הקרע ביהדות התורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

מסתקרן
הודעות: 466
הצטרף: 05 מאי 2013, 14:25

הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן » 12 מאי 2016, 09:57

הכתבה מעיתון 'משפחה' על הקרע ביהדות התורה
המלחמה של 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' מגיעה לטונים שלא נשמעו זה עידן ועידנים • בראיון למשפחה שוטח גפני את טענותיו, בעוד בלשכת ליצמן מגיבים בביטול - "לא נתמוך בהורדת אחוז החסימה ואין סיכוי לרוץ לבד"
שמעון ברייטקופף - משפחה בחדרי חרדים

על הכף מונחים לא מעט תפקידים: החוק הנורווגי שבמסגרתו אמור היה יעקב אשר לחזור לכנסת; הרוטציה בירושלים שבמסגרתה אמור היה משה גורא לכהן כחבר מן המניין במועצת העיר, והרוטציה בעיריית חיפה שבמסגרתה אמור היה מיכי אלפר להיכנס ללשכת סגן ראש העיר.
בכל הגזרות בינתיים המצב לא אטרקציה גדולה. בירושלים, גפני עצמו לא באמת חושב שדייטש יפנה את מקומו, בחיפה הוא מפעיל את כל כובד משקלו על יונה יהב כדי שיעמוד בהסכם שעליו הוא חתום - בינתיים ללא הצלחה, ועל אי-מימוש החוק הנורווגי נכתבו כל כך הרבה מילים ונכרתו כל כך הרבה יערות שחבל להכביר במילים.
התסכול - גדול. עסקני ‘דגל התורה’ פשפשו בימים האחרונים בארכיונים ומצאו שיוסי דייטש התחיל את הקריירה הפוליטית שלו רק בזכות הסכם רוטציה שאותו קיים נציג ‘דגל התורה’ בירושלים, יוסי לוי, בקדנציה שהתחילה בתשס”ג.
הם גם זוכרים שבאותה מערכת בחירות התמודדה רשימה חרדית נוספת שגרעה קולות מאגודת ישראל, ולמרות זאת הסיעה קיימה את התחייבויותיה ולא מבינים למה היום, גם אם לא רוצים לקיים את הרוטציה, מתייחסים אליהם בזלזול כל כך מופגן.
גם בחיפה המצב לא אטרקציה גדולה מבחינת ‘דגל התורה’. יונה יהב החליט להטיל וטו על הנציג המיליטנטי של דגל התורה, מיכי אלפר, וביקש הצרחה למועמד אחר, נח יותר. אם גפני ייתן לו את מבוקשו, זו תהיה הפעם הראשונה שמפלגה חרדית מתנערת מעסקן שלא זז צעד אחד בלי להתייעץ מראש.
ויתור על מימוש ההסכם הקואליציוני ככתבו וכלשונו, יגרום נזק בלתי הפיך לדגל התורה, לעומדים בראשה ולפועלים מטעמה במועצות העיר. מצד שני, קשה לכופף ראש עיר חזק כמו יונה יהב ולכפות אותו למנות נציג שבעיניו הוא סדין אדום. מצד שלישי, יהב מבין שאם הוא יילך עם הווטו הזה רחוק מידי, הוא עלול לקבל בבחירות הבאות 10,000 קולות לעומתיים שעשויים להכריע את הבחירות. דילמה לא פשוטה.
במקום להתמודד פרטנית עם כל בעיה ובעיה, לדאוג לכלל הציבור, גפני הולך על כל הקופה: “התחושה שלי שהשותפות שלנו עם 'אגודת ישראל' הסתיימה. יש דור צעיר ב’דגל התורה’ שלא מוכן לקבל יותר את השותפות המעוותת והלא שוויונית הזאת. עד היום ויתרנו כל הזמן, כי הייתה לנו אחריות ציבורית, אבל היום אנחנו מבינים שלא פירשו אותנו נכון. יש מגוון אופציות פוליטיות שעומדות על השולחן. זה לא סוד שהיחסים שלנו עם ש”ס הם הכי טובים שהיו אי פעם, אבל יש הרבה אפשרויות. זה לא הזמן לדון בהן עכשיו. מה שבטוח שמה שהיה לא יהיה עוד”.
כשאנחנו מבררים אם המאבק הוא על כסאות, על ג’ובים, על משרות לעסקנים - גפני מתקשה להסתיר את זעמו. “ממש לא. הכיסאות זה לא משכורת, אלא עוד נציגים שפועלים לאינטרסים של הציבור החרדי במקום רק לאנ”ש. במפלגה השכנה יש ארבעה נציגים, חלקם לא עושים כלום וחלקם לעתים גם מזיקים. זו שאלה של כסאות? זו שאלה של מהות. ההישג הכי גדול שלהם במושב האחרון זה ההתכנסות המשותפת בעיתון של בריסק (המחנה החרדי. ש.ב) לראיון חג אחרי חודשים של מריבות”.
אבל, אנחנו מזכירים לגפני, אתם חתמתם על הסכם 40-60, תלינו על עצמכם. למה אתם מלינים על אגודת ישראל שרוצים למקסם את כוחם? “אני חושב שההסכם שנקבע הוא הסכם לא נכון ולא משקף נכונה את המציאות. אבל הבה נלך רגע ‘לשיטתו’. הוא שר בריאות ולבטח בשביל התפקיד הוא צריך לדעת קצת חשבון. האם שניים מתוך שישה נציגים הם יחס של 40-60? ובכלל, אותו רבי (האדמו”ר בעל ה’פני מנחם’ זצ”ל, ש”ב) שחתם על ההסכם בתשנ”ב, גם אסר על נציג ציבור לכהן יותר משתי קדנציות ואסר לקחת תפקידי שר. נו? גם על זה הוא כל כך מקפיד?".
בכלל גפני מחזיק בבטן מלאה על יעקב ליצמן. הידידות המופגנת של שר הבריאות עם עמיתו לשולחן הממשלה שר החינוך נפתלי בנט מוציאה אותו מדעתו. “אני לא מבין איך זה יכול להיות. "לפני שלושה חודשים העברתי כסף להבטחת הכנסה לאברכים. בנט תוקע את זה. איך הוא יכול לקבל לגיטימציה מליצמן? אני לא סומך על ליצמן ועושה מה שצריך לעשות בשביל שהכסף יעבור, אבל איך הוא עושה את זה? וזה לא רק זה. הוא משתף איתו פעולה בוועדה למינוי דיינים למנות את הדיינים הכי פשרניים, הכל מותר בשביל כמה פיצ’פקעס לחסידות. בשביל זה מותר למכור את הכל".
גפני מספר שהוא פועל בתקופה האחרונה להכניס את המחנה הציוני לקואליציה ולהוציא את הבית היהודי. “אני אומר את זה בקול ברור וצלול, בלי לגמגם. מי שמכיר את ההיסטוריה של ‘דגל התורה’ יודע שזו לא הצהרה פשוטה, אבל הגיעו מים עד נפש והגיע הזמן לשנות את הרכב הקואליציה לשותפים נוחים יותר”.
כשאנחנו מבקשים ממקורבי ליצמן תגובה על הפיצול האפשרי מאגודת ישראל, ועל ההאשמות החריפות על הברית עם בנט על חשבון האינטרס החרדי - אנחנו מרגישים שנגענו בפצע פתוח.
“כשקמנו בבוקר בהיר וגילינו שגפני ודגל חברו יחד עם בנט ומסיירים ביבנה בהכרזה דרמטית על חידוש הקשר עם החרדים וסיום הסכסוך, לא האשמנו חלילה את דגל בעסקאות טפילות אלא נתנו לזה צ’אנס ויצאנו לדרך חדשה של חברים באותה קואליציה”, הם אומרים.
“לא דאגנו לעצמנו וליצמן, יחד עם סגן שר החינוך ידידו הרב פרוש, פועלים במשותף למען החינוך של כל הציבור החרדי. הקשר עם בנט מעולה ויש לחזקו לטובת הציבור וכדי להביא הישגים לחינוך החרדי ולמנוע התערבות בתכנים. אם יש תלונות ו/או טענות על בנט והמשרד, יש לדון בהן ולהעלותן במסגרת דיונים מקובלים כדי לפתור בעיות ולסייע לציבור שלנו. זו לא הדרך, לא נקבל כל הישג במלחמות מיותרות שמבוססות על אגו סרק”.
מתברר שהבטן של יעקב ליצמן מלאה על ההתנהלות של גפני בחודשים האחרונים. “יש להצטער על תופעת ההתלהמות ותורת הלחימה שהפכה לאבן דרך תרתי משמע בידי בכירים בדגל התורה - כדפוס פעולה שחוזר על עצמו מול 'אגודת ישראל', נגד רשויות רבות ואנטי שרים רבים - כשהצד השווה שבהם הוא מלחמה לשם מלחמה, ללא חישוב נכון וללא קבלת דבר בתמורה לטובת הציבור.
"עושה רושם כי הכוחנות הזו באה יותר כדי לשנות את השיח הקיים מבעיות פנימיות קשות שבתוך דגל התורה, ולכן יש שמעדיפים לשרוף את המועדון כדי שלא נשאל שאלות קשות אשר להן אין מספיק תשובות. החלטות בגור לא מתקבלות על פי בקשות דגל ולא היה כל הסכם עם אף אחד על מספר קדנציות בגור, לעומת הסכם 40:60 שהוסכם בין הפני מנחם למרן הגראמ”מ שך. לא נשנה זאת".
יש למקורביו גם קצת מוסר עבור היו”ר הכעוס של הסיעה השכנה: “ליצמן זו ההוכחה הפשוטה שכל המילים היפות והנאומים המרשימים שגפני הורגל בהם והפוליטיקות הקטנות - לא שווים כמו עבודה קשה לטובת הציבור. ליצמן זה שמלמד את כולם, כולל את גפני. ליתר דיוק: בראשם את גפני. קצת צניעות לא תזיק לו. אם הרב רביץ ז״ל למשל היה כאן, הוא היה קורא להתנהגות של גפני כוחניות”.
על האיום לריצה בנפרד מתייחסים אצל ליצמן בזלזול: “האיומים על ריצה נפרדת - עורבא פרח. לא נתמוך בהגדלת אחוז החסימה ואין סיכוי ללכת לבד. האיום ללכת עם ש”ס הוא אפילו לא בדיחה וכולנו יודעים זאת. גדולי ישראל קובעים את דרכנו ואנו לא עושים מה שאנו רוצים, פילוג זה דרך שאין לה גיבוי מגדולי ישראל בשלב זה. לא שמענו על אחוזי גידול מיוחדים בדגל ועל מגיפה חלילה וחס ב'אגודת ישראל'. אגו״י מגובשת מלוכדת בראשות מועצת גדולי התורה שמתכנסת וקובעת את סדר היום החרדי, ואי אפשר לבוא ולשים בפינו שקרים”.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 14:59

גפני הכחיש לקול ברמה שהוא התראיין למשפחה. הם לקחו כל מיני דברים שהם שמעו ממנו בכל מיני הזדמנויות והרכיבו מהם "ראיון".

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף » 12 מאי 2016, 15:33

משפחה הודיעו בתגובה שהם עומדים מאחורי הראיון
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

יוסי כהן
הודעות: 320
הצטרף: 08 אפריל 2013, 21:16

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 12 מאי 2016, 16:17

לגור יש טעות למתוח לצד השני את העצבים עד הסוף עד שהוא מתפוצץ, ואז גור מפסידים את הכל.
כך היה בתשמ"ט, גור הפסידו את השליטה שלהם על כל אגודת ישראל.
אחר כך הם הפסידו לפרוש.
וכעת גור עומדים להפסיד שוב ...
ממתי לגור מגיע ראש עיר בבני ברק ? אם לא שוויתרו להם.
אין לליטאים ברירה אלא לרוץ בנפרד, אפילו אם הליטאים לא יעברו את אחוז החסימה, כדאי להם.
בכל מקום החסידים יפסידו מכך.
כל הכח של גור שהם קבוצה מגובשת וחזקה, כשרצים לבחירות הכח שלהם בקלפי לא גדול בכלל.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 17:22

אני רחוק מלהיות מאוהדי ליצמן, אבל במקרה הזה הוא צודק.

גפני לאחרונה בלחץ מבעיות פנימיות, ולכן הוא יורה לכל הכיוונים.

הוא ניסה לחמם את הגיזרה מול המזרחיסטים באמירה הלא מכובדת 'אנחנו שונאים אתכם', ואח"כ עבר למלחמה באגו"י, כדי לייצר אויב מבחוץ וכך לאחד את השורות מבפנים מאחוריו.

יש הסכם ברור שאם עץ יכניסו מנדט זה לא יהיה על חשבון אגו"י, אגו"י פנו מיד לאחר הבחירות לקיים בוררות תוך 30 יום כמתחייב מההסכם, דגל שהבינו שאין להם שום סיכוי, לאחר שאפשטיין נכנס, לא הגיבו.

עד היום, כולל היום, אגו"י אף פעם לא הפרה הסכם עם דגל, לעומתם דגל הפרו בביתר, ובחינוך העצמאי.

גפני היה בהחלט נציג ראוי ועשה רבות עד הקדנציה האחרונה, אולם כנראה בכל עיסוק יש שחיקה ויש לא מעטים מהמושכים מאחורי הקלעים בדגל שחושבים שהגיע הזמן לאחר כ 30 שנה, שיפנה את מקומו לאחרים, לכן הוא מייצר יריבים ומאבקי כח מול היריבים במטרה לאחד את הכוחות בדגל מאחוריו.

ועד
הודעות: 811
הצטרף: 28 ינואר 2016, 23:10
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 12 מאי 2016, 17:34

תגידו, מה אתם חושבים? שבגלל המריבות הללו נמשיך להצביע להם או לא? פשוט שלא! אז בבקשה המשיכו לריב

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 17:35

ועד כתב:תגידו, מה אתם חושבים? שבגלל המריבות הללו נמשיך להצביע להם או לא? פשוט שלא! אז בבקשה המשיכו לריב
אתה מצביע להם בשביל שהם יודעים שלא לריב? או משום שמשכילים להסתיר את זה?
אני מצביע משום הוראת גדולי התורה.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

שיך
הודעות: 1971
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 12 מאי 2016, 18:44

לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 18:57

שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף » 12 מאי 2016, 19:00

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
כי דגל סופרים הרבה מהם בתור הציבור הליטאי לטענת ליצמן
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 19:03

זרעא דיוסף כתב: כי דגל סופרים הרבה מהם בתור הציבור הליטאי לטענת ליצמן
האם זה דבר שאי אפשר לברר? או שיש מישהו משקר?

שיך
הודעות: 1971
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 12 מאי 2016, 19:19

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 19:25

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף » 12 מאי 2016, 19:27

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
זה מהמהלכים הכי חכמים של גפני ... לזה אתה קורא טפשות ??? לכן עכשיו הוא לחוץ מנקמה ויורה לכל עבר
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 19:52

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
אז גם צריך לתת נציג חילוני לכל הנושרים של אגודת ישראל? (ושל דגל?)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 19:57

שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
הם מחפשים להרוס את הנהגת הדור ולא בגלל מקום אלא בגלל מריבת פונביז ובפרט בעקבות סילוק גרוסמן מיתד.
ואם ליצמן רוצה את הקולות שלהם שיתן להם מקום. לדגל אין צורך בקולותיהם, יש להם די והותר בלעדי כמה אלפי משועממים אנרכיסטים.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 מאי 2016, 20:01

שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
סליחה על ההסבר הפשוט אך זה נראה שהדברים הפשוטים לא ברורים
דגל התורה קמה כדי לאחד תחתיה את כל הציבור הליטאי וזאת זעק מרן הרב של בכנס הפתיחה
אין מצב שכל קבוצה תבקש נציג לעצמה יש גדול הדור שהוא הקובע!!!!!, מחר תקום פונביז' או מיר וגם תבקש נציג
לעומת זאת אגו"י בנויה על קבוצות ולכן החסידויות הגדולות מקבלות נציג אף שאין להם די קולות בשביל כך, אם אנשי הפלג מעוניינים שיחבשו ספודיק או וויסע זאקן ויחברו לאגו"י ושם יבקשו ייצוג, בדגל התורה מי שאינו כפוף לגדול הדור [כמו שהיה בזמן הרב אלישיב שהחליט על הנצידים לבד אע"פ שהיה למורת רוחם של גדו"י שבב"ב ואף אחד מהם לא פצה פה ח"ו]אין מקומו תחת הדגל ואפ' לא במקום האחרון
סליחה על הדברים הפשוטים

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 20:02

תודה לרב פך שמן.
אני בל"נ חוזר מחר או ביום ראשון.
בהצלחה בויכוח.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 21:13

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 21:37

1010 כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 22:01

כתבן כתב:
1010 כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.
1. לא מקובל מילה גסה שכזו, ובפרט ששולחיו לא אומרים שהוא לא מבצע את שליחותם
2. נכון, [רציתי רק להדגיש שהמקום השמיני שייך לדגל]
3. חסרו יותר קולות מכך.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 22:25

אתה חוזר על נתונים שקריים ולכן לא ראוי לתגובה.

אבל בשביל מי שעלול לטעות, אענה.

האחרונים שקיבלו מנדט לפי חישוב חוק בדר-עופר הם מרץ בגלל הסכם העודפים עם העבודה.
העבודה קיבלו 786313 קולות, מרץ 165529, =951842: 29 יוצא שהם שילמו למנדט 32822.1
שס 241613 + ג 210,143=451756 :14=32268 כלומר הם לא קיבלו מנדט נוסף בגלל ששילמו פחות.
אילו היו עוד 7756 לג, הרי שלצמד שס ג יש 459512 ואז הם משלמים על 14 מנדטים מעט יותר מהעבודה-מרץ 32822.3
ואז ג היתה מקבלת 7 ומרץ היתה יורדת ל4
נערך לאחרונה על ידי כתבן ב 12 מאי 2016, 22:38, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 22:31

לפי המספרים שבידך אתה צודק!!!

[איני מבין, מי לימד אותך את המילון, יש דרכים יותר מכובדות להתווכח, מהמילה שכתבת עליי, ומהמילה שכתבת על גפני]
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 22:36

כי אתה חוזר על זה שוב, וכותב בוודאות כאילו על סמך מידע.
אילו לא היית קובע דברים בוודאות הייתי דן אותך לכף זכות שאינך יודע לחשב.

הנתונים נמצאים בויקיפדיה, ובועדת הבחירות, תעשה חיפוש 'תוצאות בחירות 2015' ותגיע.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 22:44

כתבן כתב:כי אתה חוזר על זה שוב, וכותב בוודאות כאילו על סמך מידע.
אילו לא היית קובע דברים בוודאות הייתי דן אותך לכף זכות שאינך יודע לחשב.

הנתונים נמצאים בויקיפדיה, ובועדת הבחירות, תעשה חיפוש 'תוצאות בחירות 2015' ותגיע.
היה לי על סמך מידע, וכנראה שלא היה מאומת...
לא צריך לדון לכף זכות [ג"א מתווכח הרבה], אך לא צריך להתווכח עם מילים בוטות ואישיות...
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 12 מאי 2016, 23:14

כתבן כתב:אני רחוק מלהיות מאוהדי ליצמן, אבל במקרה הזה הוא צודק.

גפני לאחרונה בלחץ מבעיות פנימיות, ולכן הוא יורה לכל הכיוונים.

הוא ניסה לחמם את הגיזרה מול המזרחיסטים באמירה הלא מכובדת 'אנחנו שונאים אתכם', ואח"כ עבר למלחמה באגו"י, כדי לייצר אויב מבחוץ וכך לאחד את השורות מבפנים מאחוריו.

יש הסכם ברור שאם עץ יכניסו מנדט זה לא יהיה על חשבון אגו"י, אגו"י פנו מיד לאחר הבחירות לקיים בוררות תוך 30 יום כמתחייב מההסכם, דגל שהבינו שאין להם שום סיכוי, לאחר שאפשטיין נכנס, לא הגיבו.

עד היום, כולל היום, אגו"י אף פעם לא הפרה הסכם עם דגל, לעומתם דגל הפרו בביתר, ובחינוך העצמאי.

גפני היה בהחלט נציג ראוי ועשה רבות עד הקדנציה האחרונה, אולם כנראה בכל עיסוק יש שחיקה ויש לא מעטים מהמושכים מאחורי הקלעים בדגל שחושבים שהגיע הזמן לאחר כ 30 שנה, שיפנה את מקומו לאחרים, לכן הוא מייצר יריבים ומאבקי כח מול היריבים במטרה לאחד את הכוחות בדגל מאחוריו.
דברים כדרבונות.

עוד שתי נקודות:
א'- דגל הפרו בביתר, בחינוך העצמאי, ובירושלים [פרוש].
ב'- לא רק שיש שחיקה וכו', אלא - ולדעתי, בעיקר - הוא בלחץ מפאת הפלג הירושלמי. [עכשיו אני רואה שבתגובות הבאות הגעת לזה].

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 12 מאי 2016, 23:20

משולש כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
אז גם צריך לתת נציג חילוני לכל הנושרים של אגודת ישראל? (ושל דגל?)
משולש, מכאן ראי' שאף חכם כמוך נוגע בדבר, בהיותך ליטאי שרוף...

איזה טענה טיפשית היא לדמות הפלג הירושלמי להנושרים? טיפשות לשמה. אבל אני לא אתייחס לזה, יש לי שאלה על שאלתך הריטורית: אם ח"ו יהי' נשירה אצל הליטאים באופן מבהיל, עד שחצי מאנשי ליטא הם נושרים, ומצד שני אצל החסידים אין בעייה של נושרים, האם אתה חושב שעדיין מגיע להליטאים 40%? ברור שלא.
אז זה מה שכתבן רוצה להסביר לך, אם אתה חושב שאסור בהחלט לתת כסא לאנשי הפלג, אז תדע שאין לכם אף מספר 40%. זהו.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 12 מאי 2016, 23:22

פך שמן כתב:
שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
סליחה על ההסבר הפשוט אך זה נראה שהדברים הפשוטים לא ברורים
דגל התורה קמה כדי לאחד תחתיה את כל הציבור הליטאי וזאת זעק מרן הרב של בכנס הפתיחה
אין מצב שכל קבוצה תבקש נציג לעצמה יש גדול הדור שהוא הקובע!!!!!, מחר תקום פונביז' או מיר וגם תבקש נציג
לעומת זאת אגו"י בנויה על קבוצות ולכן החסידויות הגדולות מקבלות נציג אף שאין להם די קולות בשביל כך, אם אנשי הפלג מעוניינים שיחבשו ספודיק או וויסע זאקן ויחברו לאגו"י ושם יבקשו ייצוג, בדגל התורה מי שאינו כפוף לגדול הדור [כמו שהיה בזמן הרב אלישיב שהחליט על הנצידים לבד אע"פ שהיה למורת רוחם של גדו"י שבב"ב ואף אחד מהם לא פצה פה ח"ו]אין מקומו תחת הדגל ואפ' לא במקום האחרון
סליחה על הדברים הפשוטים
שוב, טיפשות ע"ג טיפשות.
יתכן שאתה צודק 'בהשקפה', אבל אתה לא מעשי. אם תתעקש להיות 'צודק' אתה לא חכם, כי תפסיד את הקולות שלהם, ואם תפסיד את קולותיהם תפסיד כסא. פשוט וברור.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 12 מאי 2016, 23:25

כתבן כתב: 1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.
מאה אחוז!
כל מילה פנינה.

משום מה, נראה שכל אנשי ליטא דפה לא יודעים בין ימינם לשמאלם, ורק התלהמו בהתלהמותו של גפני המתלהם...

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 מאי 2016, 23:28

לכתבן היקר
אין לי מושג בחישובים המספריים אלא רק שהטענה מתחזקת אל הפלג שלוח הרסן שהכניס מנדט למרץ והעיקר ישאגו כל היום גזירת הגיוס!
לעניננו היה שוה להפסיד את כל המנדטים ולא להכיר בקבוצה הזויה ומחוצפת אשר כל מטרתה היא "לגרד" את גדו"י עפ"ל כך שאם ירד רק מנדט יצאנו בזול
[וכאחד שעבד במערכת הבחירות בכל כוחו ובחינם אומר לך שאם הפלג היה מצביע, לא היו עובדים כ"כ קשה בציבור המתחזק והמסורתי, שלדעתי הביאו בין ה8000 ל10000 קולות כך שאני לא בטוח בדבריך]

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 23:39

פך שמן כתב:לכתבן היקר
אין לי מושג בחישובים המספריים אלא רק שהטענה מתחזקת אל הפלג שלוח הרסן שהכניס מנדט למרץ והעיקר ישאגו כל היום גזירת הגיוס!
לעניננו היה שוה להפסיד את כל המנדטים ולא להכיר בקבוצה הזויה ומחוצפת אשר כל מטרתה היא "לגרד" את גדו"י עפ"ל כך שאם ירד רק מנדט יצאנו בזול
נגיד שאידיאולוגית אתה צודק, לך ולחבריך מדגל שוה להפסיד מנדט, אז תפסידו ותשתקו, אבל מאין החוצפה לדרוש מאגו"י רוטציה.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 מאי 2016, 23:46

זאת אתה מגדיר חוצפה לפי כל נתוני המספרים והמציאות בשטח דגל התורה שילמה על 3 מנדטים טבין ותקילין ועם עודף
[וכמו שכתבתי שאף שילמה על קולות הפלג באזור 10000 קולות מהמתחזקים]
עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!

מסתקרן
הודעות: 466
הצטרף: 05 מאי 2013, 14:25

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן » 12 מאי 2016, 23:49

פך שמן כתב:כאחד שעבד במערכת הבחירות בכל כוחו ובחינם אומר לך שאם הפלג היה מצביע, לא היו עובדים כ"כ קשה בציבור המתחזק והמסורתי, שלדעתי הביאו בין ה8000 ל10000 קולות
הבלים!
לקחו מאליעזר סורוצקין רשימות של מתחזקים וספרו אותם כקולות בטוחים, בזמן שהממוצע הוא שכל עובד מטה המתקשר לפי רשימות שכאלו משיג בקושי 5% הצלחה מתוך 100%. [כל פעיל מכיר את זה שעם כ-60% לא מצליחים אפילו להתחיל לשכנע, והיתר או שמתווכחים, או שכאילו השתכנעו, אולם בסופו של דבר הם לא מצביעים למה שכביכול שכנעת אותם, מחמת דעות קדומות, לחצים חברתיים/משפחתיים, עצלות וכו' וכו']
כך שאם נניח שהפעילים התקשרו ל 5000 מתחזקים, [מה שממש לא מסתבר, כפי התנהלות הפעילים במטות הבחירות בכל כוחם ובחינם !!!, שחלק לוקחים רשימות ולא מתקשרים, ויד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל וכו'] הם גירדו אולי 50 קולות...

מסתקרן
הודעות: 466
הצטרף: 05 מאי 2013, 14:25

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן » 13 מאי 2016, 00:00

פך שמן כתב:עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!
ליטוואק!
חצר חסידית אחת גדולה מאגו"י יכולה להנפיק קהל גדול יותר מ''קהל הרבבות'' שראית בתמונות מצומת השומר רבי עקיבא.
ואם אתה מדבר על חוצפה אז אשאל אותך מאין החוצפה של הפלג הנורבגי להתיימר כאילו המרן שלהם הוא מנהיג הדור?!
הרי רוב הציבור החרדי [החסידים הספרדים וחלק מהליטאים] אינו סר למרותו!

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 13 מאי 2016, 00:02

אתה מדבר שטויות והבלים אני מדבר על נתוני תוצאות הבחירות שאני אישית בדקתי ולהפתעתי קבלו מאות קולות בערים ובישובים שמעולם לא היה שם יותר ממנין קולות
דרך אגב כמה שידוע לי סורוצקין עשה ביקורי בית וכנסים אצל נערי לב לאחים במשך כל שנות קיומה, כך שהפעילים במטה עבדו עם רשימות אך בפועל היתה עבודה מאסיבית בשטח
ולא לחינם אריה דרעי קפץ על דגל בערב הבחירות הוא הרגיש את הנזק בשטח

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 13 מאי 2016, 00:10

מסתקרן כתב:
פך שמן כתב:עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!
ליטוואק!
חצר חסידית אחת גדולה מאגו"י יכולה להנפיק קהל גדול יותר מ''קהל הרבבות'' שראית בתמונות מצומת השומר רבי עקיבא.
ואם אתה מדבר על חוצפה אז אשאל אותך מאין החוצפה של הפלג הנורבגי להתיימר כאילו המרן שלהם הוא מנהיג הדור?!
הרי רוב הציבור החרדי [החסידים הספרדים וחלק מהליטאים] אינו סר למרותו!
א. צודק, מישקולץ +נדבורנה אראד ,לענינו אפי' גור שהיא הגדולה שבחסידויות לא תוכל לנפק כזה קהל [להערכות הכי גסות שדובר כאן בפורום שווים 30000 איש עם נשים כך שבעצרת היה קהל לפחות כפול
ב. לא הבנתי מה הקשר ומה קפץ לך, סו"ס יצא המרצע הפלג הנורבגי אענה לך כאיוולתך ורדידותך תשאל את ראש הפלג האילתי נתי וחבר מרעיו למה הרב אלישיב היה מנהיג הדור לשיטתו, הרי הספרדים והחסידים שהם הרוב לא סרו למרותו

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע » 13 מאי 2016, 00:28

פך שמן כתב:
מסתקרן כתב:
פך שמן כתב:עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!
ליטוואק!
חצר חסידית אחת גדולה מאגו"י יכולה להנפיק קהל גדול יותר מ''קהל הרבבות'' שראית בתמונות מצומת השומר רבי עקיבא.
ואם אתה מדבר על חוצפה אז אשאל אותך מאין החוצפה של הפלג הנורבגי להתיימר כאילו המרן שלהם הוא מנהיג הדור?!
הרי רוב הציבור החרדי [החסידים הספרדים וחלק מהליטאים] אינו סר למרותו!
א. צודק, מישקולץ +נדבורנה אראד ,לענינו אפי' גור שהיא הגדולה שבחסידויות לא תוכל לנפק כזה קהל [להערכות הכי גסות שדובר כאן בפורום שווים 30000 איש עם נשים כך שבעצרת היה קהל לפחות כפול
ב. לא הבנתי מה הקשר ומה קפץ לך, סו"ס יצא המרצע הפלג הנורבגי אענה לך כאיוולתך ורדידותך תשאל את ראש הפלג האילתי נתי וחבר מרעיו למה הרב אלישיב היה מנהיג הדור לשיטתו, הרי הספרדים והחסידים שהם הרוב לא סרו למרותו
אין לי שום קשר לכל הויכוח המטופש הזה. אולם תגיד לי, אם תחזרו על גוזמה שוב ושוב זה יהפוך לאמת?
לפי חשבונך, בעצרת היה לפחות כפול, כלומר 60000, וזאת בלי נשים. נכפיל זאת בגלל הנשים 120000. נוסיף את כל אלו שלא יכלו להגיע, את אלפי הקולות שהביא סורוצקין, עוד מאות קולות של ערבים שהצביעו בגלל גפני. אז בעצם מה נשאר לאגודת ישראל? כל מצביעי ג' בעצם שייכים לדגל...
תרוצו בנפרד, ותגרפו את כל הקופה בהליכה...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 13 מאי 2016, 00:37

מסתקרן כתב:
פך שמן כתב:עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!
ליטוואק!
חצר חסידית אחת גדולה מאגו"י יכולה להנפיק קהל גדול יותר מ''קהל הרבבות'' שראית בתמונות מצומת השומר רבי עקיבא.
ואם אתה מדבר על חוצפה אז אשאל אותך מאין החוצפה של הפלג הנורבגי להתיימר כאילו המרן שלהם הוא מנהיג הדור?!
הרי רוב הציבור החרדי [החסידים הספרדים וחלק מהליטאים] אינו סר למרותו!
פך השמן נשמע כמו חוזר בתשובה, (אולי זה ניק כפול?) נער צעיר שחושב שכל העולם זה מי שמסביבו, הוא יושב בתוך הבית ורואה את בני הבית ובטוח שזה כל העולם, הוא לא יודע שיש עוד מישהו שם בחוץ.
הוא ישב במטה ועשה כמה טלפונים והופ יש 10,000 קולות, מי שחושב כך, כמה שתסביר לו, הוא לא יבין.

ליצמן ענה נכון: 'לא שמענו על אחוזי גידול מיוחדים בדגל ועל מגיפה חלילה וחס ב'אגודת ישראל'.
היחס 60-40 נקבע ע"י הרב שך והפני מנחם. עכשיו ירדו חלק מהליטאים, והיחס צריך להיות 1/3 - 2/3 .
גפני מתלהם מסיבות פנימיות בדגל, והנערים-בערים שאינם מבינים דבר נסחפים אחריו.

הכתב והמכתב
הודעות: 262
הצטרף: 04 אוגוסט 2015, 14:21

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי הכתב והמכתב » 13 מאי 2016, 00:43

תביאו לכאן מהר את גפני כי נראה כבר שאגודה מנצחים

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 13 מאי 2016, 00:52

בתשל"ו היו בחירות פנימיות, ונקבע בתקנון שכל 7 שנים יהיו בחירות כאלה.
אלא שמאז מי שיושב טוב לא רוצה בחירות.
הגיע הזמן לאור הטענות ועקב הפילוג, שיעשו שוב בחירות פנימיות במקום להתלהם.

באלעד לפני כעשור דגל טענו שמגיע להם 60%. וקבעו (בהסכם עם גור, שקבלו תמורה במקומות אחרים) מקומות 1 3 4 לדגל 2 5 לאגו"י.
בעקבות כך קמה לראשונה כח, ההמשך ידוע, בבחירות שלאחר מכן כבר היה ברור שמקום ראשון הוא של אגו"י וכיום לראש העיר שם קוראים פרוש.
בביתר דגל טענו שהם 30% (ופינדרוס יקבל כ50%, עם תמיכת בויאן ויזניץ ומרבית חבד. בפועל קיבל 40%.) ודגל 3 מנדטים מ15 כלומר 20% בלבד.
בבית שמש הם טענו שהם רוב, ורצו לבד עם תמיכת הפלג (כשנציג 3 ברשימה, מזוהה עם הפלג) בפועל התוצאות כ 5000 לדגל וכ 7000 לשני פלגי אגו"י.

כך שבכל מקום הם טענו להרבה יותר ממה שהוכח בפועל אחרי שרצו בנפרד.
יש להם שגעון גדלות, ולכן לפעמים אין ברירה רק לרוץ בנפרד, וכך להעמיד אותם במקומם.
נערך לאחרונה על ידי כתבן ב 13 מאי 2016, 01:07, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16778
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים
יצירת קשר:

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 13 מאי 2016, 01:04

תתפלאו אבל זה האשכול היחיד שלא קראתי בעיון...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 13 מאי 2016, 01:11

יאיר מה אתה משגע אותנו עם החלפת מילים?
עכשיו עשית שבמקום הפ-לג יכתב הפלג, ואני מתפלא איך קרה לי שגיאת כתיב מוזרה כל כך, מתקן והשגיאה נשארת.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16778
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים
יצירת קשר:

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 13 מאי 2016, 01:13

חחח זה לא טוב?

והפלס - הפסל??
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 13 מאי 2016, 01:17

אני את דעתי כתבתי כבר מיד לאחר ועידת דגל התורה בחודש שעבר ואכתוב כאן את המספרים שוב:
בוא ונביא מספרים בוא נתחיל מהישיבות הגדולות
ישיבת חברון מונה 1200 תלמידים נניח ש100 לא בעלי זכות הצבעה ועוד 50 שסניקים נותרנו עם 1050 בוחרי דגל התורה
ישיבת פוניבז' (שוינאים כמובן...) מונה 1000 בחורים מתוכם 100 לא בעלי זכות הצבעה ועוד 50 שסניקים נותרנו עם 850 בוחרי דגל התורה
ישיבת תושיה-תפרח מונה 800 תלמידים (בישיבה זו כמעט ואין שסניקים אך יש הרבה עצניקים..) לפי החשבון הנ''ל נותרנו עם 650 בוחרי דגל התורה
ישיבת מיר ברכפלד מונה 600 תלמידים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 450 בוחרי דגל התורה
ישיבת אור ישראל מונה 400 תלמידים (אחוז הספרדים בישיבה אינו גבוה וכן אחוז העצניקים...)לפי החשבון הנ''ל נותרנו עם 300 בוחרי דגל התורה
ישיבת נתיבות חכמה(וולפסון) מונה 600 תלמידים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 450 בוחרי דגל התורה
ישיבת בית מתתיהו מונה 450 בחורים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 300 בוחרידגל התורה
ישיבת מאור התלמוד מונה 400 בחורים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 250 בוחרידגל התורה
ישיבת נחלת הלויים מונה 400 בחורים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 250 בוחרי דגל התורה
הגעתי ל4500 בוחרי דגל התורה וזה רק בישיבות הגדולות והמפורסומות תוסיף לכך את הישיבות הקטנות יותר והמפורסמות פחות הגענו ללמעלה מ12 אלף קול לפחות
עוד נתונים:
ישיבת ארחות תורה מונה 600 תלמידים(אין שם ולו עצניק אחד...) לפי החשבון הנ''ל יש בידינו 500 בוחרי דגל התורה
ישיבת בית מדרש עליון מונה 400 תלמידים לפי החשבון הנ''ל יש בידינו 300 בוחרי דגל התורה
ישיבת תורה בתפארתה מונה כ450 תלמידים(אין שם ולו עצניק אחד לפי החשבון הנ''ל יש שם 350 בוחרי דגל התורה
ישיבת סלבודקא מונה 400 בחורים לפי החשבון הנ''ל יש שם 250 בוחרי דגל התורה
סה''כ 6000 קול

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 מאי 2016, 09:34

חוזר, את החשבונות האלו כתבת בעבר והתווכחו אתך, אל תביא אותם עוד פעם אם אין לך בהם איזה חידוש או ראיה חותכת.

שש, במחילת כבודך תגובותיך ה"אובייקטיביות" להפליא מתאימות לתמונת הפרופיל שלך.

ואולי באמת נתחיל לדון באובייקטיביות?

בואו נביא מספרים מבוססים בלבד ונדון עליהם:

כמה מצביעים היו ליהדות התורה בכנסת האחרונה? אודה לחברים על תשובות ברורות עם מקורות.
תודה

(אם ירשו לי חבירי להקדיש את האשכול הזה לדיון ענייני בלבד ללא ההשמצות שליוו אותו בעמודים הקודמים זה יקל להגיע למסקנה אמיתית שתהיה מקובלת על הצדדים (לפחות אלו שלא סימנו את דעתם מראש). אם לא אפתח אשכול אחר לצורך זה שיהיה מוקדש אך ורק לדיונים מתמטיים אלקטוריאלים).

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 839
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 13 מאי 2016, 09:52

יאיר כתב:תתפלאו אבל זה האשכול היחיד שלא קראתי בעיון...
האשכול הכי מעניין בפורום !!!
היחידי שקראתי בעיון !!!
תמשיכו...מרתק, בסוף אני יגבש עמדה.

סמל אישי של משתמש
חוסיד
הודעות: 420
הצטרף: 14 אפריל 2013, 18:58

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי חוסיד » 13 מאי 2016, 10:06

כתבן כתב: אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
שש משזר כתב: אז זה מה שכתבן רוצה להסביר לך, אם אתה חושב שאסור בהחלט לתת כסא לאנשי הפגל, אז תדע שאין לכם אף מספר 40%. זהו.
כתבן כתב: ליצמן ענה נכון:
היחס 60-40 נקבע ע"י הרב שך והפני מנחם. עכשיו ירדו חלק מהליטאים, והיחס צריך להיות 1/3 - 2/3 .
אשאל שאלה שלא מתאימה כ''כ ל'חוסיד'.

למה כולם מנכים את הפלג הירושלמי מה40% של דגל,
ואף אחד לא זוכר לנכות את חב''ד מה60% של אגו''י?

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 13 מאי 2016, 10:18

כשדגל רצה לבד בתשמ"ט מול אגודה
התוצאות היו 5 מנדטים לאגודה, ו2 לדגל.
1. דגל רצה אז עם בעלזא, שהיום נמצא באגודה.
2. חלק מקולות דגל דאז, נמצאים היום בעדה החרדית [הפלג האילתי].
3. רוב הקולות של חב"ד לא נמצאים הים באגודה, [אלא בבית היהודי/ ליברמן/ ומרזל].
4. אם מורידים את חב"ד מאגודה, נשאר לאגודה 4 מנדטים, ולא כטענות הליטאים שחב"ד שווה שתי מנדטים, הרי לא ייתכן שחב"ד יותר גדולה מהליטאים [הליטאים שווים פחות משתי מנדטים - בניכוי בעלזא]
5. לא מסתבר לומר שהיה באחת משתי המפלגות ריבוי על טבעי, או המוני עולים מארצות חו"ל.
וע"כ נשאר לפי החשבון הזה לפחות 4 מנדטים לאגודה [5 שהיו להם מנכים את חב"ד ומוסיפים את בעלזא]
ו 2 מנדטים לדגל התורה [שכל הנראה חסר להם מזה אנשי הפלג האילתי, וחסידי בעלזא]
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

אלי 1
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 » 13 מאי 2016, 10:27

ליצמן בדרך כלל משחק אותה גבר שלא מתרגש... למה הוא לא קם כמו גבר ואומר אין בעיה רוצים פריימריז? בשמחה!!
כנראה ש...
סיפורי תשל"ו הסכמים בין רבנים נוחם עדן, מתאימים יותר לפחדנים
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 מאי 2016, 10:53

ר' עשר, לא חישבנת את עולם התשובה שכמעט כולו הולך לש"ס ודגל. וכן רוב קולות המסורתיים ומתחזקים והפריפריה שייכים לדגל.
בנוסף תשמ"ט כשמפלגה רצה פעם ראשונה זה לא משקף את הכוח האמיתי שלה.

האם יש אפשרות לבדוק לפי פילוח ערים? (כולל השוואה בין הבחירות המונציפאליות לבחירות לכנסת).
למשל עד כמה שאני מכיר בישובים נתיבות אופקים תפרח ירוחם דימונה והמועצות האיזוריות שסביבן אין כמעט אף קול לאגודה.
לעומת זאת ערד, קרית גת, קוממיות, חצור הגלילית, ועוד כמה כאלו הרוב המוחץ לאגודה.

בטח יש כאן כאלו שמכירים מקומות נוספים וביחד נוכל לבנות פסיפס (לפחות חלקי) של החלוקה בכל הארץ.

שלח תגובה