הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
משולש

Re: הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 אפריל 2017, 11:33

פך שמן כתב:
כתבן כתב:
גאליציינער כתב: בדרך אגב: רוב החסידים חצויים בשאלת ההתייחסות לפלג הירושלמי, והם נגדם בעיקר בשל האלימות שהם נוקטים, ורק בשל זה, ודי למבין...
על החלק שאומר: "אנו תלמידי הגר"ש ומגיע לנו נציגות כמו לבעלזא ולויזניץ" - הם צודקים! ההחרמה של דגל אין לה הצדקה.
על החלק שאומר: "אם לא תתנו לנו, נשמיץ ונבזה את כל החרדים ונשבש את חייהם, נמציא גזירות ונפתה את ההמון השוטה להאמין בהם, ונחלל שם שמים כעונש על אי ההכרה בנו" - ברור שאנו נגדם.
ולמה לתלמידי פונביז' או ישיבת מיר אין נציג בכנסת, דגל התורה היא מפלגה רעיונית אידיאוליגית ולא מפלגה שמצרפת אוסף של קבוצות אנשים, אלא כל מי שמזדהה עמה בא אל הדגל ומי שלא שיפתח מפלגה ויראה את כחו.
באותה מידה שפייגלין לא מתלונן שמר"צ לא נותנים לו יצוג, והרב ליצמן לא מנסה להיות ח"כ מטעם יש עתיד. וליברמן לא מתמודד על כסא ברשימה המשותפת.
הרי דגל התורה [בדומה ליש עתיד] מנסה כל הזמן לחלן את הדור. ("חוק גפני לפיד" שכחתם?) אז אם גפני ולפיד אותו דבר לכו תחפשו יצוג אצל לפיד הוא ישמח לצרף אתכם. (במקום אותו "חרדי" מגדל כלבים שהיה במפלגה שלו).

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אפריל 2017, 14:08

משולש כתב:
פך שמן כתב:
כתבן כתב:
גאליציינער כתב: בדרך אגב: רוב החסידים חצויים בשאלת ההתייחסות לפלג הירושלמי, והם נגדם בעיקר בשל האלימות שהם נוקטים, ורק בשל זה, ודי למבין...
על החלק שאומר: "אנו תלמידי הגר"ש ומגיע לנו נציגות כמו לבעלזא ולויזניץ" - הם צודקים! ההחרמה של דגל אין לה הצדקה.
על החלק שאומר: "אם לא תתנו לנו, נשמיץ ונבזה את כל החרדים ונשבש את חייהם, נמציא גזירות ונפתה את ההמון השוטה להאמין בהם, ונחלל שם שמים כעונש על אי ההכרה בנו" - ברור שאנו נגדם.
ולמה לתלמידי פונביז' או ישיבת מיר אין נציג בכנסת, דגל התורה היא מפלגה רעיונית אידיאוליגית ולא מפלגה שמצרפת אוסף של קבוצות אנשים, אלא כל מי שמזדהה עמה בא אל הדגל ומי שלא שיפתח מפלגה ויראה את כחו.
באותה מידה שפייגלין לא מתלונן שמר"צ לא נותנים לו יצוג, והרב ליצמן לא מנסה להיות ח"כ מטעם יש עתיד. וליברמן לא מתמודד על כסא ברשימה המשותפת.
הרי דגל התורה [בדומה ליש עתיד] מנסה כל הזמן לחלן את הדור. ("חוק גפני לפיד" שכחתם?) אז אם גפני ולפיד אותו דבר לכו תחפשו יצוג אצל לפיד הוא ישמח לצרף אתכם. (במקום אותו "חרדי" מגדל כלבים שהיה במפלגה שלו).
אני לא מדבר על הכנסת, שמה לא מגיע להם ייצוג, אם הם רוצים שירוצו לבד, דגה"ת זה לא המפלגה שלהם [כפי המצב כיום], רק שיש להם אחריות על שאר בית ישראל ולכן מתבקש מהם להצביע ג' ולא משנה לאיזה מפלגה או ח"כ שייקח על עצמו לייצג אותם.
אני מדבר בעיקר על זה שיתנו להם את ההכרה, את הצומי שהם גדולים ויכולים להסתדר לבד, שיתנו להם להקים תלמודי תורה וישיבות ובתי ספר וסמינרים, בלי שירדפו אחריהם אם יש שמה את תוכנית עוז לתמורה או אופק חדש, כל הרדיפות האלו הם מגיעים מרדידות, וכן כל החרם של יתד על מי שמפרסם בהפלס, תניחו להם תעזבו אותם בשקט ואז תוכלו לראות איך שהם מתקפלים פנימה, ואכמ"ל...

משולש, הבנת אותי ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 אפריל 2017, 14:45

גאליציינער כתב: אני לא מדבר על הכנסת, שמה לא מגיע להם ייצוג, אם הם רוצים שירוצו לבד, דגה"ת זה לא המפלגה שלהם [כפי המצב כיום], רק שיש להם אחריות על שאר בית ישראל ולכן מתבקש מהם להצביע ג' ולא משנה לאיזה מפלגה או ח"כ שייקח על עצמו לייצג אותם.
אני מדבר בעיקר על זה שיתנו להם את ההכרה, את הצומי שהם גדולים ויכולים להסתדר לבד, שיתנו להם להקים תלמודי תורה וישיבות ובתי ספר וסמינרים, בלי שירדפו אחריהם אם יש שמה את תוכנית עוז לתמורה או אופק חדש, כל הרדיפות האלו הם מגיעים מרדידות, וכן כל החרם של יתד על מי שמפרסם בהפלס, תניחו להם תעזבו אותם בשקט ואז תוכלו לראות איך שהם מתקפלים פנימה, ואכמ"ל...

משולש, הבנת אותי ??
לא הבנתי אותך.
הם משמיצים את כל הציבור החרדי השכם והערב, (שהציבור מתחלן ולכן הם פותחים לעצמם מוסדות על טהרת הקודש בלי התערבות המדינה) אסור לענות להם? (ס"ה הראתי שעל מה שהם משמיצים רק הם נגועים בזה וכל השאר לא).
זה נקרא רדיפות???

החרם במחילת כבודך הוא הוראה מפורשת של גדולי ישראל. כי כל מי שמפרסם שם מסייע לביזוי גדולי ישראל וכו'.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אפריל 2017, 15:01

משולש כתב:
גאליציינער כתב: אני לא מדבר על הכנסת, שמה לא מגיע להם ייצוג, אם הם רוצים שירוצו לבד, דגה"ת זה לא המפלגה שלהם [כפי המצב כיום], רק שיש להם אחריות על שאר בית ישראל ולכן מתבקש מהם להצביע ג' ולא משנה לאיזה מפלגה או ח"כ שייקח על עצמו לייצג אותם.

משולש, הבנת אותי ??
לא הבנתי אותך.
הם משמיצים את כל הציבור החרדי השכם והערב, (שהציבור מתחלן ולכן הם פותחים לעצמם מוסדות על טהרת הקודש בלי התערבות המדינה) אסור לענות להם? (ס"ה הראתי שעל מה שהם משמיצים רק הם נגועים בזה וכל השאר לא).
זה נקרא רדיפות???

החרם במחילת כבודך הוא הוראה מפורשת של גדולי ישראל. כי כל מי שמפרסם שם מסייע לביזוי גדולי ישראל וכו'.
נכון, בדיוק מזה דיברתי, שאולי אם תורידו את הכבוד המנופח שלכם קצת שאתם היחידים שיש לכם דעת תורה אחת ומנהיג אחד וכו'... ותסכימו להכיר בזה שיש עוד אנשים חוץ ממכם בפלנטה הזאת, כולי האי ואולי אז יבוא השקט והשלווה פה..

מחלתי על כבודי אבל לא ראיתי הוראה של למשל האדמו"ר מבעלזא שלא לפרסם שמה...
ואם תחליטו שפרסום שמה לא מסייע לביזוי גדו"י [שאכן יש שמה ובגדול], אז זה באמת לא יהיה מסייע לדבר עבירה...

ובקיצור: אני חושב שבכדי שישרור פה קצת שקט תצטרכו לסתום את האף ולבלוע כמה צפרדעים, בעיקר אידאלוגיים, זה הכל...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

משה פיניירו

נושא שלא נקרא על ידי משה פיניירו » 14 אפריל 2017, 16:39

סברות יש לכאן ולכאן, אין ראיה שהתמודדות ופשרות עם יריבים לא מועילות. אם היו מנסים להקים מוסדות ועצמאות להערבים אשר תחת הכיבוש בתשכ"ז, הסברא נותנת שהיו נשארים כמדינה עצמאית העוינת למדינת ישראל באו"ם, ולא יותר. הטרור וכו׳ לא היה קורה במידה הקיימת עכשיו.

אני לא מנהיג, אין לי כושר מנהיגות. אני רק אומר לך שעם כל התאווה החסידית שלכם לאלל את המנהיגים, הדבר הוא שקר גמור. לדאבונינו אין מנהיג כהיום, ואם שיש לחלק הציבור מורה דרך, ולכל אחד מורה בעצמו, אין לאף אחד הכח להנהיג את הציבור, וגם בני הישיבות אחים לדעה, עם חילוקים קטנטניים ביניהם, אין לאף אחד הכח לייצג את כולם.

כאשר התחיל הנחל החרדי וכו׳, הרבה מהציבור חשבו שהרב שטיינמן הוא בעד, ולא יצא שום הכחשה ממנו ומאנשיו בתקופה ההיא. עד שקם הגולם הזה היו כולם חושבים שהוא בעד, וניסו לתרץ. רק כהיום התברר שאיננו בעד, והוא לא הקים אותו ואין לו קשר. הרבה אברכים מראשית שנות התש"ס, שהם כהיום בגילי סביבות ארבעים, היו מבולבלים אז, ועכשיו קשה להם להכנע למרותו משום הבלבול דאז. האם לא היה יותר טוב אם הקוים והשיטה היתה יוצאת בברירות כבר אז, כמו שהרב שך עשה בהכריזו הכל בפומבי? אל תגיד שלא היה לו עיתון, זה תירוץ ופריקת אחריות. מנהיג לא אמור להיות תלוי בנסיבות חיצוניות כעיתון.
אכן קדוש וטהור בכל מיני קדושות וטהרות, והרץ אחרי ברכות והבטחות יש לו הרבה מה לחפש שם. אבל מנהיגות אמיתית אין שם.

סמל אישי של משתמש
גיוואלד

נושא שלא נקרא על ידי גיוואלד » 16 אפריל 2017, 00:48

משה פיניירו, (אולי מוטב שתקרא לעצמך מישה פרעה) תפסיק לבזות את כבוד הרבנים גם אם הם חסידים וגם אם הם ליטאים, כל התגובות שלך מראות שאתה קצת תלוש, ואין לך שום קשר, ככל הנראה, עם אף חסידות, מנהיגות, וכדו', לכן אתה מרשה לעצמך לפעור את פיך (מקלדתך) על כולם.
זכור והיזהר: הזהרו בגחלתן כי נשיכתן נשיכת שועל וכו'.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 16 אפריל 2017, 02:04

פיניירו, המשפט האחרון שלך מוציא את המרצע מן השק.
עציצון עלוב ומסריח!!!!!

משה פיניירו

נושא שלא נקרא על ידי משה פיניירו » 16 אפריל 2017, 04:25

מענין, אם הייתי מערער על הקדושה והטהרה שלו, לא היו קופצים עלי. אבל ערעור על כושר הנהגה שלו, שאינו קשור כלל למעלות אמיתיות וראויות אלא לטבע בם אדם, ע"ז קופצים. וכ"ז למה? משום שאלו שמתיימרים להיות חסידי ותומכי הרב שטיינמן אינם כך משום המעלות האמיתיות שלו, אלא משום תמיכה מפלגתית, וע"ז העיקר הוא באמת כושר מנהיגות.

ובאמת יותר קל להתוות עלי תווית של עצניק מלהתייחס לענין עצמו. אתם צריכים להודות למפלגת עץ שנתן לכם את הכלי זיין לדחות כל ביקורת ללא חיוב לחשוב עליו.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 16 אפריל 2017, 04:41

משה פיניירו כתב:סברות יש לכאן ולכאן, אין ראיה שהתמודדות ופשרות עם יריבים לא מועילות. אם היו מנסים להקים מוסדות ועצמאות להערבים אשר תחת הכיבוש בתשכ"ז, הסברא נותנת שהיו נשארים כמדינה עצמאית העוינת למדינת ישראל באו"ם, ולא יותר. הטרור וכו׳ לא היה קורה במידה הקיימת עכשיו.

אני לא מנהיג, אין לי כושר מנהיגות. אני רק אומר לך שעם כל התאווה החסידית שלכם לאלל את המנהיגים, הדבר הוא שקר גמור. לדאבונינו אין מנהיג כהיום, ואם שיש לחלק הציבור מורה דרך, ולכל אחד מורה בעצמו, אין לאף אחד הכח להנהיג את הציבור, וגם בני הישיבות אחים לדעה, עם חילוקים קטנטניים ביניהם, אין לאף אחד הכח לייצג את כולם.

כאשר התחיל הנחל החרדי וכו׳, הרבה מהציבור חשבו שהרב שטיינמן הוא בעד, ולא יצא שום הכחשה ממנו ומאנשיו בתקופה ההיא. עד שקם הגולם הזה היו כולם חושבים שהוא בעד, וניסו לתרץ. רק כהיום התברר שאיננו בעד, והוא לא הקים אותו ואין לו קשר. הרבה אברכים מראשית שנות התש"ס, שהם כהיום בגילי סביבות ארבעים, היו מבולבלים אז, ועכשיו קשה להם להכנע למרותו משום הבלבול דאז. האם לא היה יותר טוב אם הקוים והשיטה היתה יוצאת בברירות כבר אז, כמו שהרב שך עשה בהכריזו הכל בפומבי? אל תגיד שלא היה לו עיתון, זה תירוץ ופריקת אחריות. מנהיג לא אמור להיות תלוי בנסיבות חיצוניות כעיתון.
אכן קדוש וטהור בכל מיני קדושות וטהרות, והרץ אחרי ברכות והבטחות יש לו הרבה מה לחפש שם. אבל מנהיגות אמיתית אין שם.
הודעה קצת קשה אך דומה שצריך להעמיד את משה על מקומו, וברור שהוא יענה לא אמרתי ששם יש אך אתם הבוגרים והאחראים תפגינו מנהיגות,
אך לא אוכל כשחוצפן כמותו כבר מחליט למרן הרב שטיינמן אם לפרסם או לא את דעתו, כשאינו קולט שבשכלו המצוצמם [כפי שכולם רואים]אין לו אפילו קצה הבנה ושיח בהנהגותיו של מרן הרב שטיינמן אשר זכה שב"ה בעשרות שנות הנהגה לא יצא תקלה תח"י ועולם התורה והישיבות בשיא פריחתו. אך כדרכו בקודש זורק רפש וטיט בדממוגיה זולה ולמען לא יפול איזשהו תמים ברשתו,אענה בקצרה ועוד היריעה ארוכה
כנראה שבשערי חסד יש :lol:: :lol:: :lol::
נמנה חלק מהרשימה:
א.מכתב בעד פאות מכתב נגד פאות [תשאלו את עסקני קהילת המתמידים]
ב.הוראות מפורשות לבנות ללכת ולעשות תארים,[הדבר ידוע ומפורסם ורק מהחצי שנה האחרונה אנכי מכיר אישית שלושה סיפורים] ולהתקיף את מנהלי הסמינרים אשר נותנים לרוחות רעות וזרות לחדור לתוככי המחנה
ג. לחסום את כבישי המדינה, לפתוח מפלגה ועיתון יאנו על איסור ההתייצבות לצבא וב95% מהמקרים שבאו לשאול לא הסס לומר להתייצב, וכלשונם הוראה פרטית שאני, :lol::
ד. לומר שלבחורים להעצר אך להוריהם לומר אני לא לוקח אחריות על מה שיקרה לבחור במעצר
ה. לפתוח מוסדות ולדבר על איסור לקיחת כסף מהמדינה כמובן שהכל יהיה על טהרת הקודש, ולהבליח באותו משפט עד כמה שאנחנו יכולים להסתדר בלעדיהם, והנה הופ לא עברה שנה ומתוכנית עוז לתמורה הוזרמו עשרות אלפי שקלים לסמינר כששכח שרק לפני כמה חודשים הסבירו לנו שחינוך בנות ישראל צריך להיות באופן פרטי ללא התערבות תוכניות חיצוניות,
אכן מנהיגות לתפארת עם ישראל!!!!
כמובן שהרשימה עוד ארוכה , אך עקב השעה המאוחורת בעז"ה בהמשך,

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 16 אפריל 2017, 04:53

לשני הצדדים!:

איסור גמור ומוחלט לפגוע בכבוד התורה של אף רב גדול בישראל, בביטויי גנאי מפורשים

או אפילו בזילזול מרומז באישיות ידועה, כל שאפשר להבין - אף בדוחק - במי מדובר.

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

מורה בישראל

נושא שלא נקרא על ידי מורה בישראל » 16 אפריל 2017, 08:17

פך שמן.
מאיפה האומץ?
ככה לזלזל ברבים באדם כזה? אתה כמובן לא חייב להסכים, אבל ככה?
ה' ישמור, לך תבקש מחילה.

משה פיניירו

נושא שלא נקרא על ידי משה פיניירו » 16 אפריל 2017, 09:11

פך שמן - אתה באותו פח שאחרים נפלו לתוכו. אין פה וויכוח מי יותר ראוי מאחר להנהיג. אמרתי רק שיש פה חלל מנהיגות, בזה שאין למנהיג הדור שום דרך איך להתמודד עם אחוז כ"כ גדול מאנשיו בני הישיבות. גם אם לאחרים אין את הכושר מנהיגות שאנו מחפשים, זה לא אומר שבמקום אחר יש. אני רואה שהכושר הזאת לא קיימת בודרנו. הקב"ה ענש אותנו ולקח מאתנו את המנהיגים שאנו צריכים, וע"ז אנו מתפללים כל יום ׳השיבה שופטינו כבראשונה׳.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 16 אפריל 2017, 12:52

משה פיניירו כתב:פך שמן - אתה באותו פח שאחרים נפלו לתוכו. אין פה וויכוח מי יותר ראוי מאחר להנהיג. אמרתי רק שיש פה חלל מנהיגות, בזה שאין למנהיג הדור שום דרך איך להתמודד עם אחוז כ"כ גדול מאנשיו בני הישיבות. גם אם לאחרים אין את הכושר מנהיגות שאנו מחפשים, זה לא אומר שבמקום אחר יש. אני רואה שהכושר הזאת לא קיימת בודרנו. הקב"ה ענש אותנו ולקח מאתנו את המנהיגים שאנו צריכים, וע"ז אנו מתפללים כל יום ׳השיבה שופטינו כבראשונה׳.
סתם שאלה הסטורית.
מתי בפעם האחרונה היה לעם ישראל מנהיג אחד ויחיד שהנהיג את כל העם ביד רמה?
אין עוד מלבדו!

נאמן

נושא שלא נקרא על ידי נאמן » 16 אפריל 2017, 13:22

פיניירו , מה עם מה שכתוב "יפתח בדורו כשמואל בדורו" ? ולעניינינו אתה מדבר דברי הבל כי במאה שנים האחרונות לא היה אדם עם כושר הנהגה כמו מרן הרב שטיינמן שהוביל את היהדות החרדית, אין ספק שגם בעיניים חילוניות הוא נחשב למנהיג בקנה מידה היסטורי והפרשנות שהבאת מכך שלא הביע דעתו בענין כלשהוא אין בכך כלום כי גם לא להביע דעה היא מהלך מנהיגותי לפעמים ומי אתה שתבוא בסוד גדולים , וגם אנשי העץ מודים שיכולות ההנהגה של מרן הגראי"ל הם מופלאות ביותר רק שיש להם השגות על השקפותיו.

משה פיניירו

נושא שלא נקרא על ידי משה פיניירו » 16 אפריל 2017, 14:01

אם היו לאנשי עץ טענות אמיתיות על ההשקפה, היית צודק. למעשה כל אחד מבין שאין כאן אלא תופעה פסיכולוגית עם קשר מאד קטן לשיטה ועמדה. וע"ז אמורה כושר ההנהגה לטפל בה ולתת לכולם את המקום המתאים.

עטרת תפארת - צר לי לפצץ לך את הבלון, אבל הנהגתה הרשמית של הרב שטיינמן הוא במגזר קטן מאד, חלק מבני הישיבות בארץ אחד ותו לא. בארה"ב איננו הכתובת של עניינים וסכסוכים, כמו הרב שך בשעתו והרח"ע בשעתו וגם לא ברוב מדינות בארץ. אצל החסידים לא איכפת להם ממנו וגם אצל המזרוחניקים. הענין כאן הוא שגם אלו שאמורים להיות נתיניו לא מרגישים שאצלו הוא מקומם, וזהו חלל המנהיגות.
אצל אלו שעמידה בתור לברכות וכדו׳ הוא תחליף להנהגה אני לא מדבר. האמריקאיים באים ונכנעים לשטיות כאלה ג"כ, אבל בענין הנהגה שסומכים עליה, שישיבות מסדרות את סכסוכיהם אצלו ורבנים פושטים את ספקותיהם, בזה אין לו לא חלק מבני הישיבות באר"י ותו לא.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 16 אפריל 2017, 14:11

פך שמן - אני מוחה על דבריך שמזלזלים בגדול בישראל !!!
נסחפת...

משה פיניירו - אני מוחה גם על דבריך, ובפרט בדברים שאמרת בהודעה זו http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 53#p351653, וחוץ ממה שאתה מעוות את המציאות בזה שאתה אומר על מנהיג שהוא לא מנהיג...

אם כי... יש פה כמה אחרים שגם נסחפו...
למשל ה'נאמן' :
נאמן כתב:פיניירו , מה עם מה שכתוב "יפתח בדורו כשמואל בדורו" ? ולעניינינו אתה מדבר דברי הבל כי במאה שנים האחרונות לא היה אדם עם כושר הנהגה כמו מרן הרב שטיינמן שהוביל את היהדות החרדית, אין ספק שגם בעיניים חילוניות הוא נחשב למנהיג בקנה מידה היסטורי והפרשנות שהבאת מכך שלא הביע דעתו בענין כלשהוא אין בכך כלום כי גם לא להביע דעה היא מהלך מנהיגותי לפעמים ומי אתה שתבוא בסוד גדולים , וגם אנשי העץ מודים שיכולות ההנהגה של מרן הגראי"ל הם מופלאות ביותר רק שיש להם השגות על השקפותיו.
מתחילה הוא אומר ש"יפתח בדורו כשמואל בדורו", שזה אומר שהוא משווה את הגראי"ל ליפתח... [ועם זה אני לא מסכים כלל וכלל], ואח"כ הוא ממשיך שהגראי"ל הוא מנהיג בקנה מידה היסטורי וכו' וכו', אז קודם כל זהו תרתי דסתרי... וחוץ מזה, מי אומר לך [לכם] שהגראי"ל נחשב כמנהיג "היסטורי" ?? ואני מתכוון רק למילה זאת...
התשובה היא על זה שההיסטוריה תשפוט...
וצריך לציין גם שלפני כמאה שנה ויותר, כמעט כל גדו"י נחשבו כמנהיגים 'היסטוריים', אם זה הג"ר חיים עוזר, אם זה החפץ חיים, בליטא, ואצל חצרות החסידים היו האדמו"רים מגור, בעלזא ולפני המלחמה גם חצר באבוב - הממשיכה של חצה"ק צאנז, ובהונגריה היו תלמידי החת"ס ותלמידי תלמידיו, שכמעט כולם נחשבו כ'מנהיגים היסטוריים' - בימיהם, ועוד ועוד בכל מקום מושב יהודים, כך שתואר זה הוא לא מדוייק...
ואני מתמקד בנקודה זאת [שהיא די שולית לאמיתו של דבר], מפני שאני רואה שכמה ניקים נסחפו לכיוון הזה, וכפי שאפשר גם לראות בהודעה זאת :
עטרת תפארת כתב:
סתם שאלה הסטורית.
שהתשובה האמיתית כנראה על שאלה זאת היא שעזרא הסופר או תלמידו שמעון הצדיק היה המנהיג האחרון שהנהיג את כל העם ביד רמה - כלשון השאלה...
ויכול להיות שגם אז היו חולקים עליו [יהודי בבל] וא"כ המנהיג האחרון היה בתקופה הרבה יותר מוקדמת...

בתקווה להבנת דברי וחג שמח וכשר לכל ידידי בפורום:
גאליציינער.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 16 אפריל 2017, 14:18

האמת שעשיתי סוג של מבחן לאחר שפיינרו משפריץ רשף ובוץ תקופה ארוכה בגלוי ובסתר על כמה מגדולי ישראל, ושקט!!!!!
עניין אותי אם נרדמתם וכבה אצלכם הרגש לכבוד גדולי ישראל ומנהיגיו, נוכחתי שלא,

מורה בישראל

נושא שלא נקרא על ידי מורה בישראל » 16 אפריל 2017, 14:20

לעולם אל תעשה מבחן על חשבון העולם הבא שלך.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 16 אפריל 2017, 15:29

סתם שאלה הסטורית.
משה פיניירו כתב: עטרת תפארת - צר לי לפצץ לך את הבלון, אבל הנהגתה הרשמית של הרב שטיינמן הוא במגזר קטן מאד, חלק מבני הישיבות בארץ אחד ותו לא. בארה"ב איננו הכתובת של עניינים וסכסוכים, כמו הרב שך בשעתו והרח"ע בשעתו וגם לא ברוב מדינות בארץ. אצל החסידים לא איכפת להם ממנו וגם אצל המזרוחניקים. הענין כאן הוא שגם אלו שאמורים להיות נתיניו לא מרגישים שאצלו הוא מקומם, וזהו חלל המנהיגות.
אצל אלו שעמידה בתור לברכות וכדו׳ הוא תחליף להנהגה אני לא מדבר. האמריקאיים באים ונכנעים לשטיות כאלה ג"כ, אבל בענין הנהגה שסומכים עליה, שישיבות מסדרות את סכסוכיהם אצלו ורבנים פושטים את ספקותיהם, בזה אין לו לא חלק מבני הישיבות באר"י ותו לא.
תודה על התשובה הענינית!
אין עוד מלבדו!

משה פיניירו

נושא שלא נקרא על ידי משה פיניירו » 16 אפריל 2017, 16:27

*וגם לא ברוב מדינות בעולם.
*בזה אין לו אלא חלק מבני הישיבות באר"י ותו לא.

סליחה על הטעיות.

אלו שיש להם טענות כאילו זלזלתי בגדול בתורה, אבקש מהם לציין אלו מילים שיש בהם בזיון ת"ח. אם כוונתם שכל מי שמערער על דבר צדדי של ת"ח, לא חשיבותו העצמית, כגון כושר ניגון אמנות אדריכלות וכיו"ב, מתבקש להביא מקור לזה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 16 אפריל 2017, 18:09

עטרת תפארת כתב:סתם שאלה הסטורית.
משה פיניירו כתב: עטרת תפארת - צר לי לפצץ לך את הבלון, אבל הנהגתה הרשמית של הרב שטיינמן הוא במגזר קטן מאד, חלק מבני הישיבות בארץ אחד ותו לא. בארה"ב איננו הכתובת של עניינים וסכסוכים, כמו הרב שך בשעתו והרח"ע בשעתו וגם לא ברוב מדינות בארץ. אצל החסידים לא איכפת להם ממנו וגם אצל המזרוחניקים. הענין כאן הוא שגם אלו שאמורים להיות נתיניו לא מרגישים שאצלו הוא מקומם, וזהו חלל המנהיגות.
תודה על התשובה הענינית!
ושוב תודה על התשובה העניינית.
[סליחה לא יכולתי להתאפק מרוב רחשי הכרת הטוב מלהודות לך שוב!]
אין עוד מלבדו!

נאמן

נושא שלא נקרא על ידי נאמן » 18 אפריל 2017, 00:44

זה לא ענין של ביזוי ת"ח אלא פשוט או שאתה מסלף ביודעין את המציאות או שאתה פשוט לא מבין את המציאות
ומה שכתבת שיש לו השפעה רק על חלק מצומצם גם זה שקר כי רוב רובו של הציבור החרדי הן האשכנזי והן הליטאי נשמעים אחר דעותיו בכל דבר וענין עיין ערך ההתייצבות ללשכות הגיוס הלימודים האקדמאיים וכו' בכל דבר הוא המילה האחרונה היום ואין שום רב או אדמו"ר שמהין לחלוק עליו כל זה בגלל שכולם מודעים לעוצם גדלותו

סמל אישי של משתמש
גיוואלד

נושא שלא נקרא על ידי גיוואלד » 18 אפריל 2017, 01:37

מושקה פיננייארו, שים לב, איך שאתה רק ממשיך ומזלזל בהרב שטיינמן שליט"א, ואתה עוד ממשיך להתעקש על זה, ועוד רוצה שיגיד לך איזה מילים מזלזלים, זה לא המילים, זה רוח הדברים שאתה כותב, נושבת מהם זלזול. בושה וחרפה.
ומה שאתה טוען שאתה מדבר רק עניני, מה עם אחד התגובות הקודמות שלך על "תאווה חסידית לאלל וכו' " ולא רוצה להמשיך מה שכתבת שם, בוש והיכלם לך.

בכלל נראה לי, שצריך לפנות למנהל הפורום שיסגור כבר את הפורום הזה, זה כבר מזמן גלש כבר מנושא ההפגנות, לנושאים שעולה מהם זלזול לגדולי ישראל ה"י, כמו פיניירו ודומיו.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 אפריל 2017, 01:54

משה פיניירו כתב:אם היו לאנשי עץ טענות אמיתיות על ההשקפה, היית צודק. למעשה כל אחד מבין שאין כאן אלא תופעה פסיכולוגית עם קשר מאד קטן לשיטה ועמדה. וע"ז אמורה כושר ההנהגה לטפל בה ולתת לכולם את המקום המתאים.

עטרת תפארת - צר לי לפצץ לך את הבלון, אבל הנהגתה הרשמית של הרב שטיינמן הוא במגזר קטן מאד, חלק מבני הישיבות בארץ אחד ותו לא. בארה"ב איננו הכתובת של עניינים וסכסוכים, כמו הרב שך בשעתו והרח"ע בשעתו וגם לא ברוב מדינות בארץ. אצל החסידים לא איכפת להם ממנו וגם אצל המזרוחניקים. הענין כאן הוא שגם אלו שאמורים להיות נתיניו לא מרגישים שאצלו הוא מקומם, וזהו חלל המנהיגות.
פיינרו ברישא הנך צודק ב100 אחוז, ורק להזכיר את הקידוש ש"ש שמרן הרבה שטיינמן שליט"א לא חס על כבודו האישי ולאחר מסכת טרור והשמצות ומכתבים אישים נגד מהלכיו, וכן פתיחת עיתון נגדו, מרן הרב שטיינמן בכוחותיו הדלים וממרום גילו עלה לירושלים ונסע לשערי חסד כדי לנסות בדרכי כבוד להוריד אותם מן העץ אשר בנו לעצמם, אך כשכח השכרון והנקמה חדר לתוככי מוחו של נתי גם הרב משערי חסד לא יכל לו,
אך בסיפא של הודעתך אתה טועה ומטעה טעות חמורה כפי שהסברתי אין אפשרות למהנהיג להתמודד עם הרצון הגלוי והמפורש שלהם שהוא מתי ימותו שני הזקנים הללו ואני ואתה ננהיג את הדור, הם יטנפו בעיתונים יחסמו את המדינה יחריבו וישמיצו את הציבור החרדי עד שיתמלא רצונם.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 אפריל 2017, 01:57

משה פיניירו כתב:*וגם לא ברוב מדינות בעולם.

סליחה על הטעיות.

אלו שיש להם טענות כאילו זלזלתי בגדול בתורה, אבקש מהם לציין אלו מילים שיש בהם בזיון ת"ח. אם כוונתם שכל מי שמערער על דבר צדדי של ת"ח, לא חשיבותו העצמית, כגון כושר ניגון אמנות אדריכלות וכיו"ב, מתבקש להביא מקור לזה.
תמשיך לטמון ראשך בחול כמו שהזכירו פה א"א להזיז שום מהלך בציבור החרדי כולו שכולל ליטאים חסידים וספרדים הן בארץ וכמעט בכל היהדות התורנית בארה"ב ובאירופה ללא תמיכתו והסכמתו,

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 אפריל 2017, 01:59

מורה בישראל כתב:פך שמן.
מאיפה האומץ?
ככה לזלזל ברבים באדם כזה? אתה כמובן לא חייב להסכים, אבל ככה?
ה' ישמור, לך תבקש מחילה.
איפה ראית זלזול,
אני ממש רוצה להסכים עם דבריו אך איני יודע לפי איזה יום ללכת,
וכמו שפיינרו אמר לזלזל בכוושר מנהיגות אינו זלזול זה סה"כ תכונה, וכמובן שאיני בא לדבר על גדלותו בתורה

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 18 אפריל 2017, 01:59

פך שמן כתב:

סליחה על הטעיות.

תמשיך לטמון ראשך בחול כמו שהזכירו פה א"א להזיז שום מהלך בציבור החרדי כולו שכולל ליטאים חסידים וספרדים הן בארץ וכמעט בכל היהדות התורנית בארה"ב ובאירופה ללא תמיכתו והסכמתו,
ההוכחה הפשוטה ביותר לדבריך זה העובדה הבאה
בימי חורף תשע''ג בזמן גזירת הגיוס כמה אדמורי''ם יזמו לנסוע יחידיו לחו''ל ולארגן שם עצרת גדולה וכן להיפגש עם בכירי הממשל דשם
והיות ומרן ראש הישיבה שליט''א לא התלהב ואף הסתייג מהרעיון והמסע בוטל!
ללמדת עד כמה הנהגתו משפיעה על כלל הציבור החרדי.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 אפריל 2017, 02:00

משה פיניירו כתב:פך שמן - אתה באותו פח שאחרים נפלו לתוכו. אין פה וויכוח מי יותר ראוי מאחר להנהיג. אמרתי רק שיש פה חלל מנהיגות, בזה שאין למנהיג הדור שום דרך איך להתמודד עם אחוז כ"כ גדול מאנשיו בני הישיבות. גם אם לאחרים אין את הכושר מנהיגות שאנו מחפשים, זה לא אומר שבמקום אחר יש. אני רואה שהכושר הזאת לא קיימת בודרנו. הקב"ה ענש אותנו ולקח מאתנו את המנהיגים שאנו צריכים, וע"ז אנו מתפללים כל יום ׳השיבה שופטינו כבראשונה׳.
מעניין מאד למי אתה מחכה,
עדיף שתכוון בשמו"ע שלך לדברים יותר תועלתיים או לפירוש האמיתי של הפסוק,
נערך לאחרונה על ידי פך שמן ב 18 אפריל 2017, 02:07, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 18 אפריל 2017, 02:04

חויזר כתב:
פך שמן כתב:

סליחה על הטעיות.

בימי חורף תשע''ג בזמן גזירת הגיוס כמה אדמורי''ם יזמו לנסוע יחידיו לחו''ל ולארגן שם עצרת גדולה וכן להיפגש עם בכירי הממשל דשם
שמא צ''ל תשע''ד?
אני לא זוכר...
מי מעמיד דברים על דיוקם?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 18 אפריל 2017, 02:06

חויזר כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:

סליחה על הטעיות.

שמא צ''ל תשע''ד?
אני לא זוכר...
מי מעמיד דברים על דיוקם?
למאי נפק"מ,
מעת חולשתו של מרן הרב שך זצ"ל , ועד יומו אנו ובע"ה עד ביאת גוא"צ מרן הרב שטינמן היה הכתובת לכל עניין,

שלח תגובה