הקרע ביהדות התורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

שש משזר כתב:
משולש כתב:
שש משזר כתב:
אם הגרי"ש אלישיב פסק מה שפסק על אף ההסכם שהוצג לפניו, זה דבר תמוה כשלעצמו, אבל הוא פוסק ואני לא. אבל מצד שני, האדמורי"ם לא פסקו כמותו...
כלומר, הטעות של הליטאים [אחת מהן...] היא, שחושבים שאם יש להם הצדקה [לדעתם] במה שהם עושים, אז גם הצד השני צריך להפנים זאת ולומר שהצדק איתם. אבל מה לעשות, החסידים אינם פוסקים על פי גדוליהם.
ולכן, המציאות היא - שהליטאים אינם עומדים בדבריהם פעם אחר פעם. דבר המצריך בדיקה אחריהם, והמשניא אותם כאנשים בלתי נאמנים, שאינם עומדים בדבריהם, ושבשם התורה הכל מותר להם. אבל הם בשלהם, 'כך פסק גדול זה וזה', כאילו שזה דבר שגם החסיד צריך להודות ולהבין.
והמציאות היא - שהם מחרימים הפלס, מאותה סיבה, כי כך פסקו גדוליהם, ואח"כ לא מבינים טענת החסידים שאם החרימו חלק מהקהל הטבעי שלהם, אזי החסירו מקהל בוחריהם ומכסאותיהם בכנסת.

סוף דבר, כמו שראינו לאורך כל האשכול. הליטאים מטמינים ראשם בחול, וצועקים משם קוזק הנגזל.
יצא המרצע מן השק, הרב דרוק צדק. ואתה בראש השונאים . https://chl.co.il/viewtopic. ... 60#p271071
לא יצא כולם.
תפסת מילה?
זה מה שיש לך לענות על הנימוק שהבאת? אז אתה רק מוכיח שאני צודק, ותודה לך ע"ז.
לא ענית כלום על מה שאמרתי, חוץ מלומר שזה שאנחנו שומעים לפוסקי הדור זה משניא אותנו. מה לעשות. אנחנו נלך בעקבות גדולי הדור, "ומי שמעקם את האף יהיה לו אף עקום". (מ"ב).

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

דרמה!

איתי גדסי קול חי: ‏החוק הנורבגי: מחר - יום ראשון - יגיש הרב פרוש את התפטרותו מהכנסת וימשיך לכהן כסגן שר החינוך והרב יעקב אשר יכנס לכהן כח"כ בסיעת יהדות התורה.

הכתב והמכתב

נושא שלא נקרא על ידי הכתב והמכתב »

משולש כתב:
שש משזר כתב:
משולש כתב:
שש משזר כתב:
אם הגרי"ש אלישיב פסק מה שפסק על אף ההסכם שהוצג לפניו, זה דבר תמוה כשלעצמו, אבל הוא פוסק ואני לא. אבל מצד שני, האדמורי"ם לא פסקו כמותו...
כלומר, הטעות של הליטאים [אחת מהן...] היא, שחושבים שאם יש להם הצדקה [לדעתם] במה שהם עושים, אז גם הצד השני צריך להפנים זאת ולומר שהצדק איתם. אבל מה לעשות, החסידים אינם פוסקים על פי גדוליהם.
ולכן, המציאות היא - שהליטאים אינם עומדים בדבריהם פעם אחר פעם. דבר המצריך בדיקה אחריהם, והמשניא אותם כאנשים בלתי נאמנים, שאינם עומדים בדבריהם, ושבשם התורה הכל מותר להם. אבל הם בשלהם, 'כך פסק גדול זה וזה', כאילו שזה דבר שגם החסיד צריך להודות ולהבין.
והמציאות היא - שהם מחרימים הפלס, מאותה סיבה, כי כך פסקו גדוליהם, ואח"כ לא מבינים טענת החסידים שאם החרימו חלק מהקהל הטבעי שלהם, אזי החסירו מקהל בוחריהם ומכסאותיהם בכנסת.

סוף דבר, כמו שראינו לאורך כל האשכול. הליטאים מטמינים ראשם בחול, וצועקים משם קוזק הנגזל.
יצא המרצע מן השק, הרב דרוק צדק. ואתה בראש השונאים . https://chl.co.il/viewtopic. ... 60#p271071
לא יצא כולם.
תפסת מילה?
זה מה שיש לך לענות על הנימוק שהבאת? אז אתה רק מוכיח שאני צודק, ותודה לך ע"ז.
לא ענית כלום על מה שאמרתי, חוץ מלומר שזה שאנחנו שומעים לפוסקי הדור זה משניא אותנו. מה לעשות. אנחנו נלך בעקבות גדולי הדור, "ומי שמעקם את האף יהיה לו אף עקום". (מ"ב).
נכון. אם הרב אלישיב פסק שמותר לו לרוץ אז מותר לו.
אבל... הוא עדיין יכול לעמוד במילתו או בחתימתו לא להתמודד, לא בגלל שהוא חייב לעשות זאת על פי דין. אלא כאקט של עמידה בהסכמים. וזה מה שמתכוונים לענות לך. יש מקומות שיודעים לכבד את עצמם ולעמוד בהסכמים ויש מקומות שיחפשו את הפירצה (הקיימת בהרבה הסכמים) כדי לא לקיים.

סמל אישי של משתמש
משולש

הרב אלישיב הורה שאין צריך לכבד את ההסכם גם לא בשביל "לכבד את עצמו".

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

כתבן כתב:
גאליציינער כתב:
כתבן כתב: אגב, לא רק בעלזא גדלה, גם אצל אחרים יש ריבוי טבעי, באלפון של סלונים 1580 בא"י בלבד.
וזה שכתבת שיש להם באלפון 1,850 זה אומר שיש להם בסביבות ה-1,700, ניחא, לו יהיה כן וחוזרני ממה שציינתי לעיל.
מיהרת בקריאה והחלפת בין 1580 ל 1850. אולי עם חו"ל (האלפון ללא חו"ל) הם מתקרבים ל 1850.
והערה נוספת, אין שם נספחים, הברוטו הוא הנטו, אנשים שבאים מפעם לפעם ובחוג אחר היו מוכנסים לאלפון, בסלונים הם לא מופיעים, רק מי שחסיד סלונים לגמרי.
גם בקרלין אותו דבר, רק מי שמקום תפילתו הקבוע בשבת בקרלין, מופיע באלפון.

מי שקיצוני לצד השני זה צאנז, ממה שמצאתי האלפון שלהם הוא הכי מנופח.
חסידים מחוגים שונים ללא קשר לצאנז מופיעים שם.
כמו מי שחתן אצל צאנזר, אולי בגלל שמתפלל שם כשמתארח אצל חמיו.
כמו כאלה שגרים בקרית צאנז י-ם, אבל הם לא צאנזרס וכדומה.
לגבי סלונים אתה צודק, וזה די מתאים לפי דברי, [אם לפני 5 שנה לערך היה להם 1,200 משפחות, עכשיו יכול להיות שיש להם כמעט את המספר הנ"ל.]
ולגבי אלפונים נ"ל שכמעט ולא שייך שלא יתשתרבבו אנשים מחוץ לחסידות, אם זה מקורבים, אם הם בני משפחה של... [אולי כמה סלאנימערס,] אני לא כ"כ מתמצא בזה, השאלה הוא כמה יותר מה-2 % האלו התשרבבו, בצאנז כפי שציינת וכן בויז'ניץ הרשמיות מנופחות מעל כל פרופורציה, בעלזא זה משהו באמצע, לאחרונה הורידו הרבה מהמקורבים אבל יש עוד קצת... את השאר לא ראיתי עדיין ואני לא יודע, אני אולי יברר...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש כתב:
גאליציינער כתב:[לתשומת לב הליטאים שכנראה זה מה שיהיה עם ההפלס עוד כמה שנים...
אני מאוד מקווה שלא.
ונראה לי שאף אחד מגדולי הדור לא אמר מעולם שאסור להכניס המבשר הביתה ושאסור לפרסם בו. משא"כ בהפלס רוב חברות הפרסום הגדולות מבינות לבד שאסור להתעסק עם הפלס.
וההבדל פשוט: המבשר נועד לתת יצוג לציבור מסויים, הפלס נועד "לגרד" ולרדוף גדולי תורה מסויימים. (וזה מה שהוא עושה כל הזמן).
הזמן יעשה את שלו...
אני מדבר שכיום ישנם אפילו חסידי גור שמכניסים את זה לביתם... וכ"ש שעוד כמה שנים יהיו ליטאים שיכניסו את זה לבתיהם... נכון שאף גדול בישראל לא אסר את ההמבשר, אבל כשיש הוראה בגור לא להכניס את המתחרה ותוך כמה שנים ישנם הרבה מנויים להמבשר בריכוזי גור, זה אומר הרבה...
ואת זה שאמרת שהפלס נועד רק "לגרד" גדו"י, תאמין לי שיש אנשים שלא חושבים כמוך... הם טוענים שהם סה"כ רוצים ייצוג...
"ונזכה ונחיה ונראה..."
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

חוזר בתשובה כתב:
עטרת תפארת כתב:ליצמן צריך להתחיל לחפש סולם.. כדי לרדת מהעץ מול לפיד התחזק מאוד...
לדעתי קצת לא שמנו לב למה שקורה כאן..
לפיד פשוט בשנה האחרונה עובד כמו שצריך חורש בית בית עיר עיר
וכרגע נראה שהוא מצליח...
וזה מה שבאמת מאיים על הציבור החרדי...
אתה החלטת ככה ואתה חוזר ע"ז שוב ושוב....
נכון לעכשיו מה לעשות והמפלגות החרדיות הם לשון מאזניים בכל קואליציה עתידית [חוץ אם ביבי יעשה שוב את הטעות שלו ויילך עם לפיד - דבר שלא נראה ביובל הקרוב], כך שאני לא רואה כ"כ מקום לדאגה, אכן צריך להיות מוכן לתרחיש כזה אבל מכאן ועד לומר שזהו בעיית הבעיות שלנו הדרך קצת רחוקה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש כתב:הרב אלישיב הורה שאין צריך לכבד את ההסכם גם לא בשביל "לכבד את עצמו".
את זה הוספת מדעתך, הרב אלישיב אמר לו שהוא לא מחוייב לעמוד בהסכם, הוא ציווה עליו לרוץ לראשות העיר וכו', הוא רק אמר לו שבסיטואציה הנ"ל - הוא לא מחוייב להסכם, הא ותו לא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

גאליציינער כתב: ואת זה שאמרת שהפלס נועד רק "לגרד" גדו"י, תאמין לי שיש אנשים שלא חושבים כמוך... הם טוענים שהם סה"כ רוצים ייצוג...
"ונזכה ונחיה ונראה..."
אני לא מכחיש שיש תמימים בעולם. אני דיברתי על מה שעורכי העיתון אמרו בעצמם.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש כתב:
גאליציינער כתב: ואת זה שאמרת שהפלס נועד רק "לגרד" גדו"י, תאמין לי שיש אנשים שלא חושבים כמוך... הם טוענים שהם סה"כ רוצים ייצוג...
"ונזכה ונחיה ונראה..."
???????????????????????????
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

גאליציינער כתב:
משולש כתב:
"ונזכה ונחיה ונראה..."
חביבי, ברוך הבא למועדון הפיל המשוגע!!!
יש הקלטה איך לבין אומר שהפלס "יגרד" את הגראי"ל עפרא לפומיה. (וזה מהביטויים הכי עדינים שלהם, לא אמנה כי רוכלא את מה שאמרו גם י. ויין שר"י, ועוד אנשים מצמרת הפסל).

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:
"ונזכה ונחיה ונראה..."
חביבי, ברוך הבא למועדון הפיל המשוגע!!!
יש הקלטה איך לבין אומר שהפלס "יגרד" את הגראי"ל עפרא לפומיה. (וזה מהביטויים הכי עדינים שלהם, לא אמנה כרוכלא את מה שאמרו גם י. ויין שר"י, ועוד אנשים מצמרת הפסל).
?????????????????????????????????

שם חדש במערכת ?
ומה הקשר לפיל המשוגע, אתה כבר החלפת נושא לעניין אשדוד וההטרדות, שכחת ? תחזור מהר לאקטואליה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

יעקב לבין מנכ"ל יתד לשעבר והיום מנכ"ל הפסל. (וגם מנכ"ל גרודנא) הוא מלווה את עיתון הפסל מיום צאתו לעולם השקר ועד היום הזה.

מסתקרן

Re: הודאת בעל דין!!!

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן »

ליצמן הודה כי חצי מיהדות התורה הם ליטאים!
שר הבריאות הישראלי יעקב ליצמן פגש את עמיתו שר הבריאות של ליטא יורס פוזלה, במסגרת העצרת השנתית של ארגון הבריאות העולמית שמתכנסת בז'נבה. ליצמן: "מחצית מהמפלגה שלי הם ליטאים".

סמל אישי של משתמש
העיתונאי

נושא שלא נקרא על ידי העיתונאי »

הוא אמר את זה בכדי לתת לו תחושה טובה אבל ברור שיש יותר חסידים מליטאים!!!
חדשות / דיווחים / עדכונים / דעות / פרשנויות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

Re: הודאת בעל דין!!!

מסתקרן כתב:ליצמן הודה כי חצי מיהדות התורה הם ליטאים!
שר הבריאות הישראלי יעקב ליצמן פגש את עמיתו שר הבריאות של ליטא יורס פוזלה, במסגרת העצרת השנתית של ארגון הבריאות העולמית שמתכנסת בז'נבה. ליצמן: "מחצית מהמפלגה שלי הם ליטאים".
אני רואה שלא הבנת את דבריו: מחצית מהמפלגה - החברי כנסת הם ליטאים, שמה הוא בא לחדש שם ?
קצת מחשבה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

מי החצי ליטאים במפלגה?
גפני הוא גערער. מקלב? אשר? נראה לי שהליטאי היחיד שם זה פרוש.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש כתב:מי החצי ליטאים במפלגה?
אם גפני הוא גערער אז ליצמן הוא ליטאי...
[במקורו...]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

גאליציינער כתב:
[במקורו...]
איזה צחוק הגורל...

מסתקרן

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן »

גאליציינער כתב:
[במקורו...]
מתי ליצמן הגיע לגור?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

מסתקרן כתב:
גאליציינער כתב:
[במקורו...]
מתי ליצמן הגיע לגור?
הוא למד במוסדות שלהם - כמו עוד אלפים רבים שנסחפו בימי הבית ישראל לגור.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

• השר ליצמן לאבי בלום ב'קו עיתונות': "אמרתי לפרוש שלדעתי הוא עושה טעות, והוא לא שאל אותי מראש. בניגוד למה שפרסמו, גם לא ביקשתי לכנס את המועצת ואני לא הולך לעשות מזה דרמה, אנחנו הרי מכירים את דגל התורה ויהיו לפרוש עוד מספיק סיבות להצטער על זה בעצמו".

סמל אישי של משתמש
משולש

חיים כהן
הזחילה של פרוש

מבדיקה שעשיתי לעומק, התברר לי שבהסכם שנחתם בין מאיר פרוש ל'דגל התורה' או לר' דוד שפירא, מה שהציעו לו בעבר - זה מה שהוא קיבל עכשיו, ומי שביקש שלא לפרסם את ההסכם - היה פרוש.

מי שמכיר את פרוש טוב, יכול לראות שפרוש נבנה בעיקר ממוקדי כח. והוא שם לב שב'חינוך העצמאי' לא מתכננים לוותר להם ולצרף אותם להנהלה הפעילה, ובינתיים הם ממנים משרות שונות, מה שיגרום לו להפסיד מוקד כח חשוב, כשידוע שמי שנהנה מהחינוך העצמאי בעיקר הן החסידויות הקטנות שמהן מגיע כוחו של פרוש.

ולכן, כשפרוש הבין ש'דגל' לא הולכת להתקפל, הוא הבין שכדאי לו לזחול, להוריד את הראש, לתת את הרוטציה ולקבל את ההסכם ככתבו וכלשונו.

וזה הרי ידוע שהמומחיות של פרוש היא להפוך את הכישלון להישג, ראה את ההפסד שלו בהתמודדות לראשות עיריית ירושלים - במקום להודות שהמהלך שהוא עשה היה כישלון מלכתחילה, הוא דאג להפוך את זה להישג, כשהוא האשים בריש גלי עדה קדושה מאד בתוך אגודת ישראל שבגללה הוא כביכול לא נבחר.

וגם כעת, כדי להציל את מעט הכבוד שנשאר לו, הוא פרסם את מה שפרסם שהוא הגיע לסיכומים עם ר' דוד שפירא, נכד מרן הגראי"ל שטיינמן, כדי לפגוע בנציגים של 'דגל' ולהראות שהוא לכאורה הצליח לעקוף אותם וכך הגיע ההסכם

http://www.kikar.co.il/200115.html

סמל אישי של משתמש
שש משזר
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

רמת השטויות והשקרים שהוא כותב, רק הגביר בי התחושה, שכליטאי תאמין לכל שטות שתשמע - ובלבד שתתאם עם עמדה ליטאית.

עכשיו רק נשאר לך לשמוע מפיו הקדוש של גפני הקדוש שליחו של הרב שך הקדוש שליחו של הקדוש ב"ה, שאכן חיים כהן אמר דברי אמת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

שש משזר כתב:רמת השטויות והשקרים שהוא כותב, רק הגביר בי התחושה, שכליטאי תאמין לכל שטות שתשמע - ובלבד שתתאם עם עמדה ליטאית.

עכשיו רק נשאר לך לשמוע מפיו הקדוש של גפני הקדוש שליחו של הרב שך הקדוש שליחו של הקדוש ב"ה, שאכן חיים כהן אמר דברי אמת.
תגובה ברורה מתומך של מאיר פרוש...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

המבין יבין
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי המבין יבין »

שלום? משה הלר ב'ידיעות ירושלים': עם כניסתו לתפקיד סגן ראש העיר ביקש י. פינדרוס להוריד את המחיצה שנבנתה על ידי י. קלרמן בכדי להפריד בין לשכתו ללשכת סגן ראש העיר חיים אפשטיין כמהלך של "התחלה של אחדות והפלת מחיצות".

אלי 1
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 »

גאליציינער כתב:
שש משזר כתב:רמת השטויות והשקרים שהוא כותב, רק הגביר בי התחושה, שכליטאי תאמין לכל שטות שתשמע - ובלבד שתתאם עם עמדה ליטאית.

תגובה ברורה מתומך של מאיר פרוש...
ושש הרי יודע הכל ממרום מושבו בארץ העמים ומצודתו פרושה עד לנבכי ההסכם שלא שש ולא חיים כהן יודעים מה כתוב שם...
לא שאני אוחז שחיים כהן יודע משהו. אחרי הכל הוא סוס מת היום שמנסה לדחוף ידו בכל ועל הדרך לסגור חשבוונות של שנים,
אבל חרה לי יותר תגובתו הנלעגת של שש שעל הדרך גם הקיא את משנתו הסדורה על כל ליטאי באשר הוא..
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
משולש

המבין יבין כתב:שלום? משה הלר ב'ידיעות ירושלים': עם כניסתו לתפקיד סגן ראש העיר ביקש י. פינדרוס להוריד את המחיצה שנבנתה על ידי י. קלרמן בכדי להפריד בין לשכתו ללשכת סגן ראש העיר חיים אפשטיין כמהלך של "התחלה של אחדות והפלת מחיצות".
ויש נוסחא אחרת:
• גדול השלום: סגן ר״ע מטעם תנועת בני תורה הרב חיים אפשטיין מזמין את סגן ר״ע י. פינדרוס שעדין לא קיבל את לשכתו עקב מאבק מול חצר חזו"א 5 התומכים בי. קלרמן להתארח בנתיים בלשכתו והוא מבטיח להעמיד לרשותו חדר ושרותי מזכירות.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש כתב:
המבין יבין כתב:שלום? משה הלר ב'ידיעות ירושלים': עם כניסתו לתפקיד סגן ראש העיר ביקש י. פינדרוס להוריד את המחיצה שנבנתה על ידי י. קלרמן בכדי להפריד בין לשכתו ללשכת סגן ראש העיר חיים אפשטיין כמהלך של "התחלה של אחדות והפלת מחיצות".
ויש נוסחא אחרת:
• גדול השלום: סגן ר״ע מטעם תנועת בני תורה הרב חיים אפשטיין מזמין את סגן ר״ע י. פינדרוס שעדין לא קיבל את לשכתו עקב מאבק מול חצר חזו"א 5 התומכים בי. קלרמן להתארח בנתיים בלשכתו והוא מבטיח להעמיד לרשותו חדר ושרותי מזכירות.
מה הנפק"מ לדינא בין ב' הגרסאות, ולאיזה אתה מאמין יותר ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

גאליציינער כתב:
משולש כתב:
ויש נוסחא אחרת:
מה הנפק"מ לדינא בין ב' הגרסאות, ולאיזה אתה מאמין יותר ?
זה כבר תחום ששייך לחוקר הכליות שש משזר.

שלח תגובה