הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

Re: הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 20 אפריל 2017, 01:46

פך שמן כתב:אני באמת רוצה להבין איזה שפיכות דמים יש בלפרסם כתב אישום של אדם אשר דרדר במורד כביש בר אילן פח בוער וסיכן חיים של עשרות תושבים.......[שלא לדבר על הזמן שלהם]
וכמו שכתובב שם הפח הבוער פגע במכוניות לא רוצה לחשוב מה יכל לקרות שם.... תפסיקו להתייפייף ,ואם מר חויזר ישאל מה התועלת להעלות את זה בפורום המסונן במרחבי הרשת ,התשובה היא פשוטה שמעתה בחורים עדינים כאלו ושכמותו לא יעיזו לעשות דברים כאלו לעולם, לאחר שיחששו שיתפרסם כתב אישומם ברבים ששם מופיעים פרשנויות על האופי שלהם מנותחת על ידי פסיכיאטר מקצועי,
אתה ומשולש התשתם אותי לגמרי
כעת תש כוחי...
אי''ה מחר בבוקר אסביר לך בפרוטרוט על מה יצא קצפי
לילה טוב לכולם

סמל אישי של משתמש
חזן

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 20 אפריל 2017, 01:55

פך שמן כתב:וכמו שכתוב שם הפח הבוער פגע במכוניות לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות שם...
דע, שהפח הבוער לא מכבים עם "פך שמן", ובוודאי לא עם ברכת "שהחיינו".

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 02:02

חזן כתב:
פך שמן כתב:וכמו שכתוב שם הפח הבוער פגע במכוניות לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות שם...
דע, שהפח הבוער לא מכבים עם "פך שמן", ובוודאי לא עם ברכת "שהחיינו".
סליחה שלא הבנתי את הקשר לציטוט,

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 02:03

חויזר כתב:
פך שמן כתב:אני באמת רוצה להבין איזה שפיכות דמים יש בלפרסם כתב אישום של אדם אשר דרדר במורד כביש בר אילן פח בוער וסיכן חיים של עשרות תושבים.......[שלא לדבר על הזמן שלהם]
וכמו שכתובב שם הפח הבוער פגע במכוניות לא רוצה לחשוב מה יכל לקרות שם.... תפסיקו להתייפייף ,ואם מר חויזר ישאל מה התועלת להעלות את זה בפורום המסונן במרחבי הרשת ,התשובה היא פשוטה שמעתה בחורים עדינים כאלו ושכמותו לא יעיזו לעשות דברים כאלו לעולם, לאחר שיחששו שיתפרסם כתב אישומם ברבים ששם מופיעים פרשנויות על האופי שלהם מנותחת על ידי פסיכיאטר מקצועי,
אתה ומשולש התשתם אותי לגמרי
כעת תש כוחי...
אי''ה מחר בבוקר אסביר לך בפרוטרוט על מה יצא קצפי
לילה טוב לכולם
תישן טוב, מחר צפוי לך עבודה רבה וקשה,

אלי 1

נושא שלא נקרא על ידי אלי 1 » 20 אפריל 2017, 09:39

משולש כתב:אין תקופה שנקראת "פעם" כל תקופה היתה שונה מחברתה.
אני מסכים שיתכן שהיו זמנים טובים מהיום, ובוודאי אתה מסכים שהיו גם זמנים גרועים מהיום.

מה שאני יכול לומר ממיעוט ידיעותי, שגדולי ישראל שהנהיגו את כלל ישראל מאז קום המדינה מעולם לא נלחמו נגד גיוס נושרים לצבא אלא נגד גיוס בחורי הישיבות בלבד.
אם אתה יודע אחרת אשמח שתוכיח לי.
בכבוד רב.
זה שהיו זמנים גרועים יותר או פחות מהיום לא משנה את ת מונת המצב לכהיום.
ושוב אין לי כל ויכוח איתך בנוגע להנהגת גדולי ישראל וההפגנות וכו' בזה אני מסכים איתך בכח מילה ואכמ"ל שוב.
אבל המצב כהיום ברגע שישנם ציידים שאינם מבדלילים בין נוער נושר או שהולך לנשור או שרק פוזל
א"כ המלחמה איננה כנגד גיוס נוער נושר אלא כנגד ציידים המחפשים להטיל ברשתם כמה שיותר.
אני אישית מכיר מקרוב בחור שלמד בישיבה לנוער מתמודד שברוב טפשותו כשבא להגיש דיחוי הצייד שבמקום התחיל לפטפט
איתו וההוא סיפר לו שהוא עובד חצי יום וכו' וככה זה אצלם בישיבה, באותו מעמד הוא קיבל דיחוי, לאחר חצי שנה הוא שב לקחת שוב דיחוי
ואותו צייד חיכה לו! ואמר לו אתה משקר אתה לא לומד וכו' ולא נתנו לו דיחוי וכיום הוא בצבא!!
מלבד שאות בחור טיפש גם סיבך את כל החברים שלו בישיבה ברוב פטפוטיו.
והמצב הזה לא היה מעולם!!
ושוב אני חוזר ומדגיש אינני חושב לרגע שההפגנות הם פתרון וכו' וגם אין לי פתרון קסם באמתחתי להציע
אבל עדיין כל זה לא מצדיק את טמינת הראש בחול כאילו לא יהיה כלום כי לא היה כלום.
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אפריל 2017, 09:44

לא טמנו את הראש בחול,
אמרו שמי שרוצה ללמוד יכול להמשיך ללמוד, אין אף אחד שיכריח אותו.
בשלב זה אין שום אפשרות ליצור חוק נגד שידול לצבא, ולכן המסיונרים הצבאיים פועלים ואף אחד לא מכחיש זאת. מה שגדולי ישראל פועלים עכשיו זה בעיקר שלומדי תורה יוכלו להמשיך ללמוד ובמקביל להרחיב עד כמה שאפשר את מעגל לומדי התורה.

אני מסכים אתך שזה לא המצב האידיאלי ובע"ה כשיבוא המשיח הכל יסתדר.

איש חסיד היה

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד היה » 20 אפריל 2017, 10:25

באמת, אין לטמון ראש בחול, המצב כהיום הוא גרוע ביותר, תופסים בחורים ברחובה של עיר ללכת לצבא, אין יום שלא תופסים בו איזה בחור לצבא, רח"ל. זה ממש כמו גזירת הקונטיסטים בשעתה, וחובה להלחם נגד גזירה זו.
הדרך הנכון בלחימה נגד גזירה זו הוא בשריפת פחים ובהצבת מחסומים אנושיים בכבישים ראשיים, ובזריקת טיטולים על חיילים, ובזעקה עליהם שהם נאצים, וכל חייל דתי לצעוק עליו חרד"ק וכו' וכו'
ודרך נוסף הוא בהדפסת עתון חדש, ולטרטר כל סוגי מפעלים וחברות בפרסום בו עד שנזכה בביטול הגזירה הרעה הלזו במהרה.

מים רבים

נושא שלא נקרא על ידי מים רבים » 20 אפריל 2017, 11:00

מעניין לפתוח את הנושא
אני מכיר יהודי חשוב ששירת בבחרותו בצבא ומי שגייס אותו לשם היה לא פחות מאשר הרב ארנסטר זצ"ל חתנו של האמרי חיים מויזניץ שלא פחות מאשר שכנע אותו ללכת להתגייס לפלוגה שהוא הקים ואתו יהודי סיפר לי שהלך להתייעץ עם רבו האמרי חיים מויזניץ שלא רק שלא הניא אותו מרעיון זה אלא גם עודד אותו לכך אותה קבוצה שירתה בקוממיות והיו כמה ממנה שהיו לומדים עם הרב מקוממיות זצ"ל שהיה מגדולי הדור באותה תקופה
ואותו יהודי נתן לי שמות של כמה מחבריו ששירתו עמו שאחד מהם היה ממש מקורבו של הרב מקוממיות

מים רבים

נושא שלא נקרא על ידי מים רבים » 20 אפריל 2017, 11:10

לאחרונה האחראים בצבא החמירו מאד עם המסובכים פרוצדוראלית מכיון שהם חושדים בכל בעיה שהיא בכוונה תחילה דבר שנובע מהמסרים המועברים על ידי הפלג הירושלמי שהם לא ישתפו פעולה וכו' וכו' כך שהם האשמים האמיתיים
וכל אחד יכול להעיד שאין בחור שהתייצב והגיש תפסים בצורה מסודרת שמישהו מפריע לו ללמוד בשקט ובאין מפריע פשוט אין כזה דבר

איש חסיד היה

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד היה » 20 אפריל 2017, 11:33

מתי עושה הרב זילברברג את היום תפלה לאבינו שבשמים אודות הגזירה הנוראה והאיומה אשר כפי הידוע ונודע לי מאנשים מהימנים מומחים של חטיפת בחורי ישראל לצבא, והסט"א בכל כוחותיה רוצה להתגבר על צד הקדושה, ודבר זה נודע לי בבירור, וגם דברתי עם צדיקי הדור שליט"א וכולם הסכימו לכך, וחובה לעשות יום תפלה ועצרת נגד זה, ולצעוק בקולות גדולים עד כלות הנפש, ולהראות שאין אנו מסכימים מכל וכל לעצת הסט"א, ובגילוי דעתא דלא ניחא ליה לא נתפס ברשתה, ומתי תתקיים עצרת זו? בשנים האחרונות התקיימה העצרת בחודש ניסן, בתעניות ובאמירת תהלים, וגם יצא מכתב ארוך מכתי"ק של כ"ק הרצ"ם שליט"א.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אפריל 2017, 12:23

באמת המצב עם הצבא הוא איום ונורא, יש גייסים שמנסים להעלות את שיעור המתגייסים לצה"ל וממומנים ע"י סגן ראש עיריית ירושלים:
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אפריל 2017, 12:29

סעיפי הגיוס בתמיכת עץ.jpg

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אפריל 2017, 12:30

עוד על המצב הנורא של הגיוס.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 20 אפריל 2017, 12:34

אין ספק שכל הבלבולי מוח של אנשי הפלג מתבררים כלא נכונים
כידוע לכל בר דעת מי שמתייצב היום בלשכת הגיוס א''א לא יפריע לו ללמוד
בלשכת הגיוס לא יושב אף לא איש אחד שמתכוון לגייס את הבחורים המתייצבים
אליבא דשיטתם בלשכת הגיוס יושבים חבורת אנשים שכל מטרתם היא איך להפיל את הבחור המתייצב
ולא היא!
זה לא נכון בכלל, זו סתם זריית חול בעיני הציבור
ומי שראה את הראיון האומלל של אברהם מנקיס(דומני שהועלה כאן) בו הוא מנסה לתת טצדקי לקיומם ומסתבך לגמרי יבין במה המדובר
לא כמונו כמוהם!
הם מנסים בכל כוחם לזרות חול ולשטות בעיני הציבור
די לשקרים!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 20 אפריל 2017, 12:48

יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:
משה פיניירו כתב:*וגם לא ברוב מדינות בעולם.
*בזה אין לו אלא חלק מבני הישיבות באר"י ותו לא.

סליחה על הטעיות.

אלו שיש להם טענות כאילו זלזלתי בגדול בתורה, אבקש מהם לציין אלו מילים שיש בהם בזיון ת"ח. אם כוונתם שכל מי שמערער על דבר צדדי של ת"ח, לא חשיבותו העצמית, כגון כושר ניגון אמנות אדריכלות וכיו"ב, מתבקש להביא מקור לזה.
תמשיך לטמון ראשך בחול כמו שהזכירו פה א"א להזיז שום מהלך בציבור החרדי כולו שכולל ליטאים חסידים וספרדים הן בארץ וכמעט בכל היהדות התורנית בארה"ב ובאירופה ללא תמיכתו והסכמתו,
ההוכחה הפשוטה ביותר לדבריך זה העובדה הבאה
בימי חורף תשע''ג בזמן גזירת הגיוס כמה אדמורי''ם יזמו לנסוע יחידיו לחו''ל ולארגן שם עצרת גדולה וכן להיפגש עם בכירי הממשל דשם
והיות ומרן ראש הישיבה שליט''א לא התלהב ואף הסתייג מהרעיון והמסע בוטל!
ללמדת עד כמה הנהגתו משפיעה על כלל הציבור החרדי.
העצרת בחו"ל זה ענין אחר לגמרי, למי שקצת מצוי בענין (נפל בגלל הכסף) ...
העצרת בחו"ל נפלה הן מפני כמה בעיות בארגון הלוגיסטי [מקום, היה אמור לרדת שלג,] ובעיקר מחוסר מטרה מוגדרת שלכן לא רצו כמה אדמו"רים לנסוע.
להזכירכם: המועצת החסידית היתה אמורה לנסוע ללא הגראי"ל, כל השאלה שהיתה תלויה בהגראי"ל היתה אם לצרף כמה ראשי ישיבות מהמועצת הליטאית או לא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אפריל 2017, 12:49

נו נו, לכל דבר יש גירסא חסידית...

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 20 אפריל 2017, 12:51

גאליציינער כתב:
יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:

סליחה על הטעיות.

אלו שיש להם טענות כאילו זלזלתי בגדול בתורה, אבקש מהם לציין אלו מילים שיש בהם בזיון ת"ח. אם כוונתם שכל מי שמערער על דבר צדדי של ת"ח, לא חשיבותו העצמית, כגון כושר ניגון אמנות אדריכלות וכיו"ב, מתבקש להביא מקור לזה.
תמשיך לטמון ראשך בחול כמו שהזכירו פה א"א להזיז שום מהלך בציבור החרדי כולו שכולל ליטאים חסידים וספרדים הן בארץ וכמעט בכל היהדות התורנית בארה"ב ובאירופה ללא תמיכתו והסכמתו,
בימי חורף תשע''ג בזמן גזירת הגיוס כמה אדמורי''ם יזמו לנסוע יחידיו לחו''ל ולארגן שם עצרת גדולה וכן להיפגש עם בכירי הממשל דשם
העצרת בחו"ל נפלה הן מפני כמה בעיות בארגון הלוגיסטי [מקום, היה אמור לרדת שלג,] ובעיקר מחוסר מטרה מוגדרת שלכן לא רצו כמה אדמו"רים לנסוע.
להזכירכם: המועצת החסידית היתה אמורה לנסוע ללא הגראי"ל, כל השאלה שהיתה תלויה בהגראי"ל היתה אם לצרף כמה ראשי ישיבות מהמועצת הליטאית או לא.
ממקורות ברורים(לאו דווקא ליטאים)
האדמו''ר מבעלזא אם זכרוני אינו מטעני שלח בזמנו לשאול את מרן רה''י לרפו''ש מה דעתו בעניין
והיות וראה שהוא מסתייג מהעניין הוא החליט לבטל השתתפותו וכל השאר היסטוריה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 20 אפריל 2017, 12:57

משולש כתב:במידה מסויימת יש לו השפעה יותר מהרב שך, כי הציבור החסידי היה מנגד בתקופת הקמת דגל התורה.
למה אתה משוכנע שהציבור החסידי מושפע מהגראי"ל ??
תתחיל לבדוק את זה ותגיד לי איפה בדיוק הם מושפעים ומי מהם קיבל את מרותו..
מי בדיוק גור ? בעלזא ? ויז'ניץ ?
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 20 אפריל 2017, 12:58

גאליציינער כתב:
משולש כתב:במידה מסויימת יש לו השפעה יותר מהרב שך, כי הציבור החסידי היה מנגד בתקופת הקמת דגל התורה.
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...
מותר לי גם להגיב?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 20 אפריל 2017, 13:01

כמובן, אני מחכה לפירוט...
[ברצינות.]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 13:39

גאליציינער כתב:
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...
את מרותו הם לא אמורים לקבל, אך את דעתו ורצונו הם מקבלים, ובגדול!!
אינך מתכחש שהחינוך העצמאי נמצא תחת שליטתו המוחלטת של הגראי"ל, החכי"ם הדומיינטים ביותר במפלגה תחת מרותו ומימלא החסידים נתונים להחלטותיו, לא שזה מעלה מיוחדת אך זה המצב בשטח.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 20 אפריל 2017, 15:27

משפחה, היום
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

אנא עבדא

נושא שלא נקרא על ידי אנא עבדא » 20 אפריל 2017, 15:35

אחד כתב:משפחה, היום
חזק ביותר !!!

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אפריל 2017, 15:42

כדי למנוע נזק לבכירי הפלג העצורים: אין הפגנות.

בעקבות מעצר בכירי הפלג - נסיון לטשטש את נסיבות המעצר

הפלג בנסיון לזריית חול בעיני הציבור באשר לנסיבות מעצרם של ראשי הפלג בחשדות חמורים לסחיטה באיומים - ומדוע אין הפגנות?
שניאור מרקוביץ' מרכז החדשות

כפי שפורסם אתמול לפנות בוקר נעצרו כמה מראשי כת הפלג בחשדות חמורים של סחיטה באיומים של ראשי החברות במשק בנסיון להביא אותם לפרסם בעיתון הפלס למרות איסור גדולי ישראל שליט"א, כזכור המשטרה עצרה 28 עצורים בהם גם מנהיגי הכת נ. גרוסמן וי ויין.
אמש נמשכה חקירת הפרשה בצורה אינטסיבית ע"י המשטרה שאף זימנה לחקירה כמה עשרות מבין מאות המוטרדים ששגרת חייהם הופרעה ע"י הפלג כחלק מנסיון הסחיטה. היום אמורים להשתחרר כמה מעצורי הפרשה, זאת במידה שלא תוגש ע"י המשטרה בקשה להארכת מעצר.
בינתיים בפלג מנסים להתמודד ללא הנחייה צמודה של ראש הכת המצוי במעצר ובחקירות אינטסיביות, ומפיצים בתקשורת פרסומים כביכול המעצרים בוצעו על רקע "גזירת הגיוס", ובכך מנסים להפוך גם את ראשי הכת ל"קדושים מעונים" כמו אותם בחורים תמימים שהם הפילו בפח וגרמו להם לשבת בכלא צבאי לתקופות ממושכות, כאשר כעת מדובר כמובן על מאבק כלכלי של ראשי העיתון שהפעילו כך על פי החשדות מערך סחיטה באיומים לטובת הפרסום בעיתון וקבלת משכורתם ממנו.
יצויין, כי גם בענין העריקים העצורים כסדר, חזרו עורכי הדין של הפלג ואמרו להם כל הזמן בשנתיים האחרונות, שההפגנות רק מזיקות לעצורים, אך למרות זאת ניתנה ההוראה להפגין ולהתפרע בכבישים עקב שיקולים פוליטיים. אך כעת שהדבר נוגע לבכירי המערכת עצמם הם הוציאו הוראה שלא להפגין כאמור, גם עבור עצורי "גזירת הגיוס".

נאמן

נושא שלא נקרא על ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 15:44

גאליציינער כתב:
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

נאמן

נושא שלא נקרא על ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 15:51

צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי
כמובן שכל אחד חייב להגיד שהאדמו"ר שלו הוא גדול הדור לפי איזה חסידות שהוא משתייך כי לא תמצא חסיד גור/ בעלזא / ויז'ניץ / צאנז שיגיד לך שהאדמו"ר שלו הוא לא מספיק גדול ואפי' אם הוא חושב כך בליבו כי גם אם אתה תסבור שהאדמו"ר מגור/בעלזא/ ויז'ניץ וכו' אינו ראוי ואתה משתייך לחצירו הרי לא תעזוב את הקהילה המוסדות החברה והמעמד וכו' בשביל זה ולכן לא שייך לקבל את דעותיהם של אנשי חסידות מסויימת על האדמו"ר שלהם כי הם לא יגידו את האמת אבל על מרן הגראי"ל שאין לאף אחד משום חסידות בעיה להביע את דעתו האמיתית אתה נדהם מגודל ההערצה שרוחשים לו בקנה מידה שכמותו לא היה מזה דורות

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 20 אפריל 2017, 16:18

נאמן, הזכרת לי את שאמר פעם צדיק אחד, שלדעתו הטשבינר-רב הוא גדול הדור.
וראייתו פשוטה, אם תשאל גערר מי גדול הדור - הרבי שלי, ומי אחריו - הטשבינר רוב,
תלך לויז'ניצער תשאל אותו מי גדול הדור - הרבי שלי, ומי אחריו - הטשבינר רוב,
תלך לבעלזר וכו',
הווה אומר---

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 20 אפריל 2017, 16:26

חויזר כתב:
גאליציינער כתב:
יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:

סליחה על הטעיות.

ממקורות ברורים(לאו דווקא ליטאים)
האדמו''ר מבעלזא אם זכרוני אינו מטעני שלח בזמנו לשאול את מרן רה''י לרפו''ש מה דעתו בעניין
והיות וראה שהוא מסתייג מהעניין הוא החליט לבטל השתתפותו וכל השאר היסטוריה
מה שאני יודע לגבי האדמו"ר מבעלזא כחסיד הוא שהאדמו"ר לא רצה לנסוע בגלל שלא היה מטרה מוגדרת לנסיעה לכן הוא ביטל את השתתפותו, ומה גם בשל סיבות פנימיות [קהילת בעלזא בארה"ב טענה שאם נוסעים לארה"ב, צריך קודם לנסוע אליהם, ולא למטרות חיצוניות]..
ואם אתה רוצה 'דווקא', מכאן ראיה שהאדמו"ר מבעלזא הוא מנהיג ישראל, בגלל שהוא ביטל את השתתפותו התבטל כל המסע...
[ואילו למשל הגראי"ל היה מורה לראשי הישיבות לא לנסוע, והאדמו"ר מבעלזא היה כן נוסע - היו נוסעים כל חברי המועצת (אולי מלבד האדמו"ר מסלונים ואכמ"ל) לארה"ב ואז היה היסטוריה...]
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 20 אפריל 2017, 16:31

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...
את מרותו הם לא אמורים לקבל, אך את דעתו ורצונו הם מקבלים, ובגדול!!
אינך מתכחש שהחינוך העצמאי נמצא תחת שליטתו המוחלטת של הגראי"ל, החכי"ם הדומיינטים ביותר במפלגה תחת מרותו ומימלא החסידים נתונים להחלטותיו, לא שזה מעלה מיוחדת אך זה המצב בשטח.
אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי.
חוץ ממאיר פרוש שזה המוסדות הגדולים היחידים שהוא יכול לשים עליהם את היד וגער שהריחה שמה כסף...
והאדמו"ר מבעלזא ויתר על זכיותיו בחיהע"צ למען השלום...
[אני מאמין שמאיר פרוש (או גער) עוד ישתלט על המוסד הזה אי פעם, תזכור את מה שאני אמרתי לך...]
ובמפלגת יהדות התורה הבעל הבית למעשה הוא יענקל ליצמן ובכל פרט ופרט עושה כל אחד שבת לעצמו, אם אתה מעודכן...

אבל בגדול אני מסכים עם מה שאמרת שרוב האדמו"רים מתחשבים בדעתו, [ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אפריל 2017, 16:37

נראה שהיהדות החרדית מתאחדת סביב מאבק השבת, ואם כן נשקפת סכנה ממשית להמשך קיומה של מפלגת הגיוס.
מסתמא יכתבו בזבלון שלהם שהמאבק של השבת נועד להשתיק את גזירת הגיוס...

שלח תגובה