תופעת הנשירה ופתרונות למניעתה (ה"כוכב" מענדל ראטה)

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

פאטשיילע

Re: ה"כוכב" העולה בעולם המוזיקה הרה"צ מענדל ראטה

נושא שלא נקרא על ידי פאטשיילע »

אדוק כתב:רק בשביל התגובות החשובות המנומקות והחזקות של משתתפי הפורום לא כדאי לנעול האשכול, כי איפה נוכל לראות תשובות מנומקות לשאלות הבוערות שהמשפיע מעלה אם לא מעל גבי פורום נכבד זה.
דבר אחד אפשר להסכים איתו שאין זו חכמה להתעלם משאלות וקשיים שמציקים לצעירים, ועדיף להתייחס ולהסביר ולפשט להם את הספקות העמוקות שבליבם, וכך חושבני שראוי לנהוג במאמריו של המשפיע להביאם על מנת להפריכם ו/או ליישבם עצהיו"ט
אף אחד לא מתעלם מהקשיים והשאלות שמציקים לצעירים. סדנא דארעא חד הוא וכולם מתמודדים עם הקשיים והבעיות הללו. ואמנם כל חוג ועדה שמנוהלת באחריות מתמודדים ופועלים גם ב"קירוב קרובים". אני מכיר את הפעולות שעושים אצלנו בבעלזא הארגונים למיניהם (ובראשם "הקשיבה" - חברת בת של ארגון "צוהר") ועוד ועוד.
אבל מכאן ועד לרעיונות ההזויים שמעלה ה"משפיע" האברך'ציק (היקר והחשוב באמת!) - שגם אם כדבריו בכל פורום שעבר קשיים רבים זה עדיין אינו עושה אותו כבעל נסיון ומחנך - עדיין המרחק עצום!
ולא בכדי עטים עליו כל הפורומים המחטיאים את הרבים (אברך בנש"ק בן של אדמו"ר, מוזיקאי עם פאות ארוכות וגרביים שחורות... מי צריך יותר מזה), עושים ממנו מטעמים כאשר אהבו וחוגגים עליו...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

הכתב והמכתב כתב:אני חושב שלא כדאי לסגור
ג"א חושב שלא, וכפי שכבר הבעתי את דעתי.

רק, אם לא יעלו לפה את הגיגיו, ברור הדבר שהנושא יגווע [אין לי אינטרס בכך...], וא"כ הברירה הוא בידכם...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

הכל טוב ויפה אבל לפני כ-20 שנה לא היתה כזו התדרדרות ונשירה (לא היה אנטרנט כמו היום, פל' וכו') ומאז המצב רק הולך ומחמיר מדחי לדחי.

כנלע"ד. ולכן ראוי לשים ע"כ לב ולחפש עצות ופתרונות למנוע ולהקטין את הנזק כמה שניתן.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
שש משזר
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

מסכים לדברי יאיר מאה אחוז, ובגלל זה בלבד הייתי אומר שלא ינעלו האשכול אלא ימשיכו להביא את דברי ר' מענדל ראטה בכל שבוע.

אם כבר, הייתי מציע לנעול את הניקים שמשמיצים אותו... לדעתי, מי שאינו מעוניין בו ובהגיגיו, שלא יפתח את האשכול הזה. ומי שחולק על דבריו, שיסביר במה ומדוע הוא חולק על דבריו.

בין כך ובין כך, אין מקום להשמיץ את האיש. זאת רדידות וגובל ברשעות. אם אתה חושב שדבריו חוצפניים וטיפשיים, תסביר מדוע 'שיטתו' אינו צודקת, אבל להיטפל עליו תחת מעל דבריו מראה על ילדותיות.

-------

האמת אגיד, אני די עסוק בימים האלו, ולשעה עבודה אני יכול לקבל כ-300 שקל או יותר, כך שאין לי זמן לכתוב הרבה. אבל היות ובימים אלו אני כן מסתובב אצל צעירים ואברכים, ורואה ושומע מה קורה בישיבות וברחוב, אני כן יודע עד כמה ר' מענדל צודק בדבריו, אלא שאין לי חשק לכתוב באריכות ולתת מענה לכל קטנצ'יק קנאי בדעותיו שחושב שהוא "יודע" ויש לו "מספרים".

אמנם אם אראה שיש כמה וכמה ניקים שרוצים לשמוע משנה ארוכה בנושא, ולהפריך כל ה'תשובות החזקות' שנתנו לו, ואראה שאין כוונתם לקנטר אלא לשמוע את האמת המרה כפי שהיא, אצא מגדרי ואסביר ואפרט משנתי בנידון.

רק זאת למודעי: אם מישהו יכתוב נגד ראטה האיש, לא אתייחס שוב לדבריו כלל. אני כבר לא יורד לרמה ולשיח כזו, וגם באשכול אודות הרב קוק שננעל אמרתי שלא אתייחס לדברי ניקים שמשמיצים את הרב קוק אישית, אלא לדברי ניקים שמתנגדים לשיטותיו והשקפותיו בדברים של טעם.

אקוה שאפשר לנהל שיחה ברמה גבוה, ולהקיף נושא חשוב ובוער כזה באופן הראוי, ואז נצא כולנו מתוגמלים מרמה אינטלקטואלית.

א יודעלע
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

האמת שעם שש משזר אני מפחד להתעמת.
ולא כי אין לי מה להגיד.
אלא כי יש לו לשון חריפה וחזקה,
וכל מי שחושב אחרת ממנו,
הוא מתקיף אותו במילים חריפות
ויורד אישית נגדו.

את האנשים שהוא מקדש, הוא מבין שיש לכבד עד הסוף.
ח"ו שלא לדבר מילה אחת נגדם
אם מישהו מדבר נגדם, הרי זה
שש משזר כתב:רדידות וגובל ברשעות.

אבל אם מדובר באישים שהוא נגדם (אריה דרעי לדוג') או ניק שאמר מילה נגד קדושי ישראל הרבנים הצדיקים והגאונים, רשכבה"ג הרב קוק ולהדבחל"ח והרב ראטה,
הרי שהותר עורם,
ומותר לשסף ולגדף בהם ללא הרף.

א יודעלע

שש משזר כתב: אלא שאין לי חשק לכתוב באריכות ולתת מענה לכל קטנצ'יק קנאי בדעותיו שחושב שהוא "יודע" ויש לו "מספרים".
אני רק מנסה לתהות בקול מה היתה תגובתו של 'שש משזר' אילו הייתי מעיז לכתוב על גאון הגאונים, קדוש מבטן, הרה"צ ירא שמים מרבים, הלא הוא מו"ר ראטה, "אין לי חשק לכתוב באריכות ולתת מענה לקטנצ'יק עם הגיטרה".

יש לי הרבה מה לכתוב ומה לאמר,
אלא שגם לי יש כללים.
אני לא מוכן שיכתבו נגד כל ניק שהוא, ולא שישמיצו אותו.

אני מוכן לשמוע גם דיעות נגדיות אם יכתבו דברים של טעם ושל הגיון,
ולא סתם יפריחו מספרים ועובדות בכמה מילים ציניות, וע"י משפטים באוויר שנותנות הרגשה 'אני יודע מה אני אומר' מבלי שבאמת יביאו עובדות אמיתיות.

לא אוכל לכתוב את דברי (ויש לי הרבה מה לכתוב) אם האוירה כאן תהיה של השלטה והזרעת פחד ע"י כתיבת מילים קשות, משפילות, מבזות, ומותירות את הניק הכותב מבויש ובלי יכולת להגיב.

צדיק'ל

נושא שלא נקרא על ידי צדיק'ל »

יאיר כתב:הכל טוב ויפה אבל לפני כ-20 שנה לא היתה כזו התדרדרות ונשירה (לא היה אנטרנט כמו היום, פל' וכו') ומאז המצב רק הולך ומחמיר מדחי לדחי.

כנלע"ד. ולכן ראוי לשים ע"כ לב ולחפש עצות ופתרונות למנוע ולהקטין את הנזק כמה שניתן.

יאיר מכובדי!! אכן, צודק אתה שיש כהיום תופעה של נשירה, ויש לחפש פתרונות, אולם עדיין אני עומד בדעתי שיש לסגור האשכול!!

א] העצות והפתרונות חייבים להעלות על שולחנם של מלכים, מאן מלכי רבנן, אדמור"ים ראשי ישיבות, מחנכים, וכן הורים רציניים שהם דואגים על המצב, ולא על ידי איזה משבר'יסט שמחפש צ'ומי, אדם שלא קרא ולא שנה, אדם שאין לו נסיון בחיים, לא נסיון בלימוד ולא נסיון בעבודת ה', רק נסיון בגיטרה. לאדם כזה אין לתת במה.

ב] הפתרונות יש לחפש בבתי מדרשות ובישיבות, בגמרא או בתפלה או בקיום המצות, ולא דרך האינטרנט, שדרכו הוא המקום הכי גבוה של נשירה, ורק אלו שהם מבלים את זמנם גולשים ומפטפטים בפורומים, מי הם שיביעו את דעתם? וכי יש להם דעת תורה? וכי יש להם איזה הבנה בחינוך?

לסיכום: הפתרונות אינם כאן, וחובה לנעול האשכול, כי כאן לא ימצאו שום פתרונות, ורק ימשיכו לפטפט שטויות ושוב לדבר אודות המשבר'יסט וכו' וכו', ולכן אני קורא שוב לחתום עצומה לסגור אשכול זה

הכתב והמכתב

נושא שלא נקרא על ידי הכתב והמכתב »

אל נא אחי תרעו.
אני מצטרף בכל לבי לאלה שמוענינים להמשיך את הדיון לגופו של ענין. ולהוכיח כל אחד כפי דרכו. וכל אחד יעשיר את ידיעותיו ואף את דעותיו בנושא. וכמובן להקפיד לא להגרר לויכוחים אודיות אישיות זו או אחרת אלא לגופם של דברים.
הטוען שאין זה כאן המקום טועה. מי אומר שאין כאן הורים דואגים ובעלי נסיון שיכולים לתרום. מותר לדון בדברים אף אם אין לנו השפעה עליהם. וזה ברור.
מאידך אם האשכול יסגר כקודמיו, הרב קוק, חסידים ליטאים, וכו' הכל בגלל אחד או שתיים שהשמיצו וכו'. נשאר אם אשכול אסוציאציות ותמונות ופטפוטים ומזל טוב למי שהצליח בכל זאת לצבור הודעות. מה שלצערי לא מענין אותו וכנראה עוד אחרים. פורום מענין הוא כזה שמתנהלים בו דיונים על דברים שנוגעים ובצורה מכובדת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

צדיק'ל כתב:
יאיר כתב:הכל טוב ויפה אבל לפני כ-20 שנה לא היתה כזו התדרדרות ונשירה (לא היה אנטרנט כמו היום, פל' וכו') ומאז המצב רק הולך ומחמיר מדחי לדחי.

יאיר מכובדי!! אכן, צודק אתה שיש כהיום תופעה של נשירה, ויש לחפש פתרונות, אולם עדיין אני עומד בדעתי שיש לסגור האשכול!!

א] העצות והפתרונות חייבים להעלות על שולחנם של מלכים, מאן מלכי רבנן, אדמור"ים ראשי ישיבות, מחנכים, וכן הורים רציניים שהם דואגים על המצב, ולא על ידי איזה משבר'יסט שמחפש צ'ומי, אדם שלא קרא ולא שנה, אדם שאין לו נסיון בחיים, לא נסיון בלימוד ולא נסיון בעבודת ה', רק נסיון בגיטרה. לאדם כזה אין לתת במה.

ב] הפתרונות יש לחפש בבתי מדרשות ובישיבות, בגמרא או בתפלה או בקיום המצות, ולא דרך האינטרנט, שדרכו הוא המקום הכי גבוה של נשירה, ורק אלו שהם מבלים את זמנם גולשים ומפטפטים בפורומים, מי הם שיביעו את דעתם? וכי יש להם דעת תורה? וכי יש להם איזה הבנה בחינוך?

לסיכום: הפתרונות אינם כאן, וחובה לנעול האשכול, כי כאן לא ימצאו שום פתרונות, ורק ימשיכו לפטפט שטויות ושוב לדבר אודות המשבר'יסט וכו' וכו', ולכן אני קורא שוב לחתום עצומה לסגור אשכול זה
הצטפרת אלינו בכדי לנעול לנו אשכולות? אם כן, לך מעימנו, תמצא לך מקום אחר שם תורה על פתיחת \ נעילת אשכולות... לך בשלום לך בשלום...
אם תנסה לערוך עצומה בעד נעילת האשכול אערוך עצומה בעד חסימתך לפורום... כאן זה רשות הרבים...

ולגופו של עניין, כנראה שיש לך הוו"א שכאן בפורום אפשר להועיל משהו, ולכן מחית ואמרת שדברים מעין אלו אין מקומם כאן אלא בביה"ד, אבל המציאות הוא שכאן מבקרים אנשים בזמן שהם רוצים איזה פסק זמן מעבודתם וכדו', לא לעשיית פעולות ולתקן את העולם, וממילא אין שום הוו"א שמכאן ייצא הפתרון וכל מטרת הפורום ובפרט האשכול הזה הוא ליצור שיח, דהיינו פטפטת על דא ועל הא...

בתקוה להבנה:
גאליציינער.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

שש משזר כתב:מסכים לדברי יאיר מאה אחוז, ובגלל זה בלבד הייתי אומר שלא ינעלו האשכול אלא ימשיכו להביא את דברי ר' מענדל ראטה בכל שבוע.

אם כבר, הייתי מציע לנעול את הניקים שמשמיצים אותו... לדעתי, מי שאינו מעוניין בו ובהגיגיו, שלא יפתח את האשכול הזה. ומי שחולק על דבריו, שיסביר במה ומדוע הוא חולק על דבריו.

בין כך ובין כך, אין מקום להשמיץ את האיש. זאת רדידות וגובל ברשעות. אם אתה חושב שדבריו חוצפניים וטיפשיים, תסביר מדוע 'שיטתו' אינו צודקת, אבל להיטפל עליו תחת מעל דבריו מראה על ילדותיות.

-------

האמת אגיד, אני די עסוק בימים האלו, ולשעה עבודה אני יכול לקבל כ-300 שקל או יותר, כך שאין לי זמן לכתוב הרבה. אבל היות ובימים אלו אני כן מסתובב אצל צעירים ואברכים, ורואה ושומע מה קורה בישיבות וברחוב, אני כן יודע עד כמה ר' מענדל צודק בדבריו, אלא שאין לי חשק לכתוב באריכות ולתת מענה לכל קטנצ'יק קנאי בדעותיו שחושב שהוא "יודע" ויש לו "מספרים".

אמנם אם אראה שיש כמה וכמה ניקים שרוצים לשמוע משנה ארוכה בנושא, ולהפריך כל ה'תשובות החזקות' שנתנו לו, ואראה שאין כוונתם לקנטר אלא לשמוע את האמת המרה כפי שהיא, אצא מגדרי ואסביר ואפרט משנתי בנידון.

רק זאת למודעי: אם מישהו יכתוב נגד ראטה האיש, לא אתייחס שוב לדבריו כלל. אני כבר לא יורד לרמה ולשיח כזו, וגם באשכול אודות הרב קוק שננעל אמרתי שלא אתייחס לדברי ניקים שמשמיצים את הרב קוק אישית, אלא לדברי ניקים שמתנגדים לשיטותיו והשקפותיו בדברים של טעם.

אקוה שאפשר לנהל שיחה ברמה גבוה, ולהקיף נושא חשוב ובוער כזה באופן הראוי, ואז נצא כולנו מתוגמלים מרמה אינטלקטואלית.
אני לא רוצה לחזור שוב על ההתקפות עליו, ב"ה לאחרונה כולם רואים מיהו ומהו כך שלא לדידי ולא לדכוותי.
אבל תסביר לי מה ראית אצלו ? מה אתה חושב שיש לו ואין לאחרים ? איזה בשורה הוא הביא ? זה לא נראה לך מופרך שבכל בלוג שהוא הוציא עד כה, אבל בכל בלוג הוא מגיע בסופו של דבר ל'תיקון העולם', כלומר שעד עכשיו לא בסדר, והוא יהיה זה שיציל את העולם ? חשבת לרגע שעד עכשיו הוא לא חידש \ עשה פעל כלום [חוץ מכמה שירים שהוציא] ?
אשמח לשמוע את תשובתך העניינית...

מתקפות רדודות על ניקים [ובעצם על רוב הניקים דפה...] זה לא תשובה, וזהו מה שמוריד פה את ה'רמה האינטלקטואלית' שכ"כ חשוב לך...
כל טוב: גאליציינער.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

הכתב והמכתב כתב:אל נא אחי תרעו.
אני מצטרף בכל לבי לאלה שמוענינים להמשיך את הדיון לגופו של ענין. ולהוכיח כל אחד כפי דרכו. וכל אחד יעשיר את ידיעותיו ואף את דעותיו בנושא. וכמובן להקפיד לא להגרר לויכוחים אודיות אישיות זו או אחרת אלא לגופם של דברים.
הטוען שאין זה כאן המקום טועה. מי אומר שאין כאן הורים דואגים ובעלי נסיון שיכולים לתרום. מותר לדון בדברים אף אם אין לנו השפעה עליהם. וזה ברור.
מאידך אם האשכול יסגר כקודמיו, הרב קוק, חסידים ליטאים, וכו' הכל בגלל אחד או שתיים שהשמיצו וכו'. נשאר אם אשכול אסוציאציות ותמונות ופטפוטים ומזל טוב למי שהצליח בכל זאת לצבור הודעות. מה שלצערי לא מענין אותו וכנראה עוד אחרים. פורום מענין הוא כזה שמתנהלים בו דיונים על דברים שנוגעים ובצורה מכובדת.
ג"א מצטרף וכנ"ל...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

א יודעלע כתב:
שש משזר כתב: אלא שאין לי חשק לכתוב באריכות ולתת מענה לכל קטנצ'יק קנאי בדעותיו שחושב שהוא "יודע" ויש לו "מספרים".
אני רק מנסה לתהות בקול מה היתה תגובתו של 'שש משזר' אילו הייתי מעיז לכתוב על גאון הגאונים, קדוש מבטן, הרה"צ ירא שמים מרבים, הלא הוא מו"ר ראטה, "אין לי חשק לכתוב באריכות ולתת מענה לקטנצ'יק עם הגיטרה".

יש לי הרבה מה לכתוב ומה לאמר,
אלא שגם לי יש כללים.
אני לא מוכן שיכתבו נגד כל ניק שהוא, ולא שישמיצו אותו.

אני מוכן לשמוע גם דיעות נגדיות אם יכתבו דברים של טעם ושל הגיון,
ולא סתם יפריחו מספרים ועובדות בכמה מילים ציניות, וע"י משפטים באוויר שנותנות הרגשה 'אני יודע מה אני אומר' מבלי שבאמת יביאו עובדות אמיתיות.

לא אוכל לכתוב את דברי (ויש לי הרבה מה לכתוב) אם האוירה כאן תהיה של השלטה והזרעת פחד ע"י כתיבת מילים קשות, משפילות, מבזות, ומותירות את הניק הכותב מבויש ובלי יכולת להגיב.
תודה רבה ר' 'א יודעלע' על התגובה היפה והמושקעת.

===============

מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בינו שישנם כאלו שתומכים בו לבין נשוא אשכול מקביל, ה"ה ירחמיאל שניידר הי"ו, שניהם רוצים לתקן את העולם ושניהם לא עושים כלום, ואם מישהו משניהם מסכן זה ירחמיאל שעליו צריך הרבה יותר לרחם, מה נשתנה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
שש משזר

לעת עתה רק גאליציינער מוכן לדבר ברמה גבוה, וכתבתי שלא אכתוב משנתי בזה אלא אם אראה שעוד כמה חברים רוצים לשמוע את דעתי.

אני - שלא ככמה ניקים אחרים - לא רוצה לכפות את דעתי, ולהשמיע את אשר בלבי כאשר אני טח עיני הזולת. אבל אם ישנם ניקים נורמליים שבאמת רוצים לשמוע את אשר בפי, ומעוניינים בדו-שיח ולא במקום לנגח בלבד, אזי יגידו לי ובעז"ה אצא מגדרי ואכתוב תגובה ארוכה ומנומקת.

אה, ותגובה לגופו של הנידון, שלא לגוף אדם [שלא כדרכי ניקים אחרים, ביניהם כמה שנרשמו לפורום רק בכדי להשמיץ אותו].

צדיק'ל

גאליציינער כתב:
צדיק'ל כתב:

הצטפרת אלינו בכדי לנעול לנו אשכולות? אם כן, לך מעימנו, תמצא לך מקום אחר שם תורה על פתיחת \ נעילת אשכולות... לך בשלום לך בשלום...
אם תנסה לערוך עצומה בעד נעילת האשכול אערוך עצומה בעד חסימתך לפורום... כאן זה רשות הרבים...

ולגופו של עניין, כנראה שיש לך הוו"א שכאן בפורום אפשר להועיל משהו, ולכן מחית ואמרת שדברים מעין אלו אין מקומם כאן אלא בביה"ד, אבל המציאות הוא שכאן מבקרים אנשים בזמן שהם רוצים איזה פסק זמן מעבודתם וכדו', לא לעשיית פעולות ולתקן את העולם, וממילא אין שום הוו"א שמכאן ייצא הפתרון וכל מטרת הפורום ובפרט האשכול הזה הוא ליצור שיח, דהיינו פטפטת על דא ועל הא...

בתקוה להבנה:
גאליציינער.
אני מבין אותך מאוד!!! יש לי רחמנות עליך, כי בזמנים של הפסקת עבודה אתה מפטפט בדברים נדושים ללא מטרה וללא כיון!!!
אני חוזר על הראשונות, בן אדם נושא האשכול אינו מביא שום בשורה, ואינו ראוי לפטפט עליו, אם תרצה תפתח אשכול בנושא של נשירה, היום מול הדור לפני עשרים שנה, ומול הדור לפני ארבעים - שישים - שמונים - מאה - מאתיים [אשר אז מלאים השו"תים בנושא של גילוי עריות מסמרי שיער הן בזדון והן בשגגה, בחורים ובחורות, אשת איש וכדומה, תעיין היטב בשו"ת נודע ביהודה ועוד, תשובות אלו הם הוכחה מוכחת שנשירה אינה מחלת דור שלנו, הקטנצ'יק ראטה כנראה שעדיין לא למד שו"ת אלו לכן הוא מטיל דופי במורי דרך שלנו היום], ודרכי פתרונם, אכן תעזבו נא הפתרונות קסם של הקרעטשמעס וב"ז שרוצה ממ"ר להכניס בכלל ישראל..., ולכן רצוי מאוד לנעול אשכול זה.

א יודעלע

שש משזר כתב:לעת עתה רק גאליציינער מוכן לדבר ברמה גבוה, וכתבתי שלא אכתוב משנתי בזה אלא אם אראה שעוד כמה חברים רוצים לשמוע את דעתי.

אני - שלא ככמה ניקים אחרים - לא רוצה לכפות את דעתי, ולהשמיע את אשר בלבי כאשר אני טח עיני הזולת. אבל אם ישנם ניקים נורמליים שבאמת רוצים לשמוע את אשר בפי, ומעוניינים בדו-שיח ולא במקום לנגח בלבד, אזי יגידו לי ובעז"ה אצא מגדרי ואכתוב תגובה ארוכה ומנומקת.

אה, ותגובה לגופו של הנידון, שלא לגוף אדם [שלא כדרכי ניקים אחרים, ביניהם כמה שנרשמו לפורום רק בכדי להשמיץ אותו].

גם אני מוכן לדבר לגופו של ענין,
ולהתווכח בצורה אינטלקטואלית.
אבל רק אם הויכוח יהיה עניני ועם עובדות.

הבאתי כמה עובדות וניתוח מספרי עניני,
וע"י העלאת כמה משפטים שמעוררים מניפולציה רגשית בלי כל עובדה,
מנסים להפריך עובדות ומספרים יבשים.

שימו לב:
שש משזר כתב: האמת אגיד, אני די עסוק בימים האלו, ולשעה עבודה אני יכול לקבל כ-300 שקל או יותר, משפט שבא לאמר אני חכם ומוצלח ועוד יותר מזה עשיר, 'בעל המאה הוא הרי בעל הדיעה כך שאין לי זמן לכתוב הרבה. אבל היות ובימים אלו אני כן מסתובב אצל צעירים ואברכים, ורואה ושומע מה קורה בישיבות וברחוב,במשפט זה יש 3 עובדות בלבד. זה שהוא מסתובב, רואה ושומע. מה שהוא רואה ושומע זה כבר סוביקטיבי לחלוטין. שנינו יכולים לעמוד באותו מקום ולראות דברים שונים. אני למשל מסתובב ברחובות ירושלים ורואה מדי יום מאות אברכים יושבים ולומדים יום שלם בכולל. ברחוב שלי בלבד חולפים עשרות טנדרים מלאים שמובילים את צעירי הצאן למוסדות על טהרת הקודש. אני כן יודע עד כמה ר' מענדל צודק בדבריו, אלא שאין לי חשק לכתוב באריכות ולתת מענה לכל קטנצ'יק כינוי מזלזל ונותן עליונות לכותב אותה. אגב שימו לב שלא די לא בקטן, אלא קטנצ'יק, כלומר ממש פצפון קנאי בדעותיושוב מילה שמעוררת רגשות שליליים, (שכחנו שפנחס השתבח במעלה זו) כיום כינוי זה הוא לאנשים מיושנים שחורים, לא מתקדמים ולא רואים מה קורה ב'דור שלנו'. שחושב שהוא "יודע" ויש לו "מספרים". שוב משפט מעורר מניפולציה רגשית שמדובר באדם שלא יודע בעוד הכותב כן יודע.
אני מוכן להתדיין דיון אינטלגנטי שמתבסס על עובדות והוכחות ולא על מניפולציות רגשיות שאין בהן ולו עובדה אינטלגנטית אחת.

סמל אישי של משתמש
קריא
נתן תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי קריא »

ג"א מצטרף לבקשה לא לנעול את האשכול,
מי שמרגיש שדעות כוזבות משפיעות עליו שיסגור את האשכול בעצמו אצלו במחשב.
לגבי הגיגיו של ר' מנדל אין כאן שום חידוש וכי מי לא יודע שיש הרבה בחורים משתעממים בישיבה, אבל על פתרון כזה שהוא נותן הרי זה פתרון שלקוח מעיירת "חלם", לא פחות ולא יותר להפוך את עולם הישיבות למועדון מוזיקה ומשחקים, נכון לא יהיו ישיבות ואוטומטי ייחסלו הבעיות של הישיבות, אגאונות. אם יש לך נזילה בברז תשבור את הברז והכל יהיה בסדר.

דרך האמת

נושא שלא נקרא על ידי דרך האמת »

ר' מענדל אינו הראשון שהתחיל עם דרך זו, ידוע שבחורים אלו מחפשים קצת חמימות בלי שזה יחייב אותם מידי, אבל בסוף זה משפיע עליהם דידוע כשמדליקים את הנר קצת בסוף זה מתחיל לבעור
לכן כל זמן שהוא מוציא יקר מזולל, אין עליו כל תלונה ואדרבה אין לצאת כנגדו כלל, אבל ברגע שהוא מביע דעה על הישיבות עד כאן, יש לנו ב"ה גדולי ומאורי הדורות לכל אורך הדרך ואין אנו צריכים כלל למתקנים למינהם

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

תופעת הנשירה ופתרונות למניעתה (ה"כוכב" מענדל ראטה)

צדיק'ל כתב:

אם לא הובן, עניתי רק לגבי נושא הנשירה בהשואה מלפני 20 שנה ויותר, ולא חלילה על ''פתרונות'' ראטה (כדעת רוב ככל חברי הפורום).

האשכול לא ינעל ושמו שונה, עם זאת:
יאיר כתב:יתכן ובבלוג הבא שיובא, האשכול ינעל. קחו זאת בחשבון...
ניק בעל פחות מ-70 הודעות שיבקש שוב כאן/בפרטי לחסום את האשכול, מסתכן בחסימה.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 67 פעמים
קיבל תודה: 145 פעמים

Re: תופעת הנשירה ופתרונות למניעתה (ה"כוכב" מענדל ראטה)

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

תודה על שינוי הכותרת.
מה שגרם לי להכנס לפה בפעם הראשונה.
יש לי מה להגיב אי פה ואי שם
אבל אין לי הפנאי.
אולי זה שווה השקעה ומאמץ ואולי לא.
ושב ואל תעשה עדיף.
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

צדיק'ל כתב:א] העצות והפתרונות חייבים להעלות על שולחנם של מלכים, מאן מלכי רבנן, אדמור"ים ראשי ישיבות, מחנכים, וכן הורים רציניים שהם דואגים על המצב, ולא על ידי איזה משבר'יסט שמחפש צ'ומי, אדם שלא קרא ולא שנה, אדם שאין לו נסיון בחיים, לא נסיון בלימוד ולא נסיון בעבודת ה', רק נסיון בגיטרה. לאדם כזה אין לתת במה.

מבין ריסי מקלדתך ניכר שנכד הסבתא המפורסמת מוויליאמסבורג הנך
שכל צאצאיה וצאצאי צאצאיה עד היום הזה מטילים רפש בכל דבר שבקדושה
אתה מכיר את הבן אדם לפני שאתה כותב:
צדיק'ל כתב:אדם שלא קרא ולא שנה, אדם שאין לו נסיון בחיים, לא נסיון בלימוד ולא נסיון בעבודת ה', רק נסיון בגיטרה.
אתה יודע את פעולותיו לאורכן ולרוחבן עד כדי כך שאתה כותב:
צדיק'ל כתב:הפתרונות יש לחפש בבתי מדרשות ובישיבות, בגמרא או בתפלה או בקיום המצות, ולא דרך האינטרנט, שדרכו הוא המקום הכי גבוה של נשירה, ורק אלו שהם מבלים את זמנם גולשים ומפטפטים בפורומים, מי הם שיביעו את דעתם? וכי יש להם דעת תורה? וכי יש להם איזה הבנה בחינוך?
אתה מנסה להסביר כמה כל דיון ברשת אינו שוה ואינו קיים כפי שהנך כותב:
צדיק'ל כתב:הפתרונות אינם כאן, וחובה לנעול האשכול, כי כאן לא ימצאו שום פתרונות, ורק ימשיכו לפטפט שטויות ושוב לדבר אודות המשבר'יסט וכו' וכו', ולכן אני קורא שוב לחתום עצומה לסגור אשכול זה
אם לדעתך כל דיון באינטרנט שהוא "המקום הכי גבוה של נשירה" נידון לסיום ולנעילה.
אנא התכבד בעצמך וכבד נא בבקשה את כולנו ותקיים בעצמך ותראה לכולנו דוגמא.
והפסק את הופעותיך המבזות והנלוזות בכל שם וחניכא דאית לך, אנא ממך הפסק מיידית.

וב"ה כבר הבין רבינו יאיר את הלך רוחך בפתיחת ניקים מרובים החותמים על עצומה ווירטואלית וכתב:
יאיר כתב:ניק בעל פחות מ-70 הודעות שיבקש שוב כאן/בפרטי לחסום את האשכול, מסתכן בחסימה.
ויעזור השי"ת וייחסמו ממליצי החסימה לנצח ובא לציון גואל אמן.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

א יודעלע כתב:אני מוכן להתדיין דיון אינטלגנטי שמתבסס על עובדות והוכחות ולא על מניפולציות רגשיות שאין בהן ולו עובדה אינטלגנטית אחת.
א יודעלע הכניס עצמו בתוך הר גבוה
איני יודע אם כבר ביקרת בבמה קדושה זו עת רבינו ש"ש משז"ר שליט"א
היה נוהג להאריך בהגיגיו וטענותיו,
אם אמנם שלא עם כל דבריו הסכמתי,
אך ביודעיי ומכיריי קאמינא כי אין כל השוואה וכו'
ולהפוך את עצמך ליודע העובדות ואת שש משזר למניפולטור,
אה... אולי באשכול הבדיחות זה היה תופס.
(ובהזדמנות זו אבקש לנעול את אשכול הבדיחות ג"כ וכו' :lol:: )
אקוה שר' שש משזר ימצא פנאי להעשירנו
ועם צאת השב"ק ממקום מושבו יבאר אחת לאחת טענותיו והבה ונראה את שאר המשתתפים בפורום
מתדיינים עניינית עם דבריו.
א גוטע וואך
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

א יודעלע

מרן ראש הישיבה כתב:
א יודעלע כתב:אני מוכן להתדיין דיון אינטלגנטי שמתבסס על עובדות והוכחות ולא על מניפולציות רגשיות שאין בהן ולו עובדה אינטלגנטית אחת.
א יודעלע הכניס עצמו בתוך הר גבוה
איני יודע אם כבר ביקרת בבמה קדושה זו עת רבינו ש"ש משז"ר שליט"א
היה נוהג להאריך בהגיגיו וטענותיו,
אם אמנם שלא עם כל דבריו הסכמתי,
אך ביודעיי ומכיריי קאמינא כי אין כל השוואה וכו'
ולהפוך את עצמך ליודע העובדות ואת שש משזר למניפולטור,
אה... אולי באשכול הבדיחות זה היה תופס.
(ובהזדמנות זו אבקש לנעול את אשכול הבדיחות ג"כ וכו' :lol:: )
אקוה שר' שש משזר ימצא פנאי להעשירנו
ועם צאת השב"ק ממקום מושבו יבאר אחת לאחת טענותיו והבה ונראה את שאר המשתתפים בפורום
מתדיינים עניינית עם דבריו.
א גוטע וואך

אכן, כתבתי מיד בתחילת דברי שמפחד אני להתעמת עם שש משזר.
שאכן הוא ידען מופלא,
אבל מנגד הוא בעל לשון מושחזת וחריפה.

(אגב לא ביקשתי אפילו פעם אחת לסגור את האשכול, ההיפך, אני בעד שכל אחד יאמר את דברו)

אולם רבותי,
נדמה לי שיש כאן בלבול בין איש זה לאיש המדובר באשכול המקביל
https://chl.co.il/viewtopic.php?f=1&t=8854

ברור שר' יואל ראטה, שהוא ת"ח, ר"י, מקרב יהודים לאביהם שבשמים הוא ה'איש והניגון והשיטה'.
בנ"א מבוגר, קרוב לגיל 40 שפועל רבות באמריקה הקרובה למקום מגורי של שש משזר.
וע"א שיודע אני שארגונים קיצוניים שונים בסאטמער מתנגדים אליו, הרי שיש לי ד"א כלפיו וכלפי מה שהוא מקרב ומחמם יהודים.
ואכן ניתן לכנותו 'משפיע'.
(ואגב, בארה"ב מצב הצעירים שונה לגמרי ממצבם בארץ, ממה שאני מכיר היטב ארץ, ושומע פה ושם בארה"ב, ובעיקר ממה שאני רואה צעירים אמריקאיים שרק אתמול היה להם פיאות מסולסלות ארוכות, והיום יש להם בלורית ופיאות קצרות מדולדדלות, הש"י)

מה שאין כן ר' מנדל ראטה, הוא ה'איש והניגון והקשקושים' (אני מעתיק את לש"ק מהבלוגים שלו, כך הוא מכנה את דבריו) פעיל בעיקר בא"י, מקשקש באתרים, איש צעיר בן פחות מ25, אין בידיו כל ישיבה,הוא אינו עוסק כלל וכלל בבחורים, אלא בנגינה ובשוטטות בערי ברסלב (לא מאמין שהוא חקר את שיטת ברסלב, הוא רק נהנה לשוטט בערי הגליל) ומכיוון שלא הצליח בישיבה, הוא מנסה לגרום לישיבה להיראות לא מוצלחת...
(מה שאין כן ר' יואל שהצליח בישיבה, ורק אחרי נישואיו נמשך גם לברסלב)

ובזאת יבואר היטב חילוקי הדיעות בין רוב גולשי הפורום לחכם שש משזר,
שהוא כוונתו לר' יואל היושב באמריקה, ומקרב בחורים לאביהם שבשמים,
ואנחנו כוונתינו לצעיר ישראלי שאינו יודע ספר, ומסתובב כל היום ומוציא קליפים אין סוף של שירים, ומעיז לדבר סרה בישיבה.

(וגם זאת נראה לי, ששש משזר מתוקף זמנו היקר, לא קרא בוודאי את קשקושיו הארוכים של מ"מ, שכן סמך על היכרותו מהישיבה ומהבחורים שהוא מכיר באמריקה)
וע"כ אני בקריאה שמי שרוצה להדיין אכן בתופעת הנשירה ובדרכים למניעתו, ובשיטה של ר' יואל ראטה, יעשה זאת באשכול המקביל.

צדיק'ל

יאיר כתב:
ניק בעל פחות מ-70 הודעות שיבקש שוב כאן/בפרטי לחסום את האשכול, מסתכן בחסימה.[/quote]

אני לא מבין, 'קבל את האמת ממי שאמרו' נאמרה בכל דבר וענין, ומה זה משנה האם הניק הוא בעל שבעים הודעות או לא?

ולגופו של ענין, הנושא הוא נושא כאוב ואמיתי, ושפיר יש לדון בו, ושפיר יש לנקוט כל מיני אמצעים להנצל מכך, וגם על זה נאמר 'קבל את האמת ממי שאמרו'.
אכן, נושא זה כאוב זה הוא נושא בת כמה מאות שנים, בכל התקופות היה נשירה מסיבות שונות, ומי שאומר שדורינו זה נלקה במיוחד במכה זו אינו מכיר היסטוריה, נכון שתקופה של כעשרים שנה אחרי השואה ועד לפני כמה שנים היה מצב שפיר בזה, אכן, לפני כן - לכמה דורות למעלה, וכן בדורינו אנו יש לנו בעיה בזה.
ונכון, שיש להציע פתרונות לכך.
אכן, שוב לא כאשר נוטלים איזה בן אדם שלא הוכיח את עצמו בכלום, וכל כוחו עדיין הוא רק בהטלת דופי ומרדנות כלפי הוריו ומוריו, והוא מחנך את הדור, חבל להתעסק אתו [ולא די בשינוי הכותרת הראשית, אלא, גם הכותרת הפנימית].
יבואו אלו שבאמת מתעסקים, כגון הגר"י ראטה, וכן כל בכל חסידות יש כהיום אנשי מקצוע, ואין אף אחד שמעלים עינו מזה, והם יציעו את הדברים וכולם יתעסקו בדבריהם, ככה צריך להיות!!!
ושוב, נושא זה כאוב זה אינו בת יומינו, אלא, בת כמה מאות שנה, וברור שיש לחפש עצות לכך.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

צדיק'ל כתב:יאיר כתב:
ניק בעל פחות מ-70 הודעות שיבקש שוב כאן/בפרטי לחסום את האשכול, מסתכן בחסימה.
אני לא מבין, 'קבל את האמת ממי שאמרו' נאמרה בכל דבר וענין, ומה זה משנה האם הניק הוא בעל שבעים הודעות או לא?
אמרת פעם, פעמיים, שמענו.

א יודעלע

התפרסם השבוע ב'משפחה'
IMG_4451.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
נערך לאחרונה על ידי א יודעלע ב 11 דצמבר 2016, 14:50, נערך פעם 1 בסך הכל.

צדיק'ל

הבה לשנות את הכיון של הויכוח!!! ואנסה להעלות צורה אחרת בכל הנושא!!!

א] אחד מגורמי המחלה כהיום הוא, כי בהנחלת היהדות והחינוך כהיום הוא בצורה מקובעת ומסודרת, וחסר בהנחלת הבנה ומשמעות ביהדות, ככה שיש חסר בדור הצעיר בהתחברות אמיתית מתוכיות לבבם לאידישקייט, והנחלת הדברים הוא יותר בצורה של מצות אנשים מלומדה.
בואו להעלות על שולחן הפורום, מי מאלו האנשים המתיימרים להיות ממחנכי ופותרי בעיות הדור ממלאים חסר זה. כגון הר"י ראטה, האם הוא מביא התחברות מתוכיות הלב של תלמידיו לאידישקייט, וכן האם הרה"צ ר' ממ"ה ראטה פועל בכיון זה?

ב] גורם נוסף, כי כהיום בגלל ריבוי האנשים ב"ה, כולם נהפכים למספרים, בלי חשיבות לאף אחד, וחסר לכל אחד הזהות שלו, ובעצם דברים אלו חובה לבא יותר מצד ההורים, שירגיש כל ילד שהוא כיחיד בעולמו, ואילו מצד מערכת החינוך קשה מאוד לפתח כיון בזה, כי המערכת החינוך הוא גם בסיטונאות, וכאשר בן אדם לא מזהה את חשיבותו ומקומו, הרי הוא נופל ברוחו עד שמגיע למקומות הזרים, וחושב ששמה ימצא את מקומו.
וגם בזה תתחילו להציע מי מאלו שמציגים את עצמם כפותרי הבעיות עושה מלאכתו בנאמנה? במרבית המקרים כל אלו אינם אלא כממלאים את הרגש בצורה זמנית, ואין פתרון אמיתית, הפורקן של גיטרה ושל קרעטשמעס אינו פיתרון רק למלאות את הרגש בצורה זמנית, וכי הרה"מ ממה"ר נותן פתרון יסודי לבעיה זו.

אדרבה, תחתילו להתווכח בצורה יותר ענינית, ולא רק בחיטוט העבר של הקטנ'ציק וכדומה, רק האם הפתרונות שנותן הם מועילים, או שאינן כי אם בבחינת פורקן זמני, וד"ל
,

סמל אישי של משתמש
שש משזר

אני פשוט עוצר את עצמי מלהגיב את אשר על לבי, כי באמת אין לי זמן, ולעת עתה לא ראיתי שיתרבו המבקשים לשמוע את אשר בפי.

רק לאותו יודעלע שלא שוכח להשתולל: כתבתי כמה אני מרוויח בשעה, רק בכדי שתבין מדוע אני לא יכול לכתוב דבריי באריכות, ורק אם יתרבו המבקשים לשמוע דבריי אצא מגדרי. יתר קשקושיך במה שדקדקת דקדוקי עניות בדבריי, אינם ראויים לתשובה, אלא הבהירו לי שכנראה אתה לא רוצה לשמוע צד שני, ואם כן - אזי רק בכדי שתוכל להשתולל שוב. אי לכן, לא נראה לי שאוכל להתווכח עמך כלל, לדאבון לבי.

עוד דבר אחד: אני מכיר את ר' יואל ראטה, ואת ר' מענדל ראטה, והחילוק שביניהם, והחילוק שבין בחורי ארה"ק לבחורי ארה"ב, והחילוק שבין ההתנגדות אליהם. גם קראתי הבלוגים של מענדל ראטה, וגם שמעתי לא פעם ולא פעמיים את שיעוריו בספר מי שילוח. ולא, אני לא משנה - אלא מחזק - את דעתי בנושא.

יתר הניקים שרוצים לשמוע את אשר בפי, ורוצים להתווכח בצורה ובנימה מכובדת, יוכלו לשאול אותי כרצונם, ואם אראה שכמה ניקים רוצים לשמוע את דעתי, אצא מגדרי ואכתוב באריכות לבאר בטוטו"ד הכל בכל מכל כל, היינו: שיטת ר' יואל ראטה, שיטת ר' מענדל ראטה, שיטת ברסלב בכלליות, שיטת האיז'ביצר, ההתנגדות לשני הראטה'ים, עולם הישיבות שלנו, מה חסר להם, מה קורה לאברכים ולצעירים, בארה"ב ובארה"ק.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

אני פה כתב:צודק ביותר, מזעזעת העובדה הידועה שכבר עכשיו עשרות רשמים מנהלים מלחמה על רכישת נשמות לישיבות המובחרות כאילו מדובר בעיסקאות נדל"ן.
אכן הישיבות המחזיקות רשמים אינם מתיימרות להיות אחרת מאשר עסק ריווחי.
כל הצדקנות של החזקת מוסדות אלו נועד אך ורק כדי להתרים נדיבי עם,
מי שיודע ומכיר את התנהלות ישיבות אלו נוכח כי זה אכן לא יותר קדוש מנדל"ן.
אולי הנדל"ן, פעמים שקדושתו עולה על קדושתה של הישיבה מחמת שלא הזיק בדרכו לנשמות ישראל הרכות.

אך, בעיקר אני מתפלא איך הרב דפה שקורא בקול גדול "אני פה", כשאשפיל מבטי אל רישא דאשכולא הדין
אמצא כיצד האריך למעניתו כדי להסביר כמה אסור להרהר אחר ראשי הישבות של דורינו
ועתה נזדעק על הרשמים המקבלים את משכורתם נאמנה בדיוק מאותם ראשי ישיבות הנ"ל.

אה, ולרבים השואלים...
אנחנו לא מחזיקים רשמים בישיבתינו הק'... :lol::
נערך לאחרונה על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א ב 12 דצמבר 2016, 03:06, נערך פעם 1 בסך הכל.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

שלח תגובה