הקרע ביהדות התורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

מסתקרן
הודעות: 464
הצטרף: 05 מאי 2013, 14:25

הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי מסתקרן » 12 מאי 2016, 09:57

הכתבה מעיתון 'משפחה' על הקרע ביהדות התורה
המלחמה של 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' מגיעה לטונים שלא נשמעו זה עידן ועידנים • בראיון למשפחה שוטח גפני את טענותיו, בעוד בלשכת ליצמן מגיבים בביטול - "לא נתמוך בהורדת אחוז החסימה ואין סיכוי לרוץ לבד"
שמעון ברייטקופף - משפחה בחדרי חרדים

על הכף מונחים לא מעט תפקידים: החוק הנורווגי שבמסגרתו אמור היה יעקב אשר לחזור לכנסת; הרוטציה בירושלים שבמסגרתה אמור היה משה גורא לכהן כחבר מן המניין במועצת העיר, והרוטציה בעיריית חיפה שבמסגרתה אמור היה מיכי אלפר להיכנס ללשכת סגן ראש העיר.
בכל הגזרות בינתיים המצב לא אטרקציה גדולה. בירושלים, גפני עצמו לא באמת חושב שדייטש יפנה את מקומו, בחיפה הוא מפעיל את כל כובד משקלו על יונה יהב כדי שיעמוד בהסכם שעליו הוא חתום - בינתיים ללא הצלחה, ועל אי-מימוש החוק הנורווגי נכתבו כל כך הרבה מילים ונכרתו כל כך הרבה יערות שחבל להכביר במילים.
התסכול - גדול. עסקני ‘דגל התורה’ פשפשו בימים האחרונים בארכיונים ומצאו שיוסי דייטש התחיל את הקריירה הפוליטית שלו רק בזכות הסכם רוטציה שאותו קיים נציג ‘דגל התורה’ בירושלים, יוסי לוי, בקדנציה שהתחילה בתשס”ג.
הם גם זוכרים שבאותה מערכת בחירות התמודדה רשימה חרדית נוספת שגרעה קולות מאגודת ישראל, ולמרות זאת הסיעה קיימה את התחייבויותיה ולא מבינים למה היום, גם אם לא רוצים לקיים את הרוטציה, מתייחסים אליהם בזלזול כל כך מופגן.
גם בחיפה המצב לא אטרקציה גדולה מבחינת ‘דגל התורה’. יונה יהב החליט להטיל וטו על הנציג המיליטנטי של דגל התורה, מיכי אלפר, וביקש הצרחה למועמד אחר, נח יותר. אם גפני ייתן לו את מבוקשו, זו תהיה הפעם הראשונה שמפלגה חרדית מתנערת מעסקן שלא זז צעד אחד בלי להתייעץ מראש.
ויתור על מימוש ההסכם הקואליציוני ככתבו וכלשונו, יגרום נזק בלתי הפיך לדגל התורה, לעומדים בראשה ולפועלים מטעמה במועצות העיר. מצד שני, קשה לכופף ראש עיר חזק כמו יונה יהב ולכפות אותו למנות נציג שבעיניו הוא סדין אדום. מצד שלישי, יהב מבין שאם הוא יילך עם הווטו הזה רחוק מידי, הוא עלול לקבל בבחירות הבאות 10,000 קולות לעומתיים שעשויים להכריע את הבחירות. דילמה לא פשוטה.
במקום להתמודד פרטנית עם כל בעיה ובעיה, לדאוג לכלל הציבור, גפני הולך על כל הקופה: “התחושה שלי שהשותפות שלנו עם 'אגודת ישראל' הסתיימה. יש דור צעיר ב’דגל התורה’ שלא מוכן לקבל יותר את השותפות המעוותת והלא שוויונית הזאת. עד היום ויתרנו כל הזמן, כי הייתה לנו אחריות ציבורית, אבל היום אנחנו מבינים שלא פירשו אותנו נכון. יש מגוון אופציות פוליטיות שעומדות על השולחן. זה לא סוד שהיחסים שלנו עם ש”ס הם הכי טובים שהיו אי פעם, אבל יש הרבה אפשרויות. זה לא הזמן לדון בהן עכשיו. מה שבטוח שמה שהיה לא יהיה עוד”.
כשאנחנו מבררים אם המאבק הוא על כסאות, על ג’ובים, על משרות לעסקנים - גפני מתקשה להסתיר את זעמו. “ממש לא. הכיסאות זה לא משכורת, אלא עוד נציגים שפועלים לאינטרסים של הציבור החרדי במקום רק לאנ”ש. במפלגה השכנה יש ארבעה נציגים, חלקם לא עושים כלום וחלקם לעתים גם מזיקים. זו שאלה של כסאות? זו שאלה של מהות. ההישג הכי גדול שלהם במושב האחרון זה ההתכנסות המשותפת בעיתון של בריסק (המחנה החרדי. ש.ב) לראיון חג אחרי חודשים של מריבות”.
אבל, אנחנו מזכירים לגפני, אתם חתמתם על הסכם 40-60, תלינו על עצמכם. למה אתם מלינים על אגודת ישראל שרוצים למקסם את כוחם? “אני חושב שההסכם שנקבע הוא הסכם לא נכון ולא משקף נכונה את המציאות. אבל הבה נלך רגע ‘לשיטתו’. הוא שר בריאות ולבטח בשביל התפקיד הוא צריך לדעת קצת חשבון. האם שניים מתוך שישה נציגים הם יחס של 40-60? ובכלל, אותו רבי (האדמו”ר בעל ה’פני מנחם’ זצ”ל, ש”ב) שחתם על ההסכם בתשנ”ב, גם אסר על נציג ציבור לכהן יותר משתי קדנציות ואסר לקחת תפקידי שר. נו? גם על זה הוא כל כך מקפיד?".
בכלל גפני מחזיק בבטן מלאה על יעקב ליצמן. הידידות המופגנת של שר הבריאות עם עמיתו לשולחן הממשלה שר החינוך נפתלי בנט מוציאה אותו מדעתו. “אני לא מבין איך זה יכול להיות. "לפני שלושה חודשים העברתי כסף להבטחת הכנסה לאברכים. בנט תוקע את זה. איך הוא יכול לקבל לגיטימציה מליצמן? אני לא סומך על ליצמן ועושה מה שצריך לעשות בשביל שהכסף יעבור, אבל איך הוא עושה את זה? וזה לא רק זה. הוא משתף איתו פעולה בוועדה למינוי דיינים למנות את הדיינים הכי פשרניים, הכל מותר בשביל כמה פיצ’פקעס לחסידות. בשביל זה מותר למכור את הכל".
גפני מספר שהוא פועל בתקופה האחרונה להכניס את המחנה הציוני לקואליציה ולהוציא את הבית היהודי. “אני אומר את זה בקול ברור וצלול, בלי לגמגם. מי שמכיר את ההיסטוריה של ‘דגל התורה’ יודע שזו לא הצהרה פשוטה, אבל הגיעו מים עד נפש והגיע הזמן לשנות את הרכב הקואליציה לשותפים נוחים יותר”.
כשאנחנו מבקשים ממקורבי ליצמן תגובה על הפיצול האפשרי מאגודת ישראל, ועל ההאשמות החריפות על הברית עם בנט על חשבון האינטרס החרדי - אנחנו מרגישים שנגענו בפצע פתוח.
“כשקמנו בבוקר בהיר וגילינו שגפני ודגל חברו יחד עם בנט ומסיירים ביבנה בהכרזה דרמטית על חידוש הקשר עם החרדים וסיום הסכסוך, לא האשמנו חלילה את דגל בעסקאות טפילות אלא נתנו לזה צ’אנס ויצאנו לדרך חדשה של חברים באותה קואליציה”, הם אומרים.
“לא דאגנו לעצמנו וליצמן, יחד עם סגן שר החינוך ידידו הרב פרוש, פועלים במשותף למען החינוך של כל הציבור החרדי. הקשר עם בנט מעולה ויש לחזקו לטובת הציבור וכדי להביא הישגים לחינוך החרדי ולמנוע התערבות בתכנים. אם יש תלונות ו/או טענות על בנט והמשרד, יש לדון בהן ולהעלותן במסגרת דיונים מקובלים כדי לפתור בעיות ולסייע לציבור שלנו. זו לא הדרך, לא נקבל כל הישג במלחמות מיותרות שמבוססות על אגו סרק”.
מתברר שהבטן של יעקב ליצמן מלאה על ההתנהלות של גפני בחודשים האחרונים. “יש להצטער על תופעת ההתלהמות ותורת הלחימה שהפכה לאבן דרך תרתי משמע בידי בכירים בדגל התורה - כדפוס פעולה שחוזר על עצמו מול 'אגודת ישראל', נגד רשויות רבות ואנטי שרים רבים - כשהצד השווה שבהם הוא מלחמה לשם מלחמה, ללא חישוב נכון וללא קבלת דבר בתמורה לטובת הציבור.
"עושה רושם כי הכוחנות הזו באה יותר כדי לשנות את השיח הקיים מבעיות פנימיות קשות שבתוך דגל התורה, ולכן יש שמעדיפים לשרוף את המועדון כדי שלא נשאל שאלות קשות אשר להן אין מספיק תשובות. החלטות בגור לא מתקבלות על פי בקשות דגל ולא היה כל הסכם עם אף אחד על מספר קדנציות בגור, לעומת הסכם 40:60 שהוסכם בין הפני מנחם למרן הגראמ”מ שך. לא נשנה זאת".
יש למקורביו גם קצת מוסר עבור היו”ר הכעוס של הסיעה השכנה: “ליצמן זו ההוכחה הפשוטה שכל המילים היפות והנאומים המרשימים שגפני הורגל בהם והפוליטיקות הקטנות - לא שווים כמו עבודה קשה לטובת הציבור. ליצמן זה שמלמד את כולם, כולל את גפני. ליתר דיוק: בראשם את גפני. קצת צניעות לא תזיק לו. אם הרב רביץ ז״ל למשל היה כאן, הוא היה קורא להתנהגות של גפני כוחניות”.
על האיום לריצה בנפרד מתייחסים אצל ליצמן בזלזול: “האיומים על ריצה נפרדת - עורבא פרח. לא נתמוך בהגדלת אחוז החסימה ואין סיכוי ללכת לבד. האיום ללכת עם ש”ס הוא אפילו לא בדיחה וכולנו יודעים זאת. גדולי ישראל קובעים את דרכנו ואנו לא עושים מה שאנו רוצים, פילוג זה דרך שאין לה גיבוי מגדולי ישראל בשלב זה. לא שמענו על אחוזי גידול מיוחדים בדגל ועל מגיפה חלילה וחס ב'אגודת ישראל'. אגו״י מגובשת מלוכדת בראשות מועצת גדולי התורה שמתכנסת וקובעת את סדר היום החרדי, ואי אפשר לבוא ולשים בפינו שקרים”.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13888
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 14:59

גפני הכחיש לקול ברמה שהוא התראיין למשפחה. הם לקחו כל מיני דברים שהם שמעו ממנו בכל מיני הזדמנויות והרכיבו מהם "ראיון".

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף » 12 מאי 2016, 15:33

משפחה הודיעו בתגובה שהם עומדים מאחורי הראיון
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

יוסי כהן
הודעות: 320
הצטרף: 08 אפריל 2013, 21:16

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 12 מאי 2016, 16:17

לגור יש טעות למתוח לצד השני את העצבים עד הסוף עד שהוא מתפוצץ, ואז גור מפסידים את הכל.
כך היה בתשמ"ט, גור הפסידו את השליטה שלהם על כל אגודת ישראל.
אחר כך הם הפסידו לפרוש.
וכעת גור עומדים להפסיד שוב ...
ממתי לגור מגיע ראש עיר בבני ברק ? אם לא שוויתרו להם.
אין לליטאים ברירה אלא לרוץ בנפרד, אפילו אם הליטאים לא יעברו את אחוז החסימה, כדאי להם.
בכל מקום החסידים יפסידו מכך.
כל הכח של גור שהם קבוצה מגובשת וחזקה, כשרצים לבחירות הכח שלהם בקלפי לא גדול בכלל.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 17:22

אני רחוק מלהיות מאוהדי ליצמן, אבל במקרה הזה הוא צודק.

גפני לאחרונה בלחץ מבעיות פנימיות, ולכן הוא יורה לכל הכיוונים.

הוא ניסה לחמם את הגיזרה מול המזרחיסטים באמירה הלא מכובדת 'אנחנו שונאים אתכם', ואח"כ עבר למלחמה באגו"י, כדי לייצר אויב מבחוץ וכך לאחד את השורות מבפנים מאחוריו.

יש הסכם ברור שאם עץ יכניסו מנדט זה לא יהיה על חשבון אגו"י, אגו"י פנו מיד לאחר הבחירות לקיים בוררות תוך 30 יום כמתחייב מההסכם, דגל שהבינו שאין להם שום סיכוי, לאחר שאפשטיין נכנס, לא הגיבו.

עד היום, כולל היום, אגו"י אף פעם לא הפרה הסכם עם דגל, לעומתם דגל הפרו בביתר, ובחינוך העצמאי.

גפני היה בהחלט נציג ראוי ועשה רבות עד הקדנציה האחרונה, אולם כנראה בכל עיסוק יש שחיקה ויש לא מעטים מהמושכים מאחורי הקלעים בדגל שחושבים שהגיע הזמן לאחר כ 30 שנה, שיפנה את מקומו לאחרים, לכן הוא מייצר יריבים ומאבקי כח מול היריבים במטרה לאחד את הכוחות בדגל מאחוריו.

ועד
הודעות: 640
הצטרף: 28 ינואר 2016, 23:10

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 12 מאי 2016, 17:34

תגידו, מה אתם חושבים? שבגלל המריבות הללו נמשיך להצביע להם או לא? פשוט שלא! אז בבקשה המשיכו לריב

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 17:35

ועד כתב:תגידו, מה אתם חושבים? שבגלל המריבות הללו נמשיך להצביע להם או לא? פשוט שלא! אז בבקשה המשיכו לריב
אתה מצביע להם בשביל שהם יודעים שלא לריב? או משום שמשכילים להסתיר את זה?
אני מצביע משום הוראת גדולי התורה.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

שיך
הודעות: 1829
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 12 מאי 2016, 18:44

לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13888
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 18:57

שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף » 12 מאי 2016, 19:00

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
כי דגל סופרים הרבה מהם בתור הציבור הליטאי לטענת ליצמן
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13888
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 19:03

זרעא דיוסף כתב: כי דגל סופרים הרבה מהם בתור הציבור הליטאי לטענת ליצמן
האם זה דבר שאי אפשר לברר? או שיש מישהו משקר?

שיך
הודעות: 1829
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 12 מאי 2016, 19:19

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 19:25

משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.

זרעא דיוסף
הודעות: 1326
הצטרף: 01 ספטמבר 2015, 16:12

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי זרעא דיוסף » 12 מאי 2016, 19:27

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
זה מהמהלכים הכי חכמים של גפני ... לזה אתה קורא טפשות ??? לכן עכשיו הוא לחוץ מנקמה ויורה לכל עבר
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13888
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 19:52

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
אז גם צריך לתת נציג חילוני לכל הנושרים של אגודת ישראל? (ושל דגל?)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13888
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 19:57

שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
למה שדגל יתנו להם מקום? שליצמן יתן להם מקום באגודה. הרי אין שום קשר בין הפגל לדגל. (חוץ מזה שפעם הם היו דגל). להיפך הם הרודפים הכי גדולים של דגל. זה כמו שנתניהו יתן מקום בליכוד לאחמד טיבי.
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
הם מחפשים להרוס את הנהגת הדור ולא בגלל מקום אלא בגלל מריבת פונביז ובפרט בעקבות סילוק גרוסמן מיתד.
ואם ליצמן רוצה את הקולות שלהם שיתן להם מקום. לדגל אין צורך בקולותיהם, יש להם די והותר בלעדי כמה אלפי משועממים אנרכיסטים.

פך שמן
הודעות: 2200
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 מאי 2016, 20:01

שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
סליחה על ההסבר הפשוט אך זה נראה שהדברים הפשוטים לא ברורים
דגל התורה קמה כדי לאחד תחתיה את כל הציבור הליטאי וזאת זעק מרן הרב של בכנס הפתיחה
אין מצב שכל קבוצה תבקש נציג לעצמה יש גדול הדור שהוא הקובע!!!!!, מחר תקום פונביז' או מיר וגם תבקש נציג
לעומת זאת אגו"י בנויה על קבוצות ולכן החסידויות הגדולות מקבלות נציג אף שאין להם די קולות בשביל כך, אם אנשי הפלג מעוניינים שיחבשו ספודיק או וויסע זאקן ויחברו לאגו"י ושם יבקשו ייצוג, בדגל התורה מי שאינו כפוף לגדול הדור [כמו שהיה בזמן הרב אלישיב שהחליט על הנצידים לבד אע"פ שהיה למורת רוחם של גדו"י שבב"ב ואף אחד מהם לא פצה פה ח"ו]אין מקומו תחת הדגל ואפ' לא במקום האחרון
סליחה על הדברים הפשוטים

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13888
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מאי 2016, 20:02

תודה לרב פך שמן.
אני בל"נ חוזר מחר או ביום ראשון.
בהצלחה בויכוח.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 21:13

כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 21:37

1010 כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 22:01

כתבן כתב:
1010 כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.

בכלל מקום 8 הוא של אגו"י, כי אם הוא של דגל זה 50%-50% ולא 60%-40%.
אגו"י ויתרו על מקום שלהם כדי שיהיה אחדות בין הליטאים, ואז גפני בחזיריותו, כבר החליט שזה מקום שלהם, ואם זה שלהם הם לא יתנו לפלג.
העניין שבגלל הטפשות הזו מקום 7 לא נכנס. הרי לא היה שום סיכוי ל8, אבל אם כרמל היה מקום 8 הפלג היו מצביעים ומכניסים את אשר.
גפני בטפשות הוציא את יעקב אשר ועכשיו הוא דורש מאגו"י לתת רוטציה על חשבונם. אין גבול לחוצפתו.
1. לא מקובל לכתוב על גפני [שאל תשכח שהוא שלוחם של גדולי ישראל] מילה משורש ח.ז.י.ר.
2. הסכם ה 60 - 40 לא הולך בדיוק, וגם 4 המקומות הראשונים הם 50-50 [ליצמן, גפני, פרוש, מקלב] ולאחמ"כ שתי מקומות של אגודה, ולאחמ"כ שתי מקומות של דגל.
המקום השמיני לפי ההסכם של 60 - 40 שייך לדל ו"לא" לאגודה, ולגדו"י של דגל הזכות לקבוע את מי הם רוצים, ואם הם החליטו שכרמל לא צריך להיות ממוקם שם [ולדעתי יש בזה סברא פשוטה, היות וצריך ח"כ שכפופים לגדולי הדור, והוא אינו כפוף להנהגה של דגל התורה]
ומה לך כי תלין על החלטות של גדו"י?
3. לפי החשבונות המתמטיים לא הפלג הירושלמי היה מביא את המנדט השמיני כי חסרו יותר קולות מהם.
1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.
1. לא מקובל מילה גסה שכזו, ובפרט ששולחיו לא אומרים שהוא לא מבצע את שליחותם
2. נכון, [רציתי רק להדגיש שהמקום השמיני שייך לדגל]
3. חסרו יותר קולות מכך.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 22:25

אתה חוזר על נתונים שקריים ולכן לא ראוי לתגובה.

אבל בשביל מי שעלול לטעות, אענה.

האחרונים שקיבלו מנדט לפי חישוב חוק בדר-עופר הם מרץ בגלל הסכם העודפים עם העבודה.
העבודה קיבלו 786313 קולות, מרץ 165529, =951842: 29 יוצא שהם שילמו למנדט 32822.1
שס 241613 + ג 210,143=451756 :14=32268 כלומר הם לא קיבלו מנדט נוסף בגלל ששילמו פחות.
אילו היו עוד 7756 לג, הרי שלצמד שס ג יש 459512 ואז הם משלמים על 14 מנדטים מעט יותר מהעבודה-מרץ 32822.3
ואז ג היתה מקבלת 7 ומרץ היתה יורדת ל4
נערך לאחרונה על ידי כתבן ב 12 מאי 2016, 22:38, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 22:31

לפי המספרים שבידך אתה צודק!!!

[איני מבין, מי לימד אותך את המילון, יש דרכים יותר מכובדות להתווכח, מהמילה שכתבת עליי, ומהמילה שכתבת על גפני]
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 12 מאי 2016, 22:36

כי אתה חוזר על זה שוב, וכותב בוודאות כאילו על סמך מידע.
אילו לא היית קובע דברים בוודאות הייתי דן אותך לכף זכות שאינך יודע לחשב.

הנתונים נמצאים בויקיפדיה, ובועדת הבחירות, תעשה חיפוש 'תוצאות בחירות 2015' ותגיע.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 22:44

כתבן כתב:כי אתה חוזר על זה שוב, וכותב בוודאות כאילו על סמך מידע.
אילו לא היית קובע דברים בוודאות הייתי דן אותך לכף זכות שאינך יודע לחשב.

הנתונים נמצאים בויקיפדיה, ובועדת הבחירות, תעשה חיפוש 'תוצאות בחירות 2015' ותגיע.
היה לי על סמך מידע, וכנראה שלא היה מאומת...
לא צריך לדון לכף זכות [ג"א מתווכח הרבה], אך לא צריך להתווכח עם מילים בוטות ואישיות...
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 12 מאי 2016, 23:14

כתבן כתב:אני רחוק מלהיות מאוהדי ליצמן, אבל במקרה הזה הוא צודק.

גפני לאחרונה בלחץ מבעיות פנימיות, ולכן הוא יורה לכל הכיוונים.

הוא ניסה לחמם את הגיזרה מול המזרחיסטים באמירה הלא מכובדת 'אנחנו שונאים אתכם', ואח"כ עבר למלחמה באגו"י, כדי לייצר אויב מבחוץ וכך לאחד את השורות מבפנים מאחוריו.

יש הסכם ברור שאם עץ יכניסו מנדט זה לא יהיה על חשבון אגו"י, אגו"י פנו מיד לאחר הבחירות לקיים בוררות תוך 30 יום כמתחייב מההסכם, דגל שהבינו שאין להם שום סיכוי, לאחר שאפשטיין נכנס, לא הגיבו.

עד היום, כולל היום, אגו"י אף פעם לא הפרה הסכם עם דגל, לעומתם דגל הפרו בביתר, ובחינוך העצמאי.

גפני היה בהחלט נציג ראוי ועשה רבות עד הקדנציה האחרונה, אולם כנראה בכל עיסוק יש שחיקה ויש לא מעטים מהמושכים מאחורי הקלעים בדגל שחושבים שהגיע הזמן לאחר כ 30 שנה, שיפנה את מקומו לאחרים, לכן הוא מייצר יריבים ומאבקי כח מול היריבים במטרה לאחד את הכוחות בדגל מאחוריו.
דברים כדרבונות.

עוד שתי נקודות:
א'- דגל הפרו בביתר, בחינוך העצמאי, ובירושלים [פרוש].
ב'- לא רק שיש שחיקה וכו', אלא - ולדעתי, בעיקר - הוא בלחץ מפאת הפלג הירושלמי. [עכשיו אני רואה שבתגובות הבאות הגעת לזה].

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 12 מאי 2016, 23:20

משולש כתב:
כתבן כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
וזה ורק זה הבלגן ומי שחושב אחרת פשוט לא מבין
(חוץ מזה שפעם הם היו דגל).
אתה רציני? חוץ מזה שפעם הם היו דגל?
הרי זה הכל, ההסכם 60%-40% כלל אותם, ואם הם פרשו, מדגל הם פרשו, אם מגיע להם מקום זה על חשבון דגל.
אז גם צריך לתת נציג חילוני לכל הנושרים של אגודת ישראל? (ושל דגל?)
משולש, מכאן ראי' שאף חכם כמוך נוגע בדבר, בהיותך ליטאי שרוף...

איזה טענה טיפשית היא לדמות הפלג הירושלמי להנושרים? טיפשות לשמה. אבל אני לא אתייחס לזה, יש לי שאלה על שאלתך הריטורית: אם ח"ו יהי' נשירה אצל הליטאים באופן מבהיל, עד שחצי מאנשי ליטא הם נושרים, ומצד שני אצל החסידים אין בעייה של נושרים, האם אתה חושב שעדיין מגיע להליטאים 40%? ברור שלא.
אז זה מה שכתבן רוצה להסביר לך, אם אתה חושב שאסור בהחלט לתת כסא לאנשי הפלג, אז תדע שאין לכם אף מספר 40%. זהו.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 12 מאי 2016, 23:22

פך שמן כתב:
שיך כתב:
משולש כתב:
שיך כתב:לשיטת ליצמן על דגל להכיר בפלג ולתת לכרמל מקום8 וכל זמן שזה לא קורה אגודה לא תתן כלום לדגל
עם כל הכבוד בבחירות הקודמות ליצמן דאג שיצביעו ג והוא ישמור על האינטרסים שלהםו הפעם הם דרשו נציג(בצדק)
ולמה להם לא מגיע מקום ולבעלזא או וויזניץ כן??????????????????
והם רודפים את דגל ומתנגדים לחוק הגיוס "רק בגלל מקום" ובלי זה כבר ממזמן היו תומכים
סליחה על ההסבר הפשוט אך זה נראה שהדברים הפשוטים לא ברורים
דגל התורה קמה כדי לאחד תחתיה את כל הציבור הליטאי וזאת זעק מרן הרב של בכנס הפתיחה
אין מצב שכל קבוצה תבקש נציג לעצמה יש גדול הדור שהוא הקובע!!!!!, מחר תקום פונביז' או מיר וגם תבקש נציג
לעומת זאת אגו"י בנויה על קבוצות ולכן החסידויות הגדולות מקבלות נציג אף שאין להם די קולות בשביל כך, אם אנשי הפלג מעוניינים שיחבשו ספודיק או וויסע זאקן ויחברו לאגו"י ושם יבקשו ייצוג, בדגל התורה מי שאינו כפוף לגדול הדור [כמו שהיה בזמן הרב אלישיב שהחליט על הנצידים לבד אע"פ שהיה למורת רוחם של גדו"י שבב"ב ואף אחד מהם לא פצה פה ח"ו]אין מקומו תחת הדגל ואפ' לא במקום האחרון
סליחה על הדברים הפשוטים
שוב, טיפשות ע"ג טיפשות.
יתכן שאתה צודק 'בהשקפה', אבל אתה לא מעשי. אם תתעקש להיות 'צודק' אתה לא חכם, כי תפסיד את הקולות שלהם, ואם תפסיד את קולותיהם תפסיד כסא. פשוט וברור.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 12 מאי 2016, 23:25

כתבן כתב: 1. הוא הרוויח את זה בהתנהגותו. שליחם של גדול"י כשהוא עושה שליחותם, לא בהתנהגות חסרת האחריות שלו לאחרונה.
2. במקרה של 4 ושל 6 נקבעה רוטציה, הפעם לא נקבעה כי ברור היה שאם לא יהיה שביעי זה באשמת ההחרמה של קבוצה ליטאית.
3. 7756 קולות בדיוק חסרו למנדט השביעי.
בבחירות לעיריות בי-ם, ב"ב ומודיעין עילית היה להם 12,000.
אתה חושב שכלם טפשים וכבר שכחו, ומשקר במצח נחושה.
מאה אחוז!
כל מילה פנינה.

משום מה, נראה שכל אנשי ליטא דפה לא יודעים בין ימינם לשמאלם, ורק התלהמו בהתלהמותו של גפני המתלהם...

פך שמן
הודעות: 2200
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: הקרע ביהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 מאי 2016, 23:28

לכתבן היקר
אין לי מושג בחישובים המספריים אלא רק שהטענה מתחזקת אל הפלג שלוח הרסן שהכניס מנדט למרץ והעיקר ישאגו כל היום גזירת הגיוס!
לעניננו היה שוה להפסיד את כל המנדטים ולא להכיר בקבוצה הזויה ומחוצפת אשר כל מטרתה היא "לגרד" את גדו"י עפ"ל כך שאם ירד רק מנדט יצאנו בזול
[וכאחד שעבד במערכת הבחירות בכל כוחו ובחינם אומר לך שאם הפלג היה מצביע, לא היו עובדים כ"כ קשה בציבור המתחזק והמסורתי, שלדעתי הביאו בין ה8000 ל10000 קולות כך שאני לא בטוח בדבריך]

שלח תגובה