאתר את המחבל ולירות בו. אחד מהם שהתקרב לרכב אף מצא בתוכו רימון ועל כן הוא הורה לחבריו שלא להתקרב לרכב עד לנטרולו.

מהמשטרה נמסר כי בהתאם לנסיבות, העובדה שהאירוע הסתיים לאחר ארבע דקות מלמדת שהשוטרים פעלו כראוי. בנוגע לחייל שנשא נשק ונמלט, המשטרה העבירה את הממצאים לצה"ל והמליצה למפקדים לפעול בהסברה מול החיילים.

דובר צה"ל מסר: "רוח המפקדים והחיילים בצה"ל הינה לחתור למגע על מנת להביא אירועים מסוג זה לסיומם בצורה מקצועית ומהירה. נציין כי חיילי צה"ל סיכלו בשנה האחרונה מעל מאה פיגועים".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 14 אוקטובר 2016, 00:14

רב מקורב לפוטין: "יריקה אנטישמית בפרצוף של היהודים"

בה הראשי של מוסקבה מגיב להחלטה השערורייתית: שעות לאחר שארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם (אונסק"ו) אישר החלטה שמתעלמת מהזיקה של העם היהודי למקומות הקדושים בירושלים - בתמיכת רוסיה - רבה הראשי של מוסקבה הרב פנחס גולדשמידט אומר בשיחה עם "כיכר השבת" כי מי שאשם בהצבעה הרוסית היא ישראל, שלא הסבירה את משמעות הדברים לנשיא ולדימיר פוטין.

הרב גולדשמיט, שנחשב מקורב לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, אמר בשיחה ל"כיכר השבת" כי "הנשיא פוטין הצהיר לפני מספר חודשים כי חצי האי קרים משויך לרוסיה באותה מידה בה הכותל חשוב לעם היהודי, לא יתכן שהוא בעצמו יכחיש את העובדה הברורה הזו".

לדבריו, יחסי רוסיה-ישראל הם במידה רבה ההפך הגמור מיחסי ישראל-ארה"ב. "בעוד בארה"ב הדרג המקצועי של ישראל נמצא בקשרים שוטפים עם הדרג המקצועי בממשל האמריקאי לעומת יחסי המנהיגים שעלו על שרטון, ברוסיה היחסים בין נתניהו לפוטין מצוינים ודווקא הדרג הדיפלומטי רגיל מסיבות היסטוריות לתמוך בכל גחמה של מדינות ערב".

הרב גולדשמידט אומר כי ברור לו שבמידה ופוטין עצמו היה מודע להחלטה ולמשמעותה ליהדות העולם ולא רק למדינת ישראל, הוא לא היה מאשר את התמיכה בהחלטה השערורייתית. "הפקידים רגילים להצביע אוטומטית, הם כנראה לא באמת ידעו על מה הם מצביעים" הוא אומר.

הרב גולדשמיט מוסיף להתייחס לדיפלומטים הישראלים: "הם לא השכילו להסביר לרוסים כי משמעות ההחלטה היא יריקה אנטישמית בפרצופם של כל היהודים בעולם, הם הציגו את זה כבעיה של מדינת ישראל, אם היה ברור כי ההחלטה היא אנטישמית, ונגד כל יהודי באשר הוא, אין לי ספק כי הרוסים לא היו מצביעים כך".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 14 אוקטובר 2016, 00:16

ערבים מטייבה הצטרפו לדאעש וניסו לחפור מנהרה ליו"ש

כתב אישום שהוגש היום חושף כי שלושה ערבים נשבעו אמונים לארגון המדינה האסלאמית, הציתו אצטדיון בעיר מגוריהם והתחילו לחפור מנהרה מטייבה לשטחי יהודה ושומרון

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום אחר הצהריים כתבי אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד אמיר ג'בארה (20), מוחמד נאשף (32) ואברהים שייך יוסף (26), שלושתם תושבי טייבה.

השלושה מואשמים בחברות בארגון טרוריסטי, קשירת קשר לפשע מתוך מניע עוינות כלפי ציבור, הסגת גבול כדי לעבור עבירה מתוך מניע עוינות כלפי ציבור, הצתה בנסיבות מחמירות בצוותא ועבירות נוספות.

על פי כתבי האישום, שהוגשו על ידי עו"ד רועי רייס, בין החודשים מאי וספטמבר השנה נשבעו השלושה אמונים בטייבה לארגון הטרור דאע"ש ומנהיגו, אבו בכר אל-בגדאדי. לפני השבועה ולאחריה פעלו השלושה בהשראת ובהשפעת תפיסותיו הדתיות והאידאולוגיות הקיצוניות של דאע"ש. בעקבות כך, נאשמים השלושה בחברות בארגון טרוריסטי.

ערב חג הקורבן המוסלמי, לפני כחודש, תוכננה להתקיים באצטדיון הכדורגל העירוני בטייבה הופעה של זמר הערבי-ישראלי. יומיים לפני המופע, כשהחלו באצטדיון עבודות ההכנה להופעה, ביניהן הקמת במה והצבת כסאות פלסטיק רבים, התכנסו השלושה בביתו של אמיר בטייבה ודנו בפעולות אפשריות שונות לסיכול ההופעה. בסופו של הדיון החליטו השלושה להסתנן לאיצטדיון ולבצע בו הצתה. השלושה נכנסו לאיצטדיון והציתו בו ציוד רב.

כתוצאה ממעשיהם, עלו באש כ-500 כיסאות פלסטיק, רכיבים שונים בבמה שהוקמה, ארון החשמל, עמוד התאורה, חלקים מהדשא, ונגרמו בכך נזקים כספיים מוערכים מצטברים של כ- 78,000 ש"ח. בעקבות כך מואשמים השלושה בקשירת קשר לפשע מתוך מניע עוינות כלפי ציבור, הסגת גבול כדי לעבור עבירה מתוך מניע עוינות כלפי ציבור והצתה בנסיבות מחמירות בצוותא.

על אף ההצתה, והנזקים הרבים להם גרמה, גורמי העירייה היו נחושים לקיים את ההופעה המתוכננת במועדה המתוכנן. לפיכך, הושקעו משאבים ומאמצים רבים לתקן ולנקות את נזקי ההצתה הקשים ולבצע את עבודות ההקמה מחדש, בפרק הזמן הקצר מאוד שנותר. המאמצים צלחו ובערב המופע היה האצטדיון ערוך לקיום ההופעה, והיא החלה כמתוכנן, בנוכחות קהל של כ-3,000 איש.

בערב המופע, בשעה 20:21, ביצע מוחמד שיחת איומים למוקד 100 של המשטרה בה אמר למוקדנית "את מקשיבה? תקשיבי! הטמנו מטען חבלה במגרש, בטייבה, תפנו את כל האנשים משם, תוך 10 דקות לפני שזה מתפוצץ". זאת בניסיון נוסף לסכל את ההופעה ה"כופרת" לאחר שהניסיון הראשון המשותף לכל השלושה כשל. בעקבות כך, מואשם מוחמד באיומים מתוך מניע עוינות כלפי ציבור.

בנוסף, בחודש אוקטובר אשתקד או בסמוך לכך, החליטו אמיר ואברהים לחפור מנהרה שתצא מצפון מזרח טייבה, תעבור מתחת לגדר הביטחון המפרידה בין טייבה לאיו"ש, ותגיע עד לצד הפלסטיני, בסביבת הכפר הפלסטיני חרבת גבארה, אשר בנפת טול כרם, המרוחק כשלושה קילומטרים מטייבה.

מטרת המנהרה היתה הברחת אמצעי לחימה מאיו"ש ואחסונם במחסן בביתו של אברהים, וכן, בעתיד, במידת הצורך, אם יחליט ארגון דאע"ש לתקוף מטרות בישראל, לצורך הברחת מפגעים פלסטינים תומכי דאע"ש, לשם ביצוע פיגועים בישראל.

עד לדצמבר 2015, במועדים שאינם ידועים במדויק, חפרו השניים מנהרה לעומק של כארבעה מטרים. באותה עת, חשדו השניים שצה"ל חשף את המנהרה והותירה פתוחה כדי לארוב להם ולעצור אותם, ולכן חדלו ממלאכת החפירה. מאז ביצעו מספר תצפיות על המקום ותכננו להמשיך במלאכתם. בעקבות כך, השניים מואשמים בקשירת קשר לפשע.

כמו כן, אברהים מואשם גם בייצור נשק בלא רשות על פי דין, לאחר שייצר מטען צינור נפיץ ופוצץ אותו בשטח פתוח.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 14 אוקטובר 2016, 00:18

כחלון מצהיר שוב: "חוק מיסוי הדירות יעבור בכנסת"

שר האוצר משוכנע שגם ראש הממשלה תומך בהצעת החוק שלו להטלת מס על בעלי דירה שלישית, טוען כי אין סיבה שמחירי השכירות יעלו ואומר כי מטרתו להגדיל את היצע הדירות

"הצעת החוק למיסוי דירות תעבור כפי שהיא נכנסה. נכון שכל אחד מצהיר כל מיני דברים, אבל זה בשביל הכותרות. הקואליציה מחויבת להחלטות הממשלה, ושם זה עבר פה אחד". כך אומר שר האוצר, משה כחלון, בראיון ל"מעריב".

לדבריו, "יש נושאים שגם אני לא אהבתי, כמו התקציב הדו-שנתי, אבל כחבר בקואליציה נאלצתי בסופו של דבר לתמוך. אומר לך חד-משמעית שגם ביבי תומך. נפגשתי איתו בימים האחרונים והוא הודיע שהוא בעד. קואליציה זאת לא תוכנית כבקשתך".

בתשובה לשאלה מדוע הוא מתעקש על המיסוי למרות עליית מחירי השכירות הבהיר כחלון: "אין שום סיבה שמחירי השכירות יעלו. כיום יש 670 אלף דירות להשכרה ו-50 אלף בעלי דירה שלישית. זאת לא סיבה להעלות מחירים, אלא רק תירוץ. מי שהחליט להעלות מחירים עושה את זה בלי קשר למיסוי דירה שלישית. למרות שזה התירוץ שלהם, אני לא אחראי על התירוצים".

לדבריו, הסיבה למס החדש היא בגלל "עודפי הביקוש בשוק הדיור הגבוהים מעבר לכל פרופורציה. כבר הוכח שהטלת מסים מפחיתה את כדאיות ההשקעה. אני מעוניין להגדיל את היצע הדירות לזוגות הצעירים ומיסוי הדירה השלישית הוא אחד האמצעים. לו רציתי יכולתי להטיל מס על דירות יקרות בשווי 30 מיליון שקל. המטרה הייתה לעודד שחרור דירות לשוק. אני מודה שזה צעד לא פשוט. מצד שני, יש אוכלוסייה עם הרבה דירות ואלה חסרות במקום אחר. אני רוצה לעזור לזוגות הצעירים, אבל כשאני מתחת לאלונקה יורים עלי".

לדבריו, "ההתקפות מגיעות מאנשים שטוענים שקנו נכס ביושר וכבר שילמו מס. גם בקואליציה אף אחד לא מחמיץ את ההזדמנות לנגח אותי. דווקא באופוזיציה תומכים ואני יודע שגם בוז'י הרצוג וגם שלי יחימוביץ' בעדי. לפיד החליט לקחת כיוון נגדי, אבל אין מה לעשות. אני מוכן לחטוף למען הזוגות הצעירים".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 14 אוקטובר 2016, 00:19

פרשת השחיתות בבל"ד: 2 חברי כנסת ייחקרו היום במשטרה

הסתעפות בפרשת החשדות לאי סדרים כספיים במפלגה כאשר הבוקר צפויים להיחקר החכי"ם זחאלקה וזועבי • לא ברור אם החוקרים יסתפקו בגביית עדות בלבד או שמא ייחקרו באזהרה • במפלגה מגיבים: "מדובר בשלב נוסף של הרדיפה נגד הציבור הערבי"

פרשת השחיתות במפלגת בל"ד מסתעפת הבוקר עם חקירתם לראשונה של 2 חברי כנסת מהמפלגה.

כזכור לפני כחודש התפוצצה הפרשה בגל מעצרים נרחב של עשרות חשודים וכן בפשיטה של המשטרה על עשרות נכסים של המפלגה והחרמת ציוד רב ומחשבים.
במשטרה חושדים כי המפלגה קיבלה תרומות ממדינות עוינות לצורך פעילות אנטי ישראלית וכן חשד לאי סדרים כספיים ודיווחים כוזבים על תרומות למפלגה.

כאמור הבוקר צפויים להיחקר חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה וחברת הכנסת זועבי, עם זאת עדיין לא ברור אם השניים יגיעו ליחידת להב 433 לצורך מתן עדות בלבד או שהמשטרה תבקש לחקור אותם באזהרה.

אחת האפשרויות הן, כי במהלך מתן עדותם וגירסתם לאירועים יבשרו להם החוקרים כי מרגע זה ואילך הם נחקרים באזהרה.

במפלגת בל"ד מתייחסים בביטול לחשדות, ואומרים כי "מדובר בשלב נוסף של הרדיפה הפוליטית הפשיסטית נגד בל"ד והציבור הערבי כולו".

יצןיין, כי עשרות פעילי בל"ד ושל הרשימה הערבית המשותפת, צפויים להפגין ביום שני הבא מול משרדי להב 433 בלוד, במחאה על מעצר בכירים במפלגה במסגרת הפרשה וחקירתם הצפויה של הח"כים זחאלקה וזועבי.

אל המפיגנים יצטרפו נציגי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל וכן חברי כנסת של הרשימה ערבית המשותפת,

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 14 אוקטובר 2016, 00:21

פרסום ראשון - "תורה עם דרך ארץ": תלמיד הגר"ש אויערבך פותח ישיבה

פרסום ראשון: כמענה לבחורים שאינם מוצאים את עצמם בעולם הישיבות הקלאסי מסיבות שונות, החליט לאחרונה הרב שמואל טל - ראש ישיבת תורת החיים שביד בנימין (ובעבר בגוש קטיף) - דמות תורנית כריזמטית שמוכר בשל 'תהליך ההתחרדות' שהוא עבר, לפתוח ישיבה לנוער חרדי השרוי במצב המוגדר כטרום-נשירה - כך חושף "כיכר השבת". הרב טל נחשב למקורבו של מנהיג "הפלג הירושלמי" הגר"ש אוירבך - בישיבתו אף למד והוכשר להוראה - והשניים אף נפגשו בימים האחרונים.

כידוע, הרב שמואל טל היה נחשב כבשר מבשרה של הציונות הדתית, כבנו של בן ציון לנגנטל מוותיקי עסקני המפד"ל ההיסטורית שנפטר לאחרונה, וכאחיו של ח"כ לשעבר נחום לנגנטל (מפד"ל). אחותו נשואה לח"כ יהודה גליק (ליכוד). עם השנים הוא הקים ישיבה שהתפתחה לקהילה שלמה, 'תורת החיים'.

את המפנה הדרמטי בהתנהלותו והשקפת עולמו - מפנה שסחף אחריו את מעריציו הרבים - ניתן לייחס באופן ברור להתנתקות מגוש קטיף, במהלכה פונו מוסדותיו מהישוב נווה דקלים שבגוש. כשאלו הוקמו על ידו מחדש בישוב יד בנימין שבחבל לכיש, הוא כבר היה חמוש במשנה סדורה אודות החובה להתנתק מהאמונה בציונות, והוא אף פסק מלומר הלל ביום העצמאות כנהוג בחוגי הציונות הדתית.

כעת נודע ל"כיכר השבת", כי לפני כחודש החל - ביוזמתו של הרב טל ובסיוע כמה אברכים חרדים - תהליך רישום בקרב בני נוער חרדים שרגילים לומר עליהם כי 'הם לא מצאו את עצמם', שחלקם היו רשומים בישיבות חרדיות רגילות והשאר אף לא ניסו להתקבל כי מראש היה ברור שלא ישתלבו כיאות וינשרו מהמסגרת בתוך זמן קצר.

הקו הרשמי של הישיבה הוא לפנות לצרכים הפנימיים של הבחור בלי לבדוק איך זה נראה מבחוץ, מתוך הכרה בערך החשוב של 'תורה עם דרך ארץ' מבית מדרשו של הגרש"ר הירש לפיו מחונכים בני הנוער החרדים שבישיבה החדשה, כשמוצעים להם מגוון אמצעים לתעסוקה בשעות הערב ובין סדרי הלימוד בישיבה, ולמי מביניהם שמעוניין בלימודי מקצוע מוכרים מחוץ למסגרת הרשמית - הדבר מתאפשר לו בהכוונה צמודה של הצוות החינוכי בראשותו של הרב אליהו פישר.

לדברי הגורמים המקורבים לענין, האברכים החרדים שצוותו לישיבה כסגל רוחני-חינוכי נועצו קודם לכן בגדולי ישראל וקיבלו את הסכמתם להצטרפותם למהלך. לאחר החגים הקרובים צפוי מספר הבחורים להגיע לכשלושים, ו"כולם עתידים לגדול בעזרת השם כ'בעל'בתים למהדרין' לכתחילה וכדרך חיים".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 14 אוקטובר 2016, 00:23

הקרב על הכתל - משנים כיוון במאבק מול הרפורמים? מנייני תפילה לפי ההלכה ברחבה השנויה במחלוקת

על רקע עתירת הרפורמים ומאבק הרבנים נגד חלוקת מתחם הכותל המערבי לטובת הכשרת מתחם תפילה רפורמי, בשבועות האחרונים התפתחה תופעה חדשה: קבוצות מתפללים צעירים, בהם תלמידי ישיבות מרחבי הארץ, מגיעים להתפלל במתחם 'עזרת ישראל' המיועד לשימוש הרפורמים על פי החלטת הממשלה.

ל"כיכר השבת" נודע כי בשבועות האחרונים, בזמן שעשרות אלפים מתפללים פקדו את הכותל המערבי בימי הסליחות, התקיימו במתחם מספר מנייני תפילה, כולם על פי מסורת ההלכה ובהפרדה בין גברים לנשים. רובם בזמן שפעילי ארגונים רפורמים לא נכחו במקום. בימי חול המועד סוכות מתוכננות להתקיים תפילות נוספות במקום.

עשרות מתפללים, בהם תלמידי ישיבות מרחבי הארץ, השתתפו בתפילות הספונטניות, חלק מהמתפללים מבטיחים להמשיך ולפקוד את מתחם התפילה כאקט התנגדות לפשרת חלוקת הכותל המערבי.

"אנחנו חוזרים לכאן ומחדשים מסורת אבות" הסביר מאיר, אחד המתפללים שהבטיח לחזור ולפקוד את המתחם: "לפני עשרות שנים, עברו להתפלל ברחבה הנוכחית ליד הכותל, לפני כן רוב התפילות היו נערכות מול הכותל באזור הזה" מסכם מאיר.

"הגענו דווקא למקום הכותל המערבי באזור הקדום" הסביר מתפלל נוסף ששוחח עם "כיכר השבת", "מועצת הרבנות הראשית בהם הרבנים הרבנים בצלאל ז'ולטי, הרב שאול ישראלי, הרב שלמה זלמן אויערבך, ביחד עם הרבנים הראשיים קבעה כבר בשנת תשכ"ח שקדושת הכותל אחת היא לכל ארכו מפינתו הדרומית עד הצפונית ולאור קדושתו של המקום- טבעי שנתפלל דווקא בימים בהם יש ארגונים רפורמים שרוצים לטמא את המקום".

כזכור, רב העיר הגאון רבי שלמה עמאר, שמוביל את ההתנגדות למתן דריסת רגל לרפורמים, הגיע לאחרונה לתפילה במתחם 'עזרת ישראל' ואמר: "אף אחד לא יכול לבטל את הקדושה, לא הרשעים האלה, לא הממשלה ולא בית המשפט, את זה אי אפשר לבטל, זה הקדש, זה הר הבית, שום כוח שבעולם. לכותל יש דין של הר הבית".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת » 14 אוקטובר 2016, 00:24

חשש ברבנות הראשית: נשיאת העליון אישרה דיון נוסף על הכשרות

נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור, אישרה לקיים דיון נוסף על החלטת בג"צ בפרשת הכשרות - זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט תמך בבקשת התנועה הרפורמית, כפי שנחשף לראשונה ב"כיכר השבת".

כזכור, לפני כארבעה חודשים בג"צ אימץ את עמדת הרבנות הראשית לישראל בדבר פרשנות של חוק איסור הונאה בכשרות, וקבע כי על פי חוק בית עסק מנוע מלהציג כל מצג כשרותי בכתב, בין תוך שימוש במילים כשר ובין אם לאו, אלא אם ניתנה לו תעודת הכשר מטעם הגורם המוסמך על פי חוק.

בחודש שעבר נחשף לראשונה ב"כיכר השבת" כי בישיבה שהתקיימה בלשכת מנדלבליט בהשתתפות נציג הרבנות הראשית ובכירים במשרד המשפטים, דנו הצדדים בעמדת המדינה באשר לבקשת ארגוני הכשרות הפרטית לקיים דיון נוסף בבג"צ על ההחלטה שלא לאפשר הצגת תעודת 'כשר' בלא אישור הרבנות.

על פי המידע שהגיע לידי "כיכר השבת", היועמ"ש, יהודי שומר תורה ומצוות, החליט שהמדינה תתמוך בבקשה לקיים דיון נוסף בנושא בבג"צ. עם זאת, המדינה לא תביע דעה בנושא הסוגיה עצמה. "משמעות ההחלטה שגדלים הסיכויים שבג"צ יאשר את הבקשה לדיון נוסף בהרכב מורחב" אמר אז בכיר משפטי ברבנות הראשית.

בכירים ברבנות זעמו על ההחלטה ואומרים: "יש סיכוי לא מבוטל שאם יתקיים דיון חדש בהרכב מורחב שהשופטים יהפכו את ההחלטה. בדיון הקודם היו שני שופטים דתיים מתוך שלושה, שיש לזה משמעות, כעת אי אפשר לדעת לאן נגיע, מה שבטוח שיש סיכוי שכל כאב ראש הכשרות יחזור לבית המשפט, מוזרה ההחלטה של היועמ"ש".

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 14 אוקטובר 2016, 14:02

סכנה רוחנית: מיסיונרים יצעדו יחד עם יהודים במהלך חג הסוכות
אירוע נוצרי עומד להתקיים במהלך חג הסוכות בארנה בירושלים, אל המקום תוביל צעדה ובה ישתתפו בני נוער יהודים רבים יחד עם ארגונים נוצריים

ביום חמישי הבא, ג' דחוה"מ סוכות צפוי להתקיים כנס מיסיון ענק בארנה ירושלים. אל הכנס תוביל 'צעדת ירושלים' בה ישתתפו עשרות אלפי בני נוער יהודים שיצעדו יחד עם ארגונים נוצריים ומיסיונרים.

אין זו הפעם הראשונה בה תיערך צעדת ירושלים, שכן מדובר בצעדה ותיקה מאוד, אלא שבשנים האחרונות החלו להגיע אליה יותר ויותר ארגונים נוצריים ומיסיונרים, אשר במהלך הצעדה מנסים להשפיע על בני הנוער, מחלקים ממתקים, מזכרות של אותו האיש, ועוד, וכאילו לא די בזאת – צפויה השנה להשתתף בצעדה גם השגרירות הנוצרית הבינלאומית.

לפני כשנה כאשר עמד להתקיים בסוכות כנס דומה עם צעדה זהה, הרבנים הראשיים לישראל מחו בתוקף, ואף התריעו: "למרות שייתכן שמארגני הכינוס הם ידידי מדינת ישראל, בפועל האירוע מהווה סכנה רוחנית ומקעקע את צביונה היהודי. חובה להוקיע את הדבר ולהזהיר את הציבור".

מעריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר באירוע קבוע שנערך מידי שנה, ואינו אירוע עירוני. מארגני האירוע שוכרים את המקום על פי כל הכללים הקיימים ונהלי החוק. יודגש כי מסיונריות אסורה על פי החוק, ואם יש טענה לביצוע הליך שאינו חוקי, יש לפנות לגורמי החוק ולרשויות המתאימות".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 14 אוקטובר 2016, 14:31

מקבץ מעדכוני 'נייעס מייל':

לאחר ההחלטה החריגה - שר החינוך בנט הורה להשעות כל פעילות עם אונסק"ו.

כתב אישום הוגש נגד תושב ביתר. חשוד שתקף, היכה וקילל פועל ערבי יחד עם חבריו תוך כדי צעקות: "בואו נהרוג אותו ונשחט אותו".

שלזינגר ב'בחדרי': בן 35 מבאר שבע נעצר, חשוד בהטרדות ואיומים על סגן שר הביטחון אלי בן דהן. החקירה של המשטרה בשיתוף משרד הביטחון.

ישראל כהן בתיעוד ב'כיכר': הרב אהרונוב מחב"ד דרש לטבול בערב יו"כ למרות התנגדות השב"ס. ביהמ"ש אישר בתנאי שיצא בבגדים אזרחיים, הרב יצחק דוד גרוסמן התנדב בלי להסס ופשט את מכנסיו.

'יתד' מצטרף לביקורת נגד מינוי הרב ברכיהו לרב המשטרה: "המינוי גרם לפליאה רבה, נשמעו ממנו בעבר התבטאויות חמורות והתיר שירת נשים". גפני: "מדובר במגמה חמורה. הרב גפני לא מונה בגלל שהוא חרדי".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 14 אוקטובר 2016, 14:31

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:


יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג בפייסבוק: דבריו החשובים של הראשל"צ הגר"י יוסף בנוגע לסוריה הם קול מצפוני ומוסרי חשוב.

'קול חי': נשיא המדינה ראובן ריבלין יבקר את הרבנים הראשיים הראשל"צ הגר"י יוסף והגר"ד לאו ביום חמישי ג' דחוה"מ סוכות, בסוכה אשר בביתם.

אתר 2525: פועל נפל מפיגום שקרס באתר בניה ברחוב הרב עובדיה יוסף בחדרה. מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'שרון' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ומצבו מוגדר קשה וללא הכרה.

'ישראל היום': שלושה רבנים חרדים תל אביבים - חיים הורוביץ, אריה לוין ובן ציון ציוני בראיון משותף: "אנחנו לא בעד הפגנות. זה לא הגישה שלנו בת"א. אנחנו נחמדים לאנשי הקהילה הגאה, אבל לא פועלים נגד ההלכה".

משטרת ירושלים: אברך חרדי בן 26 נעצר בחשד להונאה בהיקף של מעל 5 מיליון ש"ח. בין היתר גנב לאמו פנקסי צ'קים וזייף את חתימתה. כמו"כ שיקר והונה עשרות בעסקאות בענף הסלולר. מעצרו הוארך ב- 5 ימים. 'כיכר': העצור החרדי - ראש כולל מוכר מקהילת 'המתמידים' שעקץ והונה את חבריו. רוב החברים החליטו לא להתלונן במשטרה, אחד מהם התלונן והחקירה נפתחה.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 15 אוקטובר 2016, 21:31

סקר של מכון הסקרים 'מדגם' בראשות מינה צמח ומנו גבע שנערך בתוככי הציבור החרדי עבור "משפחה" מציג את החלוקה של הציבור החרדי במפלגות החרדיות.

על פי הסקר, עולה כי 52.4 אחוז מהחרדים הספרדים אומרים שיצביעו ש"ס בבחירות הקרובות. עשרה אחוזים מהחרדים של ש"ס יצביעו עבור 'יהדות התורה', ושבעה עשר אחוזים לא החליטו עבור מי יצביעו. כמו כן, עשרה אחוזים לא החליטו אם בכלל יצביעו או שיצביעו עבור מפלגה חילונית.

בהשוואה ל'יהדות התורה': 82.9 אחוז מהציבור הליטאי הצהירו כי יצביעו בבחירות הקרובות למפלגה, ו-74.6 אחוזים מהציבור החסידי הצהירו גם הם שיצביעו עבור 'יהדות התורה'.

באשר למדד שביעות הרצון מהפוליטיקאים החרדים. גם בקרב הציבור החרדי, השר יעקב ליצמן מוביל בגדול עם 28.2 אחוזים של שביעות רצון. משה גפני במקום השני עם 20.8 אחוזים, במקום השלישי מאיר פרוש עם 7.1 אחוזים ובמקום הרביעי אריה דרעי עם 6.9 אחוזים בלבד. על פי העיתון: "ליצמן פופולרי בציבור הספרדי כמעט כמו דרעי. הציבור הספרדי הוא גם הציבור שבחר בהמוניו בתשובה: לא מרוצה משום פוליטיקאי".

סקר 'מדגם' בדק גם את החלוקה בתוך 'יהדות התורה'. על פי הסקר, החלוקה בין אגודת ישראל ל'דגל' היא 60-40 לטובת דגל התורה. באשר לחלוקה בתוך 'אגודת ישראל' הרי ש'הסיעה המרכזית' בראשות יעקב ליצמן מהווה 11% בלבד ממצביעי 'יהדות התורה' ו'שלומי אמונים' של מאיר פרוש מהווה 13.7% ממצביע 'יהדות התורה'.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 15 אוקטובר 2016, 21:32

במהלך פעילות מבצעית של לוחמי מג"ב הבוקר (שבת) על תוואי הגדר באזור הר אדר, מחבל שהסתתר בשיחים התנפל על אחד הלוחמים, דקר אותו ונמלט מהמקום. הלוחם נפצע בידו באורח קל בלבד. כוחות מג"ב וצה"ל ערכו סריקות באזור הכפרים מצפון-מערב לירושלים.

במסגרת החיפושים, הוקמו מחסומים על ידי כוחות צה"ל מהחטיבה המרחבית בנימין בכניסות לכפר בית סוריק הסמוך. במקביל, התבצעו סריקות גם בשטח הפתוח שבמורדות הר אדר לכיוון מזרח. האזור נחשב יחסית לשקט בשנים האחרונות. שב"כ מעורב בחקירה.

במסגרת הפרות סדר באזור ירושלים בערב יום כיפור, נורה למוות פלסטיני כבן 20. במשטרת ירושלים אמרו לאחר האירוע כי רעולי פנים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר לוחמי מג"ב שפעלו בסילוואן. במשטרה הסבירו כי לאחר שרעולי הפנים "סיכנו את חיי הלוחמים באופן ממשי, בוצע שימוש בירי וזוהתה פגיעה".

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 15 אוקטובר 2016, 21:36

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הערב (מוצאי שבת) לדיון שהתקיים אתמול במועצת הביטחון של האו"ם נגד מדיניות ישראל ביו"ש.

הפוסט המלא שפרסם הערב ראש הממשלה:

בדיון שהתקיים אתמול במועצת הביטחון של האו"ם הצטרפו ארגוני 'בצלם' ו'ידידי שלום עכשיו בארה"ב' למקהלת ההכפשות נגד ישראל, ומחזרו את הטענה השקרית ש"הכיבוש וההתנחלויות" הם הסיבה לסכסוך.

האמת היא שהפלסטינים תקפו את ישראל במשך כ-50 שנה, לפני שהייתה התנחלות אחת. הם ממשיכים לתקוף את ישראל מרצועת עזה, גם אחרי שיצאנו ממנה לחלוטין. הם תוקפים אותנו מיהודה ושומרון, תוך שהם דורשים לא רק את השטחים הללו, אלא גם את זכות השיבה ליפו, עכו וחיפה. את התביעות הללו הם מגבים בהסתה רצחנית שמכוונת אלינו מיום הקמת המדינה.

העובדות הללו מוכיחות כי שורש הסכסוך איננו "הכיבוש וההתנחלויות", אלא הסירוב הפלסטיני המתמשך להכיר במדינה יהודית בגבולות כלשהם.

יו"ר 'בצלם' הפציר אתמול במועצת הביטחון לפעול נגד ישראל. מה שהארגונים הללו לא מצליחים להשיג בבחירות דמוקרטיות בישראל, הם מנסים להשיג על-ידי כפיה בינלאומית. זהו מעשה לא ראוי.

בדמוקרטיה הישראלית באים לידי ביטוי גם ארגונים קיקיוניים והזויים כמו 'בצלם'. אבל רוב הציבור יודע את האמת. אנו נמשיך להגן על הצדק ועל המדינה שלנו מול כל הלחצים הבינלאומיים.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 15 אוקטובר 2016, 21:36

כ -60 אלף איש חתמו על עצומה אותה יזמו הפורום המשפטי הבינלאומי (ILF) בשיתוף StandWithUs. העצומה באה כתגובה להחלטת אונסק״ו השוללת את הקשר בין העם היהודי להר הבית והכותל המערבי..

על העצומה חתמו 20,000 איש כבר אחרי ההחלטה הראשונה בחודש אפריל האחרון אך עם ההחלטה בסוף השבוע האחרון צברה העצומה תאוצה וכבר כעת הגיעה לכ 60,000 חותמים מרחבי העולם.

העצומה קוראת לאונסקו להכיר באמת ההיסטורית של העם היהודי וקובעת כי החלטותיו של אונסקו מונעות ממניעים פוליטים גרידא תוך התעלמות מעובדות היסטוריות וזכויות אדם בסיסיות. אמירות הזויות פוגעניות ומנותקות אלה פוגעות באמינות הארגון ומשמיטות את הקרקע עליו הוא יושב

עו״ד יפעה סגל מנהלת ה-ILF אמרה, "ההכחשה של אונסק"ו בקשר בין היהודים לירושלים ולאתרים הקדושים בה, מפר את המנדט שלו עצמו ע"י מחיקת המסורת של מיליוני אנשים, והפרת הזכויות הדתיות והתרבותיות שלהם. אנו מאמינים שהר הבית, בהיותו אתר קדוש למספר דתות, יכול להוות דוגמה לעקרונות של אונסק"ו של קבלת האחר, כבוד לאחר ואיחוד אומות, במקום להשמיט ולבדל בין אנשים עם אמונות ונרטיבים שונים"

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 15 אוקטובר 2016, 22:10

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

סוכנות איו"ש: מחבל משכם כבן 25 שלדבריו רצה להיות 'שאהיד' נעצר בסמוך להר הבית כשעליו סכין.

סקר חדש בארה"ב של סוכנות הידיעות 'רויטרס' - קלינטון 44%. טראמפ 37%.

'ערוץ 2': קרב ההנצחה על שם שמעון פרס: עיריית אשדוד רוצה לשנות ולהפוך את הרחוב הראשי בעיר - שדרות בני ברית - לרחוב על שם פרס, אך ארגון 'בני ברית' הודיע כי הוא מתנגד בתוקף.

ויסברג בתמליל ב'בחדרי' מביקור מרן האדמו"ר מויז'ניץ אצל מרן הגראי"ל שטיינמן: האד' שאל האם ראש הישיבה זוכר את ה'חפץ חיים'. הגראי"ל ענה שלא. בנוסף שוחחו על מקום מגוריו של הגראי"ל בבריסק ועל כך שלא יושב עם כסא מרופד.

עימות סוער בפאנל 'אולפן שישי' בין ח"כ אחמד טיבי למשתתפי הפאנל - טיבי לרוני דניאל: "אתה מתנשא. פרא אדם ומוג לב. חזור בך מהאמירה 'תהיו בני אדם'. לעולם אל תטיף לערבי מוסר". רוני דניאל בתגובה: "אתה קשקשן. תשתוק כבר".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 15 אוקטובר 2016, 23:14

פיגוע באזור הר אדר: במהלך פעילות של לוחמי מג"ב בשעות הבוקר של שבת, התנפל מחבל שהסתתר בין השיחים על אחד הלוחמים ודקר אותו. הלוחם נפצע באופן קל, אך המחבל הצליח להימלט.

בעקבות כך נערכו חיפושים של כוחות מג"ב וצה"ל באזור הכפרים הסמוכים. כחלק מהחיפושים הוקמו מחסומים רבים וגם השב"כ עורב בחקירה.

התקרית הנוכחית אירעה לאחר שבמהלך יום הכיפורים התרחשו הפרות סדר רבות באזור ירושלים. במשטרה ציינו כי רעולי פנים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר לוחמי מג"ב שפעלו בסילוואן.

תקרית נוספת נרשמה בעיסוואיה - כפר הממוקם מזרחית להר הצופים, רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה, ידו אבנים וירו זיקוקים לעבר הכוח במקום. הפורעים הבעירו פחים וחסמו צירים בכניסה לכפר. כוח משטרה פיזר את מפרי הסדר תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

במשטרת ישראל ציינו כי הם ערוכים לקראת חגי תשרי בכוננות מלאה. אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבי משטרה יעבדו בפריסה מלאה ובהיערכות מבצעית. כל זאת עם שיתוף מלא של הרשויות וכלל גורמי החירום וההצלה, כדי לפעול בסנכרון מלא בעת אירוע חריג.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 15 אוקטובר 2016, 23:15

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

השר גלעד ארדן מפרסם בטוויטר תמונה שלו בונה הערב סוכה בביתו כשכיפה על ראשו.

ערב סוכות בב"ב: הפרשן נחמיה שטרסלר רכש הערב ארבעת המינים ברחובות העיר יחד עם העיתונאי ישראל כהן. בסופ"ש פרסם מאמר שצם ביו"כ.

היסטוריה! אחרי שהוחרם שנים ולא הופיע באירועים חרדיים תורניים ובהיכלי הישיבות - הזמר מרדכי בן דוד הופיע הערב באירוע של מוסדות 'תפארת ישראל' ב'אווניו'. האירוע נערך בהשתתפות מרן הגר"ח קנייבסקי.

הרב הראשי הגר"י יוסף עקץ במרומז את מרן הגרש"מ עמאר, על הראיון שהעניק ל'קו עיתונות'? לדבריו בשיעורו הערב: "הרב משאש זצ"ל היה רבה של ירושלים, אבל מעולם לא התראיין לעיתון, הוא חלק על מרן האבא זצ"ל מתוך כבוד גדול רק בעניני הלכה".

לחג הסוכות הגיעו מארה"ב גדולי הזמר: מרדכי בן דוד, אברהם פריד, יעקב שוואקי, איצ'ה מאיר הלפגוט וליפא שמלצר. מב"ד יופיע בחג: בארגון 'סולם', בחברון ובבנייני האומה. אברהם פריד יופיע: בנתניה, טבריה ובסוכת הנגיד שוטנשטיין. ליפא שמעלצר יופיע: במישקולץ, קבר דוד ואצל שוטנשטיין. יעקב שוואקי יופיע: בבריכת הסולטן, בת"א ובית שמש.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 15 אוקטובר 2016, 23:22

לראשונה מזה חמש שנים: כביש הגבול עם מצרים ייפתח לתנועת מטיילים במהלך חול המועד סוכות.

לראשונה מזה חמש שנים ייפתח בחול המועד סוכות לתנועת מטיילים כביש 10, הלא הוא כביש הגבול ממצרים, בקטע שבין פתחת ניצנה ובין הר כרכום. בחמש השנים האחרונות נאסר על אזרחים לעשות שימוש בכביש, וזאת בשל התרעות ביטחוניות ובעקבות הפיגוע שאירע בכביש בשנת 2011 (אז נסגר לראשונה).

בעקבות בקשות של אנשי המועצה האזורית רמת הנגב והיערכות מיוחדת של חטיבת "שגיא" לאבטחת הכביש, החליטו בצה"ל לאפשר את הנסיעה בו במהלך חול המועד. הכביש ייפתח לתנועה בשעות היום החל מיום ראשון, ערב חג סוכות ועד למוצאי שמחת תורה.

שמוליק ריפמן, ראש המועצה האזורית רמת הנגב, בירך על ההחלטה: "מדובר באחד הכבישים היפים ביותר של מדינת ישראל, אשר הנוסע בו צופה אל נופי ארץ בראשית עוצרי נשימה. אורכו של הקטע הוא כ-50 ק"מ, והוא כולל תצפיות מדהימות אל המדבר האינסופי, מרחבי סיני והר הנגב הגבוה, וגישה לאתרי טיולים כמו הר כרכום ומצפה רמון. לא פחות חשוב מכך, פתיחת הכביש תחזק את תיירני פתחת ניצנה והר הנגב בכלל. אני ממליץ לכל ישראלי לנצל את חול המועד הקרוב ואת מזג האוויר הנפלא, לטייל בנגב – ולבקר בכביש 10".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 16 אוקטובר 2016, 08:57

במהלך הלילה עצרו כוחות צה״ל ומג"ב 12 ערבים מבוקשים באזור יהודה ושומרון, חמישה מהם חשודים במעורבות בפעילות טרור ובהתפרעויות.

במהלך פעילות של כוחות צה״ל בכפר סעיר שבחטיבה המרחבית עציון איתרו ותפסו הכוחות אלפי שקלים אשר שימשו למימון פעולות טרור.

בנוסף, על פי צו אלוף פיקוד המרכז סגרו הלילה כוחות צה״ל ומג״ב בפעילות משותפת עם השב״כ דירה ומחסן בשכם אשר שימשו להכנת מטעני טרור.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 16 אוקטובר 2016, 09:22

האם הוועד המנהל של אונסק"ו ישנה את נוסח ההחלטה המנתקת את הזיקה בין ישראל והעם היהודי לבין הר הבית והכותל המערבי?

בקרב נציגים בכירים בוועד - ובהם הנציג הגרמני, שורר רצון לייצר החלטה שונה מעט מזו שהתקבלה בוועדת התוכן של הוועד המנהל.

גרמניה, שהיתה אחת משש המדינות שהצביעו נגד ההחלטה, מנסה ליצור שינוי בנוסח הסופי שלה - שאמור לעלות בפני הוועד להצבעה ביום שלישי הקרוב.

בשל העובדה שבירושלים עדיין זועמים מאוד על ההצעה שמנתקת את הזיקה בין העם היהודי לירושלים, מבקשת הנציגות הגרמנית באונסק"ו לדחות לזמן מה את ההצבעה הסופית - ולהמתין שיירגעו הרוחות כדי לנסות ולייצר נוסח "הולם יותר", כלשון אחד מהנציגים של המדינה.

עם זאת, לא ברור מה סיכויי היוזמה הזו להצליח. ארגון אונסק"ו כבר הצביע בחודש אפריל שעבר בעד הצעת החלטה דומה (אז הכותל לא הוזכר בה, אבל נותקה הזיקה בין היהדות לבין הר הבית, נ"ק) - והצעה נוספת בנושא תעלה לדיון בוועדת המורשת של הארגון בעוד חודשים ספורים.

כזכור, בישראל הבהירו שישעו את הקשרים עם אונסק"ו בעקבות קבלת ההחלטה, שקודמה בעצם על ידי נציגים פלסטיניים ותומכיהם ממדינות שונות. חשוב לציין שמספר מדינות שמצביעות באופן קבוע נגד ישראל בדיונים מסוג זה - ובהם שבדיה, העדיפו הפעם להימנע לאחר לחץ דיפלומטי ישראלי

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 16 אוקטובר 2016, 12:51

שוטרי תנועה עצרו אמש לבדיקה רכב שנסע ברחוב הרב קוק בירושלים, וגילו בתוכו נהג ערבי כבן 70 תושב מזרח העיר, אשר נוהג תחת השפעת אלכוהול.

האיש נהג למרות שרישיונו נפסל בפברואר השנה לתקופה של 30 חודשים בגין עבירה דומה של נסיעה תחת השפעת אלכוהול. הוא נעצר ויובא היום בפני בית המשפט לדיון בעניינו.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 16 אוקטובר 2016, 12:51

המשטרה שלושה עצרה שלושה חשודים בני 24, 18 ו-30, תושבי רמלה ומודיעין, בביצוע שוד בסניף של רשת המזון "יינות ביתן" בראשון לציון.

השלושה יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 16 אוקטובר 2016, 13:18

ראש ממשלת סקוטלנד, ניקולה סטרג'ן, אמרה כי "ייתכן מאוד" שהמדינה תערוך משאל עם נוסף על עצמאות המדינה והיפרדות מבריטניה לפני 2020, לאחר החלטת הבריטים לעזוב את האיחוד האירופי.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 16 אוקטובר 2016, 13:38

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

ב"ב: בעלי חנויות ברחוב ר"ע קיבלו אמש דו"חות מהשיטור העירוני לאחר שלא סגרו בחצות כנדרש.

ברכת מזל טוב לרב הראשי הגר"ד לאו לרגל אירוסי הבת יעל שרה, עם הבחור נפתלי אדלר מלונדון, מבכירי ישיבת 'חברון'.

ח"כ מרגי בטוויטר: השימוש בצמד המילים "עוכרי ישראל" אף פעם לא היה אהוב על ידי, עד למופע ההזוי שהיה בליל שבת באו"ם.

ויסברג ב'בחדרי': ב'מעייני הישועה' נפטרה הרבנית אורידה ענקרי ע"ה. בת 81. אחותו היחידה של הקדוש הרב מצליח מאזוז הי"ד ודודתו של הגר"מ מאזוז.

ישראל כהן ב'כיכר': ר"ע ערד ניסן בן חמו מ'יש עתיד' הוציא צו הריסה למספר סוכות של חסידי גור. עסקני החסידות פנו אמש לביהמ"ש השלום שהוציא צו מניעה ופסק: סוכה לא צריכה רישיון.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 16 אוקטובר 2016, 13:38

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג נצפה כעת רוכש סט ארבעת המינים בשוק בכיכר רבין בת"א.

המיליארדר שלדון אדלסון המקורב לנתניהו תרם 10 מיליון דולר לקמפיין הבחירות של טראמפ.

בעקבות המתיחות עם החרדים? ר"ע אשדוד לסרי ביטל את הסיור הקבוע כמידי ערב חג בשוק 4 המינים.

מדוע בוטלו האירועים באשדוד? ישי כהן ב'כיכר': סגן ראש העיר כנפו טוען כי הסיבה בגלל מתיחות קשה של ש"ס עם ראש העיר לסרי. בכיר אחר טוען: בגלל מתיחות בין כנפו למנכ"ל החברה למתנ"סים.

ח"מ אשדוד אבי אמסלם לגרודקה ב'בחדרי': "לא נפרוש מהקואליציה בגלל ביטול האירועים. להבא - נפעל שהתקציב לא יעבור דרך החברה למתנ"סים שביקשה מאיתנו לבטל את האירועים".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 16 אוקטובר 2016, 16:27

הפיגוע בטורקיה: 3 שוטרים נהרגו.

לפחות שלושה שוטרים נהרגו כתוצאה מפיצוץ מחבל מתאבד בעיר גזיאנטפ שבדרום טורקיה, סמוך לגבול עם סוריה.

בפיגוע נפצעו עוד שמונה בני אדם.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 16 אוקטובר 2016, 16:28

מטייל ישראלי נהרג בתאונת דרכים חזיתית בין שני רכבים. מטיילת נוספת מאושפזת במצב קשה ועוד שניים במצב בינוני.

ממשרד החוץ נמסר שנעשים מאמצים לעזור בהעברת הגופה לארץ.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן » 16 אוקטובר 2016, 16:28

גבר כבן 58 נפל מעץ בגובה של חמישה מטרים בזמן גזימת סכך לסוכה ברחוב כובשי החרמון בקריית עקרון.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים קפלן במצב קל עם חבלה בחזה.

שלח תגובה