הקרע ביהדות התורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

מסתקרן
הודעות: 466
הצטרף: 05 מאי 2013, 14:25

הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן »

הכתבה מעיתון 'משפחה' על הקרע ביהדות התורה
המלחמה של 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' מגיעה לטונים שלא נשמעו זה עידן ועידנים • בראיון למשפחה שוטח גפני את טענותיו, בעוד בלשכת ליצמן מגיבים בביטול - "לא נתמוך בהורדת אחוז החסימה ואין סיכוי לרוץ לבד"
שמעון ברייטקופף - משפחה בחדרי חרדים

על הכף מונחים לא מעט תפקידים: החוק הנורווגי שבמסגרתו אמור היה יעקב אשר לחזור לכנסת; הרוטציה בירושלים שבמסגרתה אמור היה משה גורא לכהן כחבר מן המניין במועצת העיר, והרוטציה בעיריית חיפה שבמסגרתה אמור היה מיכי אלפר להיכנס ללשכת סגן ראש העיר.
בכל הגזרות בינתיים המצב לא אטרקציה גדולה. בירושלים, גפני עצמו לא באמת חושב שדייטש יפנה את מקומו, בחיפה הוא מפעיל את כל כובד משקלו על יונה יהב כדי שיעמוד בהסכם שעליו הוא חתום - בינתיים ללא הצלחה, ועל אי-מימוש החוק הנורווגי נכתבו כל כך הרבה מילים ונכרתו כל כך הרבה יערות שחבל להכביר במילים.
התסכול - גדול. עסקני ‘דגל התורה’ פשפשו בימים האחרונים בארכיונים ומצאו שיוסי דייטש התחיל את הקריירה הפוליטית שלו רק בזכות הסכם רוטציה שאותו קיים נציג ‘דגל התורה’ בירושלים, יוסי לוי, בקדנציה שהתחילה בתשס”ג.
הם גם זוכרים שבאותה מערכת בחירות התמודדה רשימה חרדית נוספת שגרעה קולות מאגודת ישראל, ולמרות זאת הסיעה קיימה את התחייבויותיה ולא מבינים למה היום, גם אם לא רוצים לקיים את הרוטציה, מתייחסים אליהם בזלזול כל כך מופגן.
גם בחיפה המצב לא אטרקציה גדולה מבחינת ‘דגל התורה’. יונה יהב החליט להטיל וטו על הנציג המיליטנטי של דגל התורה, מיכי אלפר, וביקש הצרחה למועמד אחר, נח יותר. אם גפני ייתן לו את מבוקשו, זו תהיה הפעם הראשונה שמפלגה חרדית מתנערת מעסקן שלא זז צעד אחד בלי להתייעץ מראש.
ויתור על מימוש ההסכם הקואליציוני ככתבו וכלשונו, יגרום נזק בלתי הפיך לדגל התורה, לעומדים בראשה ולפועלים מטעמה במועצות העיר. מצד שני, קשה לכופף ראש עיר חזק כמו יונה יהב ולכפות אותו למנות נציג שבעיניו הוא סדין אדום. מצד שלישי, יהב מבין שאם הוא יילך עם הווטו הזה רחוק מידי, הוא עלול לקבל בבחירות הבאות 10,000 קולות לעומתיים שעשויים להכריע את הבחירות. דילמה לא פשוטה.
במקום להתמודד פרטנית עם כל בעיה ובעיה, לדאוג לכלל הציבור, גפני הולך על כל הקופה: “התחושה שלי שהשותפות שלנו עם 'אגודת ישראל' הסתיימה. יש דור צעיר ב’דגל התורה’ שלא מוכן לקבל יותר את השותפות המעוותת והלא שוויונית הזאת. עד היום ויתרנו כל הזמן, כי הייתה לנו אחריות ציבורית, אבל היום אנחנו מבינים שלא פירשו אותנו נכון. יש מגוון אופציות פוליטיות שעומדות על השולחן. זה לא סוד שהיחסים שלנו עם ש”ס הם הכי טובים שהיו אי פעם, אבל יש הרבה אפשרויות. זה לא הזמן לדון בהן עכשיו. מה שבטוח שמה שהיה לא יהיה עוד”.
כשאנחנו מבררים אם המאבק הוא על כסאות, על ג’ובים, על משרות לעסקנים - גפני מתקשה להסתיר את זעמו. “ממש לא. הכיסאות זה לא משכורת, אלא עוד נציגים שפועלים לאינטרסים של הציבור החרדי במקום רק לאנ”ש. במפלגה השכנה יש ארבעה נציגים, חלקם לא עושים כלום וחלקם לעתים גם מזיקים. זו שאלה של כסאות? זו שאלה של מהות. ההישג הכי גדול שלהם במושב האחרון זה ההתכנסות המשותפת בעיתון של בריסק (המחנה החרדי. ש.ב) לראיון חג אחרי חודשים של מריבות”.
אבל, אנחנו מזכירים לגפני, אתם חתמתם על הסכם 40-60, תלינו על עצמכם. למה אתם מלינים על אגודת ישראל שרוצים למקסם את כוחם? “אני חושב שההסכם שנקבע הוא הסכם לא נכון ולא משקף נכונה את המציאות. אבל הבה נלך רגע ‘לשיטתו’. הוא שר בריאות ולבטח בשביל התפקיד הוא צריך לדעת קצת חשבון. האם שניים מתוך שישה נציגים הם יחס של 40-60? ובכלל, אותו רבי (האדמו”ר בעל ה’פני מנחם’ זצ”ל, ש”ב) שחתם על ההסכם בתשנ”ב, גם אסר על נציג ציבור לכהן יותר משתי קדנציות ואסר לקחת תפקידי שר. נו? גם על זה הוא כל כך מקפיד?".
בכלל גפני מחזיק בבטן מלאה על יעקב ליצמן. הידידות המופגנת של שר הבריאות עם עמיתו לשולחן הממשלה שר החינוך נפתלי בנט מוציאה אותו מדעתו. “אני לא מבין איך זה יכול להיות. "לפני שלושה חודשים העברתי כסף להבטחת הכנסה לאברכים. בנט תוקע את זה. איך הוא יכול לקבל לגיטימציה מליצמן? אני לא סומך על ליצמן ועושה מה שצריך לעשות בשביל שהכסף יעבור, אבל איך הוא עושה את זה? וזה לא רק זה. הוא משתף איתו פעולה בוועדה למינוי דיינים למנות את הדיינים הכי פשרניים, הכל מותר בשביל כמה פיצ’פקעס לחסידות. בשביל זה מותר למכור את הכל".
גפני מספר שהוא פועל בתקופה האחרונה להכניס את המחנה הציוני לקואליציה ולהוציא את הבית היהודי. “אני אומר את זה בקול ברור וצלול, בלי לגמגם. מי שמכיר את ההיסטוריה של ‘דגל התורה’ יודע שזו לא הצהרה פשוטה, אבל הגיעו מים עד נפש והגיע הזמן לשנות את הרכב הקואליציה לשותפים נוחים יותר”.
כשאנחנו מבקשים ממקורבי ליצמן תגובה על הפיצול האפשרי מאגודת ישראל, ועל ההאשמות החריפות על הברית עם בנט על חשבון האינטרס החרדי - אנחנו מרגישים שנגענו בפצע פתוח.
“כשקמנו בבוקר בהיר וגילינו שגפני ודגל חברו יחד עם בנט ומסיירים ביבנה בהכרזה דרמטית על חידוש הקשר עם החרדים וסיום הסכסוך, לא האשמנו חלילה את דגל בעסקאות טפילות אלא נתנו לזה צ’אנס ויצאנו לדרך חדשה של חברים באותה קואליציה”, הם אומרים.
“לא דאגנו לעצמנו וליצמן, יחד עם סגן שר החינוך ידידו הרב פרוש, פועלים במשותף למען החינוך של כל הציבור החרדי. הקשר עם בנט מעולה ויש לחזקו לטובת הציבור וכדי להביא הישגים לחינוך החרדי ולמנוע התערבות בתכנים. אם יש תלונות ו/או טענות על בנט והמשרד, יש לדון בהן ולהעלותן במסגרת דיונים מקובלים כדי לפתור בעיות ולסייע לציבור שלנו. זו לא הדרך, לא נקבל כל הישג במלחמות מיותרות שמבוססות על אגו סרק”.
מתברר שהבטן של יעקב ליצמן מלאה על ההתנהלות של גפני בחודשים האחרונים. “יש להצטער על תופעת ההתלהמות ותורת הלחימה שהפכה לאבן דרך תרתי משמע בידי בכירים בדגל התורה - כדפוס פעולה שחוזר על עצמו מול 'אגודת ישראל', נגד רשויות רבות ואנטי שרים רבים - כשהצד השווה שבהם הוא מלחמה לשם מלחמה, ללא חישוב נכון וללא קבלת דבר בתמורה לטובת הציבור.
"עושה רושם כי הכוחנות הזו באה יותר כדי לשנות את השיח הקיים מבעיות פנימיות קשות שבתוך דגל התורה, ולכן יש שמעדיפים לשרוף את המועדון כדי שלא נשאל שאלות קשות אשר להן אין מספיק תשובות. החלטות בגור לא מתקבלות על פי בקשות דגל ולא היה כל הסכם עם אף אחד על מספר קדנציות בגור, לעומת הסכם 40:60 שהוסכם בין הפני מנחם למרן הגראמ”מ שך. לא נשנה זאת".
יש למקורביו גם קצת מוסר עבור היו”ר הכעוס של הסיעה השכנה: “ליצמן זו ההוכחה הפשוטה שכל המילים היפות והנאומים המרשימים שגפני הורגל בהם והפוליטיקות הקטנות - לא שווים כמו עבודה קשה לטובת הציבור. ליצמן זה שמלמד את כולם, כולל את גפני. ליתר דיוק: בראשם את גפני. קצת צניעות לא תזיק לו. אם הרב רביץ ז״ל למשל היה כאן, הוא היה קורא להתנהגות של גפני כוחניות”.
על האיום לריצה בנפרד מתייחסים אצל ליצמן בזלזול: “האיומים על ריצה נפרדת - עורבא פרח. לא נתמוך בהגדלת אחוז החסימה ואין סיכוי ללכת לבד. האיום ללכת עם ש”ס הוא אפילו לא בדיחה וכולנו יודעים זאת. גדולי ישראל קובעים את דרכנו ואנו לא עושים מה שאנו רוצים, פילוג זה דרך שאין לה גיבוי מגדולי ישראל בשלב זה. לא שמענו על אחוזי גידול מיוחדים בדגל ועל מגיפה חלילה וחס ב'אגודת ישראל'. אגו״י מגובשת מלוכדת בראשות מועצת גדולי התורה שמתכנסת וקובעת את סדר היום החרדי, ואי אפשר לבוא ולשים בפינו שקרים”.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

גפני הכחיש לקול ברמה שהוא התראיין למשפחה. הם לקחו כל מיני דברים שהם שמעו ממנו בכל מיני הזדמנויות והרכיבו מהם "ראיון".

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף »

משפחה הודיעו בתגובה שהם עומדים מאחורי הראיון
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

יוסי כהן
הודעות: 320
הצטרף: 08 אפריל 2013, 21:16

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן »

לגור יש טעות למתוח לצד השני את העצבים עד הסוף עד שהוא מתפוצץ, ואז גור מפסידים את הכל.
כך היה בתשמ"ט, גור הפסידו את השליטה שלהם על כל אגודת ישראל.
אחר כך הם הפסידו לפרוש.
וכעת גור עומדים להפסיד שוב ...
ממתי לגור מגיע ראש עיר בבני ברק ? אם לא שוויתרו להם.
אין לליטאים ברירה אלא לרוץ בנפרד, אפילו אם הליטאים לא יעברו את אחוז החסימה, כדאי להם.
בכל מקום החסידים יפסידו מכך.
כל הכח של גור שהם קבוצה מגובשת וחזקה, כשרצים לבחירות הכח שלהם בקלפי לא גדול בכלל.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

אני רחוק מלהיות מאוהדי ליצמן, אבל במקרה הזה הוא צודק.

גפני לאחרונה בלחץ מבעיות פנימיות, ולכן הוא יורה לכל הכיוונים.

הוא ניסה לחמם את הגיזרה מול המזרחיסטים באמירה הלא מכובדת 'אנחנו שונאים אתכם', ואח"כ עבר למלחמה באגו"י, כדי לייצר אויב מבחוץ וכך לאחד את השורות מבפנים מאחוריו.

יש הסכם ברור שאם עץ יכניסו מנדט זה לא יהיה על חשבון אגו"י, אגו"י פנו מיד לאחר הבחירות לקיים בוררות תוך 30 יום כמתחייב מההסכם, דגל שהבינו שאין להם שום סיכוי, לאחר שאפשטיין נכנס, לא הגיבו.

עד היום, כולל היום, אגו"י אף פעם לא הפרה הסכם עם דגל, לעומתם דגל הפרו בביתר, ובחינוך העצמאי.

גפני היה בהחלט נציג ראוי ועשה רבות עד הקדנציה האחרונה, אולם כנראה בכל עיסוק יש שחיקה ויש לא מעטים מהמושכים מאחורי הקלעים בדגל שחושבים שהגיע הזמן לאחר כ 30 שנה, שיפנה את מקומו לאחרים, לכן הוא מייצר יריבים ומאבקי כח מול היריבים במטרה לאחד את הכוחות בדגל מאחוריו.

ועד
הודעות: 904
הצטרף: 28 ינואר 2016, 23:10
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

תגידו, מה אתם חושבים? שבגלל המריבות הללו נמשיך להצביע להם או לא? פשוט שלא! אז בבקשה המשיכו לריב

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

ועד כתב:תגידו, מה אתם חושבים? שבגלל המריבות הללו נמשיך להצביע להם או לא? פשוט שלא! אז בבקשה המשיכו לריב
אתה מצביע להם בשביל שהם יודעים שלא לריב? או משום שמשכילים להסתיר את זה?
אני מצביע משום הוראת גדולי התורה.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

שיך
הודעות: 1978
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 52 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף »

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
כי דגל סופרים הרבה מהם בתור הציבור הליטאי לטענת ליצמן
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

זרעא דיוסף כתב: כי דגל סופרים הרבה מהם בתור הציבור הליטאי לטענת ליצמן
האם זה דבר שאי אפשר לברר? או שיש מישהו משקר?

שיך
הודעות: 1978
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 52 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף »

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
זה מהמהלכים הכי חכמים של גפני ... לזה אתה קורא טפשות ??? לכן עכשיו הוא לחוץ מנקמה ויורה לכל עבר
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
אז גם צריך לתת נציג חילוני לכל הנושרים של אגודת ישראל? (ושל דגל?)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
הם מחפשים להרוס את הנהגת הדור ולא בגלל מקום אלא בגלל מריבת פונביז ובפרט בעקבות סילוק גרוסמן מיתד.
ואם ליצמן רוצה את הקולות שלהם שיתן להם מקום. לדגל אין צורך בקולותיהם, יש להם די והותר בלעדי כמה אלפי משועממים אנרכיסטים.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
סליחה על ההסבר הפשוט אך זה נראה שהדברים הפשוטים לא ברורים
דגל התורה קמה כדי לאחד תחתיה את כל הציבור הליטאי וזאת זעק מרן הרב של בכנס הפתיחה
אין מצב שכל קבוצה תבקש נציג לעצמה יש גדול הדור שהוא הקובע!!!!!, מחר תקום פונביז' או מיר וגם תבקש נציג
לעומת זאת אגו"י בנויה על קבוצות ולכן החסידויות הגדולות מקבלות נציג אף שאין להם די קולות בשביל כך, אם אנשי הפלג מעוניינים שיחבשו ספודיק או וויסע זאקן ויחברו לאגו"י ושם יבקשו ייצוג, בדגל התורה מי שאינו כפוף לגדול הדור [כמו שהיה בזמן הרב אלישיב שהחליט על הנצידים לבד אע"פ שהיה למורת רוחם של גדו"י שבב"ב ואף אחד מהם לא פצה פה ח"ו]אין מקומו תחת הדגל ואפ' לא במקום האחרון
סליחה על הדברים הפשוטים

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

תודה לרב פך שמן.
אני בל"נ חוזר מחר או ביום ראשון.
בהצלחה בויכוח.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

1010 כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

כתבן כתב:
1010 כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.
1. לא מקובל מילה גסה שכזו, ובפרט ששולחיו לא אומרים שהוא לא מבצע את שליחותם
2. נכון, [רציתי רק להדגיש שהמקום השמיני שייך לדגל]
3. חסרו יותר קולות מכך.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

אתה חוזר על נתונים שקריים ולכן לא ראוי לתגובה.

אבל בשביל מי שעלול לטעות, אענה.

האחרונים שקיבלו מנדט לפי חישוב חוק בדר-עופר הם מרץ בגלל הסכם העודפים עם העבודה.
העבודה קיבלו 786313 קולות, מרץ 165529, =951842: 29 יוצא שהם שילמו למנדט 32822.1
שס 241613 + ג 210,143=451756 :14=32268 כלומר הם לא קיבלו מנדט נוסף בגלל ששילמו פחות.
אילו היו עוד 7756 לג, הרי שלצמד שס ג יש 459512 ואז הם משלמים על 14 מנדטים מעט יותר מהעבודה-מרץ 32822.3
ואז ג היתה מקבלת 7 ומרץ היתה יורדת ל4
נערך לאחרונה על ידי כתבן ב 12 מאי 2016, 22:38, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

לפי המספרים שבידך אתה צודק!!!

[איני מבין, מי לימד אותך את המילון, יש דרכים יותר מכובדות להתווכח, מהמילה שכתבת עליי, ומהמילה שכתבת על גפני]
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

כי אתה חוזר על זה שוב, וכותב בוודאות כאילו על סמך מידע.
אילו לא היית קובע דברים בוודאות הייתי דן אותך לכף זכות שאינך יודע לחשב.

הנתונים נמצאים בויקיפדיה, ובועדת הבחירות, תעשה חיפוש 'תוצאות בחירות 2015' ותגיע.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

כתבן כתב:כי אתה חוזר על זה שוב, וכותב בוודאות כאילו על סמך מידע.
אילו לא היית קובע דברים בוודאות הייתי דן אותך לכף זכות שאינך יודע לחשב.

הנתונים נמצאים בויקיפדיה, ובועדת הבחירות, תעשה חיפוש 'תוצאות בחירות 2015' ותגיע.
היה לי על סמך מידע, וכנראה שלא היה מאומת...
לא צריך לדון לכף זכות [ג"א מתווכח הרבה], אך לא צריך להתווכח עם מילים בוטות ואישיות...
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

כתבן כתב:אני רחוק מלהיות מאוהדי ליצמן, אבל במקרה הזה הוא צודק.

גפני לאחרונה בלחץ מבעיות פנימיות, ולכן הוא יורה לכל הכיוונים.

הוא ניסה לחמם את הגיזרה מול המזרחיסטים באמירה הלא מכובדת 'אנחנו שונאים אתכם', ואח"כ עבר למלחמה באגו"י, כדי לייצר אויב מבחוץ וכך לאחד את השורות מבפנים מאחוריו.

יש הסכם ברור שאם עץ יכניסו מנדט זה לא יהיה על חשבון אגו"י, אגו"י פנו מיד לאחר הבחירות לקיים בוררות תוך 30 יום כמתחייב מההסכם, דגל שהבינו שאין להם שום סיכוי, לאחר שאפשטיין נכנס, לא הגיבו.

עד היום, כולל היום, אגו"י אף פעם לא הפרה הסכם עם דגל, לעומתם דגל הפרו בביתר, ובחינוך העצמאי.

גפני היה בהחלט נציג ראוי ועשה רבות עד הקדנציה האחרונה, אולם כנראה בכל עיסוק יש שחיקה ויש לא מעטים מהמושכים מאחורי הקלעים בדגל שחושבים שהגיע הזמן לאחר כ 30 שנה, שיפנה את מקומו לאחרים, לכן הוא מייצר יריבים ומאבקי כח מול היריבים במטרה לאחד את הכוחות בדגל מאחוריו.
דברים כדרבונות.

עוד שתי נקודות:
א'- דגל הפרו בביתר, בחינוך העצמאי, ובירושלים [פרוש].
ב'- לא רק שיש שחיקה וכו', אלא - ולדעתי, בעיקר - הוא בלחץ מפאת הפלג הירושלמי. [עכשיו אני רואה שבתגובות הבאות הגעת לזה].

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

משולש כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
אז גם צריך לתת נציג חילוני לכל הנושרים של אגודת ישראל? (ושל דגל?)
משולש, מכאן ראי' שאף חכם כמוך נוגע בדבר, בהיותך ליטאי שרוף...

איזה טענה טיפשית היא לדמות הפלג הירושלמי להנושרים? טיפשות לשמה. אבל אני לא אתייחס לזה, יש לי שאלה על שאלתך הריטורית: אם ח"ו יהי' נשירה אצל הליטאים באופן מבהיל, עד שחצי מאנשי ליטא הם נושרים, ומצד שני אצל החסידים אין בעייה של נושרים, האם אתה חושב שעדיין מגיע להליטאים 40%? ברור שלא.
אז זה מה שכתבן רוצה להסביר לך, אם אתה חושב שאסור בהחלט לתת כסא לאנשי הפלג, אז תדע שאין לכם אף מספר 40%. זהו.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

פך שמן כתב:
שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
סליחה על ההסבר הפשוט אך זה נראה שהדברים הפשוטים לא ברורים
דגל התורה קמה כדי לאחד תחתיה את כל הציבור הליטאי וזאת זעק מרן הרב של בכנס הפתיחה
אין מצב שכל קבוצה תבקש נציג לעצמה יש גדול הדור שהוא הקובע!!!!!, מחר תקום פונביז' או מיר וגם תבקש נציג
לעומת זאת אגו"י בנויה על קבוצות ולכן החסידויות הגדולות מקבלות נציג אף שאין להם די קולות בשביל כך, אם אנשי הפלג מעוניינים שיחבשו ספודיק או וויסע זאקן ויחברו לאגו"י ושם יבקשו ייצוג, בדגל התורה מי שאינו כפוף לגדול הדור [כמו שהיה בזמן הרב אלישיב שהחליט על הנצידים לבד אע"פ שהיה למורת רוחם של גדו"י שבב"ב ואף אחד מהם לא פצה פה ח"ו]אין מקומו תחת הדגל ואפ' לא במקום האחרון
סליחה על הדברים הפשוטים
שוב, טיפשות ע"ג טיפשות.
יתכן שאתה צודק 'בהשקפה', אבל אתה לא מעשי. אם תתעקש להיות 'צודק' אתה לא חכם, כי תפסיד את הקולות שלהם, ואם תפסיד את קולותיהם תפסיד כסא. פשוט וברור.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

כתבן כתב: 1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.
מאה אחוז!
כל מילה פנינה.

משום מה, נראה שכל אנשי ליטא דפה לא יודעים בין ימינם לשמאלם, ורק התלהמו בהתלהמותו של גפני המתלהם...

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

לכתבן היקר
אין לי מושג בחישובים המספריים אלא רק שהטענה מתחזקת אל הפלג שלוח הרסן שהכניס מנדט למרץ והעיקר ישאגו כל היום גזירת הגיוס!
לעניננו היה שוה להפסיד את כל המנדטים ולא להכיר בקבוצה הזויה ומחוצפת אשר כל מטרתה היא "לגרד" את גדו"י עפ"ל כך שאם ירד רק מנדט יצאנו בזול
[וכאחד שעבד במערכת הבחירות בכל כוחו ובחינם אומר לך שאם הפלג היה מצביע, לא היו עובדים כ"כ קשה בציבור המתחזק והמסורתי, שלדעתי הביאו בין ה8000 ל10000 קולות כך שאני לא בטוח בדבריך]

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

פך שמן כתב:לכתבן היקר
אין לי מושג בחישובים המספריים אלא רק שהטענה מתחזקת אל הפלג שלוח הרסן שהכניס מנדט למרץ והעיקר ישאגו כל היום גזירת הגיוס!
לעניננו היה שוה להפסיד את כל המנדטים ולא להכיר בקבוצה הזויה ומחוצפת אשר כל מטרתה היא "לגרד" את גדו"י עפ"ל כך שאם ירד רק מנדט יצאנו בזול
נגיד שאידיאולוגית אתה צודק, לך ולחבריך מדגל שוה להפסיד מנדט, אז תפסידו ותשתקו, אבל מאין החוצפה לדרוש מאגו"י רוטציה.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

זאת אתה מגדיר חוצפה לפי כל נתוני המספרים והמציאות בשטח דגל התורה שילמה על 3 מנדטים טבין ותקילין ועם עודף
[וכמו שכתבתי שאף שילמה על קולות הפלג באזור 10000 קולות מהמתחזקים]
עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!

מסתקרן
הודעות: 466
הצטרף: 05 מאי 2013, 14:25

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן »

פך שמן כתב:כאחד שעבד במערכת הבחירות בכל כוחו ובחינם אומר לך שאם הפלג היה מצביע, לא היו עובדים כ"כ קשה בציבור המתחזק והמסורתי, שלדעתי הביאו בין ה8000 ל10000 קולות
הבלים!
לקחו מאליעזר סורוצקין רשימות של מתחזקים וספרו אותם כקולות בטוחים, בזמן שהממוצע הוא שכל עובד מטה המתקשר לפי רשימות שכאלו משיג בקושי 5% הצלחה מתוך 100%. [כל פעיל מכיר את זה שעם כ-60% לא מצליחים אפילו להתחיל לשכנע, והיתר או שמתווכחים, או שכאילו השתכנעו, אולם בסופו של דבר הם לא מצביעים למה שכביכול שכנעת אותם, מחמת דעות קדומות, לחצים חברתיים/משפחתיים, עצלות וכו' וכו']
כך שאם נניח שהפעילים התקשרו ל 5000 מתחזקים, [מה שממש לא מסתבר, כפי התנהלות הפעילים במטות הבחירות בכל כוחם ובחינם !!!, שחלק לוקחים רשימות ולא מתקשרים, ויד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל וכו'] הם גירדו אולי 50 קולות...

מסתקרן
הודעות: 466
הצטרף: 05 מאי 2013, 14:25

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן »

פך שמן כתב:עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!
ליטוואק!
חצר חסידית אחת גדולה מאגו"י יכולה להנפיק קהל גדול יותר מ''קהל הרבבות'' שראית בתמונות מצומת השומר רבי עקיבא.
ואם אתה מדבר על חוצפה אז אשאל אותך מאין החוצפה של הפלג הנורבגי להתיימר כאילו המרן שלהם הוא מנהיג הדור?!
הרי רוב הציבור החרדי [החסידים הספרדים וחלק מהליטאים] אינו סר למרותו!

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

אתה מדבר שטויות והבלים אני מדבר על נתוני תוצאות הבחירות שאני אישית בדקתי ולהפתעתי קבלו מאות קולות בערים ובישובים שמעולם לא היה שם יותר ממנין קולות
דרך אגב כמה שידוע לי סורוצקין עשה ביקורי בית וכנסים אצל נערי לב לאחים במשך כל שנות קיומה, כך שהפעילים במטה עבדו עם רשימות אך בפועל היתה עבודה מאסיבית בשטח
ולא לחינם אריה דרעי קפץ על דגל בערב הבחירות הוא הרגיש את הנזק בשטח

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

מסתקרן כתב:
פך שמן כתב:עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!
ליטוואק!
חצר חסידית אחת גדולה מאגו"י יכולה להנפיק קהל גדול יותר מ''קהל הרבבות'' שראית בתמונות מצומת השומר רבי עקיבא.
ואם אתה מדבר על חוצפה אז אשאל אותך מאין החוצפה של הפלג הנורבגי להתיימר כאילו המרן שלהם הוא מנהיג הדור?!
הרי רוב הציבור החרדי [החסידים הספרדים וחלק מהליטאים] אינו סר למרותו!
א. צודק, מישקולץ +נדבורנה אראד ,לענינו אפי' גור שהיא הגדולה שבחסידויות לא תוכל לנפק כזה קהל [להערכות הכי גסות שדובר כאן בפורום שווים 30000 איש עם נשים כך שבעצרת היה קהל לפחות כפול
ב. לא הבנתי מה הקשר ומה קפץ לך, סו"ס יצא המרצע הפלג הנורבגי אענה לך כאיוולתך ורדידותך תשאל את ראש הפלג האילתי נתי וחבר מרעיו למה הרב אלישיב היה מנהיג הדור לשיטתו, הרי הספרדים והחסידים שהם הרוב לא סרו למרותו

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע »

פך שמן כתב:
מסתקרן כתב:
פך שמן כתב:עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!
ליטוואק!
חצר חסידית אחת גדולה מאגו"י יכולה להנפיק קהל גדול יותר מ''קהל הרבבות'' שראית בתמונות מצומת השומר רבי עקיבא.
ואם אתה מדבר על חוצפה אז אשאל אותך מאין החוצפה של הפלג הנורבגי להתיימר כאילו המרן שלהם הוא מנהיג הדור?!
הרי רוב הציבור החרדי [החסידים הספרדים וחלק מהליטאים] אינו סר למרותו!
א. צודק, מישקולץ +נדבורנה אראד ,לענינו אפי' גור שהיא הגדולה שבחסידויות לא תוכל לנפק כזה קהל [להערכות הכי גסות שדובר כאן בפורום שווים 30000 איש עם נשים כך שבעצרת היה קהל לפחות כפול
ב. לא הבנתי מה הקשר ומה קפץ לך, סו"ס יצא המרצע הפלג הנורבגי אענה לך כאיוולתך ורדידותך תשאל את ראש הפלג האילתי נתי וחבר מרעיו למה הרב אלישיב היה מנהיג הדור לשיטתו, הרי הספרדים והחסידים שהם הרוב לא סרו למרותו
אין לי שום קשר לכל הויכוח המטופש הזה. אולם תגיד לי, אם תחזרו על גוזמה שוב ושוב זה יהפוך לאמת?
לפי חשבונך, בעצרת היה לפחות כפול, כלומר 60000, וזאת בלי נשים. נכפיל זאת בגלל הנשים 120000. נוסיף את כל אלו שלא יכלו להגיע, את אלפי הקולות שהביא סורוצקין, עוד מאות קולות של ערבים שהצביעו בגלל גפני. אז בעצם מה נשאר לאגודת ישראל? כל מצביעי ג' בעצם שייכים לדגל...
תרוצו בנפרד, ותגרפו את כל הקופה בהליכה...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

מסתקרן כתב:
פך שמן כתב:עיין בתמונות מהשומר ר"ע עצרת על טהרת הליטאיות בקהל הרבבות ללא נשים וללא כל בני הישיבות מכל הארץ
על כן אני לא מבין מאין החוצפה של אגו"י לשבת על מנדט גזול!!!!
ליטוואק!
חצר חסידית אחת גדולה מאגו"י יכולה להנפיק קהל גדול יותר מ''קהל הרבבות'' שראית בתמונות מצומת השומר רבי עקיבא.
ואם אתה מדבר על חוצפה אז אשאל אותך מאין החוצפה של הפלג הנורבגי להתיימר כאילו המרן שלהם הוא מנהיג הדור?!
הרי רוב הציבור החרדי [החסידים הספרדים וחלק מהליטאים] אינו סר למרותו!
פך השמן נשמע כמו חוזר בתשובה, (אולי זה ניק כפול?) נער צעיר שחושב שכל העולם זה מי שמסביבו, הוא יושב בתוך הבית ורואה את בני הבית ובטוח שזה כל העולם, הוא לא יודע שיש עוד מישהו שם בחוץ.
הוא ישב במטה ועשה כמה טלפונים והופ יש 10,000 קולות, מי שחושב כך, כמה שתסביר לו, הוא לא יבין.

ליצמן ענה נכון: 'לא שמענו על אחוזי גידול מיוחדים בדגל ועל מגיפה חלילה וחס ב'אגודת ישראל'.
היחס 60-40 נקבע ע"י הרב שך והפני מנחם. עכשיו ירדו חלק מהליטאים, והיחס צריך להיות 1/3 - 2/3 .
גפני מתלהם מסיבות פנימיות בדגל, והנערים-בערים שאינם מבינים דבר נסחפים אחריו.

הכתב והמכתב
הודעות: 262
הצטרף: 04 אוגוסט 2015, 14:21

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי הכתב והמכתב »

תביאו לכאן מהר את גפני כי נראה כבר שאגודה מנצחים

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

בתשל"ו היו בחירות פנימיות, ונקבע בתקנון שכל 7 שנים יהיו בחירות כאלה.
אלא שמאז מי שיושב טוב לא רוצה בחירות.
הגיע הזמן לאור הטענות ועקב הפילוג, שיעשו שוב בחירות פנימיות במקום להתלהם.

באלעד לפני כעשור דגל טענו שמגיע להם 60%. וקבעו (בהסכם עם גור, שקבלו תמורה במקומות אחרים) מקומות 1 3 4 לדגל 2 5 לאגו"י.
בעקבות כך קמה לראשונה כח, ההמשך ידוע, בבחירות שלאחר מכן כבר היה ברור שמקום ראשון הוא של אגו"י וכיום לראש העיר שם קוראים פרוש.
בביתר דגל טענו שהם 30% (ופינדרוס יקבל כ50%, עם תמיכת בויאן ויזניץ ומרבית חבד. בפועל קיבל 40%.) ודגל 3 מנדטים מ15 כלומר 20% בלבד.
בבית שמש הם טענו שהם רוב, ורצו לבד עם תמיכת הפלג (כשנציג 3 ברשימה, מזוהה עם הפלג) בפועל התוצאות כ 5000 לדגל וכ 7000 לשני פלגי אגו"י.

כך שבכל מקום הם טענו להרבה יותר ממה שהוכח בפועל אחרי שרצו בנפרד.
יש להם שגעון גדלות, ולכן לפעמים אין ברירה רק לרוץ בנפרד, וכך להעמיד אותם במקומם.
נערך לאחרונה על ידי כתבן ב 13 מאי 2016, 01:07, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 17426
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 204 פעמים
קיבל תודה: 299 פעמים
יצירת קשר:

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

תתפלאו אבל זה האשכול היחיד שלא קראתי בעיון...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

יאיר מה אתה משגע אותנו עם החלפת מילים?
עכשיו עשית שבמקום הפ-לג יכתב הפלג, ואני מתפלא איך קרה לי שגיאת כתיב מוזרה כל כך, מתקן והשגיאה נשארת.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 17426
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 204 פעמים
קיבל תודה: 299 פעמים
יצירת קשר:

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

חחח זה לא טוב?

והפלס - הפסל??
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

אני את דעתי כתבתי כבר מיד לאחר ועידת דגל התורה בחודש שעבר ואכתוב כאן את המספרים שוב:
בוא ונביא מספרים בוא נתחיל מהישיבות הגדולות
ישיבת חברון מונה 1200 תלמידים נניח ש100 לא בעלי זכות הצבעה ועוד 50 שסניקים נותרנו עם 1050 בוחרי דגל התורה
ישיבת פוניבז' (שוינאים כמובן...) מונה 1000 בחורים מתוכם 100 לא בעלי זכות הצבעה ועוד 50 שסניקים נותרנו עם 850 בוחרי דגל התורה
ישיבת תושיה-תפרח מונה 800 תלמידים (בישיבה זו כמעט ואין שסניקים אך יש הרבה עצניקים..) לפי החשבון הנ''ל נותרנו עם 650 בוחרי דגל התורה
ישיבת מיר ברכפלד מונה 600 תלמידים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 450 בוחרי דגל התורה
ישיבת אור ישראל מונה 400 תלמידים (אחוז הספרדים בישיבה אינו גבוה וכן אחוז העצניקים...)לפי החשבון הנ''ל נותרנו עם 300 בוחרי דגל התורה
ישיבת נתיבות חכמה(וולפסון) מונה 600 תלמידים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 450 בוחרי דגל התורה
ישיבת בית מתתיהו מונה 450 בחורים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 300 בוחרידגל התורה
ישיבת מאור התלמוד מונה 400 בחורים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 250 בוחרידגל התורה
ישיבת נחלת הלויים מונה 400 בחורים לפי החשבון הנ''ל נותרו בידינו 250 בוחרי דגל התורה
הגעתי ל4500 בוחרי דגל התורה וזה רק בישיבות הגדולות והמפורסומות תוסיף לכך את הישיבות הקטנות יותר והמפורסמות פחות הגענו ללמעלה מ12 אלף קול לפחות
עוד נתונים:
ישיבת ארחות תורה מונה 600 תלמידים(אין שם ולו עצניק אחד...) לפי החשבון הנ''ל יש בידינו 500 בוחרי דגל התורה
ישיבת בית מדרש עליון מונה 400 תלמידים לפי החשבון הנ''ל יש בידינו 300 בוחרי דגל התורה
ישיבת תורה בתפארתה מונה כ450 תלמידים(אין שם ולו עצניק אחד לפי החשבון הנ''ל יש שם 350 בוחרי דגל התורה
ישיבת סלבודקא מונה 400 בחורים לפי החשבון הנ''ל יש שם 250 בוחרי דגל התורה
סה''כ 6000 קול

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

חוזר, את החשבונות האלו כתבת בעבר והתווכחו אתך, אל תביא אותם עוד פעם אם אין לך בהם איזה חידוש או ראיה חותכת.

שש, במחילת כבודך תגובותיך ה"אובייקטיביות" להפליא מתאימות לתמונת הפרופיל שלך.

ואולי באמת נתחיל לדון באובייקטיביות?

בואו נביא מספרים מבוססים בלבד ונדון עליהם:

כמה מצביעים היו ליהדות התורה בכנסת האחרונה? אודה לחברים על תשובות ברורות עם מקורות.
תודה

(אם ירשו לי חבירי להקדיש את האשכול הזה לדיון ענייני בלבד ללא ההשמצות שליוו אותו בעמודים הקודמים זה יקל להגיע למסקנה אמיתית שתהיה מקובלת על הצדדים (לפחות אלו שלא סימנו את דעתם מראש). אם לא אפתח אשכול אחר לצורך זה שיהיה מוקדש אך ורק לדיונים מתמטיים אלקטוריאלים).

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 849
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כוכב »

יאיר כתב:תתפלאו אבל זה האשכול היחיד שלא קראתי בעיון...
האשכול הכי מעניין בפורום !!!
היחידי שקראתי בעיון !!!
תמשיכו...מרתק, בסוף אני יגבש עמדה.

סמל אישי של משתמש
חוסיד
הודעות: 420
הצטרף: 14 אפריל 2013, 18:58

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי חוסיד »

כתבן כתב: אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
שש משזר כתב: אז זה מה שכתבן רוצה להסביר לך, אם אתה חושב שאסור בהחלט לתת כסא לאנשי הפגל, אז תדע שאין לכם אף מספר 40%. זהו.
כתבן כתב: ליצמן ענה נכון:
היחס 60-40 נקבע ע"י הרב שך והפני מנחם. עכשיו ירדו חלק מהליטאים, והיחס צריך להיות 1/3 - 2/3 .
אשאל שאלה שלא מתאימה כ''כ ל'חוסיד'.

למה כולם מנכים את הפלג הירושלמי מה40% של דגל,
ואף אחד לא זוכר לנכות את חב''ד מה60% של אגו''י?

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

כשדגל רצה לבד בתשמ"ט מול אגודה
התוצאות היו 5 מנדטים לאגודה, ו2 לדגל.
1. דגל רצה אז עם בעלזא, שהיום נמצא באגודה.
2. חלק מקולות דגל דאז, נמצאים היום בעדה החרדית [הפלג האילתי].
3. רוב הקולות של חב"ד לא נמצאים הים באגודה, [אלא בבית היהודי/ ליברמן/ ומרזל].
4. אם מורידים את חב"ד מאגודה, נשאר לאגודה 4 מנדטים, ולא כטענות הליטאים שחב"ד שווה שתי מנדטים, הרי לא ייתכן שחב"ד יותר גדולה מהליטאים [הליטאים שווים פחות משתי מנדטים - בניכוי בעלזא]
5. לא מסתבר לומר שהיה באחת משתי המפלגות ריבוי על טבעי, או המוני עולים מארצות חו"ל.
וע"כ נשאר לפי החשבון הזה לפחות 4 מנדטים לאגודה [5 שהיו להם מנכים את חב"ד ומוסיפים את בעלזא]
ו 2 מנדטים לדגל התורה [שכל הנראה חסר להם מזה אנשי הפלג האילתי, וחסידי בעלזא]
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

אלי 1
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 »

ליצמן בדרך כלל משחק אותה גבר שלא מתרגש... למה הוא לא קם כמו גבר ואומר אין בעיה רוצים פריימריז? בשמחה!!
כנראה ש...
סיפורי תשל"ו הסכמים בין רבנים נוחם עדן, מתאימים יותר לפחדנים
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

ר' עשר, לא חישבנת את עולם התשובה שכמעט כולו הולך לש"ס ודגל. וכן רוב קולות המסורתיים ומתחזקים והפריפריה שייכים לדגל.
בנוסף תשמ"ט כשמפלגה רצה פעם ראשונה זה לא משקף את הכוח האמיתי שלה.

האם יש אפשרות לבדוק לפי פילוח ערים? (כולל השוואה בין הבחירות המונציפאליות לבחירות לכנסת).
למשל עד כמה שאני מכיר בישובים נתיבות אופקים תפרח ירוחם דימונה והמועצות האיזוריות שסביבן אין כמעט אף קול לאגודה.
לעומת זאת ערד, קרית גת, קוממיות, חצור הגלילית, ועוד כמה כאלו הרוב המוחץ לאגודה.

בטח יש כאן כאלו שמכירים מקומות נוספים וביחד נוכל לבנות פסיפס (לפחות חלקי) של החלוקה בכל הארץ.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

בירוחם קיבלה יהדות התורה
308 קולות
בנתיבות קיבלה
1,021 קולות
באופקים קיבלה
1,808 קולות
בתפרח קיבלה
635 קולות

סמל אישי של משתמש
קריא
הודעות: 90
הצטרף: 22 מרץ 2016, 10:54
נתן תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי קריא »

חוזר בתשובה כתב:בירוחם קיבלה יהדות התורה
308 קולות
בנתיבות קיבלה
1,021 קולות
באופקים קיבלה
1,808 קולות
בתפרח קיבלה
635 קולות
הנה יש לך "חוזר בתשובה" ששיך לאגודה

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

ברכסים קיבלה יהדות התורה
2,011 קולות
בפתח תקווה
קיבלה 4,810 קולות
בזכרון יעקב קיבלה
680 קולות
בחדרה קיבלה
756 קולות
בטלז סטון קיבלה
1,248
כמובן שמדובר בערים בהם לא נראה לי שיש ולו חסיד אחד
אם למישהו יש עוד ערים בהם יש רק ליטאים או להפך
אביא את הנתונים א''יה

השועל
הודעות: 43
הצטרף: 28 אפריל 2015, 16:46

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי השועל »

סתם בשביל מנת הצדק, בפתח תקווה יש קהילה גדולה של גור, (ויש גם את מישקולץ...) ומן הסתם יש עוד חסידים, למה לכתוב כשלא יודעים?

השועל
הודעות: 43
הצטרף: 28 אפריל 2015, 16:46

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי השועל »

מקריאת האשכול, אולי עם כל הצער, או לצד אחר עם כל השמחה, היחיד שמביא נתונים ולא מסתבך, זה 'כתבן'.
השאר מוציאים קיטור לפי גחמות הצד שלהם וחוסר האובייקטיביות שמניעה אותם.
ועל פניו נראה שהוא צודק.
בנוסף, אני באמת לא מבין מה ההגיון לחשוב שמחשבון העבר בו היתה דגל ביחס של 40 מול 60 לאגודה, מדוע שמצב זה ישתנה?
ואני רוצה להפריך כמה מונחים שיש כאן באשכול.
א. מי קבע שגדול הדור הליטאי הינו גדול הדור בכללותו? הרי כפי שכתב כאן מישהו, לא החסידים ולא הספרדים סרים למשמעותו, והם רוב.
ב. מי קבע שהליטאים הם היחידים שמחזירים בתשובה, הרי גם חב"ד מחזירים בתשובה זה שנים, וגם בבעלזא יש פעילות עניפה לחזרה בתשובה, וגם אצל הספרדים, ר' רבי אמנון יצחק, ר' ראובן אלבז ועוד ועוד (אגב, אם אינני טועה, רוב החוזרים הינם ספרדים שכנראה הגיונית הביטוי המפלגתי שלהם בסופו של דבר הוא ש"ס).
ג. הרי לית מאן דפליג שהפלג הירושלמי מונה לפחות 15000 קולות, וזה הרי ברור ירד מדגל.
ד. הרי לית מאן דפליג שבעלז הצביעה בזמנו לדגל, והיום היא שייכת לאגודה, והיא מונה כמה אלפים טובים (משהו כמו 10000 קולות)
ה. המונח שהכי מצחיק אותי להפריך, מי המומחה והמבין שסחט בכנס של דגל בבני ברק סכום כה גדול של אנשים? האם לפי תמונות? האם לפי הערכות מטופשות של עיתונים? האם לפי איזה הערכה של שוטר שאפילו את לוח הכפל לא יודע לעשות? תקחו תמונה של החופה בבעלז ותגידו לי אם נראה שם ציבור פחות מהציבור שהיה בבני ברק, חסרו ארועים חסידיים שנראה גודל הציבור שהוא ענק כפי שנראה בכנס? ולהזכירכם, היה שם צו 8. [מי שבאמת ינסה לנתח את המספרים שהיו שם יגיע מקסימום לכ-30000 איש לכל היותר!]
המסקנה הזו מביאה אותי לחשיבה, שיש צדק בצד האגודאי, ואיזושהי השתללות שאיני יודע מה טיבה מהצד הליטאי.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

השועל כתב:מקריאת האשכול, אולי עם כל הצער, או לצד אחר עם כל השמחה, היחיד שמביא נתונים ולא מסתבך, זה 'כתבן'.
השאר מוציאים קיטור לפי גחמות הצד שלהם וחוסר האובייקטיביות שמניעה אותם.
ועל פניו נראה שהוא צודק.
בנוסף, אני באמת לא מבין מה ההגיון לחשוב שמחשבון העבר בו היתה דגל ביחס של 40 מול 60 לאגודה, מדוע שמצב זה ישתנה?
ואני רוצה להפריך כמה מונחים שיש כאן באשכול.
א. מי קבע שגדול הדור הליטאי הינו גדול הדור בכללותו? הרי כפי שכתב כאן מישהו, לא החסידים ולא הספרדים סרים למשמעותו, והם רוב.
ב. מי קבע שהליטאים הם היחידים שמחזירים בתשובה, הרי גם חב"ד מחזירים בתשובה זה שנים, וגם בבעלזא יש פעילות עניפה לחזרה בתשובה, וגם אצל הספרדים, ר' רבי רבי אמנון יצחק, ר' ראובן אלבז ועוד ועוד (אגב, אם אינני טועה, רוב החוזרים הינם ספרדים שכנראה הגיונית הביטוי המפלגתי שלהם בסופו של דבר הוא ש"ס).
ג. הרי לית מאן דפליג שהפלג הירושלמי מונה לפחות 15000 קולות, וזה הרי ברור ירד מדגל.
ד. הרי לית מאן דפליג שבעלז הצביעה בזמנו לדגל, והיום היא שייכת לאגודה, והיא מונה כמה אלפים טובים (משהו כמו 10000 קולות)
ה. המונח שהכי מצחיק אותי להפריך, מי המומחה והמבין שסחט בכנס של דגל בבני ברק סכום כה גדול של אנשים? האם לפי תמונות? האם לפי הערכות מטופשות של עיתונים? האם לפי איזה הערכה של שוטר שאפילו את לוח הכפל לא יודע לעשות? תקחו תמונה של החופה בבעלז ותגידו לי אם נראה שם ציבור פחות מהציבור שהיה בבני ברק, חסרו ארועים חסידיים שנראה גודל הציבור שהוא ענק כפי שנראה בכנס? ולהזכירכם, היה שם צו 8. [מי שבאמת ינסה לנתח את המספרים שהיו שם יגיע מקסימום לכ-30000 איש לכל היותר!]
המסקנה הזו מביאה אותי לחשיבה, שיש צדק בצד האגודאי, ואיזושהי השתללות שאיני יודע מה טיבה מהצד הליטאי.
ב. חבד מניחים תפילין ומחלקים נרות שבת. מבעלי ניסיון בארגון ערכים הבנתי שחב"ד לא מחזירים בתשובה. כמה חסידי בעלזא בעלי תשובה אתה מכיר? רוב החוזרים הם כנראה ספרדים שהולכים לש"ס אבל רבים מאוד אשכנזים שהולכים לדגל. הציבור החסידי אינו מתאים לקלוט בעלי תשובה. (בקושי הליטאים מצליחים לקלוט אותם).
ג. 15.000 מתוך קרוב ל 100.000 זה פחות משישית מהציבור הליטאי, דהיינו פחות מחצי נציג. לעומת זאת לא חישבת כמה חבדניקים הצביעו לליכוד למרזל ולבית היהודי. אשמח אם תביא מספר כזה.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

חוזר בתשובה כתב:ברכסים קיבלה יהדות התורה
2,011 קולות
בפתח תקווה
קיבלה 4,810 קולות
בזכרון יעקב קיבלה
680 קולות
בחדרה קיבלה
756 קולות
בטלז סטון קיבלה
1,248
כמובן שמדובר בערים בהם לא נראה לי שיש ולו חסיד אחד
אם למישהו יש עוד ערים בהם יש רק ליטאים או להפך
אביא את הנתונים א''יה
בפתח תקוה יש קהילה של צאנז
בטלז סטון יש גם כמה מאות חסידים [מודרנים, אך שייכים לאגודה]
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

חוסיד כתב:
כתבן כתב: אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
שש משזר כתב: אז זה מה שכתבן רוצה להסביר לך, אם אתה חושב שאסור בהחלט לתת כסא לאנשי הפגל, אז תדע שאין לכם אף מספר 40%. זהו.
כתבן כתב: ליצמן ענה נכון:
היחס 60-40 נקבע ע"י הרב שך והפני מנחם. עכשיו ירדו חלק מהליטאים, והיחס צריך להיות 1/3 - 2/3 .
אשאל שאלה שלא מתאימה כ''כ ל'חוסיד'.

למה כולם מנכים את הפגל הירושלמי מה40% של דגל,
ואף אחד לא זוכר לנכות את חב''ד מה60% של אגו''י?
החישוב 60%-40% לא כלל את חבד.
והוא כלל את בעלזא בדגל.
בתשמ"ט קיבלה אגו"י 102714 ודגל 34279 לפי זה היחס הוא 75% אגו"י 25% דגל.
דגל הביאו מומחים שקיזזו כל קול שלא בא מהציבור הקבוע של ג', ועל סמך זה נקבע 60-40.
בעלזא חושבו אז כמצביעי דגל, כיום בעלזא באגו"י ויחס צריך להיות 64%- 36%. עוד לפני קיזוז הפלג.
אבל ויתרו לדגל, כדי לא ליצור מחלוקת.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

נחזור שוב, בתשמ"ט היו 5 מנדטים לאגודה הורדנו אחד של חב"ד ונשאר 4
לא סביר לומר שהיה גידול בסדר גודל יותר מהפלג האילתי רק של בעלי תשובה, זה מופרך, והרבה רוב הבע"ת מצביעים לש"ס., ואיני רואה שבישיבות הליטאיות יש בעלי תשובה, מי החליט שהבע"ת שייכים לדגל?
ג"א תורם לערכים, ולעד לאחים.

כמו"כ לבעלזא יש את הידברות וצוהר, וישיבת תורה ואמונה לחוזרים בתשובה.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

1010 כתב:נחזור שוב, בתשמ"ט היו 5 מנדטים לאגודה הורדנו אחד של חב"ד ונשאר 4
בתשמ"ט היו הרבה חילונים שהצביעו, בגלל הבטחה לבני חיי ומזוני שניתנה בשם הרבי.
לכן הובאו מומחים שניתחו כל קול וקיזזו שני מנדטים מאגו"י והחישוב 60-40 הוא לפי 3 לג' ו2 לדגל.
אמנם גם לדגל היו אז קולות רבים מבחוץ (במרר היו להם מאות קולות) אולם הפני מנחם רצה שלום ולכן לחץ שלא ידקדקו איתם על כך.

השועל
הודעות: 43
הצטרף: 28 אפריל 2015, 16:46

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי השועל »

משולש כתב:
השועל כתב:מקריאת האשכול, אולי עם כל הצער, או לצד אחר עם כל השמחה, היחיד שמביא נתונים ולא מסתבך, זה 'כתבן'.
השאר מוציאים קיטור לפי גחמות הצד שלהם וחוסר האובייקטיביות שמניעה אותם.
ועל פניו נראה שהוא צודק.
בנוסף, אני באמת לא מבין מה ההגיון לחשוב שמחשבון העבר בו היתה דגל ביחס של 40 מול 60 לאגודה, מדוע שמצב זה ישתנה?
ואני רוצה להפריך כמה מונחים שיש כאן באשכול.
א. מי קבע שגדול הדור הליטאי הינו גדול הדור בכללותו? הרי כפי שכתב כאן מישהו, לא החסידים ולא הספרדים סרים למשמעותו, והם רוב.
ב. מי קבע שהליטאים הם היחידים שמחזירים בתשובה, הרי גם חב"ד מחזירים בתשובה זה שנים, וגם בבעלזא יש פעילות עניפה לחזרה בתשובה, וגם אצל הספרדים, ר' רבי רבי רבי אמנון יצחק, ר' ראובן אלבז ועוד ועוד (אגב, אם אינני טועה, רוב החוזרים הינם ספרדים שכנראה הגיונית הביטוי המפלגתי שלהם בסופו של דבר הוא ש"ס).
ג. הרי לית מאן דפליג שהפלג הירושלמי מונה לפחות 15000 קולות, וזה הרי ברור ירד מדגל.
ד. הרי לית מאן דפליג שבעלז הצביעה בזמנו לדגל, והיום היא שייכת לאגודה, והיא מונה כמה אלפים טובים (משהו כמו 10000 קולות)
ה. המונח שהכי מצחיק אותי להפריך, מי המומחה והמבין שסחט בכנס של דגל בבני ברק סכום כה גדול של אנשים? האם לפי תמונות? האם לפי הערכות מטופשות של עיתונים? האם לפי איזה הערכה של שוטר שאפילו את לוח הכפל לא יודע לעשות? תקחו תמונה של החופה בבעלז ותגידו לי אם נראה שם ציבור פחות מהציבור שהיה בבני ברק, חסרו ארועים חסידיים שנראה גודל הציבור שהוא ענק כפי שנראה בכנס? ולהזכירכם, היה שם צו 8. [מי שבאמת ינסה לנתח את המספרים שהיו שם יגיע מקסימום לכ-30000 איש לכל היותר!]
המסקנה הזו מביאה אותי לחשיבה, שיש צדק בצד האגודאי, ואיזושהי השתללות שאיני יודע מה טיבה מהצד הליטאי.
ב. חבד מניחים תפילין ומחלקים נרות שבת. מבעלי ניסיון בארגון ערכים הבנתי שחב"ד לא מחזירים בתשובה. כמה חסידי בעלזא בעלי תשובה אתה מכיר? רוב החוזרים הם כנראה ספרדים שהולכים לש"ס אבל רבים מאוד אשכנזים שהולכים לדגל. הציבור החסידי אינו מתאים לקלוט בעלי תשובה. (בקושי הליטאים מצליחים לקלוט אותם).
ג. 15.000 מתוך קרוב ל 100.000 זה פחות משישית מהציבור הליטאי, דהיינו פחות מחצי נציג. לעומת זאת לא חישבת כמה חבדניקים הצביעו לליכוד למרזל ולבית היהודי. אשמח אם תביא מספר כזה.
המספרים מחושבים כפי שכתב 'כתבן', ואני גם לא מכיר חוזרים בתשובה ליטאיים אולי כמה בודדים, אם כי זה אינו ראיה, משום שאני לא בתחום.. אבל כן מכיר כמה חוזרים בתשובה חסידי חב"ד וכמה חוזרים בתשובה חסידי בעלז.
אגב, כמה חוזרים בתשובה חסידי ברסלב יש, וכי לקחת בחשבון? אולי אתה לא מכיר, אבל מי שיודע קצת ומכיר, יש והרבה, והם מחשיבים עצמם לחסידים בכל דבר וענין גם מפלגתית.

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 849
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כוכב »

גם אני מכיר הרבה בע''ת חסידי ברסלב.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

בקיצור העסק די עמום, החסידים נצמדים לאחוזי תשמ"ט. ואף אחד לא פירסם פילוח מעודכן.
איפה אנשי המספרים?

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

משולש כתב:בקיצור העסק די עמום, החסידים נצמדים לאחוזי תשמ"ט. ואף אחד לא פירסם פילוח מעודכן.
איפה אנשי המספרים?
שום דבר לא עמום, המספרים ידועים אלא שלדגל אין בעיה לדרוש, מנסים, לפעמים זה מצליח ומוותרים להם בשביל השלום, או בגלל שבאגו"י לא מאוחדים ואז לא אכפת לסיעה אחת לוותר ע"ח סיעה אחרת.
כבר ציינתי שבכל הפעמים שרצו בנפרד התברר שדגל דרשו הרבה הרבה יותר ממה שמגיע להם.
כך באלעד,
וכך בביתר,
וכך בבית שמש.

אגב, איזה מספרים אתה רוצה? כשאתם טוענים בפתח תקוה אין חסידים. ברמות 2% חסידים וכו', אז יש עם מי לדבר?

באלעד טענתם שאתם 60% כשפרוש דרש מקומות 2 ו 4 התנגדתם וסגרתם מאחורי גבו עם ליצמן וזייברט שאגו"י יקבלו מקומות 2 ו5.
ואז קמה כח, והוכח שאגו"י 60%. ואתם רק 40%.
אילו הסכמתם ל 50%-50% יתכן שראש העיר כיום היה איש דגל.
בביתר טענתם ל30% הציעו לכם 4 מקומות בטוחים ברשימה משותפת אבל העדפתם להפר הסכם ולרוץ לראשות העיר בתמיכת בויאן ויזניץ ומרבית חבד.
מאז יש לכם רק 3 נציגים, וגם את זה לא הייתם מקבלים כיום אילו רצתם לבד.
בבית שמש טענתם שאתם רוב, כדי להוכיח את זה הייתם מוכנים לבלוע את הצפרדע ושמתם במקום ריאלי אדם המזוהה עם ה-פלג, ריצה בשלש רשימות הוכיחה שאתם יחד עם ה-פלג 42%.

סמל אישי של משתמש
yehuda
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי yehuda »

חברה חבל על הזמן. יש הבטחה של "יד החסידים על העליונה", הבטחה שמרן הרב שטיינמן מייחס לה חשיבות רבה כידוע.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 849
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כוכב »

משולש כתב:בקיצור העסק די עמום, החסידים נצמדים לאחוזי תשמ"ט. ואף אחד לא פירסם פילוח מעודכן.
איפה אנשי המספרים?
https://chl.co.il/viewtopic. ... 0&start=80
https://chl.co.il/viewtopic. ... 7%92%D7%9C
https://chl.co.il/viewtopic. ... 7%92%D7%9C

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

הקישורים לא מביאים מספרים חד משמעיים.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

אני רוצה אחד פה בפורום שמכבד את עצמו שיצהיר ש 2 מתוך 6 זה ייצוג הולם?
חפשתי עיתונאי או א' שמבין בתחום שמצהיר ע"כ ולא מצאתי אלא להיפך

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 1099
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00
נתן תודה: 54 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

למה למען השם לא עושים מפקד רציני בציבור החרדי?????????

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

כתבן כתב:
משולש כתב:בקיצור העסק די עמום, החסידים נצמדים לאחוזי תשמ"ט. ואף אחד לא פירסם פילוח מעודכן.
איפה אנשי המספרים?
שום דבר לא עמום, המספרים ידועים אלא שלדגל אין בעיה לדרוש, מנסים, לפעמים זה מצליח ומוותרים להם בשביל השלום, או בגלל שבאגו"י לא מאוחדים ואז לא אכפת לסיעה אחת לוותר ע"ח סיעה אחרת.
כבר ציינתי שבכל הפעמים שרצו בנפרד התברר שדגל דרשו הרבה הרבה יותר ממה שמגיע להם.
כך באלעד,
וכך בביתר,
וכך בבית שמש.

אגב, איזה מספרים אתה רוצה? כשאתם טוענים בפתח תקוה אין חסידים. ברמות 2% חסידים וכו', אז יש עם מי לדבר?

באלעד טענתם שאתם 60% כשפרוש דרש מקומות 2 ו 4 התנגדתם וסגרתם מאחורי גבו עם ליצמן וזייברט שאגו"י יקבלו מקומות 2 ו5.
ואז קמה כח, והוכח שאגו"י 60%. ואתם רק 40%.
אילו הסכמתם ל 50%-50% יתכן שראש העיר כיום היה איש דגל.
בביתר טענתם ל30% הציעו לכם 4 מקומות בטוחים ברשימה משותפת אבל העדפתם להפר הסכם ולרוץ לראשות העיר בתמיכת בויאן ויזניץ ומרבית חבד.
מאז יש לכם רק 3 נציגים, וגם את זה לא הייתם מקבלים כיום אילו רצתם לבד.
בבית שמש טענתם שאתם רוב, כדי להוכיח את זה הייתם מוכנים לבלוע את הצפרדע ושמתם במקום ריאלי אדם המזוהה עם ה-פלג, ריצה בשלש רשימות הוכיחה שאתם יחד עם ה-פלג 42%.
למען הדיוק, בבית שמש הלכו בנפרד בגלל ריב של פרוש עם בעלזא, ובגלל שאגודה התפלגה, דגל לא רצתה לקחת צד.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

עטרת תפארת כתב:למה למען השם לא עושים מפקד רציני בציבור החרדי?????????
אכן, מי שקורא למפקד הוא כנראה הצודק, ומי שפוחד מהמפקד ונצמד לנתוני תשמ"ט או לתרגילים פוליטיים שונים, כנראה הוא מפחד ממשהו.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

מי שקורא למפקד כל השנים זה מאיר פרוש, ואתם אלה שטענתם כנגדו שהוא מפלג, ואצלנו הגדולים קובעים וכו'.
לכלל חסידי יש בערך כמו לדגל, אמנם לא כולם שלומי אמונים, אבל פרוש הצליח להוכיח במקומות שהוא התמודד שבשעת מבחן הוא מצליח לאחד כמעט את כולם.
חלוקה הוגנת היתה נותנת 2 לדגל 2 לכלל חסידי 1 גור, 1 בעלזא ויזניץ ביחד 1/2 פלג י-ם.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן »

1010 כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:בקיצור העסק די עמום, החסידים נצמדים לאחוזי תשמ"ט. ואף אחד לא פירסם פילוח מעודכן.
איפה אנשי המספרים?
שום דבר לא עמום, המספרים ידועים אלא שלדגל אין בעיה לדרוש, מנסים, לפעמים זה מצליח ומוותרים להם בשביל השלום, או בגלל שבאגו"י לא מאוחדים ואז לא אכפת לסיעה אחת לוותר ע"ח סיעה אחרת.
כבר ציינתי שבכל הפעמים שרצו בנפרד התברר שדגל דרשו הרבה הרבה יותר ממה שמגיע להם.
כך באלעד,
וכך בביתר,
וכך בבית שמש.

אגב, איזה מספרים אתה רוצה? כשאתם טוענים בפתח תקוה אין חסידים. ברמות 2% חסידים וכו', אז יש עם מי לדבר?

באלעד טענתם שאתם 60% כשפרוש דרש מקומות 2 ו 4 התנגדתם וסגרתם מאחורי גבו עם ליצמן וזייברט שאגו"י יקבלו מקומות 2 ו5.
ואז קמה כח, והוכח שאגו"י 60%. ואתם רק 40%.
אילו הסכמתם ל 50%-50% יתכן שראש העיר כיום היה איש דגל.
בביתר טענתם ל30% הציעו לכם 4 מקומות בטוחים ברשימה משותפת אבל העדפתם להפר הסכם ולרוץ לראשות העיר בתמיכת בויאן ויזניץ ומרבית חבד.
מאז יש לכם רק 3 נציגים, וגם את זה לא הייתם מקבלים כיום אילו רצתם לבד.
בבית שמש טענתם שאתם רוב, כדי להוכיח את זה הייתם מוכנים לבלוע את הצפרדע ושמתם במקום ריאלי אדם המזוהה עם ה-פלג, ריצה בשלש רשימות הוכיחה שאתם יחד עם ה-פלג 42%.
למען הדיוק, בבית שמש הלכו בנפרד בגלל ריב של פרוש עם בעלזא, ובגלל שאגודה התפלגה, דגל לא רצתה לקחת צד.
שטויות.
הוויכוח בבית שמש ישן, כבר בפעם הקודמת אבוטבול נבחר בגלל שביהדות התורה לא הצליחו להגיע להסכמה מי בראש.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

משולש כתב:שש, במחילת כבודך תגובותיך ה"אובייקטיביות" להפליא מתאימות לתמונת הפרופיל שלך.
ותגובותיך מתאימות לתמונת הפרופיל שלך... :lol::


סתאאאאם.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

חוסיד כתב: אשאל שאלה שלא מתאימה כ''כ ל'חוסיד'.

למה כולם מנכים את הפגל הירושלמי מה40% של דגל,
ואף אחד לא זוכר לנכות את חב''ד מה60% של אגו''י?
אכן, שאלתך מתאימה לליטאי ממוצע שאינו יודע מה הוא מדבר.

כולם ידעו [כאשר עשו הפשרה בין אגודה לדגל], שלאחמ"כ החב"ד'ניקים לא ישתתפו בהמונם באגודה, לו רק משום שהרב שך בתוכו [ואף קודם לכן לא הצביעו לאגודה, אלא בתשמ"ט, לנגח את הרב שך], ועשו החשבון של החסידים מול הליטאים ללא חב"ד.

משא"כ בחלק הליטאי/ירושלמי, שהיו אז חלק מקהל המצביעים בעד דגל.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

משולש כתב: ב. חבד מניחים תפילין ומחלקים נרות שבת. מבעלי ניסיון בארגון ערכים הבנתי שחב"ד לא מחזירים בתשובה. כמה חסידי בעלזא בעלי תשובה אתה מכיר? רוב החוזרים הם כנראה ספרדים שהולכים לש"ס אבל רבים מאוד אשכנזים שהולכים לדגל. הציבור החסידי אינו מתאים לקלוט בעלי תשובה. (בקושי הליטאים מצליחים לקלוט אותם).
ג. 15.000 מתוך קרוב ל 100.000 זה פחות משישית מהציבור הליטאי, דהיינו פחות מחצי נציג. לעומת זאת לא חישבת כמה חבדניקים הצביעו לליכוד למרזל ולבית היהודי. אשמח אם תביא מספר כזה.
'מבעלי נסיון בארגון ערכים'...
תכתוב 'מבעלי נסיון בארגון הליטאי ערכים' ואח"כ תמשיך. אני יודע ומכיר הרבה אנשים שחזרו בתשובה ע"י חב"ד. אתה מדבר שטויות כמו כל ליטאי ממוצע שאינו יודע חוץ מגלילות שלו. תפסיק לקשקש כבר.

הציבור החסידי אינו מתאים לקלוט בעלי תשובה, אבל משום מה אני מכיר הרבה בעלי תשובה חסידי בעלזא. האם שמעת פעם מארגון צהר הבלזאי? מן הסתם לא. רק מערכים שמעת, כי אתה ליטאי... אז זהו, הרבה בעלי תשובה נעשים בלזאים.

אגב, למדתי בישיבה בארץ, וגם שם למדו כמה בחורים חסידיים שהוריהם הם חוזרים בתשובה. אז בבקשה, תפסיק לדמיין.


על טענתך בנוגע חב"ד, שאתה רוצה לדמות לאנשי ליטא דירושלים, כבר עניתי בהודעה שלמעלה מזה.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

yehuda כתב:חברה חבל על הזמן. יש הבטחה של "יד החסידים על העליונה", הבטחה שמרן הרב שטיינמן מייחס לה חשיבות רבה כידוע.
זאת מנין לך?
והוא גם לא 'ידוע', לפחות אצלי...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

כתבן כתב:מי שקורא למפקד כל השנים זה מאיר פרוש, ואתם אלה שטענתם כנגדו שהוא מפלג, ואצלנו הגדולים קובעים וכו'.
לכלל חסידי יש בערך כמו לדגל, אמנם לא כולם שלומי אמונים, אבל פרוש הצליח להוכיח במקומות שהוא התמודד שבשעת מבחן הוא מצליח לאחד כמעט את כולם.
חלוקה הוגנת היתה נותנת 2 לדגל 2 לכלל חסידי 1 גור, 1 בעלזא ויזניץ ביחד 1/2 פלג י-ם.
אין לי מספרים, אבל מה שנתת לגור 1 זה נראה מוגזם בשביל חסידות אחת. גם חצי זה הרבה מידי בשבילם.

א יודעלע
הודעות: 1862
הצטרף: 01 מרץ 2014, 20:40
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

משולש כתב:
כתבן כתב:מי שקורא למפקד כל השנים זה מאיר פרוש, ואתם אלה שטענתם כנגדו שהוא מפלג, ואצלנו הגדולים קובעים וכו'.
לכלל חסידי יש בערך כמו לדגל, אמנם לא כולם שלומי אמונים, אבל פרוש הצליח להוכיח במקומות שהוא התמודד שבשעת מבחן הוא מצליח לאחד כמעט את כולם.
חלוקה הוגנת היתה נותנת 2 לדגל 2 לכלל חסידי 1 גור, 1 בעלזא ויזניץ ביחד 1/2 פלג י-ם.
אין לי מספרים, אבל מה שנתת לגור 1 זה נראה מוגזם בשביל חסידות אחת. גם חצי זה הרבה מידי בשבילם.
נראה שאין לך מושג בגודלה של גור.
הקולות של חסידי גור בעצמם (מלבד הפעילות העניפה והחזקה שהם עושים מדי בחירות) שווים יותר מכיסא.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

א יודעלע כתב:
משולש כתב:
כתבן כתב:מי שקורא למפקד כל השנים זה מאיר פרוש, ואתם אלה שטענתם כנגדו שהוא מפלג, ואצלנו הגדולים קובעים וכו'.
לכלל חסידי יש בערך כמו לדגל, אמנם לא כולם שלומי אמונים, אבל פרוש הצליח להוכיח במקומות שהוא התמודד שבשעת מבחן הוא מצליח לאחד כמעט את כולם.
חלוקה הוגנת היתה נותנת 2 לדגל 2 לכלל חסידי 1 גור, 1 בעלזא ויזניץ ביחד 1/2 פלג י-ם.
אין לי מספרים, אבל מה שנתת לגור 1 זה נראה מוגזם בשביל חסידות אחת. גם חצי זה הרבה מידי בשבילם.
נראה שאין לך מושג בגודלה של גור.
הקולות של חסידי גור בעצמם (מלבד הפעילות העניפה והחזקה שהם עושים מדי בחירות) שווים יותר מכיסא.
אני מעריך מאוד את גור, והם מאוד גדולים, אבל לא יכול להיות מחלוקת כזאת קיצונית, שאחד אומר שהליטאים הם יותר מכל החסידים ביחד, והשני יאמר שרק גור לבד שווה כמו חצי מהליטאים. (אלא אם כן תאמר שגור הם חצי מכל החסידים).

א יודעלע
הודעות: 1862
הצטרף: 01 מרץ 2014, 20:40
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

משולש כתב: אני מעריך מאוד את גור, והם מאוד גדולים, אבל לא יכול להיות מחלוקת כזאת קיצונית, שאחד אומר שהליטאים הם יותר מכל החסידים ביחד, והשני יאמר שרק גור לבד שווה כמו חצי מהליטאים. (אלא אם כן תאמר שגור הם חצי מכל החסידים).
לא שמעתי אחד שאומר שהיחס הוא 1/3 ו2/3
מדברים על יחס של 40%- 60%
מה לעשות שבמספר המנדטים הזה לא יוצא ייצוג מספק לדגל?
הרי תסכים איתי שאם היחס הוא60-40 זה גם לא הוגן לתת 3 מנדטים ו3 מנדטים
וכולנו יודעים שברשימה המנדט ה7 וה8 שייך לדגל.

(כמו שכבר כתבו לפני- לו רק השכילו הליטאים לתת לפלג את המנדט השמיני שבין כה לא היה ריאלי, הם היו לפחות מכניסים את השביעי)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

א יודעלע כתב: (כמו שכבר כתבו לפני- לו רק השכילו הליטאים לתת לפלג את המנדט השמיני שבין כה לא היה ריאלי, הם היו לפחות מכניסים את השביעי)
אם כבר היה עדיף לתת ליאיר לפיד את המקום השמיני, הוא היה מביא יותר קולות.

א יודעלע
הודעות: 1862
הצטרף: 01 מרץ 2014, 20:40
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

משולש כתב:
א יודעלע כתב: (כמו שכבר כתבו לפני- לו רק השכילו הליטאים לתת לפלג את המנדט השמיני שבין כה לא היה ריאלי, הם היו לפחות מכניסים את השביעי)
אם כבר היה עדיף לתת ליאיר לפיד את המקום השמיני, הוא היה מביא יותר קולות.
זו דעתך ודעת דגל.
זכותכם.
זכותו של ליצמן ושל אגודה לחשוב אחרת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

א יודעלע כתב:
משולש כתב:
א יודעלע כתב: (כמו שכבר כתבו לפני- לו רק השכילו הליטאים לתת לפלג את המנדט השמיני שבין כה לא היה ריאלי, הם היו לפחות מכניסים את השביעי)
אם כבר היה עדיף לתת ליאיר לפיד את המקום השמיני, הוא היה מביא יותר קולות.
זו דעתך ודעת דגל.
זכותכם.
זכותו של ליצמן ושל אגודה לחשוב אחרת.
זו תמימותך וערמימות אגודה להחשיב אותם כחרדים.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

קיבלתי הודעה ממישהו:
על פי נתוני פילוח המטות של יהדות התורה בבחירות. מתוך כ210 אלף קול שהיו ליהדות התורה, יותר מ120 שייכים לדגל התורה והשאר של אגודת ישראל, הנתונים הללו ידועים לאראשי אגודת ישראל. וגם הם מוטים לטובת אגודה. ויש להאריך בזה טובא. דגל התורה כנראה החליטו עוד לא להוציא את הנתונים המלאים, רק מעט מה שפורסם בזמן הועידה חלקים מהנתונים הנ"ל.
אם מדובר בפילוח עדכני, אין טעם להתווכח לפני שרואים את הנתונים. ולכן נשאר שאתם מאמינים לליצמן ואני מאמין להם.
נחכה עד שיחשפו הנתונים המלאים. (אם יחליטו לחשוף אותם).

א יודעלע
הודעות: 1862
הצטרף: 01 מרץ 2014, 20:40
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

משולש כתב: זו תמימותך וערמימות אגודה להחשיב אותם כחרדים.
הגזמת.
משולש כתב: קיבלתי הודעה ממישהו:

על פי נתוני פילוח המטות של יהדות התורה בבחירות. מתוך כ210 אלף קול שהיו ליהדות התורה, יותר מ120 שייכים לדגל התורה והשאר של אגודת ישראל, הנתונים הללו ידועים לאראשי אגודת ישראל. וגם הם מוטים לטובת אגודה. ויש להאריך בזה טובא. דגל התורה כנראה החליטו עוד לא להוציא את הנתונים המלאים, רק מעט מה שפורסם בזמן הועידה חלקים מהנתונים הנ"ל.


אם מדובר בפילוח עדכני, אין טעם להתווכח לפני שרואים את הנתונים. ולכן נשאר שאתם מאמינים לליצמן ואני מאמין להם.
נחכה עד שיחשפו הנתונים המלאים. (אם יחליטו לחשוף אותם).
אני שמח שאתה מסתמך על הודעות של 'מישהו'.

בפועל, תביא לי בבקשה סיבה אחת הגיונית, איך וכיצד הריבוי הטבעי של הליטאים היה גדול משל החסידים ב-25 שנה האחרונות.
כבר הוכחתי יותר מפעם אחת, שלכאורא הריבוי הטבעי אצל החסידים אמור להיות גדול יותר. (לא באחוזים גדולים, אבל ברור שאם יש הבדל מדובר בהפרש לטובת החסידים)

תוריד מזה בבקשה את הקולות של הפלג ושל בעלז.

ועכשיו -איך בדיוק יש לדגל יותר?


ואתה כ"כ מעונין במספרים עדכניים, אז שוב כדאי שתשים לב שבשלושת ערי הספר החרדיות הגדולות-
ביתר, אלעד ובית שמש- אגודה הם יותר.
כנגד כל הערים הקטנות הליטאיות שהביא חויזר יש גם ערים שהם חסידיות.
(תיקח לדוגמא את אשדוד- עיר שיש בה הרבה מאוד חסידים, ובחסידויות הגדולות כמו גור ובעלז היא נחשבת לעיר הראשונה או השניה בגודלה מבחינת מס' משפחות)
ירושלים ובני ברק- אין סיבה לחשוב שדגל גדולה שם מאגודה.

אז שוב- למה דגל מרגישים כ"כ מקופחים?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

כמו שאמרתי לעיל, איני מתווכח יותר על מספרים, כי אם יש פילוח אז הויכוח מיותר. ואם אין פילוח אז צריך קודם לעשות פילוח.
כמובן שההודעה שהעתקתי לא היתה אנונימית. ואני סומך על הכותב הנ"ל.

מאיר מאיר מאיר
הודעות: 18
הצטרף: 30 אוקטובר 2014, 13:14

דגל התורה בחולשה

נושא שלא נקרא על ידי מאיר מאיר מאיר »

לדעתי דגל התורה - אגודת ישראל שווים אולי 150.000 לא יותר מכך . שאר הקולות שהם קיבלו בבחירות הם מאנשים שלא משתייכים לאף צד אלא אוחזים את עצמם ליהודים שומרי תורה ומצוות אשכנזיים .

אני אישית מכיר כמה אנשים אשכנזיים חרדים שלא משתייכים לאף צד שהצביעו ליהדות התורה בבחירות האחרונות .

ולגבי יחסי הכוחות אין ספק שהציבור החסידי הרבה יותר גדול מהליטאים ישנם כל כך הרבה קהילות של חסידויות בארץ שכונות וערים שרואים שם רק חסידים לדוגמא בעיר אשדוד לא מתגוררים כלל לטאים של דגל התורה וכן במועצה אין להם נציג

וגם בדגל התורה זה לא נכון לומר שמי שלא חסיד אוטומטי משתייך אליהם ישנם הרבה אנשים שחובשים כובע בשבת והם לא לטאים וכן הלאה .

הפלג הירושלמי שווה כחצי מנדט בטוח !!! ובבחירות האחרונות דגל התורה אשמים בכך ושיאכלו את הכובע שלהם .

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

אם יאיר-לפיד היה מעז לומר על גדולי ישראל את מה שעורכי הפלס שר''י אמרו עליהם, היתה קמה צעקה גדולה ומרה.
ואתם חייבים הכרת הטוב לדגל שעוצרת את הבליינים האלו מלהרוס את כל היהדות החרדית.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

כתבן כתב:
1010 כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:בקיצור העסק די עמום, החסידים נצמדים לאחוזי תשמ"ט. ואף אחד לא פירסם פילוח מעודכן.
איפה אנשי המספרים?
שום דבר לא עמום, המספרים ידועים אלא שלדגל אין בעיה לדרוש, מנסים, לפעמים זה מצליח ומוותרים להם בשביל השלום, או בגלל שבאגו"י לא מאוחדים ואז לא אכפת לסיעה אחת לוותר ע"ח סיעה אחרת.
כבר ציינתי שבכל הפעמים שרצו בנפרד התברר שדגל דרשו הרבה הרבה יותר ממה שמגיע להם.
כך באלעד,
וכך בביתר,
וכך בבית שמש.

אגב, איזה מספרים אתה רוצה? כשאתם טוענים בפתח תקוה אין חסידים. ברמות 2% חסידים וכו', אז יש עם מי לדבר?

באלעד טענתם שאתם 60% כשפרוש דרש מקומות 2 ו 4 התנגדתם וסגרתם מאחורי גבו עם ליצמן וזייברט שאגו"י יקבלו מקומות 2 ו5.
ואז קמה כח, והוכח שאגו"י 60%. ואתם רק 40%.
אילו הסכמתם ל 50%-50% יתכן שראש העיר כיום היה איש דגל.
בביתר טענתם ל30% הציעו לכם 4 מקומות בטוחים ברשימה משותפת אבל העדפתם להפר הסכם ולרוץ לראשות העיר בתמיכת בויאן ויזניץ ומרבית חבד.
מאז יש לכם רק 3 נציגים, וגם את זה לא הייתם מקבלים כיום אילו רצתם לבד.
בבית שמש טענתם שאתם רוב, כדי להוכיח את זה הייתם מוכנים לבלוע את הצפרדע ושמתם במקום ריאלי אדם המזוהה עם ה-פלג, ריצה בשלש רשימות הוכיחה שאתם יחד עם ה-פלג 42%.
למען הדיוק, בבית שמש הלכו בנפרד בגלל ריב של פרוש עם בעלזא, ובגלל שאגודה התפלגה, דגל לא רצתה לקחת צד.
שטויות.
הוויכוח בבית שמש ישן, כבר בפעם הקודמת אבוטבול נבחר בגלל שביהדות התורה לא הצליחו להגיע להסכמה מי בראש.
היתה דרישה מצד שלו"א לשים את נציג מספר 2 של הכלל חסידי, במקום 5 ולהזיז את מרדכי דירנפלד למקום 6
גור וויז'ניץ וכמובן בעלזא התנגדו, ולכן הריצו רשימה נפרדת, ומשום כך דגל לא רצו להתערב.
באם תרצה [בפרטי] יש לי את ההקלטות מנאומי הבחירות מאז, [הנאומים של ליצמן, מוזס ואייכלר] שיכולים להוכיח את זה.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

שיך
הודעות: 1978
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 52 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

פך שמן כתב:לכתבן היקר
אין לי מושג בחישובים המספריים אלא רק שהטענה מתחזקת אל הפגל שלוח הרסן שהכניס מנדט למרץ והעיקר ישאגו כל היום גזירת הגיוס!
לעניננו היה שוה להפסיד את כל המנדטים ולא להכיר בקבוצה הזויה ומחוצפת אשר כל מטרתה היא "לגרד" את גדו"י עפ"ל כך שאם ירד רק מנדט יצאנו בזול
[וכאחד שעבד במערכת הבחירות בכל כוחו ובחינם אומר לך שאם הפגל היה מצביע, לא היו עובדים כ"כ קשה בציבור המתחזק והמסורתי, שלדעתי הביאו בין ה8000 ל10000 קולות כך שאני לא בטוח בדבריך]
ככה אתה חושב ליצמן חושב אחרת

שיך
הודעות: 1978
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 52 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

למען הדיוק, בבית שמש הלכו בנפרד בגלל ריב של פרוש עם בעלזא, ובגלל שאגודה התפלגה, דגל לא רצתה לקחת צד.[/quote]
דגל דרשו 2נציגים לפני בעלזא וזה היה הסיפתח לפילוג בבית שמש

שיך
הודעות: 1978
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 52 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

משולש כתב:
א יודעלע כתב:
משולש כתב:
כתבן כתב:מי שקורא למפקד כל השנים זה מאיר פרוש, ואתם אלה שטענתם כנגדו שהוא מפלג, ואצלנו הגדולים קובעים וכו'.
לכלל חסידי יש בערך כמו לדגל, אמנם לא כולם שלומי אמונים, אבל פרוש הצליח להוכיח במקומות שהוא התמודד שבשעת מבחן הוא מצליח לאחד כמעט את כולם.
חלוקה הוגנת היתה נותנת 2 לדגל 2 לכלל חסידי 1 גור, 1 בעלזא ויזניץ ביחד 1/2 פלג י-ם.
אין לי מספרים, אבל מה שנתת לגור 1 זה נראה מוגזם בשביל חסידות אחת. גם חצי זה הרבה מידי בשבילם.
נראה שאין לך מושג בגודלה של גור.
הקולות של חסידי גור בעצמם (מלבד הפעילות העניפה והחזקה שהם עושים מדי בחירות) שווים יותר מכיסא.
אני מעריך מאוד את גור, והם מאוד גדולים, אבל לא יכול להיות מחלוקת כזאת קיצונית, שאחד אומר שהליטאים הם יותר מכל החסידים ביחד, והשני יאמר שרק גור לבד שווה כמו חצי מהליטאים. (אלא אם כן תאמר שגור הם חצי מכל החסידים).
הקולות שגור מגייס מבחוץ (למשל בחיפה)כולל תרגילים מלוכלכים שווה לפחות כמו דגל

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

לסיכום: מישהו מהליטאים שבפורום מוכן להעלות נתונים של הקהילות שלהם בא"י ?
[לא מספרים מנופחים של בחורים ישיבות שהביא חוזר, ולא מספרים של המצגת של דגה"ת,]
אם יהיו מספרים נוכל לדון בזה, כמו"כ מי שיש לו מספרים הקהילות החסידיות המצביעות בבחירות, שיעלה, תודה.

רק זאת אוסיף בעניין: הליטאים עוד לא נרגעו מהעצרת שהם ערכו לפני שנה ו.. בב"ב, הם חושבים מאז שאם הם יודעים לעשות עצרת תוך 24 שעות - א"א לא יודע, והם הם הכי גדולים... הם רק לא יודעים כמה עצרות וכנסים החסידים עושים עד שכבר כמעט ולא עושים עסק מזה, דאי שלא עסק כה גדול כהליטאים.
לכו וראו כל חופה בגור ובבעלזא ואח"כ תדברו...
[אולי מישהו מתנדב להעלות תמונות של החופות בחצרות הנ"ל ואפילו מויז'ניץ ולידו תמונות מהעצרת כדי שהליטאים שבינינו יבינו עד כמה מגוחכת טענתם... תודה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אלי 1
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 »

לטובת הציבור אני מביא קצת נתונים ומספרים וכן ניתוחים שאני עשיתי. השתדלתי להיות כמה שיותר אובייקטיבי ואשמח לקבל ע"כ הערות עניניות...

יהדו"ת קיבלה בבחירות האחרונות ס"ה 210.143 אלף קולות.
ריכזתי את את כל הריכוזים בהם היו למעלה מאלף קולות שהם ס"ה 173.552 אלף קולות וניסיתי לפענח ולפלח אותם לפי 60-40 לטובת אגודה מלבד ערים שלדעתי אין עליהם כמעט ויכוח.
נשארו סך 36.591 אלף קולות שאותם ניאלץ לפלח בהמשך.
הסבר לגבי הנתונים 1. שם עיר 2. סך הקולות. 3. חלוקת אחוזים בהערכה. חלוקת הקולות לפי אחוזים.
לדוגמא:
1. אשדוד -2. 11132. 3. 60-40 (השמאלי אגודה הימני דגל) 4. 6.679 (אגודה) 5. 4.453 (דגל)

אשדוד- 11.132 - 60-40 - 6.679 - 4.453
בית שמש- 9589 - 60-40 - 5753 - 3836
ביתר- 9347 - 60-40 - 5608 - 3738
בני ברק- 46661 - 60-40 - 27996 - 18664
חיפה- 4894 - 60-40 - 2936 - 1957
ירושלים - 53948- 60-40 32368 - 21579
קרית ספר - 15044 - 30-70 4513 - 10530
נתניה- 2921- 60-40 - 1752- 1168
רחובות - 2487- 60-40 - 1492- 994
רכסים- 2011 - 30-70 - 603 -1407
תל אביב - 2628 - 60-40 - 1576 - 1051
אופקים - 1808- 0-100 - 0 -1808
גבעת זאב- 1051 - 60-40 - 630 - 420
נתיבות- 1021- 0-100 - 0 - 1021
פתח תקווה -4810- 60-40 - 2886 - 1924
צפת- 1404 - 70-30 -982 -421
קרית גת -1548 100-0- 1548 -0
קרית יערים -1248- 60-40 -748- 499

ס"ה 173.552

אגודה - 98.073 (56% )
דגל- 75.470 (44 %)

נשארו 36.591 אלף קולות שיש בכוחם לשנות מאוד את המצב אבל את זה אני יעשה בשלב ב' (אם תושג הסכמה על שלב א.)
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

אלי 1 כתב:לטובת הציבור אני מביא קצת נתונים ומספרים וכן ניתוחים שאני עשיתי. השתדלתי להיות כמה שיותר אובייקטיבי ואשמח לקבל ע"כ הערות עניניות...

יהדו"ת קיבלה בבחירות האחרונות ס"ה 210.143 אלף קולות.
ריכזתי את את כל הריכוזים בהם היו למעלה מאלף קולות שהם ס"ה 173.552 אלף קולות וניסיתי לפענח ולפלח אותם לפי 60-40 לטובת אגודה מלבד ערים שלדעתי אין עליהם כמעט ויכוח.
נשארו סך 36.591 אלף קולות שאותם ניאלץ לפלח בהמשך.
הסבר לגבי הנתונים 1. שם עיר 2. סך הקולות. 3. חלוקת אחוזים בהערכה. חלוקת הקולות לפי אחוזים.
לדוגמא:
1. אשדוד -2. 11132. 3. 60-40 (השמאלי אגודה הימני דגל) 4. 6.679 (אגודה) 5. 4.453 (דגל)
זהו דעתי:
אשדוד- 11.132 - 60-40 - 6.679 - 4.453 באשדוד נ"ל שאין חולק ע"כ שלליטאים אין יותר מ-10 % נציגות בעיר,
בית שמש- 9589 - 60-40 - 5753 - 3836 וגם הם יוצאי ישיבת גרודנא, [ולראיה, אין בעיר שום נציג מדגל]
ביתר- 9347 - 60-40 - 5608 - 3738 בבית שמש יש תוצאות שהובאו לעיל, הם הרי רצו בנפרד, נא להעלותם.
בני ברק- 46661 - 60-40 - 27996 - 18664 בביתר הם גם רצים בנפרד, כך שגם פה יש תוצאות מדוייקות, נא ...
חיפה- 4894 - 60-40 - 2936 - 1957
ירושלים - 53948- 60-40 32368 - 21579
קרית ספר - 15044 - 30-70 4513 - 10530 לדעתי אפשר לחשב מינימום: 75- 25 לטובת דגל.
נתניה- 2921- 60-40 - 1752- 1168
רחובות - 2487- 60-40 - 1492- 994
רכסים- 2011 - 30-70 - 603 -1407 לדעתי יש לדגל פה יותר מ-70 %, אפילו 90 % יש להם.
תל אביב - 2628 - 60-40 - 1576 - 1051
אופקים - 1808- 0-100 - 0 -1808 נ"ל שפה ובנתיבות טעית קצת. שישנם אנשים ספרדיים המצביעים ג'
גבעת זאב- למרות שהם לא שייכים לדגה"ת, [לא מרביצי].
נתיבות-
פתח תקווה -4810- 60-40 - 2886 - 1924
צפת- 1404 - 70-30 -982 -421
קרית גת -1548 100-0- 1548 -0
קרית יערים -1248- 60-40 -748- 499

ס"ה 173.552

אגודה - 98.073 (56% )
דגל- 75.470 (44 %)

נשארו 36.591 אלף קולות שיש בכוחם לשנות מאוד את המצב אבל את זה אני יעשה בשלב ב' (אם תושג הסכמה על שלב א.)
תודה רבה על העלת המספרים והניתוח, למעלה הערותי, תודה.
סליחה על הבלבול שעשיתי, חשבתי שזה ייצא יותר מסודר...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

אלי, חלוקת האחוזים שלך נטולת מקור. בגלל שבתשמ"ט עשו הסכם שישים ארבעים לכן זה אומר שבביתר זה ככה? ביתר לא היתה בתשמ"ט.
הפילוח חייב לכלול מקור רציני לחלוקה בין הליטאים לחסידים.
(וכמו שאמרתי כבר, במחשבים של יהדות התורה יש פילוח מדויק. הרי כל קהילה אחראית להביא את הקולות שלה. ושם מופיע משפחה משפחה עם כל בעלי זכות בחירה בכל קהילה ובכל בית כנסת קטן או גדול. זו עבודה שכותבי פורומים לא יכולים לעשות, וחבל על שעות העבודה. כי זה כבר נעשה. למשל קח את ביתר ותספור 150 בתי כנסת, כמה מתפללים רשומים בכל קהילה, ביטול כפלויות כמה מעל גיל 18 בכל משפחה, וכו' וכו').

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

משולש כתב:אלי, חלוקת האחוזים שלך נטולת מקור. בגלל שבתשמ"ט עשו הסכם שישים ארבעים לכן זה אומר שבביתר זה ככה? ביתר לא היתה בתשמ"ט.
הפילוח חייב לכלול מקור רציני לחלוקה בין הליטאים לחסידים.
(וכמו שאמרתי כבר, במחשבים של יהדות התורה יש פילוח מדויק. הרי כל קהילה אחראית להביא את הקולות שלה. ושם מופיע משפחה משפחה עם כל בעלי זכות בחירה בכל קהילה ובכל בית כנסת קטן או גדול. זו עבודה שכותבי פורומים לא יכולים לעשות, וחבל על שעות העבודה. כי זה כבר נעשה. למשל קח את ביתר ותספור 150 בתי כנסת, כמה מתפללים רשומים בכל קהילה, ביטול כפלויות כמה מעל גיל 18 בכל משפחה, וכו' וכו').
נו, תעלה אתה את המספרים של ביתר, ומישהו יתנדב להעלות את של בית שמש וכו', בגדול זה בטוח מספרים הקרובים לאמת, - גם בביתר.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אלי 1
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 »

המטרה שלי הייתה לבדוק בצורה הכי אוביקטיבית שאפשר ודווקא לפי ההסכם המיושן, ולדעתי בתוספת שאר הקולות שעדיין לא העליתי זה מגיע לחמישים חמישים.
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

גאליציינער כתב:
משולש כתב:אלי, חלוקת האחוזים שלך נטולת מקור. בגלל שבתשמ"ט עשו הסכם שישים ארבעים לכן זה אומר שבביתר זה ככה? ביתר לא היתה בתשמ"ט.
הפילוח חייב לכלול מקור רציני לחלוקה בין הליטאים לחסידים.
(וכמו שאמרתי כבר, במחשבים של יהדות התורה יש פילוח מדויק. הרי כל קהילה אחראית להביא את הקולות שלה. ושם מופיע משפחה משפחה עם כל בעלי זכות בחירה בכל קהילה ובכל בית כנסת קטן או גדול. זו עבודה שכותבי פורומים לא יכולים לעשות, וחבל על שעות העבודה. כי זה כבר נעשה. למשל קח את ביתר ותספור 150 בתי כנסת, כמה מתפללים רשומים בכל קהילה, ביטול כפלויות כמה מעל גיל 18 בכל משפחה, וכו' וכו').
נו, תעלה אתה את המספרים של ביתר, ומישהו יתנדב להעלות את של בית שמש וכו', בגדול זה בטוח מספרים הקרובים לאמת, - גם בביתר.
מאיפה אני מעלה מספרים של ביתר???? אין לי גישה למחשבים של יהדות התורה!!! אני יכול ללכת כל ליל שבת לבית כנסת אחר ולספור מתפללים, אסיים בעוד עשר שנים, (ואז אצטרך להתחיל מהתחלה כי הכל משתנה...)

שלח תגובה